רשעי עץ שם רשעים ירקב

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

א.ב

רשעי עץ שם רשעים ירקב

נושא שלא נקרא על ידי א.ב » 25 אוקטובר 2013, 15:37

זה לא הגיוני שמפלגה של כמה פעילים ומעומדים מטורפים וחסרי דעת (עץ שם רשעים ירקב) ישליטו טרור ברחובות הערים החרדיות די זהו נמאס צריך איך שהוא לעשות סוף לטרור הזה אני בתור יו"ר קלפי נאלצתי להזמין את הסדרנים ואת המשטרה כול כמה דקות רשעי עץ שם רשעים ירקב הם אנשים אלימים וחולי נפש שצריך לשלוח אותם למוסד סגור דחוףףףףףף הם מחבלים כפשוטו מחבלים טרוריסטים המשתייכים לקבוצת המחבלים הטרוריסטים!!
נערך לאחרונה על ידי א.ב ב 25 אוקטובר 2013, 16:36, נערך 2 פעמים בסך הכל.

ממש

Re: אנשי עץ שם רשעים ירקב

נושא שלא נקרא על ידי ממש » 25 אוקטובר 2013, 15:44

למה אתה נסחף לכתיבה ברמה הזאת?
את הסגנון הזה תשאיר להם
ותתבטא במכובדות.

א.ב

נושא שלא נקרא על ידי א.ב » 25 אוקטובר 2013, 15:47

בס"ד
אחרי ששמעתי מה הם עשו למורי ורבי מרן הרב הגאון הצדיק הקדוש מרן הרב שטיינמן שליט"א כולי מזועזע ולכן אני כותב בכזו צורה כי אני כולי בטראומה עד עכשיו מהמקרה המזעזע והשפל הזה שעשו אנשי עץ שם רשעים ירקב

חנון
נתן תודה: 4 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חנון » 25 אוקטובר 2013, 15:50

עם כל הכבוד
אני כבר כשנתיים פה ולא זכור לי כזה סגנון
אנא כל אחד יכול לומר את דעתו אבל כמו יהודי ולא לרדת כ"כ נמוך

א.ב

נושא שלא נקרא על ידי א.ב » 25 אוקטובר 2013, 15:54

חנון כתב:עם כל הכבוד
אני כבר כשנתיים פה ולא זכור לי כזה סגנון
אנא כל אחד יכול לומר את דעתו אבל כמו יהודי ולא לרדת כ"כ נמוך
בו תכתוב לי בבקשה איך אני אמור לערוך את ההודעה שכתבתי

חנון

נושא שלא נקרא על ידי חנון » 25 אוקטובר 2013, 16:00

כמו שיהודי מדבר על יהודי אחר שטעה
ולא כמו על מומר

א.ב

נושא שלא נקרא על ידי א.ב » 25 אוקטובר 2013, 16:01

חנון כתב:כמו שיהודי מדבר על יהודי אחר שטעה
ולא כמו על מומר
אבל זה העניין אנשים שהולכים נגד גדולי הדור הם בדיוק מומרים

א.ב

נושא שלא נקרא על ידי א.ב » 25 אוקטובר 2013, 16:05

בס"ד

אנשים שהולכים נגד גדולי הדור הם בדיוק מומרים!!!!!!!!!!!!!!!!!

א.ב

נושא שלא נקרא על ידי א.ב » 25 אוקטובר 2013, 16:08

ממש כתב:למה אתה נסחף לכתיבה ברמה הזאת?
את הסגנון הזה תשאיר להם
ותתבטא במכובדות.
כי כחה מדברים על מומרים!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

חנון

נושא שלא נקרא על ידי חנון » 25 אוקטובר 2013, 16:27

עד כאן. יש גבול!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

א.ב

נושא שלא נקרא על ידי א.ב » 25 אוקטובר 2013, 16:31

כן יש גבול ורשעי עץ שם רשעים ירקב עברו את הגבול הזה מזמן!!!

א.ב

Re: רשעי עץ שם רשעים ירקב

נושא שלא נקרא על ידי א.ב » 25 אוקטובר 2013, 16:41

וחנון אני ממליץ לך להודות שאתה מאנשי עץ שם כי אין עניין סתם להחביא את הדעות שלך מאחורי מסכה של איש צדיק ותמים
כי אם הייתה מאנשי דגל התורה והייתה מזדעזע באמת ממה שקרה בבית הגראי"ל שטיינמן שליט"א אז לא הייתה כותב את מה שכתבת
!!

חנון

נושא שלא נקרא על ידי חנון » 25 אוקטובר 2013, 17:04

א.ב כתב:וחנון אני ממליץ לך להודות שאתה מאנשי עץ שם כי אין עניין סתם להחביא את הדעות שלך מאחורי מסכה של איש צדיק ותמים
כי אם הייתה מאנשי דגל התורה והייתה מזדעזע באמת ממה שקרה בבית הגראי"ל שטיינמן שליט"א אז לא הייתה כותב את מה שכתבת
!!
קודם כל אני שמח שיש לי מסכה של צדיק תמים
ב. אני לא שייך לא לצד שלכם ולא לצד השני ולכן לא התערבתי כל החודשיים האלה אבל פה נראה לי שהגזמת
ואני מציע לך לשמור את כל מה שכתבת לעוד 5 שנים אני בטוח שתתחרט על שכתבת כך
עד כאן יותר לא אגרר

א.ב

נושא שלא נקרא על ידי א.ב » 26 אוקטובר 2013, 20:17

בס"ד
חנון כתב:
א.ב כתב:וחנון אני ממליץ לך להודות שאתה מאנשי עץ שם כי אין עניין סתם להחביא את הדעות שלך מאחורי מסכה של איש צדיק ותמים
!!
קודם כל אני שמח שיש לי מסכה של צדיק תמים
ב. אני לא שייך לא לצד שלכם ולא לצד השני ולכן לא התערבתי כל החודשיים האלה אבל פה נראה לי שהגזמת
עד כאן יותר לא אגרר
מצטער אבל לא הבנתי את מה שרצית לרמוז לי?!

ישעיה

נושא שלא נקרא על ידי ישעיה » 26 אוקטובר 2013, 20:20

לפי סגנון כתיבתך אינך נשמע שונה מהתיאורים שהינך מצמיד אליהם,
אבל מ"מ ברור שיש למחות בדרכים יהודיות על ביזוי כבוד התורה,

א.ב

נושא שלא נקרא על ידי א.ב » 26 אוקטובר 2013, 20:27

א.ב כתב:זה לא הגיוני שמפלגה של כמה פעילים ומעומדים מטורפים וחסרי דעת (עץ שם רשעים ירקב) ישליטו טרור ברחובות הערים החרדיות די זהו נמאס צריך איך שהוא לעשות סוף לטרור הזה אני בתור יו"ר קלפי נאלצתי להזמין את הסדרנים ואת המשטרה כול כמה דקות רשעי עץ שם רשעים ירקב הם אנשים אלימים וחולי נפש שצריך לשלוח אותם למוסד סגור דחוףףףףףף הם מחבלים כפשוטו מחבלים טרוריסטים המשתייכים לקבוצת המחבלים הטרוריסטים!!
אני לא מתכוון חס ושלום על הרבנים שתומכים בהם רק על הפעילים שלהם כי הרבנים שתומכים בהם גודלי עולם ומאורי הדור ופוסקי הדור

סמל אישי של משתמש
המגיה

נושא שלא נקרא על ידי המגיה » 26 אוקטובר 2013, 20:32

מכיוון שברור שליבוי האש נעשית מהמשבקי"ם והלאה דרך הציבור
לכן קיבלתי על עצמי בל"נ לא לדבר על זה
ותעשו נכון גם אתם אם לא תשוחחו על דברים ששנויים במחוקת ומעוררים שנאה
ובעזרת ה' תעזרו לאש לשקוע
האתר החרדי לייט כיכר השבב

סמל אישי של משתמש
mmw

נושא שלא נקרא על ידי mmw » 26 אוקטובר 2013, 20:33

המגיה כתב:מכיוון שברור שליבוי האש נעשית מהמשבקי"ם והלאה דרך הציבור
לכן קיבלתי על עצמי בל"נ לא לדבר על זה
ותעשו נכון גם אתם אם לא תשוחחו על דברים ששנויים במחוקת ומעוררים שנאה
ובעזרת ה' תעזרו לאש לשקוע
בשביל זה יש נושא אחר
שנשמע ונתבשר בשורות טובות

סמל אישי של משתמש
mmw

נושא שלא נקרא על ידי mmw » 27 אוקטובר 2013, 01:23

הרב שיינין מעיד: "הצלתי את הגראי"ל מרצח"
הגאון רבי אברהם שיינין, החברותא של הגראי"ל שטיינמן, מעיד על מה שהתחולל באירוע התקיפה • "היה לרב נס שנשאר חי"

הגראי"ל. צילום: יעקב נחומי
הגאון רבי אברהם שיינין, החברותא של הגראי"ל שטיינמן, העיד על תקיפתו בכינוס ציבורי: "לפנות שחר", פתח, "קם ילוד אשה ונוסע שלושת רבעי השעה, ומישהו לוקח אותו באוטו, במיוחד כדי לבצע את זממו הנורא, בשפיכות דמים.

״אם מישהו בן ברית יכול לפתוח דפים טמאים של עיתון מתועב שכל מטרתו לפגוע ולהרוס את קדשי ישראל, וכתוב שם שזה עלילת דם, הרי שמי שמנוי על זה ומי ששותף למפעל הזה, הוא רודף! הוא שופך דמים.

״באותו בוקר הגראי"ל למד ופניו צהלו באור התורה. פתאום פורץ אותו בליעל, וביד נתעבת נותן מכה בחזה, וקול המכה נשמע היטב, וביד שניה הוא סוחב אותו, הוא לא מסתפק בזה, הוא מעיף את ספר התורה הקדוש הזה שכל בית ישראל נשען עליו על המיטה, והיה נס גלוי שמרן ישב עם כובעו על ראשו, ומעוצמת המכה הכובע התמעך וכך ניצל ממכה בראשו רחמנא ליצלן. מיד ניסיתי להדוף אותו, ואני רואה שהוא לפת את מרן כל כך חזק, שכשניסיתי להרים אותו סחבתי יחד עמו את מרן.

״איני יודע באיזה זכות זכיתי, בזכות אבותיי, היה זה שבריר של שנייה לפני הנורא ביותר, רח״ל.

"אני מעיד עלי שמים וארץ, שלא היה חסר רגע כמימריה, לפני. לא רק אני אומר זאת, כך גם אמר מפקד המשטרה לאחר מכן בזה הלשון: ׳היה לרב שלכם נם שהוא נשאר חי! ובאים בני בליעל, ופותחים דיון אם הכוונה הייתה כך או כך.

"היום בבוקר", העיד, "שאל אותו אחד התלמידים, אם עדיין כואב לו, ומרן שמעודו אינו מתלונן על ייסורים, אומר שמאוד כואב לו.

״אנו זקוקים לרחמים, אבל אשמים אנחנו, שראינו את מרן מוטל ככה. כשראיתי אותו מוטל על המיטה עם הכובע המרוסק, נזכרתי שהוא סיפר לי בדמעות שליש בשבוע זה, על נם ההצלה המופלא שלו, לאחר שברח מבריסק, ובדרך עבר בגרמניה, ושהה שש שעות בברלין, ואמר שהיה שש שעות בתחנת הרכבת, והסתובבו שם רוצחים נאצים, ולא עשו לו שום דבר. ולדאבון לב, כשהיה בגיל 16 לא נגעו בו חיות אדם, במקום טמא. וכאן קורה דבר נורא כזה, ועומדים לרצחו נפש רח״ל".
שנשמע ונתבשר בשורות טובות

סקאלפער

נושא שלא נקרא על ידי סקאלפער » 27 אוקטובר 2013, 01:27

א.ב. נראה לי שיש מיטה פנויה ליד איל"פ. לסדר לך ?
סקאלפער יש רק אחד !

לדעתי

נושא שלא נקרא על ידי לדעתי » 27 אוקטובר 2013, 02:49

ועד שהמשפחה מנסה לגונן עליו, ולכתוב שמשום כבודינו וכבוד הגראי"ל ושאר בזיונות שעשו לעצמם בעצם כתיבת המכתב, מה שמראה למי שקצת מתעמק במכתב שאכן התפוח הרקוב הזה נפל לא רחוק מה'עץ'.

נודע לי הערב מאחד השכנים במרומי שדה שהתוקף מר פילץ, עשה מנוי להפלס לפני חודש, לא שחשבנו אחרת אך כעת הגיע האישור הרישמי לכך.

סמל אישי של משתמש
משולש
קיבל תודה: 4 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 27 אוקטובר 2013, 06:05

לא יאומן לאן הגענו...
גדול הדור ומנהיגו מוכה עד מוות, יוצא בנס בחיים, ואנשים (שמצהירים על עצמם שאינם שייכים לשום צד) עושים הכל כדי להשתיק את הפרשה, ולחפות על האשמים. כאילו לא היה כלום.

סמל אישי של משתמש
חיים שיש בהם

נושא שלא נקרא על ידי חיים שיש בהם » 27 אוקטובר 2013, 14:24

חנון כתב:עד כאן. יש גבול!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
סימני הקריאה שלך עושים באמת רושם של גבול... ;)
חברים יקרים, עזרו לעמיתיי מנהלי הפורום היקרים לשמור על אופי הפורום מכל משמר!
בכבוד רב ובתקווה להבנה: חש"ב - מנהל פורום 'לדעת' לשעבר

צלם אלוקים

נושא שלא נקרא על ידי צלם אלוקים » 27 אוקטובר 2013, 14:33

לפותח האשכול מרן הגראי"ל אמר רק על לפיד ימ"ש ואילו על בנט הוא אף פעם לא אמר, מניין ההיתר שלך לכתוב כך?
לדעתי כתב:ועד שהמשפחה מנסה לגונן עליו, ולכתוב שמשום כבודינו וכבוד הגראי"ל ושאר בזיונות שעשו לעצמם בעצם כתיבת המכתב, מה שמראה למי שקצת מתעמק במכתב שאכן התפוח הרקוב הזה נפל לא רחוק מה'עץ'.

נודע לי הערב מאחד השכנים במרומי שדה שהתוקף מר פילץ, עשה מנוי להפלס לפני חודש, לא שחשבנו אחרת אך כעת הגיע האישור הרישמי לכך.
יש כבר גם היתר לשקר?
אני מכיר את המשפחה וכל דבר הם מתיעצים עם מרן הגראי"ל. בן דוד של התוקף אמר לי, שבשבועיים האחרונים יצא לו לדבר איתו כמה פעמים והוא דיבר בחריפות נגד 'זך', אז בבקשה לא לשקר.
'חביב האדם שנברא בצלם' (אבות פ"ג מי"ד)

חנון

נושא שלא נקרא על ידי חנון » 27 אוקטובר 2013, 14:40

חיים שיש בהם כתב:
חנון כתב:עד כאן. יש גבול!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
סימני הקריאה שלך עושים באמת רושם של גבול... ;)
מצטער אבל לא הבנתי את מה שרצית לרמוז לי?!
למעשה כבר כתבתי שאני לא אמשיך להגיב היות ואני לא שייך לשני הצדדים ולכן לא התערבתי כל החודשיים האלו אבל לכבודו של המנהל אגיב מה שכתבתי פה התכוונתי לדבר אחד כל אחד יכול לכתוב את דעתו אבל נראה לי שפה באשכול זה חצו את הגבול בצורת ההתבטאות ולכן בקשתי שישימו גבול לצורת ההתבטאות
ב. כתבתי פה וטען שלא הבין אותי ולא רציתי להמשיך ולהגרר ולכן לא עניתי אבל אם אני עונה אענה גם על זה
כתבתי וכוונתי הייתה שיעתיק את מה שכתב וישמור ובעוד 5 שנים יפתח ויקרא ואני בטוח שמי שכתב בחריפות יתחרט אז על כך
[אני בטוח שכולם כאן יראים ושלמים גם בין אדם למקום וגם בין אדם לחבירו וכל כוונתם לשם שמים ולכן אני מציע את זה]

סמל אישי של משתמש
חיים שיש בהם

נושא שלא נקרא על ידי חיים שיש בהם » 27 אוקטובר 2013, 14:56

צלם אלוקים כתב: יש כבר גם היתר לשקר?
אני מכיר את המשפחה וכל דבר הם מתיעצים עם מרן הגראי"ל. בן דוד של התוקף אמר לי, שבשבועיים האחרונים יצא לו לדבר איתו כמה פעמים והוא דיבר בחריפות נגד 'זך', אז בבקשה לא לשקר.
מצטער, אני כבר לא מאמין לך, גם אם תשבע לי שעכשיו יום. זה לא אומר שאני מאמין לצד השני, אבל לך בודאי שלא.

לדעתי

נושא שלא נקרא על ידי לדעתי » 27 אוקטובר 2013, 20:12

צלם אלוקים כתב:לפותח האשכול מרן הגראי"ל אמר רק על לפיד ימ"ש ואילו על בנט הוא אף פעם לא אמר, מניין ההיתר שלך לכתוב כך?
לדעתי כתב:ועד שהמשפחה מנסה לגונן עליו, ולכתוב שמשום כבודינו וכבוד הגראי"ל ושאר בזיונות שעשו לעצמם בעצם כתיבת המכתב, מה שמראה למי שקצת מתעמק במכתב שאכן התפוח הרקוב הזה נפל לא רחוק מה'עץ'.

יש כבר גם היתר לשקר?
אני גם מכיר את המשפחה המתגוררים ברמת שלמה, כן והרדיפה שלהם אחר הכבוד - "למען כבודינו" וכל הטקסט הדוחה שהם כתבו במכתב על בנם 'היקר', מראה כפי שכתבתי שהתפוח הרקוב לא נפל רחוק מה'עץ', אינני יודע את מי הם שואלים ומה הם שואלים, אך לא אתמהה

הבן דוד שלו, שכנראה גם מנוי הפלס לא משמש כראיה עבורי, יהודה אריה פילץ ממרומי שדה 4 בקרית ספר הינו מנוי הפלס, לא יעזור כל הבובקס שתנסו למכור לציבור, מן הסתם כעת מעבירים לו את זה לאברבנאל.

ובא ונניח שהוא דיבר בחריפות נגד 'זך' ונגיד שהוא לא היה מנוי הפלס, ונגיד שהשכם והערב הוא לא היה עומד ומתווכח בנושא הזה, נגיד, אז מה אתה בא בעצם לומר?! שהוא הגיע לביתו של גדול הדור בשביל לקבל ברכה? בשביל העדויות האינטרסנטיות של אביו למרות שלא דיבר איתו עד לרגעים אלו שכביכול הגיע "להכתיר את ר' אהרן לייב להיות המשיח"? די לדמגוגיות הזולות מבית הפלס, במקום להתייצב ולומר חטאנו, עווינו, פשענו, הסתנו, מנסים להמציא ולעוות את המציאות הזוועתית אליה הגעתם בחסות פח הזבל הטהור.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 27 אוקטובר 2013, 20:23

עיתון הפלס בהסתתו נגד הגראי"ל כמעט גרם ל"אם יהרג במקדש ה'..." וכל מנויי הפלס והמפרסמים בו עתידים ליתן את הדין כאחראים ישירים למעשה הזוועה.
ה' ירחם שלא נגיע למה שהיה אחרי הפסוק הנ"ל רח"ל.

סמל אישי של משתמש
צעיר ירושלמי

נושא שלא נקרא על ידי צעיר ירושלמי » 27 אוקטובר 2013, 21:28

מישהו מורה הוראה בישראל אמר לי בשבוע האחרון שכל המחלוקת אצל הליטאים הם לימוד זכות גדול על החסידים - ההולכים לאור הבעש"ט לספוג עלבונות ולא להגיב, [ואיני מתכווןן לשולי המחנה שיש בכל מקום] - שמחלוקת בכזו רמה הפושט כאש בשדה קוצים ומכלה קטן וגדול לא ראינו דוגמתה בשום חסידות משחר הסטורית החסידות.
געב א שמייכל יודעלע אלעס איז לטובה

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 27 אוקטובר 2013, 21:58

לא היה סופג עלבון בדורנו כמו הגראי"ל ששתק שנים, וגם היום יש נגדו הסתה נוראית השכם והערב בכל מקום והוא שותק,
ואם לא הגר"ח שקם כארי לתבוע את עלבונו היה ממשיך לשתוק, ומי יודע לאן היינו מגיעים ח"ו.

סמל אישי של משתמש
משולש

Re: ~~~ אשכול שירים וסרטים לחודש חשון ~~~

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 27 אוקטובר 2013, 22:17

חיים שיש בהם כתב:מי זה ה'מרן' שמנופף בידיו באקסטזה לשלהב את ציבור האפיקורסים הלזה?
אגב, בדבר אחד יכול נ"ג להתנחם. הוא הצליח לגדל דור של שאהידים מופרעים שמוכנים ל'התאבד' בשבילו. היה שווה... ;)
"להיות עם חופשי בארצנו!!!"
אולי הוא רוצה להיות ה"מרן" הבא??
זה ממש לא בעיה, כמה גרושים לגרוסמן ותוך זמן קצר מכתירים אותו במקום הגר"ש.

שילת

נושא שלא נקרא על ידי שילת » 27 אוקטובר 2013, 22:25

חיים שיש בהם כתב:מי זה ה'מרן' שמנופף בידיו באקסטזה לשלהב את ציבור האפיקורסים הלזה?
אגב, בדבר אחד יכול נ"ג להתנחם. הוא הצליח לגדל דור של שאהידים מופרעים שמוכנים ל'התאבד' בשבילו. היה שווה... ;)
קודם כל, הם לא אפיקורסים. הם בסה"כ לא מוכנים לקבל את מרותו של הרב שטינמן, וזו זכותם המלאה.
מי שחושב שאדם שלא מוכן לקבל את מרותו של הרב שטינמן, הוא אפיקורס, מתכבד להסביר את עמדתו ולהוכיח אותה.
[שלא תטעה, אני רחוק מהם ומהמונם, ונמצא בקצה השני של המפה החרדית-ליטאית, ודווקא לכן אני חושב שזו זכותם המלאה]

הצרחן הגס שמשלהב את החבר'ה זה הרב דוד זיכרמן, המג"ש של הדף היומי בכותל המערבי. בעברו, עסקן פעיל ומקים צרכניית 'ברכת רחל' בירושלים. כיום, צרחן משועמם שזוכה לעדנה בקרב השאהידים המחבלים של ר' שמואל אויערבאך.
"עומד על גשר ההלכה, מחפש את דרך השלום"

סמל אישי של משתמש
חיים שיש בהם

נושא שלא נקרא על ידי חיים שיש בהם » 27 אוקטובר 2013, 22:30

מחילה, אני לא שואל שאלות על גדולי הדור, וכאשר מרן הגר"ח שליט"א פסק שכל המצביע עץ ותומך במפלגה הזאת הוא בגדר מבזה ת"ח שאין רפואה למכתו, אז המשוואה פשוטה כמבואר ברמב"ם שהמבזה ת"ח הוא בכלל אפיקורס על כל המשתמע מכך. אם אדע על מישהו שהצביע עץ לא אתפלל עמו באותו מניין ולא אקח אותו לעדות. נקודה.

שילת

נושא שלא נקרא על ידי שילת » 27 אוקטובר 2013, 22:35

חיים שיש בהם כתב:מחילה, אני לא שואל שאלות על גדולי הדור, וכאשר מרן הגר"ח שליט"א פסק שכל המצביע עץ ותומך במפלגה הזאת הוא בגדר מבזה ת"ח שאין רפואה למכתו, אז המשוואה פשוטה כמבואר ברמב"ם שהמבזה ת"ח הוא בכלל אפיקורס על כל המשתמע מכך. אם אדע על מישהו שהצביע עץ לא אתפלל עמו באותו מניין ולא אקח אותו לעדות. נקודה.
אשאיר את דעתי האישית על הגישה הזו בצד, כי בין כה וכה זה לא משנה מה אני חושב על הגישה הזו.
אבל אשאל אותך, לשיטתך, האם לר' שמואל אויערבאך אין זכות לחלוק על ר' חיים קניבסקי?
הוא הרי ודאי סובר שזה לא ביזוי תלמיד חכם, שהרי הוא הורה להצביע עץ!
האם אין כאן לפחות שתי דעות בין שני תלמידי חכמים גדולים?

סמל אישי של משתמש
חיים שיש בהם

נושא שלא נקרא על ידי חיים שיש בהם » 27 אוקטובר 2013, 22:41

לשיטתך שכל אחד מותר לשמוע לרבו, אז אני שומע לרבי מרן הגרח"ק שפסק שצריך להתנהג עמהם כדין מבזה ת"ח הנ"ל, אז על מה תתלונן עכשיו? אתה חושב שמרן הגר"ח לא יודע את כל הקלישאות האלה שאנשי עץ מדקלמים כל היום וכל הלילה בדבקות חסידית? מה, הוא נולד אתמול או שלשום? אתה לא חושב שיש גבול לביזיון שמבזים את מרן הגר"ח כאילו שהוא 'מתערב' לאחרים בדבר שלא נוגע אליו והוא עושה שלא כדין? (אינני מדבר עליך, אלא על הענין).
מרן הגר"ח יודע הכל, ואף על פי כן אמר מה שאמר ופסק כך, והוא אמת לאמיתה של תורה. דיברתי לפני כמה ימים עם א' מהמו"צים הגדולים בבני ברק שאינו ליטאי אלא חסיד, ושאלתי אותו האם ע"פ הלכה יש מקור לדברי הגר"ח (לא שאני מהרהר אחריו אבל תורה היא וללמוד אני צריך), ואמר לי שבודאי הצדק עמו אם מערערים את סמכות הנהגת הדור.
לא אאריך יותר כי כבר לעסו את הנושא הרבה פעמים, אבל לא יכולתי לחשות מלענות על הטענה דלעיל.

שילת

נושא שלא נקרא על ידי שילת » 27 אוקטובר 2013, 22:45

אם ר' חיים הוא הרב שלך, אז אתה מקסימום יכול לומר שאתה חושב/מדבר/מתנהג כך כי כך הוא אמר.
אבל אתה צריך להכיר בעובדה שרב אחר - לא פחות חשוב, לפחות בעיני רבים - חושב הפוך.
אז מידי מחלוקת לא יצאנו, והנחרצות אינה במקומה.
אני מתלונן על כך שאתה כותב את דעת ר' חיים כאילו היא הדעה היחידה בעולמה של תורה, והיא לא!
זה הרי לא שאתה חושב שר' שמואל הוא לא בר סמכא לחשוב להיפך מר' חיים. אם אתה חושב כך, אז זה נידון חדש.

הרב דרוק

נושא שלא נקרא על ידי הרב דרוק » 27 אוקטובר 2013, 22:47

ושוב מר שילת היקר. ביהדות אין דמוקרטיה. דמוקרטיה זו המצאה יוונית,שהיא יון העתירה , שנגדה לחמו חז''ל בכל כוחם. ויסודה של תרבות יון היא כפירה נוראה בבורא ית''ש. ודמוקרטיה פירושה שלטון העם, שהעם בוחר את מנהיגיו וקובע את צורת חייו. ואם רוצה העם בחיי הפקר ותועבה, זו זכותו, עפ''ל.
וכל זה היפך מרצון הבורא. שרצונו שכל חיי העם יתנהלו ע''פ חוקי התורה. וחוקי התורה נמסרו לחכמים, ורק הם מוסמכים להחליט מה ההנהגה הנכונה ע''פ תורה. וכשיש מנהיג לדור שכל ישראל בכל מקום שהוא בכל העולם כולו נכנע אליו ושומע בקולו, וכולם מתנהגים על פיו, אינו רשאי שום ת''ח יהיה אשר יהיה, לקום ולחלוק על דבריו, ומכל שכן שאסור לו להקים מפלגה שכל מטרתה למרוד בסמכות גדול הדור.
ואפילו אם נאמר שיש רשות לת''ח כמוהו לחלוק, מ''מ הציבור כולו חייב לציית לגדול הדור, ואין לו "זכות" לומר קים לי כהאי פלגאה יחידאה. כי ציות למנהיג הדור היא חובה ולא זכות.

סמל אישי של משתמש
חיים שיש בהם

נושא שלא נקרא על ידי חיים שיש בהם » 27 אוקטובר 2013, 22:54

אם הויכוח היה בנושא הלכתי אז ר' חיים עצמו בענווה האופיינית לו היה מבטל דעתו בפני גאון אחר. אבל הויכוח בנושא ההשקפה, ור' חיים עצמו סבור שאסור לאף אדם בעולם להתנהג אחרת ממרן הגריא"ל שליט"א, אז מה לך כי תלין עליי, זו לא דעתי אלא דעתו. אני סה"כ מתנהג כפי מה שהוא אמר.
והנה הטעות הנפוצה: זו לא שאלה בעולמה של תורה! זו שאלה בעולמה של השקפה והנהגת הדור, וכבר אמרו חז"ל "דבר אחד לדור ולא שני דברים".
דעתי האישית היא שגדול הדור הוא האדם שאליו מפנים את השאלות להכרעה אחרונה, כפי ש"פוסק הדור" היינו מי שאליו מגיעים השאלות הקשות ביותר שאף אחד אינו מעיז להכריע (בדורינו אנו מרן הגר"ש הלוי וואזנר שליט"א). ז"א שיש הרבה מנהיגים שמכריעים בשאלות מקומיות, אבל כשיש דבר קשה - למי מעלים את השאלה? התשובה: למרן רה"י שליט"א. מרן הגריש"א היה שולח אליו דברים שלא רצה להכריע.
זו השקפתי האישית לפי דעתי העניה, ואיני עומד עליה. זה מה שאני מסביר לעצמי, בתוספת קטנה: גם אם לא אבין מאומה, אלך אחרי גדולי הדור כסומא בארובה.

שילת

נושא שלא נקרא על ידי שילת » 27 אוקטובר 2013, 23:00

הרב דרוק כתב:ושוב מר שילת היקר. ביהדות אין דמוקרטיה. דמוקרטיה זו המצאה יוונית,שהיא יון העתירה , שנגדה לחמו חז''ל בכל כוחם. ויסודה של תרבות יון היא כפירה נוראה בבורא ית''ש. ודמוקרטיה פירושה שלטון העם, שהעם בוחר את מנהיגיו וקובע את צורת חייו. ואם רוצה העם בחיי הפקר ותועבה, זו זכותו, עפ''ל.
וכל זה היפך מרצון הבורא. שרצונו שכל חיי העם יתנהלו ע''פ חוקי התורה. וחוקי התורה נמסרו לחכמים, ורק הם מוסמכים להחליט מה ההנהגה הנכונה ע''פ תורה. וכשיש מנהיג לדור שכל ישראל בכל מקום שהוא בכל העולם כולו נכנע אליו ושומע בקולו, וכולם מתנהגים על פיו, אינו רשאי שום ת''ח יהיה אשר יהיה, לקום ולחלוק על דבריו, ומכל שכן שאסור לו להקים מפלגה שכל מטרתה למרוד בסמכות גדול הדור.
ואפילו אם נאמר שיש רשות לת''ח כמוהו לחלוק, מ''מ הציבור כולו חייב לציית לגדול הדור, ואין לו "זכות" לומר קים לי כהאי פלגאה יחידאה. כי ציות למנהיג הדור היא חובה ולא זכות.
לא אכנס עכשיו לדיון על מעמד הדמוקרטיה ביהדות וכדומה, בטח לא עם "בעל השקפה" נחרצת ומוחלטת.
אבל ההשלכה שאתה עושה משלילת הדמוקרטיה לשלילת ריבוי דעות תורניות, היא שטות מוחלטת.
האם הבית ישראל מגור היה צריך להתכופף לסטייפלר?
האם הרב שך היה צריך להתכופף לר' יחזקאל אברמסקי?
מליון דוגמאות אפשר להביא, מכל ההיסטוריה של עם ישראל, החל ממשה רבנו ועד ימינו, על כך שאין דבר כזה אדם אחד שכל הדור חייב לשמוע בקולו ואף ת"ח אחר לא יכול לחלוק עליו.
ובפרט זה מצחיק כאשר העובדות הן שהרב שטינמן מנהיג אחוז קטן מאוד מהעם היהודי. מתוך 13 מליון (בערך) יש אולי 150 אלף שמילה של הרב שטינמן מחייבת אותם (חילונים>דתיים>חרדים>ליטאים>רוב הליטאים).
כל אחד יכול להביע דעה, ובודאי כל תלמיד חכם, ובודאי כל תלמיד חכם שיש לו תלמידים וציבור גדול ההולך לאורו. וזה בכלל לא קשור לדמוקרטיה. זה קשור למציאות העגומה שאין סנהדרין, ומאז בית שמאי ובית הלל יש מחלוקות כמעט בכל תחום, ולא נמנעו מלהינשא זה לזה, כי הבחינו בין עיקר לטפל, בין כפירה למחלוקת לגיטימית. והיום החלוקה הזו היטשטשה לחלוטין, וכל מי שחושב אחרת מהרב שלי בנקודה אחת קטנה נעשה כבר כופר אפיקורס מושחת ומורידין ולא מעלין וצריך לתלות אותו על עץ וחייב סקילה ונותן יד לפושעים.
בחיאת, תתבגרו!

סמל אישי של משתמש
חיים שיש בהם

נושא שלא נקרא על ידי חיים שיש בהם » 27 אוקטובר 2013, 23:11

מישהו מתנדב להביא קישור לכל הטענות הללו?
שילת היקר, לעסנו את הנושא כמה פעמים בתקופה האחרונה. חפש ותמצא.
דבר אחד שלא יכולתי להתאפק מלכתוב: לכתוב שמתוך 13 מיליון יהודים יש אולי 150 אלף שהמילה של מרן רה"י מחייבת אותם - אלו דברי הבל.
אולי תמנה את כל המתבוללים והחילונים בחו"ל (בהנחה שלא מנית אותם)? ברור שמדברים מיהודים שומרי תורה ומצוות השומעים לציווי התורה "ועשית ככל אשר יורוך".
במקומך, אגב, הייתי מוחק את הפיסקה האחרונה שלך, כי היא מרמזת על זלזול במרן הגרח"ק שאמר עליהם את כל מה שאמרת. הוא לא צריך להתבגר. אם יש לך שאלות - אז יש תשובות, לא לכתוב עליו כך ברמז.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 27 אוקטובר 2013, 23:15

שילת, זה לא מחלוקת.
הם מבזים את הגראי"ל ממש.
לא שמעת על ה"מדריך מצונן"??

א.ב

נושא שלא נקרא על ידי א.ב » 31 אוקטובר 2013, 17:50

סקאלפער כתב:א.ב. נראה לי שיש מיטה פנויה ליד איל"פ. לסדר לך ?
התגובות שלך עושים רושם שאתה לא אדם חכם במיוחד!!!!!!!!

א.ב

נושא שלא נקרא על ידי א.ב » 31 אוקטובר 2013, 17:54

בס"ד
התקופה של מערכת הבחירות עברה סוף כול סוף נרגעתי רק היום קצת מהטראומה שמשהו חצוף מחוצף העז ברוב חוצפתו לתקוף את מורינו ורבינו מרן ראש הישיבה הרב הגאון הצדיק הקדוש הגראיל שטיינמן שליט"א

האדמור מאינטרנט

נושא שלא נקרא על ידי האדמור מאינטרנט » 31 אוקטובר 2013, 18:22

אינני מבין. כיצד אשכול ש"קללה" בכותרתו. מתנוסס בפורומנו ?

מודה וגאה שלא הצבעתי ג'.

לכן שמי ירקב ????

זה אשכול עם המון כניסות ואין פוצה ומצפצף ?

למה ?

קציני סדום נהינו ? לעם עמורה דמינו ?

עד מתי תנצח מחלוקת העסקנים ?

בקשתי - מחיקה או שינוי שם האשכול.

דגל תורה

נושא שלא נקרא על ידי דגל תורה » 31 אוקטובר 2013, 18:30

בס"ד
דגל התורה זה המפלגה הליטאית החרדית היחידה
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

א.ב

נושא שלא נקרא על ידי א.ב » 31 אוקטובר 2013, 19:23

האדמור מאינטרנט כתב:אינני מבין. כיצד אשכול ש"קללה" בכותרתו. מתנוסס בפורומנו ?

מודה וגאה שלא הצבעתי ג'.

לכן שמי ירקב ????

זה אשכול עם המון כניסות ואין פוצה ומצפצף ?

למה ?

קציני סדום נהינו ? לעם עמורה דמינו ?

עד מתי תנצח מחלוקת העסקנים ?

בקשתי - מחיקה או שינוי שם האשכול.
בס"ד
תשובות לשאלות שלך: בנוגע לשאלה הראשונה זה לא קללה זה מציאות על רשעים ומסתבר שרשעי עץ הם רשעים!!!

בנוגע לשאלתך השנייה: התשובה היא כן כי אם אתה גאה בזה שלא שמעת בקול גדולי ומאורי הדור שליט"א אז מסתבר!!!

בנוגע לשאלתך השלישית: התשובה היא כנ"ל וגם מסתבר שרוב חברי הפורום שומעים ומצייתים לגדולי הדור שליט"א!!!!!!!

בנוגע לשאלה הרביעית והחמישית: התשובה היא שמסתבר שלא!!!

בנוגע לשאלה החמישית: עד שנתחיל להתפלל שזה יפסק ויבוא משיח השם ויגאל אותנו!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

בקשתך לא התקבלה!!!!!!!!!!!!!!

א.ב

נושא שלא נקרא על ידי א.ב » 31 אוקטובר 2013, 19:25

בס"ד
תשובות לשאלות שלך:
בנוגע לשאלה הראשונה זה לא קללה זה מציאות על רשעים ומסתבר שרשעי עץ הם רשעים!!!

בנוגע לשאלתך השנייה: התשובה היא כן כי אם אתה גאה בזה שלא שמעת בקול גדולי ומאורי הדור שליט"א אז מסתבר!!!

בנוגע לשאלתך השלישית: התשובה היא כנ"ל וגם מסתבר שרוב חברי הפורום שומעים ומצייתים לגדולי הדור שליט"א!!!!!!!

בנוגע לשאלה הרביעית והחמישית: התשובה היא שמסתבר שלא!!!

בנוגע לשאלה החמישית: עד שנתחיל להתפלל שזה יפסק ויבוא משיח השם ויגאל אותנו!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

בקשתך לא התקבלה!!!!!!!!!!!!!!

אריק

נושא שלא נקרא על ידי אריק » 31 אוקטובר 2013, 21:18

די נמאס תעבירו נושא

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 42 פעמים
קיבל תודה: 42 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 31 אוקטובר 2013, 21:25

באשכול הזה ודאי שא"א להעביר נושא...
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

נעול