אולטרה-סאונד בהריון

בפורום מקצועי זה תוכלו לשאול כל שאלה בתחום בריאות הגוף, רפואה, רפואה טבעית ותרופות. ד"ר יעל טוקצ'ינסקי מומחית לרפואה משלימה, תענה על שאלותיכם. ייעוץ בפורום בשום אופן אינו מחליף בדיקה/ייעוץ/טיפול מקצועי. פרופיל מלא

מנהל: יעל טוקצ'ינסקי

יעל טוקצ'ינסקי
הודעות: 2675
הצטרף: 12 אוגוסט 2013, 14:47
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 74 פעמים
יצירת קשר:

אולטרה-סאונד בהריון

נושא שלא נקרא על ידי יעל טוקצ'ינסקי »

יש רבנים שלא מרשים לעשות אולטרה-סאונד אלא אם כן הוכח צורך רפואי.
אבל אצל רוה הנשים אולטרה סאונד זה סוג של בילוי בתקופת ההריון. ולאחרונה אף פותח מכשיר חדש שמאפשר לספק תמונות איכותיות של תינוק. כמובן, לכך יש ערך מסחרי בלבד.


לאור כל זה יש חשיבות גדולה ל-2 ספרים בעניין שיצאו לאחרונה. מחבר אחד - המגובה במעל 1500 (!) ציטוטים מדעיים - טוען כי אולטרסאונד בהריון כל כך מזיק לילדים עד ש"יש לאסור מיידית את השימוש בו בתחום המיילדות".
האחר טוען כי ההשפעות הביולוגיות "העדינות והלא כל כך עדינות" של אולטרסאונד "הציבו את המין האנושי בדרך טראגית" שההתאוששות ממנה עלולה להימשך דורות.
בספרים מובא מידע המוכיח שאולטרה סאונד פוגע במוח התינוק, בגדילתו ובעתיד - ביכולתו להביא ילדים.
יחד עם זה, יש מעט הוכחות לכך שאולטרסאונד אבחנתי מציל חיים (למעשה, להפך...) או משפר את התוצאות.

האולטראסאונד אינה רק גלי קול אלא מבוססת על קרינה לא מייננת. (כלומר, קרינה מאותו סוג כמו זו שיש לנו בטלפונים סלולריים ואלחוטיים, Wi-Fi ועוד.) קרינה לא מייננת היא בעלת יכולת לייצר השפעות ביולוגיות - כולל שינויים ופגיעה בתאים.

עוד באמצע שנות השמונים היו רופאים שהזהירו נגד שימוש באולטרה-סאונד כאמצעי שגרתי כי בטיחותו לא הוכח. אם כי אז לא הוכח גם את ההפך (כלומר, אולטרה-סאונד היה ב"קבוצת B) בערך באותה עת הצהיר ארגון הבריאות העולמי (לשווא) כי החששות לגבי היעילות הקלינית והבטיחות של האולטראסאונד "אינם מאפשרים להמליץ על סריקות שגרתיות".

לדברי מחבר הספר The Dark Side of Prenatal Ultrasound and the Dangers of Non-Ionizing Radiation – Part 1, שהוא אחת מהביקורות האחרונות כנגד האולטרסאונד, טכנולוגיה זו גורמת נזק מרחיק לכת. כשהוא מתאר סדרת מחקרים שפורסמו בסוף שנות השבעים ותחילת שנות השמונים, מציין המחבר כי "חשיפה יחידה לאולטראסאונד גרמה נזק תאי ול- DNA שדומה ל-250 הקרנות בקרני x לחזה" - ו "הנזק היה קבוע ויעבור בתורשה במשך עשרה דורות או יותר". סוגי הנזקים כללו "גזירת DNA, שבירת גדילים בודדים וכפולים, סידור מחדש של כרומוזום ופיתולי DNA, עיוותים ומוטציות בצאצאים, וכן הפסקה מוחלטת של הפעלת החומר גנטי בתוך התאים שהושפעו מהאולטרסאונד.

הספר השני שיצא לאחרונה מסכם 50 מחקרים שנעשו בסין על אולטרסאונד טרום לידתי.
הוא מוכיח שאולטרסאונד בזמן ההריון הופך את התינוק לרגיש יותר לכל גורמים רעילים, למשל לחשיפה לאחר מכן לחיסונים, אנטיביוטיקה וגורמים סביבתיים אחרים". לדברי המחבר אולטרסאונד "יעלה על ידי אולטרסאונד טרום לידתי, לא בנוסף, אלא כמכפיל" . ספר זה נכתב ע"י ד"ר ג'ים ווסט שכבר כתב כמה ספרים.
בין תגובות מומחים לספר:
Manuel F. Casanova, MD, University of Louisville.

This is important work. Attention must be brought upon the subject. Ultrasound is more than taking pretty pictures of babies. You have brought together the field... on the subject, from physics to biology and medicine. Your writing should raise awareness in the layperson, that ultrasound is a "buyers beware" market. That before the glacial pace of our government moves to take action it is their responsibility to become informed and take adequate decisions.

Eitan Kimmel, PhD, Dept of Biomedical Engineering, Technion Institute.

Your book is wonderful. You found the human studies... terrifying! I wish I were wrong.

הספר נמצא כעת במכירה, למשל באמזון:
https://www.amazon.com/Studies-Conducte ... way&sr=8-1

למעוניינים, הנה ספרים של ד"ר ווסט (אגב, תבדקו, יש הפרשי מחירים גדולים בין מוכרים שונים):
https://www.amazon.com/Jim-West/e/B00KD ... ont_book_1
כל הספרים שלו מבוססים מחקרית ונכתבו היטב.


כמובן, לא מדובר בוויתור על שימוש באולטרה-סאונד כלל, אלא על שימוש בו אך ורק אם יש צורך הוכח ולא כשיגרת ההריון,
וגם לא לצורך קבלת תמונות לאלבום התינוק: כפי שפלאפון כשר נותן פחות קרינה (ונזק בעקבותיה) לעומת פלאפון "חכם", כך גם מכשיר אולטרה-סאונד מתוחכם נותן יותר קרינה (ונזק בעקבותיה) לעומת מכשיר פשוט.

ובכל מקרה, הורים יקרים, קחו את המידע הזה בחשבון!
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי (PhD - ד"ר לנטורופתיה),
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה",
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
http://www.yaelclinic.co.il/

סמל אישי של משתמש
שושנה
הודעות: 7994
הצטרף: 20 ינואר 2014, 11:30
נתן תודה: 1 פעם

Re: אולטרה-סאונד בהריון

נושא שלא נקרא על ידי שושנה »

תודה!

ומוסיפה,
קראתי פעם שריבוי בעיות הקשב והריכוז שקיימים בדורינו הם תוצאה ישירה של ריבוי האולטרסאונד.

שלח תגובה