דף 1 מתוך 1

פוליפים

נשלח: 25 אפריל 2017, 19:23
על ידי עטרת תפארת
לבתי גודל שן במקום לא נכון. (קצת יותר בפנים לכיוון החניכיים) רופא השניים טוען שזה בגלל נשימה לא נכונה בעיקר בעת השינה שנגרם בגלל הפוליפים המוגדלים שיש לה.
אשמח אם תוכלי להרחיב ולחוות את דעתך בנושא. תודה רבה

Re: פוליפים

נשלח: 25 אפריל 2017, 21:17
על ידי יעל טוקצ'ינסקי
לצערי לא אוכל להרחיב, כי איני מבינה ברפואת השיניים.
עד עכשיו כל רופאי שיניים פגשתי טענו שהסיבה תורשתית. ואת מה שראיתי בשטח מחזק גישה זו: בכל המקרים של צמיחת שיניים שלא במקום שפגשתי גם אחד ההורים או מי מהסבים או מי מהאחים סבלו מאותה בעיה.
אם כי לא ראיתי הרבה מקרים כאלה כי כאמור איני מבינה ברפואת השיניים.:(

לגבי הפוליפים, אם אכן יש לילדה, חשוב מאד לטפל! ממליצה על טיפול הומאופתי. אם את מעדיפה ניתוח - עשי ניתוח, אבל אל תשאירי את הילדה במצב כזה: המוח שלה ובכלל כל הגוף שלה לא מקבל מספיק אוויר, השינה לא איכותית וההשלכות של זה רבות ורעות.

בנוסף לבעיות רפואיות, פוליפים באף גורמים לנשך לא נכון וכתוצאה מכך גם לבעיות בתחום קלינאית תקשורת: היגוי לא נכון של מ, נ, ר, ק, ח.

Re: פוליפים

נשלח: 25 אפריל 2017, 22:51
על ידי עטרת תפארת
תודה רבה על ההתייחסות המהירה.
מה הכוונה נשך לא נכון.
וביתי מבטאת את המילים ברור .

Re: פוליפים

נשלח: 26 אפריל 2017, 00:53
על ידי יעל טוקצ'ינסקי
עטרת תפארת כתב:תודה רבה על ההתייחסות המהירה.
מה הכוונה נשך לא נכון.
וביתי מבטאת את המילים ברור .

נשך - זה איך שהשיניים מסתדרות ביניהם בעת סגירת הפה.
בד"כ כשיש פוליפ באף זה גורם לנשימה דרך הפה, כי דרך האף לא מגיע מספיק אוויר.
חוץ מזה שזה לא אסתתי, זה גם לא בריא ובנוסף גורם למגוון בעיות, ביניהם סגירה לא נכונה של הלסתות. זה, מצדו, גם כן גורם למספר בעיות, ביניהם כאב ראש, כאב בעין ו היגוי לא תקין.
אני שמחה לשמוע שבתך מדברת בצורה תקינה.
אצל כל מחלה/תופעה יש מספר תסמינים, אך זה לא אומר שאצל כל חולה יש את כל המגוון. בד"כ יש חלק מהם, לא כולם. זה כמו תופעות לוואי של התרופות: אם תסתכלי על עלון המצורף, תראי עשרות תופעות לוואי, אבל אצל כל חולה נמצא בד"כ 2-3 מהם, ויש גם כאלה שבמשך תקופה זו או אחרת לא מציגים תלונות כלל.

Re: פוליפים

נשלח: 26 אפריל 2017, 13:11
על ידי עטרת תפארת
תודה. תודה. תודה!

Re: פוליפים

נשלח: 13 אוקטובר 2017, 12:59
על ידי לעבדך באמת
לי התחדש לאחרונה שיש גם פוליפים במעיים, קרובת משפחתי אמורה לעבור בדיקת קולונוסקופיה אחרי החגים ובו יכרתו לה את הפוליפ, היא ביקשה לברר האם זה מסוכן וכן איך מתאוששים מבדיקת קולנוסקופיה.

Re: פוליפים

נשלח: 13 אוקטובר 2017, 13:50
על ידי יעל טוקצ'ינסקי
לעבדך באמת כתב:לי התחדש לאחרונה שיש גם פוליפים במעיים, קרובת משפחתי אמורה לעבור בדיקת קולונוסקופיה אחרי החגים ובו יכרתו לה את הפוליפ, היא ביקשה לברר האם זה מסוכן וכן איך מתאוששים מבדיקת קולנוסקופיה.

פוליפים מאבחנים תוך כדי בדיקת קולונוסקופיה ולרוב גם מסירים תוך כדי הבדיקה.
קולונוסקופיה נעשית תחת סוג של טישטוש: הנבדקת לא מרגישה כלום ולרוב ישנה, אך מתעוררת ברגע שהפעולה מסתיימת. היא נמצאת תחת השגחה כחצי שעה, סתם לראות שאין תגובה אלרגית לחומר של טישטוש - ואז חוזרת הביתה.
חומר של טישטוש עלול לפגוע בערנות לכמה זמן לאחר הפעולה, לכן אסור לנהוג מיד לאחר הפעולה ומומלץ לחזור הביתה עם מלווה (מטעמי זהירות בלבד).
את הפעולה עושים כבר הרבה שנים, היא נעשית כל יום לרבים ולא נחשבת למסוכנת.
כמובן, תמיד יש סיכון שמשהו ישתבש, לכן לפני הפעולה מחתימים על ההסכמה. רופא גסטרו שיבצע את הפעולה גם יסביר לה את כל הסיכונים האפשריים לפני שתחתום. היא גם תוכל לשאול אותו את כל השאלות המדאיגות אותה.
בהצלחה בפעולה.