הסיבה שאני בוחר בפיגלין

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 19 דצמבר 2012, 20:47

הסיבה הראשונה שהוא עונה לעניין על כל מה שהפולטיקאים השמאלניים מדברים נגד יראי ה'

קדימה מסיתה נגד החרדים - פייגלין משתמש במחשבון
הקמפיין האנטי חרדי החדש מבית 'קדימה' זועק "3,400 שקל לאברך ורק 352 שקל לחייל" • משה פייגלין מחשב בתגובה כמה מקבל 'אברך שמאלני' לעומת אברך חרדי
שרי רוט, בחדרי חרדים 15:53 19/12/2012
תגיות: קדימה, פייגלין, הסתה, חרדים, תקציב

2

משה פייגלין. צילום ארכיון: יעקב כהן
ההסתה נגד הציבור החרדי, שהפכה לטרנד בכמה מפלגות ('יש עתיד' ו'התנועה' בעיקר), עולה מדרגה. כאשר מפלגת 'קדימה', זו שכמעט אינה מופיעה בסקרים בצידו הנכון של אחוז החסימה - עולה אף היא על הגל.

הצעד לא מפתיע בעליל, נזכיר כי רק לפני מספר חודשים עשה ח"כ יוחנן פלסנר (מקום שני ברשימה), כל שביכולתו כדי לכפות את חוק טל המחודש שלו על הציבור החרדי, אלא שעד כה לא עשתה 'קדימה' כל שימוש בנושא בקמפיין שלה, והתרכזה במתקפה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. נראה כי התחרות בקרב מפלגות המרכז עושה את שלה, וגוררת גם את קדימה לביצת ההסתה.

"3,400 שקל לאברך ורק 352 שקל לחייל", יהיה מעתה הסלוגן של המפלגה, הסלוגן בו היא תולה את תקוותיה לנסיקה מעל לקו אחוז החסימה.

מי שמפתיע ושולף נתונים סותרים, הוא דווקא הח"כ החדש של הליכוד-ביתנו, משה פייגלין, המציג את הנתונים האמיתיים, ושלא יספרו לכם סיפורים.

לדברי פייגלין, עלות המדינה לסבסוד לימודים בכוללים חרדיים (נכון לשנת 2010) עומדת על 8,400 שקל לשנה לתלמיד, בתחשיב הבא: 700 שקל מלגת לימודים ממשרד הדתות במשך 12 חודשים.

מספר הלומדים הנהנים מהתמיכה עומד על כ-77,000 ויחד עם אברכי הכוללים: 87,744. מתוכם אזרחי ישראל 87.5%. סך עלות התמיכות המועברות לסטודנטים בכוללים החרדיים עומדת על 646.8 מיליון שקלים לשנה.

מכאן הוא עובר לסכום שמשלמת המדינה לסבסוד השכלה גבוהה במקצועות הומניטאריים: סך תקציב ות"ת לעידוד השכלה גבוהה עומד על ...7,740 מיליון שקלים ב-2011, סך תקציב ות"ת המועבר ישירות למוסדות להשכלה גבוהה הוא 7,005 מיליון שקל, כאשר היתר מועבר לקרנות לעידוד מחקרים.

סך הסטודנטים באוניברסיטאות מכללות אקדמיות ומכללות לחינוך בשנת תשע"ב עומד על 189,240, כאשר עלות ממוצעת לסטודנט לשנה עומדת על 37,000 שקל.

פייגלין מסכם: 77,000 אברכים בכוללים חרדים מקבלים כ-646.8 מיליון ₪ בשנה, כ-8,400 ₪ לאדם. לעומת 90,200 סטודנטים ב'כוללים שמאלניים' המקבלים 2,307.1 מיליון ₪ בשנה, כ-25,000 ₪ לאדם.
http://www.bhol.co.il/Article.aspx?id=48323

המשך יבוא
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 24 דצמבר 2012, 20:28

אם חשבנו שיש מימרא שאם לא נבנה בימיו כאילו נחרב בימיו, נדע שאין זה כאילו, אלא ממשיכים להחריב בידים היום את בית מקדשינו ותפארתינו

עצם ההריסה אינו כואב כ"כ כמו האדישות שיש לבני אברהם יצחק ויעקב אל ההרס, וממשיכים בשיגרה כאילו לא קורה כלום

צר לי שהרשומה הראשונה ביומן רשת זה עוסקת דווקא בנושא כאוב זה, אך זו המציאות שאיתה יש להתמודד כל מי שחפץ להתעסק בחקר הר הבית. להלן דו"ח שמתאר את העבודות שהתרחשו אתמול בהר הבית ובשנים האחרונות:

הדרדרות משמעותית במצב שימור ופיקוח העתיקות בהר הבית
יצחק דבירה (צויג)

החלטתי לפרסם מסמך זה לאור העבודות שהחלו אתמול בהר הבית ובעקבות אוסף נתונים שהצטבר בידי המעידים כי בשנים האחרונות חלה הדרדרות משמעותית במידת פיקוח המדינה על עבודות הוואקף בהר הבית ושימור העתיקות במקום. מידע זה הועבר בעבר גם לרשות העתיקות, שאת חלקו היא כבר הכירה וחלקו האחר לא היה ידוע לה. תקוותי היתה שבעקבות העברת המידע יעשו צעדים ממששיים בנושא, אך ככל שהזמן עבר נראה היה שידיה של רשות העתיקות כבולות, והיא אינה מקבלת את הגיבוי המתאים ממשרד הראש הממשלה והיועץ המשפטי לממשלה. מציאות זו עומדת בניגוד למצב שהיה בהר הבית מאז קיץ 2007 ועד 2009. בתקופה זו חל שיפור משמעותי ביותר בפיקוח המדינה על עבודות הוואקף בהר הבית ושימור העתיקות במקום. בשנת 2007 נדרש מבקר המדינה לחקור את התנהלות המדינה בנושא הפיקוח הארכיאולוגי ושימור העתיקות בהר הבית, ובסופו של דבר כתב דו"ח נוקב המאשים את רשויות המדינה בליקויים משמעותיים רבים, ובכך שבוצעו עבודות ללא היתר באמצעות כלים מכניים תוך פגיעה בממצאים ארכאולוגיים. הדו"ח אמנם לא פורסם, אך בשנת 2011 פורסמו מסקנות הדו"ח שבהם נאמר כי שמאז שנת 2007 נעשו פעולות לתיקון חלק מן הליקויים. האמנם? אכן, בשנים 2008 ו-2009 הוואקף נדרש אף לאפשר את קיומם של שתי חפירות הצלה, אך משנת 2010 ועד לזמן זה נראה שישנה הדרדרות נוספת במידת הפיקוח הארכיאולוגי של המדינה באתר. אסקור להלן את הפעולות השונות שנעשו בשנים האחרונות, בהן היה משום פגיעה משמעותית בעתיקות, והמדינה עד לרגע זה טרם הצליחה לאכוף את סמכותה ולמנוע את המשך הנזק.

עבודות בערימות העפר שבג"ץ אסר לפנותם ללא פיקוח ארכיאולוגי

בעקבות פסיקה של בג"ץ (בג"ץ 8172/04), מאז ספטמבר 2004 לא ניתן לפנות מהר הבית עפר מבלי ליידע את הועד הציבורי למניעת הרס עתיקות בהר הבית 30 יום קודם לכן. זאת על מנת שיוכל לבחון האם הפינוי נעשה על-פי הסטנדרטים הארכיאולוגים המקובלים.

לאור זאת הצטברו באזור החורשה המזרחית בהר הבית תלוליות עפר גדולות והמקום נראה כיום כמזבלה (איור 1). המשטרה עד עתה הקפידה מאד על איסור פינוי העפר, אך לא הקפידה כלל על מניעת עבודות עפר בתלוליות אלו. מידי פעם הגיע למקום טרקטור שחפר והזיז את העפר ממקום למקום. הדבר סותר באופן מובהק את מהות העתירה לבג"ץ, שמטרתה היתה להציל את הממצא הארכיאולוגי הטמון בעפר זה מפגיעה נוספת של כלים מכניים כבדים. יש לציין, שבשמונה השנים האחרונות כותב מסמך זה וד"ר גבריאל ברקאי עומדים בראש פרויקט לסינון עפר שפונה מהר הבית בשנים 1999-2000. מהסינון עולה שעפר זה עשיר בממצאים ארכיאולוגים שזמנם החל מימי הבית הראשון ועד לימינו. כך לדוגמא נתגלו טביעות חותם של כהנים מימי הבית הראשון, אריחי ריצוף צבעוניים מהרחבה שהקיפה את בית המקדש בימי הבית השני, מסמרי פרסות, פרסות וראשי חצים מהמסדר הטמפלרי שהשכין את סוסיו באורוות שלמה, שרידי כתובות ערביות מהתקופה הערבית הקדומה והממלוכית ועוד….

אתמול, ביום י' בטבת תשע"ג 23/12/12, נראו כלים מכנים כבדים מבצעים עבודות בערימות העפר (איורים 2-3; ראה גם סרטון וידאו). עד לצהרי היום נראו לפחות שתי משאיות מלאות מפנות עפר המכיל ממצאים קדומים יחד עם פסולת מודרנית. בנוסף לכך, על גבי הערימות נראתה משאית שופכת עשרות אבנים שחלקן ללא ספק מתקופות קדומות (איורים 4-5). אחד מקציני המשטרה במקום טען בתגובה לשאלתי שהאבנים יובאו מבחוץ לצורך עבודות, אך אין כל סיבה לייבא עשרות אבני שדה, וביניהם אבנים עתיקות ששימשו במבנים קדומים, כאשר ישנם רבים כאלו בהר הבית.

גורמים ברשות העתיקות בתגובה לשאלותי הטילו ספק שהתכולה שפונתה במשאיות כללה עפר, אך בזמן העבודות כלל לא נכח במקום פקח מטעם רשות העתיקות. יש לציין שלפני כשנה וחצי הודענו לרשות העתיקות ולמשטרה שאין כל מניעה לפנות את הפסולת שבין תלוליות העפר, בתנאי שמלאכה זו תעשה באופן ידני. נראה שעובדי הוואקף ניצלו היתר שניתן להם לפינוי פסולת וגזם, ועשו שימוש בטרקטור על מנת לפנות גם את העפר שנאסר לפנותו ללא בדיקה ארכיאולוגית. יש לציין שהוואקף והמשטרה דאגו שהעבודות יעשו בזמן שהר הבית סגור למבקרים שאינם מוסלמים, ולכן היה קשה לצלם מקרוב את העמסת העפר.

לפני כשנה וחצי התנהל דיון בין רשות העתיקות, משטרת ירושלים, הועד הציבורי למניעת הרס העתיקות בהר הבית ומנהלי פרוייקט סינון העפר מהר הבית על כך שעפר זה יסונן אף הוא במסגרת פרויקט סינון העפר מהר הבית, אך לא הגענו להבנות על האופן בו יש לפנותו. ארוע זה וסימנים נוספים מראים שישנה כוונה לפנות בקרוב את כל ערימות העפר מהר הבית.עשרות שקי ניילון מלאים בכלי חרס ואריחי קיר קדומים

בקיר הצפוני של הר הבית מצוי מחסן שבו מאוחסן גם הטרקטור הקבוע שעובד במקום. החל מלפני שלוש שנים ועד ליום זה, נראים מאחורי הטרקטור עשרות שקיות מלאות. בתצלום למטה ניתן לראות קנקן כמעט שלם מבצבץ מתוך אחד השקים. את הקנקן, על-פי צורתו, יש לתארך, ככל הנראה, לשלהי ימי הבית השני (איור 6).

לא ברור מהיכן הגיעה התכולה של השקים הללו. קיומם של אריחי קיר מזוגגים מהתקופה העות'מאנית מוכרת לנו, וככל הנראה הם הגיעו מאזור חצר מוזיאון האיסלאם בדרום-מערב הר הבית שם הם אוחסנו, אבל הקירמיקה הקדומה שנראית בתצלומים מפתיעה ומדגיאה ביותר. חרסים כאלו מוצאים רק בחפירות ארכיאולוגיות מהקשרים מאד ספציפים עשירים בממצא של כלים שלמים.

את המידע העברתי לגורמים ברשות העתיקות בתחילת חודש אוגוסט, והדברים הובאו לידיעת המשטרה. ככל הידוע לי, עדיין לא נעשתה כל פעולה ממשית להוציא את הפריטים מחדר זה ולשמר אותם. עד ליום זה השקים עדיין נראים במקום.

מִחזור קורות עץ קדומים

הסיפור של קורות העץ העתיקות שהוצאו ממסגד אל-אקצה בשלבים שונים במאה הקודמת זכה לאחרונה לפרסום מקיף על-ידי נדב שרגאי במוסף החג של ראש השנה בישראל היום (ראה כתבה בקישור זה). חלק מהקורות הוצא מהר הבית ומקבץ מתוכם נבדק במכון ויצמן בשנות ה-80. מרביתם תוארכו למאה ה-6 לספירה, ומספר קטן תוארכו אף לימי הבית השני והראשון, ונעשה בהם שימוש חוזר במסגד אל-אקצה הקדום.

חלק אחר של הקורות שנותר בהר הבית היה מאוחסן במוזיאון האסלאם בהר הבית ובשנים האחרונות הוצאו ממנו ורוכזו במקומות שונים בהר הבית (איור 7).

מזה לפחות כ-7 שנים אנו מתריעים בפני רשות העתיקות על הצורך לדאוג שהקורות יאוחסנו במקום סגור ומוגן מפני גשמים ולחות. השתמרותם עד היום נבעה רק מהעובדה ששכנו במבנה סגור. בשנת 2007 הצלחנו אף להבחין בשרידי דגמים בסגנון רומי מגולפים על אחת מהקורות החשופות, שהיתה במצב בליה מתקדם. העניין הגיע גם לידיעתם על הממונים על המקומות הקדושים בממשלת ירדן, ואלו דרשו מהוואקף לטפל בנושא.

בינתיים כמות הקורות עם השנים החלה ופחתה ואלו שנותרו עדיין נותרו חשופים לכיפת השמים ולגשמים. לפני כחודש הקורות הועברו למיקום חדש מצפון לשער הרחמים והם מכוסים בשטיחים ורשתות צל, כך שמיום ליום תהליך הבליה בהם מתגבר (איור 8). עולה תמיהה מכך שעניין כה פשוט אינו נפתר במשך כל כך הרבה שנים. אפילו כיסוי פלסטיק פשוט היה מפחית באופן ניכר את כמות הגשמים שהקורות חשופות אליהם.

לאחרונה גילינו כי מרבית הקורות שנראו פזורים בשטח הר הבית בעשור הקודם מוחזרו לקורות עץ חדשות, ואוחסנו על גג מכולה בקרבת שער הרחמים (איור 9). במקום נראתה קבוצה של כ-40 קורות עם מרקם זהה לקורות הארזים הקדומות, כאשר החתך שלהם נראה יבש וסדוק (דבר המעיד על קדמותם של העצים). קורות אלו נוסרו מחדש ודפנותיהם יושרו והוחלקו.

מערום ענק של פריטים ארכיטקטוניים קדומים וביניהם כתובות מונומנטליות מהתקופה האיסלמית הקדומה

מאז החפירות שנעשו בסוף שנת 1999 החלו להצטבר באזור החורשה המזרחית בהר הבית מערומים של פריטים ארכיטקטוניים. ביניהם הופיע מערום גדול של פריטים שרובם עשויים מאבן שיש (איור 10). פריטים אלה מקורם במבנים עתיקים מהתקופה הערבית הקדומה, שככל הנראה פורקו בשלב כלשהו בסוף המאה ה-19 או באמצע המאה ה-20. פריטים אלו אוחסנו במבנה כלשהו בהר הבית (ככל הנראה אורוות שלמה או בחלל השער הכפול) והוצאו ממנו במהלך השנים אל החורשה המזרחית.

מערום זה הלך וגדל עם השנים, ונראו בו גם פריטים ארכיטקטוניים מכנסיות ביזנטיות וגם אריחי ריצוף מאבן גיר שחורה (ביטומנית) שמקורה מהרחבה שהקיפה את בית המקדש בימי הבית השני (איור 11).

לפני מספר חודשים הבחנו במספר אבנים ועליהם כתובות בכתב ערבי קדום, כאשר על אחת מהן היתה כתובת מונומנטלית מהתקופה הפאטימית (מאה 10 לסה"נ) (איור 12).[1] בביקור נוסף זמן קצר לאחר מכן, נוכחנו לראות שטרקטור דחף את כל המערום הצידה והכתובות כבר לא נראו בשטח ועל אבנים רבות הופיעו סימני שחיקה כתוצאה מהתזוזה הגסה שעשה להם הטרקטור. העניין דווח לרשות העתיקות, ותגובתם היתה שהעניין מוכר להם.

כתובות גרפיטי של נוער על-פני קירות קדומים במקומות שונים בהר הבית

בשנה האחרונה נראים מעת לעת כתובות גרפיטי מרוססים על קירות במקומות שונים בהר הבית (איור 13). הכתובות בסופו של דבר מוסרות על ידי הנהלת הוואקף, אך מתמיהה הדבר כיצד ניתן לכתכילה לרסס כתובות על קירות קדומים במקומות מרכזיים חשופים לכל רואה באתר שנחשב לאחד האתרים המאובטחים ביותר בעולם.

סיכום

לאור נתונים אלו נשאלת השאלה מה בדיוק עושה מדינת ישראל כדי למנוע את המשך הנזקים לעתיקות בהר הבית? נראה שהוואקף המוסלמי כלל אינו מעוניין לשמר אף את המורשת התרבותית שלו. ללא ספק רשות העתיקות והגורמים במשרד ראש הממשלה העוסקים בהיבט המדיני של הדבר מודעים לכך, וככל הנראה גם פועלים בנושא, אך עצם העובדה שאף אחד אינו מצליח לעצור את פעולות הוואקף ההרסניות, ואף פעולה פשוטה כגון העברת קורות העצים הקדומים למחסה מוגן מגשמים, הפכה להיות משימה בלתי אפשרית, מעוררת תמיהות רבות על תפקודה של ממשלת ישראל הנוכחית בנושא.תמונה
http://tmsifting.org/
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סטאר
הודעות: 99
הצטרף: 16 נובמבר 2012, 02:05

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

נושא שלא נקרא על ידי סטאר » 24 דצמבר 2012, 21:16

כואב הלב לראות את הממשלה הפחדנית שלנו שותקת ולא עושה שום דבר בנושא,
כשישראל ניסתה לתקן את הגשר המוגרבים הערבים רצו להחריב את העולם, והם עומדים ומחריבים את כל ההר ואת כל הממצאים של ביהמ"ק ואף אחד לא מזיז לו כלום,

אבל לדעתי היינו צריכים לעשות מחאה של תושבי ישראל נגד הממשלה ומול העולם על הדברים המזעזעים האלה, הערבים עומדים ומחריבים יום יום את השרידים הכי יקרים של ארץ ישראל ועם ישראל שותק, היתכן??!!

מעניין איך היו מגיבים הסינים אם ארגון כלשהו היה מחליט להחריב כל יום כמה מטרים של החומה הסינית,
או האיטלקים אם היו מרסקים להם את כל החלק הפנימי של מגדל פיזה,
או במצרים מישהו היה מחליט להחריב כמה פירמידות,
איך דברים כאלו היו מתקבלים במדינות ובעולם, אין ספק שכל העולם היה רועש מכאלו דברים,
אז זה מה שגם אנחנו צריכים לעשות, למחות, לעשות קמפיינים ולהרעיש במדינה ובעולם נגד זה,

ובעיקר להתפלל שיפסק החילולי הקדש של בית המקדש בידי הגויים, ושיבנה בית המקדש כבר במהרה,

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 24 דצמבר 2012, 21:32

ההסתכלות החילונית רואה בבית קדשנו ותפארתנו עוד ממצא ארכיאולוגי, כשאנחנו רואים שועלים חורשים בבית המקדש אנחנו שמחים. כי מי שהבטיח "ציון שדה תחרש" הוא גם הבטיח "עוד ישבו זקנים וזקנות ברחובות ירושלים".
כמובן שזה לא גורע מהצער שלנו על חילול הקודש.
וכי אנחנו בונים על אומות העולם שיעצרו את החורבן? וכי צאצאיו של טיטוס יעזרו לנו לבנות?

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

מתי יוצאים אוטובוסים היום מככר השבת...

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 25 דצמבר 2012, 17:51

עזרא פינת נחמיה, ומכל מרכזי הארץ?תמונה
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
נעשה ונשמע
הודעות: 1000
הצטרף: 10 נובמבר 2012, 21:09

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

נושא שלא נקרא על ידי נעשה ונשמע » 25 דצמבר 2012, 18:43

מצער לראות שיש יהודים שומרי תורה, שרואים את העיקר בבנין בית המקדש את העצים והאבנים, ולכן החורבן מתייחס בעיקר על שבירת האבנים, וכל שבירת והזקת לכמה שרידים ארכיאולגים, כחורבן הבית זוטא...
אותנו למדו, שעיקר החורבן מתייחס על השראת השכינה שהיתה בארץ, וכעת עזבה אותנו. בנוסף מבחינה הלכתית אין קדושה בשרידים, מכיון ש'באו פריצים ויחללוה' כמבואר בגמ'.
ולכן למרות כל הצער - ובאמת מצער - על השחתת שרידים ארכיאולוגים, אבל מכאן עד להשוות זאת ל'כאילו נחרב בימיו' עדיין הדרך רחוקה...
ובאו כולם בברית יחד, נעשה ונשמע אמרו כאחד, ופתחו וענו ה' אחד...

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 25 דצמבר 2012, 19:54

אנחנו מושפעים מהציונים ותלמידיהם הדתיים שחיללו את כל הקדושה של היהודי והפכו את הדת שלנו ללאום. ולכן הר הבית הוא לא יותר מאשר חבל ארץ "שלנו!"
חלק מההשפעה באה אלינו דרך אנשים כמו קוקוריקו וחבריו.

קוקוריקו
הודעות: 6
הצטרף: 20 דצמבר 2012, 01:27

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

נושא שלא נקרא על ידי קוקוריקו » 25 דצמבר 2012, 22:18

משולש כתב:אנחנו מושפעים מהציונים ותלמידיהם הדתיים שחיללו את כל הקדושה של היהודי והפכו את הדת שלנו ללאום. ולכן הר הבית הוא לא יותר מאשר חבל ארץ "שלנו!"
חלק מההשפעה באה אלינו דרך אנשים כמו קוקוריקו וחבריו.
אתה מתכוין אלי???
קוק - קוקו - קוקוריקו

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 25 דצמבר 2012, 22:52

חס וחלילה.
אני מתכוין לזה שבגללו פתחת את הניק שלך.
אתה מעולה!! תמשיך לקרקר עד שנצליח להדוף את השוטה הקוקו מכאן.

מרא דארעא דישראל
הודעות: 112
הצטרף: 21 דצמבר 2012, 14:04

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

נושא שלא נקרא על ידי מרא דארעא דישראל » 26 דצמבר 2012, 12:47

משולש כתב:חס וחלילה.
אני מתכוין לזה שבגללו פתחת את הניק שלך.
אתה מעולה!! תמשיך לקרקר עד שנצליח להדוף את השוטה הקוקו מכאן.
מי שמעוות ומסלף את האמת ואת העובדות כדי שיתאימו לעמדתו אינו יכול להיות מעולה והוא השוטה והקוקו.
אני הבאתי את העבדות כפי שהן שגם כלל גדולי היהדות החרדית שהשקפתן חרדית כהשקפתכם ראו ברב קוק את אחד מגדולי הדור, על אף שחלקו על השקפתו בחריפות.
וכן הבאתי את העובדות שהיו גדולי עולם רבים שתמכו בדעותיו וברעיון הציוני, כשם שהיו רבים שהתנגדו, ואף בין מתנגדי הציונות היו כאלו שתמכו בדעותיו כמו שב"אורות".

אלו העובדות כפי שהן ואתם שאתם מעוותים ומסלפים ומזייפים את העובדות האלו כדי "להתאים" את המציאות לדעתכם, אתם השוטים, ואתם חרדים מזויפים שאין לכם כל קשר לדרך חרדית ישרה ואמתית.

מרא דארעא דישראל
הודעות: 112
הצטרף: 21 דצמבר 2012, 14:04

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

נושא שלא נקרא על ידי מרא דארעא דישראל » 26 דצמבר 2012, 12:52

משולש כתב:אנחנו מושפעים מהציונים ותלמידיהם הדתיים שחיללו את כל הקדושה של היהודי והפכו את הדת שלנו ללאום. ולכן הר הבית הוא לא יותר מאשר חבל ארץ "שלנו!"
חלק מההשפעה באה אלינו דרך אנשים כמו קוקוריקו וחבריו.
אז זהו, שדבריך מחללים ומבזים גדולי עולם רבים שתמכו ברעיון הציוני ובהשקפה דתית-לאומית וגם שנים רבות לאחר הקמת המדינה, ובשבילת היהדות היא דת לא פחות מאשר אצלכם והם רואים את הסתלקות השראת השכינה וגלות השכינה כעיקר לא פחות מכם.

שכל חד וצלול
הודעות: 297
הצטרף: 12 דצמבר 2012, 18:17

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

נושא שלא נקרא על ידי שכל חד וצלול » 26 דצמבר 2012, 13:20

גדול ישראל ראו מול עיניהם תלמיד חכם עצום שמדבר דבר כפירה! וזה גרם למבוכה גדולה.
היו גדולי הדור שאמרו הוא כופר וזהו.
היו גדול הדור שאמרו הוא תלמיד חכם רק חולה נפש.
היו כאלה שצנזרו את ספריו והשארו לצביור את העובדה שהוא תלמיד חכם כדי לגרום לפחות זעזועם נפשיים.
למעשה לא היה ביניהם שום מחלוקת חוץ מטקטיקה בעלמא.

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 26 דצמבר 2012, 19:21

מי שעומד אדיש להמצב הוא שיתף להמעשים שקורים שם, ואפי' נניח שגם מבחינת הסתכלות חילונית זה כואב, זה לא פחות כואב ליהודי ירא שמים
ובפרט שאפשר להפסיקן בדרך שלום ועפ"י השקפת העדה החרדית, ואם לא עושים כלום יש לנו חלק בהפשע הבלתי יכופר
תמונה
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

מרא דארעא דישראל
הודעות: 112
הצטרף: 21 דצמבר 2012, 14:04

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

נושא שלא נקרא על ידי מרא דארעא דישראל » 26 דצמבר 2012, 19:27

שכל חד וצלול כתב:גדול ישראל ראו מול עיניהם תלמיד חכם עצום שמדבר דבר כפירה! וזה גרם למבוכה גדולה.
היו גדולי הדור שאמרו הוא כופר וזהו.
היו גדול הדור שאמרו הוא תלמיד חכם רק חולה נפש.
היו כאלה שצנזרו את ספריו והשארו לצביור את העובדה שהוא תלמיד חכם כדי לגרום לפחות זעזועם נפשיים.
למעשה לא היה ביניהם שום מחלוקת חוץ מטקטיקה בעלמא.
אז זהו שאני הראיתי היטב שני דברים:
שגם כלל גדולי היהדות החרדית, וכל אלו מהם שהכירוהו מקרוב בירושלים ראו ברב קוק עצמו את אחד מגדולי הדור.
אלו שאמרו שהוא כופר וזהו או חולה נפש היו מיעוט שבמיעוט מכלל גדולי היהדות החרדית.
ראה כאן (מה ששייך לענינינו הוא מהשם השני): http://haredim.info/%D7%93%D7%A2%D7%95% ... A7-133999/
וכן ראה כאן (הסריקות חשובות ולא הטקסטים שאינם ברורים): http://www.scribd.com/doc/2402596/%D7%A ... 7%90%D7%9C (בהמשך הדברים מעשים והנהגות מהרב קוק המראים את גדולתו הרוחנית העצומה והיותו קדוש עליון, ציס"ע וגאון אדיר וכפי שהתייחסו אליו גם כלל גדולי היהדות החרדית)
ועוד כאן (זהו אשכול של פורום ובו גם תגובות קנאיות טיפוסיות שלא משנות את העובדות כפי שהן): http://www.bhol.co.il/forums/topic.asp? ... rum_id=771

כמו כן היו גדולי עולם נודעים שגם תמכו ברעיון הציוני ובדעותיו, כשגם מבין מתנגדי הציונות היו שתמכו בדעותיו.
ראה כאן על תמיכה בדעותיו שלך הרב קוק כמו שב"אורות": http://haredim.info/%D7%93%D7%A2%D7%95% ... ndex2.html
בהמשך הדברים על כך שהתוקפים את הרב קוק על דברים כאלו ואחרים לא הבינו כלל את מה שהתכוון בדבריו או שדבריו סולפו במקרים אחרים, על יחס כלל קהילת האשכנזים בירושלים וגדולי ישראל לרב קוק כרבה של ירושלים (תגובות 11-10).
וכן ראה כאן על גדולי עולם שתמכו ברעיון הציוני שלפניהם מובאים גדולי עולם מלפני הציונות שדעתם מתאימה להשקפה דתית-לאומית וגדולים חרדיים מתקופת הציונות שאמרו שייתכן וכך רצון ה' להביא את הגאולה ע"י החילוניים (בתגובות 3-2): http://haredim.info/%D7%93%D7%A2%D7%95% ... 95-133982/

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 26 דצמבר 2012, 19:45

וז"ל מהר"ץ חיות:
משא"כ עתה אחר חורבן טיטוס דנשארו הר הבית וכל היסודות במקומם, ומקום המזבח נודע לנו גם באורך וברוחב ע"פ המשנה והברייתא והתלמוד מדוע לא יהיה לאל ידינו לבנות היום המזבח על מקומו הראשון... משא"כ היום אם רוצים להקריב בלי בית, רק לבנות מזבח לבד ובלי הוספה על מזבח של בית שני, בודאי יכולים לכוין מקום המזבח ע"י סיוע והיכר של היסודות אשר נשארו עדיין בקרקע ואחר העיון בספרים הרבים המדברים מציור המקדש יכולים בנקל לבא למטרה המבוקשת וזה אמת.

ע"כ יש ויש מקום לשמרם!!
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 26 דצמבר 2012, 19:46

קוק - קוקו - קוקוריקו!!

מרא דארעא דישראל
הודעות: 112
הצטרף: 21 דצמבר 2012, 14:04

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

נושא שלא נקרא על ידי מרא דארעא דישראל » 26 דצמבר 2012, 22:55

משולש כתב:קוק - קוקו - קוקוריקו!!
את יכול לקרקר כמה שאתה רוצה, אך זה לא ישנה את העובדות שבתגובתי לעיל. אך הקרקור מתאים לך ולשכלך שלפיו אם תעוות ותזייף ותסלף את העובדות ותתעלם מהאמת, אז הכל מסתדר לפי דעתך.

קוקוריקו
הודעות: 6
הצטרף: 20 דצמבר 2012, 01:27

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

נושא שלא נקרא על ידי קוקוריקו » 26 דצמבר 2012, 23:02

קוק - קוקו - קוקוריקו
קוק - קוקו - קוקוריקו

מרא דארעא דישראל
הודעות: 112
הצטרף: 21 דצמבר 2012, 14:04

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

נושא שלא נקרא על ידי מרא דארעא דישראל » 27 דצמבר 2012, 12:26

קוקוריקו כתב:קוק - קוקו - קוקוריקו
אתה יכול לקרקר כמה שאתה רוצה, אך זה לא ישנה את העובדות שבתגובתי לעיל. אך הקרקור מתאים לך ולשכלך שלפיו אם תעוות ותזייף ותסלף את העובדות ותתעלם מהאמת, אז הכל מסתדר לפי דעתך.

אלעזר
הודעות: 904
הצטרף: 06 נובמבר 2012, 22:07
מיקום: ירושלים

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

נושא שלא נקרא על ידי אלעזר » 27 דצמבר 2012, 12:56

אולי תפסיקו כבר, מה אתם באמת ילדים קטנים ? יאללה חלאס
אם אני אני כי אתה אתה, ואתה אתה כי אני אני, אז אני לא אני ואתה לא אתה. אבל אם אני אני כי אני אני, ואתה אתה כי אתה אתה, אז אני אני ואתה אתה

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 27 דצמבר 2012, 14:34

רוב חברי הפורום מחכים שהוא יעוף, ומתרגזים על תגובותיו יותר מאשר על הקרקורים שלי ושל ידידי קוקוריקו. כשתעיפו אותו אני אשתוק.

סמל אישי של משתמש
דוד
הודעות: 170
הצטרף: 08 נובמבר 2012, 11:31

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

נושא שלא נקרא על ידי דוד » 28 דצמבר 2012, 09:26

לידעתכם הניק קוקו ריקו והניק משולש עומד מאחוריהם אותו בן אדם
(יש לי תוכנה שמגלה את זה)

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 28 דצמבר 2012, 10:09

איזה תוכנה מדופלמת ושקרנית יש לך?
זה תכנה שנמצאת בשכל שלך. אלא שהפעם היא פיספסה לך.
נקווה שפעם הבאה תצליח.
אגב, למאי נ"מ?
אני כותב בפה מלא (במקלדת מלאה) אני לא קשור בכלל לקוקוריקו, מלבד שנהנתי מהרעיון שלו אז קניתי אותו.
ברוך ה' הצלחנו במשימתנו וזה הכי חשוב.

מרא דארעא דישראל
הודעות: 112
הצטרף: 21 דצמבר 2012, 14:04

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

נושא שלא נקרא על ידי מרא דארעא דישראל » 28 דצמבר 2012, 14:13

משולש כתב:רוב חברי הפורום מחכים שהוא יעוף, ומתרגזים על תגובותיו יותר מאשר על הקרקורים שלי ושל ידידי קוקוריקו. כשתעיפו אותו אני אשתוק.
שאתה ושכמותך תפסיקו לזלזל בעובדות כפי שהן ותפסיקו לזייף ולעוות אותן כדי להתאימן לדעתכם הלא ישרה, אז לא הייתי מגיב כ"כ הרבה, וזה היה נשאר בשלושה אשכולות.
שהייתה התייחסות למחלוקת בהשקפה באשכול על רמז שליהדות התורה יהיו תשעה מנדטים, אז הבאתי את דבריי הקשורים למחלוקת בהשקפה שגם כלל גדולי החרדים העריצו את הרב קוק למרות המחלוקת בהשקפה ושהיו גם גדולי עולם רבים שתמכו בהשקפתו וברעיון הציוני, וגם מבין מתנגדי הציונות היו שתמכו בדעותיו (כמו למשל "הפחד יצחק" והרב מטפליק). אלו העובדות שהתייחסתי אליהם בהקשר למחלוקת בהשקפה.
באשכול על פיוט של הקנאים נגד הציונים על בסיס "מעוז צור", הבאתי שיר של הרב קוק על דיני חנוכה שנכתב גם הוא על בסיס פיוט קדום, ובהקשר לזה התייחסתי לכך שדעת הקנאים ביחס לרב קוק הייתה דעת המיעוט שבמיעוט בין כלל גדולי היהדות החרדית מכל החוגים והעדות.
האשכול השלישי שפה התייחסתי לעניין בקצרה יתרה הייתה באשכול של מאמר מסוים שבו הובא שקר לגבי הרב קוק, ולכן התייחסתי לכך שכלל גדולי היהדות החרדית על אף שחלקו על דעותיו בחריפות ראו בו את אחד מגדולי הדור (באשכול הראשון שהגבתי הבאתי קישורים המראים עניין זה והעובדה שהיו גדולים לא מעטים שתמכו בדעותיו ובציונות.

אם לא הייתם מגיבים בכזו שלילה ובזלזול על העובדות הפשוטות האלו, לא היה ממשיך הדיון ע"כ ולא עוד תגובות נוספות באשכולות אלו, ואם לא הייתם יוצרים אשכולות כמו "לא להתייחס לרואה האורות" ו"לחסון את רואה האורות" ובגללכם נוסף עוד אשכול "להפסיק עם השנאה", אז לא היו נוספות עוד ועוד תגובות בנושא זה. ובנוסף לכך התייחסת לעניין באשכול על הרב הבית, אז זה הזמין כמובן את תגובתי ונונוספו עוד תגובות בעניין.

אתה ושכמותך אשמים ברוב התגובות האלו. זה היה נשאר עם תגובות בודדות בשלושה אשכולות, אם הייתה מקבלים את האמת כפי שהיא גם היא היא לא נוחה לדעתכם.

מרא דארעא דישראל
הודעות: 112
הצטרף: 21 דצמבר 2012, 14:04

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

נושא שלא נקרא על ידי מרא דארעא דישראל » 28 דצמבר 2012, 14:16

משולש כתב:ברוך ה' הצלחנו במשימתנו וזה הכי חשוב.
מדוע עולה בדעתך שהצלחתם במשימתכם?
איזה הוא אמינא יש לך שהצלחתם?

דוד לוי
הודעות: 91
הצטרף: 26 דצמבר 2012, 15:00

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

נושא שלא נקרא על ידי דוד לוי » 28 דצמבר 2012, 14:36

מרא דארעא דישראל כתב:מדוע עולה בדעתך שהצלחתם במשימתכם?
איזה הוא אמינא יש לך שהצלחתם?
אם ה"כלב" נובך, סימן שהאבן הצליח...

מרא דארעא דישראל
הודעות: 112
הצטרף: 21 דצמבר 2012, 14:04

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

נושא שלא נקרא על ידי מרא דארעא דישראל » 28 דצמבר 2012, 15:20

דוד לוי כתב:
מרא דארעא דישראל כתב:מדוע עולה בדעתך שהצלחתם במשימתכם?
איזה הוא אמינא יש לך שהצלחתם?
אם ה"כלב" נובך, סימן שהאבן הצליח...
אתם הנובחים ומזדעקים כנגד העובדות כפי שהן בגלל שלא מתאימות ולא נוחות להשקפתכם.

מרא דארעא דישראל
הודעות: 112
הצטרף: 21 דצמבר 2012, 14:04

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

נושא שלא נקרא על ידי מרא דארעא דישראל » 30 דצמבר 2012, 15:26

קוקוריקו כתב:קוק - קוקו - קוקוריקו
1. זו דעת מיעוט שבמיעוט מגדולי היהדות החרדית מכל הזרמים והעדות, שרובם ככולם, וכל מי מהם שהכיר אישית את הרב קוק בהיותו בירושלים, העריצו את הרב קוק לפרות שחלקו על השקפתו בחריפות.
וכן היו גדולי עולם רבים שתמכו בדעותיו ובציונות כפי שהיו רבים שהתנגדו, ואף מבין מתנגדי הציונות היו שתמכו בדעותיו.
2. תגובתך היא בדיוק ברמה שלך ושל שכמותך, חרדים מזויפים שהיושר והאמת אינה נר לרגליהם, אלא מסלפים ומעוותים ומזייפים את האמת, כדי להצדיק את עמדתכם, ללא קשר למציאות. זו הרמה שלכם, רמה של קוקוריקו.

בחזרה שלך על התגובה המצוטטת, אתה רק מוכיח את צדקתי ושאתה וכמותך, אינם אנשי תורה ואמונה אלא חרדים מזויפים שהמסלפים ומעוותים את האמת כדי שתתאים לעמדתכם ללא קשר למציאות, נכי רוח ונכי מוח שכל קשר לבין דרך יהודית אמתית וישרה, מקרי בהחלט.

בעלון החרדי "פחד דוד" האחרון (http://sfile.f-static.com/image/users/2 ... d=11442875) בעמ' 2 כתבו על קדושת העיניים והובא שם גם על קדושת העיניים של הרב קוק, כך שהחרדים הללו לא מתעלמים מגדולתו של הרב קוק.

מרא דארעא דישראל
הודעות: 112
הצטרף: 21 דצמבר 2012, 14:04

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

נושא שלא נקרא על ידי מרא דארעא דישראל » 30 דצמבר 2012, 19:35

משולש כתב:קוק - קוקו - קוקוריקו!!!
1. זו דעת מיעוט שבמיעוט מגדולי היהדות החרדית מכל הזרמים והעדות, שרובם ככולם, וכל מי מהם שהכיר אישית את הרב קוק בהיותו בירושלים, העריצו את הרב קוק לפרות שחלקו על השקפתו בחריפות.
וכן היו גדולי עולם רבים שתמכו בדעותיו ובציונות כפי שהיו רבים שהתנגדו, ואף מבין מתנגדי הציונות היו שתמכו בדעותיו.
2. תגובתך היא בדיוק ברמה שלך ושל שכמותך, חרדים מזויפים שהיושר והאמת אינה נר לרגליהם, אלא מסלפים ומעוותים ומזייפים את האמת, כדי להצדיק את עמדתכם, ללא קשר למציאות. זו הרמה שלכם, רמה של קוקוריקו.

בחזרה שלך על התגובה המצוטטת, אתה רק מוכיח את צדקתי ושאתה וכמותך, אינם אנשי תורה ואמונה אלא חרדים מזויפים שהמסלפים ומעוותים את האמת כדי שתתאים לעמדתכם ללא קשר למציאות, נכי רוח ונכי מוח שכל קשר לבין דרך יהודית אמתית וישרה, מקרי בהחלט.

בעלון החרדי "פחד דוד" האחרון (http://sfile.f-static.com/image/users/2 ... d=11442875) בעמ' 2 כתבו על קדושת העיניים והובא שם גם על קדושת העיניים של הרב קוק, כך שהחרדים הללו לא מתעלמים מגדולתו של הרב קוק.
נערך לאחרונה על ידי מרא דארעא דישראל ב 30 דצמבר 2012, 20:04, נערך פעם 1 בסך הכל.

מרא דארעא דישראל
הודעות: 112
הצטרף: 21 דצמבר 2012, 14:04

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

נושא שלא נקרא על ידי מרא דארעא דישראל » 30 דצמבר 2012, 19:37

משולש כתב:קוק - קוקו - קוקוריקו!!!
1. זו דעת מיעוט שבמיעוט מגדולי היהדות החרדית מכל הזרמים והעדות, שרובם ככולם, וכל מי מהם שהכיר אישית את הרב קוק בהיותו בירושלים, העריצו את הרב קוק לפרות שחלקו על השקפתו בחריפות.
וכן היו גדולי עולם רבים שתמכו בדעותיו ובציונות כפי שהיו רבים שהתנגדו, ואף מבין מתנגדי הציונות היו שתמכו בדעותיו.
2. תגובתך היא בדיוק ברמה שלך ושל שכמותך, חרדים מזויפים שהיושר והאמת אינה נר לרגליהם, אלא מסלפים ומעוותים ומזייפים את האמת, כדי להצדיק את עמדתכם, ללא קשר למציאות. זו הרמה שלכם, רמה של קוקוריקו.

בחזרה שלך על התגובה המצוטטת, אתה רק מוכיח את צדקתי ושאתה וכמותך, אינם אנשי תורה ואמונה אלא חרדים מזויפים שהמסלפים ומעוותים את האמת כדי שתתאים לעמדתכם ללא קשר למציאות, נכי רוח ונכי מוח שכל קשר לבין דרך יהודית אמתית וישרה, מקרי בהחלט.

בעלון החרדי "פחד דוד" האחרון (http://sfile.f-static.com/image/users/2 ... d=11442875) בעמ' 2 כתבו על קדושת העיניים והובא שם גם על קדושת העיניים של הרב קוק, כך שהחרדים הללו לא מתעלמים מגדולתו של הרב קוק.

מרא דארעא דישראל
הודעות: 112
הצטרף: 21 דצמבר 2012, 14:04

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

נושא שלא נקרא על ידי מרא דארעא דישראל » 30 דצמבר 2012, 20:04

משולש כתב:קוק - קוקו - קוקוריקו!!!
1. זו דעת מיעוט שבמיעוט מגדולי היהדות החרדית מכל הזרמים והעדות, שרובם ככולם, וכל מי מהם שהכיר אישית את הרב קוק בהיותו בירושלים, העריצו את הרב קוק לפרות שחלקו על השקפתו בחריפות.
וכן היו גדולי עולם רבים שתמכו בדעותיו ובציונות כפי שהיו רבים שהתנגדו, ואף מבין מתנגדי הציונות היו שתמכו בדעותיו.
2. תגובתך היא בדיוק ברמה שלך ושל שכמותך, חרדים מזויפים שהיושר והאמת אינה נר לרגליהם, אלא מסלפים ומעוותים ומזייפים את האמת, כדי להצדיק את עמדתכם, ללא קשר למציאות. זו הרמה שלכם, רמה של קוקוריקו.

בחזרה שלך על התגובה המצוטטת, אתה רק מוכיח את צדקתי ושאתה וכמותך, אינם אנשי תורה ואמונה אלא חרדים מזויפים שהמסלפים ומעוותים את האמת כדי שתתאים לעמדתכם ללא קשר למציאות, נכי רוח ונכי מוח שכל קשר לבין דרך יהודית אמתית וישרה, מקרי בהחלט.

בעלון החרדי "פחד דוד" האחרון (http://sfile.f-static.com/image/users/2 ... d=11442875) בעמ' 2 כתבו על קדושת העיניים והובא שם גם על קדושת העיניים של הרב קוק, כך שהחרדים הללו לא מתעלמים מגדולתו של הרב קוק.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 30 דצמבר 2012, 20:50

קוק - קוקו - קוקוריקו!!!

מרא דארעא דישראל
הודעות: 112
הצטרף: 21 דצמבר 2012, 14:04

Re: ההרס של בית מקדשינו כהיום בהר הבית

נושא שלא נקרא על ידי מרא דארעא דישראל » 30 דצמבר 2012, 22:22

משולש כתב:קוק - קוקו - קוקוריקו!!!
1. זו דעת מיעוט שבמיעוט מגדולי היהדות החרדית מכל הזרמים והעדות, שרובם ככולם, וכל מי מהם שהכיר אישית את הרב קוק בהיותו בירושלים, העריצו את הרב קוק לפרות שחלקו על השקפתו בחריפות.
וכן היו גדולי עולם רבים שתמכו בדעותיו ובציונות כפי שהיו רבים שהתנגדו, ואף מבין מתנגדי הציונות היו שתמכו בדעותיו.
2. תגובתך היא בדיוק ברמה שלך ושל שכמותך, חרדים מזויפים שהיושר והאמת אינה נר לרגליהם, אלא מסלפים ומעוותים ומזייפים את האמת, כדי להצדיק את עמדתכם, ללא קשר למציאות. זו הרמה שלכם, רמה של קוקוריקו.

בחזרה שלך על התגובה המצוטטת, אתה רק מוכיח את צדקתי ושאתה וכמותך, אינם אנשי תורה ואמונה אלא חרדים מזויפים שהמסלפים ומעוותים את האמת כדי שתתאים לעמדתכם ללא קשר למציאות, נכי רוח ונכי מוח שכל קשר לבין דרך יהודית אמתית וישרה, מקרי בהחלט.

בעלון החרדי "פחד דוד" האחרון (http://sfile.f-static.com/image/users/2 ... d=11442875) בעמ' 2 כתבו על קדושת העיניים והובא שם גם על קדושת העיניים של הרב קוק, כך שהחרדים הללו לא מתעלמים מגדולתו של הרב קוק.

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 31 דצמבר 2012, 15:52

ומקודם נברר למי איננו בוחרים:


"והיות שבדורנו זה אם גדול אומר דבר הכל כרוכים אחריו, לא משום שמסכימים לעצם הדברים שאמר, אלא מפני שכל אחד רואה עצמו מוכרח לשים יד לפה שלא יחשב כעזות פנים לדבר בפני גדול מי שגדול ממנו בחכמה או כזקן ממרא, ועי"כ נעשה דעת חנף גלמוד ח"ו מאוסה כנדה [סוטה י]

ואין זה דרכי אמת ולא דרכי תורה אשר בהם אב ובנו נעשים שונאים זה לזה ותלמיד חולק על רבו כי לא גברא רבה העיקר כי אם הדעה המובעת שתהיה טהורה ונקיה בלי שום פניה ונטיה ומשוא פנים אבל מי זה אשר מדד בשעלו ימי הנשמה של הזקן או בחור"


מכתבי הגה"ק רבי עקיבא יוסף שלזינגר זי"ע
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 02 ינואר 2013, 19:43

הבעיה עם בינימבי
תמונה
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

מלה בסלע - ניתוח מעמיק

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 02 ינואר 2013, 23:10

מפלגות זה כמו בורסה (מאמר מעמיק של משה פייגלין)

בחירות 2013 אמורות היו להיות משעממות. "מה שהיה הוא שיהיה" הבטיחו הפרשנים, התוצאה ידועה מראש ואין חדש תחת השמש. ואולם כשלושה שבועות קודם לפתיחת הקלפיות, אנו עומדים בעיצומה של מערכת בחירות מהמרתקות שידענו: מערכה המייצגת נאמנה שינויי עומק המתהווים בחברה הישראלית, מערכה שאיש עדיין אינו מסוגל באמת לצפות את סופה.

ננסה לנתח את המתרחש משמאל לימין. אולם קודם שנתחיל עלינו להבין את הגורמים המשפיעים על כוחה של כל מפלגה.

העולם הפוליטי דומה מאוד לעולם הכלכלי. ה"בורסה" של העולם הפוליטי היא מערכת הבחירות ושווי ה"מניה" (המפלגה) נקבע לבסוף על פי מספר המושבים בפרלמנט .

ערכן של המניות – כלומר של המפלגות – נקבע על פי מספר פרמטרים. יש את הערך העכשווי – כלומר כמה אנשים הצביעו עבור אותה מפלגה בבחירות האחרונות. יש את ערך השוק האמיתי, ויש את הערך בו היא נסחרת ברגע נתון.

לדוגמה – בזמן כתיבת שורות אלה, ערכה העכשווי של 'קדימה' הוא 27 מנדטים. ערך השוק האמיתי של המפלגה (שבכל זאת הקימה מנגנונים ופקדה אנשים) נמוך בהרבה – וברגע הנתון הנוכחי היא נסחרת גם מתחת לערכה הנמוך ועתידה להעלם ככל הנראה מהמפה.

כשאנו מנסים להבין את הסיפור המתרחש כרגע במגרש הפוליטי בישראל אנחנו צריכים לנסות ולאמוד קודם כל את ערכן האמיתי של המפלגות השונות. כך נוכל להבחין בין תהליכי עומק לתהליכים חסרי משמעות ארוכת טווח.

ערכה האמיתי של מפלגה נקבע על פי חמשת המרכיבים הבאים:

א – הבשורה.
אחרי ככלות הכל, מפלגות אמורות לבשר רעיון כלשהו. לשם כך הן קמות.
ב – גרעין בוחרים עקבי שמזוהה עם המפלגה. (בעולם הכלכלי קוראים לזה מוניטין)

ג – הזדהות כלל הבוחרים (השוק) עם בשורתה של המפלגה.

ד – הזדהות כלל הבוחרים עם פעלה של המפלגה.

ה – מבנה המפלגה
כלומר, האם המפלגה עומדת בפני עצמה והשכילה להקים מוסדות ראויים, תהליכי בחירה פנימיים ושיתוף החברים בקבלת ההחלטות ובחירת הנציגים.

ו – מנהיגי המפלגה.

כשקמה מפלגת 'קדימה' וגרפה ניצחון מוחץ, טענתי כי היא עתידה להיעלם מן המפה בתוך מספר מערכות בחירות. הסיבה להערכתי היתה ההבנה שה"מניה" של 'קדימה' – נסחרת בשווי גדול בהרבה מערכה האמיתי. המפלגה אמנם נהנתה באופן יוצא מן הכלל מן המרכיב השישי, בדמותו של מנהיג חזק וכריזמטי – אריאל שרון, אולם חסרו לה כל שאר המרכיבים וברור היה שהיא מתקיימת על זמן שאול.

במקביל טענתי אז – כשרבים כבר הספידו את הליכוד – שהליכוד יחזור לשלטון, משום שברמה כזו או אחרת מתקיימים בו כל שאר המרכיבים וכשהוא מקבל 12 מנדטים בגלל "תאונה" פוליטית – שווי השוק הזה אינו משקף את ערכה האמיתי של המניה אלא את ערכה העכשווי בלבד.
נחזור עכשיו לתמונת המצב הפוליטית העכשווית.

בקצה השמאלי נמצאות "מרץ", "חדש", רע"מ תע"ל ובל"ד. שום שינוי של ממש לא צפוי במפלגות הללו. כל ששת מרכיבי הערך האמיתי מתקיימים בהן ולכן מה שהיה הוא פחות או יותר מה שיהיה.

בקצה הימני המצב מורכב יותר. "עצמה לישראל" – מקבילתה של מר"ץ מימין, אמנם נהנית מבשורה ברורה, מהזדהות ציבורית שאמורה להעבירה את אחוז החסימה וגם ממנהיגים מוכרים – אולם מדובר במפלגה חדשה ללא מבנה ברור.

כך גם עם-שלם, מפלגתו של הרב אמסלם. יש שם בשורה, יש שם מנהיגות אולם לא ברור אם יש מסה קריטית של שאר המרכיבים המסוגלים ליצור מפלגה של ממש אשר תעבור את אחוז החסימה.

גם המפלגות החרדיות האשכנזיות – כמו המפלגות הערביות, נהנות מכל ששת המרכיבים ולכן לא צפוי בהן שינוי של ממש.

בש"ס התמונה פחות ברורה. שנים רבות "נסחרה" המפלגה בשווי שוק גבוה מערכה האמיתי בשל הדומיננטיות הרבה של מנהיגה – הרב עובדיה יוסף. מנהיגות זו הולכת ודועכת באופן טבעי, אולם מתקיימים במפלגה שאר המרכיבים ולכן המפלגה לא תיעלם אלא תתכווץ בעתיד אל שווי השוק האמיתי שלה – להערכתי כשמונה מנדטים.
חשוב לזכור שבעוד הערבים אינם מסוגלים לשבת בממשלת ימין, החרדים מסוגלים בהחלט לשבת עם השמאל וכבר עשו זאת בעבר.

ננתח עכשיו את המתרחש בשמאל הרלוונטי (להבדיל ממר"ץ שהיא שמאל אידיאולוגי שאינו נותן לעובדות לבלבל אותו.)

התנפצות חזון 'אוסלו' הותיר את השמאל הישראלי ללא 'בשורה' רלוונטית. 'באין חזון יפרע עם' – ובראש וראשונה נפרעות המפלגות. הפוליטיקה הופכת אישית ולא רעיונית, המתחים בתוך המפלגות וביניהן גוברים ומתפתחת אסקלציה של פיצולים וחיבורים שונים ומשונים. תופעות שבעבר ראינו בימין כתוצאה מחוסר חזון רלוונטי, אנו רואים כיום בשמאל. קנאות ושנאות היו בשמאל (ובימין) מאז ומתמיד, אך כשהנוסעים מאמינים שנהג האוטובוס יודע לאן הוא רוצה לנסוע, הם רבים על מקום טוב מאחוריו ופחות על מקום הנהג עצמו.

מפלגת העבודה
מפלגת העבודה היא מפלגה שנהנתה תמיד מכל ששת המרכיבים. בנוסף לכך זוהי מפלגה עם היסטוריה ותודעת הנהגה הפונה אל כלל הציבור הישראלי ולכן תהווה תמיד אופציה להנהגתו. שווי השוק האמיתי שלה עומד להערכתי כיום על כ 25 עד 30 מנדטים. המפלגה שהתדרדרה תחת מנהיגותו של אהוד ברק לשפל חסר תקדים, זינקה בחזרה אל שוויה האמיתי מיד לאחר שנפתרה מהמנהיג הבעייתי והעמידה בראשה מנהיגה צעירה וכריזמטית. שלי יחימוביץ' הבינה שעליה להציב חזון חלופי לאוסלו שהתנפץ והשכילה להתמקד בענייני חברה וכלכלה. אלא שבישראל האתוס המכונן היה ונותר אתוס הביטחון – בישראל "זה הביטחון, 'טמבל' " - וכל עוד מפלגת העבודה לא מסוגלת להציב שוב אלטרנטיבה ביטחונית מדינית היא לא תצליח לעבור את הליכוד. מלבד עובדת היסוד הזו, באו לפיד ולבני מצד אחד – ופריימריס בעייתיים שהציבו בקדמת הרשימה דמויות אנרכיסטיות, מצד שני – וכרסמו בכוחה של המפלגה הנסחרת כיום בשווי נמוך מערכה האמיתי (17 מנדטים על פי הסקרים האחרונים).

מפלגת לפיד (שכחתי את שמה)
ברור לחלוטין ששווי השוק העכשווי של מפלגת לפיד (11 מנדטים), אין לו ולא כלום עם שוויה האמיתי. המפלגה חסרה את כל המרכיבים למעט המרכיב השישי – כלומר מנהיגות צעירה אך מוכרת (בזכות הקריירה התקשורתית). הסיבה שאינני זוכר את שמה של המפלגה היא שבאמת זו לא מפלגה אלא איש. מדובר במפלגת סל הקולטת מועקות וחוסר תוחלת אולם לא מציע דרך אלטרנטיבית של ממש ולכן – כמו אצל 'קדימה' וכמו אצל לפיד האב, צפויה המפלגה להעלם מן המפה בתוך זמן קצר למדי.

מפלגת ציפי לבני (שכחתי את שמה)
ברור לחלוטין ששווי השוק העכשווי של מפלגת לבני (11 מנדטים), אין לו ולא כלום עם שוויה האמיתי. המפלגה חסרה את כל המרכיבים למעט המרכיב השישי – כלומר מנהיגות מוכרת. הסיבה שאינני זוכר את שמה של המפלגה היא שבאמת זו לא מפלגה אלא אישה. מדובר במפלגת סל הקולטת מועקות וחוסר תוחלת אולם לא מציע דרך אלטרנטיבית של ממש ולכן – כמו אצל 'קדימה' צפויה המפלגה להעלם מן המפה בתוך זמן קצר למדי.

הליכוד
מלבד בשורה ברורה, מתקיימים בליכוד כל התנאים הבונים מפלגה של ממש. כמו מפלגת העבודה, גם הליכוד הוא מפלגת שלטון ובשונה מהעבודה, הליכוד נהנה ממספר רב של חברים המשקפים נאמנה את כלל הציבוריות הישראלית – כך גם בוחריו. שיטת הבחירות הפנימיות בליכוד רחוקה מלהיות מושלמת. מנגנון המפלגה, בעייתי – ולמרות זאת מצליחה המפלגה להביא לידי ביטוי כנה את עיקר רצונם של בוחריה ולהבטיח (באמצעות הבטחת ייצוג במקומות שונים ברשימה) רשימה איכותית המייצגת נאמנה את כלל הציבור הישראלי על כל גווניו.

הליכוד מתחמק מבשורתו ומעדיף להיות "לא שמאל". זו שיטה יעילה כשאין אלטרנטיבה מימין אך הופכת לבעייתית כשמופיעה אלטרנטיבה שכזו. להערכתי, ערכה האמיתי של המפלגה הוא כ40 מנדטים ואף יותר אולם היא "נסחרת" זה זמן רב הרחק מתחת לשוויה. הגורמים המרכזיים לכך הם הקול הרוסי שנדד לישראל ביתנו, הקול המזרחי דתי שנדד לש"ס וחוסר יכולת להציב אלטרנטיבה מדינית ביטחונית לדרכו של השמאל. גם הקולות הסרוגים חוזרים בבחירות הנוכחיות אל הפוליטיקה המיגזרית בזכות נפתלי בנט. המאבק הטיפשי בבנט מאיץ את התהליך הזה. ההתגוללות כנגד אמירתו הראשונה (בעד סוג של סרבנות) מיצבה את הליכוד בעיני הסרוגים כמי שבהחלט מסוגל לשוב ולייצר התנתקויות וגירושים. משחזר בו בנט – התברר לסרוגים ששוב תשמש הציונות הדתית כלי בידי כוונות גירוש עתידיות אולם מתקפת הליכוד הצילה את בנט מתוצאות הזיגזוג הזה ומיצבה אותו בכל זאת במקום הנכון – "אתה אומר שתציית אבל אנחנו לא מאמינים לך…"

איווט ליברמן ( ישראל ביתנו)
כשהיו מי שצפו שליברמן יהיה ראש ממשלה, אנו הסברנו ש'ישראל ביתנו' עתידה להיעלם מן המפה הפוליטית. הסיבה לכך היא שכמו 'קדימה' – כך גם מפלגת ליברמן היא למעשה איש ולא מפלגה. מדובר במנהיג מוכשר וכריזמטי מאוד שייצר סביבו מפלגה עם קהל בוחרים קבוע ונאמן. ערך השוק האמיתי של ישראל ביתנו (כל עוד ליברמן מסוגל להובילה) הוא שמונה מנדטים. בבחירות האחרונות איבד הליכוד כעשרה מנדטים כתוצאה ממלחמת נתניהו בפייגלין – רוב המנדטים הללו נדדו לליברמן והקפיצו את שווי המפלגה הרחק מעבר לשוויה הריאלי. משהצליחה פרקליטות המדינה להוציא את ליברמן מן המשחק עתידה מפלגתו לגווע ובוחריה יתפזרו (זמנית) לכמה מפלגות – בעיקר ל'בית היהודי'.

הבית היהודי (המפד"ל החדשה) – נפתלי בנט
זהו ללא ספק הסיפור המרתק של הבחירות האחרונות. כעשרים שנה "נסחרת" מניית המפד"ל הרחק מתחת לשוויה האמיתי העומד להערכתי על כשמונה עד עשרה מנדטים.

הסיבה למפולת הפוליטית של הציונות הדתית נובעת משילוב של אידיאולוגיה לא רלוונטית ומנהיגות מזדקנת שלא השכילה לערב את הציבור בבחירת הדרך וההנהגה. מתוך ששת הרכיבים הבונים מפלגה, הראשון )הבשורה), החמישי (המנגנון) והשישי (המנהיגות) היו בעייתיים מאוד. בשורתה של המפד"ל אינה מגזרית אלא כלל ישראלית. אולם הציבור שבשנות השבעים ציפה לנטילת אחריות והנהגה מצד " דור הכיפות הסרוגות " – התייאש מהסרוגים ופנה אל האלטרנטיבות האחרות. מי שייצג את התקווה הישראלית הפך ברבות השנים לסוג של 'נודניק'. המפד"ל שבבחירות 77 קיבלה 12 מנדטים, הסתכסכה בתוך עצמה – התפצלה שוב ושוב וכמעט ונמוגה. הציונות הדתית – אותו פלח אוכלוסיה ייחודי, היחיד העונה ציבורית להגדרה "בעל אחריות כוללת לגורלו של עם ישראל" – הציבור התורם ומתגייס יותר מכל ציבור אחר, מצא עצמו רדוף ומגורש ממעמדו ולעיתים גם מביתו ממש. דווקא המפלגות החרדיות שאינן שותפות למפעל הציוני, מפלגות בהן נטו הסרוגים לזלזל, עקפו את המפד"ל ובגדול. הסרוגים, הגדולים כמותית ואיכותית, צפו במשך שנות דור כיצד החברה הישראלית מפנה להם עורף, מפסיקה "לספור" אותם, מתנכרת לתרומתם הרבה ומתייחסת פוליטית דווקא לפוליטיקה המגזרית של מתחריהם החרדיים.

האידיאולוגיה הכלל ישראלית של הסרוגים יצרה ציפיות עומק להנהגה מצד כלל החברה הישראלית, ציפיות – שמשלא התממשו, הפכו לניכור. אבל הסרוגים בחרו בפוליטיקה המגזרית וזו לא יכלה להביא תוצאות של ממש משום שהאידאולוגיה הלאומית/ימנית שלהם – לא מאפשרת לסרוגים לדלג כמו החרדים בין המפלגות הגדולות. כך באופן מובנה יוצאים הסרוגים מבחינה פוליטית – קרחים מכאן ומכאן. אין להם באמת את הפריבילגיה לפנות אל כלל הציבור – פריבילגיה השמורה למפלגות שבאמת אינן מגזריות, אבל גם אין להם את היתרון האמיתי של הפוליטיקה המגזרית – הרי "הבית היהודי" לעולם לא ימליץ על שלי לנשיא …

אם ימשיך הליכוד לרדת לרמה שתסכן את שלטונו – יאוצו בוחרי ה'בית היהודי' להצביע ליכוד משום ש"הבית היהודי" לא מספק באמת - לא אלטרנטיבה שלטונית ולא ייתרונות מגזריים אלא צורך פסיכולוגי בלבד.

מה שהביא לכך שערך ה"מניה" הסרוגה קפץ פתאום מתת הערך הריאלי, לכמעט כפול ממנו, לא היה פתרון בעיית היסוד הזו (הדיסוננס שבין האידיאולוגיה הכללית לכלי הפוליטי המגזרי) אלא ההזדמנות להשבת הכבוד האבוד של דור שלם. שוב "סופרים" אותנו, שורה של נציגים איכותיים מאוד – משלנו – עתידה להיכנס כמפלגה השלישית בגודלה – הנה אנו תופסים שוב את מקומנו הראוי בחברה הישראלית.

המפקד המוצלח והפריימריס בעקבותיו החזירו למפלגה את המנגנון הראוי (המרכיב החמישי) שחיבר מחדש בין המפלגה לחבריה הטבעיים ותומכיה האידיאולוגיים ( מרכיבים ב' ג' ד') והעמיד בראשה מנהיג חדש וכריזמטי (המרכיב השישי).

אישיותו של המנהיג הנבחר, בנט, אינה מגזרית ואפשרה לפתוח את המפלגה גם לציבור שעד היום לא היתה לו יכולת להתחבר אליה.

מניית הבית היהודי נסחרת כיום בשווי של כ 13 מנדטים והיא עשויה בהחלט עוד לעלות עד לבחירות הקרובות. אולם היא עתידה לשוב בעתיד לשוויה האמיתי. הסיבה לכך היא שהמנהיג הכריזמטי אינו נושא בשורה של ממש ואינו פותר באמת את הדיסוננס שתיארנו.

לא בכדי התגלגלה לפתחו של בנט סוגיית אי הציות המצפוני מייד עם ראשית דרכו המנהיגותית. סוגיה זו יורדת לנקודת הבירור הבסיסית ביותר באידיאולוגיה הדתית לאומית. סוגיית היחס הנכון שבין האמונה והממלכה. סוגיית אי הציות המצפוני היא השפה האזרחית לשאלה האמונית מי המלך? הא-ל הקורא לאדם מקירות ליבו או מהבנתו הדתית – או המדינה? הזגזוג של בנט והתייצבות רשימתו כולה ככלי ריק מאחורי התשובה השנייה, העמיד למעשה את כל ההישג המדהים של איחודה מחדש של הציונות הדתית, על גבי תשתית אידיאולוגית חמורה ביותר, ושלל ממנה את היכולת לבשר את הבשורה שהיא מתיימרת לבשר. מצביעי הבית היהודי יכולים כיום לדעת בוודאות (!) כי מפלגתם לא תפנה יהודים מביתם – בשבת…

מלבד בנט ואיילת שקד – מבטאת הרשימה כולה מגזריות ברורה.
אם קודם לבחירות מצליחה הרשימה לשתוק, ליישר קו נוכח אתגרים תיאורטיים ולהתייצב מאחורי המנהיג העולה שמתחמק מאמירה אידיאולוגית, צפוי כי נוכח אתגרי המציאות ייווצרו מהר מאוד חילוקי דעות ופיצולים שיציפו את מגזריותה של המפלגה, יבריחו את הקולות שאינם מן המגזר וישיבוה לגודלה הטבעי.

מה צפוי לנו בבחירות הקרובות?
הליכוד הצליח ב"כשרון רב" להרחיק מעליו , בין היתר בהתנהלותו מול נפתלי בנט ויציאתו הנחרצת נגד אי ציות מצפוני – את הציבור הציוני דתי, שהתחבר אליו בשנים האחרונות.

הקולות שאמורים היו להגיע מישראל ביתנו יתפזרו לכל עבר בשל יציאת המנהיג מהמשחק. הנהנה הראשי יהיה שוב – נפתלי בנט, אבל לא רק. חלק מהמנדטים יישאר בכל זאת בליכוד, חלק ינדדו ללפיד, למפלגת הרוסים ואולי גם לעצמה לישראל.

סביר להניח שהליכוד יצליח בכל זאת להקים ממשלה – אולם כלל לא בטוח שכך יהיה. די בגורם נוסף שייכנס לתמונה בשבועות שנותרו (למשל הסתבכות בפלילים של שר בכיר) בכדי שהליכוד יאבד עוד כמה מנדטים. אם הליכוד ירד מתחת ל 30 מנדטים ויחימוביץ' תעלה מעל לעשרים, דרעי (שבוודאי מעדיף את יחימוביץ' על נתניהו) ימנע מהמלצה על נתניהו לנשיא. או אז יוכל פרס להטיל את הרכבת הממשלה על שלי יחימוביץ' והיא יכולה בהחלט להצליח בכך (קואליציה "חברתית" עם ש"ס).

בין אם כך ובין אם אחרת, הבית היהודי צפוי לגרוף כ 15 מנדטים- אולי אף יותר. אם יצרף נתניהו את בנט לממשלתו, יאלץ בנט ללכת עמו רחוק מאוד נוכח כל משא ומתן וויתורים מדיניים. נתניהו הרי יוכל תמיד להחליפו בשלי, לבני, לפיד – או כולם יחדיו. לבית היהודי לעולם לא תהיה אופציה אחרת מלבד הליכוד, גם לא האופציה להחליפו. ייתכן אף שמלכתחילה ימצא עצמו בנט בחוץ.

לציבור נאמני ארץ ישראל וזהותה היהודית לא נותר אלא לשוב ולזכור, כי שם המשחק אינו ליכוד או עבודה – ליכוד או מפד"ל. שם המשחק האמיתי הוא הנהגת מפלגת השלטון הלאומית, הנהגת המדינה.

דור ימית לא הבין זאת, לא הסיק את המסקנה המתחייבת בדבר הצורך לייצר אלטרנטיבה אמונית להנהגת ישראל וגלגל את הבעיה לדור ההתנתקות. דומה כי גם דור ההתנתקות לא הבין זאת ועל אף ההתקדמות הגדולה שחוללה מנהיגות יהודית בליכוד, הוא שב עכשיו אל הפוליטיקה המגזרית. אם מגמה זו תימשך, צפויים גם ילדנו למצוא עצמם בתווך שבין ממשלת שמאל המבקשת לגרשם, לממשלת ימין שמגרשת בלי לבקש…

הפתרון אינו מצוי בקפיצה מן הרכבת אלא בהתקדמות מדודה ואחראית אל הגאי הקטר. מי שמבין זאת אינו עוזב את הליכוד ומתייחס אל ערכם האמיתי של המפלגות השונות – לא אל התזזית הפוליטית העכשווית. אסור לזלזל בערכן כשהן "נסחרות" מתחתיו, אך גם לא להיבהל או להתרשם יתר על המידה כשהן מזנקות הרחק מעל לערכן האמיתי.

בראייה זו הליכוד היה ונותר המרחב הנכון לבנייתה של מנהיגות אמונית למדינת ישראל. זהו המרחב היחיד הנותן תקווה פוליטית לפתרון של ממש ועלינו לשמור על נאמנותנו לקרקע הפוליטית שתחת רגלנו – גם כשהיא רועדת. מי שבוחר עכשיו להצביע ל'בית היהודי' מוציא עצמו במידה רבה מן המגרש הרלוונטי.

הליכוד אינו גן של שושנים., הוא הוביל בעבר לגירוש יהודים ועדיין עלול לעשות זאת גם בעתיד. אולם אי אפשר להתעלם מכך שבמסגרת יכולתו הטקטית (כשאין תוכנית מדינית על הפרק) עושה הליכוד למען ההתיישבות יותר מכל מפלגה אחרת. ב 12 שנות מאבק, הובלנו את הציבור הסרוג אל תוככי מפלגת השלטון וזו פתחה בפני הציונות הדתית את שעריה – ובשמחה. בקדמת הרשימה נמצאים כיום יותר מתנחלים מאשר בכל רשימה אחרת. אסור להפסיק את התהליך החשוב הזה, התהליך היחיד המייצר בסופו של יום – פתרון אמיתי לבעיה האמיתית,
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 03 ינואר 2013, 18:17

Feiglin: Pay the Arabs to Leave Yehuda & Shomron
(Thursday, January 3rd, 2013)
Likud MK hopeful Moshe Feiglin, who heads the Manhigut Yehudit faction, believes that residents of PA (Palestinian Authority) autonomous areas can be bought out. He proposes paying them a half million dollars to leave those areas voluntarily.

Feiglin is quoted by Ynet saying “The State of Israel is paying 10% of its GNP every year for the two-state solution and the Oslo process. The state pays for separation barriers, Iron Domes and a guard at every café. Soon we’ll have to place Iron Domes in every school in Tel Aviv.

“With this budget we can give every Arab family in Yehuda and Shomron $500,000 to encourage it to immigrate to a place with a more promising future.”


Feiglin cites polls that indicate 80% of PA residents in Gaza and 65% of those in Yehuda and Shomron would leave if they were bought out, and he feels that many countries with shrinking populations would take them, actually preferring them to “Sudanese migrants who cannot build while these migrants do know about construction.”

(YWN – Israel Desk, Jerusalem)
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 03 ינואר 2013, 23:24

תמונה
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 04 ינואר 2013, 16:20

I’m not a Feiglin Fanatic – I’m a Jewish People Fanatic
January 29, 2012 By Rafi 26 Comments
With about 36 hours until polls open for Netanyahu vs Feiglin Round IV, I find myself fending off attacks from those who essentially agree with Feiglin about everything, but don’t support him because they think he’ll destroy the Likud if elected. It’s not that these people don’t believe in Feiglin. They don’t believe in the Jewish Nation’s ability to redeem itself.
They tell me that only a Feiglin fanatic could possibly believe that the Likud would gain seats if headed by Feiglin. These types of people have their political beliefs which I may agree with, but they have no faith in the Jewish People. I believe in the Jewish People because I know and understand Jewish history. Feiglin is just a guy like everyone else. Nothing really that special about him, except he’s doing the work everyone else shied away from. It’s the Jewish People that are special.
I also know and understand our role in our own history and what that role should be. When this People is finally presented a real leadership that can take its potential and broadcast it to the world, we will all wake up. If you have a strictly religious personality and Judaism is a personal religion to you and nothing more, you will not support Feiglin, no matter how much you agree with him. You will think that what he represents is pure fantasy, and you will refuse to vote for him under any circumstances. You will ignore poll numbers that say if he wins Likud will gain strength.
Chazal say that the first question one is asked after death is, “Were you honest with money?” That I can understand. It’s very hard to be honest with money. But the third question is “Did you believe in redemption?”
Why should that be the third question? Who doesn’t believe in redemption? Why is it so hard to believe that the Jews will be redeemed?
It’s not hard to say you believe it. It’s really hard to act accordingly. You only believe something if you are willing and ready to act on that belief. If you believe in the concept of Jewish redemption, you believe in Feiglin’s candidacy. You don’t know how he will win in the end, but you do know one thing with spiritual certainty, and that is this: When the Jewish People are presented the choice, for REAL, they will choose the path of redemption. They will choose Feiglin’s path.
This election on Tuesday is just one more step in that direction. I don’t know what will happen. I don’t know how much Feiglin will get, and I don’t know all the things Netanyahu has up his sleeve and how much he will cheat.
But I know we are doing the right thing and that this is inevitable. Israel will have Jewish leadership. So if you don’t support Feiglin but you agree with him, I ask you this question, and I’m quoting that guy who shot Sean Connery in Indiana Jones III and looked at Harrison Ford and said this:
It’s time you ask yourself WHAT YOU BELIEVE.
May God give us all the help we need and the strength to continue and fight this to the very end.
Good luck everyone!

מקור
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 13 ינואר 2013, 19:51

כה אמר ה' השמים כסאי


התעמולה של מרצ, משרתת את פייגלין ובנט
אבל כאן בארץ אנחנו צריכים להתאמץ לבחור מישהו שימליך את ה'.

בינתים, אף אחד לא מוכן להצהיר בגלוי שזה מה שהוא רוצה לעשות. בינתים השמאל תוקף את הקיצונים שרוצים מדינת הלכה. והקיצונים מתנצלים.

היה אחד שהצהיר על כך. משה פייגלין לימד אותנו הרבה דברים חשובים. אבל נראה לי שמכל מה שלמדנו ממנו, המסר החשוב ביותר הוא שיש לקדם את הרעיון שהמנהיגות במדינה צריכה להיות יהודית. יש לתורה מה לומר בשאלה איך צריך להנהיג מדינה. את המדינה יש להנהיג ברוח התורה.

התורה היא לא תורת האדם הפרטי. היא מכוונת בראש ובראשונה להנהגת עם בעולמו של הקב"ה. זה רעיון בולט לכל אורך התורה. נכון שכאשר העם הזה היה מפוזר ומפורד בין העמים, אי אפשר היה להנהיג עם ע"פ התורה, ולכן התורה באה לידי ביטוי רק בהנהגותיהם של הפרטים. אבל בבסיס התורה, היא בעד מנהיגות יהודית. הרעיון הזה הוא רעיון חשוב ויש לפעול כדי שיתממש בקרוב.


אבל באשר לשאלה מי יהיה המנהיג היהודי, חוששני שזה לא יהיה משה פייגלין. הוא התקרב לעמדת השפעה ומיד מצאנו שהוא לא מנהיג ולא יהודי. (כלומר: הוא ודאי יהודי כשר, אבל דבריו ודעותיו אינם דברי תורה). לא מנהיג, כי ברגע שהוא הגיע לשלב שבו הוא היה צריך לעמוד באומץ על דעתו, הוא נבהל ועיגל פינות. ולא יהודי, כי הוא התחיל להתבטא בזכות נישואין חד מיניים, נשואי תערובת, סמים ועוד. (לא שהוא חלילה בעדם, אבל הוא גם לא בעד צעדים כדי למנוע אותם). הוא טוען שמקורו של הליברליזם הוא בתורה. צר לי, אבל לא מצאתי את זה שם.

כשיקום לנו מנהיג יהודי, הוא יצטרך להכיר תודה למשה פייגלין שקידם מאד את הרעיון החשוב הזה.

ואל זה אביט, אל עני ונכה-רוח וחרד

כבר כתבנו כאן השבוע שהחרדים החליטו להדגיש את הדאגה לזקנים והחלשים. אלא שבתשדירים הם כנראה שכחו לעשות זאת, וחבל.

תשדיר של ש"ס נפסל, משום שהזקנה שהופיעה בו לא הביעה את הסכמתה לכך. אינני יודע מה באמת היה שם, ולכן לא אתייחס לשאלה האם היא הסכימה או לא. אני יודע מה ראיתי: ראיתי את דרעי יושב עם אמו הזקנה הלבושה ומוצגת בצורה מכובדת מאד. וראיתי זקנה אחרת, אלמונית, שהוצגה בצורה שבה דרעי בודאי לא יציג את אמו. (אגב, מפלגת דור עשתה את זה הרבה יותר גרוע).


מי שרוצה לדאוג לזקנים, כדאי שיכבד אותם גם בתשדירים שלו.

מאידך, כנראה שגם אלה שהגישו את התלונה נגד התשדיר לא עשו זאת לשם שמים. כולם עושים קופה על הגב של הזקנה. אגב, מה שלום הזקנה במסדרון?

גם אני אבחר בתעלוליהם

תעלול בחירות: לגמרי במקרה התפרסם אתמול ראיון עם פרס בניו יורק טיימס. ולגמרי במקרה פרס התקיף בו את נתניהו, שאינו נותן סיכוי לתהליך השלום. הנשיא שלנו מאיים שבלי הכרעה מדינית השטח יאבד שליטה, וכל העולם יהיה נגדנו. נדמה לי שדווקא הנשיא של הצד השני אמור להשמיע איומים כאלה. לא?

נו, טוב. פרס חוזר על הדברים האלה כמו תקליט מקולקל כבר שנים רבות. הוא הלך על זה לבחירות פעמים רבות והפסיד. זה לא הפריע לו לנסות בכל זאת, והמציאות טפחה על פניו. ובכל זאת הוא ממשיך לומר את דבריו, ואינו מתבלבל מהעובדות.

יש להעיר שכנשיא הוא שומר בדרך כלל על ממלכתיות, ולא מבטא את דעותיו ברבים. חוץ מאשר לפני בחירות, אז הוא לא מתאפק. מישהו אולי יכול להסביר לו שלתת ראיון כזה, לגמרי במקרה בזמן בחירות, זה תעלול בחירות שנשיא לא יכול להרשות לעצמו? נו באמת, יש דבר אחד בעולם שפרס לא יכול להרשות לעצמו?

שמעו דבר ה', החרדים.

לקראת הבחירות, סוף סוף הוציא הרב אמסלם תשדיר המסביר ומבהיר את דבריו. מה הוא אומר? הוא אומר שלפי התורה מותר לחרדי לצאת לעבוד. לא רק מותר, גם רצוי. הוא מצטט את הרמב"ם, את פרקי אבות, ועוד ועוד.

כבר מזמן הויכוח הוא לא על גיוס החרדים אלא על יציאת החרדים לעבודה. אפילו יאיר לפיד רמז לכך, הוא אמנם אמר משהו בשפה רפה על שחשוב לגייס אותם, אבל הוא הוסיף בקול: "והעיקר – שילכו לעבוד". מדי פעם הוא עוד מדבר על גיוס החרדים, אבל הוא עושה זאת כדי לתקוף את בנט (שלטענתו מציע פתרון שלא יגייס את החרדים), או סתם מתוך הרגל.

ההרגל הוא מלת המפתח כאן. למה החרדים לא עובדים? כי אם הם יעבדו הם יצטרכו להתגייס, למה הם לא מתגייסים? מתוך הרגל. כלפי חוץ הם אומרים שהם אינם צריכים להתגיייס כי הם מגוייסים למען התורה של עם ישראל. כלפי פנים הם אומרים שהם אינם מתגייסים מפני שבצבא אפשר להתקלקל. למעשה הם לא מתגייסים כי הציבור החרדי רגיל כבר מאות שנים שבאים לגייס אותו לצבא של עמים מסוימים שהוא לא מזדהה איתם, והעסקונה מוצאת פתרונות. גם כשקמה מדינת ישראל, הציבור החרדי הרגיש שזאת לא מדינתו והוא לא מזדהה איתה, ולמה לו למסור את הנפש על מדינה שמבחינתו היא כפירה במלכות שמים. האמת היא ששני הנימוקים כבר לא בתוקף. חרדים רבים כבר מזדהים עם המדינה בכל נימי נפשם (הרבה יותר ממצביעיו הפוטנציאליים של יאיר לפיד, שרבים מהם כבר מצאו את התירוץ לא להתגייס). אבל לא קל לקום ולשנות הרגלים של שנים.

גם יאיר לפיד מדבר על גיוס החרדים כי לא קל לשנות הרגלים של שנים. אביו לא באמת רצה שהחרדים יתגייסו, היה לו נוח שהם אינם מתגיסים, שתי צפורים במכה אחת: גם לא צריך לסבול אותם בצבא, וגם אפשר להשמיץ אותם. מה נעשה אם חלילה הם יתגייסו? אוי ואבוי. לכן שלל לפיד האב כל פתרון שיכול באמת להביא בסופו של דבר לגיוס החרדים. יאיר לפיד כנראה נמצא במקום אחר, לכן הוא רומז לפתרון מעשי. הפתרון המעשי היחיד הוא הכנסה של חרדים בהדרגה למערכת, ושבירה הדרגתית של הטאבו. אבל המעשי ביותר בעניין הזה הוא הרב אמסלם.

אמרו אחיכם שונאיכם מנדיכם

ציפי לבני החליטה להשתלח השתלחות חסרת תקדים במפלגת המוצא שלה ובבעלי הדעות שהיו פעם שלה. בכנס בחירות היא אמרה: "מי שהיו פעם עשבים שוטים משתלטים לנו על המדינה. ביבי, בנט והחרדים מובילים אותנו למחוזות קיצוניים ביותר. הפייגלינים, החוטובליים ושאר חבריהם מייצגים אידיאולוגיה קיצונית שמטרתה למנוע מאיתנו הסדר ולהפוך את ישראל למדינת הלכה". לא נצטט כאן את כל פניניה, רק נזכיר שהיא קובלת על כך שהקיצוניים של הליכוד מובילים דעות שפעם אף אחד לא הסכים לבטא. טוב, מה אפשר להגיד? גם רעיון המדינה הפלסטינית היה רעיון שפעם אף אחד לא הסכים לבטא, מלבד כמה קיצונים שציפי לבני הליכודניקים נאבקה בהם בעוז. אז היום התהליך מתחיל מחדש, הפעם מימין. הימין הוא זה שמחזיר אותנו אל הערכים שכולם האמינו בהם לפנני כמה עשרות שנים, לפני שהשמאל הקיצוני החדיר את המדינה הפלסטינית לשיח הציבורי. ציפי לבני נרתמה לעשות להם דמוניזציה ולהזדעזע מהמצורעים.

גם מרצ לא נשארה חייבת, היא הלא לא תאפשר לציפי לבני לעקוף אותה משמאל. לכן יצאה מרצ בקמפיין הקורא שלא להשאר בבית ביום הבחירות, כי פירושה של השארות כזאת בבית היא עוד מירי רגב, עוד פייגלין, ועוד בנט. כדי להדגים עד כמה רעים האנשים האלה, מצטטת מרצ את האמירות הקיצוניות והרעות שלהם: "יש לעצב את מדינת ישראל ברוח התורה", "אין ולא היה עם פלסטיני", "בית המשפט העליון מנותק", ועוד ועוד אמירות רעות ומסוכנות מעין אלה. מרצ לא טורחת להסביר מה רע באנשים ובאמירות, אלא רק מציגה אותם כמצורעים. בזמן שציפי וזהבה רבות ביניהן מי יותר שמאלנית ומי יותר משמיצה את הימין, הן עושות פרסומת טובה לימין ועוזרות לו ולאמירותיו להכנס לקונצנזוס, ובעצם יוצרות את התחושה שכל מי שמתנגד לאמירות האלה הוא שמאל קיצוני. תודה, ציפי וזהבה.

ושלחתי מהם פליטים אל הגויים

המפלגות במילכוד. הפוליטיקאים לא יכולים להגיד שאת הפליטים צריך לזרוק מכאן, כי זה לא נאור ולא מכובד ולא פוליטיקלי קורקט. אבל הכל מבינים שהעם רוצה את זה, והכל מבינים שאין ברירה אלא לעשות את זה. לכן כולם מחפשים דרך להגיד את זה בלי להגיד את זה.

בפרט שעומדת כאן על הפרק שאלה הרבה יותר מהותית: מדינת היהודים מול מדינת כל אזרחיה.

עוצמה לישראל מדברת על כך בפירוש בתשדירים שלה. כל המפלגות רומזות. גם אלי ישי אמר על כך משהו לפני כמה שבועות. כנראה שאחרי הבחירות הם יתנו לאלי ישי לעשות עבורם את העבודה השחורה.

והביאו את כל אחיכם מכל הגויים מנחה לה'

עשרים שנה אחרי העליה הגדולה מרוסיה, וששים שנה אחרי העליה הגדולה מארצות המזרח, קשיי הקליטה כבר מזמן תמו, אבל המלחמה העדתית לא תמה. הפעם הרוסים מתלוננים שהספרדים (ליתר דיוק ש"ס) גזענים ומפלים. האמת היא שש"ס לא מפלה את העולים היהודים, אלא רק את הגויים שתפשו טרמפ על העליה. וגם אותם היא לא ממש מפלה. יותר משיש כאן אפליה וגזענות, יש כאן השמצה. כל צד יודע היטב שיעשה קופה אם ישמיץ את הצד השני.

וש"ס נעלבת: אנחנו גזענים? מה פתאום? להפך, אנחנו הספרדים בעלי המונופול על רגשי הדפיקות והקיפוח. רגע רגע, בואו נעשה סדר: אתם אשכנזים, אנחנו המקופחים. אנחנו כבר תפשנו את המשבצת הזאת, תרדו מאתנו.

לפי דיווחים בתקשורת, פעילים מרכזיים במפלגת ישראל ביתנו פנו למזכ"ל המפלגה ח"כ פאינה קירשנבאום, המשמשת גם כיו"ר מטה הבחירות של המפלגה, בדרישה שהמפלגה תתחייב מראש שלא תצטרף לקואליציה משותפת עם ש"ס אחרי הבחירות. הכל מבינים שבסוף הם ישבו יחד, פשוט כי לא תהיה ברירה אחרת. הם מבינים את זה היטב, אבל בזמן הבחירות נוח להם להוציא כותרת אלה נגד אלה.

קשיי קליטה והסתגלות, אבל המשמעות היא שיהודים הגיעו הנה מכל קצוי תבל וכעת הם כאן, ואפילו יושבים וישבו יחד בממשלה. היינו כחולמים.
מקור סרוגים
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

פייגלין תקף "הבית היהודי תישאר תמיד גלגל רזרבי" וצדק!!

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 23 ינואר 2013, 17:18

המציאות היא שפיגלין היא היחיד מקמפוס של יראי שמים שלוחם מול הנהגות המדינה מיסודה, והצליח בקדנציה הזה, ובעזרת השי"ת יעלה מעלה בבחירות הבאות!
"פייגלין תוקף: "הבית היהודי תישאר תמיד גלגל רזרבי"
במכתב ששלח היום משה פייגלין למתפקדי הליכוד הוא מזהיר מפני הצבעה לבית היהודי: "מפלגה שכזו, בלי קשר למספר המנדטים בו תזכה, תישאר תמיד 'גלגל רזרבי'. ברגעי הכרעה אסטרטגיים, ניתן יהיה תמיד להחליפה במפלגות המרכז והשמאל."
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

חזית דתית מאוחדת עכשו!

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 31 ינואר 2013, 23:02

האיומים על ישראל ועל העם היהודי מחייבים הערכות רוחנית ונפשית שונה ולא רק הערכות פוליטית נדושה שמסתכמת בניסיונות לתמוך בנתניהו ולצאת עם איזה תפקיד ותקציב.
נדרשת התחברות מחודשת לתורה ולאמונה בה' ובתורתו.
הפחד והמורך הרוחני עומד מאחרי המפלגות החרדיות והדתיות. הם ירוצו לפרס לומר אנו תומכים בנתניהו. עצור!
לחברי הכנסת הדתיים בכל המפלגות יש היכולת כיום במספר המנדטים להיות הגוש הגדול ביותר: 30 כידוע זהו המספר הגלוי, פחות באחד מ"הליכוד ביתנו". 12 הבית היהודי ועוד 18 החרדים. אם יחברו אליהם פייגלין ועוד כמה אנשי אמת נטולי כיפה מן המפלגה שנקראת ליכוד יחד עם חלק מאנשי ליברמן הם הם השלטון. אין להם שום צורך ללכת לפרס כל עוד לא הודח רק לבטא באי ההליכה את הבוז העמוק למוסד הנשיאות, סמל האוסלואיזם. שילכו לפרס נתניהו ויאיר לפיד ומופז ושלי ולבני. חלק מהם יכולים להצטרף לסוכני סוריה ומצרים, מוחאי הכפיים לטילים הכימיים העומדים לנחות על ישראל בעקבות מדיניות השלום והרפיסות של פרס.

כיון שלשום ממשלה אזרחית אין לגיטימציה ללא יהודים שומרי תו"מ יאלצו שארית הלכוד וליברמן להחליט האם הם מצטרפים לחזית הדתית המאוחדת או ללכת לבחירות.

בינתיים החזית הדתית המאוחדת חייבת להציג שיטת משטר הולמת את כלל ישראל ולטול אחריות בנושא
מלחמת המצווה העומדת לנחות עלינו בכל רגע. יש להניח שבמקרה זה כל הצעירים החרדים יצטרפו לישועת ישראל מיד צר. המפלגות החרדיות והבית היהודי אינן יכולות להרשות לעצמן הלוקסוס כאילו הן רק מצטרפות לקואליציה. עליהן לפעול כאילו הן מנהיגות את העם היהודי בכל התחומים ובכל הנושאים כפי שליצמן הראה יכולתו במשרד הבריאות וחברים רבים מש"ס במשרדים השונים כמו חברי המפד,ל לשעבר: חינוך ותחבורה, תשתיות ודתות ופנים. חברי הכנסת יכולים בקלות לנהל את האוצר כפי שניהלו בעבר את וועדת הכספים וגם להציע מועמד או מועמדת למשרת נגיד הבנק. בנט יכול לנהל את משרד הביטחון ללא זוהמת ברק – הרפז – אשכנזי. ומשה פייגלין יהיה ראש הממשלה. הוא מאיים פחות מיאיר לפיד.

החזית הדתית תצטרך מיוזמתה להציג לציבור שאינו מומחה למצוות התנהלות סבירה כמקובל עליו בכל הנושאים החילוניים שאינם גיור שבת וקדושת המשפחה. הסטטוס קוו ישמר.

שוק העבודה משתנה ממלא. אין כל צורך לדחוק באף אחד לא בעניני צבא ולא בעניני פרנסה.

גם מעמדה הבינלאומי של ישראל וזכות העם היהודי על ארץ ישראל תצויין סוף סוף באמצעות המשפט הבינלאומי על פי התנ"ך ודו"ח אדמונד לוי יהיה סעיף קטן נילווה.
.
מכוח "וחי אחיך עימך" יצוצו תוכניות שיכון הולמות לכל חסר דיור כולל דמויי גר –תושב [ערבים כשרים] ובפרט אלו שיקבלו עליהם חוקי בני נוח מכוח תורת ישראל.
שלטון ישר יפטור עצמו מהגנה על אויב ומתמיכה כלכלית בו.

הבחירות לכנסת ולרבנות תהיינה על יד 'שבעת טובי העיר' בכל מקום ומקום ובתקציבים הקהילתיים.
חלק ניכר מן המסים יופנו למשאבים קהילתיים שיהיו אחראים על החינוך וממלא על בחירת השופטים המקומיים והאזוריים על פי תמהיל של החוק הישראלי וחוקי התורה כפי שיקבע בקודקס מיוחד.

בקרוב בקרוב ממש כך יתרחש בין אם תרצו ובין אם לאו. מן הצעקה לה' עקב התגברות האויבים תעלה הישועה.

בקרוב תהיה נחלה ללא מצרים. שלום לרחוק ולקרוב מנהר פרת ועד נחל מצרים
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

כרם
הודעות: 78
הצטרף: 08 נובמבר 2012, 22:53

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

נושא שלא נקרא על ידי כרם » 31 ינואר 2013, 23:24

חלמא טבא חזיתא, חלמא טבא חזיתא, חלמא טבא חזיתא.
טבא הוא וטבא להוי וכו'
כֶּרֶם אָדָם חֲסַר לֵב (משלי כד ל)

ש. בו
הודעות: 35
הצטרף: 19 נובמבר 2012, 23:51

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

נושא שלא נקרא על ידי ש. בו » 31 ינואר 2013, 23:30

מהיכן הוא מביא את כל השטויות האלה
זה בטוח לא שלו, כי העברית שלו תמיד היא על הפנים

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 01 פברואר 2013, 00:03

בכל מקרה יהדות התורה לא מחפשת לכבוש את נחל מצרים, אלא רוצה חיזוק הדת, וזה ההיפך ממה שבנט רוצה, עקירת הדת. כך שאין מקום לחזית. אפילו נתניהו כבר יכול להיות פרטנר יותר טוב מבנט.

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 04 פברואר 2013, 18:20

נו, כבר מתאחדים, או אלך לישון לזמן מה?...

מה נשמע
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 04 פברואר 2013, 18:39

מה שידוע לנו שגדולי ישראל כבר שישים שנה התנגדו בתוקף להצעות הנדיבות של החזית הדתית, כיון שראו שכל כוונתם היא לקרר את החרדים ולא בשביל הדת. שאינה מעניינת אותם כלל.

הגיוני
הודעות: 29
הצטרף: 13 נובמבר 2012, 21:14

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

נושא שלא נקרא על ידי הגיוני » 04 פברואר 2013, 21:15

כבר ראינו את ה"דתי" בנט המעדיף לעשות הסכמים עם לפיד נגד החרדים, כבר נאמר בגמ' על שנאת עמי הארצות לתלמידי חכמים (לפיד אפי' לא יודע בדיוק מה לשנוא, את זה יכול ללמד אותו בנט)

בן ארי
הודעות: 303
הצטרף: 15 נובמבר 2012, 17:09

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

נושא שלא נקרא על ידי בן ארי » 04 פברואר 2013, 23:14

ואם תראה שהוא עושה גוש עם החרדים מה תגיד אז?

החובש
הודעות: 131
הצטרף: 07 דצמבר 2012, 15:36

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

נושא שלא נקרא על ידי החובש » 04 פברואר 2013, 23:47

בן ארי כתב:ואם תראה שהוא עושה גוש עם החרדים מה תגיד אז?
כתבה היום במעריב...
לפיד ובנט סיכמו: ניכנס יחד לממשלה או שנלך יחד לאופוזיציה - NRG מעריב

עכשיו זה כבר ממשי: בין יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, ובין יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, יש תיאום עמדות שנוצר במגעים שנוהלו מאחורי הקלעים.
השניים הסכימו ביניהם על הצגת עמדה אחידה ביחס לשותפות בקואליציה הבאה.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 05 פברואר 2013, 20:02

החובש כתב:
בן ארי כתב:ואם תראה שהוא עושה גוש עם החרדים מה תגיד אז?
כתבה היום במעריב...
לפיד ובנט סיכמו: ניכנס יחד לממשלה או שנלך יחד לאופוזיציה - NRG מעריב

עכשיו זה כבר ממשי: בין יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, ובין יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, יש תיאום עמדות שנוצר במגעים שנוהלו מאחורי הקלעים.
השניים הסכימו ביניהם על הצגת עמדה אחידה ביחס לשותפות בקואליציה הבאה.
עכשיו השאלה היא עליך!! מה אתה תגיד?
מנהלים וחברים יקרים!! הד"לים האנטי חרדיים האלו התחילו לאחרונה להרים ראש בפורום בצורה מוגזמת! אשכול אחד נפתח בשביל להפנות אותנו לערוץ הסרטים של מכון מאיר, עוד אשכול נפתח בשביל לשכנע אותנו להתגייס ל"גברדיה", עוד אשכול לקרוא את מאמריו של איזה חגי, מה קורה פה? האתר לא מיועד ללפיד וחבריו ומשת"פיו!!! נא לעצור את הלפידים למיניהם לפני שהפורום יפסיק לגמרי להיות "חרדי".

בן ארי
הודעות: 303
הצטרף: 15 נובמבר 2012, 17:09

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

נושא שלא נקרא על ידי בן ארי » 05 פברואר 2013, 21:32

החובש כתב:
בן ארי כתב:ואם תראה שהוא עושה גוש עם החרדים מה תגיד אז?
כתבה היום במעריב...
לפיד ובנט סיכמו: ניכנס יחד לממשלה או שנלך יחד לאופוזיציה - NRG מעריב

עכשיו זה כבר ממשי: בין יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, ובין יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, יש תיאום עמדות שנוצר במגעים שנוהלו מאחורי הקלעים.
השניים הסכימו ביניהם על הצגת עמדה אחידה ביחס לשותפות בקואליציה הבאה.
ימים יגידו!
ימים, לא הרבה
ואז נראה מה תגיד!

בן ארי
הודעות: 303
הצטרף: 15 נובמבר 2012, 17:09

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

נושא שלא נקרא על ידי בן ארי » 05 פברואר 2013, 21:39

החובש כתב:
בן ארי כתב:ואם תראה שהוא עושה גוש עם החרדים מה תגיד אז?
כתבה היום במעריב...
לפיד ובנט סיכמו: ניכנס יחד לממשלה או שנלך יחד לאופוזיציה - NRG מעריב

עכשיו זה כבר ממשי: בין יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, ובין יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, יש תיאום עמדות שנוצר במגעים שנוהלו מאחורי הקלעים.
השניים הסכימו ביניהם על הצגת עמדה אחידה ביחס לשותפות בקואליציה הבאה.
חוזרים שוב לגוש חרדים? בנט: “לא ניתן לפגוע בעולם התורה”

בבית היהודי חוזרים לציר חרדים – בנט | נתק בין לפיד לנתניהו שמקיים מגעים חשאים עם לבני ומציע הצעה מפתה לבנט | מאחורי הקלעים נמשכים המגעים בין הבית היהודי לבין המפלגות החרדיות.

הנתק בין לפיד לבין ראש הממשלה הולך ומחריף: למרות גיבוש ציר לפיד – בנט, ראש הממשלה מנסה לנתק את הברית שנכרתה בין הצדדים ומציע הצעה נדיבה לבית היהודי.

הערב (שני) דווח בערוץ 2 כי נתניהו לא מעוניין לצרף לממשלתו את יאיר לפיד וחברי מפלגתו, גורם בליכוד אמר: “מדובר בחבורת שיכורים ועם שיכורים אי אפשר לדבר”.

במקביל מקיים נתניהו ציר עוקף לפיד ומנהל מגעים חשאים עם יו”ר התנועה ציפי לבני שאותה הוא מעוניין לצרף לממשלתו , נתניהו רמז בימים האחרונים על חידוש התהליך המדיני , בתקווה שלבני תאמץ את הצעתו של נתניהו ותצרף לקואליציה.

בבית היהודי הגיעו למסקנה כי לא ניתן לשבת בקואליציה יחד עם יש עתיד בשל הפערים הרבים בנושאי דת.

הערב נשמעו זמירות חדשות מבית מדרשו של יו”ר הבית היהודי נפתלי בנט שנשמע נואם בכינוס פנים חרדי.

במהלך כנס שערך הציונות הדתית רמז על כך בנט והצהיר, “לא נפגע עולם התורה להיפך אנו נסייע עבור עולם התורה, “אין ספק שהכל נגזר מלימוד התורה”, הדגיש בנט, “אך אסור שלימוד התורה יהיה מתוקצב בהסכם קואליציוני אלא בתקציב מדינת ישראל ומדינת ישראל צריכה להחליט האם לימוד התורה חשוב לה או לא – אם הוא חשוב מדינת ישראל חייבת להכניס בבסיס התקציב את תקציב הישיבות”.

בנט הבהיר “אני אומר בצורה הכי ברורה: נדאג לעולם התורה – לא רק של הציונות הדתית, אלא לעולם התורה בכלל. לא ניתן ידינו לפגוע בעולם התורה”. כי שלושה דברים מנחים אותו במשא ומתן הקואליציוני:

א. לימוד תורה הוא אינטרס לאומי של מדינת ישראל ולא של החרדים.
ב. החרדים הם אחינו ולא אויב.
ג. המצב הנוכחי לא יכול להימשך ומי לומד תורה ימשיך ללמוד ומי שלא לומד תורה ישרת וישתלב בחברה הישראלית. דברי בנט.

דברים ברורים יותר אמר אורי אריאל ברדיו קול ברמה: “הבית היהודי לא תתמוך במתווה לפיד. אני מנהל רב שיח עם החרדים כולל בשעות אלו. אנו נלך על גוש עם החרדים, עם יהדות התורה וש”ס, מצפה שש”ס תתנצל על הדברים”.

בשעה זו נמשכים המגעים בין הבית היהודי לבין המפלגות החרדיות רבנים מהציונות הדתית מבקרים כעת אצל האד’ מבעלזא במעונו בירושלים, יו”ר ש”ס אלי ישי נכנס אף הוא למעונו של מרן האדמו”ר מבעלזא.

ההערכה היא כי בנט נענה לדרישתם של רבני הציונות הדתית שביקשו ממנו לנתק את הציר עם יאיר לפיד.

http://www.jdn.co.il/news/184179

בן ארי
הודעות: 303
הצטרף: 15 נובמבר 2012, 17:09

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

נושא שלא נקרא על ידי בן ארי » 05 פברואר 2013, 21:40

לחץ על בנט מצד רבני הציונות הדתית: “נפתלי צריך להירגע”

לחץ כבד מצד רבני הציונות הדתית על הבית היהודי לא להיות בחזית אחת עם לפיד | “הם לא ייתנו לזה יד”, כך טוענים גורמים בליכוד | אחד הרבנים: נפתלי בנט צריך להירגע


נמשכים הלחצים מצד רבני הציונות הדתית על הבית היהודי לא להיות בחזית אחת עם לפיד בנוגע למתווה לשוויון בנטל.

“הם לא ייתנו לזה יד”, אומרים בליכוד. “הרבנים יעשו את ההבדל, זה בכלל לא עניין של בנט או של צוות המו”מ של המפלגה, מי שיכריעו בסוף הם הרבנים, ולכן לא משנה מה הסיכומים שיעשו בנט ולפיד”.

גורמים בכירים בליכוד ציינו כי הדיווחים על הסכמות בין לפיד לבנט בנושא מתווה השוויון בנטל לא תואמים את המציאות. “יש ביניהם פער בנושא”, אמרו. “אחרי שהבית היהודי יבינו בדיוק מה אומר מתווה לפיד, הם לא יוכלו לחיות איתו, לפיד דורש מכסה מוגבלת של תלמידי ישיבות שיקבלו פטור מגיוס, ויש מספיק רבנים בציונות הדתית שמסרבים לזה בתוקף. מבחינתם, מי שתורתו אמנותו צריך להמשיך ללמוד, וזה הבדל משמעותי. בנט יכול להגיד מה שהוא רוצה, אבל בסוף יש סיעה בכנסת שצריכה להצביע בעד החוק”.

בימים האחרונים נערכת סידרת פגישות בין בכירי רבני הציונות הדתית לבכירי האדמו”רים, חברי מועצת גדולי התורה, כדי לחזק את הקשר ביניהם ולסמן לבנט שלא יחבק את לפיד חיבוק מוגזם, על רקע נושא השוויון בנטל. הרבנים החרדים מבקשים לעצור את הסחף של בנט לכיוונו של לפיד על ידי שכנוע של פטרוניו הרוחניים של יו”ר הבית היהודי ומפלגתו.

בפגישות השתתפו רבנים מוכרים דוגמת חיים דרוקמן, יעקב אריאל, צבי טאו ושמואל אליהו, ובין השאר נפגשו עם האדמו”רים מגור, מבעלזא ומויז’ניץ, אחד הרבנים שנכחו בפגישה אמר ל”ישראל היום”: “העולם החרדי עבר ניעור בבחירות האחרונות, ועכשיו יש שתי ברירות – או לנסות לכפות על החרדים גיוס, או ללכת בהידברות ובהסכמה”. לדבריו, “נפתלי צריך להירגע מהחיבוק ללפיד, אנחנו לא נגד לימוד תורה. אנחנו בעד הזדמנות לשוויון בנטל. אסור ללכת רחוק מדי”. הרבנים אף אמרו לבנט: “אתה לא לפיד”.

נציג הבית היהודי למו”מ הקואליציוני, ח”כ אורי אריאל, אמר אתמול: “לא נתמוך במתווה שלפיד מציע. יש שיפורים ותיקונים, והם הועברו אליהם. על חלקם הם מסכימים, כמו הוצאת שירות בנות מהחוק. הכיוון הוא שלא לנקוט בכפייה”.

מאחורי הקלעים תקפו בליכוד את לפיד ואמרו :”מי הוא חושב שהוא”? . “אלן דלון? לפיד צריך ללכת למשרד הפנים ולשנות את שמו מיאיר ליהיר. מיום ליום הוא מוכיח שהוא טירון פוליטי. סתם פנים יפות ששיחק לו קלף. נראה שיותר מאשר לפיד רוצה להיכנס לקואליציה, הוא פוחד להיכנס אליה בגלל חוסר ניסיונו. אפילו לח”כים החדשים יש יותר ידע ממנו אחרי יום העיון שעברו בכנסת”.

גורמים אחרים בליכוד מבהירים כי גם את ההצהרות הלוחמניות של לפיד על הליכה לאופוזיציה הם לא ממש לוקחים ברצינות. “הנחת היסוד בתוך הליכוד היא שללפיד אין תקומה פוליטית מחוץ לממשלה”, הם מסבירים. “כדי לשרוד פוליטית הוא חייב לשבת בממשל”.

בן ארי
הודעות: 303
הצטרף: 15 נובמבר 2012, 17:09

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

נושא שלא נקרא על ידי בן ארי » 05 פברואר 2013, 21:44

משולש כתב:
החובש כתב:
בן ארי כתב:ואם תראה שהוא עושה גוש עם החרדים מה תגיד אז?
כתבה היום במעריב...
לפיד ובנט סיכמו: ניכנס יחד לממשלה או שנלך יחד לאופוזיציה - NRG מעריב

עכשיו זה כבר ממשי: בין יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, ובין יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, יש תיאום עמדות שנוצר במגעים שנוהלו מאחורי הקלעים.
השניים הסכימו ביניהם על הצגת עמדה אחידה ביחס לשותפות בקואליציה הבאה.
עכשיו השאלה היא עליך!! מה אתה תגיד?
מנהלים וחברים יקרים!! הד"לים האנטי חרדיים האלו התחילו לאחרונה להרים ראש בפורום בצורה מוגזמת! אשכול אחד נפתח בשביל להפנות אותנו לערוץ הסרטים של מכון מאיר, עוד אשכול נפתח בשביל לשכנע אותנו להתגייס ל"גברדיה", עוד אשכול לקרוא את מאמריו של איזה חגי, מה קורה פה? האתר לא מיועד ללפיד וחבריו ומשת"פיו!!! נא לעצור את הלפידים למיניהם לפני שהפורום יפסיק לגמרי להיות "חרדי".
לא נעים לך?
יש הרבה חרדים שלא חושבים בדיוק כמוך!
השיטות הקיצוניות פשטו את הרגל מזמן!
תתעורר!

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 05 פברואר 2013, 22:26

סרוגים עם כיפה שחורה. לא חידשתם כלום. זה כבר קיים יותר ממאה שנה, מאז המצאת המזרחי.
היהדות הנאמנה לא תפשוט את הרגל כל כך מהר כמו שאתה מקווה. יש גדולי תורה, יש ישיבות, יש כוללים, עולם התורה פורח ב"ה נגד כל השונאים והלפידים והבנטים. (אפילו לשיטתך, הוא רק "נכנע" לרבנים הד"לים שהם בעצם חלק מבסיס כוחו הפוליטי. ואם היה יכול היה מצפצף עליהם.)

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

המטה החרדי בליכוד: יש לקיים בחירות דמוקרטיות בבני ברק

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 06 פברואר 2013, 19:07

המטה החרדי בליכוד: יש לקיים בחירות דמוקרטיות בבני ברקבמכתב ששיגרו חברי המטה החרדי בליכוד אל הרב אברהם רובינשטיין ראש עיריית בני ברק החדש, דורשים חברי המטה לקיים בעיר בחירות דמוקרטיות, ולאפשר לתושבי העיר, להיבחר ולבחור את נציגיהם.
חיים ברקוביץ כ"ו שבט תשע"ג 13:31

נערכים לבחירות המוניציפאליות: הבחירות לכנסת רק הסתיימו וכבר יש הנערכים לבחירות שייערכו בעוד פחות משנה בערי ישראל.

לאחר שבבני ברק מונה מחליף לראש העיר הרב יעקב אשר שנבחר לכנסת, ובעקבות כך שבבחירות הקודמות לא התקיימו בחירות בעיר, פנו חברי המטה החרדי בליכוד, שחלקם מתגוררים בעיר, לראש העיר החדש הרב אברהם רובינשטיין, בדרישה לקיים בעיר בחירות דמוקרטיות.

במכתב מברכים חברי המטה את ראש העיר החדש, וכותבים כי "נושא מפתחות העיר בני ברק, זהו תפקיד תובעני הדורש כישרון רב ויכולת אתגרית מעבר לרגיל אשר מאפשר דילוג מעל כל אבן נגף ומכשול הנוטים להתרחש בדרך זו, אשר לא תמיד סלולה. רבים מחברי המטה מתגוררים בעיר, ומכירים את פועלך הרב, ואת יחסיך המעולים עם הבריות. ובטוחנו כי בידך הכישורים הברוכים והיכולות המעולות לכך".

בהמשך נאמר במכתב כי "אנו משוכנעים כי תוביל את מועצת העירייה בראשותך במהלך השנה הקרובה לבחירות דמוקרטיות, על מנת לאפשר לנו תושבי העיר, להיבחר ולבחור את נציגיהם, בצורה מכובדת ואמיתית, ומתוך דאגה כנה לעירם ולעתידה הרוחני והגשמי כאחד".

חברי המטה מסיימים את מכתבם וכותבים כי "סמוכים ובטוחים אנו כי אינך חושש ממהלך שכזה, ואתה ושאר חברי המועצה תהיו הראשונים לדרוש בחירות הוגנות וחופשיות בעירנו אשר אמורה להיות דגל ופנס מאיר, לשאר רעותיה".
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

הפתרון של פייגלין: צה"ל צבא מתנדבים מקצועי

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 06 פברואר 2013, 20:15

הח"כ הטרי, משה פייגלין, לא מבזבז זמן. במכתב ששיגר הבוקר לנתניהו ולראשי המפלגות לפיד, בנט, ישי וליצמן, הוא מציע פתרון לבעיית השוויון בנטל: להפוך את צה"ל מצבא העם לצבא מתנדבים מקצועי – וכל זאת בלי לבטל את חוק גיוס החובה. "מי שלא ירצה לתרום בשום תחום יישאר 'בסוף התור' בכל מקום ובכל תחום שבו החברה תעודד את מי שתורם לה"

צבי זינגר | 4 בפברואר 2013, 10:23
להפוך את צה"ל לצבא מתנדבים מקצועי, מבלי לשנות את חוק גיוס החובה – זה הפתרון שמציע ח"כ משה פייגלין (ליכוד), במכתב ששיגר הבוקר לראש הממשלה בנימין נתניהו וראשי המפלגות: ליאיר לפיד, נפתלי בנט, אלי ישי ויעקב ליצמן.

במכתבו אומר ח"כ פייגלין כי הצעתו, לא רק שתביא לפתרון בעיית השוויון בנטל – אלא אף תהיה מנוף לחיזוק הצבא והחברה בישראל.


מנוף לחיזוק הצבא. פייגלין (צילום: מעמוד הפייסבוק)

"ברצוני לערער על הנחת היסוד כאילו השרות הצבאי הוא רק גורם מאחד (כור ההיתוך) של החברה בישראל", כותב פייגלין. "נכון להיום חלקים גדולים מאוד בחברה הישראלית – ולאו דווקא חרדים, מוצאים את הדרך להשתמט משירות החובה ובשירות המילואים משרתים אחוזים בודדים בלבד מתוך כלל החברה.

"השירות הצבאי בכפייה הוא אחד הגורמים המפלגים ומפוררים את החברה בישראל והדיון המתנהל כעת הוא אחת הראיות לכך. כמו כן החובה לגייס את כולם היא למעשה נטל על הצבא והכלכלה שמטפח אבטלה סמויה וחוסר מקצועיות".

ואלי סעיפי הצעתו של משה פייגלין:

• חוק גיוס חובה יישאר במתכונתו אך צה"ל יגייס רק את מי שמעוניין להתגייס בהתאם למסלולים שיפורטו בהמשך (במידת הצורך הצבא יוכל להשלים חוסרי גיוס בכפייה).

• רוב המתגייסים יעברו מסלול הכשרה קצר (לא יותר מחודשיים) שיכשיר אותם לתפקידים שונים בעת חירום וישתחררו.

• מתגייסים שיתנדבו ליחידות לוחמות יתגייסו לפחות לשלש שנים ויקבלו שכר מינימום בתקופת ההכשרה ושכר קבע בתקופה המבצעית.

• מתגייסים שיתנדבו ליחידות שירות יתגייסו לתקופות ארוכות יותר של 5-6 שנים לפחות בהתאם להכשרה המושקעת בהם, גם הם יקבלו שכר מינימום בתקופת ההכשרה, ושכר קבע בתקופת השירות.

• המסגרות של שרות לאומי ושרות אזרחי ימשיכו לפעול בהתאם לצרכים האזרחיים.

• יחידות מילואים – יקבלו שכר גבוה ודרוג גבוה בהעדפה הלאומית המפורטת בסעיף הבא.

• יקבע דרוג של נקוקות זכות לפי מידת ההתגייסות, שתתורגם להעדפה ועידוד בכל מה שהחברה יכולה לכבד ולעודד את מי שנרתם לטובתה. (אקדמיה, שיכון,תעסוקה וכו')

"הצעה זו אינה דורשת שינוי חקיקה אלא שינוי תפיסה", כותב פייגלין במכתבו. "יש לאפשר לצבא לגייס רק את מי שבאמת תורם לו, ושהוא מסוגל להכשיר אותו באופן מקצועי וליהנות מפירות השקעתו. מאידך כל מי שהצבא לא זקוק לו, יוכל לתרום את חלקו הן בשרות הלאומי / אזרחי , והן בהתגייסותו למוכנות לשעת חירום. מי שלא ירצה לתרום בשום תחום יישאר 'בסוף התור' בכל מקום ובכל תחום שבו החברה תעודד את מי שתורם לה.

"הרווח הגדול בישום הצעה זו הוא לא רק בייעול הצבא, אלא גם בשחרור כל מי שכלוא היום בחובת הגיוס (הן בצבא והן בישיבה ) לשוק העבודה", כותב פייגלין. "במקום לממן חיילים מובטלים ובחורי ישיבה שלא רוצים להתגייס, יכנס כוח צעיר לשוק העבודה ויביא לחלוקה צודקת יותר של הנטל הכלכלי המוטל על אזרחי המדינה".

פייגלין מסיים את מכתבו באמרו: "השרות הצבאי הוא זכות ולא נטל. גיוס בכפיה ללא צורך ממשי, פוגע בביטחון ובכלכלה, יוצר מחלוקות מיותרות ומפורר את החברה. כמי שנבחרו לעמוד בראש המערכת הפוליטית אני קורא לכם לאמץ חשיבה חדשה ורעננה זו בנושא הגיוס, לצד השקעה בתחום האמיתי סביבו עלינו ללכד את החברה הישראלית, השקעה בזהותנו הלאומית ובמשמעותה".
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

שיראל
הודעות: 171
הצטרף: 22 נובמבר 2012, 15:17

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

נושא שלא נקרא על ידי שיראל » 06 פברואר 2013, 21:50

ש. בו כתב:מהיכן הוא מביא את כל השטויות האלה
זה בטוח לא שלו, כי העברית שלו תמיד היא על הפנים
זהו הדמיון הלא מציאותי של החרדלי"ם
והלואי ואתבדה.
איזהו מכובד המכבד את הבריות

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 06 פברואר 2013, 22:26

אני לא מבין,
קודם הם מצביעים לו בעינים עצומות, אחר כך הם "מקווים" שהוא לא יתחבר עם לפיד? אתה היית מצביע למישהו שהוא 50% לפיד?

בן ארי
הודעות: 303
הצטרף: 15 נובמבר 2012, 17:09

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

נושא שלא נקרא על ידי בן ארי » 07 פברואר 2013, 16:19

משולש כתב:סרוגים עם כיפה שחורה. לא חידשתם כלום. זה כבר קיים יותר ממאה שנה, מאז המצאת המזרחי.
היהדות הנאמנה לא תפשוט את הרגל כל כך מהר כמו שאתה מקווה. יש גדולי תורה, יש ישיבות, יש כוללים, עולם התורה פורח ב"ה נגד כל השונאים והלפידים והבנטים. (אפילו לשיטתך, הוא רק "נכנע" לרבנים הד"לים שהם בעצם חלק מבסיס כוחו הפוליטי. ואם היה יכול היה מצפצף עליהם.)
חרדים עם זברות גם כבר קיים הרבה שנים!
היהדות הנאמנה בעזהשי"ת לא תפשוט את הרגל יש גדולי תורה, ראשי ישיבות, צדיקים, אדמורי"ם, (שלא ציינת) עולם התורה פורח ותפרח
עד ביאת גו"צ (כמו"כ גם עולם החסידות) נגד כל שונאי הדת!
וכל המחרחרי ריב למיניהם וכל השנאת ישראל שקיים בתוכינו כבר פושטת את הרגל ותפשוט את הרגל עוד ביתר שאת וביתר עוז
ובעזהשי"ת יהיה אחדות בתוך כלל ישראל ונזכה שכל החילונים יעשו תשובה ("כמו"כ גם החרדים") עדי נזכה לביאת גו"צ בב"א

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 07 פברואר 2013, 21:33

אני יודע שאתם בעד אחדות, הבעיה שהאחדות היא בעיקר עם לפיד, ולא עם החרדים.

פלוניאלמוני
הודעות: 1
הצטרף: 07 פברואר 2013, 21:54

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

נושא שלא נקרא על ידי פלוניאלמוני » 07 פברואר 2013, 21:59

וגוגוגוגוג

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 07 פברואר 2013, 22:01

פלוניאלמוני כתב:וגוגוגוגוג
ברוך הבא לפורום!!
אתה מתכוין אולי למלחמת גוג ומגוג? או לעונת הגוגואים המתקרבת? אולי לחיפוש המתקדם של גוגל?
איך שלא יהיה תוכל לערוך את הודעתך ולשוות לה מראה יותר מכובד.

בן ארי
הודעות: 303
הצטרף: 15 נובמבר 2012, 17:09

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

נושא שלא נקרא על ידי בן ארי » 07 פברואר 2013, 23:49

משולש כתב:אני יודע שאתם בעד אחדות, הבעיה שהאחדות היא בעיקר עם לפיד, ולא עם החרדים.
קודם כל תענה לענין!
שנית, איך אנחנו יכולים להתאחד עם החרדים אם החרדים זה אנחנו?
להתאחד עם עצמינו?
אנחנו החרדים צריכים למצוא את המאחד אצל אחינו היהודים ולנסות לקרב אותם להשי"ת ולהאיר להם את הדרך אשר הלכו בו אבותינו!
ובענין הדת"ל, מי שהוא ירא שמים מה לנו לריב אתם ומי שלא ירא שמים רק עושה תורתו פלסתר צריך גם לנסות להאיר להם
ורק כך יש סיכוי לפתור את הבעיות!
מובן מאליו שמי ששונא את השי"ת ותורתו שזה כיום רק קומץ! שיודעים את אלוקיהם ומתכוונים למרוד בו, איתם אבל "רק" איתם
צריך ללכת במלחמה להגן על השי"ת ותורתו!
וזה כל בר "דעת" מבין לבד!

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 07 פברואר 2013, 23:54

האם מי שמתחבר עם לפיד וקורא לגיוס בני ישיבות הוא לא שונא את התורה?
והאם קרוב לחצי מליון מצביעיו לא ידעו למי הם מצביעים??

בן ארי
הודעות: 303
הצטרף: 15 נובמבר 2012, 17:09

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

נושא שלא נקרא על ידי בן ארי » 08 פברואר 2013, 00:20

קודם כל הוא אמר אלפי פעמים שמי שלומד תורה לא יגוייס!
שנית אתה לא מבין שאצלו ללכת לצבא זה גם מצוה?
הם אוחזים שזה מלחמת מצוה ואף פיקוח נפש!
שלישית כל הגוש שעשה עם לפיד זה רק היה בשביל שנתניהו לא רצה אותו בקואליציה מסיבות אישיות! (אפ' פוליטיקה אתה לא מבין!)
כל אחד יודע (התפרסם בכל התקשורת) שהוא אמר שהוא לא מקבל את מתוה לפיד!
לך קצת ללמוד חשבון.................

בן ארי
הודעות: 303
הצטרף: 15 נובמבר 2012, 17:09

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

נושא שלא נקרא על ידי בן ארי » 08 פברואר 2013, 00:40

בן ארי כתב:
משולש כתב:אני יודע שאתם בעד אחדות, הבעיה שהאחדות היא בעיקר עם לפיד, ולא עם החרדים.
קודם כל תענה לענין!
שנית, איך אנחנו יכולים להתאחד עם החרדים אם החרדים זה אנחנו?
להתאחד עם עצמינו?
אנחנו החרדים צריכים למצוא את המאחד אצל אחינו היהודים ולנסות לקרב אותם להשי"ת ולהאיר להם את הדרך אשר הלכו בו אבותינו!
ובענין הדת"ל, מי שהוא ירא שמים מה לנו לריב אתם ומי שלא ירא שמים רק עושה תורתו פלסתר צריך גם לנסות להאיר להם
ורק כך יש סיכוי לפתור את הבעיות!
מובן מאליו שמי ששונא את השי"ת ותורתו שזה כיום רק קומץ! שיודעים את אלוקיהם ומתכוונים למרוד בו, איתם אבל "רק" איתם
צריך ללכת במלחמה להגן על השי"ת ותורתו!
וזה כל בר "דעת" מבין לבד!
גם המועצת כותב שזה רק "קומץ" ותעיד התמונה
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 08 פברואר 2013, 00:47

המציאות היא שהשתלטות הבג"ץ וגוש השמאלני הם המיעוט וקומץ קטן במדינה, ובכל זאת הם אוחזים בכל עוז את רסן ההנהגה של המדינה.

ובאמת אם רצו החרדים או הדתיים לשלוט על הנהגת המדינה, היכולת היא בידם, אבל לצערינו אין החרדים או רוב הדתיים מעוניינים לנהוג המדינה, כל מאוויים היא רק להיות פעיל בכמה דברים במדינה ותו לא.

אז אולי הגיע הזמן לחרדים ודתיים לפקוח עיניהם, ולהקים ועד שיטפל בהעברת מדינה מידים של הבג"ץ החילוני להימין, ולעזוב השטויות של בחירות לכסאות, אלא יפעילו כל הכח לפקוח עינים של העם ולנהוג עפ"י שיטת פיגלין ולהנהיג המדינה עפ"י תורה ובית דין.
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

בן ארי
הודעות: 303
הצטרף: 15 נובמבר 2012, 17:09

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

נושא שלא נקרא על ידי בן ארי » 08 פברואר 2013, 00:55

רק אל תגיד פייגלין כי הוא קצת הזוי

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 08 פברואר 2013, 06:41

אף אחד לא אמר שלא צריך לקרב את התועים.
אבל זה לא אומר שצריך להתחבר אתם. לא צריך להבין בפוליטיקה בשביל לדעת שאף מפלגה חרדית לא היתה מעיזה להשתתף עם לפיד שחרת על דגלו את המלחמה בצבור החרדי בכל החזיתות.
בנוסף אמרתי שזה לא יעזור לנו כלום כי אין הסכמה על הדברים הבסיסיים. להם לא איכפת על שבת, נישואין אזרחיים, וגיורים רפורמיים. ראה מתווה גביזון מדן, (שהוא ראש ישיבה חרד"לית)
שלא לדבר על לומדי התורה שלדעתם הם גם צריכים ללכת לצבא.
הרב הראשי לישראל לשעבר הרב עובדיה יוסף שלא נחשד כלל וכלל בקנאות אמר על בנט "עוקרי התורה". ובוודאי שזו גם דעת שאר גדולי ישראל שלא היו צריכים לומר את הדברים הפשוטים האלה כיון שהתלמידים שלהם חרדים.

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

מדינה יהודית בארץ ישראל? אם תרצו אין זו אגדה

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 10 פברואר 2013, 22:43

התיתכן מדינה מודרנית ללא ריבית? עם משק, כלכלה ושלטון על פי התורה? עם משפט עברי? מדינה שהשמיטה והשבת נוהגות בה באופן ממלכתי? יש מי שמציע תכניות. הקונגרס הראשון.

סרוגים
הדפסה
10.02.13 16:10
בבית מנהיגות יהודית התקיימה השבוע שעבר פגישה של ארגונים רבים המאמינים בכך שמדינת ישראל צריכה להיות נאמנה ליעודה כמדינה יהודית. מדובר על ארגונים שלא רק מאמינים בכך, אלא גם מנסים לקדם את הרעיון בדרכים שונות.


הדרכת התורה תכונן את סדר חיינו

את הכנס פתח יוזם הכנס מר מיכאל פואה יועץ שר הרווחה, "מטרתנו המשותפת היא שהדרכת התורה תכונן את סדר חיינו בכל תחומי החיים. היעוד של תיקון עולם במלכות ש-ד-י מחייב אותנו ליצור ולחדש מתוך התורה, וזו המשימה של כל ארגון השותף לכנס זה לקח על עצמו בתחום המסויים בו הוא עוסק".

בפתח השיחה אמר הרב יצחק ברנד שהוא מצר על כך שבמדינת ישראל, במקום לקיים את התורה, חיים חיי חול ומוצאים דרכים להסביר למה אנחנו יוצאים בסדר עם התורה. המטרה, כפי שהעיר אחד המשתתפים, היא שהתורה תסדר את החיים ולא שהתורה תסתדר עם החיים או שהחיים יסדרו את התורה.

בנק ללא ריבית במשק מודרני?

הנושאים שעלו בכנס היו מגוונים:

הקבוצה שהקים הרב אליהו סולובייצ'יק, הפועל יחד עם התסריטאי והסופר אהוד טוקטלי ועם הסופר והעיתונאי יורי ינובר, הציגה את נושא הבנקכשר. הרעיון הוא ליצור את התנאים ולהקים בנק כשר המלווה ללא ריבית כפשוטו, ולא מערים על הריבית באמצעות היתר עיסקה פיקטיבי. השלשה סיפרו שבאירופה ישנם כמה בנקים כאלה, שהפכו למבוקשים מאד אחרי מפולת הבנקים לפני כמה שנים, כאשר בנקים רבים פשטו את הרגל ואילו הבנקים האלה הצליחו מעל למשוער. בחלק מהמקרים מדובר על בנקים בהנהלה מוסלמית. "הם למדו מאתנו לחיות ללא ריבית, ועתה אנו נאלצים ללמוד מהם בחזרה את מה שאנחנו לימדנו אותם" קונן מר טוקטלי.הרב אליהו סולובייצ'יק רואה בפרוייקט הזה חלק ממערכת חינוך יהודית חדשה שהוא מקים, הקוראת ברצינות את ההלכה ומאמינה בה, ואף מיישמת אותה במציאות. הקבוצה פועלת לאימוץ החלטות ועדת זקן להקמת איגודי אראי , דבר שיפתור גם את בעיית פעילות הגמחי"ם שפועלים היום למעשה בניגוד לחוק. עוד מחפשת הקבוצה דרכים למתן משכנתאות והלוואות שלא תהיינה מבוססות על ריבית.

שמיטה ושבת כהלכתן

הרב יהודה עמיחי, ראש מכון התורה והארץ, נתן סקירה מקיפה על המאמצים הנעשים כדי לקדם שמיטה כהלכתה, בה תשבות הארץ כפשוטו. בימים אלו הייתה אמורה להתכנס ועדת השמיטה לקראת שנת השמיטה תשע"ה, אולם המציאות הפוליטית לא מאפשרת את כינוסה והקצאת התקציבים לפעילותה. לחץ פוליטי לכנון הועדה והקצאת המשאבים המתאימים היא צו השעה אמר הרב. כמו כן הדגיש הרב עמיחי את נושא שמירת השבת. "המציאות הכלכלית והעיסקית מאלצת אנשים לעבוד בשבת, וזו מציאות של עבדות. האנשים האלה הם ממש עבדים, אין להם ברירה. אנו מביעים בראש ובראשונה מסר חברתי: אפשר לשנות את זה."

הנהגת מדינה, משק, כלכלה וחקיקה

הרב שי סימינובסקי והרב קובי יקיר ממכון חומש לאסטרטגיה יהודית, עמדו על כך שהתורה היא לא רק מערכת עקרונות לפרט. המצוות את האדם הפרטי לשמור שבת ושביעית, ללוות ללא ריבית ולאכול כשר, אלא בראש ובראשונה הדרכה לניהול מדינה ולהנהגת עם. במכון חומש מבררים את ההלכות הציבוריות, ויוצרים מפגשים בין אנשי מקצוע לאנשי תורה העוסקים בתחום, למטרות הפריה הדדית: שאנשי התורה יכירו את המציאות בשטח, ואנשי השטח ידעו שגם במקצוע שלהם יש לתורה מה לומר. לכן מארגן המכון מדי שנה את כנס רמלה העוסק בסוגיות שעל הפרק מזוית ראיה תורנית. בעבר עסקו שם בסוגיות הגוי החי בארץ והמסתננים. השנה יעסוק הכנס במערכת המשפט.

הרב קובי יקיר העלה הצעה להקים אקדמיה יהודית, שתעסוק בשאלות אקטואליות ותתן להן מענה הלכתי, מתוך שילוב זרועות בין אנשי התורה לבין אנשי המקצוע.


הרב איתי אליצור סקר את המאמצים הנעשים לקראת חדוש המקדש ועבודתו, ולקרוב עם ישראל לקראת מצב שבו ה' שוכן בקרב ארצם במקום קדשו. כמו כן סקר הרב אליצור את המאמצים הנעשים לבניית חקיקה ע"פ התורה.

הרב ברנד קרא לכונן בי"ד כללי שיקבע תקנות לכל דיני ממונות. בכל דור תקנו חכמים תקנות, כדי לתאם בין הדרכת התורה לבין המציאות המתחדשת , ורק בדור זה אנו תקועים בלי יכולת לחדש. אנו לא מחפשים פתרונות לפיהם נוכל לחיות את חיינו החילונים ולהסתדר עם ההלכה. אנו מאמינים שהתורה צריכה להנהיג.

הקונגרס

בכנס הוחלט להקים ארגון גג כללי לכל הארגונים המעוניינים לקדם הנהגה ע"פ התורה. כדי ליצור הפריה הדדית ולסייע איש לרעהו. ארגון הגג יפרסם פרסומים, יוציא דפי עמדה, ואף יהיה בקשר עם חברי כנסת ויקדם הצעות חקיקה.
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 10 פברואר 2013, 23:08

נאמנים עלינו דברי גדולי ישראל שלא מעניין אותם דת ותורה בכלל וכל מה שעושים זה בשביל מצות הלאומיות של הרצל.

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 11 פברואר 2013, 06:02

חוזה המדינה החרדי הגה"ק רבי עקיבא יוסף שלעזינגער זצ"ל, ומחדש שפה הלה"ק הגה"צ ר' יעקב בן יהודה זצ"ל, ועוד ועוד גדולים וקדושים שעמלו וטרחו למען יישוב ציון, מחכים לכל יהודי שומר תורה ומצוות שיעשה משהו למדינה יהודית באה"ק.
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 11 פברואר 2013, 14:24

כל מי שגר בארץ ישראל מקיים כל הזמן מצוות ישוב ארץ ישראל,
ומי שמסייע להקמה והחזקה של מדינה חילונית בארץ ישראל, הוא עוקר בידיים את מצוות ישוב ארץ ישראל בכך שמכניס את כל הטינופת לפלטרין של מלך.

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 11 פברואר 2013, 20:48

מי שעובד לעקור חוקי בג"ץ השמאלני והכופרי, ולהכניס במקומה חוקי התורה, וכל חוקי המדינה יתואם עפ"י תורה ושלחן ערוך, יבורך מפי עליון
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 11 פברואר 2013, 22:04

בשביל זה יש מפלגות חרדיות שעובדות לשמור על הצביון היהודי של המדינה.

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 11 פברואר 2013, 23:18

למפלגות החרדיות אין במצע שלהם שום דבר או חצי דבר אודות התיהדות חוקי המדינה, ואין אפי' בחלומם ללחום נגד חוקי הבג"ץ ומחוקקיהם
משא"כ פיגלין!

הבנת הנפק"מ?
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 11 פברואר 2013, 23:54

מי הביא חצי מליון איש להפגין נגד הבג"ץ? ומי תקע מקלות בגלגלים של כל מערכה נגד הכפיה החילונית במדינה?
אינני יודע מהו פייגלין, אבל אני יודע שאחד מהרבנים החשובים מהחוג שלו, יעקב מדן, ניסח מתווה של שלום בין דתיים לחילונים על ידי שבירת הסטטוס קוו, ועל ידי הכרה בגיורים רפורמיים, הפעלת תח"צ בשבת, נישואין אזרחיים, ועוד הרבה.

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 12 פברואר 2013, 00:44

מאיפוא לקחת שהרב מדן הוא הרב שלו? אני רואה את הרב יצחק ברנד הולך עמו יד ביד, וממנו נלמד.

והשאלה היא על עקרון מהלך המלחמה, והמהלך של פיגלין הוא מהלך עם עתיד.
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 12 פברואר 2013, 13:59

כל החכמים למינהם כבר כשלו, והתוצאות של המלחמות שלהם הם התערטלות גמורה מכל הערכים היהודיים מלבד ארץ ישראל וצה"ל.

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 13 פברואר 2013, 18:13

אולי כל החכמים למיניהם התקדמו יותר ויותר אל המטרה העיקרית

למשל יש שאומרים שהרדזינר זיע נכשל כיון שלא מצא התכלת הנכון, אבל הדרך נכון להסתכל היא כי בזכותו התקדם העיסוק בתכלת, והכל בנוי עכ"פ בחלק גדול על מחקריו וספריו.

אז אכן היה הרבה חילונים שהתלהבו [לשון האור שמח] והגדישו הסאה, ולכן התרחקו היראים מהמצוה לחזור לציון ולבנות המקדש, אבל א"א לומר על החכמים הרבים כקלישר, גריידיצר, אלקלעי, שלזינגר, ועוד רבים קדושים וטהורים שרפי מעלה שהם מ"החכמים למיניהם"...
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

כנס תנועות המקדש: "תכנון צעדים מעשיים להקרבת קרבן פסח"

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 14 פברואר 2013, 05:24

מערכת הקול היהודי | ג׳ באדר ה׳תשע״ג (13/02/2013)
כנס תנועות המקדש שהתקיים אתמול (שלישי) עסק בתכנון צעדים מעשיים להקרבת קרבן פסח בהר הבית. המשתתפים הציעו דרכי פעולה אפשריות אם הרשויות ימנעו גם השנה את הקרבת הפסח: חזרה גנרלית של הקרבת הקרבן, צעדת כבשים לבית ראש הממשלה ועתירה לבג"ץ היו חלק מהרעיונות.

כנס לתכנון צעדים מעשיים להקרבת קרבן פסח, נערך בירושלים בהשתתפות הרב יואל שוורץ ראש ישיבת דבר ירושלים ומרבני הנח"ל החרדי, הרב ישראל אריאל ממכון המקדש, הרב מרדכי רבינוביץ מגבעת אסף וגם חבר הכנסת משה פייגלין שקרא לחזור לנקודת המפגש בין הגוף לרוח, בין הפיזיקה למטפיזיקה, שהמוקד שלו נמצא בהר הבית.

עילות אירגוני המקדש בניסיונות להקריב השנה את קרבן הפסח. המארגנים מרוצים מהנוכחות הגבוהה של כמאה איש שבאו לכנס למרות שהוא לא פורסם בעיתונות. "מדובר בהצלחה גדולה שמוכיחה שיש דרישה רחבת היקף לחידוש הפעילות היהודית בבית המקדש", אומר פרופ' הלל וייס, ומסביר שראש חודש אדר נבחר כיום הכינוס, כי במקדש החלו ביום הזה ההיערכויות לשנה היהודית החדשה המתחילה בחודש ניסן.

הנואמים בכנס הביעו תרעומת ופליאה על ראש הממשלה ורשויות החוק המונעות את הזכות הבסיסית לקיום המצוה מן החשובות והחמורות בתורת ישראל. מה גם שהקרבת הפסח הוא למעשה נוהל רגיל כבכל צאן מאכל, כאשר הבשר כולו נאכל, ורק החלב והדם מוגשים למזבח.


חבר הכנסת משה פייגלין עם הרב אלבויםנעם פדרמן המגיע מידי שנה בערב הפסח לשערי הר הבית עם כבש כשר במטרה להקריבו, פרש בפני הציבור מתוך ניסיונותיו את האופציות הקיימות כיום למי שלא רוצה להכשל בחיוב-כרת הכרוך במי שמתרשל מהבאת קרבן הפסח. בנוסף השתתף בכינוס הרב יוסף אלבוים מהתנועה לכינון המקדש, שנשא דברים על תרומת אביו הרב אביגדור אלבוים זצ"ל, ל'תחיית הקודש והמקדש', שהכינוס התקיים לזכרו במלאות שלושים לפטירתו.בכנס שהתקיים באולמי מנהיגות יהודית, נדונו גם סוגיות הלכתיות הקשורות למצוות מחצית השקל, שבראש חודש אדר החלה התנדבותו בימי המקדש. הרב יונתן בן אליעזר דיבר על חשיבות המעבר לשיטה המוניטרית של כסף בעל ערך, שממשלות ובנקים לא מדפיסים אותם באופן שרירותי. הרב מאיר חקאק סקר את ניסיון הקרבת הפסח שנעשה בשנת ה'תשס"ז, ואת יחסם של הבג"ץ המשטרה והתקשורת לנושא. בתום הכנס הוקרן שיעורו של הרב אורי שרקי על כמיהת בעלי החיים להקרבה בקודש, וחוסר נוחותם להישחט רק למטרות אכילת חולין.

משתתפי הכנס העלו רעיונות שונים להגברת המודעות הציבורית, ולפעילות מעשית להקרבת קרבן הפסח כבר השנה. נידונו כמה דרכי פעולה, ביניהם עתירה לבג"צ אם הרשויות שוב יסרבו לאשר את הקרבן. צעדת כבשים לבית ראש הממשלה, וחזרה גנרלית של הקמת מזבח מאולתר וכשר, שחיטת כבש וזריקת דמו עם כהנים לבושים בבגדי כהונה כשרים, צעדת כבשים. עשרות מהנוכחים חתמו במקום על עצומה לראש הממשלה בדרישה לאפשר את חופש הדת והפולחן במקום המקדש. והוסיפו שאם המאמצים יוכתרו בהצלחה, נוכל לראשונה לחגוג באופן אמיתי את שחרור ירושלים, שכיבוש האוייב חיסל מתוכה את פעילות המקדש, ועם ישראל בכל הדורות מייחל ומתפלל לחידושו.

הכתבה באדיבות המטה המשותף של תנועות המקדש
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 14 פברואר 2013, 05:43

תמונה
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 14 פברואר 2013, 08:42

כל החכמים למיניהם שהבאת את שמותם התנגדו לכיבוש הארץ בימינו וליסוד מדינה בארץ ישראל, הם תמכו רק בתנועת חובבי ציון שמטרתה היתה קנית קרקעות בארץ ישראל. ואת זה עושה כל נטורי חרתא בימינו.
וכל שכן שהתנגדו להערצת המנהיגים החילוניים שהקימו את המדינה ולראות בהם כאילו התחלה לאיזה משהו, אחרי שהמיטו על עם ישראל את האסון הגדול ביותר שהיה בהיסטוריה, (מעולם לא היו כל כך הרבה מומרים = חילונים בעם ישראל)

מעניין שפתאום אחרי שזרקו את כל התורה, שבת לא מעניינת אותם, לא כשרות, לא נישואין אזרחיים, לא גיור רפורמי, פתאום הם נזעקים על כרת של קרבן פסח, (שלפי רוב הפוסקים זה אסור באיסור כרת של עליה להר הבית, בגלל שלא יודעים את מקום המזבח, ולא יודעים בדיוק איך לעשות בגדי כהונה, ועוד סיבות, וכמובן שזה התגרות חמורה בערבים שתגרום לשפיכות דמים שכל התורה נדחית מפניה)

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 14 פברואר 2013, 21:54

משולש כתב:כל החכמים למיניהם שהבאת את שמותם התנגדו לכיבוש הארץ בימינו וליסוד מדינה בארץ ישראל, הם תמכו רק בתנועת חובבי ציון שמטרתה היתה קנית קרקעות בארץ ישראל
שקר וכזב, לך תלמד בספריהם!
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

המטה החרדי בליכוד: יש לקיים בחירות דמוקרטיות בבני ברק

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 15 פברואר 2013, 16:21

ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 19 פברואר 2013, 01:11

אמלתראות כתב:
משולש כתב:כל החכמים למיניהם שהבאת את שמותם התנגדו לכיבוש הארץ בימינו וליסוד מדינה בארץ ישראל, הם תמכו רק בתנועת חובבי ציון שמטרתה היתה קנית קרקעות בארץ ישראל
שקר וכזב, לך תלמד בספריהם!
אין לי כוח לחזור על ויכוחי סרק ששיכים לאשכול אחר. רק אזכיר את דברי הרב מוהליבר מראשי תנועת חובבי ציון מה שכתב על כיבוש הארץ בזמננו:

הרב מוהליבר: "והנה מה שכתב הרמב"ן שהיא מצוה לדורות ואפילו בזמן הגלות לרשת את הארץ ולשבת בה, כוונתו מבוארת שהירושה אינה על ידי מלחמה, שאין אנו יכולים ולא רשאים ללחום בזמן הזה, כמבואר בכתובות דף קי"א שהשביענו הקב"ה שלא נמרוד באומות שאנחנו חוסים בצילם (וכמו שהורו אותנו חז"ל בכמה מקומות לאהוב ולכבד לירא ולעבוד באמת ובאמונה את המלך והממשלה אשר בצילה מצאנו מחסה) ושלא נעלה בחומה, פירש"י ז"ל ביד חזקה, ועל כן המצות עשה של ירושה שנוהגת גם בזמן הזה אינה כי אם שנשתדל לקנות את הארץ מיד בעליה, וכל כברת ארץ שנקנה הננו מקיימים המצוה של ירושה" (הרב שמואל מוהליבר ז"ל, מתוך מאמרו"מטרת נסיעתי לארץ ישראל" (נדפס בתחילת ספר "שיבת ציון" להרא"י סלוצקי).

הרב ריינס, מייסד ה"מזרחי": "והנה הרמב"ן מתאמץ שם להוכיח כי המצוה הזאת נוהגת גם בזה"ז, ומובן שאין כוונתו על ההתנחלות לבדה, כי היא לא תצויר בלעדי הכיבוש וא"כ אין ספק כי כוונתו גם על הכבוש, וגם זה ברור כי לא כיון לומר דהכבוש על ידי מלחמה הוא מצוה, כי הלא בני ישראל מושבעים ועומדים בכל ימי הגלות להיות רחוקים מכל מזימות מרד ומעל חלילה, וא"כ נעלה מכל ספק כי כוונתו על הלקיחה הרצונית" (הר' ריינס, "אור חדש על ציון", שער ד' פרק ג' עמ' 36.).

כל הרעיון של כיבוש הארץ והקמת מדינה הוא רעיון חילוני שלקוח מהגוים, ואני מזמין אותך שבוודאי למדת בספריהם, להביא לי מקור אחד מדברי איזה פוסק שכותב שמותר (שלא לדבר על מצוה) לכבוש את הארץ מיד הגויים על ידי מלחמה בזמן הזה.

(שלא לדבר על מדינה חילונית שאפילו קוני הקרקעות התכוונו לנשל את החילונים לגמרי מחלק בישוב הארץ, [באותה מידה שהרצל כתב שלא יהיו לשומרי מצוות שום זכויות במדינה שחזה, וכפי שהם מנסים כל הזמן לעשות] וכל מי שלא ישמור שבת, לפי המתווה של הרב קלישר (ראש חובבי ציון) יסולק מהמושבות ולא יהיה לו שום זכות וחברות בהן)

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 19 פברואר 2013, 20:25

למה לא לתת קרדיט למי שמגיע לו

בכל אופן הנחה עיקרונית גדול מאד היא, שבימיהם של רבותינו הק' מאז התהוות אפשרות לקנות אחוזה בא"י בב' מאות שנים אחרונות וגם ראו בזה התנוצצות גאולה כבעל התניא [ראה תורת יחיאל שמות עמוד רד] עמד מנגדם גם התנגדות מהשלטון להגירה המונית, כי פחדו העותמנים מפריקתם משלטונם, וע"כ למשל רבי יחיאל ברי"ל שהלך במסי"נ עם מנין הראשונים בעצת מוהליבר ותמיכת רוטשילד, מאד פחדו מהתנגדות השלטונות, הן מיציאה מרוסיא והלכו באישון לילות, ובהתפרקות החבורה, ובלא כסף רב ועוד ועוד, והן בכניסתם לארץ שלא קיבלו סרטיפיקט, וגם לא יכלו לרשום קנייתם בטאבו [ולכן אבדו המתנחלים נחלתם בידי אנשי רוטשילד לעתיד בד"ת] ורק בכח של רוטשילד התיישבו באופן על חוקי בעקרון.

על כן גם בספרים שנדפסו בימיהם לא יכלו לכתובם בגלוי בראש כל חוצות, אבל אם תלמד הספרים בהקשרם הנכון תבין לבד מה הולך שם, ולמעשה המדינה לא קמה בכבישתם ממדינה כלשהו, אלא בפריקת ממשלת העותמנים והעברתם מהאנגלים על סף זהב, אלא היתה התנגדות מקומית בשביל התנהגות החילונים הנלהבים [אבל התנהגות החילונים היתה תוצאה ישירה מאי השתתפותם של החרדים ביישוב הארץ עפ"י תורה, ובמקום ללחום בהחילונים בהתיישבות הארץ, (ומכיון שראו שהחרדים טובים להם בגלות ועוד תירוצי התחמקות, תלו בוקי סרוקי בשם התורה, אבל באמת גם הגר"ח זוננפלד ור"ש סלנט ורוב רובם של כל גדולי ישראל ראו בהתיישבות א"י דבר חרדי ביותר) לחמו בהציונות לשם ציונות, ובאמת באיזשהו שלב הוצדק המערכה לכשעצמה מכיון שהחילונים צדו חרדים ברעיון ציונות חילונית]

ולדוגמא אביא את מצע הגה"ק רבי עקיבא יוסף שלזינגר זצ"ל שכתב לברון רוטשילד כל החזון שלו, והודפס בחוברת שי"ל ע"י רוטשילד בתוך קונטרס עם שאר מצעים שהוצעו עבורו, והושמט וצונזר חלק גדול מה שכתב על הקמת צבא מסודרת עפ"י התוה"ק, ונמצא בארכיון!!

הלואי היה דחף להצד הימיני החרדים להכיר האמת כמו שיש לחרדים השמאלנים, ואז כבר היו מדפיסים ומפיצים כל האמת ולא רק מה שאוהבים, כמו האתר שממנו לקחת הדברים לנגדי.

נתפלל אל ה' שיאיר עינינו בתורתו.
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 19 פברואר 2013, 22:27

אני כתבתי כבר באשכול אחר שהרבה דברים אני לוקח משם ולא צריך לחזור על זה כל הודעה.
בכל מקרה, חבל שאתה מתאמץ לכתוב בשגיאות. אני שאלתי שאלה פשוטה ואתה הולך סחור סחור עם הרבה שגיאות בשביל לנסות להעביר את הדיון למקום אחר.
היכן תוכל להראות פוסק אחד שכתב לכבוש הארץ על ידי צבא בזמן הזה? (כל הסיפורים עם הארכיון הוא בגדר "ירחיק עדותו")
האם המדינה הגיעה אלינו על מגש של כסף????? אולי התבלבלת בין דם לכסף.
במערכה על עצמאות ישראל מיום החלטת עצרת האו"ם ועד לכריתת הסכמי שביתת הנשק, נפלו לכוחות העבריים כ-6,000 איש ואשה, (ועוד רבבות הרוגים ערבים) מתוכם כ-2,400 אזרחים מתוך אוכלוסייה יהודית שמנתה בעת הכרזת המדינה כ-650,000 איש. בפי הנופלים שם המשורר נתן אלתרמן, בתחילת המלחמה, את מילות הנופלים לאומה:
"אנחנו מגש הכסף שעליו לך ניתנה מדינת היהודים"

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 19 פברואר 2013, 23:29

משולש כתב: (כל הסיפורים עם הארכיון הוא בגדר "ירחיק עדותו")
http://www.filedropper.com/download_6
מדקה 8 והלאה
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

פיגלין תומך בצה"ל בהתנדבות

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 27 פברואר 2013, 20:44

כנראה עם תום הילוך הקואליציה הכושלת, נשאר רק לבחור משה פיגלין כראש ממשלה, ועוד השנה נקריב קרבן פסח
! :lol:
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 27 פברואר 2013, 21:26

עצם העובדה שפורקי עול כאלו מעודדים את ה"מצווה" הזו, זה בעצמו צריך להדליק לנו נורה אדומה עד כמה זה באמת "מצווה".
עליה להר הבית זה איסור כרת, וגם אם עולים בשביל קרבן פסח, זה לא נחשב קרבן פסח אם לא יודעים את המיקום המדויק של המזבח, ואם אין כהנים שידוע לנו בבירור שהם כהנים, ואם אינם לבושים בבגדי כהונה שאנו יודעים בבירור שהם הבגדים שאליהם התכוונה התורה.

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 27 פברואר 2013, 23:58

משולש כתב:עצם העובדה שפורקי עול כאלו מעודדים את ה"מצווה" הזו, זה בעצמו צריך להדליק לנו נורה אדומה עד כמה זה באמת "מצווה".
עליה להר הבית זה איסור כרת, וגם אם עולים בשביל קרבן פסח, זה לא נחשב קרבן פסח אם לא יודעים את המיקום המדויק של המזבח, ואם אין כהנים שידוע לנו בבירור שהם כהנים, ואם אינם לבושים בבגדי כהונה שאנו יודעים בבירור שהם הבגדים שאליהם התכוונה התורה.
הר הבית=איסור של דור אחרון, מיקום המזבח ידוע בדיוק נפלא להעוסקים בהסוגיא, סומכין אכהני חזקה=חת"ס חזו"א, בגדי כהונה=התכלת ידוע לנו היום.

ואין התורה ניתנה לשמים, ואין כזה דבר ש"אין יודעים בבירור" כשמתכוונים ש"לא יוודע בשום אופן בעולם", וכל גדולי הדורות עסקו באפשרות זאת, ולא נמנע הדבר מלעשות.
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

ה"שוויון בנטל" ו "הנעת התהליך המדיני".

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 28 פברואר 2013, 00:26

איזה צחוקים
מאת משה פייגלין

יב' אדר, תשע"ג
22 פברואר, 13'

פורסם במקור ראשון

הגענו לקו האדום. אם נשיא ארה"ב ברק חוסין אובמה – לא יביא אתו את אחינו יהונתן המוחזק בארצו בשבי כבר 28 שנים, פולארד ימות חלילה וחס בכלאו – ועם המשקולת המוסרית הזו שעל צווארנו, עם הבגידה האיומה הזו שבגדנו בסוכן ששלחנו לחרף נפשו למעננו, ניזרק כולנו אל מן מציאות שכזו, שמתחילה בחורבן "קטן" ב'מעלה רחבעם' וסופה מי ישורנו.

כן! יש קשר בין הדברים. כשאינך נאמן לאחיך, כשאין סולידריות בסיסית, כשאין את הדבק המוסרי הקושר אותנו אל אחינו הנמק בכלאו, אז החבילה מתפרקת והכל מתפרק. אם התנתקנו מפולארד, אז הכונו להתנתקות הבאה – בשם הביטחון כמובן – פתרון הבעיה האיראנית באמצעות האמריקנים – איך לא…

בסוף נמצא עצמנו, בלי פולארד, בלי יהודה ושומרון, בלי האמריקנים, ועם איראן גרעינית. כמו בגטו לודז' שרק נתנו כמה ילדים עניים כדי להציל את כל השאר. שום דבר לא השתנה מאז. היהודים נשארו אותם יהודים, הקהילה אותה קהילה.

היום (יום חמישי) פרסמתי בדף הפייסבוק שלי את ה"פוסט" הבא:

"היום, יום תענית אסתר , הבנתי שהגענו לקו האדום שמעבר לו – אנו מאבדים את אחינו יהונתן פולארד.
נשיא ארה"ב – ברק חוסין אובמה, אמור להגיע לישראל ולנאום בכנסת בערב פסח.
ברוך בואך נשיא ארה"ב – עם אחינו יהונתן.
בעזרת ה', כשאובמה ישחרר את אחינו יהונתן, אשמח לכבדו ולהאזין לנאומו במליאת הכנסת. אם חלילה וחס לא ישוחרר אחינו, אני קורא לחברי חברי הכנסת, להצטרף אלי ולהותיר כנסת שוממה בזמן נאומו של ראש המדינה המוסיפה להחזיק בשבי את אחינו יהונתן כבר כ"ח שנים "

בנתיים, נוכח גל הצונאמי המתקרב, עסוקים כולם בהתכתשויות סביב ביצים שמעולם לא נולדו.

ה"שוויון בנטל" ו "הנעת התהליך המדיני".
אני פשוט לא יודע אם לבכות או לצחוק. כנראה שלאור ימי הפורים הללו – עדיף לבחור באפשרות השניה.

שויון בנטל.
הרי הדבר האחרון שרוצה יאיר לפיד זה שצה"ל יקבל פתאום גוון שחור ומזוקן. אבל מכיוון שהספקתי להכיר קצת את יאיר – ודווקא להתרשם – אני בוחר להיות זהיר יותר ולעזוב את התעסקות במניעיו. אבל למען השם – הרי צה"ל לא רוצה ולא צריך את הגיוס הזה. כבר כיום צה"ל נאלץ לגייס הרבה מעבר לצרכיו. ומן העבר השני – צעירים חרדים רבים רוצים להתגייס ולעבוד ולצאת לחיים נורמליים – אבל צה"ל לא מספק להם מסגרות מתאימות – הרי איש לא מצפה מחייל חרדי לרוץ אחרי מד"סניקית במכנסיים קצרים. אז על מה בעצם הויכוח? על רייטינג כמובן, על הון פוליטי.

והנעת התהליך המדיני.
על מה לכל הרוחות הם מקשקשים שם? ה 'לא עם' שהמצאתם, מפוחד ומבוהל רק מדבר אחד – שתכפו עליו בכח מדינה. לא היתה בהסטוריה קבוצה כל שהיא שכל העולם כולו, כולל מי שצריך לוותר על ריבונותו, מתגייס בכל כוחו בכדי להקים לה מדינה – והמדינה הזו לא קמה. לא תקום מדינה "פלסטינית" משום שגולדה צדקה, אין עם "פלסטיני" וה 'אין עם' הזה מפחד פחד מוות מפני מדינה שכזו. ראו כיצד הגיבו טיבי וחבריו בטייבה להצעתו הנדיבה של איווט, להעביר את הגבול מערבית ליישובם…

ההגדרה העצמית ה"פלסטינית" אינה ריבונות בארץ ישראל אלא שלילת הריבונות היהודית בה. לכן לא קמה מדינה "פלסטינית" ביו"ש וגם לא היתה מעולם דרישה שכזו – כששלטו ביו"ש הירדנים או כל ישות ערבית אחרת. המכוונות שלהם תמיד היתה ותמיד תהיה לסמ"ר האחרון שעליו מתקיימת ריבונות יהודית בארץ ישראל. וכפי שהגדיר זאת שר החוץ הבריטי, ארנסט בווין, לעצרת האומות המאוחדות במעמד השבת שאלת ארץ ישראל לאו"ם: "מטרת היהודים בארץ ישראל היא להקים ליהודים מדינה יהודית בארץ ישראל. מטרת הערבים בארץ ישראל (הוא לא אמר "פלסטינים") היא שהיהודים לא יקימו מדינה יהודית בארץ ישראל".

אז הצונאמי מתקרב, ויהודי קהילת ארץ ישראל רבים ביניהם על נושאים שלא היו ולא נבראו.

איזה צחוקים.

לחיים.
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

אתוס צבא העם ובלון הבעיה החרדית

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 03 מרץ 2013, 19:39

משה פייגלין
ג אדר התשעב 26.02.2012


שעת בוקר מנומנמת של יום שישי, כבישי גוש דן עוד לא התעוררו, גשם דק מטפטף, חניה בשפע ברחוב בו לא ניתן להכניס סיכה. הוזמנתי לשעת פטפוט נינוח של סוף השבוע, באולפן רדיו תל אביב, בתוכניתה של נחמה דואק. האולפן מחופה זכוכית וכרום, הכל מודרני ונוצץ, האנשים חביבים – "אוי" מזדעזעת בכנות גמורה אחת העובדות שחשה ברתיעה קלה כבקשה ללחוץ את ידי – "חשבתי שלכיפות שחורות זה אסור אבל לכיפות סרוגות זה מותר" – לחצתי את ידה כפי שאני נוהג לעשות במקרים שכאלה, מוותר על הניסיון להסביר – ישנם עומקים של פער תרבותי ובורות שלא ניתן לגשר עליהם כבדרך אגב.
השידור מתחיל ומייד מעלה נחמה לשידור את ה"פראיירים" באוהל המחאה. מישהו שאינני מכיר חוזר שם על המנטרות הרגילות נגד החרדים וההשתמטות וכל זה. מן מסטיק חסר טעם שכזה שנלעס כבר ששים שנה במקומותינו ומדי פעם מישהו מחליט לנפח באמצעותו בלון – ולפוצץ. 'אופס' – אני אומר לעצמי – אז הנה מדורת השנאה החדשה. מעניין מי תכנן ומי מימן את המיצג הזה, מן הסתם מי שעשה את התרגיל עם קווי האוטובוס החרדיים וקודם לכן עם "שריפת המסגדים" – הרי בלי איזו מדורת שנאה חודשית עסיסית אי אפשר פה...

אז הוא אומר שם מה שהוא אומר ונחמה קוראת בהתרגשות רבה לכל התל אביבים המנומנמים לצאת עכשיו – ממש עכשיו – ולהצטרף ל"פראייר" ההוא ואז היא פונה אלי ושואלת – נו מה דעתך? ואז אני מנצל את ההזדמנות כדי לפרגן קצץ לציבור ביש"ע ומזכיר מי מתגייס הכי הרבה וכל הדברים שכולם יודעים – "כן אבל מה עם החרדים?" אומרת נחמה – ואז אני מסביר מה הפתרון ונחמה זורקת – "רעיון רע!" ועוברת לנושא הבא.

מיד אומר מה הפתרון, אבל קודם לכן אומר שלילדי אני מסביר שקודם שהם פותחים רדיו לשמוע חדשות – הם צריכים להבין שהם בעצם פותחים רדיו כדי לשמוע מה האיש שמפעיל אותו חושב שצריכים להיות החדשות, מה הוא מחליט שצריכה להיות האג'נדה הלאומית. כלומר כשאני פותח לשמוע חדשות אני מוכר עצמי לעבדות מנטאלית – אני מפקיד בידי עורך החדשות את ההחלטה היכן תודעתי צריכה להימצא, וחשוב יותר – היכן אינה צריכה להיות.

טוב אז ביום ראשון שאחרי אותו בוקר תל אביבי באולפנה של הגב' דואק, אני פותח לשמוע חדשות. שבע בבוקר, רשת ב', אריה גולן – החדשה הפותחת – נו ניחשתם?

כמובן – "הפראיירים!". אין לי זמן וחשק לעקוב ולהוכיח את כל החוליות בשרשרת אבל התמונה מאוד ברורה. כסף גדול – אירופאי מן הסתם – אסטרטגים ציניים – בובות של אוהלים – עורכי חדשות – בית המשפט העליון – חסל סדר חוק טל – וכולם עבריינים. הצבא שאינו מגייס על אף שעכשיו זו חובתו אבל הוא ממש לא מסוגל ולא רוצה, החרדים שבין כך ובין כך לא יתגייסו העיקר שכולנו שונאים קצת יותר – איזה יופי... מישהו כבר מסמן את הדבר הבא.

אה כן – אז מה הפתרון לבעיית גיוס החרדים. כמו תמיד הפתרון הוא להתמודד עם הבעיה האמיתית ולא זו שהכריזו עליה עורכי החדשות. הבעיה האמיתית היא אתוס "צבא העם". גיוס החובה נועד לשרת את האתוס הזה ובעקיפין לתת כוח בידי קבוצות מיעוט באוכלוסיה – בין השאר כדי לעורר מדנים, להפריד ולמשול. לגיוס החובה אין שום קשר לצרכי הביטחון – נהפוך הוא, הוא פוגע בו. אבל במדינה שאתוס הביטחון הוא אתוס היסוד שלה – הכוח לגייס בכפיה (או לפתור מגיוס) הוא הכוח לקבוע מי שייך ומי בחוץ. הם לעולם לא יוותרו על כוח אבסולוטי שכזה. הלאו הנחרץ של הגב' דואק לא נבע מחשש לביטחון המדינה. הוא נבע מחשש לאובדן הכוח הזה.

צה"ל כבר מזמן אינו צבא העם. הנתונים היבשים הם שפחות משליש הגברים הכשירים, משרתים את מלוא שלוש שנות שירות החובה. נתון מדהים עוד יותר הוא שבפועל – פחות מ 4% מהגברים הכשירים משרתים שירות מילואים משמעותי (מתוך גיליון 'מחר' מס' 6 ניסן תשע"א, המוקדש כולו לנושא זה – ניתן גם להורדה באינטרנט).

מעבר מדורג ומושכל לצבא התנדבותי מקצועי, אשר יתבסס על תגמול ראוי מחד, ויצירת מעמד חברתי מוערך – מאידך, יביא לכך שהצבא יוכל לברור את המתאימים לו, להכשירם הכשרה אמיתית, ארוכה ומשמעותית - כולל הכשרה אקדמית כמקובל בצבאות רציניים – ולבנות עצמו כראוי לשדה הקרב העתידי.

אני יודע – בציונות הדתית לא אוהבים את הרעיון הזה. חושבים שם שדרך הצבא יסללו את דרכם אל לבה של ההוויה והלגיטימיות הישראלית. רדו מזה! השירות הצבאי הוא ערך חשוב מאוד, אך מי שאוחז במושכות לעולם לא יוותר עליהם תמורת בשר התותחים הסרוג.

רוצים להתגייס – תתגייסו, אבל גיוס בכפיה סותר עקרונית את רעיון החירות העומד בבסיסה של היהדות. בעיתות מלחמה אין ברירה וככול הנראה רישום והכשרה בסיסית של כשבועיים, חייבת האוכלוסייה כולה לעבור, כהכנה לעיתות חירום – כולל חרדים בתנאים הדתיים הנפרדים והמוקפדים ביותר. אבל דווקא האוכלוסייה הדתית לאומית צריכה להחליף דיסקט ולהוביל את רעיון חירות האדם. בסופו של דבר, מה שהחריב את גוש קטיף, היה מחסור חמור בחירות, לא בחיילים דתיים.

*פורסם במקור ראשון
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

....המטה החרדי בליכוד

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 11 מרץ 2013, 20:30

מפתיע: 'הפלס' מפרגן לפעילי הליכוד החרדים
מפתיע: בטאון 'הפלג הירושלמי' הפלס דיווח היום על יוזמת המטה החרדי בליכוד הקוראות לאמץ את מסקנות ועדת בן בסט ולעבור למודל של צבא מקצועי. אלא, שבדיווח אוזכרו אנשי המטה ללא ציון שמם והשתייכותם למטה החרדי, כאשר הידיעה כולה עסקה ב"גורמים בליכוד" (ברנז'ה, מדיה)
ישראל כהן|כ"ט באדר תשעג 20:06 11.03.13הדפסה

בטאון 'הפלס' (צילום: דובי קורן)
מפתיע: בטאון 'הפלס' מתייחס בחיוב לקבוצה החרדית בליכוד.

בימים האחרונים מפיצים במטה החרדי בליכוד בראשות יעקב וידר עצומה הקוראת לאמץ תוכנית לצימצום כוח האדם בצה״ל ומעבר משירות חובה לצבא מקצועי.

לדברי אנשי המטה ההמלצות מבוססות על מסקנות וועדת בן בסט ועשויות לגרום לחיסכון תקציבי משמעותי ובנוסף, למנוע אבטלה סמויה הקיימת בצבא.

הבוקר זוכה היוזמה המפתיעה לחיזוק ועידוד דווקא מעיתון הפלס, בטאון אנשי הפלג הירושלמי הדוגל במאבק ללא פשרות וללא ויתורים אל מול סכנת גיוס בחורי הישיבות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בעיתון הופיעה כתבה נרחבת תחת הכותרת "גורמים בליכוד קוראים לאמץ תוכנית לצימצום כוח אדם בצבא" ובה מפורטת היוזמה הייחודית של וידר וחבריו במטה החרדי כמובן ללא איזכור העובדה שמדובר באיש המטה החרדי בליכוד שבין היתר מתנגד למפלגות החרדיות במתכונתם.

כאמור, בדיווח ב'הפלס', הובאו דבריו של וידר הקוראים לאמץ את מסקנות ועדת בן בסט. מדברי וידר בהודעה שנשלחה לעיתונות: "נושא השרות הצבאי בכפייה מפורר את החברה הישראלית. גיוס התנדבותי ישחרר אותנו מהעיסוק האין-סופי בעניין גיוס בחורי הישיבות, ויפתור גם את היתרון העצום שניתן שלא בצדק לערביי ישראל הקופצים אל שוק העבודה והאקדמיה בגיל 18".

"הנתונים היבשים הם שכבר היום פחות משליש מהגברים הכשירים משרתים את מלוא שלוש שנות שירות החובה ופחות מארבעה אחוז מהכשירים משרתים שירות מילואים משמעותי!

"המשמעות המעשית של אימוץ מסקנות ועדת בן בסט היא התחלת המעבר של צה"ל לצבא מקצועי. אני מקווה שבקרוב מאוד צה"ל יורכב מלוחמים מקצועיים בעלי שכר גבוה ומוטיבציה גבוהה שיתגייסו לשורותיו מרצונם החופשי ויראו בקריירה צבאית את משאת נפשם".
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סקאפלער
הודעות: 210
הצטרף: 09 נובמבר 2012, 11:43

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי סקאפלער » 11 מרץ 2013, 22:44

היה לי נורא קשה לקרוא ולהבין מלים כאלה מודרניות ומפוצצות אבל בגלל אני חושב שהבנתי אני רוצה גם להגיב
1.
מה שהפלס העתיק מהחרדים שבליכוד זה שומדבר הם עושים מלחמה נגד הגיוס וכל מה שהולך לצד הזה שלהם הם יכתבו זה לא אומר שיש להם משהו של הערכה לאנשים שכתבו את זה תמיד אמרו כשצריך את הגנב מורידים אותו מהעץ
2.
הצבא לא רוצה לעשות כזה דבר שנקרא צבא מקצועי בכסף למה הם יודעים כי כל הלפידים ישבו בבונקרים וילכו לעשות עתונים וכסף והיחידים שילכו לצבא יהיו אלה עם הכפות הסרוגות שרק הם היום עושים כמו מצוה קדושה את הצבא עם כל הלב וכל הנשמה ואיך יכול כזה חילוני לראות את המפקדים הגדולים בצבא שהם דתיים כל מישהו מהדתיים האלה שהגיע לרמה גבוהה מדי הם עשו לו צרות ותפרו לו תיק והורידו אותו כך שזה הכל חלומות
סקאפלער יש רק אחד!

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 12 מרץ 2013, 01:18

סקאפלער כתב:סקאפלער יש רק אחד!
בינתיים זה נראה בקושי רבע סקאפלער... פעם היית יותר פעיל פה. מה קרה? אולי עכשיו לכבוד בין הזמנים תחכים אותנו קצת. (ותהווה משקל נגד כנגד כל המטופשים שמסתובבים פה ומזהמים את כל האיזור)

סמל אישי של משתמש
חיים שיש בהם
הודעות: 2323
הצטרף: 19 נובמבר 2012, 22:40
מיקום: עקבתא דמשיחא

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי חיים שיש בהם » 13 מרץ 2013, 01:17

אמלתראות כתב:חוזה המדינה החרדי הגה"ק רבי עקיבא יוסף שלעזינגער זצ"ל, ומחדש שפה הלה"ק הגה"צ ר' יעקב בן יהודה זצ"ל, ועוד ועוד גדולים וקדושים שעמלו וטרחו למען יישוב ציון, מחכים לכל יהודי שומר תורה ומצוות שיעשה משהו למדינה יהודית באה"ק.
מי זה יעקב בן יהודה?
חברים יקרים, עזרו לעמיתיי מנהלי הפורום היקרים לשמור על אופי הפורום מכל משמר!
בכבוד רב ובתקווה להבנה: חש"ב - מנהל פורום 'לדעת' לשעבר

סמל אישי של משתמש
חיים שיש בהם
הודעות: 2323
הצטרף: 19 נובמבר 2012, 22:40
מיקום: עקבתא דמשיחא

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי חיים שיש בהם » 13 מרץ 2013, 11:00

חיים שיש בהם כתב:
אמלתראות כתב:חוזה המדינה החרדי הגה"ק רבי עקיבא יוסף שלעזינגער זצ"ל, ומחדש שפה הלה"ק הגה"צ ר' יעקב בן יהודה זצ"ל, ועוד ועוד גדולים וקדושים שעמלו וטרחו למען יישוב ציון, מחכים לכל יהודי שומר תורה ומצוות שיעשה משהו למדינה יהודית באה"ק.
מי זה יעקב בן יהודה?
כיוון שאין מענה מצד הכותב, חסידו ההזוי של פייגלין חייב הכרת, אני מניח כי הוא התכוון לבן יהודה שר"י, ואני זועק זעקה גדולה ומרה: האם לאדם שמכנה את השרץ המאוס והטמא שהחייה את השפה העברית והמית את נשמתם של רבבות מבני עמנו בתואר הגה"צ, זצ"ל, כאילו מדובר כאן באיזה רשכבה"ג, יש עדיין מקום בפורום זה?
תקנו אותי אם אני טועה
חברים יקרים, עזרו לעמיתיי מנהלי הפורום היקרים לשמור על אופי הפורום מכל משמר!
בכבוד רב ובתקווה להבנה: חש"ב - מנהל פורום 'לדעת' לשעבר

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 13 מרץ 2013, 13:49

קראו לו אליעזר שר"י ולא יעקב. אז עדיין היה אפשר לדונו לכף זכות (אם היה נחשב לצדיק) שהתכווין לאיזה צדיק נסתר שהחייה את לשון הקודש, בדיוק כמו שעשה אחר עם אותו שם משפחה מאומץ.
יש הרבה שאין להם מקום פה בפורום. חבל שהם לא עפים מפה לכל עבר.

בן ארי
הודעות: 303
הצטרף: 15 נובמבר 2012, 17:09

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי בן ארי » 13 מרץ 2013, 16:54

ברוך מרזל חושף: ''כך הכשילו הח''כים החרדים את מאבק עולם התורה''

ברוך מרזל, שהיה בסוד המאבק על עולם הישיבות מנסח כתב אשמה חריף נגד הח"כים החרדים • התמיכה הבוגדנית של החרדים בבג"ץ • הדחייה המתנשאת של מנהיגי החרד"לים • ההתנהגות כפויית הטובה במהלך הבחירות • והטעויות? רק מחמירות • "רגע לפני התהום, יש להתאחד ולהקים מערך פעולה"

תחילה הקדמה: השורות הבאות נכתבות מתוך כאב רב ולא מתוך רצון לנגח חלילה. כך גם, אין בהן מלמעט במאומה, מהפשע של ראשי 'הבית היהודי' שחברו ללפיד אויב זהותה היהודית של המדינה, תוך החרמת המפלגות החרדיות.

זה יותר מ-30 שנה (!) שאני וחברי מתגייסים בכל פעם בו הציבור החרדי מצוי במערכה חשובה על עקרונות חיינו בנושאי דת ומדינה. שבת, צניעות, חינוך, מצעדי תועבה, איום על שלמות ירושלים ועוד נושאים שבצביון חיינו היהודיים - תמיד ניאבק שם כתף כתף עם החרדים.

זוכר אני לטובה כיצד תמיד היה זה הרב מנחם פרוש ז"ל, אשר עמד בראש חץ המערכות, הוא זה שגייס, ארגן, יזם ופיקד ושמחתי תמיד לעמוד לשירותו.

גם הפעם, מיד אחרי הבחירות כשהבנתי לאן הרוח נושבת, יצרתי קשר עם ראשי הציבור החרדי מתוך תקוה ליצור חזית ולהקים מטה מאבק משותף להצלת בני הישיבות. לצערי גיליתי שאין עם מי לדבר.

למעט ראיונות בתקשורת מצד חברי כנסת ועוזריהם, אין מטה מסודר שמנהל את הקרב. אין תקציב למערכה, אין אסטרטגיה, אין מערך הסברה. הכול בנוי על שליפות. כל יום מחליפים טקטיקה וכיוון.

פעם מזמינים חברי כנסת של הבית היהודי לסיור בישיבות, ולמחרת מודיעים על החרמת מוצרים המיוצרים בישובים שמעבר לקו הירוק (כמו האנטישמיים באירופה) שבהם יש יותר מצביעי יהדות התורה וש"ס, ממצביעי הבית היהודי (בדוק!).

רבותי, כך לא מנצחים מאבק!

היום יותר מתמיד מורגש חסרונו של הרב מנחם פרוש, אשר בכל פעם בו עמדה לפנינו מערכה בסדר גודל שכזה, היה מאחד כוחות לחזית רחבה, מכנס את כולנו - כל מי שיכול ומוכן לעזור. הוא היה פותח בנאום נרגש על הבעיה והשלכותיה, עם פאתוס שהיה שמור רק לו.

מיד לאחר מכן היה קם המטה תוך ניתוח וחלוקת משימות ותפקידים. כל יום היו החברים מתכנסים לדווח מה התקדם בכל גזרה.

הכשלונות: שלב אחרי שלב

אבל מה באשר לסוגיה הכה חשובה לי ולחברי והיא ההגנה על לומדי התורה ובני הישיבות?

כבר שנים רבות שבעיית מעמדם החוקי של בני הישיבות דוהרת אלינו. בג"ץ אמר את דברו מספר פעמים, התקשורת ושונאי החרדים הגבירו את ההסתה זה מספר חודשים. זה היה צפוי רבותי. זו לא הפתעה! אבל הנה התוצאות לפנינו.

ועתה שלב אחר שלב:

מי שביטל את חוק טל היה הבג"ץ לא הכנסת!

ומה עשו החכי"ם החרדים כדי להחליש את הבג"ץ - טרם שלח ידו וביטל את החוק?

מדהים לומר: לא רק שהחכי"ם החרדים לא עשו דבר נגד הבג"ץ, הם אף בגדו בנו, וחיבלו במאמץ להחליש את הבג"ץ!

בצורה תמוהה ומעוררת שאלות קשות, נציגים חרדים פעלו בכנסת בעד הבג"ץ ונגד הניסיון לשנות את הרכב הוועדה לבחירת השופטים, שהיה מרסן את כוחם של שופטי בג"ץ. לו היו מאמצים עמנו כוחות ותומכים גם בהחלשת כוחו של הבג"ץ לבטל חוקים, כלל לא היינו ניצבים היום מול חוק מבוטל! זו הייתה בגידה ראשונה בנו, וגם בעולם התורה.

והלאה לשלב הבא.

לאחר שבוטל החוק, שומה היה לחפש בכל דרך בעלי ברית שילחמו יחד, כתף אל כתף נגד כל ניסיון לפגוע בבני הישיבות. אך לא כך נעשה.

יתירה מזו: זה הזמן לחשוף שהיו פוליטיקאים ומנהיגים מהציבור החרד"לי שהציעו עזרה עוד בתחילת המאבק, אך הם נדחו בבוז. רבנים חרד"לים שרצו לתאם מאבק עם החרדים, נדחו.

היה זה המשך להתנהלות גסה צרת ראייה וצרת עין, בה לא הכירו תודה למי שסייעו לחרדים במשך שנות דור. כאשר ישבו עסקנים חרדים בעמדות מפתח בעירית ירושלים ובממשלה, הם דרסו בגסות את הציבור הזה ולא השאירו לו אפילו לא פרורים, ואף פגעו ברבניו ובגדולי תורה.

למרות זאת, מחלו אלה על כבודם והציעו עזרה. אך חברי הכנסת החרדים לא רצו לתאם ולשתף פעולה, בשום צורה ואופן. זו הייתה בגידה שנייה.

ואל השלב הבא:

במהלך הבחירות חברי כנסת חרדים (ואחד מהם במיוחד), עשו כל מאמץ למצוא את המפריד ולא את המאחד, תוך השמצות וגיבובי שקרים, בנסיון להביא את נאמני א"י, לתמוך ביהדות התורה, ולא בנו ח"ו. אנו שלכל אורך הקדנציה הצבענו אוטומטית יחד עם החרדים. אך שוב בקוצר ראייה בגדו בנאמנות המוחלטת שלנו למפלגות החרדיות. כן, זו הבגידה השלישית.

אין ספק כי לו היינו מקבלים את אותם אלפי קולות בודדים שחסרו לנו, גם על חשבון יהדות התורה, מצב יהדות התורה עצמה היה שונה לחלוטין. גם אם היה לה עצמה פחות מנדט בכנסת. היה מתווסף כח אשר תמיד הוגדר כאצבע החרדית השישית. אין ספק שלבית היהודי היה קשה להתמודד עם מפלגה דתית לאומית בכנסת, שהיתה עומדת בחזית אחת עם החרדים.

הרב מנחם אייכה?

והיום: מה מצופה מהמנהיגות הפוליטית החרדית, מול הצונאמי המסוכן? מול הנפילה לתהום?

עוד לא מאוחר מידי, לפני תבוסה כוללת במלחמת אחים חסרת סיכוי, יש להתעורר ולהתארגן למערכה מסודרת. להקים מטה שירכז את המערכה, להרחיב את בסיסי התמיכה בעולם התורה, להוכיח את תרומת החרדים למדינה, להוכיח שאין רצון-יכולת-וצורך בחרדים בצבא. נדרש להקים מערך הסברה למעצבי דעת קהל ולציבור הרחב ולייסד בריתות פוליטיות אמיתיות. ודאי לא להרחיק בקוצר ראייה ציבורים שלמים, ללא חשיבה וללא תכנון.

העסקנים חייבים להשפיע על המציאות הקשה ולא להיגרר אחריו. אולם בפועל, שום דבר לא נעשה.

היום יותר מתמיד, אני חש בחסרונו של הרב מנחם פרוש ז"ל, אני מתגעגע אל דמותו, של האיש שהיה אוהב ארץ ישראל ואוהב ישראל. שידע את סוד ההצלחה של אחדות כוחות.

טוב יעשו העסקנים החרדים בכלל, וממשיכי דרכו בפרט, שילמדו מפעולותיו ויישמו אותם לטובת היהדות החרדית ועולם התורה.

הרב מנחם, אייכה?.

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 13 מרץ 2013, 16:59

חיים שיש בהם כתב:
חיים שיש בהם כתב:
אמלתראות כתב:חוזה המדינה החרדי הגה"ק רבי עקיבא יוסף שלעזינגער זצ"ל, ומחדש שפה הלה"ק הגה"צ ר' יעקב בן יהודה זצ"ל, ועוד ועוד גדולים וקדושים שעמלו וטרחו למען יישוב ציון, מחכים לכל יהודי שומר תורה ומצוות שיעשה משהו למדינה יהודית באה"ק.
מי זה יעקב בן יהודה?
כיוון שאין מענה מצד הכותב, חסידו ההזוי של פייגלין חייב הכרת, אני מניח כי הוא התכוון לבן יהודה שר"י, ואני זועק זעקה גדולה ומרה: האם לאדם שמכנה את השרץ המאוס והטמא שהחייה את השפה העברית והמית את נשמתם של רבבות מבני עמנו בתואר הגה"צ, זצ"ל, כאילו מדובר כאן באיזה רשכבה"ג, יש עדיין מקום בפורום זה?
תקנו אותי אם אני טועה
משולש כתב:קראו לו אליעזר שר"י ולא יעקב. אז עדיין היה אפשר לדונו לכף זכות (אם היה נחשב לצדיק) שהתכווין לאיזה צדיק נסתר שהחייה את לשון הקודש, בדיוק כמו שעשה אחר עם אותו שם משפחה מאומץ.
יש הרבה שאין להם מקום פה בפורום. חבל שהם לא עפים מפה לכל עבר.
נהניתי מאד מתגובתכם, ואל תחשבו שבשאר הענינים מידע שלכם יותר נכון מזה, אדרבא, הרצון והדחף לתרץ הכל שהולך בתלם עם מהלך מחשבה של עולם החרדי שלנו ובכל מחיר, ואפי' נגד תוה"ק רח"ל היל"ת, עומד לנגד עיניכם.

הקב"ה לא כרת ברית עמנו בשביל שיש לנו תג "חרדי", הקב"ה כרת ברית עם תורתו אמת, וגם לנו יש חלק ניכר בה, אבל יש לנו עוד הרבה עיוותות וטעויות בכל מערכת מחשבות שלנו, וב"ה יש היום יותר ויותר חרדים שחוזרות למקוריות היהדות ולא מעניין אותם היחצנו"ת החרדית עם כל השחיתות שבה, אלא שהרבה חרדים פשוט לא יודעים להיכן מונח האמת, אבל היא בחצר אחורית שלנו, ובקצת עמל ויגיעה מוצאים אנו שרוב גדולי ישראל אחזו בגאולת ישראל בדרך הטבע, אלא בדור האחרון ראו צורך בהסתייגות ממנו מסיבות פשוטות, אבל האמת נשאר במקומו.

ולהאמת, יש לכם הצדקה קצת, כי נתגדלנו בצנזור מאד חריף, וגם בצדק כי רצו לשמור אותנו, אבל אסור להישאר ככה, ולפני שכותבים ומקללים יש חיוב לעשות קצת חיפוש, ולדבר בכנות עם זקנים שיחי' לאוי"ט בלי רצון לשים בדבריהם או להוציא מדבריהם "דרכים ומחשבות מסויימים.."

ועכשיו לגבי הגה"צ רבי יעקב בן יהודה זצ"ל

נולד בקאלוואריה (מחוז ופלך סובלק, פולין) בשנת תקצ"ז, לאביו ר' יהודה . למד בחדרים ובישיבות והתמחה בידיעת התורה, הפילוסופיה הדתית וחכמת הקבלה. שימש שנים אחדות רב מורה-הוראה בעיירה רודעמי ואחר-כך התישב בעיר קאלוואריה עיר מולדתו ועסק בהוראה כ"מלמד גמרא". לעבודתו זו התיחס כמו לעבודת-קודש ונזהר שלא להתרשל בה אפילו כשהדבר דרש ממנו הקרבה גדולה. עדות לכך מוצאים אנו בשתי עובדות שהוא מספר בספרו "תורת חסד" (דף י"ח) כדי להוכיח את גודל מעלת מידת הבטחון. והנה תמצית סיפוריו:

א) קנית עצים מ"גוי" בשוק ארכה 2-3 שעות בשל המיקוח הממושך, ולכן לא היה יוצא לקנות עצים אלא ביום ו' אחה"צ, בעת שהוא פטור מהוראת תלמידיו. פעם אזלו העצים באמצע השבוע ואשתוהודיעתו, שאין אפילו כדי בישול לארוחת בוקר, אך הוא לא פסק מלימודו - ובכל זאת נתגלגלו הדברים בדרך הטבע, שבבוקר נמצאו 5 עגלות עצים: בחצרו.

ב) לפרנסתו הקצובה בצמצום היה זקוק לששה. תלמידים, פעם לא נמצאו לו אלא 5 ומתקציבו נגרעו 20 רובל. הציע לו אברך 20 רובל על מנת. שילמד עמו בכל בוקר כמה שעות לפני התפילה, אך באותן שעות היה מלמד את בנו ובשום פניםלא רצה למכור את לימוד-התורה של בנו ב-20 רובל - והנה נתגלגל אליו רווח בסך 20 רובל מעסק שלא היה לו כל מושג עליו, וכך הושלם תקציבו למחיה בלי לקפח את לימוד בנו.

ברצינות-שבקדושה כזו התיחס לכל דבר, שלפי הכרתו ראה אותו חובה לעצמו. וכשהגיע בעודו אברך צעיר לידי הכרה, ש"הדיבור בלשון זרה מטמא את השפתים", החל לדבר עם בני ביתו ועם אחרים, ואף עם תלמידיו, רק בלשון הקודש ובמשך כארבעים שנה עד יום מותו לא הוציא מפיו שום מלה זרה. וכן היה דורש מאחרים שידברו בלשון הקודש ושלא יביאו את משפטיהם לערכאות אלא לדיני ישראל. לפי דבריו נתגלה לו מן השמים, שאם כל היהודים ידברו בלשון הקודש, תבוא הגאולה.

גם את "טומאת ארץ העמים" לא יכול לשאת ובשנת תרמ"ו עלה ארצה עם אשתו ושבעה ילדים (מתוך 16 ילדים שנולדו לו מאשתו האחת) והתישב בשכונת מאה שערים בירושלים. (כמה מבניו הגרו לאנגליה ולדרום-אפריקה ושלש מבנותיו השיא בארץ, להמדפיס שמואל שיינבוים, לאליעזר אטינגר בירושלים ולרוקח יוסף בן אליהו גולדברג בתל-אביב). בירושלים קבע לו מקום בבית-הכנסת "בית יעקב"

שבשכונת מאה שערים ליד הדלת בקרבת החלון האחרון והיה הוגה בתורה ימים ולילות ופרנסתו באה לו בדוחק מתמיכת בני משפחתו שבחו"ל. היה גם בעל-קריאה מצוין וקורא בשבתות בבית-הכנסת שבשכונת בית יעקב. הוא היה בעל מזג טוב ומסביר פנים לכל אדם, אך כשדיברו אידית אליו, ואפילו בקרבתו, לא יכול לסבול. אפילו את השמות הגלותיים של בנותיו שינה לעבריים, והיה מדבר עם כל אדם עברית (במבטא אשכנזי), ואפילו זקני הרבנים ידעו, שעם ר' יעקב יש לדבר אך ורק בלשון הקודש וכולם הוקירוהו בתור צדיק תמים וחסיד. היה ידוע בירושלים בשמות "ר' יעקב קאלוואריער" (על שם עיר מגוריו לפני בואו ארצה) וגם "דער לשון-קודש'ניק" (בגלל דבקותו המוחלטת בלשון העברית בדיבורו בכל עת) והוא עצמו, שגם אביו וגם אבי-אביו היו שמותיהם יהודה, היה חותם: יעקב בן יהודה בן יהודה, וכן היה נוהג לקרוא גם לאחרים רק בשמות אבותיהם בעברית, לבל יעלה שםמשפחה לועזי על שפתיו.

פעם בערב-חג הלך כרגיל לבקר את הרב דיסקין, וזה שכח שעם ר' יעקב יש לדבר רק בלשון הקודש ופנה אליו באידית : "ר' יעקב, וואס מאכט איר ?" השיב לו ר' יעקב ב"לשון נופל על לשון": "חס וחלילה, רבי, אינני חוטא ואינני מחטיא..." (כאילו במקום "מאכט איר" קלטו אזניו את המלה "מחטיא"). שאר הנוכחים באותו מעמד נרגזו על לשון-החידוד כלפי הרב, שיש בה כעין קלות-ראש כנגדו, אך הרב השקיט אותם באמרו: - כוונתו לשם שמים...

הוא נזהר לא לעבור לפני בית-יראה וכל מקום שצלב זקוף עליו, כי ראה בכך פגם בקדושת הנוף הארצישראלי. בהתרחקותו מה"שתי וערב" הפליג עד כדי כך, שבלכתו לשער יפו מצד רחוב יפו לא רצה לעבור את הרחוב ליד מלון קמיניץ (במקום שהיה אח"כ הדואר הישן), כי שם מצטלב הרחוב בשני רחובות היוצאים

ממנו ימינה ושמאלה בצורת צלב, והעדיף ללכת בעקיפין דרך סמטאות, ובלבד שלא יעבור שם...

את התחדשות הישוב החקלאי בארץ ואת הופעת הציונות המדינית ראה כ"אתחלתא דגאולה". ימי ביקורו של הרצל בירושלים היו לו ימי חג ולא אמר בהם "תחנון", וכשהגיעה השמועה לירושלים על ריקוד בחורים ובחורות יחד, והקנאים כבר רצו להכריז עליהם "חרם", דרש להתנהג עמהם ביד רכה, כי הם ממלאים שליחות קדושה בעבודה בארץ הקודש.

לפעמים היה עולה על הבמה ודורש דרשות נפלאות מעמיקות הגות ורחבות מעוף בשטחי ההלכה, האגדה והמחשבה הדתית. אך בגלל לשונו העברית לא רצו לשמוע את דבריו, ולכן - כפי שהוא מתנצל בהקדמה לספרו - ראה הכרח להוציא את דרשותיו בספר בשם "תורת חסד" (ירושלים תרנ"ט). כן הניח אחריו בכתביד פירוש מאיר-עינים על תכנית בית-המקדש שבספר יחזקאל.

נפטר בירושלים ביום כ"ז כסלו תרס''א.

ספרו הק' תורת חסד
ויש עוד בכתובים

וראה כאןעוד
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 13 מרץ 2013, 17:13

אמלתראות כתב:
ובקצת עמל ויגיעה מוצאים אנו שרוב גדולי ישראל אחזו בגאולת ישראל בדרך הטבע, אלא בדור האחרון ראו צורך בהסתייגות ממנו מסיבות פשוטות, אבל האמת נשאר במקומו.

ולהאמת, יש לכם הצדקה קצת, כי נתגדלנו בצנזור מאד חריף, וגם בצדק כי רצו לשמור אותנו, אבל אסור להישאר ככה, ולפני שכותבים ומקללים יש חיוב לעשות קצת חיפוש, ולדבר בכנות עם זקנים שיחי' לאוי"ט בלי רצון לשים בדבריהם או להוציא מדבריהם "דרכים ומחשבות מסויימים.."
תתחדש על תפקידך החדש כדובר גדולי ישראל, אנחנו מוותרים עליך בשמחה.
לך תבלבל את המוח באתרים המעוותים של המזרחיסטים ותניח לנו לנפשנו. אנחנו לא צריכים אפרוחים בני יומם שיסבירו לנו את כוונת גדולי ישראל. ושיחפשו ב"עמל ויגיעה" גדולי ישראל שאוחזים בגאולת ישראל, ומזה להסיק שצריכים להעריץ את פושעי ישראל על מסירותם למען הגאולה.
יש לנו "זקנים" משלנו - זקני הדור - שהם אומרים לנו את האמת, ואנחנו לא צריכים ללכת לחפש "זקנים שיחי' לאוי"ט" שדעתם משתבשת עליהם ככל שמזקינים.

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 13 מרץ 2013, 18:24

חבל על הזמן, במקום שיקפל עכ"פ לגבי הקללות עלי אודות המדובר, מצא לנכון להמשיך לקלל בלי שום מענה לענין.

והקב"ה יערה עלינו רוח ממרום לשוב אליו באמת ובלב שלם.
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 13 מרץ 2013, 18:30

באמת חבל על הזמן שאתה מסתובב פה ומסית. לך מפה ויהיה טוב לך ולנו.

סמל אישי של משתמש
נעשה ונשמע
הודעות: 1000
הצטרף: 10 נובמבר 2012, 21:09

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי נעשה ונשמע » 13 מרץ 2013, 21:18

חיים שיש בהם כתב:
חיים שיש בהם כתב:
אמלתראות כתב:חוזה המדינה החרדי הגה"ק רבי עקיבא יוסף שלעזינגער זצ"ל, ומחדש שפה הלה"ק הגה"צ ר' יעקב בן יהודה זצ"ל, ועוד ועוד גדולים וקדושים שעמלו וטרחו למען יישוב ציון, מחכים לכל יהודי שומר תורה ומצוות שיעשה משהו למדינה יהודית באה"ק.
מי זה יעקב בן יהודה?
כיוון שאין מענה מצד הכותב, חסידו ההזוי של פייגלין חייב הכרת, אני מניח כי הוא התכוון לבן יהודה שר"י, ואני זועק זעקה גדולה ומרה: האם לאדם שמכנה את השרץ המאוס והטמא שהחייה את השפה העברית והמית את נשמתם של רבבות מבני עמנו בתואר הגה"צ, זצ"ל, כאילו מדובר כאן באיזה רשכבה"ג, יש עדיין מקום בפורום זה?
תקנו אותי אם אני טועה
יעקב בן יהודה, היה יהודי תמים ומסכן, שהקפיד לדבר רק לשון הקודש. המזרחיסט'ים (מקצתם שיש להם טיפ טיפה ירא"ש) שלא היה נעים להם שהם נלחמים את מלחמת השפה העברית שהתחיל בה אליעזר בן יהודה שר"י, אפיקורוס להכעיס, הדביקו ליהודי תמים זה את התואר 'מחיה הלשון העברית', מכיון שהוא כינה את עצמו 'בן יהודה' כמו שאותו רשע כינה את עצמו '/ לשון נופל על לשון.
להדביק ליהודי זה התואר 'הגאון הצדיק', לאדם תמים - אף שיודע ספר - שלא מוכר בעולם התורני כלל. וגם על 'יישוב דעתו' יש לערער ולפקפק, ולעשותו כגדול הדור, מתאים רק לזייפני המזרחי.
ובאו כולם בברית יחד, נעשה ונשמע אמרו כאחד, ופתחו וענו ה' אחד...

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 14 מרץ 2013, 00:05

כנראה שעכשיו אין הזמן מתאים לדבר נכונות, כי סוגיית הרחקת כל מה שאפשר לחלום שיש קשר לענין כעין מזרחי, בוער כאש עד לב השמים. נפגש כשהרוחות ישקוט.

אבל 'בן יהודה' הוא השם שבחר בעצמו בלי כוונתך לגמרי.
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
נעשה ונשמע
הודעות: 1000
הצטרף: 10 נובמבר 2012, 21:09

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי נעשה ונשמע » 14 מרץ 2013, 00:26

אמלתראות כתב:כנראה שעכשיו אין הזמן מתאים לדבר נכונות, כי סוגיית הרחקת כל מה שאפשר לחלום שיש קשר לענין כעין מזרחי, בוער כאש עד לב השמים. נפגש כשהרוחות ישקוט.

אבל 'בן יהודה' הוא השם שבחר בעצמו בלי כוונתך לגמרי.
נכון מאוד, כי הוא רצה ל'עברת' את שמו. התכוונתי, שלולי ששמו היה 'בן יהודה', אף אחד לא היה זוכר את ה'תמהוני' האמור. אולם מחמת דמיון השמות החליטו ה'מזרחיסטים' לאמץ אותו, כתחליף לאליעזר בן יהודה, כמחייה השפה העברית. למרות שבעצם לא תרם כלום, חוץ מהתנהגותו האישית - שהיתה תמוה לעיני כל הסובבים.

העובדות מדברות בעד עצמם (תביא לי איזה מקום נוסף שמוזכר בן אדם זה - חוץ מספרי ואתרי ה'מזרחיסטיים' כ'בן יהודה' הדתי. ותבין מה שהתכוונתי, שבכדי לטהר את מאבקם, הם מגדילים את מי שמתאים לשיטתם...).
ובאו כולם בברית יחד, נעשה ונשמע אמרו כאחד, ופתחו וענו ה' אחד...

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 14 מרץ 2013, 03:46

נעשה ונשמע כתב:
אמלתראות כתב:כנראה שעכשיו אין הזמן מתאים לדבר נכונות, כי סוגיית הרחקת כל מה שאפשר לחלום שיש קשר לענין כעין מזרחי, בוער כאש עד לב השמים. נפגש כשהרוחות ישקוט.

אבל 'בן יהודה' הוא השם שבחר בעצמו בלי כוונתך לגמרי.
נכון מאוד, כי הוא רצה ל'עברת' את שמו. התכוונתי, שלולי ששמו היה 'בן יהודה', אף אחד לא היה זוכר את ה'תמהוני' האמור. אולם מחמת דמיון השמות החליטו ה'מזרחיסטים' לאמץ אותו, כתחליף לאליעזר בן יהודה, כמחייה השפה העברית. למרות שבעצם לא תרם כלום, חוץ מהתנהגותו האישית - שהיתה תמוה לעיני כל הסובבים.

העובדות מדברות בעד עצמם (תביא לי איזה מקום נוסף שמוזכר בן אדם זה - חוץ מספרי ואתרי ה'מזרחיסטיים' כ'בן יהודה' הדתי. ותבין מה שהתכוונתי, שבכדי לטהר את מאבקם, הם מגדילים את מי שמתאים לשיטתם...).
אז נמשיך להתמיה כל מי שרוצה להתרים לעם ישראל מתוך כוונה לשמים, ונניח לנלהבים למלא את החללים...

תשמע, לפני שהנלהבים קפצו על רעיון חיבת ציון, היתה הברירה ביד יראי השם לעלות לארצינו הק' ולחיות עם ישראל בארץ ישראל עפ"י תוה"ק, דהיינו כהגה"ק ר עקיבא יוסףשלזינגר ועוד ועוד, אבל בעווה"ר זה לא קרה, [ובכל זאת הקב"ה אוהב אותנו בכל זאת] ואנחנו לא נכתוב להקב"ה איך ומתי להחזיר את עמו לארצו, ולכן החליט הקב"ה שככה ייראה ו"ייתי ולא אחמיניה".

וגם אנחנו מאמצים גדולי ישראל ספציפיים, וגם אמרות ספציפיים שנוח לנו, וגם סומכים אותם לכל מה שתואם למהלך מחשבתינו.

השאלה היא, למה לא חוזרים מהקללות?...
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 14 מרץ 2013, 15:44

מעניין מי מחפש מתחת לאדמה "גדולי ישראל ספיציפיים" שתמכו ברעיון הציוני ובישוב א"י על ידי כופרים.
האם חיפשנו את החזון איש?? האם חיפשנו את הרב מבריסק? ר"א וסרמן? ר' אהרן קוטלר? הרב שך? האם צריך לחפש בשביל למצוא גדולי ישראל כדוגמת הסטייפלר? האדמו"ר מבעלזא? ר' יוסף חיים זוננפלד?

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

על מה הם מקוננים?

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 05 אפריל 2013, 17:57

על מה הם מקוננים משה פייגלין מקור ראשון

קשה לנו להבין את התגובה החרדית להדרה מן הקואליציה. הרי מה כבר קרה? לפעמים אתה בפנים, לפעמים אתה בחוץ, זוהי הפוליטיקה. שנים ארוכות ישבת בפנים והסרוגים בחוץ. עכשיו התחלפתם קצת – מה יש? מה פשר קולות הבכי והנהי הללו, זעקות השבר, האיומים בחורבן יישובים רחמנא לצלן? הרי כל בר דעת מבין שאיש לא ישלח תלמידי ישיבות למחנות מעצר, שום לומד תורה אמיתי לא יפסיק ללמוד – מה מניע את החרדים לתגובה כל כך מוגזמת? כבוד גדול אין היא מוסיפה להם, אז למה שורפים את המועדון? למה מעוררים שנאת חינם בציבור שולחיהם – מה קורה פה?
כדי להבין את החרדים, צריכים הסרוגים להיזכר כיצד הרגישו והגיבו הם, לאחר גירוש גוש-קטיף.
תאמרו – מה אתה בכלל משווה, כאן הוחרבו קהילות שלמות וכאן – בסך הכל פוליטיקה.
ובכן – זה נכון. החורבן הסרוג היה חורבן ממשי מאוד – וכאב המגורשים אמיתי וקשה מנשוא. אבל עוצמת השבר והתגובות חרגו הרבה מעבר להשתתפות בצער המגורשים. החריבו התיישבות לפני גוש קטיף והחריבו אחר כך – אולם בגוש קטיף חרבו הרבה יותר מבתים. נראה היה שחרבה שם - האידאולוגיה.
זה היה השבר הגדול. על כך קוננו הקינות הגדולות ובשל כך חזינו במחזות השבר הנורא כמו היציאה לגלות עם מנורת כפר דרום בדמות מנורת המקדש על כתפי גולי יהודה.
וזה – החורבן האידאולוגי – זה מה שקורה עכשיו לחרדים.
מעניין שקווי הדמיון בין התגובה הסרוגה אז, והתגובה החרדית היום – דומים להפליא.
עד גוש קטיף עוד נדמה היה לסרוגים שתהליך הגאולה פועל על איזה טייס אוטומטי. פה ושם תקלות, חלקן גדולות, אבל אפשר למצוא להן הסבר, או להתעלם ולהמשיך. בימית היו אלה פיתויי השלום, ב 'אוסלו' האשמנו את השמאל ונכלוליו. אבל בגוש קטיף "היינו צריכים ללמד אתכם לקח" – הסביר יאיר לפיד. כלומר סתם כך גירשנו והחרבנו אתכם כי אנחנו – הזרם המרכזי של שיבת ציון – פשוט לא מוכן לקבל את הפרשנות שלכם ואת האידאולוגיה שלכם ואת הרב קוק שלכם ותעופו לנו מהעיניים ותנו לנו לחיות את היום-יום בלי המשיחיות שלכם שהיתה לנו לזרה.
על כך בכינו. וייללנו מרה. לא רק על גוש קטיף. על זה שזרקו אותנו החוצה והשליחו אחרינו את החפצים וטרקו את הדלת – והחיים נמשכו במסלולם הרגיל. זה לא היה רק גוש קטיף. זה היה הרבה יותר מזה: זה היה השבר האידאולוגי וזו היתה ההשפלה. והבכי נועד לגרום ל "אבא ואמא" 'מיינסטרים", לפתוח לנו שוב את הדלת...
עכשיו – כשהבנו את הנקודה הזו אנחנו יכולים באמת להבין מה עובר עכשיו על החרדים. אמנם לא באותה עוצמה – כי עבורם הציונות היא הרבה פחות אמא ואבא מאשר לסרוגים – אבל זהו עלבון בדיוק מאותו סוג ובדיוק באותה עוצמה אליה הגיע תחושת השייכות החרדית למדינה. 'נטורי קרתא' – לא נעלבו כלל..
כלומר ככול שהם נעלבים יותר כך הם מעידים שהם שייכים יותר לכלל – וזה כמובן טוב מאוד.
גם אצל החרדים היה מן טייס אוטומטי שכזה – ממש כמו אצל הסרוגים. המנגנון שלהם לא דיבר על תהליך גאולה וכל מני נוסחאות מלאות הוד. הם פשוט חיכו למשיח. למדו תורה, קיימו בדרכם את מצוות יישוב הארץ והגנו מכל משמר על קהילותיהם מפני רוחות הכפירה הרעות. הציונים פורקי העול שהחליטו פתאום לשחק במדינות – טרפו להם את הקלפים. הרי לא ייתכן שהמשיח לובש כובע טמבל. עבור החרדי, תפילה שלווה בכותל, תחת דגלה הנאור של הוד מלכותה, עדיף עשרת מונים על המלחמות המיותרות שהביאו עלינו השייגצים עם הקוקו והסראפן.
אבל – מעשה שטן – השייגצים הללו דווקא הקימו מדינה די מוצלחת, וכאילו כדי להוכיח שהם רציניים, אפילו הציעו לנו להשתתף במשחק הדמוקרטי. נו טוב – אז אתם תקעתם אותנו נגד רצוננו במדינה שלא חפצנו בה, אז עכשיו לפחות על פי הכללים שלכם, ננסה להציל עבור הקהילות שלנו את מה שרק ניתן.
בתחילת הדרך, נדמה היה שדווקא האידאולוגיה הדתית המתחרה – זו שרואה בציונות עניין חיובי – דווקא האידאולוגיה ההיא עולה ופורחת. המזרחי והמפד"ל התעצמו עד לכדי 12 מנדטים, הם ששלטו במוסדות הדת, מקירבם באו הרבנים הראשיים, איתם המדינה ניהלה דיאלוג והתפיסה החרדית נראתה כמי שאבד עליה הקלח. אולם בהמשך התהפכו היוצרות. הסרוגים הלכו ואיבדו גובה, רבניהם שיחרו לפתחי הרבנים החרדים, הסרוגים הלכו והתפוררו, מוסדותיהם הפוליטיים הלכו והצטמצמו – המדינה ביזתה אותם ומנהיגיה עלו לרגל לבני ברק – לא לקרית משה.
לאורך שנות דור נדמה היה יותר ויותר כי האידאולוגיה החרדית היא זו התואמת את המציאות והראיה - "אין ממשלה בלי ש"ס" – כפי שהסביר דרעי עם תום הבחירות האחרונות.
והנה מתברר שדווקא יש...ועוד עם מי – עם הקונספציה הדתית השכנה.

כך נעלם לו הביטחון העצמי האידאולגי והפך לזעקות שבר. הכי קל, זה כמובן להאשים את כל העולם- רק לא לעשות בדק בית באידאולוגיה שלך. זה בסדר – הסרוגים התנהגו בדיוק אותו הדבר.
אבל בסופו של דבר המציאות גוברת.
כי באמת האידאולוגיה הסרוגה לא ממש חרבה, היסודות היו נכונים, ויסודות כאלה קיימים כמובן גם באידאולוגיה החרדית.
אלה (הסרוגים) מבינים נכון את תהליך הגאולה – אך מרוב אהבה נטו להפוך את המדינה מאמצעי למטרה. זהירות! מכאן קל להחליק למן פאשיזם רך– סוג של עבודה זרה – ויעידו על כך פסקי ההלכה המחייבים לציית לפקודת הגירוש. כשאני של המדינה ולא להיפך, כשהמדינה היא אמא ואבא - המשבר הוא רק עניין של זמן.
ואילו אלה (החרדים) מבינים נכון את סכנתה של המדינה – כל מדינה – אבל מפספסים לגמרי את תהליך הגאולה, משאירים עצמם מחוץ להיסטוריה ואף מחוץ לחברה.
כפי שמשבר גוש קטיף פתח את הסביבה הסרוגה לסביבתה, ייצר גיוון ואופציות רבות, כך צפוי שיקרה עכשיו בסביבה החרדית. כולם ייצאו נשכרים מהתהליך הזה ובראש וראשונה מדינת ישראל והציבור הרחב.
כי מדינת ישראל תקועה: לא רק לטילים מעזה אין לה תשובה. היא אינה מסוגלת להתמודד עם כל אתגרי העומק של התקופה בלי האמוניות.
וזו נמצאת שם – אצל המאמינים מכל הגוונים ומכל האידאולוגיות שיתעוררו מתוך המשברים וייצרו כאן תרבות ישראלית אמונית וחזון
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

י. בהיר
הודעות: 303
הצטרף: 13 נובמבר 2012, 22:38

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי י. בהיר » 07 אפריל 2013, 23:18

הוזה המדינה

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

הצעת חוק לרב ראשי אחד

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 18 אפריל 2013, 16:03

משמעות החוק היא שאין יותר חלוקה לרב אשכנזי ורב ספרדי. מי שזוכה במרב הקולות הוא הרב הראשי של כולנו.

רוב חברי הכנסת שהספקתי לדבר אתם הגיבו בברכה ואפילו בהתלהבות. הראשון שצירף את חתימתו לרשימת היוזמים היה ח"כ הרב דב ליפמן מ'יש עתיד'.
הנה ההצעה במלואה:
הכנסת התשע-עשרה
יוזם: חבר הכנסת משה זלמן פייגלין
הצעת חוק לתיקון חוק הרבנות הראשית לישראל, תשע"ג- 2013.
1. סעיף 4 (א) סעיפים (1-3) ימחקו ובמקומם יבוא:
(א) ואלה חברי המועצה:
(1) הרב הראשי לישראל-הראשון לציון, ונשיא בית הדין הרבני הגדול שייבחרו בבחירות ישירות, חשאיות ואישיות באסיפה של רבנים ונציגי ציבור (להלן – האסיפה הבוחרת);
(2) רבני העיר מכל אחת מן הערים ירושלים, תל-אביב-יפו, חיפה ובאר שבע;
(3) עשרה רבנים שייבחרו בבחירות ישירות,חשאיות ואישיות באסיפה הבוחרת, (להלן – חברי המועצה הנבחרים);
2. המילים: "אשכנזי" ו-"ספרדי" או "אשכנזיים" ו- "ספרדיים" ימחקו בכל החוק.
3. בכל החוק, במקום "הרבנים הראשים לישראל" ובסעיפים 5 (א) , 18. , 19. , 20. ו- 23. במקום "רב ראשי לישראל" יבוא "הרב הראשי לישראל – הראשון לציון , ונשיא בית הדין הרבני הגדול".
4. סעיף 17 ימחק.
דברי הסבר
החלוקה בין העדות השונות בישראל היא תוצאה של כאלפיים שנות גלות, בהם שמר עם ישראל על תורתו ואמונתו בצורה מפליאה. לשמירת המסורת ופרטי המנהגים כפי שנוצרו במהלך הדורות יש משקל רב בפלא זה. יחד עם זאת עתה כאשר עם ישראל חזר לארצו מטרתנו היא לפעול לאחדות העם ולהחזרת תורה לתפארתה שלא תהא כשתי תורות. אין כוונתו למחוק את מסורת העבר, אך יחד עם זאת רוצים אנו להציב יעד של אחדות לעתיד. הנצחת ההבדלים בין העדות השונות במסגרת תפקיד ממלכתי לכל אחד מבני העדות, מפגרת אחר המציאות המתפתחת. גדולי התורה ילידי הארץ חניכי ישבות ארץ ישראליות , מוצאים את הדרך לפסוק לציבור גדל והולך של מי שזהותו העדתית כבר לא משמעותית מחד , ולבני העדות השונות כל אחד לפי דרכו מאידך. בתיקון החוק אנו מאפשרים לעולם הרבני להיות שותף למהפכה שעובר עם ישראל השב מהגלות, ממעמד קהילתי מפורד, אל ההיסטוריה במעמד של עם אחד. הגיע העת לקידום תהליך שיבת ציון לא רק מבחינה מדינית וחברתית אלא גם מבחינה דתית.
לפי הצעה זו יבחר רב ראשי אחד למדינת ישראל שישא גם את התואר החופף והקודם לו "הראשון לציון". הרב הראשי יעמוד בראש מועצת הרבנות הראשית. במקביל יבחר נשיא בית הדין הרבני הגדול שיעמוד בראש מערכת בתי הדין ויהיה חבר במועצת הרבנות הראשית מכוח תפקידו.
אנו מאמינים כי חוק זה נושא בשורה גדולה של אחדות לעם ישראל.
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

בענין הכרעה במספר חוטי תכלת כהספרדים או אשכנזים

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 18 אפריל 2013, 16:05

מתוך האתר של הגאון הגדול מרן רבי יצחק ברנד שליט"א
http://www.rabbibrand.022.co.il/BRPorta ... arc=428384

ד) בענין הכרעה במספר חוטי תכלת

הנה בעל המאמר כתב שאין לנו יכולת להכריע בין השיטות, אולם באמת כבר הכריעו גדולי המכריעים שהיו לפניהם ג' השיטות ומכריעים ממקור הגמרא כדעת הראב"ד, ואילו אין לנו מי שהיה לפניו כל השיטות ומכריע כהתוס', ובענין הרמב"ם כתבנו שאין הן מביאים ראיה שיש בו ממש לדעת הרמב"ם, וכן הרמב"ם הוא כמעט שיטה יחידאי, והריני מעתיק מה שכתבתי בענין זה.הפולמוס על מספר חוטי תכלת

אחרי שפרסמתי המאמר 'בכנף איש יהודי' שבתוכו הכרעה במספר חוטי תכלת כדעת הראב"ד ב' תכלת וששה לבן, קבלתי השגות משני כיוונים, אחד מכיוון מי שטוען למה לא לפסוק כתוס' ד' תכלת וד' לבן, והשני למה לא לפסוק כדעת הרמב"ם אחד תכלת וז' לבן, והיה כאן הרבה מאוד חילופי מכתבים בענין זה, וזה נשמר בקונטרס זה, והמסקנא היא שבאופן ברור הלכה כדעת הראב"ד, כמו שהכריעו הריא"ז והמאירי והגר"א. והרב וידאל צרפתי.(כאן הועתק רק המסקנות ולא כל הוויכוחים) אחרי כל הויכוח, נתברר באופן ברור נקודת המחלוקת, ויש כאן שתי מערכות.מערכה ראשונה, הויכוח אם לפסוק כהראב"ד או כהתוספות, מערכה שניה, הויכוח אם לפסוק כהרמב"ם או כהראב"ד

ה) מערכה ראשונה, הויכוח אם לפסוק כהראב"ד או כהתוספות

אלו שפוסקים כדעת התוס', זה משום כללי פסק של רוב ראשונים (רוב מצומצם) או ראשונים אשכנזים, או ע"פ המשנה ברורה, ולא מוכנים להכריע על פי מקורות מחז"ל שהם גמרות וספרי ומדרשים וזוהר שמראה כדעת הראב"ד, והיינו שסוברים שאין שייך היום הכרעה מקומית, רק פוסקים ע"פ כללי הפסק, והם פוסקים זה רק לאשכנזים אבל לספרדים אומרים לעשות כדעת הרמב"ם, וא"כ מוכרח, שלא באו לפסוק ע"פ הכרעה מקומית אלא ע"פ כללי הפסק כל עדה לפי הכללים שלה.

ואילו אלו שפסקו כדעת הראב"ד, זה משום שההכרעה המקורית בנושא זה מראה כדעת הראב"ד,

בענין רוב פוסקים, ע' בזה בחז"א, יו"ד ס' ק"נ ס"ק ח' במכתב ידוע כי אין כח רוב אלא במושב ב"ד אבל חכמים החולקים שהיו בדורות חלוקות או במדינות חלוקות אין נפקותא ברוב או מיעוט. ואח"כ ממשיך ובכל זאת למיעוט הלבבות להכריע בסברה נוטלים לפעמים גם כח המספרי לנטי' לצד אחד. ואח"כ ממשיך ואם כי אין אנו נגשים להכריע בין הראשונים בהכרעה שכלית מוחלטת, מ"מ מתלוה תמיד בההכרעה עיון שכלי והרבה פעמים מכריע מרן ז"ל (הב"י) כאחת הדעות מפני שדבריהם מחוורים ביותר ומתיישבים כל הקושיות.

מה שכתבנו שיש רק רוב מצומצם כשיטת התוס', כיון שיש לכל הפחות י"ג ראשונים שס"ל שרק חוט אחד, כיון דלענין שלא להוציא הפסוק ממשמעותיה שהוא פתיל תכלת היינו לשון יחיד, וכן משמעות כל דברי אגדה בין אלו שבגמרא ובין אלו שמחוץ לגמרא, אפשר לצרף גם את הרמב"ם, וא"כ יש לחוט אחד הרמב"ם, והראב"ד, ורב שמואל בן חפני גאון, וחכמי לוניל (שהובאו בתושבת הרמב"ם בכ"מ), והמאירי (יבמות ה:) והרמב"ן (סוף שלח ובענין ציץ) והערוך (ערך תכלת), והחינוך (פ' שלח), והגה' אשרי (מו"ק פ"ג ס' כ"ד הג"ה א) והכפתור ופרח (פרק ס') והריא"ז (הועתק לקמן) ורבנו בחיי (פ' שלח, שהביא שיטת הרמב"ם והראב"ד ולא הכריע), ורבנו שלמה בן היתום (מו"ק יט,) ואם מצרפים גם תלמידים כמו אלו של דעת התוס' מצרפים תלמידים, יש גם רבנו אברהם בן הרמב"ם ורבנו פרחיה, וא"כ במקרה כזה גם לפי כללי הפסק שהולכים אחרי הרוב, אין כאן משמעות מיוחדת.כשיטת התוס', הם, רבינו גרשום מאור הגולה (הובא בשיטמ"ק החדש ר"פ התכלת, וכ"כ גם בפי' המיוחס לרגמ"ה מא:), רש"י (מנחות פרק התכלת), רבינו תם (תוס' מנחות לח: ד"ה אלא, כתובות מ. ד"ה כגון), ר"י (הובא בספר הפרנס סי' תכא), מהר"ם מרוטנבורג (שו"ת דפוס פראג ח"ד סי' תמד), הרא"ש (הל' ציצית סי' ו', שו"ת כלל ב אות ט), טור (סי' יא), רבינו ירוחם (נתיב יט ח"ג), מרדכי (ר"פ התכלת), יראים (סי' תא עמ' רכב), עיטור (הל' ציצית שער א חלק ב), סמ"ק (מצוה לא), רבינו פרץ (תוס' ר"פ ברכות ט:) ראבי"ה (הל' ציצית-מנחות אלף קנב, בענין גרדומין), רבינו יונתן מלוניל (ברכות ט: ובהל' ציצית), רבינו ישעיה הראשון (פסקי הרי"ד הל' ציצית עמ' תפא, ספר המכריע פ"ח, שו"ת הרי"ד סי' סא ד"ה טלית של), נמוקי יוסף (ריש הל' ציצית), רשב"א (יבמות ד:), ריבב"ן (בפירושו על הל' ציצית של הרי"ף), אגודה (פ' התכלת), והאגור (נראה שנוטה לדעת ר"ת בגרדומין) כולם ס"ל כדעת התוספות, וכ"כ בפי' רבינו מיוחס עה"ת (פ' שלח), וגם בפירוש המיוחס להראב"ד על הספרי (אינו בעל השגות) שיצא לאור עתה (תשס"ט, עמ' קעא) גורס בספרי בדברי ב"ש ארבעה של תכלת, וכתב שאפילו לדעת ב"ה יכול להוסיף עוד חוט תכלת.ו) וכעת נבאר למה לפסוק כדעת הראב"ד (מכח המקורות)

א) וז"ל הספרי שלח, מכמה גדילים אתה עושה, אין פחות משלושה דברי ב"ה, וב"ש אומרים שלשה של צמר ורביעית של תכלת והלכה כב"ש. ומבואר בפשטות דעת ב"ש שהלכה כמותם (ע' מנחות מ"א:) כדעת הראב"ד ששנים מתוך ח' דהיינו אחד שלם תכלת וג' שלמים לבנים.

וז"ל הספרי פ' כי תצא. (לפני תיקון הגר"א) גדילים תעשה לך. למה נאמר, לפי שנאמר ועשו להם ציצית שמע אני יעשה חוט אחד בפני עצמו ת"ל גדילים, כמה גדילים נעשים אין פחות מג' חוטין כדברי בית הלל וב"ש אומרים מד' חוטין של תכלת וד' חוטין של לבן של ד' ד' אצבעות והלכה כדברי ב"ש. בד"א בתחילה אבל שיריה וגרדומיה כל שהוא. על ארבע, יצאו בעלי שלשה ובעלי ה' ובעלי ו' ובעלי ז'. ד"א גדילים תעשה לך זה לבן מנין לרבות את התכלת ת"ל ונתנו על ציצת הכנף פתיל תכלת. ופשטות מרישא של הספרי כי תצא יוצא כדברי התוס' (לח. מא: ד"ה ב"ש, ובכורות לט: ורש"י ריש הפרק).

אולם תוס' בכורות לט: הקשו על זה. דלשון חוטין של ב"ה ושל ב"ש אינן דומין. דבב"ה הכונה חוטין שלמין. ובב"ש הכונה חצי חוטין. ולא תירצו. ויש עוד להקשות דסיפא של הספרי ד"א גדילים וכו' מאי קמ"ל שיש מצות תכלת, זה כתוב בתורה, וכן קשה שבדברי ב"ה למדנו מן הפסוק שאין פחות מג' שגדיל היינו ג', אולם בדברי ב"ש לא כתוב המקור בפסוק, רק בסוף בא"ד כתבו ענין חוטין, ולא כתוב שם מספר והפסיק באמצע בדברים אחרים.

הנה הגר"א בספרי כי תצא גורס באופן שלא יסתרו שני הספרי אהדדי וג"כ לא קשה קושית התוס' ושאר קושיות, שהוא גורס וז"ל: גדילים תעשה לך, למה נאמר, לפי שנאמר ועשו להם ציצית שומע אני יעשה חוט אחד בפני עצמו, ת"ל גדילים, כמה גדילים נעשים, אין פחות מג' חוטין של ג' אצבעות כדברי ב"ה, ובש"א בג' חוטין של לבן ורביעית של תכלת של ד' אצבעות. גדילים זה לבן, מנין לרבות רביעית של תכלת, ת"ל ונתנו על ציצית הכנף פתיל תכלת. והלכה כדברי ב"ש עכ"ל.

וע"כ הולך ג"כ הספרי על דרך הראב"ד. ולא כתוס' ולא כהרמב"ם. ולפי גרסתו מיושבים כל הקושיות בספרי עצמו וכן מן הספרי שלח, שהסיפא של הספרי העתיק אחרי דברי ב"ש וזה הדרש ללמדינו המקור בתורה למספר לבן שהוא ג' ותכלת אחד.

ב) מצד משמעות הפסוק פתיל תכלת שהוא לשון יחיד כל זמן שאין ראיה בהיפוך, ואין שום גמרא שמפקיע משמעות הזה, וכן תוס' בעצמו כתבו בדף מא: שפשטות הפסוק הוא חוט אחד והוצרכו לומר שלשיטתיה שתכלת שני חוטים שהפסוק הוא לאו דוקא, רק שביארו דעת ב"ש, שסברה היא להשוות תכלת ללבן, אולם סברה זו היא לא דבר מובן מאיליו, שהרי יש סברה לומר שלבן יותר חיוב במספר מפני שאין בו מעלה של צבע אז צריך מעלה של מספר משא"כ תכלת שיש לו מעלה של צבע תכלת וזה נותן לו את החשיבות, ועוד, הרי ב"ה ס"ל שתכלת רק חוט אחד ולבן שנים, וא"כ ע"כ לא ס"ל שצריך להשוותם, וא"כ אילו ב"ש היו ס"ל שמפקיעים פשטיה דקרא ממשמעותיה ולחדש סברה שצריך להשוותם, היה צריך להיות גמרא מפורשת על זה, וכיון שאין גמרא מפורשת על זה, ונאמר רק ענין שלב"ש זה ד' חוטין, ממילא נשמע שבנקודה שתכלת הוא אחד כפשטיה דקרא, אין על זה מחלוקת.

(סברה זו הוזכר גם בתשו' הרמב"ם לחכמי לוניל, ע' כסף משנה הלכות ציצית פרק א הלכה ז שנאמר פתיל תכלת פתיל אחד ולא שנים רק מה שלמד מזה הרמב"ם רק חצי חוט אין לזה ראיה שהרי גם להראב"ד הוא אחד רק שכופלים אותו, ואף שדרשה זו לא נמצא בחז"ל, אבל כך סתימת הדברים שלא מצאנו במקרא חיוב יותר מחוט אחד, וע' ריש ברכות מאמתי קורין את שמע, ואומרת הגמרא תנא אקרא קאי, והייינו מה נכתב בתורה אין צורך לתנא לכתוב, ומטרת התנא לכתוב דברים שלא כתובים מפורש בתורה, וא"כ כאן שאין גמרא מפורשת כמה חוטי תכלת נותנים, ומדברים רק על כללות החוטין, וא"כ בפשטות ניתן לומר, ששתיקת הגמרא על זה הוא בגלל שכך סתימת המקרא, ואין צורך לפרש את זה)

אולם כתבו תוספות מנחות לח, דגדיל שנים גדילים ארבעה דדרשינן מיניה שנים לבן ושנים תכלת, ומשמע לכאורה כאילו בגמרא כתוב זה, אבל זה צע"ג, דבגמרא כתוב לט: גדיל - שנים, גדילים - ארבעה, ולא הוזכר כלום כמה לבן וכמה תכלת.

וכן הרמב"ן תצוה בענין ציץ כתב שלשון פתיל הוא אחד, וגם רש"י שחולק שם, זה רק משום שכתוב שני פעמים בתורה לענין ציץ לשון פתיל תכלת, ובנסח אחר, ולמד מזה רש"י שהם חוטין נפרדים, משא"כ בציצית כתוב רק פעם אחד, ודאי כך פשטות הקרא, וממילא מכיון שהגמרא לא מפרש כמה חוטין תכלת נותן, סומכת על פשטיה דקרא.

ונביא כמה ראיות שאם בלשון הפסוק הוא לשון יחיד, הדין הוא שרק אחד, כל זמן שהגמרא לא דורשת דרש לרבות עוד.

סוכה לד: רבי עקיבא אומר: כשם שלולב אחד ואתרוג אחד כך הדס אחד וערבה אחת. רש"י כפת תמרים אחד - משמע, דכפת כתיב. ענף - חד, עץ חד, עבות חד. שם עמוד א אמר ליה רבא תוספאה לרבינא: ואימא תרתי כפי דתמרי! - כפת כתיב. - ואימא חדא! - לההוא כף קרי ליה.

וגם רש"י בציץ כתב לשון רבים בגלל שכתוב שני פעמים פתיל ובלשון אחרת וס"ל לרש"י שיש כאן גילוי שיש שני פתילים, אבל בלי גלוי לא היה כותב זה.

מנחות לד: ת"ר: לטטפת לטטפת לטוטפת - הרי כאן ד', דברי רבי ישמעאל; ר"ע אומר: אינו צריך, טט בכתפי שתים, פת באפריקי שתים. ת"ר: יכול יכתבם על ד' עורות ויניחם בד' בתים בד' עורות? ת"ל: (שמות י"ג) ולזכרון בין עיניך, זכרון אחד אמרתי לך ולא ב' וג' זכרונות, הא כיצד? כותבן על ד' עורות ומניחן בד' בתים בעור אחד, תנו רבנן: כיצד כותבן. תפלה של יד כותבה על עור אחד, ואם כתבה בארבע עורות והניחה בבית אחד - יצא; וצריך לדבק, שנאמר: (שמות י"ג) והיה לך לאות על ידך, כשם שאות אחת מבחוץ כך אות אחת מבפנים, דברי ר' יהודה; ר' יוסי אומר: אינו צריך. א"ר יוסי: ומודה לי ר' יהודה ברבי, שאם אין לו תפילין של יד ויש לו שתי תפילין של ראש, שטולה עור על אחת מהן ומניחה.

וכן ראייה שלשון יחיד הוא אחד ולא רבים ממילת "ציצית" בתורה, שהרי המילה כולל כמה חוטין כמו שער ראש ציצית הראש, אבל להוסיף עוד ציצית אסור כמבואר בסוגיה של הטיל למוטלת (מ"א:), והפשטות הוא משום שלשון ציצית היינו מכלול חוטים אחד ולא מכלול חוטים שתים, וא"א לומר שלמידים מלשון הפסוק על ארבע כנפות כסותך ולא חמש שאסור לשים על חמש כנפות חוטים, שהרי הוא לא שם על חמש כנפות אלא על ארבע רק שהוא שם על כנף אחד יותר מציצית אחד, אלא ודאי שלשון ציצית היינו מכלול אחד ולא מכלול שתים, וא"כ הפשטות שה"ה פתיל הוא אחד כל זמן שאין לנו דרוש מפורש על זה, ומה שמרבים כמה חוטין מלשון גדילים, זה מרבה על לשון ציצית שהוא הלבן או הכולל לבן ותכלת (לשון ציצית בתורה שני פעמים הראשונים הם הלבן ופעם השלישית הוא לבן ותכלת ביחד ) כי בתוך ציצית אחד אפשר להוסיף הרבה חוטין כי זה לשון ציצית הראש, אבל לשון פתיל הוא אחד כל זמן שאין גילוי מפורש לזה , על כן שיטת הראב"ד היא המובחרת שבכל השיטות.

וכ"כ בתוס' ריש התכלת לח. ובתוס' הרא"ש סנהדרין פח: ובהטיל למוטלת דוקא אמרי' עובר משום בל תוסיף משום דציצית אחד אמר רחמנא על כנף ולא שנים.

הלכות קטנות למרדכי (מנחות) פרק התכלת רמז תתקמב [שם] אבל אם עשה ציצית כהלכתה וחזר והטיל בו ציצית אחר ודאי איכא בל תוסיף דציצית אחד אמר רחמנא ולא שנים כדהכא.

סנהדרין ל. ותניא: ממשמע שנאמר (דברים י"ט) לא יקום עד, איני יודע שהוא אחד? מה תלמוד לומר אחד - זה בנה אב, כל מקום שנאמר עד - הרי כאן שנים, עד שיפרט לך הכתוב, אחד. ואפקיה רחמנא בלשון חד - למימר: עד דחזו תרווייהו כחד. רש"י , דתניא ממשמע שנאמר כו' - עד אחד משמע. ואפקיה רחמנא בלשון חד - דכתיב והוא עד.

סוטה יח. כתבה על שני דפין - פסולה, ספר אחד אמר רחמנא, ולא שנים ושלשה ספרים; גיטין דף כ עמוד ב (דברים כ"ד) דספר אחד אמר רחמנא - ולא שנים ושלשה ספרים.

ג) מצד שמדרשים מבואר רק חוט אחד, ע' הזוהר פ' שלח (דף קע"ה) והיא חוטא חד ורשימא בגוונהא וגוונא דלה נפיק מחד נונא דאזיל בים כנרת עכ"ל. וכן בתרגום המכונה יונתן ריש קרח. (כנראה שנכתב ונאסף בתקופת הגאונים) וז"ל וקמו בחוצפא ואורו הלכתא באנפוי דמשה, על עיסק תיכלא, משה אמר אנא שמעית מן פום דקודשא יהי שמיה מברך דציציית יהון מן חיוור וחוטא חד דתכלא יהי ביה, קרח וחברוי עבדו גוליין וציצייהון כולהון דתיכלא מה דלא פקיד ה'. וכ"כ ברש"י התחילו לשחק עליו אפשר טלית של מין אחר חוט אחד של תכלת פוטרה, זו שכולה של תכלת לא תפטור את עצמה. ואף שיש נפ"מ בין היונתן לרש"י במעשה קרח, שלרש"י לקח קרח טלית שכולה תכלת ולא עשה כלל ציצית של תכלת, ולהיונתן לקח טלית שכולה תכלת וכל הציצית של תכלת, מ"מ כ"ע ס"ל שמשה אמר חוט אחד של תכלת.

וכן במדרש משלי פי"א כ"ז. אמר לה כך דרש ואמר נאמר לי מפי הגבורה שתעשו לכם ציצית על כנפי בגדיכם וכדי שיהא חוט אחד תכלת שנאמר על ציצית הכנף פתיל תכלת וכו'

וכעין לשון זה באגרת אסתר פ"ה י"א. וז"ל ואמרה לו ראה האיך הוא יושב ומשחק בכם תדע לך שהוא כן שהוא אומר עשו חוט אחד של תכלת אני עושה לך טלית שכולה תכלת מיד נתעטף בה קרח ועמד לפני משה אמר לו מה עשית אמר לו אתה אמרת לי חוט אחד של תכלת על הכנף ואני עשיתי טלית שכולה תכלת וכו'.

ועוד תנחומא ישן ב', אמר לו קרח למשה רבינו, משה טלית שכולו תכלת מהו שתהא פטורה מן הציצית אמר לו קרח טלית שכולו תכלת אינו פוטרת עצמה, וארבע חוטין פוטרין אותה. עכ"ל. ומשמעות הפירוש שד' חוטין היינו שבצירוף כל ד' הכנפות יש רק ד' חוטין, ואין כלל המשמעות שיש ד' חצי חוטין שעושים בכל כנף. שהרי מדברים עכשיו על כללות הטלית. אלא ודאי חוט אחד בכל כנף. (אולם כל אלו אין בו הכרעה בין הראב"ד והרמב"ם כמובן, רק יש הכרעה נגד שיטת התוס'.)

הנה אילו היה לנו הכרעה ברורה מן הגמרא כאיזה שיטה לא היינו סומכין לא על הזוהר ולא על הספרי ולא על המדרשים, אולם כמדומני שבגמרא הדבר סתום מאוד ומאידך מכל המדרשים והזוהר וכן בספרי שלח הדבר יוצא שרק חוט אחד, זה מספיק להכריע עכ"פ או כהרמב"ם או כהראב"ד.

וכן מראים אגדות חז"ל בגמרא של אברהם אבינו (חולין פ"ט.) בשכר שאמר מחוט ועד שרוך נעל זכו בנין לחוט של תכלת, ע' במהרש"א שם בח"א, וכן מאמר חז"ל של רשב"י (מנחות מג:) ש'וראיתו אותו' מכוון גם כלפי הקב"ה, שנאמר ואותו תעבודו, וכמו שביאר המהרש"א, שזה מראה שתכלת הוא חוט אחד.

ד) מצד שרוב ראשונים בדעת תוס' בנויים על גרסא קשה בספרי, שב"ש וב"ה לא מדברים באותו נוסח, וכמו שתוס' בכורות לט: בעצמו הקשה, וכן תיקן הגר"א הגרסאות הסותרות בספרי, וכן תיקן הגרסא בזוהר ביהל אור כדי שהזוהר ידבר על מספר חוטי תכלת לדעת הראב"ד וכתב שם שני פעמים שעיקר כהראב"ד, (הועתק לקמן) וחזר ממה שכתב בביאור השו"ע, (שיטתיה בשו"ע קשין מאוד, וכן בנוים הם על הגרסא הקשה בספרי כי תצא שב"ש וב"ה לא מדברים באותו נוסח, ולא הזכיר כלום שם מגרסא בשלח לך ג' לבן ורביעית תכלת, וזה גם דלא כתוס' בדעת ב"ה, שהתוס' ס"ל בדעת ב"ה אחד שלם תכלת ושנים לבן והגר"א שם כתב ג' חצי לבן וג' חצי תכלת, ולא יתכן שהביאור בשו"ע כתב אחרי שאר תיקוני הגרסות בספרי, שאין אדם מתקן גרסא טובה כדי לעשות גרסא קשה, וכן היה צריך להזכיר בשו"ע איזה רמז שבא לתקן גרסא שכבר היה מתקן פעם אלא ודאי שמה שכתב בשו"ע היה לפני שתיקן הגרסא בספרי) וכן באמרי בינה (ברכות ט:) כתב הגר"א שהפוסקים חולקים על התוס' וסבירה להו שרק חוט אחד,

ה) בספרי שלח כתוב כהראב"ד, ובספרי כי תצא לפני התיקון כתוב כמו התוס' ואחרי התיקון של הגר"א כתוב כהראב"ד, ויש ראיה לזה שיש לגרוס כהראב"ד, שהרי בזוהר שלח לך מפורש שתכלת הוא חוט אחד, וסתם זוהר הוא רשב"י, וכן סתם ספרי כרשב"י (סנהדרין פ"ו. ושם בגלל הכלל הזה מגיה ברייתא), וא"כ בשלמא לפי גרסת הגר"א, אז אין כאן סתירה אבל לפי גרסא הישנה יש כאן סתירה בסברת רשב"י.

ו) מצד שהרבה מן האחרונים כולל הב"י והתוס' יו"ט היה להם גרסא משובשת בראב"ד ולא הכירו כלל שיטת הראב"ד, וע"פ זה פסק המ"ב ואלו האחרונים שהמ"ב בנה עליהם כדעת התוס', ולא היה כאן הכרעה מקורית, וממילא לנו שיש את האפשרות לפסוק ע"פ הכרעה מקורית, צריכים לפסוק כך, ויוצא כאן שלא פוסקים כאן ע"פ כללי פסק רגילים.וכן לפסוק לאשכנזים כדעת רוב ראשונים אשכנזים, כהיום במצוה שנתחדש אפשרות קיומו מחדש בשעת שמעורבים ספרדים ואשכנזים אין לנו ללכת ולפסוק ע"פ כללים אלו. ע' בזה 'בכנף איש יהודי' על הרחקה מהנהגה זו מכמה טעמים. ואחד, שכיום כולם תלמידים של כולם, כולם לומדים בין התוס' והרמב"ם וכל הראשונים, וכל יסוד חילוק בין ספרדים ואשכנזים בנוי מתקופה קדומה שהאשכנזים היו יותר תלמידים של ראשונים אשכנזים והספרדים היו יותר תלמידים מראשונים ספרדים, וגם אח"כ כבר נמשך הנהגת פסק זה גם לדורנו, ואילו היו לנו יכולים לבטל הנהגה זו היינו מבטלים, רק שכעת זה קשה לעשות, וכל זה בדבר שכבר נפסק מקדמת דנא, אבל בדבר שלא נפסק אז בגלל שלא היה תכלת, אז כעת שזה נושא חדש, אין לנו ללכת אחרי כללים אלו אלא להכריע מכח המקור. (ע' לקמן ס' ט' ד"ה והיחידים)
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

בעניין החרדים והניסיון לכפות עליהם לימודי ליבה, אני לגמרי עם

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 25 אפריל 2013, 18:23

בעניין החרדים והניסיון לכפות עליהם לימודי ליבה, אני לגמרי עם החרדים.
האחריות לחינוך היא של ההורים לא של המדינה. המדינה תחליט למי היא נותנת תעודת בגרות ומי שמוותר על כך, זו זכותו המלאה.

מחר פורוש יהיה ראש הממשלה ויכריח אותך ללמוד דף גמרא במסגרת לימודי הליבה - מה תגיד? הוא חושב שזה יותר חשוב מאנגלית - (וביננו, גם אני חושב כך).

אם הוא ינסה למנוע ממך תקציבים אם לא תלמד גמרא, אני אצא נגדו. אבל אם הוא יגיד שבלי גמרא, אין בישראל תעודת בגרות - זו תהיה זכותו הדמוקרטית.

אני לא רוצה, וגם אסור לי, להגיד לאחמד טיבי מה ללמד את בנו, או לליצמן, או לדוב חנין.
כמובן שאישית אני חושב שהלימודים הללו חשובים - ובכלל כל השכלה חשובה וגם ש "חייב אדם ללמד בנו אומנות" - כלומר מניעת לימודי הליבה מתקרבת לטעמי גם לעברה הלכתית. אבל זה בכלל לא משנה מה אני חושב, משנה מה ההורה חושב. הם לא עבריינים ומותר להם לסבור אחרת ממני ומשר החינוך.
ונא לא לבלבל במוח על כך ש - "לא ילמדו אבל גם לא יקבלו כסף". המדינה לא עושה טובה לאף אחד. את הכסף שהיא נותנת היא קודם כל לוקחת. כלומר כשהמדינה נותנת היא בעצם מחזירה. אז אם יודיעו שיותר לא לוקחים מיסים מחרדים או מקבוצות אחרות - אז לאמירה הטוטאליטרית הזו היה מקום. אבל לקחת ולא לתת, לקחת (בכפיה) מצד אחד - ולהתנות את התמורה באימוץ השקפת עולמך - זו כבר התדרדרות לטוטאליטריזם מסוכן ביותר. ממש משטרת המחשבות. זה מזכיר לי את הבריון, ששדד לחבר שלי את המעיל שלו ברכבת התחתית בניו יורק (במינוס 20 מעלות) ואז דרש 5 דולר כדי להחזיר לו אותו.‬
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 26 אפריל 2013, 00:18

אמש, בכנס הפתיחה של השדולה הליבראלית בכנסת בראשותו התגלה פייגלין הפורש כנפיו...
את השמאל הוא עוקף משמאל בהתגלותו בפועל כמגן זכויות האדם כפי שהם אף לא העלו בדעתם, כאשר בכנס נוכחים חברי כנסת ממרץ, דרך העבודה, קדימה, יש עתיד, והליכוד ואת הכנס מכבד יו"ר הסוכנות נתן שרנסקי.
הוא עוקף את הימין מימין, זו ארצנו וחדל זיגזוג. הוא עוקף את התקשורת בחכמה יושרה ואמת והם רודפיו מאמש מביטים בו הלומים ומשתאים,
הוא עוקף את הפוליטיקה העסקנית ומתגלה כמדינאי. אל היהדות הוא מחזיר את כתר המוסר האוניברסאלי ואת המוסר האוניברסאלי הוא מרומם אל עבר היהדות כדת סגולה. הוא מכניס אל הפוליטיקה את המוסר ואל המוסר הוא מכניס את המנהיגות היודעת להגשימו. וביחס לעתיד: אל חירויות האדם הוא מכניס את החירות מהשעבוד למדרון העוני החלקלק ומקומם בארצנו דמוקרטיה כלכלית ומביא לשגשוג שטרם נודע באומות, הוא מקים את צבא טכנולוגיה לישראל, מקצועי לעילא ומנצח את האויב לא רק בחומר כי אם ובעיקר גם ברוח, כנאמר לֹא בְחַיִל, וְלֹא בְכֹחַ--כִּי אִם-בְּרוּחִי, אָמַר יְהוָה צְבָאוֹת ואל הר הבית הוא מכניס את עם ישראל ומגשים את האמת השולט בהר שולט בארץ ובא לציון גואל.
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

Is Ascending the Temple Mount Irresponsible?

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 26 אפריל 2013, 05:10

The following is my response to a woman who criticized me for visiting the Temple Mount. In a letter to me, she claimed that I broke the law and irresponsibly provoked Arab anger. She suggested that my actions should conform to the will of the “majority.”

Dear S.:

1) In your letter, you claim that I broke the law. I am sorry to say that from your letter it is obvious that you are not familiar with this issue. The legal situation on the Temple Mount is the complete opposite of what you describe. There is not and there cannot be a law that prohibits the entrance of Jews to the Temple Mount. There is not and cannot be a law that prohibits Jews from praying on the Temple Mount. There are laws that emphasize the rights of all religious groups to enter their holy places (similar to their rights to enter any other public place) and to pray there.

I would like to remind you that the nation of Israel also has a faith. It also has a holy place and – wonder of wonders – the Jewish people also have feelings, such that these laws relate to me as much as it does to any other citizen.

The courts have time and again upheld our legal right to enter and pray on the Mount. On Sukkot of this year, I was arrested for praying on the Temple Mount. Despite all of the police’s best efforts, the judge released me without bail due to “absence of guilt.”

Thus, I suggest that you may want to consider whether the situation is not completely the opposite of what you claim. Perhaps I am the one abiding by the law, while those trusted with upholding the law are actually breaking it. As you are a responsible citizen, I am certain that this disturbing possibility will cause you to lose some sleep.

2) Regarding your claim that I acted irresponsibly, I say this: Although you try to be objective, this claim is up to its neck in a typically one-sided worldview. You conclude that we must give in to the Arab threat of violence. You place the responsibility for the outcome on whoever does not surrender.

I wonder if you would respond in the same way if a bully would take over your house and prevent you from entering. How would you relate to someone who would point the accusing finger at you, reprimand you for demanding that the police arrest that ruffian and blame you – not the intruder – for the outcome? You are correct that in light of the de facto surrender (in secret, against the public’s will, without any Knesset decision and against the law) of Israeli sovereignty on the Temple Mount, there is a certain probability that my entrance to the Mount would initially arouse attempts to react violently. But does capitulation to the Arab threat of violence bring quiet?

Our experience on every front that we have tested the capitulation innovation is completely clear. Both Tel Aviv and Jerusalem have become legitimate targets for rocket attacks as a result of our recent withdrawals. As a Jerusalemite, you certainly must remember the exploding buses. Try to remember a similar attack before the Oslo Accords.

Simple logic shows that it is not the one who refuses to capitulate to violence and demand his legal and ethical right to enter the Mount who is irresponsible – but vice versa. Those who evade their responsibility to maintain Israeli sovereignty on the Mount are irresponsible. Ultimately, they will find themselves in a never-ending bloody conflict over our sovereignty over the entire land of Israel. The thousands of Oslo victims – soldiers and civilians – who paid with their lives, and the constant danger that there will be more victims are the direct result of this irresponsibility.

3) Democracy: This claim is a bit awkward, both from a factual standpoint and even more so in its essence.

I do not know how you justify your statement that I do not represent the views of the majority of citizens. I have read numerous studies that reinforce the fact that our nation feels a strong connection to the Temple Mount.
But that really does not matter. The argument that a Knesset member must toe the line of the majority – not because it is the law but because it is the majority opinion – may be applicable to the understanding of democracy in the People’s Republic of China. There is no need to further belabor the point. Thus I suggest that you rethink your position.

Sincerely,

Moshe Feiglin
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

Re: הסיבה שאני בוחר בפיגלין

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 13 מאי 2013, 22:13

מתי פייגלין יהיה צודק - תקציר
בשל אורכו של המחקר המפורט שפורסם כאן, הנה לנוחותכם תקציר הממצאים. האם הצעת פייגלין לשלם לכל משפחה פלשתינית ביו"ש חצי מליון דולר כדי שתהגר מכאן היא "הזויה", או בעצם משתלמת בהרבה בהשוואה למחיר המצב הקיים?
23:38 (08/01/13) אורחים כותבים 09חזור לדף הקודם הדפס כתבה שלח כתבה הוסף הודעה/תגובה
שיתוף
דווח על תוכן פוגעני כתוב לנו


תגובות


רענן הודעות/תגובות
עד כה: 3 תגובות ב 2 דיונים.

התחלה לסוף

פתיחה/סגירה כל התגובות ברצף

הוסף תגובה

2
בעיות במחקר
09-01-13, 19:11:01
דביר שכטר
אהלן, קראתי את המחקר שערכת, וראיתי את התגובות שכולן היו אוהדות ללא ביקורת. תסלח לי שאני ביקורתי כלפי המחקר, לאו דווקא מהתנגדות לפתרון אלא רק בראייה אינטלקטואלית של מה שכתבת.
ראשית הנחות היסוד למחקר לדעתי שגויות.
הנחת יחס ליניארי בין כמות הפלשתינאים לבין ההוצאות שממשל ישראל הוציאה ותוציא על הפלשתינאים כשבמציאות היחס הוא ממש לא ליניארי. (היחס הוא ליניארי במספרים קטנים מאד של תושבים, וככל שעולים במספרים המספר קטן).
הנחת שהגירה פלשתינאית של 65% תוריד את הטרור/ הוצאות על אבטחה וכדומה כשממש לא בטוח שזה מה שיקרה. יותר מכך ברגע שהוציאו כסף על מנגנון ממשלתי הוא נוטה להתנפח ולא לרדת.
התעלמת מכך שהכסף שישראל מעבירה לרשות הפלשתינאית הוא לא כסף ממשלם המסים הישראלי, אלא כספי מסים פלשתינאיים שישראל גובה מתושבי הרשות במסגרת הסכמי אוסלו, כך שהסכום הזה הוא לא נכון.
התעלמת מחישובי אינפלציה בהוצאות פריסה כאשר חשבת את הסכום המוצע למשפחה, כאשר בהוצאות ל19 שנה חשבת את האינפלציה.
מרבית הוצאות המדינה בחישוב שלך היא כסף שיכל להתקבל בפוטנציה ולא התקבל כתוצאה מטרור, כאשר לאו דווקא ההגירה הייתה מפסיקה את הטרור.
ובאמת הפוטנציאל לכספים הוא זה שמנפח את המחיר שחשבת. כי אם שוק התיירות מוערך ב33 מיליארד שקל בשנה, מדובר בכסף שלא מגיע כהכנסות לממשלה אלא כסף שקיים בשוק, ולכן חישוב נומינלי שלו ככסף שהממשלה מרוויחה הוא פיקציה (זה נכון גם ביחס למה שכתבת בנפגעי הטרור).
דבר נוסף שהתעלמת ממנו הוא מכך שההוצאות על תשתית הכבישים פחתה באופן חד מאד בשנים האחרונות.
מעבר לכך אני חייב להעיר שהמספרים שהבאת כאן למרות אי הדיוקים שבהם יכולים לשמש כחרב פיפיות לציבור המתיישבים, שכן בנקל אפשר לומר טענות בסגנון שלום עכשיו, על תראו כמה כסף ממשלת ישאראל הוציאה על התנחלויות, כסף שהיה נכנס אם היינו מוציאים הוצאה חד פעמית על פינוי המתיישבים. ככה שלמספרים יש זווית גם משמאל שממש פועלת נגדנו.

בכל אופן רק רציתי להעיר את תשומת לבך לכך שהמחקר שערכת רחוק מאד מלהוכיח משהו ולשקף איזשהי אמיתות מספרית. למרות שאני לא שולל את הרעיון שפייגלין הציע, אני לא חושב שזאת ההוכחה.

אשמח לתגובה,
דביר שכטר
dbirshechter@yahoo.com

הגב לתגובה זו

המלץ על תגובה זו

שלח לחבר

הדפסה

סגור


תגובת אורי נוי לדבריך
10-01-13, 10:10:50
אורי נוי
> הנחת יחס ליניארי בין כמות הפלשתינאים לבין ההוצאות

זה ליניארי בקירוב. נראה אותך מוכיח שלא. המחקר לא קבע מספר מדויק, וכתבתי זאת, אלא הוכיח שהעלות היא באופן מובהק מאד! לטובת החלופה. המספר שצוין הוא "לפחות". תקרא את המחקר המלא שוב.

> הנחת שהגירה פלשתינאית של 65% תוריד את הטרור/ הוצאות על אבטחה

פייגלין ציין בדבריו את המספר 65% כרף, שאליו התייחסתי. ההנחה המתבקשת היא שלאורך זמן מדובר על עזיבה מרצון (בתשלום) של רוב גדול של הערבים, הרבה יותר מ-65%. והאחרים, מי שירים נשק על מדינת ישראל יגורש, ואלו שיישארו, יקבלו את ישראל ככרוח המציאות ויחדלו מהטרור. כלומר בפועל, מדובר בהצעה מעשית להכריע את הסכסוך!, לגמרי, באמצעות קניית נצחון בכסף, כשמה שיפה בכל הענין זה שזה לא עולה לנו שקל, הכל, בסופו של דבר, ייחסך מהוצאות הבטחון העצומות שעולה לנו המאבק הלא נגמר. זה המפתח.

> ברגע שהוציאו כסף על מנגנון ממשלתי הוא נוטה להתנפח ולא לרדת.

לפי ההגיון שלך, לא היה כדאי להקים את המדינה בגלל השכר הגבוה בשירות הציבורי ושכר אנשי הקבע ? אתה מניח הנחות שלא מקדמות דבר. אנחנו מציעים פתרון מעשי, וישים, והכרעה שלל הסכסוך הלא-נגמר, ואפילו בלי דם, ואפילו בלי שיעלה לנו שקל, ואתה פוסל אותו על סמך הנחות לא בדוקות. יפה מאד.

> הכסף שישראל מעבירה לרשות הפלשתינאית ....

וגם רובי הסער הרבים נועדו כמובן רק כדי לאכוף נהיגה זהירה של הנהג הפלשתיני הלא-זהיר. נו באמת.

> גובה מתושבי הרשות במסגרת הסכמי אוסלו,

קודם אנחנו משקרים לעצמנו, ואז באים בטענות לעצמנו בהסתמך על השקר. תתחיל מהכרה בכך שאוסלו לא שיפר את מצב הבטחון שלנו, עובדה, ולכן היה טעות. תתחיל מזה.

> התעלמת מחישובי אינפלציה

אינפלציה, וריבית דריבית, ועוד כמה כלים חשבוניים ומתמטיים יותר מורכבים, ולא בגלל חוסר ידע שלי בתחום. הענין הוא שמה שהראיתי הוכיח, הרבה מעבר לטווח השגיאה, שהצעת פייגלין משתלמת כדאית וישימה. נקודה. מעבר לזה, השימוש בכלים מתמטיים פשוטים, שכאמור לא מבטל את נכונות התוצאה, מאפשר לכל קורא לבדוק את ההגיון והנכונות בעצמו. שוב, אתה מחפש בנרות נימוקים בטלים בנסיון להימנע מלהתמודד עם מה שבעצם כתוב שם, עם הטענה, ועם נכונותה.

> מרבית הוצאות המדינה בחישוב שלך היא כסף שיכל להתקבל בפוטנציה ולא התקבל כתוצאה מטרור..

פשוט לא נכון.

> כי אם שוק התיירות מוערך ב33 מיליארד שקל בשנה

הבור העצום בהכנסות מתיירות בשנות הטרור ואחריהן ברור לגמרי, נראה בעין בגרף, ויכולתי להוסיף שההתאוששות שרואים בגרף היא כבר אחרי הגעת המשבר הכלכלי העולמי, כלומר מן הסתם היתה מגיעה יותר תיירות קודם לכן אלמלא הטרור.

יותר מזה, אפילו אם נוריד לגמרי מהחישוב את הסעיף של תיירות, עדיין!! הצעת פייגלין משתלמת, וכל שנה יותר. בן אדם, תפעיל טיפה, לא הרבה, טיפה שכל ישר, תראה את המגמה. פייגלין צודק בהצעתו, וכל שנה יותר. אתה מחפש בנרות איך לא לקבל את זה, אבל זה מה שהמסמך מוכיח, באופן מובהק, מוצק, ומעבר לכל טווח שגיאה סביר של ההערכות בו, שכפי שפירטתי, היו ברובן מוטות מאד כלפי מטה, כלומר לרעת הצעת פייגלין. כלומר לא משנה כמה תחמיר עם הצעתו, היא עדיין תנצח. זו האמת, תקבל אותה.

> דבר נוסף שהתעלמת ממנו הוא מכך שההוצאות על תשתית הכבישים פחתה באופן חד מאד בשנים האחרונות.

גם בתחום זה יכולתי להרחיב עוד במסמך ולהראות למה זה אפילו יותר נכון, אבל אני חושב שהנקודה הובהרה, גם במסמך, וגם בתגובתי כאן.

> חרב פיפיות לציבור המתיישבים, שכן בנקל אפשר לומר ... תראו כמה כסף ממשלת ישראל הוציאה על התנחלויות

התשובה הברורה לכאן נמצאת בדוגמא של רצועת עזה. האפשרות של שלום נוסתה, והופרכה. האפשרות של נסיגה חד-צדדית, נוסתה גם כן, וראינו מה זה הביא. אם היינו מנסים את האפשרות הזאת גם ביהודה ושומרון ("התכנסות" קרא לזה אולמרט כראש ממשלה), ברור לגמרי (לרוב גדול בציבור הישראלי) שהרקטות היו מגיעות לכל מקום, במספרים גדולים פי כמה, והיינו נאלצים לעשות UNDO לכל הסיפור. כלומר החלופה של "שלום עכשיו" לא מעשית. אם תנסה אותה, תצטרך לבטל אותה בכח ולחשוב על פתרון אחר. כמו זה שהוצע כאן.

> כסף שהיה נכנס אם היינו מוציאים הוצאה חד פעמית על פינוי המתיישבים.
הוצאה חד פעמית (גדולה בהרבה מהצעת פייגלין!! כי רמת החיים שלנו גבוהה פי 10 משל הפלשתינים), ועוד הוצאה גדולה בהרבה מאשר היום על מלחמה נגד טרור הרקטות מיו"ש שהיה מופיע, בדיוק כמו בעזה. כלומר ההצעה שלך גרועה יותר בכל אחד ממרכיביה. רד מזה.

> ככה שלמספרים יש זווית גם משמאל שממש פועלת נגדנו.

ככה שממש לא.

> המחקר שערכת רחוק מאד מלהוכיח משהו ולשקף איזשהי אמיתות מספרית.

אני מקוה שהראיתי למה לא. תקרא את המחקר כולו שוב, עד הסוף, בראש פתוח, ואולי גם אתה תשתכנע בכך.

הגב לתגובה זו
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

מוזס ואייכלר נצמדים לפייגלין...

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 12 יוני 2013, 23:48

אייכלר נזכר להישמע לעצת פיגלין על הקמת צבא מקצועי... קצת מאוחר...

והיום גם מוזס...
"הרב מוזס התייחס בדבריו אל חוסר העקביות של המשטרה ואי נקיטת קו הגנה ברור למען שמירת הסדר הציבורי.
הוא פנה אל ח"כ פייגלין, סגן יו"ר הכנסת שניהל את הדיוןותמה בפניו כיצד זה לא אוסרת המשטרה על המוסלמיםלהגיע להר הבית כדי לאפשרלו לעלות לשם.
"היעלה על הדעת שהמשטרה תמנע מהמתפללים המוסלמים לעלות להר הבית או לגדור אותם בגדרות תחת אבטחה כבדה, ובלבד לאפ שר לח"כ פייגלין לעלות להר הבית? מדוע כלפי קבוצת הנשים הפרובוקטיביות האלו,המשטרה לא נוהגת על פי אותן אמות מידה? – מדועבמקום למנוע מהן להגיע ולהפריע לסדר הציבורי, היא מונעת ממתפללים תמימים להגיע ולהתפלל בכותל המערבי?
הכותל המערבי היה תמיד בקונצנזוס, מחוץ לחילוקי הדעות והמחלוקות. הוא אינו אתר להפגנות וכך הוא חייב להישאר, בטהרתו, בקדושתו ובמנהגיו הנהוגים במקום זה".
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

Re: חזית דתית מאוחדת עכשו!

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 12 יוני 2013, 23:54

וי״ל עוד דבכווכה עושה הקב״ה כן כי בזמן שמחחיל ימוח המשיח יהי׳ כשכת התורה כדי ש3 זכות ההורה יגאלו לכקום כקמת תורתם ולכך כל עוד שלאהגיע זמן הגאונה לא נצטרך לשכחת התורה אבל כשהגיע לימי אלפי המשיח אז עשה הוא י״ת נכונה סיהי׳-כיסבב שכחת התולה כלי שבזה יהי׳ קיוע לקרב גוף הגאולה בזכות התורה
http://www.hebrewbooks.org/pdfpager.asp ... 05DC%u05D4
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

הפיתרון לגיוס החרדי?

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 13 יוני 2013, 20:05

ראיון וידאו – פרק 2 בסדרה • הפיתרון לגיוס החרדי? ח"כ פייגלין בראיון בלעדי ל'קוקר': "הפיתרון לכל הנושא הוא צבא מקצועי" • השבוע הוקמה השדולה בכנסת בנושא
13 ביוני 2013 בארץ / וידאו / חדשות / חרדים אבי שיף 3 תגובות

אתר 'קוקר' ממשיך בסדרת הכתבות וראיונות הוידאו בנושא גיוס בני הישיבות, הנושא שמטלטל בימים אלה את המדינה ובמיוחד את הציבור החרדי. בשבועות הקרובים אנו מגישים לכם כתבות וראיונות וידאו עם האנשים העוסקים בנושא במהלך כל השנה, שיסבירו לצופים ולגולשים האם בכלל קיימת לדעתם אפשרות של גיוס חרדים, מה יהיה בעת שהחרדים יתגייסו, וכן יענו על שורת שאלות בנושא הצבא והחרדים.

בפרק הראשון בסדרה הגשנו ראיון בלעדי עם דוד זולדן, ממייסדי הנח"ל החרדי וחייל במחזור הראשון שלו, שאף כתב על ימי פתיחת הגדוד החרדי ושירותו בו ספר, העונה לשם "חרדים לגורלם". בראיון השיב זולדן על כל השאלות הבוערות בקשר לגיוס חרדים, וסיפר על השירות בגדוד החרדי.

בפרק הנוכחי קיימנו ראיון בלעדי עם סגן יו"ר הכנסת, ח"כ משה פייגלין מהליכוד, שהקים השבוע שדולה בכנסת שתפעל להסבת מהותו של צה"ל מצבא אליו צריך כל אזרח להתגייס – לצבא מקצועי.

פייגלין אומר בראיון וידאו ל'קוקר' כי "הרעיון הוא שצה"ל יהיה צבא מקצועי שמחליט בעצמו את מי הוא רוצה ואת מי לא".

איך זה יילך בדיוק? פייגלין מסביר. "כל הציבור כולו יתחייל ויעשה אימון בסיסי של עד חודשיים, ואז יילך הביתה. מתוך המתחיילים הללו, בין מי שרוצה אחרי שהשתחרר להתנדב לשירות מקצועי בצבא, כמו טייס וכמו חייל שמפעיל מערכות טכנולוגיות מתקדמות במסלול שגם יכלול לימודים גבוהים, הצבא יוכל לבחור בכמה שהוא צריך, את המובחרים מבין המועמדים. בכך ייחסכו למדינה סכומים עצומים, שמבוזבזים היום על אבטלה סמויה בצבא".
פייגלין הוסיף והבהיר כי "בכך גם נסיים עם המריבות של כן גיוס חרדים או לא גיוס חרדים, אחת ולתמיד".
-הח"כים החרדיים חברים בשדולה החדשה?

"הרב אייכלר הוא בין מקימי השדולה, והוא תומך ביוזמה. את כל נושא הסנקציות הפליליות לבני ישיבה שעכשיו במחלוקת, אני עוקף בפיתרון שלי של צבא מקצועי. ובכלל, אני חושב שצריך להוסיף חירות ולא כפייה".

צפו בראיון הוידאו המלא. מראיין: אבי שיף
http://www.kooker.co.il/%D7%A4%D7%99%D7 ... %99%D7%9F/
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

פצועים מעזה מועדפים על חולים מישראל - מנהלי בתי החולים מקבלי

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 03 יולי 2013, 22:54

פייגלין: "פצועים מעזה מועדפים על חולים מישראל - מנהלי בתי החולים מקבלים יותר כסף על עזתים"
חבר הכנסת פייגלין הגיש שאילתא לשרת הבריאות על הצפיפות הבלתי נסבלת בבתי החולים: הנתונים מוכיחים ומנהלי בתי החולים אישרו לי את זה: "פצועים מעזה מועדפים לטיפול על פני חולים מישראל" "הערבי מעזה יטופל והזקנה הישראלית תשאר במסדרון" "הסכום שמשולם לבתי החולים הוא בחמישים אחוז יותר מאשר בטיפול ישראלים תושבי המדינה" בתגובה השיבה שרת הבריאות גרמן: "הטיפול בתושבי עזה הוא פשוט הומני". חבר הכנסת פייגלין עלה להשיב לשרה: "הומני צריך להיות קודם כל לאח ולאחר מכן אם נשארו מיטות מיותרות אז אפשר וצריך להיות הומני" "מאתיים ועשר אלף מיטות של ישראלית תפוסים על ידי מטופלים מעזה ובמצב כזה אי אפשר להיות הומני לאחרים"

http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P102.jsp?arc=630841
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 01 אוקטובר 2013, 23:17

גם חרדים: עשרות חרדים עלו היום בצהריים להתפלל בהר הבית
העולים הרבים התפללו לבנין בית המקדש ולחידוש העבודה, לחיזוק עולם התורה ולבריאותו והחלמתו המהירה של הרב חיים עובדיה יוסף שליט"א.
עשרות חרדים עלו בקדושה ובטהרה להר הבית בהשתתפות הרב אריאל והרב ברנד
תמונה

חרדים לבית ה': חרדים בהר הבית
עשרות חרדים עלו היום בצהריים להתפלל בהר הבית בקדושה ובטהרה במקומות המותרים, בהשתתפות הרב ישראל אריאל שליט"א ראש מכון המקדש, והרב יצחק ברנד שליט"א ראש הכולל בעמנואל. הרבנים העבירו שיעורי תורה, ונשאו דברי חיזוק לרגל המצב הקשה השורר בארץ.

העולים הרבים התפללו לבנין בית המקדש ולחידוש העבודה, לחיזוק עולם התורה ולבריאותו והחלמתו המהירה של הרב חיים עובדיה יוסף שליט"א.

העולים הרבים מדווחים כי קציני המשטרה והשוטרים היו אדיבים מאד. החל מהשוטר בעמדת הבידוק - מוטי גבאי ועד לקצין סולימאן עזי שליווה את הקבוצה מהכניסה להר עד ליציאה.
תמונה
http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P102.jsp?arc=678500
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
אלףבית
הודעות: 1678
הצטרף: 09 נובמבר 2012, 15:15
יצירת קשר:

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי אלףבית » 01 אוקטובר 2013, 23:28

אמלתראות כתב:גם חרדים: עשרות חרדים עלו היום בצהריים להתפלל בהר הבית
העולים הרבים התפללו לבנין בית המקדש ולחידוש העבודה, לחיזוק עולם התורה ולבריאותו והחלמתו המהירה של הרב חיים עובדיה יוסף שליט"א.
עשרות חרדים עלו בקדושה ובטהרה להר הבית בהשתתפות הרב אריאל והרב ברנד
תמונה

חרדים לבית ה': חרדים בהר הבית
עשרות חרדים עלו היום בצהריים להתפלל בהר הבית בקדושה ובטהרה במקומות המותרים, בהשתתפות הרב ישראל אריאל שליט"א ראש מכון המקדש, והרב יצחק ברנד שליט"א ראש הכולל בעמנואל. הרבנים העבירו שיעורי תורה, ונשאו דברי חיזוק לרגל המצב הקשה השורר בארץ.

העולים הרבים התפללו לבנין בית המקדש ולחידוש העבודה, לחיזוק עולם התורה ולבריאותו והחלמתו המהירה של הרב חיים עובדיה יוסף שליט"א.

העולים הרבים מדווחים כי קציני המשטרה והשוטרים היו אדיבים מאד. החל מהשוטר בעמדת הבידוק - מוטי גבאי ועד לקצין סולימאן עזי שליווה את הקבוצה מהכניסה להר עד ליציאה.
תמונה
http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P102.jsp?arc=678500
כדאי אולי לערוך קצת את הכותרת, מה שכתבת "האתר הזה חרדי?", זה נראה שאתה מתכוין לאתר "לדעת".
א גיזונטע וינטער ....................................
אלףבית
לחץ כאן להוראות התקנת "רוקבוקס" בנגני סאנדיסק. לשאלות כנסו לכאן: אשכול מרכזי ל"רוקבוקס"

מזל טוב
הודעות: 41
הצטרף: 13 מאי 2013, 15:41

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי מזל טוב » 01 אוקטובר 2013, 23:34

אנו מוחים נמרצות נגד הני גברי רשיעי המחללים את המקדש בטומאתם!!!
כרת!!!!
הבוז להם והבוז לתומכיהם ומסייעיהם!

ממש
הודעות: 2733
הצטרף: 06 נובמבר 2012, 22:16

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי ממש » 01 אוקטובר 2013, 23:37

יש לך נחת?
אתה מבסוט?
כעת אממ-להתראות ,יותר נכון-שלום!
התכנים הללו לא מרשימים אותנו לטובה,ההיפך!

צלם אלוקים
הודעות: 242
הצטרף: 29 ספטמבר 2013, 16:34

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי צלם אלוקים » 01 אוקטובר 2013, 23:38

ממה הם מתביישים שהם מצטלמים מהגב, שנדע מי התחייב כרת?
'חביב האדם שנברא בצלם' (אבות פ"ג מי"ד)

סמל אישי של משתמש
פעם חשבתי
הודעות: 1824
הצטרף: 10 אפריל 2013, 18:47

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי פעם חשבתי » 01 אוקטובר 2013, 23:38

לדעתי, אם אלו שבתמונה חרדים, אז אתר לדעת לא.

אנו לא באותה קטגוריה.
יש פסק ברור וחד משמעי של גדולי ישראל וכל הפוסקים נגד מה שהם עשו, בדרגת חומרה גבוהה ביותר!

ועוד עם סלים ושקיות... כאילו זה טיול או סופרמרקט. ממש כמו שכתוב בהלכה...
חברים יקרים, פרשתי מניהול הפורום,
עזרו למנהלים שיחיו לשמור על אופי הפורום מכל משמר!
אנא בטובכם, לרענן מדי פעם את קריאת כללי הפורום - ולהתבטא בויכוחים בכבוד ובהוגנות...

http://www.forum.ladaat.info/viewtopic.php?f=1&t=2305

סמל אישי של משתמש
אלףבית
הודעות: 1678
הצטרף: 09 נובמבר 2012, 15:15
יצירת קשר:

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי אלףבית » 01 אוקטובר 2013, 23:47

אמלתראות כתב:גם חרדים: עשרות חרדים עלו היום בצהריים להתפלל בהר הבית
העולים הרבים התפללו לבנין בית המקדש ולחידוש העבודה, לחיזוק עולם התורה ולבריאותו והחלמתו המהירה של הרב חיים עובדיה יוסף שליט"א.
עשרות חרדים עלו בקדושה ובטהרה להר הבית בהשתתפות הרב אריאל והרב ברנד
תמונה

חרדים לבית ה': חרדים בהר הבית
עשרות חרדים עלו היום בצהריים להתפלל בהר הבית בקדושה ובטהרה במקומות המותרים, בהשתתפות הרב ישראל אריאל שליט"א ראש מכון המקדש, והרב יצחק ברנד שליט"א ראש הכולל בעמנואל. הרבנים העבירו שיעורי תורה, ונשאו דברי חיזוק לרגל המצב הקשה השורר בארץ.

העולים הרבים התפללו לבנין בית המקדש ולחידוש העבודה, לחיזוק עולם התורה ולבריאותו והחלמתו המהירה של הרב חיים עובדיה יוסף שליט"א.

העולים הרבים מדווחים כי קציני המשטרה והשוטרים היו אדיבים מאד. החל מהשוטר בעמדת הבידוק - מוטי גבאי ועד לקצין סולימאן עזי שליווה את הקבוצה מהכניסה להר עד ליציאה.
תמונה
http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P102.jsp?arc=678500

חסום.
א גיזונטע וינטער ....................................
אלףבית
לחץ כאן להוראות התקנת "רוקבוקס" בנגני סאנדיסק. לשאלות כנסו לכאן: אשכול מרכזי ל"רוקבוקס"

אור השמש
הודעות: 762
הצטרף: 29 נובמבר 2012, 20:33

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי אור השמש » 02 אוקטובר 2013, 00:10

כל "החרדים" בתמונה הינם ממשפחת גרינבוים הבעלזאית הידועה...
ופותח האשכול עושה כאן מהומה על לא מאומה.

סמל אישי של משתמש
נעשה ונשמע
הודעות: 1000
הצטרף: 10 נובמבר 2012, 21:09

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי נעשה ונשמע » 02 אוקטובר 2013, 00:13

אור השמש כתב:כל "החרדים" בתמונה הינם ממשפחת גרינבוים הבעלזאית הידועה...
ופותח האשכול עושה כאן מהומה על לא מאומה.
ט"ס וצ"ל 'אלבוים'
ובאו כולם בברית יחד, נעשה ונשמע אמרו כאחד, ופתחו וענו ה' אחד...

סטאר
הודעות: 99
הצטרף: 16 נובמבר 2012, 02:05

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי סטאר » 02 אוקטובר 2013, 00:50

אמלתראות הוא עוד מהפורום הישן, בתקופת מנחם בן דוב שהיה מסית מדי יום בפורום לעלות להר הבית

יעקב כהן
הודעות: 965
הצטרף: 07 אפריל 2013, 12:22

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי יעקב כהן » 02 אוקטובר 2013, 01:07

רק להבהיר שלדעת רוב הפוסקים גבולות בית המקדש והמחנות ידועים פחות או יותר ומותר לטמא מת להכנס למחנה ישראל אחרי טבילת בע"ק במקווה הכשר מדאוריתא, ואלא שנכנסים נכנסים לשם.
אלא שכל גדולי ישראל אסרו להכנס להר הבית כיון שאם הציבור יכנסו לשם ודאי יגיעו לאיסורי כריתות של בע"ק ונידות אפילו אצל שומרי מצוות (וד"ל ואין להאריך) וק"ו אצל אלה שלא ולעומת זה לא ראו גדולי ישראל שום סיבה שבעולם להכנס לשם, ולכן אסרו דבר זה בכל תוקף.
(ואלא שנכנסים רוצים להראות ריבונות ושאר הבלים שבודאי אין בהם ממש היכא שיהודים יגיעו בודאי לידי כריתוית)

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

מהגה"צ רבי יצחק בראנד שליט"א

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 02 אוקטובר 2013, 01:13

[img]http://www.rabbibrand.022.co.il/BRPorta ... dvbwGB.jpg
[/img]
יש כהיום ויכוח גדול אם מותר או מצוה או אסור לעלות על הר הבית

הנה יסודי הדברים על הבעיות ועל החיוב והתועלת מזה נכתבו כמה ספרים, והספרים הכי מדוייקים הם ספר 'אל הר המור' ו'אל גבעת הלבונה' שנכתבו ע"י הרב יצחק שפירא והרב יוסי פלאי מיצהר. ספר אל הר המור הוא בפרטי דיני הלכה איך להיטהר במקוה ועד היכן מותר לעלות (דהיינו שצריך להתרחק מעזרת נשים ומן החיל ע"פ המשנה כלים פ"א מ"ח ורמב"ם הל' בית הבחירה פ"ז הל' ט"ו-ט"ז) וכן יש שם מקורות נאמנים על מקום בית המקדש, והקדשי קדשים שהוא תחת כיפת הסלע. ואסור לעלות בנעליים, וכן לנשים אין אפשרות לעלות אל ההר במקום שיש בהם קדושת הר הבית, למעט לכלה ביום חופתה לאחר טבילה ולפני שנוגעת בבעלה.

(וצריכה אחר הטבילה לחכות עוד יום שיעבור שקיעה וצאת הכוכבים כדי שלא תהא חשש מחוסר כיפורים בצירוף טבולת יום, ע"ש בספר, ח"א פ"ה וח"ב פ"ד ע"פ הגמ' נזיר מה. ותוס' יבמות ז: ר"ה רבי וזבחים לב: ד"ה רבי, וכתבו שם שבגלל הסיבוכים לטהרת נשים אין כלל לאשה ליכנס להר הבית)

ספר 'אל גבעת הלבונה' מדבר על המצוה לעלות להר והתועלת שיש בזה.

ונציין מקור אחד ברש"י ריש פרשת ויצא פסוק י"ז וז"ל ואם תאמר, וכשעבר יעקב אבינו על בית המקדש מדוע לא עיכבו שם, איהו לא יהיב לביה להתפלל במקום שהתפללו אבותיו ומן השמים יעכבוהו, איהו עד חרן אזל וכו' כי מטא לחרן אמר אפשר שעברתי על מקום שהתפללו אבותי ולא התפללתי בו, יהב דעתיה למהדר, וחזר עד בית א-ל וקפצה לו הארץ.

וכאן אני רוצה להתיחס בעיקר על בעיה שהרבה מגדולי ישראל חוששין מזה ואוסרין לעלות אף במקומות המותרים ע"פ דין, משום גזירה שיבואו אנשים אחרים ויעלו במקום שאסור לעלות ויבואו לידי כרת, וכן שיכנסו בלי לטבול כלל ובלי מורא מקדש.

וכאן נביא מקור שאין לחשוש לזה, ואדרבה מאותו מקור נלמד גם על החשיבות לעלות בתקופה שלנו (הסברה הובא ב'אל גבעת הלבונה' עמוד 18 בשמי בקיצור וכאן נרחיב הדבר).

ע' גמרא שבועות טז. אבא שאול אומר שני בצעין (שדות מרעה) היו בהר המשחה (הר הזיתים) תחתונה ועליונה. תחתונה נתקדשה בכל אלו, עליונה לא נתקדשה בכל אלו, אלא בעולי גולה שלא במלך ושלא באורים ותומים.

תחתונה שהיתה קדושתה גמורה, עמי הארץ נכנסים לשם ואוכלים שם קדשים קלים אבל לא מעשר שני, וחברים אוכלים שם קדשים קלים ומעשר שני. עליונה שלא היתה קדושתה גמורה, עמי הארץ היו נכנסים שם ואוכלים שם קדשים קלים אבל לא מעשר שני, וחברים אין אוכלים שם לא קדשים קלים ולא מעשר שני.

ומפני מה לא קידשוהו, שאין מוסיפים על העיר ועל העזרות אלא במלך ונביא ואורים ותומים ובסנהדרין של ע"א ובשתי תודות ושיר וכו', ולמה הכניסוהו, מפני שתורפה של ירושלים היתה ונוחה היא ליכבש משם עכ"ל הגמרא.

וביאור הענין, שקדשים קלים הותר לאכול רק בירושלים, ומי שאוכל חוץ לירושלים חייב מלקות (רמב"ם פי"א מהל' מעשה הקרבנות הל' ה') וכדי שיהא נחשב המקום לקדושת ירושלים צריך לקדש במלך ונביא ואורים ותומים וכו'.

הנה, בבית ראשון היו כל אלו וקדשו בקדושת ירושלים גם חלק של הר הזיתים, אולם בבית שני היו חסרים כמה דברים ולא היה להם אפשרות להוסיף לקדש את ירושלים, וממילא קדושת ירושלים היה רק עד מקום שנתקדש בבית ראשון, ושם עשו חומה הראשונה.

אולם בכל זאת הוסיפו חומה נוספת בהר הזיתים להרחיב את ירושלים, וקראו התוספת ג"כ ירושלים, ועשו זה מפני פחד האויב שיבוא לשם, כי אילו היה האויב מתאחז שם, היה יכול לכבוש משם בקלות את כל ירושלים, וע"י שהרחיבו שם התאחזו היהודים שם.

אולם לכאורה לא היה צורך לקרות למקום ההוא ירושלים אלא סתם לבנות חומה, אבל מה שעשו כך, שאילו לא היו קוראים למקום 'ירושלים' לא היה לציבור מספיק מסירות נפש להאחז במקום הזה כי לא החשיבו את המקום לקדוש, על כן קראו למקום ג"כ ירושלים, אף שלא היה בו קדושת ירושלים ואסור לאכול שם קדשים קלים.

הנה מתוך הנהגה זו קרה מכשול, שעמי הארץ החשיבו למקום הזה לירושלים באמת ואכלו שם קדשים קלים ועברו על לאו דאורייתא.

וכתבו שם תוספות ד"ה אלא בבני גולה וז"ל אע"פ שהיה הדבר בא לידי תקלה, הכניסוהו כדי שימסרו עצמם עליהם יותר כשיש שם קדושה עכ"ל.

ולמדים מזה, שבמקום שיש אויבים שרצונם לכבוש את ירושלים, צריך לעשות כל הדרוש לתת הרגש חזק לעמי הארץ שמקום זה חשוב מאוד וצריך למסור נפש עליו להתאחז שם, כדי שלא יבואו האויבים ויתאחזו בה ויכבשו את כל ירושלים.

וכל הדרוש לזה כלול ג"כ שלא להתחשב עם זה שיצא מכשול מזה שעמי הארץ יעברו מכח זה על לאו דאורייתא, והטעם בזה, ששמירת העיר שלא יבואו גוים ויתאחזו שם ויחריבו את ירושלים חשוב יותר ונחשב בגדר פיקוח נפש והצלת ירושלים וכיבוש א"י, ומוותרים למען זה על הקילקול שיצא מזה שאוכלים קדשים קלים חוץ לירושלים.

ואף שבודאי כל מה שאפשר להזהיר את העם שלא לאכול שם קדשים קלים צריך לעשות, מ"מ אם אין הדברים נשמעים, מניחים הדבר כמו שהוא ואין חוששין יותר לזה, וגם עושים פעולה לקרות למקום הזה ירושלים.

הנה אם הדבר הזה נכון להר הזיתים, בודאי נכון לענין הר הבית, דהיינו כשיש גוים שרוצים לכבוש את ירושלים ואת הר הבית, ודעתם שמשם יכבשו את כל ירושלים ואת כל א"י, ויש רפיון גם מצד ציבור היהודים לוותר על הר הבית לאויבים ח"ו, צריך לעשות כל הדרוש לתת הרגש בלב היהודים שמקום זה שייך ליהודים ולא לאויבים כדי שימסרו נפש על זה, והדרוש לזה הוא עליה ליהודים להר הבית, ואף שיכול להביא לידי תקלה שיש שיעלו למקום שאסור לעלות, בחיוב לאו וכרת.

(בענין זה אין נפקא מינה בין לאו לכרת ע' יבמות קי"ט. מכדי הא דאורייתא והא דאורייתא מה לי כרת מה לי לאו, (וע' בזה במשנה למלך פ"א בהל' יו"ט הל' י"ז), וכ"ש כאן שהסיבה שאין לחשוש שיבואו לידי תקלה הוא משום שזה סכנה על כל ירושלים, דהיינו מצד פיקוח נפש וסכנת חורבן ירושלים וחיוב כיבוש א"י שדוחין שבת, אז בודאי שאין לחלק בין אם החשש תקלה הוא לאו או כרת)

וא"כ בזמה"ז שיש לצערינו משא ומתן על הר הבית למסור לגמרי לגוים, דהיינו למסור כל יש"ע כולל ירושלים עד הר הבית ועד בכלל (וגם הר הבית כבר מסרו למעשה באופן חלקי) – צריך לעשות כל הדרוש להכריז שהר הבית שייך ליהודים וזה ישפיע על דעת הקהל, ואז ימסרו נפש על זה.

ואף שאנו צריכים להזהיר שהעליה להר יהא הכל כפי דקדוק ההלכה וללכת רק בטהרה ובלי נעליים ובמקומות המותרים, מ"מ אין לחוש אם יצא תקלה מזה לעמי הארץ שלא יהיו נזהרים בכל אלו.

וממילא כשהמצב לא היה שהעליה יהא סיבה להצלת ירושלים, היו מבינים את אלו הרבנים שחששו מפני תקלה, מ"מ עכשיו בודאי גובר הסכנה על מסירת הר הבית לגוים, וממילא אין לחוש לתקלת איסור כרת לעמי הארץ כנ"ל.

וכבר היה מעשה בשנת תש"ס שראש ממשלה רצה לתת כל יש"ע עם חצי ירושלים לאויב, חוץ מהר הבית, ובגלל זה לא הסכים האויב, ונתבטל כל העסק, ויש שאלה ממה נתעורר ראש הממשלה שהר הבית שייך ליהודים יותר מכל מקום, והתירוץ הוא, מכח אלו שצועקים שצריך לעלות על הר הבית, ולא בא מכח אלו שאומרים שהר הבית ששייך ליהודים, זה רק בעתיד הנעלם כשיבוא משיח מופתי ויפול בית המקדש מן השמים ואין לנו שייכות עכשיו בענין זה.

אולם כמובן שדבר זה יפסקו רק רבנים שבאופן עקרוני מוכנים לבדוק כל הלכה לפי המצב של עכשיו, אולם מי שבשיטה מתבונן רק מה שפסקו בדור שעבר, ואינו מתחשב עם המציאות העכשוי, ואומר אנן יתמא דיתמא, אין לנו כח לחדש חידושים וכל הכח לפסוק הוא בגדר צאי לך בעקבי הצאן, בודאי שיפסוק שאסור לעלות על ההר, ועל זה נאמר (ר"ה כה:) אין לך אלא שופט שבימיך דהיינו שופט שרואה המציאות שבימיך וע"פ זה הוא שופט ולא לפי המציאות של פעם.

וכל שכן מי שבכלל לא מענין אותו בעיה של למסור שטחי א"י לגוים או שלא היה מוחה נגד זה כשהחריבו את גוש קטיף וצפון השומרון או שהיה מסייע באיזה דרך שהיא לחורבן, והוא טוען שכל ענין שמירה על א"י שייך להקב"ה, והוא כבר יסדר את הענין בדרך של משיח מופתי, ואין זה תפקיד שלנו לדאוג בשביל זה, אז בודאי אינו עומד לפניו בשאלת עליה להר הבית שני צדדים, דהיינו מצד אחד תקלת כרת ומצד שני סכנת חורבן ירושלים, אלא עומד לפניו רק צד אחד של תקלת כרת, ממילא ימשיך לפסוק שאסור לעלות על הר הבית.

אולם הפסק הזה הוא לא לפי מציאות העכשוי, וכבר ביררנו בכמה מאמרים שיש חיוב עכשיו לשמור על כל א"י.

היסוד של יפתח בדורו כשמואל בדורו (ר"ה כ"ה.) למדים מן הפסוק (ש"א יב יא) וישלח ה' את ירובעל ואת בדן ואת יפתח ואת שמואל, ויצל אתכם מיד אויביכם מסביב ותשבו בטח, והצד השוה בכולם שהצילו את ישראל מן הגוים, ויפתח התנגד להצעת מלך עמון של שלום תמורת שטחים (שופטים יא יג) ולחם נגדם, וגם החזירו בתשובה את עם ישראל, וממילא בזמן שנקודת הצלת כלל ישראל עומד על הפרק, מי שאינו הולך עם כיוון של יפתח, אינו בגדר יפתח בדורו. ואנו מתפללים שהקב"ה יביא לנו את המנהיג האמיתי, ואם לא נזכה לשמואל בדורו, יתן לנו עכ"פ יפתח בדורו.

וע' בספר אל גבעת הלבונה שנתן עוד הרבה טעמים למה בזמננו נחוץ לעלות להר הבית ולמה אין בזה משום חשש שעי"ז יעלו אחרים במקום האסור.

נכתב בעה"י ע"י יצחק ברנד, בית המדרש תעה בשדה, ועה"ק עמנואל, כ"ד אלול תשס"ז
http://www.rabbibrand.022.co.il/BRPorta ... ?cat=23254
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
פעם חשבתי
הודעות: 1824
הצטרף: 10 אפריל 2013, 18:47

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי פעם חשבתי » 02 אוקטובר 2013, 02:06

החסר משוגעים אנכי? תביא לפה את כל החוברות והקונטרסים של ברנד??
חברים יקרים, פרשתי מניהול הפורום,
עזרו למנהלים שיחיו לשמור על אופי הפורום מכל משמר!
אנא בטובכם, לרענן מדי פעם את קריאת כללי הפורום - ולהתבטא בויכוחים בכבוד ובהוגנות...

http://www.forum.ladaat.info/viewtopic.php?f=1&t=2305

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 02 אוקטובר 2013, 07:03

שו"ת יביע אומר (ח"ה יו"ד סי' כו)

.."ולכן בודאי שיש להתרחק ולהשמר שלא להכנס להר הבית אפילו לאחר טבילה ולצורך
כי יבואו ההמון לפרוץ ולהכנס בטומאה לשטח העזרות והחיל, דילפי איניש מקלקלתא
ולא מתקנתא. וכעת כבר נמנו וגזרו והסכימו כל גדולי הדור בכל מקום לגדור גדר
ולהזהיר באזהרה חמורה לבל יהין שום אדם להכנס לשטח הר הבית, עד כי יבא
שילה...".

וכן דעת המנחת יצחק וציץ אליעזר וכן יצא כרוז בזמנו מטעם הרבנות הראשית שאף אחד
לא יכנס לשטח הר הבית כלל.

וכמובן הזויי יצהר חלוקים על הגדולים הנ"ל. אצל אמלתראות הם מכריעים את הכף.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 02 אוקטובר 2013, 07:05

.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 02 אוקטובר 2013, 07:08

הרב קוק הוא מורה דרכם, לא?
הוא גם אוסר עליה להר הבית לגמרי. (ראה "מלאכים כבני אדם",שמחה רז, עמ' 65.)
עוד כותב הראי"ה קוק בשנת תרפ"ה (אגרות הראי"ה ד' אגרת א'שיז'): "ותדעו כי מקום בית מקדשנו קדש הוא ואסור לנו עדיין, איסור חמור מאד, להכנס להר הבית למקום המקדש, בזמן הזה, עד ירחם ד' עמו, ונזכה לבנין שלם בנוי כמו רמים ונעלה להר ד' בקדושה ובטהרת הקודש כתורה וכמצוה".
וכן מביא הגרחע"י בשמו של הרב קוק.
נערך לאחרונה על ידי משולש ב 02 אוקטובר 2013, 07:32, נערך 2 פעמים בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 02 אוקטובר 2013, 07:11

רבנים המתנגדים מתוך ויקיפדיה http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9B%D7% ... %9B%D7%94)

רבנים שמתנגדים:

הרב אביגדר נבנצל
הרב מרדכי אליהו
הרב יוסף שלום אלישיב‏[28]
הרב עובדיה יוסף‏[29]
הרב חיים קנייבסקי‏[29]
הרב אברהם אלקנה כהנא שפירא‏[30]
הרב יעקב עדס‏[31]
הרב שמחה הכהן קוק
הרב אליהו בקשי דורון
הרב שלמה עמר‏[32]
הרב יהושע ישעיה נויבירט
הרב יונה מצגר‏[32]
הרב שמואל רבינוביץ
הרב שלמה אבינר
הרב שלום כהן
הרב דוד חי הכהן

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 02 אוקטובר 2013, 07:20

ר' משה מונטיפיורי נכנס להר הבית ב"תיבה שידה ומגדל" והחרימו אותו גדולי ישראל (פתיחת שו"ת רב פעלים לרב בן איש חי). אחר כך התירו את החרם כיון שנודע להם שעשה כן לתומו בחושבו שמותר הדבר.

יעקב כהן
הודעות: 965
הצטרף: 07 אפריל 2013, 12:22

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי יעקב כהן » 02 אוקטובר 2013, 10:28

פעם חשבתי כתב:החסר משוגעים אנכי? תביא לפה את כל החוברות והקונטרסים של ברנד??
ר' פעם אסור לכתוב כך הוא ת"ח וירא שמים.
זה שהוא עוף מוזר ויש לו דעות מחודשות לא עושה אותו למשוגע.
(סתם זה בעיה בציבור שלנו שמערבים בין פיגור שכלי (=משוגע) לזה שלא הולך בנורמות)

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 02 אוקטובר 2013, 10:37

יעקב כהן כתב:
פעם חשבתי כתב:החסר משוגעים אנכי? תביא לפה את כל החוברות והקונטרסים של ברנד??
ר' פעם אסור לכתוב כך הוא ת"ח וירא שמים.
זה שהוא עוף מוזר ויש לו דעות מחודשות לא עושה אותו למשוגע.
(סתם זה בעיה בציבור שלנו שמערבים בין פיגור שכלי (=משוגע) לזה שלא הולך בנורמות)
אם הוא מתיר איסור כרת אז בוודאי הוא חוטא ומחטיא, והרי אין אדם חוטא אלא אם כן נכנסה בו רוח שטות, ולכן אפשר לכנות מחטיא הרבים בשם "משוגע".

סמל אישי של משתמש
חיים שיש בהם
הודעות: 2323
הצטרף: 19 נובמבר 2012, 22:40
מיקום: עקבתא דמשיחא

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי חיים שיש בהם » 02 אוקטובר 2013, 10:45

יעקב כהן כתב:
פעם חשבתי כתב:החסר משוגעים אנכי? תביא לפה את כל החוברות והקונטרסים של ברנד??
ר' פעם אסור לכתוב כך הוא ת"ח וירא שמים.
זה שהוא עוף מוזר ויש לו דעות מחודשות לא עושה אותו למשוגע.
(סתם זה בעיה בציבור שלנו שמערבים בין פיגור שכלי (=משוגע) לזה שלא הולך בנורמות)
אחד שמעודד מעשה שהסכימו כל גדולי התורה האמיתיים והמקובלים בדור שהוא חיוב כרת (או עכ"פ ספק בחלק מהמקרים) הוא פורץ גדר, ואין כל ערך ליראת השמים שלו ולתורתו. הוא מגלה פנים בתורה שלא כהלכה.
'עוף מוזר שייך לומר על המחזיק בדעות שלא נוגדות להלכה ולמסורה אלא על סתם שטויות ומוזריות במילי דעלמא ובמילי דרשות.
חברים יקרים, עזרו לעמיתיי מנהלי הפורום היקרים לשמור על אופי הפורום מכל משמר!
בכבוד רב ובתקווה להבנה: חש"ב - מנהל פורום 'לדעת' לשעבר

יעקב כהן
הודעות: 965
הצטרף: 07 אפריל 2013, 12:22

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי יעקב כהן » 02 אוקטובר 2013, 10:59

הוא לא מתיר איסור כרת ולא ספק איסור כרת.
הוא נכנס למקום שלדעת רוב האחרונים זה מותר והשאלה רק אם לחשוש לזה שאחרים יעברו איסור כרת.
ברור שהוא טועה אבל הזלזול בו לא נכון לדעתי.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 02 אוקטובר 2013, 11:12

חש"ב, עזוב את כל ההגדרות המפולפלות "האמיתיים והמקובלים".
הנה רשימת ה"רבנים" המתירים את הכרת. (מויקיפדיה)

רבנים שתומכים בכניסת יהודים למקומות מסוימים בהר הבית לאחר טבילה:

הרב משה פיינשטיין [דרוש מקור]
הרב ישראל אריאל‏[21]
הרב דב ליאור‏[22]
הרב בן ציון מוצפי[23] (שקרנים!!!. ציטוט מאתר "דורש ציון": שאלה - 96898 לכבוד הרב שלום רב האם מותר לעלות להר הבית לאחר טבילה במקומות המותרים עם קבוצה מאורגנת(ראיתי באתר "הר הבית שלנו" שהרב מתיר) האם זה נכון?
תשובה
אסור בהחלט, והם משקרים ביודעים כי מעולם לא כתבתי שמותר להכנס להר חלילה וחס, והרי יש איסור כרת בכניסה פנימה שהעוון שווה לחילול יום הכיפורים.
הרב חיים דרוקמן (מעודד ההתבוללות)
הרב יצחק שילת[דרוש מקור]
הרב צפניה דרורי[דרוש מקור]
הרב יוסף קאפח[24]
הרב דב קוק[דרוש מקור]
הרב נחום אליעזר רבינוביץ
הרב רא"ם הכהן[דרוש מקור]
הרב אליעזר ולדמן[דרוש מקור]
הרב שמואל טל[דרוש מקור]
הרב יהודה קרויזר[דרוש מקור]
הרב יעקב מדן[דרוש מקור]
הרב יגאל קמינצקי[דרוש מקור]
הרב משה צוריאל[דרוש מקור]
הרב יצחק שפירא[דרוש מקור]
הרב ד"ר אליהו רחמים זייני‏[25]
הרב יעקב ניסן רוזנטל[דרוש מקור]
הרב מנחם פליקס[דרוש מקור]
הרב בנימין קלמנזון[דרוש מקור]
הרב שבתאי רפפורט[דרוש מקור]
הרב שלמה ריסקין[דרוש מקור]
הרב שלמה דיכובסקי[דרוש מקור]
הרב אברהם צוקרמן[דרוש מקור]
הרב יוסף צבי רימון‏[26]
הרב דוד דודקביץ[דרוש מקור]
הרב ישראל רוזן[דרוש מקור]
הרב חנן פורת[דרוש מקור]
הרב דוד אלבום[דרוש מקור]
הרב יצחק גינזבורג‏[27]


מי הם כל ה"רבנים" האלו?? מה סמכותם לחלוק על כל גדולי הדור, כולל הרבנים שלהם, הרב קוק, וכל הרבנות הראשית, והרב מרדכי אליהו, ואפילו אבינר.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 02 אוקטובר 2013, 11:25

אם כבר הגענו ל"דורש ציון" תראו איזה שקרנים, וכמה הרב צועק באתר שלו נגד זה:

שאלה - 112594
לכבוד הרב שליט"א
איזה הלכות מונעות היום להתפלל בהר הבית ?איזה חומרה קשה יש בה ?
תשובה
הר הבית הכניסה אליו אסורה כי הוא קדוש, יש מקומות בו שהנכנס אליהם חייב כרת כמי שאכל ביום הכיפורים או אכל חמץ בפסח, אין לנו כיום מדידות מדוייקות, מה והיכן הבית, האולם, ההיכל, העזרה, בית קדש הקדשים.

ולכן אנחנו היום כולנו נקראים טמאי מתים לא עלינו ואסור לנו להכנס בו, יש לנו את הכותל המערבי מקום שלא זזה ממנו לעולם שם ישמע השם יתברך את תפילותינו.

שאלה - 106442
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
שלום רב,
ברצוני לדעת מדוע אסור לעלות להר הבית ומה דין מי שכבר עלה והיה בתוך איזור אבן השתיה( כיפת הסלע הזהובה)?
תודה רבה
מורן.
תשובה
אנחנו נקראים היום טמאי מתים, ומי שנכנס למקום המקדש חייב כרת, וזה דומה לחוטא באכילה ובחילול קדושת יום הכיפורים ממש.
מי שנכנס לשם חייב להתענות לכפר על חטאתו.


שאלה - 99207
לכבוד הרב שלום,
ב"ה שבוע הבא אנחנו בירושלים, בלי נדר,
רציתי לשאול מה המקומות שאסור להיכנס?.. באזור הר הבית וכדומה.
והאם חייב לקרוע את החולצה כשמגיעים לכותל?
תודה.
תשובה
כל תחום הר הבית אסור בכניסה. כשמגיע לכותל המערבי ולא ראהו שלשים יום עליו לקרוע את חולצתו.
וקודם שקורע, עומד ואומר ״ערי קדשך היו מדבר ירושלים שממה, בית קדשינו ותפארתינו אשר הללוך אבתינו היה לשריפת אש וכל מחמדינו היה לחורבה״. ומיד קורע.


שאלה - 98129
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
הרב אמר שיש בעיה חמורה לרשום שם ה' על כריכת ספרים מה לגבי שם אלקים באות ה׳ ?
האם יש אפשרות לדעת מאיפה מתחיל איסור כניסה להר הבית?
תשובה
א, עון חמור הוא ואסור. ב, כל האיזור אסור ובחשש עונש כרת שהוא מהחמורים ביותר.

ויש שם עוד הרבה

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 02 אוקטובר 2013, 11:26

שאלה - 84471
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
האם חייב בכבוד רב בית הכנסת שאירגן טיול להר הבית וצריך לעמוד שהוא נכנס,והאם יש להיות נוכח בדרשות שלו.האם יש היתר כלשהו לעליה להר הבית?
תשובה
קשה לי מאוד לענות , כל אדם יסיק את המסקנות לבד , ב דור חצוף אנחנו , שאנשים מורדים בגדולי ישראל , ראוי לבכות עלינו שבאנו בדור כזה , של איש הישר בעיניו יעשה .

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 02 אוקטובר 2013, 11:28

שאלה - 79874
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
האם בימינו מותר לעלות להר הבית (לאחר טבילה במקוה?)2
תשובה
איסור גמור הוא ויש גם עון חילול השם וגם מרידה וחוצפה נגד גדולי ישראל שאסרו .

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 02 אוקטובר 2013, 11:28

שאלה - 79090
לכבוד הרב שלום רב
האם מותר להכנס להר הבית ? והאם יש מקומות שמותר להכנס ?
תשובה
חלילה להתיר דברים כאלה , זה איסור כרת חמור , ואין לזלזל באיסור זה כלל. ואין להכנס לספק דאורייתא.
שאלה - 78574
לכבוד הרב הגאון בן ציון מוצפי שליט"א
תודה רבה
האם מותר לעלות למתחם הר הבית עם קבוצה.
תשובה
א,גם ביחיד עון נורא הוא. כי נכנס למקומות שיש בהם עונש כרת. ב,עובר על עון חילול השם . ג, עובר בפומבי על ציוויים של גדולי ישראל פוסקי הדור בדור זה ובדור שעבר שאסרו כל עליה להר הבית בכל תחום שהוא.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 02 אוקטובר 2013, 11:29

שאלה - 76821
לכבוד הרב שלום רב!
האם מותר להכנס להר הבית או לחלקים מסויימים ממנו ?
תשובה
חלילה להתיר דבר חמור כזה מכמה סיבות הלכתיות הגובלות באיסור חמור של עונש כרת השם יצילנו , ויש בזה גם מרד בגדולי הדור שכולם פה אחד אסרו את הדבר כליל , ללא כל חילוק .

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 02 אוקטובר 2013, 11:35

שאלה - 65100
לכבוד הרב
האם המכתב המצולם הוא כתב ידו של הרב?
תשובה
האם אתה נורמלי ? הראית באיזה שהוא מקום שהרב כתב שמותר להכנס להר הבית ????? יש גבול לטפשות.
שאלה - 65038
כבוד הרב
יש אתר שמפרסם מכתב בשמו של הרב שמתיר כניסה למקומות המותרים בהר הבית:

האמנם הרב מתיר זאת?
תשובה
דעתי ידועה זה 25 שנה שהדבר אסור בהחלט, וזה חילול הקודש, וחילול השם גדול, והכרזת מרד בגדולי ישראל שאסרו כניסה לשם.
שאלה - 60462
שלום לכבוד הרב
רציתי לדעת האים יש איסור להיכנס למתחם הר הבית?ולמי מותר ולמי אסור?
תודה
תשובה
אסור להכנס בהחלט לכל המתחם.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 02 אוקטובר 2013, 11:36

שאלה - 52546
שלום לכבוד הרב ,ותודה לרב שמקדיש מזמנו.הייתי בשיחה ואמרו משמו של הרב שניתן ורצוי לעלות להר הבית.כמו כן הציגו מכתב מהרב שתומך בעלייה להר.האם לדעת הרב כדאי/ניתן לעלות להר הבית למקומות המותרים וכמובן עם ההכנה הנדרשת.?תודה לרב
תשובה
חלילה וחס לעלות , מעולם לא אמרתי ובוגרי שלא כתבתי לעלות , בפרט שזה נגד רוב גדולי ישראל .

סמל אישי של משתמש
חיים שיש בהם
הודעות: 2323
הצטרף: 19 נובמבר 2012, 22:40
מיקום: עקבתא דמשיחא

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי חיים שיש בהם » 02 אוקטובר 2013, 11:37

יעקב כהן כתב:הוא לא מתיר איסור כרת ולא ספק איסור כרת.
הוא נכנס למקום שלדעת רוב האחרונים זה מותר והשאלה רק אם לחשוש לזה שאחרים יעברו איסור כרת.
ברור שהוא טועה אבל הזלזול בו לא נכון לדעתי.
כמדומני שמשולש היטיב לענות לך על טענתך.
אגב, משולש, אם על רוב הרבנים המובאים כמתירים כתוב דרוש מקור, אז מאין המקור של ויקיפדיה?
חברים יקרים, עזרו לעמיתיי מנהלי הפורום היקרים לשמור על אופי הפורום מכל משמר!
בכבוד רב ובתקווה להבנה: חש"ב - מנהל פורום 'לדעת' לשעבר

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 02 אוקטובר 2013, 11:38

שאלה - 34273
יש רבנים שאומרים מצוה לעלות להר הבית וגם לבנות את בית המקדש
ויש רבנים שאומרים כי מי שעולה להר הבית מחלל את הקודש וחייב כרת ודינו מוות בידי שמיים
ברור הוא שיש קרע גדול ביהדות
שאלתי: לאיזו קבוצת רבנים אתה משתייך
תשובה
אני אצלך בחקירה ???? משועמם !!!

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 02 אוקטובר 2013, 11:39

חיים שיש בהם כתב:
יעקב כהן כתב:הוא לא מתיר איסור כרת ולא ספק איסור כרת.
הוא נכנס למקום שלדעת רוב האחרונים זה מותר והשאלה רק אם לחשוש לזה שאחרים יעברו איסור כרת.
ברור שהוא טועה אבל הזלזול בו לא נכון לדעתי.
כמדומני שמשולש היטיב לענות לך על טענתך.
אגב, משולש, אם על רוב הרבנים המובאים כמתירים כתוב דרוש מקור, אז מאין המקור של ויקיפדיה?
האמת שבוויקיפדיה כתוב רק בארבעה או חמשה "רבנים" שדרוש מקור. ושאר הרבנים מובאים שם בלי מקור מלבד כמה בודדים. אז העתקתי את ה"דרוש מקור" על כל האחרים שהובאו שם בלי מקור.

סמל אישי של משתמש
פעם חשבתי
הודעות: 1824
הצטרף: 10 אפריל 2013, 18:47

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי פעם חשבתי » 02 אוקטובר 2013, 12:02

ר' יענקב כהן שיחי', הריני להשיבך על שאלתך.
עד לפני כעשרים שנה הייתי אוסף את הקונטרסים של ברנד, הוא היה ת"ח וכתב גם ספרים בעיון.
עם הזמן משהו השתבש בראשו, הוא הכריז זאת בריש גלי, בכתובים שהפיץ, וזה לא סוד רפואי. לכן אין בעיה לגלות את זה.
בין "עוף מוזר" ל"משוגע" יש הבדל גדול, והוא עשה את הדרך עד הסוף.
ומבלי לפגוע בכבוד תורתו שרכש בעמל ובצמידות לראשונים ואחרונים.
כל השטויות שמגבב בשנים האחרונות הכל מה שנראה לדעתו ברור, בלי שום מקור או בסיס.

הוא למשל מסיק במאמר שצוטט פה בתחילת האשכול, כי מה שכתבו האוסרים היה משום חשש ומאז השתנו העובדות היות ויש חשש על הריבונות של ישראל. וכו'. נעזוב בצד את חומר ענין הריבונות בהלכה, שזה סתם חינטרוש ציוני לאומי, אבל האומץ לחלוק על כל מנין ובנין הרבנים שקדמו לו ולא הזכירו טעם זה, ועוד בחיי רוב אלו שחתמו על האיסור בתשכ"ז - הרי אם הוא חושב שהם צדקו אז והשתנו הנסיבות, שמואל חי ובית דינו קיים, שיגש וישאל, ויתווכח, או שיחלוק עליהם למפרע לגמרי. מה ההגיון לומר על רבנים שחיים שהם אמרו אז מה שאמרו והשתנו הנסיבות כשהם חיים ועומדים בדעתם???
(סתם תהייה, ומה נקרא השתנות נסיבות? המצב המדיני והבטחוני פה בארץ בכלל ושנאת כל אויבינו מסביב נגד הריבונות הציונית היה שפיר ואיתן בשישים שנה האחרונות? כמובן שבשביל דו שיח אינטלקטואלי צריך הגיון ובסיס אבל בשביל "שטיקל תורה" מספיק מקלדת עם שקע לחשמל...)

ומה דעתך על עמותת השיבה שופטינו לחידוש הסנהדרין שיצאו בקריאה לקהל הרחב להתפקד, ולשלוח שמות של רבנים מועמדים ראויים להיות חברי סנהדרין?
מי ראוי להיות ממליץ? ומאיזה גיל רב יכול להיות מומלץ ומועמד? ומי בעל זכות בחירה בין כל שמות הרבנים שיישלחו (שבעים ואחד חברי הסנהדרין יבחרו בבחירות חוקיות על פי תורה כמובן)? כל נער בר-מצוה!!
מה הדבר הראשון בזמן ובנחיצות שיעמוד להחלטת שבעים ואחד הנבחרים, שיחייב את כל עם ישראל?
קביעת זהות המשיח!!

מי שעומד בראש הארגון הזה משוגע או עוף מוזר??
חברים יקרים, פרשתי מניהול הפורום,
עזרו למנהלים שיחיו לשמור על אופי הפורום מכל משמר!
אנא בטובכם, לרענן מדי פעם את קריאת כללי הפורום - ולהתבטא בויכוחים בכבוד ובהוגנות...

http://www.forum.ladaat.info/viewtopic.php?f=1&t=2305

יעקב כהן
הודעות: 965
הצטרף: 07 אפריל 2013, 12:22

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי יעקב כהן » 02 אוקטובר 2013, 14:44

רק כמה הערות:
א. רשימת הרבנים המתירים זה סתם ליצנות כי אם נאסוף את האוסרים שברמת המתירים נוציא סדרת ספרים....
ב. ר' משולש מה זה כל הציטוטים האלה ? סתם לבלבל את האויב או מה ?
ג. ר' פעם לגבי הקריטריונים לקביעת השם הנכסף "משוגע" אני מקווה שאתה לא מתכון ברצינות...
ד. לפי מה שקראתי פעם גם הוא לא מתכוון לחדש את הסנהדרין כפשוטו אלא... לא זוכר מה.
עכ"פ דבר אחד ברור לי שהוא ת"ח וירא שמים ואסור לזלזל בו. (הוא לא משתיך לאותם רע'בנים שמחפשים רק היתרים בטענות מגוחכות)

השומע ישמע...

סמל אישי של משתמש
נעשה ונשמע
הודעות: 1000
הצטרף: 10 נובמבר 2012, 21:09

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי נעשה ונשמע » 02 אוקטובר 2013, 14:48

יעקב כהן כתב:רק כמה הערות:

עכ"פ דבר אחד ברור לי שהוא ת"ח וירא שמים ואסור לזלזל בו. (הוא לא משתיך לאותם רע'בנים שמחפשים רק היתרים בטענות מגוחכות)

השומע ישמע...
זה בדיוק מה שטענו פה עד עכשיו, שאינו קל דעת, רק שזז לו בנושא זה איזה בורג בראש...
(אולי משוגע זה בטוי חריף, אבל המשמעות אחת...).
ובאו כולם בברית יחד, נעשה ונשמע אמרו כאחד, ופתחו וענו ה' אחד...

יעקב כהן
הודעות: 965
הצטרף: 07 אפריל 2013, 12:22

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי יעקב כהן » 03 אוקטובר 2013, 00:56

למרות התנגדות רוב הרבנים: חרדים עלו להר הבית
למרות דעתם הנחרצת של רוב פוסקי הדורות האחרונים, עלו אמש (שלישי) עשרות חרדים להר הבית. את העלייה הם עשו לטענתם לאחר טבילה וחליצת נעלי עור. מארגני הביקור מציינים, כי הביקור נעשה רק במקומות הנמצאים מחוץ לתחום עזרת הנשים, דבר שלשיטתם מתיר את העלייה. צפו בתיעוד

http://www.jumbomail.co.il/Downloads.as ... 755233303D

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 03 אוקטובר 2013, 01:14

תמשיכו להתעקש

מי שרוצה לדעת האמת יש את הספרים הנדרשים. וידועים דברי הקאוונע רב זי"ע ועוד, חבל להתווכח, רק צריך התביעה לביהמ"ק ואח"ז כל היצה"ר להתכחש לבנייתה יתעלם.
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

יעקב כהן
הודעות: 965
הצטרף: 07 אפריל 2013, 12:22

בשביל מה ?

נושא שלא נקרא על ידי יעקב כהן » 03 אוקטובר 2013, 01:26

ר' אמלתראות (מה זה השם הזה?)
עכ"פ למה אתה מתעקש לכפות את דעותיך באתר זה ???

אור השמש
הודעות: 762
הצטרף: 29 נובמבר 2012, 20:33

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי אור השמש » 03 אוקטובר 2013, 01:29

אני חושד שלאותו יצחק ברנד יש כאן נציג בפורום.
ומחשש אאוטינג לא אפרט

יעקב כהן
הודעות: 965
הצטרף: 07 אפריל 2013, 12:22

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי יעקב כהן » 03 אוקטובר 2013, 01:33

אור השמש כתב:אני חושד שלאותו יצחק ברנד יש כאן נציג בפורום.
ומחשש אאוטינג לא אפרט
גם אני...
(מה זה אאוטינג?)

גדול הדור
הודעות: 1315
הצטרף: 31 דצמבר 2012, 12:20

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי גדול הדור » 03 אוקטובר 2013, 13:25

גם רובם ככולם של הרבנים הראשיים לא"י ולישראל התנגדו לעלייה להר הבית וכן רובם של גדולי הציונות הדתית.
"האהבה הגדולה שאנו אוהבים את אומתנו לא תסמא את עינינו מלבקר את כל מומיה, אך גם אחרי הביקורת היותר חופשית נקייה היא מכל מום. 'כולך יפה רעיתי ומום אין בך'."

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 03 אוקטובר 2013, 17:46

גדול הדור כתב:גם רובם ככולם של הרבנים הראשיים לא"י ולישראל התנגדו לעלייה להר הבית וכן רובם של גדולי הציונות הדתית.
זה נחמד לשמוע ממך כזה דבר.
עצה טובה, כשאתה בפורום חרדי תדבר מה שחרדים אוהבים לשמוע.

גדול הדור
הודעות: 1315
הצטרף: 31 דצמבר 2012, 12:20

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי גדול הדור » 03 אוקטובר 2013, 18:10

משולש כתב:
גדול הדור כתב:גם רובם ככולם של הרבנים הראשיים לא"י ולישראל התנגדו לעלייה להר הבית וכן רובם של גדולי הציונות הדתית.
זה נחמד לשמוע ממך כזה דבר.
עצה טובה, כשאתה בפורום חרדי תדבר מה שחרדים אוהבים לשמוע.
אני כותב מה שנכון ומה שעובדתי. ולמשל, גדולתו הרוחנית של הרב קוק היא עובדה מציאותית שכלל גדולי היהדות החרדית הכירו בה כולל כל מי שהכירו מקרוב בהיותו בירושלים.
"האהבה הגדולה שאנו אוהבים את אומתנו לא תסמא את עינינו מלבקר את כל מומיה, אך גם אחרי הביקורת היותר חופשית נקייה היא מכל מום. 'כולך יפה רעיתי ומום אין בך'."

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 03 אוקטובר 2013, 18:51

הנה לך דוגמא שגם כעת אתה דוחף את הרב קוק.
אתה עושה צחוק מעצמך וממנו. אינני רוצה להלאות שוב את הקוראים במעלליו של הרב הנ"ל. אין לשון הרע במקרה שעוברי עבירה נתלים בשמו של רב שהתיר להם עבודה זרה.

גדול הדור
הודעות: 1315
הצטרף: 31 דצמבר 2012, 12:20

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי גדול הדור » 03 אוקטובר 2013, 19:43

משולש כתב:הנה לך דוגמא שגם כעת אתה דוחף את הרב קוק.
אתה עושה צחוק מעצמך וממנו. אינני רוצה להלאות שוב את הקוראים במעלליו של הרב הנ"ל. אין לשון הרע במקרה שעוברי עבירה נתלים בשמו של רב שהתיר להם עבודה זרה.
1. אתה למעשה דחפת את הרב קוק כי הכל התחיל ממך בתגובה המיותרת שלך למה שהבאתי בהקשר ישיר ל"ושמחת בחגך" ור"ה. ללא התגובה הזו היו נשארים רק הדברים בעניין "ושמחת בחגך" ור"ה.
2. מה שאתה קורא "מעלליו" הן המצאות של קנאים, ואתה עושה צחוק מעצמך ומעצמכם, כי העובדה היא שכלל גדולי היהדות החרדית העריצו את הרב קוק מבחינה אישית למרות שהתנגדו בחריפות לדרכו והשקפתו, כולל כל אלו מהם שהכירוהו אישית מקרוב בהיותו בירושלים שאז כולם ידעו על דעותיו שהתפרסמו ברבים בבמות שונות, ומרות הדעות האלו והדברים האלו שהתנגדו להם התייחסו לרב קוק כאדם גדול ביותר, וכל אלו שגם זלזלו בו לא הכירו אותו אישית בהיותו בירושלים ופסלו אותו רק על סמך מה שהבינו מדבריו, ורובם ככולם של הגדולים החרדיים לא נהגו כך למרות ההתנגדות לדעותיו.
"האהבה הגדולה שאנו אוהבים את אומתנו לא תסמא את עינינו מלבקר את כל מומיה, אך גם אחרי הביקורת היותר חופשית נקייה היא מכל מום. 'כולך יפה רעיתי ומום אין בך'."

סמל אישי של משתמש
דוד בן ישי
הודעות: 359
הצטרף: 12 ספטמבר 2013, 10:32

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי דוד בן ישי » 03 אוקטובר 2013, 19:48

גדול הדור כתב: ...העובדה היא שכלל גדולי היהדות החרדית העריצו את הרב קוק מבחינה אישית למרות שהתנגדו בחריפות לדרכו והשקפתו, כולל כל אלו מהם שהכירוהו אישית מקרוב בהיותו בירושלים שאז כולם ידעו על דעותיו שהתפרסמו ברבים בבמות שונות, ומרות הדעות האלו והדברים האלו שהתנגדו להם התייחסו לרב קוק כאדם גדול ביותר, וכל אלו שגם זלזלו בו לא הכירו אותו אישית בהיותו בירושלים ופסלו אותו רק על סמך מה שהבינו מדבריו, ורובם ככולם של הגדולים החרדיים לא נהגו כך למרות ההתנגדות לדעותיו.
חידה:
כמה פעמים בפורום הזה כתוב את הרעיון הנ"ל?
מזמור לדוד ה' רועי לא אחסר

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 03 אוקטובר 2013, 21:11

הרב יחיאל מיכל טיקוצ'ינסקי הרחיב בחשיבותה של הקמת בית כנסת בהר הבית בספרו עיר הקודש והמקדש שנכתב בתקופה שההר היה עדיין בידי זרים.

וידועים החת"ס ורעק"א בענין, וגם תשובת הגר"ח זוננפלד להתעוררות תשובה ועוד ועוד

ואם אתה רוצה עוד רק תברר, הכל בהישג יד, חבל לחזור על מה שכתוב אלא אין מי שיממן את פירסומו.
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

גדול הדור
הודעות: 1315
הצטרף: 31 דצמבר 2012, 12:20

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי גדול הדור » 03 אוקטובר 2013, 21:18

דוד בן ישי כתב:
גדול הדור כתב: ...העובדה היא שכלל גדולי היהדות החרדית העריצו את הרב קוק מבחינה אישית למרות שהתנגדו בחריפות לדרכו והשקפתו, כולל כל אלו מהם שהכירוהו אישית מקרוב בהיותו בירושלים שאז כולם ידעו על דעותיו שהתפרסמו ברבים בבמות שונות, ומרות הדעות האלו והדברים האלו שהתנגדו להם התייחסו לרב קוק כאדם גדול ביותר, וכל אלו שגם זלזלו בו לא הכירו אותו אישית בהיותו בירושלים ופסלו אותו רק על סמך מה שהבינו מדבריו, ורובם ככולם של הגדולים החרדיים לא נהגו כך למרות ההתנגדות לדעותיו.
חידה:
כמה פעמים בפורום הזה כתוב את הרעיון הנ"ל?
כמ שהיה צריך להגיב על הסילופים והשקרים הקנאיים בעניין זה.
נערך לאחרונה על ידי גדול הדור ב 03 אוקטובר 2013, 21:41, נערך פעם 1 בסך הכל.
"האהבה הגדולה שאנו אוהבים את אומתנו לא תסמא את עינינו מלבקר את כל מומיה, אך גם אחרי הביקורת היותר חופשית נקייה היא מכל מום. 'כולך יפה רעיתי ומום אין בך'."

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 03 אוקטובר 2013, 21:23

ר' אברהם בר חייא הנשיא, בספרו מגילת המגילה (מהדורת ז' פוזננסקי ויגוטמן, מקיצי נרדמים, ברלין, תרפ"ד), עמ 99[מה]):
"ובתחילה כשהחריבוהו הרומיים, לא היו מונעים את ישראל מלבוא אליו ולהתפלל בתוכו, וכמו כן היו מלכי ישמעאל נוהגים עמם מנהג טוב והרשו לישראל לבוא אל הבית ולבנות בו בית תפילה ומדרש, והיו כל גלויות ישראל הקרובים אל הבית עולים אליו בחגים ובמועדים ומתפללים בתוכו ומעמידים תפילתם כנגד תמידין ומוספין, ועל המנהג הזה נהגו כל ימי מלכות ישמעאל, עד שפשטה על הבית בעת הזאת מלכות אדום הרשעה (מסעי הצלב), והסירה את מלכות ישמעאלים מעליו... והסירו התמיד, ומנעו את ישראל מלהתפלל בבית ולקיים בו מצות תפילה אשר היא כנגד התמידין, כי מיום שגברו אלו הרשעים על הבית לא הניחו ישראל לבוא בתוכו, אף איש אחד יהודי אינו נמצא בירושלים בימים האלה".
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 03 אוקטובר 2013, 21:26

שיבנה בית המקדש?

"אנו עומדים לבנות את בית המקדש האם תצטרף אלינו?" פנינו בשאלה זו למספר יהודים הקרובים לתורה ומצוות, ולהלן תשובות אופייניות:

אינטלקטואל אקדמאי:

בית מקדש ממשי על הר הבית?! לא ולא! מה אתה רוצה ששוב נחזור לפרימיטיביות של עמי קדם, נקים בית מטבחים על הר הבית ונקפח את חייהם של המוני בעלי חיים?! נשרוף אותם ונזהם את האוויר ככה סתם, בשביל למלא מאוויים קמאיים בלתי רציונאליים?! אני חבר בתנועה "תנו לחיות לחיות"! לא ולא. כשאני מתפלל "שיבנה בית המקדש" כוונתי לבית מקדש שברוח, משהו אידיאלי כזה, שאף פעם לא יתגשם, בתי מקדש הם מאוויים של אומה, אבל חס וחלילה שהם יגשימו את עצמם, כי אז למה עוד יישאר לנו להתאוות?

וחוץ מזה אתה רוצה להרגיז את כל העולם?! אתה רוצה מלחמה מול העולם המוסלמי? הנוצרי? מה לא חסרות לנו מלחמות, שאתה רוצה להצית עלינו עוד מלחמה?! ועוד מלחמת דת נוראית ואיומה?! אתה סהרורי אני שייך למחנה השפוי! מוטב שנסים את השיחה כי יש לי פה עוד לגמור איזה מאמר מדעי שעומד להתפרסם במגזין חשוב, וה-deadline שנתן לי העורך קצר.

למדן מישיבה:

רגע, התייעצת עם גדולי תורה? יש לך הסכמות מפוסקי הדור? ומה עם כל הבעיות ההלכתיות? האם אתה יודע בכלל איך לבנות אותו? אתה יודע איפה לבנות אותו? יש לך גבולות המקדש והעזרה? מותר לנו בכלל להיכנס להר הבית כשכולנו טמאי מתים? ומה אם אפר הפרה, יכינו אותו לפי כל השיטות? יש לך כהנים מיוחסים שיעבדו בבית המקדש? מה עם בגדי הכהונה? אבני החושן? אורים ותומים? כלי מקדש? מקום המזבח? איך נקריב קרבנות ציבור כאשר המון יהודים לא רוצים בית מקדש ולא יתרמו את מחצית השקל? ובכלל מטרת הקרבן היא "לריח ניחוח" האם בית המקדש שלך הוא בכלל לרצון ה'? אם השכינה לא שורה בתוכנו איזה ערך יש לבית המקדש? והרי בלי נביא אי אפשר לבנות בית מקדש! יש לך נביא?

חוץ מזה יש מחלוקות בין הפוסקים בדבר, מי אני שאכניס ראשי בין הרים? מה אתה לא חושש לדעתם? וחוץ מזה אני בקושי מקיים את המצוות המוטלות עלי כעת, ואתה רוצה להוסיף לי עוד הלכות שאכשל בהם כגון: טומאת מקדש, ביאת מקדש, נותר, פיגול, מחוסר כפורים?

בית מקדש זה המון איסורי כרת! מבית המקדש יצאו לי יותר עברות ממצוות! תעזוב אותי! תן לי ללמוד בכולל, ואל תבלבל לי את המוח בהילכתא למשיחא? אם אתה כבר פה, תגיד לי בניית "בית מקדש" - זה דין ב"בית" או דין ב"מקדש"? פעם ה"מגיד שיעור" שלנו נתן על זה פילפול, אבל רק להלכה ולא למעשה, יגדיל תורה ויאדיר. למה שלא תבוא אלינו לשמוע אותו? ממש 'שפתיים יישקו'.
1עסקן מצוי:

אתה רוצה להרגיז את החילוניים? למה אתה מכניס עוד פרוד בעם? לא מספיק עם מה שיש כבר עד עכשיו? עוד לא גמרנו עם הסוגיה על הרבנים הראשיים אחד או שניים, ועכשיו רק כהן גדול חסר לי על הראש? אני צריך להיות נתון ללחצים של לוביסטים, הסכמים קואליציוניים וגם לעבוד בשביל הפריימריס לכהן גדול? לשבור את הראש במינויי אמרכלים גזברים ושאר "כלי קודש", מי יבחר אותם חברי מרכז?! למי יש היכולת לוועדות מסדרות למשמרות כהונה לויה ובתי אב?

מפלגתנו פועלת לצמצום פערים בחברה ואתה רוצה להחיות מחדש את האריסטוקרטיה הכוהנית? תקציב המדינה כל כך מקוצץ, משרד הדתות בקושי מעביר את מה שהוא חייב על-פי חוק, ואתה רוצה לקחת את מה שיש לגופים אחרים? מה יש?! עד היום הסתדרנו ב"נשלמה פרים שפתינו". זה היה חינם, אם אתה בונה לי בית מקדש זה כבר עולה כסף, וזה יבוא על חשבון הישיבות, העניים, הבריאות, הביטחון, לנו יש סדר עדיפויות! אתה רוצה להטיל על הציבור עוד מיסים והוצאות מיותרות בשביל בית המקדש שלך? מס "מחצית השקל", כספים ייחודיים ל"קרבנות ציבור", תמיכות בגמחי"ם ל"קרבנות יחיד"?!

למפלגה שלנו יש מצע ברור, בית מקדש לא כלול בו. סלח לי שאני ממהר, אבל יש לי עוד כמה דקות פגישה במועצה הדתית, בכדי לסגור דיל עם... שאת שמו אני לא יכול לומר לך ברגע זה.

אוכל מהדרין:

בית מקדש, זה בעיה!!! אפשר יהיה לסמוך על הכשרות בבית המקדש, כשכל שבוע מתחלף המשמר?! למי יש כח להכשיר את בית המקדש כל שבוע? אני בכלל לא מכיר את השוחטים שם! כולם נראים אותו דבר (ועוד בבגדים לבנים)! מי הם, מה הם? אני אוכל רק גלאט, ואם לבד"ץ שלי לא יתנו שם דריסת רגל, אני לא מביא קרבנות! על מי אפשר שם לסמוך, על אבינו שבשמים?! חוץ מאשר על הבד"צ שלי אני לא סומך על אף אחד! אתה עם בית המקדש שלך, לא נראה לי מאנ"ש! ובכלל איך אפשר לסמוך או להשגיח על המחשבות של הכהנים, מחשבת פיגול כשהם מתעסקים בקרבן שלי? המקוה שם בבית המקדש יהיה גם לדעת שיטת ה"מחמירים"? מי יבדוק את התולעים בעצי המערכה, יהיה מיקרוסקופ? יהיה רנטגן לבדוק מומים לקרבנות? ובכלל אלפיים שנה חיינו בלי בית מקדש, נחייה עוד אלפיים שנה בלעדיו! מה זה כל כך חסר לך, למה אתה דוחק את הקץ? סלח לי שאני ממהר, אבל בעוד כמה דקות סוגרים את ההיפר-גלאט ואני מוכרח לרוץ לקנות את "המהדרין שלי".

עמך מסורתי:

אני, אל תראה אותי ככה אני דתי בלב, אני חוגג את כל החגים, אפילו סבא שלי היה רב. כל חג - כל המשפחה אצלי בבית. אני חוגג את ליל הסדר, אני יושב בראש השולחן, אצלי זה כמו שצריך, אני לא מדלג על אף מילה בהגדה, אצלי כולם שרים את כל השירים, אני בליל הסדר בן חורין כמו שכתוב - מלך. אם אתה בונה לי בית מקדש, אני צריך לעזוב הכל, לבוא לירושלים, להידחק עם עוד מיליוני אנשים, לאכול צפוף בלי פרטיות - חבורות חבורות, לקחת לי את כל שמחת החג, בשביל מה אשתי נקתה את כל הבית? אז מה אם עושים שם על האש?

בכיפור, אני קונה "פתיחת היכל של פרנסה", אני משלם בשביל זה הרבה כסף אבל זה שוה! אם אתה עושה לי בית מקדש, כהן גדול, שעירים משתלחים, מי צריך בית כנסת? איזה פתיחת היכל יש שם? הכהן שלך מכפר בשביל כולם. שמעתי שבנות ישראל הכשרות יהיו מחוללות בכרמים - זה יום כיפור זה?!

חוץ מזה אם אני כבר בא לירושלים מביא קרבן תודה עם הרבה חלות (ארבעים). אני צריך לגמור לאכול אותן תוך יום. אני מנסה להזמין אנשים לאכול איתי, שיעזרו לי לגמור את החלות שלא יהיה "נותר". אני מזמין אברכים, יתומים, אלמנות, לויים או גרים, אף אחד לא רוצה להצטרף אלי. זה לא מספיק כשר בשבילם! מה אני לא יהודי?! אני נוסע כל שנה לקברי צדיקים, כולם שם מכירים אותי. אני שוחט כבש, אין דבר כזה שלא טועמים מהמנגל שלי. רק פה בירושלים אני לא מספיק כשר. בית מקדש?! יש לי בבית תמונות של הכותל המערבי, קבר רחל, מערת המכפלה, מגדל דוד. כל המקומות קדושים אצלי, כולם תלויים אצלי בסלון, במזרח - מה זה לא מספיק? אבל מה, אם אתה בכל זאת מתעקש, אני מוכן לתת לך תרומה, אבל בתנאי תעשה לי גם ברכה אצל איזה מקובל, לא בשבילי, אני ברוך ה' מסודר, בשביל הבת שלי, שום דבר מיוחד, רק הצלחה בזיווג. תודה רבה לך!

גם בהיסטוריה הארוכה שלנו, היו רבים שתמיד טענו נגד כל מהלך, שבא לשנות את העולם. כשמשה רבנו בא להוציא את בני ישראל ממצרים אמרו לו הדתיים אנו צריכים להיות משועבדים 400 שנה, עוד לא הגיע הזמן! עברו רק 210, תבוא בעוד 190 שנה ונדבר.

כאשר קרא עזרא לעם לעלות לירושלים עלו עמו רק דלת העם "עשרה יוחסין", היהודים היפים נשארו בחו"ל. 'סוף סוף נגמלנו מעבודה זרה' הם טענו, 'ואתה רוצה ששוב נחטא בה'?!

כאשר קרא הרב צבי הירש קאלישר לפני למעלה ממאה שנה, לקום ולחדש את עבודת הקרבנות ולהקים בית מקדש, הטענות שלעיל הועלו אחת לאחת, באו רבנים אחרים עם מטרות יותר פשוטות ואמרו קומו נעלה ציון ונקים רק מדינה, וכבר היו שטענו טענות נגד, כדוגמת אלו שנמנו לעיל.

עד כמה נוקבים דברי ריה"ל בסיימו את ספר הכוזרי: "ירושלים (ובית המקדש בכללה) לא תבנה, כי אם כאשר ישתוקקו אליה בני ישראל תכלית תשוקה עד אשר יחוננו את אבניה ואת עפרה". כל עוד בית המקדש נתפס כמטרד, אין מה לדבר על בניינו. ראשית יש להופכו לתכלית תשוקתנו עד שנרצה לחונן את אבניו ועפרו.

שתפילותינו "שיבנה בית המקדש במהרה בימינו" לא תהינה מן השפה ולחוץ, כבית מקדש וירטואלי, אלא תבטאנה כמיהה אמיתית ובת יישום לבנין בית מקדש ארצי ממשי ועל-ידי בני אדם, במהרה בימינו ולא לעתיד לבוא, ולא שירד מן השמים, כתפיסה הנוצרית.

לתכלית זו עלינו לחזור וללמוד מהו בית מקדש. להיגמל מהרגלי החשיבה והתנהגות הזרים למקום השראת השכינה, נלמד איך להפיח תשוקה באינטלקטואל האקדמאי כמו ב"עמך" המסורתי, נבונן את הלמדן ואוכל המהדרין כמו את העסקן המצוי, עד כמה חייהם חסרים ללא בית מקדש. עד כמה בית המקדש דרוש לנו ולעולם כולו כאוויר לנשימה, כיסוד מטרת החיים לכל האנושות כולה, "כי ביתי בית תפילה יקרא לכל העמים" וזאת לכל אחד ואחד בשפתו, ולפי הבנתו. אין כמו ימי בין המצרים ותשעה באב, כעשיית הצעד הראשון לתכלית זו - ברור מקומו של בית המקדש בחיי הפרט, האומה והעולם כולו.
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

ברוכים הבאים לפורום כיפה!

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 03 אוקטובר 2013, 21:52

נכון שחשבתם שהגעתם לפורום החרדי "לדעת"?
אז זהו שלא.
פורום זה משמש כבמה להטפה לד"לי ד"לות, לעליה להר הבית, להוכיח שכל גדולי ישראל תמכו בהשקפה הציונית, ולנסות לעשות כמה שיותר נפשות לאמונה הד"לית, שנדלדלה מאוד בשנים האחרונות, לאחר שרוב המאמינים הד"לים כבר נהיו חילונים לפידניקים.

אז מי שרואה את עצמו חרדי, שיחפש לו מקום חרדי.

סמל אישי של משתמש
פעם חשבתי
הודעות: 1824
הצטרף: 10 אפריל 2013, 18:47

Re: ברוכים הבאים לפורום כיפה!

נושא שלא נקרא על ידי פעם חשבתי » 03 אוקטובר 2013, 22:01

אתה חושש שתיעשה כאן נפש בודדת לאמונה הדלי"ת?!
אפילו בלי תגובותיך בכל האשכולות לא היה כזה סיכוי, וק"ו כעת אחריהן...

תנוח דעתך.
חברים יקרים, פרשתי מניהול הפורום,
עזרו למנהלים שיחיו לשמור על אופי הפורום מכל משמר!
אנא בטובכם, לרענן מדי פעם את קריאת כללי הפורום - ולהתבטא בויכוחים בכבוד ובהוגנות...

http://www.forum.ladaat.info/viewtopic.php?f=1&t=2305

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: ברוכים הבאים לפורום כיפה!

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 03 אוקטובר 2013, 22:12

זה לא נכון מה שאתה אומר.
השבוע היה תקדים חמור שחרדים העזו לעלות להר הבית וצפצפו על כל הרבנים החרדים והראשיים וגם הרבה מהד"לים המפוקחים (כולל הרב קוק ועוד) ובכך הוכיחו שחוץ מצבע הכיפה שלהם הם כבר לא חרדים לדבר השם.
הדבר הזה קורה בגלל הסתה שקרית ובלתי פוסקת של המסיתים והמדיחים שאמלתראות נמנה עליהם.
וכבר הראנו את שקריהם הגסים לעיל. ואנשים מאמינים להם שיש רבנים שתומכים בזה ונופלים בפח שלהם.

אמיר
הודעות: 771
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 19:46

Re: ברוכים הבאים לפורום כיפה!

נושא שלא נקרא על ידי אמיר » 03 אוקטובר 2013, 22:12

משולש צודק במאה אחוז.
וזה לא משנה אם מישהו ישתכנע מהם או לאו.

זה פורום חרדי ויש להביא את מגוון הדעות בציבור החרדי, אבל אין שום הצדקה לאפשר הטפות אנטי חרדיות.

אם תכתוב בעד הדעה של החרדים בפורומים של בשבע ושאר פורומים של סרוגים, תחסם מיד.
עאכו"כ שבפורום חרדי צריכים למנוע הטפה לדעות פסולות.

חנון
הודעות: 1193
הצטרף: 06 נובמבר 2012, 21:55

Re: ברוכים הבאים לפורום כיפה!

נושא שלא נקרא על ידי חנון » 03 אוקטובר 2013, 22:23

פעם חשבתי כתב:אתה חושש שתיעשה כאן נפש בודדת לאמונה הדלי"ת?!
אפילו בלי תגובותיך בכל האשכולות לא היה כזה סיכוי, וק"ו כעת אחריהן...

תנוח דעתך.
אני תומך בדבריך ונראה לי שאין פה אפי' אחד שמתייחס להרצאות הארוכות הכתובות ברצינות אני למשל בכלל לא קורא אותם

סמל אישי של משתמש
דוד בן ישי
הודעות: 359
הצטרף: 12 ספטמבר 2013, 10:32

Re: ברוכים הבאים לפורום כיפה!

נושא שלא נקרא על ידי דוד בן ישי » 03 אוקטובר 2013, 22:24

משולש כתב:נכון שחשבתם שהגעתם לפורום החרדי "לדעת"?
אז זהו שלא.
פורום זה משמש כבמה להטפה לד"לי ד"לות, לעליה להר הבית, להוכיח שכל גדולי ישראל תמכו בהשקפה הציונית, ולנסות לעשות כמה שיותר נפשות לאמונה הד"לית, שנדלדלה מאוד בשנים האחרונות, לאחר שרוב המאמינים הד"לים כבר נהיו חילונים לפידניקים.

אז מי שרואה את עצמו חרדי, שיחפש לו מקום חרדי.
הדרך האמיתית להתמודד עם זה, היא מה שעשית לפני כמה ימים, פשוט לא להתייחס ולכתוב כמה שיותר תגובות באשכולות אחרות, שהמסרים אלו יגיעו למטה.
תנסה הדרך הזו, ותראה.
מזמור לדוד ה' רועי לא אחסר

סמל אישי של משתמש
חומת מגן
הודעות: 6980
הצטרף: 11 דצמבר 2012, 21:03
מיקום: ארצות הברית.

Re: ברוכים הבאים לפורום כיפה!

נושא שלא נקרא על ידי חומת מגן » 03 אוקטובר 2013, 23:08

דוד בן ישי כתב: הדרך האמיתית להתמודד עם זה, היא מה שעשית לפני כמה ימים,
פשוט לא להתייחס ולכתוב כמה שיותר תגובות באשכולות אחרות, שהמסרים אלו יגיעו למטה.
תנסה הדרך הזו, ותראה.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
☺תן חיוך בן-אדם הכל לטובה☺

ממש
הודעות: 2733
הצטרף: 06 נובמבר 2012, 22:16

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי ממש » 04 אוקטובר 2013, 00:11

כתוב ברוב כשרון
מה המקור??

ולמרות כן-אנו מתנהלים על פי גדולי התורה
ולא סרים מהם ימין ושמאל

ראייתם הרחבה אינה ראית המציאות של אנשים פשוטים כמונו
ככה שמקום הדיונים הללו-אינו כאן.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: ברוכים הבאים לפורום כיפה!

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 04 אוקטובר 2013, 00:30

ניתן להשיג במחיר זול.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

כדורגל בהר הבית

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 04 אוקטובר 2013, 11:18

http://rotter.net/forum/scoops1/52837.shtml
לכדורגל חוקים משלו, וגם להר הבית חוקים משלו, ואת המשחק הזה בהר – מתברר – פשוט אי אפשר להפסיק. השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' הבטיח בחודש שעבר במכתב לח"כ משה פייגלין (ליכוד) להורות למשטרה לקטוע מעתה משחקי הכדורגל של נערים ערביים בהר, וזאת בהתאם לפסיקת בג"ץ עתיקה (67/93) בת כעשרים שנה.
מילא בג"ץ, אבל פייגלין?? מה ההבדל בין כדורגל תוך חילול שבת המוני שענשו סקילה, לבין משחק של כמה זאטוטים ערבים בהר הבית שאין בו שום איסור לבני נח???

סמל אישי של משתמש
שלמה קוסטליץ
הודעות: 1721
הצטרף: 06 נובמבר 2012, 21:53
מיקום: בין חזון להגשמה
יצירת קשר:

Re: ברוכים הבאים לפורום כיפה!

נושא שלא נקרא על ידי שלמה קוסטליץ » 04 אוקטובר 2013, 13:56

משולש כתב:זה לא נכון מה שאתה אומר.
השבוע היה תקדים חמור שחרדים העזו לעלות להר הבית וצפצפו על כל הרבנים החרדים והראשיים וגם הרבה מהד"לים המפוקחים (כולל הרב קוק ועוד) ובכך הוכיחו שחוץ מצבע הכיפה שלהם הם כבר לא חרדים לדבר השם.
הדבר הזה קורה בגלל הסתה שקרית ובלתי פוסקת של המסיתים והמדיחים שאמלתראות נמנה עליהם.
וכבר הראנו את שקריהם הגסים לעיל. ואנשים מאמינים להם שיש רבנים שתומכים בזה ונופלים בפח שלהם.
הקבוצה החרדית לא הושפעה מאף אחד!

זו קבוצה של משפחת אלבוים ותלמידי הרב ברנד, שכבר שנים ע"ג שנים עולים להר הבית, רק שעכשיו הם עשות מזה רעש ובלאגן.
לחתום אינו רשאי שלא לחתום

סמל אישי של משתמש
ארץ ישראל
הודעות: 804
הצטרף: 30 אפריל 2013, 03:55

Re: כדורגל בהר הבית

נושא שלא נקרא על ידי ארץ ישראל » 04 אוקטובר 2013, 15:51

אל תגיד איסור לבני נח!!!
עצם עלית זר בהר הבית כולל גוי זה חיוב מיתה!!!
עובד כמו סוס = לא זז בלי מכות. מילון קורות חיים

סמל אישי של משתמש
אמלתראות
הודעות: 707
הצטרף: 17 דצמבר 2012, 23:54

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי אמלתראות » 04 אוקטובר 2013, 19:33

בטאון הפלס הידוע כבעל מחלוקת גדול גייס את י. שכטר - הכתב הידוע לענייני תדהמה הלם וזעזוע, כדי להשתמש עם מירב כישוריו המזעזעים נגד 'אגודת החרדים העולים להר הבית' שכידוע קיימה עליה גדולה להר ביום שלישי השבוע.

כתב העיתון מתקשה להסביר מדוע אסור לעלות להר הבית בכלל ובשלושה רגלים בפרט, שעה שתורתנו הקדושה צוותה עלינו לעלות ולהראות, לעלות ולבנות את בית המקדש, לעלות ולהקריב קרבנות. ובמקום זאת בחר הכתב לתקוף חזיתית את עשרות החרדים שעלו להר ב'התקפות זעזוע הלם ותדהמה'.

הרב ישראל פרטיג מראשי 'אגודת החרדים העולים להר הבית' אומר בשיחה לכתב 'הר הבית חדשות' כי מזימותיו של עיתון הפלס לא יצליחו וכי עידן ההפחדות עם 'איסורי הכרת' עברו מן העולם. הציבור החרדי הפסיק להאמין לכתבים עמי ארצות שלא פתחו ספר מחייהם. פסק הרמב"ם בהלכות ביאת מקדש פרק ג' הלכה ד' ש'טמא מת אפילו המת עצמו מותר להכנס להר הבית'. גובר על 'השקפות צרופות' חסרי בסיס הלכתי.

תמונה

העיקר לגדל עצמו על שמו של הגה"ק הרב אלישיב זצ"ל.
וידוע דרך שיטתו איך להתחמק מנושאים כאלו כגון תכלת ועוד, וכן דרך ממשיכיו, אלא להניח מקודם דעת הציבור להשתנות ואכמ"ל תן לחכם ויחכם עוד.
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]

סמל אישי של משתמש
דבורה
הודעות: 10295
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 00:24

Re: ברוכים הבאים לפורום כיפה!

נושא שלא נקרא על ידי דבורה » 05 אוקטובר 2013, 19:23

עדיין, אני בדעה שיש לחסום את...
״לפעמים אתה צריך לראות אנשים כ... חבילת צבעים, לא כולם יהיו הצבעים האהובים עליך, אבל... אתה צריך אותם בשביל תמונה מושלמת יותר!!!"

ממש
הודעות: 2733
הצטרף: 06 נובמבר 2012, 22:16

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי ממש » 05 אוקטובר 2013, 19:55

שימו לב מתי התפרסמה התגובה של הקודם לי
זו שרוממות התורה הקדושה במקלדתו
ד' ירחם.

[אלא אם כבודו עזב את הארץ הקדושה לטובת חו"ל...]

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 05 אוקטובר 2013, 20:07

או שהוא סובר כרבינו תם.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: כדורגל בהר הבית

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 05 אוקטובר 2013, 20:11

האם יש לבני נח יותר משבע מצוות?

ממש
הודעות: 2733
הצטרף: 06 נובמבר 2012, 22:16

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי ממש » 05 אוקטובר 2013, 20:23

רבינו תם בכניסת שבת?
הרי מוסיפים מחול על קודש בכל מצב.

ואני לא מדברת על זה שהאתר מציג את הזמן לפי שעון חורף
נכון לעד סוף שבוע שעבר
כשיש הודעה ששעת הכתיבה שלה מופיעה כאן כעשר בלילה
היא למעשה נכתבה באחת עשרה בלילה
אז מתי באמת התפרסמה ההודעה שלו?
בשקיעה בדיוק
או שעה אחריה?
[ד' ירחם]

סמל אישי של משתמש
קולרבי
הודעות: 2111
הצטרף: 06 נובמבר 2012, 22:21

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי קולרבי » 05 אוקטובר 2013, 20:30

ממש, הערתו של משולש על זמן רבינו תם בכניסת שבת
נכתבה בציניות מושחזת ;)

ממש
הודעות: 2733
הצטרף: 06 נובמבר 2012, 22:16

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי ממש » 05 אוקטובר 2013, 20:31

חשבתי שהערה צינית מושחזת-היא כלי הביטוי הבלעדי שלך...

סמל אישי של משתמש
קולרבי
הודעות: 2111
הצטרף: 06 נובמבר 2012, 22:21

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי קולרבי » 05 אוקטובר 2013, 20:36

מעולם לא ציינתי "כל הזכויות שמורות".

לגבי הערתו של משולש - נכתבה במקומה,
אלא מאי? בטרם תתקבל תגובה מתלהמת
טוב שהגבת בנועם ובנחת, למניעת אי הבנות.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 05 אוקטובר 2013, 21:03

לפי רבינו תם בעצמו, וכך כנראה נפסק בשולחן ערוך, שבת נכנסת זמן רב אחרי שהשמש מתכסית מעינינו. (יתכן שזה קרוב לשעה).
להוסיף מחול על הקודש מעיקר הדין מספיק ממש דקות ספורות, אמנם לא ידוע על אף אחד בא"י שנוהג כך משום מה. אבל בחו"ל לפחות בעבר היה מצוי המנהג כרבינו תם לקולא והיו עושים מלאכות גם אחרי השקיעה. גם גדולי ישראל נהגו כן.

חשוב מאוד להקפיד על שיטת הגאונים (בפרט בא"י) ולא לעשות שום מלאכה אחרי השקיעה, ובפרט שיש עוד הלכה שאם רוב העיר קיבלו את השבת אפילו מבעוד יום אסור לכולם לעשות מלאכה. ולכן בא"י בכל עיר ועיר אין אף אחד שעושה מלאכה אחרי השקיעה ולכן אסור לנהוג כך.

אבל מצד שני צריך לדעת מה מעיקר הדין ומה רק חומרא ולא לחזור על הטעות של חוה "ולא תגעו בו פן תמותון".

קדמת דנא
הודעות: 13
הצטרף: 22 יולי 2013, 21:39

Re: כדורגל בהר הבית

נושא שלא נקרא על ידי קדמת דנא » 05 אוקטובר 2013, 21:10

משולש כתב:http://rotter.net/forum/scoops1/52837.shtml
לכדורגל חוקים משלו, וגם להר הבית חוקים משלו, ואת המשחק הזה בהר – מתברר – פשוט אי אפשר להפסיק. השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' הבטיח בחודש שעבר במכתב לח"כ משה פייגלין (ליכוד) להורות למשטרה לקטוע מעתה משחקי הכדורגל של נערים ערביים בהר, וזאת בהתאם לפסיקת בג"ץ עתיקה (67/93) בת כעשרים שנה.
מילא בג"ץ, אבל פייגלין?? מה ההבדל בין כדורגל תוך חילול שבת המוני שענשו סקילה, לבין משחק של כמה זאטוטים ערבים בהר הבית שאין בו שום איסור לבני נח???
זה חדש לך שאצל "אחינו" חובשי הכיפה הסרוגה עניני ארץ ישראל, גם כשלא תעזור מחאתם ואולי אף תזיק, הרי זה מהדברים החמורים שיש למסור עליהם את הנפש?
שבת?? קדשי ישראל?? סטטוס קוו?? אוי, באמת, אל תגרום לשנאה בין יהודים, זה לא כזה חמור, לא שווה לריב בשביל זה, חיה ותן לחיות, צריך רק לחבק אותם ולדבר יפה, וכו' וכו'
והשם ירחם ויושיעם.

איש אחד
הודעות: 1167
הצטרף: 10 ינואר 2013, 20:39

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי איש אחד » 05 אוקטובר 2013, 21:34

משולש כתב:לפי רבינו תם בעצמו, וכך כנראה נפסק בשולחן ערוך, שבת נכנסת זמן רב אחרי שהשמש מתכסית מעינינו. (יתכן שזה קרוב לשעה).
להוסיף מחול על הקודש מעיקר הדין מספיק ממש דקות ספורות, אמנם לא ידוע על אף אחד בא"י שנוהג כך משום מה. אבל בחו"ל לפחות בעבר היה מצוי המנהג כרבינו תם לקולא והיו עושים מלאכות גם אחרי השקיעה. גם גדולי ישראל נהגו כן.

חשוב מאוד להקפיד על שיטת הגאונים (בפרט בא"י) ולא לעשות שום מלאכה אחרי השקיעה, ובפרט שיש עוד הלכה שאם רוב העיר קיבלו את השבת אפילו מבעוד יום אסור לכולם לעשות מלאכה. ולכן בא"י בכל עיר ועיר אין אף אחד שעושה מלאכה אחרי השקיעה ולכן אסור לנהוג כך.

אבל מצד שני צריך לדעת מה מעיקר הדין ומה רק חומרא ולא לחזור על הטעות של חוה "ולא תגעו בו פן תמותון".
ככל הידוע לי, חסידות סאטמר וצאנז נוהגים כרבינו תם גם לקולא..

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חרדים לבית ה'!! (האתר הזה חרדי?)

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 05 אוקטובר 2013, 21:54

לגבי מנחה אחרי שקיעה כן. (גם אמשינוב).
אבל לגבי מלאכות של שבת ככל הידוע לי אין אף רב או אדמו"ר בא"י שיתיר מלאכות דאורייתא אחרי השקיעה.

שלח תגובה