! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

עקיב'לה
נתן תודה: 6 פעמים
קיבל תודה: 33 פעמים

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 23 אוגוסט 2018, 16:43

פשוט לכל, וטעון חידוד לאלו כמו החצוף המכונה עלה זית, שדבריו נגד צדיקי הדור שרבבות הולכים לאורם, עוברים כאן ללא מחאה. הגיע הזמן שכולם יבלעו את הגלולה שהיא כה מרה לחוג מסויים, כן. רבבות אלפי ישראל הולכים לאורם של גדולי וצדיקי הדור, ולדעת קדשם יש משקל עצום בציבור כאן ובכל העולם

ליטאי

נושא שלא נקרא על ידי ליטאי » 23 אוגוסט 2018, 16:54

אולי בגלל מה שאמר כאן הענישוהו בבית מלון, סתאאם.

יוסי 1
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 3 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 23 אוגוסט 2018, 16:59

הזדעזתם מהר מידי.
לא השתיקו אף אחד ומותר לכל אחד לומר את דעתו וזה מה שקורה כל הזמן.
צריך באמת לחקור את מקור האסוציאציות של כמה אנשים בכל פעם כשמדברים על גזירת הגיוס.
יש אפשרות שהם עשו יד אחת עם שלטון הרשע להעביר את כולם על הדת וזה מה שמפריע להם.
ויש אפשרות שמידי הרבה פעמים הנושא הזה מקושר עם נבלות ברורות ללא הוקעה מינימלית מתבקשת, עד שצריך לבדוק מה הפעם.
כל אחד יבחר את האפשרות המתאימה לו.

ליטאי

נושא שלא נקרא על ידי ליטאי » 23 אוגוסט 2018, 17:07

מעניין איפה המשולש החביב שיאזן את הפורום לכיוון השני.

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 23 אוגוסט 2018, 17:25

אני פה כתב:
יוסי 1 כתב:הזדעזתם מהר מידי.
לא השתיקו אף אחד ומותר לכל אחד לומר את דעתו וזה מה שקורה כל הזמן.
צריך באמת לחקור את מקור האסוציאציות של כמה אנשים בכל פעם כשמדברים על גזירת הגיוס.
יש אפשרות שהם עשו יד אחת עם שלטון הרשע להעביר את כולם על הדת וזה מה שמפריע להם.
ויש אפשרות שמידי הרבה פעמים הנושא הזה מקושר עם נבלות ברורות ללא הוקעה מינימלית מתבקשת, עד שצריך לבדוק מה הפעם.
כל אחד יבחר את האפשרות המתאימה לו.
לא הבנתי מה אתה אומר אם אפשר דבר ברור.
בשמחה. בפעם הבאה בבקשה תפרט מה לא ברור.
ולגופו של עניין:
אני בעצמי כששמעתי על הכינוס התבלבלתי. וכשחשבתי מה מקור הבלבול, הגעתי למסקנה שהנושא של הגיוס צבר המון רגישות לאו דווקא בגלל המהות שלו, אלא בגלל אלה שבדרך כלל מדברים עליו. ומכאן עניינם של כל המגיבים שלא לרוחו של עקיבל'ה (למשל).
אם אני עדיין לא ברור, אני באמת מתנצל. לא הכרתי את עצמי כעילוי כ"כ גדול.

ליטאי

נושא שלא נקרא על ידי ליטאי » 23 אוגוסט 2018, 17:27

הכרת כוחותיו של האדם הינה מסלול ברור לעליה והצלחה.

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 23 אוגוסט 2018, 17:29

ליטאי כתב:הכרת כוחותיו של האדם הינה מסלול ברור לעליה והצלחה.
אין שום שווי לעלויישקיי'ט ללא בהירות, אם לזה התכוונת. תודה.

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א
נתן תודה: 31 פעמים
קיבל תודה: 20 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 23 אוגוסט 2018, 19:47

אני פה כתב:אחרי שאחד אברך צעיר מהמשפה הקרובה שלי פותה והתגייס אני קצת מתחיל להרהר על הנקודה שאין גזירת גיוס, הרי אם כל הציבור היה נלחם מלחמת חורמה נגד הגיוס, הוא היה מתבייש מזה ולא היה מראה את האף שלו בקהילה או במשפחה, אבל היום שמי שזועק נגד זה כבר נקרא "עצניק" וכו', אז יש לו לגיטמיציה להתגייס תמורת כמה אלפי שקלים בחודש, ועוד מקרבים אותו וכו'. רק היום התפרסם שהצבא לא יודע מה לעשות עם כ"כ חיילים ומגייס את החרדים רק להכניסם לכור ההיתוך, ואחרי שאלפי בחורים ואברכים מתגייסים זה צריך להדליק אצל כולנו נורה אדומה.
בראותי את הודעותיך כאן בפורום ולא רק מהתקופה האחרונה
זה נאה שהאברך הצעיר הזה ממשפחתך כבר פותה ממזמן...
אני פה כתב:עד לשנה שנתיים אחרונות שהיה מדובר רק במאות בחורים רובם חילונים לגמרי שהתגייסו היו יכולים לטעון שכל החוקים זה בדרך עורמה להעלים על הבג"ץ וכו' כדי שיוכלו לשבת וללמוד, אבל שזה מגיע למצב שכבר עומדים ביעדים לא נתפסים של כמעט 4000 בחורים שהתגייסו רק ב2017, שזה 37 אחוז מכל מחוזר, וזה נותן להם לגיטמציה לדרוש שתוך 20 שנה יגיעו ל60 אחוז, איך יכולים יותר לשתוק ולומר שזה חוק טוב?
בוא נראה את החבר'ה שלך מודים שבהתחלה זה היה רובו ככולו מורכב מכאלה שלגמרי אינם חרדיים
כל יום לפי האינטרסים של העסקנים יום אחד מסבירים לך שעכשיו לוקחים בחורים מספסלי בית המדרש
ולמחרת מסבירים לך שאתמול לקחו נושר אבל היום זה הבחור מהבית מדרש
אני לא יודע כבר מתי להאמין לעסקנים מטעם עצמם ומתי לא...
אני פה כתב:דווקא האדמו"ר מסאסוב ידוע כאדם שמטפל במאות בחורים ואברכים נחשלים, ובכל זאת טוען לפי המידע שבידיו שגזרת הגיוס היא נוראה, כי מהאינטרנט יכולים לחזור ומהצבא צעיר שהולך שם כמה שנים על פי רוב מתרוקן לגמרי מכל זיק של יהדות ונעשה אדם חילוני במהותו.
לא ראיתי בציטוט שהבאת כאן מהכתבה שאמר דברים אלו...
יוסי 1 כתב:
אני פה כתב:
זעיר שם כתב:איני מתיימר להביע דעה בענייני רבנים ואדמורים,
אך האם זה נראה לכם דבר נורמלי שמאספים רבנים ומציעים לפניהם דרשות התעוררות?
עורכים בפניהם מסע הסברה בכדי שיקבלו את דעת העסקנים ולהטותם לצד מסוים בכדי שיכריעו כדעתם,
אמנם יושבים שם גדולי ישראל, אבל בעיני ישנם 2 הבדלים בין ישיבה זו לבין ישיבה במועצת, 1 הא דאמרן 2 התתערותא דלתתא שארגן את האסיפה, בשונה מישיבות מועצת שהרבנים מזמינים את האסיפה.
שקר וכזב מי שעומד מאחורי הכינוס זה האדמו"ר מסלאנים סאסוב והגרי"ב ווזנאר.
אתה בטוח?
בקו של הירושלמים 'קול זעקה' שמעתי שנדרשה המון התארגנות של עסקנים מהם לעניין.
אתה נראה אחד מעודכן. אז אשמח באמת לשמוע אם יש מקום לרושם הזה?
תודה מראש
אני פה כתב:לפי מה ששמעתי מחסידי סלאנים וטשרנוביל מי שעומד מאחורי העצרת זה הרב יעקב מאיר שכטר והאדמו"ר מסאסוב. ואליהם הצטרף בחודשים האחרונים האדמו"ר מסלאנים. והם שיכנעו את שאר האדמורי"ם.
מיותר להגיב
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א
נתן תודה: 31 פעמים
קיבל תודה: 20 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 23 אוגוסט 2018, 19:50

אני פה כתב:עוד נקודה יש כאן ייצוג של עולם הישיבות הכלל חסידיות הכי מבוקשות שנמצאות במזרח של הציבור החסידי: חיי משה, טשעבין, רחמסטריווקא, טשערנוביל, סלאנים.
היטבת להגדיר הצד השווה שברוב מוזמני האסיפה.
אדמו"רים המנהלים:
1. קהילה לא קנאית כ"כ, אבל לא חברים במועצגה"ת.
2. ישיבה כלל-חסידית, שאין לאדמו"רים הנ"ל כל השפעה על דעתם של אחוז ניכר מתלמידי הישיבה
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

עלה זית
קיבל תודה: 12 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 23 אוגוסט 2018, 23:19

עקיב'לה כתב:פשוט לכל, וטעון חידוד לאלו כמו החצוף המכונה עלה זית, שדבריו נגד צדיקי הדור שרבבות הולכים לאורם, עוברים כאן ללא מחאה. הגיע הזמן שכולם יבלעו את הגלולה שהיא כה מרה לחוג מסויים, כן. רבבות אלפי ישראל הולכים לאורם של גדולי וצדיקי הדור, ולדעת קדשם יש משקל עצום בציבור כאן ובכל העולם
וולגריות מילולית לא עושה עלי רושם.
איפה ראית שדיברתי נגד גדו"י? ביקשתי להבין את דעתם, נעניתי רק חלקית.
והוספתי שבמציאות, כן, במציאות, להגרח"ק יש משקל הרבה יותר גדול אצל חברי המועצת מאשר לאדמו"רים הצדיקים הנ"ל.

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 24 אוגוסט 2018, 01:38

אני פה כתב:אמר לי היום אחד הת"ח הגדולים שהשתתפו בכינוס הנ"ל, שמה שנשאר לנו לעשות זה לזעוק ולהתפלל. המצב באמת מסובך, וכל דבר שיחליטו לא פשוט.
נכון מאוד!!
ועוד דבר - פשוט ללמוד. כפי שאמר מרן הגרי"ג לחכם שלום, כל הסיפור מתחיל ונגמר באיזה קטרוג בשמים על עולם התורה. אם ילמדו בהתמדה ויהיו זכויות - יתבטל הקטרוג וממילא כבר לא תהיה גזירה.

(אני פה, אתה לא תאמין לי אבל יש איזה קו שעשה שיר ליצנות שלם על בסיס ה'לא צריך לדאוג' של הגרי"ג. האבסורד הוא שאותו קו עוד קורא לעצמו 'קו ההגנה'...)

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 24 אוגוסט 2018, 02:26

אני פה כתב:שמעתי מאחד שטוען שאולי יש קטרוג על כך שהישיבות זורקים בחורים על ימין ועל שמאל לרחוב הפרוץ ולא מסדרים להם ישיבה חילופית. אולי?
לא יודע מה קורה אצלכם, אבל אצלנו (הליטאים) כבר מזמן לא זורקים בחור סתם כך לרחוב. משתדלים לסדר לו ישיבה אחרת, כמובן מטבע הדברים ברמה פחותה מהישיבה שבה היה. והיה וייפלט משם בעצמו - ידינו לא שפכו את הדם.

סמל אישי של משתמש
משולש
קיבל תודה: 4 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 24 אוגוסט 2018, 11:03

הרב ליטאי, אני מודה לך על מילותיך החמות.
כרגע איני בכושר להיות ממש פעיל כאן, אבל עוקב בצורה פאסיבית.

כל המצב המבלבל הזה מאוד מצער, והוא חלק מנסיונות העקבתא דמשיחא כנראה.

נראה שמה שעשו (לא בהצלחה גדולה מידי) עם רבני הספרדים (הרב צדקה וכו') לפני חודשיים, מנסים לעשות עכשיו עם רבני החסידים.

לא היתה לחוגי הקנאים שעה יותר יפה מתקופתנו שאחרי שבעים שנה שהם משתוללים ומחלקים חומרי הסברה ברחוב החרדי ולא מצליחים לשכנע אפי' פתי אחד, ופתאום הם מקבלים חיבוק אדיר מכל כך הרבה קבוצות חרדיות שהולכים אתם יד ביד נגד ההנהגה החרדית שנואת נפשם מאז ומעולם.

מים רבים
קיבל תודה: 1 פעם

נושא שלא נקרא על ידי מים רבים » 24 אוגוסט 2018, 16:39

שמעתי היום מגבאי של אחד מהאדמורים שהשתתף באסיפה השבוע
שבאותו יום הגיעו טלפונים משטרנליך וברגר מלונדון (שמות שאני לא מכיר אבל אני מאמין שיודעי חן ידעו למי הכוונה)
שביקשו ולחצו מאד שהרבי יבא לאסיפה הנ"ל הרבי שלא רצה להשתתף אבל לא רצה לפגוע בבודם במיוחד שהם תורמים חשובים כידוע
ענה שהוא צריך להשתתף באותו הזמן באירועים אחרים כך שיבצר ממנו להגיע לכינוס תגובתם של ברגר ושטרנליך הייתה "שהרבי יחליט מה יותר חשוב האירועים שהרבי צריך להשתתף בהם או הקשר אתנו וכדי לא לפגוע במוסדות התורה והחסד שהנ"ל תורמים להם הוא השתתף בכנס
ועוד הוסיף אותו גבאי שבבקר למחרת כבר הגיע ש'יק

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 24 אוגוסט 2018, 17:14

האדער יא האדער ניין. ותפוס לשון אחרון כי לכאורה שום גבאי רציני אינו חושף ''סודות'' כאלו מהחדר.

מנחם
נתן תודה: 5 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מנחם » 24 אוגוסט 2018, 17:14

בדר"כ אני לא מתערב בנושאים כאלו, אבל הודעה הקודמת [שתיים מעלי] צורמת לי מאד.
אני שמעתי מפי גבאי של אחד מגדולי הרבנים בדור, שחתם על מסמך קול קורא כנגד גזירת הגיוס, למחרת הוא קיבל טלפון נזעם מביתו של אחד מגדולי ישראל, עם איומים מפורשים על זה שהוא משתף פעולה עם המתנגדים, והוא נאלץ להודיע שהחתימה מזוייפת וכו'.

האם ניתן להאמין לשטויות כאלו? ואם כן, ניתן לכתוב סיפורים כאלו על כל צד, חבל להפיץ דברים שאין שום אפשרות לבדוק אותם, והם רק הוצאת שם רע ולכלוך על רבנים חשובים.

שבת שלום

סמל אישי של משתמש
זעיר שם
קיבל תודה: 9 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם » 25 אוגוסט 2018, 23:07

אני לא שמעתי סיפור מגבאי של רב אבל אני יודע מקרוב שכל הרבנים עברו מסע הסברה ולחצים נגד חוק הגיוס, ע"י קבוצה מגוייסת שממונים וממומנים על כך.

ולעצם הישיבה - אני שמעתי את כל הדרשות, אני מנסה לנתח מהי המטרה? כל הדרשות עסוקים בחומר העניין של גיוס שכל באיה לא ישובון, רק דקה אחת בסיומם של 2 דרשות אני שומע בתנועת אתנחתא, בזה"ל - ועל זה שתומכי החוק טוענים שמבלי החוק המצב יותר גרוע על זה יש לומר שאין אנו אפוטרופסים למצוא פתרון לגזירות, וה' יעזרנו,
ובדיוק על פרט זה יושבים גדו"י במועצת גדו"י של אגו"י דגה"ת וש"ס,
מה שברור שאם יש גייסים הרי כל גדו"י נגדם ולכו"ע שצריך להוקיע אותם, ולגבי החוק כולם היו שמחים אם המצב הישן היה ממשיך ללא מפריע, (ואגב, תמיד היו מתגייסים בשוליים)
אך כעת נוצר מצב שצריך לחוקק חוק שכולם מסכימים שזה לא טוב, ואם לא יחוקק, עפ"י החוק המצב גרוע שבעתיים ברוחניות ובגשמיות,
וע"כ יושבים מנהיגי ישראל במועצות שונות צדיקי הדור ראשי קהילות שמשא הדור על כתיפם ויש להם גם את כל המידע שצריך, אך כבר קיבלו על עצמם לפני 70 שנה שאנו בגלות מר תחת שלטון הציונים השולטים עלינו שלא ברצון, ועל כרחם יושבים ודנים על איזה נוסח הרע במיעוטו אנו מוכנים להתפשר, ועל פחות מכך כל המנהיגים מודים למימרא הנ"ל שאין אנו אפוטרופסין וכו',
אך כולם מסכימים שצריך לדון על כך ולא להפקיר את עצמנו תחת החלטתם, ולסמוך על ישועה שתבוא מהפגנות.
ואם אין להם את כל המידע אני חושב שאדמורי ורבני האסיפה יתקבלו בשמחה אצל כל אדמור שירצו (גור בעלזא ויזניץ צאנז סדיגורא וכו' וכו')
ולהעביר להם את כל ידיעתם בנידון, ושלום על ישראל.
ועל כן בוודאי לגבי הקנאים אני מבין שהם אף פעם לא השלימו עם גלות ציון וע"כ הם לוחמים על חירותם,
אבל לגבי רוב קהילות ישראל איני מבין מה הויכוח.

סמל אישי של משתמש
1010
נתן תודה: 1 פעם

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 25 אוגוסט 2018, 23:43

אני פה כתב:על עניין הגייסים צריך לצאת במלחמת חורמה בעיתונים וכו' ולנדות אותם ולא לצרפם למניין, ולא ראיתי מי שעושה את זה מלבד אנשי הפלג והקנאים. השתיקה בנושא נותנת הרגשה יתכן נכונה שאולי לא איכפת לעסקנים שהמכסות יתמלאו מהספרדים והבעלי תשובה.
שתדע לך שיש גדולי ישראל שחושבים אחרת.
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

ליטאי

נושא שלא נקרא על ידי ליטאי » 25 אוגוסט 2018, 23:59

1010 כתב:
אני פה כתב:על עניין הגייסים צריך לצאת במלחמת חורמה בעיתונים וכו' ולנדות אותם ולא לצרפם למניין, ולא ראיתי מי שעושה את זה מלבד אנשי הפלג והקנאים. השתיקה בנושא נותנת הרגשה יתכן נכונה שאולי לא איכפת לעסקנים שהמכסות יתמלאו מהספרדים והבעלי תשובה.
לא הבנתי, יש גדו"י שלא חושבים שצריך להילחם בגייסים הארורים? אם ההנהגה החרדית אוחזת שזה לגיטימי שהגייסים יגייסו את החלשים כדי שה'לא חלשים' לא ינזקו, אז מה צועקים על העצניקים, וכי לא תיתכן דעה אחרת (במיוחד פה שהיא היותר מובנת).

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 26 אוגוסט 2018, 00:57

מי שחי כאן בארץ הקודש אינו יכול שלא לגחך על מה שמכונה ''גזירת הגיוס'', ואף-על-גב שהמדינה בוודאי רוצה לגייס את כולנו, ואף-על-פי שהמדינה ומייסדיה לא רצו בכלל להעלות על דעתם שהחרדים כה יתרבו כהיום הזה, עם-כל-זה, שבעים שנה העולם החרדי משגשג חבל-על-הזמן, ולצערנו כמות הנושרים הגדולה איננה קשורה לצבא בשום דרך, מי שאומר אחרת פשוט משקר, ומי שמתבונן סביב על חוג מכריו ונזכר מי מהם נשר ל"ע יודע די טוב שממש ממש לא הצבא עשה לו את זה, אולי מישהו מבפנים, אולי טכנולוגיה, אולי יצר הרע...
לומר שאנחנו לא צריכים להתאחד בתפילה שמזימת החילונים לא תצלח, אלו בוודאי דברי שטות, כי צריכים לעורר רחמי שמים על כל בר ישראל בכל מצב שהוא, לומר שהאדמורי"ם והצדיקים שליט"א צדקו במה שהתכנסו לדון בדבר הפיתויים שמציבים בפני צעירים חלשים, פשיטא, מי אנחנו לחלק להם ציונים, כינוס לצדיקים נאה להם ונאה לעולם, וישבו שם בהחלט גדולי וצדיקי הדור שרבבות הולכים לאורם, אלא שמן הסתם לא הם עצמם קבעו את נוסח השלט על גזירת גיוס ''בנים ובנות'' שהתנוסס מאחוריהם. מה שכן, לדעתי הקלושה, המילים הגבוהות והמתלהמות של חוגי הקנאים והפלג הירושלמי בכל הנושא הזה, זה מה שגורם לציבור להקשיח עורף בנוגע לכל מה שהם מכנים גזירת הגיוס וההשמדה, הם נוקטים בלשונות ופעולות שרוב הציבור אינו סובל, וזה גם נוגד את דרך ההנהגה שלכל גדולי הדורות שמפיהם רוב רובם של שומרי התו"מ היו חיים מאז קום המדינה. אם לטובה כוונתם ולא זמורות זרות השתרגו במוחותיהם, ישכילו המה מאוד אם יפסיקו להציק, כן, פשוט להציק להמון הציבור שהוא הרוב המוחלט, ובוודאי גדולי ישראל יידעו לנווט את הספינה לחוף מבטחים לאורך ימים ושנים על בוא גואל צדק. כל ההתלהמות הזו והמחלוקת המיותרת שכל מהותה היא להכאיב לכ"כ הרבה בני אדם - וודאי לא הם שיביאו את הישועה הנכספת
הנלענ"ד כתבתי.

סמל אישי של משתמש
זעיר שם

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם » 26 אוגוסט 2018, 01:41

אני פה, הרי אתה נראה לי יודע יותר פרטים,
אל תיתמם במה שהגבת לי למעלה "שקר וכזב" כששאלתי מיהו ההתערותא דלתתא שעומד מאחורי האסיפה,
מי דאג ומי מימן לפקלט את לוחות המודעות בכל הארץ עם החלטות האסיפה?????????????????
ח"ו לא אזלזל ברבנים, אני מאמין שהרבנים יש להם כאב אמיתי על המצב, בדיוק כמו שכואב לשאר הרבנים שבמועצת - ולא יותר,
אבל ברור וידוע שיש כאן מחרחרי ריב בעלי מחלוקת שמניפים את דגלם של הרבנים למען מטרתם.

סמל אישי של משתמש
זעיר שם

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם » 26 אוגוסט 2018, 02:06

אין דעה במועצת נגד החוק, אלא בניסוח אחד או שניים, ורבני האסיפה דוחים הכל מכל וכל.

סמל אישי של משתמש
זעיר שם

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם » 26 אוגוסט 2018, 02:17

רישא או סיפא?

סמל אישי של משתמש
זעיר שם

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם » 26 אוגוסט 2018, 02:25

עיתונות

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 26 אוגוסט 2018, 08:50

ליטאי כתב:
1010 כתב:
לא הבנתי, יש גדו"י שלא חושבים שצריך להילחם בגייסים הארורים? אם ההנהגה החרדית אוחזת שזה לגיטימי שהגייסים יגייסו את החלשים כדי שה'לא חלשים' לא ינזקו, אז מה צועקים על העצניקים, וכי לא תיתכן דעה אחרת (במיוחד פה שהיא היותר מובנת).
יש גדולי ישראל שלא אוחזים שצריך לכתוב בעיתונים נגד הגייסים.
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 26 אוגוסט 2018, 10:33

ר' אני פה, לעצניקים יש כותרות אדומות, סיסמאות זולות וקולות מלחמה, ולכן זה מצטייר יפה ומושך קולות.
לגדולי ישראל (שמודעים לכל הרעיונות של קוי הנייעס) יש אחריות על הציבור והם לא יכולים להשתולל ולצעוק ברחובות, אלא לחפש בשקט פתרונות עדינים ויצירתיים שיהיו הטובים ביותר במצב הקיים (כולל המצב שיש עצניקים שמחבלים בכל פעולת הצלה שהם עושים).

אם זה היה סתם משחק, הייתי נותן לך אתגר, בא ניתן לעצניקים שנה אחת לנהל את הציבור החרדי, ותראה איך מתגייסים 70,000 ולא 7000 (אבל בעצם לא צריך את הנסיון, הרי בתקופת שלטונם עלו מספר המתגייסים ביותר מ-300 אחוז!!! והם נלחמו באותו זמן נגד מתנגדי חוק טל!!!)

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
נתן תודה: 75 פעמים
קיבל תודה: 51 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 26 אוגוסט 2018, 10:59

מרן ראש הממשלה שליט''א כתב:
אני פה כתב:עוד נקודה יש כאן ייצוג של עולם הישיבות הכלל חסידיות הכי מבוקשות שנמצאות במזרח של הציבור החסידי: חיי משה, טשעבין, רחמסטריווקא, טשערנוביל, סלאנים.
היטבת להגדיר הצד השווה שברוב מוזמני האסיפה.
אדמו"רים המנהלים:
1. קהילה לא קנאית כ"כ, אבל לא חברים במועצגה"ת.
2. ישיבה כלל-חסידית, שאין לאדמו"רים הנ"ל כל השפעה על דעתם של אחוז ניכר מתלמידי הישיבה
ריישיבה, טוב הגבת, גם בהודעה זו וגם בהודעה הקודמת.
יפה כתבת.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 26 אוגוסט 2018, 11:06

ר' משולש, אני כבר הצגתי בפני ר' אני פה את שאלתי, שאם התגייסו בשנה האחרונה כ"כ הרבה "חרדים", מדוע אנחנו לא מכירים אותם ?
אני מבקש בזאת מכל חברי הפורום שיחשבו רגע כמה אנשים הם מכירים שהתגייסו בשנה האחרונה - לפני זה זה שייך כבר למחזור הגיוס הקודם.
אלא מאי...

ככה, שאין לי שום חשש לא מ-7000 ולא מ-70,000, נאדה..
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 26 אוגוסט 2018, 11:08

בדרך אגב, לפני שבוע וחצי היה האדמו"ר מביאלא ב"ב - ממשתתפי הערב אצל האדמו"ר מבעלזא - מהתומכים בחוק הנוכחי.
מדוע לא מחה האדמו"ר מביאלא אודות העניין ? או לכה"פ מדוע לא עורר על עניין כה קריטי ?

הרי לו כן הרשו להיכנס ל"הצדיקים" - כלשון האדמו"ר מסאסוב ? תמהני...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
זעיר שם

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם » 26 אוגוסט 2018, 11:40

גאליציינער כתב:ממשתתפי הערב אצל האדמו"ר מבעלזא - מהתומכים בחוק הנוכחי.
מה זה? עדכן אותנו.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 26 אוגוסט 2018, 12:36

זה אחד מתוך כמה אלפים.
אני גם מכיר מישהו, שירד כבר לפני זה מהדרך.
השאלה שלי הוא מי עוד חוץ מהאחד הזה שאתה מכיר והאחד שאני מכיר.
מי עוד ???
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

שמעון ווייס

נושא שלא נקרא על ידי שמעון ווייס » 26 אוגוסט 2018, 13:47

אני גר בחו"ל ולא מכיר מקרוב כל עניין הגיוס, יכול מישהו לסדר הנושא לכבודי?

יש ציידים או אין?
אם יש, יש גדולים שתומכים בהם או עכ"פ אין למחות בהם? אם יש, הסבר בבקשה?

יש כ"כ אלפים מגייסים יותר לאחרונה או לא? הצבא לא מודיע זאת בפומבי?
אם יש, כולם הם חלשים מקודם? (או כאן זה נקודת המחלוקת?)

ראיתי פה שהיה איזה מחאת ספרדים לאחרונה שראשי ישיבות שלהם אמרו שיש לחצים כל הזמן עליהם לא לפרסם שיש גזירת גיוס ושזה מכניס חרדים לצבא, ועכשיו היה האסיפה החסידית שגם שמה אמרו ככה, וזה חוץ מאנשי הפלג והעדה שטוענים גם כן כזה, האם זה לא מטיל שום ספק בלבות החברים פה בצד האחר שאולי יש משהו בזה? אולי יש עסקנים/ח"כ שאין מספרים להגדולים האמת לאמיתה?

סליחה אם העברית הוא לא כ"כ טוב...

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 26 אוגוסט 2018, 14:42

צר לי אך אינני מתרגש.

בדקת מימיך איך איצ'ה מאיר לוין דיבר? איך ר' יעקב שלמה גרוס דיבר? איך לורנץ ואברמוביץ' דיברו?

מאז ומתמיד הייתה שפה מיוחדת עם חילונים. אתה מוזמן לעיין בבלוג 'כבר היה לעולמים'.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 26 אוגוסט 2018, 14:50

איזה מעשים היו מצד הח"כים החרדים ?

בערוצים הנ"ל - האוזנים ששומעות אותם, רבים ביניהם צריכים לשמוע את המילים האלו, ולא מתאים להעלות נושא זה לפה.
השפה עם החרדים הכוונה הוא - בפני ציבור רק חרדי ו\או עיתון חרדי.
שמה לא שמעת את זה.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 26 אוגוסט 2018, 15:26

לא הבנתי איך ענית לגליצייאנער. אלפים מתגייסים, רבבות. לכאורה היינו אמורים לפגוש בהם בכל שטיבל, אהה כנראה הם כבר לא מתפללים, אז בכל סופרמרקט. היכן הם???

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 26 אוגוסט 2018, 15:33

מי שלומד תורה לא יחוייב בגיוס.

זוהי המטרה שאליה הולכים גדולי ישראל כבר שבעים שנה בלי שום סטיה.

כל שאר הפיתויים והשכנועים והמכסות והיעדים וכו' מאוד מעציבים, אבל כנראה אי אפשר להלחם בהם בכלי מלחמה של הפגנות וכותרות, אלא במלחמת פיתויים נגדית.

בסופו של דבר כל אחד בידו הבחירה להחליט אם הוא רוצה חיי תורה או חיי צבא רח"ל.

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 26 אוגוסט 2018, 15:46

למה לא נלחמים נגד בעלי אייפונים, מפיצי פאשקעווילי שנאה, כל מיני מחטיאים את הרבים אחרים?
הכל צריך להתנהל בשום שכל מפני כמה סיבות רציניות מאוד.
אציין כי הגראי"ל חשש מאוד מטיפול בפרצות בצורה בה עשה את זה נתי גרוסמן. יכול להיות שהוא חשש מאוד מעניינים של חוצפה והשחתת המידות לכל הפחות כמו כל אותם שאר פרצות. יש לזה סברא מאוד מובנת, אם קשה לך.

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 26 אוגוסט 2018, 16:11

האזנתי עכשיו לדבריו של האדמו"ר מסלאנים שליט"א.
אנסה לסכם:
א. הוא מסכים עם מהלך של 'תן לי יבנה וחכמיה' מבחינה עקרונית (!!!), אבל אומר שכרגע הציבור החרדי חזק דיו בשביל לדרוש אי הליכה לצבא לכל הציבור לגמרי, וכשאפשר ולא מנצלים את הכוח הזה זו פשיעה.
ב. הוא הוסיף כי אם עכשיו יסכימו החרדים עם החוק יהיה זה בגדר לשלוח בידיים צעירים לצבא בשונה מההסדר שהיה תמיד בו מדובר היה בסך בכול בהתעלמות. (לא הבנתי בדיוק למה).
ג. הוא אינו מסכים עם עניין הדחייה, והוא טוען שמכיון שהמצב עשוי רק להחמיר חובה לפתור את זה אחת ולתמיד.
אשמח אם מישהו יוסיף את מה ששכחתי אם יש.

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 26 אוגוסט 2018, 16:18

ותסכים איתי שלא מדובר בפתרון סופי ומכסה לגמרי אפילו בתוך הקהילה. אז אפשר להשקיע את עיקר האנרגיה בתחומי טיפול אחרים.
עיקר כוונתי הייתה למה ברחובות לא משפילים כל חזות חרדית או באוטובוס ובכהאי גוונא ומגרשים בשביל שלא יכשיל.

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 26 אוגוסט 2018, 16:30

צדיק. אבל המיסיונרים נמצאים עמוק בתוך מוחותיהם הקודחים של בני החוגים הידועים ולכן אין את מי לפרק, כי לפנטזיות ודמיונות אין עצמות ואין מה לפרק, לעת עתה. וקשה לי להבין את שיח החרשים הזה, כשכולם אומרים לך שבשום קהילה ושום חסידות אין אווירה של גיוס ומיסיונרים וכן הלאה, איש אינו רואה אותם, ואתה ממשיך מאותה נקודת פתיחה, למה שותקים להם? למה לא עושים כלום? תראה לנו כבר אותם

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 26 אוגוסט 2018, 16:59

אתה שואל שאלות למה לא יצאים, כאילו שאנחנו אלו שאמרוים לצאת ולא רוצים.
הלוא מי שמוטל עליו אחריות הדור הם רבותינו הקדושים והטהורים, ומה לך כי תקשה עליהם?
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 26 אוגוסט 2018, 21:45

אני פה כתב:יש עכשיו הרבה אדמורי"ם צדיקים וקדושים שכן זעקו, והחליטו שכל אחד מחוייב לזעוק ולהשפיע בנושא.
היות והרבי שלי לא גר בב"ב ולא היה שם, פשיטא שאיני מחויב להנ"ל.
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 26 אוגוסט 2018, 23:38

בקיצור ההפגנות בצומת שילת הולכות לקבל תגבור מחסידי סלאנים וסאסוב?

מנחם

נושא שלא נקרא על ידי מנחם » 27 אוגוסט 2018, 00:46

דו שיח של חרשים!!!
זה אומר: אלפי מתגייסים...
זה אומר: בודדים, וגם הם התגייסו ממילא...
זה אומר: יש עשרות גייסים...
זה אומר: תראה לי אחד...
זה אומר: החוק גרוע..
זה אומר: החוק יותר טוב מכלום...
זה אומר: הרבה רבנים נגד החוק...
זה אומר: העסקנים מובילים אותם...
זה אומר: רק המועצת מחליטה...
זה אומר: מה פתאום, יש גדו"י אחרים...
זה אומר: וכו' וכו'

תמשיכו כך, לא ראיתי "אחד" שהשתכנע מהודעה כזו או אחרת של מישהו, מי ששייך לשם, נהנה מכל הודעה שמצדיקה אותו, ומי ששייך לשם נהנה הפוך.
התועלת היחידה היא: ליבויי המחלוקת ההרסנית הזאת שלצערנו לא תגמר עד ביאת המשיח בב"א.
האמת היא, שהמקום היחיד שבו המחלוקת בוערת במלא עוזה זה בפורומים, כיון שברחוב, אין כמעט עצניק שמתווכח עם דגלניק והפוך, העצנקים טוחנים את עצמם בתוכם, והדגלניקים ממשיכים את חייהם ומידי פעם דנים על העצניקים, המקום כמעט היחיד שבו נפגשים שני הצדדים ומתווכחים, זה הפורומים, וחבל... שכל אחד ידבר עם עצמו וסביבתו ויחזק את עצמו ואת סביבתו הקרובה, ושלום על ישראל.

מנחם

נושא שלא נקרא על ידי מנחם » 27 אוגוסט 2018, 00:58

מחלוקת זה תמיד מרתק ומסקרן, גם אני לצערי נהנה לקרוא הודעות שקשורות למחלוקת, אפילו שאני יודע שזה לא טוב, אני רק מתפלל בליבי שיום אחד זה יפסק ואוכל להתגבר על היצה"ר הענק הזה.

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 27 אוגוסט 2018, 00:59

הרב אני פה, עכשיו אתה טוען שהמתגייסים כולם נשארים בהסתר, חוסים בצל החולצה הלבנה והחליפה, המראה החרדי הסטנדרטי, ומ"מ ברור לך שיש אלפים ורבבות שהלכו לצבא, וגם ברור לך שהם מתקלקלים שם עד כלה, למרות שהם נשארים חלק אינטגרלי מהקהילה, וילדיהם לומדים עם ילדיך בחיידר, והמראה שלהם חרדי רגיל.

שאלתי אליך: מדוע הנך חם כ"כ על עניין הצבא ולא יוצא למלחמה בשצף קצף על עניין האקדמיה, גם שם נשארים עם הקפוטה והחולצה הלבנה, גם שם מתקלקלים עד היסוד, ובכל זאת - דומה שחסידים משיגים בקלות אישור מרבותיהם ללכת לאקדמיה, ואדרבה, ילך היונגערמאן, יתפרנס ברווח, יחיה כמו בן אדם, למה לא...ומאי שנא? למה אתה לא זועק שצריך לרדוף את מנהלי המכללות ואת העיתונים המפרסמים את מודעותיהם בלכתחילה שבלכתחילה?

לדעתי פשוט וברור שהאקדמיה היא סכנה לציבור פי כמה מאשר הצבא.

סמל אישי של משתמש
זעיר שם

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם » 27 אוגוסט 2018, 10:49

ניתנה לך הזדמנות לתלות בהם את כל קללותך.

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 27 אוגוסט 2018, 16:23

מנחם כתב:דו שיח של חרשים!!!
זה אומר: אלפי מתגייסים...
זה אומר: בודדים, וגם הם התגייסו ממילא...
זה אומר: יש עשרות גייסים...
זה אומר: תראה לי אחד...
זה אומר: החוק גרוע..
זה אומר: החוק יותר טוב מכלום...
זה אומר: הרבה רבנים נגד החוק...
זה אומר: העסקנים מובילים אותם...
זה אומר: רק המועצת מחליטה...
זה אומר: מה פתאום, יש גדו"י אחרים...

תמשיכו כך, לא ראיתי "אחד" שהשתכנע מהודעה כזו או אחרת של מישהו, מי ששייך לשם, נהנה מכל הודעה שמצדיקה אותו, ומי ששייך לשם נהנה הפוך.
התועלת היחידה היא: ליבויי המחלוקת ההרסנית הזאת שלצערנו לא תגמר עד ביאת המשיח בב"א.
האמת היא, שהמקום היחיד שבו המחלוקת בוערת במלא עוזה זה בפורומים, כיון שברחוב, אין כמעט עצניק שמתווכח עם דגלניק והפוך, העצנקים טוחנים את עצמם בתוכם, והדגלניקים ממשיכים את חייהם ומידי פעם דנים על העצניקים, המקום כמעט היחיד שבו נפגשים שני הצדדים ומתווכחים, זה הפורומים, וחבל... שכל אחד ידבר עם עצמו וסביבתו ויחזק את עצמו ואת סביבתו הקרובה, ושלום על ישראל.
הפורום שייך לאנשים מבולבלים המנסים להבין באמת מה קורה וחושבים שבאינטרנט אפשר למצוא. מתערבים פה גם כמה שלא מוכנים לוותר על דעתם....

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 27 אוגוסט 2018, 16:47

אני פה, אתה יודע שלו כל גדולי ישראל היו אוסרים לקנות בחנויות מחללי שבתות, הרבה חנויות כאלו היו נסגרות...
למה לא יוצאים כל גדולי ישראל בהוראה כזו?
א.
ב.

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 27 אוגוסט 2018, 16:51

שמעון ווייס כתב:אני גר בחו"ל ולא מכיר מקרוב כל עניין הגיוס, א.יכול מישהו לסדר הנושא לכבודי?

ב.יש ציידים או אין?
אם יש, ג.יש גדולים שתומכים בהם או עכ"פ אין למחות בהם? אם יש, הסבר בבקשה?

ד.יש כ"כ אלפים מגייסים יותר לאחרונה או לא? הצבא לא מודיע זאת בפומבי?
ה.אם יש, כולם הם חלשים מקודם? (או כאן זה נקודת המחלוקת?)

ראיתי פה שהיה איזה מחאת ספרדים לאחרונה שראשי ישיבות שלהם אמרו שיש לחצים כל הזמן עליהם לא לפרסם שיש גזירת גיוס ושזה מכניס חרדים לצבא, ועכשיו היה האסיפה החסידית שגם שמה אמרו ככה, וזה חוץ מאנשי הפלג והעדה שטוענים גם כן כזה, ו. האם זה לא מטיל שום ספק בלבות החברים פה בצד האחר שאולי יש משהו בזה? ז.אולי יש עסקנים/ח"כ שאין מספרים להגדולים האמת לאמיתה?

סליחה אם העברית הוא לא כ"כ טוב...
העברית הוא טוב יחסי. תחליט לבד אם הבנתי.
א. בשמחה, ואשמח לעוד שאלות.
ב. מן הסתם יש אנשים בכל מיני תקנים (אם מתוך הצבא אם מחוצה לו) שמקבלים כסף בשביל העבודה שלהם לגרום לבחורים להתגייס.
ג. תומכים, אין. לגבי מחאה, איני יודע המצב בחו"ל, אבל בארץ ישראל מאוד שכחו את החילוק שבין מחאה לביזיון, ולכן כנראה אין פעולות גלויות ונראות לעין של טיפול במצב.
ד. מדברים שברשימות הצבא יש המון חרדים רשמית שהתגייסו.
ה. חלק הם מקולקלים מקודם ששייך בהם גיוס אף בלי מאמצי השלטון. חלק הם מציבור שאין לו בעיה עם גיוס בכלל. חלק הם מציבור על הגבול שראו את עניין הגיוס בסביבתם הקרובה. ויש כנראה גם כמה שמחמת כובד עול גלויות הסתבכו עם הצבא מכל מיני סיבות.
ו. כל הדיון נוצר רק בגלל שכולם חוששים שאולי יש משהו שהציבור לא מספיק יודע, אז זה בהחלט מעורר ספיקות.
ז. אם כן, הגדולים בעצמם אמורים לחשוש את החששות האלו, בפרט שהם מכירים את העסקנים טוב יותר מאשר אנחנו.
מקווה שסידרתי קצת.

שלח תגובה