הכומר שעזב את הנצרות ונכנס ללמוד בישיבה בזכות ניגון חסידי!

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

נחמן
הודעות: 1268
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 11:42

הכומר שעזב את הנצרות ונכנס ללמוד בישיבה בזכות ניגון חסידי!

נושא שלא נקרא על ידי נחמן » 20 דצמבר 2012, 21:19

הסיפור מתחיל בשחקן ששהה זמן רב בארה"ב וחזר בתשובה, והחליט להתחתן בשעה טובה ומוצלחת בהקדם האפשרי, איך שהוא הוא הגיע לר' אברהם לייב בורשטיין יו"ר אגודת הכליזמרים בירושלים ושטח בפניו את בקשתו שברצונו להתחתן בכותל ובתאריך מיוחד לא פחות ולא יותר ערב בדיקת חמץ.

אברהם לייב יחד עם החתן הכינו תוכנית מפורטת כיצד תיערך החופה ואף קבעו שהיא תהיה במסלול מיוחד דרך הכותל, אך החופה עצמה תתקיים בקבר דוד המלך על הגג ליד המגדל. לצורך כלך גויסו כל נגני ורקדני האגודה למרות המועד המסובך של ערב פסח בו עסוקים כל בית ישראל בנקיונות לקראת החג, והתהלוכה לכבוד החתן והכלה יצאה לדרך.

מאחר וזה בעיר העתיקה הצטרפו לחגיגה כל העוברים ושבים ביניהם גם ערבים ונוצרים מהכנסיות והמסגדים שבאיזור, וסתם עוברי אורח מכל גווני הקשת, בדרך אל החופה נינגו הכליזמרים ניגון מיוחד המיוחס לרבי נחמן מברסלב אותו שרים חסידי ברסלב בברכת החודש על המילים "יחדשהו", וגם שרים אותו בדרך כלל בחופות אותן הן עורכים ובשיר זה כביכול קוראים לכל בני המשפחה שכבר אינם בין החיים לבוא ולהשתתף בשמחה.

במהלך החופה נוכח כומר מהכנסייה גדולה בירושלים "דורמיצין", ובמשך כל החופה בכה כמו תינוק, כשבסיומה ניגש הכומר לאחד מבניו של הרב גולדשטיין שליט"א ראש ישיבת התפוצות העוסק בקירוב רחוקים בעיר העתיקה מזה למעלה מ-50 שנה, וסיפר לו כי אימו כל השנים אמרה לו שהיא ממוצא יהודי, וכעת אחרי ששמע את הניגון, נשמתו לא מסוגלת יותר לרגע להישאר בכנסייה ובאותו רגע פשט את בגדי הכמורה וביקש בגדים של בן ישיבה וכיום האיש לומד תורה בישיבה למרות המתח הרב שנוצר בין הכנסייה להנהלת הישיבה, וכל זאת בזכות הניגון המיוחד!

שלח תגובה