טיפול תרופתי לכלייה פוליציסטית

בפורום מקצועי זה תוכלו לשאול כל שאלה בתחום בריאות הגוף, רפואה, רפואה טבעית ותרופות. ד"ר יעל טוקצ'ינסקי מומחית לרפואה משלימה, תענה על שאלותיכם. ייעוץ בפורום בשום אופן אינו מחליף בדיקה/ייעוץ/טיפול מקצועי. פרופיל מלא

מנהל: יעל טוקצ'ינסקי

יעל טוקצ'ינסקי
הודעות: 2770
הצטרף: 12 אוגוסט 2013, 14:47
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 135 פעמים
יצירת קשר:

טיפול תרופתי לכלייה פוליציסטית

נושא שלא נקרא על ידי יעל טוקצ'ינסקי »

מחלות הכליות קשות לטיפול אלופתי. ניתן לטפל בהם בשיטות טיבעיות , ולדעתי השיטה היעילה ביותר במקרה של מחלות הכליה זה שיטה הומוטוקסיקולוגית, ובכל אופן, לשיטה אלופתית אין משהו מעודד והחולים מתדרדרים במוקדם או במאוחר לדיאליזה.
והנה יצא מחקר על טיפול אלופתי באחת המחלות של הכליות - כליה פוליציסטית. התרופה המדוברת לכליות פוליציסטיות נחקרת כבר מזה שנה בבני אדם, בינתיים ללא עדות לפגיעה בכבד. המחקר נמשך.
מחלת כליות פוליציסטיות (Autosomal dominant polycystic kidney disease (ADPKD) ) פוגעת ב- 12 מיליון איש ברחבי העולם, ומחציתם יפתחו אי ספיקת כליות קשה עד גיל 60, ויזדקקו לדיאליזה או להשתלת כליה.
התרופה היחידה המאושרת כיום לטיפול ב- ADPKD נקראת Jynarque (tolvaptan ) והיא כרוכה בסיכון למחלת כבד חמורה ומסכנת חיים.
במאמר ב- Nature Communications חוקרים מדווחים על פיתוח תרופה המפחיתה ב- 50% את גודל הכליות בעכברים עם כליות פוליציסטיות.
התרופה החדשה הנקראת RGLS4326 חוסמת microRNA-17 , שהם חלקי RNA אשר מוגברים בחולי ADPKD ומפריעים לתפקוד תקין של RNA מועיל, וכך מביאים לגדילת הציסטות.
התרופה הנמצאת כעת במחקר מוקדם בבני אדם, לא הראתה עד כה עדות לרעילות בחיות ובתאי אנוש. היא מגיעה לכליות ולא לכבד.


Nature Communications volume 10, Article number: 4148 (2019) |
Discovery and Preclinical Evaluation of Anti-miR-17 Oligonucleotide RGLS4326 for the Treatment of Polycystic Kidney Disease
https://www.nature.com/articles/s41467-019-11918-y
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי ( PhD N.D)
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה"
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
"יפה, בריאה ולא מורעלת"
ועוד
http://www.yaelclinic.co.il/

שלח תגובה