אשכול בעניני גור והמסתעף

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

יהודאי
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 16 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי יהודאי »

במוצש"ק פרשת וישב יתקיימו כנסי חיזוק בכל ריכוזי אנ"ש אודות חובת ההיבדלות מהממורמרים.

יהודאי

נושא שלא נקרא על ידי יהודאי »

מקודם שבתי מהכינוס, הציבור הגיע בהמוניו, וקיבל הסברה מאת הרבנים אודות הנושא הנוגע בציפור נפשינו ולעתיד חינוך ילדינו.
כמו כן הוקראו הנחיות מפורטות כיצד יש לנהוג בקשר עם הממורמרים, למען לא נושפע חלילה מארסם.

יוסף בן יוסף
נתן תודה: 211 פעמים
קיבל תודה: 13 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יוסף בן יוסף »

הוראות מטורפות.

קונ.
נתן תודה: 20 פעמים
קיבל תודה: 15 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי קונ. »

יוסף בן יוסף כתב:
22 דצמבר 2019, 01:04
הוראות מטורפות.
כאשר יש סכנה לא רק לגור,אלא לכל מה שנקרא חסידות, כאשר אומרים כי המושג רב'ה נגמר אצל האמרי אמת, כאשר יוצאים בגלוי נגד התקנות של הבית ישראל, שום דבר כבר לא מטורף. חובתם של חסידי גור לשמור על פך השמן הטהור.

חבקוק
נתן תודה: 22 פעמים
קיבל תודה: 23 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חבקוק »

קונ. כתב:
22 דצמבר 2019, 07:46
יוסף בן יוסף כתב:
הוראות מטורפות.
כאשר יש סכנה לא רק לגור,אלא לכל מה שנקרא חסידות, כאשר אומרים כי המושג רב'ה נגמר אצל האמרי אמת, כאשר יוצאים בגלוי נגד התקנות של הבית ישראל, שום דבר כבר לא מטורף. חובתם של חסידי גור לשמור על פך השמן הטהור.
אתה שמעת את ההקלטה הזאת?
אם כן אשמח שתביא לי.
ולידעתך, כבר היום בגור עצמה מקילים בתקנות (והרי בטוח שההוראה הגיע מלמעלה).
ואגב, כל החסידויות של היום אין להם קשר לבעש"ט. והיום כל חסידות היא בעצם תנועה. אצל החידושי הרים והשפת אמת התנהל אצלם סוג אחר לגמרי, לא הסתובבו בחורים, הרבי נועד להוראת דרך בעבודת ה'. הגיע האמרי אמת ובקודשו ראה שהציבור נמשך לכל מיני דברים אחרים, והתחיל לחבר את הבחורים לחסידות (ובלשון היום לעשות מצב), הקים את אגודת ישראל, סייע ותמך בבית יעקב, הוא בעצם שינה את גור הישנה לחדשה.

שכל טוב
נתן תודה: 2 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב »

מוצש"ק וישב תש"פ

מיותר לדבר על הכינוסים המרוממים הערב שהיו מפגן אדיר של קידוש ד'.

נוכל רק לומר שהכמות האדירה של הקהל שבא בהמוניו הייתה מעבר לכל ההערכות של אנשי ההפקה (וזה המקום להודות למארגנים שעשו עבודה מדהימה בהתראה של מהרגע להרגע).

טוב מראה עיניים. מצ"ב כמה תמונות מהכינוסים בערים השונות, נקווה שנאומי הרבנים יעלו בהקדם לקווי המידע השונים של אנ"ש לתועלת הכלל.

*א.*

מארה"ב מדווחים על ביקור מוצלח של השליחים הנכבדים, הג"ר אביגדור רובינשטיין ור' העניך זייברט, שעובדים ברצף ובלי מנוחה.

מיד שבאו למלון קיימו פגישות עם רבנים ועסקנים ומאז הם לא נחים לרגע. אסיפת הוועדה הרוחנית שהוקמה בביקור בני כ"ק אד"ש, התקיימה בבית מרכז הפעילות הרה"ח יוסף פאלוך הי"ו.

הועברו סיכומי דיונים עם רבני אנ"ש בארץ ישראל, נציגי המוסדות ביקשו לבסס את הקשר עם בית חיינו בירושלים עיה"ק, לחזק את השיעורי תורה ולדאוג לענייני חסד.

סוכם על אירוע גדול לקהל אנ"ש בקרוב ועוד פעולות חשובות. הג"ר אביגדור רובינשטיין הוזמן על ידי כל המוסדות וכולל האברכים, לדבר על עניינא דיימא דחנוכה, הלו"ז לא איפשר להספיק הכל. דרשה מיוחדת וראויה לציון הייתה במכינה יגדיל תורה.

כמו כן השליחים הוזמנו ע"י קהילת מהר"א מסאטמר לטיש יום ההצלה וכובדו בכבוד רב על ידי האדמו"ר.

לקראת שבת קודש פר' וישב נסע הג"ר אביגדור רובינשטיין לליקווד לשהות שם עם אנ"ש, ר' העניך זייברט נשאר בבארא פארק וימשיך בשיחות עם הורים נוספים.

*ב.*

בשב"ק חשף אחד מבני קהילת הממורמרים בפני כמה מחבריו מה היה תוכן פגישת מנחם גרפינקל עם הרב מאלקנה.

גרפינקל קיבל הנחיות לגבי השבת וכן לגבי הרב שיוזמן כאורח הכבוד ואשר זהותו לא נחשפה עדיין.

לאחר מכן הדריך אותו הרב מאלקנה כיצד לפעול בחכמה כדי למנוע מההורים לעשות שינויים בחיידר. "תפעל צעד אחרי צעד, לא בדרסטיות, לא בפעם אחת", הזהיר האלקנאי.

"בהתחלה תשנה את ההספקים עד שיהיה פער גדול בין יגדיל תורה לכל החיידרים של אנ"ש, לאחר תקופה תשנה גם את הגמרות הנלמדות, ובהמשך תתחיל לקלוט ילדים מכלל חסידי כדי לאזן את שליטת ההורים". סוף ציטוט.

*ג.*

ביום שלישי שעבר עלה הג"ר משה פויגל לבית הרב מאלקנה וביקש ממנו, שמכיון ונעשים נסיונות להסדיר פתרון כולל לכל אנ"ש בארה"ב, הוא מבקש שייתן לזה צ'אנס ולעת עתה יניח ולא יתערב בנושא.

האלקנאי התחמק ולא הגיב ישירות לבקשה הנ"ל.

אגב, רוזנבוים חתנו של הרב פויגל, שפרש לאלקנה בעקבות לחצי גיסו לוזער והבטחת המשרה ומשכורת העשירייה שקיבל מיהושע רוזנבוים, דיבר עם חמיו שניסה לשכנעו לא ללכת אך ללא הועיל. עד כאן .

שכל טוב

*לערבב את השטן*

יום שישי ערש"ק וישב לסדר "כינוסו וכינוס בניו"

התרענו, כתבנו, הוכחשנו, התעקשנו, בסוף באה ההקלטה והוכיחה פעם נוספת שכל מה שכתוב ב"לערבב" מדויק ומאומת. למי שנחת הרגע מחו"ל, הנה הסיפור בתמצית: הממורמרים מאוכזבים מכך שקהילתם לא צומחת בקצב הרצוי, ולכן הם רצים אחרי כל זב חוטם, לאסוף עוד גוש בשר לקהילה ה"איכותית". זה הכל.

זה איצ'ה ביין וזה יחיאל בלעך וזה יהושע רוזנבוים (שניצל את מצבו הכלכלי הקשה של אחיינו ופיתה אותו במשכרות שמנה של 10 אלש"ח על מלמד בחיידר "לאורך ימים ושנים" כלשון החוזה) ובעצם כולם. הצו 8 הוא קריטי וכולם מגויסים. כסף, הרי יש כמו מים (כידוע, קרח שולח צ'ק לכל בעל מחלוקת, במקרה שלנו זה עושק עשרות המיליונים של קרן יש"א וד"ל), המכונה משומנת במזומנים והציידים עובדים בכל המרץ.

יש הרבה מה ללמוד מהשיחה של ביין, הרבה מאוד, אבל ציטטה אחת, שנבלעת שם מבלי משים, ראויה לאיזכור מיוחד. ביין משכנע את האברך שלא יפחד לערוק, אף אחד לא יעשה לו טרור. הראיה, עוד לא שמענו אפילו על מקרה אחד של אלימות מצד גור נגד מישהו.

שמעתם נכון, אדון ביין מצהיר ברורות: לא היה אף מקרה של אלימות מצד גור.

זו תורת חסידות אלקנה על רגל אחת: כשזה נוח, מוצצים מהאצבע סיפורים שלא היו ולא נבראו, מפיצים לכל העולם שהגערעס אלימים, רודפים, רוצחים ומה לא. אבל כשמישהו משתכנע יותר מדי מהקמפיין המתוזמר ומתחיל לפחד, אז דווקא משתלם לומר את ההיפך. לא, מה פתאום, אין שום אלימות.

ביין לא המציא את השיטה, הוא בסך הכל חסיד נלהב שעושה "נאך מאכען" אחרי מורו ורבו. אצל האדון מאלקנה, הצביעות הפכה מזמן לשיטה והוא עושה זאת ללא שום בושה, ישר מהמקפצה.

ד. מ. ברלינר מזייף עמותה והולך לערכאות כדי לגזול שטח של גור? מנסה להשליט הנהגות שפוגעות ברוחניות הילדים, נגד רצון כ"ק אד"ש? זה מותר. "הוא בסך הכל מנסה להגן על הזכויות שלו, מה קרה?", נשמע הרב מאלקנה מתחסד באחת השיחות המוקלטות (והלוואי שהן יתפרסמו לרבים), אבל כשגור מגיבה לערכאות כדי להתגונן, כאשר הכל על פי הוראת רב, זה פשע נורא, זה מצדיק מכתב מרידה מחוצף.

צביעות במיטבה.

*א.*

מדהים לשמוע איך ביין מפנטז את עצמו לדעת.

פשיסחא אתה מוכר להמונים? הרי אתה יודע קצת היסטוריה, כנראה קראת קצת מה זה פשיסחא, ומי כמוך יודע שאין קשר בין המצולם לכתבה. תהיה אמיץ ותודה על האמת, קנאה שנאה וכבוד, זה הדבק שמחבר את כולכם. הא ותו לא. אגב, זה דבק לא כל כך עמיד, תברר בטמבור של קירשנפלד אם יש משהו טוב יותר.

אם אתה מבלבל לעצמך את המוח אולי אנחנו נעשה לך קצת סדר בנתונים: שנאה זו לא התעלות, קנאה זו לא השתוקקות, נחיתות זו לא ענווה, חיפוש חטטני של כל מה שרע ומר זו לא חתירה לאמת, התחפרות בייאוש זה לא שפלות, ועצבות ומרה שחורה ס'איז נישט קיין סחורה כמו שאומרים אצלנו.

אמנם לא התכוונו דווקא למי שהכתרת כרבך, רק סתם במקרה זה יצא מתאים. בכל מקרה בשבילך זה יכול להיות כלל לחיים. במקום לפנטז ולצייר בכח רוחניות שאינה קיימת, עדיף שתהיה ריאלי, שתשתחרר קצת מכח הדמיון שמאפיין אותך. אולי הצלחת בכח הדמיון להדביק עוד כמה תמימים ולהפיל אותם ברשת, אם בעברך בחב"ד ואם כיום באלקנה, אבל בשורה התחתונה זה דופק אותך שוב ושוב.

מי כמוך יודע שהמפלה הצורבת של האלקנאי רשומה על שמך באותיות של אש. הרי אתה זה שהבטחת לו בערב שמחת תורה, יחד עם יוזפא, שיש 600 איש ברזל שבאים מכל הארץ. בבית שמש לבד, ככה אמרת לו, יש 80 איש שבאים עם שני שטיבלך קומפלט. נעבעך, הוא האמין לך. אנחנו רק יכולים לקוות שלמרות הכל הוא ימשיך הלאה להאמין לדמיונות שלך.

רוצה עוד דוגמה? סחבת את ארלגנר, ההוא עם הלאנגע הויזן שכבר שנים מנותק מגור, הוא וכל משפחתו. אמרת לו: "בוא רק לסעודת שלישי למילה". הוא בא, מכושף ומסומם בהיי מטורף ומדומיין שהזרקת בו בכישרון מדהים. "הו, חשוב'ע משפחה", ליהק לעומתו האלקנאי והאיש השמין מנחת. משום מה, השבוע הוא כבר נשמע אחרת.

לחבריו הקרובים, לא לך אדון ביין, הוא סיפר מאוכזב כולו על ה"שבת נסיעה" שערך לירושלים. "אף אחד לא ספר אותי, כלום, שום מילה לא, לא הראש ישיבה ולא הציבור". לחזור לגור לא נראה לי שיש לו דרך, אבל הרווחת עוד מישהו שיהיה ממורמר נגדך. אצלכם זו אולי מעלה. לעניינו, כדאי שתזמן אותו דחוף לשיחת סימום וכישוף נוספת, תספק את הצומי הדרוש, תגיד גם לרב מאלקנה שיפנק את הבחור, אל תזניח.

לעצור כאן? אבל יש לנו עוד דוגמה אחת מאוד רלוונטית, אם לא אכפת לך. שמעת על משה דוד קורניק? ההוא שאתה ורבך החלטתם לקבל לקהילה בניגוד לרצון החברים. היית מולהב, עוד 85 קילו בשר לסיר המרמור, אבל כעת אתה אוכל את הלב. ההתקוממות בשיאה, "גמיינער" זה תואר שהחברים שלך הדביקו לו, לא אנחנו, הדי הפיצוצים מגיעים עד אלינו, ואתה הוא שאחראי לכל הטוב הזה.

היינו שמחים לאחל לך המשך הצלחה בדרכך לתהום הפעורה.

קונ.

חבקוק כתב:
22 דצמבר 2019, 08:39
קונ. כתב:
יוסף בן יוסף כתב:
הוראות מטורפות.
אתה שמעת את ההקלטה הזאת?
אם כן אשמח שתביא לי.
ואגב, כל החסידויות של היום אין להם קשר לבעש"ט. והיום כל חסידות היא בעצם תנועה. אצל החידושי הרים והשפת אמת התנהל אצלם סוג אחר לגמרי, לא הסתובבו בחורים, הרבי נועד להוראת דרך בעבודת ה'. הגיע האמרי אמת ובקודשו ראה שהציבור נמשך לכל מיני דברים אחרים, והתחיל לחבר את הבחורים לחסידות (ובלשון היום לעשות מצב), הקים את אגודת ישראל, סייע ותמך בבית יעקב, הוא בעצם שינה את גור הישנה לחדשה.
כן,אני שמעתי את ההקלטה בבירור. (ואם אני לא טועה הדברים נאמרו אתמול בכינוס הגדול להצלת עולם כל החסידיות)
כאשר אתה חוזר על דברי הפרחחות שאין קשר היום לחסידות הבעש"ט, אתה חוזר ומאשר את דבריו שלדעתו (עפ"ל) החסידות נגמרה אצל האמרי אמת. ומאז הב"י זה לא חסידות ואין חיוב לציתנות.
גם המזרחי עם הרב ריינס , שהיה ת"ח גדול, כך התחילו, וזה כנראה מה שמצפה לכל מי שנמצא אצלו .

קונ.

כותב שכל טוב.
טוב מראה עיניים. מצ"ב כמה תמונות מהכינוסים בערים השונות, נקווה שנאומי הרבנים יעלו בהקדם לקווי המידע השונים של אנ"ש לתועלת הכלל.

נכון מאד, הגיע הזמן לפרסם לציבור את האמת.

אילפא
קיבל תודה: 11 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אילפא »

איך מעלים תמונה?

חבקוק

קונ. כתב:
22 דצמבר 2019, 11:17
חבקוק כתב:
22 דצמבר 2019, 08:39
קונ. כתב:
יוסף בן יוסף כתב:
הוראות מטורפות.
אתה שמעת את ההקלטה הזאת?
אם כן אשמח שתביא לי.
כן,אני שמעתי את ההקלטה בבירור. (ואם אני לא טועה הדברים נאמרו אתמול בכינוס הגדול להצלת עולם כל החסידיות)
כאשר אתה חוזר על דברי הפרחחות שאין קשר היום לחסידות הבעש"ט, אתה חוזר ומאשר את דבריו שלדעתו (עפ"ל) החסידות נגמרה אצל האמרי אמת. ומאז הב"י זה לא חסידות ואין חיוב לציתנות.
גם המזרחי עם הרב ריינס , שהיה ת"ח גדול, כך התחילו, וזה כנראה מה שמצפה לכל מי שנמצא אצלו .
אל תגיד לי מה אני מאשר ומה לא.
אני לא מבין, אתה חושב שיש קשר בין החסידות שהבעשט הביא להיום???
וכבר אמר על כך ר' יואל מסאטמר (וגם התכוון על עצמו) שהחסידות נגמרה פעם, היום יש חלקים קטנים מהחסידות (אולי לכן המתנגדים נהיו חסידים...)
תענה בבקשה לעניין בלי השמצות וכו'.
אתה יודע את עקרונות החסידות?
קיים היום???
רק את אמונת צדיקים אתם לוקחים ומרבים אותה? (ולא נדבר על ההבדלים בין צדיקי פולין הבעל התניא לבין צדיקי רוסיה) הבעל התניא בקושי מדבר על אמונת צדיקים, החידושי הרים, השפת אמת. אפשר למצוא בנועם אלימלך וגם בקדושת לוי את הענינים הללו וגם שם בסוג מאד מסוים.
מה שנשאר ומאד מבורך זה הקהליתיות החזקה שלא קיימת בשום מקום, עד כדי שהמנגדים גם נהיו חסידים בעניין זה.
הקהילתיות מונעת לגלוש החוצה (מה יגידו בשטיבל...)
הקהילתיות מונעת שאנשים יהיו רעבים לפת (קופות הצדקה)
מחברת את הקשר בין האברכים ומחזקת אותם.
(ואם הוא אמר שהחסידות נגמרה אצל הא"א ועכשיו התחילה הקהילה, מה הקשר לציות גם בחסידות לא היה חובה לציית עם עיניים עצומות... וראה בהמון ספרים וסיפורים על עניין זה.)
אתה יכול להשיג לי את ההקלטה?

עקיב'לה
נתן תודה: 29 פעמים
קיבל תודה: 147 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

אין לי מושג איזו חסידות נגמרה ובאלו מקומות כל החסידות מסתכמת בקהילתיות שמונעת לגלוש החוצה ושמונעת עניות ורעב ע"י קופות הצדקה שלה.
אני לא מעוניין לחשוף את החסידות שבצילה אני מסתופף אבל זה לא משנה כי חוץ ממנה אני מכיר היטב עוד חסידויות של גיסיי השונים וידידיי המרובים, ואני תמה על הקביעה התלושה מהמציאות. אני רואה אברכים חסידיים שעיניהם מאירות פאצייטישקייט חסידית יוקדת ירושת אבות וזקני החסידים. יש להם חיות בשבת ויו"ט והם בטלים לרבותיהם ומקושרים להם בכל לב ונפש, אני רואה אותם בימים טובים ובמסיבות מרעים ובסתם יום יום, הם דבוקים לנועם החסידות וכל חייהם וכל מהותם שונה לחלוטין מסתם בני אדם, אני חושב שכל אחד שמסתובב באיזו חסידות נורמלית מבין על מה אני מדבר. לכן אינני מסוגל להבין למה הנ"ל מתכווין.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
נתן תודה: 94 פעמים
קיבל תודה: 86 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער »

קונ. כתב:
22 דצמבר 2019, 11:28
כותב שכל טוב.

נכון מאד, הגיע הזמן לפרסם לציבור את האמת.
אפשר תמונות ?
מעניין לראות.

מי היו הנואמים ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

יוסף בן יוסף

קונ. כתב:
יוסף בן יוסף כתב:
הוראות מטורפות.
שום דבר בעולם איננו מצדיק לאסור על אב להגיע לשמחת בניו ועל בן להגיע לשמחת אביו! (כשזה בבית כנסת שלהם).
יותר מכך, להזמין לשמחה אב את בנו צריך להתייעץ עם הועדה!!!
החברה שם איבדו את שפיות דעתם.

שכל טוב

יוסף בן יוסף כתב:
22 דצמבר 2019, 21:28
קונ. כתב:
יוסף בן יוסף כתב:
הוראות מטורפות.
שום דבר בעולם איננו מצדיק לאסור על אב להגיע לשמחת בניו ועל בן להגיע לשמחת אביו! (כשזה בבית כנסת שלהם).
איזה מוזר שלא שאלו לדעתך הרחבה ? ממש לא מובן...

קונ.

יוסף בן יוסף כתב:
קונ. כתב:
יוסף בן יוסף כתב:
הוראות מטורפות.
כך התחילו המשכלים , כך התחילו רבני המזרחי שהיו ת"ח גדולים, וחשבו שגדולי ישראל איבדו את שפיות דעתם.

בשביל לראות דורות קדימה צריך זכות גדולה בשמים.

כאשר אתה כותב ה'חברה' , ודאי כוונתך לקודש פנימה.

מי שיודע בין היתר מתי לעצור ניתוחים אצל חולים ,ולא לשמוע בקול רופאים בכירים, מבין טוב ממך ומרבותיך מה צריך לעשות, גם פה 'בניתוח זה'.

צופה ומביט
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

נושא שלא נקרא על ידי צופה ומביט »

יוסף בן יוסף כתב:
קונ. כתב:
יוסף בן יוסף כתב:
הוראות מטורפות.
האמת כל צורת ההתנהלות עפ"י וועדות מזכירה לי עולמות אפלים. אבל בקו החרדי בו אני מתעדכן אמרו שקרובים מדרגה ראשונה יכולים להשתתף, ורק קרובים מדרגה שניה צריכים אישור של הועדה.
תכלס איפה זה אוחז כרגע, כמה משפחות מוצהרות יש להגר"ש?

אילפא

יש לי את נוסח התקנות, אבל אני לא מצליח להעלות את זה.

קונ.

לאחר היוועצות מרובה בכובד ראש ושקילת כל הצדדים הוחלט כדלהלן:
א. אין להשתתף בשום התכנסות של חברי הקבוצה בכל מקום שהוא, בין במקומות הרשמיים ובין במקומות אחרים. וכל מה שהחליטו בשבת חוהמ סוכות תקף על כל התכנסות שלהם ולו הקטנה ביותר.

ב. בעקבות מקרים רבים שהגיעו לידיעתינו על נזקים רוחניים שנוצרו משמירת קשר עם אנשי הקבוצה יש לנתק כל קשר ידידותי עם חברי הקבוצה הזו.
ג. בענין שמחות:
1. שמחות הנערכים במקום' אסיפתם פשוט שאין לאף אחד להשתתף שם, גם לא לקרובים בדרגה ראשונה כולל אב, סב ובן.
2. במקרה שהשמחה שלהם נערכת במקום אחר קרובים דלהלן: אב סב בן חתן אח וגיס כשאין מנוס אין התנגדות להשתתף. קרובים מדרגה שניה אין להשתתף
(במקרה מיוחד מאוד ניתן להיוועץ עם הועדה וכל מקרה לגופו). קרובים רחוקים יותר וכן אנשים אחרים אין להשתתף.
3. אין להזמין לשמחות שלנו מי מחברי הקבוצה רק קרובים מדרגה ראשונה ודודים שאין מנוס. כדאי להיוועץ עם מזכירות הועדה בכל מקרה לגופו.
4. להימנע ככל האפשר מקיום אירועים משפחתיים משותפים, יש לפקח על הצאצאים ולהיזהר מהשפעה שלילית של בני משפחה.
ד. על ציבור אנ"ש לדעת כי חברי קבוצה זו מפיצים שקרים רבים ושמועות שווא. אין להתייחס לשום מידע שמגיע ממקור אנונימי, כל המידע לאנ"ש יימסר באמצעות מזכירות הוועדה.
ה. ישנם בקבוצה זו כאלו שמנסים לייצר פרובוקציות מדומות כנגד אברכים מאנ"ש, הטרדות טלפוניות וכדו' ומציגים זאת כביכול אנ"ש הם אלו שעושים זאת מי שנתקל במקרה כזה בבקשה לדווח לוועדה בהקדם המיידי כדי שיוכלו לטפל ולמנוע עגמת נפש.
ו. נא ליידע כל אחד מאנ"ש בהחלטות הועדה
נערך לאחרונה על ידי קונ. ב 22 דצמבר 2019, 22:24, נערך פעם 1 בסך הכל.

אילפא

כתוב שם שלא להזכיר את הפני מנחם בשלשלת שלא יהיה ח"ו מקום לטעות

יוסף בן יוסף

אילפא כתב:
22 דצמבר 2019, 22:15
זה סתם השמצה שמקורה בשמאל.

קונ.

אילפא כתב:
כמה שקרים עוד יכולים חבורת הפרחחים להפיץ לציבור ?

מתי והיכן נאמרו הדברים שאתה כותב ?

עלה זית
קיבל תודה: 22 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית »

אילפא כתב:
קיבלתי את המסמך שאתה מדבר עליו, בררתי (אצל תומכי הגר"ש) וגיליתי שלכו"ע מדובר בזיוף.

לפי התגובות כאן נראה שהחבר'ה בגור איבדו את זה לגמרי. איום על כל דרך הבעש"ט...מזרוחניקים...משכילים...
מזכיר את הקיצוניים (המעטים יחסית) של דגה"ת ומלחמתם בעציצים בראשית הדרך. אהה בעצם כבר יש גם "הוועדה למען כבוד אדמו"רנו"..

וכל כך למה? כי 200 איש העזו לפרוש מהחסידות והקים קהילה -חסידית לגמרי - משלהם. וואוו, אסון.

צופה ומביט
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

נושא שלא נקרא על ידי צופה ומביט »

בכל מחלוקת וקונפליקט בעולם יש שתי דרכי התנהלות. 1. להילחם כדי לנצח בכל הכלים העומדים לרשותך. במלחמה תמיד יש נזקים לא מוצדקים אבל כל עוד האידאל הראשי של המלחמה מוצדק אין מנוס מלשלם מחיר כואב. 2. צורת ההתנהלות השניה היא ההסתבכות התמידית, מוצדק או לא מוצדק? ובכלל מה הם בדיוק גבולות הצדק והמוסר, עד שבסופו של דבר נוצר ערפל קרב שמערפל את כל המערכה. כמובן שגם הדרך הראשונה איננה אומרת שצריך תמיד לירות כדי להרוג.. אבל השאלה היא מה הקו המנחה, ואיך מתנהגים במצבי ספק, לאיזה צד מחמירים.. צורת ההתנהלות הזו מופיעה בכל ויכוח של ימין שמאל, החורבן שהשמאל המיט על עצמו בשנים האחרונות הפך את דרך השמאל לבלתי רצויה בכל העולם כולו.
ועתה לענין המחלוקת בגור ובעוד מקומות ביהדות החרדית. אילו היה העולם כולו מורכב מבני אדם ערכיים בלבד היה ניתן לעשות הרבה דברים אחרת, אבל המציאות היא שרוב בני אדם, הערכים והיפוכם משמשים בהם בעירובביא, ובתוך בני האדם יש כל כך הרבה סוגים שונים.
כאשר יש מחלוקת וצד מסוים רואה בצד השני חורבן והרס, תהיה הסיבה איזו שתהיה. אז יש כללי מלחמה, ובמלחמה כדי להצליח צריך להיות ברורים וחדים. תמיד יש רגעים כואבים, משפחות שנקרעות לגזרים, אותו אברך צעיר שעזב את החסידות לטובת החסידות המתחרה לא ריחם על הוריו ועל בני משפחתו שהרי זה האמת.. ובשביל האמת הוא מוכן לעשות הכל.. כולל לשלם מחירים כבדים.. אז רק כאשר הצד השני מתחיל גם להשתמש עם האמת שלו.. ומחמת האמת שלו שהמורדים הם רשעים.. הוא לא מבין איפה הלב ואיפה המוסר. הוא באמת לא מבין??
אני לא מבקש להצדיק את ההתנהלות אלא רק להרשיע את הבכיינות המצויה בצד החלש, שבוכה על התאכזרות של הצד החזק. ובאמת הדמעות הללו דמעות תנין, הם יעשו כל מה שהם רוצים כדי לפגוע בצד השני, וכאשר הצד החזק מתחיל להפעיל את התותחים שלו מתחילים לבכות על האכזריות הנוראה.. מזכיר לי את מה אם העצנקים, כמה שהרב שטינמן ששנא מחלוקת ופחד לעשות מלחמות. בהתחלה הוא ויתר וויתר וויתר, אבל כל עצם שהוא זרק להם הם רצו כפול, עד שהיה שלב מסוים שהוא קלט שאין מה לעשות וצריך להיפרד ואז התחילו הבכיות, לזרוק אנשים ממוסדות?? והרב שטינמן אמר להם הרי אתם טוענים שאני מחלן את הציבור החרדי אז מה אתם רוצים להישאר במוסדות שלי..

עלה זית
קיבל תודה: 22 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית »

אגב, קו פרשת המים בסיפור של עץ ו-ג' היה י"ח חשוון תשע"ד. כלומר עד שעץ לא רצו לעיריות ברשימה משלהם היו נסיונות להסתדר איכשהו,
אחרי שרצו והראו שרצונם להעמיד אלטרנטיבה ע"מ לגנוב את הציבור כולו מידי מרנא הגראי"ל זי"ע אז כבר לא נותרה ברירה ועשו הפרד נא מעלי.

בסיפור של גור אני לא רואה שזה המצב. ר' שאול לא מכוון להוציא את ההמונים מגור, ומי שטוב לו שם שיישאר,
ואדרבה הוא כשלעצמו לא מעוניין להיות רבי לאלפים, מידיעה (וכבר כתבתי את זה פה),
אלא שיש כאלו שמה לעשות לא טוב להם שם, כן - ממורמרים, ובשבילם הוא מייצר אמת'ע ווארמע ווינקל.
הפחד הקמאי שאחז בגור מקורו באחד מהשניים: או שמפחדים מעצם התקדים, או שישנם בפנים המוני ממורמרים שאוי ואבוי אם ימצאו תחליף.

שכל טוב

*לערבב את השטן - עדכון מיוחד*

יום ראשון נר א' דחנוכה כ"ה כסלו תש"פ

*אז גרפינקל היה באלקנה או לא? האזינו לעדותו המוקלטת של גבאי הבית יואלי מרגלית*

כבר שבוע שלם שמנחם גרפינקל מכחיש נמרצות את השמועות על ביקורו באלקנה בשבוע שעבר. מה שהוא לא יודע שמי שהדליף הכל החוצה הוא דווקא מי שמוגדר "נאמן ביתו" של הרב מאלקנה, הלא הוא יואלי מרגליות. מנחם, אתה מוזמן להאזין ולרוות רוב נחת.

גרפינקל היקר, אם אתה חושב שהאמריקאים מטומטמים עד שאתה יכול להכחיש להם כאילו לא היה כלום, לא תהיה לנו ברירה וניאלץ לפרסם עוד כמה ראיות חמודות, זה לא יהיה נעים. גם תכניות הזדון שלך לפרטיהן ידועות לנו ואם יהיה צורך נפרסם גם אותן.

תודה על האמת, טסת במיוחד לארץ ישראל, בטיסה שווידאת שאין בה חסידי גור (אבל מה לעשות שהיו שם כמה יהודים שדיווחו עליך למי שצריך), כדי לנסות ולסכל את הפתרון שבני אד"ש עמלו ועמלים עליו כל כך הרבה עם כל הצדדים.

נפגשת בארץ עם כמה וכמה אנשים, הכל ידוע וחבל שתנסה לשקר. אבל בינינו, אולי תגלה כבר מה אתה מתחבא, ממה אתה מפחד שאתה כל כך מתאמץ להכחיש, ממה אתה בלחץ?

התשובה ברורה: אתה וחבריך מנסים בכוח לייצר מחלוקת כדי לשלוט בקהילה. חברת לאנשי המדון קמיונקה, בריקמן וכעת גם את זכריה וקסלר, רו"ח של המוסדות שגוייס כדי לתחזק מחלוקת בכל דרך אפשרית למרות שעל פי חוק אסור לו להתערב, כיון שהוא מצוי בניגוד אינטרסים מובהק.

גרפינקל, אתה מוליך שולל את כל אנ"ש בארה"ב, אתה משקר בפנים את ההנהלה הרוחנית של החיידר, הם ממש לא רוצים ללכת בדרך הקלוקלת שלך, אתה מרמה את מי שתומכים בך כלכלית וציבורית ויורק להם בפרצוף.

מנחם, תתבייש לך!

חבקוק

צופה ומביט כתב:
22 דצמבר 2019, 22:51
בכל מחלוקת וקונפליקט בעולם יש שתי דרכי התנהלות. 1. להילחם כדי לנצח בכל הכלים העומדים לרשותך. במלחמה תמיד יש נזקים לא מוצדקים אבל כל עוד האידאל הראשי של המלחמה מוצדק אין מנוס מלשלם מחיר כואב. 2. צורת ההתנהלות השניה היא ההסתבכות התמידית, מוצדק או לא מוצדק? ובכלל מה הם בדיוק גבולות הצדק והמוסר, עד שבסופו של דבר נוצר ערפל קרב שמערפל את כל המערכה. כמובן שגם הדרך הראשונה איננה אומרת שצריך תמיד לירות כדי להרוג.. אבל השאלה היא מה הקו המנחה, ואיך מתנהגים במצבי ספק, לאיזה צד מחמירים.. צורת ההתנהלות הזו מופיעה בכל ויכוח של ימין שמאל, החורבן שהשמאל המיט על עצמו בשנים האחרונות הפך את דרך השמאל לבלתי רצויה בכל העולם כולו.
ועתה לענין המחלוקת בגור ובעוד מקומות ביהדות החרדית. אילו היה העולם כולו מורכב מבני אדם ערכיים בלבד היה ניתן לעשות הרבה דברים אחרת, אבל המציאות היא שרוב בני אדם, הערכים והיפוכם משמשים בהם בעירובביא, ובתוך בני האדם יש כל כך הרבה סוגים שונים.
כאשר יש מחלוקת וצד מסוים רואה בצד השני חורבן והרס, תהיה הסיבה איזו שתהיה. אז יש כללי מלחמה, ובמלחמה כדי להצליח צריך להיות ברורים וחדים. תמיד יש רגעים כואבים, משפחות שנקרעות לגזרים, אותו אברך צעיר שעזב את החסידות לטובת החסידות המתחרה לא ריחם על הוריו ועל בני משפחתו שהרי זה האמת.. ובשביל האמת הוא מוכן לעשות הכל.. כולל לשלם מחירים כבדים.. אז רק כאשר הצד השני מתחיל גם להשתמש עם האמת שלו.. ומחמת האמת שלו שהמורדים הם רשעים.. הוא לא מבין איפה הלב ואיפה המוסר. הוא באמת לא מבין??
אני לא מבקש להצדיק את ההתנהלות אלא רק להרשיע את הבכיינות המצויה בצד החלש, שבוכה על התאכזרות של הצד החזק. ובאמת הדמעות הללו דמעות תנין, הם יעשו כל מה שהם רוצים כדי לפגוע בצד השני, וכאשר הצד החזק מתחיל להפעיל את התותחים שלו מתחילים לבכות על האכזריות הנוראה.. מזכיר לי את מה אם העצנקים, כמה שהרב שטינמן ששנא מחלוקת ופחד לעשות מלחמות. בהתחלה הוא ויתר וויתר וויתר, אבל כל עצם שהוא זרק להם הם רצו כפול, עד שהיה שלב מסוים שהוא קלט שאין מה לעשות וצריך להיפרד ואז התחילו הבכיות, לזרוק אנשים ממוסדות?? והרב שטינמן אמר להם הרי אתם טוענים שאני מחלן את הציבור החרדי אז מה אתם רוצים להישאר במוסדות שלי..
שכחת עוד משהו... שתיקה, וזה התגובה הכי חזקה.
כפי שידוע המעשה עם הפני מנחם, שכתבו עליו באחד העיתונים כתבה מסוימת עם שקרים שממש לא כיבדו אותו. כשרצו לברר מי שלח את הכתבה (כן, גם אז היו מורדים) מה אמר הפני מנחם?! עכשיו 50 איש יודעים מזה, אם נעשה מזה עניין ידעו מזה 2000 איש...
וכמו הספור עם בית שמש וליצמן ידידנו היקר... הרי ליצמן בנה את בית שמש והפני מנחם רצה למנות רב מסוים לרב עיר, וליצמן התנגד, כן רבותי מרד ברבי שלו! אז מה עשו מקורבי הפני מנחם? הוציאו פשקוולים? חרמות? אפס, כלום. הפני מנחם הודיע לליצמן שהוא לא יכול לשלוח אנשים לבית שמש כי אין שם רב עיר. ואז ליצמן הוריד את ראשו....

חבקוק

שכל טוב כתב:
22 דצמבר 2019, 23:32
*לערבב את השטן - עדכון מיוחד*

יום ראשון נר א' דחנוכה כ"ה כסלו תש"פ

מנחם, תתבייש לך!
מאיזה אתר אתה מביא את כל זה?

חבקוק

קונ. כתב:
22 דצמבר 2019, 21:45
יוסף בן יוסף כתב:
קונ. כתב:
יוסף בן יוסף כתב:
הוראות מטורפות.
כך התחילו המשכלים , כך התחילו רבני המזרחי שהיו ת"ח גדולים, וחשבו שגדולי ישראל איבדו את שפיות דעתם.

בשביל לראות דורות קדימה צריך זכות גדולה בשמים.

כאשר אתה כותב ה'חברה' , ודאי כוונתך לקודש פנימה.

מי שיודע בין היתר מתי לעצור ניתוחים אצל חולים ,ולא לשמוע בקול רופאים בכירים, מבין טוב ממך ומרבותיך מה צריך לעשות, גם פה 'בניתוח זה'.
וכך גם התחיל הבעש"ט הקדוש....
אבות מתנגדים כמעט ישבו שבעה על בניהם...
וכמובן לא הגיעו לשמחות שלהם...

שכל טוב

הינה מודעת הוועדה.
אין ואסור שתהיה לגיטימציה למורדים. לא בגור ולא בשום מקום ! זה הרס היהדות החרדית.
כבר הסברתי מלא פעמים, יש פיצול אחרי שאדמור נפטר או לא מתפקד, שזה עוד לגיטימי. ובכל זאת במלא מקומות רבו עד זוב דם, באבוב, סאטמר, בעלזא, צאנז, סערעט, ביאלא, זוועהיל, ועוד.
פה זה חמור פי אלף, כי זה לא פיצול אלא מרידה תקדימית גסה, ניסיון להרוס ולחבל ולהשמיץ בצורה המזעזעת ביותר נגד אדמור חי בשיא כוחו, שיושב על כסא אבותיו בצדק לכל הדעות, כולל מצוואת אבי הרב מאלקנה.
צדיק נשגב מנפילי הדור הקודם, שנאלץ כעת לשמור על יציבות קהילתו המפוארת, שהמשיך לטפח אותה בעשר אצבעותיו, מול הזוממים כעת להחריבה.
אם הוא חלילה לא יצליח, שום קהילה לא בטוחה, ומכאן הדרך לאנרכיה קצרה !
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

נעול