קנאביס רפואי

בפורום מקצועי זה תוכלו לשאול כל שאלה בתחום בריאות הגוף, רפואה, רפואה טבעית ותרופות. ד"ר יעל טוקצ'ינסקי מומחית לרפואה משלימה, תענה על שאלותיכם. ייעוץ בפורום בשום אופן אינו מחליף בדיקה/ייעוץ/טיפול מקצועי. פרופיל מלא

מנהל: יעל טוקצ'ינסקי

יעל טוקצ'ינסקי
הודעות: 2685
הצטרף: 12 אוגוסט 2013, 14:47
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 82 פעמים
יצירת קשר:

קנאביס רפואי

נושא שלא נקרא על ידי יעל טוקצ'ינסקי »

לפני שנה יצא ספר מקיף אודות קנביס רפואי.
השנה הוא תורגם לעברית ויצא בהוצאת פוקוס.
שם הספר: קנביס ו- CBD לבריאות הגוף והנפש.
המחברת, ד"ר ג'ונלה צ'ין, רופא אוסטאופתית שכעת מטפלת בחולים שלה בקנביס.
שאלת הקנביס התעוררה מספר פעמים בפורומים שונים, לכן חשבתי שספרה עשוי לעניין אתכם.
אני אחסוך מכם את התייחסותי לעניין (אלא אם כן תרצו אחרת...) ורק אביא עיקרי הדברים עם קצת הסברים.

אני רוצה להדגיש שספר לא נכתב ע"י אדם ניטרלי או מתון בדעותיו כלפי קנביס לכיוון זה או אחר, אלא ע"י אישה שהיא חברה באיגוד מומחי הקנביס בארה"ב ומנהלת את פרסום והפצת מידע מטעם הארגון.
היא מאד פעילה בכל הקשור להנגשת המידע על קנביס לקהל הרחב ולוחמת למען לגליזציה של קנביס.

בספרה, היא אומרת שקנביס - זה צמח מרפא ידוע עוד מימי מצרים העתיקה. היא מביאה דוגמאות שימוש בקנביס באותם ימים. למשל, משחה לשיכוך כאבי המפרקים כללה, בין היתר קנביס טחון.
בסין מנתח חווא טו השתמש בקנאביס כחומר הרדמה בזמן ניתוח. זה היה 200 שנה לפני הספירה, באותו זמן באירופה הניתוחים נעשו ללא הרדמה וחולים רבים מתו מהלם כתוצאה מכאבים. וזה היה הרבה לפני שפותחו זנים תרבותיים של קנביס.

קנאביס של היום זה לא אותו קנאביס, היום מדובר בצמח תרבותי ולדברי המחברת קיימים מעל 700 זנים שונים של צמח זה.
אני מביאה לכם תמונות של אבטיח בר ומלפפון בר כדי להזכיר עד כמה ירק מתורבת שונה מאבותיו הרחוקים.

ד"ר צ'ין מדגישה ש"חשוב להשתמש בקנאביס בהכוונת איש רפואה המומחה לשימוש בקנאביס".

חקר הצמח עדיין בחיתוליו, אך כבר ידועים תופעות לוואי שונות וקשות, אם כי הרעלת קנביס - כך היא קוראת למוות כתוצאה משימוש בצמח זה - לדברי ד"ר צ'ין לא סבירה.

כשמדובר בקנאביס רפואי לא מדובר בטיפול טבעי, אלא בשימוש באחד מחומרים כימיים פעילים רבים שיש בצמח זה. לכל אחד מהחומרים הללו יש את התופעות הלוואי שלו, לעיתים הן קשות למדי, והתאמה של חומר מתאים ובמינון מתאים זוהי עבודה קשה שיכולה להימשך הרבה מאד זמן.
בנוסף, כמו בכל מקרה כזה, גם כאן, יש את הבעיה שחומרים מבודדים פועלים ומתנהלים בגוף לא כפי שהם עשו זאת כאשר היו יחד בתוך הצמח (לא בצורה סינרגטית). זה דבר ידוע. למשל, אספירין, שהופק מערבה, בעל תופעות לוואי רבות ורציניות (כמו דימום קיבה ומומים קשים של עובר), אך לא היה כזה כאשר היה חלק מערבה.

ד"ר צ'ין מטפלת בעזרת קנאביס נידודי שינה קשים, פוסט-טראומה, כאבים עצביים ומחלות אוטו-אימוניות. היא לא מספרת מה אחוזי ההצלחה בטיפולים אלה, אך מביאה דוגמאות לטיפולים מוצלחים בכל תחום. בכל אחד מהמקרים הללו התאמת המינון לקחה הרבה חודשים ולא היתה שונה מזו של תרופות כימיות אחרות.
צויין גם שלתרופות יש הסתגלות, התמכרות ומאחר והיא משפיע שלילית למוח, קנאביס אסור כל עוד מוח עדיין מתפתח - עד גיל 21. ד"ר צ'ין מאד מזהירה את האנשים שמשתמשים בקנאביס לכל מטרה שלא תהיה, שיזהרו מאד ולא יגרמו לילדיהם לא לעשן פאסיבית את הקנאביס ושקנאביס לא יגיע לידיהם.

ד"ר צ'ין עובדת בארה"ב, בקליפורניה. ארה"ב ידוע כמדינה עם מערכת הבריאות הכי יקרה בעולם המערבי, המוני אנשים במדינה זו אינם מבוטחים, מטפלים בעצמם, קונים תרופות על דעת עצמם בתחנות דלק, סופרים וכיו"ב ללא שום ייעוץ מקצועי, על סמך אינטואיציה (אם ישנה בכלל), עצת שכן או מוכר או במקרה הטוב - רוקח, וללא כל התחשבות באינטראקציות אפשריות עם מזון, תספי תזונה ותרופות אחרות.
לכן ד"ר צ'ין לוחמת בעבור לגליזציה של קנביס: כדי שתהיה תרופה נוספת נגישה לחולים שאין באפשרותם לפנות לרופא. היא סבורה, שניתן ללמד אנשים להקפיד על זהירות יתרה בשימוש בחומר זה.

כיום קנאביס בארה"ב הוגדר כחומר בעל פוטנציאל התמכרותי גבוה, פוגע בבריאות ואישיות, שאין בו שימושים רפואיים מוכרים בארה"ב, לא קיים נוהג בטיחות לשימוש תחת פיקוח רפואי.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי (PhD - ד"ר לנטורופתיה),
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה",
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
http://www.yaelclinic.co.il/

שמעיה
הודעות: 168
הצטרף: 29 אוגוסט 2019, 11:39
נתן תודה: 5 פעמים
קיבל תודה: 15 פעמים

Re: קנאביס רפואי

נושא שלא נקרא על ידי שמעיה »

מסלול חייהם התקין של יותר מדי אזרחים הופר לא בגלל הקנאביס – אלא בגלל האכיפה הפלילית על צריכתו,” אמר השר אוחנה. “לקחו אזרחים שומרי חוק, והפכו אותם לעבריינים – לא כי פגעו באדם אחר חלילה, אלא כי פגעו, כביכול, בעצמם.”

עוד הוסיף: “כמה אנרגיות ומשאבים השקיעה המדינה בחוקרים, בלשים, רכזי מודיעין, תובעים, פרקליטים, סניגורים, שופטים, קלדנים, קציני מבחן ועוד – כדי לטפל בפשע ללא קורבן, וזאת, כמובן, על חשבון פשעים רבים שדווקא יש בהם קורבנות כואבים וסובלים”.

ניר ברקת אמיר אוחנה - לגליזציה של קנאביס הליכוד
שר האוצר המיועד ניר ברקת ושר המשפטים אמיר אוחנה – מתחייבים ללגליזציה בישראל (מתוך הסרטון החדש)
לדבריו “הגיע הזמן לשנות מסלול ולכן הודענו, ראש הממשלה ותנועת הליכוד, על שתי פעולות: הראשונה – הקמת ועדה שתתווה מסלול חקיקה מתאים להסדרת השימוש החוקי בקנביס על בסיס המודל הקנדי. השנייה – תיקון עוולות העבר: מחיקת רישום פלילי”.

שר האוצר המיועד, ח”כ ניר ברקת, פירט כמה שווה שוק הקנאביס לכשיוסדר וכיצד יופנו התקציבים לטובת אזרחי ישראל במקום לשוק השחור. “תחום הקנאביס מוערך בכ-6 מיליארדי שקלים. אנחנו רוצים להוציא אותו מהשוק השחור ולגבות מיסים של למעלה מ-2 מיליארד ש”ח בשנה לטובת חינוך ורווחה”.

בנוסף כינה ח”כ ברקת את המהלך כ”מבורך” והוסיף כי “אני מכיר צעירים צעירים שהמדינה הפכה אותם לעבריינים. חלקם נרדף, חלקם עולמם חרב עליהם כשהם הועמדו לדין. אנחנו תנועה ליברלית ומוכרחים לכבד את זכות הפרט”.

שלח תגובה