הבחירות בארה"ב

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
שפיץ
הודעות: 367
הצטרף: 17 יולי 2014, 11:26

הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי שפיץ » 31 ינואר 2016, 20:33

בימים אלו מתחיל המרוץ המוזר ביותר לנשיאות בארה"ב, נמשיך לעקוב...
י.א. לוסטיגמאן - המבשר.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

ישראליק
הודעות: 384
הצטרף: 28 יולי 2015, 05:10

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי ישראליק » 31 ינואר 2016, 21:09

אכן מרתק במיוחד!

סמל אישי של משתמש
כוכב
הודעות: 829
הצטרף: 04 נובמבר 2014, 22:06
מיקום: נע ונד
נתן תודה: 1 פעם

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי כוכב » 31 ינואר 2016, 21:37

טראמפ וכיסופי הגזען האמריקאי
הסלבריטאי ליהג מספיק, בואו נשמע את תומכיו. נחשו מי אמר "היהודים עושים כסף מהפלות"
הפרסונה הלא מלבבת של דונלד טראמפ מוצגת לפנינו כל יום, באדיבות הקבלן המיליארדר עצמו, שחושף ללא ליאות, בנאומי בחירות, בעימותים טלוויזיוניים ובראיונות, רבדים של אטביזם, נרקיסיסטיות שאינה יודעת שובע, דחף מעוגן ברגשי נחיתות להשפיל יריבים פוליטיים בגין מראה, נכות, מוצא, ומנטליות של שליפה מהמותן, שמוזנת מהעדר מנגנון של בקרה עצמית.

שמענו, התרשמנו, הפנמנו ונחרדנו. הלזה נייחל בבית הלבן? טראמפ כבר עבר מזמן את שלב "טעם השבוע" בגלידריית המתמודדים הרפובליקניים על הנשיאות. קהל אוהדיו הולך וגדל, על פי הסקרים, ונאמנותם לו אינה מוטלת בספק, לפחות על פי עדותו של בעל הדבר: "אני יכול לירות במישהו בשדרה החמישית, ותומכיי יוסיפו לתמוך בי". התומכים המסורים צפויים להניף אותו היום לניצחון בזירה הרפובליקנית בסבב הראשון של הבחירות המקדימות במדינת אייווה.

אבל מי הם התומכים האלה? למה הם נמסים מריגוש ואקסטזה כאשר טראמפ מכריז ש"מקסיקנים המנסים להסתנן לארה"ב הם סוחרי סמים ואנסים", או ש"מוסלמים בארה"ב יצטרכו לשאת תג זיהוי", או ש"צריך לאסור כליל כניסת מוסלמים לאמריקה", או ש"הסינים דופקים אותנו וצריך ללמד אותם לקח"? איך ייתכן שדמגוג נייטיביסטי כזה לא מפעיל אצל האוהדים פעמוני אזעקה? איפיונם ידוע: הם מצביעי מחאה. הסקרים מלמדים שכמעט כל תומכי טראמפ הם לבנים שנמנים עם הרבדים הנמוכים של מעמד הביניים; רובם בעלי השכלה תיכונית בלבד, בעלי צווארון כחול ורבים מהם לא צלחו בשלום את המשבר הפיננסי-כלכלי של 2008-2009. הם מוטרדים מהתהפוכות הדמוגרפיות בארה"ב, שמקטינות את משקלם היחסי של לבנים באוכלוסיה; הם כועסים על ממשל אובמה שאינו שומר, לדעתם, על כבודה של ארה"ב בקרב העמים; והם זועמים על ה"ממסד" – יהיה אשר יהיה - שמתעלם מאזרחים כמותם. רע להם, אפוא, והם רגוזים. הם מחפשים שעירים לעזאזל והם אוהבים את טראמפ מפני שהוא מזהה אותם בשבילם.

וכך, מעבר למאפייניהם הכלכליים וההשכלתיים, יש לפחות לחלק מחסידי האג'נדה הטראמפאית מכנה משותף נוסף: הם קסנופובים. רוב השעירים לעזאזל שמספק להם טראמפ הם ה"אחרים" – לא אמריקאים ו/או לא לבנים. את העובדה שהטראמפאים מתעבים את כל מוסלמי תבל אפשר אולי להבין (אם כי בוודאי לא להצדיק). קשה למחוק את המשקעים הוויזואליים שצרבה בתודעה הזדוניות של פנאטים מוסלמים חסידי שריעה ועריפה. אבל מוסלמים הם רק חלק ממטרות המטווח של חסידי טראמפ. הם מאשימים את ה"אחרים" - "זרים", "אמריקאים חדשים", "צהובים" (אסיינים) או "חומים" (היספנים) - במצוקתם הכלכלית, בהידחקותם לשוליים, באובדן "החלום האמריקאי" שחמק להם מבין הידיים. אין זה מקרה שהעליות החדות ביותר בתמיכה בטראמפ נרשמו בעקבות שתי התבטאויות קסנופוביות שלו: הגדרת מסתננים מקסיקנים כאנסים והקריאה לאסור כניסת מוסלמים לארה"ב.


למעשה – וזה הדבר המפחיד – הפלח הקסנופובי של תומכי טראמפ נמצא בקצה אחד של קו רצף לא ארוך, שבקצהו האחר נמצאות ישויות שוליים בלתי לגיטימיות, שהפוליטיקה האמריקאית טאטאה אותן כבר מזמן אל מתחת לשטיח: קבוצות ניאו-נאציות / גזעניות שמטפחות במחשכים כבר שנות דור גרסאות אמריקאיות לדוקטרינת עליונותו של הגזע הלבן. עכשיו מפציע אור בכוכים האפלים שלהן השמש של הסלבריטאי ממנהטן.

לארגונים האלה, על כל הווריאציות והגרורות שלהם, מקו-קלאקס-קלן (כן, הברדסים הלבנים עדיין קיימים) ועד לאומה הארית, טראמפ הוא מתנה משמיים. הוא פתח חלון גדול של לגיטימציה לדעות ולמחשבות שעד לפני כמה חודשים פשוט לא היה אפשר להציגן בפומבי אלא באתרי אינטרנט נידחים. מה שטראמפ אומר עתה בפרהסיה, לאמריקה כולה, מנסים גזעני ארה"ב למכור לציבור האמריקאי כבר עשרות שנים, בלי הצלחה גדולה. עד עתה הם נתקלו בחומה בצורה של תקינות פוליטית, שמשוננת לאמריקאים מיומם הראשון במסגרות החינוך הממוסדות. אפשר לתמצת אותה כך: כ-ו-ל-ם, בלי הבדלי מין, דת, גזע, צבע ולאום, צריכים ליהנות משוויון במתן הזדמנויות להתקדם; אפליה היא חטא; חירות הדת – כל דת - קדושה, כל עוד משאירים אותה מחוץ למרחב הציבורי. אפשר להתווכח באיזו מידה העקרונות האלה, שמגובים בחקיקה, מתקיימים בעולם המעשה, אבל אין ספק שהם המצפן החברתי של אמריקה.

מהלך הפתיחה האסטרטגי הגאוני ביותר של טראמפ היה לא ידוי אבנים מילוליות בזרים – זה בא בהמשך - אלא ההתקפה המתמשכת על מוסד התקינות הפוליטית. כאשר ממוטטים את הסכר הזה, מי הביוב הגזעני מתחילים להציף את שוק הדעות הלגיטימיות ואת הזירה הפוליטית. המדמנה הזו היא קרקע פוריה לדמגוג כטראמפ, שמתעל במיומנות תסכולי המונים לדיווידנדים פוליטיים, אך גם לקבוצות השוליים הגזעניות שלפתע היתה להן עדנה. מתברר שיש קונים לסחורה שלהן, והן אסירות תודה למי שחולל את השינוי הזה.

תכירו את טום מצגר, "אשף גדול" בקו-קלאקס-קלן בשנות ה-70 ומייסד ארגון שקרוי "ההתנגדות הארית הלבנה". מצגר הוא אביהם של המוני מסרים בתקשורת החברתית, שרבים מהם רוויי משטמה לכל מיעוט אפשרי. הנה אחד מהם: "כמעט כל הרופאים מבצעי ההפלות הם יהודים. היהודים עושים כסף מהפלות. ארגון יהודי מושחת בשם 'הורות מתוכננת' מקדם את ההפלות בחבל אורנג' (קליפורניה)... צריך להעניש את היהודים בגלל שואת הילדים הלבנים שהם אחראים לה". אבל אם מצגר שונא יהודים, הוא אוהב את טראמפ. למרות חששותיו שהסלבריטאי לא יממש את הבטחותיו לאסור כניסת מוסלמים לארה"ב, מצגר מעריך את פעלו: "כל עוד הוא גורם לתוהו ובוהו בקרב האזרחים, אני בסדר איתו. אני אוהב מה שהוא עושה".

ודייוויד דיוק, אף הוא "אשף גדול" לשעבר בקלאן, ואחד מהגזענים הידועים ביותר בארה"ב, אמר לאתר "פוליטיקו" כי טראמפ נתן ללבנים אמריקאים אור ירוק לדבר בגלוי על איבתם לבני גזעים אחרים: "טראמפ גרם לכך שזה בסדר עכשיו לדבר על החששות הלא ייאמנו של 'אירופים-אמריקאים'. 'האירופים האמריקאים' יודעים שהם הקבוצה היחידה שאינה יכולה להגן על האינטרסים החיוניים שלה, על השקפותיה". "סטורמפראנט", אתר האינטרנט הגדול ביותר של הגזענים הלבנים בארה"ב, דיווח על עליה כה חדה בתנועת גולשים כאשר טראמפ עושה כותרות עד שהאתר נאלץ לשדרג את השרתים שלו.

"הדמוריליזציה היתה האויב הגדול ביותר (של המאמינים בעליונות הגזע הלבן) וטראמפ שינה זאת", לדברי מייסד "סטורמפראנט", דון בלק. הוא מנבא שכוחות "הלאומנות הלבנה" שטראמפ עורר מרבצם ישרדו אחרי תום הקריירה הפוליטית שלו: "אין ספק שהוא יצר תנועה פוליטית שתוסיף להתקיים באופן עצמאי גם אם הוא יתקפל בשלב כלשהו". עובדה עצובה היא, שגם אלה שמנסים להדביר את הגזענות האמריקאית חושבים בדיוק כך. מרילין מאיו, מנהלת משותפת במרכז לחקר הקיצוניות של הליגה נגד השמצה, אומרת: "מאז תחילת מועמדתו של טראמפ, אנו עדים לכך, בוודאות, שפלח בתנועת עליונות הגזע הלבן, מאינטלקטואלים גזעניים ועד ניו-נאצים, מצטייר עתה כטעון אנרגיה".

טראמפ אינו נמנה עם ארגון גזעני כלשהו והוא אינו סומך ידו על ארגון כזה. הוא אמר שהוא אינו זקוק לתמיכה של דייוויד דיוק ודומיו ואינו מעוניין בה, ושהוא פיטר מהקמפיין שלו שני עובדים שהעלו פוסטים גזעניים לרשת. יתר על כן, אין שום ראיה שתומכיו הקסנופוביים של הקבלן ממנהטן הם אנטישמיים. לעומת זאת, הם דליקים. כל נואם כריזמטי יוכל להצית אותם אם רק ילחץ על הכפתורים הרגשיים המתאימים. הם אולי העתודה של "סטורמפראנט" ו"ההתנגדות הארית הלבנה".

בואו ניתן לדמיון שלנו להשתולל קצת. בואו נאמר שלטראמפ לא היו חתן יהודי ובת שהתגיירה. בואו נעלה על הדעת שטראמפ היה מחליט שכדאי אולי לכופף קצת את היהודים ששולטים בוול סטריט או במדיה; שאולי כדאי לו לשגר איזה טיל מילולי לעבר מטרה יהודית נוחה, נגיד הטענות על נאמנות כפולה של יהודים; אולי אפילו להזכיר מרגל יהודי שאך זה קיבל חנינה. בלאו הכי, רוב היהודים לא תומכים בטראמפ ולא יתמכו בו. מה כבר יש לו להפסיד? עכשיו חישבו כיצד היו מגיבים אלפי אוהדיו הנלהבים, שונאי הממסד, על התבטאויות כאלה מפי המיליארדר הכריזמטי. האם היו מגיבים בקריאות בוז נזעמות? האם הם היו משתיקים אותו בשריקות מחאה? האם הם היו עוזבים את האולם בהמוניהם בשאט נפש? רק חומר למחשבה.
מקור: גלובס

סמל אישי של משתמש
שפיץ
הודעות: 367
הצטרף: 17 יולי 2014, 11:26

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי שפיץ » 01 פברואר 2016, 17:16

יהודים! צאו להצביע עבור טראמפ, כמאמר הגמרא בעקבתא דמשיחא חוצפא יסגי...

יוני44
הודעות: 136
הצטרף: 16 דצמבר 2015, 20:09

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי יוני44 » 05 פברואר 2016, 00:49

בואו ונהפוך את האשכול הזה למרכזי בעדכונים דיווחים ופרשנוית מהבחירות לארה''ב
''לאורו ניסע ונלך''

יוני44
הודעות: 136
הצטרף: 16 דצמבר 2015, 20:09

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי יוני44 » 05 פברואר 2016, 00:49

סוכנויות הידיעות

ברני סנדרס צפוי לנצח את הילרי קלינטון בפער של 20% בבחירות המקדימות לראשות המפלגה הדמוקרטית שיתקיימו בניו המפשייר ביום שלישי – כך עלה מסקר שפרסמה היום (חמישי) רשת NBC. לפי הסקר, סנדרס יגרוף 58% מהקולות במדינה וקלינטון תגרוף 38%. "עד כה התמיכה בניו המפשייר נוטה לכיוונו של סנדרס", אמר הסוקר לי מירינגוף. המשאל נערך לקראת העימות הדמוקרטי שיתקיים הלילה, ויהיה הראשון שבו יתעמתו רק קלינטון וסנדרס, ללא המועמד מרטין אומאלי שפרש מהמרוץ עקב כשלונו בפריימריז באיווה
''לאורו ניסע ונלך''

יוני44
הודעות: 136
הצטרף: 16 דצמבר 2015, 20:09

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי יוני44 » 05 פברואר 2016, 00:58

פרשנות של אחת הפרשניות לעניני ארה''ב:
מושל פלורידה לשעבר עמד במרכז החדר באסיפת בחירות קטנה שקיים בניו המפשייר. הוא נראה עייף, נשמע כמי שמדקלם את דף המסרים שלו בקול מונוטוני ואישש את מה שאומרים עליו יריביו כשהפגין כריזמה של צנון מיובש. המצלמות קלטו פה ושם פיהוקים בקהל וגם שתיים-שלוש נשים שהטו את ראשן לאחור ונרדמו בשקט. כשסיים את דבריו, השתררה דממה בחדר. בוש הביט סביבו כלא מאמין: "מחיאות כפיים בבקשה" הוא התחנן והצליח לגרד כמה תשואות מהקהל, אבל בעיקר צחוקים גדולים. אם זה לא היה כל כך עצוב עבורו, ניתן לשער כי גם הוא יכול היה להתגלגל מצחוק, אלא שהבדיחה הזו הייתה על שמו.


רק לפני חודשים ספורים היה בוש התקווה הגדולה של המרוץ הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית. הוא הביא עמו שנות ניסיון כמושל פלורידה, הוא נשוי למכסיקנית, עובדה שקושרת אותו לקהילה ההיספנית שאת קולותיה צריך כל מי שמתכוון לנצח במרוץ לבית הלבן. יותר מכול, בוש בא מהמשפחה הנכונה: אביו היה נשיא, ואחיו גם כן, אם כי האחרון נצרב בתודעה כנשיא כושל שסכסך את אמריקה עם העולם והוציא אותה למלחמה לא מוצדקת בעיראק, שאת נזקיה לארה"ב משלמים האמריקנים עד היום.


למרות נתוני הפתיחה הטובים שלו, לא הצליח בוש לבסס את מעמדו כמוביל. להיפך. בעימותים הטלוויזיוניים הוא נראה חלש, מגמגם, חסר ביטחון ונטול מנהיגות. הוא הפך להיות שק החבטות של דונלד טראמפ, שנהנה מכל רגע שבו יכול היה לחבוט בו. השבוע באיווה יצא בוש מההצבעה בפריימריז בשן ועין. התמיכה בו היתה חד-ספרתית, ועתה כשהוא חורש את מדינת ניו המפשייר לקראת הפריימריז שיתקיימו במדינה זו ביום שלישי הבא, הוא יודע שהגיע מועד קרב ההישרדות שלו. ראשי הרפובליקנים נתנו לו להבין כי הם מצפים ממנו להשיג תוצאה טובה או לפרוש מהמרוץ כדי להותיר את הזירה למרקו רוביו שחזר מאיווה כמנצח הגדול.

ההזדמנות הגדולה של רוביו
לרוביו, סנאטור ממדינת פלורידה ובן להורים קובנים, יש סיבה לא רעה להתחיל לחייך בניו המפשייר. סקר חדש שהתפרסם היום בארה"ב משקף כי מאז הישגו המרשים באיווה, מקום שלישי בפריימריז, הוא קיבל "בונוס" בניו המפשייר והכפיל את כוחו.
אל תספידו אותו

חבוט, מושפל - אבל חזק. טראמפ עדיין חי

איל ההון הפרובוקטיבי ניהל קמפיין צעקני ובוטה וטען שהוא בנוי רק לניצחונות - אבל את ליל ההצבעה הראשון של הפריימריז, באיווה, גמר כלוזר הגדול. אל תספידו אותו: בשבוע הבא, בניו המפשייר הליברלית, זה יהיה סיפור אחר לגמרי. הסקרים לצדו
חבוט, מושפל - אבל חזק. טראמפ עדיין חי
אם לפני שבוע רק 7 אחוזים תמכו בו בניו המפשייר, הרי שבסקר החדש הוא מגיע למקום השני עם 15 אחוזי תמיכה. הסנאטור השמרן מטקסס טד קרוז, שזכה במקום הראשון בפריימריז הרפובליקניים באיווה, נמצא במקום השלישי אחרי רוביו עם 14 אחוזי תמיכה.

טראמפ אמנם ספג חבטה גדולה באיווה והגיע למקום השני המאכזב מבחינתו, אבל הוא עדיין מוביל בניו המפשייר עם 36 אחוזי תמיכה. אלא שגם ההובלה שלו בניו המפשייר, כפי שהייתה לו לפני הפריימריז באיווה, נמצאת במגמת ירידה. לא סביר כי בימים שנותרו עד לפריימריז בניו המפשייר יצליח רוביו להקפיץ את עצמו למקום הראשון ולהביס את איל הנדל"ן הפרובוקטיבי, אבל בפוליטיקה האמריקנית המגמה המסתמנת חשובה, ואם רוביו יצבור כוח בניו המפשייר, סיכוייו שלו לקבל תמיכה וכסף גוברים.

בדיוק מהסיבה הזו נוצרה ברית סתרים בין בוש לבין מושל ניו ג'רזי וכריס כריסטי. שניהם קשרו קשר בניו המפשייר לפעול ביחד כדי לבלום את רוביו. כריסטי, הידוע גם בזכות הפה הגדול שלו כמו מההנאה שהוא מפיק כשהוא נועץ חיצים מושחזים ביריבים פוליטיים, כינה את רוביו "ילד בבועה", לגלג עליו שהוא פוליטיקאי מתוסרט שאין בו דבר ספונטני, והגחיך את שנות פעולתו בסנאט וטען כי רוביו בעצם לא הצליח להשלים אפילו פעולה אחת בגבעת הקפיטול.

אנשי כריסטי, לפי הדיווחים בארה"ב, נפגשו עם אנשי בוש כדי לתאם את המתקפות על רוביו, שהפך להיות היריב הגדול של שניהם, וכריסטי אף הודה כי התיאום הזה קיים. "יש לנו משימה משותפת" הוא אמר, וחשף כי עכשיו המטרה היא לסלק את רוביו מהמשבצת של יקיר המפלגה ותורמיה.

רשימת המתמודדים הרפובליקנית מצטמצמת: בימים האחרונים פרשו שלושה: ראנד פול, מייק האקבי וריק וסנטורום. אחרי איווה צפויים לפרוש עוד שניים עד שלושה מועמדים שלא יצליחו להשיג תמיכה ראויה. בשלב הזה, למרות רצון ראשי המפלגה הרפובליקנית לראות אותו נעלם, טראמפ לא הולך לשום מקום: אם הסוקרים לא טועים, כפי שטעו באיווה, הוא צפוי להגיע כאמור למקום הראשון בניו המפשייר.

טראמפ, כמו המועמדים האחרים חורש את ניו המפשייר, אלא שבניגוד לעבר הוא עושה זאת במינימום רעשים, מקפיד לשמור על ענווה מסוימת, ונראה כמי שהפיק את הלקחים שלו. הוא פחות רעשני, פחות בוטה, ממעט לתקוף ומציג פרצוף פחות פרובוקטיבי. אלא שזה דווקא יכול לשחק לרעתו בזירה הפוליטית: מי שהלך אחריו עשה זאת כי הוקסם מהעובדה שהוא לא דופק חשבון לאף אחד, שיש לו לשון מושחזת ושהוא תוקף בכל האגפים. ספק אם ירצו לקבל מוטציה טראמפית שבה מוצג המועמד הבריון כמו פודל מאולף.
''לאורו ניסע ונלך''

סמל אישי של משתמש
כוכב
הודעות: 829
הצטרף: 04 נובמבר 2014, 22:06
מיקום: נע ונד
נתן תודה: 1 פעם

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי כוכב » 10 פברואר 2016, 09:31

ניו המפשייר: ניצחון לטראמפ, תבוסה לקלינטון
הפעם נראה שזה הלך לפי הסקרים: דונלד טראמפ וברני סנדרס, שני האאוטסיידרים של המרוץ לנשיאות ארה"ב ניצחו בקלות בפריימריז בניו המפשייר. המפסידים הגדולים: הילרי קלינטון ומרקו רוביו

הערב הגדול של ברני ודונלד: דונלד טראמפ וברני סנדרס הם הזוכים הגדולים בפריימריז במדינת ניו המפשייר. הילרי קלינטון שהובסה בכ-20% מיהרה להודות בהפסד, ואצל הרפובליקנים אכזבה למרקו רוביו שקיווה לנשוף בעורפו של טראמפ, אך בפועל מתנדנד בין המקומות הרביעי לחמישי. בנאום הניצחון שלו, טראמפ מיהר לתקוף את סנדרס: "הוא רוצה למסור את המדינה שלנו".


סנדרס: "זו תחילתה של מהפיכה פוליטית"

לפי ספירה של כ-70 אחוז מהקולות, אחרי טראמפ שזכה ב-34.3%, הגיע למקום השני במפלגה הרפובליקנית מושל אוהיו ג'ון קייסיק עם 16.3%. במקום השלישי והרביעי מאבק צמוד ין מושל פלורידה לשעבר ג'ב בוש ואיש מפלגת התה טד קרוז, שניהם עם כ-11%. במקום החמישי הסנאטור מרקו רוביו. אצל הדמוקרטים מסתמן ניצחון מוחץ לברני סנדרס עם כמעט 60%על הילרי קלינטון עם 38.5%.

התחזיות אמנם ניבאו לטראמפ וסנדרס המקום הראשון במפלגתם, אך עדיין היו ספקות אם הם מסוגלים להביא להפוך את ההתלהבות התקשורתית והסקרים המחמיאים להישגים בקלפיות. טראמפ, שהפסיד באיווה אחרי שחזו לו ניצחון, פדה אולי במעט את תדמית ה"ווינר" שהתאמץ לטפח. ברני סנדרס, כמעט בן בית בניו המפשייר, הוא מייצג את השכנה ורמונט בסנאט, הצליח להנחיל לקלינטון ניצחון כואב.

אך בנאום הניצחון שלו, המועמד שמגדיר את עצמו כסוציאליסט דווקא הודה לקלינטון ובחר לתקוף את הממסד הפוליטי בארצות הברית. "זהו מסר שיגיע לוול סטריט ולוושינגטון, ממיין עד קליפורניה. שהממשלה שייכת לכל אמריקה ולא רק לקומץ מליונרים תורמים", אמר סנדרס, "הם משליכים עלי עכשיו הכול חוץ מאת הכיור במטבח, ויש לי תחושה שהכיור במטבח הולך להגיע בקרוב".

טראמפ: אנשים לא הבינו איך זה שכ"כ אוהבים אותי

טראמפ בחר לעומתו בגישה שונה. "אני רוצה לברך את המועמדים האחרים... ועכשיו שסיימתי עם זה - למי אנחנו באמת רוצים להודות? לאנשי ניו המפשייר. אנשים ראו את הסקרים ושאלו, 'איך זה שהם אוהבים את טראמפ כל-כך?'" כך המיליארדר, שהתקשה להסתיר שביעות רצון אדירה. "אני רוצה לברך את ברני סנדרס, צריך לברך את ברני... הוא רוצה למסור את המדינה שלנו ואסור לנו לתת לזה לקרות". טראמפ לא שכח לחזור על סיסמת הבחירות הנושנה שלו: "אנחנו נעשה את אמריקה נהדרת שוב, אולי יותר מאי-פעם".

לפי שאלונים שהציגו סוקרים למצביעים בניו המפשייר, איל ההון ממנהטן השיג הרבה יותר מאשר את עשרות הנציגים של ניו המפשייר. הרפובליקנים קראו תיגר על ההנחה שהתמיכה בטראמפ היא בגדר הצבעת מחאה, רובם השיבו שהם מקווים שהוא שיזכה במועמדות המפלגה. מנגד, לפי הסקר, אלה שמתנגדים לטראמפ בתוך שורות הרפובליקנים ייתקשו מאוד לקבל אותו כמועמד לנשיאות. זאת בניגוד למצב אצל הדמוקרטים שאמרו שיהיו מרוצים עם כל אחד משני המועמדים ינצח במרוץ.

היחידים שהעדיפו את קלינטון: מבוגרים ועשירים

הפרשנים טוענים שקלינטון בנאומה המשיכה לחזור על אותה טעות, ובניגוד לסנדרס הדגישה את עצמה על פני תומכיה והתנועה שהיא מנסה להוביל. "״אנשים רעבים לפתרונות ואני אעבוד קשה יותר מכל אחד כדי לשפר חייהם של האמריקנים", הכריזה, "אני אנצח ואקבל את מינוי הדמוקרטים".

סנדרס מצידו ממשיך לשבור חומות דמוגרפיות. הוא גבר על קלינטון בכמעט כל פלח מהאוכלוסייה בניו המפשייר. גברים, נשים, בני מיעוטים ובייחוד צעירים, 85% מהם תמכו בסנאטור בן ה-74. הקבוצות היחידות שהעדיפו את קלינטון הם מבוגרים בני יותר מ-65 ומשפחות שמרוויחות מעל 200 אלף דולר בשנה.

ג'ון קייסיק מסתמן כהפתעה הגדולה

עם טראמפ במקום הראשון, הקרב מתחמם בין הטוענים לכתר, או כפי שהם מכונים בתקשורת האמריקנית, "מחנה הלא-טראמפ". מרקו רוביו, שעזב את איווה כמועמד הממסדי של המפלגה הרפובליקנית גמגם בעימות מאז וספג ביקורת על התנהגות קפואה ו"רובוטית". העונש הוא ככל הנראה המקום החמישי, ואולי הדחה ממשבצת המועמד ה"שפוי". מושל אוהיו ג'ון קייסיק, מעוניין לנצל את המומנטום ולטעון שהוא היחיד שיצליח להחזיר למפלגה הרפובליקנית את המרכז האמריקני.

"אולי דווקא מפני שיש שינוי באוויר", אמר קייסיק, "אולי בגלל זה אנחנו פותחים דף חדש בפוליטיקה האמריקנית. כי הלילה הקמפיינים השליליים הפסידו". בניגוד אליו, ג'ב בוש אולי לא פתח דף חדש אך המקום השלישי עבורו הוא הוכחה שהוא עוד לא הגיע לסוף הסיפור - במפלגה רמזו שאם יזכה במקום נמוך יותר בניו המפשייר עדיף שיפרוש מהמרוץ.

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

סמל אישי של משתמש
כוכב
הודעות: 829
הצטרף: 04 נובמבר 2014, 22:06
מיקום: נע ונד
נתן תודה: 1 פעם

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי כוכב » 17 פברואר 2016, 14:43

אובמה: טראמפ לא יהיה נשיא, זו לא תכנית ריאליטי
טראמפ מגיב: "לאובמה יש מזל שלא התמודדתי נגדו בבחירות הקודמות כי הוא לא היה יושב עכשיו בבית הלבן" ■ במסיבת עיתונאים קורא נשיא ארה"ב לרפובליקאים לקיים שימוע למועמדו לבית-המשפט העליון
נשיא ארה"ב, ברק אובמה, שרבב אתמול (ג') את עצמו למלחמה המילולית הניטשת בין הפוליטיקאים שמבקשים לרשת את מקומו בבית הלבן והאשים את המתמודדים הרפובליקאים, ובראשם דונלד טראמפ, שהתבטאויותיהם בקמפיין פוגעות במעמדה הבינלאומי של ארה"ב. אובמה התייחס בביטול לטראמפ ואמר בהחלטיות שמצפה לו תבוסה במירוץ לנשיאות. זו היתה התבטאות נדירה שנתנה ביטוי לבוז שרוחש נשיא ארה"ב לקבלן ממנהטן.

"אני מוסיף להאמין שמר טראמפ לא יהיה נשיא", אמר אובמה במסיבת עיתונאים בראנצ'ו מיראז', קליפורניה, בתום ועידת פסגה עם מנהיגי מדינות דרום מזרח אסיה. "הסיבה לכך היא, שאני נותן אמון רב בעם האמריקאי ונראה לי שהאמריקאים מבינים שלהיות נשיא זה תפקיד רציני. זה לא להנחות תכנית ראיונות או תכנית ריאליטי. זה לא קידום מכירות. זה לא שיווק. זה קשה. והרבה אנשים (בעולם) סומכים עלינו שנמלא את התפקיד הזה כהלכה. לא מדובר בשידול או בפניה ליצרים (של ההמונים) או במאמץ לעשות כל דבר כדי להשתחל לחדשות בכל יום נתון".


"לפעמים הנשיאות מחייבת קבלת החלטות קשות גם כאשר אנשים לא יאהבו אותן, או נקיטת צעדים בלתי פופולריים, או התייצבות לימין אנשים פגיעים שאין להם תמיכה פוליטית חזקה", הוסיף אובמה. "זה תפקיד שנושאו חייב להיות מסוגל לעבוד עם מנהיגים ברחבי תבל באופן שישקף את חשיבות הנשיאות. זה תפקיד שנושאו חייב לנטוע (במנהיגים זרים) ביטחון שהוא מודע לעובדות, שהוא יודע מה שמם, שהוא יודע היכן נמצאות ארצותיהם על המפה, ושהוא יודע משהו על ההיסטוריה שלהם".

"אכן, בתקופת הבחירות המקדימות אנשים משחררים קיטור ונותנים ביטוי לרגשותיהם", המשיך נשיא ארה"ב. "זה נראה כבידור ולעיתים קרובות מדווחים על כך כבידור. אבל ככל שאנו מתקרבים (לבחירות עצמן) למציאות יש דרך להפגין נוכחות. ויש לי אמונה באמריקאים מפני שבסופו של דבר הם מבינים, שמי שעומד במקום שבו אני עומד עתה יצטרך להחליט האם להשתמש בנשק גרעיני או האם לשלוח בני 21 לקרב; הוא יצטרך לוודא שהמערכת הבנקאית לא תקרוס, ולעיתים קרובות הוא יהיה אחראי לא רק על ארה"ב אלא גם על 20 מדינות אחרות, שמתמודדות עם בעיות גדולות או שנמצאות על סף התפרקות ושמצפות שנעשה משהו. האמריקאים הם אנשים נבונים ואני חושב שבסופו של דבר הם יקבלו החלטה נבונה (בבחירות)".

ברמז לנזק שגורמות ההצהרות של טראמפ ופוליטיקאים רפובליקאים אחרים למעמדה של ארה"ב, אמר אובמה: "משקיפים זרים (כנראה מנהיגים מדרום מזרח אסיה שעימם אך זה נפגש – ר.ד.) מוטרדים מחלק מהרטוריקה שנשמעת בפריימריז של הרפובליקאים ובעימותים הטלוויזיוניים שלהם. ואגב, הרטוריקה הזו אינה יוצאת רק מפיו של טראמפ. מעניין שכל אחד מתמקד בטראמפ, בעיקר מפני שיש לו דרכים מעניינות יותר להתבטא, אך מתמודדים אחרים משמיעים אותם דברים".

הנשיא קבל על התבטאויות נגד מוסלמים, נגד מהגרים ובעיקר על התכחשותם של כל המתמודדים הרפובליקאים להתחממות האקלים הגלובלי. "כל הרפובליקאים מכחישים את השינוי האקלימי, למרות העובדה שהראיות המדעיות לכך הן חד-משמעיות, וזה מטריד את הקהיליה הבינלאומית", אמר אובמה.

בתגובה, אמר אתמול טראמפ: "לאובמה יש מזל שלא התמודדתי נגדו בבחירות הקודמות, כי אחרת הוא לא היה יושב עתה בבית הלבן".

מותו של השופט אנטונין סקאליה, עמוד התווך השמרני של בית-המשפט העליון, בסוף השבוע, הותיר בבית-המשפט שני מחנות שווים בגודלם: ארבעה שופטים ליברליים, וארבעה שופטים שמרניים. החוק מחייב את הנשיא למנות מועמד חדש ואת הסנט לדון ולאשר (או לפסול) את המועמד. אך ראש הסיעה הרפובליקאית בסנט, מיץ' מקונל, אמר שלשום, כי הנשיא חייב להימנע מהגשת מועמד מפני שהסנט יסרב לדון בכל מועמד שאובמה יגיש. הוא טען, שרק הנשיא החדש שייכנס לתפקידו בינואר 2017 יצטרך לבחור מועמד. הרפובליקאים חוששים, ובצדק, שאובמה ימנה שופט ליברלי, ובכך יבוא הקץ לרוב השמרני בבית-המשפט העליון שנשמר במשך 25 שנים.

בתגובה על כך אמר אובמה במסיבת העיתונאים, כי בדעתו למנות מועמד בעל הכישורים הטובים ביותר לתפקיד וכי הוא מצפה שהסנט ידון במועמדו ויאשרו, על פי התקדימים שנקבעו במשך דורות. "החוקה קובעת באופן הברור ביותר מה צריך לקרות עכשיו", אמר הנשיא. "כאשר מתפנה מקום בבית-המשפט העליון, הנשיא ממנה מישהו. הסנט דן במינוי, ואז הוא מאשר או פוסל את המועמד. מבחינה היסטורית, זה אף פעם לא הוטל בספק. אין חוק בלתי כתוב שאוסר על הנשיא לעשות זאת בשנתו האחרונה בתפקיד. משעשע אותי שכל מיני אנשים שרואים עצמם כפרשני החוקה ושנצמדים לכוונה המקורית של מחבריה – האנשים האלה מוצאים לפתע בחוקה מה שאין בה".

סקר ארצי חדש של NBC מראה, שטראמפ מוסיף ליהנות מיתרון גדול על יריביו הרפובליקאים בקרב בוחרים רפובליקאים פונטציאליים. טראמפ קיבל 38% מקולות הנשאלים. אחריו צועדים הסנטור הנוצרי האדוק טד קרוז (18%), הסנטור מארקו רוביו (14%, ירידה של 3% בהשוואה לסקר הקודם), בן קארסון (8%), מושל מדינת אוהאיו, ג'ון קייסיק (%7) וג'ב בוש (4%). במחנה הדמוקרטי, זכתה הילארי קלינטון בתמיכת 50% מהנשאלים וסנטור ברני סאנדרס - ב-40%. הסבב השלישי של הבחירות המקדימות יתקיים בשבת בקרוליינה הדרומית.

סמל אישי של משתמש
כוכב
הודעות: 829
הצטרף: 04 נובמבר 2014, 22:06
מיקום: נע ונד
נתן תודה: 1 פעם

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי כוכב » 18 פברואר 2016, 08:37

סקר בארה"ב: טראמפ "נבעט" מהצמרת בפעם הראשונה
במקום הראשון – טד קרוז ואחריו טראמפ ומארקו רוביו ■ בכל אופן, טראמפ צפוי לזכות בפריימריז של הרפובליקאים בקרוליינה הדרומית בשבת ■ עד עתה הוביל טראמפ בכל הסקרים הארציים ולא ברור אם הסקר החדש שגוי או שהוא מבשר על יציאת האוויר מהבלון של טראמפ ■ התמיכה במיליארדר התכווצה ב-7% מאז אמצע ינואר
בפעם הראשונה מאז תחילתה של מערכת הבחירות המקדימות במפלגה הרפובליקאית, נבעט הקבלן הניו-יורקי דונלד טראמפ מהמקום הראשון בסקר ארצי. הסקר של רשת NBC והעיתון "וול סטריט ג'רנל", שפורסם אמש (ד'), מראה שטראמפ איבד 7% מהתמיכה בו מאז אמצע ינואר, אולי בעקבות העימות הרפובליקאי האחרון, ביום א', שבו הסתבך טראמפ בהתכתשויות סוערות עם רוב המתמודדים האחרים ויצא מהן חבול למדי. יחד עם זאת, צפוי טראמפ לזכות בנקל בפריימריז של המפלגה הרפובליקאית בקרוליינה הדרומית, בשבת, על פי סקרים שנערכו במדינה זו.

על פי הסקר הארצי של NBC ו-WSJ, הוצב במקום הראשון הסנטור הנוצרי האדוק טד קרוז עם 28%. טראמפ נמצא במקום השני, עם 26% ואחריו – הסנטור מארקו רוביו שקיבל 17% מקולות הנשאלים. למקום הרביעי זינק מושל מדינת אוהאיו, ג'ון קייסיק, עם 11%. עד עתה הוא ריחף סביב התחתית ברוב הסקרים. מנתח המוח בדימוס בן קארסון הוצב במקום החמישי עם 10% וג'ב בוש מוצא עצמו במקום האחרון, עם 4%, למרות התמיכה החזקה שהוא מקבל ממשפחתו, לרבות הופעות אישיות של אחיו, הנשיא לשעבר ג'ורג' בוש, ואמו, ברברה בוש. הסקר נערך במדגם של 400 משיבים, שאמרו שיישתתפו בפריימריז של הרפובליקאים. טווח הטעות הסטטיסטית הוא 4.9%.

עד עתה נהנה טראמפ מייתרון דו-ספרתי על יריבו העיקרי, קרוז. בסקר הארצי הקודם של NBC ו-WSJ, בינואר, הוביל טראמפ עם 33%, ובמקום השני הוצב קרוז, עם 20%, כלומר יתרון של 13% לטראמפ.

את השחיקה בתמיכה בטראמפ אפשר לייחס לא רק למשקע שהותירו ביצועיו בעימות הרפובליקאי האחרון, אלא גם לעובדה שמספר המתמודדים הרפובליקאים הולך ומצטמצם - מ-17 בתחילת המירוץ לשישה עתה. החוכמה המקובלת אצל אנליסטים היא, שטראמפ הפיק תועלת מהמספר הגדול של המתמודדים וכשמספרם מתחיל להתכווץ, כך מתכווצת התמיכה בו. פילוח נתוני הסקר מראה, שבתחרות של טראמפ מול מתמודד אחד הוא יביס את בוש או קייסיק, אך יפסיד לקרוז או לרוביו.

צריך להדגיש, שבשלב זה הסקר של NBC ו-WSJ הוא בבחינת סנונית ראשונה. כל הסקרים הארציים האחרים שפורסמו השבוע מציבים את טראמפ במקום הראשון. סקר ארצי של אוניברסיטת קוויניפיאק, למשל, מעניק לו יתרון של 21%. לכן לא ברור אם הסקר סובל מליקוי מתודולוגי (ההסתברות לכך קטנה לנוכח המוניטין של יזמי הסקר הוותיק הזה) או שהוא מבשר על תחילתה של יציאת האוויר מהבלון של טראמפ.

כפי שדיווחנו אתמול, אמר נשיא ארה"ב, ברק אובמה, במסיבת עיתונאים, כי טראמפ לא יהיה הנשיא הבא. " אני נותן אמון רב בעם האמריקאי ונראה לי שהאמריקאים מבינים שלהיות נשיא זה תפקיד רציני", אמר אובמה. "זה לא להנחות תכנית ראיונות או תכנית ריאליטי. זה לא קידום מכירות. זה לא שיווק. זה קשה. והרבה אנשים (בעולם) סומכים עלינו שנמלא את התפקיד הזה כהלכה. לא מדובר בשידול או בפניה ליצרים (של ההמונים) או במאמץ לעשות כל דבר כדי להשתחל לחדשות בכל יום נתון".

ובינתיים, המפלגה הדמוקרטית נערכת לסבב הבא של הבחירות המקדימות לבחירת מועמדה לנשיאות, שייערך בשבת בנוואדה במתכונת של אסיפות פוליטיות (caucuses). נוואדה נחשבה עד לא מכבר מעוז מבוצר של הילארי קלינטון בגלל שיעור גבוה של שחורים והיספאנים במדינה. אלה קבוצות שנוטות חסד לבני הזוג קלינטון כבר מתחילת נשיאותו של ביל. אבל קמפיין נמרץ של ברני סאנדרס, המתחרה היחיד של קלינטון, בקרב שחורים, כירסם את יתרונה שרת-החוץ לשעבר. סקר עדכני של CNN מצביע למעשה על תיקו: 48% לקלינטון, 47% לסאנדרס.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 19 פברואר 2016, 03:56

בעיצומן של הבחירות המקדימות לנשיאות ארצות הברית, מפרסם אתר האינטרנט האמריקני RealClearPolitics סקר מעניין במיוחד, אותו ערך מכון הסקרים של אוניברסיטת קוויניפיאק בקליפורניה, לקראת הבחירות הכלליות שיתקיימו בחשוון בשנה הבאה.

על פי המסתמן, אם יזכה הסנטור היהודי ברני סנדרס במועמדות מטעם המפלגה הדמוקרטית, הוא יביס כל מועמד רפובליקני שיתמודד מולו. לעומת זאת, אם תהיה מזכירת המדינה לשעבר הילארי קלינטון המועמדת הדמוקרטית, היא לא תצליח לנצח אף מועמד רפובליקני, למעט המיליארדר דונלד טראמפ.קלינטון נגד טראמפ – 44:43

קלינטון נגד קרוז – 43:46

קלינטון נגד רוביו – 48:41

קלינטון נגד קייסיק – 47:39

קלינטון נגד בוש – 43:44

סנדרס נגד טראמפ – 48:42

סנדרס נגד קרוז – 49:39

סנדרס נגד רוביו – 47:41

סנדרס נגד קייסיק – 45:41

סנדרס נגד בוש – 49:39

הנתונים החדשים עשויים להוות זריקת עידוד נוספת לקמפיין של סנדרס, שגם כך מצוי בתנופה מתמדת עד כדי איום ממשי על מועמדותה של קלינטון – אשר נתפסה עד לאחרונה כזוכה הוודאית במרוץ הדמוקרטי.

סקרים שנעשו בקרב מצביעי המפלגה הדמוקרטית בימים האחרונים, מלמדים כי נמשכת מגמת הירידה של קלינטון ולעומתה מגמת העלייה של סנדרס, עד כדי שיתרונה הארצי של קלינטון על סנדרס הצטמצם לשיעור חד-ספרתי.

סמל אישי של משתמש
שפיץ
הודעות: 367
הצטרף: 17 יולי 2014, 11:26

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי שפיץ » 21 פברואר 2016, 17:51

מפלה לבוש אחרי הפסד בדרום קורוליינה פורש מהמירוץ.

סמל אישי של משתמש
חזן
הודעות: 1027
הצטרף: 17 ספטמבר 2014, 12:07

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי חזן » 22 פברואר 2016, 18:58

הפתרון של דונלד טראמפ לטרור: ''קליע עם דם חזיר''

בכנס תומכים שנערך בסוף השבוע בדרום קרוליינה, סיפק המתמודד הרפובליקני דונלד טראמפ אמירה נוספת שכלל הנראה תצית סערה חדשה - על המוקד, שוב, בני דת האסלאם. כחלק מהביקורת שהטיח בממשל האמריקני ובהתמודדותו מול איומי הטרור, הוא סיפר סיפור שלא אומת על גנרל אמריקני שטבל תחמושת בדם של חזיר כדי להרתיע את אויביו המוסלמים.

טראמפ טען שארה"ב צריכה לנקוט בעמדה קשוחה יותר נגד אויביה וכדי להמחיש את כוונותיו הוא תיאר את ה"מיתוס" על הגנרל ג'ון פרשינג. הסיפור עוסק בגנרל אמריקאי שהורה להרוג עשרות אסירים מוסלמים בפיליפינים בשנות ה-20 של המאה הקודמת באמצעות תחמושת נגועה בדם הטמא. לפי הסיפור הזה, האירועים התרחשו במהלך מלחמת גרילה נגד ארה"ב שכבשה את הפיליפינים. "זו הייתה בעיה נוראית, בעיית טרור בדיוק כמו זה שאנו מתמודדים איתו היום", ציין המתמודד הרפובליקני.

טראמפ המשיך בסגנון התיאטרלי שלו. "הגנרל פרשינג העמיד 50 מחבלים וירה למוות ב-49 מהם. למחבל ה-50 הוא אמר - תחזור לאנשים שלך ותספר להם מה קרה כאן. במשך 25 שנה לא הייתה שום בעיה", סיפר טראמפ לקהל המריע.

האירוע בדרום קרוליינה התרחש זמן קצר אחרי שהאפיפיור פרנציסקוס סיים את ביקורו במקסיקו בביקורת חריפה על המועמד לנשיאות ארה"ב. "אדם שחושב רק על בניית חומות ולא בונה גשרים הוא לא קתולי", אמר האפיפיור בתגובה להתבטאויותיו של המיליארדר נגד מהגרים. טראמפ, לא נשאר חייב וענה מיד: "אם דאע"ש יתקוף את הוותיקן וזו המטרה של הארגון, אני יכול רק להגיד שהאפיפיור יתפלל שהנשיא של הוותיקן יהיה דונלד טראמפ".

סמל אישי של משתמש
שפיץ
הודעות: 367
הצטרף: 17 יולי 2014, 11:26

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי שפיץ » 23 פברואר 2016, 18:23

לכבוד פורים, המתמודד התמהוני טראמפ, למבינים אנגלית

https://www.dropbox.com/s/ymzddfetqsd0o ... 1.mp4?dl=0

סמל אישי של משתמש
כוכב
הודעות: 829
הצטרף: 04 נובמבר 2014, 22:06
מיקום: נע ונד
נתן תודה: 1 פעם

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי כוכב » 23 פברואר 2016, 18:54

נראה מעניין
מי יכול לתרגם לנו ?
(לא למדנו ליבה)

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 16474
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
נתן תודה: 41 פעמים
קיבל תודה: 42 פעמים
יצירת קשר:

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 23 פברואר 2016, 21:49

או שיכתבו בקצרה (שפיץ או מישהו אחר) על מה מדבר שם.
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
שפיץ
הודעות: 367
הצטרף: 17 יולי 2014, 11:26

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי שפיץ » 24 פברואר 2016, 15:41

הצלחה מסחררת לטראמפ, כנראה לכבוד פורים.

טראמפ 45.9
רוביו 23.9
קרוז 21.4
קרסון 4.8
קייסיק 3.6
תוצאות נוודה.JPG
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

ישראליק
הודעות: 384
הצטרף: 28 יולי 2015, 05:10

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי ישראליק » 24 פברואר 2016, 16:04

טראמפ היה באמצע נאום. והחשמל נכבה. והוא הגיב מיד, "או הם לא שילמו את חשבון החשמל". .. ושאל האם האור החזק מדי הגיע מהעיתונאים שנגדי? ואז זה די מצא חן בעיניו החושך. והוא אמר שזה מדי חזק האור.וגם שזה חיסכון בחשמל ושלא ישלם לאולם וכו' וכו'. ואז נדלק האור. אז הוא התחיל לקרוא עם כולם (כמו בהפגנות ) תכבו את האור....

סמל אישי של משתמש
כוכב
הודעות: 829
הצטרף: 04 נובמבר 2014, 22:06
מיקום: נע ונד
נתן תודה: 1 פעם

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי כוכב » 24 פברואר 2016, 22:51

ישראליק כתב:טראמפ היה באמצע נאום. והחשמל נכבה. והוא הגיב מיד, "או הם לא שילמו את חשבון החשמל". .. ושאל האם האור החזק מדי הגיע מהעיתונאים שנגדי? ואז זה די מצא חן בעיניו החושך. והוא אמר שזה מדי חזק האור.וגם שזה חיסכון בחשמל ושלא ישלם לאולם וכו' וכו'. ואז נדלק האור. אז הוא התחיל לקרוא עם כולם (כמו בהפגנות ) תכבו את האור....
תודה על התרגום !!!

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 29 פברואר 2016, 20:18

שילה קוברט מודאגת מדונלד טראמפ. הרפובליקנית המושבעת מווירג'יניה אומרת שההתנהלות של איל הנדל"ן המיליארדר – המועמד המוביל בפריימריז הרפובליקניים לנשיאות – היא בומבסטית וכי אין טעם ברטורקיה הקיצונית שבה הוא משתמש בקמפיין שלו.

אבל מה אם טראמפ אכן ייבחר בפריימריז ויהפוך למועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב?

"ובכן, אני בהחלט אצביע לו", אומרת קוברט, בת 81 מפרבר של ריצ'מונד. היא מפסיקה לרגע, ומוסיפה: "אני מקווה ומתפללת שלא נגיע לזה".


קוברט נמנית עם מחנה סקפטי בקרב המצביעים הרפובליקנים ברחבי ארה"ב, שמתקשה להתמודד עם האפשרות שטראמפ עשוי להתגלות כסיכוי הטוב ביותר של המפלגה שלהם לכבוש את השלטון ולהגיע לבית הלבן. בשבועות האחרונים רשם טראמפ שלושה ניצחונות רצופים בפריימריז הרפובליקניים, כולל בשבוע שעבר בנבאדה, ועכשיו הוא מגיע ל"סופר טיוזדיי" שייערך מחר בעמדה חזקה במיוחד.

ראיונות שערכה סוכנות הידיעות AP עם עשרות מצביעים רפובליקנים ותיקים בווירג'יניה – שדה קרב משמעותי בבחירות הכלליות ואחת המדינות שבהן ייערכו הפריימריז השבוע – ממחישים את התחושות המעורבות שמעורר טראמפ בתוך המפלגה שלו עצמו.

הצרה של דונלד טראמפ:

המועמד הרפובליקני המוביל סחף המונים בזכות לשונו המשוחררת וסלידתו מה"פוליטיקלי קורקט" - וגם בזכות התבטאויותיו נגד מוסלמים ומכסיקנים. אבל עכשיו ב"קו קלוקס קלאן" ובארגונים קיצוניים אחרים מציגים אותו כמי שיקדם את "הגזע הלבן", וקוראים לבחור בו. הוא פוחד שזה יפגע בו בקלפי

בקרב אלה שאינם מתכוונים להצביע לטראמפ בפריימריז יש הלם, בלבול וחרדה מהמועמדות שלו. עם זאת, קיימת בקרבם גם התחושה שלמרות הפגמים הרבים שיש בו, הוא עדיף על פני עוד ארבע שנים שבהן יישב דמוקרט בבית הלבן – במיוחד אם המועמדת הדמוקרטית תהיה הילרי קילנטון.

"הוא אומר דברים שאני לא יכול לדמיין נשיא אומר", מסביר מייקל גלנט בן ה-42. עם זאת, אם טראמפ יזכה במועמדות הרפובליקנית ויגיע לקרב מול קלינטון על הנשיאות בנובמבר, גלנט יצביע לו. "במקרה הספציפי הזה – אצביע לו", אומר גלנט. "הילרי קלינטון – אני לא בוטח בה. אין אמון".

המצביעים ששוחחו עם סוכנות AP מייצגים רק נתח זעום מהבוחרים, אבל עמדותיהם משקפות את הדיון שקיים בשתי המפלגות הגדולות בארה"ב בנוגע לאופן שבו המועמדות של טראמפ תסתיים בנובמבר. גורמים רשמיים במפלגה הדמוקרטית מאמינים שהרטוריקה הקיצונית של טראמפ, במיוחד בנוגע לנשים ולמהגרים, תרחיק ממנו מצביעים שאינם מזדהים בהכרח אם אחת המפלגות ואפילו תרחיק ממנו רפובליקנים במדינות מפתח כמו וירג'יניה. בכירים במפלגה הרפובליקנית מסכימים עם התיאוריה הזו ומודאגים מכך, מה שמסביר מדוע גורמים רפובליקניים רבים ממהרים להביע את תמיכתם במרקו רוביו, יריבו של טראמפ, כ"אלטרנטיבה השפויה" במפלגה הרפובליקנית.

"פעם ראשונה שאני פוחדת מהבחירות"
ביל גינתר, גימלאי בן 69, הוא אחד מאותם רפובליקנים שכל כך לא סובלים את טראמפ, עד שהוא מתקשה לראות את עצמו מצביע לו בבחירות לנשיאות אם הוא יהיה המועמד הרפובליקני. גינתר, שתומך ברוביו, אומר כי הוא "באמת מזועזע" מכך שטראמפ הגיע רחוק כל כך בפריימריז. "אני לא יודע אם אוכל להצביע לו. זה יהיה קשה מאוד", הוא מודה.

חלק מבעלי זכות הבחירה מתלוצצים ואומרים שיעברו לקנדה אם טראמפ ייבחר לנשיא, אבל ננסי ברדנר לעומת זאת חושבת על האפשרות הזו במידה מסוימת של רצינות. בעבר היא תמכה במועמדים רפובליקנים לנשיאות, בהם מיט רומני וג'ורג' בוש הבן, ועכשיו היא חוקרת את הפוליטיקה הקנדית, וגם את מערכת הבריאות הציבורית ואת שוק הדירות שם. ברדנר לא יודעת אם היא באמת תשלים את המעבר צפונה ("אני לא יכולה לעזוב את הנכדים שלי", היא אומרת), אבל מבהירה שזו בהחלט אופציה עבורה. "אני פשוט לא חושבת שאני יכולה להיות בתוך כל זה. זו הפעם הראשונה ב-68 שנותיי שאני באמת פוחדת ממה שהולך לקרות בבחירות".

סקר שפרסמה לאחרונה AP מעלה שייתכן מאוד שגינתר וברדנר נמצאים בעמדת מיעוט. מהסקר עלה שהרבה יותר רפובליקנים אומרים כי יצביעו לטראמפ בבחירות לנשיאות אם הוא יהיה המועמד הרפובליקני, מאשר כאלה שאומרים שלא יעשו זאת. 86% מהמצביעים הרפובליקנים סבורים גם שהוא יכול לנצח בבחירות לנשיאות בנובמבר – יתרון של 15% על פני כל מועמד רפוליקני אחר.

עבור טינה שומכר האפשרות להצביע לטראמפ ממש לא קוסמת. הדאגה המרכזית שלה בבחירות היא הביטחון הלאומי, וקשה לה
לראות את טראמפ מנהל את הדיפלומטיה או שומר על ביטחון המדינה. אבל הדאגות שלה לגביו מחווירות אל מול הסלידה שלה מקלינטון. אף שהיא אינה רואה שום אופציה טובה בבחירות שיתקיימו בין טראמפ לקלינטון, שומכר בת ה-66 מבהירה במי – בלי צל של ספק – היא תתמוך בקלפי. "אם אצטרך לבחור בינו לבין הילרי, אני חוששת שהוא יקבל את הקול שלי. אני מקווה שלא נגיע למצב הזה. אבל זה מתחיל להיראות כך".

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 01 מרץ 2016, 00:12

הפריימריז לנשיאות ארצות הברית יגיעו מחר (יום ג') לנקודה קריטית,
שעשויה לחתום מעשית את ניצחונם של דונלד טראמפ במפלגה הרפובליקנית והילרי קלינטון במפלגה הדמוקרטית. מחר הוא "סופר טיוזדיי", היום שבו יוצאים הרפובליקנים והדמוקרטים להצביע לא רק במדינה אחת או שתיים, אלא בשורה ארוכה של מדינות. אם טראמפ וקלינטון ישיגו את הניצחון ברוב המדינות שהולכות להצביע מחר, כפי שחוזים להם הסקרים, הסיכוי הקטן ממילא של המועמדים המתייצבים מולם לגבור עליהם – יהפוך לקלוש עד לא קיים.

עד כה הצביעו בפריימריז בארבע מדינות: אצל הדמוקרטים ניצחה קלינטון בשלוש ויריבה ברני סנדרס ניצח באחת, ואצל הרפובליקנים ניצח טראמפ בשלוש ויריבו טד קרוז באחת. אלא שארבע המדינות שבהן נערכו הפריימריז עד כה חילקו רק נתח קטן ממספר הצירים שצריך מועמד לגרוף בפריימריז הדמוקרטיים והרפובליקניים כדי שיוכרז ניצחונו הרשמי במרוץ המפלגתי. בהצבעה מחר, ב-13 מדינות שמשתתפות ב"סופר טיוזדיי", יחולקו כבר כמעט חצי מהצירים הדרושים לניצחון במרוץ הרפובליקני ויותר משליש מהצירים הדרושים לניצחון במרוץ הדמוקרטי - ומכאן חשיבותה הגדולה.


במרוץ הרפובליקני זכה עד כה טראמפ ב-82 צירים, טד קרוז זכה ב-17, מרקו רוביו ב-16, ג'ון קייסיק ב-6 ובן קרסון ב-4. אצל הדמוקרטים קלינטון מובילה עם 544 צירים לעומת 85 של סנדרס. הרפובליקנים יחלקו ב"סופר טיוזדיי" 595 צירים, כשכדי לזכות במועמדות הרפובליקנית יש לצבור בסך הכול לאורך הפריימריז 1,237 צירים. הדמוקרטים יחלקו מחר 865 צירים, כשלזכייה במועמדות הדמוקרטית דרושים 2,383 צירים.

המדינות שבהן יצביעו ב"סופר טיוזדיי" הן: אלבמה, ארקנסו, קולורדו (בשיטת אסיפות בחירות), ג'ורג'יה, מסצ'וסטס, מינסוטה (אסיפות בחירות), אוקלהומה, טנסי, ורמונט, וירג'יניה וטקסס. הרפובליקנים יצביעו באסיפות בחירות גם בוויומינג ובאלסקה. בסמואה האמריקנית, שהיא טריטוריה אמריקנית, יצביעו באסיפות בחירות של הדמוקרטים.


ארבעה בעקבות טראמפ
אחרי שניצח בכל שלוש המדינות האחרונות שבהן נערכו הפריימריז הרפובליקניים רוצה דונלד טראמפ להגדיל את הפער מיריביו. בבחירות שייערכו ב"סופר טיוזדיי" הצירים יחולקו באופן יחסי לאחוז הקולות שיקבל כל מועמד – בניגוד למצב אחר (שקיים בחלק מהמדינות בפריימריז) שבו המנצח במדינה זוכה בכל הצירים שלה. טראמפ מקווה לרשום ניצחונות מרשימים במיוחד במדינות הדרום, שיריבו הסנאטור מטקסס טד קרוז טוען זה שבועות ארוכים כי הוא נהנה בהן מיתרון. בצעד של הפגנת ביטחון מתכנן טראמפ להקדיש את יום שלישי דווקא לניהול הקמפיין שלו בשלוש מדינות שכלל לא יצביעו ב"סופר טיוזדיי": אוהיו, קנטאקי ופלורידה.

יריבו העיקרי של טראמפ, מרקו רוביו שרבים במפלגה הרפובליקנית מנסים לקדם אותו כ"מועמד השפוי" על חשבונו של טראמפ, מתנהל מאז יום שישי האחרון כאילו המרוץ הרפובליקני הצטמצם לקרב ראש-בראש בין שני אנשים בלבד: הוא נגד טראמפ. אבל כדי לבסס מצב שכזה בפועל, יצטרך רוביו לסיים לפני טראמפ במדינה אחת לפחות, ובנוסף להקדים את המועמד הבכיר השלישי, טד קרוז, בכל מדינה שתצביע ב"סופר טיוזדיי" למעט מדינת הבית של קרוז – טקסס. אם רוביו ינצח ביותר ממדינה אחת ב"סופר טיוזדיי", הדבר עשוי להפעיל לחץ על קרוז ושני המועמדים הנותרים במרוץ הרפובליקני ג'ון קייסיק ובן קרסון לפרוש מהמרוץ. לפי סקרים רוביו נמצא במקום השני או קרוב מאוד למקום השני כמעט בכל המדינות שיצביעו מחר. טראמפ מוביל בכל המדינות פרט לטקסס, שבה כאמור הפייבוריט הוא טד קרוז המקומי.

באשר לטד קרוז עצמו – הוא בנה את הקמפיין שלו כולו על התרחיש של הצלחה גדולה ב"סופר טיוזדיי", אבל המומנטום שצבר טראמפ והצלחתו בקרב שמרנים חברתיים ואוונגליסטים מאיימים על קרוז מאוד. כדי להשאיר לעצמו סיכוי כלשהו זקוק קרוז לניצחון מוחץ במדינת האם שלו טקסס, אולי בצירוף ניצחון באוקלוהומה או בארקנסו, ולזכייה במקום השני בכמה מדינות, לפני מרקו רוביו. לרעתו פועלת העובדה שהממסד הרפובליקני התאחד מאחורי רוביו שנתפש כמועמד בעל הסיכויים הסבירים ביותר מול טראמפ. שאיפותיהם של קייסיק וקרסון ב"סופר טיוזדיי" צנועות יותר, ופרישתם מהמרוץ היא רק שאלה של זמן.

קלינטון ו-200 הצירים של טקסס
במפלגה הדמוקרטית המטרה של הילרי קלינטון ברורה: היא רוצה לצרף לניצחון המוחץ של בדרום-קרוליינה השבוע שורה של ניצחונות שתיתן גושפנקה לתחושה ההולכת וגוברת שהיא כבר דוהרת לזכייה במועמדות הדמוקרטית לנשיאות. היתרון הגדול של קלינטון בקרב מצביעים אפרו-אמריקנים מעודד את אנשי הקמפיין שלה. אם קלינטון תשיג במדינות הדרום שיצביעו ב"סופר טיוזדיי" ניצחונות כמו זה שהשיגה בדרום-קרוליינה, ייתכן שמספר הצירים שתגרוף יהיה גדול כל כך עד שסנדרס לא יוכל כבר להדביק אותה.

סנדרס עצמו? מילת המפתח שלו היא שינוי המומנטום: הוא רוצה לצבור תנופה מחודשת אחרי שורת הניצחונות של
קלינטון, ומקווה לרשום הישגים נאים בקולורדו, מסצ'וסטס, מינסוטה, אוקלהומה ומדינת הבית שלו ורמונט. הסנאטור סנדרס צריך להימנע מהפסדים משמעותיים במדינות דרומיות כמו אלבמה, ארקנסו, ג'ורג'יה, טנסי – וגם טקסס, שמחלקת יותר מ-200 צירים.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

הטמטום של האמריקאים!

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 01 מרץ 2016, 03:51

סקר אחרון בארה"ב לפני הסופר טיוזדיי: טראמפ זוכה ל-49% תמיכה בקרב הרפובליקנים
דונלד טראמפ מוביל בקרב הרפובליקנים וזוכה ל-49% תמיכה. כך עולה מסקר ארצי שפרסמה רשת CNN, יממה לפני ה"סופר טיוזדיי".

במקום השני בסקר נמצא מרקו רוביו, שזוכה ל-16% תמיכה בלבד.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 01 מרץ 2016, 11:04

עדכון:
לעצור את טראמפ
בסצנה סוריאליסטית הבטיח מנהיג הרפובליקנים בסנאט, מיץ' מקונל, לנסות לבלום בבחירות הכלליות את דונלד טראמפ, המועמד המסתמן של מפלגתו לנשיאות. בכך מקונל רמז שלא יהסס לסייע ולסלול, לפחות בעקיפין, את דרכה של קלינטון לבית הלבן. טראמפ לא מפקפק בניצחונו הצפוי: במהלך עצרת תמיכה שערך אתמול בווירג'יניה הוא שב ולעג ליריביו רוביו ("מרקו הקטן") וקרוז ("טד השקרן") והתרברב על התבוסה שהוא עומד להנחיל להם.

במהלך העצרת אירעו כמה תקריות מדאיגות. תחילה סולקה צעירה שמחתה נגד מדיניותו הגזענית נגד מהגרים. "תוציאו אותה, החוצה החוצה החוצה", הורה טראמפ בזעם למאבטחים. לאחר מכן הופל על הרצפה וגורש באלימות צלם של המגזין "טיים".

אל מול הצלחתו המטאורית של טראמפ, נותרו בכירי המפלגה הרפובליקנית חסרי אונים. אף שהם עדיין מקווים כי קרוז יצליח לעצור את טראמפ במדינת הבית שלו, טקסס, ובכך לפחות להאט את התקדמותו, הם כבר נערכים ליום שאחרי הפריימריז. "המפלגה שלנו לא יכולה להרשות מצב שמועמד כמו טראמפ יהיה עם היד על הכפתור הגרעיני", הזהיר אתמול אחד מראשי המפלגה בפגישה חשאית שנערכה עם מקונל. ההערכה היא כי בכירי המפלגה, על אף העוינות שהם רוחשים לקלינטון, לא יהססו לסייע לה באופן עקיף להביס את טראמפ.

בצעד יוצא דופן גם מייקל היידן, ראש ה-CIA לשעבר, שבר שתיקה והזהיר כי "קיימת סבירות שהצבא האמריקני יסרב פקודה אם טראמפ יהיה נשיא וינסה ליישם חלק מהבטחות הקמפיין שלו". תוכניתם של מקונל וראשי המפלגה, כפי שנחשפה בכלי התקשורת בארה"ב, היא לסייע לסנאטורים הרפובליקנים שיתמודדו בבחירות בנובמבר להרחיק עצמם מטראמפ – או כפי שמקונל ניסח זאת, "לזרוק אותו כמו אבן לוהטת", כדי שיוכלו לשריין את הרוב שלהם בסנאט ולהוות אופוזיציה לוחמת לממשל עתידי בראשות קלינטון.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 01 מרץ 2016, 14:14

סקר CNN: קלינטון וגם סנדרס ינצחו את טראמפ

סקר חדש של רשת CNN מראה כי שני המועמדים הדמוקרטים הילרי קלינטון וברני סנדרס ינצחו את המועמד הרפובליקני המוביל דונלד טראמפ.

על פי הסקר, אם סנדרס יתמודד מול טראמפ, הוא יזכה ב-55 אחוזים מהקולות לעומת 43 אחוזים של טראמפ. לפי הסקר, סנדרס ינצח גם את טד קרוז ומרקו רוביו. במקרה שקלינטון תהיה המועמדת הדמוקרטית, היא תזכה ב-52 אחוזים לעומת 44 אחוזים של טראמפ.

סמל אישי של משתמש
שפיץ
הודעות: 367
הצטרף: 17 יולי 2014, 11:26

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי שפיץ » 02 מרץ 2016, 12:11

אתמול בסופר טיוזדיי ניצח טראמפ ב7 מדינות, וורמונט, וירגינה, מסצ'וטס, אלבמה, ג'ורגיה, ארקנסו וטנסי.
קרוז ניצח באוקלהומה, אלסקה וטקסס
רוביו ספג מהלומה למרות כל התמיכה מהממסד ואולי בגלל זה ניצח רק ארקסנו, ניצחון ראשון מאז תחילת הפריימריז, ברוב המקומות הגיע למקום ה3 בלבד

דלגטים לא סופי,
טראמפ 268 קרוז 142 רוביו 78 קייסיק 24 קרסון 8

סמל אישי של משתמש
שפיץ
הודעות: 367
הצטרף: 17 יולי 2014, 11:26

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי שפיץ » 02 מרץ 2016, 13:02

צורף טבלת סיכום כמעט סופי, באנגלית אולי בהמשך אעלה תרגום או אם אחד החברים יתפנה לתרגם
Capture.JPG
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 03 מרץ 2016, 21:45

לא רק הממסד הרפובליקני מנסה להתנער מהמועמד שדוהר לבית הלבן: המגזין "טיים" פרסם היום (ה') את שער המגזין שיתפרסם במהלך החודש ובו מככב המיליארדר דונלד טראמפ. כשתמונת תקריב של המועמד הרפובליקני המוביל מרוחה על השער, עליה סומנו חמש קוביות. על ארבע מהן מסומן וי תחת הכותרות: בריון, שחקן, מרסק מפלגה ודמגוג. רק קובייה אחת נותרה ריקה: "הנשיא ה-45 של ארה"ב".

בכך מצטרף המגזין היוקרתי למאבק של הימים האחרונים כדי לעצור את הדהירה של טראמפ, שניצח בגדול ב"סופר טיוזדיי" ונראה שצפוי לזכות במועמדות הרפובליקנית לנשיאות ארה"ב. סירובו של טראמפ להתנער באופן ברור ומובהק מתמיכתם של חברים בקבוצות הדוגלות בעליונות הגזע הלבן, וקבוצות המקושרות לארגונים ניאונאצים, היה מבחינת הממסד הרפובליקני הקש ששבר את גב הגמל.

כעת החלו הרפובליקנים להתכונן לאופציית של הקמת "מפלגה רפובליקנית עצמאית" כדי להעמיד מועמד מול טראמפ אם הוא יהיה מועמד מפלגתם לנשיאות. שני בכירים רפובליקנים, הסנטור בן סאס מנברסקה ומושל מסצ'וסטס צ'ארלי בייקר הודיעו כי לא יצביעו עבור טראמפ בנובמר אם הוא יהיה המועמד.

בראיון לרשת MSNBC איים שוב טראמפ על האפשרות שיתמודד במרוץ כמועמד עצמאי. "המפלגה הרפובליקנית מתייחסת אליי בצורה לא הוגנת. אולי בכל זאת אתמודד כעצמאי ואולי לא".

לאחר שלא התאפק לפני נאומו ושלח חיצי ביקורת חריפים לעבר טראמפ, מיט רומני, שהתמודד לנשיאות מול ברק אובמה ב-2012 וכשל, נאם הערב באוניברסיטת יוטה והמשיך במתקפה. "גאון עסקי הוא לא", אמר רומני. "מדובר באדם מסוכן. ההבטחות שלו לא שוות כלום בדיוק כמו תואר באוניברסיטת טראמפ". רומני אמר עוד בנאום כי "טראמפ אמר שהוא מעריץ את נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בזמן שהוא כינה את הנשיא לשעבר ג'ורג' בוש הבן שקרן. זוהי הוכחה מעוותת של רוע שגובר על טוב".

מוקדם יותר כבר פורסמו כמה מדבריו של רומני ואמר: "טראמפ הוא זיוף, הונאה. הוא חושב שהציבור האמריקני פראייר. הוא יקבל נסיעה חינם לבית הלבן וכל מה שנקבל זה כובע נוראי. מדיניות הפנים שלו תוביל למיתון ומדיניות החוץ שלו תהפוך את אמריקה והעולם לפחות בטוחים".

רומני הודיע בפתח נאומו כי הוא לא מצטרף כמתמודד למרוץ ולא מתכוון לתמוך באיש מהמועמדים. טראמפ מיהר מוקדם יותר להגיב לרומני. "הוא ניהל את אחד המרוצים הגרועים ביותר בתולדות הנשיאות. אני הבאתי מיליוני אנשים למפלגה. אני היחיד שיכול להביס את הילרי קלינטון. אני רק לא מבין מדוע רומני 'התחנן' לתמיכה שלי לפני ארבע שנים", צייץ טראמפ בחשבון הטוויטר שלו.

טראמפ אכן תמך ב-2012 ברומני. רשתות הטלוויזיה בארה"ב לא פספסו את ההזדמנות להקרין את נאום התמיכה של טראמפ ברומני. "הוא האיש המתאים. הוא ינצח. הוא יכול לנצח", אמר אז טראמפ.

טראמפ לא נותר חייב והגיב לרומני בנאום במיין: "הוא התחנן שאתמוך בו. אם הייתי אומר לו תרד על הברכים ותתחנן הוא היה עושה את זה. רומני שקל לרוץ שוב וג'ב בוש שכנע אותו שלא לרוץ. רומני פחד מבוש. ידוע שרומני נחנק ברגע האמת. קלינטון הייתה הורסת אותו. בסופו של דבר הוא פחד ממני. בוא נעריך שהדמוקרטים יבחרו בקלינטון, אם לא יעצרו אותה בגלל פרשת המיילים". עוד אמר כי "יש לי חנות ששווה יותר מרומני".

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 04 מרץ 2016, 00:37

הסנאטור מקיין: שותף לחשש של מיט רומני בנוגע לטראמפ
הסנאטור ג'ון מקיין, שהיה המועמד הרפובליקני בבחירות 2008, הצטרף למיט רומני במתקפה על דונלד טראמפ.

"אני שותף לחשש של חברי מיט רומני", אמר מקיין והוסיף: המצביעים צריכים לשים לב למה שמומחי הביטחון של המפלגה שלנו אומרים על מר טראמפ".

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 04 מרץ 2016, 04:07

דיווח: טראמפ יגייס תרומות לבחירות הכלליות
דונלד טראמפ, שעד כה מימן בעצמו את קמפיין הבחירות שלו, יגייס תרומות לבחירות הכלליות אם יזכה בראשות המפלגה הרפובליקנית. כך דיווחה רשת CNN.

לפי הדיווח, טראמפ ואנשיו המטה שלו דיברו עם מספר תורמים פוטנציאליים, וסיפרו שטראמפ יתחיל לגייס את המימון ברגע שיבטיח את מועמדותו.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 06 מרץ 2016, 01:35

ה"בליץ" הרפובליקני נגד המועמד השנוי בחלוקת עבד? מתוצאות המדגמים בפריימריז הרפובליקניים הלילה (א') בקנזס וספירת יותר מ-65% מהקולות מסתמן ניצחון אדיר לסנאטור מטקסס - טד קרוז. על פי ספירה ראשונית, קרוז גרף לא פחות מ-50% מהקולות במדינה, בעוד הסקרים בימים באחרונים ניבאו לדונלד טראמפ ניצחון בפער ענק. על פי הספירה הנוכחית, לטראמפ כ-24% מהקולות. למקום השלישי הגיע מרקו רוביו עם כ-14%, ולמקום הרביעי הגיע ג'ון קייסיק עם כ-9%.

היום הצביעו הרפובליקנים בשלוש מדינות נוספות: קנאטקי, לואיזיאנה ומיין. גם הדמוקרטים בוחרים הלילה - בקנזס, לואיזיאנה ונברסקה. גם במיין צפוי לקרוז ניצחון גדול על פני טראמפ - מספירת כ-40% מהקולות עד כה הוא עומד במקום הראשון עם כ-48%, וטראמפ במקום השני עם כ-35%.

הפריימריז הרפובליקניים בארבע המדינות הלילה אמנם לא יכריעו מי יהיה המועמד לנשיאות מכיוון שמספר הצירים שנאסף לא משמעותי, אך הן חשובות מסיבה אחרת: הן הראשונות מאז שהממסד הרפובליקני יצא למתקפה נגד דונלד טראמפ וקרא שלא להצביע עבורו. הלילה נדע אם הפעלת הלחץ של המפלגה עבדה, או הובילה לאפקט ההפוך וגרמה להתלכדות בקרב אוהדיו של טראמפ. לפי התוצאות בקנזס בלבד - נראה שהממסד הרפובליקני הצליח לנצח לפחות במערכה אחת נגד המועמד השנוי במחלוקת.מוקדם יותר גם ניצח הסנאטור קרוז בהצבעה בלתי רשמית המתקיימת בכינוס השנתי CPAC (הכינוס לפעולה שמרנית פוליטית). 2,659 השתתפו בהצבעה, המעידה על תמיכת המפלגה עצמה במועמדים השונים. למקום השני הגיע המועמד מרקו רוביו, ודונלד טראמפ, הנעדר מהכינוס, הגיע למקום השלישי.

עוד לפני הבחירות הרפובליקניות הלילה חשו אוהדיו של טראמפ שעליהם מוטלת החובה להלחם באליטות שמכתיבות להם עבור מי להצביע. "אני הצבעתי עבור רומני לפני ארבע שנים", אמרה לולה בטלר בת ה-71 מאינדיאנה לניו יורק טיימס. "זה מגעיל ומביש שעכשיו באים אלינו אנשי הממסד ואומרים לנו למי להצביע. איש לא יצליח לעצור אותי מלהצביע טראמפ". עד הלילה ניצח טראמפ בעשר מדינות. קרוז זכה בארבע ורוביו רק באחת.

ביום חמישי התייצבו ותיקי המפלגה הרפובליקנית, כולל מיט רומני וג'ון מקיין שהיו מעומדים לנשיאות, ויצאו למתקפה גלויה נגד טראמפ. למיט רומני היה נאום חוצב להבות. הוא חשף את אישיותו הבעייתית של טראמפ וקבע כי "אין לו טמפרמנט וכושר שיפוט כדי להיות נשיא". הוא כינה אותו ליצן, מזויף ושחקן. הוא חשף את עסקיו הכושלים ואת פשיטות הרגל שלו. כשסיים נאום בן 20 דקות שכולו היה קריאה לרפובליקנים לבחור במועמד אחר הצטרף לקריאה גם ג'ון מקיין.

אתמול בערב נאם טראמפ בפלורידה. "אנחנו לא יכולים לשחק משחקים. הארץ שלנו בצרה צרורה. אנחנו חייבים לנצח את הילרי", אמר טראמפ על המרוץ שצפוי לו מול הילרי קלינטון. הוא הספיד את המרוץ של המועמד הדמוקרטי השני, ברני סנדרס: "ברני איננו. היה לו את הזמן שלו בשמש".

אצל הדמוקרטים בלואיזיאנה צפויה הילרי לנצח בגדול, וזוכה בסקרים ל-61%. סנדרס מקבל 14% בלבד. סנדרס, שמנסה להדביק את הפער, מצפה לניצחונות בקנזס ונברסקה. בשל הקשיים לדגום מדינות המקיימות אסיפות פוליטיות אין בשלב זה אינדיקציה אמינה כדי לחזות את התוצאות של הדמוקרטים במדינות אלו.

מלפפונאי.
הודעות: 109
הצטרף: 03 יולי 2015, 00:29

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי מלפפונאי. » 06 מרץ 2016, 02:12

מעניין לחשוב על תרחיש שנשיא ארה"ב הוא קריין טלביזיה מסוג של טראמפ.
איך יראה אז העולם.
מה יהיה מול רוסיה,
מה יהיה מול מצרים,
ובקיצור: איך תושפע מכך ישראל...

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 06 מרץ 2016, 02:14

מלפפונאי. כתב:מעניין לחשוב על תרחיש שנשיא ארה"ב הוא קריין טלביזיה מסוג של טראמפ.
איך יראה אז העולם.
מה יהיה מול רוסיה,
מה יהיה מול מצרים,
ובקיצור: איך תושפע מכך ישראל...
זה לא מעניין לחשוב
זה פשוט מפחיד לחשוב

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 06 מרץ 2016, 03:50

ארה"ב: טראמפ מוביל בקנטאקי וקרוז מוביל במיין
מתוצאות ראשוניות של הבחירות המקדימות בקנטאקי עולה כי דונלד טראמפ מוביל עם 40% מהקולות, כשאחריו טד קרוז עם 34% מהקולות.

במדינת מיין לעומת זאת, מוביל טד קרוז עם 43% מהקולות, ואחריו טראמפ 37%, קייסיק עם 11% ורוביו עם 8%.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 06 מרץ 2016, 03:51

דיווחים בארה"ב: סנדרס גבר על קלינטון בקנזס

המועמד הדמוקרטי ברני סנדרס גבר על יריבתו במרוץ לראשות המפלגה, הילרי קלינטון, בפריימריז שנערכו הלילה בקנזס. כך דיווחו הרשתות CNN ו-MSNBC.

הדמוקרטים הצביעו הלילה גם בלואיזיאנה ובנברסקה, אך התוצאות במדינות אלו עדיין לא פורסמו.

שיך
הודעות: 1932
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49
קיבל תודה: 41 פעמים

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 06 מרץ 2016, 12:12

סנדרס גבר על קלינטון במדינת נברסקה והילרי ניצחה בלואיזיאנה

שיך
הודעות: 1932
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49
קיבל תודה: 41 פעמים

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 07 מרץ 2016, 12:12

הלילה מרקו רוביו ניצח במדינת פורארטו ריקו וגרף 73.8% דונלד טראמפ 13.6% טד קרוז9% קייסיק1.4% בלבד

שיך
הודעות: 1932
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49
קיבל תודה: 41 פעמים

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 07 מרץ 2016, 12:19

במיין ניצח סנדרס וגרף 64.3% מול35.5% לקלינטון

משה חי
הודעות: 7
הצטרף: 02 נובמבר 2015, 19:17

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי משה חי » 07 מרץ 2016, 21:46

האם בערני סענדערס מתגאה ביהדותו???
אם אפשר להעלות פה קליפ (copy וכדומה) מזה
תודה

מלפפונאי.
הודעות: 109
הצטרף: 03 יולי 2015, 00:29

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי מלפפונאי. » 07 מרץ 2016, 22:03

משה חי כתב:האם בערני סענדערס מתגאה ביהדותו???
אם אפשר להעלות פה קליפ (copy וכדומה) מזה
תודה

השאלה היא האם אנחנו מתגאים מיהדותו..

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 11 מרץ 2016, 02:11

דיווח בארה"ב: המועמד הרפובליקני הפורש קרסון יתמוך בטראמפ לנשיאות

שניים ממקורביו של בן קרסון, שפרש לאחרונה מהמרוץ הרפובליקני, מסרו לעיתון וושינגטון פוסט כי קרסון מתכנן לתמוך בדונלד טראמפ במרוץ. הלילה יתקיים עימות רפובליקני נוסף, האחרון לפני ההצבעה בפלורידה.

סמל אישי של משתמש
סבא קשישא
הודעות: 9998
הצטרף: 10 מרץ 2016, 18:51

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי סבא קשישא » 12 מרץ 2016, 21:37

ביום שישי האחרון, שעות ספורות קודם כניסת השבת, הודבקו מודעות על לוחות הפרסום בשכונות החרדיות בורו פארק ווליאמסבורג שבברוקלין, הקוראות לציבור החרדי להשתתף בכינוס בחירות של המתמודד דונלנד טראמפ שייתקיים ב-19 באפריל בניו יורק.

הכרוזים" בחלקם נכתב כי בחירה בטראמפ טובה למען הקהילה, פורסמו ע"י המטה הרפובליקני היהודי שמנסה לפנות כעת לקהל החרדי.

בתוך כך, בסוף השבוע פורסמה באתר "וייס" האמריקאי כי בעוד בקרב האוכלוסיה היהודית הכללית בארה"ב זוכה הילארי קלינטון לתמיכה גבוהה, הרי שבציבור החרדי ובקהילות החסידיות מזדהים רבים דווקא עם טראמפ ומתכוונים להצביע לו בבחירות.

עסקנים בשכונות החרדיות מספרים כי למרות אישיותו הצבעונית והעובדה שלא תמיד עמדותיו תואמות את עמדת היהדות החרדית, הרי שבשל עמדותיו המדיניות ובפרט היחס לקהילה המוסלמית, זוכה טראמפ לאהדה ואפילו הערצה בקרב בני הציבור החרדי. "חושבים שהוא יהיה נשיא טוב ליהודים ויסייע לישראל וזה מה שחשוב" מסבירים העסקנים.

סמל אישי של משתמש
כוכב
הודעות: 829
הצטרף: 04 נובמבר 2014, 22:06
מיקום: נע ונד
נתן תודה: 1 פעם

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי כוכב » 15 מרץ 2016, 14:31

תומך טראמפ מפגין מועל יד נאצי וצורח למפגינים: לכו לאושוויץ
היום בחירות מקדימות בחמש מדינות גדולות שיקבעו אם יש סיכוי לבלום את תנופת טראמפ - ואת גורל המפלגה הרפובליקאית ■ טראמפ צפוי לנצח בפלורידה, אך אם יפסיד באוהאיו, הוא יתקשה לצבור את המספר המינימלי של צירים שדרוש כדי לזכות במועמדות המפלגה לנשיאות

הבחירות המקדימות שייערכו היום (ג') בחמש מדינות גדולות בארה"ב – פלורידה, אוהאיו, אילינוי, מיזורי וקרוליינה הצפונית – הן הרות גורל. תוצאותיהן יקבעו האם יש סיכוי לבלום את תנופת דונלד טראמפ למועמדות המפלגה הרפובליקאית לנשיאות, האם הרפובליקאים יאבדו את השליטה בסנט בבחירות בנובמבר והאם המפלגה הרפובליקאית תוסיף להתקיים כפי שהיא קיימת היום. שימו לב למדינה אחת: אוהאיו.

ובעיצומן של הפעילויות הקדחתניות לקראת "סופר טיוזדיי מס' 2", או "מיני טיוזדיי" – כך מכונים חמשת סבבי המקדימות שנערכים היום – מתמקד הסיקור התקשורתי האינטנסיבי, שוב, בגילויי גזענות ואלימות בעצרות ההמוניות של טראמפ. סרטון וידיאו שזוכה בתפוצה ויראלית מראה תומך של טראמפ, שיצא מעצרת של המיליארדר בקליוולנד, אוהאיו, בסוף השבוע, כשהוא מפגין מועל יד נאצי וצורח "לכו לאושוויץ... לכו לאושוויץ". לא ברור אם יעד הגידוף היו מפגינים יהודיים שהיה אפשר לזהות את יהדותם מפני שהם לא נקלטו בסרטון. ובאירוע אחר באותה עצרת, צולמה אשה מבוגרת מניפה ידה במועל נאצי. אלה נוספים לתומכי טראמפ שהניפו את דגלי מדינות הדרום במלחמת האזרחים, דגלים שנחשבים עתה סמלים גזעניים פוגעניים, בעצרות שונות של טראמפ, ולדיווחים על סילוק עיתונאים מהעצרות. טראמפ עצמו הגיב בנון-שלאנטיות: "אלימות? בעצרות שלי? אין אלימות... אצלנו יש חגיגות אהבה". אחד מהנושאים החשובים ביותר בכל תכניות החדשות בארה"ב הוא האם לטראמפ יש מזג נשיאותי, האם כנשיא הוא לא ילבין את פניה של ארה"ב בזירה הגלובלית.

לכן רבה כל–כך הדריכות לקראת הבחירות המקדימות היום. השורה התחתונה: כל העיניים נשואות עתה למדינת אוהאיו במערב התיכון. אם טראמפ יפסיד במדינה זו – והמירוץ שם צמוד מאוד – קרוב לוודאי שאף מתמודד אחד, לרבות טראמפ עצמו, לא יצליח לצבור את מספר הצירים המינימלי – 1237 – שנדרש לזכיה במועמדות המפלגה. במקרה כזה, הוועידה הרפובליקאית ביולי תאיין את תוצאות כל סבבי הבחירות המקדימות והנהלת הוועידה – שם נרדף לממסד הרפובליקאי - תשיק נוהל לבחירה פנימית של "מועמד מוסכם" ע"י הצירים. והמועמד הזה לא יהיה דונאלד טראמפ, שנוא נפשו של הממסד.

איך נהפכה אוהאיו למוקד היקום הפוליטי בארה"ב? שתי מדינות מבין החמש שבהן נערכות המקדימות מעניקות למנצח את כל ציריהן: פלורידה (99) ואוהאיו (66). תקוות מתנגדי טראמפ היתה, שמארקו רוביו, הסנטור מפלורידה, יזכה במדינתו שלו, ומושל אוהאיו, ג'ון קייסיק, יזכה במדינתו שלו. לו תרחיש זה היה מתממש, היו נשללים מטראמפ 165 צירים וסיכויו היו מתמעטים משמעותית. אבל רוביו שרוע עתה על ערש דווי פוליטי. הסקרים בפלורידה מראים שלא זו בלבד שרוביו מפגר אחרי טראמפ בכ-20% במדינה זו, אלא שאפילו טד קרוז משיג תוצאות טובות יותר. וכך, נראה שהניצחון בפלורידה, על 99 ציריה, מובטח עתה לטראמפ. הוא צפוי גם לזכות בקרוליינה הצפונית, באילינוי ובמיזורי, שציריהן מחולקים יחסית למספר הקולות שבהם זכה כל מתמודד.

אבל באוהאיו, מסתמן יתרון קל לקייסיק על פני טראמפ – 3% עד 5%, על-פי הסקרים העדכניים. חישובים של מומחי בחירות מראים, שאם קייסיק אכן ינצח באוהאיו, מדינת הבית שלו, ייאלץ טראמפ לזכות ביותר מ-60% מקולות הבוחרים בכל אחד מסבבי הבחירות שטרם התקיימו. זה יעד שטראמפ ייתקשה להשיגו: בכל סבבי הבחירות שהתקיימו עד עתה, הוא זכה, לכל היותר, ל-48% מהקולות.

אם, בכל זאת, יזכה טראמפ במינוי מפלגתו לנשיאות אפשר לצפות לשתי התרחשויות: האחת, הוא יינגף לפני המועמד/ת הדמוקרטי/ת, יהיה אשר יהיה. הסקרים מראים, שבבחירות הכלליות לנשיאות ארה"ב יגברו הילארי קלינטון או ברני סאנדרס על המיליארדר מניו-יורק ביותר -10%. וההתרחשות האחרת: אם טראמפ אכן יזכה במספר הקולות המינימלי ויהיה זכאי לשמש כמועמד המפלגה, המפלגה הרפובליקאית פשוט תתפוצץ. יותר ויותר גורמים רפובליקאים מכריזים, שהם לא יוכלו לתמוך בטראמפ כראש המפלגה, במיוחד לאחר התפרצויות האלימות בעצרות שלו. יש שחוזים, אפוא, שהממסד הרפובליקאי "יתפצל" מהמפלגה האם ויעמיד לבחירות מועמד מוסכם, שלא יהיה טראמפ. במקרה של מירוץ משולש לנשיאות, ניצחון של קלינטון, או סאנדרס, מובטח, והמפלגה הרפובליקאית תשתנה ללא הכר.

במירוץ הדמוקרטי, למרות הישגו של סאנדרס בבחירות המקדימות במדינת מישיגן, בשבו שעבר, הוא יתקשה לסגור את פער הצירים בינו לבין קלינטון. לה יש 1231 צירים; לו – רק 576. הסקרים מראים, שהיא תנצח היום בפלורידה ובקרוליינה הצפונית, עם תמיכה חזקה של גימלאים ושחורים בפלורידה, ושל שחורים בקרוליינה הצפונית. במיזורי, אילינוי ואוהאיו, נהנית קלינטון מיתרון קטן יותר על סאנדרס, והוא עשוי לזכות בכל אחת מהמדינות האלה.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 18 מרץ 2016, 01:52

הפריימריז הדמוקרטיים: הילרי קלינטון ניצחה במיזורי

הילרי קלינטון ניצחה בבחירות המקדימות לראשות המפלגה הדמוקרטית שנערכו במדינת מיזורי. הבחירות נערכו ביום שלישי, אך התוצאות פורסמו רק הלילה. קלינטון זכתה ב-1,531 קולות יותר מאשר ברני סנדרס, שהודיע כי לא יבקש ספירה חוזרת.

סמל אישי של משתמש
כוכב
הודעות: 829
הצטרף: 04 נובמבר 2014, 22:06
מיקום: נע ונד
נתן תודה: 1 פעם

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי כוכב » 21 מרץ 2016, 21:59

קלינטון משיבה לטראמפ: ארה"ב לא נייטרלית אלא פרו-ישראלית
בנאום בוועידת אייפ"ק השיקה המתמודדת הדמוקרטית המובילה את הקמפיין שלה נגד טראמפ ■ "אזמין את ראש ממשלת ישראל לביקור בבית הלבן בתחילת נשיאותי" ■ "איראן צריכה לזכור שלארה"ב רבבות חיילים במזה"ת ואם יהיה צורך נפעל בכוח"
בנאום בוועידת אייפ"ק, השדולה הפרו-ישראלית בוושינגטון, השיקה הילארי קלינטון, המתמודדת הדמוקרטית המובילה, את הקמפיין שלה נגד דונלד טראמפ, המתמודד הרפובליקאי המוביל, והכריזה שארה"ב אינה יכולה להיות נייטרלית בסכסוך הישראלי-פלסטיני אלא פרו-ישראלית. היא הצהירה, שבימים הראשונים של נשיאותה, היא תזמין את ראש ממשלת ישראל לבית הלבן ותשגר משלחת של הפנטגון ושל פיקוד הצבא האמריקאי לישראל כדי לבחון את צרכיה הביטחוניים ולחזק את שיתוף הפעולה הביטחוני עמה.

ברמז עבה לטראמפ, אך בלי להזכיר את שמו, אמרה קלינטון: "אנו זקוקים לידיים יציבות. איננו יכולים לבחור בנשיא שביום א' הוא הכריז על נייטרליות בין ישראל לפלסטינים, ביום ב' הוא מכריז שהוא פרו-ישראלי ומי יודע מה הוא יכריז ביום ג', כי מבחינתו כל דבר הוא נושא למשא ומתן. ובכן, ידידיי, ביטחון ישראל אינו נושא למשא ומתן".


ישבתי בבתי-חולים בישראל ואחזתי בידיהם של קרבנות טרור שעולם חרב עליהם בפיגועים, היא אמרה. איננו יכולים להיות נייטרליים כאשר רקטות משוגרות לעבר מטרות בישראל ומחבלים מתאבדים מתפוצצים בתוכה.

"ארה"ב לעולם אינה יכולה להיות נייטרלית כאשר מדובר בישראל בביטחון ישראל או בעצם קיומה", הדגישה קלינטון. "מי שאינו מבין זאת, אינו יכול להיות נשיא". הקהל הגדול – 18 אלף אנשים – הגיב בתשואות אדירות. היה ניכר, שאהדת הנוכחים נתונה לה.

היא אמרה, שארה"ב וישראל חייבות להתקרב זו לזו יותר מאשר אי פעם, להיות חזקות יותר מאשר אי פעם ונחושות יותר מאשר אי פעם במאבק המשותף נגד אויבים משותפים, ובמאמץ לקדם ערכים משותפים.

"הברית בין ישראל לארה"ב חייבת לעלות מדרגה, ושתי המדינות חייבות לסיים את המו"מ על מזכר ההבנה לחבילת הסיוע האמריקאית החדשה לישראל מהר ככל האפשר", הכריזה קלינטון. "החבילה החדשה תשלח מסר ברור לאויבי ישראל". היא ציינה, שחלק מהעלאת המדרגה הזו פעולה משותפת לחיזוק מערכת ההגנה הישראלית, מפני טילים, כחץ 3 או כיפת ברזל, ופיתוח טכנולוגיות לאתור מנהרות.

קלינטון הדגישה, כי אם אכן היא תהיה הנשיאה הבאה, ארה"ב לא תזנח את המאמצים לקדם פיתרון של שתי מדינות. הישראלים והפלסטינים אינם יכולים לזנוח את התקווה לשלום. הם חייבים לנקוט צעדים חיוביים שיבנו אמון. הסכם על הקמת מדינה פלסטינית, שיושג במו"מ ישיר, מוסיף להיות הדרך הטובה ביותר להבטיח את קיומה של ישראל כמדינה דמוקרטית ויהודית. "ישיבה בחיבוק ידיים אינה אופציה", היא אמרה.

המתמודדת הדמוקרטית הדגישה, כי כנשיאה היא תוסיף לפעול למען מו"מ ישיר בין שני הצדדים וכי היא תתנגד לכל מיזם חיצוני לאכוף פיתרון, לרבות החלטה של מועצת הביטחון שתשמש תוואי להסכם פוטנציאלי.

קלינטון אמרה, כי ההסכם הגרעיני עם איראן הרחיק מדינה זו מהשגת נשק גרעיני וכי ישראל עתה בטוחה יותר. איננו בוטחים באיראן, הוסיפה הנואמת. אנו מטילים ספק בכוונותיה ולכן הקמנו מנגנון חזק לפיקוח נוקשה על קיום ההסכם. ארה"ב מודעת לכך שטביעות האצבע של איראן נמצאות בפעילויות טרור בכל מקום. הנשיא הבא צריך להיות מסוגל להגיב בעוצמה על כל הפרה של ההסכם ועל כל פרובוקציה אחרת של טהראן. האיראנים צריכים לזכור שלארה"ב יש רבבות חיילים במזה"ת. נהיה מוכנים להשיב על כנן הסנקציות שהוסרו ולנקוט סנקציות חדשות נגד איראן, ואם יהיה צורך נפעל בכוח, היא אמרה.

וברמז לא דק לבחירות המתקרבות בארה"ב היא אמרה: "גולדה מאיר היתה ראש ממשלה בישראל כבר לפני עשרות שנים. למה ארה"ב צריכה לחכות כל כך הרבה לבחירת נשיאה"?

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8437
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54
נתן תודה: 69 פעמים
קיבל תודה: 44 פעמים

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 23 מרץ 2016, 12:37

אתמול היתה הפריימריז באריזונה וביוטה.

באריזונה ניצח בצד הרפובליקני טראמפ ובצד הדמוקרטי ניצחה קלינטון.
ביוטה ניצחו טד קרוז וברני סנדרס.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6198
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10
נתן תודה: 1 פעם

הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 28 מרץ 2016, 09:36

שחרית, ב' שמיני.PNG
.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.


סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8437
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54
נתן תודה: 69 פעמים
קיבל תודה: 44 פעמים

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 28 מרץ 2016, 13:48

חסום לי, נא להנגישו לציבור, תודה רבה.

ובדרך אגב, אתמול נולד נכד לטראמפ - בן לחתנו היהודי האורתודכסי.

אולי יהיה לו ג"כ נכד על שמו, אחרי שיש לו מגדל, אחוזה ועוד כמה דברים ע"ש...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6198
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10
נתן תודה: 1 פעם

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 28 מרץ 2016, 13:54

תודה רבה, יפה במיוחד!
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

סמל אישי של משתמש
yehuda
הודעות: 1274
הצטרף: 24 יוני 2015, 05:36

Re: הבחירות בארה"ב

נושא שלא נקרא על ידי yehuda » 28 מרץ 2016, 17:12

גאליציינער כתב:חסום לי, נא להנגישו לציבור, תודה רבה.

ובדרך אגב, אתמול נולד נכד לטראמפ - בן לחתנו היהודי האורתודכסי.

אולי יהיה לו ג"כ נכד על שמו, אחרי שיש לו מגדל, אחוזה ועוד כמה דברים ע"ש...
אני לא מבין. הרי בתו רפורמית, יש לו בת נוספת אורתודכסית?
כמה פעמים אנו מבקשים וטהר לבנו לעבדך באמת?

הבה לא נזהם אותו... כי לב יש לנו רק אחד!

שלח תגובה