***סיפורים פיקנטים וביזארים...***

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן
קיבל תודה: 11 פעמים

Re: ***סיפורים פיקנטים וביזארים...***

נושא שלא נקרא על ידי יצחק הספרן »

עוד מהליצנות הרפורמית
אנגליה-אדם הסובל משיתוק מוחין ''התגייר'' באמצעות שיחות בסקייפ(גיור ריפורמי)
קריסטופר פרקר, בן 27
הראביי הרפורמי:"אנחנו מתקדמים עם הזמנים המודרניים..."
59aaf78e3cec4838.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
אריה ענק משער האריות
קיבל תודה: 21 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אריה ענק משער האריות »

יצחק הספרן כתב:בוסניה והרצגובינה: אישה בת למעלה מ-80 נותנת שירות של 'ניקוי עיניים' באמצעות הלשון - וידיאו

השירות שמשגע את בוסניה והרצגובינה.
השירות אומנם נשמע מוזר, אך אישה כבת 80 נותנת שירות של ניקוי תעלות העין באמצעות לשונה הארוכה.
האישה, שנוהגת לעקר לשונה באמצעות אלכוהול, טרם הכנסת לשונה לעין, מספרת כי היכולות הייחודיות שלה גורמות לריפוי.
האישה מספרת כי דחפה את לשונה כבר ליותר מ5,000 זוגות עיניים.
השירות פופולרי מאוד במדינה וזמני ההמתנה לשירות ארוכים.
ירושלמי סוטה פ"א ה"ד מבואר שהרוק הוא תרופה למחלות עיניים

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן

טיסה בעמידה: חברת תעופה קולומביאנית רוצה להפעיל טיסות ללא מושבים

חברת התעופה הקולומביאנית ויוה-קולומביה שוקלת בימים אלו להוציא את כל המושבים ממטוסיה ולהציע ללקוחותיה לעמוד בטיסות, כך מפרסם העיתון הבריטי "האינדיפנדנט". המהלך אמור להוזיל את עלויות הטיסה, על ידי כך שיותר לקוחות יוכלו להיכנס בכל מטוס.

החברה מתחמה בתיירות פנים בקולומביה ומציעה בעיקר טיסות "לואו-קוסט" לתיירים ולקולומביאנים מן המעמדות הנמוכים. הטיסות ללא המושבים מיועדות להיות מופעלות ב-50 מטוסים חדשים שייכנסו בהדרגה לצי החברה החל מתחילת 2018.
"אנחנו מאוד מעוניינים בהורדת עלויות", אמר מנכ"ל החברה, וויליאם שאו, "יש אנשים שחוקרים את אפשרי לבצע את המהלך". הוא הוסיף: "למי אפכת אם אין לך מערכת בידור בטיסה של שעה? למי אפכת אם אתה לא מקבל בוטנים?". היוזמה להורדת מושבים אינה חדשה - בשנת 2010 חברת ריינאר האירית ביקשה לבצע מהלך דומה, בטענה שמטוס הוא בסך הכל סוג של אוטובוס. "במקרה של התרסקות, חגורת ביטחות לא תעזור לך", אמר אז מנכ"ל החברה.

עד כה, הרגלוציה הקשורה לטיסות לא אפשרה לבצע מהלך כזה. חגורות ביטחות אנכיות לא אושרו לשימוש באף מדינה. ייתכן מאוד שהדבר לא יאושר גם בקולומביה. קצין הבטיחות הקולומביאני אלפרדו בוסנגרה אמר בראיון לרדיו כי "אנשים צריכים לטוס כמו בני אדם".

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן

בתגובה לכתבה על נסיעה בעמידה הביא המגיב כתבה מלפני שנתיים מ-וואינט

נראה שהרעיון אינו חדש הנה כתבה מווינט מלפני שנתיים
59aa5e3a7d452ea5.jpg

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן

אלפסי בעולם
יוצא דופן: המסגד התוניסאי שמעוטר במגני דוד

בעיירה האנדאלוסית טסטור שבתוניס, מצוי מסגד יוצא דופן במיוחד, שעל קירותיו מתנוססים מגני דוד, ביטוי לשיתוף הפעולה המיוחד שהיה בעבר בין מוסלמים ליהודים באזור. צפו בתמונות (בעולם)
צילום: מאיר אלפסי | י"א באלול תשע"ז 02.09.17 21:27

בלבה של העיירה טסטור שבתוניס, מצוי מסגד יוצא דופן במיוחד שאת קירותיו מעטרים מגני דוד. התושבים המקומיים רואים במסגד הנדיר ביטוי לשיתוף הפעולה שהיה נהוג בעבר בין התושבים היהודים והמוסלמים באזור.

"שתי הדתות ידעו לחיות בהרמוניה ובשלום. הלוואי שהימים האלה ישובו" אמר יוסוף, מדריך טיולים מקומי, לצלם מאיר אלפסי שתיעד את המסגד.
onkb7254.jpg
vd06k38z.jpg

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן

4,000 טון חול בגובה 16.6 מטר: שיא גינס בבניית ארמון החול הגבוה בעולם

צוות של 19 פסלים מרחבי העולם התכנס לפני כחודש בעיר דיסבורג בגרמניה כדי לשבור את שיא גינס בבניית ארמון החול הגבוה בעולם. כמעט 4,000 טון חול נדרשו לבניית הפסל המרשים, שמתנשא לגובה של 16.68 מטר וכולל שחזורים מיניאטוריים של מקומות מפורסמים בעולם. בין האלמנטים שמתנוססים על מגדל החול: הספינקס הגדול של גיזה, גשר ריאלטו בוונציה ועוד.

נציג רשמי של ספר השיאים של גינס הגיע לאתר ביום שישי כדי לאשר את ההישג. ארמון החול הגבוה ביותר עד לזה הגרמני לא החזיק בכתר זמן רב. הוא נבנה בהודו בחודש פברואר והגיע ל-14.84 מטר.
צוות הפסלים הנוכחי ניסה להתמודד על התואר כבר בשנה שעברה, אך נכשל במשימה. כחלק מהליך הפקת הלקחים, החולף החול ששימש את הפסלים לחול עשוי גרגירים מובחרים וקטנים ביותר, שגודלם לא גדול יותר ממילימטר אחד.
"המבנה לא קרס בגלל שאיכות החול היתה טובה יותר מאשר בפעמים קודמות, מזג האוויר היה טוב והתכנון היה מצוין", אמרה הפסלית האוקראינית ג'ניה קולוט לסוכנות הידיעות רויטרס.
696613129.jpg
3555946215.jpg
73700104.jpg
1015554343.jpg

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן

הרבה שליטים הזויים יש בעולמינו.

נשיא צ'צ'ניה: יש להפציץ גרעינית את בורמה

נשיא צ'צ'ניה, רמזאן קדירוב, אומר כי בתגובה לפגיעה של שלטונות בורמה (מיאנמר) במיעוט המוסלמי שם, בתגובה לפעולות טרור של המיעוט (לטענת המשטר), הוא היה מפציץ את המדינה בנשק גרעיני.
הוא הוסיף כי לא יחשוש לצאת נגד העמדה הרשמית של רוסיה כנגד השטנים של בורמה, כדבריו.

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן

יצחק הספרן כתב:בתגובה לכתבה על נסיעה בעמידה הביא המגיב כתבה מלפני שנתיים מ-וואינט

נראה שהרעיון אינו חדש הנה כתבה מווינט מלפני שנתיים
59aa5e3a7d452ea5.jpg
אין מקום לרגליים במטוס? בקרוב אולי יהיה צפוף עוד יותר עם "כסאות אוכף"
חברה איטלקית מציגה בתערוכה בקליפורניה כיסאות למטוס הדומים לאוכף שיאפשרו לדחוס למטוס נוסעים רבים יותר. המנכ"ל: "בוקרים רוכבים שמונה שעות ביום על הסוסים ועדיין מרגישים בנוח על האוכף"

צפוף לכם במחלקת תיירים במטוס? עוד מעט יהיה לכם צפוף עוד יותר.חברה איטלקית עיצבה כיסא המזכיר אוכף ותופס מקום צר יותר. הוא הוצג השבוע בתערוכת עיצוב המטוסים שנערכה בלונג ביץ', קליפורניה.
המושב שנקרא סקיריידר (SkyRider), עוצב על ידי החברה האיטלקית Aviointeriors. הוא יאפשר כאמור לצמצם את הרווחים בין השורות ל-58.5 ס"מ בלבד ולהוסיף מושבים. כיום המרווחים במחלקות התיירים לרוב נעים בין 80-76 ס"מ.

המושב החדש. צפוף אבל זול
המושב עדיין לא אושר על ידי מינהל התעופה האמריקאי, ומומחים בתעשייה מעריכים שמכשולי רגולציה הן אחת הסיבות לכך שמושב מסוג זה קרוב לוודאי שלא יאומץ על ידי חברות התעופה האמריקאיות. נוחות הנוסעים מהווה מכשול גדול נוסף.
"המושב עוצב ותוכנן כך שיאפשר להפחית אף יותר את מחיר כרטיסי הטיסה תוך כדי שמירה על רווחיות", נכתב באתר החברה האיטלקית. כמו כן, מציינת החברה כי המושב תוכנן עבור טיסות קצרות, והחברה משווה את הישיבה לזו של קטנועים או רכיבה על סוסים. "לטיסות שאורכות בין שעה לשלוש שעות זה יהיה מושב נוח", אמר מנכ"ל Aviointeriors, דומיניק מנונד. "בוקרים רוכבים שמונה שעות ביום על הסוסים ועדיין מרגישים בנוח על האוכף".
BlurImage_4-9-2017-10-20-1.jpg

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן

בריטניה: חקירה מנהלתית נגד סטודנט שלגלג על דעא''ש כי ''סיכן סטודנטים בני מיעוט''

אוניברסיטת אדינבורו בבריטניה פתחה בבדיקה נגד רובי טרוורס בחשד שביצע "פשע שנאה" - זאת, למרות שלא נפתחה חקירה על ידי המשטרה.
הסטודנט למשפטים בן ה-21 כתב פוסט בפייסבוק לאחר שמטוסי ארה"ב תקפו מעוז של דעא"ש באפגניסטן באפריל השנה. "אני שמח שהבאנו את הברברים האלה צעד אחד קרוב יותר לקבל את ... שלהם", כתב טרוורס בפייסבוק.
סטודנטית להיסטוריה התלוננה נגד טרוורס בעקבות הפוסט הזה והאשימה אותו ב"איסלמופוביה גסה". הסטודנטית, אסמה אלמן, אף כתבה בתלונתה ש"הוא שם סטודנטים בני מיעוטים בסיכון ובמצב של פניקה".
בשיחה לטיימס, אמר טרוורס שהתלונה של אלמן היא נקמה בו כי הוא בעבר הצביע על כך שהיא קראה לאדם שחור "זבל", בעודה מנהיגה של קבוצת סטודנטים בני מיעוט אתני.
טרוורס, שבעבר הואשם בהתנהגות שאינה הולמת בנושאים מגדריים, כתב בפייסבוק: "אני חושש ששתקתי יותר מדי, בהינתן שאני מואשם באיסלמופוביה כי לגלגתי על דאע"ש, ואני נחקר על חשד כזה על ידי האוניברסיטה שלי. לטענתם, לגלוג על דעא"ש גרם לסטודנטים בני מיעוט להרגיש "מאוימים" ו"בלתי בטוחים" - כך לפי התלונה חסרת הרסן. עירבתי ייעוץ משפטי לבטל את השטויות האלו. תאחלו לי הצלחה".
דובר האוניברסיטה אישר כי "תלונות בגין התנהגות לא ראויה התקבלו נגד מר טרוורס, והן נחקרות." הדובר הוסיף ומסר: "אנו מחויבים לאווירה בה כל באי האוניברסיטה מכבדים אחד השני וקוד ההתנהגות שלנו מכתיב קווים ברורים להתנהגות מצופה."

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן

סגירת מעגל: הרופא דאג למטופלים גם לאחר מותו

ד"ר מיכאל גלבוע שטיפל באלפי אנשים בבית החולים רמב''ם, נפטר בגיל 72 וביקש לתרום את קרניות עיניו לשני מטופלים.
עדו בן פורת , י"ד באלול תשע"ז 05/09/17 11:48

ד"ר גלבוע במהלך עבודתו בבית החוליםצילום: פיוטר פליטר
במשך עשרות שנים טיפל ד"ר מיכאל גלבוע, רופא עיניים בכיר, באלפי מטופלים בבית החולים רמב''ם בחיפה.
לפני כמה ימים נפטר גלבוע בבית החולים, וגם לאחר מותו המשיך לדאוג לבריאות המטופלים כאשר ביקש לתרום את קרניות עיניו.
השתלת שתי הקרניות בוצעה אף היא ברמב"ם, בשני מטופלים אשר סבלו ממחלות עיניים שהעמידו את ראייתם בסכנה.
ד"ר גלבוע, בן 72 במותו, היה מוותיקי רופאי העיניים בחיפה ושימש עד לפרישתו לגמלאות כמנהל היחידה לאוקולופלסטיקה במחלקת עיניים – תחום התמחות שמשלב בין רפואת עיניים וכירורגיה פלסטית וכולל גם טיפול בנזקים לעצמות ארובת העין.
חברו למחלקה, פרופ' משנה קליני יצחק בירן, אמר כי "לאחר שהציל את מאור עיניהם של מטופלים רבים מספור במהלך עבודתו כרופא עיניים במשך למעלה מ-40 שנה, דאג ד"ר גלבוע להמשיך ולהציל את מאור עיניהם של הנזקקים לכך גם לאחר מותו".
"אנו מצדיעים לאצילות הנפש של מי שהיה מחויב להצלת מאור עיניהם של הזקוקים לכך תמיד וללא גבול. במותו, כמו בחייו, הייתה ידו שלוחה תמיד כדי לתת ולא כדי לקחת", הוסיף פרופ' בירן.
ד"ר גלבוע החל להתמחות ברפואת עיניים ברמב"ם בשנות ה-60 ועבד גם בבתי חולים אחרים בצפון – בפוריה, בצפת ובנהריה. בסוף שנות ה- 80 שב לרמב"ם לנהל את היחידה לאוקולופלסטיקה ולעבוד כרופא בכיר במסגרת מחלקת העיניים של ביה"ח.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
נתן תודה: 94 פעמים
קיבל תודה: 86 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער »

אני לא חושב שההודעה האחורנה - המהללת ומשבחת דבר שנעשה בניגוד גמור להלכה ובבזיון המת - מקומה כאן.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן

גאליציינער כתב:אני לא חושב שההודעה האחורנה - המהללת ומשבחת דבר שנעשה בניגוד גמור להלכה ובבזיון המת - מקומה כאן.
לידיעתך השתלת קרנית זה לא בזיון המת ולא בניגוד להלכה,
אלא להיפך,
אז פעם הבאה תבדוק לפני שתגיב.

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן

מיליונר ישראלי ניסה לפתוח חשבון ונזרק מהסניף

הפוסט המקורי של זהר לבקוביץ:
תנחשו איפה אני? נכון. שוב פה. מה לעשות, אוהב את הקיץ בישראל.
וגם צריך להתארגן לזה שאני חוזר. בכל אופן אני בבנק. צריך לפתוח חשבון. כיף. בחרתי בקפידה את הבנק ואת הסניף הנכון. יש להם ויפי חינם וגם יש לידם סניף של ארקפה. מה עוד צריך מבנק? בשביל שלא יצא שאני משמיץ חייב להגיד שזה אחד מהשלושה הגדולים וזה לא לאומי. גם לא דיסקונט.
יושב מול הפקידה. מתחיל לדבר. ההיא מקבלת שיחה לסלולרי שלה. עונה. לא שזה מענייני, אבל שיחה עם חבר שלה. משהו על מה הם יעשו בערב. כלום דרמטי. לא רוצה להיות קוץ, אבל אני עדיין יושב מולה. הייתי מבין אם היא היתה עונה לטלפון ופתאום מתחילה לבכות ולמלמל ״אבא מת. אוי, אבא מת״. אני לא חסר רגישות. במקרה כזה הייתי נותן לה כמה דקות. אבל זה לא המקרה. מציע בנימוס שאולי כדאי שהיא תמשיך את השיחה בזמן אחר, כל זמן אחר, רק שיהיה זמן שאני לא חלק ממנו.
כלומר, מתחילים ברגל ימין.
אומר לה אני צריך חשבון. אומרת לי: איזה? אומר לה פשוט כזה, לשים כמה שקלים, שיהיה לשלם לכמה דברים בסיסיים. אומרת לי: כמה אתה מפקיד?
במקרה בדיוק יש לי 3,000 על איזה אייפד שהבאתי לחברים בארץ.
אומר לה: אין לי הרבה. יש לי 3000. קבלתי על איזו הובלה שעשיתי.
ההיא מסתכלת עלי כמו שמסתכלים על האדים שעולים מהקקי של הסוס. שקוף.
אומרת: איפה אתה עובד?
אומר: לא עובד, כבר כמה שנים שלא עובד.
אומרת: אה, ומה המקצוע כשאתה כן עובד?
לא יודע מה להגיד. מה המקצוע שלי? חושב לרגע, בעיקר אני מבין בסייבר. אומר לה: אבטחה, שמירה, לא משהו רציני.
כמה קור פתאום נושב לעברי.
אומרת לי: וואלה, איך נפלת עלי. אולי תבדוק פה ממול בסניף של בנק דיסקונט? יש להם מבצעים לכמוך.
אומר לה: אולי בכל זאת?
אומרת: אם תתעקש אני אפתח לך, אבל עזוב אותך. לך לדיסקונט.
זהו, יש לי חשבון בבנק דיסקונט.
ואם יש פה מישהו מאחד משלושת הבנקים הגדולים, שהוא לא לאומי ולא דיסקונט, סורי, אני חייב:
"Big mistake. Big. Huge"
מתבקש לא?

כתבה של מאקו:
יזם וסטארטאפיסט מצליח הגיע לבנק עם סכום כסף, שלא היה נראה לפקידה מספיק יוקרתי. בתגובה, היא המליצה לו לגשת לסניף מתחרה, שמציע תנאים ל"אנשים כמוהו". הלקוח קיבל את המלצתה ובפוסט שפרסם בפייסבוק, שיתף את הגולשים באירוע. מאז, הנהלת הבנק לא מפסיקה להתקשר אליו ובראיון ל"חי בלילה", הוא מספר מה ענה להם.

זוהר לבקוביץ', יזם וסטארטאפיסט מצליח, עשה את אחד האקזיטים הגדולים בישראל, כשמכר חברה בבעלותו במעל למיליארד שקל. השבוע, הוא חזר לארץ לאחר תקופה בחו"ל ורצה לפתוח חשבון בנק עם הכסף שהיה ברשותו באותו רגע. מדובר על סכום של כ- 3,000 שקלים, סכום, שהוביל לכך שפקידת אותו סניף פשוט "נפנפה" את הלקוח העמיד.
בראיון ל"חי בלילה", הוא סיפר על יחס מזלזל, שנציגת הבנק הגדילה לעשות והמליצה לו לפנות למתחרים. "הפקידה שאלה שאלות, אמרתי לה שמדובר בחשבון פשוט וזה לא מצא חן בעיניה", שחזר לבקוביץ' את האירועים, "תוך כמה דקות היא המליצה לי לגשת לסניף של בנק אחר".
היזם והסטארטאפיסט סיפר שלאכזבתו, התרשם כי לא לכל האנשים מגיע אותו היחס מבחינת פקידת הבנק, שלא שיערה מי עומד מולה. "יכולתי להגיד לה שתעשה גוגל או להוציא אשראי אבל זה לא הקטע שלי. לא רוצים אותי כבן אדם, אני לא רוצה אותם כבנקאים", הוא הסביר מדוע לא הציג את עצמו. "הפקידה אמרה שאצל הבנק האחר יש תנאים טובים ל"אנשים כמוני". מאז שהעליתי פוסט בנושא בפייסבוק, כל הנהלת הבנק מתקשרת אליי בלי הפסקה, אבל אין לי שום עניין איתם. אני רק חושב שמחובתם לתת לכולנו יחס כבני אדם. לאחר מכן כל אחד יקבל כבר תנאים שונים, אבל זה דבר אחר", סיכם לבקוביץ'.

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן

מטורף: טיסה ממיאמי לאטלנטה מחר 6,389$. מה לא מוכנים לעשות בשביל לברוח מהסופה
59b06dd016c2cd5d1.jpg

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן

דוגמית לכוונה כשישראל יורדים, הם יורדים עד לתהום

ולא רק בערכים יהודיים אלא גם בערכים של המדינה\ציוניים,

דף הפייסבוק של אראל מרגלית מופיע אייקון פלסטיני בקישור לדף הכנסת

זה כמובן לא קשור לאראל מרגלית אישית אבל באזור בו מופיע פרטים לגביו ישנו קישור למקום העבודה - הכנסת וכשעומדים על הלינק לדף של הכנסת (במחשב רגיל) מופיע אייקון שכנראה לא אמור להופיע שם של אל-אקצא. לחיצה על הלינק אכן מובילה לדף הכנסת. באפליקציית המובייל באייפון לחיצה מובילה לרשימת העובדים בכנסת עם אותו אייקון בפינה למעלה. לחיצה עליו מגדילה אותו.
59b111703cf0c1431.jpg
59b11485661610841.jpg

סמל אישי של משתמש
משולש
קיבל תודה: 20 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משולש »

במחלקה הכירורגית בבית־החולים זיו בצפת שיפשפו אתמול עיניים, כאשר מולם ניצב צעיר בן 21 מהכפר ראמה בגליל שעמד לעבור ניתוח קל בידו וכשנשאל לשמו ענה: בנימין נתניהו, וליתר ביטחון הציג בפני הצוות תעודת זהות

נתניהו, ששם משפחתו נקולא, סיפר כי החברים והמשפחה קוראים לו "ביבי", והוסיף: "השם הזה עושה לי קצת בלגן. אף אחד לא מאמין לשם שלי, כולם אומרים לי 'אתה צוחק עלינו'. מבקשים לראות תעודת זהות. סבא שלי איש ליכוד, אבא שלי איש ליכוד, וגם אני מצביע ליכוד", סיפר נתניהו, המתקשה לשאת את שמו של ראש הממשלה בעיקר כשהוא מסתובב בקרב בני מיעוטים.

"כילד הציקו לי בגלל השם, וזה לא מפסיק עד היום. אני נהג משאית ומוביל חומרי ניקיון, בעיקר באזור המשולש, ושם בכלל קוראים לי 'בוגד'. עד שיום אחד נמאס לי וחשבתי להחליף את השם, ממש כעסתי. שאלתי את אבא שלי 'למה עשית לי את זה? למה נתת לי את השם הזה?' ואבא תמיד אמר: "זה שם טוב. אנחנו ליכודניקים".

ווחיד האב חד־משמעי: "אני בן 53, שירתתי בלבנון כלוחם שריון, ואנחנו הכי ישראלים שיש. ספגתי מספיק בגלל השם של הבן שלי, גם מצד המוסלמים וגם מצד בני עדתי, הנוצרים, אבל אני לא אחליף את שמו של הבן שלי בשום

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן

משבר פוליטי מוזר מאיים על יציבות ממשלת אוסטרליה ומייצר משבר מדיני עם ניו זילנד

תמצית (נכתב ע״י Alon Navon): משבר פוליטי מוזר מאיים על יציבות ממשלת אוסטרליה, ומייצר משבר מדיני נדיר בינה לבין שכנתה הקרובה ניו זילנד.
*
באוסטרליה, בדומה לישראל, אוסרת החוקה על חברי פרלמנט להחזיק באזרחות כפולה. במשך שנים היה זה סעיף עלום וכמעט נשכח בחוקה, אלא שבחודש יוני נזכר בו עורך דין פרטי שהחליט מיוזמתו לפנות למשרד הפנים הניו זילנדי בבקשה לברר האם שני סנאטורים ילידי ניו זילנד אכן ויתרו בפועל על אזרחותם. התברר שאחד מהם עודנו אזרח ניו זילנד ואינו כשיר לכהן. בתוך כמה ימים חשפה סנאטורית נוספת, שהיגרה מקנדה כתינוקת, שגם לה אזרחות כפולה.
בשלב זה נפרץ הסכר, ועיתונאים החלו לחקור את אזרחותם של חברי פרלמנט רבים ממוצא זר, וגרמו לפסילתם של עוד ועוד מחוקקים. השר למשאבי טבע אף נאלץ להתפטר לאחר שנחשף שאמו השיגה עבורו אזרחות איטלקית בלא ידיעתו.
השיא הגיע כתוצאה מפנייה של עוזר פרלמנטרי ממפלגת הלייבור האוסטרלית לחבר פרלמנט מהלייבור הניו זילנדי בבקשה שיעלה שאילתא בקשר למעמדם של ילדים שנולדו להורים ניו זילנדים שהיגרו למדינות אחרות. לשאילתא הייתה מטרה ברורה - ובתוך שעות כינס סגן ראש ממשלת אוסטרליה ברנבי ג'ויס מסיבת עיתונאים והתוודה שיש לו אזרחות ניו זילנדית, כתוצאה מכך שאביו נולד שם לפני שהיגר לאוסטרליה ב-1947! אלא שלאור הרוב המינימלי של הממשלה, התפטרות או פסילה של ג'ויס משמעה נפילת הממשלה. בתגובה לאירועים האשימה שרת החוץ האוסטרלית את הלייבור האוסטרלי והניו זילנדי בקונספירציה משותפת, וזאת רק חודש לפני הבחירות בניו זילנד בהן מובילה הלייבור בסקרים.
בנוסף למשבר הדיפלומטי הנדיר בין החברות הקרובות, הפסילה האפשרית של חברי הפרלמנט מציפה בעיות נוספות - מה בדבר הצבעות צמודות שהוכרעו בקולותיהם? בינתיים הפרלמנט משותק, שכן החברים שכשירותם בספק לא משתתפים בהצבעות עד הבהרת מעמדם, וכל הסוגייה ממתינה לבית המשפט העליון, שייאלץ להכריע גם במחיר מיטוט ממשלתו של טורנבול.
כללי האזרחות הנוקשים של אוסטרליה נכתבו בסוף המאה ה-19, וסעיף האזרחות הכפולה נתפש תמיד כאנכרוניזם לא מזיק. עתה כשהוא גורם לשיתוק הפרלמנט, משבר דיפלומטי עם ניו זילנד ומאיים למוטט את הממשלה, האנכרוניזם נראה מזיק למדי.
*
הערה: בתקופה האחרונה אנחנו מפרסמים פחות בעברית לאור מכירת המטבע הקרבה ובאה (פרטים בקישור בתגובות). מצפים לחזור לפעילות מלאה ואף מעבר לכך בעוד מספר שבועות.
המכירה המוקדמת של המטבע בעיצומה! מי שמעוניין לקנות SnipCoin מוזמן לפנות אלינו בהודעה פרטית.

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א
נתן תודה: 82 פעמים
קיבל תודה: 50 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א »

יצחק הספרן כתב:משבר פוליטי מוזר מאיים על יציבות ממשלת אוסטרליה ומייצר משבר מדיני עם ניו זילנד

תמצית (נכתב ע״י Alon Navon): משבר פוליטי מוזר מאיים על יציבות ממשלת אוסטרליה, ומייצר משבר מדיני נדיר בינה לבין שכנתה הקרובה ניו זילנד.
*
באוסטרליה, בדומה לישראל, אוסרת החוקה על חברי פרלמנט להחזיק באזרחות כפולה. במשך שנים היה זה סעיף עלום וכמעט נשכח בחוקה, אלא שבחודש יוני נזכר בו עורך דין פרטי שהחליט מיוזמתו לפנות למשרד הפנים הניו זילנדי בבקשה לברר האם שני סנאטורים ילידי ניו זילנד אכן ויתרו בפועל על אזרחותם. התברר שאחד מהם עודנו אזרח ניו זילנד ואינו כשיר לכהן. בתוך כמה ימים חשפה סנאטורית נוספת, שהיגרה מקנדה כתינוקת, שגם לה אזרחות כפולה.
בשלב זה נפרץ הסכר, ועיתונאים החלו לחקור את אזרחותם של חברי פרלמנט רבים ממוצא זר, וגרמו לפסילתם של עוד ועוד מחוקקים. השר למשאבי טבע אף נאלץ להתפטר לאחר שנחשף שאמו השיגה עבורו אזרחות איטלקית בלא ידיעתו.
השיא הגיע כתוצאה מפנייה של עוזר פרלמנטרי ממפלגת הלייבור האוסטרלית לחבר פרלמנט מהלייבור הניו זילנדי בבקשה שיעלה שאילתא בקשר למעמדם של ילדים שנולדו להורים ניו זילנדים שהיגרו למדינות אחרות. לשאילתא הייתה מטרה ברורה - ובתוך שעות כינס סגן ראש ממשלת אוסטרליה ברנבי ג'ויס מסיבת עיתונאים והתוודה שיש לו אזרחות ניו זילנדית, כתוצאה מכך שאביו נולד שם לפני שהיגר לאוסטרליה ב-1947! אלא שלאור הרוב המינימלי של הממשלה, התפטרות או פסילה של ג'ויס משמעה נפילת הממשלה. בתגובה לאירועים האשימה שרת החוץ האוסטרלית את הלייבור האוסטרלי והניו זילנדי בקונספירציה משותפת, וזאת רק חודש לפני הבחירות בניו זילנד בהן מובילה הלייבור בסקרים.
בנוסף למשבר הדיפלומטי הנדיר בין החברות הקרובות, הפסילה האפשרית של חברי הפרלמנט מציפה בעיות נוספות - מה בדבר הצבעות צמודות שהוכרעו בקולותיהם? בינתיים הפרלמנט משותק, שכן החברים שכשירותם בספק לא משתתפים בהצבעות עד הבהרת מעמדם, וכל הסוגייה ממתינה לבית המשפט העליון, שייאלץ להכריע גם במחיר מיטוט ממשלתו של טורנבול.
כללי האזרחות הנוקשים של אוסטרליה נכתבו בסוף המאה ה-19, וסעיף האזרחות הכפולה נתפש תמיד כאנכרוניזם לא מזיק. עתה כשהוא גורם לשיתוק הפרלמנט, משבר דיפלומטי עם ניו זילנד ומאיים למוטט את הממשלה, האנכרוניזם נראה מזיק למדי.
*

הערה: בתקופה האחרונה אנחנו מפרסמים פחות בעברית לאור מכירת המטבע הקרבה ובאה (פרטים בקישור בתגובות). מצפים לחזור לפעילות מלאה ואף מעבר לכך בעוד מספר שבועות.
המכירה המוקדמת של המטבע בעיצומה! מי שמעוניין לקנות SnipCoin מוזמן לפנות אלינו בהודעה פרטית.
מה זה??
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

סמל אישי של משתמש
חזן
קיבל תודה: 3 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חזן »

מאנקי.jpg
[/size]

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן

בג''צ דחה עתירה לחלוקת אחריות על מסרים דתיים

בג"ץ דחה עתירה של אדם שביקש כי ידון במסרים שיש לו מבורא עולם כדי לחלוק את האחריות הכבדה שעל כתפיו.
בג"ץ: אין עילה להתערבות שיפוטית.
2017912_16134116459_jpg.jpg

סמל אישי של משתמש
יהודה חסיד

נושא שלא נקרא על ידי יהודה חסיד »

להבדיל אלף אלפי ורבוא רבבן הבדלות
הרה"ק מבארדיטשוב כן התיישב לכזה דין תורה.......................
אימתי קאתי מר, לכשיפוצו מעינותיך חוצה

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן

עוד דוגמה להזיות של כיבוד האחר והשונה פרי הזיית ה"שוויון"

בריטניה: מורים 'מפחדים' ללמד על פיגועי ספטמבר 11 מחשש לפגיעה ברגשות מוסלמים

דיווחים על חששות של מורים ללמד על הפיגועים ב-11 ספטמבר 2001 בארה"ב, התקבלו מבתי ספר ברחבי הממלכה המאוחדת. הדיווחים התקבלו לקראת יום השנה ה-16 לפיגועים הנוראיים בהם נרצחו כשלושת אלפים בני אדם, בהם לא פחות מ-67 אזרחים בריטים.
אחדים מהם ציינו שהם חוששים שלימוד הנושא יתקבל כפגיעה בתלמידים מוסלמים. אחרים ציינו שהם חוששים מתגובה חריפה של הורים מוסלמים.
מורים מסוימים - במיוחד בבתי ספר בהם יש מספר תלמידים מוסלמים גבוה - אף מתחמקים מלהעלות בכיתה את הנושא אותו הם רואים כ"שנוי במחלוקת", נאמר.
סמנכ"ל באחד האיגודים של בתי הספר בממלכה, שאף שימש כיועץ למשרד החינוך הבריטי בנוגע למאבק בקיצוניות במוסדות חינוך, הודה שיש חשש כזה אצל מורים, אך הוא סבור שאין לחשש הזה שום בסיס. " מבוסס על סטריאוטיפים של קהילה בניגוד למציאות. מדובר בהנחה שגויה", אמר.
בכיר אחר במערכת החינוך, שעומד בראש איגוד שמספק חומרי לימוד ל-55 בתי ספר בממלכה, אמר שיש מורים שמרגישים "חוסר נוחות" להנציח את זיכרון הפיגועים. "מורים חוששים שהם יואשמו על ידי תלמידיהם ב"איסלמופוביה" אם ינסו ללמד את הנושא", הוא אמר. "יש ילדים שאומרים למוריהם "אתה תוקף מוסלמים, אתה תוקף את הדת שלנו", ודברים מן הסוג הזה", הוא הוסיף.
שר החינוך הבריטי התייחס אף הוא לנושא ובין היתר אמר ש"אני יכול להבין למה זה לא קל, אך אנו צריכים ללכת על זה".
מייסד הארגון "מאז 9/11" בהתייחסו לדיווחים אמר ש"מספר מועט של מורים, במיוחד בערים הגדולות חוששים שנושא ספטמבר 11 הוא "שנוי במחלוקת", אך הרוב המכריע של המורים בבתי הספר העל-יסודיים מעוניינים ללמד את זה לתלמידיהם".
בכיר אחר במערכת החינוך אמר ש"אינו מאמין שמורים "רגישים" ללימוד הנושא", ולדעתו סביר יותר שהם רוצים להיות זהירים כי הם חוששים מ"הגזמות יתר" של טרור.

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א
נתן תודה: 82 פעמים
קיבל תודה: 50 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א »

נתפס אדם כשבתא המטען של רכבו נתפסו ב2 שקיות אשפה
26 מיליון יורו במזומן!!
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן

מרן ראש הממשלה שליט''א כתב:נתפס אדם כשבתא המטען של רכבו נתפסו ב2 שקיות אשפה
26 מיליון יורו במזומן!!
חשד: ישראלי ניסה להבריח לאוסטריה 26 מיליון אירו

האיש, בן 47, נעצר במעבר הגבול בין הונגריה לאוסטריה בחשד שניסה להבריח בתא המטען שלו 26 מיליון אירו בשטרות דחוסים בשני שקי אשפה שחורים. הוא סירב להצהיר מה מקור הכסף ונשלח למעצר.

26 מיליון אירו במזומן בשני שקי אשפה שחורים.זה מה שאיתרו לפני כמה ימים שני שוטרים אוסטרים, בבדיקה שגרתית של תא מטען ברכב, שבו נהג ישראלי, בן 47, שעבר את הגבול מהונגריה לאוסטריה.

האיש נעצר לבדיקה שגרתית ליד העיירה ניקלסדורף והתבקש להציג את המסמכים שלו ולפתוח את תא המטען שלו. בבדיקה מצאו השוטרים שני שקי זבל שחורים שבתוכם סכום כסף גדול מאוד במזומן, כולו בשטרות של 500 אירו, ובסך הכל 26 מיליון אירו שהם כ-110 מיליון שקל.

הנהג הועבר לחקירת משטרה אך סירב לגלות מה מקור הכסף, וטען שלא עשה שום דבר לא חוקי. עורך דינו אמר שאי אפשר להחזיק את הלקוח שלו במעצר יותר מ-24 שעות והכסף יוחזק בידי המשטרה עד אשר הרשויות יחליטו על גובה הקנס שיוטל עליו, מאחר שלא הצהיר על סכום הכסף שהכניס לתוך אוסטריה.

באיחוד האירופי הסכום המקסימלי שלא צריך להצהיר עליו, כזה שניתן לקחת בטיסה או בחציית גבול עומד על 10,000 אירו או 10,986 דולר אמריקני.

לא ברור אם הרשויות יחליטו להסתפק בקנס או להגיש נגד האיש כתב אישום על הברחת כסף. ממשרד החוץ נמסר כי "הקונסול בווינה ראה דיווח על המקרה בתקשורת האוסטרית, אך עד כה לא התקבלה בשגרירות הודעה רשמית מהרשויות והנושא נמצא בבדיקה של הקונסול".

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן

נדיר: ג׳ירף לבן נצפה ותועד בשמורה בקניה, אפריקה (תמונות וידאו בפנים)

נדיר: ג׳ירף לבן נצפה ותועד בשמורה במחוז גריסה בקניה, אפריקה
השם הלועזי של של הג׳ירף הייחודי הוא ״camelopardalis" המורכב משני שמות - camel ו-leopard במקור נחשב הכלאה בין שני המינים עם הזמן נודע שזה לא נכון.
59ba249915bc1a1f1.jpg
59ba248b152cd7ad1.jpg

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן

נזק מוחי וקירות בלתי נראים: תעלומת ''המתקפה האקוסטית'' בקובה מסתבכת

פרטים חדשים לגבי "המתקפה האקוסטית" על דיפלומטים אמריקניים בקובה הגיעו לידי סוכנות הידיעות AP, מהם ניתן להבין מדוע התעלומה עוד לא הגיעה לפתרון.
בחודש שעבר החזירה ארצות הברית חלק מהדיפלומטים בהוואנה בטענה שנפגעו מנשק כלשהו שגרם להם לאיבוד שמיעה. כעת נודע כי 21 הדיפלומטים סובלים מסימפטומים רבים ומגוונים. כמו כן התגלה כי גם דיפלומטים מקנדה נפגעו, מדינה שהחזיקה יחסים חמים עם קובה במשך שנים.

בתחילה סברו שהקובנים תקפו בעזרת נשק אקוסטי, אולם הסימפטומים הנוספים שהתגלו לא מתאימים לנשק כזה. מה שהותיר את ה-FBI, משרד החוץ האמריקני וסוכנויות הביון של ארה"ב מבולבלים. גם המניע לפגיעה לא ברור לחלוטין בשל העובדה ש-10 בתי דיפלומטיים קנדיים נפגעו גם הם.

חוקי האקוסטיקה מחייבים שתקיפה ע"י שידור קולי תיעשה בעזרת מתקן גדול שקשה יהיה להסתיר, עודה שלא מסתדרת עם הממצאים בשטח. כמו כן שום מתקן כזה לא יכול להסביר את מרחב התופעות הפיזיולוגיות שנחוו.

עוד התגלה כי חלק מהמקרים היו מוגבלים לחדרים מסוימים ואפילו לחלקים בתוך החדר. במקרה אחד, אמריקני קפץ ממיטתו בחדר מלון בהוואנה בגלל רעש צורמני. הרעש נעלם כשהוא זז כמה מטרים וחזר כשהוא שב למיטה. זמן קצר לאחר מכן החלו להופיע לו גם בעיות שמיעה ודיבור.

גורמים רשמיים תיארו את הפגיעה בשגרירות כ"הליכה דרך קירות בלתי נראים שחוצים את החדר". הם דיברו באנונימיות משום שחקירת המקרה עדיין מתנהלת. פרטי המקרים שונים מאחד לשני. בחלק מהמקרים הקורבנות הרגישו בזמן אמת את המתקפה - הרגישו רעידות ושמעו קולות כמו צלצול רועש או צרצור בתדר גבוה בדומה לצרצר או ציקדה. אחרים לא הרגישו כלום ורק לאחר מכן גילו את הפגיעה.

חלק מהנפגעים סובלים מזעזוע מוח או נזק מוחי קל, אחרים סובלים מנזק קבוע לשמיעה. סימפטומים נוספים שהתגלו הם: התנפחות במוח, סחרחורות, בחילות, כאבי ראש, בעיות איזון וצפצופים באוזן, בכל מקרה מדובר בנזק גדול יותר ממה ששיערו בהתחלה. חלק מהקורבנות דיווחו גם על בעיות ריכוז ועל קושי לשלוף מילים.

"העבודות לא מתיישבות עם חוקי הפיזיקה", אמרו גורמים גורמים רשמיים, "אין לזה הסבר הגיוני, זה פשוט תעלומה".

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן

העו"ד מבקש מהשופט דחייה בדיון בגלל פדיון הבן וזה מה שעונה לו השופט יצחק כהן.
IMG-20170914-WA0078.png

סמל אישי של משתמש
אבן הפינה
נתן תודה: 27 פעמים
קיבל תודה: 59 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אבן הפינה »

תמונה חתוכה
תביא את המלל בשלימתו
תודה
הייתה לראש פינה

סמל אישי של משתמש
מתכנת web