''ישיבישע נייעס''

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

''ישיבישע נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 22 פברואר 2016, 14:36

במסגרת השיפורים והוספת התוכן שעובר לאחרונה הפורום הנכבד חשבתי לפתוח אשכול אשר בו ירוכזו כל הנייעס והחדשות מתוך היכלי הישיבות
יאללה מתחילים!

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ''ישיביש נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 22 פברואר 2016, 14:37

היסטוריה ליטאית בישיבה הגדולה בישראל: תלמידי ישיבת מיר בשכונת בית ישראל בירושלים הופתעו היום (ב) לשמוע שיעור כללי מראש הישיבה הגאון רבי אליעזר יהודה פינקל שנמסר בשפה העברית.

עד היום השיעור היה נמסר בשפת היידיש כמסורת ראשי הישיבה מזה דור דור.

כעת עם השינוי בשבוע שעבר בשיעור כללי שמסר הגאון רבי יעקב שמואלביץ - ממשיך דרכו של אביו הגאון רבי רפאל זצ"ל והשיעור שנמסר בשפה העברית - הוחלט לעבור באופן כללי לשפה העברית.

הגרא"י פינקל אמר לתלמידים כי תמיד חשב לשנות, אך מכיוון שבישיבה לא שינו המשיך את המסירה בשפת היידיש, אך כעת לאחר שיעורו של הגר"י שמואלביץ הוחלט על השינוי מה שיגרום לבחורים רבים להבין את השיעור.

יצויין כי עדיין יש את השיעורים של הגאון רבי אשר אריאלי המכילים מאות בחורים ונמסרים בשפת היידיש.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ''ישיביש נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 22 פברואר 2016, 14:40

תקנון חדש בישיבת כנסת-יצחק בקרית ספר: ראש הישיבה הגאון רבי שמעון נוביק, פרסם תקנות מיוחדות לתלמידי הישיבה, באשר להשתתפות בני הישיבה בשמחות חבריהם.

בתקנון נקבע כי רק בני ה'קיבוץ' יורשו להשתתף בחתונות של בני הישיבה, וכי בסעודת המצווה של החתונה ישתתפו עשרה בחורים בלבד.

שעת עזיבת האולם לא יאוחר מהשעה - 11:30 (גם בחתונות בב"ב), לשבת אויפרוף או שבע ברכות יוזמנו ארבעה בחורים בלבד.

אל מכתב ראש הישיבה צירפו את חתימותיהם: ראש הישיבה הגאון רבי יעקב קרפ ומשגיח הישיבה הגאון רבי יהושע עלזעס.

כפי שאומר אחד התלמידים: "בשבועות הקרובים צפויים למעלה מעשרים מבני הישיבה להינשא, משכך ראו ראשי הישיבה חשיבות גדולה בתקנון, זאת בפרט שאנו עומדים בעיצומו של חודש אדר שבעולם הישיבות אינו תקופת הזוהר".

עוד אומרים תלמידי הישיבה כי תקנות אלו מובנות ומוצדקות, וכי "לא ייתכן שבחור שחוזר לישיבה באחת בלילה יוכל להשכים לתפילת שחרית ולהתרכז כרגיל בסדר א'. התקנות ייושמו במלואן".

אחדות
הודעות: 10
הצטרף: 29 נובמבר 2015, 21:39

Re: ''ישיביש נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי אחדות » 22 פברואר 2016, 15:13

ואיפה יערוך הנגיד רכניץ את סיום הש"ס לע"נ חמיו? ב'ארחות תורה'

הנגיד שלמה יהודה רכניץ יערוך סיום לעילוי נשמת חמיו הגאון הרב חיים ישראל בעלסקי זצ"ל בישיבת ארחות תורה • בישיבה מקווים שהגראי"ל ישתתף בסיום
י' אדר התשע"ו / 19.02.2016 13:24
רכניץ
צילום: מסך, לייקוד סקופ
10
בעוד מספר ימים יציין הנגיד שלמה יהודה רכניץ את השלושים לחמיו, הגרח"י בלסקי זצ"ל, ראש ישיבת תורה ודעת, בדרך ייחודית.

מתברר שבחורי ישיבת 'ארחות תורה' חילקו ביניהם את לימוד שני ש"סים האחד לעילוי נשמתו של הגאון רבי יוסף דיסקין זצ"ל, והשני לזכר חמיו של רכניץ – הגרח"י בעלסקי זצ"ל.

ביום בו נערך, לפני כשבוע, סיום הש"ס לע"נ של הגר"י דיסקין זצ"ל לא חש ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן בטוב, ונבצר ממנו להשתתף באירוע.

בישיבה מקווים כי ביום הסיום לע"נ הגרח"י בלסקי יחוש בטוב ויגיע לכבד את האירוע בנוכחותו.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ''ישיביש נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 22 פברואר 2016, 15:18

לא יודע עד כמה זה קשור אבל ממש התרגשתי לקרוא:


באתר הידברות פורסם אתמול כי הגר"ח קנייבסקי מצוה על תושבי חוץ לארץ לחסל את עסקיהם ועלות לארץ ישראל

הכתבה לפניכם:

תשובת הרב קנייבסקי הדהימה את איש העסקים


יהודי בשם רפאל, המתגורר בארה"ב, שלח בשבוע שעבר פקס לרב חיים קנייבסקי, עם שאלות לגבי עסק מסוים שבכוונתו לפתוח שם. התשובה הקצרה והנחרצת הפתיעה אותו

מזה תקופה כולנו שומעים שהרב קנייבסקי מורה ליהודי התפוצות לעלות בהקדם לארץ ישראל. אל אתר הידברות הגיע הפעם מכתב שאלה בנושא עסקי בארה"ב, ובו תשובה בכתב ידו של שר התורה, מרן הרב קנייבסקי, ובו הוא מודה במפורש לעלות לארץ ישראל בהקדם. כלומר, כל השיקולים העסקיים שבהם התלבט איש העסקים, שביקש את עצת הרב, לא זכו כלל להתייחסות, כיוון שהעלייה לארץ האפילה על כל השאר.

המשב"ק של הרב סיפר לשואל שהרב קרא את כל המכתב הארוך פעמיים, ולאחר מכן כתב את תשובתו הנחרצת – "תבואו לארץ ישראל להישאר כאן, כי במוצאי שביעית בן דוד בא".

לשמירת פרטיותו של השואל, טשטשנו את המכתב (שנשלח למערכת אתר הידברות ע"י קרובת משפחתו), אך השארנו כמובן את תשובת מרן שר התורה

http://www.hidabroot.org/sites/default/ ... 012.45.jpg


http://www.hidabroot.org/he/article/192609

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ''ישיביש נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 29 פברואר 2016, 21:47

גורמים המזוהים עם נטורי קרתא ופלגים קיצונים בחסידות סאטמר, מאיימים בחרם נגד ישיבת מיר, זאת בעקבות המעבר למסירת השיעורים בישיבה בשפה העברית. לטענת הגורמים, אין המדובר באירוע אקראי לפיו ראשי הישיבה החליטו לעבור לשפה מובנת יותר לרוב התלמידים, אלא ב"חלק ממזימה לשנות את אופי הציבור החרדי".

הגורמים מזכירים את האיסור שהוטל על תלמידי הישיבה להשתתף בהפגנה שאורגנה במהלך החורף האחרון על ידי הפלג הירושלמי והעדה החרדית נגד חוק הגיוס המתוקן.
לדבריהם, "המעלה של הישיבה הגדולה בישראל ואולי אף בעולם היהודי כולו, הייתה שתמיד נתנו לכל תלמיד מכל מוצא עדה ומגזר את התחושה שיש לו בית שמקבל אותו. חבל מאוד שנצטרך כעת לצאת בחרם רק כדי למנוע מאותם בחורים להיטמע בתרבות הישראלית".

"בישיבת מיר לומדים מאות בחורים חסידיים שרבים מהם רבותיהם מקפידים שידברו רק בשפת האידיש. בנוסף דעתם ידועה כנגד חוק הגיוס וזכותם הבסיסית של אותם בחורים המגיעים ללמוד בישיבה הינה שיוכלו להישמע לדעת רבותיהם" אומר אחד הגורמים. הגורמים כאמור רואים במעבר לשפת העברית שבירת חומות ההתבדלות ולא מקבלים את ההסבר הפשוט לעניין.
כזכור לפני כשלושה חודשים קיימו גורמים קיצונים הפגנה בשכונת בורו פארק מול האולם בו נערך דינר עבור ישיבת מיר, זאת בשל החלטת רבני הישיבה לאסור על התלמידים להשתתף בהפגנה נגד חוק הגיוס המתוקן.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

ממלכת התורה חוגגת 200

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 01 מרץ 2016, 03:30

פרסום ראשון: לרגל 200 שנה לייסודה של ישיבת 'מיר' ממלכת התורה הגדולה בעולם יוצאת הישיבה בסדרה של עשרות דינרים בארץ ובעולם. המטרה: גיוס היסטורי של 200 מיליון דולרים סכום שעתיד להחזיק את הישיבה לכ-5 שנים. דינר מרכזי יתקיים בבנייני האומה. עוד על הפרק: מסע עשרות התורמים בתחנות ישיבת מיר בעולם.
זה לא סוד כי ישיבת מיר המונה אלפי אברכים ובחורים צורכת סכום אדיר של כספים על מנת לבסס ולקיים את הישיבה מדי חודש בחודשו, מנהלי וראשי הישיבה ראו סייעתא דשמיא גם בזמנים הקשים ביותר, אך כל חודש שעובר הוא בגדר 'נס'. אי לכך החליטו לצאת בהנהלת הישיבה בפרויקט היסטורי שיביא להסדר הכספים בישיבה למשך כחמש שנים.
בתקופה זו מציינים 200 שנה לייסודה של ישיבת 'מיר' שהחלה את דרכה בעיר מיר שבבלארוס על ידי הרב שמואל טיקטינסקי, לפני שנת ה'תקע"ה, בתקופת מלחמת העולם הראשונה כבש הצבא הגרמני את מיר והרוסים פינו את התושבים לפנים רוסיה.

מאז עברה הישיבה טלטלות רבות עד לייסודה מחדש בירושלים על ידי הרב אליעזר יהודה פינקל, שייסד את הישיבה מחדש, עם חלק מהתלמידים והרבנים ששרדו, בשכונת בית ישראל בירושלים. הרב פינקל פתח את הישיבה גם עבור קבוצות של בחורים ואברכים חסידיים וירושלמים. כבר בראשית ימי הישיבה בירושלים נפתחה בה "חבורה" של ירושלמים תלמידי החזון איש, בראשות הרב משה יהושע לנדא והרב חיים ברים,
בהמשך כיהן כראש הישיבה הגרנ''צ פינקל זצ''ל שאף הקים סניף של הישיבה בברכפלד במודיעין עילית אשר מונה כ700 בחורים.
הישיבה כיום מונה כ-7,000 אברכים ובחורים בסך הכל, במהלך התקופה הקרובה ייערכו עשרות דינרים שיתפרסו על פני שלוש שנים ומטרתם הסופית לגייס כ-200 מיליון דולר, ארבעים מיליון דולר לכל שנה.
ביום ראשון י' אדר ב' הקרוב צפוי להיערך דינר מיוחד בציריך בהשתתפות ראשי ורבני הישיבה, במקביל, מופץ עלון שיוצא אחת לתקופה בשם 'בית מדרש' המסקר את פעילות הדינרים ובו מאמרים מראשי, רבני ומוקירי הישיבה.
שלל רעיונות נרקמים בימים אלו כיצד יוכלו להפיק את המיטב מהפרויקט ולגייס את מלוא הסכום המדובר, בין היתר דובר על אפשרות בה יסעו עשרות תורמי ונגידי הישיבה למסע בתחנותיה ההיסטוריים של ישיבת מיר המיתולוגית ברחבי העולם.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ''ישיביש נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 04 מרץ 2016, 03:41

פטירתו של ראש ישיבות פוניבז' וקמניץ הגרח"ש ליבוביץ' זצ"ל: בעלון 'פרי חיים' המכיל מתורתו של הגראי"ל שטיינמן, מובאים דברים ששוחח הגראי"ל עם המנוח זצ"ל בביקורו האחרון.

"בתחילה סיפר לו רבינו מה שזוכר מימי בחרותו כשראה את סבו הגדול מרן הגאון רבי ברוך בער זצוק"ל בקמניץ, כששהה רבינו באותו זמן אצל דודו שהיה מורה הוראה חשוב בקמניץ. ודיבר רבינו בשבחו של רבי ברוך בער שקרא את שם ספרו על שם אביו, שהי' נקרא שמואל, ואמר 'ער איז געווען אגרויסר צדיק...'

"וסיפר רבינו שכשרבי ברוך בער הי' נוסע לאמריקה היה עובר דרך בריסק להיפרד ממרן הגרי"ז זצוק"ל, וכן בשובו היה חוזר דרך בריסק ונכנס למרן הגרי"ז זצוק"ל. וכשהזכירו שהיה רבי ברוך בער שותף בהצלת רבינו בזמן המלחמה, אמר רבינו הכל נגזר, כמו שאומרים - בראש השנה יכתבון וביום צום כפור יחתמון וכו'. והתעניין רבינו אצל הנפטר הגדול על השיעורים שמוסר בישיבות, וכשאמר שמוסר שיעורים גם בפוניבז' וגם בקמניץ, שאלו רבינו אם לומדים בשניהם את אותה המסכת, וכשהשיב שזה שתי מסכתות, הגיב רבינו שזה דבר קשה".

לסיום הוא מוסיף אנקדוטה הלכתית מסקרנת שאירעה השבוע: "ואזכיר דבר הלכה שאמרו לרבינו בשם הנפטר הגדול הגרח"ש זצ"ל, שכשהי' רואה שמניחים ספרים על גבי עציצים הנמצאים בפרוזדור הישיבה, היה זועק הרי זה עציץ נקוב, וכקרקע דמי, ואסור להניח על זה ספרים. ונהנה רבינו מהרעיון, אך לא הסכים עם זה למעשה".

במקביל, סדרת ההספדים על ראש הישיבה נמשכת, והערב בשעה 21:00 יתקיים הספד בבית המדרש יוצאי פוניבז' בשכונת עזרת תורה בירושלים, שם יספידו הגאון רבי אברהם נח גרבוז, הגאון רבי חיים פרץ ברמן, הגאון רבי חזקיהו יוסף שרייבר והגאון רבי צבי קפלן.

הספד נוסף ייערך בהיכל כולל פוניבז' בשעה 18:30 ובו יספידו הגאון רבי אברהם ארלנגר והגאון רבי בנימין אפשטיין.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

ממלכת התורה נפרדת מ''העדה''

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 06 מרץ 2016, 16:07

סערת הזריקות בעופות בעדה החרדית, שהביאו לחשש גדול כי מדובר בעופות טריפה, גרמה גם לפולמוס גדול בכל מה שקשור לצריכת העופות, בעיקר במוסדות התורה המרכזיים.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי בישיבת מיר בשכונת בית ישראל בירושלים, צרכנית גדולה ומשמעותית של עופות, הפסיקו לקנות בשבוע האחרון עופות של העדה החרדית.

גם בישיבה הכלל חסידית 'כוכב מיעקב' טשעבין בירושלים נערכו דיונים סוערים בנושא כשרות העופות ובעקבות הסיפור - בשבוע האחרון לא היו עופות בכלל בישיבה בארוחות הצהריים, רק בשבת האחרונה חזרו העופות לסעודות בישיבה.

מנגד, בחסידויות נוספות בירושלים, כדוגמת תולדות אהרן ודושינסקיא, החליטו להמשיך לצרוך את העופות. האדמו"ר מדושינסקיא אף התייחס לכך בסעודה שלישית בשבת האחרונה ואמר שהבד"ץ פסקו שאין שינוי בכשרות והכל למהדרין ואין שום חשש.עדויות נוספות הגיעו ל'בחדרי חרדים' שחשף את הפרשה לראשונה לפני שבוע וחצי, כי קייטרינג גדול בירושלים המספק אוכל לעשרות מוסדות קיבל לידיו בחזרה למעלמה מ-5000 מנות של עופות.

גם אצל האחים לבית משפחת ברנסדורפר קיימת מחלוקת לגבי העופות. רק בשבוע שעבר נפתח מערך שחיטה חדש בכשרותו של הגאון רבי דוב לנדאו, לפי שיטת בעל ה'קנה בושם' הגר"מ ברנדסדורפר זצ"ל. ולאור הוראותיו ופסקי בנו הגאון רבי משה ברנדסדורפר אב"ד היכל הוראה בארה"ק ומגדולי הפוסקים בזמנינו, שאף יצא חוצץ נגד העדה החרדית ופסק שהזריקות מטריפות את העופות.

מנגד, בן אחר, הגאון רבי שמואל ברנסדורפר, פסק בערב שבת במכתב שפרסם בתשובה הלכתית שכל הנפיחות כתוצאה מהזריקות היא מחמת שהחומר אינו נספג כראוי והחריפות של החומר שורף ומכלה את הבשר מסביבו, וזה קורה רק כשנכנס החומר בעוף והמציאות היא שאינו משתנה לגריעותא מיום ליום ואין לזה שייכות לכל מיני ריעותות ודלקות שמכלים הבשר.

סמל אישי של משתמש
חזן
הודעות: 1027
הצטרף: 17 ספטמבר 2014, 12:07

Re: ''ישיביש נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי חזן » 07 מרץ 2016, 17:01

חוזר בתשובה כתב:היסטוריה ליטאית בישיבה הגדולה בישראל: תלמידי ישיבת מיר בשכונת בית ישראל בירושלים הופתעו היום (ב) לשמוע שיעור כללי מראש הישיבה הגאון רבי אליעזר יהודה פינקל שנמסר בשפה העברית.

עד היום השיעור היה נמסר בשפת היידיש כמסורת ראשי הישיבה מזה דור דור.

כעת עם השינוי בשבוע שעבר בשיעור כללי שמסר הגאון רבי יעקב שמואלביץ - ממשיך דרכו של אביו הגאון רבי רפאל זצ"ל והשיעור שנמסר בשפה העברית - הוחלט לעבור באופן כללי לשפה העברית.

הגרא"י פינקל אמר לתלמידים כי תמיד חשב לשנות, אך מכיוון שבישיבה לא שינו המשיך את המסירה בשפת היידיש, אך כעת לאחר שיעורו של הגר"י שמואלביץ הוחלט על השינוי מה שיגרום לבחורים רבים להבין את השיעור.

יצויין כי עדיין יש את השיעורים של הגאון רבי אשר אריאלי המכילים מאות בחורים ונמסרים בשפת היידיש.
שפת האידיש חוזרת ל'מיר'

ראש ישיבת מיר הגאון רבי אליעזר יהודה פינקל שב היום (שני) למסור את השיעור כללי בשפת האידיש, זאת לאחר שבשבועות האחרונים עברו בישיבה למסור בשפת העברית.

הבוקר נדהמו הבחורים לגלות כי הרב פינקל מסר את השיעור הקבוע כפי מנהגו מימים ימימה בשפת האידיש.

לא ברור מה הוביל לשינוי אולם הבוקר כאמור שב הגרא"י פינקל למסור את שיעורו הקבוע בשפת האידיש.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ''ישיביש נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 11 מרץ 2016, 00:16

משכות התפילות למען הגאון רבי יעקב אדלשטיין רבה של רמת השרון, שאושפז השבוע בבית החולים, לאחר שחש שלא בטוב וסבל מבעיות נשימה.

אחיו של רבי יעקב וראש ייבת פוניבז', הגאון רבי גרשון אדלשטיין, ביקש ממקורביו לתלות מודעה בישיבת פוניבז' שם כתב בכתב ידו: "נא להתפלל לרפואת יעקב בן מרים [רב דרמת השרון ושכ' נאות יוסף ב"ב] המשפחה".

הגאון רבי יעקב אדלשטיין הינו מגדולי הדור והוא זקוק לרחמי שמים. אמנם מצבו טוב יחסית אך בשל גילו הוא חשוף לסכנה.

הציבור נקרא להתפלל לרפואת הגאון רבי יעקב בן מרים לרפואה שלמה בתוך שאר חולי עמו ישראל.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ''ישיביש נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 11 מרץ 2016, 00:17

הגרב"ד פוברסקי, חבר מועצת גדולי התורה של דגל התורה וראש ישיבת פוניבז', הגיע הערב (ה) לביתו של חבר מועצת חכמי התורה הגאון רבי שמעון בעדני, במעונו ברחוב בן יעקב בבני ברק.

הפגישה התקיימה לבקשת חברי מועצת חכמי התורה, כדי לשמוע את עמדת הגרב"ד פוברסקי על מספר נושאים העומדים על הפרק בציבוריות התורנית ספרדית ובענייני הנהגת רשת החינוך - בעקבות החלטת גדולי ישראל בעניין המחוז החרדי.

בסיום הפגישה נידונו גם חוק הגיוס ועמדת גדולי ישראל בנושא הכותל הרפורמי.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ''ישיביש נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 11 מרץ 2016, 01:17

פרסום ראשון: עשרות אברכים הלומדים בכולל "אמת ושלום" בראש העין שבנשיאותו של המקובל הרב אבנר עפג'ין, קיבלו היום (חמישי) הודעה לפיה החל מה"זמן" הבא הכולל ייסגר ו-40 האברכים שלומדים בו ייאלצו למצוא לעצמם מקום לימודים חילופי.

ראש הכולל, הרב עקיבא מדלוב, מסר לאברכים הודעה לפיה הכולל ייסגר מאחר והישיבה של הרב עפג'ין בה שוכן גם הכולל גדלה, ואין בה עוד מקום לאברכים בבית המדרש.

אלא שבשיחות עם "כיכר השבת" מספרים אברכים שלומדים ב"כולל" כי למעשה הסיבה בגללה הוחלט לסגור את הכולל היא שהרב עפג'ין נקלע לקשיים כלכליים ואינו יכול עוד לממן את הכולל שעד לאחרונה העניק לאברכים תנאים טובים יחסית. המלגה בכולל, לפי הידוע, עמדה על סכום של כ-4,000 שקלים והכולל גם הציע לאברכים ארוחות יומיות.

"בשנה האחרונה חווינו על בשרינו את הקשיים הכלכליים" אומר ל"כיכר השבת" אברהם, אברך שלומד בכולל: "לא תמיד קיבלנו את המלגה, לעתים קיבלנו רק חלק מהמלגה ולעתים גם את זה לא. הרב אמנם נתן לנו כל כסף שהצליח לגייס, אך הבנו שהרב עפג'ין נקלע לקשיים". האברך מספר כי בשלושת החודשים האחרונים האברכים לא קיבלו בכלל מלגה. לדבריו, ראש הכולל הבטיח כי בימים הקרובים ישולם לאברכים חלק מהמלגה, אך הכולל כאמור יסגר.

האברכים מספרים כי הרב עפג'ין נקלע לקשיים מאחר ולפני כשנה וחצי החליט לפתוח משחטה בצפון עליה הוא יפקח. לצורך כך גייס הרב כספים מתרומות והמשחטה אמורה הייתה להפוך רווחית ולהחזיק את מוסדותיו של הרב. הרב אף הצהיר לפני כשנה כי הוא מתכנן לפתוח כולל ל-3,000 אברכים שימומנו מהכנסות המשחטה, אלא שלאחר מספר חודשים התברר שהמשחטה מסבה נזקים כלכליים כבדים במקום להפוך לרווחית.

האברכים ששוחחו עם "כיכר השבת" ביקשו להדגיש כי הם מוקירים טובה לרב על חמש השנים במהלכם החזיק אותם הרב עם תנאים טובים מהמקובל ב"כוללים" במרכז הארץ, אך הם כואבים את סגירת ה"כולל" המרכזי.

את תגובת הרב עפג'ין לא ניתן היה להשיג.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ''ישיביש נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 17 מרץ 2016, 21:10

התייחסות ראשונה של גדולי ישראל שליט"א לטרגדיות בימים האחרונים: בפתח שעורו היומי אמר מרן ר"י פונוביז הגרב"ד פוברסקי - המצב בו אנו שרויים הוא מצב של מגיפה ממש כ"כ הרבה צרות של מיתת אברכים ובחורי ישראל. ובחז"ל איתא כשעלה משה רבינו לשמים לקבל את התורה נתנו לו המלאכים מתנות. ומלאך המוות לימד אותו אז את סוד הקטורת שהיא מפסיקה מגיפה. הקטורת היא סמל יראת שמים חובה עלינו להתחזק מאד ביראה טהורה ובזה נזכה לישועת ה'.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ''ישיביש נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 21 מרץ 2016, 15:12

בישיבת תפרח הוחלט להתיר לקיים את טיש הפורים של ראש הישיבה הגאון רבי אביעזר פילץ, למרות האבל על אחיו הרב שמחה פילץ זצ"ל.

כפי שדווח ב'בחדרי חרדים' ביום שישי, בישיבה ביטלו את הטיש עקב האבל, אך בחורי הישיבה שלהם זה הטיש השנתי בו הם חוגגים עם ראש הישיבה וכבר הכינו הכל עבורו, כולל ה'כלוב' שבו נמצא ראש הישיבה בשעת הטיש, עשוי גדרות מברזל עם מחסומים בכדי שהבחורים השיכורים לא ייגשו לראש הישיבה.

הגר"א פילץ התיר לערוך את הטיש עקב כך שפורים מבטל את האבלות על פי דעת הרמ"א, שלא כדעת השולחן ערוך, אך ציין את מה שכתוב במשנה ברורה שלא לעשות יותר מידי שמחה - גם אם פורים מבטל אבלות.

במכתב שפורסם בישיבה כתב ראש הישיבה: "לאחי ורעי בני הישיבה היקרים המסולאים בפז, החיים והברכה לרוב שמחה ובנעימות נצח, אין יד ה' היא הייתה בנו כשמתוך איגרא רמא ברוממות שמחת התורה, בסוגיא דגרירה באנו במצולות ים בירא עמיקתא רחמנא ליצלן, ועל ידי זה נתבטלו התמידים כסדרם שעות העונג של דיבוק חברים וכל אביזרייהו כי בכפליים הכנו אלוקים".

"ולזאת עתה באנו בבקשה שטוחה בבכי ובתחנונים שלא ליתן פתח כל שהוא לבעל דבר המשחית להשחיל איזו שהוא ריפיון בשקידת התורה, וימים אלו שכבר הוחזקו בישיבתנו הקדושה מקדמא דנא כימי התעלות מיוחדים לקראת קבלת התורה מאהבה, (בבחינת שלושת ימי הגבלה במעמד הר סיני). שום עיסוק אחר גם אם הוא מאורגן בשליחות דמצווה לא יגיע ערכו לעסק התורה ובפרט בימים אלו שתלמוד תורה כנגד כולם".

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ''ישיביש נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 21 מרץ 2016, 15:19

המצב הכלכלי, הביאה את רשת מוסדות 'עטרת שלמה' שבראשות הגאון רבי שלום בער סורוצקין לחלוקת ענק לקראת פסח.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי 4000 תלמידי המוסדות של הרשת, יזכו להתלבש לחג החרות הקרב במיטב הביגוד, חינם כסף.

מדובר בתלמידי הישיבה גדולה, רשת הישיבות קטנות המונה 900 בחורים, ואברכי הכוללים וכן בוגרי הישיבות קטנות של הרשת.

מדובר בחלוקת ענק של כובעים, חליפות, נעליים ומשקפיים. כל תלמיד בישיבה יקבל כובע, חליפה, נעליים ומשקפיים. בוגרים ואברכים יקבלו תלוש לחליפה וכובע ב-500 שקל במקום 2000 שק,ל סך ההוצאה.

מדובר בחלוקה שטרם הייתה במוסדות עטרת שלמה לעומת חלוקות אחרות בארץ. החליפות מיוצרות בטורקיה והכובעים באיטליה.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ''ישיביש נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 29 מרץ 2016, 14:13

"אורחות תורה" מתרחבת: פותחת ישיבה קטנה בירושלים
במעונו של מרן הגראי"ל שטיינמן ייערך כנס יסוד לישיבה קטנה "אורחות תורה" בירושלים מיסודה של הישיבה בבני ברק • היוזם: ראש ישיבת חברון • ומי יכהנו כראשי הישיבה? • פרסום ראשון (חרדים)
ישראל כהן- כיכר השבת
בימים הקרובים צפוי להתקיים במעונו של מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרון לייב שטיינמן כנס היסוד בו יוכרז על פתיחתה של הישיבה החדשה, ישיבה קטנה "אורחות תורה" בירושלים.
מי שיזם ודחף את פתיחת הישיבה המדוברת הינו חבר מועצת גדולי התורה הגאון רבי דוד כהן ראש ישיבת "חברון - גבעת מרדכי" שיכהן כנשיא הישיבה ויכריע בשאלות מסובכות.
כראשי הישיבה יכהנו הגאונים הרבנים יהושוע מישקובסקי בנו של הגר"ח משיקובסקי ורבי אליהו דיסקין. בנוסף, כמשגיח יכהן הגאון רבי מרדכי פרצוביץ.
על פי התכנון הישיבה צפויה לכבוש עד מהרה את אחד המקומות המרכזיים בכותל המזרח של עולם הישיבות כאשר הביקוש גדול מההיצע.
כאמור הגר"ד כהן זירז את הקמתה לאור העובדה שקיים כיום חסר בישיבות קטנות טובות באזור ירושלים וכעת ניתן להרבות מקומות תורה.

סמל אישי של משתמש
גאון הגאונים
הודעות: 1023
הצטרף: 19 דצמבר 2015, 21:54

Re: ''ישיביש נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי גאון הגאונים » 03 אפריל 2016, 16:05

חוזר בתשובה כתב:"אורחות תורה" מתרחבת: פותחת ישיבה קטנה בירושלים
ם.
מי שיזם ודחף את פתיחת הישיבה המדוברת הינו חבר מועצת גדולי התורה הגאון רבי דוד כהן ראש ישיבת "חברון - גבעת מרדכי" שיכהן כנשיא הישיבה ויכריע בשאלות מסובכות.


כאמור הגר"ד כהן זירז את הקמתה לאור העובדה שקיים כיום חסר בישיבות קטנות טובות באזור ירושלים וכעת ניתן להרבות מקומות תורה.
הגר"ד כהן כהן כבר פרש ממקשריו הישיבה זו בעקבות חשש הגר"י חברוני כי הדבר יכול להרוס לישיבה הקטנה של חברון
אתם מוזמנים להציע לי חתימה

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8616
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54
נתן תודה: 92 פעמים
קיבל תודה: 59 פעמים

Re: ''ישיביש נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 04 אפריל 2016, 14:04

גאון הגאונים כתב:
חוזר בתשובה כתב:"אורחות תורה" מתרחבת: פותחת ישיבה קטנה בירושלים
ם.
מי שיזם ודחף את פתיחת הישיבה המדוברת הינו חבר מועצת גדולי התורה הגאון רבי דוד כהן ראש ישיבת "חברון - גבעת מרדכי" שיכהן כנשיא הישיבה ויכריע בשאלות מסובכות.


כאמור הגר"ד כהן זירז את הקמתה לאור העובדה שקיים כיום חסר בישיבות קטנות טובות באזור ירושלים וכעת ניתן להרבות מקומות תורה.
הגר"ד כהן כהן כבר פרש ממקשריו הישיבה זו בעקבות חשש הגר"י חברוני כי הדבר יכול להרוס לישיבה הקטנה של חברון
לא הבנתי, יש מספיק ישיבות קטנות בירושלים או שחסר ישיבות ?
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאון הגאונים
הודעות: 1023
הצטרף: 19 דצמבר 2015, 21:54

Re: ''ישיביש נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי גאון הגאונים » 04 אפריל 2016, 14:26

עזוב הכל פוליטקה
השאלה על הרישום אם זה יגנוב לו בחורים
אתם מוזמנים להציע לי חתימה

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ''ישיביש נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 07 אפריל 2016, 13:41

"צורך השעה להקים ישיבות אשר יגדלו תלמידי חכמים עמלים ושוקדים בתורה שיהיה כל עסקם בתורה ויראת שמיים"
ישיבת 'אורחות תורה' הוותיקה פותחת ישיבה קטנה חדשה בעיר ירושלים בנשיאותו של ראש ישיבת חברון הגר"ד כהן. אתמול (חמישי) פרסמו גדולי ישראל ובראשם מרן הגראי"ל שטיינמן מכתב ברכה ייחודי לתלמידי הישיבה החדשה.

"לכבוד המתכנסים באסיפה למען יסוד הישיבה קטנה בירושלים שע"י ישיבתנו אורחות תורה, כאשר בס"ד נתרבו ספסלי בית המדרש בתלמידים וצורך השעה להקים ישיבות אשר יגדלו תלמידי חכמים עמלים ושוקדים בתורה שיהיה כל עסקם בתורה ויראת שמיים ויהיה לימודם ברמה גבוהה בדרך המסורה מרבותינו", כתבו גדולי ישראל.

עוד נכתב כי "כעת עומדים לפתוח ישיבה קטנה בירושלים אשר בראשות הישיבה יעמדו רבנים חשובים להרבות בה תורה ויראת שמיים. אנו מקווים שחפץ ה׳ בידינו יצליח לייסד מקום גדול לתורה ויראה ויהיו בחורי הישיבה מתברכים מאת ה׳ בעלייה לגדלות בתורה ביראת שמיים בתפילה במידות טובות להגדיל תורה ולהאדיר".

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ''ישיביש נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 10 אפריל 2016, 01:21

במיר ברכפלד יוצאים נגד הצימרים
ימי הבין הזמנים הקרבים בחודש ניסן, מביאים את הרבנים להורות לתלמידים להיזהר ולהישמר מפאת האסונות - ישיבת מיר בברכפלד יוצאת עם אזהרה חדשה: צימרים שאינם ברוח התורה.

הנהלת הישיבה שיגרה מכתב להורי הבחורים, בו הם מזהירה כי בחור שייצא לנופש בבתי מלון או צימרים, יאבד את מקומו בישיבה.

במכתב להורי התלמידים נכתב - "הננו פונים אליכם במכתב זה בקריאה שאין מזרזין אלא למזורזין, בעניין יציאת הבנים בחורי ישיבתנו הק' לנופש בבתי מלון/צימרים, אשר כידוע מכשולות רוחניות וגשמיות לרוב במקומות אלו אשר אין דעת חכמים בהם".

בישיבה מזהירים: "אי לכך הננו להודיע שכל בחור אשר ייצא למקומות אלו שלא במסגרת משפחתית, הרי הוא מאבד את מקומו בישיבה. ובסייעתא דשמיא נרווה יחד נחת דקדושה מבנכם היקר שיזכה לעלות ולגדול בתורה ובחוכמתה".

בנוסף לכך כאמור, אנשי חינוך מזכירים את הסכנות בימי בין הזמנים, כאשר בחורי ישיבות נוסעים למסלולים ואינם זהירים כלל, מה שגורם להרבה אסונות.

סמל אישי של משתמש
גאון הגאונים
הודעות: 1023
הצטרף: 19 דצמבר 2015, 21:54

Re: ''ישיביש נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי גאון הגאונים » 10 אפריל 2016, 01:25

חוזר בתשובה כתב:במיר ברכפלד יוצאים נגד הצימרים
ימי הבין הזמנים הקרבים בחודש ניסן, מביאים את הרבנים להורות לתלמידים להיזהר ולהישמר מפאת האסונות - ישיבת מיר בברכפלד יוצאת עם אזהרה חדשה: צימרים שאינם ברוח התורה.

הנהלת הישיבה שיגרה מכתב להורי הבחורים, בו הם מזהירה כי בחור שייצא לנופש בבתי מלון או צימרים, יאבד את מקומו בישיבה.

במכתב להורי התלמידים נכתב - "הננו פונים אליכם במכתב זה בקריאה שאין מזרזין אלא למזורזין, בעניין יציאת הבנים בחורי ישיבתנו הק' לנופש בבתי מלון/צימרים, אשר כידוע מכשולות רוחניות וגשמיות לרוב במקומות אלו אשר אין דעת חכמים בהם".

בישיבה מזהירים: "אי לכך הננו להודיע שכל בחור אשר ייצא למקומות אלו שלא במסגרת משפחתית, הרי הוא מאבד את מקומו בישיבה. ובסייעתא דשמיא נרווה יחד נחת דקדושה מבנכם היקר שיזכה לעלות ולגדול בתורה ובחוכמתה".

בנוסף לכך כאמור, אנשי חינוך מזכירים את הסכנות בימי בין הזמנים, כאשר בחורי ישיבות נוסעים למסלולים ואינם זהירים כלל, מה שגורם להרבה אסונות.
מי שיודע מה המצב בצימרים היום עם הטלווזיות מודה לישיבת מירפלד על המהלך בתקוה שבכל עולם הישיבות יקחו את הנושא לידים
אתם מוזמנים להציע לי חתימה

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ''ישיביש נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 10 אפריל 2016, 01:43

גאון הגאונים כתב:
חוזר בתשובה כתב:במיר ברכפלד יוצאים נגד הצימרים
ימי הבין הזמנים הקרבים בחודש ניסן, מביאים את הרבנים להורות לתלמידים להיזהר ולהישמר מפאת האסונות - ישיבת מיר בברכפלד יוצאת עם אזהרה חדשה: צימרים שאינם ברוח התורה.

הנהלת הישיבה שיגרה מכתב להורי הבחורים, בו הם מזהירה כי בחור שייצא לנופש בבתי מלון או צימרים, יאבד את מקומו בישיבה.

במכתב להורי התלמידים נכתב - "הננו פונים אליכם במכתב זה בקריאה שאין מזרזין אלא למזורזין, בעניין יציאת הבנים בחורי ישיבתנו הק' לנופש בבתי מלון/צימרים, אשר כידוע מכשולות רוחניות וגשמיות לרוב במקומות אלו אשר אין דעת חכמים בהם".

בישיבה מזהירים: "אי לכך הננו להודיע שכל בחור אשר ייצא למקומות אלו שלא במסגרת משפחתית, הרי הוא מאבד את מקומו בישיבה. ובסייעתא דשמיא נרווה יחד נחת דקדושה מבנכם היקר שיזכה לעלות ולגדול בתורה ובחוכמתה".

בנוסף לכך כאמור, אנשי חינוך מזכירים את הסכנות בימי בין הזמנים, כאשר בחורי ישיבות נוסעים למסלולים ואינם זהירים כלל, מה שגורם להרבה אסונות.
מי שיודע מה המצב בצימרים היום עם הטלווזיות מודה לישיבת מירפלד על המהלך בתקוה שבכל עולם הישיבות יקחו את הנושא לידים
אכן כן, וכמו בדברים אחרים ישיבת מיר ברכפלד היא דמות להערצה וחיקוי בכל עולם הישיבות
ונקווה שגם ממהלך זה ילמדו שאר הישיבות

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ''ישיביש נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 17 אפריל 2016, 00:06

ישיבת 'באר התורה' (גי"ל) מבית וגן עוברים לבית שמש ראש הישיבה נכנס הערב למעונו של הגראי"ל שטיינמן שהעניק תרומה להקמת הבניין.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ''ישיביש נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 18 אפריל 2016, 20:00

בכינוס היסוד במעונו של מרן הגראי"ל שטיינמן לישי"ק אמרי משה בירושלים שע"י מוסדות ארחות תורה השתתפו עשרות הורים ומנהלים. נשאו דברים הגר"ד כהן ר"י חברון, הגר"ח מישקובסקי, הגר"א דיסקין שיכהן כראש הישיבה, ונציג ההורים הגר"א קפלן, בסיום המעמד נשא דברים רבינו מרן הגראי"ל שטיינמן שאמר בדבריו: "הקב"ה יעזור שמהמקום הזה תצא תורה לישראל".

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6212
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ''ישיביש נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 18 אפריל 2016, 21:35

חוזר בתשובה כתב:בכינוס היסוד במעונו של מרן הגראי"ל שטיינמן לישי"ק אמרי משה בירושלים שע"י מוסדות ארחות תורה השתתפו עשרות הורים ומנהלים. נשאו דברים הגר"ד כהן ר"י חברון, הגר"ח מישקובסקי, הגר"א דיסקין שיכהן כראש הישיבה, ונציג ההורים הגר"א קפלן, בסיום המעמד נשא דברים רבינו מרן הגראי"ל שטיינמן שאמר בדבריו: "הקב"ה יעזור שמהמקום הזה תצא תורה לישראל".
מי שיתעמק יראה שאכן מדובר בברכה קצרה [מאוד!]
אך כוללת הכל, לא צריך יותר מתומצת מזה!
אשרינו שזכינו לגדו"י שליט"א בדורינו השפל!
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

סמל אישי של משתמש
גאון הגאונים
הודעות: 1023
הצטרף: 19 דצמבר 2015, 21:54

Re: ''ישיביש נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי גאון הגאונים » 18 אפריל 2016, 22:39

חוזר בתשובה כתב:
גאון הגאונים כתב:
חוזר בתשובה כתב:במיר ברכפלד יוצאים נגד הצימרים
ימי הבין הזמנים הקרבים בחודש ניסן, מביאים את הרבנים להורות לתלמידים להיזהר ולהישמר מפאת האסונות - ישיבת מיר בברכפלד יוצאת עם אזהרה חדשה: צימרים שאינם ברוח התורה.

הנהלת הישיבה שיגרה מכתב להורי הבחורים, בו הם מזהירה כי בחור שייצא לנופש בבתי מלון או צימרים, יאבד את מקומו בישיבה.

במכתב להורי התלמידים נכתב - "הננו פונים אליכם במכתב זה בקריאה שאין מזרזין אלא למזורזין, בעניין יציאת הבנים בחורי ישיבתנו הק' לנופש בבתי מלון/צימרים, אשר כידוע מכשולות רוחניות וגשמיות לרוב במקומות אלו אשר אין דעת חכמים בהם".

בישיבה מזהירים: "אי לכך הננו להודיע שכל בחור אשר ייצא למקומות אלו שלא במסגרת משפחתית, הרי הוא מאבד את מקומו בישיבה. ובסייעתא דשמיא נרווה יחד נחת דקדושה מבנכם היקר שיזכה לעלות ולגדול בתורה ובחוכמתה".

בנוסף לכך כאמור, אנשי חינוך מזכירים את הסכנות בימי בין הזמנים, כאשר בחורי ישיבות נוסעים למסלולים ואינם זהירים כלל, מה שגורם להרבה אסונות.
מי שיודע מה המצב בצימרים היום עם הטלווזיות מודה לישיבת מירפלד על המהלך בתקוה שבכל עולם הישיבות יקחו את הנושא לידים
אכן כן, וכמו בדברים אחרים ישיבת מיר ברכפלד היא דמות להערצה וחיקוי בכל עולם הישיבות
ונקווה שגם ממהלך זה ילמדו שאר הישיבות
גם אם אתה אולי לומד במירפלד זה לא אומר שהיא מודל לחיקוי יתכן שכך צריך להיות אבל לכתוב וכמו בדברים אחרים ישיבת מיר ברכפלד היא דמות להערצה וחיקוי בכל עולם הישיבות זה הגזמה מופרעת
בא תן דוגמא במה מתבטא החיקוי בעולם הישיבות למירפלד
אתם מוזמנים להציע לי חתימה

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ''ישיביש נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 18 אפריל 2016, 22:49

גאון הגאונים כתב:
חוזר בתשובה כתב:
גאון הגאונים כתב:
חוזר בתשובה כתב:במיר ברכפלד יוצאים נגד הצימרים
ימי הבין הזמנים הקרבים בחודש ניסן, מביאים את הרבנים להורות לתלמידים להיזהר ולהישמר מפאת האסונות - ישיבת מיר בברכפלד יוצאת עם אזהרה חדשה: צימרים שאינם ברוח התורה.

הנהלת הישיבה שיגרה מכתב להורי הבחורים, בו הם מזהירה כי בחור שייצא לנופש בבתי מלון או צימרים, יאבד את מקומו בישיבה.

במכתב להורי התלמידים נכתב - "הננו פונים אליכם במכתב זה בקריאה שאין מזרזין אלא למזורזין, בעניין יציאת הבנים בחורי ישיבתנו הק' לנופש בבתי מלון/צימרים, אשר כידוע מכשולות רוחניות וגשמיות לרוב במקומות אלו אשר אין דעת חכמים בהם".

בישיבה מזהירים: "אי לכך הננו להודיע שכל בחור אשר ייצא למקומות אלו שלא במסגרת משפחתית, הרי הוא מאבד את מקומו בישיבה. ובסייעתא דשמיא נרווה יחד נחת דקדושה מבנכם היקר שיזכה לעלות ולגדול בתורה ובחוכמתה".

בנוסף לכך כאמור, אנשי חינוך מזכירים את הסכנות בימי בין הזמנים, כאשר בחורי ישיבות נוסעים למסלולים ואינם זהירים כלל, מה שגורם להרבה אסונות.
מי שיודע מה המצב בצימרים היום עם הטלווזיות מודה לישיבת מירפלד על המהלך בתקוה שבכל עולם הישיבות יקחו את הנושא לידים
אכן כן, וכמו בדברים אחרים ישיבת מיר ברכפלד היא דמות להערצה וחיקוי בכל עולם הישיבות
ונקווה שגם ממהלך זה ילמדו שאר הישיבות
גם אם אתה אולי לומד במירפלד זה לא אומר שהיא מודל לחיקוי יתכן שכך צריך להיות אבל לכתוב וכמו בדברים אחרים ישיבת מיר ברכפלד היא דמות להערצה וחיקוי בכל עולם הישיבות זה הגזמה מופרעת
בא תן דוגמא במה מתבטא החיקוי בעולם הישיבות למירפלד
זהו,שאני ממש אבל ממש לא לומד לשם
אני רק מעריך את הישיבה הזו מאד.

סמל אישי של משתמש
גאון הגאונים
הודעות: 1023
הצטרף: 19 דצמבר 2015, 21:54

Re: ''ישיביש נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי גאון הגאונים » 18 אפריל 2016, 22:52

חוזר בתשובה כתב:
גאון הגאונים כתב:
חוזר בתשובה כתב:
גאון הגאונים כתב:
חוזר בתשובה כתב:במיר ברכפלד יוצאים נגד הצימרים
זהו,שאני ממש אבל ממש לא לומד לשם
אני רק מעריך את הישיבה הזו מאד.
האמת שלא באמת חשבתי שאתה לומד שם כי אם היית לומד שם לא היית מגן על הישיבה אחרי שהיא אסרה עליך לצאת לצימרים עם חברים......
אתם מוזמנים להציע לי חתימה

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ''ישיביש נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 21 אפריל 2016, 17:42

בישיבת 'עטרת ישראל' בשכונת בית וגן בירושלים, יצאו למלחמה נגד הטכנולוגיה הפרוצה, ומכשירי הפלאפונים הלא מאושרים.

במכתב שנשלח בימים האחרונים על ידי הנהלת הישיבה לכל הורי התלמידים, נכתב: "בחורף זה, השיג בנכם, כמו כל בני הישיבה הקדושה, התקדמות מרשימה ביותר במעלות התורה, היראה והמוסר. כה יתן ה' וכה יוסיף נחת, לראות את בנכם בין גדולי ישראל, מתוך שובה ונחת, בריאות איתנה, הצלחה בכל מעשי ידכם וכט"ס.

"במיוחד נציין את ההצלחה המרשימה, בניקיון מוחלט מכל פגעי הזמן והטכנולוגיה. כמובן שהשטן ממשיך להילחם קשות שלא לאבד נשק מסוכן וטמא זה, ואנו חייבים לעמוד כנגדו בכל אמצעי שבידינו, כדי לבלום נגע צרעת מסוכן זה, אשר "כל באיה לא ישובון", כידוע וכמפורסם.

"לכן באנו לשתף אתכם, הורים נכבדים וחשובים, כדי להיות בטוחים שלא תתפרץ שוב המגפה במחננו, הוחלט לידע אתכם גם בתקנה המיוחדת, אשר תוקנה על דעת ראש הישיבה, וכל אנשי הצוות המובחר של ישיבתנו הקדושה, מתוך הפצרה כי תיטיבו לעשות בשתפכם פעולה עמנו, לטובת בנינו, בחזקכם את ידנו, בסייעו בידם לעמוד על נפשם, מול שטן משחית נורא ומסוכן.

"הננו בזה לעשות משמרת למשמרת, כמש"נ "ושמרתם את משמרתי", ולהכריז על התקנה הבאה.
כל מי שבידו מכשיר שאינו מאושר על ידי "וועד הרבנים" הממונים על ידי גדולי ישראל, בכל מקום שהוא ובכל ימות השנה, לא יכירנו מקומו בין תלמידי ישיבתנו, אי לכך יורחק לאלתר מספסלי הישיבה וימחק מרשימת תלמידיה, כלפי כל רשות שהיא".

בעטרת מזהירים "בחור שימצא ח"ו נגוע באחד מפגעי הטכנולוגיה על כל סוגיה, בנוסף מהרחקתו מהיותו תלמיד ישיבתנו הקדושה, ניאלץ שלא לעסוק בסידורו בישיבה חילופית, ולהתייחס אליו בכל עניין כמי שלא קיימת כלפיו מחויבות של ישיבה לתלמידיה, כולל מענה לבירורים אודותיו בשידוכים והשתתפות בשמחותיו ושלא נהיה ח"ו מהצועקים ואינם נענים.

לסיום כותבים "נא ונא לשתף עמנו פעולה, כי בנפשותם של בנינו – בנכם הדבר, וכך צווינו להתנהג על ידי כל גדולי דורנו שליט"א בכל מקום שהוא. והננו בזה לברככם בחג מצות כשר ושמח.

על המכתב חתומים ראש הישיבה הגרב"מ אזרחי וכן צוות הישיבה המורחב.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ''ישיביש נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 22 אפריל 2016, 00:32

מאות אברכי כוללי "מגדל עוז" של הרב יחזקאל אתרוג קיבלו היום תוספת חג של אלף ש"ח לכל אחד, זאת בנוסף לשלושת המשכורות על החודשים האחרונים ששולמו גם הם בחודש האחרון לשמחת כל האברכים, הכספים נאספו במבצע מאסיבי של גיוס כספים שערך הרב אתרוג בחודש האחרון בארה"ב.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ''ישיביש נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 12 מאי 2016, 22:45

במהלך שיעור שמסר ראש ישיבת מיר הגרא"י פינקל בימים האחרונים בהיכל הישיבה בברכפלד,
הוא שלף לפתע שטר של 200 ש"ח ואמר לתלמידים ש"מי שעונה על שאלתו יקבל את הכסף במקום". לאחר כמה דקות של דממה, שאל הגרא"י פינקל שאלה נוספת ושלף שטר של 100 דולר אותם הבטיח למי שיענה תשובה.

השאלה הראשונה הייתה "כיצד ייתכן מקרה ובו יהודי הלך לעיר העתיקה בפסח לחנות של אינם יהודים וקנה חמץ והגיע לליל הסדר כיצד יכול להיות שהוא לא עבר על איסור חמץ".

השאלה השנייה היתה "איפה כתוב שמותר לאכול חמץ כל השנה? משמע שצריך היתר מסויים".

יצויין, כי במהלך שיעורים נוספים השתמש הרב פינקל באותה שיטה על מנת לדרבן את התלמידים להתפלפל בלימוד מתוך ריתחא דאורייתא.

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6212
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ''ישיביש נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 12 מאי 2016, 22:49

חוזר בתשובה כתב:במהלך שיעור שמסר ראש ישיבת מיר הגרא"י פינקל בימים האחרונים בהיכל הישיבה בברכפלד,
הוא שלף לפתע שטר של 200 ש"ח ואמר לתלמידים ש"מי שעונה על שאלתו יקבל את הכסף במקום". לאחר כמה דקות של דממה, שאל הגרא"י פינקל שאלה נוספת ושלף שטר של 100 דולר אותם הבטיח למי שיענה תשובה.

השאלה הראשונה הייתה "כיצד ייתכן מקרה ובו יהודי הלך לעיר העתיקה בפסח לחנות של אינם יהודים וקנה חמץ והגיע לליל הסדר כיצד יכול להיות שהוא לא עבר על איסור חמץ".

השאלה השנייה היתה "איפה כתוב שמותר לאכול חמץ כל השנה? משמע שצריך היתר מסויים".

יצויין, כי במהלך שיעורים נוספים השתמש הרב פינקל באותה שיטה על מנת לדרבן את התלמידים להתפלפל בלימוד מתוך ריתחא דאורייתא.
מה היו התשובות?
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ''ישיביש הרציני נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 12 מאי 2016, 22:55

ישיביש הרציני נייעס???
יאיר אייכה?

סמל אישי של משתמש
yehuda
הודעות: 1274
הצטרף: 24 יוני 2015, 05:36

Re: ''ישיבישע נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי yehuda » 13 מאי 2016, 00:25

מסודר כעת.
כמה פעמים אנו מבקשים וטהר לבנו לעבדך באמת?

הבה לא נזהם אותו... כי לב יש לנו רק אחד!

סמל אישי של משתמש
חזן
הודעות: 1027
הצטרף: 17 ספטמבר 2014, 12:07

Re: ''ישיביש הרציני נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי חזן » 13 מאי 2016, 00:52

חוזר בתשובה כתב: השאלה הראשונה הייתה "כיצד ייתכן מקרה ובו יהודי הלך לעיר העתיקה בפסח לחנות של אינם יהודים וקנה חמץ והגיע לליל הסדר כיצד יכול להיות שהוא לא עבר על איסור חמץ".
קנה את החמץ להקדש.

מני
הודעות: 189
הצטרף: 10 ינואר 2014, 00:29

Re: ''ישיבישע נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי מני » 16 מאי 2016, 00:27

הגאון הר' יהודה שטינברגר שליט"א ממודיעין עילית שהיה רמ' בישיבה למתחזקים בלוד פתח היום את הישיבה במודיעין עילית במתחם האחורי בישיבתו של הרב אוחנה שליט"א ראש הישיבה הרב שטינברגר והצות החשוב שאתו עובדים קשה ומסורים במיוחד לבחורים הנ"ל למתענינים מס' הטלפון של ראש הישיבה 0527637715 בהצלחה

נחמן
הודעות: 1269
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 11:42

Re: ''ישיבישע נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי נחמן » 16 מאי 2016, 11:36

הבחור משה חזן, תלמיד ישיבת 'שערי תבונה' באלעד, מי שכונה 'אסיר עולם התורה' לאחר שנעצר לאחר שלא התייצב בלשכת הגיוס, שוחרר הבוקר (ב') מכלא 4, לאחר שריצה את העונש שגזר עליו בית הדין הצבאי - 13 ימי מעצר.

201-1.jpg
201-2.jpg
[/size]
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
חוסיד
הודעות: 420
הצטרף: 14 אפריל 2013, 18:58

Re: ''ישיבישע נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי חוסיד » 16 מאי 2016, 11:42

היכן צולמה התמונה?
עם מי הוא רוקד שם? אבא שלו?
מי הם כל אלו מסביב?
אף אחד לא יכול להחזיק לו את הספר?????

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 16762
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
נתן תודה: 83 פעמים
קיבל תודה: 106 פעמים
יצירת קשר:

Re: ''ישיבישע נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 16 מאי 2016, 11:46

כל הקטע זה שהוא יצטלם עם הספר...
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6212
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ''ישיבישע נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 16 מאי 2016, 12:03

חוסיד כתב:היכן צולמה התמונה?
עם מי הוא רוקד שם? אבא שלו?
מי הם כל אלו מסביב?
אף אחד לא יכול להחזיק לו את הספר?????
אף אחד לא מחזיק לו את הספר, בכדי שיראו בתמונות שלמד את מסכת בבא מציעא.
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

עולמות
הודעות: 19
הצטרף: 11 אפריל 2016, 13:28

Re: ''ישיבישע נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי עולמות » 16 מאי 2016, 13:37

מענין מאיפה השיג את הכובע והחליפה מי שמסתובב איפה שנעצר אין לו את זה

נחמן
הודעות: 1269
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 11:42

Re: ''ישיבישע נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי נחמן » 16 מאי 2016, 13:39

חוסיד כתב:היכן צולמה התמונה?
עם מי הוא רוקד שם? אבא שלו?
מי הם כל אלו מסביב?
אף אחד לא יכול להחזיק לו את הספר?????
נגמר לך כל השאלות? יש עוד:
באיזה שעה בדיוק עשו התמונה?
מה שמותיהם של חבריו סביב?
מה מספר נעליים/משקפיים של הבחור?
של מי הרכב העומד לידם?

ממש שאלות גאונות!

סמל אישי של משתמש
ישיביש
הודעות: 1798
הצטרף: 27 מאי 2013, 19:21
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ''ישיבישע נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי ישיביש » 16 מאי 2016, 14:00

דווקא מתאים לו כובע וחליפה..... :lol:: :lol:: :lol:: :lol::

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8616
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54
נתן תודה: 92 פעמים
קיבל תודה: 59 פעמים

Re: ''ישיבישע נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 16 מאי 2016, 14:55

אין איזה מעמד קבלת פנים לבחור שבו הוא יסיים ש"ס ופוסקים - כפי שהיה בפעם הקודמת שקיבלו את פניהם אלפי איש בכיכר השבת ?
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ''ישיבישע נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 22 מאי 2016, 13:48

ראשי הישיבות שבים ומזהירים מפני הסכנות הטמונות בנסיעה להילולת רשב"י במירון.
ראש ישיבת מיר ברכפלד הגאון רבי נועם אלון, נשא דברים במהלך סעודה שלישית בישיבה ותקף את היוצאים למירון, "אין לי את הכח לצאת נגד הנסיעה למירון יש רבים וטובים ממני שאסרו זאת ויש גם כאלו שאוחזים שזה עניין גדול ואכמ"ל", אמר ראש הישיבה בפתח דבריו.
לאחר מכן הבהיר לבחורים כי הנסיעה למירון כרוכה בביטול תורה, "אני אומר שכל בחור יעשה את חשבון השעות של הביטול תורה שזה גורם
כמה שעות הוא שורף בנסיעה וכדומה.
ראש הישיבה המליץ למי שבכל זאת נוסע "שיקח איתו איזה ספר – שיהיה ניצול הזמן זה יום גדול מאד וחבל לבזבז".
נערך לאחרונה על ידי לייבל'ה ב 22 מאי 2016, 13:53, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ''ישיבישע נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 22 מאי 2016, 13:51

הראשון לציון והרב הראשי לישראל הגאון רבי יצחק יוסף התייחס בסיום שיעורו בלויין הערב (מוצ"ש) למנהג הנסיעה למירון בל"ג בעומר.

הרב יצחק יוסף סיפר כי אביו מרן הגר"ע זצ"ל לא ראה את מירון עד גיל 42.

"הליטאים יושבים ולומדים באותו יום כך היה בעבר, הספרדים נמשכים אחרי החסידים אבל לא חייבים לנסוע. זה ביטול תורה".

"האריז"ל היה צריך לנסוע עם בנו לחלאק'ה אז נסע, אבל מי אמר שכל שנה צריך לנסוע למירון? הורסים את כל האווירה של הכוללים, לא צריך. מי שיכול ללמוד תורה עדיף יותר".

"גם לגבי בחורי ישיבות כל אחד יתייעץ עם המשגיח והראש ישיבה, אבל לא כל אחד צריך לנסוע. אם היה רבי שמעון בר יוחאי אתנו היום הוא היה אומר ללמוד דף גמרא, ולא להרוס את סדרי הלימוד. זה לא נקרא מצוות היום".

לסיום, פסק הראשל"צ: "אם אין סיבה מיוחדת - אל תיסעו למירון, מרן היה מגיע לקבר שמעון הצדיק עם הנכדים לחלאק'ה לכמה דקות וחוזר ללמוד. לנסוע למירון זה ביטול תורה, תשב בכולל שלך ותלמד", סיים הגר"י יוסף את דבריו.

בתוך כך, ביום שישי פורסם ב'ישראל היום' כי הרב אברהם יוסף מתנגד אף הוא לנסיעה ואומר: "אבא מרן היה נגד, טען שיש שם דוחק וגברים ונשים התערבבו שם". גם הרב שלמה אבינר אמר: "יש שם בעיות קשות של צניעות, עדיף ללמוד בבית מתורתו".
נערך לאחרונה על ידי לייבל'ה ב 22 מאי 2016, 13:53, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ''ישיבישע נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 22 מאי 2016, 13:52

הגאון רבי שלום בער סורוצקין, ראש ישיבת 'עטרת שלמה', ישא הערב (א) דברים בדינר מיוחד שייערך בניו יורק לטובת ארגון 'בוני עולם'. בעקבות נאומו הופצו פשקווילים על ידי גורמים קיצוניים בסאטמר המנסים לקשר אותו לתמיכה כביכול בגזירת הגיוס.

תחת הכותרת "אוהבי ה' שנאו רע" נכתב כי ה"מוסד החשוב והיקר בוני עולם עושים דינר וצריכים כל אחד ואחד לסעדם ולתומכם בגוף ובממון".

"אמנם דא עקא שמחמת חיסרון ידיעתם סידרו בעל דרשן אחד מנגידי ארץ ישראל שהוא דבוק להרב שמכשיר הגזירות הגיוס והבעל דרשן עצמו יש לו כולל וזרק מהכולל הלוחמים נגד גזירת הגיוס".

"לכן יש לכל אחד ואחד לידע שבוודאי צריכים לילך לדינר ולתמוך בהם מחמת אוהבי ה' ואהבת אחינו בני ישראל הנתונים בצרה אבל כמו כן צריכים להיות שנאו רע לבל היות שם בדרשתו".

"ובזה תתקיים תנו כבוד לתורה", מסיימים את המודעה החותמים בשם 'ועד המעורר תלמידי וחסידי סאטמר'.

הגרש"ב סורוצקין כידוע מקובל בחוגי סאטמר ובשלב זה לא ידוע מי מנכס לעצמו את החתימה על המאבק נגד בואו.

כאמור, הערב באולמי פלאז'ה במנהטן צפויה להופיע מקהלת 'שירה' בהרכב מורחב עם האחים לאמער, מוטי אילוביץ וילד הפלא גרין.

סמל אישי של משתמש
נעשה ונשמע
הודעות: 1000
הצטרף: 10 נובמבר 2012, 21:09

Re: ''ישיבישע נייעס''

נושא שלא נקרא על ידי נעשה ונשמע » 22 מאי 2016, 18:49

חוזר בתשובה כתב:הראשון לציון והרב הראשי לישראל הגאון רבי יצחק יוסף התייחס בסיום שיעורו בלויין הערב (מוצ"ש) למנהג הנסיעה למירון בל"ג בעומר.

"הליטאים יושבים ולומדים באותו יום כך היה בעבר, הספרדים נמשכים אחרי החסידים אבל לא חייבים לנסוע. זה ביטול תורה".

.
כבר מזמן לא שמעתי כאלה שטויות.
כל המנהג לעלות למירון מקורו בציבור הספרדי
לאחר שנים עבר גם לציבור ה'ירושלמי'.
ובדורותיים האחרונים, גם לציבור החסידי...

להגיד שהספרדים נמשכים אחרי החסידים, זה ממש אבסורד...
ובאו כולם בברית יחד, נעשה ונשמע אמרו כאחד, ופתחו וענו ה' אחד...

שלח תגובה