חובה לראות ולהאמין !!!!!!

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

גבר בגוברין
הודעות: 19
הצטרף: 23 יולי 2013, 20:06

חובה לראות ולהאמין !!!!!!

נושא שלא נקרא על ידי גבר בגוברין » 31 יולי 2013, 17:17

גיל טבת: חילוני עושה מנגל על האנדרטה של גולדווסר ורגב

בעוד התקשורת הכללית ממשיכה לסקר את הציבור החרדי בצורה שלילית , והפעם על הכוונת: חרדים שתועדו שהם קופצים למימי הבריכה באנדרטת הזיכרון ל73 חללי אסון המסוקים - דווקא ראש דסק החדשות ב'הארץ' גיל טבת חושף בטויטר שלו חילונים ממנגלים - על אנדרטה לזכר החיילים גולדווסר ורגב הי"ד.

עד כה התקשורת הכללית לא עשתה שימוש בחומר, זה לא חרדים, זה לא מעניין .

בתצלום נראה אזרח כשהוא ממקם את ציוד המנגל שלו בשטח האנדרטה ואף פותח את בקבוק הבירה שבידו בפינת שלט הכיתוב לזכרו של אלדד רגב ז"ל.

גיל טבת, שצילם את התמונה כבר לפני כשלוש שנים, מתייחס לאירוע אתמול באנדרטת חללי אסון המסוקים ואמר לערוץ 7 "התמונה שאני צילמתי לפני שלוש שנים מוכיחה שהישראלים מכל המגזרים והסוגים לא ממש מכבדים אתרי זיכרון ומורשת ואת המרחב הציבורי בכלל.

חרדים, חילונים, ערבים ויהודים כולם מלכלכלים ומשחיתים. הבחור המצולם כאן יכול היה לבחור פינה אחרת למקם את המנגל שלו בפארק של מאות דונמים. אך הוא, כמו רבים מדי מקרבנו, ויתר לעצמו ובחר את המקום הנוח והבלתי ראוי ביותר".

למען האמת, צריכים אותם חרדים שטבלו בימי האנדרטה להתבייש. בסך הכל צריך לכבוד ולהוקיר את החיילים המסורים שנשלחו לקרב, לא צריך לתת לתקשורת הכללית סיבה למסיבה, ובמיוחד סיפור שכזה מקומם ומרתיח את המשפחות השכולות, אולם בד בבד התקשורת כהרגלה מיטיבה להתעלם ולהתעסק שוב ושוב בציבור החרדי, מגן סאקר – עד שאר ישוב.
גבר זה ללכת עם האמת הפנימית שלך עד הסוף
גבר זה לעמוד במילה שלך עד הסוף
וגבר זה .............. להיות גבר בגוברין

אלעזר
הודעות: 904
הצטרף: 06 נובמבר 2012, 22:07
מיקום: ירושלים

Re: חובה לראות ולהאמין !!!!!!

נושא שלא נקרא על ידי אלעזר » 31 יולי 2013, 17:20

תמונה
אם אני אני כי אתה אתה, ואתה אתה כי אני אני, אז אני לא אני ואתה לא אתה. אבל אם אני אני כי אני אני, ואתה אתה כי אתה אתה, אז אני אני ואתה אתה

גבר בגוברין
הודעות: 19
הצטרף: 23 יולי 2013, 20:06

Re: חובה לראות ולהאמין !!!!!!

נושא שלא נקרא על ידי גבר בגוברין » 31 יולי 2013, 17:25

וכמובן ...............................

יו"ר תנועת 'עם שלם', הרב חיים אמסלם, מתייחס בראיון לערוץ 7 להתנהגותם של הנערים החרדים שנכנסו לרחוץ באנדרטה לזכר חללי אסון המסוקים. לדבריו את הטענות יש להפנות כלפי מנהיגיהם ונציגיהם בכנסת ומחוצה לה.

הרב אמסלם מספר כי בעקבות הדיווח בערוץ 7 בחן את התגובות לאירוע דווקא בעולם החרדי וגילה שני מאפיינים בולטים לתגובות. האחד הוא ניסיון לקבוע שמדובר בעלילת דם ובהסתה ורדיפה של ציבור שאין עוול בכפיו, והאחר הוא קביעה שהמצולמים "לא נראים משלנו". להערכתו כוונת כותבי התגובות ברוח זו מתכוונים לכך שהמשתכשכים במימי האנדרטה אינם נראים חרדים ליטאים ומשום כך הם "אינם משלנו".

"אני קורא לעיתים שאלות ששואלים במגזר החרדי – למה שונאים אותנו? למה רודפים אותנו? זה סימפטום של החברה החרדית שקידשה מלחמת חורמה לא רק בשירות בצה"ל אלא רודפת גם את מי שמעז לצאת מהקונכייה ולשרת. לשם כך המציאו את כינוי הגנאי 'חרד"קים'. הם מקדשים מלחמה נגד כל יציאה לעבודה ולצה"ל למרות שכולם יודעים שלא כולם לומדים תורה", אומר הרב אמסלם.

לדבריו מדובר בחברה הבזה לכל מה שהוא לא היא עצמה, כולל חרד"לים שלמעשה עמדותיהם יכולות להיות דומות אלא שהכיפה של ראשם נראית שונה, ובשל כך הפכו גם הם למושא חרמות ובוז. "הם לא יודעים מה זה חילול ה'?", שואל הרב אמסלם הרואה את הדברים המשך ישיר לקמפיין הבחירות לרבנות הראשית, קמפיין שלדבריו "היה כולו ביזיון אחד גדול, זלזול בתורה ובתלמידי חכמים".

הרב אמסלם קורא שלא לתקוף דווקא את הנערים שהיו באנדרטה אלא את המצע התרבותי שהוביל אותם למעשה. "אני לא מאשים אותם. הם מוסתים. הם שטופי מוח. נוח להאשים את העסקנים החרדים אבל זה מתחיל מלמעלה, מחברי הכנסת שעסוקים בהסתה. כל מי שקצת שונה, כל מי שאולי ממשיך הנהגה ופסיקה אחרת המקובלת עליו מבית רבותיו הוא ורבותיו נפסלים ומותר להשמיץ אותו".

דוגמא לדבריו מציג הרב אמסלם ביחס לו זוכה כיום הראשון לציון עד לא מכבר הרב שלמה עמר שעד לפני כחודשיים הוגדר כגדול וצדיק ואף כממשיכו העתידי של הרב עובדיה יוסף לאחר 120, אך "אחרי שהחליט לחשוב בניגוד לעסקונה הוא כבר לא צדיק ולא גאון אלא רק רב. בינתיים הוא רק רב".

"לא זו דרכנו. אצלנו מעולם לא ביזו תלמידי חכמים, לא זלזלו באף אדם. דרך ארץ קדמה לתורה ומי שאין בו דרך ארץ בהמה טובה הימנו", מוסיף הרב אמסלם ואומר.
גבר זה ללכת עם האמת הפנימית שלך עד הסוף
גבר זה לעמוד במילה שלך עד הסוף
וגבר זה .............. להיות גבר בגוברין

שלח תגובה