אשכול בעניני גור והמסתעף

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

שכל טוב
נתן תודה: 1 פעם

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 29 יולי 2019, 00:12

יש צילומים מפורסמים משתי הצוואות, של הלב שמחה והפני מנחם, לי אין את זה, למי שיש מתבקש להעלות.
מפאת כבוד תורתו של הגר"ש צמצמתי את תמיהתי בעניין הכרת הטוב,
השאלות הרבה יותר עמוקות ורחבות וד"ל, שיש 'להשיב' אליהן טרם הרחוב שונאי גור יאמץ אותו אוטומטי בעדריות - כפי שהשמאל פתאום 'מתרפק' על מנחם בגין בשביל לנגח את הליכוד - 'כקדוש מעונה'.
יש הקלטות, אלו אולי יתפרסמו יום אחד, על איך הוא חותר באופן מכוון תחת רגלי שליחי האדמו"ר בכל המשימות בארה"ב מפרשת המתיבתא והחיידר והבית יעקב עד לקעמפ, בכדי לזרוע פירוד ואווירה מרדנית וכשלונית בציבור למען יכול להפריד ולמשול.

0548sd
קיבל תודה: 2 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 0548sd » 29 יולי 2019, 02:10

הגר״ש אלתר לא חושב לקרא לעצמו האדמור מגור אבל אם יש קבוצה גדולה מחסידי גור שבוחרים בו כרבם ובפרט לאחר מאה ועשרים של האדמו״ר שליט״א הם אוחזים ממנו הרבה יותר מכל הבנים גם יחד הוא יכול להכתיר את עצמו לאדמור מקאצק גור או שם אחר כמו האדמור מדזיקוב ויזניץ שלאחר פטירת דודו נהיה אדמו״ר והיה הכתרה בראשות האדמו״ר מויזניץ חבל שבגור לא יכול להיות ככה למה להכריח את כולם להישאר בגור זה מידי גדול זה חייב להתפצל לכמה וגם בגור עצמו עדיף שיתפצל לכמה בנים וכל אחד יוכל להיות בקשר אם האדמו״ר זה כל כך יפה לראות במונסי איך כולם חיים בשלום

שכל טוב

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 29 יולי 2019, 09:39

0548sd כתב:
29 יולי 2019, 02:10
הגר״ש אלתר לא חושב לקרא לעצמו האדמור מגור אבל אם יש קבוצה גדולה מחסידי גור שבוחרים בו כרבם ובפרט לאחר מאה ועשרים של האדמו״ר שליט״א הם אוחזים ממנו הרבה יותר מכל הבנים גם יחד הוא יכול להכתיר את עצמו לאדמור מקאצק גור או שם אחר כמו האדמור מדזיקוב ויזניץ שלאחר פטירת דודו נהיה אדמו״ר והיה הכתרה בראשות האדמו״ר מויזניץ חבל שבגור לא יכול להיות ככה למה להכריח את כולם להישאר בגור זה מידי גדול זה חייב להתפצל לכמה וגם בגור עצמו עדיף שיתפצל לכמה בנים וכל אחד יוכל להיות בקשר אם האדמו״ר זה כל כך יפה לראות במונסי איך כולם חיים בשלום
אכן שילך כבר, למה הוא לא עושה את זה? כי אין לו ציבור מספיק גדול ולא ציבור רציני. אז הוא ממשיך לחתור מבפנים. אף אחד לא מכריח את אף אחד להישאר, אבל אם אתה בפנים תהיה נאמן!
זה לעולם לא יהיה דומה לויז'ניץ וכדומה, שלאחר פטירת אדמו"ר מלכתחילה כל הילדים נהיים אדמו"ר, ממישהוא שזה מעל שני עשורים חותר וממרר את החיים לאדמו"ר שהוא בן דודו.
(שגם כאמור חייב לו את מעמדו הציבורי בגין וויתור אצילי שנתן במתנה את ההנהגה לפני מנחם. ).

יהודאי

נושא שלא נקרא על ידי יהודאי » 29 יולי 2019, 10:33

האדמו"ר מ"עברא דדשא"

כעת מתברר כי לפני כ-3 שבועות בתאריך ז' תמוז הקים הגר"ש אלתר עמותה חדשה כדלהלן.
שם העמותה: "עברא דדשא" כשם ספרו של הגר"ש.
מספרה: 580685071
מטרתה העיקרית: הקמה החזקה וניהול בית כנסת בירושלים.
מענה: אלקנה 3 ירושלים.

מעניין לראות במסמכים המצו"ב את שמות חסידי הגר"ש.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

יהודאי

נושא שלא נקרא על ידי יהודאי » 29 יולי 2019, 10:46

בעקבות המכתב המצו"ב, אני מקווה שאצליח להתחזק יותר, ולכתוב כאן פחות.

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 29 יולי 2019, 11:39

מרן ראש הממשלה שליט''א כתב:
28 יולי 2019, 17:33
טבי כתב:
28 יולי 2019, 17:10
רבונו של עולם כמה אדם אחד יכול להיות מעוות על כל המוח ???
גור לא תבעו את ברלינר לבית משפט על מה אתה מדבר בכלל ????? הוא זה שרץ לבית שמפט להוציא צו מניעה לגור
כשהתפוצץ המו''מ עם ברלינר נה אליו שלמה חיים רוטנברג וביקש ממנו לתת לפועלים להיכנס הרצון של הרבי ידוע לך אמר לו, שיהי' קעמפ לבית יעקב, כרגע אין בינינו הסכמות נמשיך לדון בזה ונגיע להסכם כרגע שהקעמפ לבית יעקב יפתח ורצונו של הרבי יצא לפועל '' ברלינר סירב ורץ לבית משפט להוציא צו מניעה ליולי ולא קיבל
הוא זה שפנה ראשון לבית משפט ולא קיבל את מבוקשו בפעם הראשונה ,וגם לא קיבל את מבוקשו בפעם השנייה
היו לו תוכניות מפורטות מה לעשות בשטח באוגוסט והשטח כעת בידי גור גם באוגוסט
ולפי דבריך מי שיש לו מסמכים ומביא יותר מסמכים הוא הבעלים כנראה שגור אלו שבאו מוכנים עם מסמכים כי עד כה ברלינר רק הפסיד
תמשיך לחרטט ולשחק בנדמה לי גור נשארת במקום באוגוסט
כפי שכבר כתבתי והדברים ידועים
א. רוטנברג דרש מברלינר העברת בעלות השטח מעמותת מחנה גור לעמותה אחרת.
ב. ברלינר לא הסכים להעברת בעלות, (מסכים לתת להשתמש)
ג. רוטנברג שולח אנשי תחזוקה להפעיל את המקום בלא הסכמה (נסיון השתלטות).
ד. ברלינר פונה לשריף כי פלשו לו לשטח.
ה. השריף שולח את שוטריו לגרש את אנשי התחזוקה.
ו. רוטנברג פונה לבית המשפט ומציג מסמכים ישנים על בעלות בעמותה מלפני חצי יובל שנים (נסיון השתלטות חוזר).
ז. השופט רואה את המסמכים ומאשר לאנשי רוטנברג להיכנס לשטח.
ח. ברלינר מערער לבית המשפט על המסמכים שהגישו רוטנברג ואנשיו, (התגוננות מפני משתלטים)
ט. בצו ביניים ובפשרה שהושגה בדיון הדחוף על השימוש לחדשי 07 ו08 2019,
יודגש כי הדברים נעשים בעצה אחת עם הרה"צ נחמיה אלתר, מסכים ברלינר לתת את הקעמפ לחודש 07, (בהסכמה).
י. רוטנברג ואנשיו לא מסכימים לפשרה והשופט מכריח אותם להסכים ומסביר כי אם לא יסכימו יקבל ברלינר את הכל.
יא. צד רוטנברג מסכימים בבית המשפט לקבל הקעמפ לחודש 07 בלבד.
יב. מתחיל הדיון על עצם בעלות השטח.
יג. השופט קובע כי ברלינר הוא יו"ר העמותה והוא המחליט מה ייעשה בנכסיה.
יד. אם ברלינר רוצה הוא יכול להוציא אותם החל ממחר בערב משטח הקעמפ.

אה ואת העיקר שכחתי שאחר כל הנ"ל רוטנברג ניצח, שאלתם במה? בהכל, לא משנה העובדות הוא ניצח.
אולי בעיון הוא הפסיד אבל בבקיאות הוא ניצח (זה בערך מה שכתוב פה באשכול)
כתב כתבתי ואכתוב שוב
לחזור על שקר שוב ושוב לא עושה אותו אמת

ומה שכן ברלינר קיבל במשפט זה שהשופט קבע שהעמותה שלו נשארת והעמותה של חסיד גור נפלו פגמים בניהול העמותה בשנים האחרונות ולכן הוא פסל אותה
אבל עדיין זה לא קובע מה בנוגע לשטח הקאמפ

אבל העיקר ש"רצון קדשו שריר וקיים" והקאמפ הוא לבנות

מיהו יהודי
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 8 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מיהו יהודי » 29 יולי 2019, 12:13

שכל טוב כתב:
29 יולי 2019, 00:12
יש צילומים מפורסמים משתי הצוואות, של הלב שמחה והפני מנחם, לי אין את זה, למי שיש מתבקש להעלות.
השאלות הרבה יותר עמוקות ורחבות וד"ל, שיש 'להשיב' אליהן טרם הרחוב שונאי גור יאמץ אותו אוטומטי בעדריות - כפי שהשמאל פתאום 'מתרפק' על מנחם בגין בשביל לנגח את הליכוד - 'כקדוש מעונה'.
יש הקלטות, אלו אולי יתפרסמו יום אחד, על איך הוא חותר באופן מכוון תחת רגלי שליחי האדמו"ר בכל המשימות בארה"ב מפרשת המתיבתא והחיידר והבית יעקב עד לקעמפ, בכדי לזרוע פירוד ואווירה מרדנית וכשלונית בציבור למען יכול להפריד ולמשול.
מצוואת הפני מנחם יש צילומים מפורסמים, משום שהיא קיימת.

מצוואת הלב שמחה אין צילומים, פשוט כי אין אחת כזו... מדובר בשמועה שהופצה בזמני הנהגתו של הפני מנחם על ידי תלמידיו של האדמו"ר שליט"א, עחל מנת לפגוע בלגיטימיות של הנהגתו.

שכל טוב

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 29 יולי 2019, 12:25

איזה שטויות,
יש גם יש, זה מאוד מפורסם, ראיתי את זה, וכל גור ראה את זה, לי אין את זה תחת ידי.

מיהו יהודי

נושא שלא נקרא על ידי מיהו יהודי » 29 יולי 2019, 12:38

שכל טוב כתב:
29 יולי 2019, 12:25
איזה שטויות,
איזה שטויות,
אין גם אין, אף אחד לא ראה, ומי שטוען שקיים עליו ההוכחה.

שכל טוב

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 29 יולי 2019, 13:07

מיהו יהודי כתב:
29 יולי 2019, 12:38
שכל טוב כתב:
איזה שטויות,
איזה שטויות,
אתה מתווכח עם מציאות, כמו שתגיד שכעת לילה. צילום הצוואה הזו נמצא בכל מקום, אינו איזה סוד, לי במקרה אין את זה, תעשה קצת שיעורי בית ובניקל תגיע לכך.

מיהו יהודי

נושא שלא נקרא על ידי מיהו יהודי » 29 יולי 2019, 13:34

שכל טוב כתב:
29 יולי 2019, 13:07
מיהו יהודי כתב:
29 יולי 2019, 12:38
שכל טוב כתב:
איזה שטויות,
איזה שטויות,
אתה מתווכח עם מציאות, כמו שתגיד שכעת לילה. צילום הצוואה הזו נמצא בכל מקום, אינו איזה סוד, לי במקרה אין את זה, תעשה קצת שיעורי בית ובניקל תגיע לכך.
אני מתווכח עם המצאות (לקרוא מציאות לדברים שאתה בעצמך כתבת, זו רק המצאה). לא כל מי שמעיז לכתוב הפוך ממה שאיז חסיד גור חושב הופך יום ללילה...
צילום הצוואה לא נמצא בשום מקום, ועשיתי שיעורי בית....
להבדיל ממסמך ההתחייבות שנחתם על ידי הפני מנחם טרם כניסתו לתפקיד (הכולל את רשימת הכיבודים אותם יעניק לכל אחד מנכדי הלב שמחה, ואת העברת ההנהגה לאדמו"ר שליט"א), שנמצא תחת יד כולם.

0548sd

נושא שלא נקרא על ידי 0548sd » 29 יולי 2019, 16:12

יולי 2019, 02:10

אכן שילך כבר, למה הוא לא עושה את זה? כי אין לו ציבור מספיק גדול ולא ציבור רציני. אז הוא ממשיך לחתור מבפנים. אף אחד לא מכריח את אף אחד להישאר, אבל אם אתה בפנים תהיה נאמן!
זה לעולם לא יהיה דומה לויז'ניץ וכדומה, שלאחר פטירת אדמו"ר מלכתחילה כל הילדים נהיים אדמו"ר, ממישהוא שזה מעל שני עשורים חותר וממרר את החיים לאדמו"ר שהוא בן דודו.
(שגם כאמור חייב לו את מעמדו הציבורי בגין וויתור אצילי שנתן במתנה את ההנהגה לפני מנחם. ).

אם הוא היה פורש מגור אני בטוח שהיו עושים כזה טרור שמה שהיה אם הליטאים והפלס יהיה קטן על זה הוא לא חותר וממרמר את החיים לאדמור אלא להפך כל המערכת והממסד של גור מנסה להשפיל אותו ולגמד אותו זה ברור ואין שום ה״א שהוא ישאר בגור לאחר ה120 של ב״ד האדמור ויכנע תחת אחיניו הצעירים ויש לא זכות להכין את עצמו לזה והוא לא צריך להעביר מסדות וקמפים שהאנשים שלו פתחו על שם גור וגם יש לו זכות לפתח עמותה ולהפך צריך בגור להעריך אותו ולכבד אותו על זה שעד היום הוא נכנע לב״ד האדמו״ר לא פחות ממה שהוא נכנע לאביו הפני מנחם גם האדמור מדזיקוב ויזניץ לא הסתיר את כונתו להיות אדמור לאחר ה120 של דודו וכבר פתח עמותה והקים מוסדות וערך באטות ואף אחד בויזניץ לא רדף אותו ומה שכתבתה שבויזניץ כל הבנים נהיים אדמרי״ם יש לצין שהוא לא בן אחר בן ושאר גיסוו ר מנחם ארנסטר וכל אחיו אף אחד לא נהיה אדמור הלוי וגור יתפסו את עצמם כמו בעלז ויחדלו מדרכי הטרור ויאפשרו לכל אחד ללכת אופה שרוצה ולא לנסות לגנוב שטחים מאנשים בכח ולא מקלטים וכד, אם אתם חשבים שהקמאף שיך לכם תלכו לדין תורה

חבקוק
נתן תודה: 3 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חבקוק » 29 יולי 2019, 17:29

ירושלים של מעלה כתב:
28 יולי 2019, 13:56
חבקוק כתב:
25 יולי 2019, 17:56

ובקשר למה שכתבתי סוג של כת, עוד פעם אני למדתי שהיהדות זה תשאל שאלה יש תשובה. משום מה שם אסור לשאול שאלות (ראה כאן בתגובות) ישר סותמים לך את הפה בטענות: כויפר, סטרא אחרא וכו'.
בזה אני חולק אליך ואסביר
בדרך כלל רוב המדינות דמוקרטיות וכו וכו
היהדות מושטטת על שיטת הדיקטטוריה (ולא במובן הרע של המילה)
את משה רבינו לא היה אפשר להחליף וכולנו יודעים עד היום מה קרה למי ששאל שאלות ורצה להחליף
ולא חסר מצוות שאין להם הסבר ותשובות כי כל היהדות מושטטת על אמונה ואמונה, ואבוי למי ששואל מדי הרבה שאלות (ותענה לי אם אני טועה)
ואותו דבר כל חסידות וחסידות יש לה את הכללים שלה ומי שלא רוצה יכול ללכת החוצה ושיערב לו
כן וגם בגור (ולא רק בגור אלא בכל החסידויות ובכלל אצל היהודים שמות"ומ) יש דברים שהולכים עם האמונה כי ככה חינכו אותנו וזה דרך היהדות
"ויאמינו בה' ובמשה עבדו" גם אם לא הבינו למה לקפוץ לים סוף!!!
וברור שמי שמחזיק את עצמו בפנים אז שילך אחרי משה רבינו ואם לא מתאים לו שילך החוצה
(ובאותו נקודה לצערינו אם בזמן משה רבנו היה טכנולוגיה היה הרבה יותר אלדד ומידד ועדת קורח... שהבינו יותר טוב ממשה רבינו )

בהצלחה
אני לא יודע מאיפה הבאת את הדברים, אבל אני אסביר מה שאני קבלתי ויודע:
את משה רבינו לא היה אפשר להחליף כי הקב"ה שם אותו בתור נביא וידוע שלא קם נביא בישראל כמ"ר.
לא יודע למה התכוונת במשפט "וכולו יודעים מה קרה למי ששאל שאלות..." אם הכוונה לקורח, אז קורח לא שאל שאלות וממש לא היה בכיוון של זה, הוא רצה את המלוכה וזהו.
ההפך הוא הנכון.
יהדות היא דרך של שאלה ותשובה (גמרא) יש שאלות ועונים תשובות יש מחלוקת בין הפוסקים וחלק עונים כך, וחלק עונים כך.
וזה היופי של היהדות שלא דומה לכתות הנוצריות והמוסלמות ששם אסור לשאול שום שאלה ומה שהכומר/אפיפיור אומר "קודש קודשים" ואין להרהר אחריהם.
קח לדוג' את ליל הסדר. החג של היהודים. ההגדה בהתחלה כותבת על 4 קושיות וכתוב שם אם אין לו ילדים אז שישאל את עצמו. מה? למה אני צריך לשאול את עצמי? אני לא יודע את התשובות (אני זוכר את זה משנה שעברה) אלא הבסיס של היהדות זה שאלות עי"כ אתה מבין את עצמך יותר טוב. אתה שואל ואתה מתרץ.

קח את ספר החינוך יש לך הסברים על המצוות למה עושים אותם למה זה מועיל וכו' שים לב שהיהדות מעוררת אפילו את השאלות, כדי שנבין יותר.
ברור שיש דברים של אמונה למה אנחנו עושים את זה? כי ככה ה' צווה יש דברים שהטעמים לא מובנים.
אני אתן לך דוג' בית שההורים אומרים אצלנו לא הולכים לישון מאוחר כי זה יפריע לכם ללמוד אצלנו לא עושים כך וכך ומסבירים למה. ויש 2/3 ענינים שלא מסבירים אלא ככה אצלנו עושים... הילד יהיה לו יותר קל לקבל את זה שיש הרבה דברים שהוא מבין למה ויש דברים שאני מאמין בהוריי ויודע שאם הם אומרים כך אז זה הכי טוב בשבילי (כמובן שלא נכנס לעניין שזה יהיה באמת ובתמים משהו שא"א להסביר או שעדיין הוא ילד ולא יוכל להבין זאת או שלא רצוי...)
כי הוא יודע שלהורים שלו יש תשובות להכל! והם בחרו לא לספר לו. הילד יבין והכל יהיה יותר טוב בלי אנטי וכו'.

כל הנאמר למעלה היה בהקשר ליהדות והשאלות

עכשיו נחזור לעינינו- הבעיה הגדולה היום שהמשגיחים / הצוות החינוכי הוא מהסוג שלא יודע לתת תשובות (לא מכליל את כולם יש כמה שיוצאים מהכלל אבל חלק מהם יצאו מהמוסדות כי זה נורא מפחיד....) אז זה באמת מאד מפחיד השאלות! כי אם המשגיח הוא בן 35 ולא יודע לענות לשאלה של בחור בן 18 זה מאד מפחיד, אבל אין בעיה מצאו פתרון והוא "כוחות הסטרא אחרא שאלו את השאלה הזאת" "ויאמנו בה'..." וכו' וכו'.

אין הדבר דומה למה שהבאת מה שדנו כאן. מ"ר לא אמר כאן לקפוץ למים, לא אמר להתערב לא אמר לעשות שום דבר.
מי כן אמר? כמה אנשים מקורבים שהתעצבנו שמשהו מנסה לא לשמוע בקול האדמו"ר
ואת המאצינג הקדוש הוא אמר? גם לא. מי שהיה שם סיפר ויודע שהאדמור דיבר על קביעת עיתים לתורה.
גם הרבה דברים האדמור לא יודע, כי לא רוצים לצער אותו וכו' והוא לא יודע את התמונה בשלמותה (כמו מצב הישיבות הגדולות)

ואני יודע כמו כל חסיד ולטאי וספרדי שרב/רבי אומרים משהו אז עושים, אבל בלי פוליטקה!

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א
נתן תודה: 9 פעמים
קיבל תודה: 4 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 29 יולי 2019, 17:31

ירושלים של מעלה כתב:
29 יולי 2019, 11:39

ומה שכן ברלינר קיבל במשפט זה שהשופט קבע שהעמותה שלו נשארת והעמותה של חסיד גור נפלו פגמים בניהול העמותה בשנים האחרונות ולכן הוא פסל אותה

ישמע פיך מה אוזניך דוברות

הכל מודים כי 'קעמפ חביבין' יועד מתחילתו לחודש אחד בלבד!

רואי המציאות מודים כי 'קעמפ חביבין' נחל כשלון חרוץ בסיפוק הסחורה דהיינו להצליח להביא את בנות חסידי גור לקעמפ
עשרות בודדות של בנות מבתים טובים יותר או פחות, לא מספק את הסחורה נקודה
מפמפמים את המוח שבועות ארוכים על ה'רצון' ועל הציבור הקדוש שכולו בעד השינויים
ועל 'איינצעלע מענטשן' שמגיעים ופועלים נגד
אבל במבחן המציאות מקהילה של מעל 1,000 משפחות עשרות בודדות של בנות שהוריהם השכילו בדעתם לשולחם לשם
זה נקרא לבזות את ה'רצון' ואם חכמי חלם היו חושבים לפני שעושים הכל היה נראה אחרת
רק גוטסמן ורוטנברג יש להם את ה'קבלה בידינו' המפורסם של שרלטנים עמוסי כח: "עֲשֵׂה וְאַחַר כַּךְ תַּחְשׁוֹב (אִם יֵצֵא לְךָ)"
ואלו התוצאות, כלל סיכומי תוצאות המערכה עוד ייקח זמן רב לדעת ורק בפרספקטיבה יוכלו לאמוד את הנזק ב2 הצדדים

{במאמר המוסגר אוסיף נקודה נוספת:
מצחיק לקרוא פה את ההכתבות של יהודאי ושכל טוב (אם זה לא ניק-כפול) שכל המבוגרים שאולי פעם חשבו ללכת להגר"ש בבוא העת
כעת כשהוציא מכתב נגד האלימות הרי שהפסיד את כל אלו
איני מכיר את הגר"ש והרושם שהיה לי עד היום עליו אינו תואם את הסגנון בו 'שכל טוב' 'יהודאי' 'ירושלים של מעלה' 'טבי' ו'אברהם משה'
מתארים אותו כתככן מחרחר ריב חתרן בלתי נלאה המנסה לבנות לעצמו ציבור אוהדים כבר 23 שנה ללא הצלחה.
עד עכשיו לא התייחסתי לכל ההכפשות האלו אך, בתור איש מן הצד, והציבור מהצד לא קונה את זה,
אי אפשר למכור לוקשן בפורום (בשעה שכל אחד נורמלי מהצד חיכה שיבוא איזה מישהו נורמלי בגור וימחה על דרכי הטירור)
וכשהגיע הגר"ש וכתב נגד הטירור והאלימות כשכולם יודעים ומכרים את עדינותם המפורסמת של חסידי גור בענייני כבוד המדומה של שלוחי אדוננו
אזי איבד הגר"ש גם את המינימום שהיה לו
com-on
אתם באמת חושבים שפה זה החדר תה של הצעירים שטיבל החדש שנפתח ברח' הזית?
אנשים נורמלים קוראים את מה שאתם כותבים ומשתוממים על הרמה הגבוהה של הכותבים איככה נפלו גיבורים...}
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

ישר ישר

נושא שלא נקרא על ידי ישר ישר » 29 יולי 2019, 17:38

רק מעניין למה הוא נשאר בודד במערכה הזו וכל אחיו יודעים לכבד את עצמם ובית אבותם, לכל אחיו יש חיים רגעים מכבדים אותם בגור יש להם מעמד חשוב,
הסיבה הוא אחת אין לו מספיק ממלכתיות (יש כאלו שיתעקשו להגדיר את זה רסן) וזה סוד לא מהיום, כנראה לא מספיק להיות גאון אדיר ושועל עצום וכריזמטי....
אני לא מזלל בו בשום פנים ואני יודע שיש כאלו שראו אצלו ישועות, אבל צריך אומנות להפוך את עצמו לנרדף,

יש ווארט נדמה לי מר' יהושיעלה מקוטנא כתוב 'ה' יבקש את הנרדף', ולכאורה היה צריך להיות כתוב את הרודף, שרבש"ע יתחשבן עם הרודף???
אלא אמר הקוטנא גאון, מדובר כאן באדם שבעצם רודף כולם ומצייר את עצמו כנרדף ולכזה נרדף יבקש הרבש"ע!

נמאס כבר לטחון מים הטחונים האלו עד דק דק, נראה בעליל שיש כאן אינטערעס להשאיר את הנושא הזה חם חם,

אפרופו לליטאים מבינינו אני אומר אין לכם בכלל זכות להביע דעה בנושא של רבי עם חסידים,
ידוע הסיפר מר' לייבל סבינר שהיה חסיד שרוף להבית ישראל היה גר ליד החזון איש וגם הסתובב הרבה אצל החזון איש והיה משומעי לקחו,
פעם הסתפק באיזה עניין והתיעץ עם החזון איש, כשיצא ופגש ידידו מהכולל יהודי חשוב ליטאי סיפר מה שאמר לו החזון איש,
כנראה התשובה הייתה תמוהה אבל רק לייבל לא חשב לרגע ואמר שיציית ולא ינסה לשאול פשר התשובה,
שאלו ידידו הליטאי אני לא מבין 'האם מרן החזון איש הוא עבודה זרה שצריך ליכנס לאש ומים בשבילו'??

לכל שונאי גור המובהקים ומחרחרי ריב לא להם יש לי רק המלצה אחת והוא מי שמחפש קצת אמת או שתיכנסו להאדמו"ר מגור תתייעצו אתו בכל נושא שהוא, ואחרי זה תגידו לי עם אפשר לעבוד עליו אפילו קצת, או לחלופין תתפוצצו ותמשיכו לטחון מכל זוית ראייה איפשרית כל הזבל הביוב המרובה שיש, הרי גור כ"כ גדול שהשוליים שלה הוא גם לא כ"כ קטן, תידבקו בשוליים תהפכו את זה ליישות ותאדירו את זה עד ל..... תרגישו טוב עם זה ותלכו לישון תעזבו את חסידי גור לאנחות.
זה נראה פה כמו ערבים שהולכים יחפים ולא מרגישים שדורכים על חתיכות זכוכיות וכמו אנשי תברואה עירונית שלא מריחים שום סירחון כי הם חיים בתוך הסירחון!!!

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 29 יולי 2019, 17:42

רה"מ שיחיה לעד ולנצח נצחים:
וואלה. מפחיד להתווכח איתך.
יש מישהו שהתווכח איתך פעם ונתת לו כבוד?
ככה זה לא יגמר לעולם. חבר.

שכל טוב

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 29 יולי 2019, 18:45

0548sd כתב:
29 יולי 2019, 16:12
יולי 2019, 02:10

אם הוא היה פורש מגור אני בטוח שהיו עושים כזה טרור שמה שהיה אם הליטאים והפלס יהיה קטן על זה הוא לא חותר וממרמר את החיים לאדמור אלא להפך כל המערכת והממסד של גור מנסה להשפיל אותו ולגמד אותו זה ברור ואין שום ה״א שהוא ישאר בגור לאחר ה120 של ב״ד האדמור ויכנע תחת אחיניו הצעירים ויש לא זכות להכין את עצמו לזה והוא לא צריך להעביר מסדות וקמפים שהאנשים שלו פתחו על שם גור וגם יש לו זכות לפתח עמותה ולהפך צריך בגור להעריך אותו ולכבד אותו על זה שעד היום הוא נכנע לב״ד האדמו״ר לא פחות ממה שהוא נכנע לאביו הפני מנחם גם האדמור מדזיקוב ויזניץ לא הסתיר את כונתו להיות אדמור לאחר ה120 של דודו וכבר פתח עמותה והקים מוסדות וערך באטות ואף אחד בויזניץ לא רדף אותו ומה שכתבתה שבויזניץ כל הבנים נהיים אדמרי״ם יש לצין שהוא לא בן אחר בן ושאר גיסוו ר מנחם ארנסטר וכל אחיו אף אחד לא נהיה אדמור הלוי וגור יתפסו את עצמם כמו בעלז ויחדלו מדרכי הטרור ויאפשרו לכל אחד ללכת אופה שרוצה ולא לנסות לגנוב שטחים מאנשים בכח ולא מקלטים וכד, אם אתם חשבים שהקמאף שיך לכם תלכו לדין תורה
אין לי משוג מאיפה אתה שואב את המידע שלך, אבל מה שברור שאין לך צל צילו של מושג מה קורה בגור.
אם הוא היה פורש אף אחד לא היה עושה לא משהוא מיוחד, אדרבה גירושים הוגנים עדיפים משלום בית גיהנום. ליחסי אהבה גדולים בין החצרות לאחר כל מה שקרה לא הייתי מצפה, אבל מן שלום קר אם פוטנציאל בעוד כמה שנים להפשיר בהתאם להתפתחויות.

תבינו, בגור הביטול לרבי הוא מיסודות החסידות. מקאצק. אין יוצא מן הכלל. יש מקורבים ויש קרובים לאלו הזוכים לכך, אבל ציות והכנעה זה הא' ב' של המקום הזה.

צא וראה איך התנהג הפני מנחם בימי אחיו הלב שמחה. הלב שמחה לא היה מנהיג קל כלפי חוץ, הוא היה מטבעו נחבא אל הכלים, לא נואם גדול, ולא ראש ישיבה מפורסם, הוא היה מגיע לישיבות המועצת ומחכה לסוף, ואז פוסק את פסוקו ונועל את הישיבה. פחות או יותר.
מי שמייד נעמד בחזית - בלי שהיה לו לפני זה מושג מה תהיה ההכרעה של הלב שמחה - להסביר את דבריו ולשכנע את המשתתפים בפנים ובחוץ בצדקת דרכו היה הפני מנחם, הוא ריתם את כל כישוריו הריטוריים הלמדניים בגאונות להוציא לפועל את דעת אחיו הלב שמחה.
הוא היה חייל נאמן ללא סייג וללא גמגום לכל רצונותיו של אחיו. כיחזקאל בן בוזי בזמנו שביזה עצמו על דברי תורה, כך הפני מנחם זי"ע ביזה והשחיר את עצמו על רצון קדשו של הלב שמחה, עם זה במועצת, או בוועד הפועל, או בחינוך העצמאי, או בוועד הישיבות, או באיחוד מוסדות גור שסובב ברחבי תבל כאחרון השדרי"ם, ובכל יישותו והופעתו ומהותו.
זה היה הביטול העצום של הפני מנחם זיעוכי"א.

לאחר פטירת הלב שמחה, הוא לא חשב לרגע שההנהגה מגיע לו, אלא פעל לקיים את צוואת אחיו להכתיר את אד"ש, והבין שרבי שהניח אחריו בן ראוי ההנהגה מגיע לו, אולם אד"ש בגודל הערכתו לדודו וענוותנותו פעל דווקא להפיך, עשה הכל לתת את ההנהגה לפני מנחם, מה נאה ויאה היה המחזה שנלקח לא מעלמה הדין, לראות שני צדיקים מתווכחים אחד עם השני, שכל אחד רוצה שהשני ינהיג ולא הוא !! זה היה טיב היחסים והמידות הנשגבות של שתי גדולי עולם אלה.
את הסוף יודעים, אד"ש ניצח והפני מנחם קיבל עליו את ההנהגה, הנהגה שמיימית שהפתיעה וכבשה את כולם, אד"ש נסע אז לכמה חודשים לחצור לבל יהין איש לנסות לעשות סביבו רביסטעווע תוך שרמז שאם זה לא יעזור הוא יסע לחו"ל ( כמו אביו לאחר פטירת האמרי אמת זי"ע שהיו כאלה שהעדיפו אותו מעל הבית ישראל ).
לבסוף הפני מנחם נפטר בחטף, לאחר 3 וחצי שנים, ואז כל הגדולה הגיע אליו. מי שבורח מהכבוד וכו'
אפשר להרחיב ולהאריך, אבל לא זה המקום.

מה שקרה מאז בין אד"ש לבין הגר"ש אלתר שקיבל תיאבון, אלו 23 שנות שחורות שהייתי רוצה לתלוש את הדפים האלה מהיומן. לא חלילה את ההנהגה של אד"ש שלמרות הכל משגשג ומצליח,
הרי הוא קדוש מקודש שטיהר וקידש עצמו בשיא המדרגות, גדלותו והתמדותו ובקיאותו בתורה כל השנים באופן נפלא ומבהיל, ענוותן ונחבא אל הכלים, רואים אצלו ישועות ומופתים גלויים,יליד טיפוחיו של הבית ישראל זי"ע שהעריכו ביותר ומושחו להנהגה, מהמקורבים ביותר לאדמו"ר מחב"ד זצ"ל ועוד מגדולי התורה, מנהיג איתן שעומד בחזית מאבקי היהדות בטכנולוגיה והשבת והחינוך וכו', מפזר מכספו בהצנע לנזקקים וכו'.

גם בתוך גור קידם רבות את מוסדות התורה וארגוני החסד, כפי שלא היה מעולם, רפואה וישועה, רפואה, משמחי שבת, קמחא דפסחא, אלמנות ויתומים , התרחבות עזר נישואין, תלמודו בידו, תורתו, העלה את הרמה בחיידרים, לכל בחור יש תוכנית לימודית מסויימת הנבחנים בהשגים מרשימים, הרחיב את ערד כפיתרון דיור מסויים, ועוד עניינים רבים. הוא חושב ודואג כל היום איך להטיב עם הציבור בגשמיות וברחניות. השירותים של קהילת גור לעולם לא התפתחה והשתכללה לממדים כאלו גבוהים כמו בימיו !
שיחותיו על התורה הם גם מעיין נובע של הקפים עצומים בתורה וחסידות וחז"ל, ומהווה צוהר קטן לעולמו הפנימי הרוחני הגבוהה והעלאי.
את המעיביר על מידותיו שלו ראו גם בהתנהגותו היוצאת דופן מול גיסו הגרוש מאיר מנדל ע"ה, למרות שהיה גרוש וכו' נשאר מקורב וישב לימינו בטיש כאילו ושם דבר לא היה, ואין כאן המקום להאריך בעניין.

אבל את הדפים של השלום בית הפנימי הייתי רוצה לתלוש. לשרוף. להשמיד. כי כזאת לא הייתה מיום היותה גור לגור. שיבוא מישהוא ויחתור תחת רבי ? שימרר לו את החיים ? כן, מה שהגר"ש עושה הוא למרר לו את החיים בפינצטה. לשתות לו את הדם בקשית. לפעול תמיד הפוך ממה שהוא רוצה. אפס גיבוי. במקום לחזק את האמונת צדיקים ולהיות דוגמה אישית בכך, כפי שעשה אביו בימי הלב שמחה, הוא קירב וכיבד כל מי שלקה בכך. אין אני הולך כגעת להרחיב בדוגמאות וסיפורים.

כבר בתשס"ג כשהיה המשבר הפומבי הראשון, ( הוא גם אז פרסם מכתב תמיכה באד"ש, לאחר שאחיו הפצירו בו. למי שיש את המכתב יש את זה ) אז החליפו מעיון לבקיאות, נאמר לו שאם הא מעוניין לפרוש ולהקים חצר שיתכבד ויעשה זאת, אף אחד לא יפריע לו, אבל בתוך גור יש בעל הבית אחד ! שאינו זקוק לסגן, ולא למשנה למלך, ולא לאופוזציה.
הוא כבר אז עשה מפקד חברים, ואמר שאם יש לו 400 איש הוא פורש, לא היו לו גם לאחר שצירף כל מי שדמיין ששייך לו 400 איש, אז החליט להישאר (זכור לטוב את הרה"ח רבי משה זאב שיינפלד ע"ה חתן הרי"ם לוין זצ"ל שבפיקחותו הרבה השקיט את העניינים )

אולם נשאר ולא נשאר, שישנה את התנהגותו וילמד מטעותו לא בא בחשבון, במקום זה הסתגר, לקה תקופה ארוכה במין דיכאון אמרו שזה מונו, ואכל את עצמו בבפנים, אף אחד לא רדף, אף אחד לא פגע, אך אחד לא נגע בו לרעה ! כלפי חוץ הוא המשיך להגיע לתפילות לטישים וכו'.
אבל הוא המשיך בהתנהגותו הלא לואלית, וחתר בשקט, ביטל, גיחך, על כל הוראה שיצא מפי הקודש, קירב את השמאלנים, יצר כל הזמן מעין חצר פנימית עצמאית. מי שמכיר אותו יודע שהוא גאון וחריף מוח שאין בדומה לו, מכיר את התורה על בוריו באופן מבהיל ומפחיד, באמת יהודי משכמו ומעלה שקרוץ מחומרים של אדמו"ר, אבל מה שעומד לו לרועץ זה האופי השובב ( עוד מגיל קטנות ובחרות ! למי שזוכר ), סוער, לעיתים חסר שליטה. מפאת כבודו אסתפק בכך.

לאחר כל שנות השקט ( שלפני הסערה ) עכשיו הוא עשה מעין קמבק, כל מה שקרה בארה"ב היווה בשבילו הזדמנות חדשה לקפוץ למיים ולייצור לעצמו בסיס תמיכה, זה שנתיים שהמצב שמה יעלו שמיים וירדו תהומות עם החיידר וכו', מי שעומד מאחורי התוהו וובוהו הזה זה הוא. חד משמעית !! שחלילה וחס רצון אד"ש לא יצליח. שיהיה בוקה ומבולקה, ואז הוא המנהיג המושיע הגדול.
זה מאבק אחד יותר מידי, וכעת הגיע הזמן, שיחליט סופית לאן הוא שייך. או לכאן או לכאן. קח את הפקלאות שלך, את כל מאות התומכים שלך, ותנוח אותנו לנפשנו. כל עוד לא תהיינה מצידו הפרעות לא יהיה מצד גור כלום.

כל מי חושב שהוא קדוש מעונה, והינה הינה הגיע היום בו עושים 'סוף לעוולות' טועה בגדול. ניזון ממקורת לא אמינים ומפוקפקים, אני יודע שלשכנע בצדקת גור קשה מאוד, א' כי הם לא עוסקים בהסברה, אדרבה גם ההתכתבות שלי כאן בפורום זה בעצם מנוגד לתקנון, וב' כי שי שנאה עתיקה נגד גור בגין היותם סוג של משגיחי הכשרות של היהדות החרדית ובולמים לא מעט ייוזמות מתירניות וכו' שמתנגדים אם לא מעט אינטרסים ויצרים, מה לעשות, גם להיות חסידות גדולה ומצליח ומובילה בפוליטיקה לצנינים, סוג של שנאה סוציאליסטית בעשירים, סליחה שהצלחנו...
אני לא מדמיין לעצמי שאשכנע כאן מי שלא רוצה להשתכנע, אבל שתדעו שיש לכל דבר הסבר וסיבה, ומקדוש מעונה שעושה סוף לעוולות, אתם המגבים עוולה.

ינקלביץ

נושא שלא נקרא על ידי ינקלביץ » 29 יולי 2019, 20:00

שכל טוב כתב:
29 יולי 2019, 18:45
אני יודע שלשכנע בצדקת גור קשה מאוד, א' כי הם לא עוסקים בהסברה, אדרבה גם ההתכתבות שלי כאן בפורום זה בעצם מנוגד לתקנון, וב' כי יש שנאה עתיקה נגד גור בגין היותם סוג של משגיחי הכשרות של היהדות החרדית ובולמים לא מעט ייוזמות מתירניות וכו' שמתנגדים אם לא מעט אינטרסים ויצרים, מה לעשות, גם להיות חסידות גדולה ומצליח ומובילה בפוליטיקה לצנינים, סוג של שנאה סוציאליסטית בעשירים, סליחה שהצלחנו...
אני לא מדמיין לעצמי שאשכנע כאן מי שלא רוצה להשתכנע, אבל שתדעו שיש לכל דבר הסבר וסיבה, ומקדוש מעונה שעושה סוף לעוולות, אתם המגבים עוולה.
א. מעניין מאוד, הוא עצמו מעיד שעצם התכתבותו כאן מנוגד לתקנון, וכפי שעמיתו (או הניק השני שלו) הביא לכאן את הצילום של המודעה, ועדיין עומד במרדו וממש מורד ב"רצון" ומנסה לשכנע בו בזמן שהרבנים בשם "הרצון" כותבים "שאינם מועילים למערכה אלא מזיקים לה", ואחרי הכל בכל יום צצים להם עוד כמה גוראים חוץ מאלו שכבר מונו ע"י מרן ראה"מ שליט"א מגיעים כאן חדשים לבקרים, אני מקווה מאד מאד שאין כ"כ הרבה מורדים בגור "הפנימי" אלא זה סה"כ אותו מורד (אותה גברת בשינוי אדרת).
ב. הטעם הידוע של הגוראים למה שונאים אותם ידוע, אבל נ"ל שיש עוד כמה טעמים וסיבות למה שונאים את אותם כבשים תמימים שלא נוגעים ביהודי אדרבה מכבדים את כולם, ולא רק, אלא הם הדואגים של כלל ישראל "משגיחי הכשרות של היהדות החרדית". מי שבידו הפנאי והזכרון של כל הפרשיות האחרונות של גור "בחוץ" (לא בפנימי) מוזמן להעלות כאן רק בקודים שלא להיגרר ח"ו לפוליטיקות ישנות ולה"ר ורכילות ח"ו.

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 29 יולי 2019, 20:51

29 יולי 2019, 17:31
ירושלים של מעלה כתב:

רואי המציאות מודים כי 'קעמפ חביבין' נחל כשלון חרוץ בסיפוק הסחורה דהיינו להצליח להביא את בנות חסידי גור לקעמפ
אבל במבחן המציאות מקהילה של מעל 1,000 משפחות עשרות בודדות של בנות שהוריהם השכילו בדעתם לשולחם לשם
רק גוטסמן ורוטנברג יש להם את ה'קבלה בידינו' המפורסם של שרלטנים עמוסי כח: "עֲשֵׂה וְאַחַר כַּךְ תַּחְשׁוֹב (אִם יֵצֵא לְךָ)"
ואלו התוצאות, כלל סיכומי תוצאות המערכה עוד ייקח זמן רב לדעת ורק בפרספקטיבה יוכלו לאמוד את הנזק ב2 הצדדים

מצחיק לקרוא פה את ההכתבות של יהודאי ושכל טוב (אם זה לא ניק-כפול) שכל המבוגרים שאולי פעם חשבו ללכת להגר"ש בבוא העת
איני מכיר את הגר"ש והרושם שהיה לי עד היום עליו אינו תואם את הסגנון בו 'שכל טוב' 'יהודאי' 'ירושלים של מעלה' 'טבי' ו'אברהם משה'
מתארים אותו כתככן מחרחר ריב חתרן בלתי נלאה המנסה לבנות לעצמו ציבור אוהדים כבר 23 שנה ללא הצלחה.
עד עכשיו לא התייחסתי לכל ההכפשות האלו אך, בתור איש מן הצד, והציבור מהצד לא קונה את זה,
אי אפשר למכור לוקשן בפורום (בשעה שכל אחד נורמלי מהצד חיכה שיבוא איזה מישהו נורמלי בגור וימחה על דרכי הטירור)
וכשהגיע הגר"ש וכתב נגד הטירור והאלימות כשכולם יודעים ומכרים את עדינותם המפורסמת של חסידי גור בענייני כבוד המדומה של שלוחי אדוננו
com-on
אנשים נורמלים קוראים את מה שאתם כותבים ומשתוממים על הרמה הגבוהה של הכותבים איככה נפלו גיבורים...}
אתה חי בסרט ואי אפשר להישאר אדיש לחרטוטים שלך, בדיוק על זה קבעו חז''ל ''הרוצה לשקר ירחיק עדותו'' לא לי ולא לך יש את הפרוטוקלים
רק אני לא התעצלתי ובמקום לקשקש את עצמי לדעת הרמתי טלפון לחו''ל לשמוע מה אומרים שם, ואתה יותר מהוזה ומדומין, ממליץ לך בחום להצביע לפייגלין בבחירות הקרובות זוהי מפלגתך
לפני שאתה מספר על הכישלון של הקעמפ לך תברר מה הרישום לחיידר החדש וליגדיל תורה, זה אומר הכל
בארה''ב אף אחד שם לא שמע על הניצחון שאתה מתאר אין פסיקה על הבעלות והמקום נשאר בידי גור באוגוסט
אתמול הודיעו שם להורים שהבנות ממשיכות עוד שבועיים וזה אחרי שכתבת ... שברלינר יכול להוציא אותם ..וברוב טבו הוא משאיר אותם שם עלאק.. בשביל זה הוא הלך לתהליך משפטי ושפך כספים לעו''ד וקידש מלחמה נגד כל החצר כדי שבסופו של דבר הוא ישאיר אותם שם ? חה חה חה חה
אתה שם לב מה אתה מקליד ?
ולגבי האלימות שאתה כה מרבה לדבר עליה, אתה ראית סרטון אחד אבל אחד (!) שברלינר חוטף מכות ?
מהרגע שנחת בארץ לא נגעה יד בברלינר. אתה מהדהד שקר ועוד הופך אותו לחזות הכל. היו אברכים שמחו, וכך צריך להיות, על כבוד רבם.
מאות בחורים ואברכים עמדו עם תהילים מתחת לביתו, ושרו ימח שמו וזכרו. אלימות לא הייתה. ולא יעזור אם תחזור ע''ז 1000 פעם, האמת לא עובדת אצלך,
ותאמין לי שהיו אינספור הזדמנויות לתפוס אותו ולכסח לו את הצורה (לי אישית אמר חסיד ויזניץ מרכז אתם פרייארים ,תמשיכו לעמוד מתחת לביתו ולצעוק לו ,תתפסו אותו ותגמרו אותו אנחנו מזמן היינו גומרים אותו )
מי שרוצה לדעת מה זו אלימות מוזמן לצפות בסטנדרים שעפים בפוניבז', במכות שחטף נתי גרוסמן, במלחמות הבלתי נגמרות בין הפלג הירושלמי לזרם הליטאי המרכזי. הוא יכול גם למצוא את התיעודים של חסידי סטאמר נלחמים זה בזה עד זוב דם, בחסידי סלונים משליכים אבנים על חסידי סלאנים, בניפוץ חלונות ומכות רצח בויזניץ, בקרבות הרחוב בין בעלזא לעדה החרדית בעת הקמת מחזיקי הדת כולל ניסיונות הדריסה וכן מול מחנובקא, שריפת בית בו נערך מניין בסקווירא ובעוד אינספור מקומות. מעולם לא שמענו שאותם קהילות הוכתרו כרוצחים בריונים וכוחניים. זאת בזמן שכלל חסידי גור בארץ ובעולם מוכתרים כאלימים ובריונים כאשר פרומיל מכל זה לא אירע. המקסימום שקרה זה צעקות ,אה כן, מזל שמנדלסון חטף ואפשר להאשים את גור באלימות... מגיע לו הרבה יותר לפושע הזה
רק השנה ראינו אלימות כשמנחם כרמל הותקף ,כשבבחירות בב''ב קבוצה פרצה לבית ברח' חזון איש לתלוש שלטים של הפלג הסרטונים שיצאו משם היו מחרידים ואלו לא היו גערערס אלא בחורים ליטאים שלומדים בשיבות מהשורה הראשונה בני תורה שלומדים עיון
אבל את מי מענין העובדות מימי תשמ''ט הגערעס אלימים ולעזעאל העבודות
הנסיון השקוף שלך לקחת את המאבק לסכסוך נדלנ''י ברור, אתה מנסה לצייר את ברלינר צדיק תמים בשעה שהאיש קם יחד עם מרעיו להילחם ברצון של הרבי ובשינוים שהוא מנסה להנחיל בארה''ב, לולא בית המשפט דחה את בקשת ברלינר לצו מניעה ביולי לא היה קעמפ לבנות ! ברלינר ידע היטב בשעה שהוא רץ לבית משפט שהוא נלחם בהוראה מפורשת שהוא שמע מהרבי! לא היה שום הסכם על החודש השביעי קשקוש, הקראתי לחבר בארה''ב את הנקודות שהעלת לעיל הוא שאג מצחוק לא היה שום הסכם עם ברלינר על כלום . ישבו שם מכוח הפסיקה ולא הסכם ולא בטיח
ולסיום ממש חורה לך שאין קעמפ לבנים...אתה ממש נוטף מרחמים על ילדי גור בבורו פארק ... יקירי זה כל תורת החסידות על רגל אחת ... מתאים לך השינוים של הרבי או לא, אף אחד לא שאל אותך וגם לא מענין מה אתה חושב, בקושי סיימת לריב עם נוות ביתך על איזה סוג מרכך כביסה לקנות, ולהבדיל ממך מישהו אחר נתקדש בכל קדושה שניתן להעלות על הדעת (אני שמעתי מאחד מגדולי ישראל שליט''א על הרבי מגור שהוא מהבודדים בדורינו שהגיע למדרגה של ''והתקדשתם והייתם קדושים'' )והוא נבחר לנהל עדה בת אלפי חסידם והכרעות והחלטות פוליטיות נחתכות על שולחנו ויש לו בונוס שלך קצת איכפת (אה וגם יש לו הרבה כסף .. איך שכחתי ..). אוחח כמה חבל שלא נולדת אדמו''ר

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 29 יולי 2019, 21:17

מיהו יהודי כתב:
29 יולי 2019, 12:13
שכל טוב כתב:

מצוואת הלב שמחה אין צילומים, פשוט כי אין אחת כזו... מדובר בשמועה שהופצה בזמני הנהגתו של הפני מנחם על ידי תלמידיו של האדמו"ר שליט"א, עחל מנת לפגוע בלגיטימיות של הנהגתו.
אתה יודע לקרוא ?
העליתי לעיל גזיר עיתון מהימים ההם שמדווח על ''האדמו''ר מגור שהלך לעולמו אתמול הכתיר בצוואתו את בנו הרב יעקב אלתר מבני ברק כיורשו אחיו של האדמו''ר המנוח הרב פנחס מנחם אלתר יהיה אחראי על מוסדות גור בארץ ובעולם ''
אז היתה צוואה או לא ?
או שתיכף תגיד שהאנשים של הרבי דאגו שהעיתונים יכתבו כך...

נרשמתי...!
נתן תודה: 12 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 29 יולי 2019, 21:53

יהודאי כתב:
29 יולי 2019, 10:33
האדמו"ר מ"עברא דדשא"
הזלזול לא מוסיף לך הרבה כבוד. לא לך ולא לחסידות שלך. (וזה בעדינות)

נרשמתי...!

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 29 יולי 2019, 21:55

יהודאי כתב:
29 יולי 2019, 10:46
בעקבות המכתב המצו"ב, אני מקווה שאצליח להתחזק יותר, ולכתוב כאן פחות.
חחחחחח
ולא מצאת דרך יותר טובה מלפרסם את המכתב הזה?
האירוניה במיטבה

נרשמתי...!

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 29 יולי 2019, 22:02

29 יולי 2019, 17:31
ירושלים של מעלה כתב:

com-on

ויותר מזה,
ולבינתיים, גם לצופה מהצד, לא נעים, אבל כולכם ניראים מחרחרי ריב פוטנציאלים יותר ממי שאתם מדברים נגדם כל היום.
יאללה.
תתפקחו.
אתם ניראים גרוע ועושים רושם נורא על הציבור. (כן כן, א ת ם ! הניקים הגורים שבפורום.)

לו הייתם באים ומוחים על כל מחרחרי הריב בחסידות שלכם, בצורה שתציג אותכם באופן הפוך, מילא.
אבל באופן הזה, אתם כמו כל אלו שצועקים נגד צעקות.

נרשמתי...!

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 29 יולי 2019, 22:08

שכל טוב כתב:
29 יולי 2019, 18:45
כל מי חושב שהוא קדוש מעונה, והינה הינה הגיע היום בו עושים 'סוף לעוולות' טועה בגדול. ניזון ממקורת לא אמינים ומפוקפקים, אני יודע שלשכנע בצדקת גור קשה מאוד, א' כי הם לא עוסקים בהסברה, אדרבה גם ההתכתבות שלי כאן בפורום זה בעצם מנוגד לתקנון, וב' כי שישנאה עתיקה נגד גור בגין שמי שמשניא את עצמו על הציבור, אהבה בטוח לא תצמח לו מזה.
להיות חסידות גדולה ומצליח ומובילה בפוליטיקה לצנינים, סוג של שנאה סוציאליסטית בעשירים, סליחה שהצלחנו... כמובן. ושש שלוש היה המוטו של ההצלחה... :)

נרשמתי...!

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 29 יולי 2019, 22:12

טבי כתב:
29 יולי 2019, 20:51

רק השנה ראינו אלימות כשמנחם כרמל הותקף ,כשבבחירות בב''ב קבוצה פרצה לבית ברח' חזון איש לתלוש שלטים של הפלג הסרטונים שיצאו משם היו מחרידים ואלו לא היו גערערס אלא בחורים ליטאים שלומדים בשיבות מהשורה הראשונה בני תורה שלומדים עיון
אבל את מי מענין העובדות מימי תשמ''ט הגערעס אלימים ולעזעאל העבודות
הנסיון השקוף שלך לקחת את המאבק לסכסוך נדלנ''י ברור, אתה מנסה לצייר את ברלינר צדיק תמים בשעה שהאיש קם יחד עם מרעיו להילחם ברצון של הרבי ובשינוים שהוא מנסה להנחיל בארה''ב, לולא בית המשפט דחה את בקשת ברלינר לצו מניעה ביולי לא היה קעמפ לבנות ! ברלינר ידע היטב בשעה שהוא רץ לבית משפט שהוא נלחם בהוראה מפורשת שהוא שמע מהרבי! לא היה שום הסכם על החודש השביעי קשקוש, הקראתי לחבר בארה''ב את הנקודות שהעלת לעיל הוא שאג מצחוק לא היה שום הסכם עם ברלינר על כלום . ישבו שם מכוח הפסיקה ולא הסכם ולא בטיח
ולסיום ממש חורה לך שאין קעמפ לבנים...אתה ממש נוטף מרחמים על ילדי גור בבורו פארק ... יקירי זה כל תורת החסידות על רגל אחת ... מתאים לך השינוים של הרבי או לא, אף אחד לא שאל אותך וגם לא מענין מה אתה חושב, בקושי סיימת לריב עם נוות ביתך על איזה סוג מרכך כביסה לקנות, ולהבדיל ממך מישהו אחר נתקדש בכל קדושה שניתן להעלות על הדעת (אני שמעתי מאחד מגדולי ישראל שליט''א על הרבי מגור שהוא מהבודדים בדורינו שהגיע למדרגה של ''והתקדשתם והייתם קדושים'' )והוא נבחר לנהל עדה בת אלפי חסידם והכרעות והחלטות פוליטיות נחתכות על שולחנו ויש לו בונוס שלך קצת איכפת (אה וגם יש לו הרבה כסף .. איך שכחתי ..). אוחח כמה חבל שלא נולדת אדמו''ר
אתה בטוח שאתה לא חסיד גור??
מעניין...
יש לך את אותו אוצר מילים כמוהם, מעניין איך זה קרה, אויש. אולי יש לך איזה סבא גערער וזה עבר בגנים?
ואו. איזה מוזר.

שכל טוב

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 29 יולי 2019, 22:24

הטבי הזה לא הגיוני. יורה חץ ואחרי זה מסמן עגול.
צוואה של הלב שמחה קיימת. ראיתי אותה מאות פעמים במשך חיי.
אין לי מה להתווכח איתו. אני אגיד יש הוא יגיד אין וחוזר חלילה. אין טעם לוויכוח כזה.

הרבה יותר קל להגיד המוצלח בריון וכוחני מלהשלים שאני פחות הצלחתי ממנו. זה טבע האדם להדחיק כשלונות. מעטים יודעים להתעלות ולפרגן. ככה זה היה וככה זה יישאר "גור הבריוית" ולעזעזל העובדות.

זה שאני כותב כאן בניגוד לתקנון - נכון, אבל אני לא עושה מזה אידיאולוגיה, אני לא מתגאה בזה, אני מכיר בכך שזה לא בסדר, זה המעידה שלי, ואקווה שאצליח להתגבר. למעשה כל מי שכותב פה עובר על הוראת הרבנים כי זה לא לצורך לפרנסה, אז טול קורא מבין עיניך.

אני חוזר שוב, קחו לכם את הגר"ש אלתר, קחו את המציאה הזט, וכולם יהיו מרוצים !....

נרשמתי...!

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 29 יולי 2019, 22:36

שכל טוב כתב:
29 יולי 2019, 22:24
אין לי מה להתווכח איתו. אני אגיד יש הוא יגיד אין וחוזר חלילה. אין טעם לוויכוח כזה.

הרבה יותר קל להגיד המוצלח בריון וכוחני מלהשלים שאני פחות הצלחתי ממנו. זה טבע האדם להדחיק כשלונות. מעטים יודעים להתעלות ולפרגן. ככה זה היה וככה זה יישאר "גור הבריוית" ולעזעזל העובדות.

זה שאני כותב כאן בניגוד לתקנון - נכון, אבל אני לא עושה מזה אידיאולוגיה, אני לא מתגאה בזה, אני מכיר בכך שזה לא בסדר, זה המעידה שלי, ואקווה שאצליח להתגבר. למעשה כל מי שכותב פה עובר על הוראת הרבנים כי זה לא לצורך לפרנסה, אז טול קורא מבין עיניך.

ואו, תראו, הצלחתי.
כל הכבוד לך (בכנות!) על הודעה שלמה שכולה טענות ותשובות בלי אפילו פעם אחת של סתימת פיות.
נראה אתכם (שאר חסידי גור בפורום שלנו) עושים את ז גם ועונים על הטענות (או לא עונים) עם שכר שיחה נאה.

שכל טוב

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 29 יולי 2019, 22:39

לא מבין איזה גליק מצאת בסגנון דברי... לאורך כל האשכול לא סטיתי מכך. אבל אם מחמיאים אני לא מתנגד.... יישר כוח.

חבקוק
נתן תודה: 3 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חבקוק » 29 יולי 2019, 22:44

שכל טוב כתב:

אפשר לשאול אותך שאלה קטנה? אין אתה יודע מהי מצווה קטנה ומהי מצווה גדולה....
אם זה המעידה שלך שאתה לא מציית לרבי שלך שאמר לך רק לצורך פרנסה...
אז ברלינר לא ציית לרבי שלו שזה נגע לו ברכוש.
מאד קל לנו לתת לרבי הכל את המגרש שאין לי, את הרכוש הרב שעוד לא צברתי אבל את התרנגול שלי... זה כבר מעל ומעבר.
ועכשיו תענה לי "טול קורא מבין עיניך" אז- ואם אני חסיד קרלין או משהו אחר. אל תתיחס לאנשים שכותבים. תדבר לעצמך. תסביר לעצמך למה זה טוב ללכת אחרי האדמור שלך ולא חלילה עם הגר"ש וכו'
אני מתנצל אם פגעתי, אבל כפי הידוע לי גערעס לא נפגעים כ"כ מהר...

שכל טוב

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 29 יולי 2019, 23:00

אפשר לשאול אותך שאלה קטנה ? לאיזה חסידות / חוג אתה שייך שאתה גולש כאן 'לצורך פרנסה' ? מי הרב שלך ויגיד לך שזה בסדר. אתה מדבר.
כל השוואה בין לכתוב כאן לבין ברלינר כ"כ פתטי שמתחת לרמה שלי להידרש לכך.
ותוך כדי דיבור שלך אתה 'בדרך אגב' מוריד הנחה כברור מאליו שהשטח שייך לברלינר, ואיזה אדמו"ר גזלן סתם בא לעשוק. אתה ממש חכם.

נרשמתי...!

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 29 יולי 2019, 23:12

שכל טוב כתב:

בחור. אתה מתבלבל בניקים.
טבי רק גיבה אותך.

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 29 יולי 2019, 23:49

באשכול שכן העלה מיודענו טבי סרטון נחמד
להלן ציטוט מתגובתו דשם:
טבי כתב:
28 יולי 2019, 23:37
אני מתנדב להיות הראשון ...

סרט ''ציוני קודש'' - הרקע לסרט
בשנות המ' יצא כ''ק האדמור מגור שליט''א בשליחות אביו הלב שמחה זיע''א יחד עם קבוצת מלווים לפולין, לחפש אחר קברי אבות שנעלמו במרוצת השנים ובאימיי המלחמה. לקראת אחת הועידות של האיחוד בשנת תשס''ה נאסף החומר והתיעודים מחברי הקבוצה, ונערך לכדי סרט אחד שחולק לנגידים בועידה.

https://drive.google.com/open?id=1Q3qKr ... xEI5HyoKP7
קודם כל תודה רבה על הסרטון המדהים על גילוי הקברים בפולין בסוף ימי שלטון בריה"מ
זה נראה שזה יצא לאור לרגל אחת מהועידות של 'איחוד מוסדות גור' אם איני טועה
חומר מעניין מאוד
מעניין לציין כי בסרטונים נראה האדמו"ר שליט"א כשלראשו כובע סמט עגול
(כפי שהוא הולך כיום וכפי שהולכים אדמו"רים ובנש"קים רבים מחצרות פולניות וכן ספינקא {ווייס} ועוד)
למיטב זכרוני לא היה נוהג האדמו"ר באופן קבוע לילך עם כובע סמט אלא כובע פשוט ואפי' אחרי תחילת הנהגתו לא החליף מיד לכובע סמט
עד לאחר זמן (איני זוכר כמה זמן) האם יש כאן מי שיכול לאשר או להכחיש את הנ"ל,
כלומר אם רק לנסיעות לפולין היה נוסע עם הכובע סמט, או שבחיי אביו היה הולך כך ואח"כ החליף בעת הנהגת דודו
מי שיכול להחכימנו תבוא עליו ברכה
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 29 יולי 2019, 23:50

יתכן ששכחתי לציין זאת כי היה נראה לי שהדבר מפורסם
אך אציין ואוסיף למי שלא יודע כי הגר"ש כתב את מכתבו
לאחר שהראוהו את הפשקוויל המכוער שפירסמו עם תמונתו של ברלינר עם השלייקעס
עם כיתוב כי הוא עבריין נמלט מסוכן לציבור וכו' דברים שאיני יכול להאריך בגלל כללי הפורום
וכי הוא מתגורר בבית משפחת פרנק בכתובת פלונית וכל הרואהו ידווח למוקד 100
כשהראו להגר"ש תמונות ממודעות אלו שנתלו בחוצות ירושלים
לא יכל לשתוק והוציא מכתב נגד האלימות והכוחנות

אם אתה שואל אותי, או אם הוא היה שואל אותי הייתי אף אני מייעץ להתאפק מן המכתב
אבל הוא לא שאל אותי לפני שכתב,
לכתוב שהוא איבד את כל ההערכה שהיתה אליו לפני זה, בעקבות המכתב, זה רמה מסויימת של כתיבה
זכותך לחשוב כך בפרט שזה לא דבר שאפשר לבדוק, אזי אפשר לכתוב בומבסטי:
"גם את המעט מן המעט {איינצעלע מענטשן...} שכבר היה להם קצת הערכה אליו הוא איבד במחי מכתב"

ועד כמה שידוע לי מכתב הגר"ש הדהים את הצד השני שלא ציפו ליציאה רשמית נגד הכתבות המערכת
כפי שלמי ששמע קצת את ההיסטוריה של ה22 שנה האחרונות יודע שלכל דרישות המערכת הסכים הגר"ש
גם דרישות הזויות ומופרכות כגון: איסור על אמירת שיעורים בחול המועד וכדו' במקומות נייטראליים ועוד כהנה.

איני מעוניין להתערב לחסידי גור במחלוקתם, ועוד יותר מכך איני מעוניין להעלות באוב עניין שכבר נשתקע
כי עניין הקעמפ בארה"ב אינו קשור בכלל לעניין זה ומלבד מכתב הגר"ש נגד הפשקוויל המלוכלך ונגד אלימות פיזית ומילולית
אך דברי בלע שנכתבים כאן נגד תלמיד חכם וגאון מפורסם איני יכול לקוראם ולעבור הלאה
על כן ראו בשורותיי אלו מחאה פורתא, ובקשה להפסיק את הדיון בנושא רגיש זה שאינו אקטואלי מחד,
ומאידך עלול לעבור לפסים של עבירה על כללי הפורום וחבל שהאשכול המעניין הזה יינעל

בעניין פסיקת ביהמ"ש
הלילה או מחר אמורים לצאת פרוטוקולי פסיקת בית המשפט מה26.07 וכשאקבלם אוכל לפרסם האמת
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

שכל טוב

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 30 יולי 2019, 00:15

נרשמתי...! כתב:
29 יולי 2019, 23:12
שכל טוב כתב:

בחור. אתה מתבלבל בניקים.
טבי רק גיבה אותך.
צודק !!! סליחה לטעות !!!

שכל טוב

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 30 יולי 2019, 00:19

29 יולי 2019, 23:50
יתכן ששכחתי לציין זאת כי היה נראה לי שהדבר מפורסם
אך אציין ואוסיף למי שלא יודע כי הגר"ש כתב את מכתבו
לאחר שהראוהו את הפשקוויל המכוער שפירסמו עם תמונתו של ברלינר עם השלייקעס
עם כיתוב כי הוא עבריין נמלט מסוכן לציבור וכו' דברים שאיני יכול להאריך בגלל כללי הפורום
וכי הוא מתגורר בבית משפחת פרנק בכתובת פלונית וכל הרואהו ידווח למוקד 100
כשהראו להגר"ש תמונות ממודעות אלו שנתלו בחוצות ירושלים
לא יכל לשתוק והוציא מכתב נגד האלימות והכוחנות

אם אתה שואל אותי, או אם הוא היה שואל אותי הייתי אף אני מייעץ להתאפק מן המכתב
אבל הוא לא שאל אותי לפני שכתב,
לכתוב שהוא איבד את כל ההערכה שהיתה אליו לפני זה, בעקבות המכתב, זה רמה מסויימת של כתיבה
זכותך לחשוב כך בפרט שזה לא דבר שאפשר לבדוק, אזי אפשר לכתוב בומבסטי:
"גם את המעט מן המעט {איינצעלע מענטשן...} שכבר היה להם קצת הערכה אליו הוא איבד במחי מכתב"

ועד כמה שידוע לי מכתב הגר"ש הדהים את הצד השני שלא ציפו ליציאה רשמית נגד הכתבות המערכת
כפי שלמי ששמע קצת את ההיסטוריה של ה22 שנה האחרונות יודע שלכל דרישות המערכת הסכים הגר"ש
גם דרישות הזויות ומופרכות כגון: איסור על אמירת שיעורים בחול המועד וכדו' במקומות נייטראליים ועוד כהנה.

איני מעוניין להתערב לחסידי גור במחלוקתם, ועוד יותר מכך איני מעוניין להעלות באוב עניין שכבר נשתקע
כי עניין הקעמפ בארה"ב אינו קשור בכלל לעניין זה ומלבד מכתב הגר"ש נגד הפשקוויל המלוכלך ונגד אלימות פיזית ומילולית
אך דברי בלע שנכתבים כאן נגד תלמיד חכם וגאון מפורסם איני יכול לקוראם ולעבור הלאה
על כן ראו בשורותיי אלו מחאה פורתא, ובקשה להפסיק את הדיון בנושא רגיש זה שאינו אקטואלי מחד,
ומאידך עלול לעבור לפסים של עבירה על כללי הפורום וחבל שהאשכול המעניין הזה יינעל

בעניין פסיקת ביהמ"ש
הלילה או מחר אמורים לצאת פרוטוקולי פסיקת בית המשפט מה26.07 וכשאקבלם אוכל לפרסם האמת

אין לי זמן לענות לך כי בעצם אלו אותם טענות רנדומליות שחוזרים על עצמם כל הזמן.
רק זאת אומר, שהמכתב של הגר"ש יצא ביום שישי עוד לפני שברלינר הגיע ארצה ולפני הפשקעוויל ההוא - שממש לא לרוחי. כך ששוב פעם כהרגלך אתה פשוט טועה בעובדות ובמסקנות הנגזרות מכך.
אסתפק הפעם בכך.

שכל טוב

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 30 יולי 2019, 00:41

29 יולי 2019, 23:49
באשכול שכן העלה מיודענו טבי סרטון נחמד
להלן ציטוט מתגובתו דשם:
טבי כתב:
28 יולי 2019, 23:37
אני מתנדב להיות הראשון ...

סרט ''ציוני קודש'' - הרקע לסרט
בשנות המ' יצא כ''ק האדמור מגור שליט''א בשליחות אביו הלב שמחה זיע''א יחד עם קבוצת מלווים לפולין, לחפש אחר קברי אבות שנעלמו במרוצת השנים ובאימיי המלחמה. לקראת אחת הועידות של האיחוד בשנת תשס''ה נאסף החומר והתיעודים מחברי הקבוצה, ונערך לכדי סרט אחד שחולק לנגידים בועידה.

https://drive.google.com/open?id=1Q3qKr ... xEI5HyoKP7
קודם כל תודה רבה על הסרטון המדהים על גילוי הקברים בפולין בסוף ימי שלטון בריה"מ
זה נראה שזה יצא לאור לרגל אחת מהועידות של 'איחוד מוסדות גור' אם איני טועה
חומר מעניין מאוד
מעניין לציין כי בסרטונים נראה האדמו"ר שליט"א כשלראשו כובע סמט עגול
(כפי שהוא הולך כיום וכפי שהולכים אדמו"רים ובנש"קים רבים מחצרות פולניות וכן ספינקא {ווייס} ועוד)
למיטב זכרוני לא היה נוהג האדמו"ר באופן קבוע לילך עם כובע סמט אלא כובע פשוט ואפי' אחרי תחילת הנהגתו לא החליף מיד לכובע סמט
עד לאחר זמן (איני זוכר כמה זמן) האם יש כאן מי שיכול לאשר או להכחיש את הנ"ל,
כלומר אם רק לנסיעות לפולין היה נוסע עם הכובע סמט, או שבחיי אביו היה הולך כך ואח"כ החליף בעת הנהגת דודו
מי שיכול להחכימנו תבוא עליו ברכה
אם אני לא טועה אביו הכריחו ללבוש כובט סאמט כשנוסע היה לחול. בארץ הוא לא לבש. שוב פעם אני לא בטוח. גם בסרטונים והתמונות המפורסמים שלו אצל האדמו"ר מחב"ד זי"ע יש לו כובע סאמט.
זה המלבוש הרבני היחידי שלו, לא עטרה בטלית, לא מקל, לא ריבצענע בקעטשע בחול.
את הנעליים ואת הכובע שלו הוא לא החליף מתחילת הנהגתו למשך כעשרה שנים באומרו שיש לו אברכים עניים מרודים, עד שהנעליים שלו נקרעו לגמרי ויצאו מכלל שימוש אז קנו חדש. אני זוכר תמיד ששמתי לב שהנעליים שלו נשמעים מרחוק ונסחבות כזה כחצי סמרטוטים.
אגב, אד"ש אכל במשך כחמישים שנה - עד ימי חוליו הראשונים שבנס יצא מזה ב"ה שמאז התזונה שלו השתנה לגמרי - אותו תפריט שבוע שבוע ! ( דהיינו כל ימי ראשון אותו דבר, ימי שני וכו') סוגי דגים וקאשע, למעט שבת שאז כמובן אכל בשר ומאכלי שבת.
בא אנחנו ננסה חודש חודשיים לאכול אותו אוכל כל יום.... לבית משוגעים היינו מגיעים.

בעניין שיקום הקברים בפולין, הרבה יש לספר על כך, זה היה מדהים מה שהתגלה שמה, ידוע ושמעתי מר' מנדל צישינסקי ע"ה, איש חברא קדישא שהיה הרוח החיה במשלחת הזו, שבביה"ח ברדזימין, שאד"ש הרי נכד אדמור"י רדזימין, ביה"ח נחרש לחלוטין ולא נשאר שום זכר של מצבה אוהל, הם ישבו וחפרו והעלו חרס, אד"ש במשך כל הזמן הסתובב אחוז שרעפים במן מעגלים סביב בבית החיים, עד שפתאום ניעור עצמו ואמר 'דא איז עס' ( כאן זה נמצא), שאלו אותו מייד למה מה יש כאן ? 'ככה אני מרגיש' ! ויהי לפלא.
אכן על המצבה כתוב בבית הקברות הזה בערך במקום הזה נטמן וכו'.
הייתה לו ס"ד מיוחדת במסע הזה, גם בקאצק, בוורשא, בגור, בפשיסחה, בקראקא, ועוד מקומות.

זלמן

נושא שלא נקרא על ידי זלמן » 30 יולי 2019, 01:32

שכל טוב כתב:
30 יולי 2019, 00:41
אגב, אד"ש אכל במשך כחמישים שנה - עד ימי חוליו הראשונים שבנס יצא מזה ב"ה שמאז התזונה שלו השתנה לגמרי - אותו תפריט שבוע שבוע ! ( דהיינו כל ימי ראשון אותו דבר, ימי שני וכו') סוגי דגים וקאשע, למעט שבת שאז כמובן אכל בשר ומאכלי שבת.
בא אנחנו ננסה חודש חודשיים לאכול אותו אוכל כל יום.... לבית משוגעים היינו מגיעים.
איזה נפלא! ממש!

גם סבא שלי אכל כל יום בשבוע אותו תפריט. הוא באמת היה אדם חשוב, אבל אולי גם היה ראוי להיות האדמו"ר של החסידות הכי גדולה בעולם.
אה, אולי בכלל הוא היה בבית המשוגעים, כי אנחנו לא יכולים לאכול אותו דבר כל יום. רק הרבי שלך, שאתה מעריץ כ"כ עד שאתה יכול לדבר שטויות ללא הרף כשאתה מתיימר לספר בשבחו.

נרשמתי...!

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 30 יולי 2019, 01:40

קבוצת הוואטסאפ 'השטיבל' שעדכנה על הנעשה בחצר הקודש גור, נסגרה היום (שני) בפתאומיות על ידי המנהל, המוכר רק בכינוי "אבי".

מה הסיבה לסגירת הקבוצה, דווקא בתקופה בה החסידות עומדת בעין הסערה, אם בסכסוך על הקעמפ בארה"ב, אם בפרישת מנכ"ל האיחוד ואם באיום לזרוק מהמוסדות את מי שלא ישמע בקול הרבי?

בהודעה האחרונה שפרסם בקבוצה טען המכונה אבי כי שמע הרצאה נגד השימוש בסמארטפונים, גם אם הם מוגנים, והחליט לזרוק את מכשירו.

"היה נחמד מאד. ונחמד מאד שהיה", כתב בהודעה. "נפגש בראש השנה בבית חיינו בירושלים". בהמשך הודיע: "כעת אני יוצא לחופשה בלתי מוגבלת בזמן. לא נפגש כאן יותר", וסיים עם "שלום ולא להתראות".

מנגד, בקבוצות האחרות של חסידי גור טוענים כי המערכת הצליחה לעלות על זהותו, הוא הוזהר והחליט להתיישר על ההוראות ולסגור את הקבוצה.

כך או אחרת, כבר הערה הסיר מהקבוצה את כל החברים שהתעדכנו רבות בכל הפוליטיקה הגוראית, וסגר את הקבוצה - כנראה שלצמיתות.

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 30 יולי 2019, 01:51

שכל טוב כתב:
30 יולי 2019, 00:19
רק זאת אומר, שהמכתב של הגר"ש יצא ביום שישי עוד לפני שברלינר הגיע ארצה ולפני הפשקעוויל ההוא - שממש לא לרוחי. כך ששוב פעם כהרגלך אתה פשוט טועה בעובדות ובמסקנות הנגזרות מכך.
אסתפק הפעם בכך.
יתכן שיש כאן מישהו שאפשר לשקר לו על דבר שקרה לפני שבועיים וחצי,
אשר על כן אביא את סדר העובדות, להלן העובדות בסדר כרונולוגי:
כד סיון
ערב הדיון על ערעורו של ברלינר (שלמעשה נדחה לבסוף לכח סיון)
כינוס מחנכים בסופו יצאה הודעה ואזהרה
כד סיון.jpg
ה' תמוז
ברלינר כבר בארץ גיסו לב מחתן.
אור לז' תמוז
הפגנות גדולות בתנובה ובאולמי סאטמאר שם התקיים השבע ברכות לאחיינו
+ פוגרום ופריצה לדירת אכסנייתו + השלכת רימוני חנק בדירה!
ח' תמוז ביום
אלמונים מכים ופוצעים את יענקל מנדלסון
כל זאת כאמור עמוק אל תוך שהייתו של ברלינר בארץ
ורק אז
ח' תמוז לפנות ערב
הגר"ש כותב את מכתבו
ח' תמוז.pdf
ליל ט' תמוז
מכתב הגר"נ נוסבוים כתגובה על מכתב הגר"ש.
וכו' וכו'
אין צורך לפרט את השאר
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

מיהו יהודי

נושא שלא נקרא על ידי מיהו יהודי » 30 יולי 2019, 07:29

טבי כתב:
29 יולי 2019, 21:17
מיהו יהודי כתב:
שכל טוב כתב:

אתה יודע לקרוא ?
העליתי לעיל גזיר עיתון מהימים ההם שמדווח על ''האדמו''ר מגור שהלך לעולמו אתמול הכתיר בצוואתו את בנו הרב יעקב אלתר מבני ברק כיורשו אחיו של האדמו''ר המנוח הרב פנחס מנחם אלתר יהיה אחראי על מוסדות גור בארץ ובעולם ''
אז היתה צוואה או לא ?
בוודאי שאני יודע לקרוא, אבל נראה לי שכדאי לך גם להבין את מה שאתה קורא!
לא טענתי מעולם שלא "מפורסם" שיש צוואה כזו, אלא רק שהיא לא קיימת במציאות. אותו העיתון (דבר) שהבאת, אכן כתב ביום פטירת הלב שמחה על קיום צוואה, אולם ראה זה פלא, שבוע לאחר מכן (http://ranaz.co.il/articles/article3698_19920714.asp) כבר לא נכתב שהאדמו"ר הנוכחי ויתר על ההנהגה. אלא רק "הרב פנחס מנחם סירב לקבל את ההנהגה והציע את הכהונה לרב יעקב אלתר אולם זה דחה את ההצעה". לאן נעלמה הצוואה, שאותו אדם שהצהיר על קיומה שבוע קודם לכן שכח ממנה?

התשובה פשוטה! אין, ולא הייתה צוואה כזו. איש לא ראה מעולם צוואה בכת"י או חתימת הלב שמחה על המשך ההנהגה! יש שמועות + כתבות, אולם מי המפיץ? מי שדאג בבוקרו של ט"ז אדר תשנ"ו לפקסס לבתי כל גדולי ישראל ואישי הציבור את התחייבות הפני מנחם המפורסמת.

יש לך טענה, תוכיח!!!

מיהו יהודי

נושא שלא נקרא על ידי מיהו יהודי » 30 יולי 2019, 08:49

29 יולי 2019, 23:50
בעניין פסיקת ביהמ"ש
אשמח מאוד לקבל גם עותק מקור / מתורגם. על מנת שנוכל לדעת מה באמת נפסק.

תפרסם כאן...

שכל טוב

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 30 יולי 2019, 09:51

מיהו יהודי כתב:
30 יולי 2019, 07:29
טבי כתב:
29 יולי 2019, 21:17
מיהו יהודי כתב:
שכל טוב כתב:

אתה יודע לקרוא ?
אז היתה צוואה או לא ?
בוודאי שאני יודע לקרוא, אבל נראה לי שכדאי לך גם להבין את מה שאתה קורא!
לא טענתי מעולם שלא "מפורסם" שיש צוואה כזו, אלא רק שהיא לא קיימת במציאות. אותו העיתון (דבר) שהבאת, אכן כתב ביום פטירת הלב שמחה על קיום צוואה, אולם ראה זה פלא, שבוע לאחר מכן (http://ranaz.co.il/articles/article3698_19920714.asp) כבר לא נכתב שהאדמו"ר הנוכחי ויתר על ההנהגה. אלא רק "הרב פנחס מנחם סירב לקבל את ההנהגה והציע את הכהונה לרב יעקב אלתר אולם זה דחה את ההצעה". לאן נעלמה הצוואה, שאותו אדם שהצהיר על קיומה שבוע קודם לכן שכח ממנה?

התשובה פשוטה! אין, ולא הייתה צוואה כזו. איש לא ראה מעולם צוואה בכת"י או חתימת הלב שמחה על המשך ההנהגה! יש שמועות + כתבות, אולם מי המפיץ? מי שדאג בבוקרו של ט"ז אדר תשנ"ו לפקסס לבתי כל גדולי ישראל ואישי הציבור את התחייבות הפני מנחם המפורסמת.

יש לך טענה, תוכיח!!!
יש צוואה חתומה בידי הלב שמחה בו הוא מעביר את ההנהגה לבנו הרה"צ וכו', אתה יכל לכתוב אלפי פעמים שאין זה משנה כהוא זה מהמציאות. בישיבה בו למדתי זה היה נמצא באיזה קובץ יחד עם כל שאר דברים מהסוג הזה ( כמו דפי שאלות ותשובות של סמפוזיון נדיר שאד"ש ענה למספר בחורים מישיבת חידושי הרי"ם בתקופת אביו הלב שמחה, בו אגב ניבטים עקרי שיטתו בלימוד הבקיאות כבר. ועוד פנינים נפלאים ).
אני לא במקום שאני יכול לחפש את זה לסרוק ולהעלות, אבל שתדע לך מיליון אחוז שיש וראיתי אותה וכן אלפי חסידי גור.כאמור זה סוג וויכוחים שאינם נגמרים, בלי נדר כשיתאפשר לי אעלה את זה.
ממש לא בנוי על גזרי עיתון שכנראה זה מה שהוא מצא ברשת.

אתה כחי המכחיש את המת, בן כמה אתה ? אין שום טעם להתווכח על מציאות גלוייה ויותר לא אתייחס על כך אין לזה סוף.
כל העולם יצא מהתפעלות שאד"ש בגדלות רוחו העניק את האדמורות לדודו הפני מנחם, שבחזרה הפציר באד"ש שיקח הוא את ההנהגה, ככה זה הלך כל השבעה.

שכל טוב

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 30 יולי 2019, 09:57

זלמן כתב:
30 יולי 2019, 01:32
שכל טוב כתב:
30 יולי 2019, 00:41
איזה נפלא! ממש!

גם סבא שלי אכל כל יום בשבוע אותו תפריט. הוא באמת היה אדם חשוב, אבל אולי גם היה ראוי להיות האדמו"ר של החסידות הכי גדולה בעולם.
אה, אולי בכלל הוא היה בבית המשוגעים, כי אנחנו לא יכולים לאכול אותו דבר כל יום. רק הרבי שלך, שאתה מעריץ כ"כ עד שאתה יכול לדבר שטויות ללא הרף כשאתה מתיימר לספר בשבחו.
או שלא היה לך סבא כזה, לך תוכיח לי,
או שהוא אכן היה עובד מופלא.
שמאז חתונתו בגיל 20 אכל במשך כחמישים שנה אותו תפריט כל יום.
זה פרט אחד מני מכלול שלם על גדלותו הרוחנית ולא 'הדבר' שעושה איש לאדמור.

שכל טוב

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 30 יולי 2019, 10:04

30 יולי 2019, 01:51
שכל טוב כתב:
30 יולי 2019, 00:19
אסתפק הפעם בכך.
יתכן שיש כאן מישהו שאפשר לשקר לו על דבר שקרה לפני שבועיים וחצי,
אשר על כן אביא את סדר העובדות, להלן העובדות בסדר כרונולוגי:
כד סיון
ערב הדיון על ערעורו של ברלינר (שלמעשה נדחה לבסוף לכח סיון)
כינוס מחנכים בסופו יצאה הודעה ואזהרה
כד סיון.jpg
ה' תמוז
ברלינר כבר בארץ גיסו לב מחתן.
אור לז' תמוז
הפגנות גדולות בתנובה ובאולמי סאטמאר שם התקיים השבע ברכות לאחיינו
+ פוגרום ופריצה לדירת אכסנייתו + השלכת רימוני חנק בדירה!
ח' תמוז ביום
אלמונים מכים ופוצעים את יענקל מנדלסון
כל זאת כאמור עמוק אל תוך שהייתו של ברלינר בארץ
ורק אז
ח' תמוז לפנות ערב
הגר"ש כותב את מכתבו
ח' תמוז.pdf
ליל ט' תמוז
מכתב הגר"נ נוסבוים כתגובה על מכתב הגר"ש.
וכו' וכו'
אין צורך לפרט את השאר
אולי טעיתו בכרונולוגיה, עדיין נראה לי שהפאשקעוויל שברלינר פדופיל כן יצא אחרי המכתב של הגר"ש, אבל בכל מקרה אין זה משנה לגוף העניין ולא מתרץ את התמיכה שלו בברלינר ובכלל בכל התנהלותו כל השנים ובמיוחד בארה"ב, החתרנות שלו ממש לא התחילה עם המכתב הזה אלא התפרץ ברבים. טעות טקטית קשה שלו.

אזכיר לך שטרור עשו אנשי הגר"ש לא פחות, יענקל מנדלסון ראוי לתואר טרוריסט מדופלם הרבה יותר מכל חסיד גור אלים כזה או אחר
קהל עדת חסידי גור בפרט והיהדות החרדית בפרט עדיין מחכה למכתב מחאה מגלגל עיניים של הגר"ש נגד הטרור של אנשיו.

מיהו יהודי

נושא שלא נקרא על ידי מיהו יהודי » 30 יולי 2019, 11:03

שכל טוב כתב:
30 יולי 2019, 09:51

כאמור זה סוג וויכוחים שאינם נגמרים, בלי נדר כשיתאפשר לי אעלה את זה.
לא אכנס לים ה"עובדות" שתיארת.

אני ממתין לראות את הצוואה, ואחרי זה נמשיך.

יש לך אתגר! או שאני אאבד את האמינות, או שאתה...

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 30 יולי 2019, 12:38

28 יולי 2019, 17:33
טבי כתב:
28 יולי 2019, 17:10
רבונו של עולם כמה אדם אחד יכול להיות מעוות על כל המוח ???
גור לא תבעו את ברלינר לבית משפט על מה אתה מדבר בכלל ????? הוא זה שרץ לבית שמפט להוציא צו מניעה לגור
כשהתפוצץ המו''מ עם ברלינר נה אליו שלמה חיים רוטנברג וביקש ממנו לתת לפועלים להיכנס הרצון של הרבי ידוע לך אמר לו, שיהי' קעמפ לבית יעקב, כרגע אין בינינו הסכמות נמשיך לדון בזה ונגיע להסכם כרגע שהקעמפ לבית יעקב יפתח ורצונו של הרבי יצא לפועל '' ברלינר סירב ורץ לבית משפט להוציא צו מניעה ליולי ולא קיבל
הוא זה שפנה ראשון לבית משפט ולא קיבל את מבוקשו בפעם הראשונה ,וגם לא קיבל את מבוקשו בפעם השנייה
היו לו תוכניות מפורטות מה לעשות בשטח באוגוסט והשטח כעת בידי גור גם באוגוסט
ולפי דבריך מי שיש לו מסמכים ומביא יותר מסמכים הוא הבעלים כנראה שגור אלו שבאו מוכנים עם מסמכים כי עד כה ברלינר רק הפסיד
תמשיך לחרטט ולשחק בנדמה לי גור נשארת במקום באוגוסט
כפי שכבר כתבתי והדברים ידועים
א. רוטנברג דרש מברלינר העברת בעלות השטח מעמותת מחנה גור לעמותה אחרת.
ב. ברלינר לא הסכים להעברת בעלות, (מסכים לתת להשתמש)
ג. רוטנברג שולח אנשי תחזוקה להפעיל את המקום בלא הסכמה (נסיון השתלטות).
ד. ברלינר פונה לשריף כי פלשו לו לשטח.
ה. השריף שולח את שוטריו לגרש את אנשי התחזוקה.
ו. רוטנברג פונה לבית המשפט ומציג מסמכים ישנים על בעלות בעמותה מלפני חצי יובל שנים (נסיון השתלטות חוזר).
ז. השופט רואה את המסמכים ומאשר לאנשי רוטנברג להיכנס לשטח.
ח. ברלינר מערער לבית המשפט על המסמכים שהגישו רוטנברג ואנשיו, (התגוננות מפני משתלטים)
ט. בצו ביניים ובפשרה שהושגה בדיון הדחוף על השימוש לחדשי 07 ו08 2019,
יודגש כי הדברים נעשים בעצה אחת עם הרה"צ נחמיה אלתר, מסכים ברלינר לתת את הקעמפ לחודש 07, (בהסכמה).
י. רוטנברג ואנשיו לא מסכימים לפשרה והשופט מכריח אותם להסכים ומסביר כי אם לא יסכימו יקבל ברלינר את הכל.
יא. צד רוטנברג מסכימים בבית המשפט לקבל הקעמפ לחודש 07 בלבד.
יב. מתחיל הדיון על עצם בעלות השטח.
יג. השופט קובע כי ברלינר הוא יו"ר העמותה והוא המחליט מה ייעשה בנכסיה.
יד. אם ברלינר רוצה הוא יכול להוציא אותם החל ממחר בערב משטח הקעמפ.

אה ואת העיקר שכחתי שאחר כל הנ"ל רוטנברג ניצח, שאלתם במה? בהכל, לא משנה העובדות הוא ניצח.
אולי בעיון הוא הפסיד אבל בבקיאות הוא ניצח (זה בערך מה שכתוב פה באשכול)
ועכשיו לעובדות האמתיות ולא זריית חול:

משמעות האירוע בקצרה: צו מניעה מגישים כאשר רוצים לסלק מוחזק עד לדיון משפטי על הבעלות או על הממון או כל טענה אחרת שנמצאת על הפרק. זה מה שעשה ברלינר נגד גור, הוא רץ לבית המשפט (זה כנראה ה"דין תורה" ) ודרש צו מניעה להוציא את גור מהקעמפ, ולמה מגיע לו לטענתו צו מניעה? כי יש לו קייס בטענות בעלות. ענה לו בית המשפט הפדרלי בקינגס: אדוני, עתירתך נדחית כי אין לך שום קייס, אין לך שום זיקת בעלות על השטח.

לא זו בלבד שביהמ"ש דחה את תביעתו, אלא שהשופט גם הוסיף לו לקינוח איסור מוחלט להתקרב לשטח הקעמפ. אם יפר אותו הוא ייעצר מיידית על ידי המשטרה. עוד מוסיף השופט: אם אתה טוען שיש לך קייס על הבעלות, הרי שאותי לא שכנעת, זה לא גורם לי להוציא צו מניעה. אתה מוזמן ללכת לבית המשפט בסאליבן המופקד על הקאנטרי, לפתוח דיון חדש ורגיל ולנסות לשכנע אותו למה אתה כן בעל הבית.

בעניין העמותה שיסד ברלינר משנת 2017: העמותה שיסדה את הקעמפ לפני כמה עשורים שייכת לגור, חברים בה כיום שלושה: ראש הישיבה הגר"ד אולבסקי, יידל כהן ודנציגר. הם בעלי הבית הבלתי מעורערים. אז מה עושה ברלינר בשנת 2017? מכנס לעצמו ועם עצמו דיון כביכול בו מינה את עצמו לבעל הבית.

זה הקייס כביכול שברלינר הציג לביהמ"ש כטענת "בעלות", אלא שהשופט גלגל אותו מכל המדרגות (וכפי שהעיר בחריפות: ממתי אדם פרטי ממנה עצמו לבעל הבית על נכס של קהילה שלימה?) ותקף את ברלינר על כך שהפרוטוקול לא מריח טוב (רמז למה שממתין לברלינר אם יתפתה לפתוח דיון חדש ורחב על הבעלות בבית המשפט בסאליבן, שם ייאלץ להתמודד עם הטענות על פיהן זייף מסה של פרוטוקולים ומסמכים).

בעניין כינוס העמותה של גור משנת 2019: שלושת חברי העמותה הוותיקה קיימו דיון בשנת 2019 בו החליטו למנות מנהל חדש לקעמפ. השופט העיר שלמרות שהפרוטוקול תקין, אך אם רוצים ששינוי המנהל יהיה בהליך הצבעה ולא כהחלטה רגילה בעמותה, יש לקיים הליך מסודר ולהודיע לחברים וכל המסתעף. פוחזי ברלינר מנסים להיאחז בהערה זו כדי לשקר כביכול השופט פסל את העמותה של גור. זו אחיזת עיניים עלובה, כיון שאת העמותה של גור אי אפשר לפסול, היא בעלת הזכות על הקעמפ מלפני שלושה עשורים ויותר, ואילו ברלינר הוא זה שניסה לבצע מחטף השתלטות וכשל ב"ה.

מיהו יהודי

נושא שלא נקרא על ידי מיהו יהודי » 30 יולי 2019, 13:22

ירושלים של מעלה כתב:
30 יולי 2019, 12:38
ועכשיו לעובדות האמתיות ולא זריית חול:
ניכר מדבריך שביררת את הדברים לאשורם, תודה!

יש לך עותק של פסה"ד?

ישר ישר

נושא שלא נקרא על ידי ישר ישר » 30 יולי 2019, 17:17

אני אישית לא ראיתי הצוואה של הלב שמחה, זה כן מוזכר בכמה ספרים המתארים מה שקרה אז,

מה ששמעתי מלא פעמים מאנשים מבוגרים הוא שהלב שמחה החביא את זה במעטפה ביחד עם כמה ספרים אצל יהודי פשוט מבני ברק נ"ל לא חסיד גור,
ולא אמר לו בכלל שיש כאן משהו חשוב רק ביקש לו לשמור על זה,
בינתיים הלב שמחה נפטר וכידוע הפני מנחם לא רצה להיות רבי, ובכל הכוח ניסה לשכנע ע"י שליחים שהוא בכלל אדם שלא בקוו הבריאות
ואף אמר שיעזור לאד"ש בכל מה שיכול וכדו' (שמעתי מכלי ראשון) והאד"ש לא רצה לשמוע על זה וכך הפני מנחם נהיה רבי,
למעשה כעבור תקופה היהודי נזכר מהחבילה ופתח את זה ונדהם לראות מה בתוכו והביאו לאד"ש שמיד החביא את זה,
כנראה שהיהודי הנפקד לא שמר על זה מספיק וזה דלף להעולם, ולאד"ש היה המון אגמת נפש שזה דלף!!

(יותר אין להרחיב בנושא זה, אם תרצו דווקא תבררו אצל אנשים מבוגרים חסידי גור יש המון פרטים על השתלשלות ענין זה,
בדרך אגב שמעתי פעם מחסיד גור שגר בחיפה שכשהגיע הידיעה שהפני מנחם לקח הרביסטבע היה אז בשטיבל גם הג"ר י. ד. רוסט וכן הגר"ש,
והתגובה הספאנטאנית של הגר"ש להרב רוסט היה 'איך יכול להיות הרי אבא הבטיח לי שלא יקח את זה')

בדרך אגב בספר תנחמיך ישעשעו מובא בעדותו של הטאלנע רבי שליט"א,
שתקופה אחרי שהפני מנחם לקח הרביסטבע דיבר האדמו"ר הזקן מטאלנע עם אד"ש,
ומיד כשהתחילו לדבר אמר לו הטאלנער רבי שהוא מתפעל מאוד ממה שעשה בעניין הרביסטעבע וזה כעין מדריגת אהרן הכהן שוויתר ההנהגה למשה רבינו ובטח יבורך על זה,
ענה לא האדמו"ר בענותנותו מה עשיתי לא עשיתי כלום והסיטו לעניין אחר!!!

עוד שמעתי מכלי ראשון שהרי ידוע שהפני מנחם התעסק בעקיפין המון בפוליטיקה,
היה זה דווקא אד"ש שפעם שלח עליו שליח (אני יודע מיהוא לא אוכל לפרט) שהיות שהוא אמור לקחת את כתר ההנהגה מתישהוא
אז היה עדיף שימנע להתבטא ברבים בעניינים אלו שיש בזה פחיתות כבוד לאדם ענק כמוהו!!
(והרי ידוע שהפני מנחם בכוונה היה עושה את זה כמו עוד הרבה דברים שנראו כלפי חוץ מוזרים, בעיקר כדי שיפסיקו לכבד אותו ושיהיה לו קצת בזיונות!)

מיהו יהודי

נושא שלא נקרא על ידי מיהו יהודי » 30 יולי 2019, 17:41

ישר ישר כתב:
30 יולי 2019, 17:17
אני אישית לא ראיתי הצוואה של הלב שמחה, זה כן מוזכר בכמה ספרים המתארים מה שקרה אז,
אשמח למראי מקומות.

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 30 יולי 2019, 17:49

גערער'ס נחמדים מאוד, שלום, כל אחד בשמו הטוב (שכל "טוב", "טב"י ומעל כולם יהודאי) יבורך.

ישבתי באוטובוס שירד מירושלים בזמן השקיעה של כ"א תמוז האחרון, האוטובוס כמובן היה עמוס באברכים צעירים טהורי עיניים ולב.
הם דיברו כל הנסיעה מעל לקדקודי. ואלמלא גם הייתי חוסיד הייתי משתנק מצחוק למשמע הדיונים הקריטיים על מה הרב'ה עשה עם היד ב'ולירושלים עירך' ולמה הרים את קולו ב'ולמה אין מערבין בה דבש' וכו. לאחד היה דערהער שהמסר של 'מפני שהתורה אמרה' הוא מאוד חשוב. והשני רצה להשית אל לב כולם שישימו לב שאומרים מערבין בפתח ולא בקמץ.
פשוט. לא עניין אותם מה אני ושאר פרעמדע שישבו באוטובוס יגיבו על הדיון המעניין הזה. ובעצם, זה ורק זה, הכוח של גור על עוצמותיה הרבות המתוארות כאן. חוסר עניין מוחלט ב'מה יגידו'. יש חשש שהדיון שאתם משתתפים כרגע מפר את מאזן האימה הזה. היזהרו. לטובתכם.

רק שתי הערות חשובות על המורם מדבריכם:

א. ראש הממשלה המוכשר שלנו טוען שברלינר בסך הכול לא נכנע לדרישות המערכת, ומנגד הוא לא המיר את פיו של אד"ש. יכול להיות שהעובדות הן אחרות. אבל לגבי הנקודה הזו, שהמערכת אומרת רוצה ודורשת דברים שלאוו בהכרח מגיעים ברצונו של האדמו"ר, בהחלט יכול להיות נכון.
אתם לא הכחשתם את העובדה הבאה: אד"ש אמר לברלינר שיסתדר על הכסף עם מישהו, ואותו מישהו דרש ממנו לוותר על הבעלות.
יכול להיות שיש כאן תערובת נוספת של עוד עניינים. אבל בנידון דידן נקודה זו יכולה להיות דוגמא מובהקת לקצר בין המערכת לאמת, ולצערינו דברים כאלה קורים בכל יום בעוד כמה וכמה מקומות במגזר. וד"ל.

ב. השם הרע של הגערערס. התגובות שלכם נשמעות כמו טענות קוזק נגזל. אין כמעט יהודי טוב שלא יודע על מכריו או על עצמו מסכסוך מסויים על איך הם מתנהלים בכל מיני מקרים. רח"ל מהכללה, אבל יש לכך עוד סיבות חוץ מחוסר בהסברה (...) והיותם עיני העדה (...).
לדוגמא: הפוליטיקה הארצית: ליצמן הולך להיות סגן שר מכובד מאוד ועוד יהיה לגור את אליהו חסיד כח"כ, ואילו מאיר פרוש שדאג להביא את חב"ד ואת אלי ישי יהיה סגן שר תחת שר במקרה הטוב על ככל הנראה יותר קולות.
אז כלך לך ממסכנות ונרדפות ועדינות ואצילות וכו' וכו'.

כמובן שכל הנ"ל לא בא להשמיץ אי מי אישית או אפילו ציבורית. רק לשימת לב. ובנוסף לזאת: לא משנה לעצם העניין: אני עצמי, בניגוד לסביבה שלי, מאמין מאוד בהיותו של האדמו"ר מגור אחד מעיני העדה והיותו אחד המקומות של השראת השכינה שבדור.

שלח תגובה