בעלזא

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

א יודעלע
נתן תודה: 19 פעמים
קיבל תודה: 45 פעמים

Re: בעלזא

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע »

2018 כתב:
26 יולי 2020, 12:36
נפטרה גברת טעלער אשתו של הדיין מבעלז אנטוורפן. נפטרה מקורונה.

הם יכתבו שהיא נפטרה מדלקת ראות....
נפטרה מהמחלה (סרטן)
אבל הגוראים יכתבו שנפטרה מקורונה.

א יודעלע

לא יאומן.
הגוראים עומדים וסופרים את נפטרי בעלזא.
שימשיכו. כך יהיה לזה עין הרע.

(רוצים שנתחיל לספור את נפטרי גור?!
רק ביממה האחרונה----)

עקיב'לה
נתן תודה: 15 פעמים
קיבל תודה: 79 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

אל תיבהל יודל, זה לא הגוראים. מיקודם דיברתי עם ידידים חסידי גור משכונתי ושמחתי שרוב מוחלט של חסידי גור אינם כמו הסהרוריים כאן, תלמידי שאולזון מתקן העולם הנודע. הסגנון שלהם רדוד וטפשי והם מצטיירים גזענים קטנים ומפגרים. פלא בעיניי שר' יאיר נותן להם במה כאן.
ה2018, הזה שיושב ומצפה לכל נפטר חסיד בעלזא וקופץ עליו כמוצא שלל רב, אינני יודע אם הוא רשע מרושע או טיפש מטופש או שניהם יחד, גם רעהו המפגר השני שאינני זוכר תחת איזה כינוי הוא מסתתר שכתב כאן שבוע שעבר ''הבא להרגך השכם להרגו''...

סמל אישי של משתמש
א בוחער
נתן תודה: 16 פעמים
קיבל תודה: 137 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי א בוחער »

מרטיט: השיר שכתב המנוח לבתו שתחי' כשהייתה במיטת חולייה
הרב משה יוסף אוברלנדר ז"ל
לפני מספר שנים בתו של הרה''ח רבי משה יוסף אוברלנדר ז''ל מעסקני חסידות בעלזא הייתה חולה בעת שהשפעת הכתה ברחבי הארץ והעולם, אביה שרצה לחוזקה ולעודדה כתב לה שיר מרטיט המבוסס על מכתב שכתב כ''ק האדמו''ר מבעלזא שליט''א • צפו
כשבוע ימים לאחר פטירתו של עסקן חסידות בעלזא הרב החסיד רבי משה יוסף אוברלנדר ז"ל נחשף שיר חיזוק מיוחד שכתב לבתו שתחי' לפני מספר שנים כששכבה במיטת חולייה שעה שנדבקה בשפעת מסוכנת שהשתוללה אז ברחבי העולם.

המנוח הרב החסיד רבי משה יוסף אוברלנדר ז"ל כתב לבתו שיר חיוזק מבוסס על מכתבו של כ"ק האדמו"ר מבעלזא שליט"א בה הוא כותב כי על ידי שמחת הבורא ניתן להמתיק את הדינים, "איך באמת נהיה בשמחה" כתב המנוח לבתו שתחי' "על ידי התבוננות בגדלות הבורא בכל החושים".

כזכור, הרב החסיד רבי משה יוסף אוברלנדר ז"ל הלך לעולמו במוצאי השבת האחרונה לאחר שעבר אירוע לבבי, במסע ההלוויה שיצא מבית המדרש של החסידות בירושלים ליווהו אלפים בראשות כ"ק האדמו"ר מבעלזא שליט"א.
משתמש זה בזמנו הפנוי הוא בחרדים לדעת

סמל אישי של משתמש
א בוחער
יצירת קשר:

WhatsApp-Image-2020-07-23-at-20.11.59-722x1024.jpeg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
א בוחער
יצירת קשר:

WhatsApp-Image-2020-07-23-at-20.11.59-1-1-722x1024.jpeg

סמל אישי של משתמש
א בוחער
יצירת קשר:

בבעלזא הוחלט: חתונת נכד האדמו"ר תתקיים עם בני משפחה בלבד

בחסידות בעלזא הוחלט לקיים את חתונת נכדו השישי של כ''ק האדמו''ר שליט''א באופן מצומצם ובהשתתפות בני משפחה בלבד זאת לאור הגבלות הממשלה על התקהלויות, ההחלטה מגיעה זמן קצר קודם מועד החתונה המקורי
זמן קצר לפני מועד החתונה לנכדו השישי של כ"ק האדמו"ר מבעלזא שליט"א הוחלט בחסידות כי החתונה תתקיים באופן מצומצם ביותר בהשתתפות בני המשפחה בלבד, כאשר המוני החסידים לא יוכלו ליטול חלק בשמחה הגדולה זאת בעקבות הגבלות הממשלה על התקהלויות. ל'חדשות JDN' נודע כי זמן קצר לפני מועד החתונה המקורי של הרב חיים מאיר רוקח שליט"א נכדו השישי של כ"ק האדמו"ר מבעלזא שליט"א החליטו בחסידות לבטל את התכנית המקורית ולקיים את החתונה באופן מצומצם בהשתתפות בני משפחה בלבד, שאר המוני החסידים לא יוכלו ליטול חלק בשמחה הגדולה. סיבת קיום החתונה באופן מצומצם היא בשל הגבלות הממשלה והאיסור שחל על התקהלות, בחסידות טרם פרסמו את מועד החתונה והיא תתקיים בחודש הקרוב במעמד מצומצם ובהשתתפות בני המשפחה בלבד. שמחת החתונה תהווה שמחה של ממש בחסידות שכן מדובר בנכדו השישי של כ"ק האדמו"ר מבעלזא שליט"א בן לבנו יחידו הרה"צ רבי אהרן מרדכי רוקח שליט"א, לפני כשנה באמצע חודש אב שמחה גדולה נערכה בחסידות באירוסיו של החתן הנוכחי הרב חיים מאיר נכדו של האדמו"ר. החתן הינו מפארי ישיבת החסידות בחיפה ושמו הולך לפניו, הוא קרוי על שמו של הסב כ"ק האדמו"ר בעל ה'אמרי חיים' מויז'ניץ זיע"א, במעמד הברית נטלו חלק אלפי החסידים בהשתתפות כ"ק האדמו"ר בעל ה'ישועות משה' מויז'ניץ זיע"א.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 238 פעמים
קיבל תודה: 352 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

עקיב'לה כתב:
26 יולי 2020, 13:22
אל תיבהל יודל, זה לא הגוראים. מיקודם דיברתי עם ידידים חסידי גור משכונתי ושמחתי שרוב מוחלט של חסידי גור אינם כמו הסהרוריים כאן, תלמידי שאולזון מתקן העולם הנודע. הסגנון שלהם רדוד וטפשי והם מצטיירים גזענים קטנים ומפגרים. פלא בעיניי שר' יאיר נותן להם במה כאן.
ה2018, הזה שיושב ומצפה לכל נפטר חסיד בעלזא וקופץ עליו כמוצא שלל רב, אינני יודע אם הוא רשע מרושע או טיפש מטופש או שניהם יחד, גם רעהו המפגר השני שאינני זוכר תחת איזה כינוי הוא מסתתר שכתב כאן שבוע שעבר ''הבא להרגך השכם להרגו''...
ראה פרטי
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

2018
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 50 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 2018 »

א יודעלע כתב:
26 יולי 2020, 13:13
לא יאומן.
הגוראים עומדים וסופרים את נפטרי בעלזא.
שימשיכו. כך יהיה לזה עין הרע.

(רוצים שנתחיל לספור את נפטרי גור?!
רק ביממה האחרונה----)
מי "שהתחיל בתחרות" הטפשית הזו זה אתם. מי שכתב על אוברלנדר שנפטר "מאירוע מוחי" זה אתם. אז קצת צניעות בבקשה מכל הבעלזאים פה.
אם תהיה הפסקת אש הדדית, אהלן וסהלן. אני הראשון בעד.
לרבנית טעלער כן הייתה קורונה, נכון שהייתה לה סרטן, אבל הקורונה הכריע אותה סופית.

IK
נתן תודה: 32 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי IK »

דיברתי כעת עם המשפחה של הרבנית טעלער,
והם אמרו לי שזה רק מהמחלה ולא בכלל מהקרונה,
אז 2018 אני יודע שאתה מאנטוורפען אבל תברר קודם, לפני שאתה כותב משהו.
בשורות טובות.

moshe chaim
קיבל תודה: 20 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי moshe chaim »

א בוחער כתב:
26 יולי 2020, 14:03
מרטיט: השיר שכתב המנוח לבתו שתחי' כשהייתה במיטת חולייה

...

כזכור, הרב החסיד רבי משה יוסף אוברלנדר ז"ל הלך לעולמו במוצאי השבת האחרונה לאחר שעבר אירוע לבבי, במסע ההלוויה שיצא מבית המדרש של החסידות בירושלים ליווהו אלפים בראשות כ"ק האדמו"ר מבעלזא שליט"א.
זה לא הרב אוברלנדר מראשי עסקני בעלזא בא''י שנפטר מהקורונה, או זה בן דוד שלו?

עקיב'לה
נתן תודה: 15 פעמים
קיבל תודה: 79 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

''אם תהיה הפסקת אש, אהלן וסהלן, בינתיים הבעלזאים התחילו במלחמה, כי הם כתבו שאוברלנדר נפטר מדום לב.''
כך כתב מקודם ר' 2018...

הזוי... אין לי מילה אחרת. הוא נמצא באיזו מלחמה, ומציע הפסקת אש, אבל זו צריכה לבוא מהצד שהתחיל את המלחמה, לדבריו, וכאן בעלזא התחילו בכך שכתבו שאוברנדר נפטר מדום לב.
האם רק אני חושב שזה הזוי???

פאטשיילע

נושא שלא נקרא על ידי פאטשיילע »

תיקון קטן (ומבקש סליחה אם אכאיב למישהו):
רמ"י אוברלנדר ז"ל שחלה בקורונה, אכן קיבל אירועי מוחי, ומזה נפטר.
הרבנית טלר ע"ה נפטרה מה"יענע מעשה", ולא היה לה קורונה בשום שלב.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

מזה "יענע מעשה"?

אלעזר
קיבל תודה: 78 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אלעזר »

סרטן
תרגום מילולי - הסיפור ההוא.

זלמן1
נתן תודה: 28 פעמים
קיבל תודה: 10 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי זלמן1 »

א בוחער כתב:
26 יולי 2020, 14:06

בחסידות בעלזא הוחלט לקיים את חתונת נכדו השישי של כ''ק האדמו''ר שליט''א באופן מצומצם ובהשתתפות בני משפחה בלבד זאת לאור הגבלות הממשלה על התקהלויות, ההחלטה מגיעה זמן קצר קודם מועד החתונה המקורי
זמן קצר לפני מועד החתונה לנכדו השישי של כ"ק האדמו"ר מבעלזא שליט"א הוחלט בחסידות כי החתונה תתקיים באופן מצומצם ביותר בהשתתפות בני המשפחה בלבד, כאשר המוני החסידים לא יוכלו ליטול חלק בשמחה הגדולה זאת בעקבות הגבלות הממשלה על התקהלויות. ל'חדשות JDN' נודע כי זמן קצר לפני מועד החתונה המקורי של הרב חיים מאיר רוקח שליט"א נכדו השישי של כ"ק האדמו"ר מבעלזא שליט"א החליטו בחסידות לבטל את התכנית המקורית ולקיים את החתונה באופן מצומצם בהשתתפות בני משפחה בלבד, שאר המוני החסידים לא יוכלו ליטול חלק בשמחה הגדולה. סיבת קיום החתונה באופן מצומצם היא בשל הגבלות הממשלה והאיסור שחל על התקהלות, בחסידות טרם פרסמו את מועד החתונה והיא תתקיים בחודש הקרוב במעמד מצומצם ובהשתתפות בני המשפחה בלבד. שמחת החתונה תהווה שמחה של ממש בחסידות שכן מדובר בנכדו השישי של כ"ק האדמו"ר מבעלזא שליט"א בן לבנו יחידו הרה"צ רבי אהרן מרדכי רוקח שליט"א, לפני כשנה באמצע חודש אב שמחה גדולה נערכה בחסידות באירוסיו של החתן הנוכחי הרב חיים מאיר נכדו של האדמו"ר. החתן הינו מפארי ישיבת החסידות בחיפה ושמו הולך לפניו, הוא קרוי על שמו של הסב כ"ק האדמו"ר בעל ה'אמרי חיים' מויז'ניץ זיע"א, במעמד הברית נטלו חלק אלפי החסידים בהשתתפות כ"ק האדמו"ר בעל ה'ישועות משה' מויז'ניץ זיע"א.
מעניין למה???
אולי כדי שלא יהיו עוד אירועים לבביים...

פיקח עצום
נתן תודה: 74 פעמים
קיבל תודה: 16 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פיקח עצום »

זלמן1 כתב:
26 יולי 2020, 20:49
א בוחער כתב:
26 יולי 2020, 14:06

מעניין למה???
אולי כדי שלא יהיו עוד אירועים לבביים...
לא! אלא כדי למנוע התכתשות עם המדינה והמשטרה!

2018
קיבל תודה: 50 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 2018 »

עקיב'לה כתב:
26 יולי 2020, 17:43
''אם תהיה הפסקת אש, אהלן וסהלן, בינתיים הבעלזאים התחילו במלחמה, כי הם כתבו שאוברלנדר נפטר מדום לב.''
כך כתב מקודם ר' 2018...

הזוי... אין לי מילה אחרת. הוא נמצא באיזו מלחמה, ומציע הפסקת אש, אבל זו צריכה לבוא מהצד שהתחיל את המלחמה, לדבריו, וכאן בעלזא התחילו בכך שכתבו שאוברנדר נפטר מדום לב.

אתה מבלבל במכוון,

מי שהתחיל בספירת גופות בגור זה אתם הבעלזערס, כריאקציה לביקורת הכללית על ההתנהלות המופקרת שלכם, והפכתם את זה כאילו למריבה בין גור לבעלזא.

ודבר שני, שאי אפשר להאמין בסיבת המוות של הרבנית טעלער, כי נהיה חסידות להסתיר כמו אצל אוברלנדר.

אם זה עושה לך להרגיש טוב לחפש איך לעוות את דברי בכדי לתקוף אותי, אני לא אקח לך את התענוג...

כאן באטוורפן, הציבור זועם על בעלזא, המשטרה סגרה בית כנסת שלהם, כך הרגע שמעתי, בעיירת הנופש בים 'קנוקה' נכנס בלזאי אחד ( השם שמור אצלי) לבית כנסת המקומי בלי מסיכה, כששאלו אותו, הפוץ מרובע הזה ענה "הבעלזער רוב לא אוחז מזה" תפסו אותו בשתי ידיים והעיפו אותו החוצא !! וכך צריך להיות !!

ב 3 מוסדות חינוך פה בעיר, מדרשת טל תורה, ת"ת וישיבת ויז'ניץ, הקורונה משתוללת, וכולם המקור זה אנשי צוות חסידי בעלזא !! חד משמעית!!! השמות ידועים לכולם.
טל תורה נסגרה כבר לפני שבועיים, ת"ת ויז'ניץ גם ער"ש ( כאשר נשאר עוד שבוע לפי התוכנית ) והשם יעזור שהישיבה תשרוד עד יום שלישי - סוף הזמן המתוכנן.

עקיבלה, לו הייתי בעלזער כמוך, הייתי לובש שכפ"ץ עד יעזור זעם, ולא מעיז להוציא את האף החוצא, ועוד לתקוף אחרים. קצת מודעות עצמית לא תזיק לך בימים אלו.

אני מתנחם בכך, שכנראה נפל האסימון, והוחלט בבעלזא לצמצם את החתונה הבאה. יפה מאוד. והכי יפה שאפשר להודות על טעות.
אולם הנזק והחורבן לצערי שנעשה קשה להחזיר אחורה, מי יודע כמה אנשים היו חיים בלי ההתנהגות המופקרת הזו ?

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 6 פעמים
קיבל תודה: 175 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

בדקות האחרונות הגיעה הידיעה על פטירתו של אוד מוצל מאש, הגה"ח רבי שמואל פינטער ז"ל מזקני חסידי בעלזא בבני ברק והוא בן 93 בפטירתו •

סמל אישי של משתמש
אני פה

2018 כתב:
26 יולי 2020, 22:30
עקיב'לה כתב:
כך כתב מקודם ר' 2018...

עקיבלה, לו הייתי בעלזער כמוך, הייתי לובש שכפ"ץ עד יעזור זעם, ולא מעיז להוציא את האף החוצא

עד שהזעם יעזור נקווה שהזעם יצא החוצא...

סמל אישי של משתמש
אני פה

2018 כתב:
עקיב'לה כתב:
כך כתב מקודם ר' 2018...

עקיבלה, לו הייתי בעלזער כמוך, הייתי לובש שכפ"ץ עד יעזור זעם, ולא מעיז להוציא את האף החוצא
עד שהזעם יעזור נקווה שהזעם יצא החוצא...

סמל אישי של משתמש
המחובר
נתן תודה: 29 פעמים
קיבל תודה: 34 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי המחובר »

כל המחובר לטהור טהור
כל המחובר לטמא טמא

א יודעלע

2018 כתב:

אני מתנחם בכך, שכנראה נפל האסימון, והוחלט בבעלזא לצמצם את החתונה הבאה. יפה מאוד. והכי יפה שאפשר להודות על טעות.
אולם הנזק והחורבן לצערי שנעשה קשה להחזיר אחורה, מי יודע כמה אנשים היו חיים בלי ההתנהגות המופקרת הזו ?
לא להאמין
האדמו"ר מבעלזא משיב נשמתו ונרגע
2018 מאנטוורפן מתנחם בהחלטה לגבי החתונה
זהו
אפשר לנשום לרווחה....

חחח

סמל אישי של משתמש
זעיר שם
קיבל תודה: 32 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם »

חברים יקרים, תארו לכם אחד בשטיבל שלכם, מסתובב אברך מדוכא מתפרץ טיפש וגם רשע עם חור בגלגולת שנשפך ממנו ג'ורה,
האם מישהו היה מתייחס אליו, האם היה מתאים לכם להיות לו בן שיח.
אז הוא מטייל בינינו בפורום עם שם לועזי ומסתיר את זהותו,
בכל אופן נתנהג עמו בהתאם, תודה.

IK

מעניין שאני לא יודע על בית כנסת בלעזאי שנסגר באנטוורפען,
אני עכשיו ביקרתי בשני הבתי כנסיות ולא ראיתי שהם סגורים.
2018 תירגע ואל תפיץ פה שקרים הסתבכת עם אנטוורפענער שיכול להכחיש אותך.

וחוץ מזה טל תורה עדיין פתוח

IK

יאיר בבקשה תקפיא את 2018 עד שהוא יירגע.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

כל מי שחושב כך

בבקשה לשלוח הבקשה לפה
ucp.php?i=pm&mode=compose&u=162

א יודעלע

תאמינו לי שאין מה להתווכח עם הניק הנ"ך
אין לו שום טיעון עניני

(עדיין לא קבלתי תשובה איך מג"ש בעלזאי אחד מדביק ישיבה שלימה ששומרת על ההנחיות. או שההנחיות לא עוזרות או שאף אחד לא שומר!)

הכל רק מניפולציות רגשיות מהדיוטא התחתונה ביותר

אני מתלבט עם עצמי אם אמורים לחסום אותו
מצד אחד הוא מוסיף כאן המון אקשן וצבע

מצד שני בכל זאת בין המצרים ואולי זה לא הזמן

סמל אישי של משתמש
אבן הפינה
קיבל תודה: 26 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אבן הפינה »

מרת טלר ע"ה
השאירה ילדים בבית ?
בת כמה היתה ?
הייתה לראש פינה

משה 10
נתן תודה: 55 פעמים
קיבל תודה: 29 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה 10 »

2_img-20200726-wa0565.jpg

שלח תגובה