אשכול בעניני גור והמסתעף

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

רביזון

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי רביזון » 06 אוגוסט 2019, 12:02

עקיב'לה כתב:
06 אוגוסט 2019, 11:24
אתה הגעת כאן עם השפה הליטאית הבוטה, עד כה זה לא היה כאן. ''גור ג"כ פושעים'' זה משפט שאני כאחד שאינו חסיד גור לא יכול לסבול. כל המפלגות החל מהפלג הירושלמי, הפלג הבני ברקי, גור וכולם, הוכיחו שבפוליטיקה יש רק אינטרסים, בדיוק מה שהליטאים והספרדים עשו בירושלים עם מרן הקדוש ליאון תלמידו וחביבו ונאמנו של מרן הקדוש ליברמן, אז אל תבוא בהתקפה בסגנון בוטה. אפשר להתדיין ולהתווכח, אבל להירגע עם הניסוחים. אולי הליטאים פושעים? מה שכמובן איש לא כותב כאן בכזו הכללה.
ומעניין לעניין באותו עניין, קיבלתי צינתוק מאיזה פלג ליטאי קיצוני ואני שומע את הדובר שהוא מן הסתם ר"מ מכובד וכו', פותח בקול נורא מאויים כמו איזה נביא וחוזה, ואומר : אוי לי כי נטמאתי כי בתוך עם טמא שפתיים אנוכי יושב'' והוא פותח בהתקפה נגד היהודים שומרי תו"מ שאינם דוגלים בשיטת הפלג שלו בלשונות הכי נוראיים שרק קיימים בעולם. האם לא כדאי להירגע עם הביטויים האלו? עם טמא שפתיים כולנו, מי שפוליטית לא דוגל בשיטתך?
אתה צודק בהחלט, אבל תן לי להוסיף על דבריך.
כמעט כל הקהילות הליטאיות והחסידויות (שבהנהגה) כבר הוכיחו שהאינטרס הוא מעל הכל, ואי לכך אין סיבה לאדם פרגמטי וענייני, להתחבר למערכת שבו הוא נמצא, וליישר קו עם כל מה שמספרים לו שם, בגלל שההיסטוריה הוכיחה שכל מערכת חושבת על עצמה ואינטרסיה, ולא לטובת הציבור.
והנגזרת, שכל אחד יפקח את עיניו באופן עצמאי ויברר ויבדוק עד היכן שידו מגעת מהי האמת, ואם אינו יודע שישב בצד...

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 06 אוגוסט 2019, 12:11

בסדר. תוריד את המילה פושעים.
כעת תתייחס ענינית.

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 06 אוגוסט 2019, 13:07

ר' עלה זית על המילה פושעים התייחסתי רק בראשית התגובה. כל ההמשך זה ענייני לחלוטין. למה מה שהיה מותר לציבור ליטאי וספרדיי ירושלים ועוד מקומות היה אסור לגור

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 06 אוגוסט 2019, 14:25

לצערי לא הבנתי. ליאון הוא פיינר, אמנם כמובן לא כמו דייטש אבל עדיין. וזה שהוא היה מקורבו של ליברמן לא נודע לעניין. גם יתרו היה יועץ של פרעה, אז מה?! אדם נמדד לפי מעשיו. האי יוסי דייטש -אז אני אטען שליוסי דייטש לא היה במילא סיכוי כי הוא לא הביא קולות חילוניים, ואתה תגיד צרות עין ואינטרסים, ונמשיך להתווכח עד עלות השחר.

אבל מה כל זה נוגע לעובדה שגור תומכים פעם אחרי פעם במשנאינו? תומכים באנשים שלכו"ע הם מתחת לקו האדום והשחור? איך אתה מסביר את זה? אינטרסים מתירים ה-כ-ללל?? אתה משווה את ליאון לברקוביץ'? ליונה יהב?

חבקוק

נושא שלא נקרא על ידי חבקוק » 06 אוגוסט 2019, 14:36

עלה זית כתב:
06 אוגוסט 2019, 14:25
לצערי לא הבנתי. ליאון הוא פיינר, אמנם כמובן לא כמו דייטש אבל עדיין. וזה שהוא היה מקורבו של ליברמן לא נודע לעניין. גם יתרו היה יועץ של פרעה, אז מה?! אדם נמדד לפי מעשיו. האי יוסי דייטש -אז אני אטען שליוסי דייטש לא היה במילא סיכוי כי הוא לא הביא קולות חילוניים, ואתה תגיד צרות עין ואינטרסים, ונמשיך להתווכח עד עלות השחר.

אבל מה כל זה נוגע לעובדה שגור תומכים פעם אחרי פעם במשנאינו? תומכים באנשים שלכו"ע הם מתחת לקו האדום והשחור? איך אתה מסביר את זה? אינטרסים מתירים ה-כ-ללל?? אתה משווה את ליאון לברקוביץ'? ליונה יהב?
לגבי יוסי דייטש- לליאון לא היה סיכוי להיות ראש עיר בלי הספרדים והלטאים. עובדה שאפילו מושב הוא לא קיבל. אם כל החרדים היו ביחד היה לכך סיכוי שיהיה ראש עיר חרדי לירושלים. (ואם רצית להסביר שברקת הוא לא ליאון אז לא הצלחת. כי מבחינת חילולי שבת זה אותו דבר, רק שהם קיבלו אישורי התישבות איפה שהם רוצים בירושלים, בקיצור עוד פוליטקה).
ואם זה טוב ראש עיר חרדי, על זה אפשר לדון, אבל בפירוש היה סיכוי.
לגבי יונה להב, לגור לא היה כ"כ עניין בו רק שהוא ידוע בתור אחד שאסור להתחיל איתו. ומי שיתחיל הוא לא יכניס אותו וכו'... לגור לא היה עניין לקחת סיכונים והעדיפה להיצמד לישן.

אני מסכים עם מה שכתבו כאן. אנחנו במדינה של פולטיקה הכל אינטרסים אישיים, זהו, תתחילו לתפוס סוכריות אף אחד לא יתפוס בשבילכם..

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 06 אוגוסט 2019, 15:25

שכל טוב כתב:
05 אוגוסט 2019, 22:12

אני מתפלא מדוע אין התארגנות בתוך שלומי אמונית להזיז את פרוש מהמקום הנצחי שלו ? הרי בתוך הציבור היקר הזה יש חסידויות יותר גדולות כסלונים, קרלין, באיאן, צאנז, אפילו סערעט ויז'ניץ, למה הם לא תובעים לגוון את הנציגות שלהם ? זה רשום בטאבו על שם משפחת פרוש לדורי דורות ?? מוזר לי.
אז אולי במקום שזה יהיה לך מוזר, תתחיל להבין שיש עוד צורה של פוליטיקה? ולא תצטרך לנצח לראות בפרוש אוייב.
עלה זית כתב:
06 אוגוסט 2019, 11:13

א. פרוש - החליט על דעת עצמו שהוא מתמודד, בלי לבקש אישור משותפיו (אולי הוא נתלה באיזה סעיף באיזה הסכם, נו באמת..), והוא עוד מצפה שכולם יישרו קו. למה? כי בא לך? שאלת את הרב אלישיב קודם? (הרב אלישיב לא רצה אותו, ואין על כך עוררין. גם הרב שטיינמן הורה אמנם לתמוך בו אבל רק בשביל שלא יהיה חילול ה'), את הגערער רעבע שאלת? על מי אתה בא בתלונות?
ומה ציפית, שהגערער יתמוך בך אחרי שחודש קודם לכן הפקעת מידיו את השליטה בחינוך העצמאי?
מעניין מאוד שרבים מהגדולים הביעות את מורת רוחם למרות מה שאתה אומר, מה שמלמד שבסופו של דבר יש מושג כזה להתעלות מעל למחשבות האלה, וככה באמת יכולה לעבוד עסקנות חרדית כשיש עשרות קהילות ותתי מגזרים.

ולגבי גור. אין הכי נמי, הוא הפקיע את השליטה מתחת ידיהם.
אם המושכל ראשון בכל דבר הוא שהעולם שייך לי, אז אל תבחר פרוש.
אבל אם המקום הראשון בכנסת תמיד שייך לך כי בהיסטוריה אתה היית ה'פנים' של היהדות החרדית ואתה אמור לחשוב על המכלול, ובכל זאת אתה עושה חשבונות של שליטה ונקמה, אז זהו, אתה בעצם כמו כל מגזר שצריך לקבל כוח כפי הגודל שלו, ולהשפיע כפי הגדול שלו.
ומכאן להמבשר וכו'.

ינקלביץ

נושא שלא נקרא על ידי ינקלביץ » 06 אוגוסט 2019, 15:28

עקיב'לה כתב:
05 אוגוסט 2019, 11:44
מה שברור הוא שנציגי גור דואגים רק לגור, ואילו נציגי שלומי אמונים נבחרים בבחירות ע"י כל הקהילות, ככה היה בביתר בבית שמש באלעד ובאשדוד ונראה לי גם בבני ברק, בניגוד למה שהגורים כאן טוענים כי ''מאיר פרוש רוכב על הציבור הקדוש'' משפט זה הוא זלזול באינטליגנציה של ציבור גדול מאוד שאין לו שום הרגשות של פולחן אישיות כלפי מאיר פרוש כידוע, אלא פשוט מאוד יש לו כוח ארגוני והוא מספק את הסחורה.
אגב, האימרה הזאת לא יצא מהגורים שבינינו אלא ממקלדתי שאני כהגדרתי לעיל "אוהד גור מחד ולא סובל אותם מאידך",
האמת שלא רציתי להגיב כי במילא א"א לשנות את הדעה של השני וכ"א ישאר בדעותיו ושיטתו, מ"מ אני רוצה להבהיר שלא כל שלומי אמונים (שאני א' מהם) מרוצים משלוחיהם והוא השליח שהם רוצים לשלוח,
על מאיר פרוש אני יודע מצומת אחר, דוקא מאיפה שהביאו ראיה - מביתר, שם אני הייתי מאלו שהעלו את "מאיר הקטן" בהוראת "מאיר הגדול" (זה היה אז הסיסמאות ע"ש הכתוב "את המאור הגדול ואת המאור הקטן") והדחנו את ידידי (שהייתי לפעמים משוחח איתו) ר' יצחק (אחרי שהדחנו בפעם הקודמת את ר' יהודה), ועיזבו שטויות הכל היה "פוליטיקה"!!! שום אידיאולגיה!!!, נכון שהסיסמא היתה "יד החסידים על העליונה" אבל כ"ק האדמו"ר מערלוי זצ"ל לא היה הב"א שדאג לחסידות יותר מהבאיאנער רבי יבלחט"א והרבי'ס האחרים לא חשבו על החסידות ובודאי שמאיר הגדול לא שאל אותם קודם אלא עשה מעשה והגיע עם עובדות וסיסמאות...
אני זוכר ששאלתי אז את העסקנים מהחסידיות הגדולים בביתר מה כל הענין שכולם רצים אחריו נגד הרבי מבאיאן ונגד הרב אלישיב?? והוא ענה לי שכנראה שיש לו הרבה עבודה פעילה ועסקנות שחייבים לו כמין "הכרת הטוב" או שצריכים אותו להבא.
בתקופה האחרונה שאלתי אותו (אותו עסקן שכהיום הוא כבר עסקן הרבה יותר גדול) מדוע לא מתאגדים כל הרבי'ס להדיח את הפרוש הזה ולקחת את אחד מהחסידיות? הוא ענה לי שאת "סיעת שלומי אמונים" א"א לקחת ממנו כי זה באמת ירושה של אבא שלו שעבד בעשר אצבעותיו וליקט את החסידיות הקטנות ופתח את הסיעה, מה שכן אפשר זה לפתוח סיעה חדשה של כל החצרות אבל אין מישהו שיקום ויעשה ויאגד ויאחד את כולם לעשות את זה.
על כן נשארנו עם הארון הישן שאי אפשר להזיז וזה כבר עובר בירושה כמעט לדור רביעי ו...
אבל בזה אני מסכים עם מי שאמר (לא זוכר מי) שאם יקחו מישהו אחר אם זה דייטש או לא יודע מי אז יקומו הסיעה המרכזית וישפכו עליו קיתון של שופכין וד"ל.

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 07 אוגוסט 2019, 19:50

עלה זית כתב:

כשאני רואה את מה שמתרחש בצפת ע''י ראש עיר חילוני שהוכתר כהרב הגאון לפני הבחירות ופוגע באינטרסים של כולם מלבד של דגל
אני לא רואה צורך להגיב
דגל אלופה בדמוגוגיה זולה ראה מה קורה בפ''ת כיצד גפני ודגל מלכלכלים את ש''ס ובוסו כי מסכן הוא ניצח... אם דגל לא מקבלת את תאוותיה מיד ''מלחמת דת ויונה יהב 2''
יש מוסר אחד לדגל ומוסר כפול לאחרים

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 07 אוגוסט 2019, 19:52

חבקוק כתב:
06 אוגוסט 2019, 14:36
עלה זית כתב:

לגבי יוסי דייטש- לליאון לא היה סיכוי להיות ראש עיר בלי הספרדים והלטאים. עובדה שאפילו מושב הוא לא קיבל. אם כל החרדים היו ביחד היה לכך סיכוי שיהיה ראש עיר חרדי לירושלים. (ואם רצית להסביר שברקת הוא לא ליאון אז לא הצלחת. כי מבחינת חילולי שבת זה אותו דבר, רק שהם קיבלו אישורי התישבות איפה שהם רוצים בירושלים, בקיצור עוד פוליטקה).
ואם זה טוב ראש עיר חרדי, על זה אפשר לדון, אבל בפירוש היה סיכוי.
לגבי יונה להב, לגור לא היה כ"כ עניין בו רק שהוא ידוע בתור אחד שאסור להתחיל איתו. ומי שיתחיל הוא לא יכניס אותו וכו'... לגור לא היה עניין לקחת סיכונים והעדיפה להיצמד לישן.

אני מסכים עם מה שכתבו כאן. אנחנו במדינה של פולטיקה הכל אינטרסים אישיים, זהו, תתחילו לתפוס סוכריות אף אחד לא יתפוס בשבילכם..
אגב בענין ליאון יש מרמור עצום כלפיו בקטע של השכונות המעורבות
דגל לעולם לא תודה בזה אבל אפשר לומר שהאיש הוליך אותם שולל בקטע הזה
אין שינוי מהותי כמו שדגל חלמה והבטיחה

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 12 אוגוסט 2019, 14:35

עלה זית כתב:
06 אוגוסט 2019, 11:13
בסיפור של ברקת-פרוש כל הצדדים היו לא בסדר.

א. פרוש - החליט על דעת עצמו שהוא מתמודד, בלי לבקש אישור משותפיו (אולי הוא נתלה באיזה סעיף באיזה הסכם, נו באמת..), והוא עוד מצפה שכולם יישרו קו. למה? כי בא לך? שאלת את הרב אלישיב קודם? (הרב אלישיב לא רצה אותו, ואין על כך עוררין. גם הרב שטיינמן הורה אמנם לתמוך בו אבל רק בשביל שלא יהיה חילול ה'), את הגערער רעבע שאלת? על מי אתה בא בתלונות?
ומה ציפית, שהגערער יתמוך בך אחרי שחודש קודם לכן הפקעת מידיו את השליטה בחינוך העצמאי?

ב. גור - ג"כ פושעים. זה שיש לכם חשבון פתוח עם פורוש עדיין לא מתיר לכם את כל התועבות שבעולם, ולא מתיר לכם לזייף פתקים שלו בקלפי ולחבל לו בטלפונים, ולהתקשר בשמו לאנשים בארבע לפנות בוקר, ועדיין לא מתיר לתמוך במועמד שמבטיח (וגם קיים) לחלן בכל דרך את עיר הקודש. איפה האחריות הציבורית? הכל מותר בשביל גרוש וחצי ומגרש בשנלר? (מאז הדבר כבר נהפך למסורת בגור. ההקפדה המופלאה לתמוך דווקא בעוכרי ישראל - ברקת כפול שתיים, יונה יהב, עופר ברקוביץ'. ואח"כ מתפלאים למה שונאים את גור...)
אם כבר הכנסת את הנושא הזה לפה
אז אני לא רואה את הקידוש השם הגדול שיצא מהמועמדים של דגל: ירושלים, צפת, חיפה, וכו'

סמל אישי של משתמש
ביטחון

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 14 אוגוסט 2019, 09:45

הגר"ש אלתר שליט"א השתתף בטיש של הרבי מגור שליט"א בשבת
אלו שחיים על פי הספר, מתים מכל טעות דפוס. לחיים! :oops:

סמל אישי של משתמש
זעיר שם

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם » 14 אוגוסט 2019, 11:22

ביטחון כתב:
14 אוגוסט 2019, 09:45
הגר"ש אלתר שליט"א השתתף בטיש של הרבי מגור שליט"א בשבת
זה משהו חדש, איך הוא נהג עד היום?

מיהו יהודי

נושא שלא נקרא על ידי מיהו יהודי » 14 אוגוסט 2019, 14:01

לגוראים שביננו...

אף אחד לא מצליח למצוא עותק מצוואתו (שלא קיימת) של הלב שמחה????

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת » 14 אוגוסט 2019, 14:18

הם בחופש עכשיו...... יעלו את זה מיד אחרי החופש.... בעצם אחרי החגים...
אין עוד מלבדו!

קא סלקא דעתך

נושא שלא נקרא על ידי קא סלקא דעתך » 14 אוגוסט 2019, 15:17

עטרת תפארת כתב:
14 אוגוסט 2019, 14:18
הם בחופש עכשיו...... יעלו את זה מיד אחרי החופש.... בעצם אחרי החגים...
אחרי החגים של איזה שנה ?

נרשמתי...!

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 15 אוגוסט 2019, 00:13

די. מיצינו, לא?

שלח תגובה