קול קורא לציבור העורכים התורניים

בפורום מקצועי זה תוכלו לשאול כל שאלה בתחום בריאות הגוף, רפואה, רפואה טבעית ותרופות. ד"ר יעל טוקצ'ינסקי מומחית לרפואה משלימה, תענה על שאלותיכם. ייעוץ בפורום בשום אופן אינו מחליף בדיקה/ייעוץ/טיפול מקצועי. פרופיל מלא

מנהל: יעל טוקצ'ינסקי

ישראל גליס
הודעות: 57
הצטרף: 26 אפריל 2020, 13:15
נתן תודה: 6 פעמים
קיבל תודה: 4 פעמים

קול קורא לציבור העורכים התורניים

נושא שלא נקרא על ידי ישראל גליס »

דרוש עורך מתנדב לפרויקט מציל חיים
שלום וברכה
הנה אמרו חכמינו ז״ל, כל המקיים נפש אחת מישראל כאילו קיים עולם מלא.
במהלך תקופה מיוחדת זו הצטבר אצלנו חומר יקר ערך של "חכמת ההמונים", שיכול לכאורה להועיל ולהציל בני אדם רבים שנדבקו, וגם לחזק את מערכות החיסון הטבעיים בגוף האדם בימי שגרה.
הסיבה שמשרד הבריאות ובתי החולים אינם מפרסמים את הדברים הללו הוא מחמת "עודף אחריות" שיש להם שלא לפרסם שום דבר שלא עבר סדרת מחקרים ואישורים מדעיים.
מטבע הדברים, מחקרים מדעיים צורכים זמן וגם משאבים כספיים ואחרים.
מכיוון ששום גורם כלכלי לא ירוויח מהשקעת משאבים וזמן וכוח אדם במחקר עומק לאישוש מדעי אודות "תגלית" שאומר: "מים זכים תקניים עשויים להפחית את הצמא באופן משמעותי של בני האדם, ובעלי חיים שונים". על כן סביר שלא ניתן להשיג תוצאות מחקר מדעי אודות הפחתת צימאון בשתיית מים רגילים לרוויה, )למעט, חברות משקאות שאכן מרוויחים ממכירת מים(, אלא שתגלית זו ידועה בציבור, והיא "חכמת המונים" משחר ההיסטוריה אשר "מים מרווים צמאים".
עם זאת, כאשר נצטרך לכתוב מאמר מדעי עם תוצאות מחקר כזה, יצטרכו המדענים לדייק מאוד כדלהלן :
איזה סוג מים נחקר? מי ים? אם כן, ים התיכון או האוקיינוס או ים המלח או הכנרת או הים השחור וכו',
מהברז? איזה ברז?
ממעיין? וכוי
על איזה בני אדם נערכו הניסויים? צעירים? קשישים? בריאים? חולים? האם כליותיהם בריאות? האם לשונם ופיהם של בני האדם שהרוו צימאונם במים אכן היה בריא על פי התקן של מכון רפואי בינלאומי מוסמך?
איזה כמות באוכלוסיה השתתפו במחקר ובתצפיות?
מה האזור הגיאוגרפי שבו אכן נמצא באופן וודאי שמים הם חומר מרווה צימאון?
מה הסכנות הכרוכות בשתיית יתר של מים?
האם המים הורתחו לפני שהנחקרים שתו אותם? האם הוקפאו? הותפלו?
ועוד שאלות ותהיות וניסויים רבים, שלא תעלו אפילו על דעתכם.
בינתיים אנשים עלולים ח״ו למות מצמא, אבל משרד הבריאות מנוע מלפרסם את התגלית של השקיית צמאים במים זכים, מחמת שהדבר לא הוכח במכון ויצמן וכד׳.
כן הדבר הזה ממש, בכל הקשור להגנה והצלה מווירוסים קטלניים. שום גוף כלכלי לא ישקיע במחקר על סגולות של השום והבצל של שרף לבונה או של פרופוליס, מכיוון שמדובר במזון בריא מהטבע, וחברות תרופות לא יעשו מזה כסף.
גם אילו מצאת היום הזה, ג' באייר תש״פ, תרופת פלא ממש, שמציל אנשים בזה אחר זה בפעל ממש, לא תוכל לקבל אישור של שום גורם רפואי מוסמך, אם אין לך תואר ראשון ושני, ואם אין לך כסף להשקיע בביצוע מחקר שיאשר את התרופה הנהדרת שלך.
והדבר היותר מדהים הוא, שגם אם יש לך תואר אקדמי בתחום התרופות, וגם מיליונים להשקיע בביצוע מחקרים ניסויים בבעלי חיים, ואח״כ בבני אדם, עדיין יעברו חודשים ארוכים ואולי שנה ויותר, עד שגוף בריאות ממשלתי מוסמך יוציא אישור על תרופת הפלא שלך.
אז מה אתה מעדיף? לא לצרוך כלל את תרופות הסבתא מחמת שממילא אין שום ארגון בריאות מדעי שיסכים לך, או שאתה מעדיף את הכלל של: "אם לא יועיל לא יזיק".
אם היית אתנו עד כה, אנו פונים אליך בקריאה של מצוה לקחת חלק בעריכה של "ילקוט ורפא ירפא - וחי בהם", בו יבואו כל העצות והסגולות והקמיעות להינצל ולהציל.
כישורים נדרשים:
• כושר ביטוי בכתב מעולה.
• כושר הסברה תמציתית - להתנסח בבהירות. לכתוב רק מה שצריך, בכמה שפחות מילים אבל שיכלול את כל הרעיון שרצוננו להעביר.
• יכולת גישה למאגרי מידע
• זריזות
• תחושת שליחות
העבודה נערכת בהתנדבות. ובזכות זה תבורכו מידה כנגד מידה - בריאות איתנה, חיים מאושרים וארוכים לפרטים נא לפנות ליסוד החסידות
בכבוד רב
הרב יהודה הלוי וינגרטן הרב מאיר ויסלובסקי
יו״ר מכון יסוד החסידות

שלח תגובה