מחירי נסיעות המהדרין צפויים לעלות

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

אלעזר

מחירי נסיעות המהדרין צפויים לעלות

נושא שלא נקרא על ידי אלעזר » 07 נובמבר 2013, 10:30

בקרוב: חרדים ישלמו תעריף נסיעה זהה

כיום מנהיג משרד התחבורה תעריף שמפלה לטובה נוסעים חרדיים בעיקר תוך חיוב נוסעים מהציבור הכללי באותם יעדים לתשלום יקר יותר בשס טוענים שזה עסק כלכלי מניב, אך סגנית השר חוטובלי אומרת שערך השוויון גובר על כך
▪ ▪ ▪
האפליה שהנהיג משרד התחבורה מאז שנות התשעים בין תעריפי הנסיעה בקווי אוטובוס שהופרטו לתעריפים באלה שלא, והעצימה בשנות האלפיים עם פתיחתם של קווי הפרדה ("מהדרין"), עתידה בקרוב להסתיים.

חברת הכנסת ציפי חוטובלי, סגנית השר לבטיחות בדרכים, הודיעה מעל בימת הכנסת (יום ד', 7.11.13) כי החל באמצע 2014 יונהגו תעריפים זהים ושוויוניים בין יעדים דומים. כיום ישנו פער מחירים בחלק לא מבוטל מן הקווים, המעניק מחיר מוזל יותר לקווים שמרבית הנוסעים בהם משתייכים לאוכלוסיה החרדית.

חוטובלי מסרה את הדברים במענה לשאילתה דחופה, שהגישה חברת הכנסת עדי קול (יש עתיד), ששאלה מדוע עיוות התעריפים ההיסטורי לא תוקן. חוטובלי הדגישה כי מימוש מלא של רפורמת תעריפי הנסיעה תלוי גם במשרד האוצר, וביקשה מקול לפנות ליושב-ראש מפלגתה, שר האוצר יאיר לפיד, כדי לוודא שהתקציב לעניין אכן יגיע.

"מאחר שאין בינינו ניגוד אינטרסים - אנחנו לא מצדיקים או מגבים את העניין של הפערים בתעריפים. אני חושבת שבסופו של יום אנחנו נמצא את עצמנו במציאות הציבורית הדרושה והראויה שבה לא יהיה פער בין תעריף חרדי לתעריף שאינו חרדי", אמרה חוטובלי ולמעשה הודתה בדרך אגב כי משרד התחבורה מכשיר הפעלת קווים לחרדים בלבד.

חבר הכנסת אברהם מיכאלי (שס) טען במליאה כי יש מקום לקווים לציבור הדתי משום שהם משתלמים כלכלית, לנוכח הביקוש הגבוה להם בציבור החרדי. סגנית השר העמידה אותו על טעותו וציינה כי מאחר שלמדינה יש ערכים מסוימים שהם חשובים, הערך הכלכלי הוא נכון, אבל ערך השוויון צריך לגבור על הערך הכלכלי.

חוטובלי: "הרעיון שתושב שאינו חרדי ייסע באותו תעריף כמו תושב חרדי הוא רעיון נכון... גם אם כרגע היו שיקולים כלכליים סביב זה בסופו של דבר אנחנו צריכים להגיע למציאות החברתית המתוקנת שבה אזרחים אחרים לא נפגעים מזה שהם לא מגיעים מציבור שיודע להתארגן או מציבור שנוסע בהמוניו. התחבורה הציבורית היא של הציבור כולו ולא רק של מי שיכול להתארגן".

ח"כ קול לא הסתפקה בכך ואחרי הדיון אמרה שעל השוואת התעריפים להיעשות כבר כעת: "השוואת המחירים בין קווי המהדרין לקווים אחרים וממילא הפסקת אפליית הציבור החילוני אינה גוררת כל עלות תקציבית, ואין הצדקה לדחייתה עד ליישומה המלא של הרפורמה, המתעכבת ממילא. הציבור מאס בהתכסות החוזרת ונשנית בתירוצי 'רפורמה ארוכת טווח". יש צורך אקוטי בצעדים ממשיים, בפועל-כאן ועכשיו - לטובת הציבור", דברי קול.

בדוח מבקר המדינה האחרון נמתחה ביקורת על משרד התחבורה ונאמר כי עליו לטפל בנושא התעריפים ולרכזו תחת קורת גג אחד שתנהיג מערכת מחירים שלמה, אחידה ושוויונית. יצוין כי נושא הפער במחירים הונח בפני בית המשפט, אך טרם הגיע לכלל הכרעה.
אם אני אני כי אתה אתה, ואתה אתה כי אני אני, אז אני לא אני ואתה לא אתה. אבל אם אני אני כי אני אני, ואתה אתה כי אתה אתה, אז אני אני ואתה אתה

סמל אישי של משתמש
mmw

Re: מחירי נסיעות המהדרין צפויים לעלות

נושא שלא נקרא על ידי mmw » 07 נובמבר 2013, 11:51

עוד פעם השונאים של החרדים עושים בעיות
שנשמע ונתבשר בשורות טובות

סמל אישי של משתמש
אבי ר.

נושא שלא נקרא על ידי אבי ר. » 07 נובמבר 2013, 11:56

חכו חכו חכו

כשאנחנו נהיה פה הרוב מה שננקום בכם......

(סליחה אבל אני תחת השפעות "שלטון הרוב"...)
אם אין לך מה לעשות תעשה את זה כאן..... עדיף משם.......

סמל אישי של משתמש
mmw

נושא שלא נקרא על ידי mmw » 07 נובמבר 2013, 11:57

אבי ר. כתב:חכו חכו חכו

כשאנחנו נהיה פה הרוב מה שננקום בכם......

(סליחה אבל אני תחת השפעות "שלטון הרוב"...)
אל תדאג אנחנו בחיים לא ננקום
שנשמע ונתבשר בשורות טובות

אלעזר

נושא שלא נקרא על ידי אלעזר » 07 נובמבר 2013, 12:35

מסכנים חברי הכנסת החילונים, אין להם מה להציע לציבור הבוחרים שלהם כלום לא בפן הכלכלי חברתי ולא בשום משהו אחר, אז מה שנשאר להם לעשות זה רק להילחם בחרדים. לאמור הכה בחרדים והצל את המדינה.

בנוסף יש לזכור את הנקודה הבאה: (הועתק מטורו של בנימין ליפקין - המבשר)
הוכחה לנאמנות
מה עושה ילד שנענש ומקבל מההורה או המורה עונש חמור? אם עיניו בראשו, ברגע שהוא מבקש סליחה הוא רץ להוכיח את כנות כוונותיו במעשה טוב מובהק.
אך שוחררה ח"כ קול מהעונש שהשית עליה יו"ר מפלגתה, השר היהיר, על כי העזה להימנע בהצבעה בקיץ האחרון, וכבר אתמול הוכיחה את כנות כוונותיה בהצעת חוק אנטי דתית ומתריסה.
"יופי, תראו איזה רצון טוב", יאמר מן הסתם אבא ־ יאיר בישיבת הקרובה של הסיעה.
אם אני אני כי אתה אתה, ואתה אתה כי אני אני, אז אני לא אני ואתה לא אתה. אבל אם אני אני כי אני אני, ואתה אתה כי אתה אתה, אז אני אני ואתה אתה

aron

נושא שלא נקרא על ידי aron » 07 נובמבר 2013, 12:45

מקווה שגם בבית שמש יעשה שוויון בין חרדים לחילונים ואגד יורידו מחירים כמו סופרבוס........

בן יוסף

נושא שלא נקרא על ידי בן יוסף » 07 נובמבר 2013, 15:52

בבית שמש עולה באגד עם כרטיסיה יותר יקר מאשר עם סופרבוס בלי כרטיסיה
אגד 16 ש"ח ועם כרטיסיה 12.80 וסופרבוס 12.70 ועם כרטיסיה 10.2 בערך
אקוה מאוד שהחוק הזה יעבור ותתוקן האפליה הזאת במהרה
(רק אל תספרו את זה לח"כ מיש עתיד הם יטרפדו את זה כדי שאנחנו לא נרויח

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 07 נובמבר 2013, 18:11

הייתי קנאי כתב:בבית שמש עולה באגד עם כרטיסיה יותר יקר מאשר עם סופרבוס בלי כרטיסיה
אגד 16 ש"ח ועם כרטיסיה 12.80 וסופרבוס 12.70 ועם כרטיסיה 10.2 בערך
אקוה מאוד שהחוק הזה יעבור ותתוקן האפליה הזאת במהרה
(רק אל תספרו את זה לח"כ מיש עתיד הם יטרפדו את זה כדי שאנחנו לא נרויח
מה הבעיה???
הם יעלו גם את המחירים של סופרבוס וכולם יהיו שוים.

אגב, אולי יעשו גם שויון בחינוך? למה חילוני יקבל חינם וחרדי ישלם? יש למדינה עניין לדרבן אלימות וסמים???
אולי גם שויון בתרבות?? למה קולנוע תועבה ופריצת כל גדר אנושי מקבל מימון שמן מהמדינה, ואירועי תרבות חרדים מכובדים ומסודרים לא???
אנחנו בעד שוויון לגמרי. לא שויון חד צדדי.

פלוני

נושא שלא נקרא על ידי פלוני » 07 נובמבר 2013, 20:25

הניסיון לברר מה עמד מאחורי דברי סגנית השרה העלה כי לא התכוונה לפגוע במחירים הנמוכים הניתנים לציבור החרדי, כי אם להפך, "להוזיל את המחירים לכלל הציבור".

בח"ח

חיים יצחק

נושא שלא נקרא על ידי חיים יצחק » 07 נובמבר 2013, 20:55

החל משנת 2014, כך מסרה חברת הכנסת ציפי חוטובלי, סגנית השר לבטיחות בדרכים,יונהגו תעריפי נסיעה זהים ושיוויוניים בין מקומות נסיעה דומים.
פער המחירים בחלק גדול מקווי התחבורה, שמעניק מחיר זול יותר בקווים שמרבית הנוסעים בהם מגיע מן האוכלוסייה החרדית, הוא שגרם לכך,ובעקבות שאילתא דחופה שהגישה ח”כעדי קול מיש עתיד, ובה היא קובלת על כך ש”עוות התעריפים ההיסטורי” כדבריה, לא תוקן, מסרה ח”כ חוטובלי את הדברים.
חוטובלי הוסיפה והדגישה בדבריה כי מימוש מלא של הרפורמה בתעריפים תלוי גם במשרד האוצר, שבו מכהן יו”ר מפלגתה של ח”כ קול- יאיר לפיד, ולכן יעצה לה לפנות גם אליו, כדי לוודא שהתקציב לעניין, אכן יגיע.
כתגובה לדבריהם, טען חבר הכנסת אברהם מיכאלי (ש”ס) , כי יש מקום לקווים לציבור הדתי משום שהם משתלמים כלכלית, לנוכח הביקוש הגבוה להם בציבור החרדי.
חוטובלי ענתה לו: “כי מאחר שלמדינה יש ערכים מסוימים שהם חשובים, הערך הכלכלי הוא נכון, אבל ערך השוויון צריך לגבור על הערך הכלכלי”.
חוטובלי הוסיפה ואמרה: “אני חושבת שבסופו של יום אנחנו נמצא את עצמנו במציאות הציבורית הדרושה והראויה שבה לא יהיה פער בין תעריף חרדי לתעריף שאינו חרדי”, ומדבריה מובהר, כי משרד התחבורה מכשיר הפעלת קווים לחרדים בלבד.
“הרעיון שתושב שאינו חרדי ייסע באותו תעריף כמו תושב חרדי הוא רעיון נכון… גם אם כרגע היו שיקולים כלכליים סביב זה בסופו של דבר אנחנו צריכים להגיע למציאות החברתית המתוקנת שבה אזרחים אחרים לא נפגעים מזה שהם לא מגיעים מציבור שיודע להתארגן או מציבור שנוסע בהמוניו. התחבורה הציבורית היא של הציבור כולו ולא רק של מי שיכול להתארגן” אמרה לסיום, ח”כ חוטובלי במליאה.
מיד לאחר הדיון, ח”כ קול התבטאה ואמרה שיש להנהיג זאת באופן מיידי: “השוואת המחירים בין קווי המהדרין לקווים אחרים וממילא הפסקת אפליית הציבור החילוני אינה גוררת כל עלות תקציבית, ואין הצדקה לדחייתה עד ליישומה המלא של הרפורמה, המתעכבת ממילא” אמרה קול “הציבור מאס בהתכסות החוזרת ונשנית בתירוצי ‘רפורמה ארוכת טווח”. יש צורך אקוטי בצעדים ממשיים, בפועל-כאן ועכשיו – לטובת הציבור”.
בדוח מבקר המדינה האחרון נמתחה ביקורת על משרד התחבורה ושם נאמר כי יש לטפל בנושא תעריפי הנסיעה ולרכזו תחת קורת גג אחד שתנהיג מערכת מחירים שלמה, אחידה ושוויונית. יצוין כי נושא הפער במחירים הונח בפני בית המשפט, אך עדיין לא ניתנה הכרעה בנושא זה.
כי אין יותר טוב מאשר לשמוח אפילו בזמנים קשים חברכם לפורום
חיים יצחק

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 07 נובמבר 2013, 21:21

מה שבטוח, כוונה טהורה לא עמדה מאחורי הדרישה הקנטרנית הזו.

שלח תגובה