אשכול בעניני גור והמסתעף

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

רביזון
קיבל תודה: 2 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי רביזון » 06 אוגוסט 2019, 12:02

עקיב'לה כתב:
06 אוגוסט 2019, 11:24
אתה הגעת כאן עם השפה הליטאית הבוטה, עד כה זה לא היה כאן. ''גור ג"כ פושעים'' זה משפט שאני כאחד שאינו חסיד גור לא יכול לסבול. כל המפלגות החל מהפלג הירושלמי, הפלג הבני ברקי, גור וכולם, הוכיחו שבפוליטיקה יש רק אינטרסים, בדיוק מה שהליטאים והספרדים עשו בירושלים עם מרן הקדוש ליאון תלמידו וחביבו ונאמנו של מרן הקדוש ליברמן, אז אל תבוא בהתקפה בסגנון בוטה. אפשר להתדיין ולהתווכח, אבל להירגע עם הניסוחים. אולי הליטאים פושעים? מה שכמובן איש לא כותב כאן בכזו הכללה.
ומעניין לעניין באותו עניין, קיבלתי צינתוק מאיזה פלג ליטאי קיצוני ואני שומע את הדובר שהוא מן הסתם ר"מ מכובד וכו', פותח בקול נורא מאויים כמו איזה נביא וחוזה, ואומר : אוי לי כי נטמאתי כי בתוך עם טמא שפתיים אנוכי יושב'' והוא פותח בהתקפה נגד היהודים שומרי תו"מ שאינם דוגלים בשיטת הפלג שלו בלשונות הכי נוראיים שרק קיימים בעולם. האם לא כדאי להירגע עם הביטויים האלו? עם טמא שפתיים כולנו, מי שפוליטית לא דוגל בשיטתך?
אתה צודק בהחלט, אבל תן לי להוסיף על דבריך.
כמעט כל הקהילות הליטאיות והחסידויות (שבהנהגה) כבר הוכיחו שהאינטרס הוא מעל הכל, ואי לכך אין סיבה לאדם פרגמטי וענייני, להתחבר למערכת שבו הוא נמצא, וליישר קו עם כל מה שמספרים לו שם, בגלל שההיסטוריה הוכיחה שכל מערכת חושבת על עצמה ואינטרסיה, ולא לטובת הציבור.
והנגזרת, שכל אחד יפקח את עיניו באופן עצמאי ויברר ויבדוק עד היכן שידו מגעת מהי האמת, ואם אינו יודע שישב בצד...

עלה זית
קיבל תודה: 12 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 06 אוגוסט 2019, 12:11

בסדר. תוריד את המילה פושעים.
כעת תתייחס ענינית.

עקיב'לה
נתן תודה: 6 פעמים
קיבל תודה: 34 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 06 אוגוסט 2019, 13:07

ר' עלה זית על המילה פושעים התייחסתי רק בראשית התגובה. כל ההמשך זה ענייני לחלוטין. למה מה שהיה מותר לציבור ליטאי וספרדיי ירושלים ועוד מקומות היה אסור לגור

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 06 אוגוסט 2019, 14:25

לצערי לא הבנתי. ליאון הוא פיינר, אמנם כמובן לא כמו דייטש אבל עדיין. וזה שהוא היה מקורבו של ליברמן לא נודע לעניין. גם יתרו היה יועץ של פרעה, אז מה?! אדם נמדד לפי מעשיו. האי יוסי דייטש -אז אני אטען שליוסי דייטש לא היה במילא סיכוי כי הוא לא הביא קולות חילוניים, ואתה תגיד צרות עין ואינטרסים, ונמשיך להתווכח עד עלות השחר.

אבל מה כל זה נוגע לעובדה שגור תומכים פעם אחרי פעם במשנאינו? תומכים באנשים שלכו"ע הם מתחת לקו האדום והשחור? איך אתה מסביר את זה? אינטרסים מתירים ה-כ-ללל?? אתה משווה את ליאון לברקוביץ'? ליונה יהב?

חבקוק
נתן תודה: 8 פעמים
קיבל תודה: 13 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חבקוק » 06 אוגוסט 2019, 14:36

עלה זית כתב:
06 אוגוסט 2019, 14:25
לצערי לא הבנתי. ליאון הוא פיינר, אמנם כמובן לא כמו דייטש אבל עדיין. וזה שהוא היה מקורבו של ליברמן לא נודע לעניין. גם יתרו היה יועץ של פרעה, אז מה?! אדם נמדד לפי מעשיו. האי יוסי דייטש -אז אני אטען שליוסי דייטש לא היה במילא סיכוי כי הוא לא הביא קולות חילוניים, ואתה תגיד צרות עין ואינטרסים, ונמשיך להתווכח עד עלות השחר.

אבל מה כל זה נוגע לעובדה שגור תומכים פעם אחרי פעם במשנאינו? תומכים באנשים שלכו"ע הם מתחת לקו האדום והשחור? איך אתה מסביר את זה? אינטרסים מתירים ה-כ-ללל?? אתה משווה את ליאון לברקוביץ'? ליונה יהב?
לגבי יוסי דייטש- לליאון לא היה סיכוי להיות ראש עיר בלי הספרדים והלטאים. עובדה שאפילו מושב הוא לא קיבל. אם כל החרדים היו ביחד היה לכך סיכוי שיהיה ראש עיר חרדי לירושלים. (ואם רצית להסביר שברקת הוא לא ליאון אז לא הצלחת. כי מבחינת חילולי שבת זה אותו דבר, רק שהם קיבלו אישורי התישבות איפה שהם רוצים בירושלים, בקיצור עוד פוליטקה).
ואם זה טוב ראש עיר חרדי, על זה אפשר לדון, אבל בפירוש היה סיכוי.
לגבי יונה להב, לגור לא היה כ"כ עניין בו רק שהוא ידוע בתור אחד שאסור להתחיל איתו. ומי שיתחיל הוא לא יכניס אותו וכו'... לגור לא היה עניין לקחת סיכונים והעדיפה להיצמד לישן.

אני מסכים עם מה שכתבו כאן. אנחנו במדינה של פולטיקה הכל אינטרסים אישיים, זהו, תתחילו לתפוס סוכריות אף אחד לא יתפוס בשבילכם..

יוסי 1
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 3 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 06 אוגוסט 2019, 15:25

שכל טוב כתב:
05 אוגוסט 2019, 22:12

אני מתפלא מדוע אין התארגנות בתוך שלומי אמונית להזיז את פרוש מהמקום הנצחי שלו ? הרי בתוך הציבור היקר הזה יש חסידויות יותר גדולות כסלונים, קרלין, באיאן, צאנז, אפילו סערעט ויז'ניץ, למה הם לא תובעים לגוון את הנציגות שלהם ? זה רשום בטאבו על שם משפחת פרוש לדורי דורות ?? מוזר לי.
אז אולי במקום שזה יהיה לך מוזר, תתחיל להבין שיש עוד צורה של פוליטיקה? ולא תצטרך לנצח לראות בפרוש אוייב.
עלה זית כתב:
06 אוגוסט 2019, 11:13

א. פרוש - החליט על דעת עצמו שהוא מתמודד, בלי לבקש אישור משותפיו (אולי הוא נתלה באיזה סעיף באיזה הסכם, נו באמת..), והוא עוד מצפה שכולם יישרו קו. למה? כי בא לך? שאלת את הרב אלישיב קודם? (הרב אלישיב לא רצה אותו, ואין על כך עוררין. גם הרב שטיינמן הורה אמנם לתמוך בו אבל רק בשביל שלא יהיה חילול ה'), את הגערער רעבע שאלת? על מי אתה בא בתלונות?
ומה ציפית, שהגערער יתמוך בך אחרי שחודש קודם לכן הפקעת מידיו את השליטה בחינוך העצמאי?
מעניין מאוד שרבים מהגדולים הביעות את מורת רוחם למרות מה שאתה אומר, מה שמלמד שבסופו של דבר יש מושג כזה להתעלות מעל למחשבות האלה, וככה באמת יכולה לעבוד עסקנות חרדית כשיש עשרות קהילות ותתי מגזרים.

ולגבי גור. אין הכי נמי, הוא הפקיע את השליטה מתחת ידיהם.
אם המושכל ראשון בכל דבר הוא שהעולם שייך לי, אז אל תבחר פרוש.
אבל אם המקום הראשון בכנסת תמיד שייך לך כי בהיסטוריה אתה היית ה'פנים' של היהדות החרדית ואתה אמור לחשוב על המכלול, ובכל זאת אתה עושה חשבונות של שליטה ונקמה, אז זהו, אתה בעצם כמו כל מגזר שצריך לקבל כוח כפי הגודל שלו, ולהשפיע כפי הגדול שלו.
ומכאן להמבשר וכו'.

ינקלביץ

נושא שלא נקרא על ידי ינקלביץ » 06 אוגוסט 2019, 15:28

עקיב'לה כתב:
05 אוגוסט 2019, 11:44
מה שברור הוא שנציגי גור דואגים רק לגור, ואילו נציגי שלומי אמונים נבחרים בבחירות ע"י כל הקהילות, ככה היה בביתר בבית שמש באלעד ובאשדוד ונראה לי גם בבני ברק, בניגוד למה שהגורים כאן טוענים כי ''מאיר פרוש רוכב על הציבור הקדוש'' משפט זה הוא זלזול באינטליגנציה של ציבור גדול מאוד שאין לו שום הרגשות של פולחן אישיות כלפי מאיר פרוש כידוע, אלא פשוט מאוד יש לו כוח ארגוני והוא מספק את הסחורה.
אגב, האימרה הזאת לא יצא מהגורים שבינינו אלא ממקלדתי שאני כהגדרתי לעיל "אוהד גור מחד ולא סובל אותם מאידך",
האמת שלא רציתי להגיב כי במילא א"א לשנות את הדעה של השני וכ"א ישאר בדעותיו ושיטתו, מ"מ אני רוצה להבהיר שלא כל שלומי אמונים (שאני א' מהם) מרוצים משלוחיהם והוא השליח שהם רוצים לשלוח,
על מאיר פרוש אני יודע מצומת אחר, דוקא מאיפה שהביאו ראיה - מביתר, שם אני הייתי מאלו שהעלו את "מאיר הקטן" בהוראת "מאיר הגדול" (זה היה אז הסיסמאות ע"ש הכתוב "את המאור הגדול ואת המאור הקטן") והדחנו את ידידי (שהייתי לפעמים משוחח איתו) ר' יצחק (אחרי שהדחנו בפעם הקודמת את ר' יהודה), ועיזבו שטויות הכל היה "פוליטיקה"!!! שום אידיאולגיה!!!, נכון שהסיסמא היתה "יד החסידים על העליונה" אבל כ"ק האדמו"ר מערלוי זצ"ל לא היה הב"א שדאג לחסידות יותר מהבאיאנער רבי יבלחט"א והרבי'ס האחרים לא חשבו על החסידות ובודאי שמאיר הגדול לא שאל אותם קודם אלא עשה מעשה והגיע עם עובדות וסיסמאות...
אני זוכר ששאלתי אז את העסקנים מהחסידיות הגדולים בביתר מה כל הענין שכולם רצים אחריו נגד הרבי מבאיאן ונגד הרב אלישיב?? והוא ענה לי שכנראה שיש לו הרבה עבודה פעילה ועסקנות שחייבים לו כמין "הכרת הטוב" או שצריכים אותו להבא.
בתקופה האחרונה שאלתי אותו (אותו עסקן שכהיום הוא כבר עסקן הרבה יותר גדול) מדוע לא מתאגדים כל הרבי'ס להדיח את הפרוש הזה ולקחת את אחד מהחסידיות? הוא ענה לי שאת "סיעת שלומי אמונים" א"א לקחת ממנו כי זה באמת ירושה של אבא שלו שעבד בעשר אצבעותיו וליקט את החסידיות הקטנות ופתח את הסיעה, מה שכן אפשר זה לפתוח סיעה חדשה של כל החצרות אבל אין מישהו שיקום ויעשה ויאגד ויאחד את כולם לעשות את זה.
על כן נשארנו עם הארון הישן שאי אפשר להזיז וזה כבר עובר בירושה כמעט לדור רביעי ו...
אבל בזה אני מסכים עם מי שאמר (לא זוכר מי) שאם יקחו מישהו אחר אם זה דייטש או לא יודע מי אז יקומו הסיעה המרכזית וישפכו עליו קיתון של שופכין וד"ל.

טבי
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 4 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 07 אוגוסט 2019, 19:50

עלה זית כתב:

כשאני רואה את מה שמתרחש בצפת ע''י ראש עיר חילוני שהוכתר כהרב הגאון לפני הבחירות ופוגע באינטרסים של כולם מלבד של דגל
אני לא רואה צורך להגיב
דגל אלופה בדמוגוגיה זולה ראה מה קורה בפ''ת כיצד גפני ודגל מלכלכלים את ש''ס ובוסו כי מסכן הוא ניצח... אם דגל לא מקבלת את תאוותיה מיד ''מלחמת דת ויונה יהב 2''
יש מוסר אחד לדגל ומוסר כפול לאחרים

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 07 אוגוסט 2019, 19:52

חבקוק כתב:
06 אוגוסט 2019, 14:36
עלה זית כתב:

לגבי יוסי דייטש- לליאון לא היה סיכוי להיות ראש עיר בלי הספרדים והלטאים. עובדה שאפילו מושב הוא לא קיבל. אם כל החרדים היו ביחד היה לכך סיכוי שיהיה ראש עיר חרדי לירושלים. (ואם רצית להסביר שברקת הוא לא ליאון אז לא הצלחת. כי מבחינת חילולי שבת זה אותו דבר, רק שהם קיבלו אישורי התישבות איפה שהם רוצים בירושלים, בקיצור עוד פוליטקה).
ואם זה טוב ראש עיר חרדי, על זה אפשר לדון, אבל בפירוש היה סיכוי.
לגבי יונה להב, לגור לא היה כ"כ עניין בו רק שהוא ידוע בתור אחד שאסור להתחיל איתו. ומי שיתחיל הוא לא יכניס אותו וכו'... לגור לא היה עניין לקחת סיכונים והעדיפה להיצמד לישן.

אני מסכים עם מה שכתבו כאן. אנחנו במדינה של פולטיקה הכל אינטרסים אישיים, זהו, תתחילו לתפוס סוכריות אף אחד לא יתפוס בשבילכם..
אגב בענין ליאון יש מרמור עצום כלפיו בקטע של השכונות המעורבות
דגל לעולם לא תודה בזה אבל אפשר לומר שהאיש הוליך אותם שולל בקטע הזה
אין שינוי מהותי כמו שדגל חלמה והבטיחה

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 12 אוגוסט 2019, 14:35

עלה זית כתב:
06 אוגוסט 2019, 11:13
בסיפור של ברקת-פרוש כל הצדדים היו לא בסדר.

א. פרוש - החליט על דעת עצמו שהוא מתמודד, בלי לבקש אישור משותפיו (אולי הוא נתלה באיזה סעיף באיזה הסכם, נו באמת..), והוא עוד מצפה שכולם יישרו קו. למה? כי בא לך? שאלת את הרב אלישיב קודם? (הרב אלישיב לא רצה אותו, ואין על כך עוררין. גם הרב שטיינמן הורה אמנם לתמוך בו אבל רק בשביל שלא יהיה חילול ה'), את הגערער רעבע שאלת? על מי אתה בא בתלונות?
ומה ציפית, שהגערער יתמוך בך אחרי שחודש קודם לכן הפקעת מידיו את השליטה בחינוך העצמאי?

ב. גור - ג"כ פושעים. זה שיש לכם חשבון פתוח עם פורוש עדיין לא מתיר לכם את כל התועבות שבעולם, ולא מתיר לכם לזייף פתקים שלו בקלפי ולחבל לו בטלפונים, ולהתקשר בשמו לאנשים בארבע לפנות בוקר, ועדיין לא מתיר לתמוך במועמד שמבטיח (וגם קיים) לחלן בכל דרך את עיר הקודש. איפה האחריות הציבורית? הכל מותר בשביל גרוש וחצי ומגרש בשנלר? (מאז הדבר כבר נהפך למסורת בגור. ההקפדה המופלאה לתמוך דווקא בעוכרי ישראל - ברקת כפול שתיים, יונה יהב, עופר ברקוביץ'. ואח"כ מתפלאים למה שונאים את גור...)
אם כבר הכנסת את הנושא הזה לפה
אז אני לא רואה את הקידוש השם הגדול שיצא מהמועמדים של דגל: ירושלים, צפת, חיפה, וכו'

סמל אישי של משתמש
ביטחון
נתן תודה: 24 פעמים
קיבל תודה: 80 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 14 אוגוסט 2019, 09:45

הגר"ש אלתר שליט"א השתתף בטיש של הרבי מגור שליט"א בשבת
אלו שחיים על פי הספר, מתים מכל טעות דפוס. לחיים! :oops:

סמל אישי של משתמש
זעיר שם
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 9 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם » 14 אוגוסט 2019, 11:22

ביטחון כתב:
14 אוגוסט 2019, 09:45
הגר"ש אלתר שליט"א השתתף בטיש של הרבי מגור שליט"א בשבת
זה משהו חדש, איך הוא נהג עד היום?

מיהו יהודי
קיבל תודה: 8 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מיהו יהודי » 14 אוגוסט 2019, 14:01

לגוראים שביננו...

אף אחד לא מצליח למצוא עותק מצוואתו (שלא קיימת) של הלב שמחה????

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת
נתן תודה: 19 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת » 14 אוגוסט 2019, 14:18

הם בחופש עכשיו...... יעלו את זה מיד אחרי החופש.... בעצם אחרי החגים...
אין עוד מלבדו!

סמל אישי של משתמש
קא סלקא דעתך
נתן תודה: 10 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי קא סלקא דעתך » 14 אוגוסט 2019, 15:17

עטרת תפארת כתב:
14 אוגוסט 2019, 14:18
הם בחופש עכשיו...... יעלו את זה מיד אחרי החופש.... בעצם אחרי החגים...
אחרי החגים של איזה שנה ?

נרשמתי...!
נתן תודה: 13 פעמים
קיבל תודה: 5 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 15 אוגוסט 2019, 00:13

די. מיצינו, לא?

מיהו יהודי

נושא שלא נקרא על ידי מיהו יהודי » 21 אוגוסט 2019, 15:01

נרשמתי...! כתב:
15 אוגוסט 2019, 00:13
די. מיצינו, לא?
לא!

בואו חשבון:

האדמו"ר הראשון מגור - לא כתב צוואה.
השני גם לא
השלישי כן (האמרי אמת)
הרביעי לא
החמישי יש טוענים שראו בעיניהם (הלב שמחה)
השישי כתב מסמך התחייבות ביום קבלת ההנהגה (ולא, זו לא צוואה!)
השביעי י"א שכתב.. (האדמו"ר שליט"א, יאריך ימים על ממלכתו)

העניין הוא פשוט, מכל אדמורי גור רק אחד מינה את יורשו. ויש טענה שהאדמור הנוכחי עשה / מתעתד לעשות כן.
אם אביו (הלב שמחה) כתב צוואה, זה הרבה יותר מתאים.

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 22 אוגוסט 2019, 22:54

אתה סימנת מטרה וכעת יורה את החץ, אתה מנסה להגיע למסקנה מאוד מסוימת, מבחינתך, אז שיהיה לך בהצלחה
הגורים פה בפורום ש'נעלמו לך' מספיק אינטלגנטים כדי לא להשתתף בפסטיבל שאתה מנסה לארגן להם פה,
בני הדור ההוא ומשמשיו של הלב שמחה (אני אישית שוחחתי עם כמה ושמעתי סיפורים שהם היו עדים להם ) נאמנים עלי פי 100 מכל הממורמרים יחדיו, יש מכתב ברור מאוד מהלב שמחה מכתב שהרבי גנזו עמוק עמוק בבית גנזיו.
אתה מצוטט משהו עלום ''יש טענה'' ולפיה מבסס את הגיונך. טענה עלומה שאיש אין לו שמץ של מושג אודותיה, כל שמועה בנושא הצוואה היא המצאה אחת גדולה של מחרחרי ריב מהסוג הגרוע שרק מייחלים ליום הזה היל''ת, בגור אומרים 'המהרהר אחר רבו כמהרהר אחר השכינה - הפי' המהרהר מי יהיה אחרי רבו' אני לא מכיר מישהו בחצר שמעז לעסוק בזה, יש קבלה מהחידושי הרי''מ שאמר על השולשלת שתימשך אחריו ''שבעה קני המנורה'' - הרבי הוא הקנה השביעי במנורה, ואנחנו מאמינים שהוא החותם, כפי שהרבי שליט''א אמר לפני שנה כשהתחילו להרחיב את הבית מדרש החדש ''אני יתן את הבית מדרש למשיח כשיבוא'. בב''א.

מיהו יהודי

נושא שלא נקרא על ידי מיהו יהודי » 23 אוגוסט 2019, 08:11

טבי כתב:
22 אוגוסט 2019, 22:54
אתה סימנת מטרה וכעת יורה את החץ, אתה מנסה להגיע למסקנה מאוד מסוימת, מבחינתך, אז שיהיה לך בהצלחה
הגורים פה בפורום ש'נעלמו לך' מספיק אינטלגנטים כדי לא להשתתף בפסטיבל שאתה מנסה לארגן להם פה,
בני הדור ההוא ומשמשיו של הלב שמחה (אני אישית שוחחתי עם כמה ושמעתי סיפורים שהם היו עדים להם ) נאמנים עלי פי 100 מכל הממורמרים יחדיו, יש מכתב ברור מאוד מהלב שמחה מכתב שהרבי גנזו עמוק עמוק בבית גנזיו.
אתה מצוטט משהו עלום ''יש טענה'' ולפיה מבסס את הגיונך. טענה עלומה שאיש אין לו שמץ של מושג אודותיה, כל שמועה בנושא הצוואה היא המצאה אחת גדולה של מחרחרי ריב מהסוג הגרוע שרק מייחלים ליום הזה היל''ת, בגור אומרים 'המהרהר אחר רבו כמהרהר אחר השכינה - הפי' המהרהר מי יהיה אחרי רבו' אני לא מכיר מישהו בחצר שמעז לעסוק בזה, יש קבלה מהחידושי הרי''מ שאמר על השולשלת שתימשך אחריו ''שבעה קני המנורה'' - הרבי הוא הקנה השביעי במנורה, ואנחנו מאמינים שהוא החותם, כפי שהרבי שליט''א אמר לפני שנה כשהתחילו להרחיב את הבית מדרש החדש ''אני יתן את הבית מדרש למשיח כשיבוא'. בב''א.
וואו,

לפני כמה תגובות זה היה מכתב מפורסם שכל אחד ראה אותו והיה בישיבתו של פלוני ביחד עם שו"ת לבחורים או משהו כזה. וכעת (כשהתברר שמדובר בבלוף פולני מצוי) אז יש רק עדים "נאמנים" עם מכתב גנוז עמוק עמוק.
מה השלב הבא? מכתב שראו אותו רק בני האדמו"ר ומפיהם הופץ הלאה?

רבותי, האמת יורה דרכו. לא נכתבה מעולם צוואה כזו! אולי כי הלב שמחה היה סבור שאין בה צורך, אחרי הכל העברת ההנהגה הטבעית היא לבן ולא לאח. אולי כי העדיף לתת לחסידים להחליט, מי חכם ויידע מחשבותיו של האדמו"ר מגור...

וממש לא התכוונתי להכנס לשאלת הממשיך בגור, זה לא ענייני, וגם זה מאוד לא יפה כשם שאני לא דן עם משפחתי בשאלת חלוקת הירושה של אבי שליט"א לאחר מותו. אני מקווה כי האדמו"ר יאריך ימים על ממלכתו וימשיך להנהיג את קהל חסידי גור, ולעמוד בראש קהל החרדים כאחד ממנהיגי הדור שהוביל את כולנו (גם אותי...) לרמה רוחנית גבוהה יותר הן בכשרות הסלולר שהיה היחיד לעמוד בפרץ, הן במאבק על השבת, ועוד.

אם מישהו ראה זאת כפגיעה בו, אני מיצר על כך מאוד. ואבקש מחילה ברבים.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
נתן תודה: 77 פעמים
קיבל תודה: 54 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 25 אוגוסט 2019, 17:21

טבי כתב:
טבי, אני הבנתי את דברי 'מיהו יהודי' כמתמקד ספציפית בזה אם יש צוואה או אין, לע"ע נראה שדבריו נכונים...
ללא שום קשר למיהו הממשיך.
תדייק.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

נרשמתי...!

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 25 אוגוסט 2019, 22:39

טבי, לי עדיין מפריע השקר שלך. טענת בבחירות קודמות בתוקף שאינך חסיד גור.
איך זה מסתדר? אה?

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 34 פעמים
קיבל תודה: 14 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 4000 » 26 אוגוסט 2019, 00:22

טבי כתב:
14 יולי 2019, 20:10
לא הרמתי יד על אף אחד, לא צעקתי על אף אחד, ולא השתתפתי בשום מחאה על אף אחד
וכבר שבוע אני קורא ושומע שאני אלים כי אני חסיד גור
מביך
היא לא גור?? בטח היא גערער! 👏🤪🍷

עקיב'לה
נתן תודה: 6 פעמים
קיבל תודה: 34 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 26 אוגוסט 2019, 00:25

לא זכור לי שטבי טען ככה
אני פעם הוכתרתי כאן כחסיד גור, ולא שיש לי בעיה עם קהילה קדושה זו, אבל הכחשתי.

נרשמתי...!

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 26 אוגוסט 2019, 20:28

הוא טען בכל תוקף.

שכל טוב
קיבל תודה: 7 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 27 אוגוסט 2019, 01:11

מיהו יהודי כתב:
23 אוגוסט 2019, 08:11
טבי כתב:
וואו,

לפני כמה תגובות זה היה מכתב מפורסם שכל אחד ראה אותו והיה בישיבתו של פלוני ביחד עם שו"ת לבחורים או משהו כזה. וכעת (כשהתברר שמדובר בבלוף פולני מצוי) אז יש רק עדים "נאמנים" עם מכתב גנוז עמוק עמוק.

רבותי, האמת יורה דרכו. לא נכתבה מעולם צוואה כזו! אולי כי הלב שמחה היה סבור שאין בה צורך, אחרי הכל העברת ההנהגה הטבעית היא לבן ולא לאח. אולי כי העדיף לתת לחסידים להחליט, מי חכם ויידע מחשבותיו של האדמו"ר מגור...

וממש לא התכוונתי להכנס לשאלת הממשיך בגור, זה לא ענייני, וגם זה מאוד לא יפה כשם שאני לא דן עם משפחתי בשאלת חלוקת הירושה של אבי שליט"א לאחר מותו. אני מקווה כי האדמו"ר יאריך ימים על ממלכתו וימשיך להנהיג את קהל חסידי גור, ולעמוד בראש קהל החרדים כאחד ממנהיגי הדור שהוביל את כולנו (גם אותי...) לרמה רוחנית גבוהה יותר הן בכשרות הסלולר שהיה היחיד לעמוד בפרץ, הן במאבק על השבת, ועוד.

אני עומד מאחורי כל מה שכתבתי, פשוט לטעמי זה ילדותי להמשיך להשתתף בטנגו האין סופי הזה, אתה תגיד אין ואני אגיד יש, וחוזר חלילה.
אני כיום לא נמצא באותה מדינה של הישיבה ההיא, כך שאין לי בטווח הקרוב איך להגיע לזה, וסתם לשאול אנשים האם יש להם צילום מהצוואה זה נראה מוזר ולא מתאים לי. תרצה תאמין לי, לא תרצה על תאמין.
הצוואה הזו דלפה לאחר תחילת ההנהגה של הפני מנחם, ולעולם לא הופצה באופן גלוי ורשמי כי אד"ש בענוותנותו סירב בכל תוקף לפרסמו.
חלקים גדולים מאנ"ש מהדור ההיא ראו ושמעו מזה מתישהוא, אבל לבודדים יש צילום מזה כי כאמור זה היה משהוא לא מקובל.

בכלל, אני לא מבין מה חשיבות הצוואה הזו בעיני מיהו יהודי, מה הבניין שהוא בונה על זה - שאם נניח אין - אז מה קרה ?
הוויתור שאד"ש עשה לפני מנחם ידוע ומפורסם, העולם החסידי עצר את נשמתו על גדלות הרוח הזו, שניהם התחננו לשני שיקח את ההנהגה, כאשר היה ברור שיש קדימות לאד"ש שהוא כבנו של הלב שמחה ומסיבות נוספות, ולו רק היה אומר "הן" הוא היה זוכה באדמורות וכל ההיסטוריה הייתה שונה. איש לא מכחיש את זה - עם צוואה או בלי.

ובזה נראה סיימתי אני את הדיון, אתה יכול להמשיך לכתוב ולדון כמה שתרצה, תאמין לי זה לא מזיז לאיש בגור או מחוצא לה את הזרת הקטנה מה שכותבים כאן, בסך הכל וויכוח ווירטואלי בפורום די נידח ושולי.

זייטס מיך אללע געזונט !

מיהו יהודי

נושא שלא נקרא על ידי מיהו יהודי » 27 אוגוסט 2019, 07:31

שכל טוב כתב:
27 אוגוסט 2019, 01:11
מיהו יהודי כתב:
טבי כתב:
וואו,

אני עומד מאחורי כל מה שכתבתי, פשוט לטעמי זה ילדותי להמשיך להשתתף בטנגו האין סופי הזה, אתה תגיד אין ואני אגיד יש, וחוזר חלילה.
אני כיום לא נמצא באותה מדינה של הישיבה ההיא, כך שאין לי בטווח הקרוב איך להגיע לזה, וסתם לשאול אנשים האם יש להם צילום מהצוואה זה נראה מוזר ולא מתאים לי. תרצה תאמין לי, לא תרצה על תאמין.
הצוואה הזו דלפה לאחר תחילת ההנהגה של הפני מנחם, ולעולם לא הופצה באופן גלוי ורשמי כי אד"ש בענוותנותו סירב בכל תוקף לפרסמו.
חלקים גדולים מאנ"ש מהדור ההיא ראו ושמעו מזה מתישהוא, אבל לבודדים יש צילום מזה כי כאמור זה היה משהוא לא מקובל.

בכלל, אני לא מבין מה חשיבות הצוואה הזו בעיני מיהו יהודי, מה הבניין שהוא בונה על זה - שאם נניח אין - אז מה קרה ?
הוויתור שאד"ש עשה לפני מנחם ידוע ומפורסם, העולם החסידי עצר את נשמתו על גדלות הרוח הזו, שניהם התחננו לשני שיקח את ההנהגה, כאשר היה ברור שיש קדימות לאד"ש שהוא כבנו של הלב שמחה ומסיבות נוספות, ולו רק היה אומר "הן" הוא היה זוכה באדמורות וכל ההיסטוריה הייתה שונה. איש לא מכחיש את זה - עם צוואה או בלי.

ובזה נראה סיימתי אני את הדיון, אתה יכול להמשיך לכתוב ולדון כמה שתרצה, תאמין לי זה לא מזיז לאיש בגור או מחוצא לה את הזרת הקטנה מה שכותבים כאן, בסך הכל וויכוח ווירטואלי בפורום די נידח ושולי.

זייטס מיך אללע געזונט !
סוף סוף חסיד גור ראשון שמודה על האמת.
אין אפשרות להשיג עותק מצוואת הלב שמחה...

גם לי אין טעם להתווכח אני רק נהנה לראות איך יוצרים אמיתות, ואח"כ כבר אי אפשר להפריך אותם. זה לא רק בגור, יש סיפור ידוע על אחד מגדולי ישראל שארונו הועלה לא"י עשרות שנים לאחר הסתלקותו, ומקובל כי גופו הק' נשאר שלם. אני אישית שמעתי ממי שהיה כל הלילה סביב המיטה, שלא היה ולא נברא! אבל לך תכחיש את הידוע לכל....

בכל מקרה, כל טוב לכולם לאורך ימים.

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א
נתן תודה: 33 פעמים
קיבל תודה: 20 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 27 אוגוסט 2019, 09:11

ועל דבר עיקר ה'ויתור' על ההנהגה יש לי מידע רב נוסף שאיני יכול להעלותו עלי כתב מפאת כללי הפורום
עדיף לעצור כאן ולהשאיר את העניין כמות שהוא,
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 27 אוגוסט 2019, 14:11

שכל טוב כתב:
27 אוגוסט 2019, 01:11
מיהו יהודי כתב:
טבי כתב:
וואו,

זייטס מיך אללע געזונט !
לא צריך להשמיץ ולבטל את דברי האחר, הוא העלה לפה נקודה מעניינת, ואכן - זה נראה מעניין.
היום בעולם הווירטואלי הטענה שזה נמצא באיזה ספר בישיבה אחרת לא אקטואלית ואינה מחוברת למציאות - אם זה קיים, אז זה בוודאי נמצא ברשת, בוודאי דבר שכזה.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

שכל טוב

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 27 אוגוסט 2019, 19:55

מאז שהייתי בישיבה כבר עברו כמה עשורים... ואין לי מושג בכלל אם זה עוד נמצא שמה.
הפורום כאן נידח ושולי ביותר, כמה עשרות אנשים בודדים פעילים בו, אני מניח שבפורומים גדולים אחרים כבר מישהו היה מעלה את זה.
לאחר הכל מדובר בעובדה קיימת. מילתא דעבידא לגלוייה, ושום דיון כאן לא ישנה שום דבר, זה וויכוח עקר ווויריטואלי לחלוטין.
כבר נשבעתי שאני מפסיק את הטנגו הזה האין סופי הזה כאן, הינה נכנסתי שוב.... אני מקווה באמת שזה הפעם האחרונה.

תהיו בריאים, והלוואי ולא יהיו לכם דאגות אחרות בחיים מזה...

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 28 אוגוסט 2019, 15:35

שכל טוב כתב:
27 אוגוסט 2019, 19:55
הפורום כאן נידח ושולי ביותר, כמה עשרות אנשים בודדים פעילים בו, אני מניח שבפורומים גדולים אחרים כבר מישהו היה מעלה את זה.
לאחר הכל מדובר בעובדה קיימת. מילתא דעבידא לגלוייה, ושום דיון כאן לא ישנה שום דבר, זה וויכוח עקר ווויריטואלי לחלוטין.
כבר נשבעתי שאני מפסיק את הטנגו הזה האין סופי הזה כאן, הינה נכנסתי שוב.... אני מקווה באמת שזה הפעם האחרונה.

רב איד, טיפסת מידי גבוה על העץ - לא צריך לשרוף את כל העיר בשביל זה...
ב"ה ולאף אחד אין מזה דאגות או נדודי שינה, ולא צריך בשביל זה להשמיץ את הפורום הנחמד.
לגבי [אי / או] השוליות שלו - ב"ה ופה נשמרת כללי התורה והבאים בשעריה הם אנשים חרדים וכשרים ולא כל נושא מועלה פה לדיון - אם הוא אסור ע"פ דיני התורה דינו מחיקה וכן על זה הדרך, וגאוותינו על כך !!!
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 34 פעמים
קיבל תודה: 14 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 4000 » 28 אוגוסט 2019, 17:38

גאליציאנער כתב:
28 אוגוסט 2019, 15:35
שכל טוב כתב:

ב"ה ולאף אחד אין מזה דאגות או נדודי שינה, ולא צריך בשביל זה להשמיץ את הפורום הנחמד.
לגבי [אי / או] השוליות שלו - ב"ה ופה נשמרת כללי התורה והבאים בשעריה הם אנשים חרדים וכשרים ולא כל נושא מועלה פה לדיון - אם הוא אסור ע"פ דיני התורה דינו מחיקה וכן על זה הדרך, וגאוותינו על כך !!!
חן. חן. מאיפה יש לך המתיקות לשון הזו?

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 29 אוגוסט 2019, 13:26

4000 כתב:
28 אוגוסט 2019, 17:38
גאליציאנער כתב:
28 אוגוסט 2019, 15:35
שכל טוב כתב:

חן. חן. מאיפה יש לך המתיקות לשון הזו?
תודה רבה...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

חבקוק

נושא שלא נקרא על ידי חבקוק » 01 ספטמבר 2019, 21:08

מרן ראש הממשלה שליט''א כתב:
27 אוגוסט 2019, 09:11
ועל דבר עיקר ה'ויתור' על ההנהגה יש לי מידע רב נוסף שאיני יכול להעלותו עלי כתב מפאת כללי הפורום
אפשר את התוצאות של המשפט?

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 02 ספטמבר 2019, 09:27

מרן ראש הממשלה שליט''א כתב:
27 אוגוסט 2019, 09:11
גם אני מצטרף
אנו עדיין מחכים לתוצאות המשפט(אבל אני מבין את סיבותיך למה לא לעלות אותם לפה.)

בהצלחה

תם שבהגדה

נושא שלא נקרא על ידי תם שבהגדה » 11 ספטמבר 2019, 14:24

האם הגר"ש אלטר שליט"א היה אתמול בחתונה הגדולה בגור?
כי התורה כוללת כל הטובות שבעולם

סמל אישי של משתמש
ביטחון
נתן תודה: 24 פעמים
קיבל תודה: 80 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 11 ספטמבר 2019, 14:28

תם שבהגדה כתב:
11 ספטמבר 2019, 14:24
האם הגר"ש אלטר שליט"א היה אתמול בחתונה הגדולה בגור?
עדיף במצבים כאלו להיות כמו השם שלך ולא לשאול שאלות.....
אלו שחיים על פי הספר, מתים מכל טעות דפוס. לחיים! :oops:

שכל טוב

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 20 אוקטובר 2019, 01:30

העסק הולך כנראה לקראת פיצול, הרכבת יצאה מהתחנה.
עדיף גירושין כבר מנישואין כפויים וסובליים.
מי שלא מרוצה, מתכבד לקום ולעזוב, ולהפסיק להתסיס מבפנים ולייצר אופוזיציה, ולהכביד על הקהילה.

אני לא שמח. זה ניתוח כואב. תקדים מייסר בהיסטוריה המפוארת של גור. אבל אין מנוס מכך. מה שעבר על המון חצרות כנראה לא פוסח גם עלינו.

בתקווה, שזה יעבור בכמה שפחות חילול השם. כל אחד ימצא את המקום שלו. שחצר אלקנה יפתח לעצמו מוסדות. ונהרא ונהרא פושטיה, והמצב יחזור לשקט.

למען הדיוק, אני אולי בניגוד לאחרים בגור, לא חושב שהגר"ש הוא איזה מפלצת חלילה, הוא אדם מאוד גדול שלדעתי טועה ועושה טעות קריטית. חבל לי עליו.

ברור לי ללא פקפוק, "גור" נמצאית אצל כ"ק אדמו"ר שליט"א, שמה מעל 95 אחוז מהציבור נמצא, הוא הממשיך הטבעי הן מייחוס עצמו, והן מכוח רבותנו הקדושים הבית ישראל, הלב שמחה, והפני מנחם זצוק"ל שהועידו אותו לכך, ( ויש אפילו רמזים מהאמרי אמת שדייק בכל מילה שלו, שאמר עליו בנערותו ש'הוא טוב רואי', תרגום : ראוי למלכות ).

מי שנזכר לאחר 23 שנות הנהגה לפרוש ( ולאחר שאביו הפני מנחם קיבל את ההנהגה מתנה ממנו, ועוד כתב צוואה על כך ! ) לאחר שגרם לנזקים עצומים מבפנים, זכותו לעשות זאת, אני מאחל לו הרבה הצלחה בדרכו החדשה, אבל שיבין שגור הוא לא !

והאמת והשלום אהבו, א גיט קוויטל.

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 20 אוקטובר 2019, 11:44

כתבת טוב ויפה, ויישר כחך.

המצב אצלכם (שנמנעתי לכתוב עליו כל ימי החג, ובפרט ביום החיתום דהיום, למרות עדכונים שוטפים שאני מקבל משאר בשרי ה'שאוליסט') דומה להפליא למצב שהיה אצלנו עם הקמת העץ.

לכן, כבעל נסיון, אני פונה אליכם ואומר - תלמדו מהטעויות שעשינו אנו הליטאים. תהיו חכמים. דבר ראשון - אל תזלזלו בכח של אלקנה. גם אנחנו חשבנו ש'מה הם בכלל, 400 איש' והסוף ידוע. אל תחשבו שיש לו רק 500-600 איש. יש לו מספיק אוהדים בסתר שעוד יצוצו ויגרמו לכם הפתעות. ויש לו המון ת"ח וגבירים שחסרונם יכאב לכם.

ודבר שני, יותר חשוב - למען ה' אל תרדפו אותם. אל תשפכו להם דבק על המקום בשטיבל'אך, אל תגידו תהילים מסביבם בשבתות, אל תזרקו מהמוסדות. תבינו שכל אחד שעוזב בגלל מרירות ורדיפות מעורר רגשי הזדהות מצד ידידיו ומצד משפחה שלימה שהולכת איתו. ראו איך משה חיים שנפלד רגז כשסיכלו את מחשבתו לקנות עלייה לר' מאיר קמפינסקי בשטיבל אור-החיים ביום כיפור, ראו איך הרב שמחה (אני מקווה שאני מדייק בשמות) עבר עם כל משפחתו לאלקנה לאחר שהעפתם את בתו מהמוסד - בעקבות זה שבנו החליט לעבור ל'שערי תורה'. למה לכם?! מה הרווחתם מכל זה?! גם אצלנו היו רדיפות בכמה מוקדים בב"ב (ורק בב"ב, ובכמה מוקדים בלבד) ועם מינוף נכון הללו הצליחו לצייר תמונה של המסכנים והאומללים והנרדפים על לא עוול בכפם (בעוד שבאמת הם הרודפים האמיתיים הם אלו שרצו לגנוב את כל הציבור ממקומו הטבעי), אל תחזרו על טעויות.

תבינו עוד נקודה, בניגוד מוחלט לגר"ש אוירבך שמטרתו המוצהרת הייתה להשתלט על כלל הציבור בא"י (הוא כיוון לש"ש, עושי דברו ממש לא), ר' שאול ואנשיו אומרים מפורשות - אין לנו עניין ב-3000 איש. ר' שאול לא רוצה חסידות גדולה. אם תרדפו אותם - לא תהיה לו ברירה אלא לקבל עוד ועוד אנשים ולגדול על כרחו, לכן תהיו חכמים.

לא שאני חושב שמה שכתבתי יעזור משהו. גור זה גור.. אבל שלא תגידו שלא הזהירו.

(ואגב, הוא לא יפתח מוסדות חדשים. יש לו די והותר מוסדות כלל-חסידי/גור לייט שהוא שולח לשם כבר היום. למשל: שערי תורה, הישן, שרנסקי ועוד. הוא כן יפתח שטיבל'אך.)

שכל טוב

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 20 אוקטובר 2019, 12:49

ר' עלה זית, אני די מסכים עם מה שכתבת למעט עניין זריקה מהמוסדות, ברור לכל בר דעת שמי שהולך שמה לא יכול להמשיך להנות משירותי קהילת גור, העולים הון תועפות ועבודה סזיפית וכו',
אתה מורד ? חפש לך קהילה אחרת. והכי טוב שחצר אלקנה יקים לעצמו את כל שירותי הקהילה הנדרשים לציבור שלו, ויפה שעה אחת קודם. לא ניתן להסתמך לעולם על מוסדות אחרים שציינת.

הגר"ש לא רוצה קהילה גדולה, כי הוא יודע שזה בכלל לא אופציה, בנתיים הוא די מתוסכל הן מהכמות המועטה והן והאיכות הלא משהוא. הוא מתקשר אישית לשכנע אנשים שהוא חושב שיש סיכוי שיעברו עליו...
תבינו, באופן טבעי, מרדנים איפה שרק יהיו, הם סוג חתך אנשים לא קונוונציונלים, טיפוסים לא שגרתיים, אויבר-חכמים משונים, חכמי העולם בעיני עצמם, אז גם אלה מבין אנשיו שכן ת"ח ורוחניים הם אבל מהסגנון הזה, שכל חסידות שמחה להתפטר מעושי צרות כאלה, ולטעמי לחצר אלקנה נכונו לא מעט "סצנות" איתם. לא עם זה ניגשים לשולחן....

מה שברור לי, שברגע שהפירוד והבירור ייעשע מוחלט, יש להפסיק כל עיסוק בעניין, להמשיך הלאה, בוודאי לא לרדוף ולהציק, לא לקרוע משפחות, וכו', כמו שיש שני באבוב וכו' יהיה כאילו שתי גור ( איני נכנס כעת לגבי שמות וכינויים וכו', כפי שהסברתי לעיל, גור הוא לא ! )

אני לא מציע לאף אחד לשפוך את הדם שלו בעניין. זה טפשי. מיותר. לא ייתן לך כלום. חכו עוד 10 20 שנה, הייצריות תירגע, האמוציות יתאזנו, שתי המשפחות עוד ישלימו בצורה כזו או אחרת...
תזכורת: מכל אלה שנלחמו בחירוף נפש בח"כ מאיר פרוש לפני עשור, פרוש וגור הגיעו די לסטטוט קוו של השלמה קלה, הוא ישב בבמה בבית מדרש באירוע למען יוסי דייטש מקורבו הגדול....
אז הביטו קדימה, תסתכלו רחב, היו חסידים שרופים ללא סייג, אבל את העבודה המלוכלכת השאירו לשני, והלוואי ולא תהיה
'עבודה' כזו בכלל.

זה כואב ומצער ומאוד לא נעים. אבל זכותו לעזוב, הוא כאמור לדעתי אדם גדול, אבל טועה אנושות, וכורה כעת לעצמו בור גדול, הוא בורח 'לפני שולחן עורך' כפתגם הידוע, בקיצור שיהיה לו לבריאות. נהרא ונהרא פושטיה.

ממ''ש
קיבל תודה: 9 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ממ''ש » 20 אוקטובר 2019, 14:49

בן כמה ר' שאול?

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 20 אוקטובר 2019, 15:04

ר' שאול בן 62.

ר' שכ"ט, זה בדיוק העניין. אתה צודק, אבל העיקר להיות חכם. אם אתה זורק מישהו מהמוסדות וגיסו הזועם מעביר גם הוא את ילדיו בעקבות כך - הפסדת לחינם.

ווייסמ

נושא שלא נקרא על ידי ווייסמ » 21 אוקטובר 2019, 19:11

חורף בריא לכולם(כתבתי תחת הניק אברהם משה בימי הבחירות לעיריות למי שזוכר) , הנה הערכתי לאירועים האחרונים בגור , הקהל מצביע ברגליים , בכל שנה בראש השנה הגיעו אלפים לבני הפני מנחם להגיד שנה טובה , בשנים האחרונות זה קצת נחלש , אבל בשנה האחרונה זה ממש נחתך , בין כמה עשרות לכמה מאות (תלוי לפי איזה גירסה) באו , הסיבה ? כל זמן שחיו יחסית בשלום עם הרבי הנוכחי , הם באו , ברגע שרב שאול נתפס (עזבו אותי מי צודק , כי זה וויכוח אינסופי ) כפוגע באדמור הציבור הצביע ברגליים , ורב שאול נשאר רק עם הגרעין הקשה , הסיפור עכשיו עם המנין הנפרד בשמחת תורה נתפס אולי כפגיעה הכי קשה של בני הפני מנחם ברבי הנוכח , יש הרבה שישבו על הגדר בנוגע לאחרי המאה עשרים , אבל ברגע שפוגעים ברבי הנוכחי , אצל הרוב הגדול בגור זה קו אדום , במובן הזה המערכת הגוראית יצאה נשכרת , באו לתפילות 500 איש ? 1000 ? מדובר במספרים שוליים כשלוקחים בחשבון שחלקם כלל לא חסידי גור שבאו להביע תמיכה ברב שאול , חלקם חסידי גור שלא מסתובבים בגור שנים ארוכות מאוד , בזמן שבגור בראש השנה האחרון השתתפו 20 אלף איש , מה יקרה הלאה ? להערכתי בימים או בשבועות הקרובים הצדדים ישבו וינסו להגיע להבנות , שני הצדדים יתפשרו ויגיעו להסכם , לא חושב שבני הפני מנחם יקימו בשלב זה מוסדות נפרדים , שני הצדדים לא באמת רוצים את המריבה בשלב זה .

ווייסמ

נושא שלא נקרא על ידי ווייסמ » 21 אוקטובר 2019, 20:10

אני רואה וויכוחים כמה השתתפו , חסידיו טוענים 500 , הקו החרדי 450 , המוקד 350 , וכל מילה נוספת מיותרת , הרוב המכריע של חסידי גור , אמרו לא לפגיעה ברבי הנוכחי , וקו אדום שהם לא מוכנים לשתף עימו פעולה , כולל רבים שמעריכים את בני הפני מנחם , אני אישית עצוב לי עליהם , ברור לי שהם עושים טעות קשה .

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 21 אוקטובר 2019, 20:50

גם חסידיו השרופים ביותר של ר' שאול לא ציפו ליותר מ- 500, לדבריהם אין להם תכנון ליותר מזה בשלב הראשון, ובכלל כוונתם להשאר מצומצמים.
לדברי הרב שכ"ט - שמייצג את גור ירמיהו כמובן - זה נובע מתוך הכרה שבלא"ה לא יבואו יותר.

איך שלא יהיה, כמות המשתתפים הייתה בהתאם לציפיות פלוס מינוס.

(ואגב, ברור שכל מי שמצפה למפץ גדול ושליצמן יודח וגור תאבד את ההגמוניה - חולם בהקיץ. אא"כ יקרו אירועים ממש ממש דרמטיים ובלתי משוערים בשלב הזה)

ווייסמ

נושא שלא נקרא על ידי ווייסמ » 21 אוקטובר 2019, 20:57

אני לא גור ירמיהו , לא מכיר את רב שאול , ותמיד הלכתי לרבי הנוכחי , אז תרגיע .

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 21 אוקטובר 2019, 21:06

לא ברור לי מה פשר ה"תרגיע" הזה. לא מבין מה כתבתי שמלחיץ אותך כל כך.
כתבתי סה"כ שכמות המשתתפים הייתה פחות או יותר בהתאם להערכות של שני הצדדים. זהו.

גור ירמיהו = כינוי לגור הרגילה. לשם הנוחות.
אם אתה לחוץ מזה שמשתמע ח"ו שישנם שתי מחנות גור-ירמיהו וגור-אלקנה אני אשנה את הניסוח.

ווייסמ

נושא שלא נקרא על ידי ווייסמ » 21 אוקטובר 2019, 21:11

עלה זית כתב:
21 אוקטובר 2019, 21:06
לא ברור לי מה פשר ה"תרגיע" הזה. לא מבין מה כתבתי שמלחיץ אותך כל כך.
כתבתי סה"כ שכמות המשתתפים הייתה פחות או יותר בהתאם להערכות של שני הצדדים. זהו.

גור ירמיהו = כינוי לגור הרגילה. לשם הנוחות.
אם אתה לחוץ מזה שמשתמע ח"ו שישנם שתי מחנות גור-ירמיהו וגור-אלקנה אני אשנה את הניסוח.
לחוץ ? אני 24 שנים הולך לרבי הנוכחי פעמיים שלוש בשנה , ובחיים לא אבגוד בו , אין מצב כזה , כי לפני שאני יהודי , אני בן אדם , יש מבין ? שאתה כותב גור ירמיהו אתה בעיקר מראה אפס הבנה בגור .

ווייסמ

נושא שלא נקרא על ידי ווייסמ » 21 אוקטובר 2019, 21:14

ראיתי עכשיו סירטון מהקפות שניות עם רב שאול , בהגזמה יש שם 300 איש , חלק גדול מהם חובשי שטריימלך וכובעי קנייטש , אולי זה הדבר החיובי היחיד שהוא עשה לאחרונה , לשמחתי לא ראיתי הרבה חסידי גור שבוגדים ברבי הנוכחי , וטוב שכך .

ווייסמ

נושא שלא נקרא על ידי ווייסמ » 21 אוקטובר 2019, 21:36

ועוד הערה , הייתי בטוח שבשמחת תורה הולך להיות "שמח " בירושלים , דמיינתי כבר אלפי חסידי גור פושטים על מוקד הבגידה ברבי הנוכחי , וזורקים ביצים ומכל הבא ליד , כמה הופתעתי במוצאי החג , שהכל עבר חלק ללא שום תקריות , מקווה מאוד שחסידי גור ימשיכו בקו הנוכחי .

ווייסמ

נושא שלא נקרא על ידי ווייסמ » 21 אוקטובר 2019, 22:41

למרות כל הרעש הנוכחי , ולמרות חלוקת הטפסים , אני עדיין חושב שיעשו נסיונות נוספים בימים הקרובים להגיע להבנות , מקווה שיוותרו מעט לרב שאול ולבני הפני מנחם , למרות יחסי הכוחות הברורים .

שלח תגובה