אשכול מזג האויר ~ חורף תשע''ה.

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

פלוני

אשכול מזג האויר ~ חורף תשע''ה.

נושא שלא נקרא על ידי פלוני »

תחזית לחורף 2014-2015 גשום וסוער

החורף הקרוב 2014-2015 צפוי להיות גשום וסוער. כך על פי תחזית הסטטיסטית של אתר מזג האוויר בישראל. שלג צפוי בהרים בתחילת ינואר ובמהלך פברואר.

http://www.israelweather.co.il/news-wea ... p?id=12683

פלוני

Re: אשכול מזג האויר ~ חורף תשע''ה.

רק להזכירכם - התחזית המוקדמת משנה שעברה, שלא יצאה לפועל
פלוני כתב:תחזית עונתית לחורף 2013-2014 .

תחזית עדכנית שנתית

תחזית עונתית לחורף 2013-2014 מקו חרמון-אילת

התחזית היינה תחזית סטטיסטית בלבד,התחזית ניתנה ב-23.8.13

תחזית לחורף הקרוב חורף 2013/2014 יבש מהרגיל חשש מבצורת,חם מהרגיל.
ספטמבר:
טמפרטורות סביב הממוצע ומעלה ב-0.1-0.5 המעלה ביחס לממוצע ברום 850 מיליבר.
אוקטובר:
אוקטובר חם מהרגיל טמפרטורות בין 0.5-1.5 מעלות מעל הממוצע ברום 850 מיליבר.
כמויות גשמים מעל לממוצע בעיקר בדרום ובמזרח.חיפה 20 מ"מ ,ת"א 35 מ"מ,דגניה א 20 מ"מ ,ירושלים 15 מ"מ,
מרום גולן 30 מ"מ,הר כנען 15 מ"מ,ב"ש 35 מ"מ,אילת 10 מ"מ.
נובמבר:
טמפרטורות גבוהות מהרגיל 1.0-2.0 המעלה ביחס לממוצע ברום 850 מיליבר.
כמויות משקעים נמוכות מהממוצע ברוב הארץ גשום בעיקר בדרום ובמזרח :חיפה 60 מ"מ,ת"א 50 מ"מ ,דגניה 30 מ"מ
ירושלים 50 מ"מ ,מרום גולן 60 מ"מ,הר כנען 40 מ"מ ,ב"ש 25 מ"מ ,אילת 5 מ"מ.
דצמבר :
טמפרטורות ממוצעות ומעלה 0.2-0.7 המעלה ביחס לממוצע ברום 850 מיליבר.
כמויות משקעים מתחת לממוצע-ממוצע בכל הארץ.
חיפה 140 מ"מ ,ת"א 120 מ"מ ,דגניה א 75 מ"מ,ירושלים 90 מ"מ,מרום גולן 150 מ"מ,
הר כנען 120 מ"מ,ב"ש 35 מ"מ,אילת 3 מ"מ.
ינואר:
טמפרטורות ממוצעות ואף נמוכות מעט מהרגיל לעונה (0.6-)-0.2 המעלה ביחס לממוצע ברום 850 מיליבר.
שלג צפוי בירושלים לקראת סוף החודש,27 בינואר.
כמויות משקעים מעל לממוצע מקו באר שבע צפונה:חיפה 170 מ"מ,ת"א 150 מ"מ,דגניה א 100 מ"מ ,ירושלים 150 מ"מ,
מרום גולן 220 מ"מ,הר כנען 180 מ"מ ,ב"ש 40 מ"מ ,אילת 0 מ"מ.
פברואר:
טמפרטורות גבוהות מהרגיל לעונה 0.8-1.2 המעלה ביחס לממוצע ברום 850 מטר .
כמויות משקעים ממוצעות בצפון ובמרכז יבש בדרום.חיפה 110 מ"מ,ת"א 100 מ"מ,דגניה 80 מ"מ,
ירושלים 130 מ"מ,מרום גולן 170 מ"מ,הר כנען 150 מ"מ ,ב"ש 25 מ"מ ,אילת 0 מ"מ.
מרץ:
טמפרטורות מעל הממוצע לעונה 1.5-2.2 מעלות ביחס לממוצע ברום 850 מילבר.
כמויות משקעים מתחת לממוצע חיפה 35 מ"מ,ת"א 35 מ"מ,דגניה א 30 מ"מ ,ירושלים 50 מ"מ,מרום גולן 90 מ"מ ,
הר כנען 65 מ"מ,ב"ש 10 מ"מ ,אילת 0 מ"מ.
אפריל:
טמפרטורות גבוהות מהממוצע 1.5-2.5 המעלה ביחס לממוצע ברום 850 מיליבר.
כמויות משקעים מתחת לממוצע ברוב האזורים במידה ניכרת:חיפה 7 מ"מ ,ת"א 5 מ"מ,דגניה א 4 מ"מ,ירושלים 10 מ"מ,
מרום גולן 25 מ"מ,הר כנען 15 מ"מ,ב"ש 2 מ"מ,אילת 0 מ"מ.
מאי:
טמפרטורות גבוהות מהרגיל 1.5-3.5 מעלות ביחס לממוצע ברום 850 מיליבר.
חודש יבש .

סיכום חורף 2013/14 צפוי להיות חם מהרגיל עם כמויות משקעים מתחת לממוצע .כמויות המשקעים השנתיות הצפויות:
חיפה 542 מ"מ,ת"א 495 מ"מ ,דגניה 339 מ"מ,ירושלים 495 מ"מ,מרום גולן 745 מ"מ,
הר כנען 585 מ"מ,ב"ש 172 מ"מ,אילת 18 מ"מ.
אימות התחזית העונתית-כמויות המשקעים הצפי חורף 2013/14 צפוי להיות קר מהרגיל עם כמויות משקעים
גדולות בתחילת העונה ונמוכות בסוף העונה סך הכל סביב הממוצע.התחזית היינה תחזית סטטיסטית בלבד.תחזית
זו באה לתת הערכה לכמויות הגשמים הממוצעות ברחבי הארץ במהלך עונת המשקעים שמתחילה בספטמבר ומסתיימת במאי.
תחזית שנתית חורף 2013-2014
אחריות השימוש בה היינה על הגולשים בלבד.הפרמטר הניבדק:כמויות המשקעים הארציות
הממוצעות היורדות בתחנות המופיעות בתחזית למעט אילת.כמויות אילו אינן מהוות מדגם מייצג
לכל הארץ,אלה אך ורק בדיקה לצפי עצמו לחודשים ספטמבר-מאי.סך כל כמות המשקעים
החזויה לעונת 2013/14 -ב7 התחנות המצויינות עומדת על 3373 מ"מ לעומת הממוצע של התחמת הללו שעומד על 3739,
התחזית היא לירידת כמויות גשם של כ-90 אחוז יחסית לממוצע המעודכן לשנים 1981-2010.
ממוצעי הגשם מתייחסים לשנים 1981-2010.
כמויות המשקעים שירדו עד 1.9.13 הם:

חיפה 0 מ"מ ממוצע שנתי 539 מ"מ עד היום ירדו 0% מהממוצע השנתי
ת"א 0 מ"מ ממוצע שנתי 583 מ"מ עד היום ירדו 0% מהממוצע השנתי
הר כנען 0 מ"מ ממוצע שנתי 671 מ"מ עד הים ירדו 0% מהממוצע השנתי
דגניה א 0 מ"מ ממוצע שנתי 382 מ"מ עד היום ירדו 0% מהממוצע השנתי
מרום גולן 0 מ"מ ממוצע שנתי 832 מ"מ עד היום ירדו 0% מהממוצע השנתי
ירושלים 0 מ"מ ממוצע שנתי 537 מ"מ עד היום ירדו 0% מהממוצע השנתי
ב"ש 0 מ"מ ממוצע שנתי 195 מ"מ עד היום ירדו 0% מהממוצע השנתי
,תחנה נוספת שלא ניכללת בבדיקה אילת 0 מ"מ מסך הכל ב7-התחנות המצויינות למעט
אילת ירדו 0 מ"מ עד 1.9.13 בממוצע ארצי לא מייצג ירדו 0 מ"מ מתוך 3837 מ"מ שהם 0% מהכמויות החזויות לחורף 2013/2014 .

כמויות משקעים ממוצעות רב שנתי על פי נתוני השירות המטאורולוגי הישראלי לשנים 1981-2010:
חיפה 539 מ"מ,ת"א 583 מ"מ,הר כנען 671 מ"מ,דגניה א 382 מ"מ,,מרום גולן 832 מ"מ,
ירושלים 537 מ"מ,ב"ש 195 מ"מ,אילת 32 מ"מ.
מהגדרות עולה כי חורף גשום כאשר כמויות המשקעים עולים בממוצע על 110%
חורף ממוצע כמויות המשקעים נעות בין 90% -110%
חורף שחון כאשר כמויות המשקעים בין 75%-90% מסך כמויות הגשמים הרב שנתיות
חורף בצורת כאשר כמויות המשקעים מתחת ל-75% מהממוצע הרב שנתי.
סך7 תחנות מלבד אילת עומד על 0 מ"מ סך הכל ב7-התחנות המצויינות למעט אילת
ירדו 0 מ"מ בממוצע ארצי לא מייצג של 7 התחנות ירדו 0%

ע"כ הציטוט

נבואה ניתנה לשוטים, זיכרו את התאריך 27 בינואר!!

פלוני

התחזית מתקרב חורף גשום במיוחד.
רשות המים פרסמה אתמול תחזית לתחילת החורף לחודשים אוקטובר-ינואר.על פי התחזית צפוי חורף גשום לפחות במחצית הראשונה.תחזית לחודשים ינואר-מאי לא ניתנו.
תחזית זו של רשות המים מבוססת על מספר מודלים אקלימיים שתומכים בחורף גשום באזורנו.ביניהם המודל האמרקאי CFC,המודל האירופאי -EC,והמודל האיטלקי.
מצב האל ניניו:
על פי השירות המטאורולוגי האוסטרלי הבודק את מצב האל ניניו נימסר כי בחודש האחרון,אוגוסט 2014,נרשמה עליה קלה בטמפרטורת האוקיינוס
ועל פי התחזית של 4 מתוך 7 המודלים של האל ניניו טמפרטורת מי האוקיינוס בחופי פרו תמשיך להתחמם עד להתפתחות תנאי אל ניניו לקראת סוף השנה.
על פי אותה תחזית קיים סיכוי להתפתחות אל ניניו של 50%,פי 2 מהסבירות הממוצעת.

באתר תחזית אתר מזג האוויר בישראל פורסם כבר לפי מספר חודשים תחזית לחורף 2014-2015.על פי התחזית זו צפוי חורף גשום וסוער בישראל עם
2 אירועי שלג בהרים.

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב וקורונימון
נתן תודה: 327 פעמים
קיבל תודה: 321 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב וקורונימון »

אני חוזה חנוכה סוער בגשמי זעף בכל הארץ, ושבט קר מאוד, ושלג בירושלים ובהרים בפורים.
חוץ מזה, יהיה גשם בתחילת חשוון, וגם ברוב טבת. ובתחילת שבט. ובחרמון ירד שלג בשבט.
תרשמו מה שכתבתי!!
ה' הושיעה המלך יעננו ביום קורונה, אנא ה' קורו נא
כ"ד הכו"ח עבדכם הנאמן בלונ"ח
פע'מון ז'הב ור'ימון (המכונה לפנים פע"ח),
הגאב"ד דק"ק פצלוחנה פופיטות יצ"ו

סמל אישי של משתמש
ארץ ישראל

נושא שלא נקרא על ידי ארץ ישראל »

פעמון זהב ורימון כתב:אני חוזה חנוכה סוער בגשמי זעף בכל הארץ, ושבט קר מאוד, ושלג בירושלים ובהרים בפורים.
חוץ מזה, יהיה גשם בתחילת חשוון, וגם ברוב טבת. ובתחילת שבט. ובחרמון ירד שלג בשבט.
תרשמו מה שכתבתי!!
הוספתי דף זה למועדפים.
עובד כמו סוס = לא זז בלי מכות. מילון קורות חיים

סמל אישי של משתמש
מאור ושמש

נושא שלא נקרא על ידי מאור ושמש »

פעמון זהב ורימון כתב:אני חוזה חנוכה סוער בגשמי זעף בכל הארץ, ושבט קר מאוד, ושלג בירושלים ובהרים בפורים.
תרשמו מה שכתבתי!!
החלטת להתחרות
בשואל בחלומות????
"ובוודאי כשאדם מתבודד לבדו יוכל לפשפש במעשיו היטיב ולשבר לבו באמת בהכנעה גדולה וזהו טהרתו... אבל זאת הוא באמת מי שמשבר לבו לגמרי בהכנעה גמורה לפני הבורא יתברך בוודאי יביא לו שמחה גמורה" (מאור ושמש פר' מצורע)

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב וקורונימון
נתן תודה: 327 פעמים
קיבל תודה: 321 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב וקורונימון »

אני לא הוזה בחלומות ואין לי אמונות טפלות.
לא כוחות קדושה ולא ההיפך.
אבל אני גם לא מתיימר להכתיר עצמי בתואר מדעי של חזאי כביכול.
אני מודה באמת:
אני ממציא מהשרוול, ואחוז נכבד מההמצאות שלי מתרחש בסוף!
(אם להם מותר להמציא - גם לי מותר. לפחות אני לא מאחז עינים ולא מציג שטויות וקשקושים)
ה' הושיעה המלך יעננו ביום קורונה, אנא ה' קורו נא
כ"ד הכו"ח עבדכם הנאמן בלונ"ח
פע'מון ז'הב ור'ימון (המכונה לפנים פע"ח),
הגאב"ד דק"ק פצלוחנה פופיטות יצ"ו

סמל אישי של משתמש
מאור ושמש

פעמון זהב ורימון כתב:אני לא הוזה בחלומות ואין לי אמונות טפלות.
אני מודה באמת:
(אם להם מותר להמציא - גם לי מותר. לפחות אני לא מאחז עינים ולא מציג שטויות וקשקושים)
חבל לך על הזמן,
בוא אני חותם איתך חוזה,
ניקח אותך למסע מחוף לחוף,
תחלק קמיעות, פעמוני זהב רימונים ועוד
במחיר מוזל!!!
רק עכשיו לרגל הפתיחה...
ורק במחסני חשמל!

:lol: :lol: :lol:
"ובוודאי כשאדם מתבודד לבדו יוכל לפשפש במעשיו היטיב ולשבר לבו באמת בהכנעה גדולה וזהו טהרתו... אבל זאת הוא באמת מי שמשבר לבו לגמרי בהכנעה גמורה לפני הבורא יתברך בוודאי יביא לו שמחה גמורה" (מאור ושמש פר' מצורע)

פלוני

במהלך הקיץ פורסם תחזית על ידי בועז דיין באתר מזג האוויר בישראל בו הצפי לחורף 2014-15 גשום וסוער.מצורף בקישור.
לפני מספר שבועות פרסמו ברשות המים תחזית לחורף שצופה חורף גשום בעיקר בחודשים אוקטובר-ינואר.
היום פורסמה תחזית אופטימית נוספת שניתנה על ידי החזאי אורי בץ.לאחר הבצורת צפוי חורף גשום.
החזאי אורי בץ מתהסס על מודלים של האמריקאי והבריטי שחוזים כמויות גשמים גדולות הממוצע בכל הארץ וגבוהים
במידה ניכרת בצפון הארץ.
מלבד מודלים אילו יש גם תחזית לחזרת האל ניניו השנה,תופעה המתרחשת מידי 3-7 שנים.יש לציין כי מאז שנות
ה-70 של המאה הקודמת אירועי אל ניניו אופיינו במזג אוויר גשום באזורנו במהלך החורף.

סמל אישי של משתמש
ממוש
קיבל תודה: 1 פעם

נושא שלא נקרא על ידי ממוש »

מאור ושמש כתב:
פעמון זהב ורימון כתב:אני לא הוזה בחלומות ואין לי אמונות טפלות.
אני מודה באמת:
חבל לך על הזמן,
בוא אני חותם איתך חוזה,
ניקח אותך למסע מחוף לחוף,
תחלק קמיעות, פעמוני זהב רימונים ועוד
במחיר מוזל!!!
רק עכשיו לרגל הפתיחה...
ורק במחסני חשמל!

:lol: :lol: :lol:
חבל שאתה לא הוזה שאני הולך להגריל בלוטו כמה מליונים, ומפריש לך דמי מעשר
אם כבר חלמת כך, שלח לי דחוף הודעה, שאדע לרוץ לרכוש כרטיס לוטו
חבל שעדיין לא דמיינת את הבית שלך נהפך לוילה בן 7 קומות
אם כבר התקשקש לך כך בלשכת דמיונך, רוץ להודיע לשכנים מעליך שיעזבו את ביתם מאחר שהולכים להיחרב לכבודך
שיהא שם שמים מתאהב על ידינו

פלוני

משעות הבוקר החל לרדת גשם ראשון לחורף זה בצפון הארץ בעיקר מקו נתניה צפונה.עד כה נמדדו בין 0.1-0.5 ממ גשם במספר אזורים.
על פי דיווחי רוטר-חדשות וסקופים ופורום מזג אוויר,בדף הפייסבוק של אתר מזג האוויר בישראל עולה כי גשם ירד בזיכרון יעקוב,ביקנעם,
בחיפה,בקריות,בפרדס חנה,במעלות תרשיחא,באבירים,בגשר זיו,חדרה,נתניה.
הטמפרטורות שנמדדו ברחבי הארץ בשעה 8:00 באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי:
מרום גולן 19 מעלות,קריית שמונה 24,עכו 25,הר הכרמל 22,טבריה 28,עפולה 26,אריאל 21,תל אביב 27,ירושלים 20,
בקעת הירדן 29,אשקלון 26,גוש עציון 18,ים המלח-חמי זוהר 32,אלעד 25,באר שבע 22,אילת 29 מעלות.

סמל אישי של משתמש
ממוש

לא יודע מה היה הבוקר
אבל בשבת בבוקר ירד בצפון גשם קל
הכבישים היו רטובים

סמל אישי של משתמש
מאור ושמש

ממוש כתב:לא יודע מה היה הבוקר
אבל בשבת בבוקר ירד בצפון גשם קל
הכבישים היו רטובים
שמא צדוק צדק כפילו של ראש עיריית בי"ש בכותבו כי מורה בקצרין אתה?!...
;) ;) ;)
מלול אבוטבול כתב:וחצ'מזה - ציפור קטנה צייצה לי כי אתה מורה בכתה ח' בבית הספר הממלכתי בקצרין, נכון?

סמל אישי של משתמש
ממוש

הזכרת לי נשכחות

היכן הוא באמת המטומבול? (כיום הוא עוסק ברומו של עולם גאלע בהסתרה)

דוקא זו היתה תקופה משעממת (כוונתי הפזת שיעמום) יחד עם WWM ומשוגינער, ובריון השכונה וכו'

סמל אישי של משתמש
מאור ושמש

ממוש כתב:הזכרת לי נשכחות

היכן הוא באמת המטומבול? (כיום הוא עוסק ברומו של עולם גאלע בהסתרה)

דוקא זו היתה תקופה משעממת (כוונתי הפזת שיעמום) יחד עם WWM ומשוגינער, ובריון השכונה וכו'
בטח כל אלו פה
באיזו גירסת כיסוי כלשהי...

פלוני

האם מבצע “צוק איתן” יביא עמו חורף גשום מהממוצע? אחרי החורף הקודם, שהיה אחד השחונים ביותר בעשרות השנים האחרונות, התחזיות הקרובות מבשרות על ממטרים עזים. מעבר למודלים ולאינדיקציות המדעיות הנתונות כמובן לשינויים, החזאי אורי בץ טוען כי על אף שהנושא לא הוכח מדעית, העובדות מספרות כי יש קשר בין מלחמות ישראל לבין החורפים הגשומים שהגיעו, לרוב, אחריהן.

“מלחמת ששת הימים הייתה בקיץ ’67 וחורף ’68 היה גשום”, אמר בץ. “מלחמת יום כיפור פרצה באוקטובר ’73 וחורף ’74 היה גשום. מלחמת לבנון הראשונה פרצה בקיץ ’82 וחורף ’83 היה גשום. רק אחרי מלחמת לבנון השנייה, ממוצע הגשמים בחורף שבא אחריה היה מעט נמוך מהממוצע. אם אנחנו מסתכלים על המודלים של החורף הקרוב, שבא כידוע אחרי המלחמה בעזה, המודלים מצביעים שוב על חורף גשום מהממוצע”.

“מי שישמע את זה, יגיד שאני מטומטם, שאני לא מבין כלום, אבל אני שם את העובדות האחת מול השנייה”, התייחס בץ לטענותיו יוצאות הדופן. “יגידו לי שאני מקשקש ושאין קשר. יכול להיות שזה מקרי לחלוטין, אבל אם זה היה מקרי, אז לא יכול להיות שאחרי כל מלחמה, מלבד מלחמת לבנון השנייה, ירד פה הרבה גשם. לדעתי, בזמן מלחמות אנחנו זורעים באטמוספירה כמות עשירה של חומרים כימיים שנפלטים מפגזים ומטיסות. לכן, יכול להיות שבאזור עוטף עזה הפער מממוצע הגשמים יהיה גדול יותר מאשר ביתר חלקי הארץ. מלחמת לבנון הראשונה התמקדה בלבנון, וב-’83 היה חורף שזקני לבנון לא זכרו כמוהו. אם התרחיש הזה יתקיים השנה, אז זה רק יאשש ויאשר את מה שאני אומר כעת”. בץ הוסיף כי החורף אשתקד היה דל מאוד בגשמים, וסטטיסטית לא היו שנים בצורתיות עוקבות זו אחר זו.

מלבד התיאוריה של בץ, אינדיקציה נוספת המרמזת על חורף מוצלח היא התפתחותה של תופעת “אל ניניו” שמתרחשת השנה. זאת תופעה אקלימית המתרחשת אחת לכמה שנים, שבמהלכה עולות טמפרטורת מי האוקיינוס השקט ממערב לפרו ולאקוודור למשך כמה חודשים. “לתופעה זו יש השפעה על האקלים באזורים נרחבים בעולם, בחלקם אף מרוחקים מאוד מדרום אמריקה. בזמן אל ניניו מערכות מזג האוויר בכל העולם משתנות. איפה שקר נהיה חם, איפה שאין גשם, יש גשם וכו’”, הסביר בץ. “הסיבה לכך עוד לא ממש ברורה, אבל אם עוקבים אחרי השנים שבהן התרחשה התופעה, ניתן לראות שברוב שנות האל ניניו, הגשם בארץ היה מעל הממוצע”.

“גם המודלים הקיימים מראים כי החורף בישראל יהיה גשום מהממוצע, אבל צריך לזכור שמדובר בתחזית המבוססת על מצב אטמוספרי שנתון לשינוי”, המשיך בץ. “נכון להיום, גם על פי המצב האטמוספרי הנוכחי, וגם על פי המודלים בעולם והנתונים שלנו, כולם מצביעים על שנה טובה. בצפון יירד גשם מעל הממוצע הרב-שנתי, ובמרכז הארץ הגשם יגיע לפחות לממוצע”.

יש מי שמפקפק בתחזיות האופטימיות

למרות מזג האוויר הסתווי שחדר לחלקים נרחבים מהארץ כבר באוגוסט, והפריחה המוקדמת של הצמחים הידועים כמבשרי הסתיו, ישנם מומחים שמסייגים את הסימנים שנותן לנו הטבע. הם טוענים כי ייתכן שעיתוי הפריחות המוקדמות קשור דווקא לעונות החריגות שכבר עברו על ישראל בשנה האחרונה, ולאו דווקא מצביע על חורף גשום.

“כבר ביוני השנה ראיתי פריחות של חצבים וחבצלות בהרבה מאוד מקומות בארץ. הפריחות שלהם מתחילות לרוב רק באוגוסט. זאת הפעם הראשונה בחיים שלי שאני רואה דבר כזה”, סיפר הבוטנאי ד”ר יובל ספיר, מנהל הגן הבוטני באוניברסיטת תל אביב. “יש עוד תופעה מעניינת שאני מזהה: החצבים שפרחו ביוני, פורחים שוב עכשיו. אני מדבר על אותם צמחים שיוצאים מאותם בצלים ממש. בחיים לא ראיתי שתי פריחות של חצבים באותה שנה. לא כל כך ברור לי מה קרה השנה. אני מנחש שהם התבלבלו כתוצאה מהחורף האחרון, שנגמר מוקדם מדי, וממזג האוויר החם שהגיע כבר בחודש מרץ. אני חושב שהדבר הזה שיבש להם את המחזוריות”.

האח הקטן

נושא שלא נקרא על ידי האח הקטן »

טענתו של אורי בץ היא לא פחות ממדהימה.

מצד שני, אחרי כל המודלים שכבר חזו חורף גשום, לא רואה פה את האומץ הגדול... אילולא הייתי מכיר בו, באורי, שאיש אמת הוא.

מצד שלישי... ונניח שהחורף יהיה שחון, חלילה. מי יזכור לו את זה... סומך עליכם שתעלו את האשכול הזה כדי להיווכח.

פלוני

גשם בחיפה. סעו בזהירות.

פלוני

ביומיים האחרונים ירדו גשמים בעיקר בצפון הארץ ולאורך מישור החוף כאשר הם נשאו אופי מקומי. גשמים אלו עדיין אינם מהווים
את גשמי היורה. על מנת שירד היורה צריכים לרדת בממוצע ארצי מקו באר שבע צפונה 1 מ"מ גשם. תחנות רבות לא מדדו כלל
גשם בימים אילו ביניהם תל אביב וירושלים.מאידך היו כמה תחנות בהם ירדו כמויות גשמים נחמדות לסוף ספטמבר שעוברות את הממוצע
החודשי.לפניכם כמויות גשם שירדו ביומיים האחרונים:
בית ג'אן 13.8 מ"מ גשם
מושב לימן 9.4 מ"מ גשם
בית דגן 7.5 מ"מ גשם
מצפה חרשים 6.1 מ"מ גשם
אלרום 5.8 מ"מ גשם
מרום גולן 5 מ"מ גשם
כפר גלעדי 3.5 מ"מ גשם
צפת 3.3 מ"מ גשם
חיפה אוניברסיטה 2.8 מ"מ גשם
נתניה 2.4 מ"מ גשם
בית שאן 1 ממ גשם
רכבל עליון בחרמון 0.8 מ"מ גשם
חדרה 0.7 מ"מ גשם

סמל אישי של משתמש
דבורה

נושא שלא נקרא על ידי דבורה »

מה מזג האויר החזוי לשמחת תורה בירושלים?
״לפעמים אתה צריך לראות אנשים כ... חבילת צבעים, לא כולם יהיו הצבעים האהובים עליך, אבל... אתה צריך אותם בשביל תמונה מושלמת יותר!!!"

שים שלום
נתן תודה: 3 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שים שלום »

14-23, מעונן חלקית, אין עומס חום

פלוני

תחזית מזג אויר ל-19.10.14

התחזית להיום:
היום צפויה ירידה בטמפרטורות,גשמים מידי פעם מלווים סופות רעמים ירדו תחילה בצפון ויתפשטו במהלך היום והערב עד מרכז הנגב.קיים חשש משיטפונות בכל נחלי המזרח והדרום.
הציבור ניקרא להימנע מלהגיע לאזורים אילו.קיים חשש מהצפות בעיקר לאורך החוף.בדרום הגשמים יהיו מקומיים.סיכוי למשקעים מקו באר שבע צפונה 80%.לחץ אטמוספרי: 1008 מיליבר.כמויות הגשם הצפויות היום מקו באר שבע צפונה היום 5-40 מ"מ גשם.

מצב רוח:
תחזית רוח לילה-בוקר עד שעה 10:00 בבוקר:תנשב רוח דרומית עד דרום מערבית קלה עד מתונה ברצועת החוף ובפנים הארץ.
תחזית רוח צהריים-ערב,עד שעה 22:00: תנשב רוח דרום מערבית עד צפון מערבית מתונה עם משבים ערים.

מצב הים:
תחזית ים לילה-בוקר עד שעה 10:00: הים התיכון יהיה גלי,גובה גלים מקו החוף 80-160 ס"מ טמפרטורת המים 26 מעלות.
תחזית ים צהריים-ערב עד שעה 22:00: הים התיכון יהיה גבה גלי ,גובה גלים מקו החוף 1-2 מטר טמפרטורת המים 26 מעלות.

הטמפרטורות החזויות להלילה ומחר:

מבשרת ציון-גבעת זאב-הר אדר-נווה אילן-ירושלים 21-13

בת ים-חולון-הרצליה-תל אביב 25-18

כפר גלים-נשר-קרית ים-קרית אתא-קרית מוצקין-חיפה 23-17

גבעתיים-בני ברק-רמת גן-פתח תקווה-יבנה-גדרה -הוד השרון-רעננה-כפר סבא 25-17

קריית גת-אופקים-רהט-באר שבע 25-15

הר כנען-מצפה חרשים-צפת 20-12

עוטף עזה-נתיבות-שדרות-כפר עזה-חבל אשכול 28-18

ראשון לציון-רחובות-אלעד-מודיעין-בית שמש 25-16

עין גב-דגניה-חמת גדר-טבריה 26-15

ים המלח-חמי זוהר -עין בוקק 29-20

אילת 30-18 מעלות.

אזהרות מטאורולוגיות להיום
חשש מהצפות לאורך החוף ושיטפונות בנחלים ובוואדיות בדרום ובמזרח.

תחזית שבועית בישראל-התשקיף להמשך השבוע.
הגשם יפסק מחר בהמשך השבוע יהיה מעונן חלקית-בהיר.

התחזית מזג האוויר ל-20.10.14

תחזית לשני
הטמפרטורות ירדו עוד ויוסיף להיות קר מהרגיל לעונה.גשם מקומי ירד בעיקר בדרום ובמרכז.בצפון ייעשה מעונן חלקית.קיים חשש משטפונות בנחלי המזרח ובדרום.הגשמים יפסקו בהדרגה במהלך היום.

תחזית לשלישי
ייעשה מעונן חלקית עד בהיר.יוסיף להיות קר מהרגיל לעונה בעיקר בלילה.

תחזית לרביעי
צפויה עלייה ניכרת בטמפרטורות וייעשה מעונן חלקית בעננות גבוהה.

תחזית לחמישי
הטמפרטורות ירדו והלחות תעלה ייעשה מעונן חלקית עד בהיר.

תחזית לשישי
הטמפרטורות יעלו מעט יהיה בהיר.

תחזית לשבת
מזג האוויר ייעשה מעונן חלקית,גשם מקומי ירד בצפון הארץ ובמרכזה.

תחזית לראשון
הטמפרטורות ללא שינוי ניכר,גשמים מקומיים יוסיפו לרדת מצפון הארץ ועד צפון הנגב.

פלוני

בשעות הבוקר החל לרדת גשם בצפון הארץ ובשעות האחרונות הוא יתפשט גם למרכז הארץ.הגשמים מלווים סופות רעמים בודדות
והם צפויים להתחזק בשעות הקרובות ולהתפשט עד מרכז הנגב.קיים חשש חמור משטפונות בכל הנחלים והוואדיות בנחלי מדבר יהודה,
ים המלח,הנגב והערבה.
בתצלום הלווין העדכני ניתן לראות עננות מפותחת רבה העושה דרכה לישראל.
הטמפרטורות שנמדדו השעה 12:00 ברחבי הארץ באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי:
צפון רמת הגולן 19 מעלות,עכו 26,צפת 19,טבריה 26,עפולה 27,כרמל 22,בית שאן 28,תל אביב 26,
אריאל 22,ירושלים 21,בקעת הירדן 29,חמי זוהר 32,מודיעין 25,באר שבע 26,אילת 30 מעלות.

פלוני

מנתוני חברת החיזוי מטאוטק עולה כי כמות הגשם הגבוהה ביותר נמדדה בתל אביב, שבה ירדו 17 מילימטרים בתוך פחות משעה. כל זאת כאשר במישור החוף הגיעה עוצמת הרוח ל-80 קילומטר לשעה. בצפת ירדו 11 מילימטרים וברמת הגולן 14. בקרית גת ירדו 10 מילימטרים ובאשקלון 11. הגשם הגיע גם לירושלים ובעיר נמדדה כמות גשם של 10 מילימטרים.

סמל אישי של משתמש
ממוש

תודה לך פלוני על העדכונים ה"חמים"

פלוני

מהיום ניתן לקבל תחזית לשבועיים באתר מזג האוויר בישראל

חבדניק

נושא שלא נקרא על ידי חבדניק »

תעלה קישור

אבוחצירה
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 2 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אבוחצירה »

חבדניק כתב:תעלה קישור
http://www.israelweather.co.il/forecast/index.html
בשלטון הכופרים אין אנו מאמינים
עת לעשות לה' הפרו תורתך

פלוני

גשמים עזים ירדו בחלקים שונים ברחבי הארץ עם מעבר החזית הקרה את ישראל.הגשמים החזקים הביאו להצפות בעיקר בערי
החוף.בין הייתר הגשם העז והרוחות החזקות הביאו לנפילת עצים בתל אביב וגרמו לעומסי תנועה רבים.
הגשמים היו מלווים בסופות רעמים ומשבי רוח חזקים בעיקר ברצועת החוף.הצפות נרשמו גם בטבריה שם נמדדו כמויות גשם
גדולות תוך זמן קצר.כמות המשקעים שירדה הגיעה ל-20 ממ גשם.באזורים רבים בצפון ובמרכז ירדו בין 5-25 מ"מ גשם.
באריאל נמדדו 15 מ"מ גשם,בירושלים 6 מ"מ גשם,בבאר שבע 3 מ"מ גשם.
בשעות הערב המוקדמות הגיע הגשם גם לאזור צפון הנגב ובאר שבע.ברחבי באר שבע נגרמו מספר הפסקות חשמל בעקבות הגשם.
על פי מכם הגשם של השירות המטאורולוגי הישראלי עיקר הגשם יורד עכשיו בצפון הארץ מקו חדרה צפונה ובהר הנגב.

פלוני

אבוחצירה כתב:
חבדניק כתב:תעלה קישור
http://www.israelweather.co.il/forecast/index.html
מהיום ניתן לקבל תחזית לשבועיים הקרובים בישראל באתר מזג האוויר בישראל.התחזית ל-8 ימים תהיה במתכונת הרגילה
תחת תחזית שבועית.
בדף הבית יינתן תחזית לימי הגשם מעבר לטווח התחזית של 8 ימים.
תחזית תינתן באופן כללי לימים 9-14.בה יהיו מצויינים ימי הגשם החזויים בשבועיים הקרובים בטווח סטייה של 24 שעות.
התחזית לשבועיים הבאים תוצג ותתעדכן מידי יום בדף הבית

שלח תגובה