אשכול בעניני גור והמסתעף

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

ינקלביץ

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי ינקלביץ » 01 אוגוסט 2019, 17:15

חבקוק כתב:
01 אוגוסט 2019, 16:52

צודק ביותר!
ולכן זה הצחיק אותי הענין עם התשיעי, מבחינת ליצמן שדייטש יכנס.
ואגב אם כבר דברנו על דייטש הוא נראה לי הבנ"א הכי יעיל בפוליטקה.
יאללה! בואו נעשה כולנו פריימריז (כאן בפורום) ונוריד פעם אחת ולתמיד את ה"פרוש" ונשים את "דייטש" כתר לראשינו, ואז כולם יהיו מרוצים, גם "גור" הבעה"ב של אגודה שהצליחו להזיז את פרוש הירושלמי הליטאי הזה, וגם כל שלומי אמוני ישראל שפעם אחת ולתמיד הציבור או הרבי'ס יחליטו מה לעשות עם המנדט וחצי (או 2 מנדטים) שלהם ולא משתלט אחד!
מוכניםםםםם?????

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א
נתן תודה: 12 פעמים
קיבל תודה: 4 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 02 אוגוסט 2019, 03:00

בדיוק דקה אחרי שהוא יהפוך למייצג מגזר שלומי אמונים
תתחיל לשמוע זמירות מאנשי הסיעה המרכזית
איך דייטש שתלטן והוא מייצג רק את עצמו וכו' וכו'
והכותל הוא רבו וכדו'

סימן יש לי כשהסיעה המרכזית מצביעה על מישהו בשלומי אמונים כבעייתי
אזי אני יודע שיש לה אינטרס שהוא יזוז אזי אני צריך לרצות את ההיפך

לא שלעולם לא נפלו פגמים בהתנהלותו של פרוש
אבל חכה איזה עליהום יהיה אם מישהו יעיז להגיד את זה על ליצמן
משה עבדי בכל ביתי נאמן הוא!
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

ינקלביץ

נושא שלא נקרא על ידי ינקלביץ » 02 אוגוסט 2019, 10:19

מרן ראש הממשלה שליט''א כתב:
02 אוגוסט 2019, 03:00
והכותל הוא רבו וכדו'

צודק!
אבל אחרי הכל יש הבדל גדול בין ב"א ששמו אותו על המשבצת ו"ברצון" הזה ששם אותו להדיח אותו בכל עת שיחפוץ (וגם בינינו - הוא עושה הכל בשליחות המשלח - אם מוצא חן בעינינו או לא), לבין ב"א ששם את עצמו ורוכב על הציבור הקדוש ללא גבולות והוא מחליט מי בפנים ומי לא מי הרבי שלו ומי לא, ומתי הוא צריך לשאול ומתי לא, וד"ל.

עקיב'לה
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 17 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 02 אוגוסט 2019, 13:17

מעניין שרק חסידי גור יש להם בעיה עם חוסר נאמנותו של פרוש. אבל ברוך ה' זה לא מפריע לאף אחד מתומכיו למרות שכולם חסידים. פרוש עצמו לא חייב להיות חסיד של אף אחד, להיפך, כאיש ציבור הוא צריך לדאוג לאינטרס הכלל חסידי ועל כך הוא אכן שילם מחיר אישי בביתר. הוא רק הוסיף לעצמו נקודות זכות אצל כלל הציבור. הוא הבין כפי שרוב האדמורי"ם הבינו והורו לו לנהוג כן (האדמור מערלוי ומלעלוב זצ"ל ויבלחט"א הרבה אדמורי"ם שליט"א) שבביתר חייב להיות ראש עיר חסידי ולא ליטאי שיש לבאיאן ורק לבאיאן אינטרס איתו. כנסת המינים אינה חבורת אברכים חסידיים שמשוחחים בה על נאמנות אישית לרבי שלי, הציבור רוצה עסקן טוב לב ורב פעלים שמוכיח את עצמו בדאגה כנה לכלל הציבור החסידי. אם מבחינת גור נוח לכם לתאר זאת כאחד ש''רוכב על הציבור הקדוש'' תתבשלו במיץ של עצמכם ותמשיכו לשנוא אותו. תהיו בטוחים שקהל תומכיו מונה הרבה יותר מקהל חסידי גור בכל אתר ואתר.

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 02 אוגוסט 2019, 13:18

מאיר רובינשטיין כפי הידוע לי אינו בן של מאיר פרוש ולא חתן שלו, וכן, פרוש הקריב מחיר אישי כבד כי הוא עשה את מה שרוב הציבור בביתר ציפה ממנו.

מיהו יהודי
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 8 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מיהו יהודי » 04 אוגוסט 2019, 08:23

שבוע טוב,
רק תזכורת לכל חסידי גור בפורום לאתר ולפרסם עותק מצוואתו (שלא קיימת) של הלב שמחה בעניין ההנהגה.

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 04 אוגוסט 2019, 15:06

בעניין פרוש עקיבל'ה מתאר את המצב כמו שרבים וטובים מציבור הכלל חסידי שאינו בהכרח שלומי אמונים רואים אותו.
שכל טוב מתאר את שלומי אמונים כמתחרה של גור. גור היחידים שהחליטו שיש כאן איזושהי מלחמה. מדובר בסיעה שפועלת למען הציבור ובהסטוריה שלה הרבה החלטות שקיבל פרוש עצמו (בלי התייעצויות ברבנים רח"ל) הוכיחו כרצויות מאוד אצל צדיקים גדולים. זה סימן לעסקן אמיתי. וזה לא אומר שהוא לא חושב מידי פעם על עצמו.
לגבי ההתלהבות מיוסי דייטש, יש לי כמה ספקות. וכידוע שרב ההבדל בין שלטון מקומי לחברות בכנסת.
אבל האשכול עוסק בכלל בגור:
אז גם אם ליצמן לא מת על חוסיד, בוודאי שלפי הנתונים המובאים לעיל גור היא פחות ממנדט. ההתנהלות שלה לא יכולה להיראות כאצילית ומתחשבת כמו ששכל טוב מתאר את זה.
האמת גם לא נעדרת מדבריו של ראש הממשלה. האינטרס של גור בבחירת זהות המאייש של המקום התשיעי צריך לעמוד לרועץ בעיני מי שרוצה עסקנות כלל חסידית יעילה.

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת
נתן תודה: 13 פעמים
קיבל תודה: 5 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת » 04 אוגוסט 2019, 15:47

מיהו יהודי כתב:
04 אוגוסט 2019, 08:23
שבוע טוב,
רק תזכורת לכל חסידי גור בפורום לאתר ולפרסם עותק מצוואתו (שלא קיימת) של הלב שמחה בעניין ההנהגה.
טוב שאתה עומד על זה. גם אני מחכה לראות מה האמת...
אין עוד מלבדו!

מיהו יהודי

נושא שלא נקרא על ידי מיהו יהודי » 04 אוגוסט 2019, 17:07

עטרת תפארת כתב:
04 אוגוסט 2019, 15:47
מיהו יהודי כתב:
04 אוגוסט 2019, 08:23
שבוע טוב,
טוב שאתה עומד על זה. גם אני מחכה לראות מה האמת...
אני לא מחכה, כי אני כבר חיפשתי את זה שנים, ולא מצאתי.

טבי
קיבל תודה: 1 פעם

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 04 אוגוסט 2019, 18:49

02 אוגוסט 2019, 03:00
והכותל הוא רבו וכדו'

יאללה יאללה חבל על הזמן שלך
במקום לכתוב הודעות ארוכות ותזות מטומטמות תכתוב את כל התורה שלך בשלושה מילים
אני שונא את גור
מבטיח לך שעקיב'לה יריע לך

סמל אישי של משתמש
יעבץ
קיבל תודה: 9 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ » 04 אוגוסט 2019, 18:52

טבי כתב:
04 אוגוסט 2019, 18:49

יאללה יאללה חבל על הזמן שלך
במקום לכתוב הודעות ארוכות ותזות מטומטמות תכתוב את כל התורה שלך בשלושה מילים
אני שונא את גור
מבטיח לך שעקיב'לה יריע לך
תגובה גוראית אופינית.
אין צורך בהמחשה נוספת...

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 04 אוגוסט 2019, 19:06

מסמכים בהשתלשלות משפט הקעמפ
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 04 אוגוסט 2019, 19:10

השתלשלות הענינים
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

שכל טוב

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 04 אוגוסט 2019, 19:15

טבי כתב:
04 אוגוסט 2019, 19:06
מסמכים בהשתלשלות משפט הקעמפ
דידן נוצח !!!!!!!!!!

קא סלקא דעתך

נושא שלא נקרא על ידי קא סלקא דעתך » 05 אוגוסט 2019, 00:57

שימו לב באשכול הסמוך יש דברים הרבה יותר מענינים על גור. [באשכול סרטים לחופש מחצרות החסידים]
רואים ושומעים את האדמו"ר הפני מנחם מדבר ברגש רב.

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 05 אוגוסט 2019, 11:44

לא כל כך הבנתי על מה טבי מבטיח שאני אריע, על שאומר ''אני שונא את גור''? אם זו כוונתו, במחילה ממנו הוא לא מוסיף כבוד לגור. חבל שנציגי גור כאן בפורום מדברים מהבטן ברמה רדודה של ילדי חיידר. אנחנו צריכים לנהל דיון ענייני האם גור מיוצגת כפי שמגיע לה מספרית או יותר. מה שברור הוא שנציגי גור דואגים רק לגור, ואילו נציגי שלומי אמונים נבחרים בבחירות ע"י כל הקהילות, ככה היה בביתר בבית שמש באלעד ובאשדוד ונראה לי גם בבני ברק, בניגוד למה שהגורים כאן טוענים כי ''מאיר פרוש רוכב על הציבור הקדוש'' משפט זה הוא זלזול באינטליגנציה של ציבור גדול מאוד שאין לו שום הרגשות של פולחן אישיות כלפי מאיר פרוש כידוע, אלא פשוט מאוד יש לו כוח ארגוני והוא מספק את הסחורה. כעת בכנסת אם יהיו לגור שני נציגים - זה בוודאי הרבה יותר ממה שמגיע להם ולא כל מי שתוהה על כך בקול ''שונא את גור'', וההתקרבנות הזו אין לה מקום, לכן טוב וחכם היה לעסקני גור לבל יתחבו אצבע לעיני הציבור ולא ייטלו לעצמם את המקום השני בכנסת. אם מי שאומר זאת שונא את גור אתם בבעיה גדולה.

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 05 אוגוסט 2019, 11:56

עקיב'לה כתב:
05 אוגוסט 2019, 11:44
לא כל כך הבנתי על מה טבי מבטיח שאני אריע, על שאומר ''אני שונא את גור''? אם זו כוונתו, במחילה ממנו הוא לא מוסיף כבוד לגור. חבל שנציגי גור כאן בפורום מדברים מהבטן ברמה רדודה של ילדי חיידר. אנחנו צריכים לנהל דיון ענייני האם גור מיוצגת כפי שמגיע לה מספרית או יותר. מה שברור הוא שנציגי גור דואגים רק לגור, ואילו נציגי שלומי אמונים נבחרים בבחירות ע"י כל הקהילות, ככה היה בביתר בבית שמש באלעד ובאשדוד ונראה לי גם בבני ברק, בניגוד למה שהגורים כאן טוענים כי ''מאיר פרוש רוכב על הציבור הקדוש'' משפט זה הוא זלזול באינטליגנציה של ציבור גדול מאוד שאין לו שום הרגשות של פולחן אישיות כלפי מאיר פרוש כידוע, אלא פשוט מאוד יש לו כוח ארגוני והוא מספק את הסחורה. כעת בכנסת אם יהיו לגור שני נציגים - זה בוודאי הרבה יותר ממה שמגיע להם ולא כל מי שתוהה על כך בקול ''שונא את גור'', וההתקרבנות הזו אין לה מקום, לכן טוב וחכם היה לעסקני גור לבל יתחבו אצבע לעיני הציבור ולא ייטלו לעצמם את המקום השני בכנסת. אם מי שאומר זאת שונא את גור אתם בבעיה גדולה.
נראה לי שבהצבעה מאחורי פרגוד לא כל שלומי אמונים מצביעים למאיר פרוש ואפילו לא חצי, אבל ככה זה טיבה של פוליטיקה

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 05 אוגוסט 2019, 12:39

ירושלים של מעלה כתב:
05 אוגוסט 2019, 11:56
עקיב'לה כתב:
נראה לי שבהצבעה מאחורי פרגוד לא כל שלומי אמונים מצביעים למאיר פרוש ואפילו לא חצי, אבל ככה זה טיבה של פוליטיקה
אומרים פה פעם ועוד פעם, שאף אחד לא מת עליו אישית.
אבל אין ברירה יותר טובה.
מנחם בגין מת אז נשארים עם נתניהו.
ככה זה. וכל גוף מתחרה שיקום לשלומי אמונים, יגלה כמה זה קשה ולא אפשרי (וגם לא יספק את החסרונות).

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 05 אוגוסט 2019, 13:17

ועכשיו אגלה לכם דבר כמוס. בבני ברק, כשהתגוררתי בה בעבר, כל אימת שהייתי צריך טובה, רק נציגי חסידי גור היו עוזרים לי. לא יודע למה, אבל אפילו לא פניתי לנציגים אחרים, נציגי גור בעיריית בני ברק לפני כמה שנים ואולי גם היום הם אנשים מדהימים בעלי לב זהב.
ואני אישית יש לי פינה חמה מאוד בלב לחסידות גור, וכשהוקם המבשר נשארתי עם המודיע הוותיק והאהוב.
בלישכת ראש העיר ישב ואולי עד היום יושב הרב אלתר שאוהב לעזור באמת בלי לדבר הרבה, וגם הנציג הצעיר שאיני זוכר את שמו שגר בשיכון ה', עסקן יעיל וטוב לב.
מה שכתבתי כאן לא מגיע משנאת גור אלא מהסתייגותי מטיפשותם של כל מיני עסקנים שם שעיניי מייחלות כבר שיתנהגו ביותר נעימות ולא לעצבן כל כך אנחנו הכי גדולים וכולכם לכו לכל הרוחות. תודה ושלום.

ינקלביץ

נושא שלא נקרא על ידי ינקלביץ » 05 אוגוסט 2019, 15:25

אחד הדברים הכאובים כאן בפורום שכלל הציבור שונאים את גור, הגרואים בפורום (לא זוכר מי מהם בדיוק) צועקים בקול ניחר שחסידי גור הם אנשים עדינים וטובי לב אנשי חסד דואגים לכוווווווול הציבור החרדי וכו' וכו' וכל השנאה נובעת מקנאה שהם החסידות הגדולה והחזקה והמצליחה בעולם, הריני להציג שאלה לחמישיה הגוראית [וזה יגלה רק טפח מסיבות השנאה] - מדוע רובא דרובא של בתי הכנסת בארץ פתוחים כל היום לכל נכנס וכל ה"גערע שטיבלעך" נעולים במנעול מספרים או מפתח???????
מחכים לתשובה!

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 05 אוגוסט 2019, 15:34

ינקלביץ כתב:
05 אוגוסט 2019, 15:25
אחד הדברים הכאובים כאן בפורום שכלל הציבור שונאים את גור, הגרואים בפורום (לא זוכר מי מהם בדיוק) צועקים בקול ניחר שחסידי גור הם אנשים עדינים וטובי לב אנשי חסד דואגים לכוווווווול הציבור החרדי וכו' וכו' וכל השנאה נובעת מקנאה שהם החסידות הגדולה והחזקה והמצליחה בעולם, הריני להציג שאלה לחמישיה הגוראית [וזה יגלה רק טפח מסיבות השנאה] - מדוע רובא דרובא של בתי הכנסת בארץ פתוחים כל היום לכל נכנס וכל ה"גערע שטיבלעך" נעולים במנעול מספרים או מפתח???????
מחכים לתשובה!
פה אתה כבר ניכנס לענייני השקפה, אני ינסה לענות אבל גאלציינר למיטב ידיעתי כבר הסביר את זה באחד האשכולות פה בחודשים האחרונים
בעיקר בעלז וגם ויזניץ יש להם שטיבל מרכזי שבאים שמתפללים מאות איש וכתוצאה מכך הוא פתוח במשך כל היום
לגור כל שטיבל הוא בין 70-100 איש וא"א להשאיר את כולם פתוחים
אבל מה שכן תבוא לביהמד בירמיהו ותראה מאות איש לא חסידי גור מתפללים, שותים, קפה מקצרים דרך וכו וכו
וגם ברלבח בזמנו היה אלפי אנשים שעשו בו מקומם ותפילתם קבע

מיהו יהודי

נושא שלא נקרא על ידי מיהו יהודי » 05 אוגוסט 2019, 15:37

ינקלביץ כתב:
מחכים לתשובה!
משום שרק בהם יש קפה חופשי לאורך היממה

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 05 אוגוסט 2019, 16:43

למה, בבני ברק הרבה שטיבלאך פתוחים. נכון, בעיקר הוותיקים, אולי טוב שהצעירים ילמדו מהמבוגרים... בכל הבחינות

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 05 אוגוסט 2019, 16:48

יש איזה שטיבל בבני ברק שפתוח בהוראת נדמה לי הפני מנחם לאחר מעשה שהיה

ינקלביץ

נושא שלא נקרא על ידי ינקלביץ » 05 אוגוסט 2019, 17:21

עקיב'לה כתב:
05 אוגוסט 2019, 16:43
למה, בבני ברק הרבה שטיבלאך פתוחים. נכון, בעיקר הוותיקים, אולי טוב שהצעירים ילמדו מהמבוגרים... בכל הבחינות
במקרה ביקרתי לפני מס' חודשים בשיכון ה' (מקום המגורים שלך לשעבר) וחיפשתי בימ"ד לשבת ללמוד, והשטיבל בפא"י היה נעול (מהחלון ראו שנמצאים שם), והשטיבל ברח' שפירא [במקלט העירוני] היה פתוח.

חבקוק
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 2 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חבקוק » 05 אוגוסט 2019, 18:07

מרן ראש ההמשלה, תביא את התוצאות של המשפט.
תודה רבה.

מנחם מנדל

נושא שלא נקרא על ידי מנחם מנדל » 05 אוגוסט 2019, 20:28

הפכו פה את מאיר פרוש לקדוש מעונה, עם כל הכבוד לאיש ויש לו זכויות רבות יש לו היסטוריה בעיתית מאוד עם ציות ונאמנות לגדולי ישראל . הזכרון הציבורי פה קצר, על מי הרב אלישיב קרא גולי'ק ?מי ציפצף ציפצוף ארוך על הרבי מבויאן שהיה מורו ורבו ? מי הבטיח לרבי מגור נאמנות וקיבל את המקום הראשון ברשימה לכנסת ולמחרת הבחירות אמר לרבי מגור ביי ביי ?
עכשיו אין לי ענין להעלות מהגורן והיקב את ההיסטוריה הבעיתית של פרוש אבל מכאן ועד להפוך אותו לגיבור ישראל וקדוש מעונה נו, נו, גם כיום אין לאיש אף סמכות שאפשר לומר שהוא ממושמע לה, אם בעבר האדמורים מערלוי וסאדיגורא זצ''ל היו הסמכות התורנית של שלומי אמונים , היום הערלוי רבי פרש מהמועצת ולא כ''כ מתערב בפוליטיקה. והסדיגורא רבי מיישר קו עם הגערער רבי כמעט בכל נושא, והסלונימער רבי מאז סיפור המכתב שהוא שלח לגערער רבי עם מאיר פרוש ועד היום לא הגיע לידי הגערער, קלט עם מי יש לו עסק והא מנהל את עניניו מעל ראשו, בקיצור יש לאיש זכויות רבות לצד היסטוריה בעיתית מאוד
אגב, אנקדוטה מענינת סיפר לי אחד מעוזרי החכי''ם באגודה, שבאחת מישיבות המועצת שעסקו בחוק הגיוס הציע אחד האדמורים לקרוא לליצמן לשאול אותו כמה שאלות בחוק התערב הגערער רבי ואמר ; יענקל לא מונח כ''כ בפרטים הקטנים שיקראו למאיר פרוש הוא בקי גדול בנושא'' אמר לי אותו עוזר, היה הלם בחדר, שהגערער יקרא למאיר פרוש !? מעשה שהיה.

רביזון

נושא שלא נקרא על ידי רביזון » 05 אוגוסט 2019, 20:50

את האמת, צריך ללמוד מכל חסידות את הדברים היפים שבה.
לדוגמא, הנושא של שטיבלעך, נכון שיש סיבה טובה לכך שבגור זה סגור, המבנה השטיבלי של גור הוא שונה ממקומות אחרים, וברוב המקרים חסידי גור חיים את השטיבל יותר מחסידים אחרים בבתי הכנסת והשטיבלך שלהם.
אבל אי אפשר לקחת מבעלז את היופי בכך שבכל מקום שהם מגיעים הם בונים מקום תפילה ולימוד, עם מקוה, ברוב פאר והדר, והציבור כולו נהנה מכך.

מנחם מנדל

נושא שלא נקרא על ידי מנחם מנדל » 05 אוגוסט 2019, 20:59

רביזון כתב:
05 אוגוסט 2019, 20:50
את האמת, צריך ללמוד מכל חסידות את הדברים היפים שבה.
לדוגמא, הנושא של שטיבלעך, נכון שיש סיבה טובה לכך שבגור זה סגור, המבנה השטיבלי של גור הוא שונה ממקומות אחרים, וברוב המקרים חסידי גור חיים את השטיבל יותר מחסידים אחרים בבתי הכנסת והשטיבלך שלהם.
אבל אי אפשר לקחת מבעלז את היופי בכך שבכל מקום שהם מגיעים הם בונים מקום תפילה ולימוד, עם מקוה, ברוב פאר והדר, והציבור כולו נהנה מכך.
מחזק את דבריך
אבל מענין אותי מאיפה ההקפידא הרבה שיש בבעלז שלעמוד התפילה ניגש רק היימישע
נוכחתי לא פעם לראות שעומד מנין שלם ומחכה לבעלזער חסיד שיגש, גם אם יש במנין אברכים חסידים,
יש קפידא שרק בעלזער'ס ניגשים, והם לא נותנים לפרעמדעס לגשת בשופו''א
לא בא לקנטר רק לתהות על טיבו של המנהג

סמל אישי של משתמש
אני פה
קיבל תודה: 89 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 05 אוגוסט 2019, 21:43

מאיר פרוש "ליטאי בנשמה"...פרוש זה ע"ש עדת הפרושים.

שכל טוב

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 05 אוגוסט 2019, 22:12

ינקלביץ כתב:
מחכים לתשובה!
אגב, מההיסטוריה היהודית למדנו ששנאה ממש לא חייבת להיות רציונאלית, מספיק שאתה שונה, אתה מצליח, בשביל להפעיל את כל מנגנוני הקנאה והשנאה החבויים בבני אדם ולהלביש אותם בק"נ טעמים. אבל אם נקלף את הכל ונוריד קודם את השקרים המלאים, את חצאי האמיתות, את הסטנדרטים הכפולים, את הנגיעות, ונגלא פשוט מאוד שמה שנשאר זה - שנאה !
אני חלילה לא משווה בין זה לאנטישמיות, אלא להמחשה איך שמנגוני השנאה יכולים לעבוד.

שטיבלאך שאני מכיר פעילים במשך היום, הם לא נעולים, מקסימום יש קוד בכניסה וכדומה, שבקלי קלות ניתן להשיג את זה או לחכות למישהוא שנכנס/יוצא. השטיבלאך הם לא תחנה מרכזית אבל גם לא נעולים.

אני מתפלא מדוע אין התארגנות בתוך שלומי אמונית להזיז את פרוש מהמקום הנצחי שלו ? הרי בתוך הציבור היקר הזה יש חסידויות יותר גדולות כסלונים, קרלין, באיאן, צאנז, אפילו סערעט ויז'ניץ, למה הם לא תובעים לגוון את הנציגות שלהם ? זה רשום בטאבו על שם משפחת פרוש לדורי דורות ?? מוזר לי.

נכון ששתי מקומות לגור זה מעבר לכוח שלהם, אבל באותה מידה מקום אחד לויז'ניץ או בעלזא זה מעבר לכוח שלהם, ובוודאי 2 מקומות לשלומי אמונים זה מעבר לכוח שלהם. יש בין חצי מנדט למנדט מצביעי יהדות התורה לא חרדים, או על קוו התפר שלא בדיוק מזוהים עם ההתפלגות הפנים חרדית, הקולות האלה בעצם מתחלקים בין כולם, מדגל עד לשאר הסיעות.

כל עוד אין לנו שיטה יותר טובה מהמצב הקיים, אז האמינו לי עדיף להישאר כך. ארון ישן לא מזיזים.

סמל אישי של משתמש
אני פה
קיבל תודה: 89 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 05 אוגוסט 2019, 22:15

גם גפני גערר עם ספודיק, כמה אפשר.

סמל אישי של משתמש
זעיר שם

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם » 06 אוגוסט 2019, 00:21

מנחם מנדל כתב:
05 אוגוסט 2019, 20:59
אבל מענין אותי מאיפה ההקפידא הרבה שיש בבעלז שלעמוד התפילה ניגש רק היימישע
נוכחתי לא פעם לראות שעומד מנין שלם ומחכה לבעלזער חסיד שיגש, גם אם יש במנין אברכים חסידים,
יש קפידא שרק בעלזער'ס ניגשים, והם לא נותנים לפרעמדעס לגשת בשופו''א
לא בא לקנטר רק לתהות על טיבו של המנהג
שאלתך מסמלת את מדת הכנסת אורחים שחסידי בעלזא מקיימים, שאתה מרגיש כזה היימיש בביתם, עד שאינך מבין למה אתה שונה מהם.
אכן כך דע שכל שטיבל נבנה ע"י המתפללים בהון רב, וגם מדי חודש משלמים דמי חבר, והם שמחים לקרב את כל באי בית ה', אבל בכל אופן עדיין הם הבעלים.
גם אורח אצלך בבית בשבת מבין למה הבעה"ב יושב בראש השולחן.

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 06 אוגוסט 2019, 04:40

מנחם מנדל כתב:
05 אוגוסט 2019, 20:28
הפכו פה את מאיר פרוש לקדוש מעונה, עם כל הכבוד לאיש ויש לו זכויות רבות יש לו היסטוריה בעיתית מאוד עם ציות ונאמנות לגדולי ישראל . הזכרון הציבורי פה קצר, על מי הרב אלישיב קרא גולי'ק ?מי ציפצף ציפצוף ארוך על הרבי מבויאן שהיה מורו ורבו ? מי הבטיח לרבי מגור נאמנות וקיבל את המקום הראשון ברשימה לכנסת ולמחרת הבחירות אמר לרבי מגור ביי ביי ?
עכשיו אין לי ענין להעלות מהגורן והיקב את ההיסטוריה הבעיתית של פרוש אבל מכאן ועד להפוך אותו לגיבור ישראל וקדוש מעונה נו, נו, גם כיום אין לאיש אף סמכות שאפשר לומר שהוא ממושמע לה, אם בעבר האדמורים מערלוי וסאדיגורא זצ''ל היו הסמכות התורנית של שלומי אמונים , היום הערלוי רבי פרש מהמועצת ולא כ''כ מתערב בפוליטיקה. והסדיגורא רבי מיישר קו עם הגערער רבי כמעט בכל נושא, והסלונימער רבי מאז סיפור המכתב שהוא שלח לגערער רבי עם מאיר פרוש ועד היום לא הגיע לידי הגערער, קלט עם מי יש לו עסק והא מנהל את עניניו מעל ראשו, בקיצור יש לאיש זכויות רבות לצד היסטוריה בעיתית מאוד
אגב, אנקדוטה מענינת סיפר לי אחד מעוזרי החכי''ם באגודה, שבאחת מישיבות המועצת שעסקו בחוק הגיוס הציע אחד האדמורים לקרוא לליצמן לשאול אותו כמה שאלות בחוק התערב הגערער רבי ואמר ; יענקל לא מונח כ''כ בפרטים הקטנים שיקראו למאיר פרוש הוא בקי גדול בנושא'' אמר לי אותו עוזר, היה הלם בחדר, שהגערער יקרא למאיר פרוש !? מעשה שהיה.
מאיר פרוש נקרא בבחירות תשנ"ז לשמש כחבר כנסת מטעם הסיעה המרכזית, לפניו היה מוניה שפירא שגם לא היה חסיד גור
אך בזמנו גור לא חיפשו מישהו משלהם אלא מישהו מוצלח שיהיה מטעמם, תשאל את יודעי דבר מאז, על מה ולמה נבחר דווקא מאיר פרוש
בבחירות שלאחר מכן כבר התברג ליצמן מספיק גבוה, אזי הוא התיישב על הכיסא של הסיעה המרכזית ומאז ועד היום הוא שם
ומאיר פרוש המשיך מקום אביו כנציג שלומי אמונים,
בזמנו כל אחד ידע שכשאתה באמת צריך טובה אתה פונה אליו, והוא תמיד עזר לכל אחד,
למי שמכיר ויודע את הנציגים שיש לו בכל מיני מקומות שלא קשורים בכלל לכנסת יודע ומכיר
וכל מיני גערערס שמדברים פה על פרוש השתלטן אינם ראויים לתגובה כלל כפי שכבר כתבתי שביום שאחרי שיוסי דייטש יהיה הם יכתבו עליו את אותו הדבר.
אכן, מאז חורף ה'תשס"ט, לאחר ניצחונו של נציג הסיעה המרכזית לעיריית ירושלים הרה"ח ר' ניר ברקת שליט"א
על אותו עוכ ישראל שתלטן וכו' וכו' מאיר פרוש ימ"ש
משום מה רבים מהציבור החסידי התחילו בחוצפתם לשנוא את גור רק בגלל שמקנאים בהם שהם מוצלחים וכדו' וכדו'
ומאז קם עיתון פסול ומלוכלך ששמו 'המבשר' ובו מעזים הכתבים ברוב חוצפתם לנחל פעולות שנעשו מול הממשלה
לחברי הכנסת שעשו אותם באמת, ולא תמיד לכתוב שבהשתדלות יו"ר ועדת הכספים דאז התבצע כך וכך
אה, וכמעט שכחתי, במקביל הפך ליצמן מיו"ר ועדת הכספים המיתולוגי לממונה על משרד הבריאות (שר או סגן שר)
מאז, ותברר אצל זוכרי התקופה, רק מאז החל הדבר הזה שנקרא 'ליצמן עוזר לכולם'
אכן ב10 שנים האחרונות ליצמן בהחלט עוזר לכל הפונים אליו, והוא החל לעשות את מה שפרוש היה עושה כל השנים עד אז.
מטבע הדברים כוחו רב יותר בשל תפקידו הרם יותר והוא מגיע ליותר מקומות שפרוש לא יכול להגיע,
כמו שאייכלר לא יכול להגיע לאן שפרוש הגיע, (טוב זה גם מעוד סיבות אבל נניח לזה כרגע).
ובהחלט בעניין חוק הגיוס הכל מודים שהמוח העיקרי מאחורי הסדרת החוק זה הוא.
אציין כי שמעתי פעם מאיזה מנהל מוסד שדווקא כשהיה סגן שר החינוך בזמנו של גדעון סער (לפני כ10 שנים)
הוא לא הצליח להסתדר אתו וסער היה נחשב לשר חינוך שעויין את הציבור החרדי,
ודווקא מוזס שהיה הסגן בחצי השני של הקדנציה (מפאת הסכמי רוטציה) הסתדר אתו מעולה
ואפי' הביא כמה הישגים בזמנו לחינוך החרדי
כמובן שכשכבר לא היה סגן שר, חוץ מלארגן הסעות למירון ולדבר בפאתוס על הדיור ועל האמרי חיים הוא לא יכל לקדם שום דבר מיוחד
אבל כשהיה בידיו התפקיד ידע בחינו המפורסם לעגל פינות שחכמים ממנו לא הצליחו.

לסיכום דברי:
לזלזל ולהשמיץ אפשר מכאן ועד להודעה חדשה,
אך כשיש בן-אדם שציבור משלחיו מרוצה ממנו, זה פחות וזה יותר, אבל בכללי הציבור מרוצים,
וציבור אחר מנסה לשכנע את העולם כי שליח ציבור זה הוא שליחו של הכותל,
זה מעורר גיחוך וקבס, וקצת מראה מי בדיוק מנסה להשתלט.

וכל העוסקים בצרכי ציבור באמונה הקב"ה ישלם שכרם וכו'
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 06 אוגוסט 2019, 04:50

חבקוק כתב:
05 אוגוסט 2019, 18:07
תודה רבה.
אני עברתי על חלק מהדברים ותרגמתי חלק מהמסמכים,
התמונה עדיין לא ברורה לי, בעיקר בעקבות הקושי לתרגם הדברים במדוייק.
לפי גירסת גור כל הפסדם במשפט היה אך ורק על המינויים בעמותה שלא נערכו כחוקי העמותה הספיציפית.
(נערכו ביום שישי אחה"צ בארה"ב בטלפון עם עורך דין בשעה שבגור בארץ ישראל כבר חזרו מהטיש של ליל שבת,
אבל הם טוענים שאחד מחברי העמותה מהארץ היה בשיחת ועידה עם העו"ד, לך תוכיח שלא...)
אבל עדיין הם חברי וועד העמותה המקוריים ועל זה השופט בכלל לא חשב לערער וכו' וכו'

ואני ראש הממשלה הקטן והפשוט מנסה להבין אם כל הבעיה בבחירות לתפקידים בעמותה היה טכני,
למה לא מתיישבים אולבסקי&כהן&דנציגר בישיבת וועד עמותה כחוק, ומסלקים את ברלינר מחברותו בעמותה?

אחרי שיהיו תח"י כל המסמכים מתורגמים אוכל לשתפכם במסקנותיי הסופיות.
עד אז אתם יכולים לבחור בין להמתין ללהאמין למסקנותיו של ר' טבי שליט"א
ולסכם ב2 מילים שכתב ר' שכל טוב:
שכל טוב כתב:
04 אוגוסט 2019, 19:15
דידן נוצח !!!!!!!!!!
(כותבים נצח בדרך אגב זה בקמ"ץ)
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

מיהו יהודי

נושא שלא נקרא על ידי מיהו יהודי » 06 אוגוסט 2019, 07:32

06 אוגוסט 2019, 04:50

תודה רבה, אתה ממש אוצר בלום כאן.

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 06 אוגוסט 2019, 08:40

06 אוגוסט 2019, 04:40
מנחם מנדל כתב:
05 אוגוסט 2019, 20:28
מאיר פרוש נקרא בבחירות תשנ"ז לשמש כחבר כנסת מטעם הסיעה המרכזית, לפניו היה מוניה שפירא שגם לא היה חסיד גור
אך בזמנו גור לא חיפשו מישהו משלהם אלא מישהו מוצלח שיהיה מטעמם, תשאל את יודעי דבר מאז, על מה ולמה נבחר דווקא מאיר פרוש
בבחירות שלאחר מכן כבר התברג ליצמן מספיק גבוה, אזי הוא התיישב על הכיסא של הסיעה המרכזית ומאז ועד היום הוא שם
ומאיר פרוש המשיך מקום אביו כנציג שלומי אמונים,
בזמנו כל אחד ידע שכשאתה באמת צריך טובה אתה פונה אליו, והוא תמיד עזר לכל אחד,
למי שמכיר ויודע את הנציגים שיש לו בכל מיני מקומות שלא קשורים בכלל לכנסת יודע ומכיר
וכל מיני גערערס שמדברים פה על פרוש השתלטן אינם ראויים לתגובה כלל כפי שכבר כתבתי שביום שאחרי שיוסי דייטש יהיה הם יכתבו עליו את אותו הדבר.
אכן, מאז חורף ה'תשס"ט, לאחר ניצחונו של נציג הסיעה המרכזית לעיריית ירושלים הרה"ח ר' ניר ברקת שליט"א
על אותו עוכ ישראל שתלטן וכו' וכו' מאיר פרוש ימ"ש
משום מה רבים מהציבור החסידי התחילו בחוצפתם לשנוא את גור רק בגלל שמקנאים בהם שהם מוצלחים וכדו' וכדו'
ומאז קם עיתון פסול ומלוכלך ששמו 'המבשר' ובו מעזים הכתבים ברוב חוצפתם לנחל פעולות שנעשו מול הממשלה
לחברי הכנסת שעשו אותם באמת, ולא תמיד לכתוב שבהשתדלות יו"ר ועדת הכספים דאז התבצע כך וכך
אה, וכמעט שכחתי, במקביל הפך ליצמן מיו"ר ועדת הכספים המיתולוגי לממונה על משרד הבריאות (שר או סגן שר)
מאז, ותברר אצל זוכרי התקופה, רק מאז החל הדבר הזה שנקרא 'ליצמן עוזר לכולם'
אכן ב10 שנים האחרונות ליצמן בהחלט עוזר לכל הפונים אליו, והוא החל לעשות את מה שפרוש היה עושה כל השנים עד אז.
מטבע הדברים כוחו רב יותר בשל תפקידו הרם יותר והוא מגיע ליותר מקומות שפרוש לא יכול להגיע,
כמו שאייכלר לא יכול להגיע לאן שפרוש הגיע, (טוב זה גם מעוד סיבות אבל נניח לזה כרגע).
ובהחלט בעניין חוק הגיוס הכל מודים שהמוח העיקרי מאחורי הסדרת החוק זה הוא.
אציין כי שמעתי פעם מאיזה מנהל מוסד שדווקא כשהיה סגן שר החינוך בזמנו של גדעון סער (לפני כ10 שנים)
הוא לא הצליח להסתדר אתו וסער היה נחשב לשר חינוך שעויין את הציבור החרדי,
ודווקא מוזס שהיה הסגן בחצי השני של הקדנציה (מפאת הסכמי רוטציה) הסתדר אתו מעולה
ואפי' הביא כמה הישגים בזמנו לחינוך החרדי
כמובן שכשכבר לא היה סגן שר, חוץ מלארגן הסעות למירון ולדבר בפאתוס על הדיור ועל האמרי חיים הוא לא יכל לקדם שום דבר מיוחד
אבל כשהיה בידיו התפקיד ידע בחינו המפורסם לעגל פינות שחכמים ממנו לא הצליחו.

לסיכום דברי:
אך כשיש בן-אדם שציבור משלחיו מרוצה ממנו, זה פחות וזה יותר, אבל בכללי הציבור מרוצים,

אתה באמת אדם מסקרן!!!!!
כי על דבריך אפשר להגיד רק בהיפוך:
לסיכום דברי:

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 06 אוגוסט 2019, 08:57

06 אוגוסט 2019, 04:50
חבקוק כתב:
05 אוגוסט 2019, 18:07
תודה רבה.
לפי גירסת גור כל הפסדם במשפט היה אך ורק על המינויים בעמותה שלא נערכו כחוקי העמותה הספיציפית.
(נערכו ביום שישי אחה"צ בארה"ב בטלפון עם עורך דין בשעה שבגור בארץ ישראל כבר חזרו מהטיש של ליל שבת,
אבל הם טוענים שאחד מחברי העמותה מהארץ היה בשיחת ועידה עם העו"ד, לך תוכיח שלא...)
אבל עדיין הם חברי וועד העמותה המקוריים ועל זה השופט בכלל לא חשב לערער וכו' וכו'

ואני ראש הממשלה הקטן והפשוט מנסה להבין אם כל הבעיה בבחירות לתפקידים בעמותה היה טכני,
למה לא מתיישבים אולבסקי&כהן&דנציגר בישיבת וועד עמותה כחוק, ומסלקים את ברלינר מחברותו בעמותה?

עד אז אתם יכולים לבחור בין להמתין ללהאמין למסקנותיו של ר' טבי שליט"א
ולסכם ב2 מילים שכתב ר' שכל טוב:
שכל טוב כתב:
04 אוגוסט 2019, 19:15
דידן נוצח !!!!!!!!!!
(כותבים נצח בדרך אגב זה בקמ"ץ)
אני מסכים איתך שעדיין לא נעים לך לומר פה את האמת
בהצלחה בכל אופן

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 06 אוגוסט 2019, 11:13

בסיפור של ברקת-פרוש כל הצדדים היו לא בסדר.

א. פרוש - החליט על דעת עצמו שהוא מתמודד, בלי לבקש אישור משותפיו (אולי הוא נתלה באיזה סעיף באיזה הסכם, נו באמת..), והוא עוד מצפה שכולם יישרו קו. למה? כי בא לך? שאלת את הרב אלישיב קודם? (הרב אלישיב לא רצה אותו, ואין על כך עוררין. גם הרב שטיינמן הורה אמנם לתמוך בו אבל רק בשביל שלא יהיה חילול ה'), את הגערער רעבע שאלת? על מי אתה בא בתלונות?
ומה ציפית, שהגערער יתמוך בך אחרי שחודש קודם לכן הפקעת מידיו את השליטה בחינוך העצמאי?

ב. גור - ג"כ פושעים. זה שיש לכם חשבון פתוח עם פורוש עדיין לא מתיר לכם את כל התועבות שבעולם, ולא מתיר לכם לזייף פתקים שלו בקלפי ולחבל לו בטלפונים, ולהתקשר בשמו לאנשים בארבע לפנות בוקר, ועדיין לא מתיר לתמוך במועמד שמבטיח (וגם קיים) לחלן בכל דרך את עיר הקודש. איפה האחריות הציבורית? הכל מותר בשביל גרוש וחצי ומגרש בשנלר? (מאז הדבר כבר נהפך למסורת בגור. ההקפדה המופלאה לתמוך דווקא בעוכרי ישראל - ברקת כפול שתיים, יונה יהב, עופר ברקוביץ'. ואח"כ מתפלאים למה שונאים את גור...)

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 06 אוגוסט 2019, 11:24

אתה הגעת כאן עם השפה הליטאית הבוטה, עד כה זה לא היה כאן. ''גור ג"כ פושעים'' זה משפט שאני כאחד שאינו חסיד גור לא יכול לסבול. כל המפלגות החל מהפלג הירושלמי, הפלג הבני ברקי, גור וכולם, הוכיחו שבפוליטיקה יש רק אינטרסים, בדיוק מה שהליטאים והספרדים עשו בירושלים עם מרן הקדוש ליאון תלמידו וחביבו ונאמנו של מרן הקדוש ליברמן, אז אל תבוא בהתקפה בסגנון בוטה. אפשר להתדיין ולהתווכח, אבל להירגע עם הניסוחים. אולי הליטאים פושעים? מה שכמובן איש לא כותב כאן בכזו הכללה.
ומעניין לעניין באותו עניין, קיבלתי צינתוק מאיזה פלג ליטאי קיצוני ואני שומע את הדובר שהוא מן הסתם ר"מ מכובד וכו', פותח בקול נורא מאויים כמו איזה נביא וחוזה, ואומר : אוי לי כי נטמאתי כי בתוך עם טמא שפתיים אנוכי יושב'' והוא פותח בהתקפה נגד היהודים שומרי תו"מ שאינם דוגלים בשיטת הפלג שלו בלשונות הכי נוראיים שרק קיימים בעולם. האם לא כדאי להירגע עם הביטויים האלו? עם טמא שפתיים כולנו, מי שפוליטית לא דוגל בשיטתך?

רביזון

נושא שלא נקרא על ידי רביזון » 06 אוגוסט 2019, 12:02

עקיב'לה כתב:
06 אוגוסט 2019, 11:24
אתה הגעת כאן עם השפה הליטאית הבוטה, עד כה זה לא היה כאן. ''גור ג"כ פושעים'' זה משפט שאני כאחד שאינו חסיד גור לא יכול לסבול. כל המפלגות החל מהפלג הירושלמי, הפלג הבני ברקי, גור וכולם, הוכיחו שבפוליטיקה יש רק אינטרסים, בדיוק מה שהליטאים והספרדים עשו בירושלים עם מרן הקדוש ליאון תלמידו וחביבו ונאמנו של מרן הקדוש ליברמן, אז אל תבוא בהתקפה בסגנון בוטה. אפשר להתדיין ולהתווכח, אבל להירגע עם הניסוחים. אולי הליטאים פושעים? מה שכמובן איש לא כותב כאן בכזו הכללה.
ומעניין לעניין באותו עניין, קיבלתי צינתוק מאיזה פלג ליטאי קיצוני ואני שומע את הדובר שהוא מן הסתם ר"מ מכובד וכו', פותח בקול נורא מאויים כמו איזה נביא וחוזה, ואומר : אוי לי כי נטמאתי כי בתוך עם טמא שפתיים אנוכי יושב'' והוא פותח בהתקפה נגד היהודים שומרי תו"מ שאינם דוגלים בשיטת הפלג שלו בלשונות הכי נוראיים שרק קיימים בעולם. האם לא כדאי להירגע עם הביטויים האלו? עם טמא שפתיים כולנו, מי שפוליטית לא דוגל בשיטתך?
אתה צודק בהחלט, אבל תן לי להוסיף על דבריך.
כמעט כל הקהילות הליטאיות והחסידויות (שבהנהגה) כבר הוכיחו שהאינטרס הוא מעל הכל, ואי לכך אין סיבה לאדם פרגמטי וענייני, להתחבר למערכת שבו הוא נמצא, וליישר קו עם כל מה שמספרים לו שם, בגלל שההיסטוריה הוכיחה שכל מערכת חושבת על עצמה ואינטרסיה, ולא לטובת הציבור.
והנגזרת, שכל אחד יפקח את עיניו באופן עצמאי ויברר ויבדוק עד היכן שידו מגעת מהי האמת, ואם אינו יודע שישב בצד...

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 06 אוגוסט 2019, 12:11

בסדר. תוריד את המילה פושעים.
כעת תתייחס ענינית.

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 06 אוגוסט 2019, 13:07

ר' עלה זית על המילה פושעים התייחסתי רק בראשית התגובה. כל ההמשך זה ענייני לחלוטין. למה מה שהיה מותר לציבור ליטאי וספרדיי ירושלים ועוד מקומות היה אסור לגור

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 06 אוגוסט 2019, 14:25

לצערי לא הבנתי. ליאון הוא פיינר, אמנם כמובן לא כמו דייטש אבל עדיין. וזה שהוא היה מקורבו של ליברמן לא נודע לעניין. גם יתרו היה יועץ של פרעה, אז מה?! אדם נמדד לפי מעשיו. האי יוסי דייטש -אז אני אטען שליוסי דייטש לא היה במילא סיכוי כי הוא לא הביא קולות חילוניים, ואתה תגיד צרות עין ואינטרסים, ונמשיך להתווכח עד עלות השחר.

אבל מה כל זה נוגע לעובדה שגור תומכים פעם אחרי פעם במשנאינו? תומכים באנשים שלכו"ע הם מתחת לקו האדום והשחור? איך אתה מסביר את זה? אינטרסים מתירים ה-כ-ללל?? אתה משווה את ליאון לברקוביץ'? ליונה יהב?

חבקוק
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 2 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חבקוק » 06 אוגוסט 2019, 14:36

עלה זית כתב:
06 אוגוסט 2019, 14:25
לצערי לא הבנתי. ליאון הוא פיינר, אמנם כמובן לא כמו דייטש אבל עדיין. וזה שהוא היה מקורבו של ליברמן לא נודע לעניין. גם יתרו היה יועץ של פרעה, אז מה?! אדם נמדד לפי מעשיו. האי יוסי דייטש -אז אני אטען שליוסי דייטש לא היה במילא סיכוי כי הוא לא הביא קולות חילוניים, ואתה תגיד צרות עין ואינטרסים, ונמשיך להתווכח עד עלות השחר.

אבל מה כל זה נוגע לעובדה שגור תומכים פעם אחרי פעם במשנאינו? תומכים באנשים שלכו"ע הם מתחת לקו האדום והשחור? איך אתה מסביר את זה? אינטרסים מתירים ה-כ-ללל?? אתה משווה את ליאון לברקוביץ'? ליונה יהב?
לגבי יוסי דייטש- לליאון לא היה סיכוי להיות ראש עיר בלי הספרדים והלטאים. עובדה שאפילו מושב הוא לא קיבל. אם כל החרדים היו ביחד היה לכך סיכוי שיהיה ראש עיר חרדי לירושלים. (ואם רצית להסביר שברקת הוא לא ליאון אז לא הצלחת. כי מבחינת חילולי שבת זה אותו דבר, רק שהם קיבלו אישורי התישבות איפה שהם רוצים בירושלים, בקיצור עוד פוליטקה).
ואם זה טוב ראש עיר חרדי, על זה אפשר לדון, אבל בפירוש היה סיכוי.
לגבי יונה להב, לגור לא היה כ"כ עניין בו רק שהוא ידוע בתור אחד שאסור להתחיל איתו. ומי שיתחיל הוא לא יכניס אותו וכו'... לגור לא היה עניין לקחת סיכונים והעדיפה להיצמד לישן.

אני מסכים עם מה שכתבו כאן. אנחנו במדינה של פולטיקה הכל אינטרסים אישיים, זהו, תתחילו לתפוס סוכריות אף אחד לא יתפוס בשבילכם..

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 06 אוגוסט 2019, 15:25

שכל טוב כתב:
05 אוגוסט 2019, 22:12

אני מתפלא מדוע אין התארגנות בתוך שלומי אמונית להזיז את פרוש מהמקום הנצחי שלו ? הרי בתוך הציבור היקר הזה יש חסידויות יותר גדולות כסלונים, קרלין, באיאן, צאנז, אפילו סערעט ויז'ניץ, למה הם לא תובעים לגוון את הנציגות שלהם ? זה רשום בטאבו על שם משפחת פרוש לדורי דורות ?? מוזר לי.
אז אולי במקום שזה יהיה לך מוזר, תתחיל להבין שיש עוד צורה של פוליטיקה? ולא תצטרך לנצח לראות בפרוש אוייב.
עלה זית כתב:
06 אוגוסט 2019, 11:13

א. פרוש - החליט על דעת עצמו שהוא מתמודד, בלי לבקש אישור משותפיו (אולי הוא נתלה באיזה סעיף באיזה הסכם, נו באמת..), והוא עוד מצפה שכולם יישרו קו. למה? כי בא לך? שאלת את הרב אלישיב קודם? (הרב אלישיב לא רצה אותו, ואין על כך עוררין. גם הרב שטיינמן הורה אמנם לתמוך בו אבל רק בשביל שלא יהיה חילול ה'), את הגערער רעבע שאלת? על מי אתה בא בתלונות?
ומה ציפית, שהגערער יתמוך בך אחרי שחודש קודם לכן הפקעת מידיו את השליטה בחינוך העצמאי?
מעניין מאוד שרבים מהגדולים הביעות את מורת רוחם למרות מה שאתה אומר, מה שמלמד שבסופו של דבר יש מושג כזה להתעלות מעל למחשבות האלה, וככה באמת יכולה לעבוד עסקנות חרדית כשיש עשרות קהילות ותתי מגזרים.

ולגבי גור. אין הכי נמי, הוא הפקיע את השליטה מתחת ידיהם.
אם המושכל ראשון בכל דבר הוא שהעולם שייך לי, אז אל תבחר פרוש.
אבל אם המקום הראשון בכנסת תמיד שייך לך כי בהיסטוריה אתה היית ה'פנים' של היהדות החרדית ואתה אמור לחשוב על המכלול, ובכל זאת אתה עושה חשבונות של שליטה ונקמה, אז זהו, אתה בעצם כמו כל מגזר שצריך לקבל כוח כפי הגודל שלו, ולהשפיע כפי הגדול שלו.
ומכאן להמבשר וכו'.

ינקלביץ

נושא שלא נקרא על ידי ינקלביץ » 06 אוגוסט 2019, 15:28

עקיב'לה כתב:
מה שברור הוא שנציגי גור דואגים רק לגור, ואילו נציגי שלומי אמונים נבחרים בבחירות ע"י כל הקהילות, ככה היה בביתר בבית שמש באלעד ובאשדוד ונראה לי גם בבני ברק, בניגוד למה שהגורים כאן טוענים כי ''מאיר פרוש רוכב על הציבור הקדוש'' משפט זה הוא זלזול באינטליגנציה של ציבור גדול מאוד שאין לו שום הרגשות של פולחן אישיות כלפי מאיר פרוש כידוע, אלא פשוט מאוד יש לו כוח ארגוני והוא מספק את הסחורה.
אגב, האימרה הזאת לא יצא מהגורים שבינינו אלא ממקלדתי שאני כהגדרתי לעיל "אוהד גור מחד ולא סובל אותם מאידך",
האמת שלא רציתי להגיב כי במילא א"א לשנות את הדעה של השני וכ"א ישאר בדעותיו ושיטתו, מ"מ אני רוצה להבהיר שלא כל שלומי אמונים (שאני א' מהם) מרוצים משלוחיהם והוא השליח שהם רוצים לשלוח,
על מאיר פרוש אני יודע מצומת אחר, דוקא מאיפה שהביאו ראיה - מביתר, שם אני הייתי מאלו שהעלו את "מאיר הקטן" בהוראת "מאיר הגדול" (זה היה אז הסיסמאות ע"ש הכתוב "את המאור הגדול ואת המאור הקטן") והדחנו את ידידי (שהייתי לפעמים משוחח איתו) ר' יצחק (אחרי שהדחנו בפעם הקודמת את ר' יהודה), ועיזבו שטויות הכל היה "פוליטיקה"!!! שום אידיאולגיה!!!, נכון שהסיסמא היתה "יד החסידים על העליונה" אבל כ"ק האדמו"ר מערלוי זצ"ל לא היה הב"א שדאג לחסידות יותר מהבאיאנער רבי יבלחט"א והרבי'ס האחרים לא חשבו על החסידות ובודאי שמאיר הגדול לא שאל אותם קודם אלא עשה מעשה והגיע עם עובדות וסיסמאות...
אני זוכר ששאלתי אז את העסקנים מהחסידיות הגדולים בביתר מה כל הענין שכולם רצים אחריו נגד הרבי מבאיאן ונגד הרב אלישיב?? והוא ענה לי שכנראה שיש לו הרבה עבודה פעילה ועסקנות שחייבים לו כמין "הכרת הטוב" או שצריכים אותו להבא.
בתקופה האחרונה שאלתי אותו (אותו עסקן שכהיום הוא כבר עסקן הרבה יותר גדול) מדוע לא מתאגדים כל הרבי'ס להדיח את הפרוש הזה ולקחת את אחד מהחסידיות? הוא ענה לי שאת "סיעת שלומי אמונים" א"א לקחת ממנו כי זה באמת ירושה של אבא שלו שעבד בעשר אצבעותיו וליקט את החסידיות הקטנות ופתח את הסיעה, מה שכן אפשר זה לפתוח סיעה חדשה של כל החצרות אבל אין מישהו שיקום ויעשה ויאגד ויאחד את כולם לעשות את זה.
על כן נשארנו עם הארון הישן שאי אפשר להזיז וזה כבר עובר בירושה כמעט לדור רביעי ו...
אבל בזה אני מסכים עם מי שאמר (לא זוכר מי) שאם יקחו מישהו אחר אם זה דייטש או לא יודע מי אז יקומו הסיעה המרכזית וישפכו עליו קיתון של שופכין וד"ל.

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 07 אוגוסט 2019, 19:50

עלה זית כתב:

כשאני רואה את מה שמתרחש בצפת ע''י ראש עיר חילוני שהוכתר כהרב הגאון לפני הבחירות ופוגע באינטרסים של כולם מלבד של דגל
אני לא רואה צורך להגיב
דגל אלופה בדמוגוגיה זולה ראה מה קורה בפ''ת כיצד גפני ודגל מלכלכלים את ש''ס ובוסו כי מסכן הוא ניצח... אם דגל לא מקבלת את תאוותיה מיד ''מלחמת דת ויונה יהב 2''
יש מוסר אחד לדגל ומוסר כפול לאחרים

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 07 אוגוסט 2019, 19:52

חבקוק כתב:
06 אוגוסט 2019, 14:36
עלה זית כתב:

לגבי יוסי דייטש- לליאון לא היה סיכוי להיות ראש עיר בלי הספרדים והלטאים. עובדה שאפילו מושב הוא לא קיבל. אם כל החרדים היו ביחד היה לכך סיכוי שיהיה ראש עיר חרדי לירושלים. (ואם רצית להסביר שברקת הוא לא ליאון אז לא הצלחת. כי מבחינת חילולי שבת זה אותו דבר, רק שהם קיבלו אישורי התישבות איפה שהם רוצים בירושלים, בקיצור עוד פוליטקה).
ואם זה טוב ראש עיר חרדי, על זה אפשר לדון, אבל בפירוש היה סיכוי.
לגבי יונה להב, לגור לא היה כ"כ עניין בו רק שהוא ידוע בתור אחד שאסור להתחיל איתו. ומי שיתחיל הוא לא יכניס אותו וכו'... לגור לא היה עניין לקחת סיכונים והעדיפה להיצמד לישן.

אני מסכים עם מה שכתבו כאן. אנחנו במדינה של פולטיקה הכל אינטרסים אישיים, זהו, תתחילו לתפוס סוכריות אף אחד לא יתפוס בשבילכם..
אגב בענין ליאון יש מרמור עצום כלפיו בקטע של השכונות המעורבות
דגל לעולם לא תודה בזה אבל אפשר לומר שהאיש הוליך אותם שולל בקטע הזה
אין שינוי מהותי כמו שדגל חלמה והבטיחה

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 12 אוגוסט 2019, 14:35

עלה זית כתב:
06 אוגוסט 2019, 11:13
בסיפור של ברקת-פרוש כל הצדדים היו לא בסדר.

ב. גור - ג"כ פושעים. זה שיש לכם חשבון פתוח עם פורוש עדיין לא מתיר לכם את כל התועבות שבעולם, ולא מתיר לכם לזייף פתקים שלו בקלפי ולחבל לו בטלפונים, ולהתקשר בשמו לאנשים בארבע לפנות בוקר, ועדיין לא מתיר לתמוך במועמד שמבטיח (וגם קיים) לחלן בכל דרך את עיר הקודש. איפה האחריות הציבורית? הכל מותר בשביל גרוש וחצי ומגרש בשנלר? (מאז הדבר כבר נהפך למסורת בגור. ההקפדה המופלאה לתמוך דווקא בעוכרי ישראל - ברקת כפול שתיים, יונה יהב, עופר ברקוביץ'. ואח"כ מתפלאים למה שונאים את גור...)
אם כבר הכנסת את הנושא הזה לפה
אז אני לא רואה את הקידוש השם הגדול שיצא מהמועמדים של דגל: ירושלים, צפת, חיפה, וכו'

שלח תגובה