אשכול בעניני גור והמסתעף

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

ינקלביץ
הודעות: 33
הצטרף: 17 יולי 2019, 17:17

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי ינקלביץ » 18 יולי 2019, 18:22

מענין לענין! היום היא"צ של האור החיים הק' [רבינו חיים בן רבי משה] זי"ע, אעתיק קטע מדבריו (מקוה שמתאים לפורום הזה) בפרשתן פנחס (בא"י), שמדבר בענין שמנהיג צריך להיות שוה בתכונותיו להעדה שהוא יבין אותם ושהם יבינו אותו, וזה יכול להיות רק מרע"ה שהיה כולל כל הנשמות ישראל. על הפסוק (במדבר כז טז-יז) יפקוד וגו' לכל בשר וגו'. וז"ל [בתוספת קצת ביאורים]:
אכן יתבאר הענין על זה הדרך, דע כי תכונת השכל ובחירתו ושלילתו, רחוקה בגדר הנשתוון בריבוי הנושאים [הכרעת השכל רחוקה מלהיות שוה בין אנשים רבים], וכשם שישתנו הנבראים בצורתם ובקומתם - ואין ההשתוות בהם, כמו כן ויותר מהמה בענין השתנות הנבחר והנשלל [מה שבוחרים ומה ששוללים] - בבחינת ההשכל והרצון, נוסף על שינוי פרטי הטבע בתכונת ההרכבה שביסודות וכוחות היולים [שאצל כאו"א יש שינוי בין פרטי הטבע שלו שע"י הוא מורכב], אשר מהם יולד הבחירה בדומים [פרטי הרכבת הגוף משפיע על כ"א את הבחירה שלו ומה שיאהב יקרב או ירחק], וימצא לפעמים ההשתוות בתכונה והוא נעלם וכו'. ומזה תשער שיושלל בגדר הנמצא שישתוו רבים כהמה ששים ריבוא שהיו בדורו של משה לאחד, והמלך אשר ישים ה' עליהם לא ישתוו ברצונם אליו, זולת האיש משה שאמרו ז"ל (תיקונים סט) שהיה שורש כל הנשמות של דור המדבר, בסוד אומרו (ישעי' סג יא) מֹשֶׁה עַמּוֹ וכו'. וזו היתה סיבה שְׁהַפָּקִיד והנפקדים [מרע"ה ועם ישראל שהם כביכול הנפקדים שלו] נמזגו לגדר ההשתוות וכל אחד היה לו כלבבו [כ"א היה לו מ"ר כלבבו ומצא בו את המנהיג-הפקיד]. וזה הוא גם כן טעם שצוה ה' עשות שופטים לשבטיך וכו' (דברים טז יח), לפי שהשבט יתקרב בתכונה לענפיו:
וזה ידע ובחן משה עליו השלום, ואמר תשובה למאמר המיתה, יפקד ה' פירוש ימנה, א-ל א-להי הרוחות פירוש שיודע רוח של כל בשר וגדר תכונתם, תמנה אחד שיהיה טבעו שוה בתכונה לכל העדה, שיסכים הוא למה שיאמרו הם, ויסכימו הם למה שיאמר הוא להם, והוא אומרו אשר יצא לפניהם פירוש שיהיה לו הרצון בהם, ואשר יוציאם וגו' שיהיה להם הרצון כמוהו לצאת ולבא עמו. ותלה הדבר בו כי הוא המלך, ובחירה כזאת היא מוחלטת השגה מזולתו יתברך, כי הוא לבדו יודע תוכן הרוחות, וידע רוח שתתמזג עם כלן. ואיש כזה אינו בנמצא זולת אם יהיה אדם כמשה, שכל ישראל הם ענפיו והוא שורש לכולם, וזולת זה תהיה עדת ה' כצאן אשר אין להם רועה. וכו':
[ועיי' עוד בהמשך דבריו, בפסוק הבא]

וד"ל.
ואם על ידי זה ילמדו קטע אור החיים הק' לכבוד היא"צ - והיה זה שכרי.

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה
הודעות: 655
הצטרף: 23 פברואר 2017, 12:16
נתן תודה: 8 פעמים
קיבל תודה: 2 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 19 יולי 2019, 08:35

ניסיון הרצח בירושלים: למי שעדיין לא יודע, אמש בשעה 1:00 בלילה ברחוב ירמיהו בירושלים, ניסו מחבלים מכנופיית מנדלסון להוציא לפועל פיגוע טרור רצחני נגד אברכים שהפגינו מול שמחה בה השתתף ברלינר.
המחבל, נכדו של יענקל מנלדסון, שאבטח את ברלינר בכל מקום בו הלך ואשר נחשב לאחד מחסידי הגר"ש אלטר, שלף אקדח וירה 5 כדורים על רכב האברכים. בחסדי שמים לא היו נפגעים, אך נזק נגרם לרכוש.
שתי תלונות הוגשו בנידון על ידי האברכים בתחנת המשטרה בירושלים וצפויים צעדים משפטיים נוספים. מיותר לציין כי ציבור חסידי גור בארץ ובעולם מצפה בדריכות למכתבו של הגר"ש אלטר יחד עם הגר"מ שפרן בו יגנו את האלימות הנפשעת והרצחנית מצד כנופיית מנדלסון.
****
אתמול בצהריים התקבלה שיחת טלפון מרעישה אצל אברהם יוסף אירנשטיין, על הקו כ"ק האדמו"ר מדושינסקיא שליט"א. מה העניין? הוא מבקש למחות ולהבהיר, כיון שהובא לידיעתו שיענקל מנדלסון אמר ברדיו (כאן מורשת, תכניתם של מנדיביתאן) כי הוא מתייעץ גם עם הגר"ש אלטר וגם עם האדמו"ר מדושינסקיא, הוא רוצה לומר בצורה ברורה כי מדובר בשקר גס, לא היה ולא נברא.
האדמו"ר מדושינסקיא הוסיף כי לעולם לא עלה על לבו לתת יד למי שנלחם בכ"ד אד"ש אותו הוא מעריץ מאוד ואשר יש בניהם כידוע קשרי ידידות מאז ומקדם.
ובכל זאת לא נחה דעתו ושלח לאחר כמה שעות את המשב"ק האישי לאברהם יוסף לחזור על הדברים שנית ואף ביקש לפרסם אותם בציבור, כדי שיתוקן בכל חילול ד' שעשה מנדלסון בדברי השקר שלו.
****
השתלשלות העניינים בעניין הניצחון במשפט על הקעמפ בארה"ב: לפני כחודש כאשר ברלינר הודיע כי הוא מצפצף על הוראתו המפורשת של כ"ק אד"ש, ישבו צוות המשפטנים שגור שכרה והגישו מסמכים למושל המחוז בו נמצא הקעמפ, בהם הוכיחו כי המקום שייך למייסדי העמותה, הגר"ד אולבסקי, דנציגר ויידל כהן, ובמסגרת זו גם קיימו ישיבת וועד של העמותה עם החברים הנ"ל.
מושל המחוז אכן קיבל את טענות גור וזרק את ברלינר מכל המדרגות. ברלינר שאוהד בתי דין ודעת תורה כידוע לכל בר בי רב, רץ בהוראת הגר"ש אלטר לבית המשפט וביקש צו מניעה, משלא נענה פנה להליך משפטי רגיל, בו טען שמאז ייסוד העמותה הוא מונה למנהל ובעלים, ולכן ישיבת הוועד של העמותה שהתקיימה לפני כחודש הינה חסרת כל תוקף.
אלא, שהשופט דחה את טענותיו ונזף בעו"ד שלו שהפרוטוקולים שהגיש נראים מזויפים או שנעשו בחוסר סמכות, ושאל כיצד אדם פרטי ממנה עצמו לבעלים לשטח שאינו שלו, ולכן, גם אם נאמר שישיבת הוועד האחרונה אינה תקפה, הרי שהמקום אמור לחזור לבעליו הראשונים, קרי אותם חברי וועד בדיוק, ולא לברלינר שהוא בסך הכל מנהל תפעול.
****
הציבור בהפגנה אתמול היה כל כך נחוש, שכאשר ניסו השוטרים לקחת איתם את האברך ד. מ. הם נתקלו בחומת אדם וגם היס"מ לא הצליחו לחלצו משם, כך שלבסוף הם נאלצו לוותר ולשחררו לאלתר.
אחד השוטרים אמר לאברכים: חסידי גור לא חוסמים כבישים, אבל כשאתם רוצים אתם נחושים עד הסוף, אין מי שיכול עליכם.

סמל אישי של משתמש
זעיר שם
הודעות: 360
הצטרף: 09 ינואר 2017, 10:32
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 9 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם » 19 יולי 2019, 11:31

ירושלים של מעלה כתב:
19 יולי 2019, 08:35
אחד השוטרים אמר לאברכים: חסידי גור לא חוסמים כבישים, אבל כשאתם רוצים אתם נחושים עד הסוף, אין מי שיכול עליכם. עכלשה"ק ודפח"ח

נתן יעקובוביץ
הודעות: 222
הצטרף: 24 מרץ 2015, 03:15
נתן תודה: 4 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי נתן יעקובוביץ » 19 יולי 2019, 12:06

מאות בחורים מישיבות גור נבחנו השבוע בפומבי על כל הש"ס

ווייסמ
הודעות: 99
הצטרף: 14 יולי 2019, 14:36
קיבל תודה: 5 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי ווייסמ » 21 יולי 2019, 00:23

כולם שואלים מי הפסיד מהשבוע האחרון בגור ? התשובה החד משמעית היא , בני הפני מנחם ובמיוחד הרב שאול אלתר , גם בוויזניץ או בסאטמאר שהיו חילוקי דעות בין אחים , מעולם לא יצאו תיגר נגד האדמור , גם אם לא תיפקד , הריב היה בין האחים , פה רב שאול קרא למי שנתפס (גם אם שלא בצדק , אבל ככה הוא נתפס) כפוגע באדמור , ידידו , וזה כבר טעות פטאלית , לטווח הארוך אני חושב שהפסיד השבוע לא מעט תומכים פוטנציאליים , ואני עד לרגע זה לא שולל שמדובר בקונספיריציה מטורפת כדי להפיל אותו , מדובר בתבוסה שספק אם ניתן להתאושש ממנה , לדעתי היה חייב כבר לכתוב מכתב הבהרה , שבו הוא מבהיר שלא היתה לו כוונה לפגוע באדמור , כל יום שהוא מתעכב עם זה הוא מחמיר את מצבו בתוך גור , שגם ככה לא היה משהו , (הוא רוצה להקים חצר קטנה ? ) וזה בכלל לא רלוונטי מי צודק בסיפור הזה , שבוע טוב .

יהודאי
הודעות: 217
הצטרף: 31 אוגוסט 2014, 11:04
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 10 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי יהודאי » 21 יולי 2019, 11:27

מרן ראש הממשלה שליט''א כתב:
17 יולי 2019, 16:49
עיקר הסיבה שמאחורי כל המריבה היא למי ילך השטח הזה של הקעמפ והמבנים של יגדיל תורה לאחר מאה ועשרים
שגוטסמן ואירנשטיין שמבינים כי לא להם יהיה הזרע מנסים לבצע מחטפים בטרם יכבה נר אלוקים
ולעומתם מנהלי המוסדות המקומיים רוצים להשאיר את העניין פתוח ולא להעביר את הבעלות כעת
ולעת מצוא כבר יראו עם מי ייגשו לשולחן והמבין יבין...
בדא"ח של האד"ש פינחס תשע"ח [שנשלח זה עתה לחסידים] ביאר האד"ש כי משה רבינו ביקש שבניו ירשו את המנהיגות, למרות שהיו אחרים שראויים לכך יותר, כי מי שראוי לאיצטלא זו הוא מנהיג מצד עצמו [בבחינת כוחי ועוצם ידי], משא"כ מי שיודע שאינו ראוי לכך ומנהיג רק מפני שכך רוצה הקב"ה אז ההנהגה ע"י הקב"ה בעצמו, [ולכן סירב משה רבינו בסנה להנהיג, כדי שתהא ההנהגה ע"י הקב"ה בעצמו]. ואמר לו הקב"ה שיהושע שהינו עניו וסבור שאינו ראוי להנהיג [הפוך מקורח] הוא שירש את המנהיגות, ויהיה אצלו באותו אופן שהיה אצל משה רבינו שהקב"ה בעצמו מנהיג את ישראל. ע"ש עוד באריכות.

לא חשבתי לשכנע אותך, [הלא רואים כאן את גודל חסידותך והערכתך לאד"ש]. רק שתדע שהאד"ש מועיד את ההנהגה לזרעו, למרות ודוקא בגלל שנראה לך ולחבריך שזרעו פחות ראויים מבני דודו [כנ"ל בדא"ח].
אינני יודע אם לאחר מאה ועשרים תהיה צוואה מפורשת, וגם לא ראוי לחסידים לעסוק בכך [המהרהר אחר רבו...]. בכל מקרה "בזכות" הגר"ש התחזקו עתה החסידים מאוד באמונת חכמים בהנהגה הנוכחית, וסיכוייו להנהיג אי פעם עדה גדולה פחתו מאוד.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8498
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54
נתן תודה: 75 פעמים
קיבל תודה: 51 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 21 יולי 2019, 14:12

ב"ה קראתי כעת פה מעל מאה הודעות ב"ה !!
למעשה שום דבר לא החכים פה בכלום את הצד השני, כל אחד מתבצר בעמדתו.
לדעתי אפשר להפסיק עם האמוציות ונא להביא מכאן והלאה רק עדכונים שוטפים על מכאן והלאה או דברים שמתגלים רק כעת.
לטחון שוב מה היה שם עד עכשיו כבר ידוע לכל וכל ילד יודע בדיוק מה היה שמה.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8498
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54
נתן תודה: 75 פעמים
קיבל תודה: 51 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 23 יולי 2019, 14:54

אחרי שקיעת כל האבק סביב הפרשייה הזאת, מה נשאר למעשה ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

מי זה
הודעות: 2702
הצטרף: 22 דצמבר 2018, 21:10
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 40 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 23 יולי 2019, 14:57

גאליציאנער כתב:
23 יולי 2019, 14:54
אחרי שקיעת כל האבק סביב הפרשייה הזאת, מה נשאר למעשה ??
לנסות להחיות אותה מחדש כמו שאתה מנסה עכשיו :twisted:
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

ווייסמ
הודעות: 99
הצטרף: 14 יולי 2019, 14:36
קיבל תודה: 5 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי ווייסמ » 24 יולי 2019, 03:06

גאליציאנער כתב:
23 יולי 2019, 14:54
אחרי שקיעת כל האבק סביב הפרשייה הזאת, מה נשאר למעשה ??
רבי שהנהגתו או נשארה כשהיתה או התחזקה מעט , ובן של רבי לשעבר שלימד את כולם איך מאבדים אולי הנהגה עתידית במחי מילה אחת במכתב לברלינר , תנחשו איזה .

שכל טוב
הודעות: 135
הצטרף: 16 יולי 2019, 13:50
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 7 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 24 יולי 2019, 10:32

ווייסמ כתב:
24 יולי 2019, 03:06
גאליציאנער כתב:
23 יולי 2019, 14:54
אחרי שקיעת כל האבק סביב הפרשייה הזאת, מה נשאר למעשה ??
רבי שהנהגתו או נשארה כשהיתה או התחזקה מעט , ובן של רבי לשעבר שלימד את כולם איך מאבדים אולי הנהגה עתידית במחי מילה אחת במכתב לברלינר , תנחשו איזה .
נכון מאוד.
יש קונה עולמו בשעה אחת, ויש .....
נשאר קירח מכל הצדדים. גם נשרף סופית לעולם בגור, גם יפסיד את הקעמף בפסק הדין שאמור להינתן בעוד יומיים בבית המשפט בארה"ב, וגם לא פורש ופותח רביסטעווע לאחר שממפקד שערך נוכח לגלות כמה ציבור קטן ובעל איכות ירודה בעיקר יצטרפו עליו.
הדא מה שנאמר, גם קיבל מלקות, גם אכל את הדגים הסרוחים, וגם גורש מהעיר.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8498
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54
נתן תודה: 75 פעמים
קיבל תודה: 51 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 24 יולי 2019, 13:48

לא כ"כ בטוח שיפסיד את הקעמפ...
אלו שקוראים גם אנגלית אומרים אחרת...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

שכל טוב
הודעות: 135
הצטרף: 16 יולי 2019, 13:50
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 7 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 24 יולי 2019, 14:29

גאליציאנער כתב:
24 יולי 2019, 13:48
לא כ"כ בטוח שיפסיד את הקעמפ...
אלו שקוראים גם אנגלית אומרים אחרת...
גם אלה שקוריאם אנגלית יודעים שהסיכוי שברלינר ישאר עם הקעמף כמעט אפסי.

עכשיו יש פרשייה חדשה עם עיתון המודיע, פיטרו את אלעזר קנופף, בגלל בעיה ברשם העמותות, אין רגע דל....

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8498
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54
נתן תודה: 75 פעמים
קיבל תודה: 51 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 24 יולי 2019, 14:46

שכל טוב כתב:
24 יולי 2019, 14:29
גאליציאנער כתב:
24 יולי 2019, 13:48
לא כ"כ בטוח שיפסיד את הקעמפ...
אלו שקוראים גם אנגלית אומרים אחרת...
גם אלה שקוריאם אנגלית יודעים שהסיכוי שברלינר ישאר עם הקעמף כמעט אפסי.

עכשיו יש פרשייה חדשה עם עיתון המודיע, פיטרו את אלעזר קנופף, בגלל בעיה ברשם העמותות, אין רגע דל....
בעיה או "בעיה" ?
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

שכל טוב
הודעות: 135
הצטרף: 16 יולי 2019, 13:50
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 7 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 24 יולי 2019, 14:59

גאליציאנער כתב:
24 יולי 2019, 14:46
שכל טוב כתב:
24 יולי 2019, 14:29
גאליציאנער כתב:
24 יולי 2019, 13:48
לא כ"כ בטוח שיפסיד את הקעמפ...
אלו שקוראים גם אנגלית אומרים אחרת...
גם אלה שקוריאם אנגלית יודעים שהסיכוי שברלינר ישאר עם הקעמף כמעט אפסי.

עכשיו יש פרשייה חדשה עם עיתון המודיע, פיטרו את אלעזר קנופף, בגלל בעיה ברשם העמותות, אין רגע דל....
בעיה או "בעיה" ?
אני לא בקי בסוגיה, לאחר שלפני כמה שנים המודיע כמעט פשט רגל, בין השאר בגין ניהול כושל ובזבזני על גבול הפשיעה של משפחת קנופף, אז נכנסו אנשים אחרים לתמונה לנסות להבריא את העסק הזה.
אבל המודיע רשמי שייך לעמותה - וועד הפועל של אגוד"י, ובשביל להעביר בעלות כנראה עשו קצת פוילע שטיק בעמותה, שרשם העמותות לא קיבל וטען שזה לא חוקי, ולכן נאלצו כעת לפטר את המנכ"ל קנופף.
בכל התקופה הקשה הזו, נעשו מאמצי על לא לפגוע באופן ישיר בקנופף, למרות הכל, כי כנראה במערכת עדיין היו צריכים אותו, אבל כעת לא הייתה כנראה ברירה אחרת.
מעניין לציין, שמי שלקח את המקום של קנופף הוא מחותן שלו בשם חיים שכטר, שליווה כסף מהאדמו"ר רבי פנחס אבוחצירא להשקיע בהמודיע ולנסות להבריא אותו, מה שלפי השמועות לא ממש צלח, הוא הניח את כספו על קרן הצבי, כי גם שכטר לא גליק גדול, איש ללא שום ניסיון ניהולי וכו', סך הכל היה עובד בעזרא למרפה,גם טיפוס שתלטן, הוא זיהה הזדמנות להשתלט על עיתון של מחותנו, התהפכו היוצרות.

יהיה טוב
הודעות: 238
הצטרף: 01 יולי 2014, 15:06

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי יהיה טוב » 24 יולי 2019, 15:14

אנא להימנע מלשון הרע.
בתור דוגמהף
אין צורך לספר על 'ניהול כושל ובזבזני על גבול הפשיעה של משפחת...', ולא על 'טיפוס שתלטן, הוא זיהה הזדמנות להשתלט על עיתון של מחותנו'.

ואנא אל תיקח את זה אישי, כולנו צריכים להשתפר בזה.

סמל אישי של משתמש
4000
הודעות: 757
הצטרף: 26 פברואר 2019, 11:29
נתן תודה: 32 פעמים
קיבל תודה: 13 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי 4000 » 24 יולי 2019, 15:37

גאליציאנער כתב:
24 יולי 2019, 13:48
לא כ"כ בטוח שיפסיד את הקעמפ...
אלו שקוראים גם אנגלית אומרים אחרת...
גאליציאנער, חבל שאין הודעות פרטית אני גם השתכנעתי כמוך מפורם הזאת שברלינר צודק ..

אבל ...

תמצא דרך איך להעביר לך את זה.

שכל טוב
הודעות: 135
הצטרף: 16 יולי 2019, 13:50
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 7 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 24 יולי 2019, 15:39

יהיה טוב כתב:
24 יולי 2019, 15:14
אנא להימנע מלשון הרע.
בתור דוגמהף
אין צורך לספר על 'ניהול כושל ובזבזני על גבול הפשיעה של משפחת...', ולא על 'טיפוס שתלטן, הוא זיהה הזדמנות להשתלט על עיתון של מחותנו'.

ואנא אל תיקח את זה אישי, כולנו צריכים להשתפר בזה.
מקבל את ההערה שלך ! אשתדל בכך.

סמל אישי של משתמש
מקצועי
הודעות: 626
הצטרף: 17 דצמבר 2018, 10:18
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 12 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי מקצועי » 24 יולי 2019, 15:42

כל הכבוד, בימים אלו ראוי אכן להרבות באהבת חינם.
אין כלום כי...

יעקב עקיבא
הודעות: 508
הצטרף: 17 מאי 2019, 21:39
נתן תודה: 98 פעמים
קיבל תודה: 34 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי יעקב עקיבא » 24 יולי 2019, 15:57

התגובות האחרונות על ר' שאול קצת מגעילות במיוחד שזה מגיע מכיון מסוים.

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה
הודעות: 655
הצטרף: 23 פברואר 2017, 12:16
נתן תודה: 8 פעמים
קיבל תודה: 2 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 24 יולי 2019, 16:44

גאליציאנער כתב:
23 יולי 2019, 14:54
אחרי שקיעת כל האבק סביב הפרשייה הזאת, מה נשאר למעשה ??
אין דברים כאלו רק בגור
פשוט לא להאמין😱

בנסיעה מבני ברק לאשדוד דיברו כמה בחורים חסידי גור בלהט

והקשבתי ונדהמתי👍

הם דיברו על מסלולי מבחנים 1000 או 500 דף גמרא תוך שנה, במבחנים בכתב או בעל פה.

ואז שאלתי אותם ומה התמורה?? מה גובה המלגה שנותנים למי שמצליח??

ולא לשכוח שהגערערס הם סוחרים מבינים אי אפשר לעבוד עליהם בכסף קטן.

ובחור עונה לי: מי שמצליח מקבל בטיש מיוחד מתנה מהרבה!!!

תפוח🍏

בשביל זה אלפי בחורי גור מתאמצים בהתמדה ללמוד מאות דפי גמרא

עבור תפוח מהרבה🍏🍏


כזה אמונה בצדיק יש לבחורי חמד אלה, ולכן הם חזקים ביותר באמונתם ברבם, אשריהם

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה
הודעות: 655
הצטרף: 23 פברואר 2017, 12:16
נתן תודה: 8 פעמים
קיבל תודה: 2 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 24 יולי 2019, 16:45

גאליציאנער כתב:
23 יולי 2019, 14:54
אחרי שקיעת כל האבק סביב הפרשייה הזאת, מה נשאר למעשה ??
יום ג' י"ט תמוז תשע"ט

צימוקים ממעמד קידוש ה' שנערך אתמול בביהמ"ד במבחן הפומבי לבחורי מגמת גרש"י (דפים בש"ס לשעבר) בנוכחות כ"ק אד"ש:

לפני שבוע מיד לאחר המבחן הפומבי שהתקיים לאברכי העילית "שלם בתורתו" בנוכחות כ"ק אד"ש, הוא נכנס לדירה והטיל פצצה: מבחן פומבי לבחורים של גרש"י, המגמה שהרבי פתח כדי שלא יהיה אף בחור שאין לו קשר לתורה ושמאות בחורים נבחנים במסגרתה על מאות מאות דפי גמרא.

היו שנבהלו וחששו מהמבחן, אבל אנשי תלמודו בידו הרגיעו. "אנחנו מכירים את התוצאות והציונים, אין מה לדאוג, הבחורים האלו יודעים היטב את מה שהם לומדים".

אתמול אחה"צ התקיים המבחן בקומה התחתונה של הביהמ"ד כשהרבי יושב עם הבחורים במשך שעה ורבע (יותר מהזמן שישה עם האברכים האריות של גור!!) ורווה נחת מלא חפנים כשהבחורים הפגינו שליטה מדהימה במה שהם למדו.

המארחים בני משפחת צימרמן, בניו ונכדיו של יצחק מאיר צימרמן שהיה יו"ר אגו"י בלונדון, ליטאים ברובם, יצאו מהכלים בהתפעלות ממה שראו. אחד מהם הגיב: "לא האמנתי בחיי שיכול להיות דבר כזה, אם הייתי יודע אולי הייתי בא ללמוד בגער".

בתחילה לקחו אותם לסיור במתיבתא אמרי אמת שעל יד הביהמ"ד, שם הם בחנו בהפתעה ילדים ובחורים שלמדו באותו זמן בביהמ"ד של המתיבתא, כבר שם הם נדהמו. אבל השיא היה כמובן באירוע עצמו.

650 בחורים לומדי המגמה באו מכל הארץ להשתתף, ובתחילה נתנו להם לענות על השאלות והתשובות זרמו להפליא מכל השולחנות. לאחר מכן החל המבחן העיקרי לעשרות הבחורים המצוינים מהמגמה הזו, כשהרבי לא גורע מהם עין לאורך כך המבחן ואינו מביט כלל אל הקהל.

והם הפתיעו. ישנה שאלה שהבוחנים שאלו אותה במבחן הפומבי שהתריים בדאבוס למצויני הבחורים: כיצד יתכן שאדם יאכל חמץ בפסח ויהיה פטור. התשובה שנשמעה עד כה מהאריות של גור היא חמץ של נכרי שיש שיטה אחת שאין חייבים עליו. גם תשובה זו נשמעה באירוע אתמול, אבל בנוסף הפתיע בחור עם תשובה חדשה: חמץ טבל לשיטת ר"ש שאין איסור חל על איסור.

אשרי עין ראתה!

מי זה
הודעות: 2702
הצטרף: 22 דצמבר 2018, 21:10
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 40 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 24 יולי 2019, 16:53

שכל טוב כתב:
24 יולי 2019, 15:39
יהיה טוב כתב:
24 יולי 2019, 15:14
אנא להימנע מלשון הרע.
בתור דוגמהף
אין צורך לספר על 'ניהול כושל ובזבזני על גבול הפשיעה של משפחת...', ולא על 'טיפוס שתלטן, הוא זיהה הזדמנות להשתלט על עיתון של מחותנו'.

ואנא אל תיקח את זה אישי, כולנו צריכים להשתפר בזה.
מקבל את ההערה שלך ! אשתדל בכך.

אכן מה נאה מראה זה,
יהיה טוב נותן שכל טוב,
ותהלתו עומדת לעד.
==
ירושלים של מעלה כתב:
24 יולי 2019, 16:44
ובחור עונה לי: מי שמצליח מקבל בטיש מיוחד מתנה מהרבה!!!
תפוח🍏
בשביל זה אלפי בחורי גור מתאמצים בהתמדה ללמוד מאות דפי גמרא
עבור תפוח מהרבה🍏🍏
כזה אמונה בצדיק יש לבחורי חמד אלה, ולכן הם חזקים ביותר באמונתם ברבם, אשריהם

אני רואה שקבלת 2
אם זה אפשרי אנא שלח לי אחד,
🙄🙄
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

סמל אישי של משתמש
מקצועי
הודעות: 626
הצטרף: 17 דצמבר 2018, 10:18
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 12 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי מקצועי » 24 יולי 2019, 17:13

ירושלים של מעלה כתב:
24 יולי 2019, 16:44
גאליציאנער כתב:
23 יולי 2019, 14:54
אחרי שקיעת כל האבק סביב הפרשייה הזאת, מה נשאר למעשה ??
אין דברים כאלו רק בגור
פשוט לא להאמין😱

בנסיעה מבני ברק לאשדוד דיברו כמה בחורים חסידי גור בלהט

והקשבתי ונדהמתי👍

הם דיברו על מסלולי מבחנים 1000 או 500 דף גמרא תוך שנה, במבחנים בכתב או בעל פה.

ואז שאלתי אותם ומה התמורה?? מה גובה המלגה שנותנים למי שמצליח??

ולא לשכוח שהגערערס הם סוחרים מבינים אי אפשר לעבוד עליהם בכסף קטן.

ובחור עונה לי: מי שמצליח מקבל בטיש מיוחד מתנה מהרבה!!!

תפוח🍏

בשביל זה אלפי בחורי גור מתאמצים בהתמדה ללמוד מאות דפי גמרא

עבור תפוח מהרבה🍏🍏


כזה אמונה בצדיק יש לבחורי חמד אלה, ולכן הם חזקים ביותר באמונתם ברבם, אשריהם
אל תעשה מתפוח מהרבי מגור משהו קטן כל כך.
אביא כאן צילום של כמה קטעים קטנים מהגליון הנפלא 'בצילא דמהימנותא' שיו"ל בצאנז. משנת תשע"ב בביקור של האדמו"ר מטאלנא שליט"א מירושלים במעונו של כ"ק מרן אדמו"ר שליט"א.
אם כי במה שאני מביא מדובר על קילוף תפוח, אבל בכל מקרה, כל ענין התפוחים יש בזה בגדר חשיבות.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
אין כלום כי...

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8498
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54
נתן תודה: 75 פעמים
קיבל תודה: 51 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 24 יולי 2019, 17:15

ברוך השם, אשרינו שאנו נמצאים בדור שכזה.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

מי זה
הודעות: 2702
הצטרף: 22 דצמבר 2018, 21:10
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 40 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 24 יולי 2019, 17:24

מקצועי כתב:
24 יולי 2019, 17:13
אל תעשה מתפוח מהרבי מגור משהו קטן כל כך.
אביא כאן צילום של כמה קטעים קטנים מהגליון הנפלא 'בצילא דמהימנותא' שיו"ל בצאנז. משנת תשע"ב בביקור של האדמו"ר מטאלנא שליט"א מירושלים במעונו של כ"ק מרן אדמו"ר שליט"א.
אם כי במה שאני מביא מדובר על קילוף תפוח, אבל בכל מקרה, כל ענין התפוחים יש בזה בגדר חשיבות.

לאלה שאינם מעודכנים על השתייכותו של
מ'חשובי ק'הילת צ'אנז ו'עם י'שראל
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

moshe chaim
הודעות: 560
הצטרף: 04 ספטמבר 2018, 17:38
קיבל תודה: 7 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי moshe chaim » 24 יולי 2019, 17:24

העתק הדבק.
דרמה בגור! מנכ"ל איחוד מוסדות גור 'לייבל יוסקוביץ' פורש מניהול האיחוד, לאחר כשנה.

סמל אישי של משתמש
מקצועי
הודעות: 626
הצטרף: 17 דצמבר 2018, 10:18
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 12 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי מקצועי » 24 יולי 2019, 17:25

מי זה כתב:
24 יולי 2019, 17:24
מקצועי כתב:
24 יולי 2019, 17:13
אל תעשה מתפוח מהרבי מגור משהו קטן כל כך.
אביא כאן צילום של כמה קטעים קטנים מהגליון הנפלא 'בצילא דמהימנותא' שיו"ל בצאנז. משנת תשע"ב בביקור של האדמו"ר מטאלנא שליט"א מירושלים במעונו של כ"ק מרן אדמו"ר שליט"א.
אם כי במה שאני מביא מדובר על קילוף תפוח, אבל בכל מקרה, כל ענין התפוחים יש בזה בגדר חשיבות.

לאלה שאינם מעודכנים על השתייכותו של
מ'חשובי ק'הילת צ'אנז ו'עם י'שראל
יישר כח, עד עכשיו לא עמדתי על עומק שם הניק שלי...
אין כלום כי...

ינקלביץ
הודעות: 33
הצטרף: 17 יולי 2019, 17:17

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי ינקלביץ » 24 יולי 2019, 17:28

כנראה שבסוף כל החסידויות יחקו את גור ללמוד רק בקיאות...

מי זה
הודעות: 2702
הצטרף: 22 דצמבר 2018, 21:10
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 40 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 24 יולי 2019, 17:30

ינקלביץ כתב:
24 יולי 2019, 17:28
כנראה שבסוף כל החסידויות יחקו את גור ללמוד רק בקיאות...

אני לא חושב,
צאנז נמצאים קצת בקטע של הבקיאות אבל מול זה יש איזון של הררי פשעטלעך...
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

שכל טוב
הודעות: 135
הצטרף: 16 יולי 2019, 13:50
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 7 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 24 יולי 2019, 17:40

זאת היית צורת הלימוד בעבר, העיון היה שינוי, לא מובן שלומדים איזה 10 דף במשך זמן שלם..., החזירו בלימוד הבקיאות את המצב לקדמותו.

מי זה
הודעות: 2702
הצטרף: 22 דצמבר 2018, 21:10
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 40 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 24 יולי 2019, 17:42

שכל טוב כתב:
24 יולי 2019, 17:40
זאת היית צורת הלימוד בעבר, העיון היה שינוי, לא מובן שלומדים איזה 10 דף במשך זמן שלם..., החזירו בלימוד הבקיאות את המצב לקדמותו.

10 דף זה רק בסדר א'
מה הבעיה?
בישיבת החת''ס למדו סוגיות, כל סוגיה בהקיפה מכל מסכתות הש''ס, שיטת לימוד אחרת ועדיין, כל חודש סוגיה אחת!

מה שברור זה שצריך איזון.
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

שכל טוב
הודעות: 135
הצטרף: 16 יולי 2019, 13:50
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 7 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 24 יולי 2019, 17:47

לא אכנס כאן לפולמוס, לימוד עיון מתאימה למעט מאוד בחורים - שבאמת מבינים את זה, והרוב נשאר מחוץ לעניינים, רוב הבחורים לבסוף יצאו לעבוד, אם כמה מאות דף נשארים לכל החיים,
אם פלפולים של סוגיות, אולי נשאר מזה מושגים, אבל ללמוד דף היומי לא צריך את זה.

ינקלביץ
הודעות: 33
הצטרף: 17 יולי 2019, 17:17

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי ינקלביץ » 24 יולי 2019, 17:48

moshe chaim כתב:
24 יולי 2019, 17:24
העתק הדבק.
דרמה בגור! מנכ"ל איחוד מוסדות גור 'לייבל יוסקוביץ' פורש מניהול האיחוד, לאחר כשנה.
המעלה בחסידות גור, שמי שרוצה ללמוד יש לו מספיק סיבות ואפשרויות, ומי שרוצה לעסוק בפוליטיקה יש לו מספיק חומר.

יהיה טוב
הודעות: 238
הצטרף: 01 יולי 2014, 15:06

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי יהיה טוב » 24 יולי 2019, 17:48

ירושלים של מעלה כתב:
24 יולי 2019, 16:45
גאליציאנער כתב:
23 יולי 2019, 14:54
אחרי שקיעת כל האבק סביב הפרשייה הזאת, מה נשאר למעשה ??
יום ג' י"ט תמוז תשע"ט

צימוקים ממעמד קידוש ה' שנערך אתמול בביהמ"ד במבחן הפומבי לבחורי מגמת גרש"י (דפים בש"ס לשעבר) בנוכחות כ"ק אד"ש:

לפני שבוע מיד לאחר המבחן הפומבי שהתקיים לאברכי העילית "שלם בתורתו" בנוכחות כ"ק אד"ש, הוא נכנס לדירה והטיל פצצה: מבחן פומבי לבחורים של גרש"י, המגמה שהרבי פתח כדי שלא יהיה אף בחור שאין לו קשר לתורה ושמאות בחורים נבחנים במסגרתה על מאות מאות דפי גמרא.

היו שנבהלו וחששו מהמבחן, אבל אנשי תלמודו בידו הרגיעו. "אנחנו מכירים את התוצאות והציונים, אין מה לדאוג, הבחורים האלו יודעים היטב את מה שהם לומדים".

אתמול אחה"צ התקיים המבחן בקומה התחתונה של הביהמ"ד כשהרבי יושב עם הבחורים במשך שעה ורבע (יותר מהזמן שישה עם האברכים האריות של גור!!) ורווה נחת מלא חפנים כשהבחורים הפגינו שליטה מדהימה במה שהם למדו.

המארחים בני משפחת צימרמן, בניו ונכדיו של יצחק מאיר צימרמן שהיה יו"ר אגו"י בלונדון, ליטאים ברובם, יצאו מהכלים בהתפעלות ממה שראו. אחד מהם הגיב: "לא האמנתי בחיי שיכול להיות דבר כזה, אם הייתי יודע אולי הייתי בא ללמוד בגער".

בתחילה לקחו אותם לסיור במתיבתא אמרי אמת שעל יד הביהמ"ד, שם הם בחנו בהפתעה ילדים ובחורים שלמדו באותו זמן בביהמ"ד של המתיבתא, כבר שם הם נדהמו. אבל השיא היה כמובן באירוע עצמו.

650 בחורים לומדי המגמה באו מכל הארץ להשתתף, ובתחילה נתנו להם לענות על השאלות והתשובות זרמו להפליא מכל השולחנות. לאחר מכן החל המבחן העיקרי לעשרות הבחורים המצוינים מהמגמה הזו, כשהרבי לא גורע מהם עין לאורך כך המבחן ואינו מביט כלל אל הקהל.

והם הפתיעו. ישנה שאלה שהבוחנים שאלו אותה במבחן הפומבי שהתריים בדאבוס למצויני הבחורים: כיצד יתכן שאדם יאכל חמץ בפסח ויהיה פטור. התשובה שנשמעה עד כה מהאריות של גור היא חמץ של נכרי שיש שיטה אחת שאין חייבים עליו. גם תשובה זו נשמעה באירוע אתמול, אבל בנוסף הפתיע בחור עם תשובה חדשה: חמץ טבל לשיטת ר"ש שאין איסור חל על איסור.

אשרי עין ראתה!
מקנה בהם...

מי זה
הודעות: 2702
הצטרף: 22 דצמבר 2018, 21:10
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 40 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 24 יולי 2019, 17:58

ירושלים של מעלה כתב:
24 יולי 2019, 16:45
יום ג' י"ט תמוז תשע"ט

צימוקים ממעמד קידוש ה' שנערך אתמול בביהמ"ד במבחן הפומבי לבחורי מגמת גרש"י (דפים בש"ס לשעבר) בנוכחות כ"ק אד"ש:
...
המארחים בני משפחת צימרמן, בניו ונכדיו של יצחק מאיר צימרמן שהיה יו"ר אגו"י בלונדון, ליטאים ברובם, יצאו מהכלים בהתפעלות ממה שראו. אחד מהם הגיב: "לא האמנתי בחיי שיכול להיות דבר כזה, אם הייתי יודע אולי הייתי בא ללמוד בגער".

אשרי עין ראתה!

זה מגמה חדשה בגור שמביאים את הנגידים למבחנים האלו? (בעבר אליש אנגלנדר)
לא שאני מזלזל, ההיפך, אני מעריך את היוזמה המקורית שמרגשת יותר מכל תיעוד וידאו מקצועי.
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

יעקב עקיבא
הודעות: 508
הצטרף: 17 מאי 2019, 21:39
נתן תודה: 98 פעמים
קיבל תודה: 34 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי יעקב עקיבא » 24 יולי 2019, 18:12

ירושלים של מעלה כתב:
24 יולי 2019, 16:44
גאליציאנער כתב:
23 יולי 2019, 14:54
אחרי שקיעת כל האבק סביב הפרשייה הזאת, מה נשאר למעשה ??
אין דברים כאלו רק בגור
פשוט לא להאמין😱

בנסיעה מבני ברק לאשדוד דיברו כמה בחורים חסידי גור בלהט

והקשבתי ונדהמתי👍

הם דיברו על מסלולי מבחנים 1000 או 500 דף גמרא תוך שנה, במבחנים בכתב או בעל פה.

ואז שאלתי אותם ומה התמורה?? מה גובה המלגה שנותנים למי שמצליח??

ולא לשכוח שהגערערס הם סוחרים מבינים אי אפשר לעבוד עליהם בכסף קטן.

ובחור עונה לי: מי שמצליח מקבל בטיש מיוחד מתנה מהרבה!!!

תפוח🍏

בשביל זה אלפי בחורי גור מתאמצים בהתמדה ללמוד מאות דפי גמרא

עבור תפוח מהרבה🍏🍏


כזה אמונה בצדיק יש לבחורי חמד אלה, ולכן הם חזקים ביותר באמונתם ברבם, אשריהם
באמת מרגש! במיוחד שהעדות מגיע מבפנים, מחסיד גור בעצמו..

נרשמתי...!
הודעות: 533
הצטרף: 08 מרץ 2019, 01:23
נתן תודה: 13 פעמים
קיבל תודה: 5 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 24 יולי 2019, 18:56

ינקלביץ כתב:
24 יולי 2019, 17:28
כנראה שבסוף כל החסידויות יחקו את גור ללמוד רק בקיאות...
זה יהיה עצוב.

חבקוק
הודעות: 105
הצטרף: 07 יולי 2019, 22:31
נתן תודה: 8 פעמים
קיבל תודה: 12 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי חבקוק » 24 יולי 2019, 18:58

שכל טוב כתב:
24 יולי 2019, 17:40
זאת היית צורת הלימוד בעבר, העיון היה שינוי, לא מובן שלומדים איזה 10 דף במשך זמן שלם..., החזירו בלימוד הבקיאות את המצב לקדמותו.
מה זה נקרא בעבר?
לידעתך ה"חידושי הרי"ם" למד בעיון.
באמת לא מובן שהבחורים של היום פשוט יודעים לדקלם... ממש הבנה טובה יש לבחורים של היום.
כל העניין זה כמה שפחות שיהיה לבחור שכל ועמקות להבין דברים...
וככה יהיה חסיד שוטה כל ימיו.
ילך אחר כל העסקנים ויצעק "מחה תמחה"...
סוג של כת...

שכל טוב
הודעות: 135
הצטרף: 16 יולי 2019, 13:50
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 7 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 24 יולי 2019, 19:10

חבקוק כתב:
24 יולי 2019, 18:58
שכל טוב כתב:
24 יולי 2019, 17:40
זאת היית צורת הלימוד בעבר, העיון היה שינוי, לא מובן שלומדים איזה 10 דף במשך זמן שלם..., החזירו בלימוד הבקיאות את המצב לקדמותו.
מה זה נקרא בעבר?
לידעתך ה"חידושי הרי"ם" למד בעיון.
באמת לא מובן שהבחורים של היום פשוט יודעים לדקלם... ממש הבנה טובה יש לבחורים של היום.
כל העניין זה כמה שפחות שיהיה לבחור שכל ועמקות להבין דברים...
וככה יהיה חסיד שוטה כל ימיו.
ילך אחר כל העסקנים ויצעק "מחה תמחה"...
סוג של כת...
קודם כל אני מוחה נמרצות לדברי הבלע והשיקוץ שבדבריך, לא מתאים לפורום כאן. של נעליך מעל רגליך !

לגופו של עניין, לא אני ולא אתה מתקרבים לקצה הצפרניים של החידושי הרי"ם, גאון הדור בפולין, וגם אין לנו מושג באיזה דרך הלימוד הוא דגל לציבור הרחב. כל דור והאתגר שלו.
הבחורים של היום לא יודעים 'לדקלם' אלא יודעים אלפי ומאות דפים בעל פה ! תתפוצץ מקנאה.

כשאני בודק את כל למדני העיון מסביבי, ברובם פלפולי הבל, ולידיעתך אני למדתי עיון, ורואה כמה מהם כשהם בעלי בתים לומדים בעיון... הלוואי והיו יודעים קצת בקיאות ולא עמי הארץ שאין להם מושג בחלקים נרחבים בש"ס.

לסיום, אני חסיד, ושוטה אתה. כת תחפש בסביבה שלה, שלא יודעים מימינם ומשמאלם מהחיים שלהם.

ממ''ש
הודעות: 110
הצטרף: 05 אפריל 2019, 14:49
נתן תודה: 13 פעמים
קיבל תודה: 8 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי ממ''ש » 24 יולי 2019, 19:49

לידיעת המתווכחים כאן
הרב שך זצ"ל ניסה להכניס יותר את לימוד הבקיאות אבל לא הצליח, מסתבר שגם למדן כמוהו חשב שזה חשוב יותר.

חבקוק
הודעות: 105
הצטרף: 07 יולי 2019, 22:31
נתן תודה: 8 פעמים
קיבל תודה: 12 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי חבקוק » 24 יולי 2019, 20:16

שכל טוב כתב:
24 יולי 2019, 19:10
חבקוק כתב:
24 יולי 2019, 18:58
שכל טוב כתב:
24 יולי 2019, 17:40
זאת היית צורת הלימוד בעבר, העיון היה שינוי, לא מובן שלומדים איזה 10 דף במשך זמן שלם..., החזירו בלימוד הבקיאות את המצב לקדמותו.
מה זה נקרא בעבר?
לידעתך ה"חידושי הרי"ם" למד בעיון.
באמת לא מובן שהבחורים של היום פשוט יודעים לדקלם... ממש הבנה טובה יש לבחורים של היום.
כל העניין זה כמה שפחות שיהיה לבחור שכל ועמקות להבין דברים...
וככה יהיה חסיד שוטה כל ימיו.
ילך אחר כל העסקנים ויצעק "מחה תמחה"...
סוג של כת...
קודם כל אני מוחה נמרצות לדברי הבלע והשיקוץ שבדבריך, לא מתאים לפורום כאן. של נעליך מעל רגליך !

לגופו של עניין, לא אני ולא אתה מתקרבים לקצה הצפרניים של החידושי הרי"ם, גאון הדור בפולין, וגם אין לנו מושג באיזה דרך הלימוד הוא דגל לציבור הרחב. כל דור והאתגר שלו.
הבחורים של היום לא יודעים 'לדקלם' אלא יודעים אלפי ומאות דפים בעל פה ! תתפוצץ מקנאה.

כשאני בודק את כל למדני העיון מסביבי, ברובם פלפולי הבל, ולידיעתך אני למדתי עיון, ורואה כמה מהם כשהם בעלי בתים לומדים בעיון... הלוואי והיו יודעים קצת בקיאות ולא עמי הארץ שאין להם מושג בחלקים נרחבים בש"ס.

לסיום, אני חסיד, ושוטה אתה. כת תחפש בסביבה שלה, שלא יודעים מימינם ומשמאלם מהחיים שלהם.
אני לא יודע מימני ומשמאלי. זה בסדר גמור.
החידושי הרים היה דוג' לכך שגם בעבר למדו עיון.
אני לא צריך להתפוצץ מקנאה, לא כך נראה לי הדרך המתאימה להתבטא.
יכול להיות שכל מי שבסביבתך (כולל אתה) או שהם לא למדו כמו שצריך או שהרמה הלימודית הגבוהה לא התאימה להם.

כל הדרך של העיון והבקיאות זה שתי דרכים. א"א בהינף יד או בהתכתבות בפורום להבין את הכל. זה ויכוח ישן.
ואם תלך על גור אז יש את החידושי הרים והשפת אמת.
ואגב, אם הבחורים היו יודעים את התורה בדרך של השפת אמת. אני הייתי שותק ביחד עם חברי, כי הרי העיקר זה ללמוד מה זה משנה איך. (ואגב לכך גם הרבי מגור התכוון)
אבל- וכאן מגיע האבל הגדול
הם ממש לא בדרך לשם.
אני מכיר מסביבי אברכים שלמדו בקיאות כן הם יודעים כמה מסכתות בע"פ...
נו ו... הם מבינים?
הבעיה היא שהציבור לקח את העניין של הבקיאות לעניין רדוד וטפשי. ואני לא של נעלי מרגלי, אלא שהלימוד של הבחורים היום נועד לאפשר שטיחות ורדידות.
ואם יש לך להעיר בבקשה, בדרכים יפות וכמובן לגופו של ענין בלי השמצות וכו'.

שכל טוב
הודעות: 135
הצטרף: 16 יולי 2019, 13:50
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 7 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 24 יולי 2019, 20:52

אדון חבקוק, חבקוק הנביא העמידן על אחת : צדיק באמונתו יחיה
ואתה מנוול את פיך המשוקץ, ותולה בגדול בישראל שיקולים מושחתים ' לאפשר רדידות', עפרא לפימייכו. של נעלך מעל רגליך ובקש נזיפה ומחילה ושטוף פיך בסבון!!

מה קשור השפת אמת והחידושי הרי"ם לעניין?? אתה הרי ממש הולך בעקבות רבי שמעון שקאפ או גדול בישראל אחר שאתה משתייך לחצרו...

אלפי בחורים ואברכים שולטים ונבחנים על חלקים גדולים בשס ושו"ע!!! כן , ואתה מתפוצץ מקנאה!!
רוב הבעלי בתים שלומדים דף היומי או שיעור אחר, מה נשאר, להם מהעיון?? לעומת המסכתות שהם למדו בצעירותם זה יש ונשאר.

אתה לא חייב להסכים, מדובר בוויכוח עתיק יומין עוד בגמרא בין סיני לעוקר הרים, עשרות קונטרסים וספרים דנים בפולמוס זה במשך הדורות, אבל חבקוקי העמקן הדגול כבר יודע, בבירור, בפאתוס, "זה בשביל להפוך לכת רדוד".... אז תגידו מי כאן הרדוד? !....
אין לך יכולת לראות ולחשוב מעבר לקצה האף שלך .

יעקב עקיבא
הודעות: 508
הצטרף: 17 מאי 2019, 21:39
נתן תודה: 98 פעמים
קיבל תודה: 34 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי יעקב עקיבא » 24 יולי 2019, 20:53

ממ''ש כתב:
24 יולי 2019, 19:49
לידיעת המתווכחים כאן
הרב שך זצ"ל ניסה להכניס יותר את לימוד הבקיאות אבל לא הצליח, מסתבר שגם למדן כמוהו חשב שזה חשוב יותר.
מה הקשר? ואם יפתחו ישיבה שילמדו שם מוסר כל היום תגיד שגם הרב שך רצה שילמדו מוסר?! השאלה היא לא המינון אלא אם יש בכלל הבנה.
[אני לא מביע דעה על הנושא עצמו, אלא על ההשואה להרב שך.]

יעקב עקיבא
הודעות: 508
הצטרף: 17 מאי 2019, 21:39
נתן תודה: 98 פעמים
קיבל תודה: 34 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי יעקב עקיבא » 24 יולי 2019, 20:57

שכל טוב כתב:
24 יולי 2019, 20:52
אדון חבקוק, חבקוק הנביא העמידן על אחת : צדיק באמונתו יחיה
ואתה מנוול את פיך המשוקץ, ותולה בגדול בישראל שיקולים מושחתים ' לאפשר רדידות', עפרא לפימייכו. של נעלך מעל רגליך ובקש נזיפה ומחילה ושטוף פיך בסבון!!
וההתבטאויות שלך על הגר"ש אלתר על זה לא צריך של נעלך מעל רגליך ובקש נזיפה ומחילה ושטוף פיך בסבון!! ????

יהיה טוב
הודעות: 238
הצטרף: 01 יולי 2014, 15:06

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי יהיה טוב » 24 יולי 2019, 21:04

על סמך מה מניחים פה שהם לא מבינים?
מי שבטבעו למדן (וכמדומה לי שהפולנים בטבעם חריפים), לא רק שמבין, אלא מבין לעומק.
ומי שלא כ"כ חריף מבין פחות לעומק, כל אחד לפי דרגתו.
אך אילו היו לומדים עיון, היו מצליחים יותר?

וזה על עיון אמיתי כאימרת הגרי"ז שכדי לומר סברה ישרה צריך לדעת את כל הש"ס (וראשונים).
ומה נענה על עיון של סברת והנחות לא נכונים?

שכל טוב
הודעות: 135
הצטרף: 16 יולי 2019, 13:50
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 7 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 24 יולי 2019, 21:18

יע כתב:
24 יולי 2019, 20:57
שכל טוב כתב:
24 יולי 2019, 20:52
אדון חבקוק, חבקוק הנביא העמידן על אחת : צדיק באמונתו יחיה
ואתה מנוול את פיך המשוקץ, ותולה בגדול בישראל שיקולים מושחתים ' לאפשר רדידות', עפרא לפימייכו. של נעלך מעל רגליך ובקש נזיפה ומחילה ושטוף פיך בסבון!!
וההתבטאויות שלך על הגר"ש אלתר על זה לא צריך של נעלך מעל רגליך ובקש נזיפה ומחילה ושטוף פיך בסבון!! ????
לא התקרבתי לרמת הביוב שלך עם כל מה שכתבתי על הגר"ש. גם אין בכלל מה להשוות בינו לבין האדמו"ר ובין סוגיה של עיון בקיאות לבין פרשיית המרידה שלו באדמו"ר.
אולי כשתלמד באמת עיון תידע איך לחלק ולהשוות כמו שצריך..

יהודאי
הודעות: 217
הצטרף: 31 אוגוסט 2014, 11:04
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 10 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי יהודאי » 24 יולי 2019, 21:20

חבקוק כתב:
24 יולי 2019, 18:58
כל העניין זה כמה שפחות שיהיה לבחור שכל ועמקות להבין דברים...
וככה יהיה חסיד שוטה כל ימיו.
ילך אחר כל העסקנים ויצעק "מחה תמחה"...
סוג של כת...
עם ה"שכל" וה"עמקות" הארסיים שלך אתה "מבין דברים" בסגנון משכילי עתיק, אודות הרבנים הרוצים שלא יהיה מזון לתלמידיהם, כדי שיהיו תלויים בטוב חסדם.

שכל טוב
הודעות: 135
הצטרף: 16 יולי 2019, 13:50
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 7 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 24 יולי 2019, 21:26

יהיה טוב כתב:
24 יולי 2019, 21:04
על סמך מה מניחים פה שהם לא מבינים?
מי שבטבעו למדן (וכמדומה לי שהפולנים בטבעם חריפים), לא רק שמבין, אלא מבין לעומק.
ומי שלא כ"כ חריף מבין פחות לעומק, כל אחד לפי דרגתו.
אך אילו היו לומדים עיון, היו מצליחים יותר?

וזה על עיון אמיתי כאימרת הגרי"ז שכדי לומר סברה ישרה צריך לדעת את כל הש"ס (וראשונים).
ומה נענה על עיון של סברת והנחות לא נכונים?
שיטת הלימוד בפולין הייתה בקיאות!! הרי היו מעט ישיבות ובעיקר למדו בשטיבלאך, רוב גדולי פולין היו בהקיף כמו הכלי חמדה ועוד.
לימוד העיון בציבור החסידי הגיע מליטא. ויצא מפרופורציה גם בליטא עצמה.

יעקב עקיבא
הודעות: 508
הצטרף: 17 מאי 2019, 21:39
נתן תודה: 98 פעמים
קיבל תודה: 34 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי יעקב עקיבא » 24 יולי 2019, 21:33

שכל טוב כתב:
24 יולי 2019, 21:18
יע כתב:
24 יולי 2019, 20:57
שכל טוב כתב:
24 יולי 2019, 20:52
אדון חבקוק, חבקוק הנביא העמידן על אחת : צדיק באמונתו יחיה
ואתה מנוול את פיך המשוקץ, ותולה בגדול בישראל שיקולים מושחתים ' לאפשר רדידות', עפרא לפימייכו. של נעלך מעל רגליך ובקש נזיפה ומחילה ושטוף פיך בסבון!!
וההתבטאויות שלך על הגר"ש אלתר על זה לא צריך של נעלך מעל רגליך ובקש נזיפה ומחילה ושטוף פיך בסבון!! ????
לא התקרבתי לרמת הביוב שלך אולי תראה את רמת הביוב שלי, איפה כתבתי?עם כל מה שכתבתי על הגר"ש. גם אין בכלל מה להשוות בינו לבין האדמו"ר ובין סוגיה של עיון בקיאות לבין פרשיית המרידה שלו באדמו"ר.
אולי כשתלמד באמת עיון תידע איך לחלק ולהשוות כמו שצריך..
כמובן אין מה להשוות בין מי שכותב נגד האדמו"ר שלך לבין מי שכותב על הגר"ש, כל ילד מבין את החילוק, לא מבין לא אתה צריך לכתוב דברים כ"כ פשוטים..

נ.ב. רק תזכורת מה כתבת על הגר"ש:
"הדא מה שנאמר, גם קיבל מלקות, גם אכל את הדגים הסרוחים, וגם גורש מהעיר"
"הגר"ש מה שנקרה מצמץ ראשון, בצעד טפשי ביותר"

נעול