אשכול הילדים המיוחדים

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
משולש
קיבל תודה: 4 פעמים

אשכול הילדים המיוחדים

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 09 דצמבר 2012, 14:41

יש דברים שקשה לנו לשתף את כל החברים, כיון שהם לא יבינו אותם לעולם.
זה יכול להיות רעיון טוב להורי הילדים המיוחדים, שנשוחח בינינו כאן בדיסקרטיות על הילדים המיוחדים והחריגים שלנו. על ההתמודדויות, הקשיים, הסביבה המבינה או הלא מבינה, וכל הדברים שמסביב. זה וודאי יקל על כולנו להתמודד.
מה דעתכם?
:cry: = :P

סמל אישי של משתמש
דבורה

Re: אשכול הילדים המיוחדים

נושא שלא נקרא על ידי דבורה » 10 דצמבר 2012, 11:10

אפשר להצטרף בתור אחות?
״לפעמים אתה צריך לראות אנשים כ... חבילת צבעים, לא כולם יהיו הצבעים האהובים עליך, אבל... אתה צריך אותם בשביל תמונה מושלמת יותר!!!"

מענהלשון

נושא שלא נקרא על ידי מענהלשון » 10 דצמבר 2012, 12:00

דבורה כתב:אפשר להצטרף בתור אחות?
בהחלט. אחים שותפים מלאים להתמודדות לטוב ולרע. ואדרבא חשוב להורים להכיר את זוית הראיה שלהם.

אני עדיין בהתלבטות אם להעלות כאן את הדברים הכואבים.
אומר בשלב זה רק:
בד"כ החברה כיום מקבלת בצורה יפה, הצרה הגדולה זה מוסדות החינוך המיוחד, לא כל מוסד מתאים לכל ילד, כל מקום מתאים לסוג אחר של קשיים, ואתה די כבול למקום מסוים.
הם כל הזמן יתנו לך את התחושה שעושים לך טובה שלמה שמחזיקים את ילדך, כדי שלא תוכל לדרוש מהם להשקיע.
כי הם מעונינים רק בתקציבים השמנים, ונותנים לילדים את המינימום שבמינימום.

הדבר הזה מביא במקרים רבים שהורים יראים ושלמים מכל החוגים נאלצים לשלוח למקומות שהרמה הדתית בהם פחותה, כדי שהילד יקבל את הטיפול המגיע לו והמתוקצב ע"י הממשלה בסכומים גדולים.
(לדוגמא: בגוש עציון יש בחורים מחסידי תולדות אהרן, גור, ועוד ועוד, כאשר חלק מהצוות הן נשים וביניהן בנות השירות הלאומי, אלא שהברירה האחרת היא להזניח את הילד שמסוגל ללמוד קישורי חיים ולתפקד בעתיד, ובמוסדותינו הוא ישאר מאחור ולא יגיע לתפקוד עצמאי.)

YACOV

נושא שלא נקרא על ידי YACOV » 10 דצמבר 2012, 13:36

מהארגון עלי שיח דווקא אנחנו די מרוצים
יש הוסטלים ויש גם מרכז פעילות ברוממה ברמה די גבוהה

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 10 דצמבר 2012, 16:20

מכירים את "תשמע"? זה בהנהלה חרדית, והשירות נפלא.
(פנינו לפני כן למקומות אחרים וברוך ה' מצאנו את המקום הנכון. אבל שמעתי מאחרים שיש כאלו שהולך להם בקלות ויש כאלו יותר בקושי. לא תמיד באשמת המוסד,)

סמל אישי של משתמש
ארבע אמהות

נושא שלא נקרא על ידי ארבע אמהות » 10 דצמבר 2012, 19:47

מענה לשון, הדברים שכתבת מפתיעים ומעציבים )-:

זכור לי שהורים לילדים מיוחדים זכאים לקבל מחשב עם לומדות לילד מקרן בית הנשיא. כמו כן הקרן מסייעת בהוצאות נוספות.

ישנה גם האגודה הישראלית להלוואות ללא רבית:

האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית הינו קרן הלוואות ללא ריבית להשלמת רכישה של אביזרי שיקום לילדים נכים ולטיפולים שאינם כלולים במסגרת קופות החולים. הקרן הוקמה במטרה לסייע למשפחות אשר יש בביתן אחד/אחת של בני המשפחה עם צרכים מיוחדים. השרות מיועד לאנשים שנמצאים במצוקה כלכלית זמנית, המסוגלים להחזיר הלוואה ללא ריבית.

ההלוואה: הקרן תעניק ללווה הלוואה אשר תשלים רכישה של אביזרי שיקום כדלקמן:
- ציוד שיקומי כגון מכשירי שמיעה ומכשירי ראייה.
- אביזרי ניידות, כגון מכשירי הליכה, ציוד מיוחד לרכב, כיסא גלגלים.
- ציוד סיעודי, כגון מיטות, מנופים וכו'.
- אמצעים לתקשורת.
- הלוואה עבור טיפולים לאנשים נכים.
תנאי ההלוואה:
- ההלוואה תינתן רק לאחר שמבקש ההלוואה מיצה את זכויותיו ברשויות הרלוונטיות.
- מבקש ההלוואות צריך להיות בעל/ת הכנסה עם ותק של לפחות שנה בעבודה או כל הכנסה קבועה אחרת כגון קצבה מהמוסד לביטוח לאומי.
- סכום ההלוואה 15,000 עד 30,000 ש"ח, לפי שיקול דעתה של הוועדה המאשרת.
- דמי שרות חד-פעמי לפי גובה ההלוואה ישולמו בעת קבלת ההלוואה כמפורט במכתב האישור.
- שני ערבים בעלי הכנסה קבועה ובעלי וותק במקום עבודתם.

כתובת: רבקה 29, ירושלים, 91041, ת.ד.93461
טלפון: 02-5300777
פקס: 02-5669504
שעות קבלה: א'-ה' 11:00 - 15:30
דואר אלקטרוני: iflarivka@freeloan.org.il
אתר אינטרנט: http://www.freeloan.org.il/index.html
" והיה אמונת עתיך חסן ישועת חכמת ודעת יראת ה' היא אוצרו" ישעיהו מג, ו

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 10 דצמבר 2012, 20:25

מעניין אותי לשמוע על המחשב של קרן בית הנשיא.

סמל אישי של משתמש
דבורה

נושא שלא נקרא על ידי דבורה » 10 דצמבר 2012, 23:37

תודה למשולש על הרמת הכפפה!

אולי דווקא בגלל שנפתח את הקלפים כאן, תהיה יות רמודעות בציבור כולו וממילא יהיה לנו יותר קל.....

אם מדברים על מוסדות הלימוד:
אחי עם מחלה נדירה, היחיד מסוגו בארץ,
אין שום מוסד בארץ ובעולם!!! שמתאים לו ועל כן החליטו הורי לשלוח אותו למקום הכי קרוב לבית,
כך שמבחינה רוחנית הוא במקום מעולה, ללא בנות שירות וכדומה...
אך מנגד הוא אינו מתקדם (ואנו אף לא מצפים להתקדמות, ושמחים על המצב הסטטי הנדיר במחלתו)
הצוות אינו רציני מספיק וכו'.....
מצופה ממשרד החינוך שיתנו מענה גם למוסדת הח"מ החרדיים, אם מדובר על מס' משרות ואם בתקציבים,
לשם ההשוואה: מוסד שאנו מכירים בי-ם מחזיק 2 אנשי צוות על כל ילד לעומת 2 אנשי צוות על 6 ילדים במקום בו אחי לומד, וזה פחות או יותר המצב בכל המוסדות החרדיים, העדר תקצוב וכח אדם, (העדר כח האדם הוא עקב אי הכנסת בנות שירות וכדו'...)
אין צורך לפרט עוד...

מבחינת נחברה:
כואב לנו מאד היכנעות וה"חפירות" סביבנו, (בעיקר עקב היותו השני עם אותה מחלה, הראשון נפטר)
כואב לנו שהסביבה שופטת - הוא ניראה רגיל לחלוטין אך אנו צריכים להתנהג אליו בהתאם לרמתו הנמוכה....
זכור לי במיוחד מקרה:
נסעתי איתו באוטובוס עירוני,
הוא השתולל בצורה מטורפת ולא היתה לי ברירה אלא לתפוס אותו בכח (דבר שגמר לי את הכח טוטאלית... הוא התנגד נמרצות) ואם לא הייתי תופסת אותו הוא היה מגיע לסכנת חיים.....
לפני ישב אברך, לפתע הוא מסתובב וצועק עלי, איזה אחות אני ואיך אני מתנהגת אליו ומתאכזרת אליו, איפה הרגישות וכו'....
לקח לנו המון זמן להתאושש מהמקרה, והמסר פה הוא פשוט- אל תדבר אם אתה לא יודע מה עומד מאחורי,
אני במקומו במקרה כזה הייתי שותקת!!!!!!
״לפעמים אתה צריך לראות אנשים כ... חבילת צבעים, לא כולם יהיו הצבעים האהובים עליך, אבל... אתה צריך אותם בשביל תמונה מושלמת יותר!!!"

סמל אישי של משתמש
כלה

נושא שלא נקרא על ידי כלה » 11 דצמבר 2012, 00:36

דבורה
עצוב לקרוא כזה סיפור
וטוב שאת מעלה אותו כאן שאנשים יחשבו פעמיים לפני שהם מעירים

סמל אישי של משתמש
ארבע אמהות

נושא שלא נקרא על ידי ארבע אמהות » 11 דצמבר 2012, 09:46

משולש כתב:מעניין אותי לשמוע על המחשב של קרן בית הנשיא.
אם אינני טועה, יש לפנות לעו"ס ממחלקת הרווחה בעיריה כדי שתגיש בקשה.

ועוד סיוע: כידוע, ביטוח לאומי מוציא את הנשמה לפונים אליו.
בן דודי סיפר לי 'החברה למימוש זכויות' עזרה לו רבות בהשגת החזר כספי, גם רטרואקטיבית. לדבריו, האחוזים שהפריש להם היו שווים את התוצאות.

סמל אישי של משתמש
ארבע אמהות

נושא שלא נקרא על ידי ארבע אמהות » 11 דצמבר 2012, 09:47

ודבורה, אין לי מה לומר זולת המחמאה שאת גיבורה. את מלמדת אותנו שיעור חשוב בקבלת הזולת ובחוסר השיפוטיות שעלינו לרכוש.

סמל אישי של משתמש
דבורה

נושא שלא נקרא על ידי דבורה » 11 דצמבר 2012, 14:04

תודה!
כל המטרה שכתבתי את המקרה היא כדי להעלות את המודעות של הסביבה שלא לשפוט,

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 11 דצמבר 2012, 14:15

הייתי רוצה לשמוע מהחברים איך עונים למעירים החוצפנים.
אני מחפש תשובות שיגרמו למעירים שלא יתקרבו יותר לעולם לחפור לשני "בקישקע".
לדעתי (ושמעתי עוד הרבה שחושבים כך) צריך "לתת להם בשינים", השאלה איך עושים את זה? צריך איזה אמירה שתעשה מהם צחוק.
אגב, אני לפעמים משתדל להפגין את המיוחדות של בני האוטיסט עוד לפני שמישהו ירצה להעיר לי.
שבוע שעבר הוא השתולל במקום ציבורי, (הוא נראה נורמלי לחלוטין) ואני הבטתי על הנוכחים והתנצלתי, עצם ההתנצלות הראתה להם שאני אדם מתחשב ולא אחד שמתעלל בילדו, וגם הם הבינו שמדובר בבעיה.
כך אני מסתובב ברחוב, ולפני שאנשים מעקמים עלי את האף, אני מעיף לעברם מבט מתנצל ומחויך, (כאומר: "מה אפשר לעשות") וזה נראה לי מאוד עוזר.
אבל לפעמים זה לא עוזר, או שלא מספיקים או יכולים לעשות את זה. ואז מגיע "מתקן העולם" ומעיר. (אגב שתדעו בבירור כלל ברזל. בדקתי את זה: אין מעיר שלא לקוי בבעיה שעליה הוא מעיר! תבדקו אחרי!!)

סמל אישי של משתמש
דבורה

נושא שלא נקרא על ידי דבורה » 11 דצמבר 2012, 15:22

כל הערה מתקבלת בצורה שונה אצל כל אדם,

אני פשוט הפסקתי להגיב או שאני גורמת להם לשים לב שמדובר בילד חריג.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 11 דצמבר 2012, 15:26

לפעמים גם אלו שיודעים שמדובר בילד חריג, מנסים להמעיט מחומרת הבעיה, (אולי הם חושבים שכך הם ירגיעו אותנו שזה לא כל כך נורא.) וזה יוצר הרגשה שאפילו המשפחה הקרובה לא מבינה אותנו.

סמל אישי של משתמש
דבורה

נושא שלא נקרא על ידי דבורה » 11 דצמבר 2012, 22:24

ואז הכי מעצבן, כי מהמשפחה הקרובה מצפים שיבינו,

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 12 דצמבר 2012, 13:53

מה דעתכם?
האם ב"צבור שלנו" מקובל להסתיר ילדים חריגים? האם אני מזיק לעצמי או למשפחתי בזה שאני אומר לכל מי שרק מוכן לשמוע שיש לי בן אוטיסט? (זה מעניין לראות את ההלם של אנשים שלא יודעים בדיוק כיצד יש להגיב ונכנסים למבוכה מול האמירה הישירה)
אני פונה מעל במה זו לכל מי שיש לו ילד מיוחד. תוציאו אותו לרחובות, תשוויצו אתו, תספרו לכל מי שאתם מכירים, כך תעזרו לכולנו, כך החברה תראה את החריגים כנורמלים. ותדע להתייחס אליהם כאל בני אדם. (לי ידוע שאחד מכל 150 הוא אוטיסט, ואני משער שיש גם אחוזים גבוהים בשאר הנכויות והחריגויות, כך שמי שנורמלי צריך להרגיש לא נורמלי היום)

סמל אישי של משתמש
ארבע אמהות

נושא שלא נקרא על ידי ארבע אמהות » 12 דצמבר 2012, 14:18

להססתיר? חלילה. אמנם יש טפשים וחסרי רגישות, אבל מי הןם בכלל?

אגב, אני חושבת שזכות היא להתחתן עם משפחה שמגדלת ילד מיוחד. בדרך כלל שאר הילדים במשפחה כזו רגישים יותר לזולת ובעלי לב רחב במיוחד.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 12 דצמבר 2012, 14:22

ארבע אמהות כתב:להססתיר? חלילה. אמנם יש טפשים וחסרי רגישות, אבל מי הןם בכלל?

אגב, אני חושבת שזכות היא להתחתן עם משפחה שמגדלת ילד מיוחד. בדרך כלל שאר הילדים במשפחה כזו רגישים יותר לזולת ובעלי לב רחב במיוחד.
הבעיה שרוב האנשים לא חושבים כך.
אם תהיה מודעות שהילדים האלו מהווים חלק גדול מאוד באוכלוסיה, הבעיות יהיו יותר קטנות.

סמל אישי של משתמש
דבורה

נושא שלא נקרא על ידי דבורה » 12 דצמבר 2012, 22:52

פעם נהגו להסתיר,
כיום שיש לצערינו כ"כ הרבה ילדים פגועים אין מה להסתיר....

ארבע-
הלוואי שכולם היו חושבים כמוך,
אנשים מפחדים להשתדך איתנו.... ואנחנו לא היחידים שחווים זאת, אנו שומעים כל הזמן מקרים כאלה....

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 13 דצמבר 2012, 09:04

מי האנשים? שטחיים בלי שום רמה? אתם אתם רוצים להשתדך? אם זה תורשתי זה סיפור אחר, אבל אם לא מה ההגיון? ואם אין שום הגיון אז האנשים שדוחים שידוך מתאים רק בגלל שיש אח נכה, הם טפשים ותשמחו שאתם לא נפלתם אתם.

סמל אישי של משתמש
דבורה

נושא שלא נקרא על ידי דבורה » 14 דצמבר 2012, 14:18

זה גנטי אבל אני לא נשאית....

ובכל מקרה היום יש ב"ה דור ישרים....

ואנחנו באמת מודים...

היום יש אנשים כ"כ טיפשים שאפילו עם בני דודים הם לא מסכימים....

חיים יצחק

נושא שלא נקרא על ידי חיים יצחק » 14 דצמבר 2012, 14:40

תדעי לך שהיום אפילו אלו שיש להם אפילפסיה זה לא מחייב שהם לא יכולים להתחתן כי יש בזה דרגות שונות ולי יש ו6 שנים לא היה לי שום התקף כי אם אתה מקפיד על מה שאתה צריך לקבל אז הכל כראוי. ובקשר לנישואים הרופא שלי אמר שאין לי שום בעיה שזה לא יכול להפריע להביא ילדים
כי אין יותר טוב מאשר לשמוח אפילו בזמנים קשים חברכם לפורום
חיים יצחק

סמל אישי של משתמש
דבורה

נושא שלא נקרא על ידי דבורה » 15 דצמבר 2012, 18:53

ידוע לי......
בין השאר אחי סובל גם מאפילפסיה,

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 15 דצמבר 2012, 21:52

אם הזכרתם את האפילפסיה...
בני בן הארבע אובחן לאחרונה כאוטיסט, ושמענו מחברים שלפעמים זה יכול להיות קשור לאפילפסיה. אמנם באיבחון לא הזכירו את זה כלל. האם כדאי לעשות EEG והאם זה דחוף?

חיים יצחק

נושא שלא נקרא על ידי חיים יצחק » 15 דצמבר 2012, 23:11

בנוגע לאפליפסיה כדאי לעשות eeg כי אני בתור ילד גם עשיתי כמה פעמים וכעת אני מגיע לביקורת אצל נוירולוג פעם בשנה כדי לראות שהכל בסדר ,אבל בקשר לאוטיסט יש מקומות לכאלה ילדים כמו שיח סוד או עלי שיח מגן הלב שלוה ואם אתה ירושלמי ישלך את שיח סוד שזה מוסד לחינוך מיוחד שקיים כבר 40 שנה ואני מאד ממליץ על המקום הזה
חיים יצחק

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 15 דצמבר 2012, 23:14

כשבאנו לעיריה נתנו לנו שני מקומות: סולם, ותשמע. (וכך אמרו לנו גם אגודת אלו"ט, שבירושלים יש רק שני מוסדות לחרדים אוטיסטים)
אבל שיח סוד מיועד לילדים עם פיגור, ולא בשביל אוטיסטים שיש להם רק בעית תקשורת בלי פיגור.

סמל אישי של משתמש
דבורה

נושא שלא נקרא על ידי דבורה » 16 דצמבר 2012, 00:21

אפילפסיה היא קצר במוח,
הרבה מחלות שמקורן במח מלוות גם באפילפסיה.

סמל אישי של משתמש
דבורה

נושא שלא נקרא על ידי דבורה » 20 דצמבר 2012, 15:18

משולש,
שאלה, מקוה שלא מדי חופרת:
האם יש לך ילדים יותר גדולים מהילד המיוחד?
אם כן כיצד הם מגיבים למצב?

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 20 דצמבר 2012, 21:08

הוא "סנדוויץ" אבל הוא בן ארבע, ומעליו שנים בהפרשים של כשנה וחצי כל אחד, ומתחתיו שנים בהפרשים של שנתיים כל אחד.
הגדול היפראקטיבי, והוא בחוץ ביחד עם האוטיסט זה שילוב מהמם, בבית אין בינו שום קשר לאחים שלו כמעט, (מלבד זה שהם נהנים לצחוק על שטויותיו) רק שהאח שמתחתיו סובל מאוד מהצקות כמעט כפיתיות בכל הזדמנות.
אנחנו ניסינו כמה שיותר להסביר לילדים שהוא "אוטיסט", הראנו להם סרטונים בנושא. (זה אולי רעיון להעלות כאן, האם יש ביקוש?) לקחנו אותם לבית הספר לאוטיסטים שבו הוא לומד, והראנו להם את הילדים ואת התנהגותם, וכן את הצוות והמשחקים.
בקיצור לפי הרמה שלהם נראה שהם מבינים את המצב.

סמל אישי של משתמש
דבורה

נושא שלא נקרא על ידי דבורה » 20 דצמבר 2012, 23:05

אז אנחנו לא באותו מצב,
פה הוא הקטן מתוך 4,
והפרש השנים יות רמכפול,
אבל גם הגדולים סובלים לאחרונה,
לא יודעת אם לקרא לזה שחיקה, אבל ממש קשה לנו להיות איתו.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 20 דצמבר 2012, 23:24

אני לא מבין אין עזרה?
ב"ה אנחנו שולחים אותו כל יום משבע עד שש, ושלש פעמים בשבוע יש מתנדבות שלוקחות משש עד שבע וחצי בערב.
בנוסף כשנהיה מוכרים ברווחה יש עוד שעות חדשיות (אולי 26) שזה יהיה עוד קצת סיוע. ומקווים לעבור.
אכן, שישי שבת זה קטסטרופה. ואנחנו בינתיים עושים כל מאמץ להוציא אותו מהבית כמה שיותר שבתות.
אחד מההורים (בד"כ אני) צריך להיות צמוד אליו כל זמן שהוא ער. וזה כולל מלחמות קשות, לא לגעת פה, ולא להכניס לפה שם, ולא להרביץ, ולא לברוח החוצה, ולא ולא ולא ולא. וממילא כמעט אי אפשר להתארגן לשבת. אנחנו אוכלים בשבת בקושי כמה מאכלים מסכנים מה שמספיקים להכין כשהוא מתרוצץ.
אחר כך סעודות שבת עם בלגן וצרחות וחוסר סבלנות, וכל הילדים מאבדים את הכיוון. ואפילו אנחנו ההורים הופכים להיות חסרי סבלנות אחרי שבת כזו.
ולוקח יום יומיים כדי להרגע מכל שבת כזו.
כל התיאורים האלו זה רק חלק מההרגשה. (בלי לדבר על הקושי הנפשי לראות את הילד שלך מתנהג בצורה כל כך קשה)
הציבור צריך להיות מודע לקשיים שעוברים על משפחות של ילדים כאלו, ואפשר לנסות להושיט עזרה. בשבילכם זה שעה שעתיים, בשבילנו זה אוויר לנשימה.
(אציין שאוטיסטים הם חמודים ונחמדים כמו ילדים רגילים, אין צורך להתמודד עם דחיה או רחמנות. זה פשוט לשמור על ילד רגיל שרק ההתנהגות החיצונית שלו קשה ומוזרה)

ממש

נושא שלא נקרא על ידי ממש » 20 דצמבר 2012, 23:47

מדוע אתם לא מוכרים עדיין ברווחה???
יש באזורכם מועדונית שבת? או מתנדבת שיכולה לקחת אותו לשעתיים לשמירה?

כאחת שעבדה שנים עם ילדי צמי"ד אני מעריכה את הבריאות הנפשית ,ההשלמה והקבלה שלכם כהורים
זה לכשעצמו מקל לפחות בהתמודדות הסביבתית.[שזה כאמור רק חלק בהתמודדות הזאת ולא החלק הקשה כאמור]
עצם הכתיבה שלכם כאן משמשת שופר להורים ובני משפחה מתמודדים נוספים-וזה דבר גדול
וכמובן לא פחות חשוב הוא שמי שלא מכיר את הנושא מקרוב-ידע כיצד להתייחס ולכבד,לסייע ולהקל.

סמל אישי של משתמש
דבורה

נושא שלא נקרא על ידי דבורה » 20 דצמבר 2012, 23:53

יש הכל, רק שמאחר והוא עם מחלה מאד נדירה א"א לסמוך על מתנדבים שידעו מה לעשות איתו....

בקושי על המורות בביה"ס סומכים....

סמל אישי של משתמש
דבורה

נושא שלא נקרא על ידי דבורה » 20 דצמבר 2012, 23:54

סרט שמסביר מאד טוב את הנושא של ילדים חריגים הוא הסרט :כוכבים קטנים",
הוא סרט הודי שלאחרונה מראים אותו למלמדים בחיידרים ולמורת בבתי הספר.

מדהים!!!

אם יהיה ביקוש אני יעלה אותו...

ממש

נושא שלא נקרא על ידי ממש » 20 דצמבר 2012, 23:57

אני אשמח

התכוונתי לשאול את משולש שכתב שעדיין אינם מוכרים ברווחה והילד בן ארבע..
אולי אובחן לאחרונה..
גם בנוגע למתנדבות וכו.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 20 דצמבר 2012, 23:57

יש מתנדבת של שעתיים בשבת בצהרים.
אנחנו לא מוכרים ברווחה כבר חודשיים אחרי שפנינו אליהם, ונראה שיש להם הרבה סבלנות. לנו כבר לא כל כך.
אנחנו ממליצים לכל ההורים להפתח לסביבה כמה שאפשר, ללמוד לומר בטבעיות "הבן שלי אוטיסט" פעם ראשונה תביכו, אבל זה הקלה בלי שיעור. אין מצווה להתמודד לבד. זה לא מועיל לאף אחד, וזה גם לא יותר נעים. הרבה יותר נעים להיות חפשי ומשוחרר.
אני אומר את זה כי שמעתי על אנשים שמנסים בכפיתיות להסתיר.

יש ביקוש לכל סרט שתביא.
תודה רבה.
(אתם רוצים גם את שלי?)

סמל אישי של משתמש
דבורה

נושא שלא נקרא על ידי דבורה » 21 דצמבר 2012, 00:00

השאלה האם זה בסדר להעלות לפה...
ניראה לי אני ישלח לך קישור בפורום הג'ימיילי...

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 21 דצמבר 2012, 00:01

לא הבנתי

סמל אישי של משתמש
דבורה

נושא שלא נקרא על ידי דבורה » 21 דצמבר 2012, 00:02

משולש, איך לתת לך את הקישור?

סמל אישי של משתמש
דבורה

נושא שלא נקרא על ידי דבורה » 21 דצמבר 2012, 00:02

אם זה בסדר להעלות לפה אז אני יעלה קישור לפה,

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 21 דצמבר 2012, 00:03

שמים פה קישור דרופ בוקס או גמבו מייל.
למה לא?

סמל אישי של משתמש
דבורה

נושא שלא נקרא על ידי דבורה » 21 דצמבר 2012, 00:05

אני יודעת, סרט.

עוד לא גמר לעלות...

https://dl.dropbox.com/u/69154897/%D7%9 ... %D7%9D.avi

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 21 דצמבר 2012, 00:17

עכשיו הדרופ בוקס חסום?
אולי אפשר בג'מבו מייל.
http://www.jumbomail.co.il

שרה שרה

נושא שלא נקרא על ידי שרה שרה » 21 דצמבר 2012, 00:20

זה כותב לך שגיאה 404?
אם כן זה כי לא הסתיים לעלות הסרט.

ממש

נושא שלא נקרא על ידי ממש » 21 דצמבר 2012, 00:21

משולש,
כשהילד יהיה מוכר -דעו שיש זכויות שלא בטוח שיידעו אתכם
למשל 'פרוייקט הקלה'
שזה 14 ימים שמשפחת הילד מקבלת. כלומר הילד יכול לשהות במקומות אחרים 14 יום בשנה ולא חייב שיהיו צפופים[נופשון,משפחה מארחת]
הפרוייקט מופעל ע"י עזר מציון,הסבסוד מהרווחה.
והרווחה לא תמיד משתפת פעולה ומסייעת להורים לממש את זכותם.
הורים מנצלים את זה בזמן של שמחה,לידת תינוק חדש,חופשה משפחתית בקיץ.
נערך לאחרונה על ידי ממש ב 21 דצמבר 2012, 00:22, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
דבורה

נושא שלא נקרא על ידי דבורה » 21 דצמבר 2012, 00:22

הרגע סיים לעלות

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 21 דצמבר 2012, 00:25

חפרנו בכל המידע שיכולנו לקבל.
הרווחה באמת מנסה להתנער מכל מה שיכולה להתנער.
ברוך ה' מצאנו נציג נחמד מהעיריה שמלווה אותנו מולם, ולא מצליח הרבה.
שמענו שבלי צעקות ובכיות אי אפשר לקבל מהם הרבה, ואנחנו שוקלים האם שווה לנו להתבזות בשביל הספק הזה.

ממש

נושא שלא נקרא על ידי ממש » 21 דצמבר 2012, 00:29

נציג של עיריה????

מה שמגיע מכוח החוק חייב להנתן ובלי בכיות
מעבר לנציגי עיריה יש גופי סיוע נוספים שיכולים לייצג אתכם מול הרווחה ובכבוד
נסו לפנות באיזור מגורכם.
כי חבל לוותר על מה שמגיע מכח החוק.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 21 דצמבר 2012, 00:33

דבורה כתב:הרגע סיים לעלות
הקישורים הושבתו באופן זמני,
אשמח אם אפשרי להעלות לגמבו מייל.
http://www.jumbomail.co.il
מכניסים כתובת מייל ונושא, ומקישים המשך, ומעלים את הקבצים וכשהם מוכנים מקבלים הודעה למייל עם הקישור, ואז מעלים את הקישור פה.
תודה רבה

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 21 דצמבר 2012, 00:37

ממש כתב:נציג של עיריה????

מה שמגיע מכוח החוק חייב להנתן ובלי בכיות
מעבר לנציגי עיריה יש גופי סיוע נוספים שיכולים לייצג אתכם מול הרווחה ובכבוד
נסו לפנות באיזור מגורכם.
כי חבל לוותר על מה שמגיע מכח החוק.
לא רק דברים של חוק.
כשפנינו במצב דחוף אמרו לנו לחכות, היינו חודש בלי מסגרת, והילד בבית אין עבודה ואין כולל.
לא קיבלנו שום עזרה, עד שאותו חבר עיריה התערב ומצא תקציב רווחה דחוף בשבילנו.
כרגע אנחנו מחכים לקבל את האישור ונקווה שזה יבוא מהר. (בזה הוא כנראה לא יכול לעזור)
גם בנוסף לזה יש דברים שהרווחה נותנים בלי קשר לחוק, כמו תמיכה פה ושם בכל מיני כיוונים. ולזה לפעמים הבכיות עוזרות, אם הם לא מידי אטומים.

ממש

נושא שלא נקרא על ידי ממש » 21 דצמבר 2012, 00:40

או בכיות או התערבות של עסקנים כמו חבר העיריה או ארגוני חסד שיש להם 'דיבור חזק' עם הרווחה [שנזקקת בעצמה לשירותיהם ומפנה אליהם בקשות סיוע בתחומים שהם עוסקים בהם]
ברגע שעסקני החסד פונים ומבקשים-נציגות הרווחה משתדלות לזרז הליכים בבחינת יד לוחצת יד.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 21 דצמבר 2012, 00:45

רעיון,
אבדוק האם הרווחה משתמשת באירגוני חסד בעירנו.

ממש

נושא שלא נקרא על ידי ממש » 21 דצמבר 2012, 00:50

אתה יכול לפנות לארגוני החסד בעירך ולשאול אם יש להם קשר עם הרווחה
זה פשוט יותר...

המטרה המוצהרת שלהם היא לסייע..
תשאל אם מתאים להם לברר או לזרז הליכים בענין הילד
אם יוכלו-ייענו
אם לא בתחום שלהם-יגידו במקום שלא .

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 21 דצמבר 2012, 00:56

אני סקפטי בזה. אבל אנסה לא אפסיד.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 21 דצמבר 2012, 07:09

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 21 דצמבר 2012, 09:33

סמל אישי של משתמש
ארבע אמהות

נושא שלא נקרא על ידי ארבע אמהות » 21 דצמבר 2012, 11:01

מוטי פריד מבעלז מארגן נופשונים מדהימים לילדים מיוחדים

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 21 דצמבר 2012, 11:13

ארבע אמהות כתב:מוטי פריד מבעלז מארגן נופשונים מדהימים לילדים מיוחדים
מי מה כמה איך מתי ולמה????

סמל אישי של משתמש
ארבע אמהות

נושא שלא נקרא על ידי ארבע אמהות » 21 דצמבר 2012, 11:39

סעד ומרפא
ראש מוסד: הרב מרדכי פריד
מנהל
כתובת פתח תקוה 33
תא דואר
6368
עיר ירושלים
ארץ ישראל
מידע נוסף...

פרטים נוספים: טלפון 1:
טלפון 2:
פקס
מספר עמותה:
איש קשר:
972-2-5381840

972-2-5381278
580430155
מוטי פריד 972-52-2386903

סמל אישי של משתמש
דבורה

נושא שלא נקרא על ידי דבורה » 21 דצמבר 2012, 11:43

גמבו מייל עושה לי בעיות.... כך שאין ברירה אלא לחכות....

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 21 דצמבר 2012, 12:18

מתי הנופשונים?

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 21 דצמבר 2012, 12:23

סמל אישי של משתמש
דבורה

נושא שלא נקרא על ידי דבורה » 21 דצמבר 2012, 13:46

https://www.sugarsync.com/pf/D0952311_62662758_66676
תבדקו אם זה עובד,
לינק לכוכבים שבשמים

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 21 דצמבר 2012, 14:06

לא גמר להעלות

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 22 דצמבר 2012, 22:02

דבורה כתב:https://www.sugarsync.com/pf/D0952311_62662758_66676
תבדקו אם זה עובד,
לינק לכוכבים שבשמים
עד עכשיו עוד לא גמר להעלות? מוזר.
האם מישהו הצליח להוריד? אם כן אפשר להעביר בדרך אחרת?

ממש

נושא שלא נקרא על ידי ממש » 23 דצמבר 2012, 08:48

משולש כתב:מתי הנופשונים?
בד"כ בקיץ,באוגוסט.
אבל גם בחנוכה היה נופשון לילדי צמי"ד בנתיבות-מטעם עזר מציון
הטוב ביותר לברר מול הארגון

סמל אישי של משתמש
ארבע אמהות

נושא שלא נקרא על ידי ארבע אמהות » 23 דצמבר 2012, 09:30

לאחרונה מתנהלות מלחמות והפגנות של הורים לילדים אוטיסטים, משום שהמדינה לא עושה די למען הילדים הללו.
והרווחה בכלל היא גוף מסואב, איטי ועצל, מבלי להטיל דופי בעו"סים מקוצצי התקנים שמשתדלים לעבוד כמיטב יכולתם הדלה. ממליצה לך כדברי ממש לנסות לעבוד בתיווך גורמים של ארגוני חסד, אחרת התזוזות מצד הרווחה תהיינה איטיות להחריד.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 23 דצמבר 2012, 14:13

ההסברה של מאבק אלו"ט:
http://www.jumbomail.co.il/Downloads.as ... 773749773D

סמל אישי של משתמש
דבורה

נושא שלא נקרא על ידי דבורה » 24 דצמבר 2012, 15:09

לא היה לי אינטרנט בימים האחרוננים וע"כ עדיין לא גמר לעלות,
עמכם הסליחה!

סמל אישי של משתמש
דבורה

נושא שלא נקרא על ידי דבורה » 25 דצמבר 2012, 15:13

גמר לעלות?

חיים יצחק

נושא שלא נקרא על ידי חיים יצחק » 25 דצמבר 2012, 18:51

דבורה השבת הקרובה הישיבה של שיח סוד אוצר ירושלים יהיו בבני ברק במ"ש של שיח סוד בבני ברק ואני יהיה שם לעזר כללי
חיים יצחק

סמל אישי של משתמש
דבורה

נושא שלא נקרא על ידי דבורה » 26 דצמבר 2012, 00:11

חיים יצחק כתב:דבורה השבת הקרובה הישיבה של שיח סוד אוצר ירושלים יהיו בבני ברק במ"ש של שיח סוד בבני ברק ואני יהיה שם לעזר כללי
לא הבנתי

סמל אישי של משתמש
דבורה

נושא שלא נקרא על ידי דבורה » 26 דצמבר 2012, 22:10

סמל אישי של משתמש
דבורה

נושא שלא נקרא על ידי דבורה » 26 דצמבר 2012, 22:13

בשעה טובה ומוצלחת!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
הצלחתי להעלות לכם את הסרט,
תורידו מהר כדי שאוכל למחוק אותו ולהעלות עוד אחד,

ע"H לחצן שלח תודה בהודעה שבה הקישור תסמנו לי שהורדתם.
תודה!

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 27 דצמבר 2012, 08:53

עדיין מופיעה שגיאה 509 שהקישורים הושבתו באופן זמני בגלל תנועה רבה מידי.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 27 דצמבר 2012, 08:54

HNN
הורים לילדים אוטיסטים ועמותת אלו"ט פתחו במאבק חירום על זכויות הילדים
שלומי מזרחי
פורסם: 20/12/2012 09:12

הורים לילדים אוטיסטים בישראל, יחד עם עמותת אלו"ט – אגודה לאומית לילדים אוטיסטים, יוצאים למאבק ציבורי על זכויות ילדיהם ועתידם. הבוקר נורתה יריית הפתיחה במסיבת עיתונאים (יום ג') בבית סוקולוב בת"א בנוכחות מרשימה של אמצעי התקשורת בישראל. על המדרכה, בכניסה לבית סוקולוב, התאספו הורים לילדים אוטיסטים והביעו את מחאתם כנגד טיפול המדינה בנושא אוטיזם, בקריאות ובכרזות.

המאבק על רקע עליה חסרת תקדים במספר הילדים המאובחנים באוטיזם בישראל (ובעולם). 1 מכל 100 תינוקות בישראל נולד עם אוטיזם.

שר האוצר לא מעדכן את התקציב בהתאם לגידול, ומכאן, שהתקציב הממוצע לכל ילד הולך וקטן. משנת 2000 ועד היום, מספר האוטיסטים המוכרים ע"י משרד הרווחה גדל פי 50, אולם תקציב המדינה לאוטיסטים - גדל רק פי 9.5 . התקציב הממוצע לילד בשנת 2000 עמד על כ- 3,500 ₪ , וכיום התקציב החודשי הממוצע לילד הוא - 527 ₪ בלבד.

נוכח זאת, נוצר פער עצום בין היקף ואיכות השירותים החיוניים לילד ולמשפחתו: מחסור במקומות לפעוטות במעונות יום שיקומיים, מחסור בסייעות, מחסור בבתי ספר וצפיפות באלה הקיימים, מצוקה במקומות לתעסוקה ובהוסטלים, טיפולים מקדמים הנמנעים מחלק מהילדים והבוגרים, מחסור במיטות אשפוז לאוטיסטים בבתיה"ח הפסיכיאטריים. שירותים חיוניים אינם ניתנים כלל במקרים כמו: הסעה לתעסוקה ושעות פנאי לבוגרים.

נתונים אלה מגובים גם בדו"ח מבקר המדינה שפורסם במאי 2012 ואשר מצביע על ליקויים חמורים בכל הקשור לטיפול המדינה באוכלוסיית הלוקים באוטיזם, בהם: מחסור בשירותים החיוניים כאמור לעיל, חוסר תכנון ארוך טווח לבעיה שהולכת ומחריפה וחוסר תיאום בין המשרדים השונים.

מטרות המאבק הן: חוק שיסדיר את זכויות הילדים האוטיסטים (כפי שקיים לאנשים עם פיגור ומסדיר את זכויותיהם לפיו הם זכאים ע"פ חוק: לבית, לתעסוקה, להסעה לפעילות פנאי).
תקציב מיידי (עד שתוסדר חקיקה) שיאפשר להפעיל שירותים חיוניים, שנמנעים מהילדים רק בגלל העדר תקציב. כ- 60 מיליון ₪.

מאיר שני, יו"ר אלו"ט האשים בדבריו את כל המשרדים הנוגעים בדבר בהזנחה ובאטימות: משרד האוצר, הרווחה, הבריאות, הפנים ואת ראש הממשלה עצמו. "במשך שנים אני מרגיע את ההורים ומנסה לטעת בהם תקווה ואמונה שדברים יסתדרו. היום אני מרים ידיים, וביחד עם ההורים אנחנו תובעים מראש הממשלה, משרד הרווחה ומהממשלה כולה לעמוד במחויבות האנושית והמוסרית שלה כלפי הילדים האוטיסטים, לתקן אפליות ולטפל בבעיה אקוטית זו בדרכים שהצענו ושגובשו לאחר חשיבה מעמיקה. בעיית האוטיזם, אם לא תקבל התייחסות רצינית לרבות תכנון לטווח ארוך, עלולה להפוך לקטסטרופה אמיתית. בשל שיעור הילדים האוטיסטים הגבוה, ייפגעו יותר ויותר משפחות בישראל, וההשלכות הן מרחיקות לכת במישור החברתי, הכלכלי והציבורי."

שני הציג את הבעיות הרבות עמן מתמודדים אלו"ט והורים לילדים אוטיסטים ולסיום יצא בקריאה לממשלת ישראל לצאת מהקיפאון והאטימות. "אנחנו יודעים שלפני בחירות אי אפשר לחוקק חוק, אך מצפים מראש הממשלה, אם ייבחר שוב, שמייד לאחר הבחירות יתחייב להוביל לחקיקת חוק, גם אם תהיה התנגדות מהאוצר. אנו קוראים לכל ראשי המפלגות המתמודדים ולכל השרים המכהנים לתמוך בקריאה זו."

ד"ר שמוליק מירון, יו"ר הוועד המנהל של אלו"ט והורה לילד אוטיסט: "אנו יוצאים למאבק, נחושים בצדקתנו, לאחר שנים ארוכות של שתיקה ו"קיבוץ נדבות" בין משרדי הממשלה השונים, ובעקבות כשלון השיחות מול משרדי הממשלה. הדאגה והחרדה מפני עתידם הבלתי מובטח של ילדינו מדירה שינה מעינינו באופן קבוע ובעיקר החשש מה יקרה לילדינו ביום בו לא נוכל לדאוג להם עוד? רק חוק יוכל להבטיח את זכויות האוטיסטים ולהעניק להם, בזכות ולא בחסד, את השירותים המגיעים להם, כבוד אנושי ובטחון לכל ימי חייהם ושקט נפשי עבורנו, ההורים."

עוד דיברו: ד"ר דיצה צחור, מנהלת המרכז הארצי לאוטיזם מטעם אלו"ט בבי"ח אסף הרופא, שהסבירה את משמעות האוטיזם.חגית רון רבינוביץ – אמא לנער אוטיסט; וסער וולפמן נער אוטיסט שהקריא טקסט אשר המחיש את המשמעות של "להיות אוטיסט". אף עין לא נותרה יבשה בסיום דבריהם של חגית וסער.

בין הפעילויות שמתכוונים ההורים לקיים במסגרת המאבק: הפגנות, פעילות ברשת האינטרנט, בתקשורת, פניה ישירה למקבלי החלטות, גיוס דמויות מפתח לטובת המאבק, ומגוון צעדים נוספים שיעלו את הבעיה הכואבת על סדר היום הציבורי והממשלתי.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 27 דצמבר 2012, 09:00

YNET
אריאנה מלמד

ההורים העייפים ביותר בעולם
אני מכירה אותם כי אני מכירה אותי, ואת בני, ואת מאבקנו, שאינו שונה ממאבקם של ההורים לילדים עם אוטיזם מול הרשויות
פורסם: 25.12.12, 10:42

הורים לילדים עם אוטיזם הם ההורים העייפים ביותר בעולם. אני מכירה לא מעט כאלה: לרוב הם נראים מבוגרים מכפי שנותיהם, כמו אנשים ששינה טובה, חופשה קצרה ויד מושטת לעזרה היו יכולים לסייע להם מאוד, אבל אין באמת יד כזאת.

הם אנוסים להמשיך במאבק האינסופי שלהם לגמרי לבד: שגרת הטיפולים המתישה. הדאגה שאין לה שיעור ואין בה לוחות זמנים ואין ממנה מנוחה, מפני שהילד לא יכול כלל לדאוג לעצמו. החרדה הקיומית לכסף שהולך ואוזל מתוך רצון לתת לילד את הטוב ביותר, לקרבו ולו במעט לחיים איכותיים יותר של אנשים "רגילים". הצורך לעבוד בעוד משרה ובעוד אחת רק כדי לשלם חשבונות, בלי שום מחשבה על עתיד פרטי. הפחד שמעיר אותם בלילות ומושיב אותם ליד שולחן עם נייר ועיפרון: האם יצליחו לחסוך די צורך להבטיח שהקטנצ'יק, בבגרותו, לא יהיה לטרף במוסד משפיל מלא מטפלים ערלי לב? ומה יהיה איתו ביום שהם עצמם לא יוכלו יותר?

עוד בערוץ הדעות של ynet:
גלנט, סליחה / אסתר (אתי) לוצאטו
מירי רגב היא סיבה לגאווה? / אוון כהן, דרור מזרחי

המדינה רומסת את זכויותיהם. מחאת משפחות האוטיסטים (צילום: בני דויטש)

גם הורים לילדים עם תסמונת דאון הם ההורים העייפים ביותר בעולם וכמוהם הורים לילדים עם שיתוק מוחין או תסמונות ומחלות שמעולם לא שמעתם עליהן. אני מכירה את ההורים האלה מפני שאני מכירה אותי, ואת בני, ואת מאבקנו, שאינו שונה במאומה ממאבקם של ההורים לילדים עם אוטיזם ברשויות: רק התגית שהדביקו לילד שונה. והתגית הזאת, על פי משרד הרווחה והביטוח הלאומי ומשרד החינוך והבריאות והרשויות המקומיות, היא שתחרוץ את גורלו.

הורים שנידונים לעונש
הורים לילדים עם מוגבלויות קשות, פיזיות או מנטליות או נפשיות או כולן יחד, הם אנשים שמתים צעירים יותר מן הממוצע, לא אחת אחרי שפיתחו בעצמם מחלות שהן תוצאה של מתח ולחץ בלתי אנושי: ברי המזל עוזבים את העולם בהתקף לב מסיבי. אחרים יתמודדו עם פסוריאזיס, סוכרת, לחץ דם גבוה ודיכאונות ועם היעדר מוחלט של אפשרות לנוח מכל אלה, כי מה יהיה עם הילד, כי אין זמן, כי אין כסף.
אל "תרפאו"
תנו לאחי הזדמנות / דנה אידיסיס
רוצה ללמוד כלי נגינה? לך לריפוי במוסיקה. לרכוב על סוס? לך לריפוי בסוסים. אנחנו חיים בחברה אטומה שבוחרת לטאטא הצידה את מי ששונה. טור אישי של אחות לאוטיסט
לכתבה המלאה

בישראל 2012, הורים לילדים עם נכויות ומוגבלויות קשות נידונים לעונש על עצם העובדה שיצא להם כזה ילד: גמלת הנכות של הביטוח הלאומי לא מגרדת את מחצית שכר המינימום. כשהורים לא יכולים לגדל ילד חולה ונכה בבית והוא יוצא למוסד של המדינה, הגמלה שלו מועברת לידי המוסד. וכשהוא חוזר הביתה בחופש, הוא כבר לא נכה? הוא כבר לא זקוק לאותה שמירה והשגחה מיוחדת? היא כבר לא עולה אלפים רבים של שקלים בחודש? ואיך נשגיח אם צריך גם לעבוד? ההורים הללו משפילים את העיניים בפני המעסיק ומגמגמים, כי הרי הוא לא אשם שיצא לנו כזה ילד.

ונניח שמקבלים עוד משהו: הטיפולים המשלימים במימון המדינה הם אפס קצהו של מה שנדרש, והילדים גם הם נענשים. מפקיד לפקיד נודדים ההורים לספק לילדים את המינימום: הסעות כסדרן לבתי הספר שיודעים להתמודד עמם, סייעות רפואיות, עוד שעת קלינאות תקשורת, עוד רגע של ריפוי בעיסוק, כשהכול לחוץ ונחוץ כל כך. לא אחת ישמעו כפי ששמעתי אני, "גברת, מה את חושבת? העירייה יכולה לטפל בכל מקרה קשה?", או - וזאת מפיו של אדם שהיה פעם שר רווחה בישראל - "כמה מקרים כמו שלך כבר יש, כמה עשרות? זה לא ישנה את החוק".

אבל אפשר וצריך לשנות את החוק, ואפשר וצריך להגיע למצב שבו כל הילדים עם הנכויות הקשות, כולל כמובן ילדים עם אוטיזם, יקבלו סל שירותים הוגן והגון להם ולהוריהם: והסל הזה ימשיך ללוות אותם באשר יהיו, צמוד אליהם ולא למוסד שבו הם חוסים ולא לעיר שבה הם מתגוררים, כי הזכות היא שלהם לבדם. זה בדיוק מה שמבקש יו"ר שדולת הנכים בישראל, ח"כ אילן גילאון, לעשות בכנסת הבאה - אבל הוא לא יכול לעשות זאת לבד.

אני מאחלת להורים לילדים עם אוטיזם שיזכו במאבקם הצודק ויוכלו לנוח לפחות מעט. אבל עוד יותר מזה, תסלחו לי, אני מאחלת לכל ההורים העייפים באשר הם שיהיה להם הכוח לקום סוף סוף יחד, לא כנציגי תסמונות אלא כסנגורים נאמנים וזועמים של בני אדם, ולצעוק: גם לנו ולילדינו, שאינם יכולים לצעוק, יש זכויות - והמדינה רומסת אותן ואותנו יום יום.

סמל אישי של משתמש
דבורה

נושא שלא נקרא על ידי דבורה » 27 דצמבר 2012, 14:46

עקב הורדות רבות הושבת לי הדרופבוקס ל3 ימים,
משאירה כדי שתוכלו להוריד ביום ראשון בעזרת ה'......

מצטערת...

טבעי

נושא שלא נקרא על ידי טבעי » 27 דצמבר 2012, 15:40

אתמול קראתי בקול העיר של בני ברק מכתב של אמא לילד אוטיסיט. הייתי פשוט המומה. האמא מספרת שנולד לה תינוק מקסים. בגיל שנה הוכר התחיל לדבר, הלך, ילד חברותי וכהגדרתה "לאכול" אותו. בגיל שנתיים ראה אותו פתאום בוהה בתקרה ולא עונה לקריאותיה. בנוסף היו אצלו עוד תופעות שבעקבות זאת הלכה לנוירולוגית והיא אבחנה את הילד כאוטיסיט.
חשבתי שזו תופעה שנולדים אתה ולא מופיעה בגיל מאוחר יותר.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 27 דצמבר 2012, 15:54

בדרך כלל נולדים עם זה, אבל אי אפשר להבחין עד כמעט גיל שנתיים, בגלל שהאוטיזם מתבטא לעינינו רק בקשר (בעיקר המילולי, אבל גם עוד דברים) עם החברה. ובגיל שנה קשה מאוד לראות אם לתינוק יש קשר חברתי או לא. (יש אומרים שילד שלא מצביע עד גיל שנה זה מאפיין גם [לא רק!] אוטיסטי)
לפני גיל שנה בוודאי שאין שום אפשרות לאבחן אוטיזם. (הלוואי שהיו מוצאים כי זה יכול לשפר מאוד את המצב של האוטיסט)
יש מקרים חריגים מאוד שילד אוטיסט מתחיל כילד רגיל, ובגיל שנתיים שלוש הוא מפתח נסיגה. אבל שוב, הוא כבר היה אוטיסט מלידתו, רק שצורת ההתפתחות שלו היתה בצורת נסיגה.
אצלנו הוא אובחן רק בגיל קרוב לארבע. כשעד אז הוא למד שנתיים וחצי בגנים רגילים ולא ראו עליו שום חשד לאוטיזם, גם רופאי ילדים וטיפות חלב שראו אותו לא חלמו על זה.

תופעה מוכרת אצל הורים ומטפלים של אוטיסטים שמפתחים כמעט חרדה על כל תינוק: האם הוא אוטיסט? כל בכי יותר מידי, כל בהיה של התינוק באויר, כל חוסר תגובה הכי קטן, גורם לחששות ולפחד. אולי הוא אוטיסט.

ממש

נושא שלא נקרא על ידי ממש » 27 דצמבר 2012, 17:07

לפעמים יש 'טריגר' [זרז] שמוציא החוצה את האוטיזם
כלומר הילד היה עם זה אבל לא פעיל
ואז נאמר ,נולד אח קטן,האם נעדרת מהבית ,השגרה משתבשת ו..מתחילה הרגרסיה.

אחד הדברים הכי כואבים באוטיזם זה חוסר הקשר הרגשי עם ההורים
ההורה משקיע ואין חיוך/חיבוק או שום הבעת רגש מצד הילד
מה שאמור לתת להורה משוב וכח הלאה.
אמרה לי אם לילדון כזה: "גם אני אלך מולו ברחוב הוא לא יזהה אותיוזה לא יזיז לו"

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 27 דצמבר 2012, 20:41

בנוגע לקשר הרגשי.
אנחנו יכולים לנסות ללמוד את השפה שלו וזה יכול לעזור לנו מאוד.
אם נקבל שהדרך שלו להביע רגשות זה לשחרר חצי חיוך, או אפי' שינוי קטנטן בהבעה, או אפילו לדמיין בעינים שלו הבנה. (יש משהו עמוק בפנים שאנחנו לא רואים עליו מבחוץ) זה יכול לעזור לנו להרגיש את המשוב שלו.

סמל אישי של משתמש
דבורה

נושא שלא נקרא על ידי דבורה » 29 דצמבר 2012, 21:38

העלתי לדרופ את הסרט כוכבים שבשמים,
מתנצלת על הטרטור.
תהנו!

שכל חד וצלול

נושא שלא נקרא על ידי שכל חד וצלול » 29 דצמבר 2012, 21:49

נראה לי שכוכבים בשמים זה על דיסקלציה. (סרט הודי?)?

סמל אישי של משתמש
דבורה

נושא שלא נקרא על ידי דבורה » 29 דצמבר 2012, 21:57

צודק

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 30 דצמבר 2012, 13:48

האם מישהו צפה בסרט: נס האהבה? הסרט מספר על ילד אוטיסט בשם רון, שההורים שלו נלחמו נגד כל הסיכויים, ובמאמץ יומיומי של שנים הם הצליחו להוציא אותו לגמרי מההתנהגות האוטיסטית שלו.
האם יש כאן פיתרון לבעית האוטיזם? מה דעתכם?
אולי בהמשך אעלה את זה בשביל מי שלא ראה.

ממש

נושא שלא נקרא על ידי ממש » 30 דצמבר 2012, 14:43

ראיתי לפני שנים
סרט מדהים!

מענין אם היום השיטה עובדת

סמל אישי של משתמש
דבורה

נושא שלא נקרא על ידי דבורה » 30 דצמבר 2012, 15:35

לא ראיתי ואשמח לראות

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 30 דצמבר 2012, 18:34

בינתיים יש לי את זה שני קבצים של 600 מגה.
אם אצליח לכווץ עד לגודל של 200 אעלה אותם לגמבו מייל. ואם לא אז בגוגל דרייב.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 30 דצמבר 2012, 21:11

לא הצלחתי להפוך למאתיים. הם הפכו לשלוש מאות. אין לי אפשרות להעלות שלוש מאות בגמבו. אז אני מעלה לגוגל דרייב. וכנראה זה ימשך עד מחר בבוקר או בצהריים.
אין צורך לשלוח לי תודה, שלחו תודה למחשב שלי שיעבוד עכשיו קרוב לחמש עשרה שעות בשביל להעלות 600 מגה מסכנים.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 30 דצמבר 2012, 22:49

בינתיים עד שיעלה קחו משהו שכתבה אמא לאוטיסט בקו עיתונות דתית.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
דבורה

נושא שלא נקרא על ידי דבורה » 30 דצמבר 2012, 23:49

משולש,
דבר ראשון תודה על המאמץ להעלאת הסרט.
דבר שני, המכתב כ"כ נוגע ללב ונכון!!!!!!
תודה!!!!

רציתי לשתף אתכם באתרים נחמדים שפתוחים בברירת מחדל של נתיב,
http://www.dyslexia-teacher.com/
http://achiya.org/
http://www.handycat.com/
http://makom-m.cet.ac.il/
http://cms.education.gov.il/EducationCMS/UNITS/Special

תהנו!

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 31 דצמבר 2012, 08:08

סמל אישי של משתמש
דבורה

נושא שלא נקרא על ידי דבורה » 31 דצמבר 2012, 16:22

לא מצליחה להוריד

אלעזר
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 13 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אלעזר » 31 דצמבר 2012, 16:35

אני הורדתי אותם הרגע, נכנסתי לקישור, בצד ימין למעלה יש חץ לכיון מטה, לוחצים עליו, ואז בדף השני לוחצים על 'הורד בכל זאת' והקובץ בדרך אלייך

ממש

נושא שלא נקרא על ידי ממש » 31 דצמבר 2012, 17:35

דבורה,האתרים סגורים למשתמשי נתיב למען האחד לפני האחרון

תודה.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 31 דצמבר 2012, 19:49

מי שלא יכול להוריד בגוגל דרייב ומעוניין שאעלה את זה על שרת אחר, מוזמן לבקש, ולהסביר לי איך.
מי שרשום ומשלם לגמבו מייל יכול להעלות אותם גם כן. הם נותנים עד 500 מגה למשתמש רשום, ורק 200 לאורח. אז אם יש פה מנוי של גמבו מייל, נודה לו אם יוכל להעלות את זה בגמבו.

סמל אישי של משתמש
דבורה

נושא שלא נקרא על ידי דבורה » 31 דצמבר 2012, 21:57

ממש כתב:דבורה,האתרים סגורים למשתמשי נתיב למען האחד לפני האחרון

תודה.
מוזר מאד! אני בטוחה שלא ביקשתי פתיחה עליהם.

טבעי

נושא שלא נקרא על ידי טבעי » 03 ינואר 2013, 11:06

הצלחתי לפתוח ולראות ישירות על המסך. נראה מאוד עצוב -אין לי כוחות נפש לראות סרט כזה.

שלח תגובה