! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 4 פעמים

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 18 אוקטובר 2017, 08:32

אני פה כתב:לא גייסו בסופו של דבר שום בת בכח.
אם אני לא טועה זימנו בנות לבדיקות או משהו כזה, זאת אומרת ניסו לעשות את זה. אין לי את הספרים אבדוק פעם אחרת...

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 4 פעמים

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 18 אוקטובר 2017, 08:34

קיבלתי מהעציצים במייל:
• המאבק נגד גיוס חרדים: הפגנות בירושלים בני ברק וצפת, כ-60 איש נעצרו רובם שוחררו. המאבק יימשך
המחאות בעקבות מעצר שני בני הישיבה יתומים מבחירי עולם הישיבות, מתוך אלפי 'בני עליה', 'גיבורי חיל' ו'גיבורי הרוח', שנכלאו בכלא הצבאי למשך 20 יום עקב סירובם לשתף פעולה עם גיוס בני ישיבות נמשכת. בבני ברק, נחסם כביש ז'בוטינסקי קרוב לארבע שעות, בירושלים התקיימו ההפגנות במשך שעתיים ונחסמו צומת הרחובות שרי ישראל - יפו ומוקדים נוספים בעיר, בצפת נחסמו כל הכניסות לעיר למשך כשעתיים * בתיעוד מההפגנה בירושלים נראים שני שוטרים מכים נער צעיר לאחר שנעצר, בעודו יושב בתוך ניידת המשטרה. * למרות האלימות המשטרתית המפגינים שמרו על איפוק * הוועדה להצלת עולם התורה: "שום איום ומסע הפחדה כזה או אחר, לא יפריע את המשך המאבק העיקש וחסר הפשרות, עד לחזרה המוחלטת של ההסדר ההסטורי של 'תורתו אומנותו', ללא שום פשרות והתניות של עמידה ביעדים ומכסות כל שהם" (אידישע פוסט)
תראו איזה "איפוק" מדהים מול אלימות משטרתית: (#)
https://www.dropbox.com/s/rg2i0nkcrjch2 ... A.mp4?dl=0

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 4 פעמים

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 18 אוקטובר 2017, 11:33

אצלנו בחיידר היו אומרים על כזה דבר: "משלחי רגל השור והחמור",

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 4 פעמים

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 18 אוקטובר 2017, 12:02

אשה מכוסה מאה אחוז ובכלל קשה לזהות שזה אשה.
אשריך שיש לך כאלו חיישנים רגישים, להבדיל אלף אלפי הבדלות מאלו שמסוגלים לנהל אתה מלחמת בעיטות מול המצלמות בלי להתבייש.
אם בכל זאת אתה חושב שזה לא ראוי תבקש מהמנהל שיסיר את התמונה, זה כבר לא בשליטתי.

סמל אישי של משתמש
yehuda
הודעות: 1274
הצטרף: 24 יוני 2015, 05:36

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי yehuda » 18 אוקטובר 2017, 17:10

בקרוב יצא לאור הספר הנפלא "הבעיטה כהלכתה". בנוגע בעיטות מצוה לשם שמים ולהגדלת כבוד שמים למען המערכה הקדושה.

הוצאה לאור על ידי המכון הנפלא "הנושך עקבי סוס"
כמה פעמים אנו מבקשים וטהר לבנו לעבדך באמת?

הבה לא נזהם אותו... כי לב יש לנו רק אחד!

סמל אישי של משתמש
חזן
הודעות: 1027
הצטרף: 17 ספטמבר 2014, 12:07

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי חזן » 18 אוקטובר 2017, 17:28

yehuda כתב:בקרוב יצא לאור הספר הנפלא "הבעיטה כהלכתה".
עם תמונות או בלי תמונות?

סמל אישי של משתמש
סולידי
הודעות: 278
הצטרף: 08 נובמבר 2012, 12:10

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי סולידי » 18 אוקטובר 2017, 17:35

יש לי הצעה לשם אחר לספר: "וזרמת סוסים זרמתם"

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 18 אוקטובר 2017, 18:22

8 עצורים מההפגנות מועברים כעת ממגרש הרוסים לכלא הצבאי בעוון עריקות

סמל אישי של משתמש
חסיד ליובאוויטש
הודעות: 770
הצטרף: 06 יוני 2017, 21:01
יצירת קשר:

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי חסיד ליובאוויטש » 18 אוקטובר 2017, 18:29

חויזר למה אתה לא נותן לשלוח אליך הודעות פרטיות?
חסידי חב"ד אנו, תלמידי הרעבע אשרינו!

eliyahu
הודעות: 120
הצטרף: 07 נובמבר 2016, 21:14

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי eliyahu » 19 אוקטובר 2017, 00:53

אברהם האס > יאיר לפיד
מתוך אתר כל הזמן

רקע –

לפני חודש בג"צ קיבל את העתירה שהגישה מפלגת "יש עתיד" בראשות יאיר לפיד נגד חוק הגיוס שתוקן בשנת 2015 על-ידי המפלגות החרדיות, וביטל את החוק.

בפסק-דין של השופטת נאור, ושאליה הצטרפו 7 מחבריה לעומת השופט סולברג שהתנגד, נימקה נאור את הפסילה בכך שהחוק פוגע בשוויון ושאינו מקיים את תכליתו לצמצום האי-שוויון הקיים, בגלל שהחוק לא באמת יחייב בחורי ישיבות להתגייס ובטח לא במספרים מספיקים. לפי נאור ולפי 6 מחבריה שהצטרפו לנימוקים שלה (למעט כאמור סולברג ולמעט עמית), הממשלה תצטרך להעביר חוק שיתרום משמעותית לצמצום הפגיעה בשוויון: חוק עם "שיניים" שבאמת יחייב יעדי גיוס מקרב החרדים.

כלומר, 7 שופטי בג"צ הנ"ל, חושבים שכרגע יש פגיעה בשוויון של בני ה-18 המתגייסים, בגלל שבני ה-18 מהחברה החרדית ממשיכים את לימודיהם בישיבה ולא מתגייסים לשירות צבאי, ושהפתרון לזה הוא חוק שבאמת יחייב בחורי ישיבות להתגייס.

הבעיות –

יש לי כמה בעיות רציניות עם הפסק-דין ועם הנימוקים של שבעת שופטי בג"צ הנ"ל.

כאמור, הטענה המרכזית היא שיש פגיעה בשוויון. בנוסף, בפסק-דין של השופט הנדל, הוא נכנס לעובי הקורה וציין שאיננו מקבל את הגישה של הנשיא הקודם, גרוניס – שהיה בדעת מיעוט נגד העתירה הקודמת נגד חוק הגיוס, בנימוק שבג"צ לא צריך להתערב בסוגיה זו שקיבלה הסכמה ע"י הרוב בכנסת – והוא מנמק זאת שבגלל שמי שבאמת נפגע אלו מיעוט – הילדים בני 18 החילוניים שפגעו להם בזכות לכבוד האדם.
העניין הוא שבמבחן המעשה, אם תשאלו ילד חילוני ממוצע בן 18 מה מטריד אותו לקראת גיוסו, הדבר האחרון שהוא יענה עליו זה שבני גילו החרדים לא מתגייסים. והסיבה היא בגלל שכל החברים שלו מהכיתה, מהשכונה, מהמשפחה – כולם מתגייסים וזאת הדרך חיים המקובלת. זה שיש עכשיו כל מיני חרדים וערבים בני 18 שלא מתגייסים – כל אחד מסיבותיו – זה לא מעניין את החילוני הממוצע בן ה-18 והוא לא מרגיש שפגעו לו בכבוד האדם.

לעומת זאת, אם "נזרום" עם בג"צ, ומחר חברי-הכנסת החרדים יחליטו להעביר חוק שבאמת יחייב חלק מהבחורי-ישיבות להתגייס, מה ילד חרדי בן 18 מהקבוצה שתחויב בגיוס אמור להרגיש בזמן שרוב מוחלט של חבריו מהישיבה, מהשכונה, מהמשפחה לא מתגייסים?! זאת תהיה פגיעה אמיתית בשוויון, כי תהיה פה אפליה ברורה בין שני אנשים ללא הבחנה רלוונטית ביניהם. בשונה מההבחנה בין נער חרדי לנער חילוני בן גילו: הוא לומד בישיבה תורה – שבזכותה יש לנו זכות קיום בארץ הזאת ובלעדיה אין לנו מה לחפש בה ולכן גם לא נזדקק לצבא או לגיוס חובה; לעומת חברו החילוני שלא לומד בישיבה.

לשם המחשה, נניח שמחר המדינה תחליט שצריך לצמצם את האי-שוויון בקרב המשרתים לעומת הלא-משרתים ולכן תחליט שחצי מהערבים חייבים בשירות לאומי-אזרחי – רק אלו שגרים בדרום הארץ. התוצאה במקרה כזה תהיה שהאוכלוסייה הערבית לא תצטרך להתנגד ולא לעשות כלום כי בג"צ יפסול מיד את החוק בגין אי-שוויון…

בנימוקים של נאור ושל מלצר, הם ציינו גם את העובדה שזה יוצר אי-שוויון כלכלי ואפליה בין הלא-מתגייסים החרדים למתגייסים החילונים, בשל הזמן המאוחר של היציאה לשוק העבודה של המתגייסים. מעבר לעובדה שזה לא נכון ואפרט על כך בהמשך, אפשר לומר אותו דבר בדיוק על אי-השרות של בני החברה הערבית. אז נכון, אנחנו לא מצפים מהם לשרת בצה"ל; אבל לפי הנימוק לעיל העניין הוא משך תקופת השירות שיוצר אי-שוויון כלכלי, ולכן יש פתרון פשוט לזה: שישרתו שירות לאומי/אזרחי.
ובקשר לחרדים, זה לא יוצר אי-שוויון כלכלי מהסיבה שהם כבר בפיגור ענק מבחינה כלכלית בשל החוסר שלהם בלימודי הליבה – פיגור שיקח להם כמה שנים להשלים.

ובכלל, באופן כללי ועקרוני יש לי בעיה עם העתירה. העתירה נגד תיקון החוק בממשלה האחרונה הוגשה ע"י יאיר לפיד. זה שבעברו היה מתאגרף וזה ש"שירת" בעיתון 'במחנה'. שני דברים שלכאורה לא אמורים להסתדר ביחד, כי אם אתה מתאגרף אז סביר שאתה כשיר לשרת בקרבי; ואם אתה כשיר לשרת בקרבי – אתה לא יכול לשרת בעיתון, שלפי פקודות הצבא לא פתוח לשירות בפני בעלי פרופיל קרבי. אז הסיפור הוא כזה: לפיד הבן היה מיועד לשירות בקרבי, אך בזכות פרוטקציות שאביו – דמות פוליטית בכירה ומקושרת באותם ימים – הפעיל שינו לו את השיבוץ ל"שירות" ב'במחנה'.

ולכן, לא הגיוני בעיני שבחור שהשתמט משירות צבאי לטובת "שירות" ב'במחנה' בזכות פרוטקציות שאביו הפעיל, יגיש עתירה נגד אי-שירות של בני ישיבות בצה"ל.

בשנתיים שהחוק של לפיד היה בתוקף – חוק שעבד לפי שיטת ה"מכסות" והיה אמור בעתיד לכפות גיוס על חלק מבני הישיבות, מספר בני הישיבות באותו שנתון שהתגייסו ביחס למספר השנתון כולו היה לראשונה מזה חמש שנים בירידה. זה כמובן הגיע כבומרנג לחוק של לפיד, שהיה אמור לכפות גיוס על חלק מהבחורי ישיבות. בנוסף לזה, כולם מודעים לעובדה שגיוס בחורי ישיבות בכפייה זה לא משהו שיקרה.
ולכן, מניסיון העבר, כל חקיקת חוק שתנסה לכפות גיוס על חרדים – נידונה מראש לכישלון. מה שמוביל אותי לעניין הבא ולפתרון אפשרי של הנושא.
הפתרון –

עוד נקודה רלוונטית ומשמעותית מאוד שלא קיבלה התייחסות משום שופט בכל ה-147 עמודי פסק-הדין היא המעבר העתידי של הצבא לצבא מקצועי. "צבא העם" זה מושג שמזמן כבר אף אחד לא לוקח ברצינות. שיעורי ההשתמטות הגבוהים (במיוחד באזור תל-אביב) בשילוב הירידה התלולה והעקבית במוטיבציה לשירות צבאי ובמיוחד בקרבי, הובילו באחרונה בכירים בצבא להתבטא בעד אפשרות למודל של צבא מקצועי. השינויים האחרונים שבוצעו רק בחודש שעבר במודל הגיוס הצבאי הנוכחי – העלאת שכר החיילים הקרביים ל-2000₪ + תנאים נוספים כדוגמת כרטיס הטבות למסעדות ולבילויים; הארכת משך שירות לוחמי הסיירות והיחידות המיוחדות ל-6 שנים + הטבה בדמות לימודים אקדמאיים בחינם בסיום השירות ועוד צעדים, מצביעים בבירור על כך שצבא מקצועי הוא רק עניין של זמן.

בנוסף לזה, כל השופטים בעליון הביעו הבנה בפסקי-הדין שלהם שכנראה בשנים הקרובות לא נראה יותר מדי חרדים מתגייסים, ושצריך לשאוף לפתרון ארוך טווח.

ולכן, לדעתי, הפתרון המעשי מחד והיעיל מאידך, ל"בעיית אי-גיוס החרדים" וכתוצאה מכך האי-השתלבות שלהם בכלכלה ובחברה הישראלית הוא הפתרון שהשופט עמית הציע בפסק-דינו הבקיא, המתמצא והמעולה: פטור לכל החרדים ל-10-5 שנים הקרובות, ולאחריו יבחן הנושא מחדש.

פטור זה כנראה יגדיל את אחוז המתגייסים החרדיים שעולה ממילא בזכות תהליכים טבעיים, והכי חשוב: יתן מענה מושלם לתכלית השנייה בחשיבותה בחוק הגיוס: שילוב החרדים בשוק העבודה הישראלי. פטור כזה, לפי הערכות, יוציא כשליש מהבחורי ישיבות בגיל 18 לשוק העבודה.

במקרה כזה, בעוד 10 שנים, אני משוכנע שגם אם לא נהיה שם, נהיה קרובים יותר מתמיד, מחד למודל של צבא מקצועי, ומאידך להשתלבות חזקה של החרדים בחברה ובכלכלה הישראלית, ובעקבות זאת – התנגדות פחותה בהרבה לגיוס לצה"ל מצד החרדים ויכול מאד להיות גם אי-צורך בהם בצה"ל.

eliyahu
הודעות: 120
הצטרף: 07 נובמבר 2016, 21:14

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי eliyahu » 19 אוקטובר 2017, 00:55

ולמי שתמה- יאיר לפיד השיב לו

הבוקר פירסם אברהם האס טור אורח כאן באתר 'כל הזמן', תחת הכותרת הנפילה של בג"צ לבלוף גיוס החרדים של לפיד.

חזקה על דברים היוצאים מן הלב שיכנסו אל הלב וחה"כ יאיר לפיד בחר להשיב לאברהם:

"שלום אברהם" פתח חה"כ לפיד את דבריו, :כל ילדותי סבלתי מאסטמה והסתובבתי עם משאף ונטולין.

אין לי בעיה לעשות ספורט כל עוד זה נעשה במקום סגור שאין בו אבק, אבל כפי שיסביר לך כל מי שסובל מאסטמה, במקומות בהם יש אבק ואובך יש התקפי אסטמה חמורים."

כאן עובר לפיד לתמצית הסוגיא הצבאית:

"את כל זה הסתרתי מהצבא והתגייסתי לטירונות קרבית בנ.מ. לקראת סוף הטירונות, שנערכה בפלמחים, קיבלתי התקפת אסטמה ונשלחתי לבית החולים תל השומר, שם הורידו לי לצערי פרופיל צבאי ל-45 והודיעו לי שלא אוכל לשרת בקרבי.

אני מצר על כך עד היום, אבל עשיתי כמיטב יכולתי בתפקידים אחרים ומובן ששירתתי שלוש שנים מלאות ושוחררתי בדרגת סמל."

לפיד לא עצר והמשיך להסביר: "זו אגב הציפיה שיש לנו מכל אחד – פשוט לתרום ולשרת כמיטב יכולתו, הן בצה"ל והן בשירות הלאומי. בכל מקרה, אני משוכנע שלא התכוונת להשמיץ או לשקר וברור לי שהטעו אותך."

סמל אישי של משתמש
אריה זקן
הודעות: 156
הצטרף: 13 דצמבר 2016, 18:16

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי אריה זקן » 19 אוקטובר 2017, 08:26

המוני מפגיני "הפלג" חוסמים רכב שב"ס אמש במגרש הרוסים:
http://www.ladaat.info/Images/Articles/ ... /29971.mp4

מזהב ומפז
הודעות: 103
הצטרף: 25 אפריל 2017, 17:05
נתן תודה: 1 פעם

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי מזהב ומפז » 19 אוקטובר 2017, 14:32

אריה זקן כתב:המוני מפגיני "הפלג" חוסמים רכב שב"ס אמש במגרש הרוסים:
http://www.ladaat.info/Images/Articles/ ... /29971.mp4
אני לא מבין איזה עדינים וצדיקים השוטרים
אנשים נורמלים היו מבאים מבוטות וסוגרים מהר את הסיפור הזה (והם עוד פוגעים ומעליבים את השוטרים)

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת
הודעות: 1032
הצטרף: 02 מאי 2016, 21:00
נתן תודה: 26 פעמים
קיבל תודה: 9 פעמים

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת » 19 אוקטובר 2017, 14:47

השוטרים ממש צדיקים! אני הייתי נותן להם מכות נמרצות!!!
אין עוד מלבדו!

יוסי200
הודעות: 529
הצטרף: 27 אוקטובר 2016, 23:28
נתן תודה: 1 פעם

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי יוסי200 » 19 אוקטובר 2017, 18:17

אני פה כתב:אתה לא מחדש שום דבר גם במצרים שוטרי ישראל היכו את היהודים...
לרגע התבלבלתי והיה נראה לי שהניק '1010' קפץ לבקר ...

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א
הודעות: 796
הצטרף: 13 יולי 2016, 05:50
נתן תודה: 52 פעמים
קיבל תודה: 32 פעמים

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 19 אוקטובר 2017, 18:42

יוסי200 כתב:
אני פה כתב:אתה לא מחדש שום דבר גם במצרים שוטרי ישראל היכו את היהודים...
לרגע התבלבלתי והיה נראה לי שהניק '1010' קפץ לבקר ...
:lol:: :twisted:
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

סמל אישי של משתמש
חסיד ליובאוויטש
הודעות: 770
הצטרף: 06 יוני 2017, 21:01
יצירת קשר:

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי חסיד ליובאוויטש » 19 אוקטובר 2017, 18:46

מרן ראש הממשלה שליט''א כתב:
יוסי200 כתב:
אני פה כתב:אתה לא מחדש שום דבר גם במצרים שוטרי ישראל היכו את היהודים...
לרגע התבלבלתי והיה נראה לי שהניק '1010' קפץ לבקר ...
:lol:: :twisted:
גם אני זכרתי...
https://chl.co.il/viewtopic. ... 00#p402839
חסידי חב"ד אנו, תלמידי הרעבע אשרינו!

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6212
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 19 אוקטובר 2017, 20:38

אכן קפצתי לפה
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 4 פעמים

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 19 אוקטובר 2017, 20:40

1010 כתב:אכן קפצתי לפה
לא נכון יאיר, אתה כל הזמן פה.

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6212
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 19 אוקטובר 2017, 20:42

זה לא יאיר זה 1010
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 4 פעמים

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 19 אוקטובר 2017, 20:45

1010 כתב:זה לא יאיר זה 1010
נו שוין, לא אתווכח אתך.

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6212
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 19 אוקטובר 2017, 20:45

תודה
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 19 אוקטובר 2017, 23:54

מרן שה''ת בהתבטאות נדירה על הפלג
הם כ'צאן בלי רועה'

יוסי200
הודעות: 529
הצטרף: 27 אוקטובר 2016, 23:28
נתן תודה: 1 פעם

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי יוסי200 » 20 אוקטובר 2017, 00:57

1010 כתב:אכן קפצתי לפה
פששש
כיף לפגוש אותך ...

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 4 פעמים

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 20 אוקטובר 2017, 01:16

.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

עלה זית
הודעות: 983
הצטרף: 23 אוקטובר 2014, 15:37
קיבל תודה: 16 פעמים

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 20 אוקטובר 2017, 01:17

קיבלתי מייל שאחד מאסירי עולם התורה מאחד הסבבים הקודמים התחלן לחלוטין רח"ל.
מצורפות תמונות שלו בבית הגרש"א ואוחז ס"ת, ולעומת זה מראהו כהיום ובליווי חבריו החדשים.
שמו ופרטיו לא אגלה, מפאת כבוד המשפחה ורגישות העניין הכאוב.

אחד אחר, מראשוני אסירי עולם התורה מקדשי ש"ש זוכה מזה זמן רב לפאר את כותלי ישיבת רש"י המעטירה.

ומי יכול לשכוח את ההוא מאילת...

צריך לעשות בירור יסודי על כל העניין הזה.

משה פיניירו
הודעות: 98
הצטרף: 06 ינואר 2017, 22:24

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי משה פיניירו » 20 אוקטובר 2017, 01:19

האם יש למישהו פתרון? לא מכות ופרקן עצבים, אלא דרך להתמודד עם ציבור המפגינים?

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 4 פעמים

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 20 אוקטובר 2017, 01:21

משה פיניירו כתב:האם יש למישהו פתרון? לא מכות ופרקן עצבים, אלא דרך להתמודד עם ציבור המפגינים?
כל שאהיד מקבל 72 שקוצעס.

eliyahu
הודעות: 120
הצטרף: 07 נובמבר 2016, 21:14

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי eliyahu » 20 אוקטובר 2017, 01:25

מעניין אותי...
למה מביאים בדווקא יס"מ לפזר את ההפגנות ולא מכתזיות או משהו אחר?

יש למדינה ציוד כ"כ טוב לפזר הפגנות... או שמא הוא לא כזה טוב
http://www.jdn.co.il/video/890179

נראה לי שהמשטרה או לא יודע מי שמה צריך לחשוב עם עצמו איך הצליחו לשתק את ירושלים 5 שעות... נראה לי הזוי שהמשטרה האומללה שלנו לא הצליחה לפזר אותם עוד קודם

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 4 פעמים

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 20 אוקטובר 2017, 01:32

התפרסם סרטון מה החילונים צורחים על המפגינים:
(רשימה חלקית ומצונזרת מפאת כבוד המקום, את הטינופת המלאה בכפירה וניבול פה שומע כל ילד ובחור ישיבה עצניק בצמתים)
"הלוואי שתמותו כולכם בפיגועים"
"לך גם אתה ..."
"אלה לא יהודים"
"יושבות שתי תינוקות באוטו שעתיים בפקק, צריכות להגיע לבית חולים, ולא יכולות לזוז פה, שתי הנכדות שלי".
"נבלות, לכו לעזאזל, אתם צריכים למות כולכם, בני ... כולכם פה צריכים ... " (בבכיות. ובתגובה צועקים עליה "שיקצה")

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 4 פעמים

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 20 אוקטובר 2017, 01:33

ראש ישיבת בריסק הגאון רבי אבררם יהושע סולוביצ'יק בפסק :

הוא פוסק להלכה שמי שלשיטתו ההתייצבות היא יהרג ואל יעבור אסור לו על פי דין למסור את נפשו היות ואפשר להצילו באחד מאיבריו ואם הם יכרתו לעצמם יד או רגל ודאי שיפטרו מהצבא ולפיכך קודם כל הם מחוייבים בזה ואסור להם למסור נפש בשום פנים

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 4 פעמים

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 20 אוקטובר 2017, 01:35

[13:57, 19/10/2017] ‪+972 52-654-2980‬: ספר העריקים שנעצרו הוא 11 כדלהלן :

ביום שני נעצרו 2 עריקים (מתוך 10 עצורים)
ביום שלישי נעצרו 6 (מתוך 18 עצורים)
אתמול נעצרו 3 (מתוך 6 עצורים)

מתוך 8 של שני ושלישי: 2 שוחררו, 5 הועברו, אחד עצור עדיין במשטרה.
מתוך 3 של אתמול: כל השלושה הועברו היום.
[14:23, 19/10/2017] ‪+972 52-654-2980‬: מהנתונים שהגיעו עד כה לאנשי 'הוועדה להצלת עולם התורה' עולה כי שמותיהם של העריקים שנעצרו הינם:

שלמה כי טוב - ישיבת גרודנא אשדוד

ישראל שפטר - ישיבת גרודנא אשדוד

חיים וואלוז'ין - ישיבת גרודנא אשדוד

יחזקאל שטמפר - ישיבת גרודנא אשדוד

אריה אלישיב - ישיבת גרודנא אשדוד

מאיר אלישיב - ישיבת דברי אמת (שוב)

תנחום אלישיב - ישיבת כנסת יצחק חדרה

גבריאל כברה - אברך כולל

העריק התשיעי טרם הועבר, אך בהליכי הסגרה למשטרה הצבאית.

כאשר תשעת העריקים הללו מצטרפים כאמור לשני העריקים שנעצרו בתחילת השבוע - ישראל מאיר קפלינסקי ובן ציון וייסנשטרן - שבגין מעצרם פרצו ההפגנות.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 4 פעמים

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 20 אוקטובר 2017, 01:38

"ברגישות ונחישות"
היום במהלך הפגנות החרידים בכביש 4 אחד המפגינים נפל מחומה עליה ניסה לעלות, לוחם יס"מ דן מצא אותו בשולי הכביש, היות ואני חובש רפואת חירום מתנדב במד"א הענקתי לפצוע טיפול ראשוני, הפצוע סבל מפגיעת ראש ושברים ברגל, ביחד עם עם לוחמי יס"מ דן חבשנו אותו, קיבענו את רגלו וטיפלנו בו עד להגעת אמבולנס של מד"א שפינה אותו לבית החולים.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 4 פעמים

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 20 אוקטובר 2017, 01:39

במכתב המתפרסם באתר 'ישיבה וורלד' באנגלית, מפרסמת תושבת ניו יורק מכתב גלוי למפגיני 'הפלג הירושלמי' שגרמו לה ולמשפחתה להחמיץ את הטיסה לניו יורק.

"מעולם לא כתבתי מכתב לפרסום", כותבת האישה, "הסיבה שלי למכתב הציבורי הזה היא כי אין לי שום דרך ליצור איתכם קשר".

לדבריה: "ביום שני בערב, הייתי תקועה בכביש בגלל המחאות המטופשות שלכם, והחמצתי את הטיסה חזרה שלי לניו יורק, לא רק אני, אלא גם בעלי וחמשת ילדיי. הגענו לשמוח בחג הסוכות בארץ בשכונת שערי חסד בירושלים, נהננו מאוד, ונסענו במונית לשדה התעופה כשאתם החלטתם לחסום את הרחוב".

"אני רוצה להודיע לכם, שאני לא מוחלת לכם, וגם לא בעלי", מצהירה הגברת. "בעלי החמיץ עוד יום עבודה, כולל פגישות חשובות. הילדים שלי החמיצו את בית הספר".

האישה מוסיפה וכותב לאנשי 'הפלג' כי "לעולם לא תוכלו להחזיר לי מה שהפסדתי, אבל זה לא איכפת לכם כי הרי אתה עושים את זה 'לשם שמים'".

"המשפחה שלנו רחוקה מהציונות, ומהדתי לאומי וכו'", היא מבהירה במכתבה, "אנחנו משפחה ישיביש הרציני, בעלי הוא 'בעל-בית' מוצלח וחרוץ שעובד קשה, ותורם בנדיבות למוסדות בארץ ישראל. מעולם לא הבנתי מה המחאות האלה עושות עד אתמול בלילה".

"תודה פלג", היא מסיימת, על החתום: "א. ס. והמשפחה, ברוקלין, ניו יורק".

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 4 פעמים

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 20 אוקטובר 2017, 01:45

כצפוי, מתוך יותר ממאה עצורים, רק תשעה מתוכם באמת עריקים. כל השאר חובבי אקשן.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 4 פעמים

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 20 אוקטובר 2017, 01:58

It is shocking to see but even a Magen David Adom ambulance on an emergency call has to back out of a street as Peleg faction protesters on Thursday afternoon, 29 Tishrei, refuse to open the Jerusalem street to permit the emergency vehicle to pass.


One can only wonder what the reaction would be among these bnei torah if others blocked a Hatzalah response vehicle or ambulance on its way to an emergency in their area.

Peleg-affiliated rabbonim continue to decry violence and attacks, yet they remain silent as we are witness to the unfolding of a fourth consecutive day of closing down roadways, the Jerusalem light rail and simply causing anguish to so many tens of thousands of people.

תרגום גוגל:
חמישי אחר הצהריים, 29 תשרי, מסרבים לפתוח את הרחוב בירושלים כדי לאפשר את הרכב חירום לעבור.

אפשר רק לתהות מה תהיה התגובה בין בני תורה אלה, אם אחרים יחסמו רכב תגובה או אמבולנס בדרכם לשעת חירום באזור.

פלגנים המזוהים עם פלג ממשיכים לדכא אלימות והתקפות, אך הם שותקים, כפי שאנו עדים לפרישת יום רביעי ברציפות של סגירת כבישים, הרכבת הקלה בירושלים ופשוט גורמת סבל לכל כך הרבה עשרות אלפי אנשים

מזעזע
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 4 פעמים

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 20 אוקטובר 2017, 02:08

נהג עצבני דרס עציץ מפגין

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 4 פעמים

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 20 אוקטובר 2017, 02:13

Even when the split in Degel Hatorah occurred; yes; there was anger, disagreement, confusion, as well as the tangible split, but at the end of the day, most viewed the Peleg members as part of the inclusive ‘bnei torah’ tzibur.

However, as the ferocity of Peleg-sponsored protests continue, there is a growing sentiment among the Degel litvish tzibur to publicly separate from the Peleg as clearly, the nation is judging the entire chareidi tzibur as a result of the violence aired by the media at these protests.


Some are calling for the use of teargas or rubber bullets as police are pelted with stones and foreign objects, while others lament the reality that persons who spend their time immersed in limud torah, are capable of such behavior – calling police “Nazis”.

The decision to declare Thursday, 29 Tishrei a “Day of Rage”, taken from the PA (Palestinian Authority) many feel, is distasteful and simply unacceptable for bnei torah, questioning the deterioration in the conduct maintained at the protests during recent days.

The change at present may be minor, perhaps barely palpable, but it exists and terms like “extremists” or the Peleg element” are now more commonplace as the Degel Hatorah tzibur want the nation to realize it is not a part of the protests, nor do the rabbonim shlita endorse or approve of them in anyway. Quite the contrary, the rabbonim shlita, headed by Gedolei Hador, are firmly against such violence and the behavior seen this week at protests.

Signs are beginning to appear as well, as seen in this article, attempting to point out true chareidim do not block streets or act in an offensive fashion.

תרגום גוגל:

גם כאשר התפצלה דגל התורה; כן; היה כעס, מחלוקת, בלבול, כמו גם את הפיצול המוחשי, אך בסופו של דבר ראו את חברי פלג בעיקר במסגרת "בני תורה".

עם זאת, ככל שאכזריותן של הפגנות בחסות פלג נמשכת, קיימת תחושה גוברת בקרב הדגל ליטש ציבור להפריד באופן פומבי מהפלג בבירור, העם שופט את הצ'ירידי כולו כתוצאה מהאלימות ששודרה על ידי התקשורת אלה מחאות.


חלקן קוראות לשימוש בגז מדמיע או בכדורי גומי, בעוד המשטרה מתנגשת באבנים ובחפצים זרים, בעוד שאחרים מקוננות על כך שאנשים שבילו את זמנם שקועים בלימוד תורה, מסוגלים להתנהג כך - קוראים למשטרה "נאצים".

ההחלטה להכריז על יום חמישי, 29 תשרי, "יום של זעם", שנלקח מהרשות הפלסטינית (הרשות הפלסטינית), מרגישה הרבה, מתועבת ופשוטה לגבי בני תורה, ומחקרת על הידרדרות ההתנהגות שמנהלת המחאה בימים האחרונים.

השינוי כיום עשוי להיות קטין, אולי כמעט מוחשי, אבל הוא קיים ומונח כמו "קיצונים" או אלמנט פלג "כיום שכיח יותר כמו דגל התורה ציבור רוצה את האומה כדי להבין שזה לא חלק של מחאות, ולא האם הרבנים שליט"א מאשרים או מאשרים אותם בכל מקרה. להיפך, הרבנים שליט"א, ובראשם גדולי הדר, מתנגדים בתקיפות נגד אלימות כזו וההתנהגות שנראתה השבוע במחאות.

הסימנים מתחילים להופיע גם כן, כפי שנראה במאמר זה, ניסיון להצביע על חרדים אמיתיים לא לחסום רחובות או לפעול בצורה פוגעת.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3939
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 20 אוקטובר 2017, 02:15

משולש כתב:Even when the split in Degel Hatorah occurred; yes; there was anger, disagreement, confusion, as well as the tangible split, but at the end of the day, most viewed the Peleg members as part of the inclusive ‘bnei torah’ tzibur.

However, as the ferocity of Peleg-sponsored protests continue, there is a growing sentiment among the Degel litvish tzibur to publicly separate from the Peleg as clearly, the nation is judging the entire chareidi tzibur as a result of the violence aired by the media at these protests.


Some are calling for the use of teargas or rubber bullets as police are pelted with stones and foreign objects, while others lament the reality that persons who spend their time immersed in limud torah, are capable of such behavior – calling police “Nazis”.

The decision to declare Thursday, 29 Tishrei a “Day of Rage”, taken from the PA (Palestinian Authority) many feel, is distasteful and simply unacceptable for bnei torah, questioning the deterioration in the conduct maintained at the protests during recent days.

The change at present may be minor, perhaps barely palpable, but it exists and terms like “extremists” or the Peleg element” are now more commonplace as the Degel Hatorah tzibur want the nation to realize it is not a part of the protests, nor do the rabbonim shlita endorse or approve of them in anyway. Quite the contrary, the rabbonim shlita, headed by Gedolei Hador, are firmly against such violence and the behavior seen this week at protests.

Signs are beginning to appear as well, as seen in this article, attempting to point out true chareidim do not block streets or act in an offensive fashion.

תרגום גוגל:

גם כאשר התפצלה דגל התורה; כן; היה כעס, מחלוקת, בלבול, כמו גם את הפיצול המוחשי, אך בסופו של דבר ראו את חברי פלג בעיקר במסגרת "בני תורה".

עם זאת, ככל שאכזריותן של הפגנות בחסות פלג נמשכת, קיימת תחושה גוברת בקרב הדגל ליטש ציבור להפריד באופן פומבי מהפלג בבירור, העם שופט את הצ'ירידי כולו כתוצאה מהאלימות ששודרה על ידי התקשורת אלה מחאות.


חלקן קוראות לשימוש בגז מדמיע או בכדורי גומי, בעוד המשטרה מתנגשת באבנים ובחפצים זרים, בעוד שאחרים מקוננות על כך שאנשים שבילו את זמנם שקועים בלימוד תורה, מסוגלים להתנהג כך - קוראים למשטרה "נאצים".

ההחלטה להכריז על יום חמישי, 29 תשרי, "יום של זעם", שנלקח מהרשות הפלסטינית (הרשות הפלסטינית), מרגישה הרבה, מתועבת ופשוטה לגבי בני תורה, ומחקרת על הידרדרות ההתנהגות שמנהלת המחאה בימים האחרונים.

השינוי כיום עשוי להיות קטין, אולי כמעט מוחשי, אבל הוא קיים ומונח כמו "קיצונים" או אלמנט פלג "כיום שכיח יותר כמו דגל התורה ציבור רוצה את האומה כדי להבין שזה לא חלק של מחאות, ולא האם הרבנים שליט"א מאשרים או מאשרים אותם בכל מקרה. להיפך, הרבנים שליט"א, ובראשם גדולי הדר, מתנגדים בתקיפות נגד אלימות כזו וההתנהגות שנראתה השבוע במחאות.

הסימנים מתחילים להופיע גם כן, כפי שנראה במאמר זה, ניסיון להצביע על חרדים אמיתיים לא לחסום רחובות או לפעול בצורה פוגעת.

מנלן?

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 4 פעמים

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 20 אוקטובר 2017, 02:16

בחור מהפלג הפריע לשיעור של ר יגאל רוזן וצעק גיוס גיוס.
כמה חברה הכניסו אותו לחדר הפשיטו אותו וזרקו אותו לרחוב

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 4 פעמים

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 20 אוקטובר 2017, 02:17

חויזר כתב:
משולש כתב:Even when the split in Degel Hatorah occurred; yes; there was anger, disagreement, confusion, as well as the tangible split, but at the end of the day, most viewed the Peleg members as part of the inclusive ‘bnei torah’ tzibur.

However, as the ferocity of Peleg-sponsored protests continue, there is a growing sentiment among the Degel litvish tzibur to publicly separate from the Peleg as clearly, the nation is judging the entire chareidi tzibur as a result of the violence aired by the media at these protests.


Some are calling for the use of teargas or rubber bullets as police are pelted with stones and foreign objects, while others lament the reality that persons who spend their time immersed in limud torah, are capable of such behavior – calling police “Nazis”.

The decision to declare Thursday, 29 Tishrei a “Day of Rage”, taken from the PA (Palestinian Authority) many feel, is distasteful and simply unacceptable for bnei torah, questioning the deterioration in the conduct maintained at the protests during recent days.

The change at present may be minor, perhaps barely palpable, but it exists and terms like “extremists” or the Peleg element” are now more commonplace as the Degel Hatorah tzibur want the nation to realize it is not a part of the protests, nor do the rabbonim shlita endorse or approve of them in anyway. Quite the contrary, the rabbonim shlita, headed by Gedolei Hador, are firmly against such violence and the behavior seen this week at protests.

Signs are beginning to appear as well, as seen in this article, attempting to point out true chareidim do not block streets or act in an offensive fashion.

תרגום גוגל:

גם כאשר התפצלה דגל התורה; כן; היה כעס, מחלוקת, בלבול, כמו גם את הפיצול המוחשי, אך בסופו של דבר ראו את חברי פלג בעיקר במסגרת "בני תורה".

עם זאת, ככל שאכזריותן של הפגנות בחסות פלג נמשכת, קיימת תחושה גוברת בקרב הדגל ליטש ציבור להפריד באופן פומבי מהפלג בבירור, העם שופט את הצ'ירידי כולו כתוצאה מהאלימות ששודרה על ידי התקשורת אלה מחאות.


חלקן קוראות לשימוש בגז מדמיע או בכדורי גומי, בעוד המשטרה מתנגשת באבנים ובחפצים זרים, בעוד שאחרים מקוננות על כך שאנשים שבילו את זמנם שקועים בלימוד תורה, מסוגלים להתנהג כך - קוראים למשטרה "נאצים".

ההחלטה להכריז על יום חמישי, 29 תשרי, "יום של זעם", שנלקח מהרשות הפלסטינית (הרשות הפלסטינית), מרגישה הרבה, מתועבת ופשוטה לגבי בני תורה, ומחקרת על הידרדרות ההתנהגות שמנהלת המחאה בימים האחרונים.

השינוי כיום עשוי להיות קטין, אולי כמעט מוחשי, אבל הוא קיים ומונח כמו "קיצונים" או אלמנט פלג "כיום שכיח יותר כמו דגל התורה ציבור רוצה את האומה כדי להבין שזה לא חלק של מחאות, ולא האם הרבנים שליט"א מאשרים או מאשרים אותם בכל מקרה. להיפך, הרבנים שליט"א, ובראשם גדולי הדר, מתנגדים בתקיפות נגד אלימות כזו וההתנהגות שנראתה השבוע במחאות.

הסימנים מתחילים להופיע גם כן, כפי שנראה במאמר זה, ניסיון להצביע על חרדים אמיתיים לא לחסום רחובות או לפעול בצורה פוגעת.

מנלן?
https://www.theyeshivaworld.com/

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 4 פעמים

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 20 אוקטובר 2017, 02:19

משולש כתב:בחור מהפלג הפריע לשיעור של ר יגאל רוזן וצעק גיוס גיוס.
כמה חברה הכניסו אותו לחדר הפשיטו אותו וזרקו אותו לרחוב
הפרעה לשיעורו של הגאון רבי יגאל רוזן ע"י אדם שככל הנראה מזוהה עם עמדות "הפלג הירושלמי" - נענתה בתגובה קשה מצד אברכים שישבו בסמוך, שהפשיטו את המפריע מבגדיו וגירשו אותו החוצה.

הגר"י רוזן, ראש ישיבת "אור ישראל", הוזמן על ידי ראשי ומנהלי בית הכנסת "נחלת משה" למסור שיעור תורני לקראת סיום בין הזמנים ותחילת זמן החורף בעולם התורה.

אלא שבמהלך השיעור, קם אברך המזוהה ככל הנראה עם "הפלג הירושלמי" ופתח בקריאות ונאצות לכיוונו של הגר"י רוזן, כביכול הינו אשם במה שמכונה "גזירת הגיוס". בתגובה, המתפרע הופשט מבגדיו וגורש החוצה ע"י האברכים.

00:15
00:30
CLOSED CAPTIONS
No subtitles
הפרעה לשיעור של הגר"י רוזן בחול המועד (באדיבות המצלם)

כזכור, במהלך חג הסוכות, בימי חול המועד, הופרע שיעורו של הגר"י רוזן בהיכל בית המדרש בית תפילה בעיר מודיעין עילית.

בתיעוד וידאו שפורסם ב"כיכר השבת", נראו פעילי "הפלג הירושלמי" כשהם קוראים לכיוונו של ראש הישיבה הרב רוזן קריאות גנאי ומביישים את פניו ברבים. בעקבות כך, הקדיש העיתון "יתד נאמן" מאמר מקיף בו תקף את המתפרעים בחריפות

http://www.kikar.co.il/253142.html

--

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 4 פעמים

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 20 אוקטובר 2017, 02:45

החיילת נעמי גולן שתועדה תוקפת ומותקפת בהפגנת ׳הפלג׳ אמש וחטפה בעיטות ויריקות, מגיבה בפייסבוק וב׳ערוץ 2׳ - ״בסה״כ הגנתי על עצמי. לא צריכה שיצדיקו מה שעשיתי, הייתי עושה את זה שוב. זה לא מה שאלוקים רוצה״.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 4 פעמים

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 20 אוקטובר 2017, 02:45

נוסבאום בערוץ 2 :
בכירים במשטרה אומרים לנו הערב;
אם יהיו ראיות ישירות הקושרות
את הרב שמואל אוירעבך באופן ישיר להפגנות וחסימות הכבישים האלימות
הוא יטופל בהתאם לחוק

יוסי200
הודעות: 529
הצטרף: 27 אוקטובר 2016, 23:28
נתן תודה: 1 פעם

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי יוסי200 » 20 אוקטובר 2017, 03:20

משולש כתב:
משולש כתב:בחור מהפלג הפריע לשיעור של ר יגאל רוזן וצעק גיוס גיוס.
כמה חברה הכניסו אותו לחדר הפשיטו אותו וזרקו אותו לרחוב
הפרעה לשיעורו של הגאון רבי יגאל רוזן ע"י אדם שככל הנראה מזוהה עם עמדות "הפלג הירושלמי" - נענתה בתגובה קשה מצד אברכים שישבו בסמוך, שהפשיטו את המפריע מבגדיו וגירשו אותו החוצה.

הגר"י רוזן, ראש ישיבת "אור ישראל", הוזמן על ידי ראשי ומנהלי בית הכנסת "נחלת משה" למסור שיעור תורני לקראת סיום בין הזמנים ותחילת זמן החורף בעולם התורה.

אלא שבמהלך השיעור, קם אברך המזוהה ככל הנראה עם "הפלג הירושלמי" ופתח בקריאות ונאצות לכיוונו של הגר"י רוזן, כביכול הינו אשם במה שמכונה "גזירת הגיוס". בתגובה, המתפרע הופשט מבגדיו וגורש החוצה ע"י האברכיםמזעזע ומביש
אנשים שפלים ובודאי שלא אברכים ואין חלקנו עמהם ....
ומקוה ר משולש שאתה לא 'גאה' במעשה זה ...
נערך לאחרונה על ידי יוסי200 ב 20 אוקטובר 2017, 03:25, נערך פעם 1 בסך הכל.

משה פיניירו
הודעות: 98
הצטרף: 06 ינואר 2017, 22:24

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי משה פיניירו » 20 אוקטובר 2017, 03:25

משולש כתב:
משה פיניירו כתב:האם יש למישהו פתרון? לא מכות ופרקן עצבים, אלא דרך להתמודד עם ציבור המפגינים?
כל שאהיד מקבל 72 שקוצעס.
אתה מזכיר אותי מה שראיתי פעם גרפיטי על הקיר ׳מוות לקיצונים׳.

אני מקוה שאתה לא כ"כ רקוב שאתה לא מבין את הבדיחה

משה פיניירו
הודעות: 98
הצטרף: 06 ינואר 2017, 22:24

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי משה פיניירו » 20 אוקטובר 2017, 04:09

שאלה את אדל. מי עצרו אותו, האם מעמידים אותו לדין? האם לכולם תהיה עבר פלילי משום השתתפות זו?
אם כן יש פתרון עבורם. כנראה, עכשיו המשטרה עומדת בצד, ואם רואים מישהו בחברה שנראה כמו המנהיג שך החברה, הם מנסים לעצור אותו. שיפיסיקו עם זה, ויעצרו מכל הבא ליד. כשהייתי בחור ושמעתי על הפגנה, נזהרתי לעמוד רחוק. לא הוצרכתי שיתפסו אותי בטעות. אם האנשים ה׳קטנים׳ יפחדו מהמעצר, לא יהיה כח לאלו הקוראים להפגין. הם לא רוצים למסור את נפשותם, הם אינם מרכז הפעילות.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13889
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24
קיבל תודה: 4 פעמים

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 20 אוקטובר 2017, 08:15

יוסי שומו שמים, המבזה ת"ח אין רפואה למכתו ואין לו חלק לעוה"ב, והמפשיט יהודי מבגדיו במה עובר??
ובמקום לתקוף את המבזה אתה תוקף את אלו שטיפלו בו??

normal
הודעות: 125
הצטרף: 14 דצמבר 2015, 23:02

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי normal » 20 אוקטובר 2017, 09:45

אין תקוה לקיצונים, הם מופקעים מכל התנהגות אנושית מינימלית, מצידם לירות בעצמם בכל העציצים.
כמה שצריך להתרחק מהעציצים, צריך להתרחק כפל כפליים מהקיצונים הגימלניקים [כעין השילוש הפח זבל ושאר מרעין בישין] שהינם מטורפים לא פחות מהראשונים.

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6212
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 20 אוקטובר 2017, 10:18

יוסי200 כתב:
1010 כתב:אכן קפצתי לפה
פששש
כיף לפגוש אותך ...
ייש"כ
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

שלח תגובה