הולכים לישון עם שיער רטוב? אתם מוכרחים לקרוא את זה!

בפורום מקצועי זה תוכלו לשאול כל שאלה בתחום בריאות הגוף, רפואה, רפואה טבעית ותרופות. ד"ר יעל טוקצ'ינסקי מומחית לרפואה משלימה, תענה על שאלותיכם. ייעוץ בפורום בשום אופן אינו מחליף בדיקה/ייעוץ/טיפול מקצועי. פרופיל מלא

מנהל: יעל טוקצ'ינסקי

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

הולכים לישון עם שיער רטוב? אתם מוכרחים לקרוא את זה!

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 24 ספטמבר 2017, 22:50

הולכים לישון עם שיער רטוב? אתם מוכרחים לקרוא את זה!
כאבי ראש, זיהומים על הכרית, זיהומים ופטריות בקרקפת ועוד: לפניכם כמה סיבות מדוע לא כדאי לישון עם שיער רטוב

מדוע לא מומלץ לישון עם שיער רטוב, ולפני שייבשנו אותו? מחקר שפורסם לפני כשנתיים באוניברסיטת קולומביה, מצא כי שינה עם שיער רטוב גורמת לתסמינים רבים ביניהם כאבי ראש, זיהומים בקרקפת, הצטברות פטריות וזיהומים על הכרית ו...שערות מפוצלות.

כאבי הראש

במהלך השינה טמפרטורת הגוף עולה, והוא מתחמם. אם שיער ראשנו רטוב או עטוף במגבת - הוא עשוי לגרום לכאבי ראש חמורים. רצוי לייבש את השיער היטב במגבת או במייבש שיער, ולחכות זמן מה עד שעולים לישון. בשפה האנגלית, מאמרים רבים מציינים כי שינה עם שיער רטוב אף יכולה לגרום לבעיות בראייה.

זיהומים על הכרית

כשישנים עם שיער רטוב על הכרית, עד מהרה היא הופכת לכר מרעה לזיהומים והתפשטות חיידקים, תאים מתים ושמנים טבעיים מהעור. מערכת אקולוגית זו מחריפה בעיות של אסתמה, סינוסיטיס ומחלות נלוות אחרות - שכדי להימנע מהן כליל יש צורך להחליף את הכריות עליהן אנחנו ישנים, לעתים תכופות יותר.

שברים בשיער

שיער רטוב שלא דואגים לייבש אותו, נוטה יותר להתפצל ולהישבר.

זיהומים בקרקפת

פטריות, קשקשים, תאי עור מתים, פצעים וזיהומים יכולים להתפתח על הקרקפת בצורה מהירה יותר, כאשר נוהגים לישון עם שיער רטוב לעתים קרובות. הגירוד הוא הסימפטום השכיח של הפרעות בקרקפת, אך מלבד הבחינה האסתטית - הבעיה עשויה להיות חמורת היקף פי כמה. במקרים נדירים התפתחה על שיער כזה מחלת הגזזת, שידועה כמחלה מדבקת.

מהו אם כן הפתרון? הכי טוב זה לדחות את המקלחת לשעות הבוקר. באופן כזה שומרים לא רק על רעננות, כי אם גם על משנה זהירות מכל הסימפטומים שצוינו. אם בכל זאת אין אפשרות, יש לתכנן את המקלחות באופן כזה שיאפשר מרווח זמן בין השינה, או לדאוג לייבש את השיער לפני כן.
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

שלח תגובה