הנזק בשתיית כוס קולה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
אין שם

הנזק בשתיית כוס קולה

נושא שלא נקרא על ידי אין שם » 09 מרץ 2014, 12:26

כולם כבר יודעים - אם אתם רוצים להיות בריאים, אל תשתו קולה!

צריכת משקאות קלים רעה מסיבות כל כך רבות, עד כי אפילו המדע כבר לא יכול למנות את כל ההשלכות. הקולה הינה אחת המשקאות הנקנים ביותר בעולם. באותה מידה, היא גם המשקה המזיק ביותר עבורנו. יש בה מספיק חומרים כדי להרוס אורגניזם אנושי ביתר קלות.

הבעיה העיקרית המצויה במשקה הזה, הינה רמת הסוכר. אלה מסוג העובדות שתאגידי המזון המעובד לא רוצים שתדעו, כמוהם גם מגדלי הסוכר בעולם. הם נמנעים מלספר לכם את האמת ומסיבה זו נוצר מייל זה...

כשאתם שותים קולה, כדאי שתדעו מה קורה בגופכם -
להלן פירוט התהליכים המתרחשים בגופכם במשך שעה לאחר שתיית המשקה:

ב10 הדקות הראשונות, עשרה כפיות סוכר נכנסות לתוך מערכת הגוף שלכם. זו כמות אדירה, כ-100% מצריכת הסוכר היומית המומלצת. וודאי תשאלו את עצמכם- אז למה זה לא מתוק לי כל כך? התשובה אינה נעימה בעליל. הסיבה לכך טמונה בהימצאות החומצה הזרחתית שבקולה. כן , כן, קראתם נכון, חומצה זרחתית (מרכיב שפעיל גם בחומרי ניקוי). החומצה הזרחתית בעצם "חותכת" את הטעם המתוק של הסוכר ומעניק לקולה את טעמה המוכר.

לאחר 20 דקות מזמן השתייה, רמת הסוכר שלכם בדם קופצת באופן משמעותי, מה שגורם להפרשה של כמות גדולה של אינסולין. הכבד מגיב במקביל והופך את חלקיקי הסוכר לשומן. בדיוק כמו שאתם אוהבים!

לאחר 40 דקות מזמן השתייה, ספיגת הקפאין הסתיימה. האישונים שלך מתרחבים, לחץ הדם עולה, כתגובה לפעילות הכבד שעבד קשה מאוד בגלל הימצאות הסוכר שבמשקה. בזמן זה קולטי האנדוזין שבמוח נחסמים ומשגרים תחושה של נמנום...

45 דקות אחרי הגוף שלכם מייצר כמויות גדולות של דופמין, דבר שמענג את מרכז המוח שלכם. פיזית זו אותה ההשפעה שיש לסם ההרואין, אם ברמה נמוכה יותר.

שעה לאחר ששתית את הקולה החומצה הזרחתית נקשרת עם הסידן, המגנזיום והאבץ במעי התחתון. המינונים הגבוהים של הסוכר מגדילים את הפרשת הסידן בשתן, דבר שמסביר את הפגיעה בעצמות בכלל ובשיניים בפרט. אז המאפיין המשתן של הקופאין מצטרף לחגיגה, תחושו צורך להטיל את מימכם יתר על המידה. כמו להבה ענקית שדלקה ולפתע פתאום כבתה, גם רמת הסוכר צונחת בדם. בשלב זה תחושו עצבניים או איטיים יותר.

אז הנה - זו האמת. כל כך הרבה הרס בכוס אחת קטנה. תארו לכם שאתם צורכים את המשקה הזה מידי יום, כל היום.

קחו עכשיו דקה לחשוב באמת - האם אתם מוכנים לסכן את בריאותכם עבור כוס משקה של קולה צוננת?
כשאדם יודע שכל מארעותיו הם לטובתו, זאת הבחינה היא מעין עולם הבא. (ר' נחמן מברסלב)

סמל אישי של משתמש
שועל ערמומי

Re: הנזק בשתיית כוס קולה

נושא שלא נקרא על ידי שועל ערמומי » 09 מרץ 2014, 16:48

הקולה היא הטעם בחיינו. איך תראה סעודת השבת ללא המשקה המקפץ? שלא לדבר על פיצה ושאר מרעין.

בל נשכח שישנם תחליפים מצויינים שאינם מכילים סוכר וטעמם לא נופל בהרבה מהמשקה המקורי. הבריא שביניהם הוא הקולה דיאט של RC, שמכיל את ממתיק הסוכורלוז (ספלנדה), שאין שום חשש בריאותי בצריכתו.

סמל אישי של משתמש
חד גדיא

נושא שלא נקרא על ידי חד גדיא » 09 מרץ 2014, 17:36

שועל ערמומי כתב:הקולה היא הטעם בחיינו. איך תראה סעודת השבת ללא המשקה המקפץ? שלא לדבר על פיצה ושאר מרעין.

בל נשכח שישנם תחליפים מצויינים שאינם מכילים סוכר וטעמם לא נופל בהרבה מהמשקה המקורי. הבריא שביניהם הוא הקולה דיאט של RC, שמכיל את ממתיק הסוכורלוז (ספלנדה), שאין שום חשש בריאותי בצריכתו.
לידיעתך-
שאלתי לתזונאי מה עדיף לשתות קולה רגיל או קולה דיאט? הוא ענה לי - מה עדיף לשתות אקנומיקה או מסיר שומנים?< :?
בכל אופן יותר משנה שלא נכנסתי לפה שלי קולה. תאמינו לי שזה לא קל לעמוד בזה!!
קבר המזיק את הרבים, מפנין אותו. (רמב"ם טומאת מת פ"ח ה"ה)

סמל אישי של משתמש
משולש
קיבל תודה: 4 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 09 מרץ 2014, 18:14

אגב, מי שחייו יקרים לו, והלבלב שלו חשוב לו, שיתחיל להתרגל לאט לאט להוציא את הסוכר מהאוכל והשתיה. כל התקדמות שווה משהו.
למשל למלא את כוס המיץ בחצי והחצי השני מים.
אני לא שותה ב"ה מיץ בכלל, לא בשבת ולא בחול, פשוט כי אני לא מכניס לבית.
בקידושים וכו' אני נמצא בניסיון ולפעמים נופל. (ב"ה אני גם משתדל מאוד לא לאכול בקידושים, יש בעיה שצריך לאכול את הסעודה של שבת לתיאבון).

סמל אישי של משתמש
שועל ערמומי

נושא שלא נקרא על ידי שועל ערמומי » 09 מרץ 2014, 18:52

משולש כתב:אגב, מי שחייו יקרים לו, והלבלב שלו חשוב לו, שיתחיל להתרגל לאט לאט להוציא את הסוכר מהאוכל והשתיה. כל התקדמות שווה משהו.
בקידושים וכו' אני נמצא בניסיון ולפעמים נופל. (ב"ה אני גם משתדל מאוד לא לאכול בקידושים, יש בעיה שצריך לאכול את הסעודה של שבת לתיאבון).
זה נכון רק לגילאים מבוגרים יותר. בגיל צעיר צריכה לא מספקת של סוכר דווקא גורמת להיחלשות האינסולין (נוגד הסוכר) בגלל חוסר פעילות.
דווקא המלח הוא חומר שהגוף לא צריך אותו כלל, והוא מאוד מזיק ללחץ דם וללב ולהרבה מערכות בגוף.

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן

נושא שלא נקרא על ידי יצחק הספרן » 09 מרץ 2014, 19:26

משום מה שמת דגש על הסוכר ופחות על החומצה זרחתית שמשום מה (למיטב ידיעתי כל) פועלי קוקה קולה יש להם ברזים לשתיה חופשית ובםשותים מיתר המשקאות שגם בהם יש סוכר ובקולה לא נוגעים.!

ומגאזין פופולאר סיינס (מדע פופולארי מגזין מדעי אמריקאי שקיים למעלה ממאה שנה) (מגדיר לפני כמה שנים) בניסוי שהוא מציע לעשות עם חומצה זרחתית הוא מגדיר הרבה סייגים ומגדיר אותו כחומר המסוכן ביותר.!!!

והנה כתבה בYNET
בית ספר פונה לאחר שבקבוק עם חומצה התנפץ במעבדה
פורסם: 04/11/2013 15:20
בקבוק עם חומצה זרחתית התנפץ במעבדה בבית ספר בקריית גת. צוותים מתחנת הכיבוי העירונית פועלים במקום ומבודדים את הנוזל. התלמידים פונו מחוץ לבית הספר, איש לא נפגע.

דוגמה לשימושים נוספים לקולה
1. במדינות רבות בארה"ב סיירת הכבישים מחזיקה שני גלונים של קולה במשאית כדי לשטוף את הכביש מסימני דם אחרי תאונות דרכים (לא עלינו).
2. ניתן לשים סטייק גדול בתוך קערית עם קולה והסטייק יעלם תוך יומיים.

3. כדי לנקות שירותים: שפכו פחית קולה לתוך השירותים ותנו לו לעמוד שעה אחת. אחרי שעה הורידו את המים. החומצה בקולה מסירה את כל הכתמים מהשירותים.

4. כדי לנקות חלודה מבטריה של מכונית: שפכו פחית קולה על הטרמינלים של הבטריות כדי להמיס את כל החלודה.

5. כדי לשחרר מנעול חלוד: ניגוב המנעול במטלית ספוגה בקולה ישחרר את החלודה.

6. כדי להסיר שמן (וגריז) מבגדים: רוקנו פחית של קולה לתוך ערימת בגדים מוכתמים בשמן, הכניסו למכונת כביסה וכבסו כרגיל. הקולה תעזור לשחרר את השמן.

7. ניקוי כתמים מבדים ואריגים: שפשפו קולה על הכתם והכניסו למכונת הכביסה.

8. הסרת חלודה: טבלו מטלית גסה בקולה ושפשפו על החלודה, לאחר מכן תוכלו לצבוע את המתכת ללא חשש.

9. ניקוי כתמי שמן מהחנייה: פשוט לשפוך קולה, לחכות רבע שעה ולשטוף.

10. שחרור בורג חלוד: למרוח מעט קולה, והבורג ישתחרר בשניות.

11. הדברת חשופיות וחלזונות: אם בקיץ אתם סובלים מחשופיות בגינה, הניחו קערה עם קולה. הריח המתוק ימשוך אותן אך החומציות תהרוג אותן.

12. ניקוי סירים שנשרפו: השרו את הסיר בקולה במשך לילה והכתמים ייעלמו.

13. הקלה על עקיצת מדוזה: יש הממליצים להקל על עקיצת מדוזה בעזרת .... קולה תעשה את העבודה בדיוק באותו אופן.

14. ניקוי מטבעות מלוכלכים: השרו מטבעות בקולה וקבלו מטבעות נקיים ומבריקים.

15. תלתלו את השיער: השרו את השיער למשך כמה דקות ושטפו, התוצאה תהיה שיער מתולתל קלות.

16. הוסיפו לקומפוסט: החומציות והסוכרים יעשו לקומפוסט שלכם טוב. מעכשיו שאריות הקולה לקומפוסט!

17. הסירו מסטיק מהשיער: תאונת מסטיק? השרו אותו בקולה למשך מספר דקות, והמסטיק יירד מיד.

18. טיפול בעור יבש: ערבבו קולה עם קרם לחות ומרחו, התוצאה? עור חלק כמשי. (לדעתי החומצה עושה פילינג קל לעור י.ה.)

19. הרחקת דבורים: מעט קולה בקערה תמשוך דבורים וצרעות. כשאתם עושים פיקניק, הניחו קערת קולה הרחק מהאוכל שלכם, הדבורים יימשכו לקולה, ואתם תהנו מהפיקניק בחיק הטבע.

20. הסרת צבע לשיער: נמאס מהצבע לשיער? חפפו את השיער עם דיאט קולה והצבע ידהה.

21. הברקת חלונות: השתמשו במטלית עם מעט קולה והחלונות ינצנצו!

22. מנסיוני האישי הוא פותח סתימות מעולה פתחתי סתימה בכיור חברי שאינסטלטור נכשל.
כששפכתי 2 בקבוקי קולה בלילה ופתיחת הברז רק בבוקר ואז הצינור יצא מצוחצח (י.ה.)

#its me

נושא שלא נקרא על ידי #its me » 09 מרץ 2014, 23:36

חד גדיא כתב:
שועל ערמומי כתב:הקולה היא הטעם בחיינו. איך תראה סעודת השבת ללא המשקה המקפץ? שלא לדבר על פיצה ושאר מרעין.

לידיעתך-
שאלתי לתזונאי מה עדיף לשתות קולה רגיל או קולה דיאט? הוא ענה לי - מה עדיף לשתות אקנומיקה או מסיר שומנים?< :?
בכל אופן יותר משנה שלא נכנסתי לפה שלי קולה. תאמינו לי שזה לא קל לעמוד בזה!!
ההתחייבות היחידה של ה'דיאט' זה שהוא לא משמין, כלומר, הערך הקלורי של המשקה שואף ל-0. אבל עדיין כל הרעלים שיש בקולה הרגילה יש גם בדיאט אין שום הבדל מהבחינה הזאת.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 10 מרץ 2014, 14:56

שועל ערמומי כתב:
משולש כתב:אגב, מי שחייו יקרים לו, והלבלב שלו חשוב לו, שיתחיל להתרגל לאט לאט להוציא את הסוכר מהאוכל והשתיה. כל התקדמות שווה משהו.
זה נכון רק לגילאים מבוגרים יותר. בגיל צעיר צריכה לא מספקת של סוכר דווקא גורמת להיחלשות האינסולין (נוגד הסוכר) בגלל חוסר פעילות.
דווקא המלח הוא חומר שהגוף לא צריך אותו כלל, והוא מאוד מזיק ללחץ דם וללב ולהרבה מערכות בגוף.
הסוכר הוא רעל, ואין הבדל בין גיל צעיר לגיל מבוגר.
הוא מאמץ מאוד את הלבלב, עד שבסופו של דבר הוא יוצא מכלל פעולה ח"ו, ואז מגיע הסוכרת, (גורם המוות השלישי בארץ, אחרי סרטן ולב).
הגוף מקבל מכל המזונות הרבה סוכרים, ובפרט מהפירות, ואין שום צורך לאכול עוד רעלים ולהרוס את הגוף בשביל להפעיל את האינסולין.
גם המלח הוא נצרך לגוף, אבל אין שום צורך לאכול מלח כי הוא נמצא כבר ברוב המזונות שאנחנו אוכלים. (פירות, ירקות, כל מוצרי החלב, וכמובן שהבשר המוכשר ע"י מלח הוא "פצצת מלח" כך שעוד לפני שהוספת גרגיר מלח לאוכל כבר עברת את הגבול הנצרך ומשם ואילך זה כבר מזיק).

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 10 מרץ 2014, 14:58

הקוקטייל המסרטן

בארצות הברית נאסרה מכירת משקאות קלים לילדי בתי הספר.

הוצאת המשקאות הקלים מתחומי בתי הספר התאפשרה בעיקר בעקבות גילוי הממצאים המצמררים על חומרים מסרטנים המצויים במשקאות הקלים. הראשונים שחשפו את העדות המרשיעה היו האמריקאים שביצעו בדיקות פרטיות במעבדה בניו יורק, ומצאו שרמת ה'בנזן' במספר משקאות קלים היתה חריגה בשיעור של פי שנים וחצי עד חמישה מהתקן שקבע ארגון הבריאות העולמי למי שתיה.

בעקבות זאת יזמו הבריטים והצרפתים בדיקות משלהם שהעלו ממצאים חמורים יותר: חריגה ברמת ה'בנזן' פי שמונה! באופן פרדוקסלי ההסבר לרמת החריגות נעוץ בכונה הטובה של היצרנים לשווק משקאות בעלי ערך בריאותי מוסף. הוספת החומרים הבריאים כמו ויטמין סי היא שיצרה חיבור בעייתי שהוביל להיווצרות החומרים המסוכנים. ההערכה היא שרמות הבנזן הגבוהות שהתגלו במאות סוגי משקאות קלים, ביניהם פנטה תפוזים, פפסי בטעם וניל ודיאט פפסי בטעם דובדבנים, נוצרה בשל השילוב הקטלני בין החומרים המשמרים נתרן או בנזואט סודיום לבין חומצה אסקורבית (ויטמין סי). לאחרונה הוגשה נגד יצרנית משקה הפנטה בישראל תביעה ייצוגית על 212 מליון שקל בשל המצאות החומרים הללו שהקומבינציה שלהם אינה ראויה לשתיית אדם. הטענה היא כי מדובר בהטעיית הצרכנים, שכן החריגה בכמות המותרת בסדר גודל של פי שמונה הינה בניגוד למוצהר על אריזת המשקה. (יתד נאמן י"ב אייר תשס"ו).

סמל אישי של משתמש
ביטחון
נתן תודה: 20 פעמים
קיבל תודה: 73 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 06 נובמבר 2019, 10:37

אשכול מדהים על קולה, אף פעם לא נס לחו
אלו שחיים על פי הספר, מתים מכל טעות דפוס. לחיים! :oops:

קא סלקא דעתך
נתן תודה: 6 פעמים
קיבל תודה: 12 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי קא סלקא דעתך » 06 נובמבר 2019, 13:50

אפשר לשתות סודה בחושך...

יעקב עקיבא
נתן תודה: 98 פעמים
קיבל תודה: 34 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יעקב עקיבא » 07 נובמבר 2019, 02:14

ביטחון כתב:
06 נובמבר 2019, 10:37
אשכול מדהים על קולה, אף פעם לא נס לחו
כבר יצא כל הגזים :)

אחד תם
נתן תודה: 13 פעמים
קיבל תודה: 1 פעם

נושא שלא נקרא על ידי אחד תם » 07 נובמבר 2019, 14:55

שימו לב
לפי החוק החדש חייב להיות כתוב על התווית של הבקבוק
במשבצת של הסימון התזונתי כמות של כפיות סוכר בפועל
תחשיבו בכל כוס כפול 2 (בכל כוס יש ממוצע של 180 cc)

קא סלקא דעתך

נושא שלא נקרא על ידי קא סלקא דעתך » 07 נובמבר 2019, 17:59

אחד תם כתב:
07 נובמבר 2019, 14:55
שימו לב
לפי החוק החדש חייב להיות כתוב על התווית של הבקבוק
במשבצת של הסימון התזונתי כמות של כפיות סוכר בפועל
תחשיבו בכל כוס כפול 2 (בכל כוס יש ממוצע של 180 cc)
שמעתי שכוס אחת קוקה קולה מכיל 7 כפיות סוכר !!

מעניין איך קוקה קולה תעקוף את החוק, הרי חוק כזה יפגע חזק בכוח הקנייה.

מזהב ומפז

נושא שלא נקרא על ידי מזהב ומפז » 08 נובמבר 2019, 11:54

כדאי לתת לילדים קולה כדי שהלבלב יתרגל לעבוד חזק!!!
ע"פ מחקר אמיתי

קא סלקא דעתך

נושא שלא נקרא על ידי קא סלקא דעתך » 08 נובמבר 2019, 12:50

וכן כדאי לתת לילדים קולה כדי לפרנס את רופאי השיניים,
אגב, בירכתי פעם קברן של חברא קדישא שלא יהיה לו פרנסה.
הוא התעצבן עלי ואמר : למה אתה מקלל אותי, תגיד שלא יהיה לי פרנסה מה"עסק הזה"..

שלח תגובה