למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
חיים שיש בהם
הודעות: 2323
הצטרף: 19 נובמבר 2012, 22:40
מיקום: עקבתא דמשיחא

למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי חיים שיש בהם » 03 מרץ 2014, 14:38

מאמר שכתב מר אבנר שאקי. הכינוי "הזוי" יהיה חסד לגיבוב השטויות הנ"ל, אבל די כדי שנבין עם מי אנו מתעסקים, ומדוע איננו רוצים שיג ושיח עם חבורת מהרסי הדת המתקראים "לאומיים".

מיליון חרדים חיללו אתמול את ה'

הפגנת "המיליון" הייתה נגד רצון ה'. הנחת החרדים שרצוי שכל אחד מישראל ימית עצמו באוהלה של תורה - מסולפת. הנחמה שאתמול חזינו בגסיסת היהדות החרדית ולכן היא הפגנת הכיליון.

ברוך ה' הטוב שזיכני לשמור ולעשות, הדבר הראשון שאני עושה בכל בוקר הוא לומר "מודה אני". האחרון- לקרוא קריאת שמע של המיטה. ביניהם, משתדל אני לקדש את שם ה' בעולם, ולקיים תורה ומצוות הלכה למעשה כפי שהורו לי רבותי, וכפי שאני מבין בעצמי על פי הכלים המקובלים שבהם התורה נלמדת ונדרשת.

עם זאת, לדעת רבותי, ואף לעניות דעתי, הפגנת "החרדים" אתמול בירושלים נגד חוק הגיוס החדש הייתה נגד רצון ה', קלקול מוסרי, מפגן של דעת שקרית וטעם רע, והפך התורה. לפחות, ברוך ה', ועל כך נחמתי, לעניות דעתי ההפגנה הייתה אתמול פרפורי גסיסתה האחרונים של היהדות החרדית הקלאסית, ולכן קראתיה בשם- הפגנת הכיליון.

הכוונה לכיליון הזרם בתורת ישראל שהיה מצוין, מתאים ונכון בגלותנו הארוכה והנוראה, אך הוא הרסני ומקולקל לארץ ישראל, לתחיית ישראל בארצו, ובמיוחד ל"תורת ארץ ישראל" שיש לנהוג לפיה כעת.

את הסיבות לטענות הנ"ל אמנה בעזרת ה' כעת, אך בתחילה חשוב לי במאוד מאוד להדגיש ולציין שאין בדברי ובליבי שנאה, ולו קטנה, לאף אדם מישראל, ואדרבה- אני אוהב כל אחד ואחד מישראל כנפשי ומאודי, וכל זה אינו מונע ממני לבקר ציבור כזה או אחר מקרב אחי, בכבוד, באהבה ובנועם. ועוד אציין, שאינני מדבר על החרדים כפרטים, אלא כציבור כללי עם ערכים ותפיסות עולם ידועות ומפורסמות.

א. רצון ה' הפשוט והבסיסי הוא, וכך עולה מכל שעל ופינה בתורה שבכתב ובתורה שבעל פה, שההדרכה הכללית לעם ישראל היא ש"יצא האדם לפועלו ולעבודתו עדי ערב" (תהילים, קד', כג'). הנה שתי טעימות מים הכתובים בנושא: אנשים אוהבים לזכור ולזעוק את סוף הפסוק בשמות פרק כ': "ויום השביעי שבת לה' אלוהיך", אך אותם אנשים אוהבים לשכוח ולהחריש את הפסוק עם הציווי החשוב שלפניו: "ששת ימים תעבוד ועשית כל מלאכתך".

ועוד דבר- ידועה המחלוקת בין ר' שמעון בר יוחאי שטען שצריך רק ללמוד תורה, לבין ר' ישמעאל שסבר שצריך לצאת לעבוד ובנוסף ללמוד תורה, ובסוף הוכח שרבים הלכו כר' שמעון ולא עלתה בידם, ורבים הלכו כר' ישמעאל ועלתה בידם, משמע שדרך זו היא המתאימה והנכונה בעולמנו.

מהדברים הנ"ל עולה, שנקודת ההנחה של החרדים, שרצוי שכל אחד מישראל ימית עצמו באוהלה של תורה היא שגויה ומסולפת, וממילא ההתנגדות לכך שמרבית הבחורים החרדים יתגייסו, גם היא כזו. לא מצינו בעם ישראל, לדורותיו אגב, מציאות כזו שבה אדם קם בבוקר ועד הלילה לומד תורה, חוץ ממעטים כמובן, קרי הרבנים בכל עיר וכרך, שאגב- בפועל גם הם היו עובדים במשרה מלאה, בבוקר שוחטים או מלים, בצהרים עונים לשאלותיהם של עמך בית ישראל, ובלילה מחתנים או מלמדים ומזכים את הרבים.

חובה לציין, שיש רק שני מקרים שבהם יצאו ישראל מן הכלל הגורף הטוב והקדוש הזה- ביהדות המזרח לאחר ובעקבות הקמתה הנוראה של התנועה הפוליטית ש"ס ב- 1982, וביהדות אשכנז כניסיון להתמודד עם תנועת ההשכלה בסוף המאה ה- 18. ומשום כך, כמובן שעליהם, ורק עליהם, הקושיה.

ב. התורה מלמדת אותנו, על ידי מאות פסוקים מובהקים, שללימוד התורה בפרט, ולקיום מצוותיה בכלל, מוכרח להיות בסיס מוסרי ראוי וצודק. התורה היא לא מתמטיקה או פיזיקה. פרופסור לכימיה יכול גם להיות אפילו רשע ושפל, וזה לא יפגע כהוא זה מגדלותו בידיעת הכימיה. גדול בתורה, ואפילו אדם המגדיר עצמו כשומר מצוות מן המניין, לא יכול להיות כזה, ואף לא קרוב לזה.

ועל מנת לסבר את האוזן: בשורש האמת, אין דבר כזה רב שמכה את אשתו, כי אז הוא לא רב, אלא יותר "חילוני" ו"כופר" בתורת ישראל מאדם שיאכל לחם בליל הסדר. אין מציאות כזאת של צדיק וגדול בתורה, או אפילו "שומר מצוות" רגיל, שגונב, משפיל או נואף. למי שמתקשה להבין, שינסה לחשוב על זה שברור גם לו, שלא יכול להיות רב וגדול בתורה שמעשן בשבת ואוכל חזיר ביום כיפור, כי אז, פשוט שהוא לא רב צדיק.

ואם כך, קל וחומר שאדם לא יכול להיקרא שומר תורה ומצוות אם עובר כדרך הרגל על עבירות שבין אדם לחברו, שהן החמורות יותר. התורה היא כמו בניין, וקומותיה הראשונות והבסיסיות הן המצוות שבין אדם לחברו, והמשניות הן המצוות שבין אדם למקום, ובלי הקומות הראשונות- כל בניין מתרסק.

משום כך, יש פגם גדול בלימוד התורה של החברה החרדית בכללותה, ועל כן קשה בכלל להעריך את טיבו ואיכותו, אם יש בכלל מאלה, מכיוון שהחברה החרדית נגועה בחוליים קשים ורבים, שמטילים בספק עצום את תרומת לימוד תורתם להצלחתו הכללית של עם ישראל, ולגרימת נחת רוח לבורא עולם.

זה מתחיל בסירובם השיטתי והמנומק כביכול, להתפלל לה' שיצליח את מדינת ישראל, מדינת היהודים היחידה, שהיא גם מדינתם שהם נשענים עליה ללא הרף, וחמור ונבזי מכך- על כך שישמור ויגן על חיילי צה"ל שמגנים עליהם בגופם! הנה עוד טענה שקרית- תמיד הם טוענים שהם ושאר עם ישראל שותפים- הם מגנים על עם ישראל על ידי לימוד התורה, והחיילים עושים את ההשתדלות הגשמית. אז איך, למען השם (תרתי משמע!), מעולם לא קם בקרב החרדים האשכנזיים אפילו רב אחד לפליטה, שאמר- חברים איבדנו את הכיוון, עלינו להכניס לסדרי תפילותינו את נוסח התפילה לשלום חיילי צה"ל? איך?

זה ממשיך בפגם החמור באהבת ישראל בקרבם שמתרחש על ידי האפליה הנוראה שהם מנהיגים בין מזרחיים לאשכנזים, ובהזנחתם הפושעת את עולם החומר, וחמור מכך- בשוכחם את מטרת האדם בעולמו, והיא לקדש שם שמיים, על ידי קידוש החומר הגשמי, ולבנות לה' יתברך דירה בתחתונים.

"לתקן עולם במלכות שדי", שהוא הציווי החשוב ביותר לעם ישראל, ומטרת חיינו, אי אפשר לעשות בכולל, אלא רק מחוצה לו. והקלקול המוסרי נמשך בזה בזלזול חמור בתלמידי חכמים עצומים שלא משתייכים הרמטית להשקפתם, ובאחוזים הגבוהים של תקיפות מיניות בקרבם, ובתחושת המיאוס והגועל שקיימת בקרב קהלים נרחבים בישראל כלפי תורת ישראל ו "שומריה" הנגרמת, בין היתר, ממעשיהם המתוארים לעיל, ו (לא) כלה בדברים רבים אחרים שאני לא מפרט מכיוון שאין להרבות בקטרוג על ישראל. אך יש חילול ה' גדול ונורא ממעשיהם הרעים שצוינו לעיל?

ג. מסופקני, אם ישב אדם כל חייו ויעסוק בתורה, וימצא בה מצווה חשובה ועילאית כהגנת ישראל מיד צר, על פי דעת והדרכת רוב חכמינו. לעניות דעתי במקום למחות על הגיוס, דעת תורת אמת נותנת, שכל אדם שהתורה חשובה ויקרה לו, צריך להתחנן לפני קונו כל חייו שיזכה אותו להתהדר במצווה נשגבה זו, ולו לרגעים מועטים בלבד.

ד. ראיתי אתמול בהפגנה, וגם לא מעט בחודשים האחרונים, את "גדולי החרדים" בוכים. לעניות דעתי, בכיים היה מר ואמיתי. אך לעניות דעתי לא על השתכחות התורה הם מקוננים, אלא על עצמם הם בוכים. על כוחם העצום שיעלם. על שלטונם האבסולוטי בצאן מרעיתם, שהולך להתמוגג בקרוב, גם כתוצאה מהחוק החדש.

ולכן זו הייתה הפגנת הכיליון, כי הסדר הישן בעולם החרדי קרוב להתמוטט, ושחר של יום חדש יפציע. כשרבבות חרדים יצאו לעבודה ופרנסה שפויה ואמיתית, ולשרת את עם ישראל בצבא, יחל בקרבם תהליך התפכחות, שבסופו יבינו שה' ציווה את האדם לפעול ולקדש את שמו בעולם הזה, לא לזנוח את החומר, להשקיע את מירב המאמצים במצוות של בין אדם לחברו, ושמצוות לימוד התורה לא אמורה להיות מרבית יומו של האיש הישראלי הממוצע, וגם שרק מה' יש לפחד, ולא מאף אחד אחר.

אגב, "גדולי החרדים" הם לא הראשונים שנלחמים בתופעה זו של פתיחות לעולם. קדמו להם פטרוני דת אחרים, שחששו מההשכלה והעבודה, ומעולם זה לא הצליח להם, וגם הפעם זה לא יצליח. ועוד- תמיד הוכח שדרך זו התבררה כנכונה וכמקדמת את העולם, ולבסוף אף כמקדשת שם שמיים ברבים.

ה. דמעותיהם של החרדים הן דמעות תנין. חוק הגיוס המוצע כעת הוא חלומם הרטוב. גם אם מיטב מוחותיהם (ויש לא מעט כאלה, ברוך ה') היו מנסים לנסח חוק אידיאלי עבורם, הם לא היו מצליחים להגות חוק שכל כך מקל עמם, ושיקבל הסכמה מנציגיהם של שאר הקהלים הישראליים בכנסת.

בחדרי חרדים הם מודים בזה, ואף מודים לאלוקים על זה, אך לא בחדרי חרדים. שם, וביתר במותיהם, מוצג החוק כאסון כל הדורות, וכגזירת מוות מוחלט לתורת ישראל. אך למעשה כל בר דעת מבין ויודע, שהרבה מים יכולים לעבור בנהר עד 2017 וגם כשתגיע השעה, הם יצליחו למלות את המכסות הנדרשות מהם ללא כל מאמץ, ושכבר היום הם קרובים למספרים הללו, ולכל השאר יהיה פטור גורף. גם עניין זה, השקר שהם מציגים כעת, הוא חילול ה' גדול מאין כמוהו.

ולסיום, ידוע הדרוש המפורסם, שבגימטריה, אחת מדרכי הסוד של התורה, "אלקים" = "הטבע", ומזה אנו למדים שהקב"ה למעשה מתגלה בעולמנו דרך הטבע. חדי העין ודאי הבחינו בכך שאתמול בבוקר השמיים עוד היו בהירים ונהירים, אך כשעה קלה לפני ההפגנה לפתע נתקדרו הם, נהיה אובך לא רגיל ומסך עבה וסמיך נמתח בין שמיים וארץ. כאילו השמש כבתה בצהריים. המחזה כולו נדמה עלי כאילו הקב"ה העמיד באותה שעה קיר אטום בינו לבין האדמה.

אינני נביא, ולא בן נביא, ובכל זאת ראיתי בכך את פשט הפסוקים הנפלאים מתחילת ישעיהו מתקיים ומתגלה דרך השחרת העבים, ודימיתי בנפשי את הקב"ה חוזר ואומרם אתמול לאותם "חרדים": "כי תבואו לראות פני, מי ביקש זאת מידכם רמוס חצרי? לא תוסיפו הביא מנחת שווא, קטורת תועבה היא לי. חודשיכם ומועדיכם שנאה נפשי, היו עליי לטורח. נלאיתי נשוא. ובפרשכם כפיכם, אעלים עיני מכם! גם כי תרבו תפילה- אינני שומע! רחצו, הזכו, הסירו רוע מעלליכם מנגד עיני. חדלו, הרע. למדו היטב, דרשו משפט". שנזכה, כולנו, לשוב בתשובה שלמה במהרה בימינו אמן.
חברים יקרים, עזרו לעמיתיי מנהלי הפורום היקרים לשמור על אופי הפורום מכל משמר!
בכבוד רב ובתקווה להבנה: חש"ב - מנהל פורום 'לדעת' לשעבר

סמל אישי של משתמש
פעם חשבתי
הודעות: 1824
הצטרף: 10 אפריל 2013, 18:47

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי פעם חשבתי » 03 מרץ 2014, 14:39

סתם אידיוט שכבר עבר זמנו.
מה אתה רוצה ממנו?
כבר הורידו עליו את המכסה מזמן
חברים יקרים, פרשתי מניהול הפורום,
עזרו למנהלים שיחיו לשמור על אופי הפורום מכל משמר!
אנא בטובכם, לרענן מדי פעם את קריאת כללי הפורום - ולהתבטא בויכוחים בכבוד ובהוגנות...

http://www.forum.ladaat.info/viewtopic.php?f=1&t=2305

חנון
הודעות: 1193
הצטרף: 06 נובמבר 2012, 21:55

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי חנון » 03 מרץ 2014, 15:45

הכותרת קצת מבלבלת זה לא מרתיח זה פשוט מצחיק ובעצם גם מעציב לראות עד היכן יכולה להגיע העקמומיות העקומה שבלב האדם
כשהיא לא נתונה למרות בלעדית של המנהיגים הרוחניים של הדור

סמל אישי של משתמש
ארץ ישראל
הודעות: 804
הצטרף: 30 אפריל 2013, 03:55

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי ארץ ישראל » 03 מרץ 2014, 16:03

אם תכתוש את האויל במכתש בתוך הריפות בעלי לא תסור מעליו אולתו
עובד כמו סוס = לא זז בלי מכות. מילון קורות חיים

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן
הודעות: 5694
הצטרף: 19 ינואר 2014, 09:54

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי יצחק הספרן » 03 מרץ 2014, 16:38

כל מאמר כזה מסביר גם לקשי הבנה את הבעיתיות החולנית עד כדי עבודה זרה את השתעבדות הסרוגים למולך ה"ציוני".!

סמל אישי של משתמש
פעם חשבתי
הודעות: 1824
הצטרף: 10 אפריל 2013, 18:47

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי פעם חשבתי » 03 מרץ 2014, 17:10

זה לא מסביר, בגלל שהם כבר החליפו אותו.
הם הרי זרקו אותו מהמפלגה - ואם יש לך טענות על אחד מאז אי פעם, זה לא רלוונטי להיום.
חברים יקרים, פרשתי מניהול הפורום,
עזרו למנהלים שיחיו לשמור על אופי הפורום מכל משמר!
אנא בטובכם, לרענן מדי פעם את קריאת כללי הפורום - ולהתבטא בויכוחים בכבוד ובהוגנות...

http://www.forum.ladaat.info/viewtopic.php?f=1&t=2305

סמל אישי של משתמש
חיים שיש בהם
הודעות: 2323
הצטרף: 19 נובמבר 2012, 22:40
מיקום: עקבתא דמשיחא

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי חיים שיש בהם » 03 מרץ 2014, 17:21

עוד מאמר, הפעם של מנכ"ל ארגון הרע-בנים מהרסי הדת "בית הלל".

חרדים, השתמטות מצה"ל - חילול השם

שירות בצבא הינו מצווה מן התורה, אשר אינה פחותה בדרגתה מלימוד התורה. השתתפות דתיים לאומיים בהפגנה, היא בגידה בערכינו. דעה

כקצין בדרגת רס"ן במיל', כמי ששירת שש שנים בצה"ל, התאמן, השתתף במבצעים מיוחדים ואיבד חברים שנפלו בקרב, הדבר בוער בקרבי ואיני יכול לשתוק.

מקוממת אותי הקריאה של חלק מראשי ישיבות ההסדר ורבני הציונות הדתית להשתתף בהפגנת החרדים בירושלים נגד השירות הצבאי. במשך 65 שנות קיומה של המדינה, הוכחנו שניתן לשלב את שירות העם והמדינה עם לימוד התורה. הציונות הדתית ידעה להוציא גדולי תורה לצד לוחמים ומגינים דגולים. אנו מחנכים את ילדינו על ברכי הרעיון של ספרא וסייפא, תורה ועבודה.

התורה יקרה לנו מפז. אנו אוהבי תורה ולומדי תורה, תומכים בעולם הישיבות ומחזקים את עולם התורה. בנינו ובנותינו ממלאים את ספסלי הישיבות, המכינות והמדרשות ברחבי הארץ. אלפי רבנים שהצמיחה הציונות הדתית לגווניה השונים, מרביצים תורה ומנהיגים קהילות מדן ועד אילת.

הכיצד יעלה על הדעת להשתתף בהפגנה שקוראת נגד שירות העם והמדינה? איך ניתן לבגוד בערכי היסוד עליהם התחנכנו? מהו המסר שאנו מעבירים לילדינו ותלמידנו?

עלינו להמשיך ולקרוא בתוקף את הקריאה של משה רבנו "האחיכם יבואו למלחמה ואתם תשבו פה?!". אנו נמצאים עדיין בזמן של מלחמת מצווה, מצב בו אין פטור לאיש, כלשון המשנה במסכת סוטה: "במלחמת מצווה הכל יוצאין [למלחמה], אפילו חתן מחדרו וכלה מחופתה". שירות בצבא הינו מצווה מן התורה, אשר אינה פחותה בדרגתה מלימוד התורה!

עלינו להתנגד בכל תוקף למגמה זו של רבנים ומנהיגים מתוכנו אשר מסכימים לקפל את הדגל וקוראים להשתתף בהפגנה היום. שומה עלינו להעביר מסר חד לילדינו ולמכרינו שזו לא דרכה של תורה. אי השתתפות בהפגנה אינה בבחינת ביטולה של תורה אלא קיומה!

השתמטות משירות צבאי של ציבור שלם אשר נושא את דגל התורה הינה בגדר חילול השם, כפי שכותב הרמב"ם בהלכות יסודי התורה: "יש דברים אחרים שהם בכלל חילול השם, והוא שיעשה אותם אדם גדול בתורה ומפורסם החסידות. דברים שהבריות מרננים אחריו בשבילם, ואף על פי שאינן עברות - הרי זה חילל את השם... לפי גדלו של חכם צריך שידקדק על עצמו... והיה דבורו בנחת עם הבריות... ומקבלם בסבר פנים יפות... ונעלב מהם ואינו עולבם... ונושא ונותן באמונה... ועושה בכל מעשיו לפנים משורת הדין, והוא שלא יתרחק הרבה ולא ישתומם, עד שימצאו הכל מקלסין אותו ואוהבים אותו ומתאוים למעשיו הרי זה קידש את השם".

הציבור שלנו ידע במשך שנות קיומה של המדינה להיות חלק מהחברה הישראלית, לתרום את תרומתו לתקומת המדינה ולבטחונה, מתוך גאווה גדולה, אמונה בצדקת הדרך וקידוש השם. תמוה הדבר שרבנים ומנהיגים מקרבנו נותנים יד לחילול השם הגדול הזה, במקום להציב דוגמא חלופית של תלמידנו הנפלאים הדבקים בתורה ומשרתים באמונה את מדינת ישראל.

שתי עצות לי לאחינו החרדים לדבר ה'. אם הנכם טוענים שאת לימוד התורה שלכם אתם מקדישים לטובת עם ישראל והוא מגן עלינו לא פחות מאשר השירות בצבא, לכל הפחות אמרו בבתי הכנסיות שלכם את התפילה לשלום חיילי צה"ל. גלו סולידריות עם בנינו שמוסרים נפשם על תקומת העם והארץ. לא יעלה על הדעת שהישיבות ובתי הכנסת שלכם יחרימו את התפילה הזו.

יתרה מזאת, במקום להלחם נגד הגיוס לצבא, נצלו את ההזדמנות לדרוש מהצבא להקים ישיבות בתוך בסיסי צה"ל. בניכם אשר יתגייסו ואשר נפשם חשקה בתורה, ילמדו בישיבות אלו. כמו כל החיילים, גם הם יקיצו בשעות הבוקר המוקדמות, ישרתו בלימוד תורה מן הבוקר ועד הערב בתוך הבסיסים ויצאו לחופשות קצרות בלבד. החיילים יראו אותם וירגישו את תרומתם לקדושת המחנה, ומי יודע, אולי חלק מהחיילים יצטרפו גם הם לספסלי הלומדים במסגרת שירותם הצבאי.

אם תהיו מוכנים לשקול הצעות מעין אלו, אם תסכימו להראות את דאגתכם לעם ישראל ולהפגין סולידריות עם חיילי צבא הגנה לישראל, אני מתחייב לשקול את עמדתי מחדש.
חברים יקרים, עזרו לעמיתיי מנהלי הפורום היקרים לשמור על אופי הפורום מכל משמר!
בכבוד רב ובתקווה להבנה: חש"ב - מנהל פורום 'לדעת' לשעבר

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן
הודעות: 5694
הצטרף: 19 ינואר 2014, 09:54

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי יצחק הספרן » 03 מרץ 2014, 18:00

פעם חשבתי כתב:זה לא מסביר, בגלל שהם כבר החליפו אותו.
הם הרי זרקו אותו מהמפלגה - ואם יש לך טענות על אחד מאז אי פעם, זה לא רלוונטי להיום.
זה לא הח"כ לשעבר שכבר אינו בין החיים אלא (כנראה) נכדו שרוצה ששפתי סבו "יזכו" לדובב בקבר.

ברוך
הודעות: 635
הצטרף: 22 ינואר 2013, 11:19

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי ברוך » 03 מרץ 2014, 18:19

עפרא לפומיהו

תם שבהגדה
הודעות: 202
הצטרף: 14 ינואר 2014, 00:16

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי תם שבהגדה » 03 מרץ 2014, 20:22

לא לשכוח שאקי הוא גיסו של הרב ברלנד.
כי התורה כוללת כל הטובות שבעולם

האח הקטן
הודעות: 590
הצטרף: 10 ינואר 2013, 03:18

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי האח הקטן » 03 מרץ 2014, 22:10

מנהלים - להוריד את האשכול והמאמר, זה חילול ה'. כל פרסום נוסף של השטויות הנ"ל הוא ממש בגדר חילול ה'.

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן
הודעות: 5694
הצטרף: 19 ינואר 2014, 09:54

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי יצחק הספרן » 03 מרץ 2014, 22:29

תם שבהגדה כתב:לא לשכוח שאקי הוא גיסו של הרב ברלנד.
נערך ע"י חש"ב.

סמל אישי של משתמש
פעם חשבתי
הודעות: 1824
הצטרף: 10 אפריל 2013, 18:47

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי פעם חשבתי » 03 מרץ 2014, 22:35

המאמר השני הוא שוברו של הראשון.
מה טוענים הדלים בדעה? הנה גם לציונות הדתית שכן משרתים יש תלמידי חכמים, ששירתו ולומדים תורה ונעשים רבנים, אז למה החרדים לא??
הנה מאמר של "רב".
סילחו לי על הביטוי, כזה פיסטול ממוסטל של אידיוטיות, אם זה רב שיוצא משעטנזיות הצבא והתורה = תקראו את המאמר ותראו לבד כי יש לכם תשובה!
חברים יקרים, פרשתי מניהול הפורום,
עזרו למנהלים שיחיו לשמור על אופי הפורום מכל משמר!
אנא בטובכם, לרענן מדי פעם את קריאת כללי הפורום - ולהתבטא בויכוחים בכבוד ובהוגנות...

http://www.forum.ladaat.info/viewtopic.php?f=1&t=2305

סמל אישי של משתמש
חיים שיש בהם
הודעות: 2323
הצטרף: 19 נובמבר 2012, 22:40
מיקום: עקבתא דמשיחא

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי חיים שיש בהם » 03 מרץ 2014, 23:02

האח הקטן כתב:מנהלים - להוריד את האשכול והמאמר, זה חילול ה'. כל פרסום נוסף של השטויות הנ"ל הוא ממש בגדר חילול ה'.
לא חילול ה', אחי.
בהמשך לאשכול הסמוך - להראות לנו עד כמה העיוות הוא בשדרתם. זה לא משהו נקודתי אלא בשורש.
חברים יקרים, עזרו לעמיתיי מנהלי הפורום היקרים לשמור על אופי הפורום מכל משמר!
בכבוד רב ובתקווה להבנה: חש"ב - מנהל פורום 'לדעת' לשעבר

סמל אישי של משתמש
חיים שיש בהם
הודעות: 2323
הצטרף: 19 נובמבר 2012, 22:40
מיקום: עקבתא דמשיחא

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי חיים שיש בהם » 04 מרץ 2014, 00:57

עוד מאמר מאת יחזקאל קופלד, רב הישוב דולב: (אם אלו רבנים, אז הקיץ הקץ על מוסד הרבנות...)

בשבוע שעבר דווח בערוץ 7 על החלטת גדולי התורה שליט"א של הציבור החרדי, לקרוא לציבור לבוא לעצרת תפילה בעקבות חוק הגיוס המתגבש.

בכתבה צוטטו דברים מתוך קריאת הרבנים שבהם נאמר בין השאר: "בראותנו נסיונות בלתי פוסקים של הממשלה לעקור ולקעקע את לימוד התורה ואת יסודות הדת והאמונה בכל הענינים הנוגעים ליהדות, בכל הדרכים העומדים לרשותם ובראשם הגיוס בכפיה, אנו רואים בדברים אלו הכרזת השלטון על מרד במלכות שמים, ועל מלחמת דת כפי שנעשו ע"י משטרים אפלים בהסטוריה".

ברצוני להבהיר באופן ברור שאני מן הרבים הסוברים שהרעיון לגייס בכפיה את הציבור החרדי הוא דבר רע מיותר ומזיק, וטעות קשה שגם לא תביא לשום "הישג" ולא תגרום לאף חרדי להתגייס או בכלל לשנות אפילו במשהו את מהלך חייו.

אבל הפרשנות המסולפת והמעוותת הזאת, של כוונת החוק- גם במתכונת המטופשת ומיותרת שמוצעת כעת, היא דבר נורא ואיום, והוצאת שם רע על מדינת ישראל וממשלתה לעיני כל העולם. בעיקר הדיבורים הנוראיים על "מרידה במלכות שמים" ו"מלחמת דת כמו המשטרים האפלים בהסטוריה".

גם מי שלא יצא לו לראות את הציטוטים הנ"ל, הרי כל מי שראה ולו במעט את התייחסות הציבור החרדי- על עסקניו ובראשות רבניו, אל כל התהליך של החקיקה בענין, ברור לו שהדבורים הקשים הנ"ל, הם רק "סיכום" או שמא "כותרת" לכל האופן המוטעה והרע, שבו לצערנו רואה הציבור החרדי את כל הענין.

מכיון שכך הם פני הדברים, תמהתי מאד-וכמוני עוד רבנים ואנשים רבים, לראות שרבנים וראשי ישיבות מהציבור הדתי לאומי, קוראים לתלמידיהם ולציבור להצטרף לעצרת-הפגנה כזו, שאלו הם המסרים המעוותים הנמצאים בבסיס כינוסה.

גם מי שחושב שיש מקום למחות על פגיעה בלומדי התורה שיש בחוק המתגבש, הרי לא יתכן שכך יתבטאו כלפי הממשלה. ולכאורה פשוט וברור שאדם ציוני דתי עם כל השקפתו האמונית על המדינה והצבא, וכל המבט הרחב והעמוק על כל התהליכים שמתרחשים בעם ישראל, לא יכול לקחת חלק בהפגנה שבאה לבטא מסרים מסולפים כאלו.

מתוך כך ברוך ה', קם מורנו הרב חיים דרוקמן שליט"א והביע בפומבי אמירה ברורה ומכובדת, נגד השתתפות בעצרת זו.

בעקבות מחאתו החשובה הזו, נכתבו בעיתון "יתד נאמן" דברי בלע נוראיים וחצופים כנגד הרב דרוקמן, שיש בהם בזיון תלמיד חכם גדול, והשמצות חצופות ושקריות נגדו ונגד עוד רבנים והציבור הדתי לאומי בכלל, מה שלצערנו הגדול מצוי לא פעם בעיתון זה ובשכמותו.

בעקבות דברי בלע קשים אלו, החליטו כמה מרבני הציונות הדתית שיצאו בקריאה הנ"ל, לחזור בהם מקריאתם להשתתף בעצרת, והודיעו שלא יגיעו לעצרת בגלל הפגיעה בכבוד הרב דרוקמן.

לשמע הודעותיהם אלו, נזכרתי במדרש חז"ל ידוע על פרשת "פילגש בגבעה". במסכת סנהדרין דף קג ע"ב: "תניא, רבי נתן אומר: מגרב לשילה שלשה מילין, והיה עשן המערכה ועשן פסל מיכה מתערבין זה בזה...ועל דבר זה נענשו אנשי פלגש בגבעה. אמר להן הקדוש ברוך הוא: בכבודי לא מחיתם, על כבודו של בשר ודם מחיתם!" ומסביר שם רש"י: "ועל דבר זה - על פסלו של מיכה שלא מיחו ישראל בידו נענשו אנשי פילגש בגבעה, שנפלו ביד בנימין והרגו מהם ארבעים אלף".

כלומר גם הקב"ה בודאי "מסכים" שהנבלה של ענין הפלגש בגבעת בנימין היא דבר נורא אבל לא יתכן שעם ישראל-ובצדק, ימחה על ענין זה, ומאידך תהיה שתיקה מוחלטת מול ענין פסל מיכה הנורא גם כן.

ומעין זה אני רוצה להעיר ולשאול כאן: על פגיעה בכבוד הרב דרוקמן היקר והחשוב, אתם מוצאים לנכון שלא להשתתף בהפגנה כזו, ואילו הוצאת שם רע ושקרי על ממשלת ישראל, שזה בעצם על עם ישראל ומדינתו- מתוך מבט מעוות ורע כזה, אינו גורם לכם שום בעיה להשתתף?

האם אין כאן ידידי הרבנים היקרים "בלבול חשבונות" קשה, ומסר השקפתי קשה וחמור???

שנזכה כולנו להיות "עובדי ה' וישראל עמו" ולהרבות קידוש השם וכבוד תורה ולומדיה באופן נכון וראוי.
חברים יקרים, עזרו לעמיתיי מנהלי הפורום היקרים לשמור על אופי הפורום מכל משמר!
בכבוד רב ובתקווה להבנה: חש"ב - מנהל פורום 'לדעת' לשעבר

שילת
הודעות: 668
הצטרף: 11 דצמבר 2012, 23:52

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי שילת » 04 מרץ 2014, 01:06

חש"ב,
יש לך חשק לעשות משהו מעניין?
המאמר שהבאת הוא מאמר שאתה לא מסכים אתו כמובן.
האם אתה יכול לעמוד על ההנחות של כותב המאמר שעליהן אתה חולק, ושאם היית מסכים עמהן היית כותב גם אתה מאמר כזה?
הרי, שים לב, לא מדובר באדם שאומר "לא אכפת לי מהתורה". הוא טוען שאכפת לו, ואין סיבה לא להאמין לו, אז איך הוא הגיע למסקנה שונה משלך? הוי אומר יש לכם מחלוקת באיזו נקודה, או כמה נקודות, שהתוצאה היא מאמר שאתה מתייחס אליו בבזיון.
השאלה היא האם אתה יכול להניח את האצבע על נקודת המחלוקת או שלא.
"עומד על גשר ההלכה, מחפש את דרך השלום"

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון
הודעות: 4148
הצטרף: 28 ינואר 2014, 02:36

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 04 מרץ 2014, 01:42

חש"ב, שילת מתכווין למאמר חז"ל "רבך או כלבך גוץ, גחין ולחש לו"
תנסה לרדת לגובה העיניים של מי שכתב.
תתאתגר, זה משהו מעניין.
תתכופף, לא הולך? שב על הארץ. לא מספיק? תשכב. אולי תמצא את גובה השכל של הכותב.

ושים לב. הוא לא כותב לא איכפת לי מהתורה.
מרוב שאיכפת לו משהו אמיתי, ממשי, איכותי, דוקר וחודר כליות ונפש. ממש שברון לב קיבל הרב הזה מההתבטאויות של החרדים.
שכן ילמדו או לא ילמדו, מה זה תורה.
אבל ככה להתייחס למדינה??!! לראש הממשלה???!!!

אתה יכול לשים את האצבע על נקודת המחלוקת?
המאבד זמנו "לדעת"
כן יכול לחזור בתשובה!

סמל אישי של משתמש
שש משזר
הודעות: 4822
הצטרף: 15 ינואר 2014, 03:21
מיקום: ארה"ב

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי שש משזר » 04 מרץ 2014, 03:45

פעמון זהב ורימון כתב:חש"ב, שילת מתכווין למאמר חז"ל "רבך או כלבך גוץ, גחין ולחש לו"
תנסה לרדת לגובה העיניים של מי שכתב.
תתאתגר, זה משהו מעניין.
תתכופף, לא הולך? שב על הארץ. לא מספיק? תשכב. אולי תמצא את גובה השכל של הכותב.
חזק מאוד!.....

וכמו"כ אחז"ל: איתתך גוצא, גחון ותלחוש לה.
מאידך אחז"ל: נשים דעתן קלות....
ואידך זיל גמור...........

סמל אישי של משתמש
אבי ר.
הודעות: 933
הצטרף: 16 אפריל 2013, 09:44

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי אבי ר. » 04 מרץ 2014, 09:21

שילת
אתה באמת מזדהה עם המאמר הזה?
אתה באמת חושב שכותב המאמר הוא אדם נורמלי?
אם אין לך מה לעשות תעשה את זה כאן..... עדיף משם.......

שילת
הודעות: 668
הצטרף: 11 דצמבר 2012, 23:52

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי שילת » 04 מרץ 2014, 12:08

אבי ר. כתב:שילת
אתה באמת מזדהה עם המאמר הזה?
אתה באמת חושב שכותב המאמר הוא אדם נורמלי?
לחלוטין לא. אני חושב שהוא טועה.
אני מבין מהן ההנחות שעליהן מבוססת העמדה שלו, ואני חולק עליהן.
אם חש"ב לא ירים את הכפפה אולי אני אוכל להסביר מהן אותן הנחות, ולהסביר למה אני לא מסכים עם המאמר.
אגב, אני ממש לא חושב שיש שם טפשות או משהו שאפשר לגחך עליו. הזלזול במי שחולק עליך הוא שיטה שלא מקובלת עלי. אני מניח שכל אדם עם קצת רמה מדבר בד"כ דברי טעם (וכאן מדובר באחד שלפחות עבר את מבחני הרבנות, כלומר יש לו רמה סבירה), אלא שכל אדם מתבסס על הנחות מסוימות, ובהן הוא טועה.
"עומד על גשר ההלכה, מחפש את דרך השלום"

סמל אישי של משתמש
חיים שיש בהם
הודעות: 2323
הצטרף: 19 נובמבר 2012, 22:40
מיקום: עקבתא דמשיחא

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי חיים שיש בהם » 04 מרץ 2014, 14:05

השיטה שלך שילת מקובלת עליי כשיש שתי דרכים ששתיהן יכולות להיות לגיטימיות בהחלט רק שאני נחלק עם בעל דבבי ואני סובר אחרת ממנו. זה בוויכוח עתיק היומין של החסידות וההתנגדות לה, בין זרמים שונים ביהדות, בין שיטות הלכתיות, בין רבנים ומורי דרך בשאלות רוחניות וכדו'.
היטב להקצין זאת ידידי המשולש כששאל אותך אם תוכל לדברר את הנצרות. כי כומר נוצרי שיכתוב מאמר בענייני דת, הוא גם מדבר כביכול דברי טעם ברמה סבירה (כי מדובר באינטליגנט שלמד ליב"ה ;)) רק שההנחות שהוא מניח שגויות.
בעיניי כחסיד אני חומל על הליטאים שלא זכו לטעום את מתיקות החסידות; ומנגד ידידי הליטאי חומל עליי שאני שבוי בהשקפה טועה, אבל בעיני שנינו עדיין זה נמצא בקו הסטיה המותרת, כי גם אני וגם הוא מסכימים ששנינו יהודים כשרים שחולקים מהי הדרך הנכונה לעבוד את ה'.
הנוצרים - להבדיל - אינם זוכים לפריווילגיה שיכירו בהם כזרם ואז יתווכחו איתם בנועם. אותם אנו מגרשים בשצף קצף ועליהם אומרים "מנע רגליך מנתיבתם" וכן "וכל באיה לא ישובון". כן הרפורמים שמבוססים הרבה יותר על מקורות יהודיים ותלמודיים, ואני מאוד מקווה שהם אינם בגדר 'עובדי ה'' בדרכם שלהם בעיניך.
הד"לים אצלי - לא.
חברים יקרים, עזרו לעמיתיי מנהלי הפורום היקרים לשמור על אופי הפורום מכל משמר!
בכבוד רב ובתקווה להבנה: חש"ב - מנהל פורום 'לדעת' לשעבר

aron
הודעות: 291
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 15:04

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי aron » 04 מרץ 2014, 14:20

חיים שיש בהם כתב:עוד מאמר מאת יחזקאל קופלד, רב הישוב דולב: (אם אלו רבנים, אז הקיץ הקץ על מוסד הרבנות...)

ומעין זה אני רוצה להעיר ולשאול כאן: על פגיעה בכבוד הרב דרוקמן היקר והחשוב, אתם מוצאים לנכון שלא להשתתף בהפגנה כזו, ואילו הוצאת שם רע ושקרי על ממשלת ישראל, שזה בעצם על עם ישראל ומדינתו- מתוך מבט מעוות ורע כזה, אינו גורם לכם שום בעיה להשתתף?

האם אין כאן ידידי הרבנים היקרים "בלבול חשבונות" קשה, ומסר השקפתי קשה וחמור???
אתם מבינים?

התורה מול המדינה, המדינה גובר, עפ"ל

סמל אישי של משתמש
קו זכות
הודעות: 269
הצטרף: 10 נובמבר 2013, 02:20

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי קו זכות » 04 מרץ 2014, 14:30

חש"ב
הגדרת טוב
ואולי תרים את הכפפה שלא הרים ידידנו משולש
ותסביר לי איפה עובר הקו שמשם ואילך אתה לא "מתווכח בנחמדות" אלא מזלזל

האמת היא שבמקרה של המאמר הזה אני די מזדהה איתך, יותר בגלל הצורה שהוא מדבר ופחות בגלל התוכן

ולא ברור לי החילוק שאתה עושה
למה מזרוחניקים לא יחשבו דעה טיפשית ככל דעה אחרת, שאני לא מסכים, אבל מתווכח בנועם

שילת
הודעות: 668
הצטרף: 11 דצמבר 2012, 23:52

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי שילת » 04 מרץ 2014, 14:34

חש"ב,
אני לא מבין למה אתה מערב את המושג "לגיטימציה".
הנוצרים, ולהבדיל הרפורמים, ולהבדיל המיזרוחניקים, ולהבדיל החסידים/ליטאים (כמובן כל "להבדיל" הוא אלף אלפי הבדלות) - כולם עובדי ה' "בעיניהם", ובעיני אחרים לא. את כולם אפשר להבין ולהסביר בלי לתת להם שום לגיטימציה ותוך הבהרה ברורה שלדעתי הם טועים בתכלית הטעות.
אני גם לא מציע להתווכח דווקא בנועם. אדרבה, ניתן להתקיף ולחלוק בחריפות. אבל אם מישהו חולק עליך, הצעד הבסיסי הוא להבין אותו ואת העמדות הבסיסיות שלו, ואח"כ לחלוק עליו בחריפות.
אני מציע לך אתגר לא קשה, כי כותב המאמר הנ"ל הוא יהודי שומר מצוות, לכאורה גם ת"ח ברמה מסוימת, ולטענתו גם אוהב תורה - ובכל זאת הוא חולק עליך. האתגר הוא להבין איך למרות כל הנ"ל הוא הגיע לעמדה שונה משלך, ומתוך כך להבהיר במה אתה חולק עליו.
"עומד על גשר ההלכה, מחפש את דרך השלום"

סמל אישי של משתמש
קו זכות
הודעות: 269
הצטרף: 10 נובמבר 2013, 02:20

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי קו זכות » 04 מרץ 2014, 14:36

לנסות להבין הוא התחלה ראשונה של השפעה
לנסות להבין זה להיכנס לראש שלו

אם אני צריך להתוכח איתו, אני אעשה את זה
אבל סתם?
בשביל מה?
מספיק לבוז וזהו

סמל אישי של משתמש
חיים שיש בהם
הודעות: 2323
הצטרף: 19 נובמבר 2012, 22:40
מיקום: עקבתא דמשיחא

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי חיים שיש בהם » 04 מרץ 2014, 14:45

שילת,
אתה חושב שאני לא מבין את בסיסן של טענותיו ההזויות של הכותב הלא-נכבד שציטטתי? אבל לדידי איני מתכוון לטרוח ולהסביר מדוע הוא טועה כי הוא לא פונקציה אצלי. הוא לא יהודי טועה אלא טועה ביהדותו וזה כל ההבדל.
קו זכות,
קו הזכות שלי מבדילה בין מי שמאמין ביהדות שבה אני מאמין שזה כולל סדר עדיפויות בסיסי והתחלתי לכל תרי"ג המצוות ולכל ההלכות המחייבות, אלא שלדעתי הוא טועה בדרכו לעבודת ה' השלמה וזו טעות בדרך ולא במהות, לבין מי שהוסיף או החסיר דברים ביסוד היהדות. אל הרשימה המאד-לא-מכובדת הזאת אצרף כמובן את הנוצרים והמוסלמים שהתבססו על היהדות אבל הוסיפו וחיסרו, עבור דרך הקראים הבייתוסים וכו', וכלה ברפורמים לסוגיהם שגם הם בגירסא עדינה יותר ערכו שינויים בבסיס ויסוד היהדות מאיזה סיבה שלא תהיה.
הלאומיים-דתיים שייכים - לדעתי העניה - לסקאלה השניה.
חברים יקרים, עזרו לעמיתיי מנהלי הפורום היקרים לשמור על אופי הפורום מכל משמר!
בכבוד רב ובתקווה להבנה: חש"ב - מנהל פורום 'לדעת' לשעבר

סמל אישי של משתמש
קו זכות
הודעות: 269
הצטרף: 10 נובמבר 2013, 02:20

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי קו זכות » 04 מרץ 2014, 14:58

מדיבור מעמיק איתם
מתברר שיש אצלהם תורה שלימה שהיא "תורת א"י" שלא שערום אבותינו
ואני זוכר שהתחבטתי אם זה נקרא רפורמה

אבל לא התעמקתי.
גם על החסידות אפשר היה לומר שהיא המציאה תורות חדשות
מי שלא מתעמק לא יוכל לדעת אם הם שואבים את זה מהתורה או שהמציאו תורה חדשה

ואני לא חושב שהמזרוחניקים שווים את זה.
דווקא ניסיתי קצת לקרוא, אבל זה ארוך, מתוסבך, ויותר מדי בעייתי בשביל שאשקיע בזה
יש לי עוד דברים לעשות בחיים.

איך אתה אשית כ"כ בטוח?
התעמקת?

משיח שיבוא
הודעות: 116
הצטרף: 04 ינואר 2013, 09:29

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי משיח שיבוא » 04 מרץ 2014, 15:13

שילת

כשרבני הציונות הדתית יגמרו להסביר לנו איך מסתדרים הפסוקים הבאים בתוך הצבא - צה"ל, צבא העם - בנים ובנות מעורב, או אז אנו נתחיל לדון ולראות בכל פסקיהם מה נכון ומה קשה לנו לקבל אך כשהם יודעים לצותת פסוקים ומאמרי גמרא לפי מה שנראה להם טוב טוב בעת כתיבת המאמר, ולא לוקחים את כל התורה כמכלול אין לנו אלא לגחך.

י כִּי-תֵצֵא מַחֲנֶה, עַל-אֹיְבֶיךָ: וְנִשְׁמַרְתָּ--מִכֹּל, דָּבָר רָע. יא כִּי-יִהְיֶה בְךָ אִישׁ, אֲשֶׁר לֹא-יִהְיֶה טָהוֹר מִקְּרֵה-לָיְלָה--וְיָצָא אֶל-מִחוּץ לַמַּחֲנֶה, לֹא יָבֹא אֶל-תּוֹךְ הַמַּחֲנֶה. יב וְהָיָה לִפְנוֹת-עֶרֶב, יִרְחַץ בַּמָּיִם; וּכְבֹא הַשֶּׁמֶשׁ, יָבֹא אֶל-תּוֹךְ הַמַּחֲנֶה. יג וְיָד תִּהְיֶה לְךָ, מִחוּץ לַמַּחֲנֶה; וְיָצָאתָ שָּׁמָּה, חוּץ. יד וְיָתֵד תִּהְיֶה לְךָ, עַל-אֲזֵנֶךָ; וְהָיָה, בְּשִׁבְתְּךָ חוּץ, וְחָפַרְתָּה בָהּ, וְשַׁבְתָּ וְכִסִּיתָ אֶת-צֵאָתֶךָ. טו כִּי יְהוָה אֱלֹהֶיךָ מִתְהַלֵּךְ בְּקֶרֶב מַחֲנֶךָ, לְהַצִּילְךָ וְלָתֵת אֹיְבֶיךָ לְפָנֶיךָ, וְהָיָה מַחֲנֶיךָ, קָדוֹשׁ: וְלֹא-יִרְאֶה בְךָ עֶרְוַת דָּבָר, וְשָׁב מֵאַחֲרֶיךָ

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 04 מרץ 2014, 15:31

משיח שיבוא, המשיח עדיין לא בא ולכן לא כדאי להעתיק לפורום טקסט מנוקד כי אי אפשר לקרוא כלום ככה.

לעצם הטענה יש כאן שיח חרשים בין שילת לחש"ב, כי חש"ב מדבר על לגיטימציה שזה אנחנו מעניקים לכל זרם בתוך היהדות.
ושילת מדבר על הבנה של הצד השני גם אם הוא לא לגיטימי. ומתוך זה להסביר במה הוא טועה.

זה דבר שיתכן לעשות, (אמנם נאמר "הרחק מעליה דרכך", אבל אם נמצאים במצב שהם כבר ממילא משפיעים עלינו, אולי כבר עדיף כן להכנס לעניין).

ואת זה לא כל כך בעיה להסביר:
הד"לים הם רואים בארץ ישראל את חזות הכל, ולא בגלל תורת ה' אלא בגלל תורת זבוטינסקי, (כי התורה מעניינת אותם פחות משלג דאשתקד), ולכן המדינה היא קודש קדשים אצלם, והיא עולה על כל המצוות שבתורה.
וכיון שתורה וציונות חילונית הם שני הפכים, הם חייבים לוותר על אחד מהם, והם עושים את זה בלי מצמוץ קטן בעין. (לא צריך להסביר על איזה מהם הם מוותרים).

ולקו זכות שטוען שעוד לא הרמתי את הכפפה, מה אעשה שכבודו ממאן לקבל, מרוב להיטותו לדון את כל האדם לכף זכות.
ואסביר שוב:
זרם שמחפש כיצד לשמור את היהדות כולל כל התורה והמצוות על פי הבנתו - נקרא זרם בתוך היהדות.
זרם שמביא עקרונות חדשים מחוץ ליהדות, ומעוות את היהדות כדי שתתאים לעקרונותיו, (כמו ניסיון להכניס את תורת ישו כהמשך לתנך, וכמו ניסיון להלביש את אמונת המשיח בתוך שבתי צבי, וכמו הניסיון להכניס את הנצרות לטמפלים הרפורמים, וכמו הניסיון להכניס את אמונת הגאולה בתוך ציונות חילונית עוכרת ישראל), זה נקרא זרם מחוץ ליהדות.

ואוסיף הבהרה:
רבותינו הגדולים ביותר, (ואני לא בא לעשות ספירת רבנים, ובוודאי לא להתחיל לצטט מעשיות סבתא), כמו ר' אלחנן וסרמן, וכמו הגרא"מ שך, אמרו שהציונות הדתית זה עבודה זרה בשיתוף. לא פחות.
אז לי אין ספק אם הם בתוך היהדות או מחוצה לה: "כל המודה בעבודה זרה, ככופר בכל התורה".
מי שבוחר להאמין לדרוקמן או אבינר שחולקים על הגדולים הנ"ל, שיבושם לו. שילך וינסה "להבין" אותם מנקודת מבטם, ואולי גם ילך אתם כי הם גם זרם לגיטימי.

סמל אישי של משתמש
קו זכות
הודעות: 269
הצטרף: 10 נובמבר 2013, 02:20

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי קו זכות » 04 מרץ 2014, 15:54

אין ויכוח גדול בינינו

אני בסך הכל ראיתי שיש קבוצה די קטנה אצל המיזרוחניקים, שאבינר נמנה בין מנהיגיה, שלא מנסה להביא עקרונות מבחוץ
או עכ"פ מתיימרת לא להכניס

ר' אלחנן לא יכל לדבר עליהם, הם לא נולדו עדיין...
לגבי הרב שך לא ידוע לי שדיבר גם עליהם. אולי, אני פשוט לא יודע
צריך לזכור שהם מיעוט קטן, וכשהרבנים דיברו על מיזרוחניקים, אולי לא דיברו עליהם

החברה המיזרוחניקית עוברת שינוי מאד משמעותי בעשור האחרון, יש הרבה שמקצינים לקצוות ללייטים ולחרדים
כאשר ההתנתקות עשתה הרבה עבודה מהבחינה הזאת

השאלה אם גם המיזרוחניקים שמתנהגים כמונו, מרגישים כמונו, כואבים כמונו את גזירות השמד של הממשלה הרעה הזאת,
ורק מאמינים שהמדינה הזאת היא ראשית צניחת גאולתינו.
גם עליהם תאמר שבע"כ יש כאן ע"ז בשיתוף? הם בסך הכל חושבים שזה מצות ישוב א"י.

חונה בירושלים
הודעות: 44
הצטרף: 05 פברואר 2014, 19:47

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי חונה בירושלים » 04 מרץ 2014, 16:15

כשהכלב נובח.................

סמל אישי של משתמש
חיים שיש בהם
הודעות: 2323
הצטרף: 19 נובמבר 2012, 22:40
מיקום: עקבתא דמשיחא

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי חיים שיש בהם » 04 מרץ 2014, 16:31

אין עיתותיי כרגע בידי להשיב לך ולמנות כרוכלא את כל הטיעונים ולפחות את המרכזיים שבהם, אבל פטור בלא כלום אי אפשר, ואצייר לך את מה שצייר הגר"ש שבדרון זצ"ל (אני לא רוצה להגיד על מי, רק אציין שזה היה אחד מגדולי מנהיגי המזרחי):
אפיקורוס.GIF
(יש לקרוא מהאמצע לצד)
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
חברים יקרים, עזרו לעמיתיי מנהלי הפורום היקרים לשמור על אופי הפורום מכל משמר!
בכבוד רב ובתקווה להבנה: חש"ב - מנהל פורום 'לדעת' לשעבר

חונה בירושלים
הודעות: 44
הצטרף: 05 פברואר 2014, 19:47

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי חונה בירושלים » 04 מרץ 2014, 16:33

חיים שיש בהם
אני כתבתי את המשפט הכלב נובח,
על כותב המאמר אבנר שאקי
לא עליך חלילה

סמל אישי של משתמש
חיים שיש בהם
הודעות: 2323
הצטרף: 19 נובמבר 2012, 22:40
מיקום: עקבתא דמשיחא

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי חיים שיש בהם » 04 מרץ 2014, 16:46

חונה בירושלים כתב:חיים שיש בהם
אני כתבתי את המשפט הכלב נובח,
על כותב המאמר אבנר שאקי
לא עליך חלילה
תגובתי מוסבת אדלעיל ולא על דבריך.
לא חשבתי לרגע שכיוונת אליי.
חברים יקרים, עזרו לעמיתיי מנהלי הפורום היקרים לשמור על אופי הפורום מכל משמר!
בכבוד רב ובתקווה להבנה: חש"ב - מנהל פורום 'לדעת' לשעבר

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 04 מרץ 2014, 20:42

קו זכות רבותינו הגדירו במדויק את הבעיה והיא קיימת עדיין אצל כמעט כל הכיפות הסרוגות.
כל עוד שהם מאמינים בציונות הם עובדי עבודה זרה לפי רבותינו ז"ל.
האמונה שהמדינה היא ישוב ארץ ישראל כאשר היא עושה הכל כדי להחריב את היהדות, זה חלק מהאמונה הנ"ל.
וזה נובע מהסיבה שלדעתם יהדות זה לאום ולא דת. ולכן הם מחשיבים את השלטון החילוני האפיקורסי כשלטון יהודי, רק שיש עוד קצת לתקן. לפי דעתם המשובשת.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 04 מרץ 2014, 22:18

ד"לי אחד שלח לי את כתב השטנה המצורף.
לא יודע היכן פורסם.
מעניין להיווכח.jpg
כמובן שהעצרות היו עצרות תפילה ולא מלחמה, אולי הם שמעו על העצרת בוויי נט ששלחו חילונים מחופשים להצית שם צמיגים כדי להעליל עלילת דם על החרדים...
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
חיים שיש בהם
הודעות: 2323
הצטרף: 19 נובמבר 2012, 22:40
מיקום: עקבתא דמשיחא

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי חיים שיש בהם » 04 מרץ 2014, 22:38

הוא לא יכול להבין שכאן מדובר במלחמה דתית ורוחנית ושם מדובר במלחמות גשמיות.
חברים יקרים, עזרו לעמיתיי מנהלי הפורום היקרים לשמור על אופי הפורום מכל משמר!
בכבוד רב ובתקווה להבנה: חש"ב - מנהל פורום 'לדעת' לשעבר

שילת
הודעות: 668
הצטרף: 11 דצמבר 2012, 23:52

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי שילת » 04 מרץ 2014, 22:52

הכותב (לא יודע מי זה) סתם משמיץ.
מי שאחראי לזה הם כמובן משועממי נטורי קרתא והעדה שדואגים להשחיר את פניה של היהדות (בפרט החרדית) בכל הזדמנות.
בכל הפגנה/עצרת שאורגנה ע"י הזרם המרכזי של היהדות החרדית, קרי, מצביעי אגו"י דגה"ת וש"ס, ההפגנה התנהלה בכבוד על מי מנוחות.
כיום רוב העיתונאים יודעים לעשות את ההבדלה הזו, וקשה לי להאמין שהכותב הזה שכח אותה. הוא פשוט בחר ללכלך ולהשמיץ.
"עומד על גשר ההלכה, מחפש את דרך השלום"

עובד אלוקים
הודעות: 342
הצטרף: 24 פברואר 2014, 10:27

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי עובד אלוקים » 04 מרץ 2014, 23:07

שילת! אתה לא יודע מי הכתב (כי הוא דל"י?)
אבל את האחראים לכתבה מצאת מיד כמובן...העדה החרדית!
וְשַׁבְתֶּם וּרְאִיתֶם בֵּין צַדִּיק לְרָשָׁע בֵּין עֹבֵד אֱלֹקים לַאֲשֶׁר לֹא עֲבָדוֹ...

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 04 מרץ 2014, 23:20

העדה החרדית מתלוננת (ובצדק) שקשה לה לשמור על הצעירים המשועממים.
אז חשבנו שלא תיתכן הפגנה בלי אלימות.
אבל הנה השבוע, (ובעוד הרבה הזדמנויות) ראינו שאפשר לעשות הפגנות עם אחוז אלימות אפסי.
זאת אומרת שכן יש איזושהי בעיה בהתנהלות של העדה החרדית, (עם כל הכבוד וההערכה) שגורם לשוליים שלה להתפרע בכל הפגנה כמעט.
ואינני מדבר על העיתון המוחרם ע"י גדולי ישראל שעודד את ההפגנות הספונטניות, ואף העמיד מתוכו נואם שקרא לצעירים תמימים להתאבד בשביל להציל את עם ישראל מהפשרנות (דהיינו מהרבנים הפשרנים).

שילת
הודעות: 668
הצטרף: 11 דצמבר 2012, 23:52

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי שילת » 05 מרץ 2014, 09:27

עובד אלוקים כתב:שילת! אתה לא יודע מי הכתב (כי הוא דל"י?)
אבל את האחראים לכתבה מצאת מיד כמובן...העדה החרדית!
לא העדה, אלא משועממי העדה ונטו"ק.
"עומד על גשר ההלכה, מחפש את דרך השלום"

סמל אישי של משתמש
אבי ר.
הודעות: 933
הצטרף: 16 אפריל 2013, 09:44

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי אבי ר. » 05 מרץ 2014, 10:06

משולש כתב:העדה החרדית מתלוננת (ובצדק) שקשה לה לשמור על הצעירים המשועממים.
אז חשבנו שלא תיתכן הפגנה בלי אלימות.
אבל הנה השבוע, (ובעוד הרבה הזדמנויות) ראינו שאפשר לעשות הפגנות עם אחוז אלימות אפסי.
זאת אומרת שכן יש איזושהי בעיה בהתנהלות של העדה החרדית, (עם כל הכבוד וההערכה) שגורם לשוליים שלה להתפרע בכל הפגנה כמעט.
ואינני מדבר על העיתון המוחרם ע"י גדולי ישראל שעודד את ההפגנות הספונטניות, ואף העמיד מתוכו נואם שקרא לצעירים תמימים להתאבד בשביל להציל את עם ישראל מהפשרנות (דהיינו מהרבנים הפשרנים).
לידיעתך העדה החרדית גם מארגנת הפגנות שנגמרים בלי אלימות רק לפני שבועים ארגנו העדה שתי הפגנות בירושלים ובבית שמש (נגד מתחם גולובנציץ) וההפגנות האלה הסתיימו בלי אלימות
מי שעושים את השטויות זה או נטורי קרתא שהם דוגלים באלימות כשיטה או לפעמים גם העדה החרדית מחליטה שצריך לצאת באלימות והם יוצאים וזה זכותם המלאה להחליט מתי כן ומתי לא
אם אין לך מה לעשות תעשה את זה כאן..... עדיף משם.......

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 05 מרץ 2014, 21:19

זרקו פשקווילים בירושלים על זה שחזון איש 5 מנעו את האלימות והפכו את העצרת לעצרת תפילה, במקום שזו תהיה עצרת מחאה אלימה כמו שהם חשבו. (ובגלל זה הם מכנים אותם משת"פים).
אני אשמח שימשיכו כמה שיותר להפיץ את הפשקווילים המחמיאים האלו.

עכשיו בבקשה שהנטורי חרתא והפסלים יכנסו את שלושת מועצות גדולי התורה ויארגנו שוב הפגנה והפעם בלי חזון איש חמש. בא נראה כמה משועממים יצטרפו אליהם. אני מתחייב לספק זנבות ארוכים לכל משתתף בלי נדר.

סמל אישי של משתמש
ארץ ישראל
הודעות: 804
הצטרף: 30 אפריל 2013, 03:55

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי ארץ ישראל » 06 מרץ 2014, 00:40

משולש כתב:זרקו פשקווילים בירושלים על זה שחזון איש 5 מנעו את האלימות והפכו את העצרת לעצרת תפילה, במקום שזו תהיה עצרת מחאה אלימה כמו שהם חשבו. (ובגלל זה הם מכנים אותם משת"פים).
אני אשמח שימשיכו כמה שיותר להפיץ את הפשקווילים המחמיאים האלו.

עכשיו בבקשה שהנטורי חרתא והפסלים יכנסו את שלושת מועצות גדולי התורה ויארגנו שוב הפגנה והפעם בלי חזון איש חמש. בא נראה כמה משועממים יצטרפו אליהם. אני מתחייב לספק זנבות ארוכים לכל משתתף בלי נדר.
לפי מה שאני מבין אין לך אפילו זנב אחד, איך תספק להם זנבות ארוכים?
תקנה שטריימל?
עובד כמו סוס = לא זז בלי מכות. מילון קורות חיים

סמל אישי של משתמש
שש משזר
הודעות: 4822
הצטרף: 15 ינואר 2014, 03:21
מיקום: ארה"ב

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי שש משזר » 06 מרץ 2014, 06:47

תם שבהגדה כתב:לא לשכוח שאקי הוא גיסו של הרב ברלנד.
למה ועל מה הבאת ידיעה זו???
לא יפה מצידך [וסליחה], וד"ל.

סמל אישי של משתמש
שש משזר
הודעות: 4822
הצטרף: 15 ינואר 2014, 03:21
מיקום: ארה"ב

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי שש משזר » 06 מרץ 2014, 07:28

קו זכות כתב:אין ויכוח גדול בינינו

אני בסך הכל ראיתי שיש קבוצה די קטנה אצל המיזרוחניקים, שאבינר נמנה בין מנהיגיה, שלא מנסה להביא עקרונות מבחוץ
או עכ"פ מתיימרת לא להכניס

ר' אלחנן לא יכל לדבר עליהם, הם לא נולדו עדיין...
לגבי הרב שך לא ידוע לי שדיבר גם עליהם. אולי, אני פשוט לא יודע
צריך לזכור שהם מיעוט קטן, וכשהרבנים דיברו על מיזרוחניקים, אולי לא דיברו עליהם

החברה המיזרוחניקית עוברת שינוי מאד משמעותי בעשור האחרון, יש הרבה שמקצינים לקצוות ללייטים ולחרדים
כאשר ההתנתקות עשתה הרבה עבודה מהבחינה הזאת

השאלה אם גם המיזרוחניקים שמתנהגים כמונו, מרגישים כמונו, כואבים כמונו את גזירות השמד של הממשלה הרעה הזאת,
ורק מאמינים שהמדינה הזאת היא ראשית צניחת גאולתינו.
גם עליהם תאמר שבע"כ יש כאן ע"ז בשיתוף? הם בסך הכל חושבים שזה מצות ישוב א"י.
אתה מדבר על החרדלי"ם בלבד, אז תדע לך שהם מיעוט קטן מאוד בתוך "הזרם המזרחי" [משולש, זה כמו "הזרם הרפורמיסטי"...] שביהדות, ואילו שאר הדלי"ם היו חושבים ומתנהגים כמותם לא היינו יוצאים חוצץ כ"כ נגדם [על אף שעדיין יש הרבה מה לטעון אף נגדם], אבל מה נעשה שהם מיעוט קטן יותר משיעור הנושרים של החינוך הקלוקל שלהם...
וחוץ מזה כוונת רבינו המשולש בשכל - מדע - ועט שנון, הוא להביע הנקודה שכל הדלי"ם - אף הכי צדיקים שבהם - חידשו תורה חדשה אשר לא שיערום אבותינו, ואילו משום זה בלבד החרשנו, אבל אצליהם התורה החדשה קודם לתורת משה מסיני, ממש כמו הנוצרים שמחשיבים את האוונגליון [ברית החדשה-נצרות] יותר, הוגים בו יותר, והוא יותר "קדמי" ו"מודרני" מהבייבל-התנ"ך שלנו... ולזה הביא רבינו משולש דוגמה מהנוצרים למענה על דברי שילת שיש להתעמק בשיטתם וטיפשותם. ודי בזה לעת עתה.

סמל אישי של משתמש
שש משזר
הודעות: 4822
הצטרף: 15 ינואר 2014, 03:21
מיקום: ארה"ב

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי שש משזר » 06 מרץ 2014, 07:43

שילת כתב:חש"ב,
אני לא מבין למה אתה מערב את המושג "לגיטימציה".
הנוצרים, ולהבדיל הרפורמים, ולהבדיל המיזרוחניקים, ולהבדיל החסידים/ליטאים (כמובן כל "להבדיל" הוא אלף אלפי הבדלות) - כולם עובדי ה' "בעיניהם", ובעיני אחרים לא.
אתייחס רק לדבריך אלו, שמאוד שמח לבי בראותי שגם אתה הודית [בע"כ יענה אמן???...],
שכמו שיש חילוק של "אלף אלפי הבדלות" בין הנוצרי לרפורמי, שזה גוי וזה יהודי,
וכמו שיש חילוק של "אלף אלפי הבדלות" בין הרפורמי להמזרוחניק, שזה נידון כאפיקורס שיינו יין נסך וכו' וזה נידון כשומר שבת ואף - במקרה הטוב - תו"מ,
כך יש חילוק של "אלף אלפי הבדלות" בין המזרוחניק לבין החרדי, והדבר אינו צ"ב...
[וכמו שכתבת בעצמך נראה שכ"א מבין שהולכים ממקום נמוך למקום גבוה,
ושלא תבוא לומר שבאמת יש חילוק של "אלף אלפי הבדלות" בין הדל"י להחרדי אבל לא במובן שהחרדי טוב אלף אלפי פעמים יותר מהדל"י, וד"ל
(ויש גורסים: ודל"י...).

סמל אישי של משתמש
שש משזר
הודעות: 4822
הצטרף: 15 ינואר 2014, 03:21
מיקום: ארה"ב

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי שש משזר » 06 מרץ 2014, 08:09

אבי ר. כתב:
משולש כתב:העדה החרדית מתלוננת (ובצדק) שקשה לה לשמור על הצעירים המשועממים.
אז חשבנו שלא תיתכן הפגנה בלי אלימות.
אבל הנה השבוע, (ובעוד הרבה הזדמנויות) ראינו שאפשר לעשות הפגנות עם אחוז אלימות אפסי.
זאת אומרת שכן יש איזושהי בעיה בהתנהלות של העדה החרדית, (עם כל הכבוד וההערכה) שגורם לשוליים שלה להתפרע בכל הפגנה כמעט.
ואינני מדבר על העיתון המוחרם ע"י גדולי ישראל שעודד את ההפגנות הספונטניות, ואף העמיד מתוכו נואם שקרא לצעירים תמימים להתאבד בשביל להציל את עם ישראל מהפשרנות (דהיינו מהרבנים הפשרנים).
לידיעתך העדה החרדית גם מארגנת הפגנות שנגמרים בלי אלימות רק לפני שבועים ארגנו העדה שתי הפגנות בירושלים ובבית שמש (נגד מתחם גולובנציץ) וההפגנות האלה הסתיימו בלי אלימות
מי שעושים את השטויות זה או נטורי קרתא שהם דוגלים באלימות כשיטה או לפעמים גם העדה החרדית מחליטה שצריך לצאת באלימות והם יוצאים וזה זכותם המלאה להחליט מתי כן ומתי לא
לידיעתך, שתי תשובות בדבר - שתים שהן אחת.
א- כמעט לא היו אנשים במחאות האלה, וכ"ש שלא היתה להם המוטיבציה כאשר הם מיעוט קטן מאוד שהלכו נגד הזרם המרכזי שבעדה"ח, וד"ל. וכ"ש כאשר הלכו נגד הראב"ד שלהם לא יכלו להתנהג כדרכם בקודש, ובודאי היה חסר מוטיבציה.
ב- האנשים שכן מחו, רובם ככולם סיקריקים היו, מן הסוג הגרוע והאלים שבעדה"ח, ולולי הם - לא היתה העדה מיתדרדר לאן שהתדרדר, ודו"ק.
ותמצא שאלו ב' התשובות מקושרות אחת אל חבירתה...

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 06 מרץ 2014, 15:02

אני שוב מזכיר: החרד"לים מסוכנים יותר מהד"לים.
הד"לים הם פשרנים, זה דבר שקל לזהות ולהתרחק, וגם קל להבין שמדובר בטפשות.
החרד"לים הם מדקדקים במצוות. ובגלל זה הם משכימים בבוקר ללכת לצבא הקדוש, הם רצים לריקודים המעורבים ביום הקדוש ה' באייר, הם מתקיפים באלימות חיילים (קדושים???!!!) שקיבלו הוראה לפנות אותם, הם הולכים ומסכנים את עצמם כדי לקיים את המצווה העצומה של ישוב ארץ ישראל דווקא ע"י התגרות באומות, וכו' וכו', וכשמלבישים את הטומאה בלבוש קדושה, זה הכי גרוע, וכמובן שאצלם החרדים נחשבים רשעים, כי מי שמקדש את העבירות, בעל כרחו יבזה את מקיימי המצוות.

סמל אישי של משתמש
פעם חשבתי
הודעות: 1824
הצטרף: 10 אפריל 2013, 18:47

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי פעם חשבתי » 06 מרץ 2014, 16:12

בעיקרון אתה צודק שבמקום שיש סכנת טישטוש - זה גרוע יותר.
אבל לפרטי מה שכתבת, החרדלי"ם שאני מכיר כבר לא רוקדים בעצמאות אחרי גירוש קטיף, כבר לא מתגייסים, יש להם ישיבות על טהרת לימודי קודש ומוציאים פטורים של תורתם אומנותם.
לענ"ד הטעויות שלהם, יתוקנו ממילא בדור הבא שלהם. כי הוריהם כבר לא מלבישים עבירות בלבוש של קדושה אלא נשארו בכמה פרטים עמי הארצות. אחד מהם אמר לי ממש בדמעות: תקבלו אותנו!!
חברים יקרים, פרשתי מניהול הפורום,
עזרו למנהלים שיחיו לשמור על אופי הפורום מכל משמר!
אנא בטובכם, לרענן מדי פעם את קריאת כללי הפורום - ולהתבטא בויכוחים בכבוד ובהוגנות...

http://www.forum.ladaat.info/viewtopic.php?f=1&t=2305

סמל אישי של משתמש
קו זכות
הודעות: 269
הצטרף: 10 נובמבר 2013, 02:20

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי קו זכות » 06 מרץ 2014, 19:20

כמה חרד"לים יש
לפי סקר כאן http://n2.inn.co.il/News/News.aspx/272172
יש 10% שמגדירים את עצמם חרד"לים,
כאשר רק שליש מתוכם חושב שצריך להסתגר מהחילונים ולא להתחבר אליהם
כך שכנראה מדובר על בסביבות 3-4%

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 06 מרץ 2014, 20:49

ר' פעם. איני יודע איפה מצאת את החרד"לים האלו.
אבל צריך לדעת שכל עוד הם קוראים לעצמם חרד"לים דהיינו "לאומיים" זה אומר שהם רואים את הציונות כמצווה. ואם כן הם בדיוק כמו שתיארתי לעיל.
גם אם הם שונאים בפועל את המדינה, זה רק בגלל שלא עמדה ביעדי הציונות המקורית, ולא חלילה בגלל העברה על דת, חילולי שבת, פריצות, וכו'.

סמל אישי של משתמש
ארץ ישראל
הודעות: 804
הצטרף: 30 אפריל 2013, 03:55

Re: למי שרוצה להתרתח. לא לבעלי לב חלש!

נושא שלא נקרא על ידי ארץ ישראל » 06 מרץ 2014, 22:15

קו זכות כתב:כמה חרד"לים יש
לפי סקר כאן http://n2.inn.co.il/News/News.aspx/272172
יש 10% שמגדירים את עצמם חרד"לים,
כאשר רק שליש מתוכם חושב שצריך להסתגר מהחילונים ולא להתחבר אליהם
כך שכנראה מדובר על בסביבות 3-4%
הסקר הזה לא ניסה לפלח כמה יש מכל מגזר, הוא רק רצה לפלח מה דעת כל מגזר בסוגיות מסוימות.

זה יותר מדי מורכב לערוך סקר מיצג, כדי להעריך כמה אחוז יש מכל מגזר.
עובד כמו סוס = לא זז בלי מכות. מילון קורות חיים

שלח תגובה