יעוץ: מה זה "תואר בחשבונאות ומערכות מידע"

פורום זה נועד לתת מענה ועזרה ללומדים לימודי חול במכללות השונות, מתוך רצון לעזור אחד לשני. 'איש את רעהו יעזרו ולאחיו יאמר חזק'.

מנהל: יאיר

סמל אישי של משתמש
שועל ערמומי
הודעות: 167
הצטרף: 19 פברואר 2014, 14:37

יעוץ: מה זה "תואר בחשבונאות ומערכות מידע"

נושא שלא נקרא על ידי שועל ערמומי »

מישהו מכיר תואר ראשון BA שנקרא "חשבונאות ומערכות מידע"?

האם זה אמת שהתואר נחשב בשוק כמו תואר במנהל עסקים?
אשמח מאוד לקבל תגובות לגבי תואר זה!

סמל אישי של משתמש
אריה ענק משער האריות
הודעות: 2092
הצטרף: 03 נובמבר 2013, 00:19
מיקום: ארץ הקודש
קיבל תודה: 21 פעמים

Re: יעוץ: מה זה "תואר בחשבונאות ומערכות מידע"

נושא שלא נקרא על ידי אריה ענק משער האריות »

להלן ציטוט מאתר "כיכר לימודים"
מקצוע החשבונאות מיועד בעיקרו לספק מידע, לרוב כספי למקבלי החלטות כדי לסייע בידם לקבל החלטות טובות יותר. בעולמנו המורכב והמשתנה במהירות, עת הפך השוק העולמי למשק קטן בזכות טכנולוגיית המידע, ידע ומידע הפכו להיות בעלי חשיבות רבת ערך לצורך קבלת החלטות מושכלות ותחרותיות. לכן, גבר הביקוש לרואי-חשבון המיומנים בטכנולוגיות מתקדמות אלה כדי לבקר את עסקיהם חובקי העולם שת התאגידים, לצד מתן שירותים מקצועיים ייחודיים בתחומי החשבונאות, הביקורת, המסים, מדעי הניהול, תמחיר תקצוב ובקרה ועוד.

תוכנית הלימודים בתואר בחשבונאות ומערכות מידע מכשירה את הסטודנטים למקצוע, ומקנה להם רקע תיאורטי וכלים מעשיים. תוכנית הלימודים מקבילה בתכניה לדרישות מועצת רואי החשבון, ומוסיפה ידע בתחומי הניהול הכללי וטכנולוגיית המידע, אשר נועד להכשיר את בוגרי התואר למילוי תפקידים מרכזיים בתחומי החשבונאות והניהול במשק.

בהתאם להחלטת מועצת רואי-החשבון, יזכו הסטודנטים במחלקה בפטורים מ- 10 בחינות של מועצת רואי-החשבון, לקראת התואר המקצועי "רואה חשבון" (CPA). סטודנטים הממשיכים לשנת השלמה יזכו בפטור מ- 3 בחינות נוספות, על מנת שיוכלו להתכונן לקראת הבחינות של מועצת רואי-חשבון.

מתוך הקורסים הנלמדים בתואר:
יסודות המערכת החשבונאית, מתמטיקה למנהל עסקים, משפט עסקי, מבוא למיקרו כלכלה, מבוא למקרו כלכלה, כלכלת ישראל, יסודות המימון א'+ב', דיני מסחר, דיני תאגידים, התנהגות ארגונית, יישומי מחשב בניהול, אבטחה וביקורת של מערכות מידע, מערכות מידע ארגוניות, יישומי תוכנה מתקדמים לחשבונאים, סמינר בניהולמערכות מידע, חשבונאות פיננסית, בעיות מדידה בחשבונאות, שווי מאזני ודוחו"ת מאוחדים,מבוא לחשבונאות ניהולית וניהולית מתקדמת, ביקורת חשבונות א' וב', ביקורת פנימית וחקירתית, ניתוח דוחות כספיים, דיני מיסים א' וב', מיסים למתקדמים א' וב' וקורסים נוספים.

רוצה להיות טוב
הודעות: 98
הצטרף: 22 נובמבר 2012, 00:08

Re: יעוץ: מה זה "תואר בחשבונאות ומערכות מידע"

נושא שלא נקרא על ידי רוצה להיות טוב »

אם השאלה עדיין אקטואלית, תכתוב שוב ואסביר לך בפרוטרוט.
יש לי תואר BA במנהל עסקים + התמחות בחשבונאות, ואני חושב שאוכל להסביר לך את המושג, תועלתו, וחסרונותיו.

סמל אישי של משתמש
שועל ערמומי
הודעות: 167
הצטרף: 19 פברואר 2014, 14:37

Re: יעוץ: מה זה "תואר בחשבונאות ומערכות מידע"

נושא שלא נקרא על ידי שועל ערמומי »

עדיין אקטואלי

רוצה להיות טוב
הודעות: 98
הצטרף: 22 נובמבר 2012, 00:08

Re: יעוץ: מה זה "תואר בחשבונאות ומערכות מידע"

נושא שלא נקרא על ידי רוצה להיות טוב »

התפקיד המרכזי של רואה החשבון הוא לתת חוות דעת על דוחות כספיים. ההגדרה הזו היא קצת כוללנית ולכן אפרט:
ישויות רבות צריכות לערוך דוחות כספיים ואחרים למטרות שונות, על דוחות אלו לעמוד בכללים מקובלים החלים עליהם, תפקידו של רואה החשבון הוא לבקר ולבדוק שאכן הדוחות ערוכים לפי הכללים הרלווניים ושאכן הם מוצגים כיאות.
כפועל יוצא מכך, סביר שאת הדוחות יערוך גם כן רו"ח, שכן כללים רבים חלים על דוחות כספיים וצריך אנשי מקצוע שיערכו את הדוחות, ואחרים שיבקרו את הדוחות.
מקצוע ראיית חשבון גלש גם כן לכלל הנושאים הפיננסיים כגון: הערכות שווי, יעוץ מס, ביקורות פנים בחברות, אישורים חיצוניים שונים ומגוונים, וכדומה בזה.
כיום חלק גדול מאד מהביקורת מתבצע על מערכות מידע, דהיינו, אם בעבר רו"ח מבקר היה בודק את ספרי המבוקר פיזית בניירות ופתקים, הרי שכיום חלק גדול מאד עבר למערכות מידע ממוחשבות.
(תחשוב על לקוחות של אסם, לפני 20-30 שנה הכל היה רשום במחברות, הזמנות, קבלות, חשבוניות, תעודות משלוח, וכו' היו בדפים מצ'וקמקים, והיום הכל ממוחשב).
ברור שככל שלרואה החשבון יש ידע גדול יותר במערכות מידע, הרי שהוא יוכל בקלות לבקר מערכות כאלו, ובהינתן שכיום חלק גדול מהביקורת מתבצע על גבי המ"מ, הרי שיתרונו ברור.
בנוסף לכך, גם בתור מבקר פנימי יש לבעל ידע במ"מ יתרון גדול.
לא אוכל להמליץ בפניך על כדאיות למידת המקצוע של רו"ח, אך אם בחרת ללכת על זה אז בהחלט כדאי לשקול באופן חיובי לשלב גם התמחות במערכות מידע.

מקווה שעזרתי
בהצלחה

שלח תגובה