לכבוד שבוע מודעות לחיסונים

בפורום מקצועי זה תוכלו לשאול כל שאלה בתחום בריאות הגוף, רפואה, רפואה טבעית ותרופות. ד"ר יעל טוקצ'ינסקי מומחית לרפואה משלימה, תענה על שאלותיכם. ייעוץ בפורום בשום אופן אינו מחליף בדיקה/ייעוץ/טיפול מקצועי. פרופיל מלא

מנהל: יעל טוקצ'ינסקי

יעל טוקצ'ינסקי
הודעות: 2189
הצטרף: 12 אוגוסט 2013, 14:47
יצירת קשר:

לכבוד שבוע מודעות לחיסונים

נושא שלא נקרא על ידי יעל טוקצ'ינסקי » 12 מאי 2017, 17:20

עוד מהנתונים שהוצגו בסדרה - למי שלא הספיק לראות
בסדרה על החיסונים ששידרו בפסח, הוצגו נתונים רבים וחשובים.

הסדרה מבוססת על ראיונות עם מומחים שונים בנושא החיסונים, תוך ניסיון לשמור על מכסימום אובייקטיביות ודיוק.

לאחר תום הסדרה נשאל היזם והמפיק Ty Bollinger מדוע אין בין המרואיינים נציגים של הממסד הרפואי ושל יצרניות החיסונים, שיציגו את הצד התומך בתוכנית החיסונים המומלצת ע"י הרשויות בארה"ב. תשובתו היתה שהם פנו לאישים כאלה, אך אף אחד מהם לא הסכים להתראיין לסדרה זו.
הנה כמה מהם.הנתונים מתייחסים לארה"ב:

אצל כ-75% מהילדים שאובחנו בעבר כלוקים בפוליו, לא התגלה הוירוס הזה. ל-95% מהילדים שמתגלה אצלם וירוס הפוליו אין כלל סימפטומים.
הירידה הדרסטית במספר מקרי הפוליו בארה"ב קרתה עוד לפני שהכניסו את החיסון נגד פוליו לשימוש בכל רחבי ארה"ב.
יש סימנים המצביעים על כך שהתפרצות שיתוקי הילדים בתחילת שנות ה-50 נגרמה כתוצאה משימוש מסיבי ב-DDT כמשמיד יתושים. ברגע שהופסק השימוש ב-DDT ירד מספר שיתוקי הילדים לרמה כמעט אפסית, בלי קשר לחיסונים.
לאחר הכנסת החיסונים נעשו ע"י הרשויות שינויים בהגדרת המחלה וכן מספר מניפולציות סטטיסטיות שעזרו לשכנע את הרופאים ואת הציבור הרחב שהמחלה הוכחדה בזכות החיסון.


בשנות ה-90 ניתן בארה"ב חיסון נגד פוליו שכלל וירוסים חיים והוא ניתן בטיפות דרך הפה. הסתבר שחיסון זה גורם להרבה מקרי פוליו והשימוש בו הופסק בשנת 2000. החיסון החדש שהוכנס הוא הרבה פחות מסוכן, אך גם היעילות שלו נמוכה מאד.
בשנת 2010 או 2011 החל מבצע חיסון המוני בהודו נגד פוליו במימונו של ביל גייטס. כמות חולי הפוליו באותם אזורים שחוסנו עלתה בעקבות החיסונים פי 12 (1200%)! החיסון בו משתמשים שם הוא זה שניתן דרך הפה כי הוא יותר זול.


ברבות מההתפרצויות של חצבת ושעלת, בין 80% ל-100% מהאוכלוסיה היו מחוסנים.


ב-2016 היתה התפרצות של חזרת באוניברסיטת הרווארד, למרות ש-100% מהסטודנטים היו מחוסנים.


.ב-2013 היו התפרצויות של חזרת באוניברסיטת ריצ'מונד, באוניברסיטת לויולה ובאוניברסיטת פורדהאם, למרות ש-100% מהסטודנטים היו מחוסנים.


באופן רגיל אדם לא יחלה ב-2 מחלות זיהומיות באותו זמן. כשנותנים לתינוק זריקת DTaP (דיפטריה, טטנוס ושעלת), מכניסים לגופו 3 מחלות בו-זמנית.
כשנותנים לתינוק חיסון נגד פוליו, מכניסים לו לגוף 3 סוגי וירוסים בו-זמנית.
כשנותנים לו זריקת PREVNAR (נגד פנוימוקוקים), מכניסים לו לגוף 13 סוגי חיידקים בו-זמנית.


מחקרים מראים שכאשר אדם חולה בהפרשי זמן קצרים בחצבת ואח"כ בחזרת (או להיפך), עולים הסיכויים של אותו אדם ללקות במחלות מעיים.
בחיסון MMR מכניסים לגופו של המתחסן בו-זמנית גם את וירוס החצבת וגם את וירוס החזרת. וידוע שחיסון זה עלול לגרום לבעיות מעיים.


ביפן היתה תקופה בה החיסון נגד חזרת ניתן כחיסון יחיד וכמעט ולא היו דיווחים (או שלא היו כלל) על דלקת קרום המוח בעקבות החיסון. לאחר מכן כשהם שילבו חיסון זה עם חצבת ואדמת (חיסון MMR) היתה עליה דרמטית במספר המקרים של דלקות בקרום המוח. הממשלה היפנית נאלצה להגן על יצרנית התרופה ע"י טיוח המקרה ומאז לא חזרו יותר לתת ביפן את החיסון MMR.


עד שהתחילו לחסן נגד אבעבועות רוח, המחלה היתה נפוצה, אך כמות מקרי המוות ממנה היתה נמוכה – כ-100 מקרים בשנה בארה"ב. החיסונים הצליחו להעלים מחלה זו כמעט לגמרי, אך הסתבר בדיעבד שהם גרמו אצל מבוגרים יותר, לאחר שנים, לעלייה עצומה במקרים של הרפס זוסטר (שינגלס, שלבקת חוגרת).


לפיתוח חיסונים משתמשים בתאים חיים של בע"ח ובני אדם כגון:
- תאים פיברופלסטים ותאי עוברים של תרנגולות
- תאי רשתית וכליות של אפרוחים
- תאי כליות מקופים וכלבים
- תאים פיברופלסטיים מריאות של עוברי אדם לאחר הפלות
- רקמוח מוח מעכברים


ד"ר וויליאם תומפסון, מדען בכיר במחלקת בטיחות החיסונים ב-CDC, היה הראשון בהיסטוריה שהודה והדליף החוצה (ב-2013), שב-CDC ידעו במשך 13 שנה על הקשר שבין הזריקה המשולשת (MMR – חצבת, חזרת ואדמת) לבין אוטיזם, וטייחו מידע זה.


ב-2002 הורו בכירים ב-CDC לד"ר תומפסון להשמיד את כל המסמכים המראים על הקשר שבין חיסון ה-MMR לאוטיזם. ד"ר תומפסון שמר בסתר את הנתונים במחשב שלו.
בעת כתיבת שורות אלה ידוע על יותר מ-100,000 מקרים של ילדים אפרו-אמריקאים שאובחנו עם אוטיזם מאז שנת 2001, בה כבר היה ברור ל-CDC שזריקת ה-MMR עלולה לגרום לאוטיזם.


ד"ר תומפסון הודה גם שב-CDC מצאו קשר בין החיסונים המכילים כספית (תימרוסל) לבין תופעות נוספות כגון: טיקים, פיגור בדיבור, פיגור בשפה, IQ, ועשו הכל להחביא ממצאים אלה או למזער אותם.


ב-2004, בעקבות לחץ מהקונגרס האמריקאי על ה-CDC, פורסם מאמר במגזין של רופאי הילדים בארה"ב ובו נטען שלא נמצא כל קשר בין חיסוני ה-MMR לבין אוטיזם. ב-2005 פורסמה הצהרה של ה-IOM (המכון לרפואה - Institute Of Medicine) האומרת גם כן שלא נמצא קשר בין החיסונים לאוטיזם. להצהרה זו הם הוסיפו את המשפט המוזר: "ואנחנו לא צריכים יותר לחקור זאת".


הסטטיסטיקה מראה שעיקר הנפגעים מחיסוני MMR הם בנים אפרו-אמריקאים ובעיקר כאלה שקיבלו את החיסון לפני גיל 3. אחרי גיל 3 הסיכון יורד בהרבה.


ב-27.8.2014 פרסם ד"ר תומפסון הצהרה בהקשר למאמר הנ"ל (שהוא היה בין מחבריו), ובין היתר הוא כתב את הדברים הבאים:
"שמי וויליאם תומפסון. אני חוקר בכיר ב-CDC שם אני עובד מאז 1998.
אני מתחרט על כך שעמיתי ואני השמטנו מידע סטטיסטי משמעותי במאמר שלנו מ-2004 אשר פורסם בז'ורנל Pediatrics. המידע שהושמט רמז על כך שזכרים ממוצא אפרו-אמריקאי אשר קיבלו את החיסון MMR לפני גיל 36 חודש, היו בסיכון מוגבר לאוטיזם..."


ד"ר אנדי ווייקפילד פרסם כבר ב-1998 מאמר על הקשר האפשרי בין חיסון MMR לבין אוטיזם ומחלות מעיים, ולאחר מכן הוא פרסם מאמרי המשך. הוא טען שלא נחקרה כראוי בטיחותה של הזריקה עם החיסון המשולש והציע את האפשרות להפריד את החיסון נגד חזרת מהזריקה המשולשת. במקום לבדוק את ממצאיו ניסו להרוס אותו. הוא הושמץ כרמאי, פוטר מעבודתו, רישיון הרופא שלו נשלל, הסירו את המאמר שלו ובכל מקום אפשרי פורסם שאין שום קשר בין חיסוני ה-MMR לאוטיזם.
לפחות 82 מחקרים נוספים ששחזרו את מחקרו של ד"ר ווייקפילד, הגיעו לממצאים דומים.


ב-2014 היתה התפרצות של חצבת בדיסנילנד בקליפורניה. לפי הפרסום ב-California Healthline, כ-86% מאלה שחלו היו מחוסנים ב-MMR.


מסתבר שחיסון נגד חצבת המכיל וירוסים חיים, גורם לכך שלאחר כ-37 יום מהחיסון עלולים הילדים שחוסנו להדביק אחרים בוירוס, מה שגורם להתפתחותה של חצבת מסוג אחר שאין לגוף את החסינות הטבעית כנגדה.


אדמת (Rubella) יכולה להיות מסוכנת רק לנשים בהריון, ולכן חשוב שילדות יחלו בה בגיל צעיר כדי להיות מחוסנות באופן טבעי. אך רשויות הבריאות החליטו ללכת בדרך של הכחדת הוירוס ע"י חיסון כל האוכלוסיה, כולל גברים, שלגביהם אין כל סיכון מהמחלה.


ישנם מאות מאמרים שפורסמו בז'ורנלים מובילים, המראים על תופעות לוואי שונות כתוצאה מחיסוני ה-MMR. תופעות אלה כוללות:
- הפרעות נוירולוגיות
- הפרעות רציניות במערכת הדם
- ליקויים סנסוריים
- נזקים למערכת החיסונית
- מחלות מעיים
- תגובות אלרגיות חריפות
- חצבת לא טיפוסית (atypical)


מחירה של מנת חיסון של אחת היצרניות היתה בתחילת שנות השמונים 28 סנט. בעקבות מאבק משפטי כנגד אותה יצרנית, העלתה היצרנית את המחיר בבת אחת ל-17.45$ למנה (פי 62, או עליה של 6200%)!
החישוב של החברה היה כזה: "מוות של תינוק אחד בגלל החיסון יעלה לנו כחצי מיליון דולר. תינוק שייגרם לו נזק מוחי בגלל החיסון יעלה לנו כמיליון דולר. מספר התביעות בגלל מוות של תינוקות צפוי להיות כך וכך ומספר התביעות בגלל נזק מוחי צפוי להיות כך וכך. כדי להמשיך לשמור על הרווחיות ויעדי החברה – זה המחיר שנצטרך לגבות עבור כל מנת חיסון".


ב-1978-79 נפטרו בתוך שבוע אחד 11 תינוקות בטנסי בעקבות חיסון DPT (הסוג הישן של החיסון נגד דיפטריה, טטנוס ושעלת). הסתבר שכל התינוקות הנפטרים קיבלו מנות חיסון מאותה סדרת ייצור. ה-CDC החליט שלא לפרסם את פרטי המקרה כדי לא לגרום לבהלה בציבור. החברה היצרנית התנערה מאחריות, אך במקביל התחילה לשלוח למרפאות השונות ברחבי ארה"ב חיסוני DPT מסדרות ייצור שונות, כך שלא ניתן יהיה לשים לב שהבעיה קשורה לסדרת ייצור ספציפית.
מסתבר שביפן פותח כבר ב-1937 חיסון מקביל, שאין בו את הסיכונים שהיו ב-DPT. כשנשאלה היצרנית האמריקאית מדוע אינה משתמשת בטכנולוגיה היפנית, התשובה היתה: "כי זה היה מייקר לנו כל מנה בחצי סנט...".


חיסוני ה-DTP שכללו חיידקים שלמים של שעלת, הוחלפו בחיסונים בטוחים יותר – DtaP ו-TDaP. חיסונים אלה הרבה פחות יעילים כנגד שעלת ולכן המלצת ה-CDC היא לתת אותם לנשים בכל פעם שהן בהריון.
כמות מקרי המוות של תינוקות משעלת בארה"ב היא כ-10-5 בשנה, שהם כ-2-1 מקרי מוות משעלת על כל מיליון לידות. במרבית המקרים המוות הוא לפני גיל 3 חודשים. אין מחקרי בטיחות ויעילות שמצדיקים את מתן החיסונים לנשים הרות כדי למנוע אולי את אותם 10-5 מקרי המוות בשנה.


כ-83% ממקרי ההידבקות בשעלת בגילאים שונים הם אצל ילדים או אנשים שהיו מחוסנים באופן מלא כנגד המחלה.


ישנן עדויות שהחיסונים כנגד השעלת גרמו לכך שהמיקרואורגניזם שגורם למחלה התפתח לזן או זנים חדשים וזו כנראה אחת הסיבות לכך שהחיסונים כבר לא יעילים.


אנשים שקיבלו חיסון נגד שעלת הופכים למעשה להיות נשאים שקטים של המחלה. הם עצמם אולי לא יחלו בה, אך הם יכולים להדביק אחרים (עיקרון זה נכון גם לגבי סוגי חיסונים אחרים, כגון חצבת).


בשנת 2010 המליצה הוועדה המייעצת בארה"ב לנושאי חיסונים לחסן נגד שפעת את כל הילדים הבריאים מעל גיל 6 חודשים. המלצה זו נתמכה ע"י "עדויות שחיסון שנתי כנגד שפעת היא פעילות בריאותית מניעתית בטוחה ויעילה, עם פוטציאל של יתרונות לכל קבוצות הגיל".
בפברואר 2010 יצא פרסום של Cochrane Collaboration (גוף עצמאי ללא מטרות רווח של חוקרים מכל העולם, העוסק בניתוח והערכה של מחקרים רפואיים) המראה שהעדויות שיש לגבי רמת הבטיחות והיעילות של החיסונים נגד שפעת לגילאי 65 ומעלה הן באיכות נמוכה מאד.
ב-2012 יצא פרסום של Cochrane הטוען שלגבי ילדים מתחת גיל שנתיים, החיסונים הקיימים כנגד שפעת אינם יותר יעילים בצורה משמעותית מאשר אפקט פלסבו.


בדף המוצר של החיסון נגד שפעת Flulaval מופיע גם המשפט הבא: "...לא נעשו ניסויי מבוקרים המראים בצורה מספקת ירידה במחלת השפעת לאחר חיסון ב-Flulaval".


ב-2012 נעשה ניסוי אחד מבוקר בחיסון נגד שפעת בהשוואה לקבוצת ביקורת שקיבלה פלסבו. הממצאים הראו שאכן המחוסנים נדבקו פחות בשפעת באותה שנה, אך מצד שני, בקבוצת המחוסנים היו פי 5-4 מקרים של זיהומים ויראליים שאינם שפעת, חלקם מאד לא קלים.


ידוע שהכספית היא מוטגנית (גורמת לשינויים גנטיים). למרות זאת, מרבית החיסונים, כולל החיסון לשפעת שמכיל תימרוסל, לא נבדקו לגבי המוטגניות שלהם ולגבי הקרצינוגניות (האם הם גורמים לסרטן) שלהם.


ב-2003 הוציאו את התימרוסל מ-3 סוגי חיסונים. אך באותה שנה התחילו להמליץ לנשים בהריון להתחסן כנגד שפעת, בחיסונים שמכילים כמויות גדולות יחסית של תימרוסל. כך שאין הבדלים משמעותיים בכמויות הכספית שנכנסו לגופם של תינוקות שנולדו אחרי 2003 לעומת אלה שנולדו לפני 2003.


מחקר שפורסם ב-2012 מראה שאצל נשים בהריון שקיבלו חיסון נגד שפעת יש עליה משמעותית במולקולות דלקתיות של מערכת החיסון. נמצא שמולקולות אלה מהוות גורם מקדים בהפרעות סכיזופרניות, הפרעות פסיכיאטריות ואוטיזם.


ישנם סוגי חיסונים המכילים תימרוסל שאסור לזרוק סתם לפח האשפה בגלל רעילותם. אם אמפולה של חיסון כזה נופלת לרצפה ונשברת, החוק בארה"ב מחייב להוציא את כל האנשים מהבניין ולהזמין צוותי טיהור מיוחדים לטהר את המקום. חומר רעיל זה שכה מפחדים ממנו הוא אותו חומר שמזריקים לתינוקות או לנשים בהריון.


ב-2009 היתה הבהלה משפעת החזירים. הרבה אנשים קיבלו אז חיסונים גם נגד שפעת החזירים וגם נגד שפעת רגילה. ישנן עדויות שזה גרם לעליה משמעותית בבעיות בכליות אצל המחוסנים.


באתר של ה-CDC עצמו מודים כיום שהחיסונים כנגד שפעת ב-10 שנים האחרונות לא היו יעילים בלפחות 50% מהמקרים, והיו שנים (כגון 2014) בהן יעילות החיסון היתה אפס (0). כ-75% מהמחוסנים לא מוגנים מהידבקות בשפעת והם עדיין יכולים להדביק אחרים בשפעת.


מרבית הסימפטומים שיש לאנשים בחורף ("עונת השפעת") כגון שיעול, נזלת, חום, לא קשורים בכלל לשפעת מסוג A או B. רק 20% מהמקרים קשורים לשפעת A או B.
ישנן עדויות המראות שילדים אשר חוסנו כנגד שפעת צפויים יותר לחלות במחלה כשיש מגיפה מאשר אלה שלא חוסנו. זה מה שקרה ב-2009.


ישנם הרבה סוגי וירוסים של שפעת ובכל שנה עלול להופיע סוג אחר של וירוס כזה. כדי לחסן מראש צריכות רשויות הבריאות לדעת מהו סוג הוירוס שצפוי להגיע. בחלק מהשנים ניתנו חיסונים אשר בדיעבד הסתבר שהם לא היו מתאימים לוירוס שהגיע באותה שנה.
לפי ה-CDC, החיסון יעיל ב-60-50% כאשר הוא ניתן כנגד הוירוס שבאמת הגיע.
היעילות בפועל היא כנראה בסביבות 40-30%, כאשר ניתן החיסון המתאים.


מחקר שפורסם בקנדה בשנה שעברה השווה בין אנשים שקיבלו כל שנה חיסון נגד שפעת לבין כאלה שלא חוסנו. הסתבר שאלה שלא חוסנו היו הרבה יותר עמידים לזנים חדשים של וירוס השפעת מאשר אלה שחוסנו כל שנה.


מחקר שפורסם ב-Science בנובמבר 2016, מראה שהמפגש הראשון של תינוק עם וירוס השפעת יקבע את דפוס התגובה החיסונית שלו למחלה אח"כ במשך כל חייו. אנשים שפגשו את המחלה בגיל צעיר ללא החיסון, היו הרבה פחות פגיעים לה בבגרותם.


ידועים מקרים של אחיות בבתי-חולים שפוטרו מעבודתן כי סרבו להתחסן כנגד שפעת. וידוע על לפחות מקרה אחד של אחות שמתה בעקבות החיסון.


מרבית הרופאים לא מתמצאים במדע שקשור לחיסונים ובנתונים הספציפיים על החיסונים, והם סומכים בעיניים עצומות על ההמלצות של ה-CDC.


חברות הביטוח נותנות לרופאים בונוסים אם הם מקפידים לחסן את מטופליהם בהתאם לתוכנית של ה-CDC. מצד שני, רופאים שלא מקפידים לחסן את מטופליהם לפי תוכנית ה-CDC נפגעים קשה מבחינה כספית.
רופאי ילדים אשר דאגו לחסן באופן מלא לפחות 63% מהתינוקות עד גיל שנתיים המטופלים אצלם, מקבלים בונוס של $400 על כל תינוק מהתינוקות שמטופלים אצלם.
ד"ר פאול תומס הוא רופא ילדים שראה את ההשפעות השליליות שהיו לחיסונים על מטופליו התינוקות והוא בנה תוכנית חיסונים הרבה יותר מדוללת ופחות מסוכנת מזו המומלצת. בקליניקה שלו רשומים כ-13,000 מטופלים ולפי חשבון גס הוא הפסיד יותר ממיליון דולר בונוסים על כך שהוא לא עומד בקריטריונים המומלצים.


עצם הזרקת חומרי החיסון לגוף יוצרת בעיה רפואית, כי היא מחייבת את הגוף ליצור תגובה דלקתית ולדחות את חומרי החיסון.
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי (PhD - ד"ר לנטורופתיה),
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה",
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
http://www.yaelclinic.co.il/

יעל טוקצ'ינסקי
הודעות: 2189
הצטרף: 12 אוגוסט 2013, 14:47
יצירת קשר:

Re: לכבוד שבוע מודעות לחיסונים

נושא שלא נקרא על ידי יעל טוקצ'ינסקי » 12 מאי 2017, 17:52

יש עליה משמעותית באלרגיות למזון אצל ילדים. הסיבה לכך היא שיש חלבוני מזון בחיסונים. למשל:
- בזריקת ויטמין K שהתינוק מקבל מייד אחרי לידתו יש מולקולות ביצה ושמן קיק.
שמן הקיק יוצר תגובת ריאקציה עם בוטנים ועלול לגרום לאלרגיה לבוטנים.
- בחיסון HIB (נגד החיידק המופילוס אינפלואנזהB ), ישנן מולקולות חלבוניות הדומות מאד למבנה של חלבון הבוטנים וזה כנראה הגורם לעלייה המשמעותית באלרגיות לבוטנים שנצפתה אצל ילדים.
כמו-כן בחלק מהחיסונים מוכנס גם שמן בוטנים.


91.זריקת ויטמין K מכילה ויטמין סינטטי בכמות של בערך פי 100 מהרמה הנורמלית שהילוד צריך. אין עדיין מידע מספיק לגבי הנזק מול התועלת של זריקה זו. בנוסף מכילה הזריקה חומרים שהכבד של התינוק עדיין לא מסוגל להתמודד איתם ב-4-3 ימים הראשונים שאחרי הלידה. הזריקה מכילה את החומרים האלה:
- פנול (חומצה קרבולית – חומר רעיל שהוא נגזרת מזפת של פחם)
- בנזיל אלכוהול (חומר משמר)
- חומצה אצטית (חומר מכווץ, נגד חיידקים)
- חומצה הידרוכלורית
- לציטין
- שמן קיק
מחקר מ-1992 היה המחקר השני שהראה על קשר אפשרי בין זריקות ויטמין K להתפתחות סרטן.


92.ישנם יותר מ-90 זני חיידק פניאומוקוק (יכול לגרום למספר מחלות כולל דלקת ריאות). החיסון המקורי היה כנגד 7 זנים. כנגד אותם זנים החיסון אכן עבד, אך זה גרם לזנים אחרים להפוך ליותר נפוצים ויותר אלימים.
החיסון כיום הוא כנגד 13 זנים, אך תוך שנתיים מאז שהתחילו להשתמש בו, כבר הפכו זנים חדשים ליותר נפוצים ויותר אלימים.
חיסונים אלה לא נבדקו אף פעם מול קבוצת ביקורת שקיבלה פלסבו אמיתי.


93.כאשר הילדים סובלים מתופעות לוואי של החיסונים, אחת ההמלצות הנפוצות של הרופאים היא לתת להם אקמול. מסתבר שהאקמול מפריע לגוף להתנקות באופן טבעי מחומרי החיסון, ושימוש בו עלול לגרום לכך שהילד יסבול עוד יותר בהמשך. האקמול פוגע ביכולת הכבד לייצר גלוטתיון, שהוא חומר חיוני בתהליכי טיהור הגוף.


94.ישנן עדויות המצביעות על כך שהאקמול יכול לגרום להרבה בעיות בריאות, כולל אוטיזם. נמצא שטסטוסטרון מגביר את ההשפעות של האקמול ויתכן שזו הסיבה לכך שיותר בנים סובלים מאוטיזם מאשר בנות.


95.המטרה המוצהרת למתן חיסונים בכלל ולתינוקות בפרט היא לשפר את בריאות האזרחים ולהפחית תמותה ממחלות זיהומיות.
ב-2011 פורסם מחקר של ניל מילר וגארי גולדמן שבדק אם יש קשר כלשהו בין מספר החיסונים לתינוקות עד גיל שנה לבין אחוז תמותת התינוקות במדינות שונות בעולם. המחקר כלל רק את המדינות המפותחות. דבר ראשון הם מצאו שבארה"ב נדרש המספר הכי גבוה בעולם של חיסונים עד גיל שנה – 26 מנות חיסון!
מתוך 34 המדינות שנבדקו במחקר, היתה ארה"ב במקום הגרוע ביותר מבחינת תמותת תינוקות. כלומר, מבין 34 המדינות המפותחות אותן בדק המחקר, ב-33 מדינות יש פחות תמותת תינוקות בגיל של עד שנה מאשר בארה"ב.
המחקר מצא התאמה סטטיסטית משמעותית בין כמות החיסונים לבין שיעור תמותת התינוקות. ככל שהדרישה בשנה הראשונה היא למספר נמוך יותר של חיסונים, כך שיעור תמותת התינוקות נמוך יותר בממוצע.


96.דו"ח שפורסם ב-2009 השווה בין מספר החיסונים שמקבל תינוק עד גיל שנה לבין מקרי אוטיזם. להלן מספר דוגמאות:
ארה"ב: מס' חיסונים בשנה ראשונה: 26 שיעור מקרי אוטיזם: 1 על כל 150
נורבגיה: " " " " : 13 " " " : 1 על כל 2000
ישראל: " " " " : 11 " " " : 1 על כל 1000


97.בשנות ה-70 היה שיעור הלוקים באוטיזם בארה"ב כ-1 על כל 10,000 ילדים.
כיום עומד שיעור זה על כ-1 על כל 50 ילדים.


98.ישנם יותר מ-100 סוגים של HPV (וירוס הפפילומה האנושי), ולפי התיאוריה המקובלת ברפואה, חלק מהסוגים הם הגורם לסרטן צוואר הרחם ולקונדילומות (יבלות באיברי המין). Cervarix, אחד משני סוגי החיסונים הקיימים כיום בשוק, מיועד להגן כנגד שני סוגי ה-HPV שמעורבים בכ-70% ממקרי סרטן צוואר הרחם. הסוג השני – Gardasil, מגן כנגד 4 סוגים של הוירוס, שלפי ההערכות הם מעורבים בכ-90% מהמקרים של סרטן צוואר הרחם.
כפי שקרה עם סוגים אחרים של חיסונים, גם כאן, החיסונים גרמו לכך שסוגים אחרים של אותו וירוס נעשו נפוצים יותר ואלימים יותר.
לפי מחקר שפורסם בפברואר 2016, מספר המקרים של זיהומים ב-HPV מהסוגים נגדם פועל החיסון אכן ירד, אך סה"כ המקרים של זיהומים ב-HPV עלה ב-3.7%.


99.החיסון Gardasil אושר לשימוש בתהליך מהיר שנמשך שנתיים בלבד בו נבדקו 1100 בנות בלבד, בגילאים מתחת 16. מבין כל החיסונים הקיימים בשוק, גרדסיל מכיל ריכוז הכי גבוה של אלומיניום.
לבדיקת החיסון הראשון שנקרא HPV4, במקום פלסיבו אמיתי בניסוי נתנו לקבוצת הביקורת פלסיבו שהכיל אלומיניום. זה גרם לכך שתופעות הלוואי של החיסון לא היו שונות מאלה שקיבלו רק "פלסיבו", וכך הוא נחשב בטוח. בחלק מזריקות הפלסיבו ניתנה כמות של אלומיניום הגדולה פי 3 מזו שיש בחיסון עצמו.
בחיסון השני שנקרא HPV9 (גרדסיל), במקום לתת לקבוצת הביקורת פלסיבו אמיתי, נתנו להם את ה-HPV4.
החיסון אושר גם לבנות וגם לבנים.


100.אלה הן תופעות הלוואי האפשריות המפורטות בדף המצורף לחיסון גרדסיל:
- כאב, נפיחות, גרד, חבורה, אדמומיות באזור הזריקה
- כאב ראש
- חום
- בחילה
- סחרחורות
- הקאות
- התעלפות


101.מחקר מקנדה מצא שכ-10% מאלה שקיבלו את חיסון הגרדסיל הובהלו לחדר מיון תוך 4 ימים לאחר החיסון ו-3% אושפזו.


102.עד 31.12.2016 הגיעו למערכת הדיווח על תופעות לוואי מחיסונים בארה"ב (VAERS) 43,532 דיווחים על תופעות שליליות בעקבות החיסון גרדסיל, מתוכם 250 מקרי מוות.
כ-25% מהדיווחים שהגיעו ל-VAERS על בעיות בעקבות חיסונים קשורים לחיסונים נגד HPV.


103.מעבדה פרטית מצאה שהגרדסיל מכיל DNA של ה-HPV. DNA כזה נמצא גם בדמן של נערות צעירות לאחר שחוסנו, נערות שלא קיימו אף פעם יחסי מין. נמצא שה-DNA שבחיסון נצמד לאלומיניום שבחיסון ויוצר תרכובת חדשה ומסוכנת.


104.בראיון ששודר ברשת ABC ב-2009 אמרה ד"ר דיאו הרפר, אחת המובילות בפיתוח הגרדסיל, את הדברים הבאים:
"שיעור האירועים השליליים (שנגרמים בעקבות חיסון הגרדסיל) גדול משיעור מקרי סרטן צוואר הרחם. מספר מקרי סרטן צוואר הרחם בארה"ב הוא כה נמוך, שאם ניקח את החיסון ונמשיך בסריקת PAP, לא נפחית את שיעור מקרי סרטן צוואר הרחם בארה"ב.
...אם אתה מחסן ילדה, היא לא תשמור את החיסוניות לגיל הבגרות המינית, ולא עשית דבר למניעת סרטן צוואר הרחם".
.1 מכל 10 בנות או בנים שחוסנו בגרדסיל נגד HPV מפתחים בעיות כמו:
- מחלות עצבים
- מחלת ליים כרונית
- תגובה זיהומית
- נרקולפסיה (נרדמות) רצינית
החיסון לא מונע אף מקרה של סרטן. הוא כן מונע כנראה התפתחותן של יבלות.
בכפר אחד בקולומביה, 700 נערות נפגעו בעקבות חיסונים נגד HPV. חלקן אף התאבדו כי אמרו להן שאין להן שום בעיה גופנית והבעיה שלהן נפשית.


במסמך של ה-FDA מ-2016, אחד הנתונים המופיעים בו שחיסון הגרדסיל מעלה את הסיכון לסרטן ב-44.6% למי שכבר נמצאים בגופו אותם סוגים של וירוסים שנגדם אמור הגרדסיל לחסן. כלומר, אם נותנים את החיסון לנערות שהן נשאיות של הוירוסים האלה במצב בלתי מזיק, החיסון עלול לעורר את פעילות הוירוסים ולגרום למצב טרום סרטני. או במילים אחרות: החיסון עלול לזרז את התפתחות סרטן.


שיעור התמותה מהחיסונים נגד HPV עולה על שיעור מקרי סרטן שהיה אי-פעם בארה"ב.


את החיסון נגד הפטיטיס B היו נותנים בעבר לבני הנוער. בשנת 2001 הוחלט באופן שרירותי, ללא כל בסיס מדעי, לתת חיסון זה לתינוקות בני יום אחד!
החיסון הזה מכיל כמות של 250 מק"ג אלומיניום, כאשר הכמות שנחשבת "בטוחה" לתינוק במשקל של 3 ק"ג היא 15 מק"ג בלבד ולתינוק במשקל 4 ק"ג כמות האלומיניום שנחשבת בטוחה בהחדרה בבת אחת היא 20 מק"ג.
חלק מתופעות הלוואי האפשריות של החיסון נגד הפטיטיס B הן:
- עיוורון
- תסמונת גיליאן ברה (מחלת עצבים חריפה שיכולה לגרום גם לשיתוק)
- רשימה ארוכה של סיבוכים נוירולוגיים רציניים


הרבה מהרופאים בארה"ב שממליצים למטופליהם לתת את החיסון נגד הפטיטיס B לפי ההנחיות, לא מחסנים את ילדיהם, כי הם מודעים לסכנות שבחיסון זה כשהתינוק בקושי בן יום אחד.


לפי הרפואה המקובלת, וירוס הפטיטיס B עובר בעיקר ביחסי אישות ובשימוש בסמים במזרקים לא סטריליים. כמו-כן עובר ברחם יכול להידבק מאמו אם היא נשאית של הוירוס. כיום כבר יודעים שכאשר הנערים והנערות מגיעים לגיל ההתבגרות, החיסוניות שאותה הם קיבלו כביכול מייד אחרי לידתם, כבר מזמן לא קיימת.


לפי ה-CDC אין קשר בין החיסונים לתופעה של מוות פתאומי של תינוקות (SIDS = Sudden Infants Death Syndrome).
מחקר שפורסם ב-2011 מראה שיש בהחלט אפשרות לקשר כזה, במיוחד לאחר זריקת החיסון המרובע שניתנת בגיל 4 חודשים.
מאמר שפורסם ב-2017 מראה שיש צורך ממשי לחקור נושא זה.


יש בעיה רצינית של ניגודי אינטרסים ב-CDC, לפחות בתחום העוסק בחיסונים. מצד אחד אחראי ה-CDC על בטיחות החיסונים ומצד שני הוא דוחף להפצת החיסונים כמה שיותר. נוצרה מעין דלת מסתובבת של אנשי מקצוע בין ה-CDC ליצרניות החיסונים והפוך, כשהכוח המניע הוא כסף. לדוגמא:
ד"ר ג'ולי גרברדינג היתה מנהלת ה-CDC משנת 2001 עד 2008. ב-2009 היא הפכה להיות נשיאת חטיבת החיסונים של חברת התרופות הענקית MERK, קיבלה אופציות של החברה במיליונים והפכה תוך יום למיליונרית.
ידוע על מספר לא מבוטל של עובדים ב-CDC שקיבלו ג'ובים בחברות התרופות.
ד"ר תומפסון עבד ב-MERK לפני שקיבל את התפקיד ב-CDC.
ד"ק פרנק דסטפנו עבד בעבר ב-CDC, עבר לעבוד בחברת תרופות וחזר ל-CDC
שם הוא כיום ראש היחידה לבטיחות החיסונים.
כפי שהמצב כיום, ה-CDC מצטייר כמו זרוע שיווקית של חברות התרופות, מה שפוגע מאד באמינותו לגבי שמירה על בטיחות החיסונים.
אחת ממשימותיו המוגדרות של ה-CDC היא "לקדם ככל האפשר את הפצת החיסונים" במקום הגדרה שנראית יותר מתאימה: "לקדם את בריאות הילדים".


ה-CDC מוכר חיסונים בעצמו בהיקף של כ-4.6 מיליארד דולר בשנה! ל-CDC יש כ-50 פטנטים רשומים על חיסונים, כולל שפעת, וירוס רוטה, הפטיטיס A, HIV, אנטרקס, פניאומוקוק, מנגיקוק ועוד.


לפי רוברט קנדי ג'וניור, מרבית עובדי ה-CDC אינם מושחתים. נראה שהשחיתות מתמקדת בעיקר בבמקום אחד: האגף שאחראי לבטיחות החיסונים. באגף זה ישנן שתי קבוצות שבהן עיקר השחיתות. הקבוצה הראשונה היא הוועדה המייעצת לשיטות החיסונים (ACIP). זוהי הוועדה שמחליטה איזה חיסונים חדשים ניתן להוסיף לתוכנית החיסונים הארצית. למרבית המומחים החברים בוועדה זו יש אינטרסים כספיים הנוגדים את מטרות הוועדה.


ד"ר גארי גולדמן, חוקר שעבד בעבר עבור ה-CDC, גילה שהחיסון נגד אבעבועות רוח אכן מפחית את מספר מקרי המחלה אצל הילדים המחוסנים, אך גורם לכך שבגילאים מאוחרים יותר (בעיקר אחרי גיל 14) הם יהיו הרבה יותר פגיעים לשלבקת חוגרת (שינגלס, הרפס זוסטר) שהיא מחלה יותר בעייתית.
הוא רצה לפרסם את ממצאיו אך ה-CDC מנעו זאת ממנו. במאבק משפטי קצר זכה ד"ר גולדמן והצליח לבסוף לפרסם את הממצאים.


לדים שחוסנו כנגד הוירוס רוטה, סובלים יותר מהקאות והתייבשויות מאשר אלה שלא חוסנו. נמצא שהחיסון הזה מכיל גם וירוסים אחרים שלא אמורים להיות בו.
באופן כללי וירוס הרוטה לא גורם למוות. החיסונים נגד וירוס זה גרמו להופעתו של וירוס חדש – נוירווירוס – שנחשב הרבה יותר אלים מהרוטה.

.החיסונים גרמו לכך שסוג חדש של רטרו-וירוס נכנס לבני האדם וכיום אין דרך להיפטר ממנו. רטרו-וירוס זה מעורב כנראה בהרבה מחלות.


מאז 1979 לא היה מקרה אחד של מישהו שנדבק בפוליו בארה"ב. לכן יש רופאים שאומרים שאם בכל זאת רוצים לתת חיסון זה, אז עדיף בגילאים יותר מאוחרים.


לרופא הילדים ד"ר פאול תומס יש כיום כ-13,000 פציאנטים. בבדיקה לאחור שהוא עשה לגבי מטופליו הוא מצא שאלה שלא חוסנו כלל סבלו הרבה פחות ממחלות לעומת המחוסנים, כולל אלה שחוסנו אצלו לפי תוכנית שיש בה הרבה פחות סיכונים מהתוכנית החיסונים המקובלת.


בשנת 2000 פורסם מאמר ב-Pediatric Journal לגבי תמותת ילדים בגילאים 19-1 ממחלות זיהומיות כמו חצבת, שעלת, שפעת, שחפת, סקרלטינה ועוד. המאמר מראה שהיתה ירידה משמעותית אם לא העלמות מוחלטת של התמותה ממחלות אלה בארה"ב לפני מלחמת העולם השניה, כלומר לפני הופעת האנטיביוטיקה ולפני שהיו חיסונים למחלות הנ"ל! ההסבר לכך לפי החוקרים קשור לגורמים הבאים: מים נקיים יותר, שיפור בתנאי המחיה, שיפור בסניטציה, שיפור בתזונה.


ב-2010, במקביל לתוכנית Obama Care התחיל הממשל האמריקאי ליישם את התוכנית "אנשים בריאים – 2020". כדי להיכלל בתוכנית, צריך כל רופא פרטי לרכוש את המערכת הממוחשבת שבה מאוחסן המידע על המטופלים. מכיוון שכל מערכת כזאת לרופא עולה מעל 40,000$, סכום שהרבה רופאים לא רצו או לא יכלו להשקיע, נתן הממשל את המערכות בחינם בתנאי אחד: שהמידע שמכניס הרופא יהיה זמין גם לממשל. בשנת 2016 נוספה החובה לרופאים לתעד במערכת גם את החיסונים שמקבל וקיבל כל אדם...
משמעות הדבר היא שלרשויות יהיה מעקה על מצב חיסוניו של כל אדם מהיוולדו ועד מותו. המשמעות החמורה יותר היא, שזה עלול להוביל לכך שלרשויות יהיה את הכוח והכלים להטיל על אנשים שלא חוסנו לפי הנדרש סנקציות שונות כגון:
למנוע מהם לטוס במטוסי נוסעים, לחדש רישיון נהיגה, להיכנס למקומות ציבוריים כמו אולמות תיאטרון או מגרשי כדורגל, להיכנס לסופרמרקט וכו'.


המגמה עכשיו היא לפתח יותר ויותר חיסונים למבוגרים ולשלול מהאזרחים את הזכות לסרב לקבל חיסון.


הרבה רופאים בארה"ב מודיעים למטופלים שלהם שהם לא מוכנים לטפל בהם כל עוד הם מסרבים להתחסן בעצמם או לחסן את ילדיהם.


יש יותר ויותר עדויות מדעיות ויותר ויותר ניסיון מצטבר המראים שהנזק שגורמים החיסונים עולה על התועלת שבהם.למי שמחפש חיסונים אלטרנטיביים, ניתן להיעזר בשיטות האלה:
1.Homeoprophylaxis – חיסונים הומיאופטיים טבעיים.
יש הצלחות יפות בהיקפים של מיליוני בני אדם בקובה ובהודו.
2.הנקה היא הדרך הטבעית הטובה ביותר לאפשר לתינוקות בריאות טובה.
3.לספק פרוביוטיקה איכותית גם לאמהות וגם לתינוקות.
4.שמנים אתריים
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי (PhD - ד"ר לנטורופתיה),
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה",
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
http://www.yaelclinic.co.il/

הר ההר
הודעות: 86
הצטרף: 15 פברואר 2018, 00:03

Re: לכבוד שבוע מודעות לחיסונים

נושא שלא נקרא על ידי הר ההר » 15 פברואר 2018, 00:36

אני שלחתי את הלינק של הסדרה למשרד הבריאות, ענו לי שהם שמעו את ההתחלה של הסרט הראשון ונראה שהם לא מבינים בנושא, השבתי להם שיראו את כל הסדרה ואח"כ נדבר, אז הם ענו שיסתכלו וישיבו לי תשובה, עד היום עוד לא השיבו לי על אף שהזכרתי להם כמה פעמים.

שלח תגובה