! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
ביטחון

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 16 אוגוסט 2018, 09:33

אוי לנו שבגלל גזירה - שכמובן איננה - מתעניין יהודי שכל כולו בוער בקנאת ה' צבקות לדברים שאמר יו"ר ועדת החוקה. איזו ערבוביה

עברי אנוכי

נושא שלא נקרא על ידי עברי אנוכי » 16 אוגוסט 2018, 09:39

תודה לכבודו על המחמאות הגם שהם מגוזמות.
כבודו אולי שכח, אבל נזכר רבות כבר בתנ"ך באריכות גדולה דברים וציטוטים ואגרות של כל מיני מלכים ושולטנים כולל רשעים גדולים הרבה יותר מיור ועדת החוקה, פירוט דבריהם וגזירותיהם ותוכניותיהם, את פירוט דברי המן הרשע במגילת אסתר וודאי קשה לשכוח...
איני מתפלא על השכחה, לדעתי זה חלק מהגזירה שהתרגשה עלינו, שאנשים חכמים ונבונים משכנעים עצמם בסברות ובקושיות כאלו לטמון את הראש בחול.

סמל אישי של משתמש
ביטחון

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 16 אוגוסט 2018, 10:33

שוב דבר אחד ברור, במשך כל השנים, וזה דבר פשוט מאוד שכל האחרים מנסים לטמון את הראש בחול. כל בחור ישיבה, שמקיים הוראת גדולי ישראל ומגיש דיחוי לפי ההוראות, יכול להמשיך ללמוד בישיבה ללא הפרעה.
בחור שלא - כגון שעושה רישיון נהיגה ותופסים אותו - מסתבך בבעיות.
זה קורה היום, זה קרה לפני שנה וזה קרה לפני 10 שנים -ו-20 שנים.
שום דבר לא השתנה. דיברתי אתמול עם ספרדי תושב באר שבע, הוא אמר לי את אותם מילים. מי שהולך לישיבה ועושה את מה שצריך מקבל דיחוי. שום דבר לא השתנה. פיתויים תמיד היו. בעיות עם כאלו שהסתבכו כי לא עשו מה שצריך או שיותר דמו לבליינים - תמיד היו. ומי שטומן את ראשו בחול זה אלו שעושים פוליטיקה על גב בחורי הישיבה.
ושוב, ברור כשמש, אם המהפך ביתד לא היה קורה, ואם הגרי"ש אלישיב עוד היה חי - לא היה היום שום גזירת הגיוס. באותם נתונים!
וזה לא משנה מה אמר אתמול יו"ר ועדת החוקה ושר הביטחון וכל מי שרוצה לומר משהו.
כשהסדרי הדיחוי ייגמרו בשל חוקים של בג"ץ וכדו' - או אז תהיה צרה צרורה כי זה ישנה מה שכבר קיים 70 שנים. אבל מי אתה מול רשב"י שכבר הבטיח שלא תשתכח תורה מישראל. עובי הפיצה שאתה אכלת בבין הזמנים יותר עבה מהמזרון עליו ישן חכימא דיהודאי, המנהיג שהקב"ה שתלו בדור עני זה לקדם את הספינה אל חוף מבטחים, מרן זצוק"ל שריסק איבריו לעבודת ה'.

סמל אישי של משתמש
ביטחון

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 16 אוגוסט 2018, 10:35

ועד משהו: ראה מתי נפתח האשכול הזה, מיד אחר פטירת הגרי"ש אלישיב וזמן קצר לאחר שהשליטה ביתד עברה ידיים. זו המראה של "גזירת" הגיוס. אז פתאום נולדה גזירה.

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 16 אוגוסט 2018, 15:25

ביטחון כתב: עובי הפיצה שאתה אכלת בבין הזמנים יותר עבה מהמזרון עליו ישן חכימא דיהודאי, המנהיג שהקב"ה שתלו בדור עני זה לקדם את הספינה אל חוף מבטחים, מרן זצוק"ל שריסק איבריו לעבודת ה'.
ואם תשאל, עברי, מה זה קשור, התשובה הפשוטה מאוד היא כי מסירות ליידישקייט לא נבחנת בנהמות 'נמות ולא נתגייס', אלא בדרך חיים עקבית במשך כל החיים.
כמובן שתאמר עוד הפעם את אותם דברים, אז תשים לב לאופי הויכוח בהודעות הקודמות לפני שתקום עלי עם 'גם לנו יש'.
בהצלחה!

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 16 אוגוסט 2018, 16:56

עברי אנוכי כתב:תודה לכבודו על המחמאות הגם שהם מגוזמות.
כבודו אולי שכח, אבל נזכר רבות כבר בתנ"ך באריכות גדולה דברים וציטוטים ואגרות של כל מיני מלכים ושולטנים כולל רשעים גדולים הרבה יותר מיור ועדת החוקה, פירוט דבריהם וגזירותיהם ותוכניותיהם, את פירוט דברי המן הרשע במגילת אסתר וודאי קשה לשכוח...
איני מתפלא על השכחה, לדעתי זה חלק מהגזירה שהתרגשה עלינו, שאנשים חכמים ונבונים משכנעים עצמם בסברות ובקושיות כאלו לטמון את הראש בחול.
מעניין למה לעיל כאשר הביאו לך אסמכתאות שאמרו פעם לפני עשרות שנים שהחוק לפטור את בני הישיבות בגיוס הוא רק ללומדי תורה וללא לעובדים וכדו', הצהרת כאן שזה רק לרמה ההצהרתית ובוואדי שלא לשם כך נחקק החוק.
וכי למה באחרונה כל מילה של כל יו"ר ועדת חוקה וכל ח"כון פשפון יש לכך חשיבות רבה וכותרת ראשית בפלס?
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

עברי אנוכי

נושא שלא נקרא על ידי עברי אנוכי » 16 אוגוסט 2018, 17:07

במקרה אני ממש לא אוהב פיצה, וגדלות נמדדת בכל מיני דברים לא רק בסגפנות, ויש גם כל מיני סוגי גדלות.
זכותך לחשוב שת"ח פלוני היה גדול הדור, ואחרים יחשבו שמישהו אחר היה גדול לא פחות והכל בסדר.
אין שום קשר לזה שאפשר לנהל דיון על נושא, בלי שכל פעם כשאין למישהו מה לענות, הוא מסתתר מאחורי מה שנמסר בשם איזה גדול שהיה.
אם כך אי אפשר לדון על שום דבר.
ואפילו אם אתם באמת מאמינים שהגראי"ל היה בעד שיתוף פעולה מסיבי עם חוק גיוס שיש לו מטרות ואמצעים להביא לגיוס רוב בחורי הישיבות בתוך כמה שנים, תורה היא וללמוד אנו צרכים, ולהבין את הדבר הזה.
אופי הוויכוח שהיה - ר' יוסי 1, הוא כזה: מישהו כאן העלה טענת הבל מה אכפת לנו לשמוע מה זוממים עלינו, ועניתי לו תשובה ניצחת שהדבר מצוי בכל כתבי הקודש, וכשנסתמה טענתו חזר לטענה ה"ברורה" שלא היתה קשורה בכלל, שכל אלפי המתגייסים וכל עשרות האלפים שהולכים לחקוק שאמורים להתגייס - כולם הם בליינים וחסרי אחריות ומקווים שיתרבו כדי שיעמדו ביעדים. וגם חזר להפעיל את הנשק הבטוח שנקרא דמונזיצה, כלומר לגרום לציבור לחשוב על מי שעומד מולך כל כולו רוע ורשעות, דוברי פלג דגל התורה שבכאן רגילים בזה כל מי שאומר משהו אחר מאדון גפני ושות' הרי כל כוונתו הוא רק לפגוע בגדולים. זהו אופי הדיון שכל פעם חוזר על עצמו אם באמת תשים לב, רבי יוסי 1
רבי 1010 כנראה לא שמע את יו"ר הוועדה, ולכן הגיב מה שהגיב. לכל מי שעבר את גיל 30 ברור שפעם לא היה ניסיון בקנה מידה כזה, נסיון בחקיקה לשנות מן היסוד את הציבור החרדי, וגם ברור שכמעט לא היו חרדים בצבא בוודאי לא צעירים ועל זה כתבתי שאם מישהו אמר אחרת זה היה רק הצהרתי. היום יש ניסיון ויש כבר הצלחות ויש חקיקה ברורה, ויש כאן דובר שאומר בפירוש איך התהליכים עובדים. ושאם לא יהיה שיתוף פעולה שלנו זה לא יעבוד. מה הקשר בין הדברים?

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 16 אוגוסט 2018, 18:48

מה פירוש מה שההוא כתב לעיל אני אגב לא אוהב פיצה והמשיך לומר כי גדלות איננה נמדדת רק בסגפנות, מה זה אם לא ליצנות גמורה מגדול ומנהיג בישראל. אני יודע שהפלג הירושלמי מנסה תמיד לספר כי הוא לא היה מנהיג כל הדור, נו בסדר מה זה משנה דור או חצי דור או שלושת רבעי או עשירית, הרי כל המונח ''מנהיג הדור'' הוא המצאה ליטאית שלא הייתה עד לא מכבר, אבל כאן הוא חצה קו הליצן החצוף הזה. ואני, שאינני ליטאי ואינני דגל התורה ולא פלג ירושלמי אלא יהודי פשוט מאוד מוחה נמרצות מכל ליבי על הזלזול הזה ושלא יאמר באותה נשימה, לאחר שהפיח לאמור : גדלות אינה נמדדת רק בסגפנות, הוא ממשיך: ''זכותך לחשוב שתלמיד חכם פלוני הוא גדול הדור וזה בסדר'' גיוואלד. אני באמת מזועזע. צדיק נשגב יסוד עולם שנשא במסירות נפש את משא העם על כתפיו ועשה נצורות להגדיל תורה ולהשיב לב בנים על אבותם, הוא ממש ''תלמיד חכם פלוני'', ו''גדלות אינה נמדדת רק בסגפנות''.. גיוואלד. גורו לכם מיום הדין. להיכן הגעתם. איך היד לא רעדה, איך???

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 16 אוגוסט 2018, 19:48

עקיב'לה אתה כותב טוב!
א.
ב.

עברי אנוכי

נושא שלא נקרא על ידי עברי אנוכי » 17 אוגוסט 2018, 11:48

כדאי להרגע, וכדאי קצת להתחזק בהבנת הנקרא.
הגראי"ל ללא ספק היה גדול מאד, והיה זקן גדולי הדור, ובשנים האחרונות היה מקובל כמנהיג הראשון על מרבית הציבור החרדי. וציבור נכבד מאד של פלג דגל התורה היה כפוף אליו לחלוטין.
זה שאני לא חוזר על כך כל פעם, זה בגלל שכמובן איני ראוי ואיני מאן דאמר להביע הסכמתי כמו שכולכם אינכם מאן דאמרים לאשר ולהסכים על גדולים אחרים.
כל זה עדיין לא אומר שכולם חייבים ללכת בדיוק בדרכו. ושאין גדולים אחרים שזכותם לחלוק עליו, וגם זה לא אומר שכל מי שמדבר בשמו זו בדיוק דעתו.
מישהו כאן ניסה לסתום לאחרים את הפה בגלל ענין של מזרון ברוחב פיצה או משהו כיוצא, והבנתי ממנו שמשום כך אסור לאף אחד לדון על שום דבר שמישהו יגיד בשמו מעתה ועד עולם.
ולמול זה היתה תגובתי שמותר לתלמידים של גדולים אחרים ללכת בדרך רבותיהם וגם לשכנע ולהנחיל דרך זו, גם אם המזרון של רבותיהם היה קצת יותר עבה וגם אם יש עוד דברים שלדעתך הוא היה הכי גדול (אולי מאידך עשרות שנים גדולים אחרים בכלל לא עלו על מזרון וכדו' אולי הם היו מיוחדים בתפילה ובידיעת התורה או בחסידות או בקבלה או בהעמדת תלמידים ועל זה כתבתי שיש כל מיני סוגי גדלות). אין כאן שם זילזול.

לבטל דעת גדולים אחרים ולהשתיק את דעתם באלימות כמו שהולך כאן זהו הזילזול.

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 19 אוגוסט 2018, 09:34

לעברי:
אתה מציין פה עוד הפעם ועוד הפעם את הבלבול המצוי בדבר ההסתתרות מתחת כבוד גדו"י.
חבוב, מתי תבין שבאמת דעתם של גדולי ישראל מעניינת אותנו בפועל כי אנחנו לא יכולים לראות באמת הכל אפילו שאנחנו חכמים ומפוקחים מאוד כמפורסם.
ואם מגיעים להאשים אי מי בהיותו עצלן, מקורר, לא איכפתי, אין בו עוז וגבורה, והוא לא הכניס מספיק עוז וגבורה, אז בודקים קודם האם כל הרשימה הזו נדבקת עליו.
הפרישות היא חלק מההוכחה כי האנשים שבחרו לקבל את דעתו אף אם הם לא מבינים את הכל, עושים את זה מתוך המקום הכי טהור של לקבל את דבר ד'.
זה לא אומר שאין מקום לדיון ולהבנה, אבל תכניס גם את זה לרשימה.

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 19 אוגוסט 2018, 14:02

ולגופו של עניין; האם יש מה לצטט דברים שאמר פלוני שיש לו איזה תפקיד:
אפתח בכעין משל: ידועים דברי הגרי"ז זי"ע שהם לא מחקו את הדת בשביל להקים מדינה, אלא הם הקימו מדינה בשביל להחריב את הדת.
מן הסתם אף שאר גדולי הדור ידעו את אותה הבנה, ובכל זאת בפועל הייתה רשימה חרדית והחרדים היו מעורבים במוסדות העיקריים בבניית המדינה והגדול מכולם 'הכנסת'.
אם באמת אנו לוקחים את הסיפור של המדינה כמבטאת רק את רצונם של אותם מחריבי דת, לכאורה הקנאים צודקים לגמרי, אין שום היתר ואפילו למטרות הנעלות ביותר להשתתף עם רשעים בעצם.
מה צריך לומר? שאמנם חלק גדול וניכר מהממסד חפץ בהרס הדת, אבל אין זה משליך על מהותה העיקרית של הכנסת כמקום שתהיה לו השפעה על חיי המדינה לרעה. דהיינו: אם חרדים נכנסים לכנסת אין זה אומר שהם שותפים ומקושרים ברצון המסויים של בן גוריון וזבוטינסקי, אפילו שהם מאוד דומיננטיים ומשפיעים ועליהם כולם יודעים.
בנמשל, היחס שאמור להיות לעיסוק בחוק הגיוס הוא באותו משקל: נכון, יש אי מי מפורסם מאוד שמדבר על התבוללות. השאלה היא האם כשהחוק נכתב בפועל כל עניינו הוא לחלן חרדים. לא בטוח שכך הם פני הדברים. להזכירך: יש אמהות שכולות שבאמת לא מבינות את מה שהם רואים כהשתמטות. רוב מכריע של הפוליטיקאים במדינה מתעסקים באורח קבע בפופוליזם ותו לא, ומכאן ההתנהלות המסויימת, שאינה מתחשבת בציטטות ממנו ומפלוני.
הלימוד שלך מהתורה שכותבת את דברי המן וכל השאר, מזכירה לי את ההשוואה של הציבור החרדי היום למכחישי השואה. אתה מנסה להוכיח שיש מכך ששקרן יכול להגיד שאין? יכול להיות שנאמרו המון דברים לכל אורך ההיסטוריה ולא כולם נכתבו. ודווקא יש לכך ראיות די ברורות, כמו למשל למה לא כל המדרשים בדברי המן ומה שאמר נכתבו בפועל במגילה? מה שאומר שלא כל ציטטה היא הדבר בעצמו.

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 19 אוגוסט 2018, 14:41

עוד משהו, עברי, והפעם פניה אישית.
אתה מואשם פה פעם אחר פעם בזלזול. אולי אתה צודק שלא התכוונת ולא זה המובן, אבל חשבון נפש לא כדאי לעשות?
אלא אם כן באמת הצליחו כל מיני עסקנים לקחת את כל שכלנו ודעתנו בשבי עד שכולנו הם אלה שלא מבינים כמו שצריך.
אז אם זה המצב, לא ראוי מצידך לגשת לכתיבת דעתך בצורה סבלנית ומכבדת ומעודדת מתוך רחמים רבים כראוי לתינוקות שנשבו?
שים נא ליבך על זאת.

עברי אנוכי

נושא שלא נקרא על ידי עברי אנוכי » 19 אוגוסט 2018, 20:49

רבי יוסי 1, לא הבנתי את כל הודעתך עד תומם. לגבי ההודעה האחרונה בוודאי כדאי לכולם וגם לי לעשות חשבון נפש ובפרט בימים אלו. משום מה אני מרגיש שיש כמה דברים אצלי שהם יותר בעייתיים מאשר הנושא הזה.
המגיבים אלי בדרך כלל הם שלשה או ארבעה, שכבר יודעים מראש מי הוא גדול ומי הוא לא, וכבר התרגלו לספר לעצמם ולכל האחרים שכל מי שאומר דברים שלא לרוחם הוא וודאי בא רק נגד גדו"י. אני בכלל לא מגיב להם. אי אפשר לשכנע את המשוכנעים. יש כאן עשרות ומאות אנשים שצופים מהצד ואינם מעורבים בדיון, אליהם אני כותב, והם לדעתי כבר יודעים היטב מי המזלזל המשתיק והפוסל וכו', ומי רק בא להביע דעתו שבמקרים רבים היא מכוונת לדעת רבים מגדולי ישראל בעבר ובהווה בגלוי ובסתר...

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 19 אוגוסט 2018, 21:18

עברי אנוכי כתב:כדאי להרגע, וכדאי קצת להתחזק בהבנת הנקרא.
הגראי"ל ללא ספק היה גדול מאד, והיה זקן גדולי הדור, ובשנים האחרונות היה מקובל כמנהיג הראשון על מרבית הציבור החרדי. וציבור נכבד מאד של פלג דגל התורה היה כפוף אליו לחלוטין.
זה שאני לא חוזר על כך כל פעם, זה בגלל שכמובן איני ראוי ואיני מאן דאמר להביע הסכמתי כמו שכולכם אינכם מאן דאמרים לאשר ולהסכים על גדולים אחרים.
כל זה עדיין לא אומר שכולם חייבים ללכת בדיוק בדרכו. ושאין גדולים אחרים שזכותם לחלוק עליו, וגם זה לא אומר שכל מי שמדבר בשמו זו בדיוק דעתו.
מישהו כאן ניסה לסתום לאחרים את הפה בגלל ענין של מזרון ברוחב פיצה או משהו כיוצא, והבנתי ממנו שמשום כך אסור לאף אחד לדון על שום דבר שמישהו יגיד בשמו מעתה ועד עולם.
ולמול זה היתה תגובתי שמותר לתלמידים של גדולים אחרים ללכת בדרך רבותיהם וגם לשכנע ולהנחיל דרך זו, גם אם המזרון של רבותיהם היה קצת יותר עבה וגם אם יש עוד דברים שלדעתך הוא היה הכי גדול (אולי מאידך עשרות שנים גדולים אחרים בכלל לא עלו על מזרון וכדו' אולי הם היו מיוחדים בתפילה ובידיעת התורה או בחסידות או בקבלה או בהעמדת תלמידים ועל זה כתבתי שיש כל מיני סוגי גדלות). אין כאן שם זילזול.

רק שאלה קטנה איפה ההסבר המתוק מדבש הזה היה כשהרב אלישיב אמר את דעתו בבוררות ישיבת פוניבז' ומהצד השני עמדו רק מרן הגרמי"ל ליפקוביץ זצ"ל ויבדלחט"א מרן הגר"ח קנייבסקי ומרן הגרי"ג אדלשטיין ומרן הגרב"ד פוברסקי שליט"א ואחריהם עשרות אלפי תלמידהם שניסו והעזו לחשוב אחרת ממנו אשר לא היה להשקפת נתי גרוסמן וחטפו בליסטרות וחרפות וגידופים ביתד נאמן,
על דאטפת אטפוך!!!!!!!!!!!!!!!!!!

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 19 אוגוסט 2018, 21:21

זה נשמע שכיף לך לרשום פלג דגל התורה
תמשיך להנות..... ולשחק עם יצמך בנדמה לי

עברי אנוכי

נושא שלא נקרא על ידי עברי אנוכי » 20 אוגוסט 2018, 00:33

פך שמן כתב:

רק שאלה קטנה איפה ההסבר המתוק מדבש הזה היה כשהרב אלישיב אמר את דעתו בבוררות ישיבת פוניבז' ומהצד השני עמדו רק מרן הגרמי"ל ליפקוביץ זצ"ל ויבדלחט"א מרן הגר"ח קנייבסקי ומרן הגרי"ג אדלשטיין ומרן הגרב"ד פוברסקי שליט"א ואחריהם עשרות אלפי תלמידהם שניסו והעזו לחשוב אחרת ממנו אשר לא היה להשקפת נתי גרוסמן וחטפו בליסטרות וחרפות וגידופים ביתד נאמן,
וסוף מטפייך יטופון...
(ורק בדרך אגב, אני לא זוכר כלום מכל סיפור הבלהות הלזה, אולי הוא רק בדמיונך? למיטב ידיעתי יתד נאמן שלפני ההשתלטות ניסה להיות ניטראלי במריבות פונבי'ז, ועל כל פנים אף אחד לא חשב לזרוק מכוללים את תלמידי הרבנים שהזכרת ולא לפסול אותם למנין ולא לקרוא להם משכילים וכופרים ומרעילי בארות וכו'. הציבור הרחב בכלל לא היה מודע. אכן מרן הגרי"ש ורבים מגדולי ישראל התייחסו לענין בחומרה רבה ותו לא ואלו שם בגבעה ובסמוך היה נוגע להם, לאחרים זה לא היה נושא.)

עברי אנוכי

נושא שלא נקרא על ידי עברי אנוכי » 20 אוגוסט 2018, 00:47

פך שמן כתב:

אני מקווה שאתה לא סובל מדאי.
אני חושב שזה שם חשוב ומכבד. היית מעדיף "הפלג הבני ברקי"?

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 20 אוגוסט 2018, 07:47

עברי אנוכי כתב:
פך שמן כתב:

אני מקווה שאתה לא סובל מדאי.
אני חושב שזה שם חשוב ומכבד. היית מעדיף "הפלג הבני ברקי"?
הפלג השכונתי לדעתי יותר הולם
תהנה מהחיים

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 20 אוגוסט 2018, 10:11

עברי אנוכי כתב:
פך שמן כתב:

וסוף מטפייך יטופון...
(ורק בדרך אגב, אני לא זוכר כלום מכל סיפור הבלהות הלזה, אולי הוא רק בדמיונך? למיטב ידיעתי יתד נאמן שלפני ההשתלטות ניסה להיות ניטראלי במריבות פונבי'ז, ועל כל פנים אף אחד לא חשב לזרוק מכוללים את תלמידי הרבנים שהזכרת ולא לפסול אותם למנין ולא לקרוא להם משכילים וכופרים ומרעילי בארות וכו'. הציבור הרחב בכלל לא היה מודע. אכן מרן הגרי"ש ורבים מגדולי ישראל התייחסו לענין בחומרה רבה ותו לא ואלו שם בגבעה ובסמוך היה נוגע להם, לאחרים זה לא היה נושא.)
נתי בהחלט עשה ככל יכלתו להקטין ולמעט את דמותם של ר' ניסים ור' גרשון. אני יודע מכלי ראשון סיפורים על תמונות ברורות שטושטשו בעיתון בכוונת מכוון. ולעניין הרדיפעס, כבר כתבנו אלף פעם שאם גדולי ישראל שבבני ברק - הגר"ח גריינמן, הגרמי"ל, הגראי"ל, ר' ניסים ור' גרשון - היו מחליטים להקים מפלגה שתתמודד מול דגל, כל מה שראינו היה מתגמד למול הטירוף מבית נתי ועברי אנוכי. אלא מאי, הללו כפפו את ראשם בדומיה, לעומת "אדוני הארץ" לשעבר שלא עשו כך. זה הכל.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 21 אוגוסט 2018, 21:02

רשעים!
למה לא לבטל לגמרי?
זה הרי צבא שמד....
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
אבן הפינה

נושא שלא נקרא על ידי אבן הפינה » 21 אוגוסט 2018, 21:42

אני פה כתב:לדבריהם המטרה היא "להרים את קרן החסידות ולהראות שדרך הבעש"ט עוד לא פשטה את הרגל, וישנם עדיין יהודים חסידיים עם להט חסידי שאכפת להם גם מאחרים וגם מהחלשים ולא רק מהסביבה הקרובה והקהילה בה הוא משתייך. בד בבד עם המבט לעתיד החינוך של ילדיהם הנמצאים בסכנת קיום".
ואילו אלו המתייצבים וזוכים ללמוד עם ראש נטול דאגות, דואגים רק לסביבה שלהם ...
זה שקר גס
ואם זה מטרת הכינוס אז אני מטיל ספק בהוראות האדמורי"ם הנ"ל ונראה שהם מובלים על ידי קבוצת עסקנים הרוצים פרסום ולא יותר
הייתה לראש פינה

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 21 אוגוסט 2018, 21:51

אבן הפינה כתב:
אני פה כתב:לדבריהם המטרה היא "להרים את קרן החסידות ולהראות שדרך הבעש"ט עוד לא פשטה את הרגל, וישנם עדיין יהודים חסידיים עם להט חסידי שאכפת להם גם מאחרים וגם מהחלשים ולא רק מהסביבה הקרובה והקהילה בה הוא משתייך. בד בבד עם המבט לעתיד החינוך של ילדיהם הנמצאים בסכנת קיום".
ואילו אלו המתייצבים וזוכים ללמוד עם ראש נטול דאגות, דואגים רק לסביבה שלהם ...
זה שקר גס
ואם זה מטרת הכינוס אז אני מטיל ספק בהוראות האדמורי"ם הנ"ל ונראה שהם מובלים על ידי קבוצת עסקנים הרוצים פרסום ולא יותר
הם לא מובלים ע"י קבוצת עסקנים.
בסך הכל אין אף אחד שמכחיש שיש גזירת גיוס, ולכן אכן הולכים לחוקק חוק חדש נגד הגיוס, ועשוים אסיפה לדון מה הדרכים שצריך לטפל בזה, והתקבצו שם הרבה אדמו"רים ורבנים, ביניהם קנאים שאוסים ללכת לבחירות, כאלו שאינם רשמית חברי אגודת ישראל אבל מצד שני לפני הבחירות מכריזים קריאת קודש למען הבחירות, וכאלו שאינם מתערבים ואינם אומרים אם להצביע או לא.
העסקנים כמובן שמוציאים את כותרת הכינוס כהכרזת תיגר נגד האדמו"רים מאגדות ישראל, אולם מסופקני אם זה הכוונה של האדמו"רים מנדבורנה, טשענוביל, וויז'ניץ בית שמש, ועוד.
א.
ב.

עברי אנוכי

נושא שלא נקרא על ידי עברי אנוכי » 21 אוגוסט 2018, 23:55

אפילו הוא מבין
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 22 אוגוסט 2018, 01:21

עברי אנוכי כתב:
פך שמן כתב:

וסוף מטפייך יטופון...
למה אתה מתכוון ניטראלי?
לכתוב על מרן הגרי"ג מראשי ישיבת פוניבז' ועל מרן הגרב"ד נתי לא שמע כללל מה תפקידו,
ואם למשהו כאן יש את העיתון של יום שישי לאחר מינוי הגרח"פ ברמן שיעלה בבקשה עבור עברי אנוכי שמשום מה לא זוכר כלום...

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 22 אוגוסט 2018, 10:01

עברי אנוכי כתב:אפילו הוא מבין
אתה מצטט דברים שאתם בעצמם כתבם כדי להוכיח שאתם צודקים...
חמוד.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 22 אוגוסט 2018, 10:02

אני פה כתב:פרסום ראשון: כינוס אדמו"רים מתקיים הערב (שלישי) באולמי 'תפארת משה' ברח' אברהם בן דוד בבני ברק, בנושא גיוס בחורי ישיבות וגיוס בנות. כך נודע ל'בחדרי חרדים'.

במשתתפים, האדמו"רים; מטשערנאביל, רחמסטריווקא, נדבורנה, לעלוב, פינסק קרלין, סלאנים, בוהוש, ביאלא ב"ב, סאסוב, ויז'ניץ-בית שמש, מנהיג קהילת ברסלב הגרי"מ שכטר, גאב"ד זכרון מאיר הגר"ח וואזנר, ר"י חיי משה הגר"נ נוסבוים, ר"י טשעבין הגרי"מ שניאורסון, המקובל הגרי"מ מורגנשטרן, המקובל רבי גמליאל רבינוביץ ור"י חכמי לובלין הגרי"ב וואזנר.

מטרת הכינוס היא, לאדמו"רים שלהם בחורים ואברכים בני הקהילות החסידיות, שאינם מתייצבים בלשכות הגיוס, בעבר ערכו המארגנים כינוס "רשפי אש" ל"גיבורי הכח", שאינם מתייצבים בלשכות הגיוס.

ל'בחדרי חרדים' כי מדובר בעסקנים מבני הקהילות, שהתלכדו יחדיו למען המטרה.

לדבריהם המטרה היא "להרים את קרן החסידות ולהראות שדרך הבעש"ט עוד לא פשטה את הרגל, וישנם עדיין יהודים חסידיים עם להט חסידי שאכפת להם גם מאחרים וגם מהחלשים ולא רק מהסביבה הקרובה והקהילה בה הוא משתייך. בד בבד עם המבט לעתיד החינוך של ילדיהם הנמצאים בסכנת קיום".
דבר אחד טוב בטח יצא מהכינוס הזה, בעל האולם עשה את ה'יומית' שלו...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 22 אוגוסט 2018, 10:07

אני פה כתב:אחרי שאחד אברך צעיר מהמשפה הקרובה שלי פותה והתגייס אני קצת מתחיל להרהר על הנקודה שאין גזירת גיוס, הרי אם כל הציבור היה נלחם מלחמת חורמה נגד הגיוס, הוא היה מתבייש מזה ולא היה מראה את האף שלו בקהילה או במשפחה, אבל היום שמי שזועק נגד זה כבר נקרא "עצניק" וכו', אז יש לו לגיטמיציה להתגייס תמורת כמה אלפי שקלים בחודש, ועוד מקרבים אותו וכו'. רק היום התפרסם שהצבא לא יודע מה לעשות עם כ"כ חיילים ומגייס את החרדים רק להכניסם לכור ההיתוך, ואחרי שאלפי בחורים ואברכים מתגייסים זה צריך להדליק אצל כולנו נורה אדומה.
אני פה, תרשה לי בבקשה לפקפק בכל הסיפור, אותך לא ניסה משום מה אף אחד לפתות, מעניין מאוד, נכון ???

התשובה היא פשוטה, אנשים שהם כבר ממילא עם שני עיניים ורגל אחד מחוץ להווי החרדי, לא צריכים בכלל לפתות אותו על זה, מספיק שאיזה חבר אחד אומר לו איזה מילה שהוא יכול לסדר לו שמה איזה עבודה מעניינת שלומדים שמה גם מקצוע בכדי שהוא ירוץ לקחת את זה, זה הרי לא קרה שהגיעו אליו אנשים שהוא לא מכיר ופיתו אותו וכו', אלא החברים שלו הם אלו ששיכנעו אותו.
אז הבעיה הוא בחברים שלו, עם מי הוא מסתובב וכו', ואם זה יהיה מסודר אזי אי"ה הכל יבוא על מקומו בשלום..

==========
כדאי אולי שתעביר את השם לעברי אנוכי שיעביר את השם לעסקנים וכו'.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 22 אוגוסט 2018, 12:49

רבותיי. זה כינוס לא רגיל בכלל. יש כאן רשימה רצינית מאוד של אדמורי"ם לא קטנים בכלל, ורבנים וראשי ישיבות.... זה כבר נכנס לקידומת אחרת לגמרי.. מי יודע מי מגבש את העניין הזה ובאיזו פלטפורמה

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 22 אוגוסט 2018, 12:52

מה נקרא אצלך אדמו"רים לא קטנים ?
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 22 אוגוסט 2018, 14:35

כל האדמורים שיושבים בכינוס הינם ראשי עדות מפוארות בישראל. לא התכוונתי לשום עמקות. נדבורנא וסלאנים, פינסקרלין ולעלוב ורחמסריווקא וטשרנוביל וכו' הם לא אדמורי"ם שאפשר לזלזל בהם רק כי הם משום מה לא באיזו מועצת

שר המודיעין

נושא שלא נקרא על ידי שר המודיעין » 22 אוגוסט 2018, 15:09

עקיב'לה כתב:כל האדמורים שיושבים בכינוס הינם ראשי עדות מפוארות בישראל. לא התכוונתי לשום עמקות. נדבורנא וסלאנים, פינסקרלין ולעלוב ורחמסריווקא וטשרנוביל וכו' הם לא אדמורי"ם שאפשר לזלזל בהם רק כי הם משום מה לא באיזו מועצת
וכל שאר האדמורים וראשי ישיבות [פי עשרות מהם בכמות] הם פחות יראי שמים מהם ??
או שבגלל שהם לא במועצת הם פחות מעודכנים בכל הפרטים . הרי ברור שהעסקנים לא יכולים ליכנס לכל אדמור 'קטן' ולהסביר לו את כל המהלכים. אבל הסיקריקים דווקא בהם מוצאים שלל קל לספר להם כל הסיפורים...

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 22 אוגוסט 2018, 15:17

בעניותי לא הבנתי מה הם באו לומר. אם שלא להתייצב - הרי לא דיברו מזה כלל, מה גם שכל בניהם ונכדיהם שלהם עצמם מתייצבים גם הם.

ואם שהצבא הוא לא מקום לשומרי מצוות - איכא מאן דפליג ?

ואם שצריך להיאבק על כל בחור שלא ילך לצבא - איכא מאן דפליג ? מי בדיוק הקים את ארגוני העזרה לנושרים ואת הישיבות הייעודיות להם ?

ואם שהחוק לא טוב, איכא מאן דפליג ? האם יש ח"כ חרדי שהצביע עבורו ? ולמה באמת לא ?

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 22 אוגוסט 2018, 16:19

אלו אדמורי"ם צדיקים וקדושים שהמכנה המשותף שלהם שאין להם שום פוליטיקה ותככים ומשכך יש להיזהר מאוד עם כל מיני אמירות. ועל זה כתוב היזהרו בגחלתן

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 22 אוגוסט 2018, 16:22

הבעיה הוא שלך, שאתה החלטת שזה פוליטיקה..
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 22 אוגוסט 2018, 16:36

לכאורה, ומן הסתם, כל מה שאתה אומר - אמת ויציב. אלא שלא כל פעם אני זוכה להבין למה ירמזון דבריך. כמו למשל עכשיו

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 22 אוגוסט 2018, 16:56

אני פה כתב:אחרי שאחד אברך צעיר מהמשפה הקרובה שלי פותה והתגייס אני קצת מתחיל להרהר על הנקודה שאין גזירת גיוס, הרי אם כל הציבור היה נלחם מלחמת חורמה נגד הגיוס, הוא היה מתבייש מזה ולא היה מראה את האף שלו בקהילה או במשפחה, אבל היום שמי שזועק נגד זה כבר נקרא "עצניק" וכו', אז יש לו לגיטמיציה להתגייס תמורת כמה אלפי שקלים בחודש, ועוד מקרבים אותו וכו'. רק היום התפרסם שהצבא לא יודע מה לעשות עם כ"כ חיילים ומגייס את החרדים רק להכניסם לכור ההיתוך, ואחרי שאלפי בחורים ואברכים מתגייסים זה צריך להדליק אצל כולנו נורה אדומה.
מצד שני, את הדברים האלו יודעים גם האדמו"רים שלא אוחזים בשיטה כזו, ומנסים להביא לכך פתרונות אחרים.
א. לעשות צעקה גדולה נגד נגע האינטרנט... אין אחד שמתנזר מאינטרנט המגיע לצבא.
והרבה מהפיתויים עוברים דרך האינטרנט, ובראש ובראשונה מפתים את אלו שהתקלקלו באינטרנט, שמשם יוצא הנשירה הכי גדולה.
ב. במקום לעשות צעקה גדולה על הגיוס שיביא את כל התקשורת לדבר על הגיוס יומם וליל, וכפועל יוצא מזה לא יהיה רוב בכנסת להעביר חוק גיוס, משתדלים להעביר בהשקט ובבטחה חוק הפוטר את בני הישיבות מהגיוס לצבא, זה שיש שם מכסות ושאר ירקות, זה באופן ובצורה כמו שהמגיד מדובנא אמר שמרכיבים את הטבעל על מרקום הירייה,ף דהיינו שמגדירים הגדרות לפי מצב קיים, ול"ע לא כל החרדים לומדים כל יום לפני התפילה שעה שלימה בגמ', ויש גם כאלו שאחת לשבוע לומדים פחות מחצי שעה, וד"ל.
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 22 אוגוסט 2018, 17:12

אני פה כתב:הבעיה במכסות שזה נותן לצבא את הכוח למשוך כמה שיותר בחורים שהממשלה ממנת אותם במאות מיליונים לשלם על כל בחור חרדי כפול מלחילוני בשביל לחלן אותו.
מה המקור לכך שבגלל שיש מכסות יש להם תקציב מיוחד לחרדים?
לו לא יהיו מכסות, לא יתקצבו חרדי יותר מחילוני?
א.
ב.

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 22 אוגוסט 2018, 17:48

מניין ברור לך ההיזק בכך שמקרבים חיל?
כמו בכל הנושאים בדורנו, החינוך צריך להיות פנימי מאוד וביתי מאוד וככה נמנע את המתגייס הבא. מי שכבר התגייס יש סיכוי טוב שמדובר בדיני נפשות ללשכת הגזית הריחוק והקירוב.

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 22 אוגוסט 2018, 18:13

בלי ציניות, אנחנו בדור של בירור עמוק בין צדיק לבין רשע. והנה מה שחיכיתי לו המון זמן:
האדמו"ר מרחמסטריווקא בירך את כל העסקנים העוסקים במלאכה לשם שמים ללא שום אינטרס נוסף.
זה התמצית של כל הסיפור כולו. אדמו"רים קדושים וטהורים המחוברים אך ורק לרצון ד' רצו לתת תמיכה וחוזק להמון אנשים מבולבלים שכבר לא ידעו מה הוא טוב ומה הוא רע, אז הם התכנסו והראו לכולם נשיאות רבנית שמכריזה בקול גדול: עת צרה לישראל הבה נתפלל ושכל אחד יעשה מה שלאל ידו לעשות.
כל מי שהשתמש וישתמש בדבר הזה בשביל משהו שלא עולה בקנה אחד עם אותה מטרה, זכאי לכל הקללות הנפלטות מפיו של הדגל'ניק הכי שרוף.
וגם: שימו על ליבכם את דבריו של האדמו"ר מסלאנים (באותו מעמד) שטען כי מי שמבזה מישהו בגלל הסיפור הזה רק גורע ומזיק לעניין. יש מישהו שחולק עליו?
ועוד: נכון, יש מחלוקת. ורק בגלל מחלוקות יש לנו תורה שבעל פה עשירה כל כך ויפה כל כך. נוכל ליהנות מכל היופי הזה אם רק לא נרגיש מושפלים מכל מיני זבי חוטם בעלי שטעלע'ס.
היו ברכה. כתבתי בהתלהבות.

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 22 אוגוסט 2018, 18:18

יפה מאוד. יש לך את זה. חילך לאורייתא

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 22 אוגוסט 2018, 18:31

1010 כתב:
אני פה כתב:הבעיה במכסות שזה נותן לצבא את הכוח למשוך כמה שיותר בחורים שהממשלה ממנת אותם במאות מיליונים לשלם על כל בחור חרדי כפול מלחילוני בשביל לחלן אותו.
מה המקור לכך שבגלל שיש מכסות יש להם תקציב מיוחד לחרדים?
לו לא יהיו מכסות, לא יתקצבו חרדי יותר מחילוני?
גם לזאת אני מצטרף.
ובמצב המורכב של היהדות החרדית היום, אפילו אם כל רחובות ישראל יבערו כל יום מודל יפו/שרי ישראל בבין הזמנים, לא בטוח שלא ימצאו גייסי הצבא את מי לגייס גם אז!!!!

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 22 אוגוסט 2018, 19:22

אני פה כתב:
עקיב'לה כתב:אלו אדמורי"ם צדיקים וקדושים שהמכנה המשותף שלהם שאין להם שום פוליטיקה ותככים ומשכך יש להיזהר מאוד עם כל מיני אמירות. ועל זה כתוב היזהרו בגחלתן
עוד נקודה יש כאן ייצוג של עולם הישיבות הכלל חסידיות הכי מבוקשות שנמצאות במזרח של הציבור החסידי: חיי משה, טשעבין, רחמסטריווקא, טשערנוביל, סלאנים.
ראחמסטריווקא, טשערנאביל וטשעבין זה עם ריכוז גדול של בחורי חו"ל.
סלאנים, לא ידעתי שזה ישיבה מבוקשת.

וחוץ מזה לא ראיתי שהאדמו"רים יצאו בקריאה מיוחדת שתבדיל בין בחור בישיבת טשעבין לבחור בישיבת ויז'ניץ לדוגמא.
אין הוראות מעשיות.
א.
ב.

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 22 אוגוסט 2018, 21:19

אני פה היקר, ב-99 אחוז מהמקרים, כולל המקרה של בן משפחתך, לא הצבא מחלן אלא האינטרנט והסרטים.
ובאותו העיתון שצועק על קרן ההסעות יש מדי שבוע במה קבועה למלחמה בנגע האינטרנט.
הצבא הוא בעיקר מקום 'מחוץ לקהילה', ומחוץ לקהילה אפשר להוציא החוצה את כל הריקבון הפנימי שהאינטרנט חולל. הצבא כשלעצמו איננו מקור הבעיה. (והראיה, ר' צבי פרידמן שירת בצבא, כמוהו ר' אברהם הורביץ גיסו של הגרש"ז, והנה לא התקלקלו כמלוא נימה)
מעתה, יש על האדמו"רים החשובים בעיקר להילחם נגד גורם המחלה, ולא רק נגד סביבת ההתפרצות.

אני מבין ממך שמגמת הכינוס הייתה להשפיע על הח"כים החסידיים שלא זו בלבד שיתנגדו לחוק, מה שכבר יעשו בלאו הכי, אלא אף יפרשו מהקואליציה. אמנם לא הייתה אמירה מפורשת, אבל הרעיון היה ליצור אווירה כזו.
אלא מה, מילה של ר' חיים יש לה יותר משקל אצל המועצת יותר מעשרות כינוסים כמו של אתמול, וכמו המשפט המבהיל שאמר הגאון ר' משה שפירא זצ"ל - הקב"ה מנהיג את העולם על פי סברת ר' חיים - ולכן הכינוס לא יעלה ולא יוריד.

סמל אישי של משתמש
זעיר שם

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם » 23 אוגוסט 2018, 00:17

איני מתיימר להביע דעה בענייני רבנים ואדמורים,
אך האם זה נראה לכם דבר נורמלי שמאספים רבנים ומציעים לפניהם דרשות התעוררות?
עורכים בפניהם מסע הסברה בכדי שיקבלו את דעת העסקנים ולהטותם לצד מסוים בכדי שיכריעו כדעתם,
אמנם יושבים שם גדולי ישראל, אבל בעיני ישנם 2 הבדלים בין ישיבה זו לבין ישיבה במועצת, 1 הא דאמרן 2 התתערותא דלתתא שארגן את האסיפה, בשונה מישיבות מועצת שהרבנים מזמינים את האסיפה.

סמל אישי של משתמש
ביטחון

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 23 אוגוסט 2018, 09:29

מה שכן פשיטת רגל אדירה של ההנהגה החרדית.
אחרי 70 שנה של ציות לגורם אחד, וכולם הלכו בעיניים עצומות אחרי הנהגת הדור, קורסת ההנהגה לעוד ועוד גורמים.
כמה כואבת המחלוקת, רואים שוב ושוב נסיונות לפצל גם את הציבור החסידי והספרדי, כמו שמישהו אמר לי למשל שמהכינוס הזה יוצא שכאילו ח"ו גדולי ישראל, מנהיגי עדות מפוארות בישראל, חברי מועצגדוה"ת, לא מבינים את היעדים וסכנותיהם, אוי נא לנו שהגענו למצב הזה. כלומר, האיש הפשוט ברחוב מזהה כאן מחלוקת אדירה שמתחילה להבקיע את הציבור החסידי.
רבותיי ברחו מהמחלוקת, תנעלו את הפורום הזה, זה מסוכן!!!

שיך

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 23 אוגוסט 2018, 14:57

ירושלים: עשרות קיצוניים מפגינים בצומת אפריון על ציר בר אילן וחוסמים את התנועה. לטענתם נעצרה בחורה 'חרדית' בנושא הגיוס.
*דוברות המשטרה (ירושלים):*
מחאת חרדים קיצוניים
כמה עשרות חרדים קיצוניים מפגינים כעת ברחוב ירמיהו ומשבשים את התנועה במקום.
שוטרים שהגיעו למקום, החלו לפעול אל מול המפגינים על מנת להחזיר את הסדר הציבורי על כנו והזרמת התנועה במקום.
בשלב זה מומלץ לציבור הנהגים להשתמש בדרכים חלופיות.

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 23 אוגוסט 2018, 15:34

אני פה כתב:שקר וכזב מי שעומד מאחורי הכינוס זה האדמו"ר מסלאנים סאסוב והגרי"ב ווזנאר.
אתה בטוח?
בקו של הירושלמים 'קול זעקה' שמעתי שנדרשה המון התארגנות של עסקנים מהם לעניין.
אתה נראה אחד מעודכן. אז אשמח באמת לשמוע אם יש מקום לרושם הזה?
תודה מראש

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 23 אוגוסט 2018, 16:39

אתה משום מה מתאמץ להסביר את הפשוט לכל...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 23 אוגוסט 2018, 16:41

מי אומר לך ככה ?
מאיפה הבנת ככה ?
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 23 אוגוסט 2018, 16:43

פשוט לכל, וטעון חידוד לאלו כמו החצוף המכונה עלה זית, שדבריו נגד צדיקי הדור שרבבות הולכים לאורם, עוברים כאן ללא מחאה. הגיע הזמן שכולם יבלעו את הגלולה שהיא כה מרה לחוג מסויים, כן. רבבות אלפי ישראל הולכים לאורם של גדולי וצדיקי הדור, ולדעת קדשם יש משקל עצום בציבור כאן ובכל העולם

ליטאי

נושא שלא נקרא על ידי ליטאי » 23 אוגוסט 2018, 16:54

אולי בגלל מה שאמר כאן הענישוהו בבית מלון, סתאאם.

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 23 אוגוסט 2018, 16:59

הזדעזתם מהר מידי.
לא השתיקו אף אחד ומותר לכל אחד לומר את דעתו וזה מה שקורה כל הזמן.
צריך באמת לחקור את מקור האסוציאציות של כמה אנשים בכל פעם כשמדברים על גזירת הגיוס.
יש אפשרות שהם עשו יד אחת עם שלטון הרשע להעביר את כולם על הדת וזה מה שמפריע להם.
ויש אפשרות שמידי הרבה פעמים הנושא הזה מקושר עם נבלות ברורות ללא הוקעה מינימלית מתבקשת, עד שצריך לבדוק מה הפעם.
כל אחד יבחר את האפשרות המתאימה לו.

ליטאי

נושא שלא נקרא על ידי ליטאי » 23 אוגוסט 2018, 17:07

מעניין איפה המשולש החביב שיאזן את הפורום לכיוון השני.

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 23 אוגוסט 2018, 17:25

אני פה כתב:
יוסי 1 כתב:הזדעזתם מהר מידי.
לא השתיקו אף אחד ומותר לכל אחד לומר את דעתו וזה מה שקורה כל הזמן.
צריך באמת לחקור את מקור האסוציאציות של כמה אנשים בכל פעם כשמדברים על גזירת הגיוס.
יש אפשרות שהם עשו יד אחת עם שלטון הרשע להעביר את כולם על הדת וזה מה שמפריע להם.
ויש אפשרות שמידי הרבה פעמים הנושא הזה מקושר עם נבלות ברורות ללא הוקעה מינימלית מתבקשת, עד שצריך לבדוק מה הפעם.
כל אחד יבחר את האפשרות המתאימה לו.
לא הבנתי מה אתה אומר אם אפשר דבר ברור.
בשמחה. בפעם הבאה בבקשה תפרט מה לא ברור.
ולגופו של עניין:
אני בעצמי כששמעתי על הכינוס התבלבלתי. וכשחשבתי מה מקור הבלבול, הגעתי למסקנה שהנושא של הגיוס צבר המון רגישות לאו דווקא בגלל המהות שלו, אלא בגלל אלה שבדרך כלל מדברים עליו. ומכאן עניינם של כל המגיבים שלא לרוחו של עקיבל'ה (למשל).
אם אני עדיין לא ברור, אני באמת מתנצל. לא הכרתי את עצמי כעילוי כ"כ גדול.

ליטאי

נושא שלא נקרא על ידי ליטאי » 23 אוגוסט 2018, 17:27

הכרת כוחותיו של האדם הינה מסלול ברור לעליה והצלחה.

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 23 אוגוסט 2018, 17:29

ליטאי כתב:הכרת כוחותיו של האדם הינה מסלול ברור לעליה והצלחה.
אין שום שווי לעלויישקיי'ט ללא בהירות, אם לזה התכוונת. תודה.

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 23 אוגוסט 2018, 19:47

בראותי את הודעותיך כאן בפורום ולא רק מהתקופה האחרונה
זה נאה שהאברך הצעיר הזה ממשפחתך כבר פותה ממזמן...
אני פה כתב:עד לשנה שנתיים אחרונות שהיה מדובר רק במאות בחורים רובם חילונים לגמרי שהתגייסו היו יכולים לטעון שכל החוקים זה בדרך עורמה להעלים על הבג"ץ וכו' כדי שיוכלו לשבת וללמוד, אבל שזה מגיע למצב שכבר עומדים ביעדים לא נתפסים של כמעט 4000 בחורים שהתגייסו רק ב2017, שזה 37 אחוז מכל מחוזר, וזה נותן להם לגיטמציה לדרוש שתוך 20 שנה יגיעו ל60 אחוז, איך יכולים יותר לשתוק ולומר שזה חוק טוב?
בוא נראה את החבר'ה שלך מודים שבהתחלה זה היה רובו ככולו מורכב מכאלה שלגמרי אינם חרדיים
כל יום לפי האינטרסים של העסקנים יום אחד מסבירים לך שעכשיו לוקחים בחורים מספסלי בית המדרש
ולמחרת מסבירים לך שאתמול לקחו נושר אבל היום זה הבחור מהבית מדרש
אני לא יודע כבר מתי להאמין לעסקנים מטעם עצמם ומתי לא...
אני פה כתב:דווקא האדמו"ר מסאסוב ידוע כאדם שמטפל במאות בחורים ואברכים נחשלים, ובכל זאת טוען לפי המידע שבידיו שגזרת הגיוס היא נוראה, כי מהאינטרנט יכולים לחזור ומהצבא צעיר שהולך שם כמה שנים על פי רוב מתרוקן לגמרי מכל זיק של יהדות ונעשה אדם חילוני במהותו.
לא ראיתי בציטוט שהבאת כאן מהכתבה שאמר דברים אלו...
יוסי 1 כתב:
אני פה כתב:
זעיר שם כתב:איני מתיימר להביע דעה בענייני רבנים ואדמורים,
אך האם זה נראה לכם דבר נורמלי שמאספים רבנים ומציעים לפניהם דרשות התעוררות?
עורכים בפניהם מסע הסברה בכדי שיקבלו את דעת העסקנים ולהטותם לצד מסוים בכדי שיכריעו כדעתם,
אמנם יושבים שם גדולי ישראל, אבל בעיני ישנם 2 הבדלים בין ישיבה זו לבין ישיבה במועצת, 1 הא דאמרן 2 התתערותא דלתתא שארגן את האסיפה, בשונה מישיבות מועצת שהרבנים מזמינים את האסיפה.
שקר וכזב מי שעומד מאחורי הכינוס זה האדמו"ר מסלאנים סאסוב והגרי"ב ווזנאר.
אתה בטוח?
בקו של הירושלמים 'קול זעקה' שמעתי שנדרשה המון התארגנות של עסקנים מהם לעניין.
אתה נראה אחד מעודכן. אז אשמח באמת לשמוע אם יש מקום לרושם הזה?
תודה מראש
אני פה כתב:לפי מה ששמעתי מחסידי סלאנים וטשרנוביל מי שעומד מאחורי העצרת זה הרב יעקב מאיר שכטר והאדמו"ר מסאסוב. ואליהם הצטרף בחודשים האחרונים האדמו"ר מסלאנים. והם שיכנעו את שאר האדמורי"ם.
מיותר להגיב
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 23 אוגוסט 2018, 19:50

אני פה כתב:עוד נקודה יש כאן ייצוג של עולם הישיבות הכלל חסידיות הכי מבוקשות שנמצאות במזרח של הציבור החסידי: חיי משה, טשעבין, רחמסטריווקא, טשערנוביל, סלאנים.
היטבת להגדיר הצד השווה שברוב מוזמני האסיפה.
אדמו"רים המנהלים:
1. קהילה לא קנאית כ"כ, אבל לא חברים במועצגה"ת.
2. ישיבה כלל-חסידית, שאין לאדמו"רים הנ"ל כל השפעה על דעתם של אחוז ניכר מתלמידי הישיבה
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 23 אוגוסט 2018, 23:19

עקיב'לה כתב:פשוט לכל, וטעון חידוד לאלו כמו החצוף המכונה עלה זית, שדבריו נגד צדיקי הדור שרבבות הולכים לאורם, עוברים כאן ללא מחאה. הגיע הזמן שכולם יבלעו את הגלולה שהיא כה מרה לחוג מסויים, כן. רבבות אלפי ישראל הולכים לאורם של גדולי וצדיקי הדור, ולדעת קדשם יש משקל עצום בציבור כאן ובכל העולם
וולגריות מילולית לא עושה עלי רושם.
איפה ראית שדיברתי נגד גדו"י? ביקשתי להבין את דעתם, נעניתי רק חלקית.
והוספתי שבמציאות, כן, במציאות, להגרח"ק יש משקל הרבה יותר גדול אצל חברי המועצת מאשר לאדמו"רים הצדיקים הנ"ל.

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 24 אוגוסט 2018, 01:38

אני פה כתב:אמר לי היום אחד הת"ח הגדולים שהשתתפו בכינוס הנ"ל, שמה שנשאר לנו לעשות זה לזעוק ולהתפלל. המצב באמת מסובך, וכל דבר שיחליטו לא פשוט.
נכון מאוד!!
ועוד דבר - פשוט ללמוד. כפי שאמר מרן הגרי"ג לחכם שלום, כל הסיפור מתחיל ונגמר באיזה קטרוג בשמים על עולם התורה. אם ילמדו בהתמדה ויהיו זכויות - יתבטל הקטרוג וממילא כבר לא תהיה גזירה.

(אני פה, אתה לא תאמין לי אבל יש איזה קו שעשה שיר ליצנות שלם על בסיס ה'לא צריך לדאוג' של הגרי"ג. האבסורד הוא שאותו קו עוד קורא לעצמו 'קו ההגנה'...)

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 24 אוגוסט 2018, 02:26

אני פה כתב:שמעתי מאחד שטוען שאולי יש קטרוג על כך שהישיבות זורקים בחורים על ימין ועל שמאל לרחוב הפרוץ ולא מסדרים להם ישיבה חילופית. אולי?
לא יודע מה קורה אצלכם, אבל אצלנו (הליטאים) כבר מזמן לא זורקים בחור סתם כך לרחוב. משתדלים לסדר לו ישיבה אחרת, כמובן מטבע הדברים ברמה פחותה מהישיבה שבה היה. והיה וייפלט משם בעצמו - ידינו לא שפכו את הדם.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 24 אוגוסט 2018, 11:03

הרב ליטאי, אני מודה לך על מילותיך החמות.
כרגע איני בכושר להיות ממש פעיל כאן, אבל עוקב בצורה פאסיבית.

כל המצב המבלבל הזה מאוד מצער, והוא חלק מנסיונות העקבתא דמשיחא כנראה.

נראה שמה שעשו (לא בהצלחה גדולה מידי) עם רבני הספרדים (הרב צדקה וכו') לפני חודשיים, מנסים לעשות עכשיו עם רבני החסידים.

לא היתה לחוגי הקנאים שעה יותר יפה מתקופתנו שאחרי שבעים שנה שהם משתוללים ומחלקים חומרי הסברה ברחוב החרדי ולא מצליחים לשכנע אפי' פתי אחד, ופתאום הם מקבלים חיבוק אדיר מכל כך הרבה קבוצות חרדיות שהולכים אתם יד ביד נגד ההנהגה החרדית שנואת נפשם מאז ומעולם.

מים רבים

נושא שלא נקרא על ידי מים רבים » 24 אוגוסט 2018, 16:39

שמעתי היום מגבאי של אחד מהאדמורים שהשתתף באסיפה השבוע
שבאותו יום הגיעו טלפונים משטרנליך וברגר מלונדון (שמות שאני לא מכיר אבל אני מאמין שיודעי חן ידעו למי הכוונה)
שביקשו ולחצו מאד שהרבי יבא לאסיפה הנ"ל הרבי שלא רצה להשתתף אבל לא רצה לפגוע בבודם במיוחד שהם תורמים חשובים כידוע
ענה שהוא צריך להשתתף באותו הזמן באירועים אחרים כך שיבצר ממנו להגיע לכינוס תגובתם של ברגר ושטרנליך הייתה "שהרבי יחליט מה יותר חשוב האירועים שהרבי צריך להשתתף בהם או הקשר אתנו וכדי לא לפגוע במוסדות התורה והחסד שהנ"ל תורמים להם הוא השתתף בכנס
ועוד הוסיף אותו גבאי שבבקר למחרת כבר הגיע ש'יק

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 24 אוגוסט 2018, 17:14

האדער יא האדער ניין. ותפוס לשון אחרון כי לכאורה שום גבאי רציני אינו חושף ''סודות'' כאלו מהחדר.

מנחם

נושא שלא נקרא על ידי מנחם » 24 אוגוסט 2018, 17:14

בדר"כ אני לא מתערב בנושאים כאלו, אבל הודעה הקודמת [שתיים מעלי] צורמת לי מאד.
אני שמעתי מפי גבאי של אחד מגדולי הרבנים בדור, שחתם על מסמך קול קורא כנגד גזירת הגיוס, למחרת הוא קיבל טלפון נזעם מביתו של אחד מגדולי ישראל, עם איומים מפורשים על זה שהוא משתף פעולה עם המתנגדים, והוא נאלץ להודיע שהחתימה מזוייפת וכו'.

האם ניתן להאמין לשטויות כאלו? ואם כן, ניתן לכתוב סיפורים כאלו על כל צד, חבל להפיץ דברים שאין שום אפשרות לבדוק אותם, והם רק הוצאת שם רע ולכלוך על רבנים חשובים.

שבת שלום

סמל אישי של משתמש
זעיר שם

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם » 25 אוגוסט 2018, 23:07

אני לא שמעתי סיפור מגבאי של רב אבל אני יודע מקרוב שכל הרבנים עברו מסע הסברה ולחצים נגד חוק הגיוס, ע"י קבוצה מגוייסת שממונים וממומנים על כך.

ולעצם הישיבה - אני שמעתי את כל הדרשות, אני מנסה לנתח מהי המטרה? כל הדרשות עסוקים בחומר העניין של גיוס שכל באיה לא ישובון, רק דקה אחת בסיומם של 2 דרשות אני שומע בתנועת אתנחתא, בזה"ל - ועל זה שתומכי החוק טוענים שמבלי החוק המצב יותר גרוע על זה יש לומר שאין אנו אפוטרופסים למצוא פתרון לגזירות, וה' יעזרנו,
ובדיוק על פרט זה יושבים גדו"י במועצת גדו"י של אגו"י דגה"ת וש"ס,
מה שברור שאם יש גייסים הרי כל גדו"י נגדם ולכו"ע שצריך להוקיע אותם, ולגבי החוק כולם היו שמחים אם המצב הישן היה ממשיך ללא מפריע, (ואגב, תמיד היו מתגייסים בשוליים)
אך כעת נוצר מצב שצריך לחוקק חוק שכולם מסכימים שזה לא טוב, ואם לא יחוקק, עפ"י החוק המצב גרוע שבעתיים ברוחניות ובגשמיות,
וע"כ יושבים מנהיגי ישראל במועצות שונות צדיקי הדור ראשי קהילות שמשא הדור על כתיפם ויש להם גם את כל המידע שצריך, אך כבר קיבלו על עצמם לפני 70 שנה שאנו בגלות מר תחת שלטון הציונים השולטים עלינו שלא ברצון, ועל כרחם יושבים ודנים על איזה נוסח הרע במיעוטו אנו מוכנים להתפשר, ועל פחות מכך כל המנהיגים מודים למימרא הנ"ל שאין אנו אפוטרופסין וכו',
אך כולם מסכימים שצריך לדון על כך ולא להפקיר את עצמנו תחת החלטתם, ולסמוך על ישועה שתבוא מהפגנות.
ואם אין להם את כל המידע אני חושב שאדמורי ורבני האסיפה יתקבלו בשמחה אצל כל אדמור שירצו (גור בעלזא ויזניץ צאנז סדיגורא וכו' וכו')
ולהעביר להם את כל ידיעתם בנידון, ושלום על ישראל.
ועל כן בוודאי לגבי הקנאים אני מבין שהם אף פעם לא השלימו עם גלות ציון וע"כ הם לוחמים על חירותם,
אבל לגבי רוב קהילות ישראל איני מבין מה הויכוח.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 25 אוגוסט 2018, 23:43

אני פה כתב:על עניין הגייסים צריך לצאת במלחמת חורמה בעיתונים וכו' ולנדות אותם ולא לצרפם למניין, ולא ראיתי מי שעושה את זה מלבד אנשי הפלג והקנאים. השתיקה בנושא נותנת הרגשה יתכן נכונה שאולי לא איכפת לעסקנים שהמכסות יתמלאו מהספרדים והבעלי תשובה.
שתדע לך שיש גדולי ישראל שחושבים אחרת.
א.
ב.

ליטאי

נושא שלא נקרא על ידי ליטאי » 25 אוגוסט 2018, 23:59

1010 כתב:
אני פה כתב:על עניין הגייסים צריך לצאת במלחמת חורמה בעיתונים וכו' ולנדות אותם ולא לצרפם למניין, ולא ראיתי מי שעושה את זה מלבד אנשי הפלג והקנאים. השתיקה בנושא נותנת הרגשה יתכן נכונה שאולי לא איכפת לעסקנים שהמכסות יתמלאו מהספרדים והבעלי תשובה.
לא הבנתי, יש גדו"י שלא חושבים שצריך להילחם בגייסים הארורים? אם ההנהגה החרדית אוחזת שזה לגיטימי שהגייסים יגייסו את החלשים כדי שה'לא חלשים' לא ינזקו, אז מה צועקים על העצניקים, וכי לא תיתכן דעה אחרת (במיוחד פה שהיא היותר מובנת).

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 26 אוגוסט 2018, 00:57

מי שחי כאן בארץ הקודש אינו יכול שלא לגחך על מה שמכונה ''גזירת הגיוס'', ואף-על-גב שהמדינה בוודאי רוצה לגייס את כולנו, ואף-על-פי שהמדינה ומייסדיה לא רצו בכלל להעלות על דעתם שהחרדים כה יתרבו כהיום הזה, עם-כל-זה, שבעים שנה העולם החרדי משגשג חבל-על-הזמן, ולצערנו כמות הנושרים הגדולה איננה קשורה לצבא בשום דרך, מי שאומר אחרת פשוט משקר, ומי שמתבונן סביב על חוג מכריו ונזכר מי מהם נשר ל"ע יודע די טוב שממש ממש לא הצבא עשה לו את זה, אולי מישהו מבפנים, אולי טכנולוגיה, אולי יצר הרע...
לומר שאנחנו לא צריכים להתאחד בתפילה שמזימת החילונים לא תצלח, אלו בוודאי דברי שטות, כי צריכים לעורר רחמי שמים על כל בר ישראל בכל מצב שהוא, לומר שהאדמורי"ם והצדיקים שליט"א צדקו במה שהתכנסו לדון בדבר הפיתויים שמציבים בפני צעירים חלשים, פשיטא, מי אנחנו לחלק להם ציונים, כינוס לצדיקים נאה להם ונאה לעולם, וישבו שם בהחלט גדולי וצדיקי הדור שרבבות הולכים לאורם, אלא שמן הסתם לא הם עצמם קבעו את נוסח השלט על גזירת גיוס ''בנים ובנות'' שהתנוסס מאחוריהם. מה שכן, לדעתי הקלושה, המילים הגבוהות והמתלהמות של חוגי הקנאים והפלג הירושלמי בכל הנושא הזה, זה מה שגורם לציבור להקשיח עורף בנוגע לכל מה שהם מכנים גזירת הגיוס וההשמדה, הם נוקטים בלשונות ופעולות שרוב הציבור אינו סובל, וזה גם נוגד את דרך ההנהגה שלכל גדולי הדורות שמפיהם רוב רובם של שומרי התו"מ היו חיים מאז קום המדינה. אם לטובה כוונתם ולא זמורות זרות השתרגו במוחותיהם, ישכילו המה מאוד אם יפסיקו להציק, כן, פשוט להציק להמון הציבור שהוא הרוב המוחלט, ובוודאי גדולי ישראל יידעו לנווט את הספינה לחוף מבטחים לאורך ימים ושנים על בוא גואל צדק. כל ההתלהמות הזו והמחלוקת המיותרת שכל מהותה היא להכאיב לכ"כ הרבה בני אדם - וודאי לא הם שיביאו את הישועה הנכספת
הנלענ"ד כתבתי.

סמל אישי של משתמש
זעיר שם

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם » 26 אוגוסט 2018, 01:41

אני פה, הרי אתה נראה לי יודע יותר פרטים,
אל תיתמם במה שהגבת לי למעלה "שקר וכזב" כששאלתי מיהו ההתערותא דלתתא שעומד מאחורי האסיפה,
מי דאג ומי מימן לפקלט את לוחות המודעות בכל הארץ עם החלטות האסיפה?????????????????
ח"ו לא אזלזל ברבנים, אני מאמין שהרבנים יש להם כאב אמיתי על המצב, בדיוק כמו שכואב לשאר הרבנים שבמועצת - ולא יותר,
אבל ברור וידוע שיש כאן מחרחרי ריב בעלי מחלוקת שמניפים את דגלם של הרבנים למען מטרתם.

סמל אישי של משתמש
זעיר שם

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם » 26 אוגוסט 2018, 02:06

אין דעה במועצת נגד החוק, אלא בניסוח אחד או שניים, ורבני האסיפה דוחים הכל מכל וכל.

סמל אישי של משתמש
זעיר שם

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם » 26 אוגוסט 2018, 02:17

רישא או סיפא?

סמל אישי של משתמש
זעיר שם

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם » 26 אוגוסט 2018, 02:25

עיתונות

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 26 אוגוסט 2018, 08:50

ליטאי כתב:
1010 כתב:
לא הבנתי, יש גדו"י שלא חושבים שצריך להילחם בגייסים הארורים? אם ההנהגה החרדית אוחזת שזה לגיטימי שהגייסים יגייסו את החלשים כדי שה'לא חלשים' לא ינזקו, אז מה צועקים על העצניקים, וכי לא תיתכן דעה אחרת (במיוחד פה שהיא היותר מובנת).
יש גדולי ישראל שלא אוחזים שצריך לכתוב בעיתונים נגד הגייסים.
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 26 אוגוסט 2018, 10:33

ר' אני פה, לעצניקים יש כותרות אדומות, סיסמאות זולות וקולות מלחמה, ולכן זה מצטייר יפה ומושך קולות.
לגדולי ישראל (שמודעים לכל הרעיונות של קוי הנייעס) יש אחריות על הציבור והם לא יכולים להשתולל ולצעוק ברחובות, אלא לחפש בשקט פתרונות עדינים ויצירתיים שיהיו הטובים ביותר במצב הקיים (כולל המצב שיש עצניקים שמחבלים בכל פעולת הצלה שהם עושים).

אם זה היה סתם משחק, הייתי נותן לך אתגר, בא ניתן לעצניקים שנה אחת לנהל את הציבור החרדי, ותראה איך מתגייסים 70,000 ולא 7000 (אבל בעצם לא צריך את הנסיון, הרי בתקופת שלטונם עלו מספר המתגייסים ביותר מ-300 אחוז!!! והם נלחמו באותו זמן נגד מתנגדי חוק טל!!!)

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 26 אוגוסט 2018, 10:59

מרן ראש הממשלה שליט''א כתב:
אני פה כתב:עוד נקודה יש כאן ייצוג של עולם הישיבות הכלל חסידיות הכי מבוקשות שנמצאות במזרח של הציבור החסידי: חיי משה, טשעבין, רחמסטריווקא, טשערנוביל, סלאנים.
היטבת להגדיר הצד השווה שברוב מוזמני האסיפה.
אדמו"רים המנהלים:
1. קהילה לא קנאית כ"כ, אבל לא חברים במועצגה"ת.
2. ישיבה כלל-חסידית, שאין לאדמו"רים הנ"ל כל השפעה על דעתם של אחוז ניכר מתלמידי הישיבה
ריישיבה, טוב הגבת, גם בהודעה זו וגם בהודעה הקודמת.
יפה כתבת.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 26 אוגוסט 2018, 11:06

ר' משולש, אני כבר הצגתי בפני ר' אני פה את שאלתי, שאם התגייסו בשנה האחרונה כ"כ הרבה "חרדים", מדוע אנחנו לא מכירים אותם ?
אני מבקש בזאת מכל חברי הפורום שיחשבו רגע כמה אנשים הם מכירים שהתגייסו בשנה האחרונה - לפני זה זה שייך כבר למחזור הגיוס הקודם.
אלא מאי...

ככה, שאין לי שום חשש לא מ-7000 ולא מ-70,000, נאדה..
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 26 אוגוסט 2018, 11:08

בדרך אגב, לפני שבוע וחצי היה האדמו"ר מביאלא ב"ב - ממשתתפי הערב אצל האדמו"ר מבעלזא - מהתומכים בחוק הנוכחי.
מדוע לא מחה האדמו"ר מביאלא אודות העניין ? או לכה"פ מדוע לא עורר על עניין כה קריטי ?

הרי לו כן הרשו להיכנס ל"הצדיקים" - כלשון האדמו"ר מסאסוב ? תמהני...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
זעיר שם

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם » 26 אוגוסט 2018, 11:40

גאליציינער כתב:ממשתתפי הערב אצל האדמו"ר מבעלזא - מהתומכים בחוק הנוכחי.
מה זה? עדכן אותנו.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 26 אוגוסט 2018, 12:36

זה אחד מתוך כמה אלפים.
אני גם מכיר מישהו, שירד כבר לפני זה מהדרך.
השאלה שלי הוא מי עוד חוץ מהאחד הזה שאתה מכיר והאחד שאני מכיר.
מי עוד ???
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

שמעון ווייס

נושא שלא נקרא על ידי שמעון ווייס » 26 אוגוסט 2018, 13:47

אני גר בחו"ל ולא מכיר מקרוב כל עניין הגיוס, יכול מישהו לסדר הנושא לכבודי?

יש ציידים או אין?
אם יש, יש גדולים שתומכים בהם או עכ"פ אין למחות בהם? אם יש, הסבר בבקשה?

יש כ"כ אלפים מגייסים יותר לאחרונה או לא? הצבא לא מודיע זאת בפומבי?
אם יש, כולם הם חלשים מקודם? (או כאן זה נקודת המחלוקת?)

ראיתי פה שהיה איזה מחאת ספרדים לאחרונה שראשי ישיבות שלהם אמרו שיש לחצים כל הזמן עליהם לא לפרסם שיש גזירת גיוס ושזה מכניס חרדים לצבא, ועכשיו היה האסיפה החסידית שגם שמה אמרו ככה, וזה חוץ מאנשי הפלג והעדה שטוענים גם כן כזה, האם זה לא מטיל שום ספק בלבות החברים פה בצד האחר שאולי יש משהו בזה? אולי יש עסקנים/ח"כ שאין מספרים להגדולים האמת לאמיתה?

סליחה אם העברית הוא לא כ"כ טוב...

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 26 אוגוסט 2018, 14:42

צר לי אך אינני מתרגש.

בדקת מימיך איך איצ'ה מאיר לוין דיבר? איך ר' יעקב שלמה גרוס דיבר? איך לורנץ ואברמוביץ' דיברו?

מאז ומתמיד הייתה שפה מיוחדת עם חילונים. אתה מוזמן לעיין בבלוג 'כבר היה לעולמים'.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 26 אוגוסט 2018, 14:50

איזה מעשים היו מצד הח"כים החרדים ?

בערוצים הנ"ל - האוזנים ששומעות אותם, רבים ביניהם צריכים לשמוע את המילים האלו, ולא מתאים להעלות נושא זה לפה.
השפה עם החרדים הכוונה הוא - בפני ציבור רק חרדי ו\או עיתון חרדי.
שמה לא שמעת את זה.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 26 אוגוסט 2018, 15:26

לא הבנתי איך ענית לגליצייאנער. אלפים מתגייסים, רבבות. לכאורה היינו אמורים לפגוש בהם בכל שטיבל, אהה כנראה הם כבר לא מתפללים, אז בכל סופרמרקט. היכן הם???

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 26 אוגוסט 2018, 15:33

מי שלומד תורה לא יחוייב בגיוס.

זוהי המטרה שאליה הולכים גדולי ישראל כבר שבעים שנה בלי שום סטיה.

כל שאר הפיתויים והשכנועים והמכסות והיעדים וכו' מאוד מעציבים, אבל כנראה אי אפשר להלחם בהם בכלי מלחמה של הפגנות וכותרות, אלא במלחמת פיתויים נגדית.

בסופו של דבר כל אחד בידו הבחירה להחליט אם הוא רוצה חיי תורה או חיי צבא רח"ל.

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 26 אוגוסט 2018, 15:46

למה לא נלחמים נגד בעלי אייפונים, מפיצי פאשקעווילי שנאה, כל מיני מחטיאים את הרבים אחרים?
הכל צריך להתנהל בשום שכל מפני כמה סיבות רציניות מאוד.
אציין כי הגראי"ל חשש מאוד מטיפול בפרצות בצורה בה עשה את זה נתי גרוסמן. יכול להיות שהוא חשש מאוד מעניינים של חוצפה והשחתת המידות לכל הפחות כמו כל אותם שאר פרצות. יש לזה סברא מאוד מובנת, אם קשה לך.

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 26 אוגוסט 2018, 16:11

האזנתי עכשיו לדבריו של האדמו"ר מסלאנים שליט"א.
אנסה לסכם:
א. הוא מסכים עם מהלך של 'תן לי יבנה וחכמיה' מבחינה עקרונית (!!!), אבל אומר שכרגע הציבור החרדי חזק דיו בשביל לדרוש אי הליכה לצבא לכל הציבור לגמרי, וכשאפשר ולא מנצלים את הכוח הזה זו פשיעה.
ב. הוא הוסיף כי אם עכשיו יסכימו החרדים עם החוק יהיה זה בגדר לשלוח בידיים צעירים לצבא בשונה מההסדר שהיה תמיד בו מדובר היה בסך בכול בהתעלמות. (לא הבנתי בדיוק למה).
ג. הוא אינו מסכים עם עניין הדחייה, והוא טוען שמכיון שהמצב עשוי רק להחמיר חובה לפתור את זה אחת ולתמיד.
אשמח אם מישהו יוסיף את מה ששכחתי אם יש.

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 26 אוגוסט 2018, 16:18

ותסכים איתי שלא מדובר בפתרון סופי ומכסה לגמרי אפילו בתוך הקהילה. אז אפשר להשקיע את עיקר האנרגיה בתחומי טיפול אחרים.
עיקר כוונתי הייתה למה ברחובות לא משפילים כל חזות חרדית או באוטובוס ובכהאי גוונא ומגרשים בשביל שלא יכשיל.

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 26 אוגוסט 2018, 16:30

צדיק. אבל המיסיונרים נמצאים עמוק בתוך מוחותיהם הקודחים של בני החוגים הידועים ולכן אין את מי לפרק, כי לפנטזיות ודמיונות אין עצמות ואין מה לפרק, לעת עתה. וקשה לי להבין את שיח החרשים הזה, כשכולם אומרים לך שבשום קהילה ושום חסידות אין אווירה של גיוס ומיסיונרים וכן הלאה, איש אינו רואה אותם, ואתה ממשיך מאותה נקודת פתיחה, למה שותקים להם? למה לא עושים כלום? תראה לנו כבר אותם

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 26 אוגוסט 2018, 16:59

אתה שואל שאלות למה לא יצאים, כאילו שאנחנו אלו שאמרוים לצאת ולא רוצים.
הלוא מי שמוטל עליו אחריות הדור הם רבותינו הקדושים והטהורים, ומה לך כי תקשה עליהם?
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 26 אוגוסט 2018, 21:45

אני פה כתב:יש עכשיו הרבה אדמורי"ם צדיקים וקדושים שכן זעקו, והחליטו שכל אחד מחוייב לזעוק ולהשפיע בנושא.
היות והרבי שלי לא גר בב"ב ולא היה שם, פשיטא שאיני מחויב להנ"ל.
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 26 אוגוסט 2018, 23:38

בקיצור ההפגנות בצומת שילת הולכות לקבל תגבור מחסידי סלאנים וסאסוב?

מנחם

נושא שלא נקרא על ידי מנחם » 27 אוגוסט 2018, 00:46

דו שיח של חרשים!!!
זה אומר: אלפי מתגייסים...
זה אומר: בודדים, וגם הם התגייסו ממילא...
זה אומר: יש עשרות גייסים...
זה אומר: תראה לי אחד...
זה אומר: החוק גרוע..
זה אומר: החוק יותר טוב מכלום...
זה אומר: הרבה רבנים נגד החוק...
זה אומר: העסקנים מובילים אותם...
זה אומר: רק המועצת מחליטה...
זה אומר: מה פתאום, יש גדו"י אחרים...
זה אומר: וכו' וכו'

תמשיכו כך, לא ראיתי "אחד" שהשתכנע מהודעה כזו או אחרת של מישהו, מי ששייך לשם, נהנה מכל הודעה שמצדיקה אותו, ומי ששייך לשם נהנה הפוך.
התועלת היחידה היא: ליבויי המחלוקת ההרסנית הזאת שלצערנו לא תגמר עד ביאת המשיח בב"א.
האמת היא, שהמקום היחיד שבו המחלוקת בוערת במלא עוזה זה בפורומים, כיון שברחוב, אין כמעט עצניק שמתווכח עם דגלניק והפוך, העצנקים טוחנים את עצמם בתוכם, והדגלניקים ממשיכים את חייהם ומידי פעם דנים על העצניקים, המקום כמעט היחיד שבו נפגשים שני הצדדים ומתווכחים, זה הפורומים, וחבל... שכל אחד ידבר עם עצמו וסביבתו ויחזק את עצמו ואת סביבתו הקרובה, ושלום על ישראל.

מנחם

נושא שלא נקרא על ידי מנחם » 27 אוגוסט 2018, 00:58

מחלוקת זה תמיד מרתק ומסקרן, גם אני לצערי נהנה לקרוא הודעות שקשורות למחלוקת, אפילו שאני יודע שזה לא טוב, אני רק מתפלל בליבי שיום אחד זה יפסק ואוכל להתגבר על היצה"ר הענק הזה.

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 27 אוגוסט 2018, 00:59

הרב אני פה, עכשיו אתה טוען שהמתגייסים כולם נשארים בהסתר, חוסים בצל החולצה הלבנה והחליפה, המראה החרדי הסטנדרטי, ומ"מ ברור לך שיש אלפים ורבבות שהלכו לצבא, וגם ברור לך שהם מתקלקלים שם עד כלה, למרות שהם נשארים חלק אינטגרלי מהקהילה, וילדיהם לומדים עם ילדיך בחיידר, והמראה שלהם חרדי רגיל.

שאלתי אליך: מדוע הנך חם כ"כ על עניין הצבא ולא יוצא למלחמה בשצף קצף על עניין האקדמיה, גם שם נשארים עם הקפוטה והחולצה הלבנה, גם שם מתקלקלים עד היסוד, ובכל זאת - דומה שחסידים משיגים בקלות אישור מרבותיהם ללכת לאקדמיה, ואדרבה, ילך היונגערמאן, יתפרנס ברווח, יחיה כמו בן אדם, למה לא...ומאי שנא? למה אתה לא זועק שצריך לרדוף את מנהלי המכללות ואת העיתונים המפרסמים את מודעותיהם בלכתחילה שבלכתחילה?

לדעתי פשוט וברור שהאקדמיה היא סכנה לציבור פי כמה מאשר הצבא.

סמל אישי של משתמש
זעיר שם

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם » 27 אוגוסט 2018, 10:49

ניתנה לך הזדמנות לתלות בהם את כל קללותך.

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 27 אוגוסט 2018, 16:23

מנחם כתב:דו שיח של חרשים!!!
זה אומר: אלפי מתגייסים...
זה אומר: בודדים, וגם הם התגייסו ממילא...
זה אומר: יש עשרות גייסים...
זה אומר: תראה לי אחד...
זה אומר: החוק גרוע..
זה אומר: החוק יותר טוב מכלום...
זה אומר: הרבה רבנים נגד החוק...
זה אומר: העסקנים מובילים אותם...
זה אומר: רק המועצת מחליטה...
זה אומר: מה פתאום, יש גדו"י אחרים...

תמשיכו כך, לא ראיתי "אחד" שהשתכנע מהודעה כזו או אחרת של מישהו, מי ששייך לשם, נהנה מכל הודעה שמצדיקה אותו, ומי ששייך לשם נהנה הפוך.
התועלת היחידה היא: ליבויי המחלוקת ההרסנית הזאת שלצערנו לא תגמר עד ביאת המשיח בב"א.
האמת היא, שהמקום היחיד שבו המחלוקת בוערת במלא עוזה זה בפורומים, כיון שברחוב, אין כמעט עצניק שמתווכח עם דגלניק והפוך, העצנקים טוחנים את עצמם בתוכם, והדגלניקים ממשיכים את חייהם ומידי פעם דנים על העצניקים, המקום כמעט היחיד שבו נפגשים שני הצדדים ומתווכחים, זה הפורומים, וחבל... שכל אחד ידבר עם עצמו וסביבתו ויחזק את עצמו ואת סביבתו הקרובה, ושלום על ישראל.
הפורום שייך לאנשים מבולבלים המנסים להבין באמת מה קורה וחושבים שבאינטרנט אפשר למצוא. מתערבים פה גם כמה שלא מוכנים לוותר על דעתם....

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 27 אוגוסט 2018, 16:47

אני פה, אתה יודע שלו כל גדולי ישראל היו אוסרים לקנות בחנויות מחללי שבתות, הרבה חנויות כאלו היו נסגרות...
למה לא יוצאים כל גדולי ישראל בהוראה כזו?
א.
ב.

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 27 אוגוסט 2018, 16:51

שמעון ווייס כתב:אני גר בחו"ל ולא מכיר מקרוב כל עניין הגיוס, א.יכול מישהו לסדר הנושא לכבודי?

ב.יש ציידים או אין?
אם יש, ג.יש גדולים שתומכים בהם או עכ"פ אין למחות בהם? אם יש, הסבר בבקשה?

ד.יש כ"כ אלפים מגייסים יותר לאחרונה או לא? הצבא לא מודיע זאת בפומבי?
ה.אם יש, כולם הם חלשים מקודם? (או כאן זה נקודת המחלוקת?)

ראיתי פה שהיה איזה מחאת ספרדים לאחרונה שראשי ישיבות שלהם אמרו שיש לחצים כל הזמן עליהם לא לפרסם שיש גזירת גיוס ושזה מכניס חרדים לצבא, ועכשיו היה האסיפה החסידית שגם שמה אמרו ככה, וזה חוץ מאנשי הפלג והעדה שטוענים גם כן כזה, ו. האם זה לא מטיל שום ספק בלבות החברים פה בצד האחר שאולי יש משהו בזה? ז.אולי יש עסקנים/ח"כ שאין מספרים להגדולים האמת לאמיתה?

סליחה אם העברית הוא לא כ"כ טוב...
העברית הוא טוב יחסי. תחליט לבד אם הבנתי.
א. בשמחה, ואשמח לעוד שאלות.
ב. מן הסתם יש אנשים בכל מיני תקנים (אם מתוך הצבא אם מחוצה לו) שמקבלים כסף בשביל העבודה שלהם לגרום לבחורים להתגייס.
ג. תומכים, אין. לגבי מחאה, איני יודע המצב בחו"ל, אבל בארץ ישראל מאוד שכחו את החילוק שבין מחאה לביזיון, ולכן כנראה אין פעולות גלויות ונראות לעין של טיפול במצב.
ד. מדברים שברשימות הצבא יש המון חרדים רשמית שהתגייסו.
ה. חלק הם מקולקלים מקודם ששייך בהם גיוס אף בלי מאמצי השלטון. חלק הם מציבור שאין לו בעיה עם גיוס בכלל. חלק הם מציבור על הגבול שראו את עניין הגיוס בסביבתם הקרובה. ויש כנראה גם כמה שמחמת כובד עול גלויות הסתבכו עם הצבא מכל מיני סיבות.
ו. כל הדיון נוצר רק בגלל שכולם חוששים שאולי יש משהו שהציבור לא מספיק יודע, אז זה בהחלט מעורר ספיקות.
ז. אם כן, הגדולים בעצמם אמורים לחשוש את החששות האלו, בפרט שהם מכירים את העסקנים טוב יותר מאשר אנחנו.
מקווה שסידרתי קצת.

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 27 אוגוסט 2018, 16:54

אני פה כתב:אם כבר יש גדולי ישראל שאוחזים שאין להילחם בגייסים והמתגייסים, אז לפחות צריך להקים רשת חיזוק לחיילי צה"ל שיעמדו על משמרתם ולא יפלו באמונה חס ושלום כמו שהחפץ חיים חיבר ספר חומת הדת לחיילים. ולהביא לשם משפיעים ומגידי שיעורים.
מן הסתם רצו להיעשות ניסיונות כאלו כחלק מהשינוי הכללי שעובר על הציבור. ובשטח נערים חסרי אחריות העלו את הדציבלים לגבהי מרומים והפסידו את כל העניין.

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 27 אוגוסט 2018, 17:04

אני פה כתב:אתה אומר ממידע או מהערכה?
הערכה.
בוא תראה מה המצב:
בדלי שמועות על שיחה שקיים הגראי"ל זצ"ל עם אי מי בדבר משהו, הוציאו את אחד מחברי בד"ץ העדה החרדית מדעתו טוטאלית, וגרמו לאלפי אנשים לאבד כל טיפת משמעות לדעת תורה וכבוד לאחד המיוחדים שבדור.
אז יכול להיות או לא?

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 27 אוגוסט 2018, 17:12

אני פה כתב:א. שאלתי אם יש לך הערכה על זה שניסו לחזק את המסגרות ולא על הנושא שמישהו טירפד את זה.
בב. מה הכוונה בדבריך לעיל כחלק מן השינוי שעובר על הציבור?
א. הערכה. אני מאמין כי הח"כים החרדים גם היו רוצים להתערב גם בשאלות השוויון הנורא שדובר עליו לאחרונה בפלוגות. למשל. (לא יודע בדיוק מה כלול).
ב. באופן כללי, יש הרבה יותר מודעות לדאגה לצעירים שאינם מן המסגרת בכל מיני רמות.

ליזרזון

נושא שלא נקרא על ידי ליזרזון » 27 אוגוסט 2018, 23:22

לא מבין מה הסערה?
יהודי שלא יודע לענות כזו שאלה בסיסית, נראה בעיניכם כדתי?

עברי אנוכי

נושא שלא נקרא על ידי עברי אנוכי » 28 אוגוסט 2018, 00:22

מצ"ב נתוני הצבא נכון ללפני שנה וחצי, מאז היעדים גדלו. ולפי החוק החדש - שאנשים נלחמים כאן להגנתו הם אמורים לגדול ולגדול ולגדול.
מה שטוענים כאן שלא רואים, קודם כל זה שקר. עד לפני עשר שנים לא ראו בכלל חייל עם כיפה שחורה פחות מגיל 35. והיום כולם רואים פה ושם, נא לא להכחיש את המציאות. ומי שגר בערי הפריפריה רואה רבים. מה שאתה לא מכיר זה אומר שכרגע לא עובדים על אנשים מהסוג שלך, ואתה כנראה מסוג האנשים שמכיר בעיקר אנשים מהסוג שלו, אני מכיר כמה וכמה צעירים טובים וכשרים לגמרי שהלכו לצבא. לעומת זאת אני מכיר רק שני חסידי ויזניץ. אז זה אומר שאין אלפים? כמה תלמידים של הרב מאזוז כבודו מכיר? יש רבים! אם אתה לא גר בבני ברק ואתה אשכנזי, אתה לא אמור להכיר.

זה קיים ועוד איך בציבורים מסויימים בפרפריה והולך ומתרחב, וברגע שהתופעה תמשיך להתרחב, והציבור ימשיך לפחד ממסע הטרור וההשתקה, כולם יסתגלו והטאבו ישבר. כל כך קשה להבין? הם כותבים זאת במפורש בהסברים לחוקים. ועל כל זה כבר אסור להתריע? כל מי שמתריע מיד מוקע לעמוד הקלון כסהרורי ולא נחשב. חכמים וגאונים ספרדים וחסידים כולם מושפעים מנתי גרוסמן או מפשקוולים. ואלו הקשורים לממסד לא מושפעים מכלום...

מדוע אין לכם בעיה שילחמו באקמדיה ובאינטרנט? הלא גם בזה צריך לקבל את הרע במיעוטו? אולי גם בדברים אלו צריך לחכות להוראות ברורות של גדולי התורה ולנהוג במתינות ובאחריות. תבררו טוב אצל מעצבי דעת הקהל החרדי העכשויים הם יגידו לכם שגם בדברים הללו לא צריך להתלהם.
באמת בכל הנושאים השאלה היא אותה שאלה, האם אנחנו משתלבים בחברה הכללית שפיתחה נחיתות לתרבות הגויים או שאנחנו מתבדלים וחרדים לשמור דרך ה'.
אנא חוסו על כבודם של תלמידי חכמים ואל תשאו את שמם לשווא. מי שמביא את הגר"ח קנייבסקי שליט"א או צדיקים אחרים בתור סיוע והסכמה לתמיכה בחוקי ההתבוללות עתיד לתת את הדין. לפני שאתה מצטט לצרכים פולטיים ונקמנות מפלגתית, לך בעצמך ותשאל ותחכה לתשובה מפיו (אם תצליח), האם יש אופן שזה בסדר שחרדים יצביעו או יפעלו שאחרים יצביעו לכך שיתגייסו אלפי בחורים שנקראים בחורי ישיבה בכל שנה.

עברי אנוכי

נושא שלא נקרא על ידי עברי אנוכי » 28 אוגוסט 2018, 01:57

אני פה כתב:נראה לך הגיוני שגם מחביאים הנתונים מהרב אדלשטיין והרב דב לנדו והרב משה הלל הירש, אין איזה בחור שילחש להם על האוזן מה שכל בר בי רב רואה באינטרנט או בפלס?
לדעתי לא מחביאים מהם והם יודעים הכל, וכמו שהאדמור מבלז וצאנז והרב שלום כהן יודעים הכל ובכל זאת חושבים שזה הרע במיעוטו, ואם יצאו במלחמה במקרה הטוב גם נפסיד את תקציב הישיבות וגם ימשיכו לגייס ולפתות ביתר שאת את החלשים כי אבא שלהם לא ימשיך לשלם כפל שכר לימוד עליהם. ובמקרה הגרוע תהיה פה מלחמת אחים בין חרדים לחילונים שתוצאותיו מי ישורנו.
באינטרנט אסור להסתכל, ק"ו בפלס. יש להם וודאי עוד מקורות לדעת. אבל הם יכולים גם להחליט לסמוך על מקורביהם, ותלמידיהם יכולים ללכת בדרכם, זה לא אומר שאין דעה אחרת ושלא יתכן שתצא תקלה. למען עם ישראל צריך להתפלל על זה שלא תארע תקלה לשום יהודי ק"ו לא לגדולי תורה. לפני שכולם כאן קופצים, הריני להזכיר שיש כאן אנשים שטוענים שגדולי עולם שעוסקים בענינים אלו כבר עשרות שנים הובלו על ידי עורך אחד... הדברים נכפלו כאן פעמים רבות, ולא זכו לשום גינוי.

טוב שלא חישבו חשבונות כאלו כשיצאו ממצריים להתפשר עם פרעה, וטוב שמתיתיהו לא החליט להתפשר עם אנטיוכוס משום הרע במיעוטו או משום דמיונות ופחדים ממלחמת אחים... איפה ראית בהיסטוריה שתמכו וכתבו על קרן השור שיש לנו חלק בהצעה להמעיט לומדי תורה ולשלב את הציבור החרדי בתרבות המנוכרת?
חוץ מכמה עסקנים חרדים והנוהים אחריהם כל עם ישראל יודע שאם הציבור החרדי יעמוד כחומה בצורה כל תכוניותיהם יעלו בהבל, לא תהיה כאן מלחמת אחים, כי הנושא הוא לא גיוס ושויון (עשרות אחוזים מהחילוניים כבר לא מתגייסים, ורק אחוזים מועטים מסכנים את חייהם). הנושא הוא לא גיוס הנושא הוא חילון, ואפשר לחלן רק את מי שבסתר לבו קצת רוצה את זה. אם כולם יבינו שאנחנו ממש ממש לא שם. הם פשוט ירדו מזה.

עברי אנוכי

נושא שלא נקרא על ידי עברי אנוכי » 28 אוגוסט 2018, 02:10

אני פה כתב:ועוד נקודה אתה גם מודה שרוב המתגייסים הם מהפריפריה שהם ממשפחות בעלי תשובה ומסורתיים שבדור קודם כולם התגייסו בתור חילונים, ועכשיו לפחות בתור דתיים. לידיעתך רוב החכי"ם של ש"ס שירתו בצבא ואצל רוב הספרדים בפריפריה הגיוס הוא דבר שלכתחילה. אשתי מורה בעיר בפריפריה כבר עשרים שנה ואמרה לי ששם זה תמיד היה מקובל שהבחורים הולכים לצבא והבנות לבית יעקב.

עם כל זה אני מסכים שיש ודאי חשש בגלל היעדים שעלו בשנתיים האחרונות בקצב מדהים והיעדים לשנים הבאות שזה מעורר חשש שציבורים חדשים יפלו שם, וסופו מי ישורנו.
בשנים הקודמות הצבא היה צבא, והיו חילוניים ומסורתיים שאפילו התחזקו שם, והיו חרדים שנפלו ועברו גם בצבא בתחילת נפילתם או בסופה.
היום הצבא הפך למכשיר חוקי להעברה על דת. פשוט תקראו את פסקי בג"ץ את החוקים. זו המטרה העיקרית. מופנים תקציבי עתק לגיוס ולהטבות למגייסים ולמגויסים, ובין השאר בשלב הזה מנסים בחלק מהמקומות לשמור אותם דתיים במדת היכולת, כדי שכולנו נסכים להכנס לכור ההיתוך הזה. הבעיה העיקרית היום היא לא עצם הצבא כפי שהיה פעם, הבעיה היא תכנית השלבים להתבוללות שהמכשיר העיקרי שלה כרגע זה הצבא, למרבה הבושה אנחנו משתפים פעולה עם תכנית בנויה שכל כולה נועדה לחיסול המהות החרדית. ומי שמתנגד לזה, ומנסה לחשוף את הדברים הכתובים והגלויים... מוקע כקיצוני מוזר ואינטרסנט.

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 28 אוגוסט 2018, 15:48

אני פה כתב:חוזר בו?

בהתייחס למשבר "חוק הגיוס" אמר גפני בראיון לגל"ץ: "הוא לא חוק טוב. החרדים זה אחוז קטן מכל המערכת, ברגע שאחד לא לומד הוא לא נשאר במערכת. חוק טוב זה שלכל מי ש'תורתו אומנתו' יהיה פטור, בלי הגבלה".
איפה הוא אמר שהחוק טוב?
בריאיון של חצי דקה לישראל כהן בלי מחשבה תוך כדי הקניות לשבת בנוסח לא מחייב.
הוא אמר גם בשם הגר"ח שהחוק רע במיעוטו וצריך לפעול ביחד ובאחדות עם אגו"י.
וע"ז הוציאו עליו איומי פולסא דנורא.....

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 28 אוגוסט 2018, 16:05

עברי אנוכי כתב: יש להם וודאי עוד מקורות לדעת. אבל הם יכולים גם להחליט לסמוך על מקורביהם, ותלמידיהם יכולים ללכת בדרכם, זה לא אומר שאין דעה אחרת ושלא יתכן שתצא תקלה. למען עם ישראל צריך להתפלל על זה שלא תארע תקלה לשום יהודי ק"ו לא לגדולי תורה.
אתה מוזמן באמת להתפלל.
יחד עם זאת, בוא ננסה באמת ליצור דיון ענייני, והמרכיב הראשון של דיון ענייני הוא למחוק את הצעקות ואת הטון של הבוז, שרק עושות רושם של אחד שלא נותן לגיטמציה לדיעה שניה.
התלונה שלך על אי המחאה במי שטען כי גדו"י הובלו על ידי עורך מסויים, אם היא מכוונת אלי, אתה יכול לעיין בכל מה שכתבתי, היה ברור מאוד שהנושא הוא לא שחור לבן, ובעוד גדולי ישראל אומרים דעת תורה, מותר להגיד על מישהו שהוא מושחת.
שים לב: אני חושב שהטון שלי השתנה, אתה יכול להתייחס בענייניות. חוסר ענייניות תגרום לשני להתבצר. תחליט אם אתה מעוניין בכך.

עברי אנוכי

נושא שלא נקרא על ידי עברי אנוכי » 28 אוגוסט 2018, 20:27

אני פה כתב:
עברי אנוכי כתב:
אני פה כתב:ועוד נקודה אתה גם מודה שרוב המתגייסים הם מהפריפריה שהם ממשפחות בעלי תשובה ומסורתיים שבדור קודם כולם התגייסו בתור חילונים, ועכשיו לפחות בתור דתיים. לידיעתך רוב החכי"ם של ש"ס שירתו בצבא ואצל רוב הספרדים בפריפריה הגיוס הוא דבר שלכתחילה. אשתי מורה בעיר בפריפריה כבר עשרים שנה ואמרה לי ששם זה תמיד היה מקובל שהבחורים הולכים לצבא והבנות לבית יעקב.

עם כל זה אני מסכים שיש ודאי חשש בגלל היעדים שעלו בשנתיים האחרונות בקצב מדהים והיעדים לשנים הבאות שזה מעורר חשש שציבורים חדשים יפלו שם, וסופו מי ישורנו.
בשנים הקודמות הצבא היה צבא, והיו חילוניים ומסורתיים שאפילו התחזקו שם, והיו חרדים שנפלו ועברו גם בצבא בתחילת נפילתם או בסופה.
היום הצבא הפך למכשיר חוקי להעברה על דת. פשוט תקראו את פסקי בג"ץ את החוקים. זו המטרה העיקרית. מופנים תקציבי עתק לגיוס ולהטבות למגייסים ולמגויסים, ובין השאר בשלב הזה מנסים בחלק מהמקומות לשמור אותם דתיים במדת היכולת, כדי שכולנו נסכים להכנס לכור ההיתוך הזה. הבעיה העיקרית היום היא לא עצם הצבא כפי שהיה פעם, הבעיה היא תכנית השלבים להתבוללות שהמכשיר העיקרי שלה כרגע זה הצבא, למרבה הבושה אנחנו משתפים פעולה עם תכנית בנויה שכל כולה נועדה לחיסול המהות החרדית. ומי שמתנגד לזה, ומנסה לחשוף את הדברים הכתובים והגלויים... מוקע כקיצוני מוזר ואינטרסנט.
עליך לתת את הדעת גם על כך שבקום המדינה גם הצבא והלח"י וכו' היו מקור החילון הרבה יותר מהיום (כמו שהעיד ר' שמואל שהוא מהיחידים בעץ חיים שנשאר חרדי, וכך גם סבא שלי בכיתה שלו) של הבחורים החרדים ובכל זאת הגיעו איתם להסדר תורתו אמונתו שרק 400 בחורים יקבלו דיחוי וכל גדולי הדור סמכו על זה. ונהיה כזאת מסורת אצל גדולי ישראל כמו שראיתי כותב לפני שבועיים ר' דב לנדו שכל עוד אין סכנה ללומדי תורה אז אפשר לתמוך בחוק.
בקום המדינה המצב באמת היה קשה מאד - היה כל כך קשה, שכמעט לא היה לאף אחד כח להלחם, והפנו את כל הכוחות כדי להקים ציבור מתבדל מכל ההתדרדרות שסביב ציבור שבו תתקיים ההבטחה האלקית. עלי ידי כך גם קיבלו ב"ה כח לעזור בהמשך השנים למניעת סחף הנשירה. אני מקווה שאף אחד לא רוצה לחזור למה שהיה אז.
ומכל מקום לא זו היתה המטרה של ההגנה והלח"י. היום במפורש כל המגמה היא רק בשביל לשנות אותנו להעבירנו על דתנו ועל דעתנו. זהו שמד. נקודה. אין לזה שם אחר.

סמל אישי של משתמש
יעבץ

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ » 28 אוגוסט 2018, 20:45

אם תכתוב 'נקודה' ו'סימן קריאה' שוב ושוב זה לא משכנע יותר...
אם דבריך הם נכונים, אין צורך בשום אמצעי עזר. ואם לאו, זה לא יעזור.

תכל'ס. הציבור משום לא השתכנע שהמגמה כיום להעביר על דתינו הוא גדול יותר מאת קום המדינה.
כל הקורא את 'פאר הדור', או תולדות הרב מבריסק, או את כתבי ר' משה שיינפלד, רואה בהכרח שהדברים היו ממש להיפך. והמגמה להעביר על הדת היתה אז הרבה יותר חמורה מהיום.
את דרכי המלחמה למדנו מגדולי הדור, לא להלחם 'חזיתית' עם ה'פריץ', כפי שלא עשינו זאת מעולם בגלות, אלא רק ע"י שתדלנות ורצי כסף. וכן גם ננהג עם ה'פריצים' מרשעי עמינו.

גם בפולין/רוסיה/וליטא היו גזירות שבהחלט נחשבות כ'גזירות שמד', הרבה יותר מחוק הגיוס דהאידנא, ומעולם לא נלחמו חזיתית מול הממשלה, וססמאות של 'חשמונאים' לא עלו שפתותיהם של גדולי ישראל - (למעט פעם אחת שהחפץ חיים התאונן שלא נלחמו נגד הקומונסטים במסירות נפש - אשר מהותם באמת היה רק להעברת הדת כידוע).

כך שכל הברבורים שלכם, למרות שתחזרו עליהם שוב ושוב לא משכנעות אף אחד.
יש ב"ה גדולי ישראל המנהיגים את כלל ישראל, ואליהם כלל ישראל נשמע.
[וגם אם יש יחידים הסוברים אחרת, כבודם במקומם מונח. שתלמידיהם ילכו בעקבותיהם - כפי שראוי לעשות. אולם הכלל כולו, ילך לאחר הנהגות הרוב, כפי שהיה בכל הדורות].
היה ברוך.
כתיבה וחתימה טובה.

עברי אנוכי

נושא שלא נקרא על ידי עברי אנוכי » 28 אוגוסט 2018, 20:50

אני פה כתב:עוד נקודה אולי תאיר את עיני, לא ראיתי בשום פסק בבג"ץ וכו' שמטרתם לחלן את הציבור החרדי אלא הם מדברים על שילוב בנשיאה בנטל של הצבא ובעיקר של הכלכלה שהמדינה לא יכולה לתמוך בכ"כ הרבה אברכים וכו'. וכל מדינה נורמלית לא יכולה להרשות לעצמה ש20 אחוז מהציבור לא יעבוד ולא ישלם מיסים.
חבל שאתה חוזר על תעמולת ההבל, האבטלה בציבור החרדי הלכה והצטמצמה גם בלי קשר לחוק הגיוס, מכורח הנסיבות. אמנם עדיין חלקים גדולים בציבור מסרבים להכנס לשוק העבדים, ולהכנע לתרבות המערבית הרואה בהצלחה חומרית חזות הכל, ואנשים מוכנים להקריב ולהסתפק במועט. אבל זה לא הנושא. משתמשים בנושא הזה כדי לעשות אותנו פחות חרדיים, לשלב אותנו בתרבותם, "לכווץ את החרדיות".
גם בבג"ץ כנראה קראת רק את התקצירים. בדברי ההסבר של השופטים כבר בדיונים בבגץ רסלר, ואח"כ בביטול חוק טל וגם בדיונים אחרים. מדובר על השתלבות ועל שינוי חברתי גם באופן כללי לא רק לגבי העבודה, ברור שהם לא יכולים להדגיש את זה.
סדר הדברים היה, שהעתירות הוגשו אכן בטענה השקרית על פגיעה בשוויון, ובהמשך התמקדו בפגיעה בכבוד האדם. אלא שמול זה המדינה תמיד השיבה שאי אפשר לגייס בכפיה ואין כאן פתרון. בסופו של דבר עם ריבוי הדיחויים ב"ה (ויש טוענים בעקבות החלשות בעמדת הצבא שאי אפשר לגייס). קבע בג"ץ שצריך להסדיר את המצב בחקיקה. ואז היתה פרשת דרכים. אם המדינה היתה ממשיכה באותו קו, שאי אפשר לגייס והיתה מחוקקת חוק בסגנון הזה. זה היה עובר. אבל במקום זאת (ואולי, אבוי, בשיתוף פעולה שלנו) החליפה המדינה את הקו, ואמרה שאפשר לגייס רק צריך בשביל זה שינוי חברתי בשלבים, כדי שיהיה גיוס מרצון. ומאז כל הדיונים והפסילות הן על הנושא הזה, עד כמה החוקים שמחוקקים באמת מביאים לשינוי החברתי המתבקש כדי שיתגייסו. הבג"ץ דורש יותר עוצמה כדי להחיש את השינוי שכביכול כולם מסכימים שהוא אפשרי.
כולם עדיין מסכימים שאין אפשרות לגייס בכפיה.
עדיין בס"ד אפשר להחזיר את המצב, שכולם יבינו שאנחנו פשוט לא מוכנים להשתנות. נקודה.
כל זה בבג"ץ שמוכרח לדבר במונחים משפטיים (אגב, השופט סולברג טען כלפי חבריו שזו רק כסוי ובאמת מדובר כאן במחלוקת ערכית). בכנסת בדברי ההסבר שבעל פה ובשכתב וכן בתשובות המדינה לבג"ץ הדברים מפורשים עוד יותר שעושים כאן תהליך שינוי חברתי כללי, שנעשה בשלבים והחוקים הן תכנית שלימה והדרגתית לצורך כך.
גם אם יהיו תמימים שיחשבו שהמטרה הסופית היא שיתגייסו ושיעבדו, עדיין הדרך לכך היא באמצעות שינוי המהות של הציבור. ואם כך בהחלט מדובר ברצון לקרר ולקרב אותנו לערכים ולהתנהגות חילוניות ולא משנה מה המטרה שאחרי זה (אמנם ברור לכל בר דעת שעיקר מגמתם וחפצם הוא עצם השינוי).

עברי אנוכי

נושא שלא נקרא על ידי עברי אנוכי » 28 אוגוסט 2018, 21:21

יעבץ כתב:אם תכתוב 'נקודה' ו'סימן קריאה' שוב ושוב זה לא משכנע יותר...
אם דבריך הם נכונים, אין צורך בשום אמצעי עזר. ואם לאו, זה לא יעזור.

תכל'ס. הציבור משום לא השתכנע שהמגמה כיום להעביר על דתינו הוא גדול יותר מאת קום המדינה.
כל הקורא את 'פאר הדור', או תולדות הרב מבריסק, או את כתבי ר' משה שיינפלד, רואה בהכרח שהדברים היו ממש להיפך. והמגמה להעביר על הדת היתה אז הרבה יותר חמורה מהיום.
את דרכי המלחמה למדנו מגדולי הדור, לא להלחם 'חזיתית' עם ה'פריץ', כפי שלא עשינו זאת מעולם בגלות, אלא רק ע"י שתדלנות ורצי כסף. וכן גם ננהג עם ה'פריצים' מרשעי עמינו.

גם בפולין/רוסיה/וליטא היו גזירות שבהחלט נחשבות כ'גזירות שמד', הרבה יותר מחוק הגיוס דהאידנא, ומעולם לא נלחמו חזיתית מול הממשלה, וססמאות של 'חשמונאים' לא עלו שפתותיהם של גדולי ישראל - (למעט פעם אחת שהחפץ חיים התאונן שלא נלחמו נגד הקומונסטים במסירות נפש - אשר מהותם באמת היה רק להעברת הדת כידוע).

כך שכל הברבורים שלכם, למרות שתחזרו עליהם שוב ושוב לא משכנעות אף אחד.
יש ב"ה גדולי ישראל המנהיגים את כלל ישראל, ואליהם כלל ישראל נשמע.
[וגם אם יש יחידים הסוברים אחרת, כבודם במקומם מונח. שתלמידיהם ילכו בעקבותיהם - כפי שראוי לעשות. אולם הכלל כולו, ילך לאחר הנהגות הרוב, כפי שהיה בכל הדורות].
היה ברוך.
כתיבה וחתימה טובה.
בפולין רוסיה ליטא - בדרך כלל גם לא הלכנו לבחירות ולא הצגנו מועמדים, לא הקמנו קואליציות ולא חתמנו הסכמים ודילים. לא עשינו הפגנות אפילו לא שקטות. כל פעם עשינו את המרב שיכולנו, לפי הענין, ואף פעם ציבור היראים לא נהג מראש ביאוש ותבוסתנות ונחיתות, ואכן פעמים רבות לא יכולנו לעשות כמעט כלום בין השאר גם בגלל שיתופי פעולה של אנשים מתוכנו...
כל גדול בישראל שמביע את דעתו שלא כדעת פלג דגל התורה, מיד מקוטלג למיעוט. ומצרפים וסופרים ב"רוב" רק את מי שמתיישר.
כאן בארץ, עשרות שנים, גדולי ישראל שהיו מקובלים על הרוב באופן אמיתי וטבעי, הורו בדרך כלל על התנגדות עקשת לדברים מסוג זה, וודאי שלא העלו על דעתם שיתוף פעולה אפילו לא פסיבי. על דברים הרבה פחות משמעותיים פרשו מקואליציות והפילו ממשלות. בילדי טהרן במחנות העולים ובשירות לאומי, היתה כאן מלחמה של ממש, למרות שהיינו מעטים וחלשים. אל תשכתבו את ההיסטוריה.
חשמונאים ומסירות נפש והתמסרות בכלל, אצלך אולי הן סיסמאות, אצל עם ישראל אלו אמונות יסוד, שעליהם התקיים. לפי המהלך שלך, בגירוש ספרד ובמסעי הצלב היינו כבר צריכים להתנצר למראית עין, בגדר הרע במיעוטו.
הכלל בסופו של דבר ילך כמו שילך, זה לא הנושא, ודעת הרוב והמיעוט גם לגבי הליכה אחרי הנהגה כזו או אחרת תלויה באלפי דברים כולל הדיון כאן. הכל יכול להשתנות ברגע אחד, או בשנה אחת או בעשרים. הכל בנוי היום על צירופים של אינטרסים כוחנות ותעמולות. אני מקווה שכולנו מאמינים שיש מנהיג לבירה ולא יטוש ה' עמו, וכל אחד צריך לפעול לה' ולתורתו בכל כוחו בעצת רבותיו שלו. אם הוא איש מפלגתי ולמפלגתו יש מועצה וודאי צריך הוא ללכת אחריה בענינים מפלגתיים. ונא ישתדל ללכת אחריה ולא להוליך אותה.
ברכה מרובה גם לך וכל טוב. ולא יזיק לך לכתוב בנימוס, זה יותר משכנע...

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 28 אוגוסט 2018, 22:12

עוד מעט הוא יביא לך רשימה יותר ארוכה של רמי"ם שהתנגדו לחוק טל.
א.
ב.

עברי אנוכי

נושא שלא נקרא על ידי עברי אנוכי » 28 אוגוסט 2018, 22:15

מה זה אמור להביע?
אפשר לדעת כיצד הסקת זאת מדברי?
יש כל מיני סיבות לחתום/להסכים/להתנגד/להצטרף - בזמן כלשהו לכל מיני דברים, ובבוודאי שאי אפשר להסיק כלום מכל הצטרפות כזו או אחרת.
בתוך דברי הזכרתי גם דברים שרבים וטובים אמרו לגבי חוק טל, - איך יצא לך מכך שכל מי שאולי תמך אז מסיבות כאלו ואחרות פרש מהדרך. פליאה גדולה בעיני.

האם כל אלו כאן שמדברים כאן תמיד נגד הפנגות - מוכרחים להסכים שכל מי שאי פעם השתתף בהפגנה הוא קיצוני? (כנראה זה כולל גם את כל הרשימה הזו)

אם באמת נכונה ומעודכנת הרשימה (אגב, לדעתי היית יכול לעשות רשימה יותר ארוכה, אם היית מצרף את כל השלבים, כפי שעשית לגבי הרב אלישיב), האם משום כך אתה מעיז לטעון שכל אלו שברשימה היו תמיד בעד פשרות, ולא חשבו שצריך להלחם על כלום? האם אתה מעיז לטעון שכל אלו שברשימה מסכימים שאנחנו עכשיו נפעל למען חוק שמטרתו להביא לגיוס של רוב בחורי הישיבות? חס ושלום! אולי למשל תגש לשאול את הרב עדס בענין?
אפשר לערוך רשימות גם של מאות תלמידי חכמים לכל דבר שתרצה. היו שתמכו והיו שהתנגדו היו שהסכימו בדיעבד והיו שהסכימו ולבסוף התחרטו, היו שחתמו בלי לברר כי לדעתם לא היה צריך לברר. היו שחתמו אך לא הסכימו עם כל התהליך ומן הסתם יש כאלו שאז התנגדו והיום תומכים. אי אפשר להסיק שום דבר מכך.

טוב ומטיב

נושא שלא נקרא על ידי טוב ומטיב » 30 אוגוסט 2018, 14:58

אני פה כתב:טוכפלד חושף ב"ישראל היום": המשבר סביב חוק הגיוס מתקרב לפשרה, יעדי הגיוס ייקבעו למרות התנגדותו של ליצמן, אך אם החרדים לא יעמדו במכסות, החוק לא יבוטל אוטומטית בעוד 6 שנים. הערכה: ליברמן יאמץ את הפשרה.

עוד מטוכפלד: במערכת הפוליטית אומרים כי סלילת הדרך שהביאה לפשרה התרחשה השבוע, כאשר מועצת גדולי התורה הדיחה את המזכיר הרב מרדכי שטרן, הנחשב לבעל דעות בלתי מתפשרות, ומינתה את הרב יעקב ולצר, שנחשב מתון.

טוכפלד ב"ישראל היום ": במהלך אחת הישיבות נשאל ליברמן על ידי ח"כ מקלב אם יהיה מוכן לרכך את נוסח החוק כך שלא יפקע מייד במקרה של אי עמידה ביעדים, אלא יאפשר לממשלה לקבוע יעדים אחרים. תשובתו היתה חיובית.
יו"ר 'יש עתיד' מגיב לפרסום מתווה הפשרה המסתמן בין ליברמן למפלגות החרדיות בנושא חוק הגיוס, ומנסה לאתגר את שר הביטחון: "היה ברור שנתניהו יכנע לחרדים, אבל אין לי ספק שליברמן לא יסכים לשינוי שמשמעו בגידה במתווה של צה"ל"
יו"ר 'יש עתיד' מגיב בחריפות לפרסום על הפשרה המסתמנת סביב חוק הגיוס אומר: "מדובר בביטול הסנקציות הפליליות. היה ברור שנתניהו יכנע לחרדים".

הוא הוסיף: "אין לי ספק שליברמן לא יסכים לשינוי שמשמעו בגידה במתווה של צה"ל. אם יסכים לא יוכל להגיד מילה זה מילה".

במקביל, ח"כ עודד פורר מ'ישראל ביתנו' הבהיר הבוקר: "לא קיבלנו שום פניה, לא דיברו איתנו ואיננו יודעים במה מדובר".

על פי הפשרה המוצעת, החוק ישונה מעט, כך שבמקום לקבוע כי אם לא יעמדו החרדים ביעדי הגיוס יפקע תוקפו של החוק אחרי שש שנים, ייכתב כי הממשלה תהיה רשאית לקבוע בחוק יעדי גיוס מתאימים, כך נחשף הבוקר ב'ישראל היום'.

הנוסח טרם נקבע סופית, אולם העיקרון שלפיו החוק לא יפקע מאליו יובא בקרוב לפתחם של חברי מועצת גדולי התורה לקראת הכרעה. לדברי הפרשן מטי טוכפלד, בקואליציה מעריכים כי גדולי ישראל יאשרו את המתווה, שכבר קיבל הסכמה עקרונית של מערכת הביטחון. עדיין לא ברור כיצד יגיב שר הביטחון ליברמן להצעה, אולם בכירים בקואליציה מעריכים כי בסופו של דבר תושג הסכמה בעניין

על פי הדיווח, במהלך אחת הישיבות האחרונות של ועדת חוק הגיוס, בראשות יו"ר הקואליציה ח"כ אמסלם, נשאל שר הביטחון אביגדור ליברמן על ידי ח"כ אורי מקלב אם יהיה מוכן לרכך את נוסח החוק כך שלא יפקע מייד במקרה של אי עמידה ביעדים, אלא יאפשר לממשלה לקבוע יעדים אחרים. תשובתו היתה חיובית.

למרות זאת, לא בטוח כי יסכים למהלך. בעבר אמר שר הביטחון כי לא יסכים לשנות בחוק "אפילו אות אחת", כלשונו. עם זאת, בכירים בקואליציה סבורים כי יש סיכויים סבירים מאוד, לדעתם, שליברמן יאמץ בסופו של דבר את ההצעה ויאשר להעביר את החוק.

זלמן1

נושא שלא נקרא על ידי זלמן1 » 30 אוגוסט 2018, 20:27

מתי מרדכי שטרן הודח? ומתי יעקב ולצר מונה במקומו?

עברי אנוכי

נושא שלא נקרא על ידי עברי אנוכי » 30 אוגוסט 2018, 21:36

מישהו בבקשה יכול להסביר, מה זה משנה?
אם אין התנגדות לכללות החוק, מה הבעיה הגדולה בסעיף הזה?
מה מפריע כל כך שאם לא יעמדו ביעדים יפקע החוק בעוד שש שנים, הלא אפשר אז לעשות חוק חדש.
למה זה כל כך חשוב שיהיה כתוב כבר בחוק הזה שהממשלה יכולה להתאים את היעדים אם לא עומדים בהם?
הרי גם אם יכתבו כך הממשלה תוכל להתאים ותוכל לא להתאים וגם הבג"ץ יכול לפסול אם יהיו אז שינוים.

עברי אנוכי

נושא שלא נקרא על ידי עברי אנוכי » 30 אוגוסט 2018, 21:54

למה לא יתן, החוק פוקע. ואז צריך חוק חדש.
להפך הבגץ דורש שיהיה חוק.
עד שבא הבג"ץ לא היה חוק וכולם הסתדרו.
אם כתוב, הבגץ יכול לפרש איך שהוא רוצה ולהגיד לממשלה מה מותר לעשות ומה לא.

עברי אנוכי

נושא שלא נקרא על ידי עברי אנוכי » 30 אוגוסט 2018, 22:20

אני חושב שזו פליאה עצומה
ועד שמישהו כאן יתן תשובה טובה אכתוב מה שעלה בדעתי, באמת שאין לי מידע בנידון, אבל אין לי תשובה אחרת.
אם למישהו יש פירכא ברורה על התשובה הזו או שיש לו תשובה טובה יותר, נשמח לדעת.
יתכן שלפחות חלק מהאדמורי"ם חברי המועצת פשוט לא מסכימים יותר לכל המהלך, לא רוצים ולא יכולים לשתף פעולה עם חוקים שעושים הכל כדי לגייס עשרות אלפי חרדים בשנים הבאות ולשנות את הציבור החרדי, והסעיף המדובר לא באמת מעלה או מוריד.
אם באמת יש גדולי תורה שמסכימים לחוק, כנראה שיטתם שאין שום ברירה ולדעתם כשאין ברירה מותר לשתף פעולה עם דברים חמורים כאלו, עם הסעיף או בלי הסעיף.
כל ההתפלפלות הזו על פקיעת החוק בעוד שש שנים כן או לא, אולי זה ניסיון סרק של עסקנים ועיתונאים שמעלים בדעתם למסמס בזה את ההתנגדות ולשבש דעת הקהל.
אם זה כך נקווה שלא יצליחו וגדולי התורה יגידו ויורו את דעתם בלא כחל ושרק כל אחד כשיטתו.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 31 אוגוסט 2018, 17:22

מעניין איזה תקשורת תתפתה לסכומי הכסף ותכניס את הפרסומות.
א.
ב.

ליטאי

נושא שלא נקרא על ידי ליטאי » 01 ספטמבר 2018, 22:06

מה השאלה בכלל, כל אתרי הזבל המתועבים שר"י 'חדרי', 'כיכר', אקטואליק', 'חרדים10' (אם החסרתי עוד אתר אני מבקש את סליחתו) יפרסמו זאת בשמחה תמורת כמה אגורות.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 02 ספטמבר 2018, 20:28

למה כל דבר אתה מכניס לאשכול זה.
ובבקשה לא להסביר לי איך זה מתקשר לגזירת הגיוס.
תפתח אשכול חדש עם הטייטל של גזירת החינוך ושם תכניס את זה.
עוד מעט ישימו כאן גם כל חילול שבת בערד...
א.
ב.

ליטאי

נושא שלא נקרא על ידי ליטאי » 02 ספטמבר 2018, 20:35

אולי התכוון שכדאי לגייס את ח"כ מרגי (ואף אם התגייס בעבר, לגייסו שוב).

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 06 ספטמבר 2018, 18:01

אני פה כתב:עקב ריבלין ב'בקהילה': "חברי וועדת הגיוס במשרד הביטחון נתנו להבין שחרדים בכלא הוא עניין לא ישים מבחינתם. ועל כך תודה לאנשי הפלג שהפגנותיהם נשאו לפחות תועלת אחת, הן הבהירו שגיוס בכפיה ישתק את המדינה".
לפני שמישהו יכריח מכאן את ההשקפה המסויימת שלהם, אני רוצה להזכיר שקללה נפלטת מפיו של נהג חילוני תקוע בפקק כלפי כל החרדים האלה לא בטוח ששווה את הרווח. וידוע כמה יש לחשוש מחילול ד'.
אני לא נכנס לעצם הויכוח על הפגנות וגם לא מודה עם דעתו של ריבלין.

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 06 ספטמבר 2018, 18:30

ופרעה קיבל מכות אפילו שעם ישראל היו צריכים לעבור את הגלות......

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 06 ספטמבר 2018, 18:44

אני פה כתב:עקב ריבלין ב'בקהילה': "חברי וועדת הגיוס במשרד הביטחון נתנו להבין שחרדים בכלא הוא עניין לא ישים מבחינתם. ועל כך תודה לאנשי הפלג שהפגנותיהם נשאו לפחות תועלת אחת, הן הבהירו שגיוס בכפיה ישתק את המדינה".
יעקב ריבלין החליט שזה הסיבה, אני גם אחרון והוא לא ראשון ואני חולק עליו וטוען שדבר זה היה ידוע עוד לפני שנתי גרוסמן פוטר מיתד נאמן.
א.
ב.

עברי אנוכי

נושא שלא נקרא על ידי עברי אנוכי » 07 ספטמבר 2018, 00:47

בבקשה

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 07 ספטמבר 2018, 01:08

אין בעד מה.
העיקר שכולם שמחים.
שנה טובה ועליזה

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 07 ספטמבר 2018, 06:35

עברי אנוכי כתב:בפולין רוסיה ליטא - בדרך כלל גם לא הלכנו לבחירות ולא הצגנו מועמדים, לא הקמנו קואליציות ולא חתמנו הסכמים ודילים. לא עשינו הפגנות אפילו לא שקטות. כל פעם עשינו את המרב שיכולנו, לפי הענין, ואף פעם ציבור היראים לא נהג מראש ביאוש ותבוסתנות ונחיתות, ואכן פעמים רבות לא יכולנו לעשות כמעט כלום בין השאר גם בגלל שיתופי פעולה של אנשים מתוכנו...
בעניין ההצבעה לבחירות באירופה שלפני המלחמה
ברוב המדינות בהם גרו יהודים, השתתפו בבחירות מלבד הונגריה ומערב גאליציה.
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

נחמן

נושא שלא נקרא על ידי נחמן » 12 ספטמבר 2018, 13:21

091.JPG
[/size]

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 12 ספטמבר 2018, 16:33

שלום אהרן אליהו בן רות מלכה נאוה טויבא....
איזה שם יפה בחרו להם העסקנים...
רק לך תגיד להם שנאוה וטויבא לא הולך ביחד, מי שנותן את השם הזה לא נותן את השם השני ולהיפך...
ואל תברבר עם סיפורי בע"ת וכו' בע"מ.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
אבן הפינה

נושא שלא נקרא על ידי אבן הפינה » 11 אוקטובר 2018, 12:41

עכשיו שקט בנושא גזירת הגיוס
כי יש עכשיו גיוס קולות.......
הייתה לראש פינה

סמל אישי של משתמש
ביטחון

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 11 אוקטובר 2018, 13:26

עברי אנוכי - אייכה?

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 11 אוקטובר 2018, 14:12

ביטחון כתב:עברי אנוכי - אייכה?
לא נכנס מעל חודש
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 11 אוקטובר 2018, 14:24

ב"ה, כ"י.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 11 אוקטובר 2018, 14:59

אולי נסע להרב יאשיהו פינטו בארה"ב.
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 11 אוקטובר 2018, 15:08

אני פה כתב:ולגופו של עניין מי שראה את זה, לא מזעזע?
אני ראיתי את זה עוד לפני שהעלית לכאן, וזה מזעזע שבחורים כאלו יכולים ליפול, ותודה שאין לזה שום קשר לגזירות הגיוס, ואפי' שהבחור מעיד שהוא קיבל בקשה מגייס להתגייס, לך תאמין לו שהוא היה בחור נורמלי בלי ציפורים בראש מקודם.
וגם זה שיש גייסים אינה קשורה לגזירת הגיוס, שה משהו שהצבא משקיע בכדי לצוד חרדים, אבל לא קשור לשום חוק שעבר בכנסת...

והתמונות היפות של החרדים שהתגייסו, מה לעשות ויש גם תמונות מחרדים במועדנים, חרדים במגשי כדורגל, חרדים בבתי כנסיות עם אייפונים לא מסוננים המלא בכל מרעין בישין.
יש גזירה משמים על הדורות, ומי שלא מחזיק עצמו חזק בקשר ליהדות נופל, הכל מהרחוב קורץ...
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 11 אוקטובר 2018, 16:21

אני פה כתב:משיח דחוף.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 16 אוקטובר 2018, 21:34

מה חמור ומה סוס?
א.
ב.

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 16 אוקטובר 2018, 23:03

אני פה כתב:משיח דחוף.

אגב, העניין של בני תורה-עץ, מלבד המחלוקת על מי ינהיג וקצת על השקפה. נראה לי שחלק הארי שתומכים בה הם אנשים פרומערים שרואים את סכנות הדור לא רק בעניין הגיוס אלא בכל מה שציינת, וע"כ מנסים להיות מאוגדים במקום סגור להבדיל כמו חסידות גדולה שעושה תקנות להישמר מסכנות הרחוב היום. דגל התורה היא מפלגה פוליטית ענקית והיא חייבת לייצג גם את החברה המודרנים ולכן להערכתי בני תורה תגדל מאוד בשנים הבאות.
הם לא יגדלו. בתוך עמי אנכי יושבת ומי שלא בתוכם היום גם לא יהיה. הסיבה: הזלזול המובנה שלהם בגדו"י 'שלנו' וההפרזה ההזויה בעניין הגיוס ("כולם כולם מתגייסים, הכל בגסיסה").
המצג שכביכול הם יותר 'שומרים' בכל העניינים זה מצג-שווא מבריק, ואתה רואה שהם מנצלים את העובדה שרבים חרדים בדיוק על העניין הזה ובחרו בסלוגן של 'כמו פעם'. תכל'ס בשטח יתד מלא וגדוש בשמירה על החומות לא פחות מהפלס ובתחומים מסויימים הרבה יותר.

עברי אנוכי

נושא שלא נקרא על ידי עברי אנוכי » 18 אוקטובר 2018, 21:05

אני פה כתב:מפחיד:

מצגת בנושא

https://drive.google.com/file/d/1LLhBYn ... ng2pz/view
חזרתי
הבחירות באמת עושות ערפל על המשך השת"פ עם חוקי ההתבוללות שעומד להיות מסוכם בימים אלו, תוך כדי מבצע צבאי הרואי לקראת הבחירות.
מישהו יכול להסביר? הוסכם כבר בפורום כאן את מה שכל מי שאינו עוור יודע ורואה. שכוונתם בחוק הגיוס לשלב ולבולל כמו שכל אחד רואה גם בסירטון הזה. מדוע אין לכך התיחסות בהחלטת מועצת גדולי התורה. איך אפשר לתמוך בדבר כזה?
כל השנים לא היו חרדים בצבא והיום יש אלפים ואנחנו תומכים בזה שילך ויגבר, ואח"כ אומרים שזה כבר המצב... וזה לא נורא...
שיתפנו פעולה עם השמד, בואו ונמשיך הלאה..
נכון שזה התחיל כבר לפני החוקים, זה התחיל עם משתפי פעולה מתוכנו לפני עשרים שנה, והפך בעקבות החוקים למשהו מערכתי מתוכנן ומתוקצב, שהם עצמם מודים שיכול לפעול רק עם הסכמה שלנו. תכנית מחושבת ומוצהרת לפיתרון סופי לחרדיות.
מה כל זה קשור למי שרוצה ללמוד וכו'?
הרי ברור שבמצב כזה גם אם פעם היה מותר ללכת לצבא, עכשיו זה איסור גמור, הרבה יותר מערקתא דמסאני,
מישהו כאן יכול להסביר בצורה ענינית?
את התשובות גדולי ישראל וכו' אנחנו כבר מכירים, וגם את הנאצות וגם את העברות הנושא. בבקשה אם יש תשובה ענינית. תודה.

סמל אישי של משתמש
יעבץ

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ » 18 אוקטובר 2018, 21:17

תשובה ענינית, למי???
למי שהחליט כבר מראש מה דעתו, והציב את תיאור העובדות לפי דמיונו, וכעת מחכה לתשובה ענינית?

יהי לך אשר לך. תבוסס בגזירת השמד וגיוס הבנות, ותמסור את הנפש כחשמונאים בשעתם...

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 31 אוקטובר 2018, 20:50

זה הוכחה ברורה להשלכות ההרסניות של גזירת הגיוס.
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 31 אוקטובר 2018, 20:52

בצד ההפוך יש הרבה יותר מקרים כאלו.
קרי עצניקים שאביהם או הם בעצמם הם חרדקי"ם וחיילים.
א.
ב.

זלמן1

נושא שלא נקרא על ידי זלמן1 » 31 אוקטובר 2018, 20:56

סוף סוף הפורום חוזר לשפיותו. לפחות עד לבחירות הבעל"ט (שכבר מתחילה לחמם מנועים).
עברי אנוכי איפה אתה?

ליטאי

נושא שלא נקרא על ידי ליטאי » 31 אוקטובר 2018, 20:58

א' מגדולי החרדקים (לא בטוח שהאות ח' מדויקת) בברכפלד הוא בן של עצניק ידוע.

נחמן

נושא שלא נקרא על ידי נחמן » 02 נובמבר 2018, 12:32

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 02 נובמבר 2018, 12:41

כמו שנאמר:
הַמְאַבֵּד עַצְמוֹ לָדַעַת, הוּא רָשָׁע שֶׁאֵין לְמַעְלָה מִמֶּנּוּ, שֶׁנֶּאֱמַר, וְאַךְ אֶת דִּמְכֶם לְנַפְשׁוֹתֵיכֶם אֶדְרשׁ. וּבִשְׁבִיל יָחִיד, נִבְרָא הָעוֹלָם. וְכָל הַמְאַבֵּד נֶפֶשׁ אַחַת מִיִשְֹרָאֵל, מְאַבֵּד עוֹלָם מָלֵא. וְלָכֵן אֵין מִתְעַסְּקִין עִמּוֹ לְכָל דָּבָר. לֹא קוֹרְעִין וְלֹא מִתְאַבְלִין עָלָיו, וְאֵין מַסְפִּידִין אוֹתוֹ.

נחמן

נושא שלא נקרא על ידי נחמן » 03 נובמבר 2018, 23:09

טוכפלד ב'ישראל היום':
יממה אחרי הניצחון, ועוד בטרם החלו המו"מים הקואליציוניים בערים השונות, שיגרו ראשי דגל התורה וש"ס מסר לראש הממשלה:
מוכנים להעביר את חוק הגיוס כאן ועכשיו.
מה עם האדמו"רים, עם גור, עם ליצמן, שאלו בסביבת נתניהו.
הם כבר לא רלוונטיים, נענו.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 03 נובמבר 2018, 23:12

נחמן כתב:טוכפלד ב'ישראל היום':
יממה אחרי הניצחון, ועוד בטרם החלו המו"מים הקואליציוניים בערים השונות, שיגרו ראשי דגל התורה וש"ס מסר לראש הממשלה:
מוכנים להעביר את חוק הגיוס כאן ועכשיו.
מה עם האדמו"רים, עם גור, עם ליצמן, שאלו בסביבת נתניהו.
הם כבר לא רלוונטיים, נענו.
גם אצלך הם לא היו רלוונטיים כל עוד שתיאמו עם הגראי"ל. רק אחרי שהחליטו כמוך הם הפכו לרלוונטיים (אבל אתה לא מעודכן שהם התפשרו בחזרה?)

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 03 נובמבר 2018, 23:39

נו, וכי מה חשבת, הרי ברור שזה עוד יסתיים ברציחה ממש.
חזקה על שכמותך שלא שכחת את מה שאמר הגרי"ז לר' עמרם בלוי - אתה הציוני הכי גדול. וכו'.

נתן יעקובוביץ

נושא שלא נקרא על ידי נתן יעקובוביץ » 04 נובמבר 2018, 00:58

קיבלתי:
מיומנה של אשת חינוך, שהתנדבה כמשקיפה באחת הקלפיות בשכונות המרוחקות.
"ישבתי בקלפי כמשקיפה, היו שם שתי בחורות, לבושות למחצה, יש לומר, ויחד איתנו מלבד המזכירה ויור הקלפי, ישב גם בחורציק בן 17.5 אשר התגאה בכך שהוא לומד באחת מהישיבות הדגל של דגל, משהו 'עטרת' או דומה לזה. הוא ישב כולו זחוח עם טאבלט ענק ושיחק להנאתו , בין עדכון לעדכון מהשטח. לשאלתינו (כן, ברבים, גם הבחורות שאלו ) האם מותר לו להשתמש בטאבלט הוא ענה שכשזה לא בישיבה אז מותר, טוב, מילא. משעה לשעה נהיה לנו יותר ויותר משעמם , וגם הבחורציק סיים את עיסוקיו (אולי את שלביו) בטאבלט, אחרי עוד כמה דקות של נסיון שיחה שלא קלחה. אמרו שהם מוכשרים החברה שלהם, לא?!. הנה; הבחור שלף דפים ועטים (לא חסר שם) והחל לשחק עם הבחורות חי צומח דומם עד לשעת הסיום , במשך כמה שעות ישב בחור מישיבה שטען שהוא לומד שם יום וליל, שאפילו על 'פעילות גופנית' ששאלה המזכירה (מרצ) היא נענתה בשלילה, כמה שעות עם סרטים בטאבלט וכמה שעות של משחק עם בחורות שלבושם לא הולם כלל. שלא נדבר על הליצנות והאווירה שהייתה כל הזמן ללא הגבלות כלל. זהו , זה קלפי שאני הייתי, שמעתי שאלפי בחורים איישו קלפיות בכל רחבי הארץ. אני רק מניחה את זה כאן. אגב, אני הייתי מורה בבית ספר קרוב ל45 שנה , ומעולם לא חלמתי שבחור שאמור לישא את אחת מהבנות שהקזנו את דמינו (2משמעויות) שתלך בדרך הישר, אי פעם יקבל סך של 600,000₪ +- רק בשביל שיקנו דירה בבני ברק או בירושלים ויהיה בנתיירה אמיתי כשהמפתחות חיצוניות אינם ולא יהיו בידו לעולם.

ליזרזון

נושא שלא נקרא על ידי ליזרזון » 04 נובמבר 2018, 01:01

בקלפי שאני בחרתי המשקיף של עץ היה נראה בחור.
אמנם קלפי בעיר חרדית, שכל הצוות היה חרדי

סמל אישי של משתמש
ביטחון

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 13 נובמבר 2018, 10:36

תתכוננו! מחר חזל"ש.
הפורום חוזר לעסוק בדברים החשובים באמת.

הלו? עברי אנוכי, שומע? מחר על הבוקר, חוזרים לשגרה עם מעלה עשן

נחמן

נושא שלא נקרא על ידי נחמן » 13 נובמבר 2018, 12:11

092.jpg
[/size]

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 13 נובמבר 2018, 16:23

מקוה שכן יגיעו להסכמה.
נחמן אתה מחכה שלא יהיה חוק גיוס?
אין וואקום!, ברגע שאין חוק גיוס, אז חל על כולם החוק כמו אצל החילונים.
ואיך הולך הזמירות? נכון שבחורי מישיבות רגילות לא יתגייסו, אבל מה עם נוער השוליים?
א.
ב.

יש גבול

נושא שלא נקרא על ידי יש גבול » 13 נובמבר 2018, 17:44

היה חוק שירות לאומי לבנות ואף חרדית לא התגייסה.
שמעת על המושג "אות מתה"?,
ומלבד זאת אם כולנו נתנגד, גם נוער השוליים יצטרף אלינו, ואלו שקמים עלינו לכלותינו, הם כבר ימצאו את הסולם כמו שעשו 60 שנה. כמו שהיה בעימנואל, כמו שהצליחו להסדיר כל מיני התנחלויות שהיו לא חוקיות עשרות שנים. וכו' וכו'
הם בעצמם אומרים את זה, בהחלטות הבג"ץ בדברי ההסבר ובכל מיקרופון, "זה ילך רק בהסכמה ובהסתגלות, זה שינוי חברתי".
אין להם ענין בנוער השוליים הם מנסים לשנות את הציבור עצמו. ואנחנו נותנים להם, אנחנו דוחפים את זה.
ובכלל, אתה מדבר על נוער השוליים? חשבנו שהם בלבד ממלאים לכם את היעדים...
הם לא? אז מי אלו ה3000 בשנה שיש כבר עכשיו? ומי יהיו אלו שימלאו את היעדים בחוק שלכם? בקצב עולה עד כדי 60% מהישיבות? זה בלי נוער השוליים?
דרך אגב, מישהו כאן מאמין שסיפרו לר' חיים קנייבסקי את פרטי החוק?

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 13 נובמבר 2018, 17:47

סליחה, אתה מעונין כאן בכאוס במדינה, דבר שייצר רק יותר מתגייסים.
לך תציע זאת לחילונים לא לחרדים.
א.
ב.

יש גבול

נושא שלא נקרא על ידי יש גבול » 13 נובמבר 2018, 17:58

שום כאוס,
אתה כנראה צעיר ולא מבין איך זה מתנהל כאן כבר מאה שנה.
יש כאן כמה קבוצות באכולוסיה, וכדי שיצליחו לשרוד, שום קבוצה לא כופה על הקבוצה האחרת דברים שהם ציפור נפשה. ככה זה עובד, פשוט.
הבעיה שאנשים מתוכנו נתנו להם להבין שזה לא ציפור נפשנו. ובכלל אנחנו קצת התעייפנו ורוצים להתחבר ולהשתלב.
זה הכאוס היחיד, אם נתעשת לא יהיה שום כאוס, להפך הדברים יתחילו שוב להסתדר, עכשיו יש כאוס כי יש כאן שינויים חברתיים מהירים ולא טבעיים, יזומים ומתקוצבים מבחוץ עם שיתוף פעולה פנימי. וזה אחד הדברים העיקריים שמזינים ואף מחוללים את כל הסערות.

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 13 נובמבר 2018, 18:01

גם לפני 'חומת מגן' כל אחד טען שלא יצליחו לנקות את יו"ש ממעבדות לשיווק פיגועי התאבדות
אבל כשהממשלה מחליטה להראות ריבונות
מיליון עצניקים בכיכרות עם חגורות נפץ גם לא יכולים לעצור אותה
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

יש גבול

נושא שלא נקרא על ידי יש גבול » 13 נובמבר 2018, 18:19

נכון אולי, (למרות שגם בדוגמה שהבאת ההצלחה לא מזהירה, אף אחד מאתנו לא מעיז להסתובב ביו"ש, מה שהצליחו זה בעיקר לבנות גדר...)
אבל למה שהממשלה תחליט לעשות משהו שלא שווה לה?
אין להם שום ענין בגיוס, מתי תקלטו? הם רוצים חילון וברגע שהם יבינו שזה לא הולך להצליח להם, הם ירדו מזה.
החרדים העייפים רוצים שזה יקרה, אבל אם לא ננהר כולנו אחריהם כעדר, זה לא יקרה.
הרבה דברים גדולים השתנו כאן בגלל מאבקים ציבוריים, היציאה מלבנון פעמים, גלעד שליט וכו' וכו', מדוע אתה מכריח את עצמך לחשוב שלא יכול להיות פתרון רק דרך הכנסת?
מילא אם היית חבר כנסת הייתי מבין את הצורך הזה. אולי שמך גפני?

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 13 נובמבר 2018, 18:44

רוב החכי"ם תומכים בזה כי הרבנים גם תומכים בזה.
א.
ב.

יש גבול

נושא שלא נקרא על ידי יש גבול » 13 נובמבר 2018, 21:26

החכי"ם וודאי, מה שהם לא יכולים לפתור, אף אחד לא יכול. ועדיף לעשות דברים נוראיים ואיומים העיקר שזה יהיה עשייה שלהם.
גם אבא טורצקי ושאר האלימים המפלגתיים תומכים, אולי הם באמת רוצים שמטרת החוק תצליח, והציבור החרדי יתבולל היטב בהוויה הישראלית.
לאור הנ"ל, מה אתה רוצה מהרבנים? רב שרק מתחיל לשאול שאלות מיד הוא חשוד בעצנקיות ומועד להוקעה נישול וביזוי, לא כל אחד עומד בניסיון, משום כך כמעט אף אחד לא נכנס לעובי הקורה ללמוד את הענין, הוא יודע שממילא לא יהיה לו כח להלחם על כך.
אולי יש אחד שבדק, או שהחליט לסמוך על הגפני.
מותר לאחרים לא לסמוך עליו. מותר לאחרים גם לבדוק ולשאול. מותר שיתעוררו סימני שאלה
לא יקרה כלום אם תאפשרו דיון רציני אצל הרבנים... ממה אתם כל כך מפחדים?

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 13 נובמבר 2018, 21:39

רבי היה לנו ורבי נתן זאב שמו
והוא לימדנו כי "דַבָּר אֶחָד לַדוֹר" מפי הגבורה שמענו
ולהלן תמונת מקום מנוחתו כבוד לרווחת חו"ר הפורום קדישא
מצבתו של נתי גרוסמן.jpg
(קיבלתי מחבר איני יודע מה מקור התמונה לקרדיט)
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

יש גבול

נושא שלא נקרא על ידי יש גבול » 13 נובמבר 2018, 21:53

איזו דוגמה יפה! מישהו מבקש דיון עניני
והנה מיד סתימת פיות על ידי ליצנות ודמוניזציה
ממציאים אויב, שולחים בחורים לדקור אותו, מלבים נגדו אש שנאה במשך כמה שנים,
וכל חטאו שהוא כותב מוצלח פי כמה מהמתחרים.
מה לעשות?

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 21 נובמבר 2018, 14:40

קיבלתי במייל - חושב שזה מאתר סרוגים:
הוא יוצא ב'תגלית' מרעישה.
אמנם הוא כותב את זה בלשון לא חרדית, אבל זה מעניין.
1.png
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 21 נובמבר 2018, 14:40

המשך
2.png
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 21 נובמבר 2018, 14:41

3.png
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 21 נובמבר 2018, 15:25

איכס גועל נפש.
אבל הידיעה מעניינת ושווה בדיקה.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 21 נובמבר 2018, 15:41

משולש כתב:איכס גועל נפש.
אבל הידיעה מעניינת ושווה בדיקה.
אמת וכפש"כ שהוא כותב את זה בלשון לא חרדית.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 21 נובמבר 2018, 22:44

לא צריך להיות חכם גדול כדי להבין את ההבדל. מלבד זאת שהוא ישב ולמד.

[להבדיל בדיוק היום פורסם https://www.google.co.il/search?as_q=%D ... as_rights= ]

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 22 נובמבר 2018, 21:51

נראה שבבגץ הם כן מאמינים

נחמן

נושא שלא נקרא על ידי נחמן » 23 נובמבר 2018, 12:53

לכידה.png
[/size]

נחמן

נושא שלא נקרא על ידי נחמן » 23 נובמבר 2018, 12:54

עצרת זעקה גדולה בליעקוואד.jpg
[/size]

נחמן

נושא שלא נקרא על ידי נחמן » 06 ינואר 2019, 12:57

היום בבורו פארק מעמד ההיסטורי - מעמד היסוד "קרן הצלת ישראל" בארה"ק

קרן היסוד.jpg

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 31 ינואר 2019, 14:14

במלון גלי צאנז נמשכת היום הכנסיה הארצית של אגודת ישראל, בשעות הערב יערך מושב מיוחד נוכח אתגרי הגיוס, מהתאחדות החסידים בארה"ק חילקו למשתתפים את החוברת ובו כל הנתונים על החוק, אשר כמפורסם, וכפי שהוכרז אמש במעמד הענקי ע"י מזכיר מועצת גדולי התורה הרב יעקב וולצר שיש להתנגד לזה.
הערב בועידת אגודת ישראל מושב נוכח אתגרי הגיוס

וזה לשון המכתב

כבוד נציג ושליח ציבור נאמן חבר אגודת ישראל הי"ו

באי הכנסיה הארצית מלון גלי צאנז

שלום וברכה

כנציגם ושלוחם של גדולי וזקני הדור שליט"א ובראשם עיני העדה עמודי האש ההולכים לפני המחנה, מרנן חברי מוצגה"ת שליט"א, הננו להציג בפניכם החוברת שהונפקה ע"י ובו הבאנו את כל הנתונים על חוק הגיוס שהוצע, ואשר רבותינו שליט"א רואים בו חוק מסוכן ונורא ונלחמו בו להורידו מעל הפרק, ואף הורו לנציגנו בכנסת שבאם החוק יעבור יש לפרוש מידי מהממשלה.

בחסדי שמים ומסובב כל הסיבות, שהחוק ירד על הפרק לעת עתה בנסיבות שונות, ומערכת הבחירות יצאה לדרך.

מכיון שחוק הגיוס המסדיר את מעמדם של בני הישבות עומד להיפקע כידוע, ומשום כך עשויה לעלות הצעת חוק מיד אחרי הבחירות, ע"כ ראינו לנכון להמציא בפני מע"כ את הנתונים והמסכמים המוצ"ב, בנושא זה העומד על הפרק.

יה"ר שיעלו תפילתנו ברצון קדם מרן דבי שמיא להינצל מאובינו ומרודפינו, ויעשו כולם אגודה אחת לעשות רצון אבינו שבשמים, ונזכה בביאת גואל צדק

ללללללל

נושא שלא נקרא על ידי ללללללל » 06 פברואר 2019, 09:55

תעודת שחרור הרב אלישיב

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 06 פברואר 2019, 19:20

וואו, זה חזק. זה נגד כל ה"מסורת של הרב אלישיב"...

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 06 פברואר 2019, 19:25

הסבר את דבריך...
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 06 פברואר 2019, 21:10

הוא התייצב בלשכת גיוס..שלא כמו שהעצניקים טוענים שאסור... :)

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 06 פברואר 2019, 21:11

נו, אז מה?
אז זה היה מותר, לא?
אני ממש לא מבין :roll:

בכל אופו, תודה על העזרה
אולי מחר אחרי שאני יכוון יותר ב'והאר עינינו' אני יבין :?

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 06 פברואר 2019, 21:25

זה בצחוק..

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 06 פברואר 2019, 21:28

מה, אתם לא מבינים? הרי לפי התורה הקדושה שקיבלנו מסיני דרך משה רבינו ויהושע בין נון וכו' וכו' עד הרב שך והגרי"ש אלישיב שמסרו אותה לנ"ג, הרי שהתייצבות בלשכת הגיוס פירושה "תחילת חיול" ואז יש את החלות של חיול בצבא באופן ההצהרתי שהוא מרידה חמורה בקב"ה ובשלושת השבועות.

מסתמא יכתבו מחר בזבלון שלהם שאינטרסנטים מפיצים תעודות מזויפות כדי לקרר את הדור כאילו הגרי"ש התייצב בלשכת הגיוס רח"ל ה"י ח"ו, וזה נגד הסיפור המפורסם של המגיד מאיישישוק שהגרי"ש רק עמד מול לשכת הגיוס וקרא "גיוואלד" ומיד חוק הגיוס נהפך לאות מתה בספר החוקים עד פטירתו שאז באו ריקים ופוחזים שרצו לחלן את הדור ועשו "חוק טל" שמטרתו לקבוע מכסות ויעדים לכל הספרדים החלשים בדרום שיזרקו אותם לכור ההיתוך השמד הישראלי, וכו' וכו'...

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 06 פברואר 2019, 21:34

יאיר כתב:זה בצחוק..
אה כן? :o

שלח תגובה