חיסונים

בפורום מקצועי זה תוכלו לשאול כל שאלה בתחום בריאות הגוף, רפואה, רפואה טבעית ותרופות. ד"ר יעל טוקצ'ינסקי מומחית לרפואה משלימה, תענה על שאלותיכם. ייעוץ בפורום בשום אופן אינו מחליף בדיקה/ייעוץ/טיפול מקצועי. פרופיל מלא

מנהל: יעל טוקצ'ינסקי

סמל אישי של משתמש
yehuda
הודעות: 1274
הצטרף: 24 יוני 2015, 05:36

חיסונים

נושא שלא נקרא על ידי yehuda » 24 אוקטובר 2018, 21:35

בימים אלו מדרבנות קופות החולים השונות את הציבור להתחסן מפני חצבת ושפעת. בטוחני שהד"ר הנכבדת תספר לנו בדיוק מה ההשפעות השליליות של חיסונים אלו. ואת ה'תועלת' מחיסונים אלו (וגם כמה מרויחות קופות החולים?)
כמה פעמים אנו מבקשים וטהר לבנו לעבדך באמת?

הבה לא נזהם אותו... כי לב יש לנו רק אחד!

יעל טוקצ'ינסקי
הודעות: 2359
הצטרף: 12 אוגוסט 2013, 14:47
קיבל תודה: 17 פעמים
יצירת קשר:

Re: חיסונים

נושא שלא נקרא על ידי יעל טוקצ'ינסקי » 25 אוקטובר 2018, 08:05

yehuda כתב:בימים אלו מדרבנות קופות החולים השונות את הציבור להתחסן מפני חצבת ושפעת. בטוחני שהד"ר הנכבדת תספר לנו בדיוק מה ההשפעות השליליות של חיסונים אלו. ואת ה'תועלת' מחיסונים אלו (וגם כמה מרויחות קופות החולים?)
כמה מרוויחות קופות חולים השנה אני לא יודעת.

מה התועלת מחיסון השפעת אני גם לא יודעת, בינתיים רק חיסרונות.
לגבי חיסון חצבת, התועלת שבחיסון היא דחיית המחלה.כלומר,\ עד כמה שאני מבינה, החיסון לרוב באמת מונע הידבקות במגפה הנוכחית.
וזה נראה לי טוב לגבי המבוגרים שלא חלו חצבת, כי מדובר במחלת ילדים שחיונית להתפתחות מערכת החיסון וכו', אך גורמת לסיבוכים באחוזים יחסית גבוהים במבוגרים, וככל שגיל החולה גבוה יותר - כך גם הסיכון לסיבוכים הללו גבוה יותר.
הסיבוך הנפוץ - זה דלקת ריאות. מאחר וחצבת - זאת מחלה וויראלית, גם דלקת ריאות שהיא גורמת - היא דלקת ריאות וויראלית, כלומר, אנטיביוטיקה לא תעזור, רק תחמיר, ניתן לעזור נגד תסמיני המחלה בשיטות סבתא ולעזור לגוף להתמודד בעזרת הומאופתיה.

הסיבוכים יותר נפוצים אצל אנשים מוחלשים מסיבות שונות, למשל, אחרי המחלה כלשהי או טיפול קשה (למשל, רדיותרפיה), אנשים עם מערכת החיסון מוחלשת (למשל, חולי איידס או להבדיל קשישים) כאן גם תינוקות עד גיל 4 חד' שמערכת החיסון טרם פועלת כי עדיין לא התפתחה.


לחיסון יש מספר בעיות:
1. בארץ קשה להשיג חיסון נגד חצבת, המערכת מחסנת בחיסון הבעייתי מאד - MMR - נגד חצבת, חזרת ואדמת. מחלת החצבת, עד המצאת החיסון לא הייתה נחשבת למחלה קשה, אלא למחלת ילדים שגרתית, שכולם עברו לרוב עד גיל 10. אך מחלות אדמת וחזרת הן מחלות פשוט קלות מאד שעוברות הרבה פעמים מבלי שהילד או ההורים שלו יספיקו להבין מה קורה, כך שלהכניס כ"כ הרבה רעלים וחומרים מסוכנים אחרים לגוף ילד בריא (וכידוע, יצרני החיסונים מדגישים שלחסן ניתן רק ילד בריא לחלוטין שגם אין לו או למי ממשפחה הקרובה שלו, עבר של תגובה לחיסון כלשהו...)...

2. הרכב התערובת ותופעות הלוואי שלה

3. השפעת החיסון עצמו במקרה והוא "נתפס": החיסון מונע הידבקות במגפה הנוכחית או גורם למחלה לעבור בצורה קשה (ולא תדעו, אם זאת הייתה מחלה כי נדבקתם - או כתוצאה מהחיסון...) והוא תופס גם לכמה שנים קדימה, אך גם מונע מהגוף ליצור חיסון טבעי. זאת אומרת, שלעומת המחלה שיוצרת חיסון לכל החיים, אחרי החיסון אדם עלול לחלות בחצבת אין ספור פעמים.
שוב, מחלה אצל מבוגרים עוברת הרבה יותר קשה מאשר אצל הילדים ויחסית הרבה פעמים גורמת לסיבוכים, מאחר ומבוגרים מוחלשים מחיים בסטרס מתמיד, מחלות רקע, תרופות מרשם שהם נוטלים, תזונה לא בריאה, אורח חיים לא בריא, שינה לא מספקת, שתייה לא מספקת...
ואת הסיבוכים קשים לטיפול, כי מדובר בווירוס, כלומר אין הרבה מה לעשות, רק לתת לגוף להתגבר - והגוף מוחלש!

4.בנות שהתחסנו לעולם לא יפתחו חסינות נגד המחלה וזה גם אומר שכאשר הן יגדלו, יתחתנו, ילדו ויניקו את תינוקותיהן - הן לא יספקו להם נוגדנים נגד חצבת, וזה אומר, שאותם תינוקות עלולות להידבק ולחלות חצבת בגיל צעיר מידי, בגיל בו חצבת מסוכנת יותר בגלל תופעות לוואי שלה (כי מערכת החיסון עדיין לא מפותחת דיו - וזאת בין היתר מפני שהתינוק טרם חלה במחלות ילדות!)

נתקלתי בסרטון מעולה לגבי החצבת. מדובר בלקט קטעי סרטים וסרטים מצוירים שונים שיצאו לפני המצאת חיסון נגד חצבת. בכולם בולט את היחס הרגוע לחלוטין למחלת החצבת, כאל אחת המחלות שכולם עוברים וממשיכים מחוזקים יותר, מצד רופאים, הורים וילדים 0שמקבלים חופש מבורך מבית הספר...). אני נותנת לינק לסרטון, אך גם מזהירה שאינו חסידי:
https://www.youtube.com/watch?v=iUr06Q17sdU
בקטע ראשון, למשל, בחור חלה חצבת, והרופא אומר: "זה רק חצבת, הוא ינוח כמה ימים ויהיה בסדר". הבחור הינו ספורטאי, ובגלל החצבת יצטרך להפסיד כמה משחקים וכמה אימונים. המאמן שלו מבקש מהרופא שלפחות ישקר ויגיד שמדובר באיזו מחלה רצינית, כמו טיפוס, למשל ולא בסתם חצבת... סרט משנת 1959.
בקטע האחרון, סרט משנת 1969, כל ששת ילדי המשפחה חולים יחד מחצבת. ההורים מוטרדים רק מהעובדה שכולם חולים יחד. הרופאים לא מוטרדים כלל, והילדים אומרים, שחצבת היא מחלה הכי טובה, כי אין תרופות מרות... בסוף הקטע הורים מסמנים בטבלה שכל הילדים עברו חצבת ובודקים איזה עוד מחלות ילדים נשארו לכל אחד מהם.


והנה סרטון שתוכלו לראות ללא חשש: רופא משפחה מספר דברים מעניינים וחשובים, אם כי לאו דוקא לגבי חיסון חצבת. אמנם באנגלית, אך עם כתוביות בעברית:
https://www.youtube.com/watch?v=3nERWn6MjBo

וכאן הרצאה באוניברסיטת ת"א של ד"ר אמיר אניספלד, רופא ילדים, ההרצאה להורים שמנסים לתת לילדם את הטוב ביותר, שמחפשים מידע על חיסונים וככל שמחפשים יותר - כך יוצאים מבולבלים יותר:
https://www.youtube.com/watch?v=64kD3bxfkqg

עוד שיחה מומלצת (גם אנגלית, אך עם כתוביות בעברית) - זה ד"ר אנדרו וויקפילד, שמדבר אומנם על מה שנקרא "חסינות העדר", אך מביא לדוגמא בדיוק את מחלת החצבת: מחלה שהיתה בירידה חדה עקב שיפור בתנאים סניטריים (ולדברי ד"ר אנדרו וויקפילד - בגלל שיפור בתנאים סוציו-אקונומיים) והיתה נעלמת כלל אילו לא היו מנהיגים את חיסון החצבת.
הוא גם מתייחס לחיסון חזרת - מחלה קלה ללא סיבוכים אצל ילדים ש-CDC מצאה כלא דורשת חיסון (בגלל שהיא קלה ובגלל שאין לה סיבוכים),וגם מחלה, שחיסון נגדה חסר תועלת ולא יעיל.
הוא גם מדבר על חיסון הזוי נגד אבעבועות רוח ועוד.


אני גם מאד ממליצה על הרצאה של ד"ר סוזן המפריז, מזהירה שהיא אישה ושכדאי לא רק להקשיב אלא גם לראות, כי היא מביאה המון חומר (תמונות וגרפים).
זוהי הרצאה בת 6 חלקים כוללת את הסיפור האישי של ד"ר סוזן המפריז וסיפוריהם של חוקרים אחרים שנאלצו להתמודד מול מערכת אטומה ומושחתת אשר נהנית מ"עסקים טובים" על חשבון סבלם של תינוקות ומבוגרים כאחד:

https://www.youtube.com/watch?v=jk04VnkpHa0
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי (PhD - ד"ר לנטורופתיה),
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה",
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
http://www.yaelclinic.co.il/

יעל טוקצ'ינסקי
הודעות: 2359
הצטרף: 12 אוגוסט 2013, 14:47
קיבל תודה: 17 פעמים
יצירת קשר:

Re: חיסונים

נושא שלא נקרא על ידי יעל טוקצ'ינסקי » 25 אוקטובר 2018, 11:18

מתוך עלון מידע (מתורגם לעברית), שהוציאו הרופאים חברי ארגון PIC, על הסיכונים של החיסון MMR (כנגד חצבת, חזרת ואדמת):
http://www.hisunim.org.il/images/storie ... VRSHeb.pdf


לא נמצאה הוכחה שחיסון ה-MMR בטוח יותר מאשר מחלת החצבת. המידע בעלון היצרן הנלווה לחיסון מעלה סימני שאלה אודות מבדקי בטיחות בתחומי הסרטן, המוטציות הגנטיות ובעיות בפוריות. במערכת VAERS מתועדים אמנם ארועים חריגים מסוימים, אך היא אינה מדויקת דיה על מנת להשוות נתונים עם הסיכון שבמחלת החצבת. במחקרים הקליניים לא ניתן לזהות תופעות לוואי נדירות יחסית, ואילו המחקרים האפידמיולוגיים מוגבלים בשל אקראיות ובשל אפשרות קיומם של משתנים מתערבים. כוחם הסטטיסטי של מחקרי הבטיחות שנערכו לחיסון ה-MMR דל במיוחד. בסקירה שנערכה עבור ארגון קוקריין, ובה יותר מ-60 מחקרים בנושא חיסון ה-MMR, כתוב כי "המחקרים שנערכו על חיסון ה-MMR, הן לפני יציאתו לשוק והן אחריה, לוקים בחסר נרחב מבחינת התכנון והדיווחים בתחום הבטיחות". מכיוון שמחלת החצבת גורמת לתופעות לוואי בלתי הפיכות לעתים נדירות מאוד, במיוחד בקרב חולים בעלי רמה תקינה של ויטמין A, אין די ברמת הדיוק של המחקרים המדעיים הקיימים כיום להוכיח שהחיסון גורם למידה פחותה יותר של מוות או של פגיעה בלתי הפיכה מאשר מחלת החצבת.

להלן ציטוטים מתוך האתר של עמותת חסון בדף על חצבת המראים עד כמה החיסונים לא באמת יעילים, ושגם התיאוריה על "חסינות העדר" לא עומדת במבחן המציאות (ההדגשות של אחוזי המחוסנים הן של כותב מאמר זה):

בין השנים 1988-1985, 42% ממקרי החצבת נרשמו בקרב פעוטות שחוסנו בגיל שנה ו-68% מהילדים בגילאי 5-9 היו מחוסנים כראוי. 95% מסך כל החולים בהתפרצויות אלו היו מחוסנים. אמנם שיעור המחוסנים בקרב החולים היה נמוך יותר משיעור הבלתי מחוסנים, ביחס לשיעורם באוכלוסיה הכללית, אך אנו רואים שהחיסון אינו מגן על כל המחוסנים וכנראה תרם בעצמו להתפרצות זו לאחר הוספת מנת החיסון השניה.

בטורונטו, קנדה, התפרצה מחלת החצבת בבית ספר שבו שיעור המחוסנים היה 94.2%, כאשר 10% קיבלו מנת חיסון שניה לפני ההתפרצות.
(Canadian Medical Association Journal, Vol 155, Issue 10 1407-1413, 1996)

התפרצות נוספת אירעה במכללה בארה"ב שנתיים לאחר שהחיסון הפך תנאי לרישום למכללה: 98% היו מחוסנים.
(American Journal of Public Health, 1991 March; 81(3): 360–364)

במקרה אחר בארה"ב נרשמה התפרצות ממושכת של חצבת "למרות אמצעי מניעה ובקרה נאותים". ההתפרצות נמשכה לאורך 12 דורות המגפה. 98.7% מהתלמידים היו מחוסנים.
(American Journal of Epidemiology, Vol. 126, No. 3: 438-449, 1987)

גם בטקסס נרשמה התפרצות בקרב אוכלוסיית בית ספר עם שיעור כיסוי חיסוני של 99%, כאשר החיסון היה תנאי רישום לבית הספר. החוקרים סיכמו: "אנו מסיקים שהתפרצויות חצבת יכולות לקרות בבית ספר למרות שלמעלה מ-99% מהתלמידים קיבלו חיסון ולמעלה מ-95% נמצאו מחוסנים"
(New England Journal of Medicine, Volume 316:771-774, March 1987)

בין השנים 2009 ועד 2012, נרשמו בסין 700 מקרי חצבת למרות כיסוי חיסוני של כ- 99%.
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי (PhD - ד"ר לנטורופתיה),
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה",
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
http://www.yaelclinic.co.il/

יעל טוקצ'ינסקי
הודעות: 2359
הצטרף: 12 אוגוסט 2013, 14:47
קיבל תודה: 17 פעמים
יצירת קשר:

Re: חיסונים

נושא שלא נקרא על ידי יעל טוקצ'ינסקי » 25 אוקטובר 2018, 11:21

וזה ממש טרי, מהמגפה הנוכחית: פרסום על פיצוי בסך 101 מיליון דולר לתינוק שנפגע מחיסון MMR:
https://www.mctlawyers.com/101-million- ... njury-mmr/

טוב, זה בארה"ב שם יש תקציב מיוחד לנפגע החיסונים, אצלנו גם זה אין, עד כמה שידוע לי.
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי (PhD - ד"ר לנטורופתיה),
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה",
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
http://www.yaelclinic.co.il/

יעל טוקצ'ינסקי
הודעות: 2359
הצטרף: 12 אוגוסט 2013, 14:47
קיבל תודה: 17 פעמים
יצירת קשר:

Re: חיסונים

נושא שלא נקרא על ידי יעל טוקצ'ינסקי » 25 אוקטובר 2018, 11:35

וכאן תוכלו לקרא על מחקר יפני בעניין חיסון MMR:
http://www.whale.to/a/wakefield55.html

החוקרים בעד חיסון וניסו להוכיח שאין קשר בין חיסון MMR לאוטיזם.
כתוצאה מהמחקר הם מגיעים להמלצה לחסן ב-2 מנות בהפרש של לפחות שנה ביניהם - להקטנת הסיכונים.
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי (PhD - ד"ר לנטורופתיה),
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה",
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
http://www.yaelclinic.co.il/

יעל טוקצ'ינסקי
הודעות: 2359
הצטרף: 12 אוגוסט 2013, 14:47
קיבל תודה: 17 פעמים
יצירת קשר:

Re: חיסונים

נושא שלא נקרא על ידי יעל טוקצ'ינסקי » 25 אוקטובר 2018, 11:53

הנה דונלד טראמפ
https://www.youtube.com/watch?v=G23Y8R-KcKA
מדבר בעד הקטנת כמות החיסונים ניתנים בבת אחת. כדוגמא - הוא מביא את חיסון MMR שזה חיסון נגד 3 מחלות שמביא לאוטיסם.

מצרפת בקובץ סטטיסטיקה של אוטיזם בארה"ב, מקווה שהצלחתי לצרף.
הנתונים משנת 2002 עד שנת 2014 פורסמו באתר של ה-CDC ומתייחסים לילדים בני 8.
בראיון שפורסם ביוטיוב בינואר 2015 עם החוקרת האמריקאית ד"ר סטפני סנף, היא העריכה שאם לא יהיה שינוי במגמה הנוכחית, 50% מהילדים שייוולדו בארה"ב בשנת 2025 יילקו באוטיזם.
ובראיון אחר היא העריכה שאם לא יהיה שינוי במגמה, כ-80% מהבנים שייוולדו ב-2032 יילקו באוטיזם.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי (PhD - ד"ר לנטורופתיה),
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה",
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
http://www.yaelclinic.co.il/

סמל אישי של משתמש
yehuda
הודעות: 1274
הצטרף: 24 יוני 2015, 05:36

Re: חיסונים

נושא שלא נקרא על ידי yehuda » 25 אוקטובר 2018, 15:46

לסיכום:
1. מחלת החצבת אינה מחלת נוראית כל כך, אך הנזקים הנוראים שעלולים לצאת וכנראה יוצאים בפועל ממנה, הינם נוראיים ושכיחים כנראה באותה מידה שהמחלה עצמה, אולי יותר.
2. ההמון שמתחסן מפני מחלת השפעת (ביקרתם לאחרונה בקופת חולים?) ממלא בכך את המטרה העקרית - תעסוקה לשעות הפנאי, והחדרת רעלים לגוף, כעדר המציית לרועה - קופת החולים שלא ממש חרדים לבריאותכם.
כמה פעמים אנו מבקשים וטהר לבנו לעבדך באמת?

הבה לא נזהם אותו... כי לב יש לנו רק אחד!

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 16652
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
נתן תודה: 70 פעמים
קיבל תודה: 76 פעמים
יצירת קשר:

Re: חיסונים

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 25 אוקטובר 2018, 15:49

בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

יעל טוקצ'ינסקי
הודעות: 2359
הצטרף: 12 אוגוסט 2013, 14:47
קיבל תודה: 17 פעמים
יצירת קשר:

Re: חיסונים

נושא שלא נקרא על ידי יעל טוקצ'ינסקי » 23 נובמבר 2018, 10:28

בארה"ב, יצרני החיסונים הגנו על עצמם מפני תביעות. האחריות לפצות נפגעי חיסונים עברה לרשויות הבריאות (אצלינו אין גם את זה). איך זה עובד ומה עומד לרשותם של נפגעי החיסונים? - על כך סרטון קצר זה:

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... CE6NUN5iaU

מי שיודע להעלות סרטונים - תעלו, אני לא מצליחה.

כמו כן, ממלעצה על פוסט זה:
https://www.dinnerforthought.com/vaccin ... -vaccinate

הוא מלווה בגרפים ומידע נוסף\ כולל ברטונים. לפני שאתם פותחים סרטונים שימו לב, שלפחות חצי מהרופאים שם - רופאות (כמובן בלבוש צנוע). אבל תוכלו לשמוע בלבד.
אם תרצו תרגום - תגידו.
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי (PhD - ד"ר לנטורופתיה),
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה",
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
http://www.yaelclinic.co.il/

יעל טוקצ'ינסקי
הודעות: 2359
הצטרף: 12 אוגוסט 2013, 14:47
קיבל תודה: 17 פעמים
יצירת קשר:

Re: חיסונים

נושא שלא נקרא על ידי יעל טוקצ'ינסקי » 26 דצמבר 2018, 18:18

מאמר מצויין של ד"ר שחר לגבי בטיחות החיסונים, אני מביאה את כל הכתבה:

חיסונים - ללא כל צנזורה

עובדות שמערכת הבריאות (מאוד) לא רוצה שתדעו

מאת ד"ר גיל יוסף שחר (M.D)

דצמבר 2018
__________________

אי אפשר להתעלם מפולמוס החיסונים.
במיוחד לאור התפרצות החצבת הנוכחית, שהעלתה שוב את נושא החיסונים לכותרות.

בעקבות המאמר "מה שהרופא שלך לא יספר לך על מחלת החצבת", שקיבל למעלה מ- 2900 שיתופים בפייסבוק, קיבלתי פניות רבות עם שאלות לגבי חיסונים.
אנשים רצו לדעת איך יכול להיות שיש אנשים שמתנגדים לחיסונים, כאשר כל עולם המדע תומך בהם בפה מלא ומכריז שחיסונים נבדקו במספר רב מאוד של מחקרים איכותיים ונמצאו כבטוחים למעלה מכל ספק ושכל החשש של "מתנגדי החיסונים" מקורו בדעות המסתובבות בפייסבוק ולא במדע.
הם תהו, האם כל הרופאים משקרים.
המאמר הזה ייתן לכם תשובה.

בנוסף, לרגל יציאתו לאור של הספר החשוב ביותר שנכתב אי פעם על חיסונים (ראו בהמשך), החלטתי שזו ההיזדמנות להביא לכם כמה עובדות על חיסונים.
עובדות שמערכת הבריאות ממש לא רוצה שתדעו.
עובדות שיתנו לכם מענה אמיתי לשאלה, מדוע יש בכלל "מתנגדי חיסונים" והאם החששות שלהם מחיסונים מבוססות על מדע, או על מדע בדיוני...

אקדים ואומר – אני לא נגד חיסונים כאידיאולוגיה.
לחיסונים יש יתרונות. בזה אין ספק.
אבל יש בהם גם סיכונים. גם בזה אין ספק.

אני לא נגד חיסונים כאידיאולוגיה.
אני בעד האמת.
אז הנה היא לפניכם, כפי שמעולם לא הצגתי אותה בפומבי.
ללא כל צנזורה.

חיסון הינו פרוצדורה רפואית, בדיוק כמו דיקור מי שפיר, בדיקת קולונוסקופיה, הוצאת שקדים ועוד.
הזכות הבסיסית של כל אדם, שגם מעוגנת בחוק זכויות החולה, נקראת הזכות להסכמה מדעת.

הסכמה מדעת פירושה, שיש לתת למטופל את כל המידע הרלוונטי לגבי הפרוצדורה הרפואית שהוא עומד לעבור.
החל מהיתרונות שלה וכלה בסיכונים ובנזקים שעלולים להתרחש בעקבות הפרוצדורה.
חלק מהמידע הרלוונטי למטופל, על מנת לקבל החלטה עם הסכמה מדעת, קשור לבטיחות של הפרוצדורה.
גם אם אין מידע מוכח על נזקים עקב ביצוע הפרוצדורה, במידה והפרוצדורה לא נבדקה במחקרים קליניים איכותיים, מבוקרים וראויים, על המטופל לדעת זאת.
במידה וזה לא נאמר לו, המשמעות של נתון זה, היא שהמטופל בעצם משמש כנבדק בניסוי לא רשמי, שלא בידיעתו ושלא בהסכמתו...
הסתרה של מידע כזה, בנוגע לאיכות המחקרים שנעשו על הפרוצדורה, פירושה מניעת הזכות של הסכמה מדעת מהמטופל.
כאשר מדובר בהזרקה של חומרים לגוף, הסכמה מדעת פירושה גם ידיעה של מכלול החומרים המוזרקים, מה הבטיחות שלהם על פי המחקרים המדעיים ומה הסיכונים שיש בהם.

כאשר מבוצעות באדם מספר פרוצדורות רפואיות בפרק זמן נתון כלשהו, גם אם לכל פרוצדורה בנפרד יש מחקרים שהוכיחו את בטיחות הפרוצדורה, יש לבדוק גם את בטיחות ביצוע כל הפרוצדורות יחדיו באותו פרק זמן מדובר, על מנת לוודא שהשילוב שלהם יחד אינו גורם לנזקים שלא נצפו בעקבות כל פרוצדורה בנפרד.
הדבר נכון במיוחד כאשר מזריקים חומרים לגוף.
חומרים שמצטברים ברקמות מהזרקה להזרקה.
גם אם הזרקה אחת נמצאה כבטוחה, אי אפשר לומר שהזרקות חוזרות ונשנות הן בטוחות, על סמך העובדה שכל הזרקה בנפרד נמצאה כבטוחה.

משל למה הדבר דומה?
נניח שהיה לנו מחקר שמוכיח שעישון 20 סיגריות באופן חד פעמי, לא מגדיל את הסיכון לסרטן הריאות.
האם אפשר לומר על סמך מחקר זה שניתן לעשן גם ביום הבא 20 סיגריות וגם ביום שלאחריו וכו' וכו' כך במשך 5 שנים והסיכון לסרטן הריאות לא יעלה, שהרי יש מחקר שהוכיח ש- 20 סיגריות ביום אחד, באופן חד פעמי, לא העלו את הסיכון לסרטן הריאות?
הרי ברור שיש לבצע מחקר שבודק עישון של 20 סיגריות ביום במשך 5 שנים כדי להגיע למסקנה כזו.

לצערי, חיסונים הינם פרוצדורות רפואיות שמבוצעת ללא הסכמה מדעת.
הנה כמה עובדות שכנראה לא ידעתם על חיסונים.
עובדות שהממסד הרפואי היה חייב להגיד לכם, על מנת שהזרקת החיסון תחשב לפעולה שנעשית בהסכמה מדעת.

עובדה מספר אחת:
בכל חיסון, מעבר לוירוס/החיידק המומת או המוחלש (האנטיגן) או חלקים ממנו, יש גם חומרים משמרים ובחלק מהם גם חומרים נוספים (אדג'ובנטים) שתפקידם להביא בין היתר לפעילות מוגברת של מערכת החיסון (וזאת כדי לייצר מספר רב של נוגדנים) וכן תאים או שיירי תאים עליהם גודל הוירוס או החיידק.
חומרים אלו יכולים להיות פורמלדהיד, אלומיניום, תאים של עוברים אנושיים או שיירים שלהם ועוד.
חלק מחומרים אלו מוגדרים על ידי רשויות הבריאות בעולם כחומרים קרצינוגניים או כבעלי השפעה שלילית על מערכת העצבים.

עובדה מספר שתים:
תוכנית החיסונים בישראל (וגם בשאר מדינות העולם המערבי) מעולם לא נבדקה בשום מחקר קליני מבוקר בהשוואה לפלצבו. גם אם כל חיסון נבדק ונמצא כבטוח, הזרקה של עשרות מנות חיסון מגיל אפס ועד גיל שנתיים מעולם לא נבדקה בשום מחקר קליני מבוקר ואקראי, כפי שצריך להיות.
האם הייתם מוכנים לעשן כל יום 20 סיגריות, במשך 5 שנים, על סמך מחקר שהראה שמנה חד פעמית של 20 סיגריות לא גרמה כל נזק?
כך בדיוק מתנהלת תוכנית החיסונים בישראל.


עובדה מספר שלוש: (אתם תתקשו להאמין לה, אבל היא אמת לאמיתה!)
אף חיסון, מאלו הניתנים היום במדינת ישראל, לא עבר מחקר קליני מבוקר ואקראי וכפול סמיות בו השוו אותו לפלצבו אמיתי.
נסביר את הדברים:
כאשר בודקים בטיחות של תרופה/חיסון, יש להשוות אותו למתן חומר שעליו אין שום ספק שהוא בטוח ושאינו גורם נזק.
החומר היחיד שעונה על הקריטריון הזה בוודאות הינו מים.
כאשר רוצים לבדוק בטיחות של חיסון, ראוי לקחת קבוצת ילדים בגילאים אותם רוצים לחסן, לחלק אותם אקראית לשתי קבוצות.
קבוצה אחת תקבל את החיסון וקבוצה שניה תקבל זריקה של מים סטריליים (סליין).
גם ההורים וגם הצוות הרפואי לא ידעו איזה ילד קיבל את החיסון ואיזה ילד קיבל את המים הסטריליים (המזרקים יראו זהים לחלוטין).
מחקר כזה, בו גם הנבדקים (או הוריהם כאשר מדובר בילדים) וגם הצוות הרפואי, אינם יודעים מי שייך לאיזו קבוצה, נקרא מחקר כפול סמיות (double blind).
יש לעקוב אחרי הילדים הללו במשך מספר שנים כדי לבדוק האם יש הבדלים בשכיחות של אפילפסיה, חרשות, מוות בעריסה, אוטיזם, סרטן, בעיות התפתחותיות והתנהגותיות, פיגור, מחלות אוטואימוניות ועוד.
רק מחקר כזה, שיבוצע על כמות ילדים גדולה (לפחות 3000 ילדים וזאת על מנת לזהות הבדלים גם בתופעות יחסית נדירות באוכלוסייה), אם יראה שאין הבדל בשכיחות מחלות אלו בין שתי הקבוצות, יכול להוכיח שאכן חיסונים בטוחים.
מחקר כזה מעולם לא בוצע.
על אף חיסון הניתן במדינת ישראל.
לא רק שלא בוצע מחקר כזה, שעקב אחר הילדים במשך מספר שנים, לא בוצע מחקר כזה אפילו לא למשך חודשים ספורים, כדי לראות האם יש למשל עליה בסיכון למוות בעריסה, נסיגה לאוטיזם ועוד.

בואו נבין את המשמעות של הדברים.
לא רק שתוכנית החיסונים בכללותה ומתן מנות רבות של חיסונים בפרקי זמן קצרים, מעולם לא נבדקו בצורה מבוקרת, אקראית, כפי שמקובל בעולם הרפואה, אלא גם כל חיסון לבדו לא נבדק בצורה ראויה כדי להבטיח שהוא אכן בטוח!

זו משמעות שהמח מסרב להאמין לה.
זה הרי לא באמת הגיוני.
זה נשמע כמו מדע בדיוני.
זו הרי טענה חמורה מאין כמותה כנגד רשויות הבריאות שאמונות על בריאותנו.

אז תשאלו בצדק, כיצד ה- FDA (ובעקבותיו משרד הבריאות בישראל) אישר את החיסונים כבטוחים?
התשובה שנעשו מחקרי בטיחות, שהשוו את החיסון השלם לזריקה שאינה מכילה את הוירוס/החיידק המומת או המוחלש (האנטיגן), אלא מכילה רק את כל שאר החומרים שיש בחיסון.
במקרים מסויימים השוו את החיסון הנחקר לחיסון אחר (שאף הוא מעולם לא נבדק בצורה מבוקרת ואקראית בהשוואה לפלצבו של מים סטריליים).

משל למה הדבר דומה?
למחקר שישווה עישון סיגריות רגילות, לעישון של סיגריות שהוציאו מתוכן את הניקוטין, אבל השאירו את כל שאר אלפי החומרים הרעילים שיש בסיגריה.
הרי ברור שאם הבעיה בסיגריה היא לא הניקוטין, אלא החומרים האחרים הנמצאים בה, מחקר כזה, לעולם לא ימצא שיש בעיה בעישון סיגריות!
שכיחות סרטן הריאות תהיה זהה בשתי הקבוצות, מה "שיוכיח" שעישון סיגריות בטוח ולא מגדיל סיכון לסרטן ריאות.

זה בדיוק מה שעשו במחקרי הבטיחות עם חיסונים!
אם הבעיה בחיסונים היא לא האנטיגן (הוירוס או החיידק), אלא החומרים האחרים הנמצאים בחיסון, מחקר כזה לעולם לא יראה שיש בעיה בחיסונים!
זאת אומרת שמחקרי הבטיחות על חיסונים מלכתחילה תוכננו כך שהם לא יכולים אפילו תיאורטית למצוא שיש בעיה בחיסונים!

מדוע חברות התרופות בחרו לתכנן את הניסוי בצורה כזו ובעצם לעקר אותו מראש מכל משמעות אמיתית בהקשר לבטיחות החיסון?
אני משאיר לכם לענות על השאלה הזו.

קשה לכם להאמין שזה המצב?
אל תאמינו לי.
בקשו מהרופאים שלכם שיראו לכם מחקרים מבוקרים ואקראיים וכפולי סמיות שהשוו את החיסון לפלצבו שהינו סליין. תאתגרו אותם.
מן הראוי שיהיו כמה וכמה מחקרים כאלה על כל חיסון (פרוצדורה רפואית שמבוצעת על מיליוני ילדים וראוי שיהיה יותר ממחקר אחד איכותי שבדק את בטיחות הפרוצדורה), אבל בואו נסתפק באחד.
אל תוותרו לרופאים שלכם.
תדרשו לראות לפחות מחקר אחד איכותי, מבוקר, אקראי וכפול סמיות שהשווה את החיסון למים סטריליים.
מדוע שנסתפק בפחות מכך, כאשר מדובר בבריאות, באיכות החיים ואולי אף בחיים עצמם של ילדינו?
זה הסטנדרט להוכחת בטיחות בעולם הרפואה.
הרופאים שלכם יודעים את זה.

האם ניתן להגיד שחיסונים בטוחים בהעדר מחקרים מסוג זה?
ניתן להגיד.
כמו שניתן להגיד כל דבר.
אבל זו לא אמירה מדעית.
זו היפותזה שנכון להיום אין לה שום הוכחה.

תשאלו בצדק, האם כל רופאי המשפחה ורופאי הילדים שמטפלים בנו ואחראים על תוכנית החיסונים של ילדנו, לא יודעים את זה?
איך הם אומרים לנו שוב ושוב שחיסונים נבדקו כראוי במאות מחקרים ונמצאו כבטוחים?
הם משקרים לנו?

התשובה היא שהרופאים שלכם מסתמכים על התשובות הרשמיות של הממסד.
99% מהרופאים מעולם לא קראו את מחקרי הבטיחות של החיסונים.
ואלו שכן קראו אותם, כנראה לא טרחו לקרוא בעיון את הפרק העוסק בשיטות המחקר, כדי לבדוק מה בדיוק היה הפלצבו באותו מחקר.
זה לא שהם משקרים לכם.
הם פשוט מדקלמים את תשובות הממסד מבלי שבדקו אותם בעצמם לעומק.
עצוב.
אבל זו האמת.

תשאלו כיצד הרופאים העומדים בראש הממסד, בראש מערכת הבריאות, אלו שהרכיבו את תוכנית החיסונים בישראל ואישרו את הכנסתם לסל הבריאות, כיצד הם חוזרים שוב ושוב על הטענה שהחיסונים נבדקו כראוי ונמצאו כבטוחים?
את זה אתם צריכים לשאול אותם.
ורק אותם.

האם המשמעות של כל האמור לעיל היא שלא צריך לחסן?
לא.
זאת לא המשמעות.
בהחלט יתכן ויתרונות החיסונים עולים על הסיכונים שבהם.
אבל נכון להיום, אנחנו לא יודעים את זה.
הממסד הרפואי, שבידו היכולת לתכנן ולבצע את המחקרים הנכונים והראויים לבדיקת בטיחות החיסונים, כדי להכריע בשאלה האם הסיכונים בחיסונים פחותים או גדולים בהשוואה ליתרונות של הפחתת התחלואה, בוחר במודע שלא לבצע אותם.
כנראה שהוא יודע את הסיבה.

זכותו של כל אחד להחליט האם לחסן או לחסן, אבל לפחות עכשיו, לאחר קריאת הכתבה הזו, כאשר אתם יודעים שחיסונים מעולם לא הוכחו כבטוחים (הוכחה כפי שמקובלת בעולם הרפואה), ההחלטה שלכם ולא משנה מה היא תהיה, היא קצת יותר עם 'הסכמה מדעת' מאשר לפני כן.
וכך ראוי להיות.
זו הזכות שמעוגנת בחוק זכויות החולה.
זכות שאינה מתממשת כיום בכל הקשור לפרוצדורה הרפואית הנקראת חיסונים.
כעת אתם יודעים, שאם בחרתם לחסן את ילדיכם, בחרתם לצרפם לניסוי.
אולי הניסוי הקליני הגדול ביותר בהיסטוריה של המין האנושי.
זכותכם לעשות זאת.
אבל לפחות תדעו מה אתם עושים.
הסכמה מדעת.

כיום, נשמעים קולות רבים בציבור הישראלי, בתקשורת וגם בקרב המחוקקים, לחוקק חוקים שיכפו הורים לחסן את ילדיהם, או שיוטלו עליהם סנקציות ומגבלות רבות (מה שנקרא חובת חיסונים).
מהי הזכות המוסרית שמתירה לכפות על אנשים להצטרף לניסוי קליני בניגוד לרצונם?
אין כזאת.
אז מדוע בכל זאת נשמעים קולות כאלה?
רק מסיבה אחת.
אלה הקוראים לכך, פשוט לא יודעים שחיסונים הם ניסוי קליני רחב היקף על בני אדם. הם בטוחים שחיסונים הוכחו כבטוחים על פי אמות המידה הרפואיות המקובלות.

ואם בשאלות מוסריות אנו עוסקים, הרי שהשאלה המוסרית האמיתית שחייבת להישאל היא כלדקמן:
כיצד אישרו רשויות הבריאות לבצע מחקרים בהם לקבוצה אחת ניתן חיסון ללא האנטיגן, אלא רק עם שאר החומרים שיש בחיסון?
הרי תרכיב זה חסר כל תועלת בריאותית עבורם.
הקבוצה שקיבלה את החיסון השלם, יכולה להנות ולהרוויח נוגדנים שיגנו עליה מהמחלה.
אבל הילדים בקבוצת התרכיב ללא האנטיגן, הרי לא מקבלים שום תועלת (התרכיב לא יכול לגרום להם לפתח נוגדנים) ומסכנים אותם בהזרקת חומרים שחלקם נמצאו כרעילים וזאת מבלי שהם אי פעם נבדקו בצורה מדעית ראויה, על פי אמות המידה המקובלות בעולם המחקר הרפואי.
באיזו זכות מוסרית סיכנו ראשי מערכות הבריאות את חייהם ובריאותם של אותם ילדים וזאת ללא שום סיכוי לתועלת עבורם?
האם ההורים של אותם ילדים שהשתתפו במחקרים אלו, היו מודעים לעובדות אלו?
האם הם ידעו שיתכן וילדיהם יהיו בקבוצה שלה יוזרק תרכיב המכיל רק את החומרים המשמרים שחלקם כבר הוכח כרעילים וללא החומר שאמור לגרום להם לפתח נוגדנים?
אתם מכירים הורה שהיה מסכים שבנו ישתתף בניסוי שכזה?
האם אתם הייתם מסכימים לצרף את ילדכם לניסוי כזה?
המחקרים הללו הם חריגה חמורה מכלל כללי המוסר הבסיסי בין חוקרים לנבדקים.
הם גם חריגה חמורה מכללי האתיקה של הרופאים.
הם עומדים בחריגה לשבועה של הרופאים - שבועת היפוקרטס (ראשית - אל תגרום נזק).

מי שצריך לתת צידוק מוסרי למעשיו, הם לא אלו המסרבים להשתתף 'בניסוי החיסונים הגדול', אלא אלו שביצעו ואישרו מחקרים כגון אלו וכעת רוצים לכפות השתתפות 'בניסוי החיסונים הגדול' על כלל האוכלוסיה.

מי שאמור לעמוד על דוכן הנאשמים ולהגן על עמדתו, הם לא "מתנגדי החיסונים", אלא תומכי החיסונים!

הם אלו שצריכים להביא את ההוכחות לבטיחות של כל חיסון וחיסון ושל מתן מנות חיסון מרובות בתקופת חיים קצרה.

לא במקרה בחרתי במאמר זה במשלים מעולם עישון הסיגריות.
במשך עשרות שנים, לאחר שכבר התחילו להופיע עדויות רבות לנזקים של עישון סיגריות, חברות הטבק המשיכו לטעון שהסיגריות בטוחות וכך גם חלקים מהממסד הרפואי הרשמי (שלחלק מראשיו היו קשרים כלכליים עבותים לחברות הטבק העשירות).
כיום, כבר אין שאלה. למדע אין כל ספק שעישון סיגריות מגדיל סיכון לתחלואה, הן למחלות לב והן לסרטן.
האם החיסונים יהפכו להיות המקרה השני בהיסטוריה של טעות כה הרת גורל?
ימים יגידו.

רוצים שההחלטה שלכם לגבי חיסונים תהיה עם הסכמה מדעת רחבה ומלאה עוד יותר?
אני ממליץ לכם בחום לקרוא את הספר החשוב ביותר שנכתב אי פעם על חיסונים.
הספר - ' צבים כל הדרך למטה - חיסונים: מדע ומיתוסים '.
זהו ספר חדש שבימים אלו יצא לאור.
הספר נכתב על ידי קבוצה של אנשים הבקיאים בעולם המחקרים הרפואיים וכל מטרתו היא שהבחירה שלכם לגבי חיסונים תהיה עם 'הסכמה מדעת'.
הספר מביא מאות רבות של עובדות, המגובות ברפרנסים המדעיים, שישאירו אתכם פעורי פה.
הוא מנפץ מיתוסים עליהם גדלנו, בזה אחר זה.
והוא עושה זאת באלגנטיות ובצורה לוגית. ספר מדע.
הוא מביא את כל מה שהממסד הרפואי יודע ולא רוצה להגיד לכם.
הוא לא רק מרחיב על כל נושא בטיחות החיסונים ומנתח לעומק את המחקרים בתחום, הוא גם מנתח לעומק מספר נושאים מהותיים מאוד בכל הקשור לשיח על חיסונים:
האם באמת החיסונים אחראים לירידה בתמותה ממחלות זיהומיות ולהיעלמותן של מחלות מסוימות?
האם כל החיסונים באמת מקנים חסינות עדר, כפי שמשננים לנו השכם וערב?
עד כמה נחקרו תופעות הלוואי של החיסונים? עד כמה באמת רוצים לחקור אותן?
האם רשויות הבריאות עוקבות בצורה יעילה אחר דיווחים על פגיעות מחיסונים, כפי שהן אמורות לעשות? האם הן בכלל מעוניינות לעשות זאת?

עולם שלם עומד להתגלות לכם.
כשקראתי את הספר, לא יכולתי להניח אותו מידיי.
מדי עמוד התגלו בפני עובדות רבות שלא ידעתי (חלקן כתובות במאמר זה).
המחברים ביצעו מחקר שלדעתי לא נראה כמותו על עולם החיסונים.
הוא נקרא כמו ספר מתח עלילתי.
הספר כתוב בצורה בהירה ומראה לכם שלב אחרי שלב, איך נולדו התפיסות של רוב הציבור לגבי חיסונים ומה נמצא מאחורי הקלעים של עולם החיסונים.
לא אגזים אם אומר, שהספר הזה עומד לחולל מהפכה.

אז מי כתב את הספר?
אני לא יודע.
מחבריו אינם מזדהים.

תשאלו בצדק, אם הספר מגובה מדעית, מדוע המחברים של הספר נשארים בעילום שם?
האם הם פוחדים לעמוד מאחורי מה שהם כתבו?
הם לא חוששים לעמוד מאחורי הכתוב. ממש לא. הכל מגובה.
יש שתי סיבות מדוע הם בחרו לא להזדהות:
האחת היא שמחברי הספר רוצים שהממסד יגיב לגופו של עניין. לגופו של טיעון. ולא ינסה להסיט את השיח לדיון על אופיים של מחברי הספר.

אבל הסיבה השנייה מפחידה באמת.
הם בחרו להישאר אנונימיים כי הם מפחדים.
הם יודעים שהממסד וחברות התרופות העשירות מסוגלים למרר את חייהם, להכפיש את שמם, להעליל עליהם עלילות שווא, לגרום להרס הקריירה שלהם ואף להרוס את חייהם.
חלקם ממש פוחדים על חייהם כפשוטו.
העובדה שהם מפחדים, צריכה להפחיד אותנו יותר מכל.
האם במדינת ישראל 2018, אנשי מדע וחוקרים צריכים לפחד לומר את דיעותיהם, רק כי אולי הם לא הדעות של הממסד?
זה הרי מתאים למשטרים אפלים כמו באיראן, סין וצפון קוריאה.
לא למשטרים דמוקרטיים הדוגלים בסובלנות לדעות שונות (ובמיוחד אם מדובר באנשי מדע המגבים את דבריהם במחקרים מדעיים).

והאמת היא שאחרי כתיבת המאמר שאתם קוראים כעת, עם כל העובדות שהבאתי פה, גם אני מפחד.
מפחד מאוד.
אני יודע שהרשויות יכולות לנקוט בצעדים רבים כדי לפגוע בי, בשמי, בפרנסתי ועוד.
אין להן באמת עילה.
כל מה שכתבתי כאן הוא אמת לאמיתה.
עובדות שכל אחד יכול לבדוק אותן בעצמו.
עובדות שראוי ומוסרי (וגם מחוייב בחוק זכויות החולה!) שכל הורה ידע לפני שהוא מאשר להזריק לילדיו את החיסון.
אבל למרות שאמירת האמת אינה עבירה על שום חוק או תקנה, לא אתפלא אם רשויות הבריאות ינסו להכפיש את שמי, להצר את צעדי או לגרום לי נזק כזה או אחר.
לא מופרך, שבעצם כתיבת הכתבה הזו, הפכתי את עצמי לאויב מספר אחת של משרד הבריאות.
רופא שמעז לשאול שאלות בפומבי על מדיניות משרד הבריאות?!?
ועוד על חיסונים? "הפרה הקדושה" של הרפואה הקונבנציונלית.
הייתכן?

אז למה בכל זאת החלטתי לכתוב את המאמר הזה ולסכן את כל מה שבניתי בעמל רב ובמשך שנים רבות?
מכיוון, שיותר ממה שאני מפחד מהממסד, אני מפחד מבורא עולם.
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי (PhD - ד"ר לנטורופתיה),
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה",
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
http://www.yaelclinic.co.il/

חזקי
הודעות: 2054
הצטרף: 28 אוקטובר 2018, 00:35

Re: חיסונים

נושא שלא נקרא על ידי חזקי » 04 פברואר 2019, 15:16

גם בפורום שלנו 'תורה ודעת' נכתב בזה
https://chl.co.il/viewtopic.php?f=9&t=14348

גם בפורום החדש 'נדברו' כתבו בזה
https://www.nidberu.org/viewtopic.php?f=3&t=142
תאמין גם במה שליבך מסרב להאמין. שלטון השכל!

יעל טוקצ'ינסקי
הודעות: 2359
הצטרף: 12 אוגוסט 2013, 14:47
קיבל תודה: 17 פעמים
יצירת קשר:

Re: חיסונים

נושא שלא נקרא על ידי יעל טוקצ'ינסקי » 04 פברואר 2019, 15:36

חזקי כתב:
גם בפורום שלנו 'תורה ודעת' נכתב בזה
https://chl.co.il/viewtopic.php?f=9&t=14348

גם בפורום החדש 'נדברו' כתבו בזה
https://www.nidberu.org/viewtopic.php?f=3&t=142

שמעתי על כך,
וחבל מאד שאנחנו הופכים למדינה דמות קוריאה צפונית...

אם כי ספציפית לנו, נראה לי, זה לא נוגע כ"כ: ילדינו נמצאים במה שנקרא חינוך עצמאי, ואנחנו נחליט מה נכניס ומה לא. כפי שהחלטנו שלא מכניסים תאוריית דרבין, נוכל להחליט שלא נכניס את ההיסטריה הזאת של החיסונים.

אבל בואו נראה קודם איך הם לא מכניסים ילדים עם כינים, ילדים עם נזלת ושאר מיני ווירוסים ללא חום, ילדים של הורים אלכוהוליסטים ושאר ילדים תוקפניים ובעייתיים שמהווים סכנה אמיתית (ולא מדומיינת כמו במקרה של רוב החיסונים!) לסביבה.
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי (PhD - ד"ר לנטורופתיה),
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה",
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
http://www.yaelclinic.co.il/

חזקי
הודעות: 2054
הצטרף: 28 אוקטובר 2018, 00:35

Re: חיסונים

נושא שלא נקרא על ידי חזקי » 04 פברואר 2019, 15:48

יעל טוקצ'ינסקי כתב:
חזקי כתב:
גם בפורום שלנו 'תורה ודעת' נכתב בזה
https://chl.co.il/viewtopic.php?f=9&t=14348

גם בפורום החדש 'נדברו' כתבו בזה
https://www.nidberu.org/viewtopic.php?f=3&t=142

שמעתי על כך,
וחבל מאד שאנחנו הופכים למדינה דמות קוריאה צפונית...

אם כי ספציפית לנו, נראה לי, זה לא נוגע כ"כ: ילדינו נמצאים במה שנקרא חינוך עצמאי, ואנחנו נחליט מה נכניס ומה לא. כפי שהחלטנו שלא מכניסים תאוריית דרבין, נוכל להחליט שלא נכניס את ההיסטריה הזאת של החיסונים.

אבל בואו נראה קודם איך הם לא מכניסים ילדים עם כינים, ילדים עם נזלת ושאר מיני ווירוסים ללא חום, ילדים של הורים אלכוהוליסטים ושאר ילדים תוקפניים ובעייתיים שמהווים סכנה אמיתית (ולא מדומיינת כמו במקרה של רוב החיסונים!) לסביבה.

בכדי שיובן על מה התיחסתם בתגובתכם נעתיק לציבור.
כמו כן ראוי לשים לב שרוב רובם של גדולי ישראל [חלק מהם כמו הגרי"ז בקיאים גם בפן הרפואי, בעד חיסונים]
חזקי כתב:משרד הבריאות שוקל לאסור על כניסת ילדים שלא התחסנו למוסדות הלימוד.

במכתב שיצא מאת רבנים גדולים נכתב "פסק הלכה של גדולי הפוסקים שליט"א בחובת החיסון למניעת החצבת ..נאמר בשו"ע יו"ד סימן של"ו נתנה התורה רשות לרופא לרפאות ומצוה היא, ובכלל פיקוח נפש היא, ואם מונע עצמו הרי זה שופך דמים עכ"ל. ובלבד שיהא לבו לשמים וידע שאמיתות הרפואה ממנו ולא יכוון שהכל תלוי בסם. יד אברהם שם. על המכתב חתומים הגאונים: ר' יצחק זילברשטיין ר' שריאל רוזנברג ר' משה שאול קליין ר' שמעון בעדני שהוסיף את המילים "וזה חיוב גמור" ר' משה שטרנבוך הוסיף לקריאה זו "חייב כל אב לדאוג לחסן בנו ובתו מיד שהמגיפה מתפשטת ר"ל ואין האב בעלים למנוע מהם החיסון ובפרט שחב לאחריני ושארית ישראל לא יעשו עולה ויזדרזו מיד לקיים חובתם והקב"ה יסיר ממנו כל מחלה ונקבל פני משיח צדקנו במהרה בקרוב". עד כאן.

1. האם אדם שלא נתחסן והפיץ את המחלה, חייב בנזק החולים?
2. ידוע שיש גישה הנוקטת שחיסונים פועלים נזק וכיוצא בזה, ולשיטתם החיסון הוא נזק לא פחות מה דינם?
תאמין גם במה שליבך מסרב להאמין. שלטון השכל!

חזקי
הודעות: 2054
הצטרף: 28 אוקטובר 2018, 00:35

Re: חיסונים

נושא שלא נקרא על ידי חזקי » 04 פברואר 2019, 15:56

שלא יובן לא נכון. אני מאד מעריך את הלוחמה הבלתי מתפשרת שלכם בענין החיסונים. כך אתם חושבים ובזה אתם מאמינים. כל הכבוד. ועם זאת כיון שרוב הרופאים אוחזים אחרת, ורוב רובם של גדולי התורה שעל פיהם ישק דבר במחנינו [בודאי כולל אתכם] קבלו את הכרעת רוב הרופאים, על כן העלתי מדבריהם. האיזון הקדוש.
תאמין גם במה שליבך מסרב להאמין. שלטון השכל!

יעל טוקצ'ינסקי
הודעות: 2359
הצטרף: 12 אוגוסט 2013, 14:47
קיבל תודה: 17 פעמים
יצירת קשר:

Re: חיסונים

נושא שלא נקרא על ידי יעל טוקצ'ינסקי » 04 פברואר 2019, 23:57

חזקי כתב:שלא יובן לא נכון. אני מאד מעריך את הלוחמה הבלתי מתפשרת שלכם בענין החיסונים. כך אתם חושבים ובזה אתם מאמינים. כל הכבוד. ועם זאת כיון שרוב הרופאים אוחזים אחרת, ורוב רובם של גדולי התורה שעל פיהם ישק דבר במחנינו [בודאי כולל אתכם] קבלו את הכרעת רוב הרופאים, על כן העלתי מדבריהם. האיזון הקדוש.
ראשית, יש להדגיש שאני אישית לא נלחמת נגד שום דבר, גם לא נגד חיסונים.

וגם בפירוש ממליצה על כמה מהם.

רוב הרופאים - לא שבעד אלא לא מתעמקים בעניין מסיבות שונות. ואלה שעובדים במערכת מן הסתם חייבים לה אמונים.

ולגדולי הדור בהחלט כדאי להביא את המידע שלא היה לפני 50-60 שנה. הלוואי שמישהו יעשה זאת.
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי (PhD - ד"ר לנטורופתיה),
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה",
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
http://www.yaelclinic.co.il/


מושקה
הודעות: 64
הצטרף: 05 מאי 2019, 14:13

Re: חיסונים

נושא שלא נקרא על ידי מושקה » 03 אוגוסט 2019, 23:39

יעל טוקצ'ינסקי כתב:
25 אוקטובר 2018, 11:21
וזה ממש טרי, מהמגפה הנוכחית: פרסום על פיצוי בסך 101 מיליון דולר לתינוק שנפגע מחיסון MMR:
https://www.mctlawyers.com/101-million- ... njury-mmr/

טוב, זה בארה"ב שם יש תקציב מיוחד לנפגע החיסונים, אצלנו גם זה אין, עד כמה שידוע לי.
מה דעתך על התיאוריה שחצבת מונעת מחלות כמו לוקמיה ומחלות לב?

יעל טוקצ'ינסקי
הודעות: 2359
הצטרף: 12 אוגוסט 2013, 14:47
קיבל תודה: 17 פעמים
יצירת קשר:

Re: חיסונים

נושא שלא נקרא על ידי יעל טוקצ'ינסקי » 03 אוגוסט 2019, 23:54

מושקה כתב:
03 אוגוסט 2019, 23:39
יעל טוקצ'ינסקי כתב:
25 אוקטובר 2018, 11:21
וזה ממש טרי, מהמגפה הנוכחית: פרסום על פיצוי בסך 101 מיליון דולר לתינוק שנפגע מחיסון MMR:
https://www.mctlawyers.com/101-million- ... njury-mmr/

טוב, זה בארה"ב שם יש תקציב מיוחד לנפגע החיסונים, אצלנו גם זה אין, עד כמה שידוע לי.
מה דעתך על התיאוריה שחצבת מונעת מחלות כמו לוקמיה ומחלות לב?

אין לי מספיק מידע בכדי לגבש דעה בנושא.
ברור, שלחצבת כמו לכל מחלת ילדים יש תפקיד, אך ספציפית לגבי מחלות אלה - לא יודעת.
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי (PhD - ד"ר לנטורופתיה),
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה",
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
http://www.yaelclinic.co.il/

שלח תגובה