בעלזא

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת
נתן תודה: 125 פעמים
קיבל תודה: 111 פעמים

Re: בעלזא

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת »

אותו הדבר עלינו להפסיק לקחת באופן אישי את הגועל שאחינו החילונים נגעלים מאיתנו, רק בגלל שאנחנו מתנהגים אחרת ממה שהם הורגלו... מבחינתם התרבות היא גם שאלה של חיים ומות...
אין עוד מלבדו!

גרנולה
נתן תודה: 1979 פעמים
קיבל תודה: 1043 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גרנולה »

אך טוב כתב:
08 ספטמבר 2020, 15:36

אל תקחו את זה אישי ח"ו נגד בעלז או נגד האדמו"ר, פשוט תבינו שהיות ויש מגיפה שמשתוללת וכולם נזהרים מההדבקות והולכים עם מסיכות ונאנקים תחתיהן מהחום, לא מתרועעים מעבר למידה וכו' וכו' וקבוצה של אנשים שנקראים בעלז מזלזלים בכל שמירה ואמצעי זה פשוט מוריד אנשים מדעתם וגורם לכעס גדול עליהם, וכן חילול ה' מזעזע. למשל אני מאוד נזהר מהדבקות בקורונה, והולך עם מסיכה כנדרש וכו', על אף כל הקושי שבדבר, והנה אני מגיע לקנות כובע לבני ועל ידי עומד חסיד בעלז ללא מסיכה ומדבר אליי זה פשוט מטריף את הדעת,ומעורר גועל כלפי אותה קבוצה תהיה מי שתהיה!
(זה שהאדמו"ר נמצא במשפיעים וכו' גם אם הוא היה מורה לחסידיו לחסום באופן הרמטי יום יום את כבישי הארץ היה מופיע אפי' במקום 1 ברשימת המשפיעים!)
צריך עיון.
שורת-הוראות.jpg
עכ''פ אני מבין ומזדהה עם הכאב שלך ומעריך את הקפדתך על ההנחיות למרות הקושי.

למעשה, אין מה לעשות. יש רבנים וצדיקים שסוברים כך ויש שסוברים אחרת. כל אחד ישמע לרבותיו וה' יעזור שאף יהודי לא ינזק בגשמיות וברוחניות ח''ו.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
קא סלקא דעתך
נתן תודה: 31 פעמים
קיבל תודה: 44 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי קא סלקא דעתך »

אך טוב כתב:
יעבץ כתב:
07 ספטמבר 2020, 20:23
אבן הפינה כתב:
07 ספטמבר 2020, 12:20
ביטחון כתב:
06 ספטמבר 2020, 23:27
לגברת ע"ה היה קורונה.
מאיפה אתה לוקח את זה ?
לא היתה לה כל תסמין וכל קשר לזה, היא נפרדה ממנו בביה"ח וביציאה על מפתן הדלת התמוטטה ונפטרה
שיינע איד כתב:
07 ספטמבר 2020, 02:44
ביטחון כתב:
06 ספטמבר 2020, 23:27
לגברת ע"ה היה קורונה. וגם הבן יבדלחט"א עם קורונה. הבעל-האב היה חולה במחלה.

סתם שאלה מאיפה אתה לוקח שלגברת היה קורונה
דיברתי מקודם עם בני משפחתה לא היה לה שום תסמין לקורונה לפני יותר משנה היה לה אירוע מוחי ומאז היתה מאוד לא בריאה והיתה עם בעלה מהבוקר בבית חולים וכשירדה מהביקור לעת ערב ירדה למטה ושם קיבלה את ההודעה שעושים על בעלה החייאה חזרה למעלה.
וכשיצאה אחרי פטירת בעלה נכנסה לרכב של חתנה ומיד התמוטטה והכניסו אותה לבית חולים ושם נפטרה אבל מה הקשר קורונה? ביררתי עכשיו שוב עם בני משפחתה ולא נפטרה מקורונה

האם לא הגיע הזמן שתפנימו, שלדאבונינו, ישנם אנשים מישראל, שפשוט מחכים ומצפים לכל חסיד בעלז שנפטר מקורונה, כדי להצהיר בשמחה גדולה!!! (אוי ואבוי שלכך הגענו) - 'אמרנו לכם'! הנה התוצאות של אי שמירה על הכללים.
וכאשר הם ממתינים בשקיקה, ועדיין אין להם טרף, אזי אם יש להם במה להתלות, ולהאשים כל חולה - שבוודאי נדבק מחסידי בעלז, או כל נפטר רח"ל - שבוודאי היה לו קורונה בגין חסידי בעלז, הרי טוב.
והנה ב"ה ה' עזר, וטרגדיה כפולה אצל חסידות בעלז. אה. איזה שמחה... אפשר לרקוד על הדם. וכמובן להאשים שבוודאי נפטרו מקורונה... ו'אמרנו לכם'.

מה לעשות זה המצב לדאבונינו.
וכפי שספרו זקינינו, שבימות השואה, אנשים חשובים אבדו 'צלם אנוש', והתנהגו כחיות ביער, להשיג מזון, ולפעמים להתעלל בחבריהם.
כנראה כך גם המצב בעקבות הקורונה. אנשים מאבדים את שפיותם, והפחדים והלחצים, פשוט מעבירתם על דעתם.

ה' יראה בעני עמו, וישלח לנו ישועותו השלימה בקרוב.
אל תקחו את זה אישי ח"ו נגד בעלז או נגד האדמו"ר, פשוט תבינו שהיות ויש מגיפה שמשתוללת וכולם נזהרים מההדבקות והולכים עם מסיכות ונאנקים תחתיהן מהחום, לא מתרועעים מעבר למידה וכו' וכו' וקבוצה של אנשים שנקראים בעלז מזלזלים בכל שמירה ואמצעי זה פשוט מוריד אנשים מדעתם וגורם לכעס גדול עליהם, וכן חילול ה' מזעזע. למשל אני מאוד נזהר מהדבקות בקורונה, והולך עם מסיכה כנדרש וכו', על אף כל הקושי שבדבר, והנה אני מגיע לקנות כובע לבני ועל ידי עומד חסיד בעלז ללא מסיכה ומדבר אליי זה פשוט מטריף את הדעת,ומעורר גועל כלפי אותה קבוצה תהיה מי שתהיה!
(זה שהאדמו"ר נמצא במשפיעים וכו' גם אם הוא היה מורה לחסידיו לחסום באופן הרמטי יום יום את כבישי הארץ היה מופיע אפי' במקום 1 ברשימת המשפיעים!)
כבוד הרב "אך טוב" :
אל תשכח היום בערב לשבת בבית בדבקות בזמן הסגר הלילי.
הרי הוירוס מדביק רק בלילה לאור הכוכבים... כשאף אחד לא רואה....
כפי שחזה מרן האדמו"ר מגמזו ברוח קודשו....

גרנולה
נתן תודה: 1979 פעמים
קיבל תודה: 1043 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גרנולה »

קא סלקא דעתך כתב:
08 ספטמבר 2020, 22:25

כבוד הרב "אך טוב" :
זה אמנם בדיחה יפה, אבל תמהני שראיתי גם לעיתונאים חשובים ועסקנים שטוענים אותה.

והרי בפשטות ענין העוצר הלילי הוא למנוע יציאה לחתונות ואירועים של התקהלויות שנעשים בעיקר בלילה. ואף שאין זה מונע את זה לגמרי, בכל זאת יש בזה צמצום של התקהלויות.

סמל אישי של משתמש
קא סלקא דעתך
נתן תודה: 31 פעמים
קיבל תודה: 44 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי קא סלקא דעתך »

גרנולה כתב:
08 ספטמבר 2020, 22:50
קא סלקא דעתך כתב:
08 ספטמבר 2020, 22:25

כבוד הרב "אך טוב" :
זה אמנם בדיחה יפה, אבל תמהני שראיתי גם לעיתונאים חשובים ועסקנים שטוענים אותה.

והרי בפשטות ענין העוצר הלילי הוא למנוע יציאה לחתונות ואירועים של התקהלויות שנעשים בעיקר בלילה. ואף שאין זה מונע את זה לגמרי, בכל זאת יש בזה צמצום של התקהלויות.
לא נראה לי שאנשים לא יתחתנו, יקדימו את החתונות ואת האירועים וכמובן את הקניות.
מה שיגרום לעומס אדיר בחנויות בשעות אחה"צ ואידך זיל גמור.. ומה הואילו "חכמים" בתקנתם ?

סמל אישי של משתמש
זעיר שם
נתן תודה: 10 פעמים
קיבל תודה: 61 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם »

אך טוב כתב:
ביקשת לא לקחת באישי נגד בעלז, אבל אתה היחיד שלקחת את בעלזא כמשהו אישי
הרי רוב הקהילות נוהגות כיום בדיוק כבעלזא, ורק חסיד בעלז מטריף את דעתך, ולמה? כי יש לך משהו בפנים בלב משהו אישי נגד, לא קשור לקורונה, וזה פשוט עולה לך, (וזה הגועל שהרגשת) והיות שזה לא קשור לקורונה לא תועיל מסכה וכדו', אולי כמה דקות של לימוד מוסר, והכל יהיה בסדר, ושוב לא יעור בך גועל כשתעבור ליד חסידים ואנשי מעשה.
גם אחרי שתלמד ספרי מוסר, תזכה להבין שאתה יכול לישאר עם מסכה כהוראת רבותך, ועם כל זה להבין שיש עוד דעות של גדולי ישראל, צדיקי אמת שכל חייהם הם מוסרים נפשם לקדש שם שמים ולקרב בני ישראל לדרך התורה, ושוב לא תעיז לדבר על חילול ה'.
רק לסיום, שאלה אחת ותענה לי ביושר, האם אתה מקפיד במשך היום על מרחק 2 מטר בינך לחבירך?
דע שזה עלול להטריף את דעת הסובבים אותך שכן מקפידים על כך בהוראת משרד הבריאות,

סמל אישי של משתמש
אבן הפינה
נתן תודה: 29 פעמים
קיבל תודה: 60 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אבן הפינה »

זעיר שם כתב:
09 ספטמבר 2020, 10:55

הרי רוב הקהילות נוהגות כיום בדיוק כבעלזא, ורק חסיד בעלז מטריף את דעתך, ולמה?
כי כולם מקנאים בנו !
הרי אנחנו הקהילה היחידה שמחוסנת, כבר חודשיים שאין מקרים חדשים וזה עולה להם לראש
הייתה לראש פינה

אך טוב
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 3 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אך טוב »

אבן הפינה כתב:
09 ספטמבר 2020, 11:22
זעיר שם כתב:

כי כולם מקנאים בנו !
ומה לגבי הקרבנות??? אין לך בושה כלל??? יתומים אלמנות שיושבים ובוכים דמם הוא הפקר????? אמת, זה רק ספק רוצח, אבל על צל צלו של ספק, ככה????
אז מהיום נסתכל על הבעלזרס כספק רוצחים מתאים לך??????

סמל אישי של משתמש
זעיר שם

השנאה יוקדת ומפוצצת אותך מבפנים
אני מרגיש שאני יכול לעזור לך להשתחרר מזה
אני כעת עסוק עם פציינט חשוב שגם סובל מאותה בעיה
כשאתפנה תפנה אלי, שנה טובה

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת
נתן תודה: 125 פעמים
קיבל תודה: 111 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת »

אך טוב כתב:
11 ספטמבר 2020, 05:34
אבן הפינה כתב:
זעיר שם כתב:

כי כולם מקנאים בנו !
ומה לגבי הקרבנות??? אין לך בושה כלל??? יתומים אלמנות שיושבים ובוכים דמם הוא הפקר????? אמת, זה רק ספק רוצח, אבל על צל צלו של ספק, ככה????
נראה לי שחסידי בעלז די רגילים לזה
אין עוד מלבדו!

סמל אישי של משתמש
אבן הפינה
קיבל תודה: 60 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אבן הפינה »

אך טוב כתב:
11 ספטמבר 2020, 05:34
אבן הפינה כתב:
זעיר שם כתב:

כי כולם מקנאים בנו !
אתה לא שווה תגובה בכלל
הייתה לראש פינה

עקיב'לה
קיבל תודה: 142 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

למה אתה מדבר לא יפה בערב ראש השנה, אתה עובר על הלכות לה"ר ורכילות על הרבה אנשים שלא תהיה לך אפשרות לבקש מהם סליחה
ל"ע אין תמותה רק בבעלזא. יש בכל המקומות ואל תדבר שטויות

סמל אישי של משתמש
ביטחון
נתן תודה: 52 פעמים
קיבל תודה: 339 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון »

חבל שאין כאן את גאליציאנער (אולי קיבל קורונה?...), שפעם חשדתי שזה דוד דמן, היה צולה את המתנגדים לבעלזא על שיפודי-לבת-הר-געש...

אגב שמעתי שיש שמכנים את הקורונה "צינון בעלזאי"...
אלו שחיים על פי הספר, מתים מכל טעות דפוס. לחיים! :oops:

הכרת הטוב
נתן תודה: 576 פעמים
קיבל תודה: 168 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי הכרת הטוב »

עקיב'לה כתב:
13 ספטמבר 2020, 15:34
למה אתה מדבר לא יפה בערב ראש השנה, אתה עובר על הלכות לה"ר ורכילות על הרבה אנשים שלא תהיה לך אפשרות לבקש מהם סליחה
ל"ע אין תמותה רק בבעלזא. יש בכל המקומות ואל תדבר שטויות

גא"מ
וכן בכלל כל חברי הפורום היקרים, בעוד פחות משבוע זהו ר"ה ועשרה ימים אח"כ זהו יו"כ.
נא לא לשכוח זאת ולחשוב פעמיים לפני שנותנים לאצבע לרוץ על המקלדת..

סמל אישי של משתמש
זעיר שם

כמו"כ בקשה לאלו שלא יכולים לתאפק ורוממות הקורונה בגרונם, הניחו לבעלז ישנם הרבה קהילות בישראל שנקהלים באותן קפסולות בדיוק כמו בעלז
ועוטים לפיהם את אותן מסכות, מילא לפני כמה חודשים, אבל היום כשכל הקהילות הגיעו לאותה מסקנא חוץ מבודדים, יותר אין צורך לשדך את בעלז לקורונה.
מלבד זאת רציתי להציע לכל המגיבים כאן ובאשכולות הקורונה לקרוא את הגיגיהם שכתבו בעמודים ראשונים לפני חודשיים ויותר, זה אמור להיות מעניין.

סמל אישי של משתמש
יעבץ
נתן תודה: 146 פעמים
קיבל תודה: 115 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ »

אני מאד מציע לכל החברים המתלהמים, לשמור את מילותיהם לעצמם. זה עלול לבא להם לרועץ ביום הדין.

יש לי שכן, שהאשים אותי כ'ספק רוצח', מפני שהעזתי לפתוח את דלת המעלית בבנין מגוריי בידי ללא כפפות (נגמרה לי הקופסא, ולא קניתי חדש), ולא במרפק רח"ל. מה גם שלא תמיד הקפדתי לחטא את ידי באלקוג'ל.
מה לעשות, עברו כמה חדשים, והוא נוהג כיום בדיוק שפי שנהגתי אז. לא רציתי לצערו, אבל לשיטתו הוא 'ספק רוצח'. וללא ספק כל העליה האחרונה בחולים נובעת רק ש'חוגי המחמירים' הפסיקו להקפיד על כפפות, ופותחים את הדלתות שלא ע"י המפרק. (הבעלזער'ס כבר לא אשמים, הם כבר עברו את הגל, וכבר מוחסנים, ולא מדביקים אף אחד).

תכל'ס. נודיע לכל המחמירים, שתדעו שלמעשה עוד כמה חדשים, גם אתם תפסיקו להקפיד, וגם לזלזל בכל מיני הוראות, שכיום ראיתם בזה 'פיקוח נפש', ורדפתם אחרים שלא סברו כמותכם. כל ההבדל בין החוגים הוא בסה"כ חצי שנה של סבל...
רק שאז תתבע בבית דין של מעלה, על כל הרדיפות וההשמצות שהשפרצת נגד יהודים כשרים. שהרי ממ"נ, אם מדובר בפיקו"נ ממש - כטענתך הראשונה, להיכן נעלמו הכפפות. הרי אתה ספק רודף. ואם בכל זאת מדובר בסה"כ ב'זהירות', ולא ב'פיקוח נפש', (שאולי ראוי להחמיר, אבל גם יש מקום להקל) הרי תתבע על הפגיעות שפגעת באלה שלא סבורים כמותך.

גורו לכם מיום הדין.

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 158 פעמים
קיבל תודה: 54 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 4000 »

יעבץ אני סובר כמוך. אבל חזור בך מ לקטרג ח״ו על אידישע קינדער.
הם היה שוגגים. והם גם יעשו תשובה. והקבה יקבל את זה מהם.

פיקח עצום
נתן תודה: 117 פעמים
קיבל תודה: 42 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פיקח עצום »

4000 כתב:
13 ספטמבר 2020, 20:02
הנך צודק שהקב"ה מוחל וסולח לכל, וידו פשוטה לקבל שבים.

אבל כבר למדונו חז"ל "עבירות שבין אדם לחבירו אין יוה"כ מכפר עד שירצה את חבירו"
ובפרט כשמדובר בהוצאת שם רע על קהילה שלימה בישראל, ועל העומד בראשם שליט"א.

לכן עכ"פ מן המעט שיכולים הם לעשות, הוא לחזור בהם כאן, באותו מקום שקלקלו.

סמל אישי של משתמש
4000

פיקח עצום כתב:
13 ספטמבר 2020, 20:28
4000 כתב:
13 ספטמבר 2020, 20:02
הנך צודק שהקב"ה מוחל וסולח לכל, וידו פשוטה לקבל שבים.

אבל כבר למדונו חז"ל "עבירות שבין אדם לחבירו אין יוה"כ מכפר עד שירצה את חבירו"
ובפרט כשמדובר בהוצאת שם רע על קהילה שלימה בישראל, ועל העומד בראשם שליט"א.

לכן עכ"פ מן המעט שיכולים הם לעשות, הוא לחזור בהם כאן, באותו מקום שקלקלו.
זה ברור. רק ביקשתי לא לתת דין לשמים. ולא לקטרג על אידישע קינדער.
אני מבקש ברחמים לא לקטרג על יהודים בימים גדולים כאלו!

סמל אישי של משתמש
4000

זה שדיברו על תלמידי חכמים זה כבר לא בסמכתינו וכל זה אין רפואה למכתו ולא דיברתי על זה רק על תערב את זה. בר״ה בבקשה.

סמל אישי של משתמש
זעיר שם

יש הרבה שמסרו לשלטון אלה שלא נהגו לחומרא, וכיום הם נוהגים בדיוק כאלו שנמסרו, וה' הטוב יכפר

ברוך--

נושא שלא נקרא על ידי ברוך-- »

מבין נפטרי הגל השני---
כמה ליטאים היו????
כמעט כלום---(הרב וולדשיין שנפטר לפני יומיים הוא עצניק)
אני קטן מלהביע את דעתי רק מכחיש את השקר כאילו אין קשר בין שמירה והקפדה ליותר תמותה!!!

סמל אישי של משתמש
ספירה
קיבל תודה: 105 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ספירה »

ברוך-- כתב:
14 ספטמבר 2020, 13:43
מבין נפטרי הגל השני---
כמה ליטאים היו????
כמעט כלום---(הרב וולדשיין שנפטר לפני יומיים הוא עצניק)
אני קטן מלהביע את דעתי רק מכחיש את השקר כאילו אין קשר בין שמירה והקפדה ליותר תמותה!!!
קם ליה בדרבה מיניה! והמב"י.

עקיב'לה
קיבל תודה: 142 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

ברוך אתה מדבר שטויות והבלים.
אנחנו לא נלך כעת לבקש מהנהלת בתי העלמין בכל אתר ואתר את רשימות הנפטרים ושמות הקהילות להם הם משתייכים אבל ברור שאתה מדבר שטויות והבלים ואדרבה, הגל השני הוכיח שאין שום משמעות להקפדה שהליטאים כה אדוקים בה.
כל המלוניות היו עמוסות בליטאים חולי קורונה וכל הישיבות והכוללים הליטאים היו עמוסים חולי קורונה, מי נתן לך את הרשות לבדוק ברשימות מתים למה מתו ומה הרג אותם?
בזה אתה מודה שאלפי ליטאים היו חולי קורונה למרות ההקפדה? אז מה אתה בא לקשקש לנו על מספר מתים, כי אתה נסמך על זה שאין לנו נתונים מלאים על כל אחד מה היה הרקע שלו ומה סיבת המוות?
בוש והיכלם.
תענה עניינית: האם הליטאים לא נדבקו או כן. ואם כן אין שום משמעות להקפדה. והאנשים שנפטרו? ה' ממית ומחיה.
שיהיה לנו ברור. הטענה הליטאית הזו על המתים החסידיים, מגיעה מחוסר אמונה וביטחן ומכמות בלתי נתפסת של שנאה, כי היגיון אין בה כלל. אם נדבקו ליטאים לפחות כמו חסידים, וכנ"ל, איך יש לכם את החוצפה לרקוד על הדם של משפחות הנפטרים ובעקיפין להאשים אותם שלא נזהרו כמו שצריך, וכי מישהו כן נפלט מהגזירה הזו?

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 86 פעמים
קיבל תודה: 618 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

אני מתנגד מאוד לכינוי רוצחים וכדו'. אך כשבאים לדון בהגיון מותר לבדוק איזה דרך יותר או פחות מסוכנת כמו שבודקים אם קבוצה שלוקחת ויטמין זה וזה יותר מוגנת.
ואם יוכח שאין סיכון לקבוצה זו יותר מזו אז זה אומר שאין מה לעשות. ואם מוכח שיש קבוצה שיש בה פחות נפגעים זה אומר שיש מהו בשמירה של קבוצה זו. בלי לקטלג שהם אשמים בגלל שהם בעלזא או חסידים או עץ. לדידי אין כאן מחלוקת פוליטית אלא הגיונית ומציאותית גרידא.

לגבי ההדבקות בישיבות הליטאיות כל עוד שזה נעשה בתוך הישיבה והפנימיה זה לא מסכן אף אחד.

כעת אף אחד כבר לא יכול לעצור כמעט את הגלגל, ההדבקה נמצאת עמוק בכל הארץ. זה נפק"מ בעיקר אחר הסגר אם יש טעם לשמירה ואם המדינה מודיעה שהיא יכולה לאתר את הנדבקים ולעצור שוב את ההדבקה ההמונית באופן שאף אחד חללה לא ינזק.
נערך לאחרונה על ידי אני פה ב 14 ספטמבר 2020, 16:02, נערך פעם 1 בסך הכל.

טוב ומטיב
נתן תודה: 378 פעמים
קיבל תודה: 357 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי טוב ומטיב »

עקיב'לה כתב:
14 ספטמבר 2020, 15:49
ברוך אתה מדבר שטויות והבלים.
אנחנו לא נלך כעת לבקש מהנהלת בתי העלמין בכל אתר ואתר את רשימות הנפטרים ושמות הקהילות להם הם משתייכים אבל ברור שאתה מדבר שטויות והבלים ואדרבה, הגל השני הוכיח שאין שום משמעות להקפדה שהליטאים כה אדוקים בה.
כל המלוניות היו עמוסות בליטאים חולי קורונה וכל הישיבות והכוללים הליטאים היו עמוסים חולי קורונה, מי נתן לך את הרשות לבדוק ברשימות מתים למה מתו ומה הרג אותם?
בזה אתה מודה שאלפי ליטאים היו חולי קורונה למרות ההקפדה? אז מה אתה בא לקשקש לנו על מספר מתים, כי אתה נסמך על זה שאין לנו נתונים מלאים על כל אחד מה היה הרקע שלו ומה סיבת המוות?
בוש והיכלם.
תענה עניינית: האם הליטאים לא נדבקו או כן. ואם כן אין שום משמעות להקפדה. והאנשים שנפטרו? ה' ממית ומחיה.
שיהיה לנו ברור. הטענה הליטאית הזו על המתים החסידיים, מגיעה מחוסר אמונה וביטחן ומכמות בלתי נתפסת של שנאה, כי היגיון אין בה כלל. אם נדבקו ליטאים לפחות כמו חסידים, וכנ"ל, איך יש לכם את החוצפה לרקוד על הדם של משפחות הנפטרים ובעקיפין להאשים אותם שלא נזהרו כמו שצריך, וכי מישהו כן נפלט מהגזירה הזו?
הליטאים הולכים להתפלל השנה בראש השנה, אבינו מלכינו מנע מגיפה מחסידיך.

סמל אישי של משתמש
ספירה

עקיב'לה, לא טוב ולא יפה התקפה החריפה שלך, אפשר גם לענות ולהתווכח בעדינות,
לא משנה מי צודק, כל בנאדם יכול לטעות.

סמל אישי של משתמש
ספירה

בימים הנוראים הבאים עלינו לטובה, נא להתפלל מעומק הלב:

מנע מגיפה מנחלתך. ותעביר ממשלת זדון מן הארץ.
ואז וחסידים ברנה יגילו.

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 86 פעמים
קיבל תודה: 618 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

אומרים שחסידי ברסלב כיוונו יותר מדאי שנה שעברה בלשנה הבאה בירושלים..

מנחם
נתן תודה: 74 פעמים
קיבל תודה: 67 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מנחם »

עקיב'לה, אין לי שום מידע באמת אצל איזה קבוצה נפטרו יותר רח"ל, אבל הטענה שלך שיש הדבקה המונית גם אצל הליטאים אינה שייכת לענין. כיון שהמבוגרים וקבוצת הסיכון אצל הליטאים אכן מקפידים מאד, ונזהרים, מה שאין כן אצל רוב החסידים שאין הקפדה כלל גם לא אצל המבוגרים. כך שהתמותה שהיא בעיקר אצל קבוצות הסיכון היא כן הוכחה.
זה שיש הדבקה המונית אצל הליטאים גם אלו ששומרים בהדיקות, כיון שאין דרך לשמור בתוך המשפחה, והבחורי ישיבות [ששם לא עוזר הקפדה, כיון שאוכלים וישנים ביחד] מדביקים את המשפחות שלהם וזה עובר הלאה דרך שמחות ואירועים משפחתיים גרעיניים. אבל בכל מצב המבוגרים שומרים מאד מאד.
אאמו"ר שליט"א שהוא לא מבוגר מאד אבל הוא בקבוצת סיכון עקב בעיות רפאויות, לא אירח את בניו ובנותיו הנשואים [כולם ב"ה] מניסן, והם אוכלים שבת שבת לבד, וכך רוב הליטאים המבוגרים, ואם כן מארחים, עושים זאת בזהירות רבה.
למרות כל ההקפדות היו אנשים שהקפידו מאד וחלו, אין עצה ואין תבונה כנגד ה', ועדיין חובת ההשתדלות עלינו, ואם ברוך צודק בנתונים, זה ראיה שאצל קבוצת הסיכון צריך לשמור ולא כמו אצל רוב החסידים.
למעשה אין לי מושג בנתונים.
אינני נכנס לשאלה האם עדיף בריאות הגוף או הנפש, יתכן שבזה החסידים צודקים, נגעתי רק בנקודה שכתבת על המציאות.

שלח תגובה