***סיפורים פיקנטים וביזארים...***

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

טריסקער

Re: ***סיפורים פיקנטים וביזארים...***

נושא שלא נקרא על ידי טריסקער » 27 אוגוסט 2018, 17:02

גאליציינער כתב:למה בפרטי ?
בפרטי בגלל הבושה, שלא ידע שהמילים וזכרתם אותו אינם בפרשיות התפילין אלא בפרשת ציצית

יוסי 1
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 1 פעם

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 27 אוגוסט 2018, 17:07

טריסקער כתב:
גאליציינער כתב:למה בפרטי ?
בפרטי בגלל הבושה, שלא ידע שהמילים וזכרתם אותו אינם בפרשיות התפילין אלא בפרשת ציצית
????
הוא כנראה התבלבל. הסיפור הולך שהיה כתוב ושכרתם במקום וקשרתם או לשכרון במקום לזיכרון.

סמל אישי של משתמש
משולש
קיבל תודה: 4 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 31 דצמבר 2018, 20:44

שמואליק קפיץ .

לחצו כאן לקריאת הפוסט באתר, הנעים יותר לעין. לחלופין הזיקוק לפניכם:

יום הילד הבינלאומי היה השבוע ונזכרתי בסיפור ששלח אלי ישראל אמיד. לדבריו הסיפור שוטט ברשת, הוא אינו יודע לאמתו:

שמי שמואליק ואני בן 28. אני איש מעשים שלא רגיל בסיפורים אז לקח לי זמן לחבר את החלקים של סיפורי, שהתחיל לפני כעשרים שנה.הייתי אז בן עשר, ילד רגיל, להוציא דבר אחד. היה לי קשה לשבת על מקום אחד. היום היו מצמידים לכך שלל אותיות באנגלית ואיזה כדור יומי או שניים.היו לי מורים מדהימים שלא התרגשו מהתזזיות שלי. כולם היו רגילים בכיתה ששמואליק קפיץ, זה היה כינויִי, הוא זה שמבצע מטלות ודי נהניתי מהסידור.הייתי יושב בכיתה, מתאמץ להבין ולהקשיב, ואז הייתי מחפש תעסוקה. בנקודה הזו הייתי שומע את המורה: "שמוליק תדאג לגירים צבעוניים ללוח, בבקשה." הייתי מתנער ואץ למלא את המטלה בחדווה.יום אחד הופיע המנהל. "המורה הקבוע שלכם עבר ניתוח ויעדר. מר שושני יהיה המורה המחליף."המבט הקשוח בעיניו של מר שושני בישר לי צרות.ואכן לא חלפו דקות מועטות ואני חש בצללית כהה מעלי." במה אתה מתעסק שם?" הוא רועם בקולו.
במבוכה אני מניח את מטוס הנייר שרק סיימתי להכין. מטוס נייר שהתקמט מיד בין אצבעותיו של מר שושני, וליבי נקמט עימו.אירועים כאלה חזרו ונישנו. עונש רדף עונש ואכזבה רדפה אכזבה. ידעתי תמיד שהיכולות שלי הן בידיים ולא בראש, אבל תמיד הסתדרתי איכשהו בזכות המרץ והושטת עזרה. אך כל מעלותי לא נספרו אצל מר שושני.הוא הזמין את הוריי ואותי לשיחת נזיפה נוקבת. כשאבי ניסה לומר שלשמוליק שלנו יש יכולות אחרות, הראש פחות עובד, אבל יש לו ידי זהב, האדימו פני שושני – "אם לא תפעיל את הראש אלא את הידיים תצא אינסטלטור טוב, מקסימום"הימים חלפו ומר שושני חלף עמהם…ידעתי שאיני העפרון המחודד שבקלמר… אך מחק צבעוני ומעניין הייתי גם הייתי. כשבגרתי מצאתי את מד"א. אהבתי את הדרמה ואת האקשן ובמיוחד את החסד העצום שאני יכול לספק לאנשים ברגעים הכי קריטיים בחיים. מד"א הייתה לביתי השני.לילה אחד אני מתעורר. הקשר קורא להגיע בדחיפות לאירוע של אובדן הכרה. הגעתי הראשון.אדם מבוגר שכב בְּסלון ביתו ואשתו היסטרית ולחוצה. בדקתי מדדים חיוניים – לא היה דופק ולא נשימה. "מבקש נט"ן בדחיפות" אני צועק לקשר תוך כדי פעולות ההחיאה.הנט"ן מגיע ועמו ציוד מתקדם, אבל מאומה לא עוזר. ואני ממשיך….מניחים יד על כתפי – "די שמואליק, הוא כבר איננו איתנו, חבל על הזמן…"אבל אני נאיבי, ועוד לחיצה… ואז אני חש שמשהו משתנה. "חזר הדופק" אני צועק כמשוגע. כולם מסתערים עליו בשנית, מייצבים אותו וטסים איתו לבית החולים.כשאני כמעט ושוכח את המקרה אני מקבל טלפון בבוקר בהיר. "שלום, זה שמוליק ממד"א ?" זה היה נכדו של המבוגר שבו טיפלתי באותו הלילה. "קיבלנו סבא חדש בזכותך. רוצים שתגיע לסעודת 'מי שברך' ".כשהגעתי הוּבלתי לַיהודי המבוגר שהיצלתי. הוא עטף אותי בחיבוק חם ודמעות זלגו מעיניו. ואז… רק אז זיהיתי. זה היה המורה שושני. מצאתי הזדמנות, הרמתי את עיניי האדומות וסיפרתי לו מי אני."ואני עוד אמרתי שכלום לא ייצא ממך." הוא לחש לי כשנזכר. הוא לא ידע נפשו וביקש את סליחתי שוב ושוב.בנוכחות כולם הוא שיבח אותי על שלא הפעלתי את הראש אלא את הלב, כשאחרים כבר ויתרו. סיפר להם עליי כתלמידו וכיצד כינה אותי אז, ושוב ביקש סליחתי מול כולם. "לפני עשרים שנה אמרתי שאתה לא משתמש מספיק בשכל, היום אני מבין שיש לך לב ענק שהשיב לי את חיי."

(כך שלח לי ישראל אמיד, שלא ידע לאמת את המקור)

איני יודע אם הסיפור אמיתי וגם איני איש חינוך, אבל חשבתי שזו תזכורת מעניינת להכיר בְּשוֹנוּת, לקבלת האחר, להעצמת חוזקות. ונדמה לי שעולם החינוך של היום כבר מודע היטב לְ'חֲנֹךְ לַנַּעַר עַל פִּי דַרְכּוֹ' (משלי כ"ב) וכמה טוב שכך…

זיקוקין די-נור

שוקה, יום חמישי, 22 בנובמבר 2018

מי זה
נתן תודה: 42 פעמים
קיבל תודה: 36 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 02 ינואר 2019, 17:24

התמרור עצור המוצב על חלק מהרמזורים מיועד למצב בו יש הפסקת חשמל והרמזורים אינם פועלים, כך שהתמרורים מווסתים את התנועה.
מורה לנהיגה סיפר לי שתלמידה מנתניה דיווחה לו על בוחן שפסל את הטסט שלה כשלא עצרה בתמרור עצור שמוצב על הרמזור, וזאת בעוד האור ברמזור היה ירוק.
הזוי...
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

סמל אישי של משתמש
אבן הפינה

נושא שלא נקרא על ידי אבן הפינה » 02 ינואר 2019, 18:03

היום אפשר לערער .... וזה אפילו מצולם
הייתה לראש פינה

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 02 ינואר 2019, 18:21

ברור שאפשר לערער, אבל הנבחן הלחוץ מותש כבר מכל התהליך של הלמידה והוא מעדיף כבר לעבור את הטסט הבא וזהו.

אני יודע על מישהו שנפסל (בין היתר) על כך שכשהוא עשה חניה בניצב הוא היה צריך לצאת קצת ולהתיישר כדי שלא יפגע ברכבים הסמוכים. זה היה בחניון (ברחוב, אבל לא על הכביש).

הבוחן נזף בו על כך שאם היה בחניון קו הפרדה רצוף אז הוא היה עובר אותו, וזאת למרות שלא היה שום קו הפרדה, וגם אם היה מותר לעבור את הקו כדי להתיישר לצורך חנייה.

הנבחן אמר לי שאין לו כח להתחיל להתווכח על זה.

זלמן1
נתן תודה: 14 פעמים
קיבל תודה: 2 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי זלמן1 » 03 ינואר 2019, 16:44

עוד כמה שנים לא יהיו רשיונות נהיגה.
ולא נהגי מוניות ולא חברות השכרת רכבים....

משיב.
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 16 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משיב. » 03 ינואר 2019, 17:55

זלמן1 כתב:עוד כמה שנים לא יהיו רשיונות נהיגה.
ולא נהגי מוניות ולא חברות השכרת רכבים....
השכרת רכבים יהיה. ברור שיהיה. הרבה יותר משיש היום. כי כל אחד יוכל לשכור ולא רק בעלי רשיון נהיגה.

זלמן1

נושא שלא נקרא על ידי זלמן1 » 04 ינואר 2019, 01:58

מי ישכור רכב כשיש לך מוניות ללא נהגים?

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
נתן תודה: 69 פעמים
קיבל תודה: 44 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 06 ינואר 2019, 10:33

זלמן1 כתב:מי ישכור רכב כשיש לך מוניות ללא נהגים?
כל הצעירים...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 06 ינואר 2019, 16:40

שיא היסטורי: דג טונה "כחולת סנפיר" במשקל 278 ק"ג נמכר ב3.1 מיליון דולר • הדג נמכר בשוק הדגים הענק של טוקיו לטייקון המנהל רשת מסעדות סושי מצליחה ביפן
בחדרי חרדים
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 07 ינואר 2019, 18:22

100 מיליון ין: הציוץ שקיבל הכי הרבה
המיליארדר היפני יוסאקו מאזאווה הבטיח לחלוק 100 מיליון ין (925 אלף דולר) בין 100 מהמשתפים של ציוץ, שייבחרו בהגרלה. .מה היה הציוץ וכמה פעמים הוא שותף?

כיכר השבת

המיליארדר היפני יוסאקו מאזאווה (Yusaku Maezawa) פרסם את הציוץ ששותף (retweeted) הכי הרבה פעמים אי פעם בטוויטר.

מאזאווה (43), שעלה לכותרות בשנה שעברה כשנחשף כי רכש את הכרטיס הראשון לשיגור לחלל בחברת ספייס X של אלון מאסק, פרסם את הציוץ ביום שבת ומאז הוא שותף קרוב ל-4 מיליון פעמים. כלומר, חצי מיליון פעמים יותר ממחזיק התואר הקודם – הציוץ מ-2017 של קרטר ווילקינסון האמריקאי שביקש עזרה בזכייה באספקה שנתית של צ'יקן נאגטס של רשת המזון המהיר וונדי'ס.

ההצלחה של הציוץ של מאזאווה נובעת מכך שמייסד רשת הבגדים המקוונת זוזו הבטיח לחלוק 100 מיליון ין (925 אלף דולר) בין 100 מהמשתפים של הציוץ, שייבחרו בהגרלה. "כדי להשתתף בהגרלה כל שעליכם לעשות הוא לעקוב אחרי ולצייץ מחדש את הציוץ", כתב. הציוץ כלל גם תמונה של אדם נשען על רקטה כשמאחוריו הירח, בהוקרה לסרט אי.טי.

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 07 ינואר 2019, 19:45

אולי מבחינה יהודית זה נכון יותר, אבל המעשה ללא ספק ביזארי...
נשים מאחורה.jpg
"נשים מאחורה" סערה באוטובוסי אלעד
נוסעי התחבורה הציבורית באלעד ובראש העין נדהמו לראות באוטובוסים מדבקות הבהרה כי על הנשים לשבת בחלק הפנימי
קווים: המדבקות זוייפו

כל הזמן

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 10 ינואר 2019, 22:15

לאחר שהשבוע נתקעה משאית בשער האשפות בירושלים דורש חבר מועצת העיר אריה קינג להסיר את החומות מירושלים העתיקה.
קינג: "הסרת חומת סולימאן איננה פגיעה בריבונות, איננה פגיעה באתר דתי, היא פשוט מפגע אורבני, חברתי, סביבתי בלב ליבה של ירושלים וכמובן נותנת תחושה (לא טובה ולא נכונה) שהעיר מחולקת."

תגידו, הוא בסדר?

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 12 ינואר 2019, 21:01

שר התורה והצלם ביקשו סליחה זה מזה
צלם חרדי מארה"ב סגר מעגל אחרי עשרים וחמש שנה שצילם את שר התורה והגיע עם בנו להתברך לרגל הבר מצווה של בנו. הסיפור המלא כפי שפורסם ביתד באנגלית.

צלם מפורסם בארה"ב בשם שמחה וויינמן, הגיע לישראל לפני 25 שנה וצילם את שר התורה הגר"ח קנייבסקי, כשהוא מאכיל חתולה בלי חליפה בשעות הבוקר המוקדמות. הגר"ח שראה אותו מצלם ואמר לו שהוא לא מרוצה, הצלם קיבל את הבקשה הוציא את סרט הצילום (פילים) וזרק אותו לפח לעיני שר התורה.

את הסיפור המדהים הזה פרסם העיתון "יתד נאמן" בשפה האנגלית, בסוף השבוע שעבר מסופר כי אותו צלם הגיע אחרי 25 שנה עם בנו שחוגג בר מצווה, להתברך אצל שר התורה. אביו הכניס את הילד לגר"ח, והגר"ח מיד זיהה אותו, ואמר לו "כבר 25 שנה שאני רוצה לבקש ממך מחילה". הצלם שהיה בהלם ענה לגר"ח, "גם אני רוצה לבקש מחילה כי צערתי את גדול הדור".

הצלם היה בהלם גדול, "עברו 25 שנה, הייתי אז בחור צעיר ואהבתי לצלם, הגעתי לביתם של גדולי ישראל לצלם בשביל ההנאה, וצילמתי את הגר"ח, והרב אמר לי שהוא לא אוהב את זה, הגר"ח היה עם הטלית קטן מעל החולצה והאכיל חתולה כדי שלא יהיה צער בעלי חיים, אני צילמתי והגר"ח לא אהב, אז הוצאתי את הסרט צילום וזרקתי לפח".

הצלם סיפר שהוא לא האמין "שהגר"ח יזהה אותו אחרי כל כך הרבה שנים". הצלם נשאר עם הילד אצל הגר"ח במשך עשרים דקות תמימות, למי שיודע זה מושגים של נצח. הצלם אמר לילד לפני הכניסה לבית הרב, "יהיה לנו עם הרב רק כמה שניות, הרב מברך ויוצאים".

בחדרי חרדים
---
מה שלדעתי הכי פיקנטי שהגר"ח זיהה מיד את הצלם, לא נראה לי. אולי ע"י רוח הקודש.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 41 פעמים
קיבל תודה: 42 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 13 ינואר 2019, 03:53

חבל שאין צילום (הסרטה) מזה...תמונה יש?
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 13 ינואר 2019, 19:02

תמונה הרי לא הרשה הגרח"ק לצלם עוד לפני חצי יובל, ובנוגע להסרטה כבר דובר באשכול סמוך שיש הסרטה כל הזמן אצל הגרח"ק, רק אנחנו עוד לא זכינו לאורו.
וק"ו, אם לתמונה לא ניתנה רשות, הסרטה לא כ"ש...

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 14 ינואר 2019, 22:01

בקשת סליחה.jpg

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 15 ינואר 2019, 18:40

הסבר מעניין:

האם הטיסה בחזרה מארצות הברית קצה מהטיסה לשם?

האם הטיסה בחזרה מארצות הברית קצרה יותר מהטיסה לשם? לא מעט מהאנשים שבאים לטוס איתי שואלים אותי את השאלה הזאת. חלקם מסבירים לי שהטיסה לא באמת קצרה יותר וזה רק עניין פסיכולוגי שגורם לאנשים להרגיש שהדרך הביתה קצרה יותר, חלק אכן שמו לב שהטיסה קצרה יותר אבל חושבים שזה בגלל סיבוב כדור הארץ, וחלק כנראה פשוט ישנים בדרך הביתה, מותשים מהטיול ולכן הזמן חולף להם מהר יותר.

האמת היא שהטיסה הביתה אכן לוקחת פחות זמן מהטיסה בדרך הלוך, אבל זה תלוי בכיוון הטיסה! להלן ההסבר:

כדור הארץ עטוף בשכבת אויר שאנחנו קוראים לה אטמוספרה. ההיכרות הקרובה שלנו עם האטמוספרה היא בשכבות הנמוכות שלה שבהן נושבות רוחות מתונות יחסית, ובכיוונים משתנים.

לעומת זאת, בשכבות הגבוהות של האטמוספרה, בגבהים של מעל 10 ק"מ, נושבות רוחות הנקראות 'זרמי סילון' Jet Stream אשר מגיעות למהירויות של 100-200 קשר, שהם כ 200 עד 400 קמ"ש. מה שמיוחד ברוחות האלה הוא שהן נושבות תמיד מכיוון מערב לכיוון מזרח ונראות כנהרות בתוך האטמוספרה.
מפת מזג אויר משמעותי של שירות החיזוי של ארהב – NOAA.png
במפה שלמעלה ניתן לראות זרמי סילון (מסומנים בירוק) במהירות של 190 קשר (כ 350 קמ"ש). שימו לב שכיוון זרם הסילון הוא ממערב למזרח.

הסיבה שבגללה הטיסה בחזרה מארצות הברית קצרה מהטיסה אל ארה"ב היא:

מטוסים אשר טסים ממערב למזרח, מנסים לטוס בנתיב אשר יאפשר להם 'לגלוש' על זרמי הסילון – ממש כמו שגולשים על גלים, וכך מהירותו של זרם הסילון מצטרפת למהירות המטוס ומקצרת את משך הטיסה. רק כדי לסבר את האוזן מטוסי סילון טסים במהירויות של סביבות 400-500 קשר, אז תוספת של 200 קשר למהירות שלהם היא משמעותית ביותר.

כמובן שמטוסים הטסים מהארץ מערבה, משתדלים ככל יכולתם להימנע מלהיכנס לזרמי הסילון, כדי שאלו לא יקטינו את מהירותם והטיסה תתארך עוד יותר.

אז עכשיו אתם יודעים – הטיסה מערבה אכן לוקחת יותר זמן מהטיסה מזרחה והסיבה היא זרמי הסילון באטמוספרה. בטיסות שכיוונן דרום-צפון אין כל השפעה לזרמי הסילון, ולכן משך הטיסה לא משתנה בשני הכיוונים.

אתר סקייטריפ

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 15 ינואר 2019, 18:42

ואם אנחנו כבר בשמים, אז עוד משהו חמוד.
מקלחת מים לחניך אחרי טיסת סולו
זה מה שמחכה לכם אחרי טיסת הסולו הראשונה, תבואו מוכנים :lol::

בהתאם למסורת כל חניך שמסיים את טיסת הסולו הראשונה שלו (פעם ראשונה שהוא טס לבד במטוס – בלי מדריך) חוטף ממדריך הטיסה שלו דלי מים.
דלי מים בסיום טיסת הסולו .אתר סקייטריפ.jpg
גם לאחר שיורש העצר הירדני הנסיך חוסיין בן עבדאללה השני, ערך את טיסת הסולו הראשונה שלו על מסוק לא חסכו ממנו הטייסים את הטקס המסורתי ושפכו עליו דלי מים, אבל כפול שש :!:
Ynet דלי מים על יורש העצר הירדני.jpg

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 20 ינואר 2019, 00:03

בתשקורת מספידים כעת את מותו של הכלב הכי חמוד בעולם, ומנתחים את סיבת מותו, אולי היה צעיר מדי...
מסופקני אם זה שייך לפה או לאשכול הקרנפים ז"ל...

יחליט מי שיודע להעתיק כתבות מוזרות.
אין לי חתימה. תשלחו לי רעיונות. תודה רבה.

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 21 ינואר 2019, 10:39

מזל טוב לרבנית קרן פלס, להולדת הבת!!
ולאדמו"ר הצדיק הרב דוב הכהן קוק מטבריה, אשר היא סמוכה על שולחנו ואוכלת מזונות מכספו כידוע.

ולהנהלת הספארי!!

הקרנפית קרן פלס המליטה גורה בספארי רמת גן.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 21 ינואר 2019, 11:50

פעמון זהב ורימון כתב:מזל טוב לרבנית קרן פלס, להולדת הבת!!
ולאדמו"ר הצדיק הרב דוב הכהן קוק מטבריה, אשר היא סמוכה על שולחנו ואוכלת מזונות מכספו כידוע.

ולהנהלת הספארי!!

הקרנפית קרן פלס המליטה גורה בספארי רמת גן.
אנא תפרט בבקשה את הידוע, כי לי הוא לא ידוע...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 21 ינואר 2019, 16:07

התרומות ותרומת מעשר של השוק הסיטונאי [הרבנות] מדי יום אמור להיות מושמד וזה חתיכת סירבול,
אז היתה הקנאה לפני עשרות שנים של הבהמות בספארי לכהן שגר ברמת גן בשעתו, רב חשוב ובולט מאוד, אביו מולידו ומורישו של הצדיק מטבריה. ומאז כל התרומות מובאות למאכל הספארי בחינם מדין בהמת כהן שגם בזמן הזה אוכלת בתרומה טמאה.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 21 ינואר 2019, 16:17

פעמון זהב ורימון כתב:התרומות ותרומת מעשר של השוק הסיטונאי [הרבנות] מדי יום אמור להיות מושמד וזה חתיכת סירבול,
אז היתה הקנאה לפני עשרות שנים של הבמהות בספארי לכהן שגר ברמת גן בשעתו, רב חשוב ובולט מאוד, אביו מולידו ומורישו של הצדיק מטבריה. ומאז כל התרומות מובאות למאכל הספארי בחינם מדין בהמת כהן שגם בזמן הזה אוכלת בתרומה טמאה.
אהה, לא ידעתי על הפטנט הזה.
רק הרבנות משתמשת עם רעיון זה ???
הספארי משלמת עבור זה ?? הם מוציאים על זה חשבוניות מס ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 21 ינואר 2019, 17:00

יבוא יום ויתבעו מס מהרב קוק על זה... חכה...

דודגדול

נושא שלא נקרא על ידי דודגדול » 21 ינואר 2019, 19:25

גאליציאנער כתב:
פעמון זהב ורימון כתב:התרומות ותרומת מעשר של השוק הסיטונאי [הרבנות] מדי יום אמור להיות מושמד וזה חתיכת סירבול,
אז היתה הקנאה לפני עשרות שנים של הבמהות בספארי לכהן שגר ברמת גן בשעתו, רב חשוב ובולט מאוד, אביו מולידו ומורישו של הצדיק מטבריה. ומאז כל התרומות מובאות למאכל הספארי בחינם מדין בהמת כהן שגם בזמן הזה אוכלת בתרומה טמאה.
אהה, לא ידעתי על הפטנט הזה.
רק הרבנות משתמשת עם רעיון זה ???
הספארי משלמת עבור זה ?? הם מוציאים על זה חשבוניות מס ??
גם גן החיות התנכ"י מוקנה לאחד ממשפחת רפפורט

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 21 ינואר 2019, 22:07

קבלו אותו...

אורן חזן: "תמיד הרגשתי חרדי - חייב להודות"
קמפיין השנאה של ליברמן: חבר הכנסת אורן חזן מפתיע: "תמיד הרגשתי חרדי - חייב להודות; לולא האמונה של החרדים - לא היינו כאן"

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 21 ינואר 2019, 22:13

בגיל 113: מת האדם המבוגר ביותר בעולם
מסאזו נונקה, האדם המבוגר ביותר בעולם, הלך לעולמו בגיל 113 באי היפני הוקאדו שבצפון המדינה • נכדתו: "לא הייתה לו שום בעיית בריאות מיוחדת. הוא הלך לעולמו בשלווה, ולפחות זה מנחם אותנו"
מסאזו ננוקה מת בגיל 13.jpg
בחדרי חרדים

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 22 ינואר 2019, 13:58

מוזר, ראיתי לאחרונה שהאדם המבוגר ביותר הוא בן 115, כנראה ישנם כמה "אנשים המבוגרים ביותר בעולם"...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 22 ינואר 2019, 15:37

באתר הרשמי של ג'ינס כתוב שהם בודקים כעת מי זכאי לתואר החדש,
יש כאן מישהו שמתנדב?

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 22 ינואר 2019, 19:07

מה מקבלים?

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 22 ינואר 2019, 20:48

מאה שערים: לבש מכנס ירוק והותקף

צעיר דתי שהגיע להתפלל בשכונת מאה שערים בי-ם הותקף על ידי קיצונים שהקיפו אותו בשל הטענה כי מדובר בחייל צה"ל. הסיבה? לבש מכנס ירוק. האמת? 'אזרח רגיל'.
מכנס ירוק במאה שערים.jpeg

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 23 ינואר 2019, 22:22

תחשוב על הסוס הזה.jpg

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 27 ינואר 2019, 21:22

לפני כשנה עורר המשפיע רבי יואל ראטה מארה"ב סערה בענין הוצאות הנישואין כאשר תלמידו ערך את החתונה בביהמ"ד של ברסלב והוכיח שניתן לחסוך את מרבית העלויות של ליל החתונה.
מסתבר שהחידוש שהיה בזמנו אירוע פורץ דרך הופך למנהג של קבע בחוג תלמידי הרב ראטה, ולפני כחודש אף הזמינו פרוכת מיוחדת שתשמש ככיסוי לחופה שמותקנת על יד ביהמ"ד היכל הקודש.

מה שמעניין לראות זה הכיתוב הברסלבי המקורי שמחליף את ה'עוד ישמע' המסורתי.
לצערי מופיעים באתר תמונות משלושה כיוונים בלבד מתוך החמישה הקיימים,
לנו נשאר רק לנחש מה יכול להיות כתוב בכיוונים הללו...
חופה ברסלב 1.jpg
"קיין יאוש איז נישט פארהאנען" - אין שום יאוש בעולם כלל
חופה ברסלב 2.jpg
חופה ברסלב 3.jpg

סמל אישי של משתמש
משולש
קיבל תודה: 4 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 30 ינואר 2019, 15:19

ה-מושגי-אקדמיה-בחלב.png

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 30 ינואר 2019, 17:02

אולי זה מאותה מכולת?...
לא לפגוע בבריאות המוכרים.jpg

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 31 ינואר 2019, 00:24

זה ליטר אחד לא 1.5...

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 31 ינואר 2019, 11:45

יאיר כתב:זה ליטר אחד לא 1.5...
לא, של ליטר וחצי.
יש את שניהם.
אני מאמין שהוא מביא רק את אלו של הליטר וחצי, ואכמ"ל.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 31 ינואר 2019, 12:36

אה נכון, התבלבלתי, טעות שלי.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 31 ינואר 2019, 13:21

אם כבר מדברים....
אולי אתה יודע ??

למה חלב בבקבוק פלסטיק מחמיץ יותר מהר מחלב בבקבוק קרטון ???
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 31 ינואר 2019, 13:28

לא יודע

ולמה של שקית מחמיץ הכי מהר?

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 31 ינואר 2019, 13:28

יאיר כתב:לא יודע

ולמה של שקית מחמיץ הכי מהר?
כי הוא נשאר פתוח ונכנס אליו אויר שמחמיץ אותו.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 31 ינואר 2019, 13:33

אכן (אך יתכן שגם אם אדאג לסוגרו יחמיץ יותר מהר מסיבה אחרת. למרות שהסיכוי קטן כיון שמדובר באותו חומר - פלסטיק וצריך לומר שפלסטיק גורם לחלב להחמיץ יותר מעץ (קרטון) למה? זו שאלה לפורום כמיה...)

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 31 ינואר 2019, 21:48

אבא זה לא אמא.jpg

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 31 ינואר 2019, 22:12

מתוך מקומון בבית שמש
נמצא געפילטע פיש.jpg
מילא אם היו מוצאים דגים בארון, אבל מה החידוש שמוצאים דגים בנהר?...

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 31 ינואר 2019, 22:23

ארה''ב: ילד באינדיאנה התקשר ל-911 בשל בעיות בשיעורי בית, המוקדנית עזרה לו

ילד בכתה ה' התקשר לקו החירום 911 והתתלונן שהיה לו יום רע. המוקדנית שמאומנת בניהול שיחות מרגיעות במצבי חירום ניסתה לברר מה הבעיה ולאחר מספר דקות הבינה שאין מצב חירום אלא שליד קשיים בשיעורי הבית ובמיוחד בשברים.
מכיון שהמוקד לא היה עמוס עזרה לו המוקדנית להבין מה התוצאה של 3/4 + 1/4 והילד הודה וניתק לפני שהיא הספיקה להדריך אותו שבפעם הבאה יפנה לעזרה למורה או להורה.

זלמן1

נושא שלא נקרא על ידי זלמן1 » 31 ינואר 2019, 22:29

מי זה כתב:
אבא זה לא אמא.jpg
התכתבות פנימית... כנראה גם האבא וגם המורה עובדים במשרדי ממשלה...

רגע, לא מתכתבים בוואצאפ?

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 31 ינואר 2019, 22:33

זלמן1 כתב:
מי זה כתב:
אבא זה לא אמא.jpg
התכתבות פנימית... כנראה גם האבא וגם המורה עובדים במשרדי ממשלה...
רגע, לא מתכתבים בוואצאפ?
גם אני חשבתי ככה בהתחלה...

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 31 ינואר 2019, 23:59

זה בכלל בכתב של טליה בעצמה!

שלח תגובה