מהנעשה והנשמע (בארגון 'אתה עמדי') בתל השומר

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון
הודעות: 4149
הצטרף: 28 ינואר 2014, 02:36

מהנעשה והנשמע (בארגון 'אתה עמדי') בתל השומר

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 13 אוקטובר 2015, 00:35

הארגון אתה עמדי שהוקם לפני כ-15 שנה לסייע לביקור חולים ולבני משפחות החולים השוהים ליד מיטותיהם בבית החולים תל השומר, קיבל פנים חדשות בשנים האחרונות.
בצמוד לבית הכנסת בבנין המרכזי (חדר המיון ומגדלי האישפוז) של ביה"ח תל השומר, בלובי הכניסה לבית הכנסת ובעזרת הנשים, עומדים מספר מקררים ומיחמים, בהם דברי מאכל ושתיה מוכנים למען המבקרים, כאשר ביה"ח מחוץ לעיר, וכל חנויות המזון במקום מוכרות מוצרים במחירים גבוהים של קיוסקים... ולאלו השוהים לצד החולים שעות רבות רצופות, בדאגה ובתפילה, היתה מתוספת הוצאת ממון רב על מזון. וארוחות מסודרות ודאי שלא היו להם בהישג יד.
כיום ניתן להשיג בפתח ביהכנ"ס בכל שעות היממה כוסות קפה ותה, ושתיה קרה, בשפע. לחמניות מזונות והמוציא טריות, עם ובלי תוספות וממרחים. ולהזמין במקום אצל אחד מצוות המתנדבים בכל שעות היממה [כן!! זו לא גוזמה כלל, נסו לבקר שם בימי חול או שבת קודש ומועדים, ולילותיהם! והיווכחו בתרומת המתנדבים למען המוני החולים והמבקרים] מנות סגורות מבושלות לארוחת צהריים, בהן תמצאו מנה עיקרית בשרית גדולה ושתים או שלוש תוספות, במגש מפואר ומחולק, בעין יפה, כמות משביעה, והאיכות עולה על הקיטרינגים הכי מעולים שהכרתם אי פעם.
את המנות החמות הללו המתבשלות ומחולקות במטבח ענק ומאובזר הממוקם בעיר אלעד, ומגיע בכל יום בערך בשעה 1 בצהריים לקומפלקס תל השומר, ניתן להזמין לפי שם משפחה ומחלקה, והמתנדבים מנתבים את חלוקת המנות באריזות ניילון נקיות, לכל משפחה לבנין בו היא שוהה.
גולת הכותרת של מפעל ההכנסת אורחים הענק הזה, שהתפתח ונעשה למוסד חסד אדיר מימדים בכל קנה מידה, אלו אלפי המנות המוכנות בערבי שבתות קודש וחגים, ועומדות לחלוקה בפתח בית הכנסת.
החל מיום חמישי בצהריים מתחילים להגיע בזה אחר זה חומרי הגלם לסלטים הרבים. [ולמשל עגבניות משובחות בכמויות סיטונאיות – גם בערבי חג סוכות ושמחת תורה השנה – כשמחירי העגבניות היו "בשמים"!!] צוות מתנדבים, אברכים חסידים צעירים וגם כאלו בגיל העמידה, בשרוולים מופשלים ובידיים שטופות ונקיות, מקלפים ירקות ופירות, חותכים, מסדרים ועורכים, מערבלים בדוודים ובסירים ענקיים כמה וכמה מיני סלטים, קומפוט, טחינה, כרוב וגזר, וכו' וכו'. והכל מוכנס בסדר לקופסאות של מנות אישיות. כשתים עשרה סוגי קופסאות כאלו – כולל דגים – מהווים "סט" לליל שבת קודש, ונארזים בניילון. אלפי מנות כאלו מחולקות לחולים הבאים לתפילה או לקרוביהם והשוהים לצידם. מי שמבקש מנה אחת – מקבל מארז של מנה אחת, ומי שמבקש מארז של שתי מנות, ושלוש וארבע... הכל מתקבל מוכן וארוז ומקורר היישר לנטילה למחלקה.
הטשולנט הענק עומד על פלטה במבוא הכניסה לבית הכנסת, ואחרי תפילת שחרית של שבת בבית הכנסת של בית החולים [במהלכה נמכרות העליות לטובת ארגון אתה עמדי, ע"י ראשו ומנהלו רב החסד הרה"ח אבריימי זולדן מסידי ויז'ניץ] יקבלו בקערות וצלחות, מאות עד כמעט אלפי מנות צ'ולנט, וגם "קישקע". הקוגלים עומדים פרוסים על השולחנות הערוכים בפאר והדר, תיכף אחרי התפילה עת נעשה קידוש המוני. ושפע הקרקרים והסלטים, עשרות סוגי העוגות השמרים והבחושות והעלים, כולם כאחד פרוסות בהגשה מאורגנת היטב ומשובבת עין, מגשי ענק של הערינג עם בצל וירקות. ולא אמר איש צר לי המקום...
עוגות גבינה רציתם? גם זה היה בשפע ובאיכות שלא מוצאים בקונדיטוריות שבעיר! ומגשי פלחי פירות פרוסים, מתי? בשעות הצהריים והלאה עד מנחה של שבת! כל הזמן הזה מתנדבי הארגון עומדים על רגליהם ומגישים ומחלקים. ומדובר במוקד של אלפי מנות!!
הנדיב הראשי של הארגון הוא הרה"ח דן גרטלר. לסעודות חג סוכות בלבד מספרים פה שתרם רבע מליון שקל. תעשו חשבון שזה סכום אסטרונומי בשביל אוכל... אבל מי שראה מקרוב את החלוקות הגדולות, השפע והאיכות, הבחין שזה לא כיסה את כל ההוצאה.
בסוכה הענקית שהוקמה בפטיו של לובי בית החולים, בצמוד לבית הכנסת [לכותל המזרח שלו, שבא בחלל בין המגדלים, למי שמכיר] תלתה בסוכות כרזה ענקית על קיר שלם "הרחמן הוא יברך את בעל הסעודה הזאת דן בן חנה..." ואם כבר הזכרנו את הסוכה, נספר כי מתנדבי הארגון לא הסתפקו בה כאולם אוכל למבקרים המזדמנים בלבד, כבכל שבת, אלא הסתובבו במחלקות וחיפשו חולים חרדים ודתיים ששמע הארגון לא הגיע עדיין לאזניהם, ושיכנעום לרדת לסוכה לסעודה, שם היו מנגנים באורגן וכו', אבל העיקר – האוכל האיכותי והמשובח, בכמויות ללא הגבלה, שכל מי שהגיע – והגיעו המונים!! לכולם היו מנות מסודרות.
השנה בחג הסוכות היה עוד חידוש – מתנדבי הארגון זכו בתרומה של בעלי מכירות ארבעה מינים, ולעין טובה מצד בעלי "אוצר בית דין" של אתרוגים, והביאו לבית הכנסת של תל השומר ד' מינים מהודרים ויפים בהידור ונוי מעל ומעבר למה שניתן היה למצוא במכירות הכי איכותיות. זה הובא לחלוקה חינמית לחולים ובני משפחותיהם.
*
השבוע היתה עדנה לראשי הארגון "אתה עמדי". כלומר לראשו הרב אברהם זולדן, ולמקורביו ומסתופפים בעלי החסד המתנדבים בארגון בעשיה ובחלוקה. בית החולים הכיר בתרומת הארגון ובצרכיו האדירים ובזכותו למטבח משל עצמו.
באחד משולי מתחם הענק של בית החולים עמד לאחרונה צריף ריק של הצבא, מבנה ששימש עד לא מכבר לקירור נפגעים במלחמות וכדו'. מבנה זה נמסר ל"אתה עמדי" שישפצוהו ויקימו בו את מטבחם, ובתנאי קודם: על אתה עמדי לפנות את טורי הארונות והמקררים שהוצבו בפתח בית הכנסת של בית החולים, ואשר חסמו את הכניסה והיציאה לעזרת הנשים, וגם בתוכה הקטינו את חללה.
בימים אלו עמלים מתנדבים של הארגון על השיפוץ המינימלי של המטבח המרווח החדש, ומעבירים אליו את הציוד. החל מהשבת הקרובה – הכנת הסלטים וכל לוגיסטיקת אריזת המנות, תתקיים כבר במטבח המחודש שלהם בעז"ה.
המאבד זמנו
כן יכול לחזור בתשובה!

סמל אישי של משתמש
ארבע אמהות
הודעות: 14646
הצטרף: 06 נובמבר 2012, 23:42

Re: בלעדי: "אתה עמדי" קבלו מטבח גדול בתוך מתחם ביה"ח תל השומ

נושא שלא נקרא על ידי ארבע אמהות » 13 אוקטובר 2015, 08:10

ברכות לארגון החסד המופלא הזה. מכירה אותו רק מההסעות לבית החולים, ואגב, אני מקפידה לשלם על הנסיעה לפחות מחיר של נסיעה באוטובוס, אבל ההקלה הגדולה שההסעה הזו מביאה לי - אין מילים שתתארנה אותה.

מה שכן, ודברי אינם בגדר ביקורת אלא המרצה להוסיף על הטוב, חברה שילדה בתה"ש בניתוח סיפרה לי שנאלצה לצום כשאושפזה בבית החולים, כי חלוקת המנות הכשרות למהדרין (המדובר על שנת שמיטה) לא התבצעה באזור האישפוז, אלא בנקודה מרוחקת יותר בבית החולים, והיה לה קשה להתנייד לשם.
" והיה אמונת עתיך חסן ישועת חכמת ודעת יראת ה' היא אוצרו" ישעיהו מג, ו

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון
הודעות: 4149
הצטרף: 28 ינואר 2014, 02:36

Re: בלעדי: "אתה עמדי" קבלו מטבח גדול בתוך מתחם ביה"ח תל השומ

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 13 אוקטובר 2015, 09:13

איני מאמין שרב הורה ליולדת בניתוח - לצום! בשביל חוסר מהדרין
המאבד זמנו
כן יכול לחזור בתשובה!

סמל אישי של משתמש
ארבע אמהות
הודעות: 14646
הצטרף: 06 נובמבר 2012, 23:42

Re: בלעדי: "אתה עמדי" קבלו מטבח גדול בתוך מתחם ביה"ח תל השומ

נושא שלא נקרא על ידי ארבע אמהות » 13 אוקטובר 2015, 11:05

אין לי מושג מי הרב של משפחתה. והביאו לה קצת אוכל מהבית, מן הסתם, אבל מה שבטוח אלו לא מנות חמות ומזינות כראוי ליולדת.
" והיה אמונת עתיך חסן ישועת חכמת ודעת יראת ה' היא אוצרו" ישעיהו מג, ו

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון
הודעות: 4149
הצטרף: 28 ינואר 2014, 02:36

Re: בלעדי: "אתה עמדי" קבלו מטבח גדול בתוך מתחם ביה"ח תל השומ

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 04 יולי 2016, 03:52

חדשות החודש בארגון אתה עמדי, מפעל החסד העצום, המלכד בכל יום ובכל שבוע מאות רבות של נתמכים חולים ומבקרים ובני משפחותיהם ומעניק להם אש"ל ופינה חמה, מקום של אהבת ישראל ותמיכה רגשית בעתות מצוקה ומבוכה, בלי לבדוק בציציות [ואם בכלל יש להם כיפה וציציות...].

א. הרכב החדש שהצטרף לצי ההסעות הקבועות מבני ברק.
ב. קשיים זמניים בהאכלת סעודות הצהריים החמות, והתרחבות בכיבוד קל ומזונות.
ג. שמחת בית "ארגון אתה עמדי" – לקראת חתונת בת הרה"ח ר' אברהם זולדן יצ"ו.


א.
במשך חודשים ארוכים שמו לב כל נוסעי הקו הקבוע (26 קווים ביממה בממוצע 20 נוסעים בכל קו, ס"ה יותר מחמש מאות איש ביום!!), שהאוטובוס הקטן שלא שובת כמעט יום אחד כבר שמונה שנים – איננו כתמול שלשום. כסאות מתנדנדים מרוב שימוש, מנוע שהוחלף, מזגן שכמעט לא מורגש, וכן הלאה. הורגש איפוא צורך דחוף וחיוני לרכוש אוטובוס חדש להסעות.
הגרוע ביותר היו ימים אחדים מדי פעם, שלמרות הרצון והמאמצים של הנהגים המסורים לא היו יכולים לקיים את הקו כשהאוטובוס חייב להיות בתיקון הכרחי במוסך. כך נראו מתנדבי הארגון נוסעים מתחנה לתחנה ברכבים פרטיים ואוספים נוסעים מהכא להתם, או מודיעים בצער ואוזלת יד שההסעה שובתת והנזקקים להגיע לבית החולים תל השומר כיתתו רגליהם לקווי 134 העובד פעם ב-70 דקות, או לקו 45 העובד פעם ב-30 דקות ואינו עובר בשכונות העיר כלל. גם בתל השומר לא נכנס קו 45 כלל, ומתחנת עצירתו עד אל רוב המחלקות יש מרחק של קרוב לחצי שעה הליכה! וניתן לקחת אוטובוס פנימי, בהמתנה נוספת... אחרים נאלצו לנסוע במוניות כאשר ממוצע נסיעה מבני ברק לפי מחירון הינו 55 ₪, ובהצטבר מספר משמרות מתחלפים ביום ליד מיטת חולה אחד, כפול כמה ימים, זה מגיע לאלפי שקלים!
כך מתוך ימי הקושי הוכר והוכח חיוניותו והכרחיותו של קו החסד "אתה עמדי" ביתר שאת ועוז.
ב"ה סוף סוף הגיע הרכב המיוחל לפני חג הפסח, ואח"כ הושקעו בו השלטים ותשלומי הרשיונות והביטוחים השונים, עד שלפני חג השבועות החל האוטובוס החדש לנסוע יום יום מבני ברק לתל השומר וחזור.

ב.


המשך יבוא
המאבד זמנו
כן יכול לחזור בתשובה!

סמל אישי של משתמש
רמה בים
הודעות: 496
הצטרף: 29 אוקטובר 2014, 23:51

Re: בלעדי: "אתה עמדי" קבלו מטבח גדול בתוך מתחם ביה"ח תל השומ

נושא שלא נקרא על ידי רמה בים » 04 יולי 2016, 06:48

כאחד שמכיר [בעווה"ר] היטיב את הארגון, ר' אברהם זולדן הוא 1.70 מטר או 80 ק"ג של חסד, יהודי שכל כולו למען יהודים.
ראיתם אותו פעם כועס? אני ראיתי! כשנודע על אחד מבאי בית שרעב כמה ימים בגלל שהתבייש לקחת, הוא צעק עליו כ"כ [לא ברבים כמובן] עד שההוא כבר לא יעיז להתבייש.
מצוה לתרום, כל שקל כולו קודש לחסד, והוא זקוק להרבה, למיטב ידיעתי עם כל התורמים הגדולים הוא שקוע בחובות עד צוואר (כך היה כשאני נאלצתי לשהות שם, אולי היום השתנה המצב? מקוה).
פורום לדעת זך ונקי, כי אין לנו פורום אחר!
הבה נשמור על רָמָה בְּיַם ההודעות...

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון
הודעות: 4149
הצטרף: 28 ינואר 2014, 02:36

Re: בלעדי: "אתה עמדי" קבלו מטבח גדול בתוך מתחם ביה"ח תל השומ

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 04 יולי 2016, 18:45

אוסיף לדברי זה שמעלי: אין שני ואין דומה לר' אברומי זולדן בבריחתו מכבוד ומתודה רבה ומיישר כוח. הוא ממש אין ואפס, אסקופה נדרסת, עפר ואפר. רק תאכלו, ואל תודו, ואל תסתכלו על מי שעושה ומשקיע וטורח בכל זה...
ועוד דבר שבעיני ראיתי:
פעם בשבת אחת בבית הכנסת של תל השומר נפגע אחד המתפללים המאושפזים יהודי מבוגר מבני עדות המזרח מהתנהלות של צעיר אחר, זה החל כהערה ותגובה, ותגובות על תגובות השתלחו והקולות רמו וגברו ועבר למהומה שבשיאה צעק אותו מבוגר שחבל שהיטלר וכו' וגם נעמד ליד ארון הקודש לעצור את הוצאת ספר התורה.
לא היתה ברירה [אולי כן?] ושני בחורים ממתנדבי "אתה עמדי" לחלוקת סעודות השבת הגיחו מאיזור הכנת הסעודה ונכנסו בלאט לבית הכנסת והוציאו את המפריע "בפינצטה" באוויר. התפילה נמשכה כסידרה אבל היתה אווירה מתוחה ורושם לא כל כך טוב.
זקני תל השומר היו אומרי כי כזו הפרעה לתפילה לא זכורה להם [גם לאלו מהם שזכרונם עדיין לא בגד בהם].
כמה מפתיע היה לראות מה הרגיע את אותו זקן מסערת רוחו! הוא הושב על ידי הרה"ח אבריימי זולדן ליד השולחן בחוץ "והוא עומד עליהם" להאכילו ולהטעימו מכל המטעמים, וגדולה לגימה שמקרבת, בעין טובה, עד שרכש את אימונו, והזקן זרח מאושר ומחיוכים...
זה פריט קטנטן מהנהגות הרה"ח אברומי זולדן.
המאבד זמנו
כן יכול לחזור בתשובה!

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון
הודעות: 4149
הצטרף: 28 ינואר 2014, 02:36

Re: בלעדי: "אתה עמדי" קבלו מטבח גדול בתוך מתחם ביה"ח תל השומ

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 04 יולי 2016, 18:54

ב.
לפני כחודש עבר ביה"ח תה"ש שבוע שלם של מבחן בינלאומי. צוות מורחב של בוחנים ושופטים מבחוץ הסתובבו במשך שבוע בכל המחלקות הרבות הפזורות בקומפלקס הענק, ובדקו את סדרי ונוהלי המחלקות, את העדכונים הממוחשבים של כל רופאי ואחיות ושאר צוותות העזר של בית החולים. ודירגו את בית החולים לפי מדדים בינלאומיים. כל זה נעשה למטרת כניסת תל השומר כמרכז רפואי מומלץ לתיירים.
בית חולים תיירותי הינו כזה שבתי חולים משאר מדינות העולם יכולים להפנות אליו חולים במחלות מסובכות, וההעברה והסנכרון בין בתי החולים בנוגע למצב הרפואי והסיעודי יהיה כמקובל בעולם. בית חולים כזה אמ להרוויח הרבה תקציבים והכנסות במישרין ובעקיפין.
למאי נפקא מינה לנו?
פשוט מאוד. אחד הדברים הנבדקים זה הסדר והנקיון. ובית התמחוי שהתנהל בשטיבל הענק – בבית הכנסת ועזרת הנשים של בית החולים, לא מתאים... היה יכול להכשיל את כל ה"מבדק". כך לטענת ההנהלה. משום כך קבעה ההנהלה שבמשך שבוע זה לא יחולקו מנות בבית הכנסת.
יותר מהורגש, שסיבת הגזירה אינה חוסר נקיון. שהרי אין דבר יותר אסתתי ונקי מהמנות של "אתה עמדי". הקופסאות מגיעות סגורות הרמטית. חלוקת המנות בפנים לא נעשית במקום. הכל ממש תאווה לעיניים (מי שראה פעם מנות של ארגוני חסד אחרים = אין מה להשוות!!). החלוקה נעשית בכל בנין לפי הרשמה מראש, בשקיות סגורות. לא רואים כלום!! אלא מאי? כנראה זה בושה למוסד האקדמי המצטיין שיבא, שמקיימים בו חסד יהודי כל כך בהידור רב. הללו שרחוקים כממזרח למערב מהמושג חסד יהודי, ומהידורי מצווה של זה קלי ואנווהו, זה דקר אותם את הסדומניקים. ואם מישהו מהמשלחת הבודקת היה פוגש חולה סועד סעודת מהדרין של "אתה עמדי" או מבקר חרדי או דתי או חילוני [!!] יושב במחלקה ומחזיק בידיו מגשית פתוחה של סעודת "אתה עמדי" [או מי מהצוות הרפואי שלפעמים גם מהם יש שמתגרים מהסעודה הריחנית ומקבלים מנה...] והיו הבודקים שואלים ומבינים שזה לא בדיוק האוכל של בית החולים ולא הכלים של בית החולים, היו שמים לב להבדל שבין אוכל זה לאוכל זה... זה היה נותן הרבה נקודות לרוע לתל השומר. לפחות למראית עין.
אז הם פשוט מנעו את המחזה הזה מהבודקים...
ואכן חלוקת המנות הבשריות והחמות בכל יום בצהריים שבתה. למשך שבוע ה"מבדק", אבל גם אחרי כן לא ממש חזרה לתיפקודה ותיקנה.
מדובר בקשיים כלכליים שמעיקים ומעיבים על מפעל ההכנסת אורחים וביקור חולים הענק.
אותו מליונר ששפך כספים רבים לטובת באי בית החולים [ראה בעדכון הראשון], שינה מעט את כיווני תזרימי תרומותיו, והוא מוסיף והולך בהחזקת עשרות כוללים לאברכים. זה קצת או הרבה על חשבון תרומות להכנסת אורחים זו. ועוד פרט: חלוקת משאבי הממון של הגביר נעשית לאחרונה בעצה עם יועצים, שמשמשים גם כמתאמים ומפקחים מטעמו. לאחד מהם נדמה היה שכמויות האוכל שהוכנו לחג השבועות [והשבת הצמודה אליו] היו מופרזים עד כדי להשחית. (אגב, כשבוע אחרי החג עוד ניזונו רבים ממאות קופסאות של עשרות סוגי סלטים טריים וסגורים שהוכנו בשטח בית החולים ע"י המתנדבים של "אתה עמדי" והיו במקררים מאז החג) והשליח/מפקח/מקורב האמור התלונן על כך בפני שני אנשים: בפני הרה"ח אבריימי זולדן המארגן והיוזם הראשי (שכדרכו לא התייחס לביקורת זו אלא כמחמאה על רוחב ליבו חסר המעצורים, וקרא בקול שכך יהיה גם הלאה בכל מחיר, כולל מחיר של נסיעה לחו"ל לאסוף כספים למטרה קדושה זו), וכן בפני בעל המאה והדעה התורם והספונסר של "אתה עמדי".
כנראה שאותה שיחה לא נעימה, גם היא בעוכרי המצב. ומפעל הארוחות החמות והמסודרות במארזי מרהיבי עין ומשובבי נפש, ירד מגדולתו.
אנו תקווה שזו ירידה לצורך עליה, והמוסד יתפתח יותר ויותר לתפארת מידתו של אברהם אבינו ע"ה וממשיכי הדרך שלו.המשך יבוא!!
המאבד זמנו
כן יכול לחזור בתשובה!

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 7578
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54

Re: בלעדי: "אתה עמדי" קבלו מטבח גדול בתוך מתחם ביה"ח תל השומ

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 04 יולי 2016, 18:54

תודה רבה רבינו הפעמון על העלת הכתבה הנפלאה.
אני גם זכיתי להכיר את הארגון הנפלא הנ"ל בנסיבות לא כ"כ משמחות... חבר שלי שהיה מאושפז בביה"ח... והוא התנדב שמה במסירות נפלאה ודרך זה הכרתי את הארגון. אכן נפלא.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 7578
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54

Re: בלעדי: "אתה עמדי" קבלו מטבח גדול בתוך מתחם ביה"ח תל השומ

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 04 יולי 2016, 18:57

מה הקשר שלך 'פעזו"ר' לכל זה ?
אתה רוצה לעשות פרסומת לארגון חסד, אם כך, ישנם הרבה ארגונים.
אנא הסבר לנו מה מצאת בארגון זה במיוחד.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון
הודעות: 4149
הצטרף: 28 ינואר 2014, 02:36

Re: בלעדי: "אתה עמדי" קבלו מטבח גדול בתוך מתחם ביה"ח תל השומ

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 04 יולי 2016, 19:20

ג.
אילו לא היו הקטעים הקודמים אלא הקדמה להבנת האפיזודה הבאה – דיינו...
אולי זו הלצה אך יותר נשמע כאגדת-עם אופיינית או שמא סתם רכילונת שמועה נאה שמתגלגלת בימים בין דוודי התה והקפה במבואת בית הכנסת "על שם גיבורי אתה עמדי" בתל השומר, זו מספרת בלחישה מפי יודעי דבר לאזני כל מאזין, כי בעוד כשלשה שבועות משיא הרה"ח אברומי את בתו למזל טוב.
ו... שבת שבע ברכות תיערך ע"י הורי הכלה ב... אולמי "אתה עמדי – שיבא תל השומר".
זה מעלה חיוך. או יהיה או שלא. אבל זה מאפיין. כי מי שנמצא יודע כמה המקום הזה הוא הבית של משפ' זולדן, והבית השני בבני ברק הוא רק תחנת ביניים. איפה הסיבו השנה ובשנים הקודמות [!!] כל בני וחתני [ונכדי ונכדות] זולדן בליל הסדר עם האב וחמיהם? בתוך בית הכנסת של תל השומר כמובן.
סימן טוב ומזל טוב, לחתן ולכלה ולמחותנים החשובים!
המאבד זמנו
כן יכול לחזור בתשובה!

זאבי
הודעות: 755
הצטרף: 16 נובמבר 2012, 10:48

Re: בלעדי: "אתה עמדי" קבלו מטבח גדול בתוך מתחם ביה"ח תל השומ

נושא שלא נקרא על ידי זאבי » 06 יולי 2016, 09:29

ביום טוב ראשון של חג הסוכות האחרון קפצתי רגלית מבני ברק לבקר ידיד אשר היה מאושפז חל"ע עם המחלה הנוראה בראש, כמובן שבזמן הזה הקיץ עוד מורגש היטב באוויר וכשהגענו אחה"צ לבית החולים מזיעים מיד בכניסה ללובי הגדול עמד נער אחד מתנדב של אבריימי שכיוון אותנו לסוכה של "אתה עמדי" ושם שפך עלינו כל טוב, משתיה קרה על כל סוגיה וגווניה וחמה כיבוד ובקיצר מה לא.
לאחר בירור קצר עם אותו מתנדב נודע לנו שאבריימי הצדיק דואג כל שבת וחג שיהיו מינימום 2 מתנדבים לארח ולארגן הכל על הצד הטוב ביותר!!!

אשריו ואשרי חלקו.

ועד
הודעות: 576
הצטרף: 28 ינואר 2016, 23:10

Re: מהנעשה והנשמע בארגון 'אתה עמדי' בתל השומר

נושא שלא נקרא על ידי ועד » 06 יולי 2016, 19:08

מה שיש עוד להוסיף בשבחו של אבריימי זולדן, שלפני הרבה זנים היה לו קשר עם דן גרטלר והיה גבאי צדקה שלו וחילק אלפים אלפים לעניים, עד שדן לקח את גיסו אפרים ופיטר את אברומי זולדן, אברומי לא נפל ולא נשבר אלא התחיל מסכת חדשה של חסד עצום עם תל השומר כמו שכתבו החברים מעלי, ראוי הוא הצדיק המיוחד הזה לכל הברכות בעולם.
מוריי ורבותיי אני מבקש ממכם תכבדו אחד את השני ותאהבו את הקב"ה ותעשו לו נחת רוח

סמל אישי של משתמש
ביטחון
הודעות: 854
הצטרף: 18 אפריל 2018, 11:46

Re: מהנעשה והנשמע בארגון 'אתה עמדי' בתל השומר

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 22 מאי 2018, 10:15

האם אתה עמדי עוד קיים? יש הסעות או שהן התאדו?
האם ר' אברהם נמצא בארץ?
מה קשור אהרלה יקטר לסיפור?
למה ירחמיאל שניידר כ"כ תוקף אותו קשות בנושא אתה עמדי?
הוא סתם מדמיין?

סמל אישי של משתמש
יעבץ
הודעות: 552
הצטרף: 26 אפריל 2017, 16:37

Re: מהנעשה והנשמע בארגון 'אתה עמדי' בתל השומר

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ » 22 מאי 2018, 19:21

שחל"ח.
[שמעתי מאחד ששהה בתל-השומר בחג].

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון
הודעות: 4149
הצטרף: 28 ינואר 2014, 02:36

Re: מהנעשה והנשמע בארגון 'אתה עמדי' בתל השומר

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 27 יולי 2018, 00:15

זללה"ה.
[שמעתי שהיו"ר יורד בחו"ל כבר תקופה ארוכה].
המאבד זמנו
כן יכול לחזור בתשובה!

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון
הודעות: 4149
הצטרף: 28 ינואר 2014, 02:36

חדשות חשובות לבאי ביה"ח תל השומר

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 06 ינואר 2019, 12:17

שימו לב:


החל מהיום החל קו 7 מבני ברק לנסוע [שוב כבשנות תחילת פעילותו] עד תל השומר.

התדירות היא של לפחות 2 בשעה, והמסלול בבני ברק לא שונה בהרבה משל הארגון אתה עמדי ז"ל. לכיוון השני נוסע הקו כרגיל עד רמת החייל צפון ת"א.

הקו לא גומר בבקו"ם ונכנס גם בתוך קמפוס תל השומר, כמו תחנות קו 134. כשליד כל מחלקה רצינית יש תחנה.

מאידך, קו 45 שהיה נוסע עשרות שנים לבקו"ם דרך בני ברק - פסק מלפעול דרך בני ברק!
המאבד זמנו
כן יכול לחזור בתשובה!

שלח תגובה