נוזלים באוזנים

בפורום מקצועי זה תוכלו לשאול כל שאלה בתחום בריאות הגוף, רפואה, רפואה טבעית ותרופות. ד"ר יעל טוקצ'ינסקי מומחית לרפואה משלימה, תענה על שאלותיכם. ייעוץ בפורום בשום אופן אינו מחליף בדיקה/ייעוץ/טיפול מקצועי. פרופיל מלא

מנהל: יעל טוקצ'ינסקי

סמל אישי של משתמש
כוכב
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 2 פעמים

נוזלים באוזנים

נושא שלא נקרא על ידי כוכב » 16 דצמבר 2019, 15:20

האם יש דרך יבוש טבעית ממולצת ?
כמובן לא אנטיביוטיקה ולא כפתורים.
תודה מראש

יעל טוקצ'ינסקי
קיבל תודה: 25 פעמים
יצירת קשר:

Re: נוזלים באוזנים

נושא שלא נקרא על ידי יעל טוקצ'ינסקי » 16 דצמבר 2019, 16:08

כוכב כתב:
16 דצמבר 2019, 15:20
האם יש דרך יבוש טבעית ממולצת ?
כמובן לא אנטיביוטיקה ולא כפתורים.
תודה מראש
דרך מצויינת לייבש - זה נרות הופי.
תקראו את המאמר לגבי נרות הופי,יש בו רשימה של התוויות נגד הטיפול.
https://www.yaelclinic.co.il/טיפול-בנרות-הופי

בנוסף, אני ממליצה לזכור, שנרות הופי לא מטפלות בבעיה אלא רק מייבשות את האזניים, כלומר, זה רק עזרה ראשונה.
ע"מ שהבעיה לא תחזור חשוב לטפל בה. לשם כך אני ממליצה על טיפול הומאופתי.
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי (PhD - ד"ר לנטורופתיה),
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה",
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
http://www.yaelclinic.co.il/

סמל אישי של משתמש
כוכב
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 2 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי כוכב » 16 דצמבר 2019, 22:56

רופא אוזנים בכיר אמר לי שהנרות לא שואבים את השעווה מהאוזן, ומה שרואים בתחתית הנר זה חלב שנמס.
מה דעתכם ?

יעל טוקצ'ינסקי
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יעל טוקצ'ינסקי » 17 דצמבר 2019, 11:33

כוכב כתב:
16 דצמבר 2019, 22:56
רופא אוזנים בכיר אמר לי שהנרות לא שואבים את השעווה מהאוזן, ומה שרואים בתחתית הנר זה חלב שנמס.
מה דעתכם ?

1. עד עכשיו דיברנו על ייבוש אזניים ולא על הוצאת השעווה מהאוזן.
זה 2 דברים טובים.
גם את השעווה ניתן להוציא. אבל קודם כדאי לטפטף שמן זית, טיפה ביום במהלך 3-4 ימים כדאי לכך את השכווה, כי לפהמים היא כבר התייבשה ואז יוצאת עם הכאב ויכולה אף לפצוע (לשרוט) את פנים האוזן.

2. לדעתי, נרות הופי שואבים את שעוות האוזן, אך לא כל הסוגי נרות. יש סוגים שלא מיועדים לכך, אלא לנוזלים בלבד.

3.חלב שנמס גם לפעמים רואים, אך מחוץ לנר ולא בתוכו, הוא בצבע ובמרקם אחר, אי-אפשר לטעות. יש גם נרות ללא חלב כך שאין שם למה להיות נמס.
במקרה של הוצאת נוזלים, הנוזלים מתעדים (ורואים את זה בהתאם לכמות הנוזלים שבאוזן) ומה שנשאר - זה כמו שנשאר לך אבנית על תחתית הקומקום.
יש גם שוני במה שרואים מאדם לאדם בשימוש באותו סוג של נרות: אצל אחד יצא פקק שעווה, אצל אחר רק קצת נוזל, אצל שלישי קצת נוזל ופקק קטנצ'יק, אצל רביעי המון נוזל ללא שום פקקים...
מה גם אנשים מרגישים שינוי אחרי הפעולה! הרבה ילדים מתחילים לשמוע טוב יותר, לפעמים רק באוזן אחת (וזה גם תואם את כמות הנוזל שיצא מאותו אוזן לעומת אוזן אחרת!), אחרי שיוצא פקק גדול שמעתי אנשים אומרים שהפסיק להם כאב בלתי מוסבר באזניים, כאב ראש ו...כאב שיניים. אני זוכרת אישה זקנה אחת, ז"ל, שהוצאנו לה אחרי הריכוך ושימוש ב-2 נרות (1 לא הספיק, כי נגמר והפקק נתקע באמצע דרך ולחץ) פקק גדול שפתר אותה מהזמנת מכשיר שמיעה. כמובן, זה מקרה קיצוני (עובדה, שהוא יחיד...), אני מביאה אותו ע"מ להסביר שניסיון שלי שונה מניסיון של הרופא שלך. כל אחד והניסיון שלו.

4.אם לחזור להוצאת נוזלים, אזניים אוהבים חום. נרות הופי מחממות את האוזניים ולכן מטיבות אתם בכל מקרה. הן גם מהוות טיפול מונע להתרבות פטריות בתעלת האוזן, הצטברות נוזלים ודלקת אזניים. הן גם מרגיעות (הרבה אנשים, במיוחד ילדים, נרדמים בזמן הפעולה ויש כאלה שבאים לפעולה דוקא בשביל זה!), פותחים נשימה (אם כי זמנית בלבד). הפעולה גם נותנת הערכה (לא מדויקת, אבל עדיין...) של מצב הסינוסים.
בקיצור: לא ראיתי שום דבר רע מנרות הופי, אך כן ראיתי השפעה חיובית, אם כי שוב, במקרה של נוזלים היא זמנית בלבד וזה רק כלי עזר לטיפול ולא טיפול עצמו.
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 61 פעמים
קיבל תודה: 24 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 4000 » 20 דצמבר 2019, 13:14

איך מקבלים את הנרות האלו והם זה מטפל ביסודי או זה צריך לחזור על הפעולה כל כמה זמן?

מדבר שיש פקק באוזן.

יעל טוקצ'ינסקי
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יעל טוקצ'ינסקי » 20 דצמבר 2019, 13:46

4000 כתב:
20 דצמבר 2019, 13:14
איך מקבלים את הנרות האלו והם זה מטפל ביסודי או זה צריך לחזור על הפעולה כל כמה זמן?

מדבר שיש פקק באוזן.
אם לאדם מבוגר יש בעיה תכופה של פקקים באזניים, אז או שיש לו תעלת האזן מרה או שיש לו עודף יצור שעווה (ולפעמים גם 2 בעיות הללו יחד).
2 הבעיות תורשתיות, כך שאין מה לטפל, יש לחיות עם זה.
אנשים עם בעיה כזאת כמובן מכירים בה ומוציאים את השעווה מידי פעם (מישהו כל 3 חד', מישהו - כל שנה, בהתאם לחומרת הבעיה).
נרות הופי בהחלט יכולות להחליף את אאג בעניין, בדיוק כמו אאג, יכולות רק לתת עזרה זמנית. אין טיפול לבעיה.
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"

שלח תגובה