חובה להכנס, צביעות גלויה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן
הודעות: 5694
הצטרף: 19 ינואר 2014, 09:54
קיבל תודה: 11 פעמים

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי יצחק הספרן »

עשרות רופאי שיניים ערבים התארחו מטעם ישראל בכנס בקולומביה ושרו את ההמנון הפלסטיני.

פרסום ראשון: עשרות רופאי שיניים ערבים התארחו בכנס מקצועי בינלאומי בקולומביה מטעם ישראל סירבו להשמיע את "התקווה" ובמקום זאת שרו את ההמנון הפלסטיני הלא רשמי, "פד'אי".

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן
הודעות: 5694
הצטרף: 19 ינואר 2014, 09:54
קיבל תודה: 11 פעמים

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי יצחק הספרן »

שפל מוסרי''? ברק עצמו נעדר מהטקס לחללי יוה''כ בהיותו שר ביטחון

כשר הביטחון נעדר אהוד ברק מטקס האזכרה הממלכתי הממלכתי לחללי מלחמת יוה"כ - אך זה לא הפריע לו לגנות את היעדרות הממשלה מאותו טקס ולקרוא לרה"מ ושריו להתפטר
אביה ריש

"ממשלה ששכחה את הנופלים סופה שתיפול ותישכח", הכריז אמש (א') ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר אהוד ברק ואף קרא לראש הממשלה ושריו להתפטר. ברשתות החברתיות הוא פרסם סרטון בו הוא מגנה את היעדרות שרי הממשלה הנוכחית מטקס האזכרה הממלכתי ל-780 חללי מלחמת יום כיפור שנערך אתמול.

אך הגולש נחמיה רוזנפלד ביקש להזכיר כי בעת כהונתו כשר הביטחון, שאף פיקד על גדוד במהלך מלחמת יוה"כ, נהג ברק באותו אופן ונעדר מאותו טקס בשנת 2011. יצויין כי מי שנקבע מראש כנציג הממשלה היה השר לעניינים אסטרטגיים דאז משה (בוגי) יעלון, וגם הוא נעדר מהטקס, זאת לאחר שביקש להתחלף עם השר לשעבר יוסי פלד, אשר לא הגיע לבסוף בשל ישיבת הממשלה שהתארכה וההצבעה על דו"ח טרכטנברג.

כל זאת, כאמור לא הפריע לשר הביטחון לשעבר ומי שמכין את הקרקע לקראת חזרתו לפוליטיקה למתוח ביקורת על ראש הממשלה וכלל השרים. "מביש ומרתיח. ביזוי הלוחמים שנפלו. איפה ביבי ושריו? עסוקים בחוק הג'ובים? בטקס הפוליטי בגוש עציון? בקעקוע ׳העליון׳? שפל מוסרי. זמן ללכת הביתה", תהה.

ו"ר ארגון יד לבנים, אלי בן-שם, אמר אז ל-ynet כי אלפי הורים דרשו שלא להתחיל בטקס עד שלא יגיע נציג הממשלה. "השרים העבירו מסר קשה לנופלים ולמשפחות – מדינת ישראל לא רוצה לזכור שלפני כמה עשורים נהרגו 2,700 חיילים למען הגנת הארץ. הזילות בשכול הפכה לדבר שבשגרה וארגון יד לבנים לא יעבור לסדר היום על כך", הוסיף אז בן-שם.

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן
הודעות: 5694
הצטרף: 19 ינואר 2014, 09:54
קיבל תודה: 11 פעמים

רשעות והתעמרות מכוסה בצביעות דמוקרטית

נושא שלא נקרא על ידי יצחק הספרן »

הוועדה לזכויות הילד תדון בתופעת ניכור ילדים מהוריהם - האבות לא מוזמנים

הוועדה לזכויות הילד של הכנסת בראשות ח"כ יפעת שאשא ביטון תקיים בעוד חודש וחצי דיון בתופעת ניכור ילדים מהוריהם – תופעה שפוגעת בעיקר בקשר של ילדים עם אבותיהם – אבל לדיון מוזמנים רק ארגוני נשים.
בלוח הזמנים של הוועדה כתוב כי הדיון יעסוק ב"מעורבות הרשויות בעת משברי גירושין, למען הילד, והתמודדות עם תופעת 'הניכור ההורי'".
וזו רשימת המוזמנים: משרד החינוך, משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, הנהלת בתי משפט, האגף לסיוע משפטי, מרכז השלטון המקומי, הסתדרות הפסיכולוגים, מרכז רקמן באונ' בר אילן, ארגון נעמ"ת, ויצ"ו, אמונה, ארגוני נשים, מוזמנים נוספים.
פעילים למען זכויות של אבות שפשפו עיניהם בתדהמה כשראו את ההודעה. תופעת הניכור ההורי פוגעת בעיקר בקשר בין ילדי גירושין לבין אבותיהם. זאת, משום שהמשמורת הראשית על הילדים עוברת בדרך כלל לאמהות.
זאת ועוד, בארץ פרוסה רשת של קרוב ל-70 "מרכזי קשר", בהם נאלצים כ-4,000 ילדי גירושין לראות את אחד ההורים – בדרך כלל האבא – פעם בשבוע למשך שעה, תחת פיקוח משפיל. משטר זה נמשך לעיתים שנים, ובמהלכו נחלש בדרך כלל הקשר של הילדים לאביהם.
ניסינו להבין מח"כ שאשא ביטון מדוע הוועדה לא הושיטה יד גם לארגוני אבות וגברים, והזמינה רק את נציגות הפמיניזם הרדיקלי.
היא ענתה: "מנהלת הוועדה הזמינה את כל משרדי הממשלה וגופים נוספים רלוונטים. כל מי שרוצה יכול להגיע".
שאלנו מדוע לא הוזמנו עמותות שעוסקות בזכויות של גברים. ח"כ שאשא ביטון שאלה אם מדובר בארגונים המוכרים על ידי המדינה. ענינו שאכן מדובר בעמותות רשומות. ח"כ שאש ביטון אמרה: "לא מזמינה את מי שאינני מכירה".

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן
הודעות: 5694
הצטרף: 19 ינואר 2014, 09:54
קיבל תודה: 11 פעמים

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי יצחק הספרן »

העולם מדב על נאורות וקידמה,
אבל האנטישמיות הפרטית (יש ציבורית אבל מסווים אותה בתרוצים שונים) ממשיכה מתחת לרדאר,
והסיפור הבא הוא עוד דוגמה לכך;

להיט בבולגריה: ספלים עם דיוקנו של היטלר
בתי עסק בוורנה מצאו דרך עקומה למלא את קופתם – מכירת פריטים שנושאים את דיוקנו של הצורר הגרמני. בעקבות פניית מעריב והתערבות שגריר בולגריה בישראל, פשטה המשטרה המקומית על עשרות דוכנים.

ספלים עם דמותו של היטלר בבולגריה. צילום: חיים זלקאי

סוחרים בעיר הקיט הבולגרית ורנה הציעו למכירה מזכרות המעוטרות בדיוקנו של אדולף היטלר, ו"הלהיט" התורן הוא ספלי חרסינה שפרצופו המצולם של הצורר הנאצי מוטבע עליהם. בעקבות התערבות "מעריב" פשטה המשטרה המקומית על החנויות והחרימה מזכרות שדיוקנו של היטלר מופיע עליהן.
אצל רבים מאיתנו מתקשר שמה של ורנה לאתר הנופש האולטימטיבי עבור חובבי הקזינו והחיים הטובים. עיר הקיט הבולגרית היא אבן שואבת לתיירים מישראל, שמציפים אותה בהמוניהם, בעיקר בתקופת הקיץ וחגי תשרי. ורנה מספקת שירותי תיירות מגוונים במחירים זולים יחסית, ונותנת מענה ליצר השופינג באמצעות דוכני מזכרות שזרועים לאורך "חולות הזהב" הנושקים לים השחור.

הכל היה יכול להמשיך לזרום על מי מנוחות, אלמלא התברר כי בלבו של אזור התיירות הפופולרי פעלו באין מפריע בתי עסק שמילאו את קופתם ממכירת פריטים המבטאים אנטישמיות בוטה. בשתיים מהחנויות שאליהן נכנסנו במהלך חופשה משפחתית סיפרו המוכרות כי "ספלי היטלר" מבוקשים בעיקר על ידי תיירים ממדינות מערב אירופה, והם נמכרים בכמויות מסחריות, יותר ממזכרות אחרות. היטלר על ספל נמכר ב־10 לב בולגרי – כ־20 שקל בערך.
"הבוס אמר לי למכור, אני בכלל לא מבינה מה לא בסדר", היתממה אחת הרוכלות. כשהוסבר לה שעל פי הוראתו של היטלר נרצחו שישה מיליון יהודים במלחמת העולם השנייה, היא הגיבה במשיכת כתפיים. "זו לא הבעיה שלי", ענתה.
459037.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן
הודעות: 5694
הצטרף: 19 ינואר 2014, 09:54
קיבל תודה: 11 פעמים

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי יצחק הספרן »

מה שאפילו הגויים מבינים על יום מנוחה שהוא לטובתם,
כאן התשקורת החילונית מציגה זאת ככפיה דתית,

ולסיפור;
'מלחמת השבת' בהולנד: ''אל תכריחו אותנו לפתוח ביום המנוחה''  

קניון בעיר חרונינגן קבע תקנה לפיה בעל חנות שלא יפתח אותה בימי ראשון, יספוג קנס. סוחרים בקניון שמסרבים לפתוח את חנותם ביום המנוחה ספגו קנסות של אלפי אירו, אך הם לא מתכוונים לוותר: "זה פשוט פוגע בחיים הפרטיים שלנו"

סוכנויות הידיעות | 10/10/2017 18:20
סוחרים בהולנד לא מוכנים שיכריחו אותם לעבוד ביום המנוחה הרשמי במדינה, יום ראשון. סכסוך שהתפתח בנושא בין קבוצת סוחרים מהעיר חרונינגן לבין הקניון העירוני, צפוי להגיע בקרוב לבית המשפט, שיכריע בסוגיה האתית-מסחרית: האם ניתן לחייב עסקים לעבוד ביום המנוחה?

לפי חוקי קניון פדופל בחרונינגן, החנויות במקום חייבות לפתוח את שעריהם גם בימי ראשון. חנות שלא תפתח את דלתותיה ביום המנוחה הלאומי – צפויה לקבל קנס של 500 אירו על כל יום. אלא שמספר בעלי חנויות בקניון החליטו שהם פשוט לא מוכנים לעבוד 7 ימים בשבוע, וספגו קנסות של אלפי אירו, אותם הם אינם מתכוונים לשלם.

"בזמן האחרון היו בעלי עסקים שלא רצו לפתוח את החנות שלהם ביום ראשון, וקיבלו קנס", אישר סנדר ואן גולברדינחה, מנהל עמותת המסחר בקניון. "יש הרבה אי דיוקים מסביב, וחלק מהעניין תלוי ועומד בבית המשפט – אז לא אתייחס לכך מעבר לזה". 

''53 שעות בשבוע זה מספיק לגמרי''. קניון פדופל, חרונינגן צילום: WIKIPEDIA-KEVSTER

בעלי חנות האופניים בפדפול, שמסרב בעקשנות לפתוח בימי ראשון, צבר קנסות של 60,000 אירו בשל כך. "הדרישה הזו החלה בשנת 2014", מספר בעל חנות האופניים. "אנחנו פתוחים 53 שעות בשבוע, וזה מספיק לגמרי. עם כל הכבוד, שעות פתיחה נוספות פשוט פוגעות בחיים הפרטיים שלנו".

גם האטליז בקניון, אוסטרהוף, מסרב בעקשנות לפתוח את שעריו בימי ראשון. כמו חנות האופניים, גם באטליז ספגו קנסות - כ-8,000 אירו עד כה. בנוסף, הנהלת הקניון לקחה לאוסטרהוף שטח של מרפסת בו השתמש לטובת הלקוחות. "זו התנהלות בזויה, זה יצא לגמרי משליטה", זעם אוסטרהוף בתחנת הרדיו של NOS. "הם לא יכולים להכריח אותנו לעבוד בימי ראשון".

עיריית חרונינגן, מתברר, לא ממש רוצה להתערב בנושא. פניות חוזרות ונשנות של NOS לדובר העירייה נענו בשתיקה רועמת.

על פי בעלי חנות האופניים והאטליז, סקר שנערך בין 80 בעלי החנויות בקניון העלה כי רוב בעלי החנויות דווקא מעוניינים לפתוח בימי ראשון - אבל על בסיס של בחירה חופשית. כעת יידרש בית המשפט להכריע בסוגיה, במסגרת תביעה שהגישה הנהלת הקניון נגד החנויות שנקנסו – ולא שילמו את הקנסות.

"אנשים יכולים לפתוח את חנותם ביום ראשון או לא", אמר אחד מבעלי החנויות. "אבל להכניס את זה כתקנה בחוקי הקניון שהפרתה גוררת קנס? מי שמע על דבר כזה? אנחנו אמנם פתוחים בימי ראשון, אבל היו בטוחים שעם ובלי קשר לתוצאות הדיון בבית המשפט - תהיה כאן מהומה רצינית אם המצב הזה יימשך".

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן
הודעות: 5694
הצטרף: 19 ינואר 2014, 09:54
קיבל תודה: 11 פעמים

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי יצחק הספרן »

המערב ממציא אסלאם חדש התואם את הליברליזם

להתעלמות מסימנים מתריעים על התנגשות ציבילזציות במערב והאפשרות לקריאת תגר של הכוחות האסלאמיים על הדמוקרטיה המערבית עלולה להיות מחיר כבד אם יימשך תהליך הרדיקליזציה בקהילות המוסלמיות במקביל לשינוי המאזן הדמוגרפי.
ממשלות מערביות אימצו בשנים האחרונות מדיניות המקדשת את הרב תרבותיות והרואה באסלאם תרבות ודת שאינה סותרת כלל ועיקר את הליברליזם והדמוקרטיה המערבית.
כך למשל, אנגלה מרקל, קנצלרית גרמניה, אמרה כי “האסלאם מקומו בגרמניה” (Islam belongs to Germany)1 וכי “האסלאם אינו המקור של הטרור” (Islam is not the source of terrorism).2
ראש ממשלת קנדה, ג‘סטין טרודו, אמר כי “האסלאם אינו בלתי תואם את הדמוקרטיה החילונית המערבית ומקום חופשי כמו קנדה” והוא “אינו בלתי תואם חברות מערביות חופשיות ופתוחות“.3
המסרים המגיעים מראשי הקהילה המוסלמית במערב עומדים בסתירה להנחות היסוד של המנהיגים המערביים.
הארגון האסלאמי הגדול ביותר בקנדה מפרסם באתר האינטרנט שלו ספר מומלץ לעיון ובו הסבר לחדית‘ בו צוטט נביא האסלאם מוחמד כאומר שמי שמעליב את השליטים אללה יעליב אותו.
בהקשר זה צוין, כי “המערכת הפוליטית של האסלאם עומדת בסתירה מוחלטת לדמוקרטיה המערבית. התפיסה של מפלגת שלטון ואופוזיציה זרה לאסלאם. הכל שייך לאומה (האסלאמית) ולה מטרה אחת ורצון להשיג את אותם יעדים ומטרות המגולמים בקווי היסוד האסלאמיים“.4
בכיר בהנהגת הארגון האסלאי חיזב אל–תחריר בקנדה הסביר לא מכבר, כי “האסלאם אינו יכול ולעולם לא יהיה חלק מהחילוניות הליברלית“.5 לדבריו, “הלחץ של התקשורת הוא כפשוטו כלי שנעשה בו שימוש כדי לכפות על המוסלמים להתנער מהחוקים הפוליטיים והצבאיים של האסאלם… ולקבל את המערכת הליברלית החילונית ששולטת כיום בעולם ולנטוש את הקריאה לאסלאם פוליטי“.
הוא הוסיף, כי “האסלאם יעלה מחדש פעם נוספת באדמות המוסלמים והאומה (האסלאמית) תתאחד תחת מנהיגות אסלאמית אחת כנה, ואדמות המוסלמים, כולל אפריקה, המזרח התיכון וחלקים ממזרח אסיה,יוחזרו באופן מלא לשליטה של המוסלמים, והחלאה הכזבנית והמפיצה פחד (מפני האסלאם) של האליטה הקפיטליסטית לא תוכל לעשות דבר בעניין זה“.
החשש מפני עימות עם האסלאם בזירה הבינלאומית ומבית לאור הגידול הדמוגרפי בקהילות המוסלמים בפזורה מוביל ממשלות מערבית לבכר להימנע מעימות עם האסלאם, לבחור בדרך של “גמישות” ו“להמציא“אסלאם אורתודוקסי חדש “התואם” את הדמוקרטיה המערבית. להתעלמות מסימנים מתריעים על התנגשות ציבילזציות במערב והאפשרות לקריאת תגר של הכוחות האסלאמיים על הדמוקרטיה המערבית עלולה להיות מחיר כבד אם יימשך תהליך הרדיקליזציה בקהילות המוסלמיות במקביל לשינוי המאזן הדמוגרפי.
מקור הכתבה: המרכז הירושלמי לענייני הציבור והמדינה
נ.ב. למה זה במדור צביעות ולא במדור ההזויים,
כי משום מה בניגוד לפרשנות הסלחנית למוסלמים,
היהודים "זוכים" בפרוש הפוך ולרעה,
וזו מדגישה את גודל הצביעות האירופית שזועקת בשל כך שבעתיים.

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן
הודעות: 5694
הצטרף: 19 ינואר 2014, 09:54
קיבל תודה: 11 פעמים

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי יצחק הספרן »

שוב צביעות גלויה של רש(ע)ויות ה(צ)חוק,

עשרת פעילי להבה שנעצרו הבוקר שוחררו בתחנת המשטרה ללא הבאתם כלל לבית המשפט

עשרת פעילי להבה שנעצרו הבוקר שוחררו בתחנת המשטרה ללא הבאתם כלל לבית המשפט.
עשרת פעילי להבה שוחררו בתחנת המשטרה. יו"ר הארגון בנצי גופשטיין יובא בשעה 15:30 לבית משפט השלום בירושלים לדיון בעניינו,

עו"ד איתמר בן גביר פרקליטו של גופשטיין מוסר כי: "ברור שהבאת גופשטיין לדיון נעשית לצורכי ראווה ועל מנת שיהיה למשטרה מה לענות לבגץ. אין שום היגיון מדוע לשחרר את הפעילים בתחנה ולהביא דווקא אותו לדיון כאשר כולם נעצרו בחשד לאותה עבירה ונתון זה מלמד יותר מכל על שיקולי משטרת ישראל".

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת
הודעות: 1191
הצטרף: 02 מאי 2016, 21:00
נתן תודה: 120 פעמים
קיבל תודה: 106 פעמים

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת »

אני לא הכי מתלהב מהפעילות של גובשטיין וחביריו.... הם עושים את אותו הדבר כמו המוסלמים אבל בדיוק ההיפך....
אין עוד מלבדו!

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן
הודעות: 5694
הצטרף: 19 ינואר 2014, 09:54
קיבל תודה: 11 פעמים

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי יצחק הספרן »

עטרת תפארת כתב:אני לא הכי מתלהב מהפעילות של גובשטיין וחביריו.... הם עושים את אותו הדבר כמו המוסלמים אבל בדיוק ההיפך....
זאת.עלילת שווא,
ופעילותם חייונית ויותר טוב שלא תיתקל בצורך הזה.

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן
הודעות: 5694
הצטרף: 19 ינואר 2014, 09:54
קיבל תודה: 11 פעמים

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי יצחק הספרן »

עטרת תפארת כתב:אני לא הכי מתלהב מהפעילות של גובשטיין וחביריו.... הם עושים את אותו הדבר כמו המוסלמים אבל בדיוק ההיפך....

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת
הודעות: 1191
הצטרף: 02 מאי 2016, 21:00
נתן תודה: 120 פעמים
קיבל תודה: 106 פעמים

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת »

אני יותר מתחבר לדרך הפעילות של יד לאחים.
אין עוד מלבדו!

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6212
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 18 פעמים

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי 1010 »

עטרת תפארת כתב:אני יותר מתחבר לדרך הפעילות של יד לאחים.
ג"א
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן
הודעות: 5694
הצטרף: 19 ינואר 2014, 09:54
קיבל תודה: 11 פעמים

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי יצחק הספרן »

עטרת תפארת כתב:אני יותר מתחבר לדרך הפעילות של יד לאחים.
קודם כל יד לאחים משתפת איתו פעולה ובהרבה מקרים יד לאחים נעזרת בו,
בשביל לטפל בבעיות שונות יש דרכים שונות ולעיתים צריך גם את דרכי הפעולה שלו.

סמל אישי של משתמש
חסיד ליובאוויטש
הודעות: 770
הצטרף: 06 יוני 2017, 21:01
יצירת קשר:

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי חסיד ליובאוויטש »

יצחק הספרן כתב:
עטרת תפארת כתב:אני יותר מתחבר לדרך הפעילות של יד לאחים.
קודם כל יד לאחים משתפת איתו פעולה ובהרבה מקרים יד לאחים נעזרת בו,
בשביל לטפל בבעיות שונות יש דרכים שונות ולעיתים צריך גם את דרכי הפעולה שלו.
לא נראה לי... מאיפה שמעת את זה?
חסידי חב"ד אנו, תלמידי הרעבע אשרינו!

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 20 פעמים

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש »

גופשטיין נראה שפועל בעיקר ממניעים לאומניים. ומסתבר שזה יבוא לידי ביטוי במקרים מסויימים כאלה ואחרים.
יד לאחים זה פחות לאומני יותר בגלל התורה

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן
הודעות: 5694
הצטרף: 19 ינואר 2014, 09:54
קיבל תודה: 11 פעמים

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי יצחק הספרן »

משולש כתב:גופשטיין נראה שפועל בעיקר ממניעים לאומניים. ומסתבר שזה יבוא לידי ביטוי במקרים מסויימים כאלה ואחרים.
יד לאחים זה פחות לאומני יותר בגלל התורה
נו אז מה,
אז לא ישתמשו בו כשצריך ?
גם מחללים שבת להציל נפש מישראל.

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן
הודעות: 5694
הצטרף: 19 ינואר 2014, 09:54
קיבל תודה: 11 פעמים

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי יצחק הספרן »

חסיד ליובאוויטש כתב:
יצחק הספרן כתב:
עטרת תפארת כתב:אני יותר מתחבר לדרך הפעילות של יד לאחים.
קודם כל יד לאחים משתפת איתו פעולה ובהרבה מקרים יד לאחים נעזרת בו,
בשביל לטפל בבעיות שונות יש דרכים שונות ולעיתים צריך גם את דרכי הפעולה שלו.
לא נראה לי... מאיפה שמעת את זה?
אני לא שמעתי,
אני יודע,
ואף יד לאחים לא מסתירים זאת.

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן
הודעות: 5694
הצטרף: 19 ינואר 2014, 09:54
קיבל תודה: 11 פעמים

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי יצחק הספרן »

בית המשפט העליון דורש סכום רב כדי לחשוף את יומני שופטי בית המשפט העליון.  

 
  התנועה למשילות ודמוקרטיה פנה לבית המשפט העליון במסגרת חוק חופש המידע, וביקשה לחשוף את יומניהם של שופטי בית המשפט העליון.

בית המשפט בתגובה: זה יעלה לכם יותר מ18,000 שח. לפי חשבון של מעל 600 שעות עבודה שיידרשו לעניין.

בתנועה למשילות ודמוקרטיה אומרים: ספק אם נוכל לעמוד בסכום. ומתכוונים להעלות עוד הערב פלטפורמה אינטרנטית לתרומות הציבור.

כמה תגובות;

צריך דקה כדי להביא את זה אבל 600 שעות כדי לשכתב אותו מחדש לפי הצורך 

550 שעות כדי להחליט מה להסתיר מהציבור  
הם מתנהגים כמו מאפיה בגלוי כבר. אפילו את מראית העין זנחו.

 זה אותם שופטים שחייבו את שקד לחשוף יומני פגישות שלה בחינם..?

איפה לוחם השקיפות תומר אביטל?  
הוא צריך להיות הראשון שיצא נגד בית המשפט בעניין הזה?
איפה ס. שפיר יו"ר ועדת השקיפות שתמחה על הניסיון לעשות שימוש פסול במשאבי ציבור תוך אפליית ארגונים דלי אמצעים והכל בשביל להסתיר מהציבור?

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן
הודעות: 5694
הצטרף: 19 ינואר 2014, 09:54
קיבל תודה: 11 פעמים

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי יצחק הספרן »

דוגמית מ"חופש" העיתונות.

מגיש חדשות 2 בירך את רוה''מ – ומחק - העתונאי יוסי אסולין: ''מי נתן לעופר חדד את ההוראה?''  

  עופר חדד איחל לראש הממשלה יום הולדת שמח וצירף כמה מילים טובות. אחר כך מחק את הציוץ. "מי נתן לעופר חדד את ההוראה?".
img796644.jpg
הציוץ שנמחק. צילום מסך

מגיש חדשות ערוץ 2, עופר חדד, איחל לראש הממשלה, בנימין נתניהו, יום הולדת שמח בציוץ שהעלה אמש מוצ"ש.

חדד אף הוסיף ואמר ש"בחלק" מ-68 שנותיו, נתניהו "תרם לא מעט דברים טובים למדינה או לפחות ניסה".

"ביתר השנה אפשר לדון בכל אלה שפחות", הוסיף.

זה לא היה בדיוק ציוץ רווי הערצה מהסוג שמורגל אליו קיום ג'ונג-און, ובכל זאת, נראה שהיה בו ניסיון לומר משהו חיובי על ראש הממשלה, לכבוד יום הולדתו.

אלא שגם זה היה, ככל הנראה, יותר מדי עבור סביבתו של חדד. בין אם הופעל עליו לחץ ובין אם נלחץ מעצמו - חדד הסיר את הציוץ זמן לא רב לאחר שהועלה. חבריו לטוויטר, שניסו לקבל ממנו הסבר להתנהגותו לא זכו למענה.

"היה ציוץ מעולה", צייץ העתונאי יוסי אסולין, שהספיק לעשות צילום מסך של הציוץ – אולי כי ניחש שהוא עלול להיעלם. "כעת השאלה, מי נתן לעופר חדד הוראה למחוק אותו?"
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 20 פעמים

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש »

נבחר בזכות החרדים אך מתרברב: "לא שיווקנו יח"ד אחת לחרדים"
אתר ביזנעסכ״ז במרחשון תשע״ח10:27
אופקיםאיציק דנינוהקהילה החרדית באופקים0 תגובות
כפיות טובה: ראש עיריית אופקים, איציק דנינו, שנבחר לפני 4 שנים תודות לתמיכת המצביעים החרדים, התרברב בראיון רדיופוני על כך שבתקופתו לא שווקה אף יחידת דיור לציבור החרדי. ""מ - 2013 השיווקים הם שיווקים פותחים"
סערה: ראש עיריית אופקים, איציק דנינו, עלה לשידור ב'רדיו דרום' והתייחס למכרזים של מחיר למשתכן בעירו – ואז השתלח בציבור החרדי: "משנכנסתי לתפקידי אנחנו משווקים 4,500 יח"ד ואפילו יחידת דיור אחת לא שווקה לחרדים", אמר דנינו ללא בושה.


ביזנעס שימושי

לשאלת המראיין, האם זה אומר שאין הגירה של חרדים לעיר אופקים, ענה דנינו, "מ – 2013 השיווקים הם שיווקים פותחים ואף לא דירה אחת לא שווקה לחרדים". סוף ציטוט של ראש עיר שבתחומי עירו מתגוררים לא מעט חרדים.

בעיר אופקים ישנה קהילה גדולה של הציבור החרדי, בעיקר מהמגזר הליטאי, אבל ככל הנראה עינו של ראש העיר צרה בהתפתחותה של הקהילה והוא מנסה להצר את צעדיה, ואף מתגאה בשידור רדיו שכל הדירות ששוקו יועדו רק לציבור החילוני, והציבור החרדי לא קיבל את חלקו המגיע לו, לכל לפחות לפי היחסיות שלו בעיר.

חשוב לזכור כי מדובר בשנת בחירות שבה ראשי הערים מנסים להיבחר שוב לתפקיד, וכואב מאד לראות כיצד דנינו עושה זאת על גבו של הציבור החרדי. האם הוא עושה זאת כי הוא מרגיש שתמיכת הציבור החרדי בכל מקרה מונחת בכיסו, לא ברור. נקווה אכן שהציבור החרדי ידע לתת את התשובה בקלפי לראש עיר שמשתלח במגזר החרדי ולא דואג לצרכיו.

סמל אישי של משתמש
אבן הפינה
הודעות: 1069
הצטרף: 06 ינואר 2015, 17:29
נתן תודה: 27 פעמים
קיבל תודה: 59 פעמים

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי אבן הפינה »

הצבועים שדרשו חקירה סביב תמונת הנשיא עם כאפיה ישבו בשקט מול ציוץ כזה בטוויטר
מו"ל עיתון הארץ נגד חברי הממשלה בגלל חוק המסתננים
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
הייתה לראש פינה

סמל אישי של משתמש
אבן הפינה
הודעות: 1069
הצטרף: 06 ינואר 2015, 17:29
נתן תודה: 27 פעמים
קיבל תודה: 59 פעמים

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי אבן הפינה »

בשבוע שעבר התפרסם ב'הארץ' טור חריף נגד החוק החדש נגד המסתננים. מו"ל העיתון, עמוס שוקן, שיתף את הטור בחשבון הטוויטר שלו והצמיד אליו את הכותרת "רוצחים בחליפות". בניגוד למהומה המוגזמת סביב הפוטושופ של הנשיא ריבלין הפעם בחרה התקשורת להתעלם לחלוטין מההסתה הפרועה.
ראש הממשלה, החליט להתייחס לנושא בפתח ישיבת הממשלה ואמר: "בשבוע שעבר ראיתי ציוץ בטוויטר של מו״ל הארץ עמוס שוקן. הוא התייחס למדיניות הממשלה להוצאת מסתננים בלתי חוקיים ממדינת ישראל והכותרת שעמוס שוקן בחר לתת לציוץ הזה זה ״רוצחים בחליפות״.

כך הוא כינה את ראש ממשלת ישראל, אותי, וכמה וכמה מהשרים שיושבים סביב שולחן הממשלה.

אני מנסה לדעת מה הייתה התגובה לו הייתה אמירה כזאת אל מול איש ציבור מהמחנה האחר? אתם יכולים לדמיין לבד.

במקרה הזה לא הייתה שום תגובה. לא היו דרישות לחקירות, לא היו דרישות לגינויים, לא פנו לאישי ציבור, לא היו כתבות, לא היו שידורים מיוחדים. שום דבר!

כך גם עם דברים נוראיים כמו הצגת חברי כנסת כקופים – שום תגובה!

אז לכל המטיפים לנו, חגיגת הצביעות שלכם והמוסר הכפול שלכם פשוט זועק לשמיים. אני אומר לכל המטיפים לנו – אל תטיפו לנו".

http://www.jdn.co.il/video/912022
הייתה לראש פינה

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 20 פעמים

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש »

עיריית ירושלים מציגה: עבודות לחרדים? בזבל
אתר ביזנעסל׳ בכסלו תשע״ח13:59
אליעזר ראוכברגרזבלעבודות לחרדיםעיריית ירושלים5 תגובות
בושה: יו"ר סיעת יהדות התורה אליעזר ראוכברגר, דרש מראש העיר ירושלים ניר ברקת להחיל את החלטת הממשלה בדבר העדפה המתקנת בקבלת עובדים חרדים, ואז קיבל את מבוקשו באגף התברואה
חשבתם שהחלטת הממשלה החדשה שמקצה 7% מהמשרות בשרות הציבורי לחרדים בלבד תחולל מהפך מיידי, אז זהו השמחה היתה מוקדמת מידי.

ביום ראשון התקיימו דיוני תקציב לשנת 2018 בעיריית ירושלים, ויו"ר סיעת יהדות התורה אליעזר ראוכברגר, דרש מראש העיר להחיל בעירייה את החלטת הממשלה מהבוקר בדבר העדפה המתקנת בקבלת עובדים חרדים.


ביזנעס שימושי

הדרישה בהחלט לגיטימית ואף מתבקשת בעיר שבו הציבור החרדי הוא יותר משליש מתושבי העיר. עכשיו שימו לב לתוצאה של הדיון: לאחר דיון קצר הוחלט פה אחד כי כבר בתחילת 2018 יתחילו בפיילוט ב…אגף התברואה.

במילים אחרות: דרושים עובדי זבל חרדים בירושלים.

במילה אחת: בושה.

בשתי מילים: בושה וחרפה.

מקור: http://bizzness.net/

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 20 פעמים

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש »

מבוכה לסאטמר בלונדון: המוסדות התחייבו ללמד כפירה
סערה בקהילה היהודית בלונדון לאור התערבות ממשלת אנגליה בתכני הגנים בלונדון. והנסיון להחדיר בהם תכני כפירה • מספר מוסדות בלונדון, בהם אף מוסדות קהילת סאטמר חתמו על התוכניות ולאחמ"כ פרצה סערה
יענקי פרבר בחדרי חרדים

סערה בקהילה היהודית בלונדון לאור התערבות ממשלת אנגליה בתכני הגנים בלונדון. והנסיון להחדיר בהם תכני כפירה.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי מדובר בתוכנית ממשלתית בשם: child care – under five שהחלה לפני כ-8 שנים ממנה נהנים כל המוסדות היהודים באנגליה, תוכנית שמתקצבת כל ילד מתחת לגיל 5 ב-5 אלף ליש"ט לשנה, כך שיש מוסדות שמקבלים בתמיכה זו תקציב בסך של יותר מחצי מליון שטרלינג בשנה!

התוכנית החלה ללא שום התחייבות ומתוך רצון של ממשלת אנגליה לעזור להורים, אולם בימים האחרונים העבירה הממשלה למוסדות דרישה נחרצת ללמד במוסדות היהודיים גם תכנים לא ראויים, כך למשל מוסדות החינוך נדרשים להתחייב שאם מלמדים בחומש בראשית על בריאת העולם, הם יידרשו ללמד במקביל גם על תיאוריית דרווין במקביל, ולומר לילדים כי אלו 2 שיטות אפשריות ולגיטימיות.

מספר מוסדות בלונדון, בהם אף מוסדות קהילת סאטמר בלונדון חתמו על התוכניות לטענתם בהסכמת בי"ד סאטמר בארה"ב, אולם לאחר שחתמו החלה סערה גדולה בקהילה כאשר כמה מהרבנים במקום הורו למוסדות להפסיק לקבל את התמיכה שמותנית כאמור בלימוד תכני כפירה. בין הרבנים המתנגדים הרב שלום פרידמאן והרב ברוך נתן הלבארשטם מרבני סאטמר בלונדון.
עוד דוגמא לעובדה שמאוד קל להיות קיצוני על חשבון אחרים.

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6212
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 18 פעמים

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי 1010 »

צביעות צביעות צביעות.
אלו שלוש המילים שאני יכול לכתוב.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 20 פעמים

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש »

(הידיעה ישנה. אבל משום מה עדיין לא הוכנסה כאן, אז אני מכניס אותה למקומה הראוי).

בוגר הצבא ישעיהו וויין, סגן עורך הפלס, וראש לשכתו של חיים אפשטיין, ששימש תקופה ארוכה כדוברם של גרוסמן ועדתו. נטש את כל מלחמת המצווה בגזירת "יהרג ואל יעבור" ואת כל ההכפשות של גדולי ישראל, והלך להיות "עוזר" של הרב יאשיהו פינטו בחו"ל.

(אולי הוא היה נביא וידע שאחרי שהוא ילך, גזירת הגיוס תתבטל, כיון שלא יהיה מי שיתחזק אותה.
מסתמא בסוף גם גרוסמן יבין שלמרות הכל עדיף לו להחזיר את וויין בתנאים שהוא דורש, לפני שגם גזירת גיוס הבנות תיזרק לפח האשפה של ההיסטוריה).

מקווה בל"נ בהמשך לצרף סרטונים בהם נראה הנ"ל בתפקידו החדש.

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6212
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 18 פעמים

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי 1010 »

אחרי שיעקב לבין כבר עזב לאנחות מזמן.
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 20 פעמים

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש »

שוויון בנטל? התחקיר המביך שהביא להתפטרות של יעקב פרי מהכנסת
דוד גולדברגכ״ג בשבט תשע״ח14:45
יעקב פרי6 תגובות
האירוניה: האיש שעמד בראשות הוועדה שגיבשה את חוק גיוס בני הישיבות של יאיר לפיד, נאלץ להתפטר מהכנסת בעקבות העובדה שנתפס משקר באשר לשירות הצבאי שלו, כאשר מתברר כי בכלל עבד למחייתו באותם שנים. ואיך הגיבו ב'יש עתיד'?
יעקב פרי הודיע אתמול בשעות הצהריים על התפטרותו מהכנסת ובערב פורסם בתכנית 'עובדה' כי הח"כ לשעבר מטעם מפלגת יש עתיד, שהיה בעבר ראש השב"כ, שיקר באשר לשירותו הצבאי. צחוק הגורל. מי שעמד בראשות וועדת פרי לשוויון בנטל שרצה לגייס את בחורי הישיבות, כלל לא נשא בנטל. אבל למה אפשר כבר לצפות, כאשר יו"ר מפלגתו ומוביל הדרישה לגיוס חרדים, שירת כעיתונאי בביטאון הצבאי?

על פי התחקיר, במהלך השנים, פרסם יעקב פרי מספר גרסאות בנוגע לשירות הצבאי שלו, אך אף אחת מהן אינה נכונה. בפרסומים הרשמיים, מהשב"כ ועד אתר הכנסת ומשרד החוץ, מופיעה כעובדה שירותו הצבאי של פרי. באף מקום לא מצוין שמעולם לא השלים אותו. להיפך. באתר השב"כ מצוין כי השלים את שירותו הצבאי, באתר הכנסת נכתב כי השתחרר כטר"ש אחרי שירות בצנחנים. פרי עצמו לא עשה דבר כדי לפזר את הערפל. "התחלתי ללמוד ערבית בבית ספר, ובצבא לא השתמשנו כל כך בערבית", סיפר בעצמו בראיון עיתונאי ב-Times of Israel. ובסדרה "שומרי הסף" סיפר למראיין דרור מורה כי התעתד לצאת ללימודי מוסיקה בחו"ל "עם השלמת השירות הצבאי".

באוטוביוגרפיה שלו "הקם להורגך", שפורסמה כבר בשנת 1999, אכן מציין פרי ששוחרר תחילה מצה"ל עקב בעיה בריאותית, אבל הפטור הזה רק קומם אותו והביא אותו להילחם, בהצלחה, על גיוסו ליחידה קרבית. וכך הוא כותב: "לא הייתי חייל עטור תהילה. רציתי לשרת ביחידה קרבית מובחרת, אבל רופא שבדק אותי בלשכת הגיוס גילה אוושה קלה בליבי. קיבלתי פטור מלא משירות צבאי ושקעתי בדיכאון. כל חברי כבר שירתו בצה"ל, רבים מהם ביחידות קרביות, ואילו אני הייתי אמור להישאר בבית. לא יכולתי להשלים עם כך.

"ישבתי וכתבתי מכתב לשר הביטחון, דוד בן גוריון, וביקשתי את התערבותו כדי שאוכל בכל זאת לשרת ביחידה מובחרת. קיבלתי תשובה מהירה ממזכירו הצבאי, שניתנה הוראה לגייס אותי. וכך באמת היה. התקבלתי לטירונות בצנחנים. זו לא הייתה קריירה צבאית שמספרים עליה בגאווה. זמן קצר לאחר הגיוס שברתי רגל באימונים. בתיק הרפואי שלי נוסף עתה, לצד האבחנה בעניין האוושה, רישום על השבר ברגל. הרופאים הודיעו לי שלא אוכל עוד לשרת בצנחנים, גם אם שר הביטחון בכבודו ובעצמו ישוב ויתערב למעני. סיימתי את שירותי בתזמורת צה"ל".

אך מספר נגנים בתזמורת צה"ל סיפרו לכתב התכנית עובדה, כי פרי מעולם לא שירת איתם. אז מה האמת? יעקב פרי לא שירת בצה"ל. לא בצנחנים ולא בתזמורת. הוא מעולם לא התגבר על הפטור הבריאותי שקיבל. במסמכים צבאיים נכתב במפורש שפרי לא שירת בצה"ל, כיוון שהיה "בלתי כשיר תמידית". בין גיל 18 ל-21, בשנים שבהן חבריו למחזור שירתו בצה"ל, למד לימודי מזרח תיכון והיסטוריה של עם ישראל באוניברסיטה העברית. במקביל התפרנס כחצוצרן בתזמורת 'קול ישראל', בלהקת המחול של האוניברסיטה ובהפקות בתאטרון ב-1965, בהיותו בן 21 וחצי, הוא ניגש למיונים הראשונים לשב"כ, ב-1966 התקבל, ומאז עשה שם את כל המסלול עד לראש הפירמידה. שירותו המפואר בשב"כ נמשך 28 שנה, עד לפרישתו בשנת 1994.


פרי עצמו סירב להגיב לדברים, אך דובר יש עתיד שלח את התגובה הבאה: "נמשכת האובססיה של התוכנית עובדה לגבי ח"כ יעקב פרי רק משום שהעז לטעון שהתחקיר שלהם היה פגום ורשלני. התוכנית עברה מסיפורים מלפני 23 שנה לסיפורים מלפני 53 שנה, האם בשלב הבא יהיו חשיפות מגן הילדים של פרי? פרי שירת יותר מ-30 שנה בשב״כ במהלכן גם נפצע קשה וחזר לשירות. את הפרטים בביוגרפיה שלו הכירו היטב מפקדיו וראשי הממשלה שתחתם שירת והם מעידים כאלף עדים על תרומתו של פרי במאבק בטרור ולמען בטחון מדינת ישראל. גם היום, כמו אז, עובד ח"כ פרי למען אזרחי ישראל, ובכוונתו להמשיך לשרת את הציבור".

אפס התייחסות לטענות בתגובה של יש עתיד. בתוך כך, חבר הכנסת לשעבר התייחס הבוקר לראשונה בקולו לתחקיר שפורסם ואמר כי הוא מרגיש טוב ו"רוחו לא נפלה". כשנשאל פרי בריאיון ב-103 FM על תקופת שירותו, ביקש ראש השב"כ לשעבר לסיים את השיחה. "אני מרגיש טוב – תמיד יש מקומות לשיפור, אך רוחי לא נפלה", הבהיר פרי, והוסיף כי יו"ר יש עתיד יאיר לפיד ניסה להניא אותו מההחלטה: "לפיד ביקש ממני לשקול את הדברים, אך באתי אליו ואמרתי לו שזו החלטתי – והוא כיבד אותה. זו החלטה אישית שלי ושל משפחתי".

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 20 פעמים

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש »

לפיד בעקבות פרי: סדרת השקרים של יו"ר 'יש עתיד' בנוגע לעברו הצבאי
בנימין ברגרי״ח באדר תשע״ח12:49
אסטמההסתההשירות של יאיר לפיד בצבאיאיר לפידיעקב פרייש עתידעיתון במחנה6 תגובות
להטפות המוסר הצבועות של האיש שמעולם לא עמד מתחת לאלונקה ומבקש לשלוח את הציבור החרדי לשדה הקרב - כבר התרגלנו, אבל עכשיו מתברר שגם הגירסה שסיפק באשר לעברו הצבאי הדל מלאה חורים וגירסאות סותרות
רק לפני שבועות ספורים התפטר איש 'יש עתיד', ח"כ יעקב פרי, מהכנסת בעקבות תחקיר שחשף את השקרים שסיפק בנוגע לעברו הצבאי. כעת מתברר כי גם יו"ר המפלגה, ח"כ יאיר לפיד, לא מקפיד על אמירת אמת בנושא, וגם זאת בלשון המעטה.

בעקבות מפגן ההסתה אמש נגד "חוק ההשתמטות" במהלכו השתלח לפיד כדרכו בציבור החרדי ובמפלגות החרדיות, יצאו אנשי התכנית 'אנשים' המשודרת בערוץ קשת למסע בעקבות עברו הצבאי של לפיד.

מעבר לצביעות והמוסר הכפול שיש בעובדה שלפיד – האיש שהעביר את שירותו הצבאי בעיתון במחנה – לא מתבייש להטיף לציבור החרדי על כך ש"בשום מקום בתורת ישראל לא אומרים שמותר לשלוח אחרים לההרג בשבילך" מתברר, כך ע"פ התחקיר, שהדרך "לשירות המשמעותי" בעיתון רצופה בגירסאות סותרות מצידו של לפיד.

את הגירסה הראשונה בענין סיפק לפיד בשנת 2005 בראיון לעיתון 'פרספקטיבי של אוניברסיטת חיפה (ראו צילום), תמציתה: התגייסתי לשירות קרבי, במלחמת לבנון מישהו זרק עלי רימון, חטפתי התקף אסטמה ואז נאלצתי לעבור לשירות לא קרבי".את הגירסה השניה סיפק לפיד בדף הפייסבוק שלו במענה לעיתונאי 'קו עיתונות' אברהם הס (ראו צילום). זו כבר גירסה משופצת והירואית משהו, במרכזה מספר לפיד שסבל מאסטמה כבר בילדותו, אך זה לא מנע ממנו להסתיר את העובדה הזאת ולהתגייס לשירות קרבי. בסוף הטירונות הוא חטף התקף אסטמה שבעקבותיו הורידו לו את הפרופיל – והשאר היסטוריה.


בעקבות הדברים פנו אנשי התכנית ללפיד עם 11 שאלות, ביניהן:
– האם שירתת בשיריון?
– האם סיפרת לחברים מ'במחנה' ששירתת בשיריון?
– מי יזם את הורדת הפרופיל שלך?
– האם עברת מבחן קבלה לבמחנה?
– האם הפעלת קשרים אישיים ומשפחתיים כדי להתקבל לבמחנה?
– האם תסכים לפזר את הערפל הציבורי ולפרסם הבהרות בנוגע לשירותך הצבאי?

לפיד, כמה מפתיע, סרב להגיב לדברים. במקום זאת הוא שיגר תגובה מטעם מפלגת 'יש עתיד' (ראו צילום)


(צילומים: מתוך התכנית 'אנשים', ערוץ קשת)
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 20 פעמים

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש »

על ראש הגנב: תראו עם מי יש לנו עסק / חיים ולדר
מערכת JDNכ״ב באדר תשע״ח10:01
אות חייםחיים ולדריאיר לפידיעקב פרישיוויון בנטל0 תגובות
"כל מיני דברים שנחשפים לאחרונה מותירים אותי כמעט חסר אונים כשאני מבין באיזה אבסורד אנו חיים כאן, מי אלה שעומדים מאחורי היוזמות והחוקים שנכפו עלינו בשנים האחרונות ומה מניעיהם" / טורו השבועי של חיים ולדר
1.
בתקופת ימי הביניים (מלפני כ-800 שנה), החלה להתפשט תופעת "עלילת הדם" מצד נוצרים כנגד יהודים.

סיפור העלילה היה בדרך כלל דומה: ילד נוצרי נעלם. מישהו החל להפיץ שמועות שהיהודים הם שחטפו אותו והרגו אותו והשתמשו בדמו לצורך אפיית מצות. ההמון של אז היה בדיוק כמו ההמון של היום. מוסת ונהנה להאמין לכל דבר נגד מי שהוא ממילא שונא בליבו, ואז, "במקרה הטוב" סימנו איזה אשם והרגו אותו ואת משפחתו ובמקרים הגרועים יותר סימנו את כל היהודים וערכו בהם פוגרום.

נקודה שלא כל כך הודגשה, אולי מפני שלא נחקרה מספיק, היא שברבים מהמקרים מי שחולל את כל המהומה, והצביע על היהודים כאשמים – הוא לא אחר מאשר הכומר או האזרח שהרג בעצמו את הילד!

ומדוע נזכרתי בעלילת הדם ובמחולליה (בלי קשר לחג הפסח הממשמש ובא? בגלל כל מיני דברים שנחשפים לאחרונה ומותירים אותי כמעט חסר אונים כשאני מבין באיזה אבסורד אנו חיים כאן, מי אלה שעומדים מאחורי היוזמות והחוקים שנכפו עלינו בשנים האחרונות ומה מניעיהם. בקיצור: עם מי יש לנו עסק.

הסתה חובבנית: "החרדי" שהפגין עם לפיד הפך לבדיחת היום
2.
בואו נתחיל מיעקב פרי. ראש השב"כ לשעבר, וח"כ של מפלגת "יש עתיד", עד לפני כחודש. כעת גם לשעבר.

יעקב פרי, הוא האיש שעמד מאחורי הוועדה שנשאה את שמו "ועדת פרי", שהילכה אימים על הציבור החרדי כולו והדירה שינה מכל שכבות הציבור מגדולי ישראל ועד להורים חרדיים, שהבינו שמישהו רוצה להעביר בכוח את בחורי ישראל על דעתם ועל דתם.

נושא הגיוס, כיום גם הדתיים הלאומיים מתחילים להבין, הוא הדרך השטנית של המשכילים החדשים הקרויים חילוניים לגרום להתפקרות המונית בקרב בני הנוער. השירות בצבא החילוני אינו רק סכנת התפקרות אלא התפקרות ודאית. ואם בשנים עברו היו שטענו : "הלא הולכים לקראתכם, הלא יש גדודים של בני ישיבות" כיום ניתן לראות את כוונת המכוון, את אי העמידה המכוונת שלהם אפילו בהסכמים ובהבטחות שלהם (שאנו מעולם לא הסתפקנו בהם, אבל היה ציבור שכן). כיום רואים שהם מוכנים לפגוע אנושות ביכולות הצבאיות, ובלבד שיוכלו לשלב גורמים שיפגעו באלה שבחרו להאמין להם אם מתוך תמימות ואם מתוך היתממות.

3.
לאחר שהתברר ש"חוק טל" אינו מביא להם את לטרת הבשר שקיוו לה (למעשה אין בחור ישיבה אחד שהתגייס בגלל חוק טל… והם מילאו את מסגרותיהם בדתיים לאומים וחילוניים לכל דבר ועניין), הם החלו לחשוב מה לעשות כדי לעצור את עולם התורה והישיבות. הם פנו לבג"ץ שביטל את חוק טל ובעצם הודיע בזה שיש לגייס את כל בני הישיבות, אלא אם כן יחוקק חוק שמתאים להם.

היה זה בימי ממשלת נתניהו (2012) , הוקמה ועד פלסנר שהוחרמה על ידי המפלגות החרדיות, מסקנותיה עמדו להיות איומות, ולאחר איום של נציגנו, החליט נתניהו לפזר את הוועדה לפני שתסיק את מסקנותיה (מה שלא מנע מראש הועד המודח פלסנר לפרסם את המסקנות העתידיות שהיו הרס וחורבן. פלסנר, אגב, נמצא באותו מקום שבו נמצאות מסקנותיו. בפח האשפה של ההיסטוריה).

ואז התקיימו בחירות וב-2013 הוקמה ממשלת נתניהו השניה ללא המפלגות החרדיות ועם כוח אנטי דתי עולה – מפלגתו של יאיר לפיד.

מיד עם הקמת הממשלה מיהר לפיד ואנשי השמאל האנטי דתי להקים ועדה חדשה בשם "הוועדה לשוויון בנטל" ואת מי העמידו בראשות הוועדה אם לא את איש מפלגת "יש עתיד" ראש השב"כ (המהולל באותם ימים) יעקב פרי?

"ועדת פרי המליצה על תוכנית גיוס אשר לפיה יהיו פטורים מגיוס רק 1,800 "מתמידים" בכל שנתון. הוועדה קבעה כי יוטלו סנקציות כלכליות על ישיבות שלא יעמדו ביעדי הגיוס, כמו כן המליצה הוועדה כי אם יעדי הגיוס לא יתממשו, ייפתחו הליכים פליליים כנגד המסרבים להתגייס.

ב-12 במרץ 2013 (בדיוק היום לפני חמש שנים) אושר החוק החדש בכנסת ומי שזוכר: התמונה היחידה בה נראה מרן הגראי"ל שטינמן זצוק"ל בוכה בכי מר, בכי כל כך מנוגד לדמותו הנעימה והשוחקת תמיד, היתה היום לפני חמש שנים. מה שכאב לו היה שיהודים מצביעים בארץ ישראל על מאסר בעוון לימוד תורה. את זה הוא לא היה יכול לשאת.

ומי עמד בקצה השני של דמעותיו של מרן זצוק"ל. יעקב פרי. וכל מי שמבין משהו בדמעות של גדולי עולם, היה ברור שזה רק עניין של זמן עד שמשמים ישלמו לו על זה.

שוויון בנטל? התחקיר המביך שהביא להתפטרות של יעקב פרי מהכנסת


4.
חלפו חמש שנים, ולפני כחודש התברר משהו מדהים, בלתי נתפש.

כשאתם חושבים "ראש שב"כ לשעבר וראש הוועדה לשוויון בנטל" מה בא לכם בראש? "לוחם מהולל, קצין ומפקד איש שחרף נפשו שנים בצבא, וכעת רק רוצה שכ-ו-ל-ם ישרתו".

תחקיר תכנית תקשורתית ידועה, גילה כי יעקב פרי, "ראש השב"כ ו"ראש הוועדה לשוויון בנטל", לא שירת כלל בצה"ל".

הבנאדם לא שירת בצבא אפילו יום אחד. הוא אפילו לא עשה דיחוי. פשוט הלך ועשה פטור בגלל סיבות רפואיות… "הסיבות הרפואיות" הללו לא מנעו ממנו להיות ראש שב"כ (שזו עבודה של מנהל כך מתברר לא אחד שמסתובב במנהרות של עזה אם דמיינתם).

והבנאדם הזה שהיה צריך להתחבא במנהרה כלשהי, פשוט הלך ועמד בראשות ועדה שעסקה וגם החליטה לגייס את בני הישיבות לצבא. אתם מבינים כמה רשעות שקר רמיה נוכלות ועוולה יש כאן אתם מבינים כעת עם מי יש לנו עסק.

ומילא אם זה היה רק מידע שלא ידענו. הבנאדם רשם בספרו "הקם להורגך", כי עשה טירונות ושירת בחטיבת הצנחנים, ורק לאחר ששבר רגל המשיך בשירות בתזמורת צה"ל.

ובכן לא טירונות ולא צנחנים ואפילו לא תזמורת צה"ל. הבחור פשוט לא התגייס. כן אותו בחור שרצה לגייס את ילדינו.

אתם מבינים עם מי היה לנו עסק?

5.
פרי פרש בביזיון גדול (כמובן אף אחד לא חושב לבטל את מסקנות הוועדה של השחקן והזייפן הזה), וכעת הגיע תורו של הבוס שלו, השחקן הראשי בהצגה. יאיר לפיד.

האיש הזה, שמסית ומשתלח כנגדנו שנים, בעיקר על נושא הגיוס. מתבכיין על כל שאין לו כוח לשאת אותנו על כתפיו וגם מאיים באחד מטוריו שזה עלול להיגמר באלימות: "עזוב אותך מאידיאולוגיה, עזוב אותך מזה שאני לא מבין איך לא מציק לך שאתה חי על חשבוני, עלינו למצוא דרך, ידידי, או שזה יגמר רע. איך כתוב בתענית כ"ג: 'או חברותא או מיתותא'".

והנה, השבוע פרסם העיתונאי חיים אתגר, מנחה תכנית תחקירים בתקשורת, סדרת שאלות אותה הפנה ליאיר לפיד, ושעליה הוא מתעקש שלא לענות. קראו את השאלות והסיקו את התשובות לבד.:

1. מה היה הפרופיל הצבאי שלך ביום שבו התגייסת? 2. האם הפרופיל השתנה? 3. אם כן – מתי הפרופיל השתנה ומה היה הפרופיל החדש? 4. מי יזם את שינוי הפרופיל? 5. מתי הצטרפת ל״במחנה״ ובאילו נסיבות? (העיתון הצבאי שבו "שירת יאיר לפיד וייתכן שאף נפצע בעט כלשהו… ח.ו.). 6. האם עברת מבחן קבלה כלשהו? איזה? 7. האם הפעלת קשרים אישיים ומשפחתיים כדי להתקבל ל״במחנה״?8. האם שירתת אי פעם בשריון? 9. האם סיפרת לחברים מהשירות ב״במחנה״ או אמרת פעם לאחרים ששירתת בשריון? 10. פורסם בעבר שקיבלת התקף אסטמה כתוצאה מרימון עשן שנזרק בסמוך אליך, לצורך הנחתת מסוק. האם זה קרה? מתי זה קרה? איפה זה קרה? 11. כמי שדוגל בשקיפות, האם תסכים לפזר את הערפל המסוים בנוגע לשירותך הצבאי ולהשיב על שאלות בנושא לעיני המצלמות ?

6.
כיוון שיאיר לפיד לא טרח לענות על השאלות הללו אנחנו יכולים להסיק שמדובר במשתמט שמעולם לא שירת בשריון למרות שכך סיפר, שהעמיד פני חולה אסטמה, כתוצאה מאירוע שלא קרה ומרימון שמעולם לא נזרק, וזאת כדי להוריד את הפרופיל שלו ולהשתחרר משירות קרבי. אחד שקימבן והפעיל קשרים משפחתיים (אביו טומי לפיד זוכרים) כדי להיכנס לעיתון במחנה (ולהבטיח את עתידו כעיתונאי) בלי מבחן קבלה.

וזה האיש שמסית כנגדנו כל העת על "אי שוויון" ועל פרזיטיות. זה האיש שעשה כל מה שיכול היה כדי לפגוע בנו להשתלח בנו וגם לחוקק חוקים שיפגעו בנו קשות.

תראו עם מי יש לנו עסק.

לפיד בעקבות פרי: סדרת השקרים של יו"ר 'יש עתיד' בנוגע לעברו הצבאיטורו של הסופר והמחנך הרב חיים ולדר מתפרסם במוסף 'יתד השבוע' מבית 'יתד נאמן'

שלח תגובה