מגנוקס נוזלי

בפורום מקצועי זה תוכלו לשאול כל שאלה בתחום בריאות הגוף, רפואה, רפואה טבעית ותרופות. ד"ר יעל טוקצ'ינסקי מומחית לרפואה משלימה, תענה על שאלותיכם. ייעוץ בפורום בשום אופן אינו מחליף בדיקה/ייעוץ/טיפול מקצועי. פרופיל מלא

מנהל: יעל טוקצ'ינסקי

שבט מישור

מגנוקס נוזלי

נושא שלא נקרא על ידי שבט מישור » 14 אפריל 2019, 19:45

לאחרונה התפרסם "מגנוקס נוזלי" כמועיל מאוד נגד עצירות ועוד (וממילא מועיל לריפוי טחורים ופיסורה).
האם אפשר לקבל יותר פרטים אודותיו.
תודה רבה מראש

ואגב, זה כשר לפסח?

יעל טוקצ'ינסקי
יצירת קשר:

Re: מגנוקס נוזלי

נושא שלא נקרא על ידי יעל טוקצ'ינסקי » 16 אפריל 2019, 12:53

שבט מישור כתב:
14 אפריל 2019, 19:45
לאחרונה התפרסם "מגנוקס נוזלי" כמועיל מאוד נגד עצירות ועוד (וממילא מועיל לריפוי טחורים ופיסורה).
האם אפשר לקבל יותר פרטים אודותיו.
תודה רבה מראש

ואגב, זה כשר לפסח?
אתחיל מהסוף. אין תוספי תזונה כשרים לפסח. מפעלי תוספי תזונה כשרים יוצאים לחופשה מאורגנת לפסח.ברוב המקרים אין בעיה לעשות הפסקה לשבוע בנטילת התוספים.
יש מקרים בהם כדאי ליטול מינון כפול שבוע לפני ושבוע אחרי פסח (למשל, נוטלי וויטמין D).
יש תוספים שנבדקו ונמצאו בנטולי חמשת מיני דגן. על תוספים אלה ממליצים במקרים בהם לא ניתן לעשות הפסקה של שבוע בנטילה.

כל תוסף נוזלי בעל טעם ולכן הרבה יותר בעייתי, אלא אם כן מדובר בחולה שיש בו סכנה או בתינוק ובתוסף שאין לו תחליף.

עכשיו לשאלה הראשונה.
היום יש הרבה אנשים עם בעיות ספיגה:
1.רוב האנשים היום נוטלים תרופות מרשם. רובם מעכבים ספיגת וויטמינים ומינרלים.
2.צריכה חלב ומיצריו, קפה וקולה פוגעים בחומציות הקיבה ובכך פוגעים בספיגה.
3. צריכת קמח לבן פוגעת בתפקוד המעי על סוגיו.

כדי להתמודד עם הבעיה ממציאים שיטות שונות, ביניהם תוספי תזונה בנוזל. הרעיון כאן שלפחות חלק מהתוסף יספג בפה. זאת גם הסיבה להמלצה להחזיק את התוסף בפה כמה דקות לפני הבליעה.

אכן זה מעלה את הספיגה. לא זכור לי נתונים עד כמה, אבל מעלה. אין לי נתונים על כל תוספי התזונה הנוזליים או על כל חברות, אבל אני מניחה שבמידה זו או אחרת הגיוני שזה יעזור בספיגה.
לגבי ספציפית מכשיר "מגנוקס נוזלי".
זה לא מכשיר חדש. הוא היה פופולרי ביותר בסוף מאה ה-19. הוא איבד את הפופולריות שלו, אך נשאר מאז בשוק עד עצם היום הזה.
כמו כל תכשיר מגנזיום אני לא ממליצ עליו בבצורה גורפת. ובוודאי לא לנטילה על בסיס קבוע ובוודאי לא לאנשים שהוא בפירוש עלול להזיק.
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי (PhD - ד"ר לנטורופתיה),
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה",
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
http://www.yaelclinic.co.il/

שלח תגובה