אשכול בעניני גור והמסתעף

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

עקיב'לה

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 31 יולי 2019, 15:15

למה אתה חושב שגור בבני ברק וירושלים הם הרוב?

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 31 יולי 2019, 15:17

ר' חבקוק אולי תספר לי מה קרה לסמינר החסידי בשיכון ה', אני כבר לא מהאיזור אבל גם אני הבנתי שזה כבר לא מה שהיה משום מעשה שהיה והתחלפה ההנהלה. מה היה שם?

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
קיבל תודה: 7 פעמים
מסרו תודה: 4 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 31 יולי 2019, 15:30

ירושלים של מעלה כתב:
31 יולי 2019, 15:08
עקיב'לה כתב:
31 יולי 2019, 12:23
עניתי על כך והייתי הוגן. אין לי נסח טאבו של אף אחד מהם ורק על אלו שהכרתי מהעבר שהייתי גר באיזור אני יודע ואת זה כתבתי.
שיכון ה' שהוא קורא לו שטח פרטי - זה שטח של פא"י ושלא יספר לי סיפורים. (מבנה של פאי והם משתמשים בחלק ממנו) ורחוב שפירא זה מקלט עירוני גדול ומבנה מעליו - שטח עירוני מובהק.
מה שכתבתי מקודם היא לא טענה נגד גור, היא טענה בעד שהחסידויות צריכות להיות מיוצגות בכוח פוליטי חזק, ובמקומות שזה קורה, למרות שזה ''מאיר פרוש'' אבל לאו דווקא, (אין לי שום עניין בו ואני דווקא נשארתי עם המודיע ולא עברתי להמבשר. עניין של טעם) הרי שהצרכים של הציבור הענק הזה מסופקים כמו שצריך. מה לעשות וזו המציאות?
בוודאי שאין ספק שזה בסדר שגור מקבלת הכל על טס של כסף, אם יש להם יכולת לדאוג לעצמם אז למה לא. אני רק תוהה מדוע פתאום נסתרת תבונתם כשההמון הדומם מחפש גם הוא לקבל את המגיע לו. אני בטוח שהרב יוסי דייטש או הרב ישראל פרוש או הרב מאיר רובינשטיין או כל מי אחר שמייצג מתוקף שליחותו את הכלל חסידי, הוכיחו שאת העניינים של החסידויות שאינם גור בעלזא ווייזניץ - הם מטפלים בהם בצורה הרבה יותר הוגנת ויעילה.
ועדיין אף אחד לא ענה לי מדוע גור מתעקשת לקבל 2 חברי כנסת ובדרך לעצבן את כל השאר שהם רוב ברור. נסתרה מבינתי.
גור חוץ מבני ברק וירושלים לא מתגוררים כמעט במקומות של כלל החסידויות
כך שבמקומות שהם מתגוררים הם הרוב ואוטומטי הם תמיד מקבלים הראשונים
וגם תקח דוגמה את ירושלים שם אין שום טענה ששלומי אמונים תמיד בראש וכו' וכו
ולכן גם בבני ברק הם תמיד הראשונים לפי ההסכם שכבר הוזכר פה
אולי תהיה כזה אופציה ששלומי אמונים יקבלו תפקיד ראשון ובירושלים ירדו למקומות נמוכים
אתה מבין שזה לא יהיה כמו שכבר כתבו פה
שכחת כנראה את אשדוד ובית שמש, חיפה וקרית גת [שרק פה הם היו בעבר לבד]...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 31 יולי 2019, 18:20

גאליציאנער כתב:
31 יולי 2019, 12:02
באשדוד יש להם את רוב השטיבל'עך מהעירייה, אבל שמה למיטב ידיעתי כולם קיבלו מהעירייה.
כל מי שקיבל, קיבל מהעירייה. נכון מאוד.

אני אשדודי לשעבר ואני מעיד שרק לחסידות אחת יש שם שטיבל בנוי. והוא מגיע מהקצאה שהושגה כמעט בדם.

(חוץ מבעלז גור וויזניץ')

אגב, גם המוסדות באותו יחס.

חבקוק
מסרו תודה: 2 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חבקוק » 31 יולי 2019, 18:25

עקיב'לה כתב:
31 יולי 2019, 15:17
ר' חבקוק אולי תספר לי מה קרה לסמינר החסידי בשיכון ה', אני כבר לא מהאיזור אבל גם אני הבנתי שזה כבר לא מה שהיה משום מעשה שהיה והתחלפה ההנהלה. מה היה שם?
הרבנית מסטריקוב היתה מנהלת והיא עשתה את הסמינר פרומער אבל כנראה שלכמה מהצוות זה לא מצא חן אז היא הלכה משם הגיעה חדשה וזהו.
(פרטים מדיוקים מה, מי ואיך אני לא יודע.)
(אגב זה באמת מצחיק שההורים רוצים שהבן/בת ילמדו במוסדות חזקים אבל שלא יהיו כ"כ חניוקים... בעידן העכשווי זה לא כ"כ נראה לי אפשרי...)

חבקוק

נושא שלא נקרא על ידי חבקוק » 31 יולי 2019, 18:28

גאליציאנער כתב:
31 יולי 2019, 15:30
ירושלים של מעלה כתב:
31 יולי 2019, 15:08
עקיב'לה כתב:
31 יולי 2019, 12:23
עניתי על כך והייתי הוגן. אין לי נסח טאבו של אף אחד מהם ורק על אלו שהכרתי מהעבר שהייתי גר באיזור אני יודע ואת זה כתבתי.
שיכון ה' שהוא קורא לו שטח פרטי - זה שטח של פא"י ושלא יספר לי סיפורים. (מבנה של פאי והם משתמשים בחלק ממנו) ורחוב שפירא זה מקלט עירוני גדול ומבנה מעליו - שטח עירוני מובהק.
מה שכתבתי מקודם היא לא טענה נגד גור, היא טענה בעד שהחסידויות צריכות להיות מיוצגות בכוח פוליטי חזק, ובמקומות שזה קורה, למרות שזה ''מאיר פרוש'' אבל לאו דווקא, (אין לי שום עניין בו ואני דווקא נשארתי עם המודיע ולא עברתי להמבשר. עניין של טעם) הרי שהצרכים של הציבור הענק הזה מסופקים כמו שצריך. מה לעשות וזו המציאות?
בוודאי שאין ספק שזה בסדר שגור מקבלת הכל על טס של כסף, אם יש להם יכולת לדאוג לעצמם אז למה לא. אני רק תוהה מדוע פתאום נסתרת תבונתם כשההמון הדומם מחפש גם הוא לקבל את המגיע לו. אני בטוח שהרב יוסי דייטש או הרב ישראל פרוש או הרב מאיר רובינשטיין או כל מי אחר שמייצג מתוקף שליחותו את הכלל חסידי, הוכיחו שאת העניינים של החסידויות שאינם גור בעלזא ווייזניץ - הם מטפלים בהם בצורה הרבה יותר הוגנת ויעילה.
ועדיין אף אחד לא ענה לי מדוע גור מתעקשת לקבל 2 חברי כנסת ובדרך לעצבן את כל השאר שהם רוב ברור. נסתרה מבינתי.
גור חוץ מבני ברק וירושלים לא מתגוררים כמעט במקומות של כלל החסידויות
כך שבמקומות שהם מתגוררים הם הרוב ואוטומטי הם תמיד מקבלים הראשונים
וגם תקח דוגמה את ירושלים שם אין שום טענה ששלומי אמונים תמיד בראש וכו' וכו
ולכן גם בבני ברק הם תמיד הראשונים לפי ההסכם שכבר הוזכר פה
אולי תהיה כזה אופציה ששלומי אמונים יקבלו תפקיד ראשון ובירושלים ירדו למקומות נמוכים
אתה מבין שזה לא יהיה כמו שכבר כתבו פה
שכחת כנראה את אשדוד ובית שמש, חיפה וקרית גת [שרק פה הם היו בעבר לבד]...
יש לכם הוכחות מספריות כמה גוראים יש בב"ב, בי-ם, באשדוד ובקרית גת?

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 31 יולי 2019, 19:03

אף אחד לא מצפה ממכם לסטנדרטים כפולים. קשקוש מוחלט.

גם אני וגם עוד מישהו כאן כתבו לך שהיח"צ של גור עובד בצורה של "ככה זה ותתפוצץ". אולי במילים יותר עדינות.

זה שאתה עכשיו מנסה להיות מסבירן לא משנה את המשוואה.

ליצמן אמנם עוזר להמון אנשים והמון הערכה אליו על כך. אבל מבחינת שליטה הוא לא ממש מחפש להיות אציל נפש כמו שאתה מתאר.

ליצמן לא נפגש עם האדמו"ר מצאנז והציע לו לפתוח סיעה. בצאנז יש כעין שתי התארגנויות של פוליטיקה. אחת שמנוהלת על ידי יעקב רייניץ המפורסם שבאמת ניסה לערבב כמו שאתה מצייר. והשנייה של שמעון שר (שקשור לשלומי אמונים) שמשום מה הוא זה שמחזיק בתפקיד רשמי.

משום מה ההנהגה הפוליטית של צאנז לא קיבלה את הרעיון (ככה אתה מספר). עכשיו נותר לנו להבין : למה? מה פרוש כל כך שווה להם?

או שמה שליצמן באמת רצה זה בדיוק את הנקודה הזו. בדיוק כמו הרינונים על כך שהוא זה שקבע את המועמד מטעם ויז'ניץ, ושהוא גם לא נתן לו להסתדר עם בעלזא. (אין לזה קשר לחוק הנורווגי שהוא קיבל על עצמו). והוא גם קיווה לנעוץ טריז בהתארגנות השברירית של החסידויות שבדרך כלל מזוהות עם שלומי אמונים למרות שהם לא ירושלמיות.

אתה צודק שעדיף לא להזיז ארון ישן, אפילו שאני מאוד רוצה להזיז אותו. אבל ליצמן לא שאל את מועצת גדולי התורה לפני שהוא יצר את משבר השבת. אז כל זכותו זה בסך הכל העובדה שהוא נציג גור. גור ככל הנראה מתקרבת למנדט, אז השווי שלו היה אמור להקנות רק את הכיסא בכנסת ותו לא. בדיוק לכן אנחנו מרגישים ממורמרים.

תשאל אותי למי כן? אני באמת לא יודע. אבל זה שיש להם מעבר לכוח שלהם (מבחינת הנושא הזה) זו עובדה.

חבקוק

נושא שלא נקרא על ידי חבקוק » 31 יולי 2019, 21:40

ר' יוסי
דבר אחד אני יכול להגיד לך שליצמן ממש לא רצה את חוסיד. הוא לא צריך אותו בעסק. (מכמה טעמים והמבין יבין...)
חבל שהמקום הזה לא הלך לדייטש הוא באמת גדול שיוכל בעז"ה להזיז המון דברים

שכל טוב

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 31 יולי 2019, 22:02

יוסי 1 כתב:
31 יולי 2019, 19:03

גם אני וגם עוד מישהו כאן כתבו לך שהיח"צ של גור עובד בצורה של "ככה זה ותתפוצץ". אולי במילים יותר עדינות.

ליצמן אמנם עוזר להמון אנשים והמון הערכה אליו על כך. אבל מבחינת שליטה הוא לא ממש מחפש להיות אציל נפש כמו שאתה מתאר.

ליצמן לא נפגש עם האדמו"ר מצאנז והציע לו לפתוח סיעה. בצאנז יש כעין שתי התארגנויות של פוליטיקה. אחת שמנוהלת על ידי יעקב רייניץ המפורסם שבאמת ניסה לערבב כמו שאתה מצייר. והשנייה של שמעון שר (שקשור לשלומי אמונים) שמשום מה הוא זה שמחזיק בתפקיד רשמי.

משום מה ההנהגה הפוליטית של צאנז לא קיבלה את הרעיון (ככה אתה מספר). עכשיו נותר לנו להבין : למה? מה פרוש כל כך שווה להם?

או שמה שליצמן באמת רצה זה בדיוק את הנקודה הזו. בדיוק כמו הרינונים על כך שהוא זה שקבע את המועמד מטעם ויז'ניץ, ושהוא גם לא נתן לו להסתדר עם בעלזא. (אין לזה קשר לחוק הנורווגי שהוא קיבל על עצמו). והוא גם קיווה לנעוץ טריז בהתארגנות השברירית של החסידויות שבדרך כלל מזוהות עם שלומי אמונים למרות שהם לא ירושלמיות.

אתה צודק שעדיף לא להזיז ארון ישן, אפילו שאני מאוד רוצה להזיז אותו. אבל ליצמן לא שאל את מועצת גדולי התורה לפני שהוא יצר את משבר השבת. אז כל זכותו זה בסך הכל העובדה שהוא נציג גור. גור ככל הנראה מתקרבת למנדט, אז השווי שלו היה אמור להקנות רק את הכיסא בכנסת ותו לא. בדיוק לכן אנחנו מרגישים ממורמרים.

תשאל אותי למי כן? אני באמת לא יודע. אבל זה שיש להם מעבר לכוח שלהם (מבחינת הנושא הזה) זו עובדה.
שוב פעם עם הקונספירציות שלך, הפרוטוקולים של זקני גור, לאחר שהפכו את הלימוד לבקיאות כדי 'לרדד את הציבור' עכשיו הם השולטים על כולם מי יהיה הנציג שלהם...
ליצמן לא קבע לבעלזא, לא לויז'ניץ - שלאור ההשיגים 'העצומים' של מוזס החליפוהו בטסלר, שמה לעשות היה לו את העונג לשמש כעוזר של ליצמן ולמד ממנו קצת איך לעבוד ! הרווח כולו שלהם .
גם עבור צאנז לא ביקשו לקבוע להם את זהות הנציג, שישימו את מי שבא להם, רק שלא יהיה מחוייב לשלומי אמונים, בקשה הכי לגטימית בעולם !
אגב יש ניסיון מר בבני ברק שגור פעם נתנה מקום, נדמה לי לקוסטליץ או לחבר אחר, שנייה אחר כך המקום הזה "שייך" לשלומי אמונים. טובות קטנים אבנים קטנות, טובות גדולים אבנים גדולות אומר הפתגם !
כל אחד אחר שהיה עושה תנאי כזה היו מרוממים על נס את הוויתור שלו, אבל גור, מרוב שהרגילו את הציבור לשנוא אותם, פסה הענייניות, ומשלמים להם רעה תחת טובה.
תעיתי כשה עובד בקש עבדיך.

שכל טוב

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 31 יולי 2019, 22:18

שכל טוב כתב:
31 יולי 2019, 22:02
יוסי 1 כתב:
31 יולי 2019, 19:03

שוב פעם עם הקונספירציות שלך, הפרוטוקולים של זקני גור, לאחר שהפכו את הלימוד לבקיאות כדי 'לרדד את הציבור' עכשיו הם השולטים על כולם מי יהיה הנציג שלהם...
ליצמן לא קבע לבעלזא, לא לויז'ניץ - שלאור ההשיגים 'העצומים' של מוזס החליפוהו בטסלר, שמה לעשות היה לו את העונג לשמש כעוזר של ליצמן ולמד ממנו קצת איך לעבוד ! הרווח כולו שלהם .
גם עבור צאנז לא ביקשו לקבוע להם את זהות הנציג, שישימו את מי שבא להם, רק שלא יהיה מחוייב לשלומי אמונים, בקשה הכי לגטימית בעולם !
אגב יש ניסיון מר בבני ברק שגור פעם נתנה מקום, נדמה לי לקוסטליץ או לחבר אחר, שנייה אחר כך המקום הזה "שייך" לשלומי אמונים. טובות קטנים אבנים קטנות, טובות גדולים אבנים גדולות אומר הפתגם !
כל אחד אחר שהיה עושה תנאי כזה היו מרוממים על נס את הוויתור שלו, אבל גור, מרוב שהרגילו את הציבור לשנוא אותם, פסה הענייניות, ומשלמים להם רעה תחת טובה.
תעיתי כשה עובד בקש עבדיך.

ליצמן בולדוזר שאין שני לו, תותח שמזיז דברים ועוזר לכל אחד ואחד. לא מעט מגדולי משמיציו נהנו ממנו וחייבים לו הרבה.
כן אצילי או לא אצילי, שורה תחתונה הוא לתקופה משמעותית היה השר הכי פופולרי במדינה, ועד היום זוכה להערכה חוצה מחנות ומגזרים.
הוא לא חף ממגרעות, שאני מכיר אותם טוב, הוא בולדוזר לטוב ולמוטב, היו לו תקופות מאוד מוצלחות לצד רגעי שפל גדולים, אגלה לך סוד שהייתי די רוצה שיחליפו אותו כבר, הוא כבר עשה את שלו, והגיע הזמן לדמות חדשה לו רק בשביל להחליף דיסק בכוורת השולטת בפוליטיקה הגוראית, כי התדמית שלהם נוראה, ומותר לאחר כעשרים שנה לרענן ולהתייעל.
אבל מכאן, ועד לטפול עליו כל עלילה, ולירוק לבאר ממנו שותים כה רבים הדרך ארוכה מאוד !

משבר השבת וההתפטרות שלו נעשה תוך עירוב שאר חברי מצג"ת, אף אחד לא יכול לחייב איש להישאר שר כשנעשים חילולי שבת כה חמורים, לא כל דבר אישי שייך למועצת שזה יותר להשקפה כללית ונושאים אידיאולוגים, הייתי שמח לדעת עם מי פרוש מתייעץ למעט הכותל, זה שליצמן נאמן לאדמור מגור נכון, וכך צריך להיות לכל ח"כ רב אישי שנאמן לו, ואינו מוריד כהוא זה מסמכות ומרות המועצת על כל החכי"ם.

חבקוק

נושא שלא נקרא על ידי חבקוק » 31 יולי 2019, 22:30

תקרא ר' שכל טוב: חבל על היד שלך שהיא כותבת כאלה דברים. כתבת לאחרונה הרבה דברים יפים, חבל שחזרת אחורה.
אתה נהנה כמו כל החרדים ליד אחינו הטועים להתמרמר כמה שאתה מסכן/אומלל. די תצא מזה, אף אחד לא רוצה להציק לך.
אגב "אין עשן ללא אש" אם גור כזאת צדיקה וישרה אז למה? למה יש כ"כ הרבה רעש בחוץ?
והערה השניה. גם לפי דעתי הנציג החסידי שעושה הרבה או אפילו הכי הרבה זה ליצמן, "יש לו את זה" אבל סלח לי, לא בזה החסידות צריכה להתפאר, (גם נראה לי שהזכרת את זה). ויזניץ יתפארו בגאון הרב משה שאול קליין שליט"א וגער תתפאר בגאון יענקל ליצמן?

חבקוק

נושא שלא נקרא על ידי חבקוק » 31 יולי 2019, 22:33

נו, עזר לליצמן שהתפטר? גשר יהודית הפסיק להבנות בשבת?

נרשמתי...!
קיבל תודה: 6 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 31 יולי 2019, 23:05

שכל טוב כתב:
31 יולי 2019, 22:18

ליצמן בולדוזר שאין שני לו, תותח שמזיז דברים ועוזר לכל אחד ואחד. לא מעט מגדולי משמיציו נהנו ממנו וחייבים לו הרבה.
כן אצילי או לא אצילי, שורה תחתונה הוא לתקופה משמעותית היה השר הכי פופולרי במדינה, ועד היום זוכה להערכה חוצה מחנות ומגזרים.
הוא לא חף ממגרעות, שאני מכיר אותם טוב, הוא בולדוזר לטוב ולמוטב, היו לו תקופות מאוד מוצלחות לצד רגעי שפל גדולים, אגלה לך סוד שהייתי די רוצה שיחליפו אותו כבר, הוא כבר עשה את שלו, והגיע הזמן לדמות חדשה לו רק בשביל להחליף דיסק בכוורת השולטת בפוליטיקה הגוראית, כי התדמית שלהם נוראה, ומותר לאחר כעשרים שנה לרענן ולהתייעל.
אבל מכאן, ועד לטפול עליו כל עלילה, ולירוק לבאר ממנו שותים כה רבים הדרך ארוכה מאוד !

משבר השבת וההתפטרות שלו נעשה תוך עירוב שאר חברי מצג"ת, אף אחד לא יכול לחייב איש להישאר שר כשנעשים חילולי שבת כה חמורים, לא כל דבר אישי שייך למועצת שזה יותר להשקפה כללית ונושאים אידיאולוגים, הייתי שמח לדעת עם מי פרוש מתייעץ למעט הכותל, זה שליצמן נאמן לאדמור מגור נכון, וכך צריך להיות לכל ח"כ רב אישי שנאמן לו, ואינו מוריד כהוא זה מסמכות ומרות המועצת על כל החכי"ם.
לשם שינוי לדעתי אתה צודק.

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 01 אוגוסט 2019, 10:35

אני באמת לא יודע מה היה בדיוק. אני התווכחתי איתך על התדמית. שלדעתך היא לא צודקת ולדעתי יש בה הרבה יותר מנקודת אמת. ההתנהלות גם בנושא הזה לא הייתה לגמרי הוגנת.

מה שאותי יותר מעניין לדבר עליו, בתגובה הראשונה שלי, וחבל שלזה לא התייחסת, זה על המושג הזה "מערכת". ושיש מי שמנצל אמונה של חסידים ברבם בשביל לקדם דברים שלא בהכרח אמורים להיות.

יהודי אחד אמר לי שאם הרב'ה אומר לחסיד שלו תפסיד מיליונים והוא לא עושה את זה אז הוא מחציף פנים, שעם זה אולי אפשר להסכים, אבל לא עם כך שצריך לרתום את כל החסידות למערכה נגדו. (שוב. לא יודע מה היה פה).

יותר מזה יש מצב מידי פעם, שאם רב'ה מינה מישהו לתפקיד מסויים ושכל עניינים מהסוג הזה יתנהלו אצלו, אז כל מי שטוען שהוא אינו חף מאינטרסים הוא מהרהר אחר רבו. זה לא מקובל עלי.

וזה בכללות עניין ה"מערכת" וזה גם קשור לפוליטיקה. זה בהחלט נכון שהאדמו,ר מגור מקבל קהל ונותן מהוראותיו בהקפים שלא מוצאים היום בכלל בעולם. אבל מכאן ועד לומר שבכל הדברים שהוא מנהל על ידי שליחיו הרי שזה מבטא לגמרי את מה שאמור להיות. לא יכול להיות.

אתן לך דוגמא: הגר"ש אויירבך היה בטוח שהוא חייב להציל את הדור ולהקים עיתון. מי שעשה את זה בפועל, נ. ג. לעומת זאת הוא מאפיונר מוכר בעיר, שעושה הכל בשביל ענייני השליטה שלו. איך זה מסתדר אחד עם השני?

ואפשר ללמוד מזה לכללות העניין. אתה ציירת את זה כפשוט וברור, ואני סייגתי.

מיהו יהודי

נושא שלא נקרא על ידי מיהו יהודי » 01 אוגוסט 2019, 13:10

חבקוק כתב:
31 יולי 2019, 18:28
יש לכם הוכחות מספריות כמה גוראים יש בב"ב, בי-ם, באשדוד ובקרית גת?
נתוני תשע"ז

אשדוד 2341
בני ברק 2303
ירושלים 1935
ערד 1076
בית שמש 960
קרית גת 358
חיפה 343
תל אביב-יפו 295
חצור הגלילית 262
פתח תקוה 121
שאר הארץ 500

ס"ה 10500.

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 01 אוגוסט 2019, 13:31

לפני שמישהו פה מתגולל על גור בענין דייטש והמקום התשיעי
אז סוד גלוי במסדרונות אגודה שפרוש לא רוצה את דייטש במקום התשיעי פרוש רוצה לראות את בנו שרוליק ממשיך דרכו הוא חושש מאוד מדייטש וכוחו העולה בתוך הסיעה והמקום התשיעי יזניק אותו וימצב אותו כמחליפו ביום מן הימים
את התזה הנ''ל שמעתי מאחד מעוזריו של בכיר מאוד באגודה . אגב מי שמכיר את ליצמן יודע שהוא למד מביבי (או שהם למדו ביחד כיצד עושים זאת )איך לכסח אנשים שמאיימים עליו או עלולים להעפיל עליו, הוא ממש לא רוצה את חסיד (למי שלא יודע הוא לא מרשה לו להגיע לכנסת לשיבות סיעה, בשעה שברוכי מקום 10 של דגל מגיע לעיתים ) ואני מסופק מאוד אם נראה אותו בכנסת במסגרת החוק הנורבגי
לו זה היה תלוי בליצמן עצמו חסיד לא היה ברשימה . יש קונספירציה שליצמן בגלל החקירות ימצא את עצמו במהלך הקדנציה בחוץ ואז חסיד יכנס כנציג גור כך או כך אני מתקשה לראות מצב שליצמן וחסיד יחדיו בכנסת עיין ערך עידן יענקל כהן שליצמן עשה ככל אשר לאל ידו להעיף אותו החוצה

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 01 אוגוסט 2019, 14:23

אני מתאר לעצמי שמיהו יהודי הביא רשימה של משפחות. לא של בעלי זכות בחירה

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 01 אוגוסט 2019, 14:31

ישר ישר כתב:
30 יולי 2019, 17:17
אני אישית לא ראיתי הצוואה של הלב שמחה, זה כן מוזכר בכמה ספרים המתארים מה שקרה אז,

מה ששמעתי מלא פעמים מאנשים מבוגרים הוא שהלב שמחה החביא את זה במעטפה ביחד עם כמה ספרים אצל יהודי פשוט מבני ברק נ"ל לא חסיד גור,
ולא אמר לו בכלל שיש כאן משהו חשוב רק ביקש לו לשמור על זה,
בינתיים הלב שמחה נפטר וכידוע הפני מנחם לא רצה להיות רבי, ובכל הכוח ניסה לשכנע ע"י שליחים שהוא בכלל אדם שלא בקוו הבריאות
ואף אמר שיעזור לאד"ש בכל מה שיכול וכדו' (שמעתי מכלי ראשון) והאד"ש לא רצה לשמוע על זה וכך הפני מנחם נהיה רבי,
למעשה כעבור תקופה היהודי נזכר מהחבילה ופתח את זה ונדהם לראות מה בתוכו והביאו לאד"ש שמיד החביא את זה,
כנראה שהיהודי הנפקד לא שמר על זה מספיק וזה דלף להעולם, ולאד"ש היה המון אגמת נפש שזה דלף!!

(יותר אין להרחיב בנושא זה, אם תרצו דווקא תבררו אצל אנשים מבוגרים חסידי גור יש המון פרטים על השתלשלות ענין זה,
בדרך אגב שמעתי פעם מחסיד גור שגר בחיפה שכשהגיע הידיעה שהפני מנחם לקח הרביסטבע היה אז בשטיבל גם הג"ר י. ד. רוסט וכן הגר"ש,
והתגובה הספאנטאנית של הגר"ש להרב רוסט היה 'איך יכול להיות הרי אבא הבטיח לי שלא יקח את זה')

בדרך אגב בספר תנחמיך ישעשעו מובא בעדותו של הטאלנע רבי שליט"א,
שתקופה אחרי שהפני מנחם לקח הרביסטבע דיבר האדמו"ר הזקן מטאלנע עם אד"ש,
ומיד כשהתחילו לדבר אמר לו הטאלנער רבי שהוא מתפעל מאוד ממה שעשה בעניין הרביסטעבע וזה כעין מדריגת אהרן הכהן שוויתר ההנהגה למשה רבינו ובטח יבורך על זה,
ענה לא האדמו"ר בענותנותו מה עשיתי לא עשיתי כלום
והסיטו לעניין אחר!!!

עוד שמעתי מכלי ראשון שהרי ידוע שהפני מנחם התעסק בעקיפין המון בפוליטיקה,
היה זה דווקא אד"ש שפעם שלח עליו שליח (אני יודע מיהוא לא אוכל לפרט) שהיות שהוא אמור לקחת את כתר ההנהגה מתישהוא
אז היה עדיף שימנע להתבטא ברבים בעניינים אלו שיש בזה פחיתות כבוד לאדם ענק כמוהו!!
(והרי ידוע שהפני מנחם בכוונה היה עושה את זה כמו עוד הרבה דברים שנראו כלפי חוץ מוזרים, בעיקר כדי שיפסיקו לכבד אותו ושיהיה לו קצת בזיונות!)
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

מיהו יהודי

נושא שלא נקרא על ידי מיהו יהודי » 01 אוגוסט 2019, 16:00

עקיב'לה כתב:
01 אוגוסט 2019, 14:23
אני מתאר לעצמי שמיהו יהודי הביא רשימה של משפחות. לא של בעלי זכות בחירה
כמובן.
יחס ההמרה המקובל הוא 2.5 בז"ב למשפחה בממוצע. כמובן שערד שהיא צעירה היחס קרוב לשתיים, ובאשדוד שהיא בגילאי הביניים הוא קרוב לשלוש, בבני ברק מדובר על 2.5.
כמו כן שים לב שיש לי רק נתונים מאלפון תשע"ז. וצריך להוסיף בערך 8%.

חבקוק

נושא שלא נקרא על ידי חבקוק » 01 אוגוסט 2019, 16:52

טבי כתב:
01 אוגוסט 2019, 13:31
לפני שמישהו פה מתגולל על גור בענין דייטש והמקום התשיעי
אז סוד גלוי במסדרונות אגודה שפרוש לא רוצה את דייטש במקום התשיעי פרוש רוצה לראות את בנו שרוליק ממשיך דרכו הוא חושש מאוד מדייטש וכוחו העולה בתוך הסיעה והמקום התשיעי יזניק אותו וימצב אותו כמחליפו ביום מן הימים
את התזה הנ''ל שמעתי מאחד מעוזריו של בכיר מאוד באגודה . אגב מי שמכיר את ליצמן יודע שהוא למד מביבי (או שהם למדו ביחד כיצד עושים זאת )איך לכסח אנשים שמאיימים עליו או עלולים להעפיל עליו, הוא ממש לא רוצה את חסיד (למי שלא יודע הוא לא מרשה לו להגיע לכנסת לשיבות סיעה, בשעה שברוכי מקום 10 של דגל מגיע לעיתים ) ואני מסופק מאוד אם נראה אותו בכנסת במסגרת החוק הנורבגי
לו זה היה תלוי בליצמן עצמו חסיד לא היה ברשימה . יש קונספירציה שליצמן בגלל החקירות ימצא את עצמו במהלך הקדנציה בחוץ ואז חסיד יכנס כנציג גור כך או כך אני מתקשה לראות מצב שליצמן וחסיד יחדיו בכנסת עיין ערך עידן יענקל כהן שליצמן עשה ככל אשר לאל ידו להעיף אותו החוצה
צודק ביותר!
ולכן זה הצחיק אותי הענין עם התשיעי, מבחינת ליצמן שדייטש יכנס.
ואגב אם כבר דברנו על דייטש הוא נראה לי הבנ"א הכי יעיל בפוליטקה.

ינקלביץ

נושא שלא נקרא על ידי ינקלביץ » 01 אוגוסט 2019, 17:15

חבקוק כתב:
01 אוגוסט 2019, 16:52

צודק ביותר!
ולכן זה הצחיק אותי הענין עם התשיעי, מבחינת ליצמן שדייטש יכנס.
ואגב אם כבר דברנו על דייטש הוא נראה לי הבנ"א הכי יעיל בפוליטקה.
יאללה! בואו נעשה כולנו פריימריז (כאן בפורום) ונוריד פעם אחת ולתמיד את ה"פרוש" ונשים את "דייטש" כתר לראשינו, ואז כולם יהיו מרוצים, גם "גור" הבעה"ב של אגודה שהצליחו להזיז את פרוש הירושלמי הליטאי הזה, וגם כל שלומי אמוני ישראל שפעם אחת ולתמיד הציבור או הרבי'ס יחליטו מה לעשות עם המנדט וחצי (או 2 מנדטים) שלהם ולא משתלט אחד!
מוכניםםםםם?????

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א
קיבל תודה: 2 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 02 אוגוסט 2019, 03:00

בדיוק דקה אחרי שהוא יהפוך למייצג מגזר שלומי אמונים
תתחיל לשמוע זמירות מאנשי הסיעה המרכזית
איך דייטש שתלטן והוא מייצג רק את עצמו וכו' וכו'
והכותל הוא רבו וכדו'

סימן יש לי כשהסיעה המרכזית מצביעה על מישהו בשלומי אמונים כבעייתי
אזי אני יודע שיש לה אינטרס שהוא יזוז אזי אני צריך לרצות את ההיפך

לא שלעולם לא נפלו פגמים בהתנהלותו של פרוש
אבל חכה איזה עליהום יהיה אם מישהו יעיז להגיד את זה על ליצמן
משה עבדי בכל ביתי נאמן הוא!
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

ינקלביץ

נושא שלא נקרא על ידי ינקלביץ » 02 אוגוסט 2019, 10:19

מרן ראש הממשלה שליט''א כתב:
02 אוגוסט 2019, 03:00
והכותל הוא רבו וכדו'

צודק!
אבל אחרי הכל יש הבדל גדול בין ב"א ששמו אותו על המשבצת ו"ברצון" הזה ששם אותו להדיח אותו בכל עת שיחפוץ (וגם בינינו - הוא עושה הכל בשליחות המשלח - אם מוצא חן בעינינו או לא), לבין ב"א ששם את עצמו ורוכב על הציבור הקדוש ללא גבולות והוא מחליט מי בפנים ומי לא מי הרבי שלו ומי לא, ומתי הוא צריך לשאול ומתי לא, וד"ל.

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 02 אוגוסט 2019, 13:17

מעניין שרק חסידי גור יש להם בעיה עם חוסר נאמנותו של פרוש. אבל ברוך ה' זה לא מפריע לאף אחד מתומכיו למרות שכולם חסידים. פרוש עצמו לא חייב להיות חסיד של אף אחד, להיפך, כאיש ציבור הוא צריך לדאוג לאינטרס הכלל חסידי ועל כך הוא אכן שילם מחיר אישי בביתר. הוא רק הוסיף לעצמו נקודות זכות אצל כלל הציבור. הוא הבין כפי שרוב האדמורי"ם הבינו והורו לו לנהוג כן (האדמור מערלוי ומלעלוב זצ"ל ויבלחט"א הרבה אדמורי"ם שליט"א) שבביתר חייב להיות ראש עיר חסידי ולא ליטאי שיש לבאיאן ורק לבאיאן אינטרס איתו. כנסת המינים אינה חבורת אברכים חסידיים שמשוחחים בה על נאמנות אישית לרבי שלי, הציבור רוצה עסקן טוב לב ורב פעלים שמוכיח את עצמו בדאגה כנה לכלל הציבור החסידי. אם מבחינת גור נוח לכם לתאר זאת כאחד ש''רוכב על הציבור הקדוש'' תתבשלו במיץ של עצמכם ותמשיכו לשנוא אותו. תהיו בטוחים שקהל תומכיו מונה הרבה יותר מקהל חסידי גור בכל אתר ואתר.

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 02 אוגוסט 2019, 13:18

מאיר רובינשטיין כפי הידוע לי אינו בן של מאיר פרוש ולא חתן שלו, וכן, פרוש הקריב מחיר אישי כבד כי הוא עשה את מה שרוב הציבור בביתר ציפה ממנו.

מיהו יהודי

נושא שלא נקרא על ידי מיהו יהודי » 04 אוגוסט 2019, 08:23

שבוע טוב,
רק תזכורת לכל חסידי גור בפורום לאתר ולפרסם עותק מצוואתו (שלא קיימת) של הלב שמחה בעניין ההנהגה.

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 04 אוגוסט 2019, 15:06

בעניין פרוש עקיבל'ה מתאר את המצב כמו שרבים וטובים מציבור הכלל חסידי שאינו בהכרח שלומי אמונים רואים אותו.
שכל טוב מתאר את שלומי אמונים כמתחרה של גור. גור היחידים שהחליטו שיש כאן איזושהי מלחמה. מדובר בסיעה שפועלת למען הציבור ובהסטוריה שלה הרבה החלטות שקיבל פרוש עצמו (בלי התייעצויות ברבנים רח"ל) הוכיחו כרצויות מאוד אצל צדיקים גדולים. זה סימן לעסקן אמיתי. וזה לא אומר שהוא לא חושב מידי פעם על עצמו.
לגבי ההתלהבות מיוסי דייטש, יש לי כמה ספקות. וכידוע שרב ההבדל בין שלטון מקומי לחברות בכנסת.
אבל האשכול עוסק בכלל בגור:
אז גם אם ליצמן לא מת על חוסיד, בוודאי שלפי הנתונים המובאים לעיל גור היא פחות ממנדט. ההתנהלות שלה לא יכולה להיראות כאצילית ומתחשבת כמו ששכל טוב מתאר את זה.
האמת גם לא נעדרת מדבריו של ראש הממשלה. האינטרס של גור בבחירת זהות המאייש של המקום התשיעי צריך לעמוד לרועץ בעיני מי שרוצה עסקנות כלל חסידית יעילה.

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת
קיבל תודה: 1 פעם

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת » 04 אוגוסט 2019, 15:47

מיהו יהודי כתב:
04 אוגוסט 2019, 08:23
שבוע טוב,
רק תזכורת לכל חסידי גור בפורום לאתר ולפרסם עותק מצוואתו (שלא קיימת) של הלב שמחה בעניין ההנהגה.
טוב שאתה עומד על זה. גם אני מחכה לראות מה האמת...
אין עוד מלבדו!

מיהו יהודי

נושא שלא נקרא על ידי מיהו יהודי » 04 אוגוסט 2019, 17:07

עטרת תפארת כתב:
04 אוגוסט 2019, 15:47
מיהו יהודי כתב:
04 אוגוסט 2019, 08:23
שבוע טוב,
טוב שאתה עומד על זה. גם אני מחכה לראות מה האמת...
אני לא מחכה, כי אני כבר חיפשתי את זה שנים, ולא מצאתי.

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 04 אוגוסט 2019, 18:49

מרן ראש הממשלה שליט''א כתב:
02 אוגוסט 2019, 03:00
והכותל הוא רבו וכדו'

יאללה יאללה חבל על הזמן שלך
במקום לכתוב הודעות ארוכות ותזות מטומטמות תכתוב את כל התורה שלך בשלושה מילים
אני שונא את גור
מבטיח לך שעקיב'לה יריע לך

סמל אישי של משתמש
יעבץ
קיבל תודה: 2 פעמים
מסרו תודה: 6 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ » 04 אוגוסט 2019, 18:52

טבי כתב:
04 אוגוסט 2019, 18:49

יאללה יאללה חבל על הזמן שלך
במקום לכתוב הודעות ארוכות ותזות מטומטמות תכתוב את כל התורה שלך בשלושה מילים
אני שונא את גור
מבטיח לך שעקיב'לה יריע לך
תגובה גוראית אופינית.
אין צורך בהמחשה נוספת...

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 04 אוגוסט 2019, 19:06

מסמכים בהשתלשלות משפט הקעמפ

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 04 אוגוסט 2019, 19:10

השתלשלות הענינים

שכל טוב

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 04 אוגוסט 2019, 19:15

טבי כתב:
04 אוגוסט 2019, 19:06
מסמכים בהשתלשלות משפט הקעמפ
דידן נוצח !!!!!!!!!!

קא סלקא דעתך

נושא שלא נקרא על ידי קא סלקא דעתך » 05 אוגוסט 2019, 00:57

שימו לב באשכול הסמוך יש דברים הרבה יותר מענינים על גור. [באשכול סרטים לחופש מחצרות החסידים]
רואים ושומעים את האדמו"ר הפני מנחם מדבר ברגש רב.

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 05 אוגוסט 2019, 11:44

לא כל כך הבנתי על מה טבי מבטיח שאני אריע, על שאומר ''אני שונא את גור''? אם זו כוונתו, במחילה ממנו הוא לא מוסיף כבוד לגור. חבל שנציגי גור כאן בפורום מדברים מהבטן ברמה רדודה של ילדי חיידר. אנחנו צריכים לנהל דיון ענייני האם גור מיוצגת כפי שמגיע לה מספרית או יותר. מה שברור הוא שנציגי גור דואגים רק לגור, ואילו נציגי שלומי אמונים נבחרים בבחירות ע"י כל הקהילות, ככה היה בביתר בבית שמש באלעד ובאשדוד ונראה לי גם בבני ברק, בניגוד למה שהגורים כאן טוענים כי ''מאיר פרוש רוכב על הציבור הקדוש'' משפט זה הוא זלזול באינטליגנציה של ציבור גדול מאוד שאין לו שום הרגשות של פולחן אישיות כלפי מאיר פרוש כידוע, אלא פשוט מאוד יש לו כוח ארגוני והוא מספק את הסחורה. כעת בכנסת אם יהיו לגור שני נציגים - זה בוודאי הרבה יותר ממה שמגיע להם ולא כל מי שתוהה על כך בקול ''שונא את גור'', וההתקרבנות הזו אין לה מקום, לכן טוב וחכם היה לעסקני גור לבל יתחבו אצבע לעיני הציבור ולא ייטלו לעצמם את המקום השני בכנסת. אם מי שאומר זאת שונא את גור אתם בבעיה גדולה.

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 05 אוגוסט 2019, 11:56

עקיב'לה כתב:
05 אוגוסט 2019, 11:44
לא כל כך הבנתי על מה טבי מבטיח שאני אריע, על שאומר ''אני שונא את גור''? אם זו כוונתו, במחילה ממנו הוא לא מוסיף כבוד לגור. חבל שנציגי גור כאן בפורום מדברים מהבטן ברמה רדודה של ילדי חיידר. אנחנו צריכים לנהל דיון ענייני האם גור מיוצגת כפי שמגיע לה מספרית או יותר. מה שברור הוא שנציגי גור דואגים רק לגור, ואילו נציגי שלומי אמונים נבחרים בבחירות ע"י כל הקהילות, ככה היה בביתר בבית שמש באלעד ובאשדוד ונראה לי גם בבני ברק, בניגוד למה שהגורים כאן טוענים כי ''מאיר פרוש רוכב על הציבור הקדוש'' משפט זה הוא זלזול באינטליגנציה של ציבור גדול מאוד שאין לו שום הרגשות של פולחן אישיות כלפי מאיר פרוש כידוע, אלא פשוט מאוד יש לו כוח ארגוני והוא מספק את הסחורה. כעת בכנסת אם יהיו לגור שני נציגים - זה בוודאי הרבה יותר ממה שמגיע להם ולא כל מי שתוהה על כך בקול ''שונא את גור'', וההתקרבנות הזו אין לה מקום, לכן טוב וחכם היה לעסקני גור לבל יתחבו אצבע לעיני הציבור ולא ייטלו לעצמם את המקום השני בכנסת. אם מי שאומר זאת שונא את גור אתם בבעיה גדולה.
נראה לי שבהצבעה מאחורי פרגוד לא כל שלומי אמונים מצביעים למאיר פרוש ואפילו לא חצי, אבל ככה זה טיבה של פוליטיקה

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 05 אוגוסט 2019, 12:39

ירושלים של מעלה כתב:
05 אוגוסט 2019, 11:56
עקיב'לה כתב:
05 אוגוסט 2019, 11:44
נראה לי שבהצבעה מאחורי פרגוד לא כל שלומי אמונים מצביעים למאיר פרוש ואפילו לא חצי, אבל ככה זה טיבה של פוליטיקה
אומרים פה פעם ועוד פעם, שאף אחד לא מת עליו אישית.
אבל אין ברירה יותר טובה.
מנחם בגין מת אז נשארים עם נתניהו.
ככה זה. וכל גוף מתחרה שיקום לשלומי אמונים, יגלה כמה זה קשה ולא אפשרי (וגם לא יספק את החסרונות).

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 05 אוגוסט 2019, 13:17

ועכשיו אגלה לכם דבר כמוס. בבני ברק, כשהתגוררתי בה בעבר, כל אימת שהייתי צריך טובה, רק נציגי חסידי גור היו עוזרים לי. לא יודע למה, אבל אפילו לא פניתי לנציגים אחרים, נציגי גור בעיריית בני ברק לפני כמה שנים ואולי גם היום הם אנשים מדהימים בעלי לב זהב.
ואני אישית יש לי פינה חמה מאוד בלב לחסידות גור, וכשהוקם המבשר נשארתי עם המודיע הוותיק והאהוב.
בלישכת ראש העיר ישב ואולי עד היום יושב הרב אלתר שאוהב לעזור באמת בלי לדבר הרבה, וגם הנציג הצעיר שאיני זוכר את שמו שגר בשיכון ה', עסקן יעיל וטוב לב.
מה שכתבתי כאן לא מגיע משנאת גור אלא מהסתייגותי מטיפשותם של כל מיני עסקנים שם שעיניי מייחלות כבר שיתנהגו ביותר נעימות ולא לעצבן כל כך אנחנו הכי גדולים וכולכם לכו לכל הרוחות. תודה ושלום.

ינקלביץ

נושא שלא נקרא על ידי ינקלביץ » 05 אוגוסט 2019, 15:25

אחד הדברים הכאובים כאן בפורום שכלל הציבור שונאים את גור, הגרואים בפורום (לא זוכר מי מהם בדיוק) צועקים בקול ניחר שחסידי גור הם אנשים עדינים וטובי לב אנשי חסד דואגים לכוווווווול הציבור החרדי וכו' וכו' וכל השנאה נובעת מקנאה שהם החסידות הגדולה והחזקה והמצליחה בעולם, הריני להציג שאלה לחמישיה הגוראית [וזה יגלה רק טפח מסיבות השנאה] - מדוע רובא דרובא של בתי הכנסת בארץ פתוחים כל היום לכל נכנס וכל ה"גערע שטיבלעך" נעולים במנעול מספרים או מפתח???????
מחכים לתשובה!

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 05 אוגוסט 2019, 15:34

ינקלביץ כתב:
05 אוגוסט 2019, 15:25
אחד הדברים הכאובים כאן בפורום שכלל הציבור שונאים את גור, הגרואים בפורום (לא זוכר מי מהם בדיוק) צועקים בקול ניחר שחסידי גור הם אנשים עדינים וטובי לב אנשי חסד דואגים לכוווווווול הציבור החרדי וכו' וכו' וכל השנאה נובעת מקנאה שהם החסידות הגדולה והחזקה והמצליחה בעולם, הריני להציג שאלה לחמישיה הגוראית [וזה יגלה רק טפח מסיבות השנאה] - מדוע רובא דרובא של בתי הכנסת בארץ פתוחים כל היום לכל נכנס וכל ה"גערע שטיבלעך" נעולים במנעול מספרים או מפתח???????
מחכים לתשובה!
פה אתה כבר ניכנס לענייני השקפה, אני ינסה לענות אבל גאלציינר למיטב ידיעתי כבר הסביר את זה באחד האשכולות פה בחודשים האחרונים
בעיקר בעלז וגם ויזניץ יש להם שטיבל מרכזי שבאים שמתפללים מאות איש וכתוצאה מכך הוא פתוח במשך כל היום
לגור כל שטיבל הוא בין 70-100 איש וא"א להשאיר את כולם פתוחים
אבל מה שכן תבוא לביהמד בירמיהו ותראה מאות איש לא חסידי גור מתפללים, שותים, קפה מקצרים דרך וכו וכו
וגם ברלבח בזמנו היה אלפי אנשים שעשו בו מקומם ותפילתם קבע

מיהו יהודי

נושא שלא נקרא על ידי מיהו יהודי » 05 אוגוסט 2019, 15:37

ינקלביץ כתב:
05 אוגוסט 2019, 15:25
מחכים לתשובה!
משום שרק בהם יש קפה חופשי לאורך היממה

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 05 אוגוסט 2019, 16:43

למה, בבני ברק הרבה שטיבלאך פתוחים. נכון, בעיקר הוותיקים, אולי טוב שהצעירים ילמדו מהמבוגרים... בכל הבחינות

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 05 אוגוסט 2019, 16:48

יש איזה שטיבל בבני ברק שפתוח בהוראת נדמה לי הפני מנחם לאחר מעשה שהיה

ינקלביץ

נושא שלא נקרא על ידי ינקלביץ » 05 אוגוסט 2019, 17:21

עקיב'לה כתב:
05 אוגוסט 2019, 16:43
למה, בבני ברק הרבה שטיבלאך פתוחים. נכון, בעיקר הוותיקים, אולי טוב שהצעירים ילמדו מהמבוגרים... בכל הבחינות
במקרה ביקרתי לפני מס' חודשים בשיכון ה' (מקום המגורים שלך לשעבר) וחיפשתי בימ"ד לשבת ללמוד, והשטיבל בפא"י היה נעול (מהחלון ראו שנמצאים שם), והשטיבל ברח' שפירא [במקלט העירוני] היה פתוח.

חבקוק

נושא שלא נקרא על ידי חבקוק » 05 אוגוסט 2019, 18:07

מרן ראש ההמשלה, תביא את התוצאות של המשפט.
תודה רבה.

מנחם מנדל

נושא שלא נקרא על ידי מנחם מנדל » 05 אוגוסט 2019, 20:28

הפכו פה את מאיר פרוש לקדוש מעונה, עם כל הכבוד לאיש ויש לו זכויות רבות יש לו היסטוריה בעיתית מאוד עם ציות ונאמנות לגדולי ישראל . הזכרון הציבורי פה קצר, על מי הרב אלישיב קרא גולי'ק ?מי ציפצף ציפצוף ארוך על הרבי מבויאן שהיה מורו ורבו ? מי הבטיח לרבי מגור נאמנות וקיבל את המקום הראשון ברשימה לכנסת ולמחרת הבחירות אמר לרבי מגור ביי ביי ?
עכשיו אין לי ענין להעלות מהגורן והיקב את ההיסטוריה הבעיתית של פרוש אבל מכאן ועד להפוך אותו לגיבור ישראל וקדוש מעונה נו, נו, גם כיום אין לאיש אף סמכות שאפשר לומר שהוא ממושמע לה, אם בעבר האדמורים מערלוי וסאדיגורא זצ''ל היו הסמכות התורנית של שלומי אמונים , היום הערלוי רבי פרש מהמועצת ולא כ''כ מתערב בפוליטיקה. והסדיגורא רבי מיישר קו עם הגערער רבי כמעט בכל נושא, והסלונימער רבי מאז סיפור המכתב שהוא שלח לגערער רבי עם מאיר פרוש ועד היום לא הגיע לידי הגערער, קלט עם מי יש לו עסק והא מנהל את עניניו מעל ראשו, בקיצור יש לאיש זכויות רבות לצד היסטוריה בעיתית מאוד
אגב, אנקדוטה מענינת סיפר לי אחד מעוזרי החכי''ם באגודה, שבאחת מישיבות המועצת שעסקו בחוק הגיוס הציע אחד האדמורים לקרוא לליצמן לשאול אותו כמה שאלות בחוק התערב הגערער רבי ואמר ; יענקל לא מונח כ''כ בפרטים הקטנים שיקראו למאיר פרוש הוא בקי גדול בנושא'' אמר לי אותו עוזר, היה הלם בחדר, שהגערער יקרא למאיר פרוש !? מעשה שהיה.

רביזון

נושא שלא נקרא על ידי רביזון » 05 אוגוסט 2019, 20:50

את האמת, צריך ללמוד מכל חסידות את הדברים היפים שבה.
לדוגמא, הנושא של שטיבלעך, נכון שיש סיבה טובה לכך שבגור זה סגור, המבנה השטיבלי של גור הוא שונה ממקומות אחרים, וברוב המקרים חסידי גור חיים את השטיבל יותר מחסידים אחרים בבתי הכנסת והשטיבלך שלהם.
אבל אי אפשר לקחת מבעלז את היופי בכך שבכל מקום שהם מגיעים הם בונים מקום תפילה ולימוד, עם מקוה, ברוב פאר והדר, והציבור כולו נהנה מכך.

מנחם מנדל

נושא שלא נקרא על ידי מנחם מנדל » 05 אוגוסט 2019, 20:59

רביזון כתב:
05 אוגוסט 2019, 20:50
את האמת, צריך ללמוד מכל חסידות את הדברים היפים שבה.
לדוגמא, הנושא של שטיבלעך, נכון שיש סיבה טובה לכך שבגור זה סגור, המבנה השטיבלי של גור הוא שונה ממקומות אחרים, וברוב המקרים חסידי גור חיים את השטיבל יותר מחסידים אחרים בבתי הכנסת והשטיבלך שלהם.
אבל אי אפשר לקחת מבעלז את היופי בכך שבכל מקום שהם מגיעים הם בונים מקום תפילה ולימוד, עם מקוה, ברוב פאר והדר, והציבור כולו נהנה מכך.
מחזק את דבריך
אבל מענין אותי מאיפה ההקפידא הרבה שיש בבעלז שלעמוד התפילה ניגש רק היימישע
נוכחתי לא פעם לראות שעומד מנין שלם ומחכה לבעלזער חסיד שיגש, גם אם יש במנין אברכים חסידים,
יש קפידא שרק בעלזער'ס ניגשים, והם לא נותנים לפרעמדעס לגשת בשופו''א
לא בא לקנטר רק לתהות על טיבו של המנהג

סמל אישי של משתמש
אני פה
מסרו תודה: 24 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 05 אוגוסט 2019, 21:43

מאיר פרוש "ליטאי בנשמה"...פרוש זה ע"ש עדת הפרושים.

שלח תגובה