מילון אקדמאי

פורום זה נועד לתת מענה ועזרה ללומדים לימודי חול במכללות השונות, מתוך רצון לעזור אחד לשני. 'איש את רעהו יעזרו ולאחיו יאמר חזק'.

מנהל: יאיר

סמל אישי של משתמש
אריה ענק משער האריות
הודעות: 2092
הצטרף: 03 נובמבר 2013, 00:19
מיקום: ארץ הקודש
קיבל תודה: 21 פעמים

מילון אקדמאי

נושא שלא נקרא על ידי אריה ענק משער האריות »

לתועלת הסטודנטים העתקתי מאתר כיכר לימודים מילון אקדמאי
א
אגודת הסטודנטים
גוף המשמש כנציגם של כלל הסטודנטים במוסד האקדמי. תפקידה של אגודת הסטודנטים היא לייצג את הסטודנט בפני ההנהלה וגורמי חוץ. אגודת הסטודנטים נותנת סיוע משפטי בעת הצורך, מסייעת במציאת מלגות, בארגון אירועים תרבות, ובמבצעים בלעדיים לסטודנטים. ראשי האגודה נבחרים מידי שנה במסגרת בחירות דמוקרטיות המתקיימות במוסד האקדמי. על מנת להיות חבר באגודת הסטודנטים ולקבל כרטיס מועדון, יש לשלם דמי חבר.
אמי"ר (מבחן)
מבחן מיון באנגלית נועד על מנת לאפשר למוסד האקדמאי לעמוד על רמת ידיעותיו של הנבחן, בשפה האנגלית, לצושיבוצו בקורסי חובה באנגלית או לפטור אותו מהם. הבחינה בודקת שליטה בשפה האנגלית ברמה אקדמית, על ידי קריאת טקסטים והבנתם. הבחינה נערכת במתכונת רגילה או ממוחשבת על ידי "המרכז הארצי לבחינות והערכה", וההרשמה לבחינה נעשית באמצעות פנייה ישירה למרכז, או באמצעות טפסים שניתן לרכוש בחנויות מסויימות.
אקדמיה
על פי ההגדרה המילונית, האקדמיה הינה מוסד עליון למדעים או לאמנויות, בעלת סמכות לפסוק הלכה בתחום מדעי מסוים. האקדמיה בנויה ממרצים, חוקרים, דוקטורים, ואנשי רוח אשר חקרו תחום מסויים וקיבלו הכשרה מתאימה לעסוק בזה.
ב
בוגר אוניברסיטה

בוגר אוניברסיטה הוא תואר אקדמי שניתן לסטודנט שסיים לימודי תואר במוסד אקדמי מוכר. תואר זה קרוי גם "תואר ראשון", משום שהוא הראשון בסדר התארים האקדמיים שאדם יכול לרכוש. בד"כ הלימודים לתואר ראשון נמשכים כ- 3 שנים, אך ישנם תארים ראשונים שלימודיהם נמשכים למעלה מכך, לדוגמא: לימודי הנדסה נמשכים 4 שנים. שמות התארים הראשונים בישראל מתחילים ב- "...Bachelor of". Bachelor of Arts, בוגר באמנות- B.A. Bachelor of Education, בוגר בחינוך- B.Ed.‎ Bachelor of Social Work, בוגר בעבודה סוציאלית- B.S.W. Bachelor of Science, בוגר במדעים- B.Sc.‎
בחינת בגרות
בחינה רשמית מטעם משרד החינוך והתרבות, הבודקת את הישגי התלמיד במקצועות החובה ובמגמות ההתמחות הנלמדים במערכת החינוך. מועדי הבחינות נקבעים בחורף ובקיץ. לבחינה רשאים לגשת תלמידים מכיתה י' ומעלה. תעודת הבגרות המורכבת מציוני הבגרויות שבהן נבחן הבוגר, משמשת את רוב המוסדות להשכלה גבוהה למיון הנרשמים. קיימת אפשרות גישה לבחינה גם לנבחנים חיצוניים (אקסטרניים) המבקשים להשלים או לשפר הישגי בגרות.
ג
גמול השתלמות

ההשתלמויות הן קורסים בנושאים שונים, בהיקף של 400 שעות לימוד הקשורים לתחום המקצועי הרחב של העובד. מטרתם היא להעשיר את העובדים בידע ולתגמל אותם בשכר. קיימים הסדרים בנושא גמול השתלמות בכל הדירוגים בסקטור הציבורי.
ד
דוקטור

תואר שלישי. תואר דוקטור מוענק לאחר לאחר השלמת עבודת המחקר, דוקטורט. עבודת המחקר המקיפה כתובה על פי כללים אקדמים, ומציגה חידוש כלשהו בתחום הנחקר. עבודת הדוקטורט מוגשת לאוניברסיטה בצורה נגישה לקהל הקוראים, או שתקציר שלה מתפרסם כמאמר בכתב עת מדעי.
דיקן
עומד בראש הפקולטה והינו אחראי על כל פעילויותיה האקדמיות של הפקולטה.
דמי רישום
דמי הרישום נקבעים ע"י מוסד הלימודים, והם אינם נכללים בשכר הלימוד האקדמי. את דמי הרישום משלם המועמד על מנת שמוסד הלימודים יטפל במועמדותו. דמי הרישום אינם חוזרים למועמד במקרה של ביטול ההרשמה או אי קבלה למוסד הלימודים.
ה
המועצה להשכלה גבוהה

המועצה להשכלה גבוהה (המל"ג) היא מוסד ממלכתי האחראי על הקמת אוניברסיטאות ומכללות אקדמיות חדות, הרחבת מוסדות אקדמים, אישור תארים ופיקוח על הענקת תארים מדעיים, הצעות לקידום חקירה מדעית בתחומים שונים והעברת כספים מהממשלה למוסדות להשכלה גבוהה.
הנדסאי
הנדסאי (Practical Engineer) תואר הניתן לסטודנטים הלומדים הנדסה במשך כשנתיים עד שלוש שנים. הגוף המפקח על הכשרת והסמכת הנדסאים הוא המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע. להנדסאים יש אפשרות להמשיך ללימודי תואר ראשון באופן מקוצר.
הנדסה
מקצוע ההנדסה מיישם את המדע לצורכי האנושות. היישום מושג על ידי ידע, מתמטיקה ונסיון שאיתם מתכננים ומייצרים תהליכים שימושיים ועצמים. המהנדסים צריכים להבין את המגבלות הרלוונטיות על מנת לתכנן באופן מוצלח. המגבלות כוללות מגבלות טכנולוגיות, עלות, יכולות ייצור, יכולת שיווק, תחזוקה כמות משאבים מוגבלת ועוד. במקרה שקיימים מספר פתרונות, המהנדס בוחן את יתרונותיהם וחסרונותיהם, ובוחר את הפתרון הטוב ביותר שתואם את הדרישות.
ו
וועדה לתכנון ולתקצוב של מוסדות להשכלה גבוהה בישראל

הוועדה אחראית על חלוקת התקציבים למוסדות הלימוד להשכלה גבוהה, וכמו כן על קביעת גובה שכר הלימוד.
ועדת משמעת
ועדה בעלת סמכויות לקבלת החלטות בנוגה לסנקציות על התנהגות בלתי הולמת כגון: הפרות משמעת, העתקה בבחינות, פגיעה בתקנון המוסד וכו') הוועדה מורכבת מסגל אקדמי ומנציגי סטודנטים.
ז
זכאות לתואר

את אישור הזכאות לתואר רשאי לקבל סטודנט אשר סיים את כל חובותיו לתואר. אישור זה תקף עד למועד הענקת התארים. על הבוגר להגיש את הבקשה לאישור זכאות לתואר לא יאוחר מתום שנה ממועד סיום החובה האחרונה. לאחר קבלת אישור הזכאות לתואר אין אפשרות לשפר ציון. באישור הזכאות מפורטים: החוג/ים בהם למד הבוגר, ציון הגמר ומועד הזכאות לתואר.
זכאות לתעודת בגרות
זכאות לתעודת בגרות ניתנת למי שנבחן ועבר בהצלחה את הדרישות לקבלת תעודת בגרות, על פי קביעת משרד החינוך.
ח
חובת נוכחות

הנחייה אשר מחייבת את הסטודנט להיות נוכח לפחות ב- 80% משיעורים. בדיקת הנוכחות מתבצעת ע"י המרצה בתחילת השיעור או בסופו. היעדרות מרובה מקורסים עלולה להוביל לביטול הקורס ולהטלת סנקציות.
חוג מורחב
חוג לימודים המציע תוכנית ללימודי תואר במתכונת חד חוגית שבמסגרתה הסטודנט צובר הסטודנט את נקודות הזכות שלו במסגרת חוג אחד. בשונה ממתכונת דו חוגית בה הסטודנט צובר מחצית מהנקודות בחוג אחד ומחצית מהנקודות בחוג אחר.
חומר פתוח
מתכונת בחינות שמאפשרת לסטודנטים הנבחנים להעזר בחומר (ספרים, מחברות וכו') מהקורס הנלמד בזמן הבחינה.
חופשת סמסטר
חופשה קצרה הממוקמת בין סמטר א' לסמסטר ב' במהלך שנת הלימודים האקדמית. במהלך חופשת הסמסטר נערכת תקופת המבחנים של סמסטר א'.
ט
טרימסטר

סמסטר רגיל בשנת לימודים אורך כארבעה חודשים, טרימסטר הינו סמסטר שאורך כשלושה חודשים.
י
יום פתוח

יום פתוח הינו אירוע הנערך מספר פעמים בשנה במוסדות השונים להשכלה גבוהה במהלך תקופת ההרשמה, אל היום הפתוח מוזמן להגיע כל מי שמתעניין בלימודים במוסד. על מנת לקבל מידע והתרשמות על מוסד הלימודים ועל החוגים השונים, תנאי קבלה, מלגות ופגישות עם סגל המרצים וסיורים בקמפוס. בד"כ ביום הפתוח, ניתן לקבל הנחות בדמי הרישום.
יחידות לימוד
רמות הלימוד במערכת החינוך מסווגות ביחידות לימוד (יח"ל). יחידות הלימוד מודדות את מידת העמקה במקצוע, רמת הקושי בבחינות הבגרות ומספר שעות הלימוד במקצוע. טווח היחידות נע בין 1 ל- 5 יחידות לימוד.
כ
כרטיס נבחן

כרטיס הנבחן ניתן לסטודנט שנרשם לקורס ועמד בכל החובות והדרישות האקדמיות של הקורס. את כרטיס הנבחן ניתןלקבל כחודש לפני תחילת הבחינות, ע"י מזכירות החוג או בעזרת הדף מידע האישי האינטרנטי. בעת הכניסה לכיתת הבחינה, על הסטונט להציג את כרטיס הנבחן וכו תעודה מזהה.
ל
לימודים אקדמיים

לימודיים אקדמיים מתקיימים באוניברסיטאות ומכללות אקדמיות. הבוגרים מקבלים תואר לאחר שסיימו לעמוד בכל התנאים הלימודיים והמחקריים. התארים האקדמיים ניתנים בשלוש רמות: בוגר תואר ראשון, מוסמך תואר שני ותואר דוקטור לבוגר תואר שלישי.
מ
מבחן יע"ל

בחינה מטעם המרכז הארצי לבחינות ולהערכה. הבחינה מיועדת לבעלי תעודת בגרות שאינה ישראלית, ולמי שנבחן בבחינה הפסיכומטרית בשפה שאינה עברית. הבחינה אורכת כשעה וחצי וכוללת שאלות בררה וכתיבת חיבור. על המועמד להגיע לרמת פטור במבחן עד מועד מסוים שנקבע.
מבחן ממ"י
מבחן מיון במתמטיקה המיועד למועמדים ללימודים אקדמים שנרשמו לחוגים אשר הקבלה אליהם מותנית במעבר המבחן. לרוב, יגשו לבחינה מועמדים לפקולטות להנדסה, למדעים מדויקים, ולניהול.
מגמה
יחידת לימודים המתמקדת במקתוע לימודים אחד ומשתלבת בתואר. בד"כ ניתן לבחור מגמה אחת מתוך מספר אפשרויות. לדוגמא: בחוג לתקשורת ניתן לבחור במגמת שיווק ופרסום.
מוסמך
בוגר תואר שני (Master) ממוסד אקדמי מוכר, בכל חוג . את התואר השני ניתן להשיג באמצעות מסלול עם תזה ובאמצעות מסלול ללא תזה, בו אין חובת כתיבה של עבודת מחקר.
מועד ב'
מועד ב' הינו המועד השני להבחן במוסדה אקדמי, המועד מהווה הזדמנות לשיפור הציון, ולרוב הוא מתקיים כשבועיים ויותר לאחר המועד הראשון של הבחינה. רוב מוסדות הלימוד מקבלים את הציון האחרון של הבחינה גם אם הוא נמוך מהציון הראשון שהתקבל.
מזכירות החוג
מזכירות החוג מסייעות לסטודנטים בייעוץ כללי בענייני לימודים: רישום לקורסים, שינויים במערכת שעות, וכל מידע שקשור לחוג.
מכינה קדם אקדמית
מכינה קדם אקדמית מאפשרת למועמדים ללימודים באוניברסיטה או במכללה, שהם אינם זכאים לתעודת בגרות או רוצים לשפר את ציוניהם, על מנת לעמוד בתנאי הסף ולהתקבל למוסד האקדמי. במסגרת המכינה התלמידים לומדים מקצועות יסוד, ולעיתים גם תחום בחירה הנוגע לתחום בו הם מעוניינים ללמוד את התואר. הלימודים במכינה נמשכים בד"כ כשנה.
מכללה פרטית
גוף לימוד פרטי בעל ישות כלכלית עצמאית המתקיים בעיקר מכספי תרומות ומשכר הלימוד של הסטודנטים במכללה.
מלגה
מענק כספי לטובת מימון שכר הלימוד. ניתן להשיג מלגות בעזרת קרנות ציבוריות ופרטיות. ברוב המקרים, על מנת לקבל מלגה יש להגיש אישורים מסויימים, ולעמוד בקריטריונים שהציבה קרן המלגה.
מרצה
אדם הנמנה על סגל ההוראה של מוסד לימודים, ואחראי על הלימודים בקורסים השונים. באחריות המרצה להעביר את חומר הלימוד בפני הסטודנטים, לתת להם מטלות (תרגילים, עבודות, מבחנים וכו') במסגרת הנדרש, ולקבוע בסיום את הציון הסופי שלהם בקורס.
מתרגל
לקורסים מסויימים יש שיעורי תרגול אותם מעביר המתרגל, המתרגל נמנה יחד עם סגל ההוראה של מוסד הלימודים, והוא עובד בשיתוף פעולה עם מרצה הקורס. תפקיד המתרגל הינו לחזק את חומר הלימוד שהועבר על ידי המרצה. ברוב במקרים המתרגל מסייע למרצה בבדיקת העבודות והתרגילים.
נ
נציג הכיתה

נציג הכיתה נבחר במסללולים שבהם תוכנית הלימודים מגובשת לכלל הסטודנטים בכיתה. נציב הכיתה נבחר על מנת לייצג את תלמידי הכיתה בפני הסגל האקדמי, והוא שותף לקבלטת החלטות הנוגעות ללימודים.
נקודות זכות
לכל קורס הנלמד במסגרת האקדמי יש ערך בנקודות זכות. אם סטודנט עבר את הקורס בהצלחה הוא זכאי לנקודות על פי מספר שנקבע. בכדי לסיים את לימודי התואר יש לצבור מספר מסוים של נקודות זכות שנקבע מראש. ערכם של רוב הקורסים עומד על 2 נקודות זכות, אך ישנם קורסים שערך הנקודות שלהם גבוה יותר.
ס
סטאז' (התמחות)

תקופת ההכשרה המעשית שבוגר האוניברסיטה חייב לבצע על מנתי שיוכל לעבוד בתחום אותו הוא למד. ההתמחות נדרשת בד"כ בתחומים בהם הרקע העיוני אינו מספיק כדי לעבוד במקצוע יש צורך בהכשרה מעשית. המתמחה נקרא גם סטאז'ר.
סטודנט שלא מן המניין
סטודנט שאושרה קבלתו אך הוא לא סיים את כל חובתיו על מנת להקשל לתואר, לדוגמא סטודנט לתואר ראשון שחסר לו ציון בבחינת הבגרות, או סטודנט לתואר שני שלא קיבל את כל הציונים בתואר הראשון.
סילבוס
מסמך המכיל את רשימת הנושאים הנלמדים בקורס, ולעיתים גם את המקורות הביבליוגרפים של חובות הקריאה בקורס. מסמך הסילבוס נמצא בדף המידע האישי, באתר החוג ולעיתים מוגש לסטודנט בתחילת קורס ע"י המרצה.
סמנריון
עבודת המחקר הנכתבת ע"י הסטודנט בסיום לימודי התואר הראשון. בשנה האחרונה של התואר בוחר הסטודנט קורס סמינריוני בנושא כלשהו. הקורס מנחה את הסטודנט כיצד לכתוב סמינריון בנושא שבחר.
סמסטר קיץ
בשנה יש שלושה סמסטרים, סמסטר חורף, סמסטר אביב וסמסטר קיץ. רוב תוכניות הלימודים בנויות מסמסטר חורף וסמסטר אביב.
ע
ערעור על ציון

קיימת אפשרות (בהתאם לתקנון המוסד) להגיש ערעור או בקשה לבדיקה חוזרת של ציון שקיבל במבחן. ברוב במקומות לצורך הגשת הערעור על הסטודנט למלא טופס הנמצא במזכירות החוג או באתר האינטרנט של החוג. לעיתים חלה הגבלה על מספר הפעמים בהן ניתן להגיש ערעור.
עתודה אקדמית
מסלול לימודים אקדמים המתקיים במסגרת השירות בצה"ל, בחירת המועמדים למסלול נעשית ע"י צה"ל, וזאת על סמך בדיקות מיוחדות. העתודאים מגוייסים לצה"ל נכנסים למתכונת לימודים ובסיום לימודיהם ממשיכים את שירותם הצבאי בתחום אותו הם למדו.
פ
פטור מקורס

פטור מקורס מתקבל ע"י מוסד הלימודים במידה והסטודנט כבר עבר את אותו קורס במוסד אחר, נבחן עליו במבחנים לסיווג רמה ופטור, או הוכיח שהוא שולט בחומר הנלמד בקורס. לדוגמא: ניתן לקבל פטור מקורסי אנגלית לאחר קבלת ציון סף במבחן אמי"ר/ אמיר"ם (ע"ע אמי"ר).
פסיכומטרי (מבחן)
הבחינה הפסיכומטרית נערכת על ידי "המרכז הארצי לבחינות והערכה", ציון הבחינה מהוה תנאי קבלה ללימודים במוסדות האקדמים השונים. הבחינה מורכבת מארבעה פרקים: פרקים מילוליים, פרקים כמותיים, פרקים באנגלית ופרק בהבעה בכתב.
פקולטה
יחידה אקדמית הכוללת בתוכה מסלולים וחוגים בעלי מכנה משותף. לדוגמא: הפקולטה למדעי החברה כוללת בתוכה את החוג לתקשורת, החוג למדעי המדינה, החוג לפסיכולוגיה וכו'. הפקולטה להנדסה כוללת בתוכה את החוג להנדסת חשמל, החוג להנדסה אזרחית וכו'. דוגמאות נוספות - הפקולטה למדעי הרוח, הפקולטה למדעי המחשב. בראש הפקולטה עומד הדיקן (ע"ע דיקן).
פקטור
כינוי לפעולה שנעשית ע"י המרצה, בה הוא מבצע העלאה או הורדה של נקודות באופן קולקטיבי מציוניהם של הסטודנטים. בד"כ הורדת או העלאת פקטור נעשית כאשר מתגלה בעיה בחינה (שאלה לא הגיונית, חומר שלא נלמד וכו').
פרופסור
פרופסור הוא מומחה בתחום מחקר בו התמחה, בעל הכרה של מוסד אקדמי, ובדרך כלל משמש כחוקר ומרצה, וחבר בסגל האקדמי הבכיר באוניברסיטה או במכללה.
צ
ציון התאמה

ציון ההתאמה מורכב על פי נוסחה שמשלבת את ממוצע ציוני הבגרויות וציון הבחינה הפסיכומטרית.
ציון מגן
ציוני המגן נקבעים על פי דרישות בית הספר ודרישות המורה במקצוע הבגרות, והם משוקללים עם ציוני בחינות הבגרות.
ק
קורס

מסלול הלימודים לתואר מורכב מקורסים שונים: קורסי חובה, קורסי רשות חלקם שנתיים וחלק סמסטריאלים. לרוב, הקורס בנוי מ- 14 מפגשים בהם ילמדו הנושאים הרשומים בסילבס (ע"ע סילבוס).
קורס בחירה
כל מסלול לימודים מורכב מקורסים שונים, חלקם קורסי חובה (עיין ערך), וחלקם קורסי רשות שמאפשרים לסטודנט לבחור מתוך רשימה את הקורסים שהוא מעוניין בהם על מנת להשלים את חובתיו האקדמים לקבלת התואר.
קורס חובה
קורס שמהווה כתנאי להמשך הלימודים, על הסטודנט ללמוד אותו ולסיים אותו בהצלחה.
קורס סמסטריאלי
קורס אקדמי שנמשך סמסטר אחד.
קורס שנתי
קורס אקדמי הנמשך שני סמסטרים.
קליניקה
מרפאה, מכון לאבחון, ייעוץ וטיפול.
קמפוס
מתחם בו נמצאים בנייני המוסד האקדמי כיתות הלימוד, משרדים, ספריה, מעבדות, קליניקות וכו'.
ר
ראיון קבלה

ראיון הקבלה מהווה חלק חשוב מתנאי הקבלה. הראיון מתבצע באופן שונה ממוסד למוסד. לרוב הוא מתקיים בפני ועדה, ו/או בפני ראש החוג. הראיון משמש לקבלת רושם מהמועמד (אישיות, התנהגות וכו') ולקביעת סיכויי הצלחתו בלימודים
רפרט
הרצאה קצרה המסכמת מאמרים שהסטודנט קרא. את ההרצאה מעביר הסטודנט בפני המרצה ובפני הכיתה, ולרוב היא נמשכת כ- 10 דקות ומועברת בעזרת מצגת.
רקטור
הרקטור הוא אדם בעל תפקיד אקדמי בכיר באוניברסיטאות, נושאי אחריותו הינם אקדמים בלבד, ללא קשר לנושאים אדמיניסטרטיבים. הרקטור אחראי על פתיחה וסגירה של מסלולי לימוד, על מינוי חברי הסגל האקדמי ועל נושאים אקדמיים שונים.
ש
שכר לימוד (שכ"ל)

שכר הלימוד במכללות ובאוניברסיטאות משתנה בין המוסדות השונים. מוסדות פרטיים בד"כ קובעים בעצמם את שכר הלימוד, בעוד שבמוסדות ציבוריים שכר הלימוד נקבע ע"י הממשלה.
שנת לימודים אקדמית
השנה האקדמית נמשכת כשמונה חודשים (ברוב המוסדות מאוקטובר עד יוני) שבמהלכם נערכים לימודים אקדמיים.
שעה אקדמית (ש"א)
אורך שעה אקדמית עומד על 45 דקות. ברשימת הקורסים, על יד כל קורס מצוין מספר השעות האקדמיות השבועיות של הקורס.
שעת קבלה
זמן שבועי בו המרצה מקבל סטודנטים לפגישות אישיות לאחר תיאום מראש. לצורך קבלת הסבר על החומר הנלמד, הנחיה לעבודות וכו'. ברוב המקרים ניתן ליצור קשר עם המרצה דרך הדואר האלקטרני או בטלפון.
שקילות תעודות
הערכת תעודות בגרות ותעודות אקדמיות מחו"ל בהשוואה לתעודות הניתנות בארץ. את השקילות מבצעת המחלקה להערכת תארים ודיפלומות במשרד החינוך.
ת
תואר ראשון

תואר הניתן לבוגרי תואר אקדמי ממוסדות אקדמים מוכרים. התואר הראשון נמשך בד"כ 3-5 שנים. התואר הוא הראשון בסדר התארים האקדמים, לאחריו ניתן לקבל תואר שני ובהמשך דוקטורט.
תואר שלישי
לימודי תואר שלישי מגיעים לאחר תואר שני במסלול מחקרי עם כתיבת תזה. הסטודנט לתואר שלישי נקרא דוקטורנט ובסיום לימודיו והגשת עבודת המחקר המקיפה והמעמיקה, הוא מקבל תואר "דוקטור" בתחום הלימודים אותו חקר.
תואר שני
לימוד תואר שני מוסמך הינם לימודים מתקדמים המיועדים לבעלי תואר ראשון המעוניינים להרחיב את השכלתם בתחום או בתחומים הקרובים לו. בכדי להתקבל ללימודי התואר השני נדרש לעמוד בדרישות שונות ובממוצע ציונים מבוקש.
תוספת זמן
תוספת שלרבע מהזמן לנבחנים בעלי אישור על לקויות למידה.
תזה
בתואר השני קיימים שני מסלולים: מסלול עם תזה, שבסופו הסטודנט מגיש עבודת מחקר המכונה תזה. ומסלול ללא תזה, בו הסטודנט לא נדרש להגיש עבודת מחקר ולכן לא ניתנת האפשרות לגשת ללימודי דוקטורט.
תיק עבודות
בתנאי הקבלה במסלולים מסויימים, המועמד נדרש להציג עבודות מעשיות המעידות על כישוריו ויכולותיו בתחום. ברוב המקרים הדרישה להציג תיק עבודות מיועדת למעומדים למקצועות האמנות.
תנאי קבלה
התנאים הנדרשים מהמועמד ללימודים-ציון פסיכומטרי, ציוני בגרות וראיון אישי.
תעודת הוראה
תעודה הניתנת בסיום הלימודים לסטודנטים להוראה. התעודה מקנה את האפשרות להשתלב המערכת החינוך כמורה.
תעודת מקצוע של משרד העבודה והרווחה
תעודה הניתנת בסיום קורס הפועל בפיקוחו של משרד העבודה והרווחה.
תעודת סטודנט
תעודת סטודנט מונפקת ע"י אגודת הסטודנטים לכל סטודנט המשלם דמי חבר שנתיים לאגודה. התעודה מקנה הנחות ומבצעים מיוחדים לסטודטים בתחבורה הציבורית ובבתי העסק השונים.
תרגול
שיעור הניתן על ידי מתרגל (ע"ע מתרגל), בוא הוא מסביר תכנים שנלמדו בשיעור, מסייע בפתרון תרגילים ומכין את הסטודנטים למבחנים.

סמל אישי של משתמש
אריה ענק משער האריות
הודעות: 2092
הצטרף: 03 נובמבר 2013, 00:19
מיקום: ארץ הקודש
קיבל תודה: 21 פעמים

Re: מילון אקדמאי

נושא שלא נקרא על ידי אריה ענק משער האריות »

הוספות לאות א
אוניברסיטה

אוניברסיטה היא מוסד אקדמי בו נלמדים לימודים אקדמיים גבוהים לתואר ראשון, תואר שני ובחלקן ניתן ללמוד לתארים מתקדמים יותר כמו: דוקטור, פרופסורה ועוד... בישראל קיימות מספר אוניברסיטאות להשכלה גבוהה (העוסקות גם במחקר). בינהן נמנות האוניברסיטה העברית בירושלים, אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת ת"א ועוד.
אקסטרני
מסגרת לימודים חיצונית למערכת בתי הספר הציבוריים. המערכת האקסטרנית כוללת בתי ספר פרטיים לתלמידים שטרם מלאו להם 18 או לחילופין מסגרות אקסטרניות של בתי ספר עבור בוגרים שרוצים להשלים או לשפר את הבגרויות. המערכת האקסטרנית מכילה בהגדרתה גם היערכות עצמאית של הנבחן לבחינת הבגרות.

סמל אישי של משתמש
אריה ענק משער האריות
הודעות: 2092
הצטרף: 03 נובמבר 2013, 00:19
מיקום: ארץ הקודש
קיבל תודה: 21 פעמים

Re: מילון אקדמאי

נושא שלא נקרא על ידי אריה ענק משער האריות »

הוספות לאות ד
דד-ליין

דד- ליין הינו תאריך אחרון להגשת עבודה או מטלה באוניברסטיה או בכל פרויקט אחר. לדוגמה: הדד ליין שלי להגיש את תרגיל הבית הינו ביום ג' בשבוע הבא.
דיקן אמריטוס
פרופסור מן המניין, שהשתייך לסגל האקדמי הבכיר ושפרש לגמלאות, אך ממשיך לשמור על קשר עם האוניברסיטה, ולעתים גם ללמד בה.

סמל אישי של משתמש
אריה ענק משער האריות
הודעות: 2092
הצטרף: 03 נובמבר 2013, 00:19
מיקום: ארץ הקודש
קיבל תודה: 21 פעמים

Re: מילון אקדמאי

נושא שלא נקרא על ידי אריה ענק משער האריות »

הוספות לאות ה
הוראה מתוקשבת

הוראה מתוקשבת (באנגלית Electronic-Learning ) הינה הוראה דרך האינטרנט, הידועה גם כ"לימודים מקוונים" שהתפתחה בעשור האחרון כתוצאה של ההתפתחות המואצת של המחשב ורשת האינטרנט ומאפשרת ללמוד קורסים עצמאית דרך המחשב. לרשות ההוראה והלמידה כיום עומדים כלים ממוחשבים המזמנים אפשרויות לימודיות חדשניות ומאתגרות, שהיו בעבר הלא רחוק בגדר חלום בלבד, כגון: למידה בכל מקום, מכל מקום ובכל זמן, נגישות לחומר הלימוד, למידה בקצב אישי, ועוד...
החננה של הכיתה
החננה של הכיתה בדר"כ מאופיינת כמישהי שסטודנטים הלומדים בחברתה מכירים בקיומה לפני תקופת המבחנים או לפני הגשת עבודה גדולה. במועד זה הסטודנטים מנסים להתחבב על ליבה ומפגינים נחמדות יתר, בכדי לזכות בקלסר המיוחל ממנו יוכלו לדלות את חומרי הלימוד הרלוונטים בתקווה לעבור את הבחינה/ להצליח בעבודה. החננות של הכיתה מתחלקות לשני סוגים: חננה א' שומרת את החומרים שצברה לעצמה ולא נותנת לסטודנטים לצלם ממנה בטיעונים רבים ומשונים ביניהם אני לא אוהבת שמקמטים לי את הדפים ועוד. חננה ב' לעומתה מפגינה קצת פחות חשאיות לגבי החומרים שלה ולעיתים אף מעבירה במייל סיכומים לשאר חבריה לספסל הלימודים.
הכוונה מקצועית
הכוונה מקצועית יכולה לעזור לכל התלמידים שרוצים לדעת את המקצוע המתאים להם. ההכוונה המקצועית נעשית לעיתים במוסדות הלימודים בימים פתוחים בהם מגיעים תלמידים פוטנצייאליים ונעזרים בצוות המכללה או האוניברסיטה לשם התאמת מקצוע הלימודים לכל אחד, או במכונים מורשים ומקצועיים. ההכוונה נעשית על פי תחומי עניין של התלמיד, על פי שכלול ציוני הבגרות עם הבחינה הפסיכומטרית ועוד..
המרכז הארצי לבחינות ולהערכה
המרכז הארצי לבחינות ולהערכה הוקם על ידי ועד ראשי האוניברסיטאות לשם בנייה והפעלה של מערכת מבחנים לחיזוי ההצלחה בלימודים אקדמיים, שתסייע בתהליך הברֵרה והמיון של מועמדים למוסדות להשכלה גבוהה בישראל. המרכז הוא מוסד ציבורי ללא כוונת רווח, והוא רשום כעמותה שחבריה הן האוניברסיטאות בישראל שייסדוה.
הרשמה מקוונת (ללימודים)
בדומה להוראה מתוקשבת, הרשמה מקוונת היא הרשמה ללימודים המתבצעת בעזרת האינטרנט באתר המוסד הלימודי

סמל אישי של משתמש
אריה ענק משער האריות
הודעות: 2092
הצטרף: 03 נובמבר 2013, 00:19
מיקום: ארץ הקודש
קיבל תודה: 21 פעמים

Re: מילון אקדמאי

נושא שלא נקרא על ידי אריה ענק משער האריות »

הוספה לאות ו
ולתם

ועדה לדחיית מילואים- סטודנט שהחל את לימודיו ומקבל צו התייצבות למילואים, ראשי להגיש טופס לוועדה ובו לנמק את בקשתו לדחיית מועד המילואים: תקופת מבחנים, תגבורי שיעורים לא צפויים, שביתה בלימודים וכו'..

סמל אישי של משתמש
אריה ענק משער האריות
הודעות: 2092
הצטרף: 03 נובמבר 2013, 00:19
מיקום: ארץ הקודש
קיבל תודה: 21 פעמים

Re: מילון אקדמאי

נושא שלא נקרא על ידי אריה ענק משער האריות »

הוספות לאות ח
חוק זכויות הסטודנט
מטרתו של חוק זה לקבוע עקרונות לזכויות האזרח הישראלי ותושב ישראל לנגישות להשכלה גבוהה, ועקרונות לזכויות הסטודנט, מתוך הכרה במחויבות החברה בישראל לזכויות אלה ולשוויון הזדמנויות בהשכלה גבוהה.

סמל אישי של משתמש
אריה ענק משער האריות
הודעות: 2092
הצטרף: 03 נובמבר 2013, 00:19
מיקום: ארץ הקודש
קיבל תודה: 21 פעמים

Re: מילון אקדמאי

נושא שלא נקרא על ידי אריה ענק משער האריות »

הוספה לאות ט
טכנאי

הוא אדם בעל הכשרה לתיקון, הפעלה והתקנה של מכשור טכנולוגי. באופן כללי, טכנאים נבדלים ממהנדסים בכך שרמת הכשרתם בסיסית ביותר ומתייחסת להיבטים פרקטיים של התחום שבו הם עוסקים. טכנאים עובדים במגוון תחומים ובדרך כלל מתמחים בסוג מסוים של טכנאות, למשל: טכנאי מחשבים, טכנאי קול, טכנאי טלוויזיות ורדיו , טכנאי שידור טכנאי במה, טכנאי אלקטרוניקה, טכנאי שירות של מכשירי חשמל, טכנאי מקררים, טכנאי מזגנים, טכנאי רפואי, טכנאי שיניים, טכנאי וטרינרי

סמל אישי של משתמש
אריה ענק משער האריות
הודעות: 2092
הצטרף: 03 נובמבר 2013, 00:19
מיקום: ארץ הקודש
קיבל תודה: 21 פעמים

Re: מילון אקדמאי

נושא שלא נקרא על ידי אריה ענק משער האריות »

הוספות לאות י
יום הסטודנט

היום הכי כיף בכל השנה, בדרך כלל מתקיים בחודשים מאי עד יולי, כל המכללות והאוניברסיטאות מביאות את מיטב האמנים, דוכני אוכל, בגדים וצ'ופרים נוספים ומסיימים במופע זיקוקים מרהיב שבו אנחנו יכולים לראות את כל הכסף שהשקענו בשכ"ל נעלם לו בשמיים. יום הסטודנט בחלק המכללות והאוניברסיטאות כרוך בתשלום בכניסה.

סמל אישי של משתמש
אריה ענק משער האריות
הודעות: 2092
הצטרף: 03 נובמבר 2013, 00:19
מיקום: ארץ הקודש
קיבל תודה: 21 פעמים

Re: מילון אקדמאי

נושא שלא נקרא על ידי אריה ענק משער האריות »

הוספות לאות מ
מבחן אמי"ר

בחינת אמי"ר (אנגלית מיון לרמות) הינו מבחן מיון של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה הבודק את רמת הידע באנגלית של תלמידים אשר רוצים ללמוד במוסדות להשכלה גבוהה בארץ. הבחינה נדרשת על ידי רוב מוסדות הלימוד בארץ בהיעדר ציון פסיכומטרי באנגלית. בעזרת הבחינה ניתן להגיע לרמה של פטור באנגלית במוסדות לימוד אלו. ברוב האוניברסיטאות הארץ נדרש ציון סף בבחינה על מנת להתקבל לאוניברסיטה. הבחינה תקפה לחמש שנים. אך חלק ממוסדות הלימוד מבקשים ציון ממבחן ממועד עדכני יותר.
מגיסטר
מגיסטר הינו תואר אקדמי המקביל ללימודי תואר שני, Master's degree או תואר מוסמך כפי שמכונה אצלנו. ניתן להתקבל לתואר מגיסטר רק לאתר סיום התואר ראשון. ישנם שני מסלולים לתואר שני, מסלול עם תזה (דיסרטציה) שהיא למעשה עבודת מחקר ומסלול ללא תזה. מי שמסיים את המסלול ללא תזה אינו יכול להמשיך ללימודי דוקטורט.
מדעי הרוח והחברה
התארים בתחומי מדעי הרוח והחברה כוללים תארים תחומיים ותארים חד-חוגיים ודו-חוגיים. התארים התחומיים: בוגר במדעי הרוח והחברה, בוגר במדעי החברה והרוח, בוגר במדעי הרוח, בוגר במדעי החברה, הם תארים בעלי אופי כללי יותר עם דרישות לימודים גמישות המותירות חופש בחירה נרחב. התארים החד-חוגיים והדו-חוגים הם תארים מובנים וממוקדים יותר שבהם הדרישות פחות גמישות עם פחות חופש בחירה.
מדעים מדויקים
מדעים מדויקים הוא שם כוללני לתחומי המדע העוסקים במתמטיקה ובתופעות של החומר הדומם (להבדיל ממדעי החיים). המדעים המדויקים עוסקים בחומר מן הרמה הפשוטה ביותר שלו, שהיא אטומים וחלקיקים, דרך הרמה המורכבת יותר שלו, הכוללת יסודות, תרכובות, תערובות ומולקולות, וגופים גדולים יותר, עד לכוכבים וגלקסיות.
מועד ג'
מועד ג' הינו מועד מיוחד הנערך רק במקרים מסוימים הדורשים אישור מגורמים באוניברסיטה/ מכללה. מועד ג' מיועד לסטודנטים שנבצר מיכולתם להגיע לשני המועדים הראשונים מסיבות מוצדקות כגון: מילואים, טרגדיה משפחתית, מחלה קשה ועוד.
מחברת בחינה
מחברת בחינה הינה המחברת אותה מקבל הסטודנט בשעת המבחן. המחברת הינה אישית, אנונימית עם מספר ת.ז. בלבד ללא שם, על מנת שהמרצה יוכל לבדוק את הבחינה באופן אובייקטיבי ושקול. במחברת זו הסטודנט כותב את תשובות הבחינה. ניתן לבקש יותר ממחברת אחת במידה וזו לא מספיקה. כמו כן ניתן להשתמש בה כדפי טיוטה לראשי פרקים לתשובות לשאלות המבחן.
מכללה פרטית
המכללות הפרטיות הן עמותות שלא למטרת רווח, אינן בבעלות אדם פרטי ואינן מתוקצבות על ידי המדינה, וכתוצאה מכך, שכר הלימוד בהן גבוה יותר מאשר האוניברסיטאות, המתוקצבות על ידי הממשלה. בישראל פועלות כיום שמונה מכללות פרטיות, וניתן לחלק אותן לגדולות, מתמחות ומכללות לתואר שני. ארבעת המכללות הגדולות הן המכללה למנהל, מכללת נתניה, המרכז הבינתחומי בהרצליה והקריה האקדמית. הסוג השני הוא שתי המכללות המתמחות- שערי משפט, המכללה למשפטים ברמת גן. אלו מלמדות אך ורק משפטים, הן אינן מציעות תארים מתקדמים, והקמפוס שלהן אינו גדול מבית ספר תיכון. הסוג השלישי הוא מכללות המלמדות רק תארים שניים- מכון לנדר ומכון שכטר שניהם בעלי אוריינטציה ללימודי יהדות ואינם מציעים לימודי תואר ראשון.
מכללה אקדמית
מוסדות להשכלה גבוהה, הפועלים על פי חוק המועצה להשכלה גבוהה, תשי"ח-1958, ובפיקוח המועצה להשכלה גבוהה. מכללות אלו מעניקות תואר אקדמי ישראלי, כולן מעניקות תואר ראשון והחל בשנת 2002, עקב תיקון החוק, חלקן אף תואר שני ללא תזה, אך אינן מוסמכות להעניק תואר שלישי. בישראל קיימות עשרות מכללות אקדמיות, שכולן מקבלות את הסמכתן להעניק תארים מן המועצה להשכלה גבוהה. הן נחלקות למכללות פרטיות (שאינן מתוקצבות על ידי המדינה) ולמכללות ציבוריות (שחלקן מסונפות לאוניברסיטאות).
מכללה אזורית
למרות שכל המכללות האזוריות החלו את דרכן האקדמית כמעין-שלוחה של האוניברסיטה האם. במשך השנים שחלפו, לא מעטות המכלות האזוריות אשר קיבלו אישור של המל"ג לפעול בזכות עצמן. בעיקר מדובר במכללות שבעבר פעלו בחסותם של הטכניון, אוניברסיטת חיפה ואוניברסיטת תל-אביב, כמו המכללה האקדמית עמק יזרעאל, אורט בראודה, והמכללה האקדמית של תל אביב-יפו. המכללות העצמאיות מציעות תוכניות לימודים מגוונות, בתנאי קבלה הנמוכים מאלה שדורשות האוניברסיטאות. הסטודנטים מבלים את כל תקופת הלימודים במכללה ומקבלים תואר מטעמה.
מנזה

מנזה (בלטינית mensa = שולחן) היא הקפיטרייה במכללה / אוניברסיטה שאליה כולם מתרכזים בהפסקה לאכול צהריים.
מרצה אורח
מרצה אורח הוא אדם המעביר ידע בעזרת לימוד פרונטלי אל מול קהל מאזינים. הרצאה יכולה להיות בכל תחום ובכל עניין בו למרצה יש יידע ייחודי. בשונה ממורה, מרצה בדרך כלל מלמד באוניברסיטאות, במכללות ובמכוני מחקר. מרצה אורח אינו משתייך לסגל האקדמי של המוסד ומגיע להרצות בתחום התמחותו בקורסים רלוונטיים בהרצאות חד פעמיות ואינו מחליף את המרצה הקבוע של השיעור. לרוב מרצה אורח הינו מומחה בתחום מסוים והרצאתו נועדה להעשיר את הידע של הנוכחים מעבר לגבולות השיעור.
מסלול חד חוגי ודו חוגי
במוסדות לימוד אקדמיים ניתן ללימוד לתואר ראשון רק בחוג אחד לדוגמה: תואר ראשון בתקשורת, תואר ראשון בכלכלה ועוד. במסלול לימודים דו חוגי לעומת זאת, לומדים שני תחומים כאשר התואר מתחלק למקצוע ראשי ומקצוע משני. ישנם תארים ששני החוגים הם חוגים ראשיים ומספר הנקודות מתחלק שווה בשווה בכל תחום לדוגמה: תואר ראשון בכלכלה וניהול, 60 נ"ז בכלכלה ו- 60 נ"ז בניהול.

סמל אישי של משתמש
אריה ענק משער האריות
הודעות: 2092
הצטרף: 03 נובמבר 2013, 00:19
מיקום: ארץ הקודש
קיבל תודה: 21 פעמים

Re: מילון אקדמאי

נושא שלא נקרא על ידי אריה ענק משער האריות »

הוספות לאות ס
סגל אקדמי

הסגל האקדמי הוא סגל המורים והחוקרים באוניברסיטאות, במכללות ובמכוני מחקר, אשר הם המובילים את פעילותו האקדמית של המוסד. חברי הסגל האקדמי הבכיר מעבירים הרצאות ומנחים סמינרים בתחום התמחותם וכן עוסקים במחקר מתקדם בתחומם.
סגל מינהלי
הסגל המינהלי מורכב מבעלי תפקידים בתחומי הניהול, האדמינסטרציה והתיפעול באוניברסיטאות ובמכללות אשר הם מרכזים את פעילותו הארגונית של המוסד. על חברי הסגל המינהלי נמנים יו"ר/ מנהל המוסד, אנשי אדמינסטרציה, אנשי שיווק ופרסום, מינהל סטודנטים, הנהלת חשבונות וכדומה.
סיכומים
מי לא זוכר את ההכנות לבחינת הבגרות או הפסיכומטרי, או אפילו סתם סיכום שיעור שהמורה בתיכון הכריחה להגיש על מנת לוודא שאתם בהקשבה. אז העיקרון הוא אותו עיקרון גם בלימודים גבוהים, במכללה או באוניברסיטה, החרוצים באים עם מחברות (או לפטופים) ורושמים והשאר פשוט לוקחים את הסיכומים ולומדים מהם לבחינה. אז כמו בכל מקום הכי חשוב להיות קרוב לצלחת ולהכיר את האנשים הנכונים (שרושמים סיכומי שיעור).
סכם
ציון סכם הינו ציון שמדרג את המועמד ללימודים גבוהים וקובע את סיכויי קבלתו לחוגים השונים באוניברסיטה. האוניברסיטאות משתמשות בנוסחה מסוימת כדי לשקלל את ממוצע תעודת הבגרות יחד עם הציון בבחינה הפסיכומטרית וכך קובעות ציון מיוחד למועמד הנקרא "ציון סכם". האוניברסיטאות מעניקות בד"כ משקל זהה לממוצע הבגרות ולציון הפסיכומטרי. חלק מהמוסדות להשכלה גבוהה בישראל (בעיקר מכללות) לא מתחשבים בציון הפסיכומטרי במיון הסטודנטים ולא דורשים השתתפות בבחינה. מוסדות אלה בד"כ יתחשבו בממוצע הבגרות ו/או בקריטריונים נוספים / אחרים כקריטריונים קבלת מועדמים ללימודים.

סמל אישי של משתמש
אריה ענק משער האריות
הודעות: 2092
הצטרף: 03 נובמבר 2013, 00:19
מיקום: ארץ הקודש
קיבל תודה: 21 פעמים

Re: מילון אקדמאי

נושא שלא נקרא על ידי אריה ענק משער האריות »

הוספות לאות פ
פוסט דוקטורט

פוסט דוקטורט הינה תקופת לימודים ומחקר עצמאי שמתרחשת לאחר קבלת התואר דוקטור. תקופה זו מיוחדת משאר התקופות בהן אדם משתתף בעריכת מחקרים, בכך שהוא אמור להיות האחראי היחידי לעבודתו. זאת בניגוד לתלמידי תואר שני ושלישי, אשר בעת הכנת עבודת המחקר שלהם אמורים להיעזר במנחה ובסיכומה יפרסמו מאמר בכתב עת בו המאמרים עוברים ביקורת עמיתים, או תזה, ובניגוד לחוקר במשרת מרצה, שמשמש כמנחה לתלמידי תואר שני ושלישי. הבדל שני בין תקופת מחקר זו לתקופות מחקר אחרות הוא שתוצר המחקר חייב לכלול מאמר בכתב עת עם ביקורת עמיתים ואינו כולל תזה.
פיקדון חיילים משוחררים
בינואר 1994 הכנסת חוקקה את החוק לקליטת חיילים משוחררים. חוק זה נועד להעניק סיוע כספי לחיילים/ות המשתחררים משירות סדיר בתחילת דרכם בחייהם האזרחיים. הסיוע הכספי ניתן במספר תחומים: השכלה, הכשרה מקצועית, דיור, הקמת עסק, נישואין. כל חייל/ת משוחרר/ת משרות סדיר שצברו לפחות 12 חודשי שירות מלאים, זכאים למענק שחרור. סכום הפיקדון יעמוד לרשותך החל מ-30 יום ממועד שחרורך משרות סדיר. יתרה בלתי מנוצלת של כספי הפיקדון תועמד לרשותך בתום חמש שנים מיום סיום שירותך הסדיר (שרות חובה). בתום שבע שנים מסיום שרותך בחובה, זכאותך תבוטל ותמחק יתרת פקדונך.

סמל אישי של משתמש
אריה ענק משער האריות
הודעות: 2092
הצטרף: 03 נובמבר 2013, 00:19
מיקום: ארץ הקודש
קיבל תודה: 21 פעמים

Re: מילון אקדמאי

נושא שלא נקרא על ידי אריה ענק משער האריות »

הוספה לאות ק
קבוצת למידה
תקופת המבחנים בפתח וזה הזמן לחבור אל החכמים בכיתה ולהציע ללמוד ביחד לבחינה הקרובה אצלכם בבית. לא מספיק שלא נכחתם הרבה במהלך השנה, גם לא הספקתם להתארגן על סיכומי שיעור, זו תקוותכם האחרונה להתארגן על מנת להצליח לעבור בשלום תקופה זו.

סמל אישי של משתמש
אריה ענק משער האריות
הודעות: 2092
הצטרף: 03 נובמבר 2013, 00:19
מיקום: ארץ הקודש
קיבל תודה: 21 פעמים

Re: מילון אקדמאי

נושא שלא נקרא על ידי אריה ענק משער האריות »

הוספה לאות ש
ש"ס/ י"ס

ש"ס= שעות סמסטריליות. ש"ס מכיל 45 דקות, ומראה על כמות השעות השבועיות הנלמדות בסמסטר לדוגמה קורס של 4 ש"ס הכוונה היא לקורס שנמשך 3 שעות רגילות (60 דקות)

סמל אישי של משתמש
אריה ענק משער האריות
הודעות: 2092
הצטרף: 03 נובמבר 2013, 00:19
מיקום: ארץ הקודש
קיבל תודה: 21 פעמים

Re: מילון אקדמאי

נושא שלא נקרא על ידי אריה ענק משער האריות »

הוספה לאות ת
תקופת בחינות

התקופה הכי לחוצה בשנה, נמשכת כמה שבועות בסיום כל סמסטר ובה מרוכזות מרבית הבחינות בקורסים הנלמדים. זה כמובן, הזמן הטוב ביותר להתיידד עם הבנות הכי חרוצות בכיתה ולקבל מהן את סיכומי השיעור של כל הסימסטר, וכמובן ללמוד ביחד. שיהיה בהצלחה!

שלח תגובה