הבחירות בארה"ב

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9999
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא »

הפרשן הבכיר של עיתון 'הארץ', נחמיה שטרסלר, פרסם טור בו הוא מצהיר כי הוא מקווה שהמועמד הרפובליקני דונלד טראמפ ינצל בקרב על נשיאות ארצות הברית.

לפני שאתם משפשפים את העיניים נמהר להרגיע אתכם: שטרסלר עושה חשבון מסובך בסופו הוא מגיע למסקנה כי דוקא טראמפ ילחץ על ישראל, כפי שאיש לא לחץ לפניו, לסגת מהשטחים ולאפשר הקמת מדינה פלסטינית. הנה כמה ציטוטים מטורו המעניין:

איזה סוג של משקיעים אתם? כאלה שמוכנים לשים כסף על מניה מסוכנת שיכולה להניב רווח גבוה, אך גם לגרום להפסד צורב, או כאלה שרוכשים איגרת חוב ממשלתית שלא נותנת שום רווח, אבל שומרת (לא תמיד) על ערך הכסף? איזה סוג בני אדם אתם? שונאי סיכון או אוהבי הרפתקאות?

דונלד טראמפ הוא מניה מסוכנת. הילרי קלינטון היא אג"ח ממשלתית. והאמת היא שהבחירה ביניהם קשה. שניהם בעייתיים מאוד.

די ברור שקלינטון תלך בתלם שחרש ברק אובמה, שהוביל את ארצות הברית לשפל חסר תקדים במעמדה בעולם. אובמה קיבל מעצמה חזקה, והוא מחזיר עלה נידף ברוח. כל מנהיגי העולם, מוולדימיר פוטין, דרך קים ג'ונג און ועד בנימין נתניהו — לא עושים לו חשבון. מקלינטון הם יתעלמו לחלוטין.

קלינטון היא גם מניפולטיבית ולא ישרה. היא נתפסה דוברת שקר בקשר למצב בריאותה, וגם בקשר למאות המיילים שהעבירה בדואר הפרטי שלה, בניגוד לנהלים. פעם אמרה שהיא תומכת בסחר חופשי, אך כאשר ראתה שזה לא פופולרי הפכה במהירות את עורה.

כמו אובמה, גם היא לא מסוגלת להוציא מפיה את המלים "טרור איסלאמי", אפילו כאשר מתברר שהטרוריסט האחרון מניו יורק הוא מהגר מוסלמי מאפגניסטאן, והטרוריסט ממינסוטה הוא מהגר מוסלמי מסומליה. אז איך אפשר לפתור בעיה אם לא מכירים בה?

טראמפ הוא ההיפך ממנה. לו יש פתרון מהיר לכל, בלי מגבלת מציאות. הוא הורג, מחסל ומַגלה בהבל פה. הוא "loose gun" שאינו מקובע לבסיס, ולכן יורה פגזים לכל עבר. הוא גזען ששונא זרים. על כך עונה תומכו המפורסם רודי ג'וליאני, ראש עיריית ניו יורק לשעבר: טראמפ האמיתי הוא אדם אחר לחלוטין, שקול וחכם. להאמין לו?

טראמפ הוא מיסטר שינוי. אצלו שום דבר לא יישאר כמות שהוא. הוא יבצע מהפכות בכל תחום, ממדינאות ועד כלכלה. הוא גם לא יותיר אבן על אבן מ"מורשת" אובמה. אם כך, איך נחליט בין השניים?

לשם כך גייסתי את הזווית הישראלית. עם קלינטון ברור שכלום לא יזוז בחזית הפלסטינית. מה שהיה הוא שיהיה. נתניהו יבטיח לה הבטחות שווא, תוך שהוא מעמיק את הבנייה בשטחים. הייאוש יעמיק ויביא לעוד פיגועים, ומעמד ישראל בעולם יידרדר עוד.

עם טראמפ יש סיכוי להפתעה. ברגע שיגיע למסקנה שהאינטרס האמריקאי הוא יציבות במזרח התיכון, יזמין את נתניהו לשיחה בארבע עיניים ויגיד לו ישירות בפרצוף: יש לך חודשיים להשיג הסכם סופי ומוחלט, כולל נסיגה בשטחים, כולל פתרון בירושלים. אחרת תעמוד לבד באו"ם, בלי מטריית הווטו האמריקאי, ונראה אותך מסתדר עם אמברגו עולמי. נתניהו ישמע, יפנים — ויבצע.

אז אולי זה חלום, אבל עם קלינטון אין גם חלומות. לכן הכרעתי ברורה: אני משקיע במניה המסוכנת. ומתפלל.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9999
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא »

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב (שעון ישראל) בניו יורק עם מועמד המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ארה"ב דונלד טראמפ.

הפגישה נערכה במעונו של טראמפ בטראמפ טוואר' שבמנהן ונמשכה מעל לשעה. בפגישה השתתפו גם שגריר ישראל בארה"ב רון דרמר וחתנו של טרמפ ג'ארד קושנר.

רה"מ נתניהו הציג בפני מר טראמפ את עמדותיה של ישראל בנושאים אזוריים הקשורים לביטחון ישראל ומאמציה להשיג שלום ויציבות באזורנו. נתניהו הודה למועמד לנשיאות על הידידות והתמיכה בישראל.

פגישת השניים באה על רקע בקשתו של טראמפ להיפגש עם ראש הממשלה נתניהו, וזה נענה לבקשתו. מאוחר יותר צפוי נתניהו להיפגש גם עם המועמדת הדמוקרטית לנשיאות הילרי קלינטון.

מחר צפויים קלינטון וטראמפ לעמוד לעימות טלויזיוני ראשוני, כאשר השניים צפויים להתכתש זה מול זה, ויש מי שסבורים שגם פגישת נתניהו עם המועמדים תעלה שם בדוכן העימות.
26138.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9999
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא »

אמש (ראשון), מספר שעות לאחר פגישתו עם דונלד טראמפ, המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב, נפגש רה"מ בנימין נתניהו עם הילר קלינטון, עם המועמדת הדמוקרטית. הפגישה בין השניים נמשכה כ-50 דקות.

ממטה קלינטון נמסר לאחר המפגש כי השניים שוחחו לעומק על בעיותיה של ישראל. בהודעת המטה הודגשו דבריה של קלינטון במהלך הפגישה: "אנחנו חולקים את אותם אינטרסים וערכים משותפים של דמוקרטיה, שוויון, סובלנות ופלורליזם. אם אבחר לנשיאה, אוסיף לחזק את שיתוף הפעולה הביטחוני והמודיעיני עם ישראל, כדי להבטיח את יתרונה האיכותי. כמו כן בכוונתי להתנגד לכל יוזמת דה-לגיטימציה לישראל, כגון תנועות החרם וה-BDS".

קלינטון ציינה עוד: "אתנגד לכל יוזמה חיצונית לכפות פתרון, גם דרך מועצת הביטחון. אני מחויבת לפעול לפתרון של שתי מדינות במשא ומתן ישיר, שיבטיח את מעמדה של ישראל כמדינה יהודית-דמוקרטית ובטוחה עם גבולות מוכרים".

מלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו נמסר כי "במהלך הפגישה הציג נתניהו בפני קלינטון את עמדותיה של ישראל בנושאים אזוריים הקשורים לביטחון ישראל וסקר את מאמציה של ישראל להשיג שלום ויציבות במזרח התיכון".

הפגישה עם קלינטון נערכה מספר שעות לאחר הפגישה עם טראמפ. פגישתם של נתניהו וטראמפ נמשכה כשעתיים, ומדברי מקורביהם של השניים נראה כי הפגישה התנהלה ברוח טובה.

לאחר הפגישה נמסר ממטה טראמפ: "טראמפ ונתניהו שוחחו על הקשר המיוחד בין ארצות הברית וישראל, והקשר הבלתי-ניתן להתרה בין המדינות. כמו כן, הם דנו בסיוע הביטחוני, בענייני ביטחון וביציבות האזורית. טראמפ הכיר בכך שירושלים היא בירתה הנצחית של ישראל, וכי ארצות הברית בממשלתו תכיר בירושלים 'כבירה הבלתי ניתנת לחלוקה'".

מלשכתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נמסר: "ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר בניו יורק עם מועמד המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ארה"ב דונלד טראמפ. הפגישה נערכה במעונו של מר טראמפ ונמשכה מעל לשעה. בפגישה השתתפו גם שגריר ישראל בארה"ב רון דרמר וחתנו של טרמפ ג'ארד קושנר.

עוד נמסר בהודעה כי "ראש הממשלה נתניהו הציג בפני מר טראמפ את עמדותיה של ישראל בנושאים אזוריים הקשורים לביטחון ישראל ומאמציה להשיג שלום ויציבות באזורנו. רה"מ נתניהו הודה למר טרמפ על הידידות והתמיכה בישראל".

כעת מתכוננים שני המועמדים לעימות המתוקשר שלהם שיערך בלילה שבין שני לשלישי

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9999
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא »

"נתניהו ווינר" • כשטראמפ כיכב בסרטוני תעמולה של הליכוד.

לפני ארבע שנים, בימים בהם האפשרות שדונלד טראמפ יהיה מועמד ריאלי לנשיאות ארה"ב הייתה נראית דמיונית לחלוטין, התנהלה בישראל מערכת בחירות, במהלכה הפיק המיליארדר הפרובוקטיבי סרטון תמיכה בראה"מ הישראלי בנימין נתניהו • על רקע פגישתם בוושינגטון והמירוץ ההולך ומתחמם, מעניין להיזכר בתשדיר.

https://drive.google.com/open?id=0B1ASR ... VJUMmZ3UEU

סמל אישי של משתמש
חרדי חרדי
הודעות: 900
הצטרף: 25 מאי 2016, 20:25

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי חרדי חרדי »

מישהו יודע שעה מדויקת מתי יתרחש העימות ??
יש אתרים שמסקרים את הציבור החרדי.. ויש אתר של הציבור החרדי www.jdn.co.il

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9999
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא »

חרדי חרדי כתב:מישהו יודע שעה מדויקת מתי יתרחש העימות ??
כמדומה שבין 4:00-5:30 שעון ישראל.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9999
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא »

העימות הראשון בין שני המועמדים לנשיאות ארצות הברית, הילרי קלינטון ודונלד טראמפ, נערך הלילה (שלישי) באוניברסיטת הופסטרה בלונג איילנד, ניו יורק.

כבר יממה לפני העימות נחסמו הכבישים המובילים לקמפוס האוניברסיטה, ורק בעלי אישורים הורשו לעבור את המחסומים, לאחר שעברו בדיקות ביטחוניות קפדניות במיוחד.

אלפי עיתונאים מרחבי העולם הגיעו כדי לסקר את האירוע. העיתונאים התכנסו במרכז תקשורת ענק שהוקם בסמוך לאולם שבו מתרחש העימות. במקום זה התמקמו גם עמדות השידור של הרשתות המובילות בארצות הברית.

במהלך העימות, נדרשו המועמדים לענות על שאלות בעניינים שעל סדר היום האמריקני. תשובותיהם, תנועות הגוף והבעות הפנים עשויות להוות כלי נוסף בידי ציבור המצביעים.

העימות נמשך 90 דקות, ו- 100 מיליון בני אדם ברחבי העולם צפו כיצד כל אחד מהמועמדים מנסים לשכנע את האמריקנים כי הוא או היא מתאימים ביותר לתפקיד הנכסף: הנשיא הבא או הנשיאה הבאה של ארצות הברית.

בתחילת העימות, אמר טראמפ: "אנחנו חייבים לדון מחדש בהסכמי הסחר שלנו, ולהפסיק ממדינות לגנוב לחברות שלנו מקומות עבודה. מקומות העבודה שלנו בורחים מהמדינה, הם עוברים למקסיקו, אנחנו מאבדים עבודות טובות".

קלינטון השיבה, "מומחים אומרים שתכנית המיסים שלו (של טראמפ) תגדיל את החובות של המדינה ונאבד מקומות עבודה. על פי התכנית שלי יהיו יותר מקומות עבודה. אני נחושה להניע קדימה את הכלכלה".

טראמפ טען שקלינטון משנה את דעותיה בעקבות הקמפיין שלו. "אין לך תכנית", אמר לה טראמפ. "בטח שיש!", ענתה קלינטון, "זה בספר שלי, אתה מוזמן לרכוש".

"את מתכננת להגדיל מיסים", אמר טראמפ, "חברות חדשות לא יכולות לקום ואחרות נופלות. את הולכת להעלות מיסים ואני הולך להוריד אותם".

קלינטון הציעה לקהל לגשת לאתר האינטרנט שלה כדי לראות את 'בודק העובדות' שיש שם. על כך השיב טראמפ בציניות: "שילכו לאתר לראות איך את תלחמי בדעא"ש".

כתגובה, אמרה קלינטון: "נשמע שאתה מאשים אותי בהתכוננות לעימות. זה נכון, התכוננתי לעימות ולא רק לעימות - אתה יודע למה התכוננתי? להיות נשיאה ואני חושבת שזה דבר טוב".

המנחה ביקש מטראמפ להסביר מה קורה עם דיווח העניינים הכספיים שלו. טראמפ השיב כי העניין בטיפול, והוסיף לציין כי שהעסק שלו מצליח. "יש לנו מצב במדינה הזאת שצריך לטפל בה, אשחרר את כל דיווחי המס שלי כשהיא תשחרר את כל 33 אלף המיילים שלה (של קלינטון) שהיא מחקה"

קלינטון תקפה את טראמפ על כך שהוא מסרב לשחרר את דיווחי המס שלו. "במשך 40 שנים כל המועמדים שחררו לפרסום את דיווחי המס שלהם. וצריך לשאול את עצמכם מדוע הוא (טראמפ) לא משחרר את הדיווחים - אולי הוא לא עשיר כפי שהוא אומר, אולי הוא לא נדבן כפי שהוא אומר, אולי הוא לא רוצה שנדע שהוא לא שילם מס פדרלי בכלל, חוץ ממה ששילם בעסקי הקזינו. אני חושבת שהוא לא מתלהב שכל המדינה תראה, יש לו משהו שהוא רוצה להסתיר. זה דבר שמגיע לאזרחי ארה"ב לראות, יש משהו שהוא מסתיר", אמרה.

בהתייחסה לפרשת המיילים, אשר בה שלחה קלינטון שלחה לפחות ארבעה מיילים סודיים מחשבון הדואר הפרטי שלה, אמרה קלינטון: "טעיתי כשהשתמשתי במייל פרטי, ולא הייתי חוזרת על זה". טראמפ השיב: "זו לא טעות. זה היה במכוון".

טראמפ המשיך להתקיף. "יותר מארבעת אלפים איש נהרגו בשיקגו מאז כניסת אובמה לתפקידו", אמר בהתייחסו למצב הפשיעה בצל אירועי הירי האחרונים. "צריך לעצור ולמשש חשודים ברחובות".

קלינטון האשימה את טרמאפ בכך שיזם את מתקפת הסייבר הרוסית. "הופתעתי כשדולנד הזמין את פוטין לפרוץ למחשבים אמריקנים. זה מאוד מדאיג שהוא רוצה להיות מפקד הצבא".

"אנו עובדים עם הידידים שלנו במזרח התיכון", המשיכה לציין את ההבדלים. "רבים מהם מוסלמים שדונלד מעליב...על ארצות הברית לעבוד יחד עם קהילות מוסלמיות בבית ובחוץ לארץ, ולא להרחיק אותן".

בתגובה האשים המועמד הרפובליקני את המפלגות הדמוקרטיות: "עבדתם עם המזרח התיכון שנים רבות, והוא עדיין בבלגן מוחלט".

בהתייחסו לדאעש, אמר טראמפ: "דאעש מביסים אותנו במגרש הביתי שלנו, באינטרנט". קלינטון הגיבה כי "על ארצות הברית להתמקד בחיסול ההנהגה של דאעש".

צפויים שני עימותים נוספים, עד לבחירות שייערכו בעוד ארבעים יום.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9999
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא »

62% מהצופים: קלינטון ניצחה בעימות, 27% טראמפ ניצח.

העימות נפתח בלחיצת יד של שני הצדדים ולאחר מכן החלו הטיווחים מטווח אפס • כשנשאל טראמפ על הצהרות החזרי המס שלו הוא הבטיח לפרסם אותם מיד אחרי שקלינטון תפרסם את המיילים הרבים שמחקה • זאבי גרין מניו יורק עם פרשנות שלו לעימות.
12661929_10156588804530725_358066526700390697_n-840x440c.jpg
לפנות בוקר נערך העימות הגורלי בין הילרי קלינטון לבין דונלד טראמפ. העימות הראשון מתוך שלושה עמיותים שיהיו במהלך השבועיים הקרובים. כצפוי, העימות היה סוער. כצפוי קלינטון התכוננה אליו וטראמפ, כך נראה, פחות. התוצאה: רוב מוחץ של הצופים ברשת CNN סבורים שקלינטון ניצחה.

העימות נפתח בלחיצת יד של שני הצדדים ולאחר מכן החלו הטיווחים מטווח אפס. כשנשאל טראמפ מדוע הוא לא מפרסם את הצהרות החזרי המס שלו. הוא הבטיח לפרסם אותם מיד אחרי שקלינטון תפרסם את המיילים הרבים שמחקה.

"אנחנו צריכים לדאוג שלא גונבים לנו את מקומות העבודה. האמיפריה שלי התחילה מהלוואה קטנה של אבי. המדיניות של הילרי קלינטון וברק אובמה הגדילה את החוב הלאומי ב-9 טריליון דולר בשמונה השנים האחרונות". אמר טראמפ וקיבל תשובה כי "מצב הכלכלה האמריקנית טוב משהיה לפני 8 שנים. כשהייתי מזכירת המדינה הזנקנו את הייצוא האמריקני".

כשדובר על המצב הכלכלי אמר המועמד הרפובליקני כי "אנחנו מדינה בחוב ואין לנו את הכסף לתשתיות חדשות", לתשובה הזו הוא לא ציפה: "אולי זה בגלל שלא שילמת מסים. אתה בנית עסקים על גבם של אנשים קטנים. פגשתי אנשים שהם שוטפי כלים, אדריכלים, אנשים שמתקינים חלונות, וילונות, אנשים שסירבת לשלם להם כשהם סיימו את עבודתם. רימית אלפי אנשים. האם לא מגיעה להם התנצלות? אנשים שגזלת מהם את עבודתם ואת התוצרת שלהם? אני שמחה שאבי המנוח לא עבד עבורך. דונלד, פשטת רגל 6 פעמים. אתה מלך החובות. לפעמים מה שטוב לעסקים לא טוב למדינה דונלד, זה הכול" אמרה הילרי קלינטון וגרפה תשואות.

כשעלה עניין מקום הולדתו של אובמה, גל עליו רכב טראמפ לפני שמונה שנים אמר טראמפ "עשיתי טוב לאומה. גרמתי לו לחשוף את התעודה". קלינטון הגיבה "הוא נתבע על אפליה גזעית בתחילת הקריירה שלו כשלא השכיר דירה לאפרו-אמריקני, יש לו היסטוריה של התנהגות גזענית. הוא בוחר בדרך השפלה, אנחנו בדרך הגבוהה כמו שמישל אובמה אמרה".

טראמפ לא שתק והזכיר לה שהיא עצמה השתמשה בנזק הגזענות שהתמודדה מול אובמה לפני 8 שנים: "זה לא עובד כשאת מנסה להיות יותר קדושה מהאפיפיור".

"קלינטון מספרת באתר האינטרנט שלה איך תנצח את דאעש. את אומרת לאויב את כל מה שאת רוצה לעשות. לא פלא שנלחמת בדאעש כל ימי חייך". אמר טראמפ וקיבל תשובה: "תבדוק את העובדות. אתה חי במציאות משלך".

בהתייחס למידע המסווג בפרשת המיילים אמרה קלינטון כי "זו הייתה טעות, הייתי עושה את זה אחרת עם המיילים הפרטיים, אבל לא אתן לכם תירוצים, זו הייתה טעות ואני לוקחת עליה אחריות". לטראמפ לא נותר אלא להסכים עימה ולומר "זו הייתה יותר מטעות".

הפרשנות שלי

זאבי גרין מניו יורק שצפה בעימות טוען כי לא היה נוק אאוט. לא היה ניצחון לאף אחד.

קלינטון לא חידשה כלום, ולא היה לה מה להציע יותר מהתנגחות אישית ללא הפסקה.

לעומת זאת טראמפ אמר דברים נכונים ומשמעותיים מאוד. לא נכנס לאישי יותר מדי אבל לא הגיע מוכן לעימות.

קלינטון ניצחה במראה החיצוני בלבד וזו ההטעיה. הספידו אותה שבועיים ועשו ממנה חולה לגמרי, ופתאום היא עומדת זקופה מחייכת ורגועה עם הרבה ביטחון. זה היה הפלוס שלה.

טראמפ היה עייף וחזר על אותם משפטים שאמר כמה פעמים. אבל בודאי שדיבר יותר דברים נכונים לעומת קלינטון שממש תקועה באותו קו איום של אובמה.

בקיצור טראמפ צדק בעימות וקלינטון היתה חכמה בעימות.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9999
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא »

סקרים שונים מצביעים שיש יתרון קל לטראמפ בעימות.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8633
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54
נתן תודה: 94 פעמים
קיבל תודה: 67 פעמים

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער »

סבא קשישא כתב:סקרים שונים מצביעים שיש יתרון קל לטראמפ בעימות.
מהעיתונות גם כן משמע שטראמפ ניצח ולא כפי שהובא פה לפני כן.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

קטןודל
הודעות: 922
הצטרף: 02 אוקטובר 2014, 20:39

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי קטןודל »

גאליציינער כתב:
סבא קשישא כתב:סקרים שונים מצביעים שיש יתרון קל לטראמפ בעימות.
מהעיתונות גם כן משמע שטראמפ ניצח ולא כפי שהובא פה לפני כן.
לאו דוקא. או שניהם היו בשוה, או קלינטון ניצחה קצת יותר.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9999
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא »

עפ"י סקרים שונים קלינטון הגדילה את הפער על טראמפ בעקבות העימות.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9999
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא »

סקרים של 'פוקס ניוז' וגם של 'רויטרס': קלינטון זוכה ליתרון של 5% (ידיעה שהביא 'אחד').

סמל אישי של משתמש
כוכב
הודעות: 849
הצטרף: 04 נובמבר 2014, 22:06
מיקום: נע ונד
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 2 פעמים

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי כוכב »

איזה סגן ניצח בעימות ?

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9999
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא »

כוכב כתב:איזה סגן ניצח בעימות ?
סגנו של טראמפ, בניצחון קלוש.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה »

מתי העימות הבא בין קלינטון לטראמפ
ובכלל מה התאריך המדוייק של הבחירות?

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9999
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא »

הבחירות ב-ז' חשון.

העימותים: בז' תשרי - יתקיים באוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס בהנחיית אנדרסון קופר ומרת'ה רדיץ. וב-יז תשרי יתקיים באוניברסיטת נבדה בלאס וגאס בהנחיית כריס וואלס.
נערך לאחרונה על ידי סבא קשישא ב 05 אוקטובר 2016, 11:03, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה »

סבא קשישא כתב:הבחירות ב-ז' חשון.
אוהה,ממש תיכף
יישר כח!

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9999
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא »

טראמפ שוב בסערה ונקרא לפרוש מהמרוץ לנשיאות.

גורמים במפלגה הרפובליקנית קראו למועמדה לנשיאות טראמפ לפרוש מהמרוץ בשל הקלטה ישנה שלו שנחשפה בכלי תקשורת אמריקני בה הוא מתועד כשהוא מדבר על נשים באופן מבזה.

המיועד לתפקיד סגן הנשיא הרפובליקני מייק פנס הודיע כי הוא חש עלבון מדבריו ואינו יכול להגן עליהם.

טראמפ מיהר לפרסם הודעת התנצלות על דבריו מעוררי הביקורת והבטיח להיות אדם טוב יותר כשהוא טוען שמדובר בניסיון להסיח את הדעת מנושאים חשובים ולהכפיש את שמו אך בתגובה לקוראים לו לפרוש מהמרוץ לנשיאות הבהיר טראמפ כי אין סיכוי שהדבר יקרה כיוון שלא פרש מימיו - כלשונו.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9999
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא »

יועצו ומקורבו של המועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות-הברית דונלד טראמפ ראש עירית ניו-יורק לשעבר רודי ג'וליאני העריך כי הוא לא יפרוש מהמרוץ לנשיאות למרות הקריאות של רפובליקנים רבים שיעשה זאת בשל פרסום הקלטה מעברו בה דיבר באופן לא ראוי.

לדברי ג'וליאני הדברים אינם הולמים אך כשההקלטה בוצעה טראמפ לא היה מועמד לנשיאות וגם ליריבתו קלינטון יש פרשות לא נעימות בעברה.

מנגד הסנאטור הרפובליקני מייק לי קרא למפלגתו לאמץ מועמד שיוכל להביס את קלינטון למרות הזמן המועט שנותר עד לבחירות.

שני המועמדים לנשיאות ארצות הברית יערכו הלילה עימות תקשורתי נוסף אליו מגיע טראמפ בצל הפרשה מעוררת הסערה מהעבר והוא צפוי לעשות כל שביכולתו כדי לגבור על קלינטון שניצחה בעימות הקודם.

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן
הודעות: 1029
הצטרף: 09 אוקטובר 2016, 13:12

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן »

סקר: 57% סבורים שקלינטון ניצחה את טראמפ בעימות השני.

עם זאת פרשנים אחרים טוענים כי טראמפ דווקא הצליח להתמודד עם הפרשות שנקשרו בשמו והגדירו את העימות כמוצלח עבורו.

סמל אישי של משתמש
הדובדבן שבקצפת
הודעות: 1855
הצטרף: 20 ספטמבר 2016, 21:23

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי הדובדבן שבקצפת »

הילרי קלינטון נגד דונלד טראמפ: סיבוב 2
חודש לפני "יום הדין" האמריקני, ועל רקע הסערה הגדולה בימים האחרונים עם פרסום הדברים הקשים של המועמד הרפובליקני נגד נשים, הילרי קלינטון ודונלד טראמפ יעלו הלילה לעימות השני ביניהם, בו יצפו עשרות מיליוני אמריקנים ועוד רבים ברחבי העולם. הסקרים האחרונים: קלינטון שמרת על פער יציב, אך מזערי

חודש לפני "יום הדין" האמריקני, ועל רקע הסערה הגדולה בימים האחרונים עם פרסום הדברים הקשים של המועמד הרפובליקני נגד נשים, הילרי קלינטון ודונלד טראמפ יעלו הלילה (שני) לעימות השני ביניהם, בו יצפו עשרות מיליוני אמריקנים ועוד רבים ברחבי העולם.

כאמור, שני המתמודדים לנשיאות ארה"ב ייפגשו הלילה לעימות הנשיאותי השני מבין שלושה. העימות בן 90 הדקות יתקיים בפורמט "אסיפת בחירות" בעיר סנט לואיס במדינת מיזורי, ואת השאלות יציגו בוחרים מהקהל שטרם החליטו למי להצביע ושעברו תהליך מוקדם של בחינה ואישור ע"י חברת הסקרים גאלופ.

השאלות האחרות, שיישאלו על ידי שני המנחים, נוסחו על ידי אזרחים, הוגשו לאתר אינטרנט ייעודי ונבחרו על ידי הציבור הרחב כשאלות הטובות ביותר. מי שינחו את המפגש הם מרתה ראדאטז מרשת החדשות אי-בי-סי ואנדרסון קופר מרשת סי-אן-אן.

טראמפ מגיע לעימות חבול אך מלא ברוח קרבית. כלי התקשורת האמריקנים מדווחים כי יועצי הקמפיין שלו יעצו לו לצאת בכל הכוח נגד קלינטון. המטרה היא לתקן את נזקי פרסום הקלטת, בו הוא נשמע מדבר בצורה בוטה נגד נשים, ובעקבותיה זכה לגינוי של עשרות מעמיתיו במפלגה הרפובליקנית, שחלקם אף הודיע כי לא יתמכו בו.

טראמפ נחוש להמשיך במירוץ ואף להצליח מבחינתו, כך לדברי מקורבים. העימות הערב הוא להיות או לחדול, והוא יעשה את הטוב ביותר כדי להביס הפעם את קלינטון. רבבות האנשים שיצפו הלילה בעימות, מצפים לראות כיצד יתנהל המפגש עם הילרי קלינטון, בפרט על רקע סרטון שפרסם טראמפ ובו הוא טען כי התנהגותו אינה חמורה כמו זו של הנשיא לשעבר ביל קלינטון. את אותו סרטון סיכם טראמפ בהבטחה להמשיך לדון בנושא בעימות הלילה.

קלינטון מצידה עומדת אף היא בפני לא מעט אתגרים. השבוע פרסם אתר 'ויקיליקס' חלקים מנאומיה של המועמדת הדמוקרטית בפני בכירי וול-סטריט, שבהם היא אומרת כי הונה הרחיק אותה ממעמד הביניים. פרסום זה נגע באחת מנקודות התורפה של קלינטון, שכמו בעימות הקודם תנסה ליצור קשר רגשי עם הבוחרים.

ולבינתיים בסקרים: 74% ממצביעי המפלגה הרפובליקנית חושבים כי על ראשיה להביע תמיכה במועמד לנשיאות בצל סערת ההקלטות שנחשפה בסוף השבוע. סקר שמפרסם אתר "פוליטיקו" מצביע על כך שרוב מקרב מצביעי המפלגה הרפובליקנית חושבים כי על ראשיה להביע את תמיכתם במועמדותו של דונלד טראמפ. על פי נתוני הסקר, 74% ממצביעי המפלגה חושבים שעל בכיריה להביע את תמיכתם בטראמפ, לעומת 13% שחושבים שעליהם להתנער ממנו.

סקר של רשת CBS מראה כי רק ל-8% מתומכיו של דונלד טראמפ באוהיו, שנחשבת למדינת מפתח, יש דעה שלילית יותר עליו לאחר שורת הפרשות שנחשפו ביממה האחרונה. 92% מהנשאלים השיבו כי הדבר לא השפיע על תמיכתם במועמד הרפובליקני.

שני המועמדים מגיעים הערב לעימות עם 48 אחוז תמיכה לקלינטון לעומת 44 אחוזי תמיכה לטראמפ. פרשנים פוליטיים אומרים כי לעימות שיתקיים הערב תהינה השלכות משמעותיות על תוצאות הבחירות.

יצויין כי בעימות הקודם, טענו הפרשנים הפוליטיים כי טראמפ לא ניצל הזדמנויות שהיו לו לתקוף את קלינטון על נושאים כמו שרת המייל הפרטי והלא-מאובטח שלה, שקריה בפני ה-FBI והשחיתות של קרן קלינטון.

הסיבה לכישלון, ככל הנראה, היא העובדה שיועציו של טראמפ חששו שהוא יתקוף אותה בצורה גסת רוח או מאיימת מדי – ולכן תדרכו אותו שלא לתקוף כלל, אלא להסתפק בלהשיב לשאלות המנחה.

במפלגה הרפובליקנית מאמינים שטראמפ יאמץ לעצמו כמה טיפים מהופעתו המוצלחת של המיועד להיות סגנו, מייק פנס, בעימות שלו מול המועמד הדמוקרטי לסגן הנשיא, טים קיין. תומכי טראמפ מקווים שילמד מפנס איך להדוף שאלות לא נוחות באלגנטיות, ולעבור מיד למתקפה.

דבר אחד בטוח: הולך להיות מעניין.

אתנחתא
הודעות: 67
הצטרף: 10 אוקטובר 2016, 11:08

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי אתנחתא »

קצפת הדובדבן,

העימות כבר היה והכתבה סוקרת את ההכנות לעימות...

נתונים עדכניים ראו במה שהביא 'אחד' - https://chl.co.il/viewtopic. ... 00#p309465

סמל אישי של משתמש
הדובדבן שבקצפת
הודעות: 1855
הצטרף: 20 ספטמבר 2016, 21:23

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי הדובדבן שבקצפת »

אתנחתא כתב:קצפת הדובדבן,

העימות כבר היה והכתבה סוקרת את ההכנות לעימות...

נתונים עדכניים ראו במה שהביא 'אחד' - https://chl.co.il/viewtopic. ... 00#p309465
הידיעה הזו פורסמה ממש היום,

למרות ש'אחד' סותר את העניין בחדשותיו
תודה על תשומת הלב...

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן
הודעות: 1029
הצטרף: 09 אוקטובר 2016, 13:12

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן »

קלינטון וטראמפ ממשיכים להתכתש ולטעון לניצחון בעימות.

המועמדים לנשיאות ארצות הברית קלינטון וטראמפ ממשיכים להטיח עלבונות זה בזה יממה אחרי העימות התקשורתי בין השניים שהיה בוטה מקודמו. טראמפ טען שקלינטון לא הצליחה להתמודד עם התקפותיו והדבר היחיד שיכלה לעשות זה לשקר וקלינטון טענה כי טראמפ החמיר את מצבו עם ההסבר שנתן להקלטה מעוררת הסערה בה התבטא באופן לא ראוי וסיפק תירוץ חלש להתנהגות רעה כלפי אנשים.

רשת התקשורת CNN טענה שקלינטון ניצחה גם בעימות השני ומובילה בסקרים- אך פרשנים אמריקנים רבים טענו שטראמפ היה טוב בהרבה מהעימות הקודם ותלו את ירידתו בסקרים בפרשת ההקלטה מעברו.

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן
הודעות: 1029
הצטרף: 09 אוקטובר 2016, 13:12

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן »

סקר חדש בארה"ב של 'וול סטריט ג'ורנל': טראמפ מצמצם את הפער אחרי העימות השני - קלינטון 46%. טראמפ 39%.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8633
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54
נתן תודה: 94 פעמים
קיבל תודה: 67 פעמים

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער »

קלונימוס הזקן כתב:קלינטון וטראמפ ממשיכים להתכתש ולטעון לניצחון בעימות.

המועמדים לנשיאות ארצות הברית קלינטון וטראמפ ממשיכים להטיח עלבונות זה בזה יממה אחרי העימות התקשורתי בין השניים שהיה בוטה מקודמו. טראמפ טען שקלינטון לא הצליחה להתמודד עם התקפותיו והדבר היחיד שיכלה לעשות זה לשקר וקלינטון טענה כי טראמפ החמיר את מצבו עם ההסבר שנתן להקלטה מעוררת הסערה בה התבטא באופן לא ראוי וסיפק תירוץ חלש להתנהגות רעה כלפי אנשים.

רשת התקשורת CNN טענה שקלינטון ניצחה גם בעימות השני ומובילה בסקרים- אך פרשנים אמריקנים רבים טענו שטראמפ היה טוב בהרבה מהעימות הקודם ותלו את ירידתו בסקרים בפרשת ההקלטה מעברו.
להזכירכם, רשת CNN היא תומכת רשמית של קלינטון, וכן רוב רשתות התקשורת המובילות בארה"ב, [חוץ מרשת פוקוס ניוז] ולמעשה טוענים רוב המומחים שגם בעימות הראשון וגם בעימות הזה טראמפ ניצח, ובפרט בעימות השני שרואים שגם הם מודים שיותר אחוזים סוברים שטראמפ ניצח, זה אומר שהפער הפעם היה אפילו יותר גדול - לטובת טראמפ כמובן.
ולמעשה נראה בז' חשוון מה ייצא מזה...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
הדובדבן שבקצפת
הודעות: 1855
הצטרף: 20 ספטמבר 2016, 21:23

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי הדובדבן שבקצפת »

מסיר את הכפפות: טראמפ יוצא למלחמה במפלגתו

ארבעה שבועות לפני הבחירות לנשיאות ארצות הברית, והמועמד הרפובליקני דונלד טראמפ מסיר את הכפפות ומכריז מלחמה בבכירי מפלגתו שהתנער ממנו בעקבות פרסום הסרטון בו הוא נראה מתבטא בצורה גסה כלפי נשים. במקביל, טראמפ פרסם תשדיר נגד הילרי קלינטון, בו הוא מציג אותה מועדת בדרך לרכבה.

טראמפ התייחס להתקפות של בכירי מפלגתו ואמר כי "כעת הכבלים הוסרו", וכי מעתה הוא יילחם על הנשיאות "בדרך שאני רוצה", כלשונו.

הסקר האחרון שפורסם, מציג לקלינטון יתרון של 4% על דונלד טראמפ. למרות שנותרו עוד כארבעה שבועות ליום הבחירות, את חלק מהקולות כבר אי אפשר לשנות, זאת מאחר וביממה אחרונה החלה ההצבעה המוקדמת במספר מדינות.

בראיון לפוקס ניוז התייחס טראמפ לחבטות מצד מפלגתו ואמר כי הוא "פשוט עייף מחוסר התמיכה". על פול ראיין, שהודיע כי יפסיק להגן על טראמפ, אמר המועמד הצבעוני: "אני לא רוצה את התמיכה שלו, לא אכפת לי מהתמיכה שלו. לא הייתי רוצה להסתתר בתוך שוחה עם הרבה מהאנשים הללו. כולל ראיין, במיוחד ראיין".

בחשבון הטוויטר שלו צייץ טראמפ: "זה כל כך נחמד שהכבלים הוסרו ממני, וכעת אני יכול להילחם על אמריקה בדרך שאני רוצה". במפלגה הרפובליקנית חוששים כי המפלגה עומדת כעת בפני מלחמה פנימית חריפה.

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן
הודעות: 1029
הצטרף: 09 אוקטובר 2016, 13:12

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן »

"משוחרר מכבלים", כהגדרתו, התייצב הערב (מוצ"ש, שעון ישראל) המועמד הרפובליקני דונלד טראמפ בעצרת בחירות בניו המפשייר, ותקף את יריבתו למירוץ, הילרי קלינטון.

"צריך לערוך לקלינטון ולי בדיקות סמים לפני העימות הנשיאותי הבא - כי אני פשוט לא מבין מה קורה איתה" אמר טראמפ, ורמז כי קלינטון הייתה תחת השפעת חומרים ממריצים בעימות בין המועמדים.

"כמו שעושים בדיקות סמים לספורטאים לפני משחקים" הוסיף טראמפ, "כך צריך לעשות גם לנו בדיקות סמים לפני העימות. אני פשוט לא מבין מה העניין שלה".

טראמפ התייחס גם לאמירתו בעימות האחרון, לפיה אם היה הגורם האחראי על אכיפת החוק - קלינטון הייתה בכלא, ואמר כי "הילרי קלינטון היא הפוליטיקאית המושחתת ביותר שאי פעם רצה לבית הלבן. היא הייתה צריכה להיות עכשיו בכלא".

מוקדם יותר, בנאום שנשא בפורטסמות', תקף טראמפ את התקשורת. "כל הבחירות האלה פשוט מוטות על ידי תקשורת מושחתת שמדגישה טענות שקריות לחלוטין נגדי. "משקרים כדי שקלינטון תיבחר".

יצויין, כי גם בסוף השבוע המשיכו להיערם תלונות של נשים שנפגעו מדונלד טראמפ, הוא כצפוי מכחיש.

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן
הודעות: 1029
הצטרף: 09 אוקטובר 2016, 13:12

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן »

סקר של ה"וושינגטון פוסט" ורשת הטלוויזיה ABC מעלה כי המועמדת הדמוקרטית לנשיאות ארצות הברית הילרי קלינטון מובילה בפער של 4% בלבד על יריבה הרפובליקני דונלד טראמפ.

קלינטון זוכה בסקר ל-47% אחוזי תמיכה לעומת 43% אחוזים שבהם זוכה טראמפ.

שלח תגובה