קמח כוסמין

בפורום מקצועי זה תוכלו לשאול כל שאלה בתחום בריאות הגוף, רפואה, רפואה טבעית ותרופות. ד"ר יעל טוקצ'ינסקי מומחית לרפואה משלימה, תענה על שאלותיכם. ייעוץ בפורום בשום אופן אינו מחליף בדיקה/ייעוץ/טיפול מקצועי. פרופיל מלא

מנהל: יעל טוקצ'ינסקי

חזקי

קמח כוסמין

נושא שלא נקרא על ידי חזקי » 03 מרץ 2019, 23:03

קמח כוסמין הוא קמח הדומה בטעם ובמרקם לקמח רגיל. בלי טעם לוואי של קמח מלא משאר הסוגים. לאחרונה שמעתי שקמח כוסמין איכותו ירודה משל קמח מלא. בנוגע לסיבים ובכלל. האם ידוע לד"ר יעל טקוצינסקי אם יש בשמועה ממש. ומה מומלץ לאחד כמוני שסולד מקמח מלא [גם יקר..] ומעדיף קמח איכותי זול וטעים. בתודה מראש.
תאמין גם במה שליבך מסרב להאמין. שלטון השכל!

יעל טוקצ'ינסקי
קיבל תודה: 3 פעמים
יצירת קשר:

Re: קמח כוסמין

נושא שלא נקרא על ידי יעל טוקצ'ינסקי » 04 מרץ 2019, 10:48

חזקי כתב:קמח כוסמין הוא קמח הדומה בטעם ובמרקם לקמח רגיל. בלי טעם לוואי של קמח מלא משאר הסוגים. לאחרונה שמעתי שקמח כוסמין איכותו ירודה משל קמח מלא. בנוגע לסיבים ובכלל. האם ידוע לד"ר יעל טקוצינסקי אם יש בשמועה ממש. ומה מומלץ לאחד כמוני שסולד מקמח מלא [גם יקר..] ומעדיף קמח איכותי זול וטעים. בתודה מראש.

הייתי ממליצה על שיפון. או על תערובת חיטים.
לגבי הכוסמין לא ידוע לי דבר רע.
בקשר לסיבים תזונתיים - ישנם בכלפרי, דגן או ירק, לא רואה סיבה לדאגה.
לגבי סיבים תזונתיים בכוסמין:
בקמח כוסמין רגיל - 10.3 גר' ל-100 גר' כוסמין,
בקמח כוסמין לבן - 9.7.
(אגב, פרוסת לחם זה 30-35 גר', לחם קל - 20-25 גר', כלומאשר מדברים על "מנת לחם" הכוונה ל-60 גר' לחם.)
להשוואה,
בלחם לבן יש 4.2 גר' סיבים תזונתיים ל-100 גר' לחם,
בלחם מלא יש 10.7 גר' סיבים תזונתיים ל-100 גר' לחם.
בחצי כוס בוטנים - 6 גר' סיבים,
בתפוז אחד או בננה אחת או תפוח אחת - 3, באגס אחד - 4, בחצי כוס שעעועית - 8 גר' סיבים תזונתיים.

מקווה שעזרתי.
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי (PhD - ד"ר לנטורופתיה),
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה",
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
http://www.yaelclinic.co.il/

חזקי

Re: קמח כוסמין

נושא שלא נקרא על ידי חזקי » 04 מרץ 2019, 20:18

תודה רבה רבה. על ההסבר המפורט והבהיר כדרככם ובעיקר על הפרכת השמועה בגנות הכוסמין.
האמת שאני מעדיף קמח כוסמין על פני השיפון בגלל הטעם. גם שאני מבין מדבריכם שקמח כוסמין מכיל ערכים תזונתיים כמו קמח מלא של שאר סוגי הדגן.
תאמין גם במה שליבך מסרב להאמין. שלטון השכל!

שלח תגובה