אשכול בעניני גור והמסתעף

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

שכל טוב
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 5 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 30 יולי 2019, 18:15

יוסי 1 כתב:
30 יולי 2019, 17:49
גערער'ס נחמדים מאוד, שלום, כל אחד בשמו הטוב (שכל "טוב", "טב"י ומעל כולם יהודאי) יבורך.

ישבתי באוטובוס שירד מירושלים בזמן השקיעה של כ"א תמוז האחרון, האוטובוס כמובן היה עמוס באברכים צעירים טהורי עיניים ולב.
הם דיברו כל הנסיעה מעל לקדקודי. ואלמלא גם הייתי חוסיד הייתי משתנק מצחוק למשמע הדיונים הקריטיים על מה הרב'ה עשה עם היד ב'ולירושלים עירך' ולמה הרים את קולו ב'ולמה אין מערבין בה דבש' וכו. לאחד היה דערהער שהמסר של 'מפני שהתורה אמרה' הוא מאוד חשוב. והשני רצה להשית אל לב כולם שישימו לב שאומרים מערבין בפתח ולא בקמץ.
פשוט. לא עניין אותם מה אני ושאר פרעמדע שישבו באוטובוס יגיבו על הדיון המעניין הזה. ובעצם, זה ורק זה, הכוח של גור על עוצמותיה הרבות המתוארות כאן. חוסר עניין מוחלט ב'מה יגידו'. יש חשש שהדיון שאתם משתתפים כרגע מפר את מאזן האימה הזה. היזהרו. לטובתכם.

רק שתי הערות חשובות על המורם מדבריכם:

א. ראש הממשלה המוכשר שלנו טוען שברלינר בסך הכול לא נכנע לדרישות המערכת, ומנגד הוא לא המיר את פיו של אד"ש. יכול להיות שהעובדות הן אחרות. אבל לגבי הנקודה הזו, שהמערכת אומרת רוצה ודורשת דברים שלאוו בהכרח מגיעים ברצונו של האדמו"ר, בהחלט יכול להיות נכון.
אתם לא הכחשתם את העובדה הבאה: אד"ש אמר לברלינר שיסתדר על הכסף עם מישהו, ואותו מישהו דרש ממנו לוותר על הבעלות.
יכול להיות שיש כאן תערובת נוספת של עוד עניינים. אבל בנידון דידן נקודה זו יכולה להיות דוגמא מובהקת לקצר בין המערכת לאמת, ולצערינו דברים כאלה קורים בכל יום בעוד כמה וכמה מקומות במגזר. וד"ל.

ב. השם הרע של הגערערס. התגובות שלכם נשמעות כמו טענות קוזק נגזל. אין כמעט יהודי טוב שלא יודע על מכריו או על עצמו מסכסוך מסויים על איך הם מתנהלים בכל מיני מקרים. רח"ל מהכללה, אבל יש לכך עוד סיבות חוץ מחוסר בהסברה (...) והיותם עיני העדה (...).
לדוגמא: הפוליטיקה הארצית: ליצמן הולך להיות סגן שר מכובד מאוד ועוד יהיה לגור את אליהו חסיד כח"כ, ואילו מאיר פרוש שדאג להביא את חב"ד ואת אלי ישי יהיה סגן שר תחת שר במקרה הטוב על ככל הנראה יותר קולות.
אז כלך לך ממסכנות ונרדפות ועדינות ואצילות וכו' וכו'.

כמובן שכל הנ"ל לא בא להשמיץ אי מי אישית או אפילו ציבורית. רק לשימת לב. ובנוסף לזאת: לא משנה לעצם העניין: אני עצמי, בניגוד לסביבה שלי, מאמין מאוד בהיותו של האדמו"ר מגור אחד מעיני העדה והיותו אחד המקומות של השראת השכינה שבדור.

ברלינר שמע דברים מפורשות שעליו לעשות כל מה שיתבקש מפי רוטנברג, היו בחדר עוד אנשים למעט ברלינר. תבין לבד איזה תכשיט הוא שרוצים להזיז אותו מהנהלת הקעמפ, דם היו צריכים להקיז עד שיאות 'להסכים' ( יענו הסכים, עוד הסכמה שכזו וגמרנו ) לתת את הקעמפ לבנים.
אגב, ככל שידוע לי, לפני תחילת כל המערכה, כשלראשונה הגיעו שליחי אד"ש בבקשה לעשות את הקעמפ לבנים, בכלל לא עניין אותם להעביר את ברלינר, אדרבה הוא ניהל טוב את הקעמפ ב-15 שנים האחרונות, לא היו תלונות נגדו אישית, הם רצו לעשות את השינוי הזה איתו ביחד.
רק ברלינר לא הסכים לבנות, בתחילה הציעו לו להישאר 'מלמעלה' לייעץ מהניסיון שלו וכדומה, אבל הוא זה שלא רצה להמשיך להיות בכלל מנהל, הוא גם לא טען שהוא הבעלים, דובר על לשלם לו פיצויי פרישה בשביל כל הכספים שהוא השקיע במקום גם, וניפרד כידידים.
רק ידידיו בחשו בקדירה, כאלה שכל מטרתם ושאיפתם זה להכשיל את האדמו"ר, הם פעלו בהכוונת אלקנה שראו עוד בקעה להתגדר בהם, כל הזמן שינה את עמדותיו ותביעותיו וחשבונותיו הכספיים, במטרה לגרור רגליים ולתקוע מקלות בגלגלי הקעמפ, וכאשר בסוף הוא עוד הבליח עם הרעיון שהוא בכלל הבעלים...

עניין ליצמן - חסיד, כבר היה די קרוב לסגירה שאת המקום התשיעי יקבל נציג צאנז, אך בתנאי שהוא לא יהיה תחת הוראות שלומי אמונים, פרוש סירב לכך ומנע מצאנז לקבל את המקום הזה, עדיף לו שהם יהיו משועבדים לו מאשר שיהיה להם מקום בכנסת... ואחרי זה גור אשמים.

אני ממש לא מת שגור יובילו פוליטית, זה תפקיד כפוי טובה שרק מביא הכפשות, לא כתוב בספרי החסידות שצריך להוביל מפלגה, אלא לעשות למען השם, ולצערנו במציאות המדינה החילונית בה אנו חיים ככה צריך לפעול למען השם.
אני מצביע ועובד בעת הבחירות כפי שאנו מצווים, לא בגלל ליצמן, ולא בגלל פרוש, אלא בגלל אד"ש, לא היה משנה לי בכלל למי יש מקום או לא.

יוסי 1
קיבל תודה: 1 פעם

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 30 יולי 2019, 18:25

הסכמתי איתך שאתה יכול להיות צודק
אני יאכל היום את אותה ארוחת ערב בין אם זה כך בין אם זה אחרת
רק ציינתי שזה לא מחוייב המציאות שבכל פעם בה יקרה סיפור כזה אז יצטרכו להגיד על בן אדם שהוא מחציף פנים בעזות מצח וכדו'

מוזר מאוד שמצד אחד פרוש שולט על צאנז ומצד שני גור הם בעלי הבית של הציבור להגיד לצאנז איך הם ינהלו את הפוליטיקה. יש כאן איזו סתירה.

לא דיברתי עליך ועל למה אתה עובד בבחירות, הראתי לך שהאצילות היא פנימית מאוד וממש לא חיצונית ונראית לעין.

ישר ישר

נושא שלא נקרא על ידי ישר ישר » 30 יולי 2019, 18:30

אני בכלל לא מבין איך האד"ש ניאות לקבל אצלו את ברלינר אחרי שעשה צחוק שנה שלימה מנציגיו,
עצם זה שהסכים לקבלו זה כבר גדלות ואתה עוד מחכה שאד"ש ידבר איתו יותר מאשר המינימום,
הרי כל עניין הקעמף הוא נטו למען אידישקייט באמריקא שהמון מחנכים לאוו דווקא מגור תומכים בזה וזה ידוע לכל,
מגיע טיפש ומנובל ומפריע לזה כי מחפש לעשות הון.

שכל טוב

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 30 יולי 2019, 19:29

יוסי 1 כתב:
30 יולי 2019, 18:25

מוזר מאוד שמצד אחד פרוש שולט על צאנז ומצד שני גור הם בעלי הבית של הציבור להגיד לצאנז איך הם ינהלו את הפוליטיקה. יש כאן איזו סתירה.
זה מינימום שאפשר לדרוש, אתה מקבל מאיתנו מקום אז על תהפוך את המקום הזה כשייך לשלומי אמונים.

רבי יוסי, אני לא מדבר אליך אישית אלא בכללי,
יש כזו תחושה של המשל הידוע על הפסוק תעיתי כשה עובד בקש, עם המגיפה ביער שהאשימו את הכבשה שאכלה קש וכו'.
בגור מצווה לפגוע, להיכנס בהם, מצפים מהם סטנדרטים כפולים מה שעובר בסלחנות מכל אחד אחר,
ראה, לצערנו כל החסידויות והליטאים עברו מחלוקת ומריבות אם זה בעבר ועד לתקופות שלנו מבעלזא ויז'ניץ ( המריבה של האב והבן )ופונוביץ' עד סטריקוב זוועהיל וגורדנה, וכו' וכו' מריבות שנשפכו בהם לא מעט דם.

גור האחרונה 'שהצטרפה' ל'טרנד' הזה, הוחזקנו באחדות מופתית במשך מעל מאה חמישים שנה, אגורת קרדיט לא מגיע לנו עבור זה. כולם שאך זה הניחו את חרבם הצידה יטיפו לנו מוסר בצדקנות וטהרנות מזוייפת 'אלימות' 'מחלוקת' ושאר סיסמאות.

כמה טענות ומענות היה על המודיע שבסך הכל נאלץ להיכנע לאיומים מחצרות אחרות, מסלונים שלא יאזכר את סלאנים, מבעלזא על מחנובקה, מביאלה על ביאלה בני ברק וכו', אבל שהמבשר ממשיך בדיוק באותו קוו, הוא לא מאזכר אף אחד שהמודיע לא יכול להזכיר, כי בסך הכל על כולם יש את אותם לחצים, שקט דממה, הם החברים הכי טובים, פרוש ? המבשר ? ממש משלנו !
כך בהתנהלות פוליטית כשגור - שמה לעשות היא חסידות הכי גדולה ומביא את המצביעים שלה ללא פקפוקים - היא סתם כוחנית, שתלטנית, על כל רחוב 'גונבת' שטיבל, אבל כל איזה מישהוא שיש לו בשבת מוצלחת 40 איש, לו מגיע שטח, עם מוסד, וכמעט חבר עירייה וכו' ברור כשמש.
על זה הדרך, אין לי כוח להמשיך לפרט ולהאריך.

כבר נטחנו ונשפכו ימות של דיו על כל העניין הזה מי זה פרוש, את מי הוא בדיוק מייצג וכו', אני שמח שזה נגמר באיזה מן סטטוס קוו, והעסק רגוע לבנתיים.
אבל שהוא יקבל את המקום התשיעי זה הרי ברור מאליו, מה השאלה בכלל, אבל שגור מוכנה להעביר את זה לצאנז וסך הכל דורשת שלא תשתייך לשלומי אמונים אלא תהיה עצמאית, זה לא. פה אתם "כוחנים" .

לכן, כמו סיפור זאב זאב, כאשר כבר יש כן מצב שגור מתנהגת לא בהגינות, כי אנו לא מושלמים, גם אנחנו עושים טעויות, אז גם מחאות צודקות לא נשמעות, כי האמינות נשחקה עד דק ולא נשארה ממנה כלום. אין בכלל רצון לשמוע. התחסנו מכל הביקורות והטיעונים שברובם צבועים, מתחסדים, בעלי סטנדרטים כפולים, ומגיעים בחלק גדול מאנשי שוליים ואתרי ביבין שכל מאוויהם זה לקרר את הציבור החרדי. לחבל בהצלחה שלנו מתוך קנאה וצרות עין.

0548sd
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 4 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 0548sd » 30 יולי 2019, 20:19

גור החוצפנים חושבים שמגיע להם 2 מנדטים מתוך 9 והם עושים טובה ונתנים לצאנז אחד הם הרי בסך הכל כ10 % מג כ25000 אלף קול ולגבי מאיר פרוש אם הוא מיצג את כל הקטנים הוא שוה כ20 % לפחת כי הרי כל ג הם בין 40 ל45 % חסידים וווזניץ ובעלז ביחד סה כ6% כ15000 קול ואם יש כמה חסדיות בינניות כמו צאנז באיון שרוצים לבד נציג בבקשה אבל מה הקשר של גור לזה שמאיר פרוש יסתדר לבד איתם ואם צאנז רוצים להיות ביחד אם מאיר פורש זוהי זכותם המלאה

רביזון

נושא שלא נקרא על ידי רביזון » 30 יולי 2019, 21:03

שכל טוב כתב:
30 יולי 2019, 19:29
יוסי 1 כתב:

זה מינימום שאפשר לדרוש, אתה מקבל מאיתנו מקום אז על תהפוך את המקום הזה כשייך לשלומי אמונים.

יש כזו תחושה של המשל הידוע על הפסוק תעיתי כשה עובד בקש, עם המגיפה ביער שהאשימו את הכבשה שאכלה קש וכו'.
בגור מצווה לפגוע, להיכנס בהם, מצפים מהם סטנדרטים כפולים מה שעובר בסלחנות מכל אחד אחר,
ראה, לצערנו כל החסידויות והליטאים עברו מחלוקת ומריבות אם זה בעבר ועד לתקופות שלנו מבעלזא ויז'ניץ ( המריבה של האב והבן )ופונוביץ' עד סטריקוב זוועהיל וגורדנה, וכו' וכו' מריבות שנשפכו בהם לא מעט דם.

גור האחרונה 'שהצטרפה' ל'טרנד' הזה, הוחזקנו באחדות מופתית במשך מעל מאה חמישים שנה, אגורת קרדיט לא מגיע לנו עבור זה. כולם שאך זה הניחו את חרבם הצידה יטיפו לנו מוסר בצדקנות וטהרנות מזוייפת 'אלימות' 'מחלוקת' ושאר סיסמאות.

כמה טענות ומענות היה על המודיע שבסך הכל נאלץ להיכנע לאיומים מחצרות אחרות, מסלונים שלא יאזכר את סלאנים, מבעלזא על מחנובקה, מביאלה על ביאלה בני ברק וכו', אבל שהמבשר ממשיך בדיוק באותו קוו, הוא לא מאזכר אף אחד שהמודיע לא יכול להזכיר, כי בסך הכל על כולם יש את אותם לחצים, שקט דממה, הם החברים הכי טובים, פרוש ? המבשר ? ממש משלנו !
כך בהתנהלות פוליטית כשגור - שמה לעשות היא חסידות הכי גדולה ומביא את המצביעים שלה ללא פקפוקים - היא סתם כוחנית, שתלטנית, על כל רחוב 'גונבת' שטיבל, אבל כל איזה מישהוא שיש לו בשבת מוצלחת 40 איש, לו מגיע שטח, עם מוסד, וכמעט חבר עירייה וכו' ברור כשמש.

כבר נטחנו ונשפכו ימות של דיו על כל העניין הזה מי זה פרוש, את מי הוא בדיוק מייצג וכו', אני שמח שזה נגמר באיזה מן סטטוס קוו, והעסק רגוע לבנתיים.
אבל שהוא יקבל את המקום התשיעי זה הרי ברור מאליו, מה השאלה בכלל, אבל שגור מוכנה להעביר את זה לצאנז וסך הכל דורשת שלא תשתייך לשלומי אמונים אלא תהיה עצמאית, זה לא. פה אתם "כוחנים" .

לכן, כמו סיפור זאב זאב, כאשר כבר יש כן מצב שגור מתנהגת לא בהגינות, כי אנו לא מושלמים, גם אנחנו עושים טעויות, אז גם מחאות צודקות לא נשמעות, כי האמינות נשחקה עד דק ולא נשארה ממנה כלום. אין בכלל רצון לשמוע. התחסנו מכל הביקורות והטיעונים שברובם צבועים, מתחסדים, בעלי סטנדרטים כפולים, ומגיעים בחלק גדול מאנשי שוליים ואתרי ביבין שכל מאוויהם זה לקרר את הציבור החרדי. לחבל בהצלחה שלנו מתוך קנאה וצרות עין.
תשמע, אתה בחורצ'יק טוב, נכון שלא אוהבים כאן גערערס, אבל אתה בהחלט מדבר לעניין.

שכל טוב

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 30 יולי 2019, 21:10

0548sd כתב:
30 יולי 2019, 20:19
גור החוצפנים חושבים שמגיע להם 2 מנדטים מתוך 9 והם עושים טובה ונתנים לצאנז אחד הם הרי בסך הכל כ10 % מג כ25000 אלף קול ולגבי מאיר פרוש אם הוא מיצג את כל הקטנים הוא שוה כ20 % לפחת כי הרי כל ג הם בין 40 ל45 % חסידים וווזניץ ובעלז ביחד סה כ6% כ15000 קול ואם יש כמה חסדיות בינניות כמו צאנז באיון שרוצים לבד נציג בבקשה אבל מה הקשר של גור לזה שמאיר פרוש יסתדר לבד איתם ואם צאנז רוצים להיות ביחד אם מאיר פורש זוהי זכותם המלאה
הינה שוב דוגמה למוסרנות והטהרנות שדורשים מגור מה שלא ידרשו מאף אחד אחר.
לויז'ניץ יש מקום. הם פחות מחצי מגור. זה מובן. אין מה לדבר. גם בעלזא בערך ככה. אבל שלגור שהיא כפול מהם יש 2 מקומות, שהשני מהם ספק ריאלי עם חוק נורווגי מורחב, זה לא ! עד כאן ! מה פתאום שגור תצליח.
מה אשמים אנחנו שאנו לא מפוצלים לחמש.... תגידו שזה לא פעמיים גור, זה גור + אליהו חסיד. לא יודע איזה שם, אז זה בסדר ? אז יהיה מותר לנו ?

בכל זאת הסכמנו לתת את המקום שלנו לצאנז, בתנאי שהם לא ינכסו את זה למתחרים הגדולים שלנו שלומי אמונים, ( שכל טיבה ואת מי היא מייצגת באמת אין כאן המקום לעסוק ) אלא סיעה עצמאית, סיעת צאנז. דרישה סופר לגטימית והגיונית, אתה מקבל מתנה אז על תהפוך את זה נגדי. אתה לא חייב, לא תרצה מקום בכנסת שום דבר לא קרה, הפסד שלך.

על עצם חלוקת המקומות במבוסס על בחירות פנימיות לפני חמישים שנה יש לי הרבה מה להשיג, וכאמור לעיל אני לא רואה את הגדולה בעירוב בין חסידות לפוליטיקה.
אבל שורה תחתונה אלו הם ההסכמים שאיך שהוא נתנו להתנהל תחת סוג של סטטוס קוו, אז משחקים בחוקים הקיימים שלגור יש מקום ראשון באגוד"י שמתחיל מחזרה גם בתשע וכו'.

שכל טוב

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 30 יולי 2019, 21:11

רביזון כתב:
30 יולי 2019, 21:03
שכל טוב כתב:
30 יולי 2019, 19:29
יוסי 1 כתב:

תשמע, אתה בחורצ'יק טוב, נכון שלא אוהבים כאן גערערס, אבל אתה בהחלט מדבר לעניין.
תודה רבה למחמאה !!

עקיב'לה
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 22 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 30 יולי 2019, 23:40

אתה אכן כותב מאוד יפה אבל לא בדיוק נכון.
נא ספור את כיתות א' בחיידרים הכלל חסידיים בבני ברק, ולעומתם את כיתות א' בחיידר גור בבני ברק, ואמור נא לי אם היחס בין מספר הנפשות מצדיק את המספר הגבוה של נציגי גור במועצה בבני ברק.
כבר ידוע מדורי דורות שלגור מגיע הכול ולשאר לא מגיע כלום. חיידר גור זה כמובן חלק מהחינוך העצמאי המתוקצב כולו ושאר החיידרים לא, חיידר חסידי ייאלץ להצטופף בקאראוונים או מבנים שכורים ולגור יש פתרונות להכל.
אני אישית שייך לחסידות שאת השטיבל שלה בבני ברק קנתה בכסף מלא גם את השטח וגם את המבנה, שטיבל מפוצץ שאין בו מקום לזוז, ולגור יש עודף שטיבלאך בבני ברק מידיעה ומי שחולק על כך מ ש ק ר
ברחוב שפירא הם כעת קיבלו שטיבל חדש ואין להם מה לעשות בו, בשיכון ה' היה ריק והעבירו לשם בכוח קבוצת צעירים, והרשימה ארוכה.
אז לבוא ולהתבכיין מגיע לנו 2 נציגים בכנסת מפאת הגודל שלנו, משהו זז לכם?
הבה נספור את כמות הילדים בכיתות א' בכל הארץ של החסידויות שאם תרצו ואם לא, מיוצגים ע"י שלומי אמונים, ותראו שהם עולים עליכם פי כמה וכמה (ירושלים בני ברק ביתר בית שמש מודיעין אלעד צפת ועוד ועוד)

שכל טוב

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 31 יולי 2019, 00:35

עקיב'לה כתב:
30 יולי 2019, 23:40
אתה אכן כותב מאוד יפה אבל לא בדיוק נכון.
נא ספור את כיתות א' בחיידרים הכלל חסידיים בבני ברק, ולעומתם את כיתות א' בחיידר גור בבני ברק, ואמור נא לי אם היחס בין מספר הנפשות מצדיק את המספר הגבוה של נציגי גור במועצה בבני ברק.
כבר ידוע מדורי דורות שלגור מגיע הכול ולשאר לא מגיע כלום. חיידר גור זה כמובן חלק מהחינוך העצמאי המתוקצב כולו ושאר החיידרים לא, חיידר חסידי ייאלץ להצטופף בקאראוונים או מבנים שכורים ולגור יש פתרונות להכל.
אני אישית שייך לחסידות שאת השטיבל שלה בבני ברק קנתה בכסף מלא גם את השטח וגם את המבנה, שטיבל מפוצץ שאין בו מקום לזוז, ולגור יש עודף שטיבלאך בבני ברק מידיעה ומי שחולק על כך מ ש ק ר
ברחוב שפירא הם כעת קיבלו שטיבל חדש ואין להם מה לעשות בו, בשיכון ה' היה ריק והעבירו לשם בכוח קבוצת צעירים, והרשימה ארוכה.
אז לבוא ולהתבכיין מגיע לנו 2 נציגים בכנסת מפאת הגודל שלנו, משהו זז לכם?
הבה נספור את כמות הילדים בכיתות א' בכל הארץ של החסידויות שאם תרצו ואם לא, מיוצגים ע"י שלומי אמונים, ותראו שהם עולים עליכם פי כמה וכמה (ירושלים בני ברק ביתר בית שמש מודיעין אלעד צפת ועוד ועוד)
הינה מדד חדש כמות ילדים בכיתה א'. טוב איך אפשר להתווכח עם נתון כזה...
וגם,הטעות הישנה שכל מי שלא גור בעלזא ויז'ניץ אוטומטי שייך לפרוש, זה ממש לא נכון. אתן לך דומגה חסידות כמו דארג, מודז'יץ באיאן, ויז'ניץ מרכז, אין לי כעת הפנאי לעשות רשימה מפורטת אינם שייכים לשלומי אמונים.
אני חוזר על המשוואה בין ויז'ניץ ובעלזא שלמנדט שלהם אף אחד לא טוען, כאילו וזה הכי טבעי בעולם, ולגור אתה סופר תלמידי כיתה א'...

להגיד שאני מבסוט מצורת חלוקת המקומות באגוד"י ובכלל ביהדות התורה. חד משמעית לא. אני חושב שזה לא משקף, וזה בנוי על הסכמים ישנים שכולם מפחדים לגעת בהם גם כשכולם מבינים שזה לא רלוונטי בעצם לימנו שעבר אליהם הקלח.
אבל 'ארון ישן לא מזיזים'. כי האלטרנתיבה גרועה פי מאה. ראה לדוגמה מה שקורה בבית היהודי שהתחילו עם פריימריז, נהיה מהם נחילים נחילים, רסיסים על גבי רסיסים, שבנס עצום קבלו הזדמנות שנייה להתאחד, אבל כעת איבדו את החלק של עוצמה שבטורם כעת יפסידו מנדטים לפח...
הלוואי והיינו מוצאים שיטה הגונה ואמיתית לסדר את הרשימות בצורה שתשתף את הציבור וישקף את הגוון וההרכב, וכמובן שתישאר לאחר הכל מפלגה חרדית מאוחדת נאמנה לדרך ללא סייג, בהכוונת גדולי התורה.
כל עוד אין לי ולך שיטה כזו, אין לנו ברירה אלא להיצמד לסטטוס קוו הישן של צילום מצב מבחירות פנימיות של תשל"ו. לא זורקים מיים מלוכלכים כל עוד אין לך נקיים.
אגב, אני לא לגמרי בטוח שפרוש יחזיק את המקום שלו עם תהיה שיטה שתדע למפות את הייצוג של כל אחד במדיוק. החסידיות הקטנות כבר לא כאלה קטנות והם ממש לא בכיס שלו, הם לאט לאט נהיים עצמאיים.
מועצת הקהילות שפעלה יפה מאוד, במיוחד בבחירות האחרונות, הוא לדעתי סנונית מוצלחת ראשונה לנסות למפות יותר נכון כוחו האלקטוריאלי של כל קבוצה, והלוואי ומזה תצמח השינוי המתבקש.

סתם שתידע לך, רוב השטיבלאך של גור בבני ברק במיוחד הוותיקים גם הוקמו בכסף מלא, הם נמצאים בדירות בדרך כלל שנקנו בידי המייסדים, כמות בתי החסידים שהתקבלו מהעירייה הם מעטים ייחסית, ראיתי פעם רשימה מפורטת והייתי די בהלם מההבדל בין התדמית הגרועה למציאות.
גם כאן משחק הבדל השיווק, הרי זה שלדוגמה סטרופקוב חייב לקבל שטח זה ברור. סטריקוב וקוידינוב גם כן. ספינקא רמת אהרן בוודאי. הרי זה חוג יפה עם אדמו"ר מוערך ואיך יעלה על הדעת שלא ניתן להם בעיר התורה והחסידות מגרש.
אבל תעשה חשבון כמה אנשים מתפללים שמה וכמה מתפללים בשטיבל של גור, תבין שבעצם זה אותו דבר. רק חבל שקוראים להם גור א' וגור ב' ולא לכל שטיבל שם חדש חניכי ישיבות פולין וכן הלאה....
את השמות שציינתי זה רק לדגומה וממש לא ממציאות. ייתכן וכל השמות דלעיל לא קיבלו ולא דורשים כלום, אני מתכוון לרעיון שלא חסר כאלה במעמדם שכן קיבלו ועיניהם צרה בגור.
את הטענה על הבאת צעירים בשטיבלך מבוגרים איני מצליח לרדת לסוף דעתך מה בדיוק הבעיה בכך ? במקום שנריב על עוד איזה שטח ממקסמים את הקיים. היית צריך לשמוח בכך. אבל כאמור אין הרבה הגינות בהתקפות עלינו.
ושוב פעם אתה משלב את 'הכוח' שהעבירו צעירים, מה כוח ואיזה כוח, מאז ומתמיד זה עבד ככה שקבוצות אברכים נכנסים לשטיבלך מתבגרים שזקוקים לדם צעיר או כאלה שהתרוקנו לעולם האמת, אין מספיק שטיבלך הציבור גדול וזה פיתרון ישן נושן שעובד. (לא כל אברך מרוצה מכל שטיבל - בשום חוג ומקום - אבל זה מה יש ואסור להתפנק).
כשהייתי אברך צעיר, עברו אלי שנים רבות בשטיבל מרכזי מפוצץ עד אפס מקום, עד שב"ה היה שטיבל של מבוגרים שהסכימו להכניס את הקבוצה שלנו, זו הייתה ישועה גדולה !

מיהו יהודי
קיבל תודה: 8 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מיהו יהודי » 31 יולי 2019, 10:11

שכל טוב כתב:
31 יולי 2019, 00:35
עקיב'לה כתב:
סתם שתידע לך, רוב השטיבלאך של גור בבני ברק במיוחד הוותיקים גם הוקמו בכסף מלא, הם נמצאים בדירות בדרך כלל שנקנו בידי המייסדים, כמות בתי החסידים שהתקבלו מהעירייה הם מעטים ייחסית, ראיתי פעם רשימה מפורטת והייתי די בהלם מההבדל בין התדמית הגרועה למציאות.
ישבתי על הטענה הזאת עם חסיד גור ולהלן התוצאות:

אברבנאל - פרדס כץ - שטח שכור בתוך תלמוד תורה
אור החיים - שטח פרטי
בית ישראל חיים - הקצאה
בית ישראל פא"י - גור - שטח פרטי (נקנה מפא"י)
בית מדרש קוצק - שטח פרטי
בלוי 5 - שטח פרטי (דירה)
דסלר 8 - שטח פרטי (עם חריגות בניה...)
הושע הנביא - שטח פרטי
חידה"ר - הקצאה
חפץ חיים - שטח פרטי (דירה)
יהודה הלוי - שטח פרטי (נקנה מהמזרחי)
יונה הנביא - הקצאה
מהרש"ל - שטח פרטי
מימון "חסדי יצחק" (שד"ל) - שטח פרטי
מרכז - שטח פרטי
משה יוסף - הקצאה
נוה אחיעזר - שטח פרטי
קול הדף - שטח פרטי (שכור)
קרית הרצוג - שטח פרטי
ר' יהושע - שטח פרטי
רבנו תם - שטח פרטי
רמת אהרן - לא ברור
רש"י - שטח פרטי
שטרסר - שטח פרטי
שכון ה' - שטח פרטי

ס"ה:

25 שטיבלך. מתוכם 4 נתקבלו בחינם (הקצאה...)
ומדובר בקהילה של 2300 משפחות.

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 31 יולי 2019, 11:35

על כל היתר אני לא יודע. אבל על השטיבל בשיכון ה' שיושב בתוך מבנה של פא"י אני יודע שזה אכן שטח פרטי אבל לא של גור

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 31 יולי 2019, 11:36

רחוב שפירא - מקלט עירוני

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 31 יולי 2019, 11:43

אף אחד לא טוען שלגור כחסידות הכי גדולה לא מגיע לה הקצאות ושטחים, ואין מה להסיט את העניין עכשיו לוויכוח עקר זה. אבל לי כצופה מן הצד שפעם התגורר בבני ברק הנשלטת פוליטית ע"י גור ואין בה לשלומי אמונים כוח פוליטי עם שיניים, אתן לכם דוגמא מה האינטרס של כל אחד כלל חסידי שיהיה לשלמי אמונים כוח פוליטי משמעותי, כפי היחס המספרי של מי שהיא מייצגת: לבת שאינה חסידת גור או וויזניץ אלא כלל חסידית אין לה בתי ספר וסמינרים נורמליים ללמוד בהם. המוסדות המרכזיים הם של גור (כמובן של המדינה והעירייה, אבל גור קיבלו אותם, והניהול של גור) והם עושים בעיות לא פשוטות לציבור החסידי אפילו ממשפחות הכי טובות, בעוד שכל בנות גור אפילו ממשפחות כאלו ואחרות, כולן מסודרות.
את הבעיה הזו אין בירושלים בית שמש ביתר אלעד ועוד שבהם הציבור הכלל חסידי מיוצג בצורה הוגנת וצרכיו מסופקים כדבעי, כמובן לא על חשבון גור, אבל בבני ברק שרק גור שולטת - זה המצב.
מאז שעברתי לעיר אחרת ראיתי עד כמה זה נכון.

רביזון

נושא שלא נקרא על ידי רביזון » 31 יולי 2019, 11:56

עקיב'לה, אתה צריך להיות קצת יותר הוגן.
טענת לו על השטיבלך של גור (שגם אני הייתי שותף לטענה), ואז הביאו לך פרטים מדוייקים על כמות ההקצאות של השטיבלך, שאם זה נכון, אני מופתע ברמה מטורפת, לא הייתי מאמין - ועדיין קשה לי להאמין - שזה כך.
אתה לא יכול כעת שלא להתייחס לכך, ולחפש נישה אחרת של טענות עבור מאיר פורוש.
אם זה נכון, אם כן, הטענות נגד גור הם ממש עניין של תדמית ולא מתקרבות למציאות.
תבדוק אם הוא צודק, ואם כן, סביר להניח שגם הטענות הנוספות הם לא בדיוק....

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
נתן תודה: 69 פעמים
קיבל תודה: 44 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 31 יולי 2019, 12:02

באשדוד יש להם את רוב השטיבל'עך מהעירייה, אבל שמה למיטב ידיעתי כולם קיבלו מהעירייה.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

שכל טוב

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 31 יולי 2019, 12:13

רביזון כתב:
31 יולי 2019, 11:56
עקיב'לה, אתה צריך להיות קצת יותר הוגן.
טענת לו על השטיבלך של גור (שגם אני הייתי שותף לטענה), ואז הביאו לך פרטים מדוייקים על כמות ההקצאות של השטיבלך, שאם זה נכון, אני מופתע ברמה מטורפת, לא הייתי מאמין - ועדיין קשה לי להאמין - שזה כך.
אתה לא יכול כעת שלא להתייחס לכך, ולחפש נישה אחרת של טענות עבור מאיר פורוש.
אם זה נכון, אם כן, הטענות נגד גור הם ממש עניין של תדמית ולא מתקרבות למציאות.
תבדוק אם הוא צודק, ואם כן, סביר להניח שגם הטענות הנוספות הם לא בדיוק....
רבי רביזון אני שמח שאתה הוגן !
את כל הטענות לפחות רובם ניתן לקלף אחד לאחד, רק כאמור אין הסברה, או שלא רוצים לשמוע.
כעת הוא עבר לסמינרים, אנחנו אשמים שב"ב אין לכלל חסידי סמינר... יאללה נקסט.

הפרינציף המרכזי הוא כפי שכתבתי :
בגור מצווה לפגוע, להיכנס בהם, מצפים מהם סטנדרטים כפולים מה שעובר בסלחנות מכל אחד אחר.
נערך לאחרונה על ידי שכל טוב ב 31 יולי 2019, 12:14, נערך פעם 1 בסך הכל.

שכל טוב

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 31 יולי 2019, 12:14

מיהו יהודי כתב:
31 יולי 2019, 10:11
שכל טוב כתב:
31 יולי 2019, 00:35
עקיב'לה כתב:
ישבתי על הטענה הזאת עם חסיד גור ולהלן התוצאות:

אברבנאל - פרדס כץ - שטח שכור בתוך תלמוד תורה
אור החיים - שטח פרטי
בית ישראל חיים - הקצאה
בית ישראל פא"י - גור - שטח פרטי (נקנה מפא"י)
בית מדרש קוצק - שטח פרטי
בלוי 5 - שטח פרטי (דירה)
דסלר 8 - שטח פרטי (עם חריגות בניה...)
הושע הנביא - שטח פרטי
חידה"ר - הקצאה
חפץ חיים - שטח פרטי (דירה)
יהודה הלוי - שטח פרטי (נקנה מהמזרחי)
יונה הנביא - הקצאה
מהרש"ל - שטח פרטי
מימון "חסדי יצחק" (שד"ל) - שטח פרטי
מרכז - שטח פרטי
משה יוסף - הקצאה
נוה אחיעזר - שטח פרטי
קול הדף - שטח פרטי (שכור)
קרית הרצוג - שטח פרטי
ר' יהושע - שטח פרטי
רבנו תם - שטח פרטי
רמת אהרן - לא ברור
רש"י - שטח פרטי
שטרסר - שטח פרטי
שכון ה' - שטח פרטי

ס"ה:

25 שטיבלך. מתוכם 4 נתקבלו בחינם (הקצאה...)
ומדובר בקהילה של 2300 משפחות.
יפה מאוד ! כל הכבוד לרשימה הזו.

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 31 יולי 2019, 12:23

עניתי על כך והייתי הוגן. אין לי נסח טאבו של אף אחד מהם ורק על אלו שהכרתי מהעבר שהייתי גר באיזור אני יודע ואת זה כתבתי.
שיכון ה' שהוא קורא לו שטח פרטי - זה שטח של פא"י ושלא יספר לי סיפורים. (מבנה של פאי והם משתמשים בחלק ממנו) ורחוב שפירא זה מקלט עירוני גדול ומבנה מעליו - שטח עירוני מובהק.
מה שכתבתי מקודם היא לא טענה נגד גור, היא טענה בעד שהחסידויות צריכות להיות מיוצגות בכוח פוליטי חזק, ובמקומות שזה קורה, למרות שזה ''מאיר פרוש'' אבל לאו דווקא, (אין לי שום עניין בו ואני דווקא נשארתי עם המודיע ולא עברתי להמבשר. עניין של טעם) הרי שהצרכים של הציבור הענק הזה מסופקים כמו שצריך. מה לעשות וזו המציאות?
בוודאי שאין ספק שזה בסדר שגור מקבלת הכל על טס של כסף, אם יש להם יכולת לדאוג לעצמם אז למה לא. אני רק תוהה מדוע פתאום נסתרת תבונתם כשההמון הדומם מחפש גם הוא לקבל את המגיע לו. אני בטוח שהרב יוסי דייטש או הרב ישראל פרוש או הרב מאיר רובינשטיין או כל מי אחר שמייצג מתוקף שליחותו את הכלל חסידי, הוכיחו שאת העניינים של החסידויות שאינם גור בעלזא ווייזניץ - הם מטפלים בהם בצורה הרבה יותר הוגנת ויעילה.
ועדיין אף אחד לא ענה לי מדוע גור מתעקשת לקבל 2 חברי כנסת ובדרך לעצבן את כל השאר שהם רוב ברור. נסתרה מבינתי.

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 31 יולי 2019, 12:26

יאללה נעקסט תגיד לחברים שלך מהשטיבל. אני לא באתי בטענות לגור למה לנו אן סמינרים, אני רק מסביר מה הרצון של הציבור החסידי שהוא הרוב, לקבל ייצוג פוליטי עם שיניים כדי שגם הם יקבלו את המגיע להם. זה הכל. ''יאללה נעקסט'', ככה אומרים שהגור עולה למוח?

מיהו יהודי

נושא שלא נקרא על ידי מיהו יהודי » 31 יולי 2019, 12:33

עקיב'לה כתב:
31 יולי 2019, 12:23
עניתי על כך והייתי הוגן. אין לי נסח טאבו של אף אחד מהם ורק על אלו שהכרתי מהעבר שהייתי גר באיזור אני יודע ואת זה כתבתי.
שיכון ה' שהוא קורא לו שטח פרטי - זה שטח של פא"י ושלא יספר לי סיפורים. (מבנה של פאי והם משתמשים בחלק ממנו) ורחוב שפירא זה מקלט עירוני גדול ומבנה מעליו - שטח עירוני מובהק.
שיכון ה' - זהו שטח שלא התקבל בהקצאה עירונית עבור גור, אלא נקנה על ידם מפא"י.
רחוב שפירא - לא מכיר, לא מופיע ברשימה.

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 31 יולי 2019, 12:42

אני הייתי לפני שנים רבות מתפלל בפא"י ולא ידוע לי שהייתה מכירה כזו. אבל יכול להיות. לי זה לא נראה.
אין לאף אחד שום דבר נגד גור כמו שמורינו שכל טוב אוהב להתקרבן. חפשו כאן בהיסטוריה אם בכל התקופה האחרונה הבעתי איזו דעה על כל הפוליטיקה שם. אני יכול להעיד שהתפללתי בליבי להקב"ה שהעניין הזה יירגע כי זה לא נעים. אני מטבעי אוהב את כל החסידויות ובוער בי כבוד החסידות. אכן, לדעתי, ההתנהגות הפוליטית של גור לטעמי אינה נבונה. ואני אומר כאן בפעם המי יודע כמה. לגור צריך שיהיה לה אינטרס שכל הציבור החסידי יהיה מיוצג כמו שצריך. המשאבים העירוניים והתקציבים אינם מוגבלים, אלו כספי מדינה, וכשיש לכולם זה טוב לכולם.
אז בא לכאן מישהו וכביכול ''כועס''. מה אני מאשים את גור בכך שאין לכלל חסידי סמינרים. אינו ראוי לתשובה בכלל, אבל כדי שלא יבינו לא נכון את דבריי. אני מאשים את כל מי שאינו מכיר בנחיצות העניין שהרוב הדומם הכלל חסידי יהיה מיוצג בכוח פוליטי חזק כדי שהאינטרסים שלו יהיו מיושמים על הצד הטוב ביותר.

שכל טוב

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 31 יולי 2019, 12:46

כמה שידוע לי יש בב"ב נציגות כלל חסידית לא מבוטלת, ובא אליהם בטענות עם לדעתך אתם מקופחים. לענ"ד אתם ממש לא מקופחים, אי אפשר לספק לכל חצר ותת חצר את מבוקשו רק כי הוא חסידות נוספת. בסך הכללי, תעשה חשבון תראה שהכלל חסידי קיבל הרבה יותר מגור. רק אנחנו כחסידות אחת אולי קיבלה הכי הרבה, וכבר עמדתי על כך, שחבל שלא פיצלנו את זה ל-30 שמות, אולי ככה זה היה 'עובר מסך' יותר יפה.
גם לנו יש בלא מעט מקומות מבנים בקראוונים.

יאללא נקסט, כי מחפשים מתחת לאדמה לשמר את העויינות הזו נגדנו, כי נראה שיש כאלה שבלי לתעל את התסכולים לעבר 'המוצלח הגדול' גור אין לו זכות קיום, משהוא כמו שנתניהו עושה בהצלחה לחפות על כל מגרעותיו בהפיכת כל מתנגדיו 'כשמאל'.
התחלנו בעניין הגר"ש אלתר, עברנו לשיטבלך, וכעת זה סמינרים.

בזה אני מסכים איתך, שיש אינטרס לכל אחד שייוצג פוליטית כמה שיותר טוב, מה לעשות בעלמא דשיקרא שאנו חיים בא זה הדרך להתפתח, אבל אני לא בטוח שפרוש הוא המייצג הנכון בשבילכם, כי פרוש כבר הוכח שהוא נאמן בעיקר לפרוש.
לא מעט חסידויות שבעבר נחשבו לקטנות, במשך השנים גדלו, כמו צאנז, באיאן, קרלין, סלונים, ועוד ועוד, ופחות מרגישות מחוייבות למשפחת פרוש שבמקורה בכלל הייתה סיעה ליטאית ירושלמית.
כמו כל ראשי העיר שציינת עושים את תפקידם נאמנה גם לאלה שאינם מקהל בוחריהם הטבעיים, ככה נציגי הציבור של גור פועלים עבור כולם, ליצמן עוזר ועזר ויעזור לכולם, ראשי העיר ב"ב זייברט גם כן, אין להם בכלל מה ללכת ללמוד מאחרים בעניין הזה, אולי להפיך.

מיהו יהודי

נושא שלא נקרא על ידי מיהו יהודי » 31 יולי 2019, 12:52

מיהו יהודי כתב:
30 יולי 2019, 11:03
שכל טוב כתב:
30 יולי 2019, 09:51

כאמור זה סוג וויכוחים שאינם נגמרים, בלי נדר כשיתאפשר לי אעלה את זה.
לא אכנס לים ה"עובדות" שתיארת.

אני ממתין לראות את הצוואה, ואחרי זה נמשיך.

יש לך אתגר! או שאני אאבד את האמינות, או שאתה...
תזכורת!!!

שכל טוב

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 31 יולי 2019, 13:02

מיהו יהודי כתב:
31 יולי 2019, 12:52
מיהו יהודי כתב:
שכל טוב כתב:

תזכורת!!!
אני מציע לך לא לחכות יותר מידי, כי בפעם הבא שאני אהיה במקום בו אני יודע שצילום הצוואה הזו נמצאית, הנושא הזה כבר מזמן יפסיק לעניין אותנו....

חבקוק
נתן תודה: 7 פעמים
קיבל תודה: 6 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חבקוק » 31 יולי 2019, 14:31

עקיב'לה כתב:
31 יולי 2019, 12:42
אני הייתי לפני שנים רבות מתפלל בפא"י ולא ידוע לי שהייתה מכירה כזו. אבל יכול להיות. לי זה לא נראה.
אין לאף אחד שום דבר נגד גור כמו שמורינו שכל טוב אוהב להתקרבן. חפשו כאן בהיסטוריה אם בכל התקופה האחרונה הבעתי איזו דעה על כל הפוליטיקה שם. אני יכול להעיד שהתפללתי בליבי להקב"ה שהעניין הזה יירגע כי זה לא נעים. אני מטבעי אוהב את כל החסידויות ובוער בי כבוד החסידות. אכן, לדעתי, ההתנהגות הפוליטית של גור לטעמי אינה נבונה. ואני אומר כאן בפעם המי יודע כמה. לגור צריך שיהיה לה אינטרס שכל הציבור החסידי יהיה מיוצג כמו שצריך. המשאבים העירוניים והתקציבים אינם מוגבלים, אלו כספי מדינה, וכשיש לכולם זה טוב לכולם.
אז בא לכאן מישהו וכביכול ''כועס''. מה אני מאשים את גור בכך שאין לכלל חסידי סמינרים. אינו ראוי לתשובה בכלל, אבל כדי שלא יבינו לא נכון את דבריי. אני מאשים את כל מי שאינו מכיר בנחיצות העניין שהרוב הדומם הכלל חסידי יהיה מיוצג בכוח פוליטי חזק כדי שהאינטרסים שלו יהיו מיושמים על הצד הטוב ביותר.
אני לא יודע מה אתה יודע אבל אני אענה לך מה שאני יודע:
סמינר חסידי שנמצא בשיכון ה' היה נקרא סמינר ברמה גבוהה מכל הבחינות (עד כדי שסמינר גור רבו לקבל בנות טובות מהחסדויות האחרות ושלא ילכו לסמינר חסידי)
עד שקרה מה שקרה וההנהלה התחלפה וכמובן איכות הסמינר ירדה.
אז לסיכום: לא שאין מענה לבנות הכלל חסדיות אלא שהסמינר חסידי לא ברמה בשבילם, נו אז מי אשם בסיפור? הגערעס?

חבקוק

נושא שלא נקרא על ידי חבקוק » 31 יולי 2019, 14:42

עקיב'לה כתב:
31 יולי 2019, 12:42
אכן, לדעתי, ההתנהגות הפוליטית של גור לטעמי אינה נבונה. ואני אומר כאן בפעם המי יודע כמה. לגור צריך שיהיה לה אינטרס שכל הציבור החסידי יהיה מיוצג כמו שצריך. המשאבים העירוניים והתקציבים אינם מוגבלים, אלו כספי מדינה, וכשיש לכולם זה טוב לכולם.
ההתנהגות הפוליטית של גור לא יכולה להיות טובה בגלל הפולניות שבה.
הם לא יודעים ליחצן את עצמם. ליצמן: "ככה הרבי שלי אמר לעשות" למי אמר את המשפט הזה? לחברי כנסת! לא בשטיבלך. זה תשובה? לא פלא שליברמן הוציא פניה לאחיו ואמר להם: "אם אתם רוצים שהרבי מגור יורה לכם מה לעשות תצביעו ליכוד" נו בטח. אפשר להבין מה הקשר להכניס אדמור לפוליטקה?

סוג האנשים שלא מעניין אותם מה אומרים עליהם ומה חושבים עליהם (לטוב ולמוטב)
בפוליטקה אתה צריך לגעת לדבר, לחייך, לענות תשובות, להיות ציני לפעמים לא להיות קוצקאי את זה תשאיר בשטיבל.

כתבת: וכשיש לכולם זה טוב לכולם. משפט נכון רק לא מציאותי. בחיים הגשמיים שלנו כל אחד דואג לעצמו (ברוחניות הפוך אבל זה לא הנושא.)
אז מאד מובן שהגערס יקחו לעצמם "חטוף ואכול" ולחסדיות האחרות היותר קטנות או שפרוש ייצג אתכם או שהגיע הזמן שיחליפו את ליצמן פרוש וגפני ואת מקומם יחליפו הטובים מהם.

חבקוק

נושא שלא נקרא על ידי חבקוק » 31 יולי 2019, 14:43

שכל טוב כתב:
31 יולי 2019, 13:02
מיהו יהודי כתב:
31 יולי 2019, 12:52
מיהו יהודי כתב:
שכל טוב כתב:

תזכורת!!!
אני מציע לך לא לחכות יותר מידי, כי בפעם הבא שאני אהיה במקום בו אני יודע שצילום הצוואה הזו נמצאית, הנושא הזה כבר מזמן יפסיק לעניין אותנו....
בשביל הסקרנות שלי, תגיד לי איפה ראית ואלך בלנ"ד לחפש שם.

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה
נתן תודה: 8 פעמים
קיבל תודה: 2 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 31 יולי 2019, 15:03

גאליציאנער כתב:
31 יולי 2019, 12:02
באשדוד יש להם את רוב השטיבל'עך מהעירייה, אבל שמה למיטב ידיעתי כולם קיבלו מהעירייה.
למיטב ידיעתי רוב השטיבלאך של כולם התקבלו בהקצאה ואין לגור איזה יתרון

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה
נתן תודה: 8 פעמים
קיבל תודה: 2 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 31 יולי 2019, 15:08

עקיב'לה כתב:
מה שכתבתי מקודם היא לא טענה נגד גור, היא טענה בעד שהחסידויות צריכות להיות מיוצגות בכוח פוליטי חזק, ובמקומות שזה קורה, למרות שזה ''מאיר פרוש'' אבל לאו דווקא, (אין לי שום עניין בו ואני דווקא נשארתי עם המודיע ולא עברתי להמבשר. עניין של טעם) הרי שהצרכים של הציבור הענק הזה מסופקים כמו שצריך. מה לעשות וזו המציאות?
בוודאי שאין ספק שזה בסדר שגור מקבלת הכל על טס של כסף, אם יש להם יכולת לדאוג לעצמם אז למה לא. אני רק תוהה מדוע פתאום נסתרת תבונתם כשההמון הדומם מחפש גם הוא לקבל את המגיע לו. אני בטוח שהרב יוסי דייטש או הרב ישראל פרוש או הרב מאיר רובינשטיין או כל מי אחר שמייצג מתוקף שליחותו את הכלל חסידי, הוכיחו שאת העניינים של החסידויות שאינם גור בעלזא ווייזניץ - הם מטפלים בהם בצורה הרבה יותר הוגנת ויעילה.
ועדיין אף אחד לא ענה לי מדוע גור מתעקשת לקבל 2 חברי כנסת ובדרך לעצבן את כל השאר שהם רוב ברור. נסתרה מבינתי.
גור חוץ מבני ברק וירושלים לא מתגוררים כמעט במקומות של כלל החסידויות
כך שבמקומות שהם מתגוררים הם הרוב ואוטומטי הם תמיד מקבלים הראשונים
וגם תקח דוגמה את ירושלים שם אין שום טענה ששלומי אמונים תמיד בראש וכו' וכו
ולכן גם בבני ברק הם תמיד הראשונים לפי ההסכם שכבר הוזכר פה
אולי תהיה כזה אופציה ששלומי אמונים יקבלו תפקיד ראשון ובירושלים ירדו למקומות נמוכים
אתה מבין שזה לא יהיה כמו שכבר כתבו פה

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 31 יולי 2019, 15:15

למה אתה חושב שגור בבני ברק וירושלים הם הרוב?

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 31 יולי 2019, 15:17

ר' חבקוק אולי תספר לי מה קרה לסמינר החסידי בשיכון ה', אני כבר לא מהאיזור אבל גם אני הבנתי שזה כבר לא מה שהיה משום מעשה שהיה והתחלפה ההנהלה. מה היה שם?

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
נתן תודה: 69 פעמים
קיבל תודה: 44 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 31 יולי 2019, 15:30

ירושלים של מעלה כתב:
31 יולי 2019, 15:08
עקיב'לה כתב:
אולי תהיה כזה אופציה ששלומי אמונים יקבלו תפקיד ראשון ובירושלים ירדו למקומות נמוכים
שכחת כנראה את אשדוד ובית שמש, חיפה וקרית גת [שרק פה הם היו בעבר לבד]...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 31 יולי 2019, 18:20

גאליציאנער כתב:
31 יולי 2019, 12:02
כל מי שקיבל, קיבל מהעירייה. נכון מאוד.

אני אשדודי לשעבר ואני מעיד שרק לחסידות אחת יש שם שטיבל בנוי. והוא מגיע מהקצאה שהושגה כמעט בדם.

(חוץ מבעלז גור וויזניץ')

אגב, גם המוסדות באותו יחס.

חבקוק

נושא שלא נקרא על ידי חבקוק » 31 יולי 2019, 18:25

עקיב'לה כתב:
31 יולי 2019, 15:17
ר' חבקוק אולי תספר לי מה קרה לסמינר החסידי בשיכון ה', אני כבר לא מהאיזור אבל גם אני הבנתי שזה כבר לא מה שהיה משום מעשה שהיה והתחלפה ההנהלה. מה היה שם?
הרבנית מסטריקוב היתה מנהלת והיא עשתה את הסמינר פרומער אבל כנראה שלכמה מהצוות זה לא מצא חן אז היא הלכה משם הגיעה חדשה וזהו.
(פרטים מדיוקים מה, מי ואיך אני לא יודע.)
(אגב זה באמת מצחיק שההורים רוצים שהבן/בת ילמדו במוסדות חזקים אבל שלא יהיו כ"כ חניוקים... בעידן העכשווי זה לא כ"כ נראה לי אפשרי...)

חבקוק

נושא שלא נקרא על ידי חבקוק » 31 יולי 2019, 18:28

גאליציאנער כתב:
31 יולי 2019, 15:30
ירושלים של מעלה כתב:
31 יולי 2019, 15:08
עקיב'לה כתב:
שכחת כנראה את אשדוד ובית שמש, חיפה וקרית גת [שרק פה הם היו בעבר לבד]...
יש לכם הוכחות מספריות כמה גוראים יש בב"ב, בי-ם, באשדוד ובקרית גת?

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 31 יולי 2019, 19:03

אף אחד לא מצפה ממכם לסטנדרטים כפולים. קשקוש מוחלט.

גם אני וגם עוד מישהו כאן כתבו לך שהיח"צ של גור עובד בצורה של "ככה זה ותתפוצץ". אולי במילים יותר עדינות.

זה שאתה עכשיו מנסה להיות מסבירן לא משנה את המשוואה.

ליצמן אמנם עוזר להמון אנשים והמון הערכה אליו על כך. אבל מבחינת שליטה הוא לא ממש מחפש להיות אציל נפש כמו שאתה מתאר.

ליצמן לא נפגש עם האדמו"ר מצאנז והציע לו לפתוח סיעה. בצאנז יש כעין שתי התארגנויות של פוליטיקה. אחת שמנוהלת על ידי יעקב רייניץ המפורסם שבאמת ניסה לערבב כמו שאתה מצייר. והשנייה של שמעון שר (שקשור לשלומי אמונים) שמשום מה הוא זה שמחזיק בתפקיד רשמי.

משום מה ההנהגה הפוליטית של צאנז לא קיבלה את הרעיון (ככה אתה מספר). עכשיו נותר לנו להבין : למה? מה פרוש כל כך שווה להם?

או שמה שליצמן באמת רצה זה בדיוק את הנקודה הזו. בדיוק כמו הרינונים על כך שהוא זה שקבע את המועמד מטעם ויז'ניץ, ושהוא גם לא נתן לו להסתדר עם בעלזא. (אין לזה קשר לחוק הנורווגי שהוא קיבל על עצמו). והוא גם קיווה לנעוץ טריז בהתארגנות השברירית של החסידויות שבדרך כלל מזוהות עם שלומי אמונים למרות שהם לא ירושלמיות.

אתה צודק שעדיף לא להזיז ארון ישן, אפילו שאני מאוד רוצה להזיז אותו. אבל ליצמן לא שאל את מועצת גדולי התורה לפני שהוא יצר את משבר השבת. אז כל זכותו זה בסך הכל העובדה שהוא נציג גור. גור ככל הנראה מתקרבת למנדט, אז השווי שלו היה אמור להקנות רק את הכיסא בכנסת ותו לא. בדיוק לכן אנחנו מרגישים ממורמרים.

תשאל אותי למי כן? אני באמת לא יודע. אבל זה שיש להם מעבר לכוח שלהם (מבחינת הנושא הזה) זו עובדה.

חבקוק

נושא שלא נקרא על ידי חבקוק » 31 יולי 2019, 21:40

ר' יוסי
דבר אחד אני יכול להגיד לך שליצמן ממש לא רצה את חוסיד. הוא לא צריך אותו בעסק. (מכמה טעמים והמבין יבין...)
חבל שהמקום הזה לא הלך לדייטש הוא באמת גדול שיוכל בעז"ה להזיז המון דברים

שכל טוב

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 31 יולי 2019, 22:02

יוסי 1 כתב:
31 יולי 2019, 19:03

גם אני וגם עוד מישהו כאן כתבו לך שהיח"צ של גור עובד בצורה של "ככה זה ותתפוצץ". אולי במילים יותר עדינות.

ליצמן אמנם עוזר להמון אנשים והמון הערכה אליו על כך. אבל מבחינת שליטה הוא לא ממש מחפש להיות אציל נפש כמו שאתה מתאר.

ליצמן לא נפגש עם האדמו"ר מצאנז והציע לו לפתוח סיעה. בצאנז יש כעין שתי התארגנויות של פוליטיקה. אחת שמנוהלת על ידי יעקב רייניץ המפורסם שבאמת ניסה לערבב כמו שאתה מצייר. והשנייה של שמעון שר (שקשור לשלומי אמונים) שמשום מה הוא זה שמחזיק בתפקיד רשמי.

משום מה ההנהגה הפוליטית של צאנז לא קיבלה את הרעיון (ככה אתה מספר). עכשיו נותר לנו להבין : למה? מה פרוש כל כך שווה להם?

או שמה שליצמן באמת רצה זה בדיוק את הנקודה הזו. בדיוק כמו הרינונים על כך שהוא זה שקבע את המועמד מטעם ויז'ניץ, ושהוא גם לא נתן לו להסתדר עם בעלזא. (אין לזה קשר לחוק הנורווגי שהוא קיבל על עצמו). והוא גם קיווה לנעוץ טריז בהתארגנות השברירית של החסידויות שבדרך כלל מזוהות עם שלומי אמונים למרות שהם לא ירושלמיות.

אתה צודק שעדיף לא להזיז ארון ישן, אפילו שאני מאוד רוצה להזיז אותו. אבל ליצמן לא שאל את מועצת גדולי התורה לפני שהוא יצר את משבר השבת. אז כל זכותו זה בסך הכל העובדה שהוא נציג גור. גור ככל הנראה מתקרבת למנדט, אז השווי שלו היה אמור להקנות רק את הכיסא בכנסת ותו לא. בדיוק לכן אנחנו מרגישים ממורמרים.

תשאל אותי למי כן? אני באמת לא יודע. אבל זה שיש להם מעבר לכוח שלהם (מבחינת הנושא הזה) זו עובדה.
שוב פעם עם הקונספירציות שלך, הפרוטוקולים של זקני גור, לאחר שהפכו את הלימוד לבקיאות כדי 'לרדד את הציבור' עכשיו הם השולטים על כולם מי יהיה הנציג שלהם...
ליצמן לא קבע לבעלזא, לא לויז'ניץ - שלאור ההשיגים 'העצומים' של מוזס החליפוהו בטסלר, שמה לעשות היה לו את העונג לשמש כעוזר של ליצמן ולמד ממנו קצת איך לעבוד ! הרווח כולו שלהם .
גם עבור צאנז לא ביקשו לקבוע להם את זהות הנציג, שישימו את מי שבא להם, רק שלא יהיה מחוייב לשלומי אמונים, בקשה הכי לגטימית בעולם !
אגב יש ניסיון מר בבני ברק שגור פעם נתנה מקום, נדמה לי לקוסטליץ או לחבר אחר, שנייה אחר כך המקום הזה "שייך" לשלומי אמונים. טובות קטנים אבנים קטנות, טובות גדולים אבנים גדולות אומר הפתגם !
כל אחד אחר שהיה עושה תנאי כזה היו מרוממים על נס את הוויתור שלו, אבל גור, מרוב שהרגילו את הציבור לשנוא אותם, פסה הענייניות, ומשלמים להם רעה תחת טובה.
תעיתי כשה עובד בקש עבדיך.

שכל טוב

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 31 יולי 2019, 22:18

שכל טוב כתב:
31 יולי 2019, 22:02
יוסי 1 כתב:
31 יולי 2019, 19:03

שוב פעם עם הקונספירציות שלך, הפרוטוקולים של זקני גור, לאחר שהפכו את הלימוד לבקיאות כדי 'לרדד את הציבור' עכשיו הם השולטים על כולם מי יהיה הנציג שלהם...
ליצמן לא קבע לבעלזא, לא לויז'ניץ - שלאור ההשיגים 'העצומים' של מוזס החליפוהו בטסלר, שמה לעשות היה לו את העונג לשמש כעוזר של ליצמן ולמד ממנו קצת איך לעבוד ! הרווח כולו שלהם .
גם עבור צאנז לא ביקשו לקבוע להם את זהות הנציג, שישימו את מי שבא להם, רק שלא יהיה מחוייב לשלומי אמונים, בקשה הכי לגטימית בעולם !
אגב יש ניסיון מר בבני ברק שגור פעם נתנה מקום, נדמה לי לקוסטליץ או לחבר אחר, שנייה אחר כך המקום הזה "שייך" לשלומי אמונים. טובות קטנים אבנים קטנות, טובות גדולים אבנים גדולות אומר הפתגם !
כל אחד אחר שהיה עושה תנאי כזה היו מרוממים על נס את הוויתור שלו, אבל גור, מרוב שהרגילו את הציבור לשנוא אותם, פסה הענייניות, ומשלמים להם רעה תחת טובה.
תעיתי כשה עובד בקש עבדיך.

ליצמן בולדוזר שאין שני לו, תותח שמזיז דברים ועוזר לכל אחד ואחד. לא מעט מגדולי משמיציו נהנו ממנו וחייבים לו הרבה.
כן אצילי או לא אצילי, שורה תחתונה הוא לתקופה משמעותית היה השר הכי פופולרי במדינה, ועד היום זוכה להערכה חוצה מחנות ומגזרים.
הוא לא חף ממגרעות, שאני מכיר אותם טוב, הוא בולדוזר לטוב ולמוטב, היו לו תקופות מאוד מוצלחות לצד רגעי שפל גדולים, אגלה לך סוד שהייתי די רוצה שיחליפו אותו כבר, הוא כבר עשה את שלו, והגיע הזמן לדמות חדשה לו רק בשביל להחליף דיסק בכוורת השולטת בפוליטיקה הגוראית, כי התדמית שלהם נוראה, ומותר לאחר כעשרים שנה לרענן ולהתייעל.
אבל מכאן, ועד לטפול עליו כל עלילה, ולירוק לבאר ממנו שותים כה רבים הדרך ארוכה מאוד !

משבר השבת וההתפטרות שלו נעשה תוך עירוב שאר חברי מצג"ת, אף אחד לא יכול לחייב איש להישאר שר כשנעשים חילולי שבת כה חמורים, לא כל דבר אישי שייך למועצת שזה יותר להשקפה כללית ונושאים אידיאולוגים, הייתי שמח לדעת עם מי פרוש מתייעץ למעט הכותל, זה שליצמן נאמן לאדמור מגור נכון, וכך צריך להיות לכל ח"כ רב אישי שנאמן לו, ואינו מוריד כהוא זה מסמכות ומרות המועצת על כל החכי"ם.

חבקוק

נושא שלא נקרא על ידי חבקוק » 31 יולי 2019, 22:30

תקרא ר' שכל טוב: חבל על היד שלך שהיא כותבת כאלה דברים. כתבת לאחרונה הרבה דברים יפים, חבל שחזרת אחורה.
אתה נהנה כמו כל החרדים ליד אחינו הטועים להתמרמר כמה שאתה מסכן/אומלל. די תצא מזה, אף אחד לא רוצה להציק לך.
אגב "אין עשן ללא אש" אם גור כזאת צדיקה וישרה אז למה? למה יש כ"כ הרבה רעש בחוץ?
והערה השניה. גם לפי דעתי הנציג החסידי שעושה הרבה או אפילו הכי הרבה זה ליצמן, "יש לו את זה" אבל סלח לי, לא בזה החסידות צריכה להתפאר, (גם נראה לי שהזכרת את זה). ויזניץ יתפארו בגאון הרב משה שאול קליין שליט"א וגער תתפאר בגאון יענקל ליצמן?

חבקוק

נושא שלא נקרא על ידי חבקוק » 31 יולי 2019, 22:33

נו, עזר לליצמן שהתפטר? גשר יהודית הפסיק להבנות בשבת?

נרשמתי...!
נתן תודה: 13 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 31 יולי 2019, 23:05

שכל טוב כתב:
31 יולי 2019, 22:18

ליצמן בולדוזר שאין שני לו, תותח שמזיז דברים ועוזר לכל אחד ואחד. לא מעט מגדולי משמיציו נהנו ממנו וחייבים לו הרבה.
כן אצילי או לא אצילי, שורה תחתונה הוא לתקופה משמעותית היה השר הכי פופולרי במדינה, ועד היום זוכה להערכה חוצה מחנות ומגזרים.
הוא לא חף ממגרעות, שאני מכיר אותם טוב, הוא בולדוזר לטוב ולמוטב, היו לו תקופות מאוד מוצלחות לצד רגעי שפל גדולים, אגלה לך סוד שהייתי די רוצה שיחליפו אותו כבר, הוא כבר עשה את שלו, והגיע הזמן לדמות חדשה לו רק בשביל להחליף דיסק בכוורת השולטת בפוליטיקה הגוראית, כי התדמית שלהם נוראה, ומותר לאחר כעשרים שנה לרענן ולהתייעל.
אבל מכאן, ועד לטפול עליו כל עלילה, ולירוק לבאר ממנו שותים כה רבים הדרך ארוכה מאוד !

משבר השבת וההתפטרות שלו נעשה תוך עירוב שאר חברי מצג"ת, אף אחד לא יכול לחייב איש להישאר שר כשנעשים חילולי שבת כה חמורים, לא כל דבר אישי שייך למועצת שזה יותר להשקפה כללית ונושאים אידיאולוגים, הייתי שמח לדעת עם מי פרוש מתייעץ למעט הכותל, זה שליצמן נאמן לאדמור מגור נכון, וכך צריך להיות לכל ח"כ רב אישי שנאמן לו, ואינו מוריד כהוא זה מסמכות ומרות המועצת על כל החכי"ם.
לשם שינוי לדעתי אתה צודק.

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 01 אוגוסט 2019, 10:35

אני באמת לא יודע מה היה בדיוק. אני התווכחתי איתך על התדמית. שלדעתך היא לא צודקת ולדעתי יש בה הרבה יותר מנקודת אמת. ההתנהלות גם בנושא הזה לא הייתה לגמרי הוגנת.

מה שאותי יותר מעניין לדבר עליו, בתגובה הראשונה שלי, וחבל שלזה לא התייחסת, זה על המושג הזה "מערכת". ושיש מי שמנצל אמונה של חסידים ברבם בשביל לקדם דברים שלא בהכרח אמורים להיות.

יהודי אחד אמר לי שאם הרב'ה אומר לחסיד שלו תפסיד מיליונים והוא לא עושה את זה אז הוא מחציף פנים, שעם זה אולי אפשר להסכים, אבל לא עם כך שצריך לרתום את כל החסידות למערכה נגדו. (שוב. לא יודע מה היה פה).

יותר מזה יש מצב מידי פעם, שאם רב'ה מינה מישהו לתפקיד מסויים ושכל עניינים מהסוג הזה יתנהלו אצלו, אז כל מי שטוען שהוא אינו חף מאינטרסים הוא מהרהר אחר רבו. זה לא מקובל עלי.

וזה בכללות עניין ה"מערכת" וזה גם קשור לפוליטיקה. זה בהחלט נכון שהאדמו,ר מגור מקבל קהל ונותן מהוראותיו בהקפים שלא מוצאים היום בכלל בעולם. אבל מכאן ועד לומר שבכל הדברים שהוא מנהל על ידי שליחיו הרי שזה מבטא לגמרי את מה שאמור להיות. לא יכול להיות.

אתן לך דוגמא: הגר"ש אויירבך היה בטוח שהוא חייב להציל את הדור ולהקים עיתון. מי שעשה את זה בפועל, נ. ג. לעומת זאת הוא מאפיונר מוכר בעיר, שעושה הכל בשביל ענייני השליטה שלו. איך זה מסתדר אחד עם השני?

ואפשר ללמוד מזה לכללות העניין. אתה ציירת את זה כפשוט וברור, ואני סייגתי.

מיהו יהודי

נושא שלא נקרא על ידי מיהו יהודי » 01 אוגוסט 2019, 13:10

חבקוק כתב:
31 יולי 2019, 18:28
יש לכם הוכחות מספריות כמה גוראים יש בב"ב, בי-ם, באשדוד ובקרית גת?
נתוני תשע"ז

אשדוד 2341
בני ברק 2303
ירושלים 1935
ערד 1076
בית שמש 960
קרית גת 358
חיפה 343
תל אביב-יפו 295
חצור הגלילית 262
פתח תקוה 121
שאר הארץ 500

ס"ה 10500.

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 01 אוגוסט 2019, 13:31

לפני שמישהו פה מתגולל על גור בענין דייטש והמקום התשיעי
אז סוד גלוי במסדרונות אגודה שפרוש לא רוצה את דייטש במקום התשיעי פרוש רוצה לראות את בנו שרוליק ממשיך דרכו הוא חושש מאוד מדייטש וכוחו העולה בתוך הסיעה והמקום התשיעי יזניק אותו וימצב אותו כמחליפו ביום מן הימים
את התזה הנ''ל שמעתי מאחד מעוזריו של בכיר מאוד באגודה . אגב מי שמכיר את ליצמן יודע שהוא למד מביבי (או שהם למדו ביחד כיצד עושים זאת )איך לכסח אנשים שמאיימים עליו או עלולים להעפיל עליו, הוא ממש לא רוצה את חסיד (למי שלא יודע הוא לא מרשה לו להגיע לכנסת לשיבות סיעה, בשעה שברוכי מקום 10 של דגל מגיע לעיתים ) ואני מסופק מאוד אם נראה אותו בכנסת במסגרת החוק הנורבגי
לו זה היה תלוי בליצמן עצמו חסיד לא היה ברשימה . יש קונספירציה שליצמן בגלל החקירות ימצא את עצמו במהלך הקדנציה בחוץ ואז חסיד יכנס כנציג גור כך או כך אני מתקשה לראות מצב שליצמן וחסיד יחדיו בכנסת עיין ערך עידן יענקל כהן שליצמן עשה ככל אשר לאל ידו להעיף אותו החוצה

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 01 אוגוסט 2019, 14:23

אני מתאר לעצמי שמיהו יהודי הביא רשימה של משפחות. לא של בעלי זכות בחירה

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 01 אוגוסט 2019, 14:31

ישר ישר כתב:
30 יולי 2019, 17:17
אני אישית לא ראיתי הצוואה של הלב שמחה, זה כן מוזכר בכמה ספרים המתארים מה שקרה אז,

מה ששמעתי מלא פעמים מאנשים מבוגרים הוא שהלב שמחה החביא את זה במעטפה ביחד עם כמה ספרים אצל יהודי פשוט מבני ברק נ"ל לא חסיד גור,
ולא אמר לו בכלל שיש כאן משהו חשוב רק ביקש לו לשמור על זה,
בינתיים הלב שמחה נפטר וכידוע הפני מנחם לא רצה להיות רבי, ובכל הכוח ניסה לשכנע ע"י שליחים שהוא בכלל אדם שלא בקוו הבריאות
ואף אמר שיעזור לאד"ש בכל מה שיכול וכדו' (שמעתי מכלי ראשון) והאד"ש לא רצה לשמוע על זה וכך הפני מנחם נהיה רבי,
למעשה כעבור תקופה היהודי נזכר מהחבילה ופתח את זה ונדהם לראות מה בתוכו והביאו לאד"ש שמיד החביא את זה,
כנראה שהיהודי הנפקד לא שמר על זה מספיק וזה דלף להעולם, ולאד"ש היה המון אגמת נפש שזה דלף!!

(יותר אין להרחיב בנושא זה, אם תרצו דווקא תבררו אצל אנשים מבוגרים חסידי גור יש המון פרטים על השתלשלות ענין זה,
בדרך אגב שמעתי פעם מחסיד גור שגר בחיפה שכשהגיע הידיעה שהפני מנחם לקח הרביסטבע היה אז בשטיבל גם הג"ר י. ד. רוסט וכן הגר"ש,
והתגובה הספאנטאנית של הגר"ש להרב רוסט היה 'איך יכול להיות הרי אבא הבטיח לי שלא יקח את זה')

בדרך אגב בספר תנחמיך ישעשעו מובא בעדותו של הטאלנע רבי שליט"א,
שתקופה אחרי שהפני מנחם לקח הרביסטבע דיבר האדמו"ר הזקן מטאלנע עם אד"ש,
ומיד כשהתחילו לדבר אמר לו הטאלנער רבי שהוא מתפעל מאוד ממה שעשה בעניין הרביסטעבע וזה כעין מדריגת אהרן הכהן שוויתר ההנהגה למשה רבינו ובטח יבורך על זה,
ענה לא האדמו"ר בענותנותו מה עשיתי לא עשיתי כלום
והסיטו לעניין אחר!!!

עוד שמעתי מכלי ראשון שהרי ידוע שהפני מנחם התעסק בעקיפין המון בפוליטיקה,
היה זה דווקא אד"ש שפעם שלח עליו שליח (אני יודע מיהוא לא אוכל לפרט) שהיות שהוא אמור לקחת את כתר ההנהגה מתישהוא
אז היה עדיף שימנע להתבטא ברבים בעניינים אלו שיש בזה פחיתות כבוד לאדם ענק כמוהו!!
(והרי ידוע שהפני מנחם בכוונה היה עושה את זה כמו עוד הרבה דברים שנראו כלפי חוץ מוזרים, בעיקר כדי שיפסיקו לכבד אותו ושיהיה לו קצת בזיונות!)
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

מיהו יהודי

נושא שלא נקרא על ידי מיהו יהודי » 01 אוגוסט 2019, 16:00

עקיב'לה כתב:
01 אוגוסט 2019, 14:23
אני מתאר לעצמי שמיהו יהודי הביא רשימה של משפחות. לא של בעלי זכות בחירה
כמובן.
יחס ההמרה המקובל הוא 2.5 בז"ב למשפחה בממוצע. כמובן שערד שהיא צעירה היחס קרוב לשתיים, ובאשדוד שהיא בגילאי הביניים הוא קרוב לשלוש, בבני ברק מדובר על 2.5.
כמו כן שים לב שיש לי רק נתונים מאלפון תשע"ז. וצריך להוסיף בערך 8%.

חבקוק

נושא שלא נקרא על ידי חבקוק » 01 אוגוסט 2019, 16:52

טבי כתב:
01 אוגוסט 2019, 13:31
לפני שמישהו פה מתגולל על גור בענין דייטש והמקום התשיעי
אז סוד גלוי במסדרונות אגודה שפרוש לא רוצה את דייטש במקום התשיעי פרוש רוצה לראות את בנו שרוליק ממשיך דרכו הוא חושש מאוד מדייטש וכוחו העולה בתוך הסיעה והמקום התשיעי יזניק אותו וימצב אותו כמחליפו ביום מן הימים
את התזה הנ''ל שמעתי מאחד מעוזריו של בכיר מאוד באגודה . אגב מי שמכיר את ליצמן יודע שהוא למד מביבי (או שהם למדו ביחד כיצד עושים זאת )איך לכסח אנשים שמאיימים עליו או עלולים להעפיל עליו, הוא ממש לא רוצה את חסיד (למי שלא יודע הוא לא מרשה לו להגיע לכנסת לשיבות סיעה, בשעה שברוכי מקום 10 של דגל מגיע לעיתים ) ואני מסופק מאוד אם נראה אותו בכנסת במסגרת החוק הנורבגי
לו זה היה תלוי בליצמן עצמו חסיד לא היה ברשימה . יש קונספירציה שליצמן בגלל החקירות ימצא את עצמו במהלך הקדנציה בחוץ ואז חסיד יכנס כנציג גור כך או כך אני מתקשה לראות מצב שליצמן וחסיד יחדיו בכנסת עיין ערך עידן יענקל כהן שליצמן עשה ככל אשר לאל ידו להעיף אותו החוצה
צודק ביותר!
ולכן זה הצחיק אותי הענין עם התשיעי, מבחינת ליצמן שדייטש יכנס.
ואגב אם כבר דברנו על דייטש הוא נראה לי הבנ"א הכי יעיל בפוליטקה.

שלח תגובה