בעלזא

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

א יודעלע
נתן תודה: 22 פעמים
קיבל תודה: 69 פעמים

Re: בעלזא

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע »

מנחם כתב:
14 ספטמבר 2020, 20:22
עקיב'לה, אין לי שום מידע באמת אצל איזה קבוצה נפטרו יותר רח"ל, אבל הטענה שלך שיש הדבקה המונית גם אצל הליטאים אינה שייכת לענין. כיון שהמבוגרים וקבוצת הסיכון אצל הליטאים אכן מקפידים מאד, ונזהרים, מה שאין כן אצל רוב החסידים שאין הקפדה כלל גם לא אצל המבוגרים. כך שהתמותה שהיא בעיקר אצל קבוצות הסיכון היא כן הוכחה.
זה שיש הדבקה המונית אצל הליטאים גם אלו ששומרים בהדיקות, כיון שאין דרך לשמור בתוך המשפחה, והבחורי ישיבות [ששם לא עוזר הקפדה, כיון שאוכלים וישנים ביחד] מדביקים את המשפחות שלהם וזה עובר הלאה דרך שמחות ואירועים משפחתיים גרעיניים. אבל בכל מצב המבוגרים שומרים מאד מאד.
אאמו"ר שליט"א שהוא לא מבוגר מאד אבל הוא בקבוצת סיכון עקב בעיות רפאויות, לא אירח את בניו ובנותיו הנשואים [כולם ב"ה] מניסן, והם אוכלים שבת שבת לבד, וכך רוב הליטאים המבוגרים, ואם כן מארחים, עושים זאת בזהירות רבה.
למרות כל ההקפדות היו אנשים שהקפידו מאד וחלו, אין עצה ואין תבונה כנגד ה', ועדיין חובת ההשתדלות עלינו, ואם ברוך צודק בנתונים, זה ראיה שאצל קבוצת הסיכון צריך לשמור ולא כמו אצל רוב החסידים.
למעשה אין לי מושג בנתונים.
אינני נכנס לשאלה האם עדיף בריאות הגוף או הנפש, יתכן שבזה החסידים צודקים, נגעתי רק בנקודה שכתבת על המציאות.
אם היית רואה שהנפטרים החסידים והנפטרים של עץ הם מבוגרים בקבוצות סיכון
יתכן שהיית צודק
אבל מכיוון שהנפטרים הם לאו דווקא כאלה
כמו ולדשטיין שהזכיר ברוך למעלה

אם כן זה שדווקא ולדשטיין נפטר,
ולא השכן הליטאי המיינסטרימי שלי,
שנזהר מאוד מאוד מאוד ובכ"ז נדבק
זה רק כי יד ד' היתה כאן

ואם יש כאן כן יד אדם
אז יתכן שמדובר בקללת ובקנאת המ'מקפידים' מליטא וגלילותיה
אבל להקיש על שמירה אין בזה הגיון
כי עובדה שהנפטרים הם לאו דווקא בקבוצת סיכון,
וכאלה יש נדבקים לאלפים גם בקהילות שנשמרות ביותר!

עקיב'לה
נתן תודה: 29 פעמים
קיבל תודה: 139 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

לאיזה חוג שייך היהודי ממודיעין עילית שנפטר היום, ה' ירחם????? זה לא מעניין!!! יהודי חרדי שומר תורה ומצוות נפטר. ה' ירחם! כי נפטרו ספרדים ואשכנזים וחסידים וליטאים. אל תבלבלו את המוח בחשבונות כאלו. זה לא יאומן.
מה זה החשבונות של החוגים והעדות?
אני שמעתי במוצ"ש שאברך מירוחם נפטר, נשבר ליבי בקרבי, כששמעתי שהשאיר שבעה יתומים הרגשתי גרוע מאוד, ה' ירחם, למה לי לדעת לאיזה חוג הוא שייך, אם לעץ או לפא"י או לצא"י או לא יודע, זה סגנון דיבור שמתאים לישיבות קטנות. הילדים יודעים על כל נפטר לאיזה חוג הוא שייך ומה היו עוונותיו.
שוב, לכל העונים היקרים. כיוון שהייתה הדבקה אצל הליטאים בדיוק כמו אצל החסידים, לכן אין שום הגיון בספירת המתים.

ברוך--

נושא שלא נקרא על ידי ברוך-- »

אני יושב על קו התפר בין החוגים ומכיר מקרוב מאוד חסידים וליטאים.
ברור שיש המון ליטאים חולים.
אבל אצל החסידים זה באחוזים אחרים לגמרי--- פי כמה וכמה וכמה וכמה.
(את החולים החסידיים לא תמצא במלוניות..
הם מסתובבים ברחובות)
(אמנם היתה עכשיו התפרצות בישיבות הליטאיות אבל אלו סגורות ופחות מסוכנות).
ממילא טבעי וברור שיש הרבה פחות נפטרים ליטאיים בגל השני מנפטרים חסידיים (ספרדים איפשהו באמצע).
וצר לי על כל נפטר מכל חוג.
רק שאצלי ההתבוננות בדבר מעצימה את ההבנה ששמירה והקפדה מונעות תחלואה גבוהה ומורידות ממילא את אחוז החולים הקשים והנפטרים.

משה 10
נתן תודה: 88 פעמים
קיבל תודה: 77 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה 10 »

אניח חסיד שגר בעיר ליטאית
ויכול להעיד שאצל החסידים באמת חלו הרבה בלי שום יחס לכמות החולים אצל הליטאים
אבל כמעט ולא היה אצלנו חולים קשה ואף אחד לא התאשפז בבי"ח אלא קיבלו טיפול בבית
וב"ה אין נפטרים כולל אנשים בני 90 + שחלו

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 86 פעמים
קיבל תודה: 617 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

יש ארגון שמטפל בבתים?

משה 10

בלי ארגון יש יועצים רפואיים
שמבינים בזה לכאורה יותר ממשרד הבריאות
(פשוט כי מהם לא מעלימים נתונים )
אצלנו נכנסים לבידוד של בערך 4 יום אבל הבידוד הרבה יותר טוב משל משרד הבריאות כי לא צריך לחכות שבוע עד שהם יזכרו להודיע לך שאתה חייב בידוד

עקיב'לה

אתה צריך להחליט מהר לאיזה חוג אתה שייך, הרן אחיו של אברהם אבינו, ישב על קו התפר ולא החליט, ובסוף מה היה לו?... סתם, אני צוחק.
ידידי היקר, המלוניות היו מלאים עם חסידים וליטאים, וגם ספרדים. בשכונתי הכרתי הרבה יותר ליטאים עם קורונה מאשר חסידים, וכל התיאורים האלו של החסידים שזלזלו ולכן המגפה הכתה בהם יותר, אינם נכונים. התברר שאין מה לנסות להיזהר, כל חסידי גור שחלו בקורונה, ואני מכיר רבים כאלו, נזהרו לפחות כמו הליטאים, ומה נענה אבתריה?
אגב, הרב וואלדמן שרבים צירפו אותו בחדווה לרשימת נפטרי הקורונה החסידיים, קיבל לאחר מותו תשובה שלילית. אני חושב שהיישוב הישן הירושלמי יכול להוכיח יותר מכולם שהקורונה הזו אין מה לברוח ממנה. שם בכלל אין קורונה לא מיניה ולא מקצתיה וה' ירחם עליהם כמו שריחם עליהם עד כה. הקורונה היא כאן, וה' יעזור שלא תזיק יותר לאף אחד בעולם ותו לא מידי.
קרלין סטולין הם הכי נזהרו, יותר מכל הליטאים, ולך תברר כמה מהם נדבקו, כך שאין לי מושג במה אתם מנפנפים.
ומה זה הטענה הזו שהבחורים סגורים בישיבות, הרי ההתפרצות קרתה כשהם חזרו לישיבות מהבתים שלהם, ולך תברר כמה בני ברקים שבוע שעבר אובחנו חיוביים במבצע הבדיקות החינמי של העירייה, שכלל הרבה ליטאים כמובן שבאו מתוך הבתים שלהם, ולכן הטענה שלכם אינה מבוססת עובדתית, וה' יעזרנו.

שלאמקע
נתן תודה: 19 פעמים
קיבל תודה: 59 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שלאמקע »

אלה שנשמרים סבורים שיקבלו שכר - על שמירתם -בעוה''ב, ללא קשר לתוצאה כאן בעולם הזה

משה 10

אני יחזור שוב על מה שאמרתי כל החסידים יודעים ולא מתביישים בזה
שהיה אצלנו הרבה יותר נשאי קורונה ורובם הגדול לא נבדקו
אבל גם זה מה שמראה שרוב רוב האנשים עוברים את זה בלי להרגיש ורוב הפחד זה סתם קשקוש

עקיב'לה

משה 10 כתב:
16 ספטמבר 2020, 16:24
אבל גם זה מה שמראה שרוב רוב האנשים עוברים את זה בלי להרגיש ורוב הפחד זה סתם קשקוש
בזה אין ויכוח שרבים מאוד חשו תסמינים ולא נבדקו אלא אם כן חשקה נפשם במלונית. אבל מנלך הא שאצלינו היו יותר נשאים ממקומות אחרים

סמל אישי של משתמש
אני פה

כי למשל בבעלזא ומאה שערים טוענים בוודאות שכולם כבר עברו את זה. ובסקר בבני ברק שנערך בשבוע האחרון נמצא שרק 8 אחוז מתושבי בני ברק עברו את זה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

גם אלו שכבר עברו את זה, המומחים טועים שיצטרכו כל שנה להתחסן מחדש כמו שפעת. בקיצור צריכים הרבה תפילות שזה יעלם מהעולם.

משה 10

עקיב'לה כתב:
16 ספטמבר 2020, 16:34
משה 10 כתב:
16 ספטמבר 2020, 16:24
אבל גם זה מה שמראה שרוב רוב האנשים עוברים את זה בלי להרגיש ורוב הפחד זה סתם בולשיט
בזה אין ויכוח שרבים מאוד חשו תסמינים ולא נבדקו אלא אם כן חשקה נפשם במלונית. אבל מנלך הא שאצלינו היו יותר נשאים ממקומות אחרים
כי אני רואה את השכנים שלי והחברים שלי הליטאים כמה מתוכם היו עם תסמינים
בשונה מהחברים שלי החסידים בביכנ"ס כמה מהם הרגישו תסמינים

א יודעלע

כמה נקודות לגבי הויכוח.

ראשית-

א. אין כל ויכוח לגבי זה שגם בציבור הליטאי התחלואה מתפשטת, אמנם בקצב איטי יותר מהחסידים, אבל בקצב מהיר בהרבה מהחילונים,
(והערים האדומות, כולל ערים ליטאיות, יוכיחו)
וזאת א"עפ שהליטאים שומרים והחילונים לא.

ב. לגבי אחוזי התמותה, נחמד מאוד לשמוע כל מיני רעיונות וספקולציות למה היה הפעם יותר תמותה חסידית, ולהסביר בזה שאכן השמירה חשובה,
באמת אחרי שהתחלואה מתפשטת, אני שמח שיש לכם לפחות משהו אחד שאפשר להרגיש עימו שאכן השמירה נכונה,
אבל האמת היא שא"א לבנות סטטיסטיקה על מס' מקרים מועט כ"כ, ומי שיתבונן מעט בגל הראשון, שבו החסידים והליטאים לא שמרו על עצמם באותה רמה בדיוק, ולכאורא אצל החסידים היתה הדבקה גדולה יותר, בגלל אירועי טישים המוניים וכדומה, ובכ"ז היו יותר נפטרים ליטאים.
אם תקחו כדוגמא את בעלזא, שם היה טיש פורים עם מעל 5000 איש (בניגוד להנחיות דאז), וטישים בשבת פרה עם אלפי איש, וכידוע בעלזא זו קהילה עם הרבה חוצניקים, ובכ"ז לא היו נפטרים כלל בכל הגל הראשון.
זאת בניגוד לליטאים שגם כשהם מתאספים, מדובר בהרבה פחות אנשים ובהרבה פחות עומס נגיפי, ושם היו הרבה יותר נפטרים.
אולי משיהו ידע להסביר עכשיו יותר טוב את ספקולציית העומס נגיפי?!

שנית-

מה שמוזר בכל הויכוח הזה,
הוא שלא שמים בצד השני את המחיר שמשלמים אלה ששומרים על הגוף! גם אם יתכן שיש אצלם פחות נפטרים (מי שיתעמק במה שכתבתי יבין שזה לא כ"כ בטוח),
אבל המחיר ששילמו הוא כבד מנשוא!
נשירה, גירושים, חרדות, OCD, זקנים שהדרדרו לאלצהימר ועוד ועוד שאין כאן המקום לפורטם!
אני יודע שכולכם תסתכלו סביבכם ותגידו שאינכם מכירים אף נושר,
אבל המציאות היא שברוב הישיבות נפלטו שיעורים שלמים!
בחברון כל העלטערערס נפלטו!
ובחור שנושר- הרי זה דמו ודם זרעיותיו...

כששוקלים הנהגה אחת מול השניה- צריך לבדוק את כל המחירים מסביב
א"א להיצר מבט ולהסתכל רק בתחום מצוצמם אחד- מס' הנפטרים בגוף.

והא ראיה שכל הגדולים הולכים ומקילים יותר ויותר...
ובגל הזה בו יש 5000 חולים חדשים ביום, כל החיידרים פתוחים...

סמל אישי של משתמש
זעיר שם
נתן תודה: 10 פעמים
קיבל תודה: 61 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם »

אני פה כתב:
16 ספטמבר 2020, 16:52
גם אלו שכבר עברו את זה, המומחים טועים שיצטרכו כל שנה להתחסן מחדש כמו שפעת. בקיצור צריכים הרבה תפילות שזה יעלם מהעולם.
כמה שאנו לא מבינים בקורונה, דבר אחד כולם כבר יודעים שבקורונה אין כזה מושג מומחים.
וצדקת בשגיאה

סמל אישי של משתמש
אני פה

א יודעלע כתב:
16 ספטמבר 2020, 23:17
כמה נקודות לגבי הויכוח.

ראשית-

א. אין כל ויכוח לגבי זה שגם בציבור הליטאי התחלואה מתפשטת, אמנם בקצב איטי יותר מהחסידים, אבל בקצב מהיר בהרבה מהחילונים,
(והערים האדומות, כולל ערים ליטאיות, יוכיחו)
וזאת א"עפ שהליטאים שומרים והחילונים לא.

ב. לגבי אחוזי התמותה, נחמד מאוד לשמוע כל מיני רעיונות וספקולציות למה היה הפעם יותר תמותה חסידית, ולהסביר בזה שאכן השמירה חשובה,
באמת אחרי שהתחלואה מתפשטת, אני שמח שיש לכם לפחות משהו אחד שאפשר להרגיש עימו שאכן השמירה נכונה,
אבל האמת היא שא"א לבנות סטטיסטיקה על מס' מקרים מועט כ"כ, ומי שיתבונן מעט בגל הראשון, שבו החסידים והליטאים לא שמרו על עצמם באותה רמה בדיוק, ולכאורא אצל החסידים היתה הדבקה גדולה יותר, בגלל אירועי טישים המוניים וכדומה, ובכ"ז היו יותר נפטרים ליטאים.
אם תקחו כדוגמא את בעלזא, שם היה טיש פורים עם מעל 5000 איש (בניגוד להנחיות דאז), וטישים בשבת פרה עם אלפי איש, וכידוע בעלזא זו קהילה עם הרבה חוצניקים, ובכ"ז לא היו נפטרים כלל בכל הגל הראשון.
זאת בניגוד לליטאים שגם כשהם מתאספים, מדובר בהרבה פחות אנשים ובהרבה פחות עומס נגיפי, ושם היו הרבה יותר נפטרים.
אולי משיהו ידע להסביר עכשיו יותר טוב את ספקולציית העומס נגיפי?!

שנית-

מה שמוזר בכל הויכוח הזה,
הוא שלא שמים בצד השני את המחיר שמשלמים אלה ששומרים על הגוף! גם אם יתכן שיש אצלם פחות נפטרים (מי שיתעמק במה שכתבתי יבין שזה לא כ"כ בטוח),
אבל המחיר ששילמו הוא כבד מנשוא!
נשירה, גירושים, חרדות, OCD, זקנים שהדרדרו לאלצהימר ועוד ועוד שאין כאן המקום לפורטם!
אני יודע שכולכם תסתכלו סביבכם ותגידו שאינכם מכירים אף נושר,
אבל המציאות היא שברוב הישיבות נפלטו שיעורים שלמים!
בחברון כל העלטערערס נפלטו!
ובחור שנושר- הרי זה דמו ודם זרעיותיו...

כששוקלים הנהגה אחת מול השניה- צריך לבדוק את כל המחירים מסביב
א"א להיצר מבט ולהסתכל רק בתחום מצוצמם אחד- מס' הנפטרים בגוף.

והא ראיה שכל הגדולים הולכים ומקילים יותר ויותר...
ובגל הזה בו יש 5000 חולים חדשים ביום, כל החיידרים פתוחים...
הנזקים הרוחניים של הקורונה הם אכן בקנה מידה אדירים, אני רואה את זה בשכונה בעיקר אצל נוער ספרדי. חוץ מזה עשרות אלפי משפחות הכניסו הביתה את האינטרנט שזה הנזק הכי גדול שיכול להיות.

סמל אישי של משתמש
זעיר שם

מי יכול להעלות לכאן מכתב ממרן אדמור מבעלזא לקהילת אוסטרליה

סמל אישי של משתמש
אבן הפינה
קיבל תודה: 60 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אבן הפינה »

מכתב לרב קאהן ממלברון.jpeg
זעיר שם כתב:
17 ספטמבר 2020, 12:04
מי יכול להעלות לכאן מכתב ממרן אדמור מבעלזא לקהילת אוסטרליה
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
הייתה לראש פינה

פרח
נתן תודה: 13 פעמים
קיבל תודה: 88 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פרח »

JDN

ברוך דיין האמת: הרה"ח רבי יצחק מאיר שיף ז"ל נפטר לאחר יסורים

ברוך דיין האמת: עם צאת החג מגיעה הידיעה המרה והקשה על פטירתו של האברך החשוב רבי יצחק מאיר שיף ז"ל מחשובי חסידי בעלזא זאת לאחר יסורים קשים ומרים והוא באמצע שנות החמישים לחייו.

המנוח האברך הרב יצחק מאיר שיף ז"ל התגורר בעיר אשדוד שם היה מוכר ונערץ על כל מכריו, את כל חייו הוא הקדיש לתורה ועבודה כשהוא יושב באוהלה של תורה בשקיעות עצומה.

ר' יצחק מאיר שיף ז"ל היה מצאצאי הרה"ק רבי אלימלך מליזענס'ק זיע"א, מכריו מספרים כי הוא היה אדם ירא שמים, נוח לשמים ונוח לבריות, כשהוא מעולם לא פגע באנשים אלא תמיד קיבל כל אדם בסבר פנים יפות.

לפני מספר חודשים חלה הרה"ח רבי יצחק מאיר שיף ז"ל בדלקת ריאות חריפה ומצבו הידרדר אט אט, בשבועות האחרונים הוא אף אושפז בבית החולים כשמכריו ומשפחתו מעתירים לרפואתו השלימה.

במהלך יום ראש השנה נדבק הרה"ח רבי יצחק מאיר שיף ז"ל בחיידק ומצבו החמיר באופן קשה, שעות לאחר מכן השיב הוא את נשמתו ליוצרה לדאבון לבם של משפחתו הכבודה ומכריו הרבים. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

מדובר בטרגדיה של ממש במשפחה שכן רק לפני כשבועיים ימים הלכו לעולמם הוריו של המנוח בהפרש של שעות זה מזה למגינת לב. הותיר אחריו 11 ילדים מתוכם 4 נשואים.

טוב ומטיב
נתן תודה: 378 פעמים
קיבל תודה: 357 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי טוב ומטיב »

קבלתי היום המייל הזה, איני יודע מה האמיתות, בבקשה שהבעלזרים או הגוראים בפורום יאשרו או יכחישו את זה.

החשיפה שלא תקראו עליה ב'יתד'
ביום ב' פר' נצבים וילך, י"ח אלול תש"פ, נכנס אחד מחשובי התלמידי חכמים שליט"א שמכהן כראש כולל, אל הקודש פנימה לבית מרן שר התורה רבינו הגרח"ק קנייבסקי שליט"א, ובתוך הדברים כשדובר על מצב עולם התורה והיכלי הישיבות מחמת נגיף הקורונה, שמע את מרן שה"ת שליט"א מתבטא בהאי לישנא:
"דער בעלזער רב האט געראטוועט די עולם התורה" - - -
ובתרגום ללש"ק:
"הרבי מבעלזא הציל את עולם התורה" - - -
עוד יצויין, כי לקראת ראש השנה תשפ"א אף שלח מרן שה"ת שליט"א בקבוק יין עם שליח מיוחד אל כ"ק מרן האדמו"ר מבעלזא שליט"א, כאות הערכה והערצה, ובירך בלשון קדשו: "א גוט יאר פאר'ן בעלזער רב".
החשיפה המרעישה מכה גלים בציבור החרדי בכלל, ובציבור בני התורה בפרט.
כזכור, מיד עם התפשטות הקורונה בישראל, היתה דעת קדשו של מרן האדמו"ר מבעלזא שליט"א לא לסגור את היכלי התורה, לא לסגור בתי כנסיות ומוסדות החינוך.
אחרי חודשיים בערך, בעקבות המהלך של בעלזא בהתייחסותה לקורונה, הצטרפו אט אט רוב האדמו"רים שליט"א מהציבור החסידי למהלך כזה או דומה, כל אחד לפי דרכו וסגנונו. לאחר מכן החלו להישמע אמירות דומות גם מפיהם של מרנן ורבנן גדולי הדור שליט"א מהציבור הליטאי והספרדי.
כעת - למרות שבגל הנוכחי התחלואה הרבה גבוהה יותר מהגל הראשון ל"ע - כבר נשמעים כמעט מכל החוגים בציבור החרדי טענות קשות על סגירת בתי הכנסיות, מוסדות החינוך ומקוואות וכדו', ועל אי האימון במערכת משרד הבריאות המזגזגת.
כמו כן, כעת משמיעים ללא הרף שהסכנה הרוחנית בהעדר מסגרת לנערים חמורה יותר מהסכנה הגשמית, וכן על כך שהבעיות הנפשיות והרגשיות שכבר נוצרו כתוצאה מהחרדות והפחדים חמורות שבעתיים. דברים אלו נאמרים כעת על ידי גדולי התורה וראשי הישיבות אשר מתריעים על כך בכל התוקף, ואף נציגי הציבור, שלוחי דרבנן מכל המפלגות החרדיות, מתראיינים פעם אחר פעם ונאבקים על כך.
אך יש לזכור, כי היה לפחות מנהיג רוחני אחד שזיהה את כל הבעיות הללו מיד בתחילת הקורונה. כ"ק מרן האדמו"ר מבעלזא שליט"א גילה את דעתו והתריע על כך מבעוד מועד, ובעיניו הצופיות למרחוק ראה והבין בניסן תש"פ את מה שמובן כיום לכלל הציבור בתשרי תשפ"א, ועל כך התבטא מרן שה"ת שליט"א ש"הרבי מבעלזא הציל את עולם התורה"...

עקיב'לה

יפה מאוד אבל מה המקור.?
ואם תאמר איך הציל את עולם התורה בכללותו והא רק את עולם התורה של בעלזא, ואולי י"ל שאם בפינה אחת שומרים על העקרונות זה משפיע טוב על כולם.
לי בכל אופן זה נשמע מידי מבריק. לא זכור לי שזה הסיגנון של מרן הגר"ח אי פעם

מצקת
נתן תודה: 7 פעמים
קיבל תודה: 33 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מצקת »

טוב ומטיב כתב:
24 ספטמבר 2020, 12:01
קבלתי היום המייל הזה, איני יודע מה האמיתות, בבקשה שהבעלזרים או הגוראים בפורום יאשרו או יכחישו את זה.

ביום ב' פר' נצבים וילך, י"ח אלול תש"פ, נכנס אחד מחשובי התלמידי חכמים שליט"א שמכהן כראש כולל, אל הקודש פנימה לבית מרן שר התורה רבינו הגרח"ק קנייבסקי שליט"א, ובתוך הדברים כשדובר על מצב עולם התורה והיכלי הישיבות מחמת נגיף הקורונה, שמע את מרן שה"ת שליט"א מתבטא בהאי לישנא:
ובתרגום ללש"ק:
עוד יצויין, כי לקראת ראש השנה תשפ"א אף שלח מרן שה"ת שליט"א בקבוק יין עם שליח מיוחד אל כ"ק מרן האדמו"ר מבעלזא שליט"א, כאות הערכה והערצה, ובירך בלשון קדשו: "א גוט יאר פאר'ן בעלזער רב".
כזכור, מיד עם התפשטות הקורונה בישראל, היתה דעת קדשו של מרן האדמו"ר מבעלזא שליט"א לא לסגור את היכלי התורה, לא לסגור בתי כנסיות ומוסדות החינוך.
אחרי חודשיים בערך, בעקבות המהלך של בעלזא בהתייחסותה לקורונה, הצטרפו אט אט רוב האדמו"רים שליט"א מהציבור החסידי למהלך כזה או דומה, כל אחד לפי דרכו וסגנונו. לאחר מכן החלו להישמע אמירות דומות גם מפיהם של מרנן ורבנן גדולי הדור שליט"א מהציבור הליטאי והספרדי.
כעת - למרות שבגל הנוכחי התחלואה הרבה גבוהה יותר מהגל הראשון ל"ע - כבר נשמעים כמעט מכל החוגים בציבור החרדי טענות קשות על סגירת בתי הכנסיות, מוסדות החינוך ומקוואות וכדו', ועל אי האימון במערכת משרד הבריאות המזגזגת.
כמו כן, כעת משמיעים ללא הרף שהסכנה הרוחנית בהעדר מסגרת לנערים חמורה יותר מהסכנה הגשמית, וכן על כך שהבעיות הנפשיות והרגשיות שכבר נוצרו כתוצאה מהחרדות והפחדים חמורות שבעתיים. דברים אלו נאמרים כעת על ידי גדולי התורה וראשי הישיבות אשר מתריעים על כך בכל התוקף, ואף נציגי הציבור, שלוחי דרבנן מכל המפלגות החרדיות, מתראיינים פעם אחר פעם ונאבקים על כך.
אך יש לזכור, כי היה לפחות מנהיג רוחני אחד שזיהה את כל הבעיות הללו מיד בתחילת הקורונה. כ"ק מרן האדמו"ר מבעלזא שליט"א גילה את דעתו והתריע על כך מבעוד מועד, ובעיניו הצופיות למרחוק ראה והבין בניסן תש"פ את מה שמובן כיום לכלל הציבור בתשרי תשפ"א, ועל כך התבטא מרן שה"ת שליט"א ש"הרבי מבעלזא הציל את עולם התורה"...
כל המכירים את סגנונו ומהותו של מרן שה"ת הגר"ח שליט"א, מתגלגל מצחוק למקרא הדברים...

ואגב, כל הרבנים והאדמו"רים וראשי הישיבות, שמצדדים בפתיחת הישיבות ובתי הכנסת באופן כזה או אחר, אינם מעלים על דעתם לעשות ח"ו מה שעשו בבעלזא, בלי שום זהירות מינימלית. וד"ל ואכהמ"ל.

גרנולה
נתן תודה: 1972 פעמים
קיבל תודה: 1040 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גרנולה »

כבר פתחו על זה אשכול בפורום לתורה.
טענו שם שזה קשקוש אחד גדול ולא היו דברים מעולם.
https://tora-forum.co.il/viewtopic.php?f=186&t=13752

סמל אישי של משתמש
זעיר שם

גם לי זה נשמע מוזר כל הסיפור,
אבל כיום כבר לא צריך דברי חיזוק לכך, כל המתבונן רואה שרובם נוהגים כך בעקבות בעלזא, ואלה שעדיין לא, חכו כמה שבועות והכל יסתדר להם.
אני לא יפרט כאן את כל החסידויות שהתקהלו בר"ה כרגיל, ואפי' בכמה קהילות ליטאיות, ואפי' בקהילת גור כבר לא נוהגים כפי שנהגו לפני חודש,
כל המוסדות ב"ה פתוחים לרווחה, בדיוק כפי שנהגו בבעלזא מהרגע הראשון ועד עתה,
רק תשכילו להודות בכך ולהכיר טובה לחסידי בעלזא שהם סללו את הדרך תוך כדי מסירות ע"י אינשי דלא מעלי שהם עצמם פותחים היום מוסדות,

תוך כדי כתיבה נזכרתי מה שכתבתי כאן לפני 3 חודשים, והגיע הזמן להתוודות על טעותי שאז חשבתי שזה יקח 3 שנים ולא ידעתי שתוך 3 חודשים.
viewtopic.php?p=528933#p528933

משה 10

מצקת כתב:
24 ספטמבר 2020, 12:53
טוב ומטיב כתב:
24 ספטמבר 2020, 12:01

ובתרגום ללש"ק:
כל המכירים את סגנונו ומהותו של מרן שה"ת הגר"ח שליט"א, מתגלגל מצחוק למקרא הדברים...

ואגב, כל הרבנים והאדמו"רים וראשי הישיבות, שמצדדים בפתיחת הישיבות ובתי הכנסת באופן כזה או אחר, אינם מעלים על דעתם לעשות ח"ו מה שעשו בבעלזא, בלי שום זהירות מינימלית. וד"ל ואכהמ"ל.
ואפי בבעלזא לא העלו בדעתם לעשות מה שעשעו הבחורים הליטאים עם מסיבות ההדבקה ההמוניות שלהם
והכי גרוע לרוץ אח"כ להיבדק במשרד הבריאות ולהכניס את כל הערים החרדיות לסגר ולהשמיץ את הציבור החרדי כמוקדי התחלואה הגדולים בארץ

יהודהניו
נתן תודה: 120 פעמים
קיבל תודה: 500 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יהודהניו »

סליחות היה היום ב 8:20
שחרית התחילו ב 12:00

גרנולה
נתן תודה: 1972 פעמים
קיבל תודה: 1040 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גרנולה »

כיכר השבת:

בעלזא:
מעמד ה'תשליך' שהיה אמור להיערך הערב (חמישי) בוטל, זאת בשל היערכות כוחות משטרה גדולים באזור קרית החסידות בירושלים.

בשל הביטול, יערוך האדמו"ר את המנהג בביתו, ללא נוכחותם של החסידים הרבים שהיו אמורים להשתתף במעמד כבכל שנה.

בשעה האחרונה סיירו כוחות גדולים של משטרה ויס"מ בשכונה החסידית, כשבתכנון היה לאכוף את הנחיות הסגר האוסרות על התקהלויות המוניות שכאלו.

גורמים בחסידות בעלזא תלו לפני זמן מה מודעה, בכניסה לרחבת בית המדרש, בה נכתב "הודעה חשובה - אין פה תשליך ואין מים בבאר", זאת במטרה לפרסם את דבר ביטולו של המעמד.

יצוין, כי ישנם חסידים הטוענים כי האירוע ההמוני הועבר אל פנים היכל בית המדרש המרכזי.

א יודעלע

גרנולה כתב:
24 ספטמבר 2020, 20:31
כיכר השבת:

בעלזא:
מעמד ה'תשליך' שהיה אמור להיערך הערב (חמישי) בוטל, זאת בשל היערכות כוחות משטרה גדולים באזור קרית החסידות בירושלים.

בשל הביטול, יערוך האדמו"ר את המנהג בביתו, ללא נוכחותם של החסידים הרבים שהיו אמורים להשתתף במעמד כבכל שנה.

בשעה האחרונה סיירו כוחות גדולים של משטרה ויס"מ בשכונה החסידית, כשבתכנון היה לאכוף את הנחיות הסגר האוסרות על התקהלויות המוניות שכאלו.

גורמים בחסידות בעלזא תלו לפני זמן מה מודעה, בכניסה לרחבת בית המדרש, בה נכתב "הודעה חשובה - אין פה תשליך ואין מים בבאר", זאת במטרה לפרסם את דבר ביטולו של המעמד.

יצוין, כי ישנם חסידים הטוענים כי האירוע ההמוני הועבר אל פנים היכל בית המדרש המרכזי.
:lol:: :lol:: :lol:: :lol::

שלח תגובה