אשכול מודעות למלחמה בפגעי הטכנולוגיה ומודעות מעניינות אחרות

יעוץ עידכון על כל מה שקשור לתוכנות מחשבים וכדו'

מנהל: יאיר

עזר

Re: אשכול מודעות למלחמה בפגעי הטכנולוגיה ומודעות מעניינות אח

נושא שלא נקרא על ידי עזר » 05 יוני 2018, 14:54

מכתב
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

עזר

נושא שלא נקרא על ידי עזר » 06 יוני 2018, 15:45

לירוק לאבא בפרצוף???
אומר הרב יוסף מוגרבי: "היום, אם אחד עשה לשני איזה משהו, איך הוא מגיב?
"אני אפוצץ אותו"... "אני אכנס בו"... "אני ארים אותו"... כל מיני ביטויים רחוביים גסים.
איך אמר לי אחד? – אחרי שכבר הסברתי לו שאסור להרים ידיים, והמרים יד על חבירו אף על פי שלא הכהו נקרא רשע, ואסור להרים יד על יהודי, ואפילו הרביץ לך תשתוק ותגיד לו תודה – "בסדר הרב, קיבלתי על עצמי שגם אם ירימו עלי ברזלים אני יותר לא מרים ידיים! אבל חוץ מדבר אחד... עד שיקלל את אמא שלי! עד פה!"
וכמו שסיפר לי פעם בעל חנות עצמאי:
"אל תשאל מה היה לי היום", הוא אומר לי.
"מה היה היום?", שאלתי.
"בא איזה אחד לחנות של אמא שלי והם לא כל כך הסתדרו ביניהם.
ההוא תוך כדי וויכוח זרק לה מילה ואמר: "זקנה מטומטמת!"
איך ששמעתי את זה קמתי ממקומי בעצבים, התחלתי להעיף עליו כסאות וצעקתי... ממש השתוללתי... אנשים באו ותפסו אותי, אמרו לי, "היי... תרגע, תרגע... מה קרה לך??..."
ההוא מרוב פחד נכנס לאוטו ונסע מהמקום במהירות"
הוא עדיין היה נסער מהמקרה.
למה?
כי קיללו את אמא שלו!
ובצדק! מי מסוגל להישאר אדיש כשמקללים את אמא שלו או שמבזים את אבא שלו?
עכשיו, נתבונן: "כמה אנשים "מקללים" את הקב"ה – שעה שהם מחזיקים בבית שלהם טאבלט, או שבכיס שלהם אייפון, או שבעבודה יש להם אינטרנט פרוץ?
"יורקים" לו בפרצוף ואנחנו נשארים אדישים?
מישהו עושה עם זה משהו??
מדוע אנחנו לא משתוללים ויוצאים מגדרנו??
הקב"ה אומר: "בכבוד בשר ודם (של אבא שלך ואמא שלך) מחיתם, בכבודי (שאחרים מחזיקים מכשירים אסורים) לא מחיתם???"

עזר

נושא שלא נקרא על ידי עזר » 06 יוני 2018, 15:46

אתה חניוק!

סיפר הרב זוננפלד רבה של רכסים:
"אני רוצה לספר לכם סיפור שהיה איתי. אני דיברתי במקום מסוים על הנושא הזה ועל החומרה שבדבר. אחרי הכנס ניגש אלי יהודי ושואל אותי כך: "אני עובד בחברה שמנהלי החברה הם יהודים חרדים משלנו, הם מחייבים אותי להחזיק אייפון, מה אני עושה?"
אמרתי לו: "מחר בבוקר תבוא ותגיד להם שישחררו אותך מזה"
"ומה יהיה אם הם לא ישחררו אותי מזה?"
"תאמר, שאתה רוצה להתפטר!"
"ואם ישאלו אותי למה?"
תגיד להם כך: "לו יצוייר שהיית עובד בחברה שבאותה חברה היו מחלקים בארוחת צהריים חזיר... והיו מחייבים את כל עובדי החברה לאכול חזיר בצהריים, היית עובד בחברה כזאת??! מה השאלה בכלל... זה חזיר! תדע לך", אני אומר לו, "שאייפון זה פי אלף יותר גרוע מחזיר!!"
הוא החליט שהוא מוכן להתפטר.
למחרת הוא צלצל אלי ואמר לי: "דיברתי עם מנהלי החברה (ה"חרדים") אמרתי להם שיפטרו אותי מלהחזיק אייפון ואם לא אני מתפטר...
מה הם אומרים לי? "תפסיק, אל תהיה כזה חניוק! (חניוק, זה אדם חשוך, מחמיר גדול)".
שמעתם?!
רבי חיים קניבסקי פוסק ייהרג ואל יעבור!!
הרב שטיינמן אומר שמקור כל הצרות שיש היום זה מהאינטרנט והאייפון!!
האדמו"ר מצאנז מכריז זו מלחמה לה' בעמלק!!
ואלו החצופים הללו, בהנף יד, מצפצפים על כולם ואומרים: "אל תהיה חניוק!"
במילים אחרות: אם אתה נלחם באינטרנט, אתה חניוק!!!"
הרב ארלנגר דיבר פעם בכנס בני תורה:
"אני אומר לכם, במקרה אני ידעתי והייתי בסוד העניינים. לא שפעלתי הרבה אבל תדעו שגדולי ישראל ירקו דם על המלחמה הזאת כי הם ידעו שכל עולם התורה עומד על זה.
אני השתדלתי לעזור ובהתחלה היינו מחתימים אנשים על כך.
אני לא אשכח וצר לי שאני עוד זוכר את זה, היו שתי אברכים (אני רואה אותם עד עכשיו מול העיניים שלי), שבאו אלי בנימה מזלזלת: "תגיד מה אתה מתרגש מזה שהרב הזה והזה כל כך הרבה מדבר נגד הפלאפונים? מה אתה לא מבין?... אתה עד כדי כך תמים??... הוא סגר דיל עם סלקום שהוא משווק אותם ובתמורה הוא יקבל 10 מכשירים חינם..."
הרב צעק: "רשע!! טיפש!! אידיוט!! גדולי ישראל יורקים דם בשבילך ובשביל הילדים שלך, בשביל שהילדים שלך יישארו בני תורה!! הם עצמם מסודרים, אין להם בעיה.
אני אומר לכם, לפני שבועיים וחצי כשעליתי הביתה מהתפילה בבוקר וראיתי בתיבת דואר מכתב מרבי חיים קניבסקי, אני אומר לכם ברצינות אני מבטיח לכם, אבל רעדו לי הידיים... נהייתי חיוור בפנים... הוא כתב שמי שנוגע באינטרנט הוא עובר על איסור של 'ייהרג ואל יעבור'!!
הגעתי הביתה ולא יכולתי לדבר. הראיתי את זה לאשתי, תראי מה כתב רבי חיים...
היא ראתה שאני לא מרגיש טוב מזה.
היא שאלה אותי: אבל מה זה נוגע אליך? הרי אין לנו בבית מחשב בכלל?"
אמרתי לה: "לא יודע, אבל זה מבהיל אותי לראות כזה פסק".
איך זה יכול להיות?? אני לא מבין?? להחזיק כזה דבר בבית צריך להיות אדם שנטרפה עליו דעתו!!! על מה מדברים... על כך שיהודי חרדי לא יעבור על איסור של ייהרג ואל יעבור??
אלו לא חברים שלך ולא השכנים שלך... אלו גדולי ישראל!!!
יש לנו בכלל מושג מי זה גדולי ישראל?
מישהו יכול לתפוס מי זה מרן הרב אלישיב?
מישהו יכול להבין מי זה מרן הרב עובדיה?
למישהו יש מושג מי זה מרן הרב קניבסקי?
אלו לא חברים שלך ולא השכנים שלך... אלו גדולי ישראל!!!
אלו מלאכי השרת.
הם המסיכת חמצן שלנו.
הם המשענת האחרונה שלנו.
מה יש לנו חוץ מהם?
כלום!!
אין לנו משהו אחר!!
ואני רואה אנשים, שקוראים לעצמם בני תורה, קוראים לעצמם חרדיים, והם לא מבינים את הדברים האלה. גדולי ישראל מדברים, ואותם זה לא מעניין.
ואני שואל את עצמי, 'מה, אנשים יורים לעצמם ברגליים??! אנשים משחקים עם החיים של הילדים שלהם??! אנשים יודעים שגדולי ישראל הורו מה שהורו ואותם זה לא מחייב??!...
איך זה יכול להיות???
צריך לברוח "מהחרדים" המחרידים האלה כמו מאש!!!"
אומר הרב שלמה לוינשטיין: "יש אנשים שאומרים, "מה, וכי הרבנים יודעים מה זה אינטרנט?!
הם ראו כזה דבר?!"
ועוד כל מיני טענות משונות ומוזרות.
נכון, באמת יתכן שהרב וואזנר והרב קניבסקי לא יודעים מה זה אינטרנט, אבל את המקרים הקשים הכואבים והמזעזעים שמתנקזים לשולחן שלהם כמעט מידי יום, זה הם כן יודעים!! הרבה יותר טוב ממך!!!".
אומר הרב ארלנגר:
"מישהו פעם שאל אותי: "על מה אתה מדבר? האם אתה יודע כמה משפחות חרדיות יש להם אינטרנט? מה אתה רוצה לומר, שכולם יורידו את הכיפות??"
אמרתי לו: "כן!!! חד משמעית!!!"
סבתא שלי זיכרונה לברכה, איבדה את כל המשפחה בשואה. עשרה ילדים, אחים ואחיות, כל המשפחה כולה נכחדה רק היא ואחותה נשארו. הייתה לה משפחה מאוד יפה.
שאלתי אותה פעם שאלה תמימה של נער צעיר: "סבתא, אני לא מבין, הרי שמעתם את היטלר בשעה שעלה לשלטון שהוא דיבר על הפתרון הסופי להשמיד את כל היהודים, אז למה לא לקחת את הרגליים וברחתם? הרי הגבולות היו פתוחים בהתחלה? למה חיכיתם?"
היא הסתכלה עלי ואמרה לי: "אתה באמת חושב שמישהו לקח את זה ברצינות? שיכול להיות מצב כזה ששישה מיליון יהודים ימותו? זה הרי לא נתפס בשכל!... אף אחד לא האמין שיקרה כזה דבר..."
אבל זה קרה!! ששה מיליון אנשים נרצחו! נכחדו טוטאלית מהעולם!!
אנשים לא קולטים. אנשים חושבים בגלל שלכולם יש אינטרנט, אז לא יקרה כלום. חלילה וחס!
אם רוצים להציל את הבעל את האשה ואת הילדים מה"היטלר" של הדור שלנו, חייבים לשמוע לגדולי ישראל בציות מוחלט ללא שום מריחות או עיגולי פינות!!!"
אם היום יש לך מחשב, שאין בו את העיגול ששמו "אני נקי" של חברת 'אאוט נט', פירוש הדבר שאצלך בבית יש כלי שמכיל 3,500,000,000 אתרי אינטרנט שמתוכם 670,000,000 פרוצות.
מה שזה אומר שאחד כזה או אחת כזו הם:
1. מחללי שם שמים ברבים – שלא תשובה ולא יום כיפור ולא ייסורים מכפרים, אלא רק מיתה!
2. פורשים מהציבור – שהרמב"ם פוסק שהם נידונים בגיהנום לעולם ולעולמי עולמים!
3. מבזים תלמידי חכמים – "שאין רפואה למכתם", שזו "המחלה הידועה"! כפי שכבר אמרנו.
כך פסק מרן הרב אלישיב.

עזר

נושא שלא נקרא על ידי עזר » 07 יוני 2018, 16:33

ראיתי אותך, שכני היקר.

עברתי לידך במקרה ברחוב, חיכיתי שתשים לב אליי, שתגיד לי "בוקר טוב". שנדרוש זה לזה בשלום.

שמחתי לראות אותך. מזמן לא נפגשנו!
האטתי את קצב צעדי כשהבחנתי בך מקצה הרחוב. התקדמתי לעברך בנחת. שמתי לב שאתה שקוע במשהו, חשבתי: "אוהו, אתה תשמח לראות אותי". יש לנו חברות ארוכת שנים! למדנו שנים רבות באותה הישיבה... ואחר כך בישיבה גדולה...

הייתי עסוק, קצת מיהרתי, אבל בכל אופן חשבתי להקדיש לך כמה דקות. עברה תקופה ארוכה מאז ששוחחנו בפעם האחרונה.

התקרבתי אליך.
ואז ראיתי במה אתה שקוע.

עמדת באמצע הרחוב הסואן, ואפך קבור עמוק עמוק במסך הקטן של המכשיר החכם. נזכרתי משום מה באשת לוט. נציב מלח. חשבת פעם איך מרגיש נציב מלח? הוא לא קשור לכלום, לא מתקשר עם הסביבה, לא מבחין בכלום. נציב מלח.

הגעתי עד אליך. הבחנתי בזווית העין בידידך השחור, הקטן, האלקטרוני. אחזת אותו ביראת שמיים כזו. בכבוד. על המסך הקטן קפצו כל מיני הודעות. אולי מהחברים בקבוצה בוואטס'אפ? הודעה קבוצתית מהלימודים בפייסבוק? אולי בכלל קיבלת תזכורת על אירוע חברתי שמתרגש עליך בקרוב? אולי קיבלת עדכון חדשותי קריטי? לא יודע. לא שאלתי אותך. כלומר: לא יכולתי לשאול אותך. היית שקוע יותר מידי בצעצוע הקטן, ידידי היקר.

עמדתי מושפל. לא הבחנת בי בכלל דקות ארוכות!

בסוף נשברתי: אמרתי לך במאור פנים: שלום- שלום! מה שלומך?

הרמת את העיניים, וראיתי שאתה בכלל לא ממוקד. "לא מפוקס" כמו שאומרים היום כל החבר'ה המגניבים.

לקח לך כמה שניות בכלל להעביר הילוך. להזכר איפה אתה, איפה אני, ולחשוב על זה שבעצם... רגע! עדיין לא ענית לי בכלל על השאלה החברית...

אמרת לי במהוסס: ב"ה, מצויין, מה איתך? עדיין לא סיימת את התשובה, ובלי ששמת לב זרקת הצצה חטופה אל המסך האחוז בידך.

עניתי לך מה שעניתי, וגיחכתי לעצמי. יכולתי לומר לך גם ששלומי רע, ששלומי טוב, ששלומי נסע לשלומי (יש עיירה כזו בצפון, כך אומרים), שזכיתי בפייס. זה לא משנה, ממילא לא היית מקשיב לי.

היית כל כך לא בעניינים, שלא הייתי מסוגל לנסות ולקשור איתך שיחה. בהית בי.
ואז נשאבת בחזרה למסך הקטן. אני חושב שלא באשמתך, היית מוכרח: המכשיר צפצף צפצוף כפול. משמע: קיבלת הודעה חדשה! אין זמן לשטויות. אתה היית חייב להתעדכן. חייכת חיוך מוזר למקרא ההודעה. התחלת להקליד בחזרה כאחוז דיבוק. האגודלים שלך עפו כל מהר על המסך הקטן מזכוכית, שנזכרתי בתיאור הנלבב על עבודת הכוהנים בבית המקדש: הם העבירו כל כך מהר את מזרקי הזהב זה לזה- שראו פס רציף של זהב!

פתאום נזכרת בי. "נפל לך האסימון" כמו שאמרו אבותינו בעת העתיקה, לפני עידן ועידנים. הסתכלת לי בעיניים, הסמקת קצת. נבוכות. חשבתי שהתפוח הידוע של ניוטון הכה בקודקודך. אמרת לי: אני מתנצל שאני לא מרוכז, אתה כבר עומד כאן כמה דקות ומנסה לדבר איתי. אבל כל הזמן מעדכנים אותי בחדשות: שמעת מה קורה בצ'ילה?! אני מוצף בהודעות.

עוד לא הספקתי לשאול אותך ולהתעניין מה קרה בצ'ילה (אחר כך נודע לי. לא קרה שם כלום, סתם "הנפצה/ הכפשה" מרושעת.) וכבר תשומת הלב שלך נשאבה בכוח, בחזרה אל אדונך ואלוהיך שאחזת בידך.

התחלתי לזוז הלאה. האוטובוס שלי כבר מגיע לתחנה הסמוכה.
מילמלתי כמה מילות פרידה בנאליות והתחלתי לזוז הלאה, עליתי לאוטובוס. אפילו לא הבחנת, לא שמעת. היית שקוע.

על סיפון האוטובוס הדחוק, דחוס בין עשרות נוסעים עייפים, חשבתי קצת עליך. שאבתי התחזקות מדמותך: הלוואי ואזכה להיות שקוע בדלי"ת אמות של תורה והלכה, כפי שאתה שקוע בדלי"ת אמותיה של האינטרנט.

יהי זכרך ברוך, נציב מלח יקר.

תהא נשמתך צרורה בצרור החיים.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 07 יוני 2018, 22:13

בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

עזר

נושא שלא נקרא על ידי עזר » 10 יוני 2018, 22:26

אני בנטפרי, והקישורים שהבאת חסומים לי.
אתה יכול להעתיק לכאן את מה שכתוב שם.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 10 יוני 2018, 22:34

הקישורים מראים שאתה מעלה כל הודעה כפול 5-8 פעמים (כלומר אותה הודעה חוזרת על עצמה)
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

עזר

נושא שלא נקרא על ידי עזר » 11 יוני 2018, 02:19

זה כנראה טעות טכנית.
כי לפעמים לוחצים "שלח", וזה מראה כאילו שעדיין לא נשלח, אז לוחצים שוב...

עזר

נושא שלא נקרא על ידי עזר » 22 יוני 2018, 02:20

טלפון טיפש

עזר

נושא שלא נקרא על ידי עזר » 22 יוני 2018, 02:25

מפחיד

עזר

נושא שלא נקרא על ידי עזר » 29 יוני 2018, 06:54

חב"ד

להעיף את האייפונים מחיינו • טור נוקב

(יום שלישי, ו' תמוז תשע''ח)

"האייפון משחית אותנו ומרוקן אותנו מבפנים. באמצעותו אנחנו נחשפים לתכנים לא ראויים, הן בעניינים ש'בין אדם לחברו' והן (ואולי בעיקר) בעניינים ש'בין אדם למקום'. האייפון הוא פשוט מכה שלא כתובה בתורה. הוא כלי הרס נוראי • אז נכון שיש גם פלוסים והמון דברים נפלאים שהוא מביא עמו, אך נתאר לעצמנו אדם שהוא אלרגי באופן חמור ביותר עד כדי סכנת מוות למזון כלשהו אשר התברך בהרבה מאוד ויטמינים טובים. היעלה על דעתו לאכול את אותו מזון בשביל הוויטמינים ובכך לסכן את החיים עצמם?!" • ר' זלמן רודרמן בקריאת השכמה
זלמן רודרמן

ידועה הפליאה על כך שבתפילת מנחה של יום הכיפורים, אחד הזמנים הנעלים ביותר ביום הקדוש בשנה, אנחנו קוראים בתורה פסוקים המזהירים אותנו מפני דברים שליליים הקשורים לרבדים הכי נמוכים בנפש האדם. וההסבר הניתן לכך הוא, שדווקא ברגעים הנשגבים ביותר, עלינו להזכיר לעצמו שהמבחן האמיתי שלנו נמצא במידת הצלחתנו להתמודד (גם) עם אותם אתגרים עלובים שבתחתית טבע בני אנוש.

אנחנו באים מהיום הגדול והקדוש ג' בתמוז, היום שבו כל חסיד חב"ד חש זעזוע אמיתי בנקודה הנפשית הכי פנימית שלו. כולנו (מן הסתם) חווינו שבת מרוממת של התקשרות לרבי, של התוועדויות, של דיבורים מעוררים, של סיפורים מחממי לב וכו'. וכולנו (מן הסתם) רוצים בעקבות השבת הזאת לעשות משהו "בשביל הרבי". לקיים את הוראותיו הקדושות ולהיות קרובים אליו יותר. להגשים את משאלתו הטהורה – לקדש שם שמים ברבים ולהביא גאולה לעולם.

ובכן, להוסיף בלימוד נגלה וחסידות, להגביר את חלקנו ב'מבצעים' הקדושים, אלה הם בלי ספק דברים נחוצים, נכונים ונפלאים. זה ברור ומובן מאליו ואף אחד לא מנסה ולא מתכוון חס וחלילה להמעיט מערכם. אלא שדווקא ברגעי ההתעוררות הגדולים והנשגבים הללו, נדמה שאנחנו מוכרחים לגעת בעניין שפל ואפל שפרץ לתוך חיינו בשנים האחרונות. ליתר דיוק, לא 'לגעת', אלא לקום ולזעוק זעקה גדולה ומרה. והזעקה היא שמוכרחים! אבל פשוט מוכרחים! להעיף את האייפונים מהחיים שלנו.

לא רק מפני שהתופעה הזאת הפכה להיות בלתי נסבלת בנוף התורני והחסידי שלנו. כבר אי אפשר כמעט לראות אנשים שנכנסים לבית הכנסת ואייפונם לא בידם. הם פשוט לא מסוגלים להיפרד ממנו לרגע. מניחים אותו תחת הסידור או לצידו, כאשר לכל אורך שהייתם בבית הכנסת מדפדפים בסידור ולהבדיל באייפון, לסירוגין. ולא רק מפני שתופעת ההתמכרות למידע הרב והמבלבל (מידע כללי, קבוצתי ואישי) שמכשיר זה מזרים לנו בכל רגע נתון, היא הרסנית גם במישורים אנושיים שאינם רוחניים בהגדרתם.

אלא בעיקר מפני הדבר שכבר ידוע ומובן לכול: מפני שהאייפון משחית אותנו ומרוקן אותנו מבפנים. מפני שבאמצעותו אנחנו נחשפים לתכנים לא ראויים, הן בעניינים ש'בין אדם לחברו' והן (ואולי בעיקר) בעניינים ש'בין אדם למקום'. האייפון הוא פשוט מכה שלא כתובה בתורה. הוא כלי הרס נוראי!

אז נכון שיש גם פלוסים ודברים נפלאים שהוא מביא עמו, בדיוק בכל אותם תחומים שהוזכרו לעיל. הוא בהחלט מספק לנו מידע (כללי, קבוצתי ואישי) חשוב ונחוץ ומועיל. ונכון שיש המון דברים היום, בחיים האזרחיים, שקשה לעשותם בלי אייפון זמין. ואפשר להאריך עוד ועוד במעלותיו ובסגולותיו הטובות (באמת).

אבל המחיר הרוחני והנפשי שהוא גובה מאיתנו – כבד מנשוא!

נתאר לעצמנו אדם שהוא אלרגי באופן חמור ביותר עד כדי סכנת מוות למזון כלשהו אשר התברך בהרבה מאוד ויטמינים טובים. היעלה על דעתו לאכול את אותו מזון בשביל הוויטמינים ובכך לסכן את החיים עצמם?!

*

וכאן אנחנו באים לבעיית הבעיות – הדור הצעיר. הדור הצעיר נחשף למכשיר הזה ובאמצעותו לכל הרעות החולות שבו. מדובר על נערים ונערות צעירים שבגלל זמינותם הרבה בכל בית (כמעט), המכשירים הללו מתגלגלים לידיהם וחושפים אותם לכל הזבל שבעולם.

ביתר שאת מדובר על בנות תיכון וסמינר, ומדובר על בחורים בשנת ה'קבוצה' ומעליה. בחורים זהב טהור, שבמשך שש (או שבע) שנות לימוד בישיבה שקדו על התורה ועל העבודה והשתדלו לשמור על טהרת העיניים והמחשבה, ולפתע הם מורים לעצמם היתר, בגלל כל מיני טעמים שונים ומשונים, לקנות ולהחזיק מכשיר זה.

מהכרת המציאות ומבירור עומק שערכתי בנושא, אפשר לקבוע בהחלטיות את הקביעה הבאה (ושאף הורה תמים או מחנך מיתמם לא ישקר לעצמו): כל בחור – אבל כל בחור ממש, אפילו כזה שנראה לנו חסידי מאוד ושבהתוועדויות הוא מראשי המדברים ושהוא בקי בשיחות קודש ויודע להשתמש בכל הביטויים החסידיים ה'נכונים', ושאולי גם באמת בחלקים מסויימים מאישיותו הוא רוצה ואף מצליח להיות חסידי וכו' – ובכן כל בחור המחזיק ברשותו אייפון, נחשף בהכרח לסרטים ולתכנים משחיתים או... משחיתים עוד יותר.

הגיע הזמן לעצור את התפשטות ממדי האסון שאנחנו במו ידינו הבאנו על ראשינו. הגיעה השעה להפוך את השימוש במכשיר המסואב הזה למוקצה מחמת מיאוס ובושה. שלא יהיה מצב שאברכים טובים ויקרים ירשו לעצמם להיכנס לבית הכנסת ולהציג בטבעיות את האייפון שברשותם.

*

אנחנו חסידי חב"ד אכן פחות 'נבהלים' מהרחוב ומהעולם הזה. זוהי עובדה. החינוך שקיבלנו ומסירות הנפש שהרבי הטביע בנו, מפגישים אותנו מגיל צעיר יחסית עם אוכלוסיות אחרות, במסגרת ה'מבצעים' הקדושים. והם אכן מחשלים אותנו ומחסנים אותנו בהשוואה לכל שאר הקהילות בציבור החרדי. זוהי דרכנו, אנחנו שלמים איתה וגאים בה, ולזכותה נזקפת המהפכה היהודית של דורנו (שכל שאר החוגים החרדיים שואבים ממנה השראה ובמידה רבה מאוד אף קוצרים מפירותיה).

אבל כיום כבר ברור שרבים מקרבנו רכבו על הגל הזה רחוק מדי מקו החוף. רכבו עליו והגיעו למקומות שבהם הגלים כל כך גבוהים עד שאין שום דרך להתמודד איתם ולשרוד חיים. לקחו את ה'פתיחות' המסויימת המבוקרת החב"דית צעד או שניים קדימה מדי. והדברים מתחילים כבר עתה לטפוח לנו על הפנים. הם חוזרים אלינו בדמות סיפורים קשים על הידרדרות רוחנית של רבים מהדור הצעיר. ולא רק של הדור הצעיר ממש, כלומר נערים ובחורים, אלא גם של אברכים צעירים ונשותיהם.

התופעה הזאת אמנם לא ייחודית לחב"ד והיא קיימת גם בשאר החוגים החרדיים, אך אצלנו יש נטייה לעטוף אותה באידיאולוגיה ומכאן ההסבר להתפשטותה הרחבה והגלויה כל כך.

לתופעת האייפון השלכות שליליות רבות נוספות ובראשן: 1) השחתת זמן מטורפת, 2) הריגת בני אדם במחי הודעת ווצאפ מרושעת אחת, 3) הפיכת כל פעולה אישית ופנים משפחתית יפה, למשהו מוחצן ש'חייבים' לצלם ולשתף בו את כולם (עד שכבר לא ברור אם הפעולה מולידה את הפרסום או הפרסום העתידי מוליד את הפעולה), 4) כתוצאה מהנ"ל, הגברת הקנאה והתחרות, 5) שיתוף מזמין של אנשים זרים לחדור לתוך החיים הפרטיים כולל עניינים שהצניעות יפה להם.

הגיע הזמן (מחילה! מחילה! מחילה!) שראשי העדה ואנשי החינוך די בכל אתר ואתר, יעשו את שני הדברים הבאים: א) (ושוב מחילה על הישירות הבוטה:) יעיפו בעצמם לכל הרוחות את האייפונים שברשותם (והכוונה היא כמובן לאותם מעטים מביניהם המחזיקים בהם) ובכך יתנו דוגמה אישית לצאן מרעיתם ולשומעי לקחם, ב) שיתחילו (וימשיכו ולא יפסיקו!) לתקוף את התופעה הזאת. שיוציאו את המכשיר הנוראי הזה אל מחוץ לחוק. שיצרו אקלים סביבתי בו גם חסיד שבגלל צורכי העבודה שלו נאלץ להחזיקו ברשותו, יחוש אי נוחות להציגו ברבים. שהוא ירגיש צורך להתנצל ולהצטדק על כך. שזה יהיה לגמרי לא מובן מאליו ולגמרי לא לגיטימי להציג את המכשיר קבל עם ועולם, כאילו היה זה עט או שעון יד או כל פריט שימושי 'חוקי' אחר.

*

בבואנו מג' תמוז, היום שבו כולנו רוצים לחזק את ההתקשרות לרבי. ומהי התקשרות לרבי אם לא התקשרות לכל מה שהרבי מקושר אליו – הקב"ה, תורה, מצוות, יראת שמים, ביעור הרע והפיכתו לטוב וכו'? אז לפני (או במקביל לכך) שאנחנו מפליגים במילים גבוהות על 'הנקודה' ועל 'הכוונה הפנימית' וכיוצא בזה, בואו נעצור לרגע ונכריז שאי אפשר להכניס את המלך למקום שהוא מטונף. שלפני שמזמינים אותו אלינו הביתה או לכיתה או לחדר בפנימייה וכו' ועל אחת כמה וכמה לתוך חדרי הלב שלנו, אנחנו מפנים את כל אותם מקומות מהאייפונים ותועבותיהם.
בואו פשוט נעשה את זה!

זה יהיה קשה. זה יהיה אפילו קשה מאוד. ובנקודה הזאת בהחלט מתאים הביטוי "הסוסים כבר ברחו מהאורווה" (ולכן מה יעזור אם נרוץ לאורווה וננעל אותה?). אבל אין לנו ברירה ומוכרחים לצאת למסע מפרך של תפיסת הסוסים ואיסופם בחזרה אל תוך האורווה.

אחיי ורעיי, העיירה בוערת. העיירה באמת בוערת!!!

*

הערה 1: מפאת חריפות הדברים ובגלל שהם נוגעים ב(הרבה!) יותר מדי אנשים, חששתי לחתום את שמי על השורות הללו. שקלתי לכתוב זאת בעילום שם. מה גם, שכאשר מישהו כותב טור ביקורתי ('טור נוקב', 'טור סוער' וכו' וכו') יכולה לעלות אצל 'הציניקן אשר בקרבך' התהייה: האומנם התכוון הכותב לתוכן הדברים או שמא כל כוונתו לא הייתה אלא לפרסם עצמו וחכמתו וצדקותו, והתוכן אינו אלא טרמפ להשגת המטרה האישית. ומה לי ולצרה הזאת...
ובכל זאת, בגלל רגש ההתנגדות העמוק המפעם בי לתופעה של פרסום מאמרי דעה אנונימיים או תחת שם בדוי (ולא כאן המקום להסביר את הבעייתיות העקרונית שבכך), אני שם נפשי בכפי וחותם את שמי על הדברים.

הערה 2: אני לא עד כדי כך מדומיין לחשוב שטור אחד שלי ("זלמן רודרמן? מי זה בכלל", "עוד אחד שחושב את עצמו") יחולל מהפך. אבל אני כן מקווה ומתפלל לה' שיהיה בו כדי לתת כוח ופומבי לעוד רבים וטובים החושבים בדיוק כך, על מנת שביחד ובשילוב ידיים נוביל לשינוי האווירה והמציאות בתחום כאוב ומסוכן זה.

עזר

נושא שלא נקרא על ידי עזר » 29 יוני 2018, 07:05

אפילו בלעם הרשע הצליח להבין את הסוד

עזר

נושא שלא נקרא על ידי עזר » 01 יולי 2018, 23:46

המהפכה הקדושה

עזר

נושא שלא נקרא על ידי עזר » 09 יולי 2018, 22:18

לפני 30 שנה, מתוך ארבעים מדינות הנאורות בעולם, מדינת ישראל הייתה מקום 5 במתמטיקה, ספרות ופיזיקה... היום – "בזכות" האינטרנט – אנחנו במקום ה–35!!!
ירדנו בחשיבה ירידה דראסטית!!!
מחקרים מגלים: מדינת ישראל היא מספר אחד בעולם, שהאנשים שלה מכורים למחשב.
ולא רק מבוגרים! אלא אף ילדים בגילאי 8 עד 13, צופים בכל יום כ–5, 6 במחשב! בכל יום!!!
כל שנה משרד החינוך עושה מבחני מיצ"ב ומבחני פיז"ה. הם בודקים את הבנת הנקרא.
הם לא מפרסמים מה שנתגלה לאחרונה, 4.5 בממוצע בהבנת הנקרא... לא יודעים לקרוא טקסטים!!
בזה (לבושתינו ולחרפתינו) מדינת ישראל היא במקום הראשון בעולם!!!
פרופסור לוין מאוניברסיטת בר אילן ודוקטור דמבו, הלכו ועשו סקר בתיכונים חילוניים אצל נערים בני 15 בכיתה י'. נתנו להם קטע קצר מעיתון ואמרו, "תקרא".
הנער קרא.
אחר כך הם שאלו אותם: "אפשר לשאול אותך כמה שאלות?"
רוב הנערים אמרו: "זה לא פייר! לא אמרת שאתה בוחן אותנו, תן לנו לקרוא את זה עוד פעם".
הם הגיעו למסקנה חמורה ביותר, שכל נער שלישי בגילאי ה–15, לא מבין מה שהוא קורא!!!
הוא התרגל לראות רק מסך! המוח שלו נהיה עצלן! הוא מגיע לקרוא טקסט ולא מסוגל להתמודד.
אז מה הפלא שכל הזמן מורידים את הרמה בבתי הספר??
רבנים ומחנכים בחיידרים ובישיבות, מגלים תוך שבוע איזה ילד גדל עם מחשב ואיזה בלי.
איך מזהים?
יושב ילד ומסתער על הגמרא כמו חייל קרבי! אין לו בעיה.
מה מתברר?
בגיל 5 וחצי אבא שלו עמד על זה שאין יום בלי לקרוא שעה, שעה ורבע, סיפורי צדיקים.
ואז הוא התקדם לתורה, למשנה, לגמרא... יש לו ריכוז! המוח שלו עובד! המוח שלו כל הזמן בהתעמלות. – זה ילד מבית נקי!
(אגב, אחד המומחים ברפואה אמר לאחד הרבנים נתון מעניין:
"הרב אלישיב נפטר בן 102 שנה. הרב עובדיה יוסף בן 93 שנה. גרגיר אחד של אלצהיימר לא היה להם!!! אתה יודע למה? כי האנשים האלה עשו כל הזמן פיזיותרפיה – התעמלות למוח שלהם".)
ולחילופין...
ילד אחר קורא גמרא והוא נתקל ברש"י גדול... בתוספות גדול... מהר"ם שיף... רמב"ם... הוא רואה את הגודל ומיד מקבל פריחה... כי בגמרא ובמפרשים אין פסיקים, אין נקודות, אין סימן שאלה, אין כותרות, אין צבעים, הכל שחור לבן! רשב"א ענק... רמב"ן ענק...
אז מה הפלא שכל רגע הוא מבקש: "הרב אני יכול לצאת לשירותים?" "הרב אני יכול לצאת לשתות?"
זה ילד של מחשב! – הוא פשוט לא מסוגל להתמודד!
אחד הרבנים שהיה תקופה מנהל בתלמוד תורה העיד: "הייתי בא בבוקר ויודע למי יש לו מחשב בבית ולמי אין... הכל בגלל המבט האטום שלהם! בגלל שהוא עדיין בתוך הדמיונות שלו".

עזר

נושא שלא נקרא על ידי עזר » 09 יולי 2018, 22:20

"מוצץ" ענק
כל אינפנטיל, כל אנלפבית, כל אפס, רואה סרטים! כי זה דבר שלא מצריך מאמץ!
הוא יושב מפצח פיצוחים, אוכל חטיפים, וצופה בסרט.
אין לו מה שנקרא פיזיותרפיה של המוח. לחשוב... להתווכח... לקרוא... להקשיב... להתרכז...
הוא לא רוצה ללמוד. הוא לא רוצה לעזור בבית. הוא לא רוצה לחזור על חומר בגמרא.
ומאיפה זה מתחיל?
האבא יושב בכולל, האמא בעבודה.
האמא מרימה טלפון לבת שלה הלומדת בסמינר ואומרת לה: "תשמעי, אפרת, תני ליענקי משהו לאכול, ואחר כך שימי לו את 'דמא בן נתינה' במחשב, ואת תעשי שיעורי בית".
האבא בכולל, לאמא אין מנוס, והבת צריכה ללמוד למבחנים. מה עושים עם הילד שנשאר תקוע לנו באמצע החיים? דוחפים אותו לראות סרט!! 'יוסף מוקיר שבת', 'דמא בן נתינה', 'חוני המעגל'...
כך קורה אותו דבר כשאמא רוצה לבשל לשבת.
היא זורקת את הילד שלה אל המחשב כדי שיהיה לה שקט שעתיים שלוש... כי הרי לתת לו לשחק בלגו זה לא לעניין, כי הוא יפריע לה עוד רבע שעה... ואם היא תתן לו קליקס, הוא יפריע לה עוד 20 דקות... סרט הוא יראה שעתיים! עכשיו יהיה לה ממנו שעתיים שקט!
מחנכים מספרים, שילדים מגיעים לחיידר מפהקים... אין להם כוח ללמוד, הם ישבו על המחשב עד 4 לפנות בוקר...!!!
אתה פוגש אותו אחר כך בגיל 24 כשהוא כבר חילוני ואתה שואל אותו: "למה עזבת את התורה?"
והוא אומר: "כבר מגיל 16 ראיתי שזה כבר לא בשבילי..."
מי "הרג" אותו? ההורים שלו!!!
הם רצו שיהיה להם שקט בבית, לא רצו לתת לו את הטיפול הנכון, אז לקחו "מוצץ" ענק בשם מחשב ודחפו לו אותו רק כדי שישתוק לכמה שעות...
השעתיים שקט אלו, יעלו לאותם הורים טיפשים בהרבה מאוד שעות של בכי, סבל, צער, מרירות והרבה הרבה "קש" שהבן הזה בסוף "יאכיל" אותם כשהוא יגדל!!!
איך אמר אחד הרבנים? "אם הייתי מרכז בבקבוקים דמעות של הורים שאני רואה מול העיניים שלי... אני לא יודע אם היה לי מקום בבית להכניס את כל הבקבוקים הללו!"

עזר

נושא שלא נקרא על ידי עזר » 09 יולי 2018, 22:48

קינות

עזר

נושא שלא נקרא על ידי עזר » 09 יולי 2018, 22:54

סיפר הרב אלעזר אבוהב:
"אבא אחד בא אלי עם בנו בן ה–7.
"תציל לי אותו" – אמר לי, "הוא רק בן 7 ושקוע בזה כל היום, כל היום סרטים ומשחקים".
פניתי אל הבן, וזה לעומתו אומר לי: "לא יעזור לך כלום! אני לא יכול בלי זה! וגם אתה לא תוציא אותי מזה, גדלתי על זה כל הזמן מאז שאני קטן, אני לא יכול לעזוב את הכל".
האבא בוכה לי: "הוא סתום, הוא לא לומד בתלמוד תורה כלום"...
"למה הכנסת את זה בכלל הביתה?", שאלתי את האבא, "למה??"
"כשהם קטנים – אתה יודע, רוצים קצת שקט, ומה כבר יש ב'סרט' "כשר"?" ענה לי האבא...
זאת הבעיה! זה מתחיל – "בכשר", אבל איפה זה נגמר? אף אחד כבר לא יודע...
סיפר אברך יקר בווידוי אישי לאחד הרבנים:
"כשהייתי נער, התקלקלתי ונהייתי חילוני גמור על כל המשתמע מכך!! הכל התחיל מסרטים מצויירים שאמא הייתה שמה לנו כשהיא הייתה מנקה לפסח או מכינה אוכל לשבת... הדמיון שבסרט מושך מאוד, וזה הוציא אותי החוצה!!!
ברוך ה' שה' עזר לי וחזרתי אליו ביתר שאת וביתר עוז. קניתי את הספר על 'טהרת העין' ובאתי לאימי והראיתי לה את זה. שנינו בכינו... ידענו שטעינו. אמא קנתה כמות של ספרים וחילקה לכל השכנים, והשינוי ניכר אצל כולם".
סיפר רב אחד:
"הלכתי בירושלים במוצאי שבת, ואני שומע איך שהילדה מתלוננת לאמא שלה: "אמא, למה לא ראינו היום את הסרט אצל סבתא?"
אז אח שלה הקטן מנסה לדובב אותה: "את זוכרת שראינו שבוע שעבר... השמן והרזה..."
ילד בן שלוש!!!
אם ילד בן שלוש מקבל אישור לראות סרטים כשאמא שלו שואלת אותו, איזה סרט הוא רוצה לראות?... אז בגיל שבע עשרה הוא יגיד לה איזה סרט הוא רוצה לראות!! (או יותר נכון, הוא לא יגיד לה איזה סרט הוא רואה..)
עלינו, ההורים, לדעת יסוד חשוב מאוד הקשור לעניין הזה, שאמר אותו המנהל הרב מאיר מונק בשם הרב דסלר. הוא אמר: "אני זוכר שאימי עליה השלום (שהייתה המנהלת בבתי אבות) שאלה פעם את הגאון הצדיק הרב אליהו אליעזר דסלר – "האם לתת לילדי המוסד לעבוד ב... – כדי שבכך הם יוציאו את מרצם? או שיש בזה בעיה?"
ענה לה הרב דסלר בצורה החלטית: "יותר טוב שישחקו בג'ולות".
והוא הסביר למה (שים לב ידידי היקר ליסוד הזה):
כי לשחק בג'ולות הם יפסיקו מעצמם לשחק כאשר יגדלו. אבל את הענין האחר הם עלולים לא להפסיק ולהמשיך בזה גם אחר כך!!!"
אותו יסוד ממש אמר גם המנהל הרב משה הלוי:
"כלל זה נקוט בידך: הילדים צריכים לשחק במשחקים כאלו, שכאשר הם יגדלו, הם יפסיקו מעצמם לשחק בהם... חמש אבנים בוודאי לא ישחקו כאשר יגדלו, אך במשחקי מחשב ימשיכו לשחק.
רק דברים שוודאי יפסיקו מעצמם לשחק כשיתבגרו, אז יכולים בשופי לתת להם לשחק בילדותם".
וזאת המציאות שאנו רואים היום.
כותב בעיתון (לא חרדי) עיתונאי בשם דודי עמרם:
"לאחר התבוננות והתעמקות קלה בנעשה מסביבי – בקו 5 (המחבר בין הדרום לצפונה של תל אביב) הבחנתי בתופעה מוזרה, חדשנית ואולי אף מצחיקה.
רוב רובם של נוסעי האוטובוס התעסקו עם מכשירי הסלולר למיניהם.
לכאורה ניתן לומר מה רע? סך הכל אנשים מתעסקים עם דבר המסמל יותר מכל את הקידמה של דורינו?
הנורא הוא, שאנשים, נשים, נערים וילדים מכל שכבות האוכלוסייה שקו אוטובוס זה מייצג; מסתננים מאפריקה, קשישים ממרכז תל אביב, בוכרים משכונת שפירא, צעירים מקניון דיזנגוף ותושבי צפון תל אביב, כולם "באחדות" שלא נראתה זה זמן רב, משחקים במשחקים מטופשים..."
מספר הרב פינקוס:
"היה פעם יהודי גאון שתכנת מחשבים. הוא הכניס למחשב את כל התנ"ך את הש"ס ואת רמב"ם (היום זה לא חוכמה כל כך, אבל בזמנו זה היה חידוש גדול שבלחיצת כפתור ניתן לקבל את כל התורה כולה). פעם אחת ראיתי אותו משחק במחשב במשחק מטופש של מכוניות.
כששאלתי אותו, "וכי ליהודי גאון כמוך מתאים להתעסק בשטויות כאלו?!"
הוא ענה לי, "אתה צודק! אך אינני יכול לעצור את עצמי..."
באחד הוועדים לבחורי ישיבה אמר להם אחד המרצים: "תתעלמו רגע מהרמה שלי, קצת לא נעים לי לשאול אבל כשלאבא שלך קצת משעמם... הוא מזמין את השכן לשחק בגוגואים?
מישהו תפס את אבא שלו בכזה דבר??!!
כשלאמא שלך יש קצת זמן... היא קופצת בחבל עם השכנה??!!
כנראה שלא! כי זה משחק ילדים.
אבל במחשבים זה לא כך!..."

עזר

נושא שלא נקרא על ידי עזר » 11 יולי 2018, 04:37

קינות תשע"ח

לומר בסוף סדר הקינות בתשעה באב

וכן כל יום לאחר תפילת שחרית

כתב: אברהם ויסבלום

אֱלִי צִיוֹן וְעָרֶיהָ, כְּמוֹ אִשָּׁה בְּצִירֶיהָ,

וְכִבְתוּלָה חֲגֻרַת שַׂק, עַל בַּעַל נְעוּרֶיהָ.

עֲלֵי פֶשַׁע אֲשֶׁר עָוְתָה, סְלוֹל דֶּרֶךְ אֲתָרֶיהָ,

וְעַל הַשָּׂטָן אֲשֶׁר נִתְלַבֵּשׁ בְּמַסְוֵה מַכְשִׁירֶיהָ.

עֲלֵי הַמַּמְאֶרֶת אֲשֶׁר נִתְפַּשְּׁטָה, בְּאַשְׁמַת רִשְׁעֵי אֲרוּרֶיהָ,

וְעַל יֹפִי עֵינַיִם אֲשֶׁר נִתְלַכְלֵךְ, בְּצַחַן טִנֹּפֶת צָרֶיהָ.

עֲלֵי חִלּוּל מַהוּת הַפְּנִימִית, בְּעֶצֶב וַאֲבֵלוּת שְׁחוֹרֶיהָ,

וְעַל יֹבֶשׁ לִחְלוּחַ הָרוּחָנִי, בִּקְרָבֶיהָ וְאֵיבָרֶיהָ.

עֲלֵי מִדּוֹת אֲשֶׁר הָשְׁחֲתוּ, אֵצֶל גוֹלְשֶׁיהָ מִדַּרְדְרֶיהָ,

וְעַל רְצִיחוֹת וּשְׁפִיכוּת דָּמִים, בְּתוֹךְ חַדְרֵי חֲדָרֶיהָ.

עֲלֵי בָּתִּים אֲשֶׁר חָרְבוּ, קְרָעֶיהָ וּגְזָרֶיהָ,

וְעַל פַּרְנָסָה שְׁמֵנָה וְנוֹצֶצֶת, אֲשֶׁר גָּבְתָה מְחִירֶיהָ.

עֲלֵי טֹהַר אֲשֶׁר הָלַךְ, מִילָדֶיהָ וּבַחוּרֶיהָ,

וְעַל כֶּתֶם סְחִי וּמָאוֹס, עַל לְבוּשֵׁי צְחוֹרֶיהָ.

עֲלֵי הוֹרִים אֲשֶׁר לֹא טָרְחוּ, לַעֲמֹד עַל מִשְּׁמָרֶיהָ,

וְעַל יְלָלָה אֲשֶׁר עַתָּה מְיַלְּלִים, וּמְרִיטַת שְׁעָרֶיהָ.

עֲלֵי גָּרוֹן אֲשֶׁר נִחַר, צוֹעֲקֶיהָ וּמַזְהִירֶיהָ,

וְעַל כְּאֵב לֵב נּוֹרָא, מְנַבֵּא רָעוֹת, לִגְדוֹלֶיהָ וּמוֹרֶיהָ.

עֲלֵי חִזּוּק אֲשֶׁר יַחַד מִתְחַזְּקִים, רְפָא נָא שְׁבָרֶיהָ,

וְעַל תַּחַן יְצַוְחוּ לָךְ, קְשׁוֹב וּשְׁמַע אֲמָרֶיהָ.

וְרוּחַ הַקֹּדֶשׁ צוֹוַחַת וְאוֹמֶרֶת: עַל אֵלֶּה אֲנִי בוֹכִיָּה! (מדרש איכה פרשה א)

כָּלוּ בַדְּמָעוֹת עֵינַי, חֳמַרְמְרוּ מֵעַי, נִשְׁפַּךְ לָאָרֶץ כְּבֵדִי, עַל שֶׁבֶר בַּת עַמִּי (איכה ב יא)

עזר

נושא שלא נקרא על ידי עזר » 13 יולי 2018, 02:46

מזעזע! מדוע הבחור החסידי לא רצה להיות חרדי?

סיפורו של ר' מרדכי רוט: קיבלתי טלפון בהול בשבוע
שעבר: "אני צריך לדבר אתך בדחיפות, נראה לי שאני
הולך לאבד את הבן שלי". קבענו פגישה והוא הגיע.
היה נראה שהוא נתון בסערת רגשות, וכך הוא סיפר:
"הבן הגדול שלי לומד בשיעור א' בישיבה גדולה. לפני
כיומיים הוא אמר לנו שמצדו הוא לא רוצה להמשיך
ללמוד בישיבה, הוא לא אוהב לשבת וללמוד, ולא
מעניין אותו ישיבה וכל הנלווה לכך. לא תפילה.
ממש כלום. ופה הוא הוסיף משהו שזה ממש שבר
אותי לרסיסים: "עצוב לי להגיד לך אבא, אבל אני
ממש לא רוצה להיות חרדי שומר תורה ומצוות, זה
פשוט לא מעניין אותי". הרגשתי באותו רגע שאני
הולך לקבל התקף לב, לא יכולתי להגיד מילה".
האבא התפרץ מולי בבכי קורע לב ואמר: "מה טעינו?
מה עשינו לא טוב? מה יהיה עם הבן שלי?". קבענו
שאפגוש את בנו. בתקווה לנסות לראות מה קורה
אתו ומה עובר עליו. לאחר מספר ימים הבן נכנס
אלי לחדר, במראה של בחור ישיבה לכל דבר, כובע
וחליפה, גרטעל קשור בצמידות, ופאות ארוכות
מתנוססות לו על לחייו. עשינו היכרות קטנה והתחלנו
לדבר, הוא היה בחור מאוד חכם, השיחה התגלגלה,
עד שהגיעה לרצונו לעזוב את הישיבה, ויותר מכך,
חוסר רצונו בשמירת תורה ומצוות.
"אגיד לך את האמת", הוא סיפר לי, "יש לי הורים
טובים ומקסימים, אין לי שום תלונות עליהם. אולי
מלבד הקושי שאבי היה נוסע הרבה לחו"ל לצורך
עסקיו, וכך פחות הייתי רואה אותו, אבל אבי היה
מפצה אותי בזמן שהוא כן היה בארץ. המשרד של
אבי נמצא מתחת לבניין שלנו. לפני מספר שנים אבי
היה בחו"ל, זה היה שבוע לפני פסח, ואבי התקשר
אלי ואמר לי, שהוא יגיע הביתה רק בליל בדיקת
חמץ, כך שהוא לא יספיק לנקות את המשרד שלו,
והוא ביקש שאנקה את המשרד לפסח".
"בשמחה נעניתי לבקשה והתחלתי לנקות את המשרד,
על השולחן המשרדי נח המחשב. לא יודע מה דחף
אותי, פתחתי את המחשב. מה הוא אינטרנט אני
יודע, יש לנו בבית אינטרנט עם סינון של אתרוג, וכך
התחלתי לגלוש. לאחר כחצי שעה קפץ לי איזשהו
סרטון שלא כאן המקום לפרטו. בהתחלה הנשמה
שלי נבהלה, ידעתי שמה שאני עושה עכשיו זה דבר
לא טוב, אך התפתיתי וצפיתי באותו סרטון. אני לא
יכול לתאר את ייסורי המצפון שהיו לי באותו זמן.
פשוט לא היה לי נעים, ולא שיתפתי וסיפרתי כלום
להורי על מה שהיה במשרד".
"אני זוכר שבאותו פסח בליל הסדר הרגשתי שמשהו
קורה לנשמתי. משהו קרה לי, הרגשתי אחרת, מה
שראיתי במשרד ריצד מול עיניי. הבטחתי לעצמי
שיותר אני לא נוגע במחשב של אבי, אך הבטחות
לחוד ומציאות לחוד. לאט לאט בכל פעם שאבי היה
נוסע לחו"ל הייתי יורד למשרד, וצופה בכל מיני דברים
שהרגו לי את הנשמה. קראתי גם כל מיני דעות,
ראיתי דרך המסך גם תכניות שלא לרוח היהדות".
"לאט לאט החשק ללמוד, להתפלל ולקיים מצוות,
התחיל לרדת ממני, הרגשתי שאני חי חיים שקריים.
אני מאוד אוהב את הוריי, אולם אני מאשים את אבי
שלא שם סינון באינטרנט שלו, וכך הגעתי לאיפה
שהגעתי. אבל באמת לא מושך אותי החיים החרדיים,
קורץ לי יותר מה שראיתי מול המסך".
אותו בחור נפל רק בגלל סיבה אחת, להוריו היה
אינטרנט. אני יכול להגיד בבירור שמתוך המון בני
נוער מתמודד שדיברתי, וכן אנשים שכבתה להם
האמונה בדרך החיים היהודית, שלא מעניין אותם
יותר ללמוד, אין להם חשק להתפלל וכו', הסיבה
המרכזית היא שהם נחשפו באינטרנט לתכנים שלא
מתאימים ליהודי שומר תורה ומצוות.

עזר

נושא שלא נקרא על ידי עזר » 22 יולי 2018, 04:13

קינות תשע"ח

לומר בסוף סדר הקינות בתשעה באב

וכן כל יום לאחר תפילת שחרית

כתב: אברהם ויסבלום

אֱלִי צִיוֹן וְעָרֶיהָ, כְּמוֹ אִשָּׁה בְּצִירֶיהָ,

וְכִבְתוּלָה חֲגֻרַת שַׂק, עַל בַּעַל נְעוּרֶיהָ.

עֲלֵי פֶשַׁע אֲשֶׁר עָוְתָה, סְלוֹל דֶּרֶךְ אֲתָרֶיהָ,

וְעַל הַשָּׂטָן אֲשֶׁר נִתְלַבֵּשׁ בְּמַסְוֵה מַכְשִׁירֶיהָ.

עֲלֵי הַמַּמְאֶרֶת אֲשֶׁר נִתְפַּשְּׁטָה, בְּאַשְׁמַת רִשְׁעֵי אֲרוּרֶיהָ,

וְעַל יֹפִי עֵינַיִם אֲשֶׁר נִתְלַכְלֵךְ, בְּצַחַן טִנֹּפֶת צָרֶיהָ.

עֲלֵי חִלּוּל מַהוּת הַפְּנִימִית, בְּעֶצֶב וַאֲבֵלוּת שְׁחוֹרֶיהָ,

וְעַל יֹבֶשׁ לִחְלוּחַ הָרוּחָנִי, בִּקְרָבֶיהָ וְאֵיבָרֶיהָ.

עֲלֵי מִדּוֹת אֲשֶׁר הָשְׁחֲתוּ, אֵצֶל גוֹלְשֶׁיהָ מִדַּרְדְרֶיהָ,

וְעַל רְצִיחוֹת וּשְׁפִיכוּת דָּמִים, בְּתוֹךְ חַדְרֵי חֲדָרֶיהָ.

עֲלֵי בָּתִּים אֲשֶׁר חָרְבוּ, קְרָעֶיהָ וּגְזָרֶיהָ,

וְעַל פַּרְנָסָה שְׁמֵנָה וְנוֹצֶצֶת, אֲשֶׁר גָּבְתָה מְחִירֶיהָ.

עֲלֵי טֹהַר אֲשֶׁר הָלַךְ, מִילָדֶיהָ וּבַחוּרֶיהָ,

וְעַל כֶּתֶם סְחִי וּמָאוֹס, עַל לְבוּשֵׁי צְחוֹרֶיהָ.

עֲלֵי הוֹרִים אֲשֶׁר לֹא טָרְחוּ, לַעֲמֹד עַל מִשְּׁמָרֶיהָ,

וְעַל יְלָלָה אֲשֶׁר עַתָּה מְיַלְּלִים, וּמְרִיטַת שְׁעָרֶיהָ.

עֲלֵי גָּרוֹן אֲשֶׁר נִחַר, צוֹעֲקֶיהָ וּמַזְהִירֶיהָ,

וְעַל כְּאֵב לֵב נּוֹרָא, מְנַבֵּא רָעוֹת, לִגְדוֹלֶיהָ וּמוֹרֶיהָ.

עֲלֵי חִזּוּק אֲשֶׁר יַחַד מִתְחַזְּקִים, רְפָא נָא שְׁבָרֶיהָ,

וְעַל תַּחַן יְצַוְחוּ לָךְ, קְשׁוֹב וּשְׁמַע אֲמָרֶיהָ.

וְרוּחַ הַקֹּדֶשׁ צוֹוַחַת וְאוֹמֶרֶת: עַל אֵלֶּה אֲנִי בוֹכִיָּה! (מדרש איכה פרשה א)

כָּלוּ בַדְּמָעוֹת עֵינַי, חֳמַרְמְרוּ מֵעַי, נִשְׁפַּךְ לָאָרֶץ כְּבֵדִי, עַל שֶׁבֶר בַּת עַמִּי (איכה ב יא)

עזר

נושא שלא נקרא על ידי עזר » 22 יולי 2018, 04:16

סיפור

עזר

נושא שלא נקרא על ידי עזר » 22 יולי 2018, 04:29

בינו נא וקוננו כל ישראל
כתב: י.י.ג.
מיוסד על הקינה לחורבן יהדות אירופה
מכ"ק אדמו"ר רבי שלמה מבאבוב זצוקללה"ה זי"ע

בִּינוּ נָא וְקוֹנְנוּ כָּל יִשְׂרָאֵל, קוֹלְכֶם יִשָּׁמַע בָּרָמָה.
כִּי מַשְׁמִידָהּ הַטֶכְנוֹלוֹגְיָה בְּעַמֵּנוּ כָּל חֶלְקָה טוֹבָה.
בְּעִנּוּיִים קָשִׁים וְאַכְזָרִיִּים בְּלִי מָשָׁל וּמְלִיצָה.
זֹאת תֵּדְעוּ כָּל הַיָמִים עֲדֵי תִּזְכּוּ לִרְאוֹת בְּנֶחָמָה.

צַעֲקָתָם וּבְכִיוֹתֵיהֶם צְפוּפִים וּסְגוּרִים כַּאֲסִירִים.
כַּצֹּאן לַטֶּבַח מוּבָלִים לִשְׂרֵפָה בְּעַד נְזִיד עֲדָשִׁים.
קוֹל שַׁוְעָם מִי לֹא יִשְׁמַע יִרְעֲדוּ אַמּוֹת הַסִּפִּים.
בְּצַוְחָם אַלְלַי אַלְלַי טָבַעֲנוּ בְּמַיִם הַזֵּידוֹנִים.

רָאשֵׁי מִשְׁפָּחוֹת כְּבוּדוֹת וַהֲמוֹנֵי עַמְּךָ שָׁמָּה.
נִתְפַּתוּ מִפֶּה רַךְ עַד שֶׁחוּסְלוּ בְּיַד רָמָה.
דְּמֵי יְלָדִים רַכִּים צוֹעֲקִים מִן הָאֲדָמָה.
אָבִינוּ אָבִינוּ אַיֶּכָּה אַיֶּכָּה.

עַל שְׂרֵפַת נַעֲרֵי חֶמֶד אֲשֶׁר נֶהֶפְכוּ לִגְוִיוֹת.
עַל בְּנוֹת יִשְׂרָאֵל נְקוֹנֵן בִּשְׁאִיוֹת.
וְהִנֵּה נַעַר בּוֹכֶה וְעֵינָיו מְיַחֲלוֹת.
לָמָּה בַּחוּץ יַעֲמוֹד הַיֶּחְסַר בָּתֵּי כְּנֵסִיּוֹת.

זַעֲקוּ שָּׁמַיִם וָאָרֶץ עַל מִבְצְרֵי תּוֹרָה.
כִּמְעַט אֵין בַּיִת אֲשֶׁר אֵין בּוֹ מֵת, אָיֹם וְנוֹרָא.
אוֹי צַדִּיקִים וַחֲסִידִים דְּבֵקֵי אֱמוּנָה טְהוֹרָה.
מִיּוֹם גָּלִינוּ מֵאַרְצֵנוּ לֹא הָיָה כָזֶה כִּלָּיוֹן נּוֹרָא.

רַחֵם עַל שְׁאֵרִיתֵנוּ הַבֶּט נָא מִשָּׁמַיִם.
טַהֵר לִבֵּנוּ לֵב שׁוֹפְכִים נָכְחֲךָ כַּמַּיִם.
קוֹמֵם בֵּית קָדְשֵׁנוּ וְטַהֲרֵנוּ בְּכִפְלַיִם.
רוֹמְמֵנוּ וַהֲבִיאֵנוּ לְצִיּוֹן וְלִירוּשָׁלַיִם.

עזר

נושא שלא נקרא על ידי עזר » 22 יולי 2018, 04:53

מגילת איכה מתורגמת לחורבן דורינו

דרשה מאת הרה"ג רבי יודא כ"ץ שליט"א

דומ"ץ ק"ק עדת ישראל מעלבארן אוסטרליה

על אלה אני בוכיה

בשעה שאנו יושבים ומתאבלים מרה על שריפת בית אלוקינו בצום תשעה באב, ועל צער גלות השכינה החובקת אשפתות, הזמן גרמא לבכות נהי תמרורים על גלות השכינה בדורינו אנו, ולהתעורר בדמעות שליש על חורבן כרם בית ישראל על ידי תחבולות הנחש הקדמוני הדורך קשתו בכלים שונים ומשונים, וארסו מפעפע בקרב בחורי ישראל, כאשר שמענו שבשנה הזאת בלבד נפלו טרף לשיניו של"ה בחורים וגם בתולות שפרקו מעל צווארם עול תורה ומצוות על ידי פגעי האינטרנע'ט שלא קם כלי משחית כמותו מאז היו ישראל לעם.

וכאשר נביט ונתבונן בפסוקי מגילת איכה, נחזה פלאי פלאות, האיך כל הפסוקים האלה מתרחשים בימינו אלה, לא יאומן כי יסופר.

והכתוב אומר: 'טומאתה בשוליה לא זכרה אחריתה, ותרד פלאים, אין מנחם לה, ראה ה' את עניי כי הגדיל אויב'. ונדמה שבימינו אין הדברים צריכים פירוש, צאו וראו ברחובות עיר איכה ירדו פלאים שלומי אמוני ישראל.

וממשיך הנביא ירמיה לקונן: 'ידו פרש צר על כל מחמדיה, כי ראתה גוים באו מקדשה, אשר צויתה לא יבאו בקהל לך', והיינו שהצר הצורר הוא הס"מ, פורש רשתו להפיל בה כל מחמדיה, אלו בחורי ישראל [וכידוע שהאינטרנע'ט נקרא 'רשת' וכן נקרא 'נעט' מלשון נץ שהוא רשת הציידים], וכל אשר ציווי חכמי ישראל שלא יבואו כלי משחית אלו בקהל ישראל, יש המתחכמים על כך ומוצאים הוראת היתר לעצמם, וגורמים להחריב ולהשחית כרם ישראל רח"ל.

ואמר עוד: כל עמה נאנחים, מבקשים לחם, נתנו מחמדיהם באוכל להשיב נפש, ראה ה' והביטה כי הייתי זוללה', וכאן מבכה הנביא את המצב הקשה בה התדרדרו קהל ישראל עשר מעלות אחורנית – 'פרש רשת לרגלי, השיבני אחור', ובעוד כאשר יצא כלי הטעלעוייזי'ן יצאו חכמי ישראל באיסור נמרץ ואסרוהו מכל וכל, אך כלי המשחית אשר בשם אינטרנע'ט יקרא, יש רבים האומרים לנפשם כי לצורך פרנסה הם זקוקים לכך, וכמה דורות נשחתו עבור הפרנסה הזאת, ולכך מתגולל הנביא באמרו 'עמה נאנחים מבקשים לחם', 'נתנו מחמדיהם' אלו הבנים והבנות, 'באוכל להשיב נפש', להתיר כל התועבה הזאת לצורך אוכל נפש, ולמכור את נשמתם בעד בצע כסף.

גם אלו אשר הכניסו פילטע'ר, צריכים לשאול שאלת חכם כדרך ששואלים בכל איסור דאורייתא, כי אפילו ע"י פילטע'ר אפשר להכשל באיסורים מן התורה, וכיון שעבר ושנה נעשה לו כהיתר, עד שאינו מבין על מה יצא הקצף הזה. והיצה"ר מסמא עיני האדם, כי כל הדברים שהיה מתבייש להחזיקם בביתו, אך כיון שהם מופיעים בתוך הכלים נדמים לו כהיתר גם אצל אנשים כשרים, חסידים ואנשי מעשה.

ועל דא קא בכינא וקול נהי נרימה – 'הביטו וראו אם יש מכאוב כמכאבי אשר עולל לי', כלום היתה שיקוץ ושפלות כזו בכל הדורות כפי שמתגולל בדורינו בראש כל חוצות ללא בושה וכלימה.

עוד אמר הנביא: 'ממרום שלח אש בעצמותי', הלא הוא אש הבוערת בעצמות כל מחזיק בכלי המשחית הלזה, בבחינת 'שריפת נשמה והגוף קיים'.

'קרא עלי מועד לשבור בחורי, גת דרך אדני לבתולת בת יהודה', אלו בחורי ישראל ובתולות בת יהודה, כאשר גם עצים מפוארים, בעלי גזע חסון, ששורשיהם עמוקים עדי-תהום, משירים את פריים. משפחות מכובדות רואות בכאב כיצד בניהם מידרדרים מדחי אל דחי. פירות מתוקים ומפוארים, נושרים מידיהם היישר אל מלתעות חיות פרא, אשר שיניהם החדה – בדמות פגעי הטכנולוגיה ושאר מרעין בישין – מאיימים להשמיד כל חלקה טובה.

- – - 'על אלה אני בוכיה, עיני עיני ירדה מים, כי רחק ממני מנחם משיב נפשי, היו בני שוממים כי גבר אויב'.

והתנבא עוד ואמר: צדיק הוא ה' כי פיהו מריתי, שמעו נא כל עמים העמים וראו מכאובי, בתולותי ובחורי הלכו בשבי', אלו המתחכמים ומתירים לעצמם בכל מיני טצדקי ואמתלאות, ובסופו של דבר נפשם כלה לראות כיצד 'בתולותי ובחורי הלכו בשבי', נפלו חללים, שבויים בידי הכלים כמו סמים, לא יודעים בין ימינם לשמאלם, וכל ראשם שקוע בעומק השפלות, כמו שאמר הכתוב (דברים כח, לב) 'בניך ובנותיך נתונים לעם אחר, ועיניך ראות וכלות אליהם כל היום, ואין לאל ידך'.

'יתומים היינו אין ואין אב' – אלו ילדי ישראל הנדמים כיתומים חיים, המגיעים מבית תלמודם והוריהם שקועים ואין להם זמן להוריד עיניהם מהכלים הקלוקלים האלו, להקשיב לקול ילדיהם ולשאול אותם מה למדת היום. 'אמותינו כאלמנות' – כמה וכמה אלמנות חיות בוכות ומבכות את בעל נעוריהם אשר עזב אותן לאנחות, ונפל חלל לכלי המשחית.

ואמרו חז"ל על זמן החורבן (גיטין נז ע"ב) מעשה בד' מאות ילדים וילדות שנשבו לקלון וכו', כיון ששמעו ילדות כך, קפצו כולן ונפלו לתוך הים. נשאו ילדים ק"ו בעצמן ואמרו: מה הללו שדרכן לכך – כך, אנו שאין דרכנו לכך – על אחת כמה וכמה. אף הם קפצו לתוך הים. ועליהם הכתוב אומר: 'כי עליך הורגנו כל היום, נחשבנו כצאן טבחה'.

מידה זו של מסירות נפש היתה מאז ולעולמים, כאשר אבותינו בכל הדורות מסרו נפשם על שמירת תורה ומצוות, וגם קרוב לזמנינו היו יהודים מוסרים נפשם על שמירת השבת, ולא מכרו נשמתם בעד בצע כסף. ומידה זו מושרשת בכל ישראל, ובפרט לצורך קדושה שצריך מידת האכזריות כדי להתחזק בעצמו ולהתגבר נוכח כל נחשולי הנסיונות המתגברים מיום ליום, וכמו שמצינו (מכות ט ע"ב) בגלעד שכיחי רוצחים, לפי שהיו מזרע יוסף שהיתה בו אש הגבורה להתחזק בענין הקדושה, וכאשר הופכים אש זה לצד הרע נעשה לאש זרה אשר תאכל נפשות ישראל רח"ל.

אך בתעצומות אש זאת, יכול כל אחד לחזק עצמו אף כאשר נפל לשאול תחתית, וכמו שאומרים בברית מילה 'וצאצאיו חתם באות ברית קודש, על כן בשכר זאת, אל חי חלקנו, צוה להציל ידידות שארינו משחת, למען בריתו אשר שם בבשרנו', כי בכח אש זו יכולים להתעלות ולהציל שארינו מרדת שחת.

ובשבת חזון הוא עת מסוגל לחזק עצמינו בענין הראיה, כי שלוש דפורענותא היינו לתקן מה שפגמו אז וגרמו הפורענויות, והתחלת השלוש הפטרות הוא בתיבות 'דברי', 'שמעו', 'חזון', והם נגד דיבור שמיעה ראיה. וכח הראיה גדול מכולם, ועל ידי שמתקנים ענין הראיה נזכה כולנו לגאולה השלימה, ותחזינה עיננו בשובך לציון ברחמים, אכי"ר.

עזר

נושא שלא נקרא על ידי עזר » 28 יולי 2018, 21:44

תן! תן שיהיה לו אקדח, תן שיהיה לו רעל, תהיה ליברלי... אי אפשר לומר לשני מה לעשות!

https://jumbomail.me/j/rh1JGZcXUEKSDGT

באידיש

עזר

נושא שלא נקרא על ידי עזר » 31 אוגוסט 2018, 03:02

בני היקר... כי מידי דברי בך... זכור אזכרך...

פעם... בעולם הנורמלי וההגיוני שלפני עשרים שלושים שנה... כל אחד ידע שאין חינם!!!
שום דבר אתה לא מקבל בחינם!! אתה רוצה לאכול?? תשלם!!! אתה רוצה שירותי דואר??
תשלם!! אתה רוצה אטרקציות?? תשלם! ככה היה פעם. אבל ב 20- שנה האחרונות
התחוללה מהפכה - היום אנחנו נמצאים בדור ה"חינם"!!!!! הכל בחינם!!!!
האינטרנט זה הרי הכח הגדול ביותר בעולם... והכח הזה הוא כל כולו חינמי... נטו חינם...
לא אשכח את הפעם הראשונה שמישהו תיאר לי שיש כזה דבר שקוראים לו אינטרנט...
הוא הסביר לי בענייים נוצצות שאתה יכול לשבת עם מחשב ודרך שם את יכול להיכנס
לכל המשחקים... ולראות כל הנופים... ולשלוח מכתבים לכל האנשים... וכמה שאתה רוצה
ולכל כיוון... מיד!!! מיד שאלתי אותו בשיא הטבעיות: נו... וכמה זה עולה??? היה לי ברור
כשמש שהדבר הזה שקוראים לו אינטרנט אמור לעלות הון תועפות!!!! כי תבין: אני עד
עכשיו ידעתי שכשהולכים ללונא פארק... כל מתקן עולה כסף... כל אטרקציה נוספת זה
עוד כסף... כל מצגת שאתה רוצה לראות אתה משלם כסף... כל פחית קולה שאתה קונה
עולה כסף... כל תוספת בפיצה עולה כסף... אז אם מישהו פה מגיע ובבת אחת נותן לי
הכל הכל הכל... כל השימושים וכל השירותים... הכל על מגש של כסף... אוטומטית היה
לי מובן מאליו שהבית מלון הזה ששמו אינטרנט שיש בו שירות כ"כ אדיב... השימוש בו
אמור לעלות מלא מלא כסף...
מה השתוממתי שאותו אחד ענה לי שלא!!! זה ממש לא עולה כסף... אלא הכל בחינם!!!
אין כסף!!! אני זוכר שהייתי כ"כ בהלם שזה בחינם... לא הצלחתי להבין איך זה יכול
להיות.. זה היה כ"כ לא הגיוני... ממתי ראית בית מלון שהכל בחינם??? לא הבנתי מה... מה
קרה לעולם שלנו... מה... אנשים התחילו לעבוד בהתנדבות???
נו... מה מתברר??? לא אדוני!!! אל תמהר להתלהב!!!!
גוגל וגי'מל אף פעם לא היו חשודים על נדיבות לב... אלא מאי????
הם מוכנים לתת לך הכל הכל הכל בחינם... תמורת דבר אחד ויחיד:
תביא לנו אותך!!! את עצמך!!!! זה הכל!! זה מה שאנחנו רוצים!! אנחנו רוצים שאתה
בעצמך תהיה בכיס שלנו... שהראש שלך יהיה קבור ברשת שלנו... ובשביל זה אנחנו
מוכנים לתת לך הכל בחינם...
הרי איך זה עובד עם גוגל?? מי שקצת יודע... גוגל מגיע לתנובה ואומר להם: אתם רוצים
לקוחות??? תביאו 10 מיליון דולר... ואני מארגן לכם עשר מיליון אנשים... הם נותנים לו
את ה 10- מיליון דולר... ומה הוא עושה איתם??? מפזר אותם בחינם... אין כסף... פותח
לפנינו רשת חינמית לגמרי... הכל בחינם... והמטרה שלו היא אחת ויחידה: חינם
נמכרתם!!!! שנתמכר אליו תמורת החינם הזה שהוא מציע לנו... וככה הוא מחזיק בידיים
שלו מיליונים ע"ג מיליונים של עבדים נרצעים... שקנוים לו בחינם הזה!!!!! עידן חדש!!!
אם פעם היה מושג נותנים לך תיקח... היום זה ההיפך... נותנים לך-- -אל תקח!!!! חינם??
נמכרתם!!!!!
---
אני רוצה שתבין: בדורות הקודמים... כשעדיין לא היה דמוקרטיה בעולם... לפעמים היית
יכול ללכת ברחוב... ולפתע אתה רואה שיירה קודרת של עבדים שבויים מושפלי פנים
צועדים ברחוב בפנים מושפלות כששרשראות של ברזל כרוכים בצוואריהם... ובראש
השיירה היית רואה את השבאי... את השודד ים עם הגולגולת שזה עתה יצא מהים עם
השלל... והוא כעת צועד עם השיירה הזו לשוק העבדים ומוכר אותם לכל המרבה במחיר...
כשהיום - בדור הדמוקרטיה, כשאנחנו מנסים לדמיין את המחזות האפלים האלו אנחנו
מזדעזעים בכל גופינו... אנחנו לא מסוגלים להכיל את הרוע הרודני והמשפיל הזה שהיה
פעם...
אבל זו טעות!!!! כי זה בדיוק מה שקורה היום!!!!
חינם נמכרתם!!!!! החינם מוכר אותנו לעבדים... מגיע האינטרנט ומציע לנו בחינם... חינם
אין כסף... קח... קח הכל... קח את כל המידע... את כל הבידורים... את כל השירותים...
ההההכל בחינם... אין כסף... אבל דבר אחד אני רוצה ממך... את עצמך!!!! תן לי את הראש
שלך!!! זה הכל!!! יש לי פה שלשרת ברזל כבידה... ואני חורז בתוכה צווארי אנשים בזה
אחר זה... ואם גם אתה מוכן להכניס את הצוואר שלך בתוך השלשלת ולצעוד איתי יחד
לשוק העבדים... אז בבקשה... קח... הכל בחינם... רק תביא את הצוואר שלך... רק תן לי
אותך... רק תמכור לי את התשומת לב שלך... את כל האישיות שלך... זה בדיוק בדיוק
ככה!!!!
מי שיש לו טיפה טביעת עין חדה מבין שזו הנקודה ולא אחרת!!!!
כשאני מנסה לדמיין את אותו שודד ים שביום בהיר אחד הוא שולל את חירותם של
אנשים תמימים... ופשוט קושר אותם בשלשלאות ומוכר אותם לעבדים תמורת בצע
כסף... אני רותח מזעם... אם תביא לי אחד כזה אני אקיים בו גונב איש ומכרו במיתת
חנק... אני אחנוק אותו במו ידי...
אז מה תגיד על כמה חברות שהם רוצים נטו כסף... רק כסף זה מה שמעניין אותם...
והדרך שלהם איך להרויח כסף... זה באמצעות שהם נותנים לך שירות בחינם... וככה הם
קונים אותך... עושקים ממך את האישיות... וככה הם עושים עליך קופה... והרי זה ככה!!!
ואתה יודע שזה ככה... למה זה לא מרגיז אותך?? למה אתה נותן להם את התענוג הזה??
למה אתה לא מבין שהאינטרנט זה שודד ים עם גולגולת??? למה?? בגלל שהוא חינמי??
בגלל שהוא מחבק אותך???
איפה האינטלגנציה??? תראה מה שהוא עושה לחברים שלך... תראה איך איבדו קשר עין
את הבנים והבנות שלהם... תראה כמה משפחות זה פירק... (אני לא מדבר כאן על מי אלו
שלא מכירים והם ניזונים מהסיפורים והם צריכים איכשהו להאמין להם... אני מדבר עליך... שאתה
מכיר את הסיפורים מקרוב... אתה יודע שזה ככה...) אז איפה הדמוקרטיה?? איפה הרגש
לזכויות אנוש??? תבין: אף אחד לא פראייער... אף אחד לא נותן לך שום דבר בחינם...
ואם נותנים לך בחינם... סימן שרוצים לקנות אותך!!!! חינם נמכרתם! הדור שלנו סובל
מהסחר בחינם... הכל בחינם... נותנים לך הכל בחינם. ומבקשים ממך בתמורה... תן לי
אותך! --
המושג ששמו אינטרנט כבר מרומז בספר משלי... וכמעט מפורש... תשמע פסוקים (פ"א):
בני אם יפתוך חטאים אל תובא, אם יאמרו לכה איתנו נארבה לדם נצפנה לנקי חינם,
חינם!!!! בא... הכל בחינם... תכנס לרשת האלחוטית...שם הכל בחינם... שם אפשר ללכלך
את מי שאתה רוצה... אתה יכול להעליל על מישהו עלילה וזה רץ ברשת ואף אחד לא
יכול לעצור את זה... גורלך תפיל בתוכנו כיס אחד יהיה לכולנו... הוואצפ חברתי... אנחנו
נפתח קבוצה וכשמישהו יעצבן אותנו אנחנו נעלה את זה לרשת וניכנס בו... ונמחוק
אותו...
ואז פונה אליך החכם מכל האדם ומתחנן: בני!!! אל תלך בדרך איתם מנע רגלך
מנתיבתם... מה יש חכם שלמה?? מה רע בזה?? אתה יודע איזה נוח זה להיות
מחובר לרשת?? אתה יודע מה ההבדל בין לשלוח מייל לבין לשלוח בוואצפ...?? זה
הרבה יותר קל??
כן... עונה החכם מכל אדם... בשביל זה אני חכם ואתה לא... ואני החכם מכל אדם
רואה קצת יותר קדימה... ואני אומר לך כי רגליהם לרע ירוצו וימהרו לשפוך דם!!!!
מאוד קל להם לשפוך דם... הם עושים את זה תוך שניות... ברגע שכיס אחד יהיה
לכולנו... אז בהינף יד הם יכולים למחוק אותך... כי חינם מזורה הרשת בעיני כל בעל
כנף... כן!!!! אומר שלמה המלך... הצייד של העופות מניח להם גרגירי תבואה בשפע
ובנדיבות לב. והעופות מגיעים ובטוחים שהנה. גיוואלדיג... יש לנו פה גרגירי תבואה
בחינם... כן... העופות בטוחים שזה חינם... חינם מזורה הרשת - בעיני מי?? בעיני בעל
כנף - העוף...
ותכל'ס, מה האמת??? והם לדמם יארובו יצפנו לנפשותם!!!! מי שיש לו קצת יותר שכל
מאותה יונה פותה מבין שכל הגרגירי תבואה האלו הם בסה"כ פיתיון לאותה יונה
כדי שתיכנס לתוך הרשת ותילכד בה... כן ארחות כל בוצע בצע את נפש בעליו יקח,
מפרש הגר"א וזה לשונו: כן הדרך של הרעים הרוצים לגרום (לעצמם) ממון, הוא בכדי שיהיו יכולים ליקח על ידי זה הנפש של אותם הבעלים של הממון שגרמו לו ליקח.
(עיין בספר זה השער על משלי מהגאון ר' משה שפירא זיע"א שביאר זה באופן נפלא...)
אתה שומע מילים של הגר"א?? אתה שומע פסוקים מפורשים משלמה המלך??
מדובר כאן ברבינו הגר"א זיע"א חסידא ופרישא שהסתגר בעליית גג לפני יותר מ-
200 שנה ותראה מילים מפורשות שיוצא מפה קדשו: שיום יבא ויהיה רשת... וברשת
הזו יהיו מפוזרים כל מיני גרגירי תבואה מאוד מפתים וקורצים... והכל יהיה
בחינם!!!!!!
הרשת האלחוטית תהיה חינמית לגמרי לגמרי... הההכל בחינם... וברגע שיהיה
אפשר לגלוש ברשת בחינם... אז למה לא... כי חינם מזורה הרשת בעיני כל בעל כנף...
וככה מיליונים של אנשים נלכדים ברשת הזו... בחינם הזה... ולא נותר לחכם מכל
האדם אלא לעמוד אי שם... לפני קרוב לשלושת אלפים שנה ולהיישיר מבט נוקב
לדור שלנו.. לעופות חסרי הישע של דורנו אנו ולהזהיר אותם: בני!!!! אל תלך בדרך
איתם מנע רגלך מנתיבתם... אתה תהיה טיפש כמו העופות האלו שנלכדים ברשת...
אל תחשוב שזה בחינם... כי כן ארחות כל בוצע בצע את נפש בעליו יקח!!!! הרשת
הזו לוקחת את נפש האדם שעד היום היה בן חורין לעצמו ועושקת ממנו את חירותו
האישית...
---
ראש השנה מתקרב ומשהו מתעורר בתוך תוכנו... אין אחד שלא רוצה להתחזק... כל
אחד רוצה לקבל על עצמו איזה קבלה טובה...
ובכן אבא שבשמים: מה? מה אני יכול לתת לך??? למענך? בעבורך??
פונה אליך אבא שבשמים וקורא לך: הבן!!!! הבן יקיר לי אפרים...
לקחו לי אותך ? ! ? תחזיר לי אותך!!!!
זה הדבר היחיד שאני רוצה!!!! אני רוצה את הבן שלי בחזרה... כי מידי דברי בך זכור
אזכרך... על כן המו מעי עליך... אנא תחזור אלי... תחזור הבייתה... בני היקר... אתה
שואל מה אני רוצה ממך???
פרטים את גוגל וגי'מל... תשאל אותם מה הם רוצים ממך ואז תבין מה אני רוצה
ממך... לך... לך תשאל אותם מה הם מצפים ממך...
האם הם רוצים ממך כסף...?? האם הם רוצים ממך כבוד...??
לא!!! הם רוצים אותך!!!! רק אותך בעצמך! כמות שאתה!!!!
אז הנה.. זה בדיוק מה שאני- בורא עולם רוצה... אני רוצה אותך!!!! ורק אותך... אני
לא צריך קבלות מיוחדות... אני לא מחפש צדקות מופלגות... אני רוצה אותך
בחזרה!!! זה הכל!!!!
בני היקר: גוגל מושך מצד אחד ורוצה אותך... ואני כעת- אביך שבשמים מושך
ומבקש ממך שאני רוצה אותך בחזרה... אין משהו באמצע!!! אין אפשרות לפשרות...
כי שנינו מצביעים על אותה נקודה... שנינו (-כביכול) רוצים אותך בעצמך!!! אין לך
ברירה: אתה לא יכול לקיים שניהם... אתה מוכרח לבחור: או להיות שעיר לה' או
שעיר לעזאזל...
--- לפני כמה חודשים כתבתי בגיליון זה שהקללה האחרונה בתשעים ושמונה
קללות היא: והתמכרתם שם לאויביך לעבדים ולשפחות ואין קונה... כתוב כאן
שהקללה האחרונה לפני הגאולה תהיה ההתמכרות!!! אומר רש"י: אתם מבקשים
להיות נמכרים... זו תהיה הקללה האחרונה לפני התיקון השלם... ואנחנו אוחזים
עמוק עמוק בתוך הקללה הזו... בחור ישיבה טהור ונקי שקורא שורות אלו הוא
מצידו בטוח שאני סתם מגזים... סתם נפלתי על איזה נושא... יהי רצון ש"אתה ה'
תשמרם" שימשיכו להיות כאלו טהורים ולא יבינו במה מדובר אבל אתה??? אתה
הרי יודע עד כמה אני לא מגזים!!! אתה הרי יודע מה קורה ימינה ושמאלה... כשאתה
קורא היום את הקללה: בניך ובנותיך נתונים לעם אחר ועיניך רואות וכלות אליהם
כל היום ואין לאל ידיך" אתה יודע בדיוק על מה הכוונה... אתה יודע איזה סאת יגון
עוברת על הורים שבניהם ובנותיהם מכורים וצאווריהם כרוכים בשלשלאות של
הרשת... ואין להם מושיע!!! אין עם מי לדבר...
אתה הרי יודע כמה שזה נורא??? אז תקח בחשבון שגם לאבא שבשמים יש בנים
ובנות שנתונים לאותו עם אחר... ועיניו יתברך רואות וכלות אליהם כל היום... ואין!!!!
אין עם מי לדבר!!! אבא שבשמים יושב ובוכה עליך: הבן יקיר לי אפרים אם ילד
שעשועים... איזה מתוק הוא היה פעם... איזה עונג היה לי להסתכל לו בתוך
העיניים... לפגוש אותו בקשר עין... והנה הוא נעלם לי... נאבד לי... הראש שלו קבור
שם...
תחזיר לאבא שבשמים את בנו האבוד!!! תן לאבא שבשמים מתנת חג... תודיע
לרשת שהחלטת שאתה מחזיר את אישיותך לאבא שבשמים... אתה תקבל ממנו
חיבוק אוהב ותכתב ותחתם לאלתר לחיים טובים ולשלום...

(מתוך אז נדברו)

עזר

נושא שלא נקרא על ידי עזר » 31 אוגוסט 2018, 05:53

וחתמינו בספר החיים - שלא ליגע בכלים משחיתים - לונדון

עזר

נושא שלא נקרא על ידי עזר » 04 ספטמבר 2018, 19:45

על תפקידנו כהורים

עזר

נושא שלא נקרא על ידי עזר » 05 ספטמבר 2018, 14:30

חב"ד עושים חסימה
topad_2735407.gif
topad_5449488.gif
נערך לאחרונה על ידי עזר ב 05 ספטמבר 2018, 14:34, נערך פעם 1 בסך הכל.

שלח תגובה