אשכול בעניני גור והמסתעף

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

עברי אנכי
נתן תודה: 6 פעמים
קיבל תודה: 9 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי עברי אנכי » 28 אוקטובר 2019, 17:49

שמעיה כתב:
28 אוקטובר 2019, 14:08
עברי אנכי כתב:
28 אוקטובר 2019, 13:08
חבקוק כתב:
28 אוקטובר 2019, 12:00
רביזון כתב:
28 אוקטובר 2019, 11:36
חבר'ה, מה שרק יֵאָמר, יתפרש כצד אחד מתוך שתי צדדים, וכמוטה לצד כזה או אחר, מה שנקרא לא אובייקטיבי.

לי יש מדד אחד, שאני בטוח שאצל כל אחד, אם היה לוקח את זה כ'ביזנס', היה בודק לפי המדד הזה.

המדד הוא פשוט, זה עשרים וכמה שנים מספרים לנו שלרבי שאול יש כמות גדולה של אנשים שאוחזים איתו, וכאן מגיעה נקודה חשובה, תבדקו היטב בכל ההיסטוריה כשקבוצה עזבה עם רבם ונחלקו מהמקום בו היו, אם אכן אנשים אחזו עם מישהו מסויים שהוא רבם, הרי שהסכימו ללכת איתו באש ובמים, והנה, כשהגיעה שעת מבחן, היו אצלו ממש אחוז מזערי מהחסידות הענקית של גור, [ואין בזה מקום להתווכח, בטח לא אצל מי שקצת מכיר ויודע, שרוב האנשים מתוך המועט שהיו אצלו, הם סוג אנשים שאין להם מה לחפש בגור מבחינה ערכית], גם אם תמצאו אלף סיבות, אבל החי אינו יכול להכחיש את המת, והמציאות טופחת ואת שלה אומרת, גור יצאה ענקית מהסיפור הזה.

זה נכון, שאם רוצים למצוא חסרונות בגור, יש ועוד איך, וכפי שיש בכל מקום, אבל יחד עם זאת יש מעלות גדולות, וכל ההקשר בין המעלות והחסרונות, אינו קשור למרידה שהיתה כעת אצל פחות מאחוז בודד, שברובו כבר לא מסתובב בגור שנים רבות.

לגבי מה שכתב 'שכל טוב', שהוא היחיד שכותב לצד של גור, זו מחשבה שעברה בראשי בימים האחרונים, ויש בה הרבה מן האמת, וזה פשוט צל"ש נוסף לגור שהחבר'ה שלהם לא מסתובבים ברשת.
עוד פעם להסביר?
הפחידו אותם!, איימו עליהם באימוים שמי שעוזב יוצא מהכל.
גור דאגה עד היום לעשות לגוראים הכל כולל, גנים, ישיבות, בתי ספר, סמינרים, מרכזי עבודה, ביטוח בריאות, משרות הכל תחת קורת גג אחת. בנ"א שרצה ללכת לשמוע את הראש ישיבה ברור שלא יכל אחרי איום מטורף כזה. אז הוא נשאר בשקט על הגדר.
והמשפט: הנה ההוכחה שגור ניצחה זה נכון, אבל תיקון טעות לא גור ניצחה אלא המערכת ניצחה!!!
ואם באמת הם סתם חבורה קטנה וטפשה אז מה אכפת להם שעוזבים אותם? במקום 13000 בתי אב יהיה להם 12500?

לגבי הצלש נכון מאד, יש אלפי בחורים ואברכים שלא יודעים לפתוח מחשב. אמת ויציב.
(ואגב ידידי רביזון, אתה גם אוחז כמהו רק בפחות עוצמה מטורפת נגד מי שחושב אחרת כמוך, אז יש שתיים ויש את יהודאי וכו')
קודם כל זה נכון שמגיע להם צלש על זה ועל עוד כמה דברים.

בנושא אחר לגבי עניין הנצחון ..

לדעתי, איך שאני רואה את זה מהצד, קודם כל המערכת בגור נלחמו עם עצמם ורקדו טנגו לבד, ומהפרנויה שלהם שמישהו מנסה לגנוב להם את ההצגה, או משהו, אז הם כבר הוציאו את נשק יום הדין "לזרוק מהחסידות", וכשגילו שאף אחד לא בא והשמיד אותם הם מרגישים שניצחו...
הגר"ש לא היה הצד שכנגד ולא ניסה להקטין אותם הוא אמר חיה ותן לי לחיות, ומי שרוצה מוזמן להצטרף לחיות כמוני,
דבר נוסף, לדעתי, אנחנו רחוקים עדיין מלקבוע מי ניצח ומי הפסיד (מבחינת הנקודת מבט של מערכת גור), זה רק ההתחלה של העסק וכל שינוי והתפתחות בתקופה הקרובה וכשאני אומר קרובה אני מדבר על שנה וחצי שנתיים יכולה לגרום לנהירה נוספת ולרעידת אדמה נוספת וכן הלאה זה כמו ווירוס של סוס טריויאני, ואגב את הווירוס הזה המערכת בגור יצרה והביאה על עצמה, בלי שהתכוונה כמובן, כל ה"ממורמרים" בגור הם לא הולכים לשום מקום ולא קיבלו שום מענה למירמור שלהם, ובסוף זה יצטרך להתפרץ איכשהו, אם לא יקבל מענה דרסטי וכנה, השאלה מה יהיה הטריגר שיגרום לזה,
הציבור בגור אכן לא טיפש בכלל ולכן הוא מרגיש חוסר בטחון במערכת, הם לא ידברו על זה, אבל ככל שהמערכת עושה יותר שרירים הציבור בגור מבין שאין להם בסיס רציני להישען עליו כי כשמישהו חזק הוא לא מנפח את השרירים שלו כל שעתיים.
בסך הכל "הפולניות והפיקחות" שכמה הזכירו פה, לא ממש מחמיאים להם (למערכת) הם לא נראים כמו אדם חכם שמיושב בדעתו, וחכמתו משענת לו, ופניו מאירות מחכמה, זה יותר נראה כמו אדם רדוף שיש לו כישורי הישרדות מרוב שכולם שונאים אותו, ואז הוא פיתח מנגנוני הגנה והתקפה דרסטיים, ועוד חי באשליה שכולם מקנאים בו כמה הוא חכם, כמו גמל שלא רואה את דבשתו, אף אחד לא רוצה להתחלף איתם ולהיות אלים כמוהם, אחוז תזזית עמוהם על עניין הכבוד, והכבוד הזה שבשבילו כמעט הורגים אנשים ומשפילים ומעיפים זה מאוס בעיני כל מי שקצת שכל בקדקדו, אבל הם לא רואים את הדבשת של עצמם, והם בטוחים שמקנאים בהם מה לעשות זה לוקח זמן להיגמל מתסביך כזה, אני הכי עשיר אני הכי פיקח אני הכי גיבור אני הכי גדול אני הכי מסודר ומאורגן, ככה מחשבת אני ואני מגיל אפס, לא פשוט באמת לא פשוט להירפא מזה.

עכשיו בין אם זה דרך הגר"ש ובין אם בדרך אחרת גור עוברת סוג של תהליך הבראה והיתפכחות תודעתית ורגשית, זה ייקח עוד כמה זמן אבל בסוף יהיה להם את הבריאות הנפשית להבין איפה הם היו שנים ומה עבר עליהם ואיך הם רוצים להמשיך,

החברה של הגר"ש פשוט היו הזריזים שהצליחו להבריא את עצמם בסייעתא דשמיא, מהר יותר, מהמערכת הזו, אולי בזכות שעברו יותר סבל מהמערכת באופן אובייקטיבי, ואולי בגלל שהם יותר מפותחים אז המערכת לא יכלה לסבול אותם ולכן העבירה אותם יותר תלאות בין כך ובין כך הם יצאו מהמבוך ועכשיו גם אם יישארו בגור וגם אם ייצאו הם בני אדם בריאים בנפשם ועומדים על דעתם, מה שיחליטו הכל בסדר והכל יהיה באופן אחר לחלוטין מלפני כן

אם המערכת של גור היתה חכמה, היתה מערכת יותר גמישה, מחבקת, ומבינה, והיתה מתוגמלת אוטומטי בעשרת מונים של אהבה ואהדה מהציבור שלה, וכך זה היה רק גודל ושום רוח שבעולם לא היתה יכולה להזיזה ממקומה, ואז גם היתה סיבה טובה לקנאות בה
למה יש כ"כ הרבה ממורמרים? מה כ"כ רע בגור?
קודם כל נדמה לי שכתבתי עם מרכאות כפולות כי התייחסתי לאיך שהוועדה בגור כינו את אלו שקרובים לגר"ש,
ולגופו של עניין כל מקום שיש שלטון של טרור ושל אלימות יהיה מירמור ודכדוך, אף אחד לא אוהב לחיות בפחד ושייקחו לו את הבחירה, ויש לצערינו כמה ברגים במערכת של גור (חברי ויור"י וועדות למיניהם וכוי"ב) שהם מיעוט אמנם אבל מיעוט אלים ושתלטני מאוד שכולם מפחדים מהם, וכולם הבינו שאיתם לא כדאי להתעסק, כי הם יכולים להרביץ לך, להציק לך, או לבזות אותך ואת הקרובים שלך רק כי הם קרוביך (להבדיל כמו בצפון קוריאה) וכך הם שולטים על ההמון בשם הפחד פשוט מאוד, ואם תעשה טעות אתה תצטרך להוכיח שאין לך אחות ואם יש לך אחות אז תוכיח שלא קוראים לה חנה,

חוץ מזה פחות או יותר שום דבר לא כ"כ רע בגור.

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
נתן תודה: 18 פעמים
קיבל תודה: 8 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 28 אוקטובר 2019, 17:52

עברי אנכי כתב:
28 אוקטובר 2019, 08:26
בוקר טוב וכו' חתכתי את הציטוט בגלל האריכות
היה פה פעם אשכול שעסק בעניין חסידים מכל מיני חסידויות שמחליטים לנסוע לאומן.
זה היה אשכול שהדרדר מאד ובעקבותיו עזבתי פה לתקופה.
בכל אופן אני הגנתי עליהם ואחרים פה (כמעט כולם) התקיפו אותי מאד על זה, וראו בזה מעשה של חלישות אופי ובגידה, וראו בזה אמירה כאילו הרבי שלך לא מספיק טוב שאתה צריך לחפש לך רבי אחר.

כעת אני מוצא את עצמו הפוך - מגן על אלה ששומרים על כבוד רבם ומתנגדים לעוזבים לרב אחר.
כמובן שיש הבדל בין עזיבה מצד מרמור ובמצב של הסתה בפייסבוק לבין עזיבה מצד עבודת ה'.

אבל האם בכ"א אפשר לומר שיוצא מדבריך שאתה תומך בעמדתי באותו אשכול?
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

שחר
נתן תודה: 10 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שחר » 28 אוקטובר 2019, 18:00

כותב חבקוק
אתה מזלזל בניקים כאן. אם אתה כזה אל תכליל את האנשים שפה. לי אין אייפון, לא נסעתי לחופשות עם בעיות של שמירת העיניים, לא טיילתי באתרים שמחללים שבת וגם לא איפה ששומרים שבת וכו' בזכות שהתורה צוותה בלי כל קשר למקום שלי. וזה בדיוק החשיבה המעוותת של החרדים. לא הרב/רבי לא מסכים, אלא התורה. ומה שקשור להלכה אין חולק שצריך לציית ומה שקשור לגדרים של הקהילה שלך, עצתי לך מה שאתה חושב שזה מותר הלכתית ולא מסריח, תעשה. ומה שלא, אל תעשה, עוד פעם כי זה קשור להקב"ה ולא לוועדה שמחליטה את הענינים הרוחנים שלך.
[/quote]

לא נראה שהוא מזלזל כאן בניקים, יש ענין של קדש עצמך במותר לך, וזה לא מקובל על רוב הציבור כולל הגדולים, ולפי השמועות גם לא על ר' שאול.
וכאן כנראה חלק מהמאבק.

עברי אנכי

נושא שלא נקרא על ידי עברי אנכי » 28 אוקטובר 2019, 18:11

מתלמידיו של אהרון כתב:
28 אוקטובר 2019, 17:52
עברי אנכי כתב:
בכל אופן אני הגנתי עליהם ואחרים פה (כמעט כולם) התקיפו אותי מאד על זה, וראו בזה מעשה של חלישות אופי ובגידה, וראו בזה אמירה כאילו הרבי שלך לא מספיק טוב שאתה צריך לחפש לך רבי אחר.

כעת אני מוצא את עצמו הפוך - מגן על אלה ששומרים על כבוד רבם ומתנגדים לעוזבים לרב אחר.
כמובן שיש הבדל בין עזיבה מצד מרמור ובמצב של הסתה בפייסבוק לבין עזיבה מצד עבודת ה'.

אינני מכיר את האשכול המדובר ולכן אני לא יודע מה כתבת בשביל שאוכל לומר שאני תומך או שולל את כל דבריך שם, אבל עקרונית וודאי שאני תומך בזה שכל אחד יש לו זכות ומצוה וחובה לחפש ולמצוא מי הרבי שלו ולא לחשוב שאיפה שנולדת בהכרח זה המקום הנכון ח"ו, ואם חיפשת ומצאת את הצדיק שדומה עליך למלאך או יותר בנוגע לשאלה שלך על רבי נחמן אשריך ואשרי חלקך רוץ אליו וטב לך כל הימים לא לפחד לעזוב, וללכת לצדיק שנראה לך יותר דומה למלאך השם צבא-ות אנחנו לא עבדים של אף אחד רק של הבורא יתברך שמו, אף אחד לא יכול לקרוא לך בוגד כי אתה לא חייב להיות חסיד שלו בשום אופן, אתה לא עבד שלו והוא לא אדון שלך,
אין מלך בלא עם אבל העם ממליך את המלך ולא המלך חוטף איזה עם כדי להיות מלך.

יעקב עקיבא
נתן תודה: 97 פעמים
קיבל תודה: 34 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יעקב עקיבא » 28 אוקטובר 2019, 18:21

מתלמידיו של אהרון כתב:
28 אוקטובר 2019, 17:52
עברי אנכי כתב:

ההבדל פשוט נושא אחד זה האם אתה יכול לבחור רבי או שאתה צריך להישאר איפה שאתה בלי לחשוב,
נושא שני הוא כשיש לך רבי ואתה נשאר אצלו אבל הוא לא מספיק טוב בשבילך.

עברי אנכי

נושא שלא נקרא על ידי עברי אנכי » 28 אוקטובר 2019, 18:36

דעתי על ראשון ראשון
1)להישאר איפה שאתה בלי לחשוב זה היפך היהדות
2)כל עוד זה מעלין בקודש, ומוסיף והולך הכל בסדר

הערה:
יש כל מיני חילוקין בזה אבל הכלח והעניין הוא שצריך שיהיה לצורך גבוהה כלומר לצורך עבודת ה', ובנוסף אם המקום שהיית עד עכשיו הוא גם בבחינת רבי אמיתי שדומה עליך כמלאך וכו
אז אתה לא עוזב אותו אתה הולך למישהו נוסף שיותר גבוה אבל ממשיך כל חייך לכבד, להכיר טובה, ולהיות מחובר גם אליו, ולהיזהר מאוד בכבודו שלא יחשוב שאתה חושב שהוא פחות, פשוט כבוד תלמידי חכמים וצריך חכמה כדי לא לפגוע, אחרי הכל הוא גם בנאדם ועלול להיפגע

מעורב בין הבריות
נתן תודה: 2 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מעורב בין הבריות » 28 אוקטובר 2019, 18:39

האם אפשר להעלות הכתבה של ביתאן על גור במקור ראשון?

יעקב עקיבא

נושא שלא נקרא על ידי יעקב עקיבא » 28 אוקטובר 2019, 18:40

עברי אנכי כתב:
28 אוקטובר 2019, 18:36

אז אתה לא עוזב אותו אתה הולך למישהו נוסף שיותר גבוה אבל ממשיך כל חייך לכבד, להכיר טובה, ולהיות מחובר גם אליו, ולהיזהר מאוד בכבודו שלא יחשוב שאתה חושב שהוא פחות, פשוט כבוד תלמידי חכמים וצריך חכמה כדי לא לפגוע, אחרי הכל הוא גם בנאדם ועלול להיפגע
זה לא נקרא להישאר אלא לעזוב בכבוד אני מדבר על רבי שאתה כן מחובר אליו והוא הדרך שלך בעבה"ש.

עברי אנכי

נושא שלא נקרא על ידי עברי אנכי » 28 אוקטובר 2019, 18:45

יעקב עקיבא כתב:
28 אוקטובר 2019, 18:40
עברי אנכי כתב:

זה לא נקרא להישאר אלא לעזוב בכבוד אני מדבר על רבי שאתה כן מחובר אליו והוא הדרך שלך בעבה"ש.
לא הבנתי תסביר בבקשה

יעקב עקיבא

נושא שלא נקרא על ידי יעקב עקיבא » 28 אוקטובר 2019, 18:58

עברי אנכי כתב:
28 אוקטובר 2019, 18:45
יעקב עקיבא כתב:
עברי אנכי כתב:

לא הבנתי תסביר בבקשה
אתה מדבר על אחד שכן עוזב וכבר לא לוקח את מי שהיה רבו כמורה דרכו, רק אתה אומר שצריך לעשות את זה בכבוד מצד בין אדם לחברו שלא ירגיש נפגע.
אני מדבר על אחד שהחסידות אליו משתייך עדין נשארת דרכו והרבי הוא הצדיק שאליו הולך, בכגון זה לעשות משהו שלא מקובל במקום הזה הרי זה בגידה.
למשל אם אתה חסיד צאנז וזו דרכך, אם אתה הולך לעוד מקומות הרי שזה מראה שאינך חושב שהחסידות שלך מספיקה.

נ.ב. אני לא כותב את דעתי האישית בנושא אלא מסביר את החילוק.

זלמן
נתן תודה: 9 פעמים
קיבל תודה: 5 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי זלמן » 28 אוקטובר 2019, 19:14

מעורב בין הבריות כתב:
28 אוקטובר 2019, 18:39
האם אפשר להעלות הכתבה של ביתאן על גור במקור ראשון?
בבקשה:
זמן שאול_ מה עומד מאחורי רעידת האדמה בחסידות גור - מקור ראשון.pdf
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

עברי אנכי

נושא שלא נקרא על ידי עברי אנכי » 28 אוקטובר 2019, 19:23

יעקב עקיבא כתב:
28 אוקטובר 2019, 18:58
עברי אנכי כתב:
28 אוקטובר 2019, 18:45
יעקב עקיבא כתב:
עברי אנכי כתב:

לא הבנתי תסביר בבקשה
אתה מדבר על אחד שכן עוזב וכבר לא לוקח את מי שהיה רבו כמורה דרכו, רק אתה אומר שצריך לעשות את זה בכבוד מצד בין אדם לחברו שלא ירגיש נפגע.
אני מדבר על אחד שהחסידות אליו משתייך עדין נשארת דרכו והרבי הוא הצדיק שאליו הולך, בכגון זה לעשות משהו שלא מקובל במקום הזה הרי זה בגידה.
למשל אם אתה חסיד צאנז וזו דרכך, אם אתה הולך לעוד מקומות הרי שזה מראה שאינך חושב שהחסידות שלך מספיקה.

נ.ב. אני לא כותב את דעתי האישית בנושא אלא מסביר את החילוק.
הכל זה שאלה למה אתה הולך לעוד מקומות, אם זה בשביל עבודת ה', ומן הסתם אתה מקבל משהו בעבודת ה' שאצל הרבי שלך אתה לא מקבל את זה, אז אין שום בגידה ושום בעיה והרבי שלך אמור לעודד אותך לזה, מה הוא מאפיונר שיש לו עניין של כבוד אישי בעבודת ה' שלך?, ואם יש לו בעיה, אז זה בעיה שלו, ואתה אמור להיות לך בעיה איתו בגלל זה, באופן כללי רבי שאתה כל הזמן צריך לחשוב ולפחד ממנו מה הוא ירגיש איתך כשאתה בסך הכל מתעסק בעבודת ה', אז כזה רבי שיעבוד אצלך את ה' ויהיה חסיד שלך לא אתה שלו.
אבל אם זה סתם לדחוף את האף בכל מקום ובכל חצר לא בשביל עבודת ה' או שכן בשביל עבודת ה' אבל בשביל משהו שגם הרבי שלך נותן לך אותו דבר אז זה אולי בגידה יכול להיות בהחלט

אני לא איזה מבין גדול רק משתף מה שעלה בדעתי

עברי אנכי

נושא שלא נקרא על ידי עברי אנכי » 28 אוקטובר 2019, 19:32

ותזכור שאתה חסיד של הרבי ולא של גדולי החסידים והמשפיעים והגבואים וכולי,
תשים לב שרוב הבעיות האילו זה החסידים מחליטים לך שזה בעיות אבל הרבי מעולם לא הביע את דעתו באזניך על עניינים אילו, אולי תשאל את הרבי ברור ואז תדע את דעתו ואז תראה אם הוא מסכים או לא ומה הסיבה אם לא,
אם זה עניינים של כבוד אישי שבא על חשבון העבודת ה' שלך, תתפלל שה' יאיר לך את העיניים אם זה לא מקח טעות הקשר שלך איתו

חבקוק
נתן תודה: 7 פעמים
קיבל תודה: 6 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חבקוק » 28 אוקטובר 2019, 19:48

שחר כתב:
28 אוקטובר 2019, 18:00
כותב חבקוק
אתה מזלזל בניקים כאן. אם אתה כזה אל תכליל את האנשים שפה. לי אין אייפון, לא נסעתי לחופשות עם בעיות של שמירת העיניים, לא טיילתי באתרים שמחללים שבת וגם לא איפה ששומרים שבת וכו' בזכות שהתורה צוותה בלי כל קשר למקום שלי. וזה בדיוק החשיבה המעוותת של החרדים. לא הרב/רבי לא מסכים, אלא התורה. ומה שקשור להלכה אין חולק שצריך לציית ומה שקשור לגדרים של הקהילה שלך, עצתי לך מה שאתה חושב שזה מותר הלכתית ולא מסריח, תעשה. ומה שלא, אל תעשה, עוד פעם כי זה קשור להקב"ה ולא לוועדה שמחליטה את הענינים הרוחנים שלך.
לא נראה שהוא מזלזל כאן בניקים, יש ענין של קדש עצמך במותר לך, וזה לא מקובל על רוב הציבור כולל הגדולים, ולפי השמועות גם לא על ר' שאול.
וכאן כנראה חלק מהמאבק.
[/quote]

בדיוק מה שכתבתי. אם אתה רוצה להתעלות מעל המותר תעשה כי אתה רוצה. לא כי אתה מפחד שיזרקו אותך מהשטיביל. וזה ההבדל הגדול. טוב שהדגשת לפי השמועות, לידעתך גם בגור היום הפסיקו את הדרך של הבית ישראל כמובן לא ברשמי. אני לא יודע מה הגרש אוחז, נחכה שיפתח ואז נבדוק.
ותגיד לי, מה יעזור קדש עצמך אם הוועדה צוותה עלי ואני ממורמר או שאני בוחר בקדש עצמך וחי חיי קדושה ושמחה? (אל תכניס את הצבע יפה,כי זה לא הוכיח את עצמו בדור הנוכחי).

עברי אנכי

נושא שלא נקרא על ידי עברי אנכי » 28 אוקטובר 2019, 20:01

בוא נלך לפי כלל ברזל פשוט ותראה שיהיה לך לבד תשובה לכל השאלות,
תתייחס לכל הדברים האילו כמו לביזנס שלך, למשל אתה רוצה ללכת ללעלוב מדי פעם לקבל שם התחזקות ואתה חסיד בעלז, תצמיד את זה לדולר, כלומר שכל פעם שאתה הולך זה בשבילך 1000 $, ואז תשאל את עצמך מה עושים, הרבי לא מסכים תחשוב שהוא מונע ממך להרוויח 1000$ כל שבוע ואז אתה כבר לא תהיה פראייר, כשמדובר בכסף אנחנו מאוד לא פראיירים נכון?, אתה תבחן את התשובה של הרבי מה אמר למה אמר כמה אמר כמו פרופסור, ואז אתה תגיע לבירור האמת בנקל, ובלי ספקות, הרבי לא מסכים לתת לך ללכת לקבל משהו תהיה סוחר תבקש ממנו שיערב לך ויתחייב לך לתת לך את המשהו הזה אצלו, או שייתן לך הסכמה ללכת כמו סוחר, הבעיה מתחילה כשאנחנו מתייחסים לעבודת ה' שלנו פחות ברצינות מלכסף שלנו

ותיזהר מדיקטטורים ומדיקטטורות סתם ככה כי אתה לא חייב להם כלום.

עברי אנכי

נושא שלא נקרא על ידי עברי אנכי » 28 אוקטובר 2019, 23:40

האם מישהו יכול לעדכן מה חדש בגור ירמיהו ובגור אלקנה?
כבר עברו 48 שעות בלי עידכונים שוטפים..

אולי גם קצת בגללי סחפתי את הפורום למחוזות של עיון בנעשה בגור ופחות של בקיאות בנעשה בגור

בום
נתן תודה: 1 פעם

נושא שלא נקרא על ידי בום » 28 אוקטובר 2019, 23:46

כל הנושא של ללכת למקומות אחרים ולהתחמם קשור כל חסידות לגופה, יש שהקפידו מאוד ע''ז ויש שלא, אני מכיר חסידות אחת מאוד פתוחה ודמוקרטית שאצלם ללכת למקום אחר זה דבר חמור ביותר, פעם אף שמעתי הסבר מתקבל על הדעת, כי כל חסידות זה דרך של עבודת ה', לכל אחד יש דרך משלו, ונתאר לעצמנו שמישהו צריך ללכת מצפת למירון למשל וישאל לאחד איך ללכת, והלה יראה לו הדרך,וכך יתחיל ללכת ובאמצע הדרך ישאל למישהו אחר איך ללכת והלה יראה לו דרך אחר והוא יתחיל ללכת בדרך אחרת, האם אי פעם יגיע?? כך זה גם בעבודת ה' וכלל לא מיוחד וקשור לגור..

מיהו יהודי

נושא שלא נקרא על ידי מיהו יהודי » 29 אוקטובר 2019, 14:59

מה קורה בגור?

1. טובה מורגנשטרן
2. ישעיהו ירט
3. מלכה הורביץ
4. פנחס הנדלס

???

moshe chaim

נושא שלא נקרא על ידי moshe chaim » 29 אוקטובר 2019, 15:08

מיהו יהודי כתב:
29 אוקטובר 2019, 14:59
מה קורה בגור?

1. טובה מורגנשטרן
2. ישעיהו ירט
3. מלכה הורביץ
4. פנחס הנדלס

???
כולם צעירים שהלכו לעולמם בשלשה ימים האחרונים?

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
נתן תודה: 69 פעמים
קיבל תודה: 44 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 29 אוקטובר 2019, 15:25

moshe chaim כתב:
29 אוקטובר 2019, 15:08
מיהו יהודי כתב:
מה קורה בגור?

1. טובה מורגנשטרן
2. ישעיהו ירט
3. מלכה הורביץ
4. פנחס הנדלס

???
!
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

חסוי

נושא שלא נקרא על ידי חסוי » 29 אוקטובר 2019, 15:30

אבות פרק ה משנה ט:
"בְּאַרְבָּעָה פְרָקִים הַדֶּבֶר מִתְרַבֶּה ... וּבְמוֹצָאֵי הֶחָג שֶׁבְּכָל שָׁנָה וְשָׁנָה, מִפְּנֵי גֶזֶל מַתְּנוֹת עֲנִיִּים":

ומי שאמר לעולמו די יאמר לצרותינו די.

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה
נתן תודה: 8 פעמים
קיבל תודה: 2 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 29 אוקטובר 2019, 15:42

מיהו יהודי כתב:
מה קורה בגור?

1. טובה מורגנשטרן
2. ישעיהו ירט
3. מלכה הורביץ
4. פנחס הנדלס

???
בכיכר היה כתבה על הרבה בציבור החרדי מהיומים האחרונים
ויאמר לצרותינו די

עקיב'לה
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 24 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 29 אוקטובר 2019, 15:57

זה לא רק בגור.
יש מצב נורא מאוד בציבור שלנו.
שיתו ליבכם למה שמתחולל בימים האחרונים בכל החוגים והעדות.
והוא רחום יכפר ויחוס

יוסף בן יוסף
נתן תודה: 92 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יוסף בן יוסף » 29 אוקטובר 2019, 18:36

עברי אנכי כתב:
28 אוקטובר 2019, 23:40

אולי גם קצת בגללי סחפתי את הפורום למחוזות של עיון בנעשה בגור ופחות של בקיאות בנעשה בגור
שמעתי שנפתח היום חיידר בירושלים, אבל אינני יודע אם זה נכון.

עברי אנכי

נושא שלא נקרא על ידי עברי אנכי » 29 אוקטובר 2019, 21:43

moshe chaim כתב:
29 אוקטובר 2019, 15:08
מיהו יהודי כתב:
מה קורה בגור?

1. טובה מורגנשטרן
2. ישעיהו ירט
3. מלכה הורביץ
4. פנחס הנדלס

???
השם ישמור ויציל.
ויאמר למלאך המשחית הרף וכו

מישהו יכול להגיד אם טובה מורגנשטרן זו זאת שהיתה מקורבת לר' אשר פריינד זצ"ל ??

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 30 אוקטובר 2019, 03:41

האברך יהושע דוד ירט שנפטר עכשיו - בא מגור אבל היה ברסלב בשנים האחרונות
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
ביטחון
נתן תודה: 20 פעמים
קיבל תודה: 73 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 30 אוקטובר 2019, 10:07

מתלמידיו של אהרון כתב:
30 אוקטובר 2019, 03:41
הוא בחור, לא אברך.

ואגב נס שבברסלב אמר רבנו "אעשה אתכם כיתות כיתות", כי מה היה אם לא זה? האם לא היו פורצות מחלוקות הרבה יותר גדולות.

אלא שלפעמים אני מהרהר האם המושג "כיתות כיתות", לא מעורר קונוטציות שליליות שיש מהם בברסלב וד"ל.
אלו שחיים על פי הספר, מתים מכל טעות דפוס. לחיים! :oops:

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 30 אוקטובר 2019, 12:24

יוסף בן יוסף כתב:
29 אוקטובר 2019, 18:36
עברי אנכי כתב:
28 אוקטובר 2019, 23:40

שמעתי שנפתח היום חיידר בירושלים, אבל אינני יודע אם זה נכון.

ווייסמ

נושא שלא נקרא על ידי ווייסמ » 30 אוקטובר 2019, 12:47

מתלמידיו של אהרון כתב:
היה בחור מבוגר בן 30 ,אגב לפני שש שנים היה בחור מגור מבוגר בן 24 בשם קוזלובסקי שהתקרב לברסלב ונפטר גם הוא במוות לא טבעי (טבע בצורה לא ברורה) שני המקרים שאני מכיר בגור של בחורים (ואני מכיר את גור די טוב) שהתקרבו לברסלב ונפטרו בקיצור ימים , קפידא של הרבי מגור ? מקרה ? אני לא יכול לקבוע אבל זה קצת מוזר .

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
נתן תודה: 69 פעמים
קיבל תודה: 44 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 30 אוקטובר 2019, 13:48

ווייסמ כתב:
30 אוקטובר 2019, 12:47
מתלמידיו של אהרון כתב:
היה בחור מבוגר בן 30 ,אגב לפני שש שנים היה בחור מגור מבוגר בן 24 בשם קוזלובסקי שהתקרב לברסלב ונפטר גם הוא במוות לא טבעי (טבע בצורה לא ברורה) שני המקרים שאני מכיר בגור של בחורים (ואני מכיר את גור די טוב) שהתקרבו לברסלב ונפטרו בקיצור ימים , קפידא של הרבי מגור ? מקרה ? אני לא יכול לקבוע אבל זה קצת מוזר .
אם רק שני הבחורים האלו התקרבו לברסלב מגור אז אפשר להתחיל לפרשן אודות קפידות, אבל אם זה מתוך ציבור גדול יותר בהרבה של בחורים שהתקרבו לגור אז אכ"מ.
כך או כך, צריך להתעורר בתשובה מכל טרגדיה שהיתה, ללא קשר להיכן השתייך הבחור...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 30 אוקטובר 2019, 15:18

ווייסמ כתב:
מתלמידיו של אהרון כתב:
קצת הגזמת!!!

ווייסמ

נושא שלא נקרא על ידי ווייסמ » 30 אוקטובר 2019, 16:39

ירושלים של מעלה כתב:
30 אוקטובר 2019, 15:18
ווייסמ כתב:
מתלמידיו של אהרון כתב:
קצת הגזמת!!!
מסכים איתך , אבל העובדה ששניהם לא זכו להקים בית , ונפטרו בקיצור ימים , קצת הציק לי וגרם לי לתהות , אני מאמין שהם סבלו בחייהם וגמרו את תיקונם , אם כבר מדברים על זהירות בכבוד צדיקים (בלי קשר למקרה הספציפי) אם יש סיבה שאני פה בפורום מגן על הרבי מגור זה כי אני מאמין שאני עושה את זה מדין בין אדם לחבירו , לא מתייחס כלל לאנשי הרבי , אך ורק לדבריו של הרב שאול אלתר על הרבי מגור , אסור לבזות צדיק שמנהיג קהילה של רבבות כל כך הרבה שנים וזה נכון לצדיקים מכל החוגים , זה אש שורפת , וצריך להיזהר בכבודם , הגנתי גם על הרב ברלנד בעבר שרודפים אותו , אז נניח שחטא ? דוד לא חטא ? לרב ברלנד אסור לעשות תשובה ? אני מחזיק את הרב ברלנד כצדיק , ישב בכלא , עבר ימי כיפור שנסלח לו על כל החטאים , ועכשיו הוא מנהיג קהילה וצריך לכבד אותו , למה רודפים ומציקים לו בכל מקום ? רוע ורשעות ,
נערך לאחרונה על ידי ווייסמ ב 30 אוקטובר 2019, 16:44, נערך פעם 1 בסך הכל.

רביזון
קיבל תודה: 1 פעם

נושא שלא נקרא על ידי רביזון » 30 אוקטובר 2019, 16:43

ווייסמ כתב:
מתלמידיו של אהרון כתב:
אידיוט!

ווייסמ

נושא שלא נקרא על ידי ווייסמ » 30 אוקטובר 2019, 16:46

רביזון כתב:
30 אוקטובר 2019, 16:43
ווייסמ כתב:
מתלמידיו של אהרון כתב:
אידיוט!
למה אידיוט ? הכרתי קצת את הראשון , ולא ייחסתי לפטירתו שום דבר , רק שקרה מקרה שני תהיתי על כך

רביזון

נושא שלא נקרא על ידי רביזון » 30 אוקטובר 2019, 17:24

עצם התהייה.
מה עובר עליך?

ווייסמ

נושא שלא נקרא על ידי ווייסמ » 30 אוקטובר 2019, 17:25

רביזון כתב:
30 אוקטובר 2019, 17:24
עצם התהייה.
מה עובר עליך?
הכל בסדר , אל תקח קשה , איך אתה מרגיש ?

רביזון

נושא שלא נקרא על ידי רביזון » 30 אוקטובר 2019, 17:30

נפלא!

עקיב'לה
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 24 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 30 אוקטובר 2019, 18:00

האשכול מתחנן: הבו ידיעות מעניינות הלום.

ווייסמ

נושא שלא נקרא על ידי ווייסמ » 30 אוקטובר 2019, 18:41

יש עוד סיכוי לשלום ? או שמאוחר מדי ? חייבים להתפלג ? האם צריך לציית לאדמור אם יהיו בחירות שלישיות ? מי קובע למי להאמין ולמי לא ? ומי מוסמך לקבוע ? אני שואל ברצינות בפעם הקודמת הצבעתי רק בגלל הוראת האדמור מגור , תענו לי תשובות רציניות לא בסיסמאות .(רוב הסיכויים שאצביע שוב לג ' כי אני מכבד אותו , אני שואל ברמת הציות )

סמל אישי של משתמש
ביטחון

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 30 אוקטובר 2019, 18:46

ווייסמ כתב:
30 אוקטובר 2019, 18:41
יש עוד סיכוי לשלום ? או שמאוחר מדי ? חייבים להתפלג ? האם צריך לציית לאדמור אם יהיו בחירות שלישיות ? מי קובע למי להאמין ולמי לא ? ומי מוסמך לקבוע ? אני שואל ברצינות בפעם הקודמת הצבעתי רק בגלל הוראת האדמור מגור , תענו לי תשובות רציניות לא בסיסמאות .(רוב הסיכויים שאצביע שוב לג ' כי אני מכבד אותו , אני שואל ברמת הציות )
די!!! מתי כבר תפסיק לעשות רווחים בין המילים לבין הפסיקים וסימני השאלה והתשובה??? אי אפשר ככה!!! :evil:

ווייסמ

נושא שלא נקרא על ידי ווייסמ » 30 אוקטובר 2019, 19:43

חחחח , התרגלתי

סמל אישי של משתמש
ביטחון

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 30 אוקטובר 2019, 19:53

ווייסמ כתב:
30 אוקטובר 2019, 19:43
חחחח , התרגלתי
סוף סוף אתה מחייך ולא רק כועס ורוטן

זלמן

נושא שלא נקרא על ידי זלמן » 30 אוקטובר 2019, 20:35

ווייסמ כתב:
30 אוקטובר 2019, 16:39
ירושלים של מעלה כתב:
30 אוקטובר 2019, 15:18
ווייסמ כתב:
מתלמידיו של אהרון כתב:
קצת הגזמת!!!
מסכים איתך , אבל העובדה ששניהם לא זכו להקים בית , ונפטרו בקיצור ימים , קצת הציק לי וגרם לי לתהות , אני מאמין שהם סבלו בחייהם וגמרו את תיקונם , אם כבר מדברים על זהירות בכבוד צדיקים (בלי קשר למקרה הספציפי) אם יש סיבה שאני פה בפורום מגן על הרבי מגור זה כי אני מאמין שאני עושה את זה מדין בין אדם לחבירו , לא מתייחס כלל לאנשי הרבי , אך ורק לדבריו של הרב שאול אלתר על הרבי מגור , אסור לבזות צדיק שמנהיג קהילה של רבבות כל כך הרבה שנים וזה נכון לצדיקים מכל החוגים , זה אש שורפת , וצריך להיזהר בכבודם , הגנתי גם על הרב ברלנד בעבר שרודפים אותו , אז נניח שחטא ? דוד לא חטא ? לרב ברלנד אסור לעשות תשובה ? אני מחזיק את הרב ברלנד כצדיק , ישב בכלא , עבר ימי כיפור שנסלח לו על כל החטאים , ועכשיו הוא מנהיג קהילה וצריך לכבד אותו , למה רודפים ומציקים לו בכל מקום ? רוע ורשעות ,
אידיוט

זלמן

נושא שלא נקרא על ידי זלמן » 30 אוקטובר 2019, 20:55

והנמשל [לאחר העיון] מובן...
למה קר בצפון קוריאה.docx

ווייסמ

נושא שלא נקרא על ידי ווייסמ » 30 אוקטובר 2019, 21:10

אידיוט ? אתה כזה אומלל .

משיב.
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 16 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משיב. » 30 אוקטובר 2019, 21:29

ווייסמ כתב:
30 אוקטובר 2019, 21:10
אידיוט ? אתה כזה אומלל .
לא הגבתי לך כי לא מצאתי מילים מספיק חריפות כדי להגיב לך.

אתה כופר בחז"ל, שאמרו דוד המלך לא חטא.
כותב דברי זוועה בזכות עבריין מהגרועים ביותר.
משווה אותו לאדמו"ר שיש מקסימום מי שחולק על הוראה שלו.

מאיזה כיוון שנסתכל על דבריך המילה שהוא כתב לך מדי מכובדת עבורך.

משה 10
נתן תודה: 28 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה 10 » 30 אוקטובר 2019, 23:33

עצרתי גערר ברחוב שאלתי אותו בשביל מה למען ה'
אתם צריכים שלש רבעס' מה לא טוב באחד?

הוא ענה לי מיד לא שלש רק שנים

אמרתי מצוין את ההודאה הזאת רציתי לשמוע ממך......

שכל טוב

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 30 אוקטובר 2019, 23:43

שמועה :
הגר"ש היה אצל האדמו"ר מאמשינוב שליט"א,
הוא הכניס לו פסק, ואמר לו שהוא משחק באש, ההנהגה בדור הנוכחי נמצא אצל האדמו"ר מגור שהוא צדיק וקדוש עליון, ושירד מכל המחלוקת הזו.

הערת אגב מכל הפרשייה - השוקעת - הזו,
מי שיצא נשכר מכל האירוע הזה הוא הג"ר יצחק דוד אלתר בן הפני מנחם זי"ע, שלא התבלבל מתעמולת המדונים, ולא נסחב אחרי דמיונות מדוחים, ואף פעל רבות למנוע את המחלוקת הזו, ולמעשה גם הציל בזה את כבוד הפני מנחם. בקהלם על תחד כבודי.
המעמד שלו בגור נסק לגבהים עצומים, ומחכה לו עתיד יפה.

ווייסמ

נושא שלא נקרא על ידי ווייסמ » 30 אוקטובר 2019, 23:59

משיב. כתב:
30 אוקטובר 2019, 21:29
ווייסמ כתב:
30 אוקטובר 2019, 21:10
אידיוט ? אתה כזה אומלל .
לא הגבתי לך כי לא מצאתי מילים מספיק חריפות כדי להגיב לך.

אתה כופר בחז"ל, שאמרו דוד המלך לא חטא.
כותב דברי זוועה בזכות עבריין מהגרועים ביותר.
משווה אותו לאדמו"ר שיש מקסימום מי שחולק על הוראה שלו.

מאיזה כיוון שנסתכל על דבריך המילה שהוא כתב לך מדי מכובדת עבורך.
הוא ישב בכלא ומאז עברו כמה ימי יום כיפור , אני בטוח שעשה תשובה , ובמקום שבעלי תשובה וכ"ו , תתבייש לך לכתוב עליו עבריין .

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 31 אוקטובר 2019, 00:35

ביטחון כתב:
30 אוקטובר 2019, 10:07
מתלמידיו של אהרון כתב:
הוא בחור, לא אברך.

ואגב נס שבברסלב אמר רבנו "אעשה אתכם כיתות כיתות", כי מה היה אם לא זה? האם לא היו פורצות מחלוקות הרבה יותר גדולות.

אלא שלפעמים אני מהרהר האם המושג "כיתות כיתות", לא מעורר קונוטציות שליליות שיש מהם בברסלב וד"ל.
וכמו שאתה יכול לראות מהודעות ההמשך - הדבר האחרון שחסר אצלנו בברסלב זה מחלוקת...

רבינו עושה כיתות כיתות, כי ילד שמתאים לכיתה א' לא צריך ללמוד בכיתה ח'.
ומי שאוהב מחלוקת עושה מריבות בין הכיתות, ומי שרוצה להצליח מתעלם ויושב בכיתה שלו ולומד ומקשיב לרב'ה. (יש רב'ה אחד לכל הכיתות)

מה לעשות השטן מתגרה דווקא במקומות המקודשים.

שלח תגובה