חיפה! בחירות לראשות העיר.

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

אברהם משה

Re: חיפה! בחירות לראשות העיר.

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 27 נובמבר 2018, 22:51

יש גידול של חצי מיליון באוכלוסייה מאז הבחירות , מה שאומר שגם אם אחוז ההצבעה ירד , יתכן מאוד שיצטרכו יותר קולות כדי לעבור את אחוז החסימה , ובתנאים מסוימים יתכן שאחוז החסימה יעמוד על 160 אלף , בקיצור אם נפרדים , זה ברור שכל מפלגה תצטרך לחפש חברים חדשים.

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 27 נובמבר 2018, 22:58

אברהם משה,
ברשותך- הכנס לקישור הזה:
http://www.forum.ladaat.info/ucp.php?i=pm&folder=inbox

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 27 נובמבר 2018, 23:03

אני פה כתב:
אברהם משה כתב:
אני פה כתב:אברהם משה, יש לך כבר נתונים סופיים על הבחירות בכל הארץ כמה יש לכל אחד?
נתחתי את זה כמה פעמים , נגיד כך , ללא חב" ד , לאגודה יש בין 100 ל 130 אלף קולות , תלוי איך מחשבים , לדגל יש בין 100 ל 140 אלף , גם תלוי איך מחשבים , עם חב"ד , אגודה יכולה להגיע ל 140/150 אלף , שניהם יאלצו ללכת ביחד , או לחבור למפלגות אחרות .
אם אתה הגעת לכזו מסקנא אז אני קצת מודאג. ואכמ"ל.
למה כתבתי תלוי איך מחשבים , כי למשל בירושלים יש ציבור ליטאי חוצניקי גדול בסנדריה המורחבת /רמת אשכול/ארזי הבירה /הר נוף / גבעת משה , אני באופן אישי חושב שכולל הנשים מדובר ב 10 עד 15 אלף קולות שדגל קיבלה מהם , אבל אני לא בטוח , ולאחר מכן אני לא יודע לכמה יש אזרחות ולא רק תושבות ארעי , ולא יכולים להצביע , עוד דוגמה , האם ניתן להבטיח את קולות בקירוב בחיפה גם בכנסת , זה תלוי בסיטואציה של הבחירות וכ"ו , בנוגע לאגודה , יש את ה 100 בכל מקרה , אבל פוטנציאל להגיע להרבה יותר , תלוי בחב"ד , תלוי בעבודה , כן קהילות להשפיע שאתה מר אני פה זילזלת , הביא לדעתי לדייטש 5 אלף קול , ולא לאגודה , כי לא עבדו בטעות על המפלגה מספיק , נכון שזה לא הביא ניצחון , אבל עבודה בארצית של כל החסידים שווה ללא ספק עוד נתח מכובד של קולות , לכן כתבתי בין 100 ל 130 אלף ועם חב"ד גם ל 150 אלף .

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 27 נובמבר 2018, 23:10

לא,
כי בירושלים למשל חב"ד הצביעו ג',
כרגע יש קרוב ל-110 אלף קול בטוחים שהביאו ג'.
(גם אם נוריד את חב"ד בצפת ובביתר)

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 27 נובמבר 2018, 23:20

אני פה כתב:זאת אומרת שמתוך כ230 אלף ששניהם הביאו כעת יחד אתה אומר שאגודה הביאה רק 100?
נראה לי שאתה מפספס את הנקודה , ונניח ירוצו בנפרד , ודגל תביא 4 מנדטים , ואגודה לא יעברו את אחוז החסימה , לא ברור לך שזה הסוף של הציבור החרדי ? אחרי 71 שנה מקום המדינה בגלל מריבות פנימיות , החרדים האשכנזים מצליחים להכניס 4 מנדטים ? זה יהיה יום עצוב מאוד , אני אומר , אם נפרדים , אז רק בתנאי שכל מפלגה חוברת למפלגה אחרת , אחרת זו התאבדות קולקטיבית, אל תשכח החרדים בירושלים הם 40 אחוז , בארצי 12 אחוז , רבע מהכמות , מה שנכון לירושלים עלול להתברר כאסון בארצי.

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 27 נובמבר 2018, 23:32

אברהם משה כתב:
אני פה כתב:זאת אומרת שמתוך כ230 אלף ששניהם הביאו כעת יחד אתה אומר שאגודה הביאה רק 100?
נראה לי שאתה מפספס את הנקודה , ונניח ירוצו בנפרד , ודגל תביא 4 מנדטים , ואגודה לא יעברו את אחוז החסימה , לא ברור לך שזה הסוף של הציבור החרדי ? אחרי 71 שנה מקום המדינה בגלל מריבות פנימיות , החרדים האשכנזים מצליחים להכניס 4 מנדטים ? זה יהיה יום עצוב מאוד , אני אומר , אם נפרדים , אז רק בתנאי שכל מפלגה חוברת למפלגה אחרת , אחרת זו התאבדות קולקטיבית, אל תשכח החרדים בירושלים הם 40 אחוז , בארצי 12 אחוז , רבע מהכמות , מה שנכון לירושלים עלול להתברר כאסון בארצי.
אני פה מודאג מזה שאגודה תצטרך להיכנע לכל הדרישות של דגל
כי דגל שווים 20 אלף קול יותר

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 27 נובמבר 2018, 23:47

אני פה כתב:אם אגודה תתן נציג רשמי לחב"ד במקום ריאלי ויעבדו כמו בתשמ"ט אגודה תקבל 4 מנדטים ואולי גם חמש. כי זה יאחד גם את החסידים האדישים, גם צריך לתת נציג לברסלב ספרדי בעל תשובה.

אין מה לעשות בלי חב"ד דגל שווים יותר מאגודה. לדגל יש אלפים רבים של בעלי תשובה וספרדים שכנגד זה חב"ד גם מביאים אלפי בעלי תשובה וכו'.
מסכים , אבל כנסת זה לא עיריית ירושלים , אל תשכח שאנחנו עדיין מיעוט קטן במדינה , וללא אחדות , אנחנו עלולים להתרסק להרבה שנים , כולם , אלא אם כן דגל תחבור לש" ס ואגודה ליחד והפלג , מצד שני חבירה לש"ס עלולה להבריח מצביעים מסורתיים , מאוד מקווה שיפרדו , וכל אחד יחפש חברים חדשים , ותאמין לי שיש , זה צריך להיות הכיוון , למה שאגודה לא תחבור ליחד ? לפלג ? אפילו בחזית דתית עם אורי אריאל ? הכל לגיטימי לדעתי , הם לא פחות טובים מדגל .

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 28 נובמבר 2018, 00:01

אני חושב שחייבים פה כמה מבוגרים אחראיים משני הצדדים לפתור אחת ולתמיד את המחלוקות בכל הארץ , זה אפשרי , הציבור בכל הצדדים מת לגמור עם המחלוקות , זה לא טוב לשום צד , ובמיוחד לא בדור שלנו עם כל האתגרים , כן הציבור(ברובו) רוצה לראות את האדמור מגור או מבלז נפגש עם רב חיים קנייבסקי , אפילו לשם התמונה , ורוצה אחדות בכל מחיר , הבעייה היא שהעסקנים מלמעלה הורסין הכל , והכל לשם שמים כמובן , זהו נגמרו הבחירות , לא יכולים לוותר אחד לשני ? להתפשר ? פשוט נמאס , נריב עכשיו ללא סוף ? איפה זה יעצר ?

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 28 נובמבר 2018, 00:24

קשה להתעלם מהמתח שנוצר בין החסידים לליטאים בכל הארץ , זה קיים ובגדול.

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 28 נובמבר 2018, 00:35

אתה תחת השפעת אלכוהול ?

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 28 נובמבר 2018, 01:43

אני פה כתב:אפילו שדגל שווה יותר בכמה אלפי קול מאגודה בלי חב"ד, אגודה יכולה לבוא לדגל בטענה צודקת שהיא לא צריכה להפסיק מנדט בגלל סירובה של דגל להכרה בחב"ד. וילכו על שיויון 50:50
איפה דגל לא הכירה בחב"ד זכור לי שהחויזר נכנס לרב שטינמן ...
חב"ד לא מצביעים כי הם רוצים להצביע למפלגות ימניות יותר מאשר דתיות,
גם דגל תאמר שהיא לא צריכה להפסיד מנדט בשל חסידיות מסוימות שהחליטו ביום בהיר שהכסף של סאטמר יותר שווה מהצבעה בבחירות.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 28 נובמבר 2018, 01:44

אברהם משה כתב:אני חושב שחייבים פה כמה מבוגרים אחראיים משני הצדדים לפתור אחת ולתמיד את המחלוקות בכל הארץ , זה אפשרי , הציבור בכל הצדדים מת לגמור עם המחלוקות , זה לא טוב לשום צד , ובמיוחד לא בדור שלנו עם כל האתגרים , כן הציבור(ברובו) רוצה לראות את האדמור מגור או מבלז נפגש עם רב חיים קנייבסקי , אפילו לשם התמונה , ורוצה אחדות בכל מחיר , הבעייה היא שהעסקנים מלמעלה הורסין הכל , והכל לשם שמים כמובן , זהו נגמרו הבחירות , לא יכולים לוותר אחד לשני ? להתפשר ? פשוט נמאס , נריב עכשיו ללא סוף ? איפה זה יעצר ?
ברוכים הבאים!
נראה שחזרת רגוע, כיף לקרוא את דבריך השקולים.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 28 נובמבר 2018, 01:46

אני פה כתב:אם אגודה תתן נציג רשמי לחב"ד במקום ריאלי ויעבדו כמו בתשמ"ט אגודה תקבל 4 מנדטים ואולי גם חמש. כי זה יאחד גם את החסידים האדישים, גם צריך לתת נציג לברסלב ספרדי בעל תשובה.

אין מה לעשות בלי חב"ד דגל שווים יותר מאגודה. לדגל יש אלפים רבים של בעלי תשובה וספרדים שכנגד זה חב"ד גם מביאים אלפי בעלי תשובה וכו'.
מודה ועוזב ירוחם,
וא יודלע ישאל אותי מה הקיפוח ב4-2

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 28 נובמבר 2018, 01:48

אני פה כתב:אתה רומז שאגודה תמכו בבלוך?
זה לא רמז כבר דברו על כך היום בקול ברמה גלויות
לדעתי הסיפור הזה בבית שמש יצר בדגל משבר אמון חריף עם אגודה שלא מאמינים לפרוש כבר למילה, והתוצאות לפניכם באשכול

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 28 נובמבר 2018, 01:50

אברהם משה כתב:זה נורא לא חכם מצד דגל להשאיר את אגודה באופזיציה בחיפה ובירושלים , זה אומר , א. המשך מלחמת חסידים , ליטאים לחמש שנים , ב. ציבור שמרגיש מקופח ונרדף , הוא ציבור יותר מאוחד , שיבוא לבחירות הבאות ב 100 אחוזי הצבעה ,מה שלא היה בדיוק בבחירות האחרונות , דגל בטיפשותה , גורמת לציבור החסידי כולו לפתח שנאה כלפיהם , אלפר חושב שמישהו יבוא ללשכתו לקבל משהו , הוא לא מכיר את החסידים, הם יעשו בלגן והפגנות מול ביתו ומול רבני דגל , אם יעשה שטויות וינסה לקפח , יש לחסידים שני עיתונים חזקים המודיע והמבשר .
לא שמעתי אותך כך מדבר שאגודה נתנה יד ליהב לאורך כל הדרך כשהליטאים הרגישו מקופחים ונרדפים,
אוכל להבטיח לך שהחסידים לא ירגישו נרדפים בחיפה הם יקבלו את כל צרכיהם, מה הנושא המשכורת של בליטנטל? [לתשומת לב א יודלע]
בשביל זה כותרות שחורות בעיתונים?

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 28 נובמבר 2018, 01:52

אני פה כתב:רוב הקדנציה היה 3:3
פלוס סגן שר לאגודה ו
וביאזה צורה הביאו את זה דגל ירקה דם עד שקבלה ואז עשו טובה ששחררו את המקום ובאיזה תנאים כאילו זה מנדט מהקולות שלהם.

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 28 נובמבר 2018, 08:05

פך שמן כתב:
אני פה כתב:אפילו שדגל שווה יותר בכמה אלפי קול מאגודה בלי חב"ד, אגודה יכולה לבוא לדגל בטענה צודקת שהיא לא צריכה להפסיק מנדט בגלל סירובה של דגל להכרה בחב"ד. וילכו על שיויון 50:50
גם דגל תאמר שהיא לא צריכה להפסיד מנדט בשל חסידיות מסוימות שהחליטו ביום בהיר שהכסף של סאטמר יותר שווה מהצבעה בבחירות.
רק לפני שבוע וחצי שליח חב"ד הושמט מכתבה בעיתון המפלגה

היה פעם כתוב ביתד השם חב"ד?

חוץ ממה שאתה ממש מיתמם
כמה כאן בפורום הודו שמבחינתם חב"ד הם לא מיינסטרים חרדים!

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 28 נובמבר 2018, 08:08

פך שמן כתב:

מודה ועוזב ירוחם,
וא יודלע ישאל אותי מה הקיפוח ב4-2
השאלה כמה יותר
והשאלה הגדולה עוד יותר כמה שנים היא שווה יותר
הרי גם אם היום המצב הוא 52:48
המצב לא היה כך לפני 10 שנים.

אני מסכים עם מה שכתבת בהמשך ועם מה שכתב עלה זית שהיחס היה משפיל אבל מבחינה טכנית ומבחינת תפקידים וכד'
זה רחוק מאוד מלהיות כצעקתה

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 28 נובמבר 2018, 08:12

פך שמן כתב:
אברהם משה כתב:זה נורא לא חכם מצד דגל להשאיר את אגודה באופזיציה בחיפה ובירושלים , זה אומר , א. המשך מלחמת חסידים , ליטאים לחמש שנים , ב. ציבור שמרגיש מקופח ונרדף , הוא ציבור יותר מאוחד , שיבוא לבחירות הבאות ב 100 אחוזי הצבעה ,מה שלא היה בדיוק בבחירות האחרונות , דגל בטיפשותה , גורמת לציבור החסידי כולו לפתח שנאה כלפיהם , אלפר חושב שמישהו יבוא ללשכתו לקבל משהו , הוא לא מכיר את החסידים, הם יעשו בלגן והפגנות מול ביתו ומול רבני דגל , אם יעשה שטויות וינסה לקפח , יש לחסידים שני עיתונים חזקים המודיע והמבשר .
לא שמעתי אותך כך מדבר שאגודה נתנה יד ליהב לאורך כל הדרך כשהליטאים הרגישו מקופחים ונרדפים,
אוכל להבטיח לך שהחסידים לא ירגישו נרדפים בחיפה הם יקבלו את כל צרכיהם, מה הנושא המשכורת של בליטנטל? [לתשומת לב א יודלע]
בשביל זה כותרות שחורות בעיתונים?
א. ח"מ בכלל לא מקבל משכורת...

ב. נציגים בעיריה משמעותיים הרבה יותר לקהילה הפרטנית במקום מנציגים בכנסת. בכנסת מדובר בעיקר בעבודה ציבורית למען הכלל, חוקים וכדו'
ולמען הפרט- אם מישהו צריך שיסדרו לו, זה הרי לא משנה אם הנציג הוא חסיד, ליטאי או בכלל ש"סניק,
כי אני מניח (וגם יודע מנסיון) שלרוב האנשים אין קשר אישי עם ח"כ מסוים, וכל אחד עוזר לכולם.
בעיריה מדובר קודם כל בתקציבים ובהקצאות למוסדות במקום.

ג. אתה יכול לצעוק כמה שאתה רוצה אבל יש כאן סוג של רוע ונקמנות.

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 28 נובמבר 2018, 08:14

אני פה כתב:
פך שמן כתב:
אני פה כתב:אתה רומז שאגודה תמכו בבלוך?
זה לא רמז כבר דברו על כך היום בקול ברמה גלויות
לדעתי הסיפור הזה בבית שמש יצר בדגל משבר אמון חריף עם אגודה שלא מאמינים לפרוש כבר למילה, והתוצאות לפניכם באשכול
זה שטויות גור בעלז ויזניץ הצביעו ב90 אחוז לאבטבול, שלומי אמונים מורכב ממאה קהילות קטנות בבית שמש שכארבעים אחוז מהם לא הצביעו כלל, ואין מצב שיצביעו לבלוך מדובר בקהילות מאוד אדוקות כמו סלאנים ורחמסטריוקא מחנובקא מונסי ברסלב לעלוב וכו' פרוש הוא לא באבא של החסידים שיכתיב להם להצביע לבלוך. הכל חשדות לא מבוססות.
במאה אחוז.
עד שאני לא רואה פילוח קלפיות שמראה על קולות רבים יותר של בלוך בשכונות החסידיות אני לא מאמין.

יש הרבה ליטאים שהודו בפה מלא שהצביעו בלוך.
אמנם זה לא סוכם שם מראש
אבל זה פשוט כי המקומיים לא סמכו על העסקונה שלהם.

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 28 נובמבר 2018, 08:27

עוד כמה שאלות ונקודות למחשבה:

א. למה כשאריה דרעי תומך ביהב הוא לא רשע מרושע.

ב. לעניני עושק וכדו' "הכסף הגדול" תרתי משמע עובר דרך וועדת הכספים והחינוך העצמאי
אז נא לא לבוא ולבלבל במח.

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 28 נובמבר 2018, 08:35

המשך:

ג. גם התוצאה של 4:2 שהיא לא היתה הוגנת
לא נבעה דווקא מרוע או מעושק, אלא משום שלא חלמו בחלומות השחורים ביותר שיגיעו רק ל-6 מנדטים (לתשומת לב מי שחושב שאפשר לרוץ עצמאית)
אם היה הווא אמינא שיגיעו למצב הזה- בוודאות היו חותמים על הסכם רוטציה
היו בטוחים שיקבלו 7 או 8.

ד. למיטב ידיעתי מאיר פורוש התפטר די מהר.

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 28 נובמבר 2018, 13:38

הערב כינוס מחאה של חברי סיעת אגודת ישראל בחיפה נגד המפלגה הדתית שהטילה ווטו על החסידים .

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 28 נובמבר 2018, 13:40

א יודעלע כתב:המשך:

ג. גם התוצאה של 4:2 שהיא לא היתה הוגנת
לא נבעה דווקא מרוע או מעושק, אלא משום שלא חלמו בחלומות השחורים ביותר שיגיעו רק ל-6 מנדטים (לתשומת לב מי שחושב שאפשר לרוץ עצמאית)
אם היה הווא אמינא שיגיעו למצב הזה- בוודאות היו חותמים על הסכם רוטציה
היו בטוחים שיקבלו 7 או 8.

ד. למיטב ידיעתי מאיר פורוש התפטר די מהר.
מאיר פרוש התפטר שנה לאחר הבחירות לאחר שסחט [או לשיטתו דברים שהובטחו לו] סגנות במשכורת. ולאחר שחתמ לו שבדברים מהותיים שיהיה מחלוקת יעקב אשר לא יצביע עם דגה"ת ואל תשכח את הראיונות של ליצמן ופרוש כאילו הם עשו כמחווה את הצעד הזה בשעה שזה הי מקום של דגל לפי כל הפילוחים [כמובן שמאיר פרוש עצמו היה הקרבן למוזס ואייכלר וכסיעת אגו"י הם אמורים להתחשבן בינם לבין עצמם]
לא היו חותמים רוטציה תזכור שליצמן כל הזמן נאם שבדגל יש את הפלג שלא מצביעים,ולא להם מה שהתברר כבדיוק הפוך

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 28 נובמבר 2018, 13:42

אברהם משה כתב:הערב כינוס מחאה של חברי סיעת אגודת ישראל בחיפה נגד המפלגה הדתית שהטילה ווטו על החסידים .
כינוס מחאה על משכורת לביטנטל, הצחיקו אותי,
כמו שאמרתי אף אחד לא הולך לרדוף את החסידים בחיפה ואדרבה לא יחסר להם כלום ע"י ראש העיר שלא באה לנקום על אי התמיכה בה.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 28 נובמבר 2018, 13:43

אברהם משה כתב:הערב כינוס מחאה של חברי סיעת אגודת ישראל בחיפה נגד המפלגה הדתית שהטילה ווטו על החסידים .
מפלגה דתית????????????
טעות, חילונית.

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 28 נובמבר 2018, 13:43

אף אחד לא צוחק חוץ ממך, אם אכן דגל טרפדו שם את ההסכם הרי זה מסביר לנו רק דבר אחד: יונה יהב צדק כשלא סבל את ההתנהלות שלהם. אנשי מדון ומריבה.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 28 נובמבר 2018, 13:44

אני פה כתב:מי זה חברי הסיעה סה"כ מנדט אחד.

היום בעיתון כל העיר כתוב שג' קיבלו סה"כ את ועדת הנחות בארנונה ואחריות על איזה מתנ"ס מסכן, וגם ע"ז דגל הטילו וטו, רשעות לשמה.
לא הבנתי מה הכוונה אחריות על מתנ"ס מסכן, איזה תיק מדובר?

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 28 נובמבר 2018, 13:46

עקיב'לה כתב:אף אחד לא צוחק חוץ ממך, אם אכן דגל טרפדו שם את ההסכם הרי זה מסביר לנו רק דבר אחד: יונה יהב צדק כשלא סבל את ההתנהלות שלהם. אנשי מדון ומריבה.

דגל הבינה שאם אין אני לי מי לי
אסור לסמוך על אגודה חיפה בגרוש ולכן אם יש סמכויות שהם פוחדים שייפגע בהם הם מתנגדים, ובגדול!
[אם יהב היה מנצח בחיפה והיה משאיר את דגל בחוץ והיה כנס מחאה איך הייתם מזלזלים??]

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 28 נובמבר 2018, 13:49

א יודעלע כתב:
פך שמן כתב:

חוץ ממה שאתה ממש מיתמם
מה אתה נכנס לקטנות , בגדול אין שום מתיחות.
רק תזכר איזה התקפות הרב שטינמן קבל מהפלג הירושלמי החברים החדשים שלכם שאתם רוצים לרוץ איתם בבחירות, וכן כשהגרש"ב סורוצקין חילק קמחא דפסחא עם לוגו של חב"ד, וכשגפני ומקלב הלכו לנחם את הרב של כפר חב"ד

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 28 נובמבר 2018, 13:50

פך שמן כתב:
עקיב'לה כתב:אף אחד לא צוחק חוץ ממך, אם אכן דגל טרפדו שם את ההסכם הרי זה מסביר לנו רק דבר אחד: יונה יהב צדק כשלא סבל את ההתנהלות שלהם. אנשי מדון ומריבה.

אסור לסמוך על אגודה חיפה בגרוש ולכן אם יש סמכויות שהם פוחדים שייפגע בהם הם מתנגדים, ובגדול!
[אם יהב היה מנצח בחיפה והיה משאיר את דגל בחוץ והיה כנס מחאה איך הייתם מזלזלים??]
אם דגל היו חותמים עם יהב ואחרי זה היתה אגודה מגיעה ומבטלת את ההסכם, לא היית נזעק?

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 28 נובמבר 2018, 13:51

א יודעלע כתב:
פך שמן כתב:

חוץ ממה שאתה ממש מיתמם
לדעתי גם רוב החסידים יודו שחב"ד היא לא חלק מהמיננסטרים החרדי,
יש להם מושגים התחלתיים שאין בשום ציבור אייפונים ביגוד נסיעות ארוכות לחו"ל, ישיבות שמגיעות להסדר עם הצבא וכו'

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 28 נובמבר 2018, 13:51

פך שמן כתב:
א יודעלע כתב:
פך שמן כתב:

חוץ ממה שאתה ממש מיתמם
רק תזכר איזה התקפות הרב שטינמן קבל מהפלג הירושלמי החברים החדשים שלכם שאתם רוצים לרוץ איתם בבחירות, וכן כשהגרש"ב סורוצקין חילק קמחא דפסחא עם לוגו של חב"ד, וכשגפני ומקלב הלכו לנחם את הרב של כפר חב"ד

אתה יכול להמשיך ולהיתמם.
במציאות אם אגודה ירוצו בנפרד- חב"ד יצטרפו אליהם!

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 28 נובמבר 2018, 13:52

הלו , תירגע , הפער בין דגל לאגודה הוא 830 קולות 55 אחוז מול 45 אחוז , וזה כולל קולות של קירוב (גם לטענתם ) , אגודה הביאה כמעט 4 אלף קולות .

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 28 נובמבר 2018, 13:52

א יודעלע כתב:
פך שמן כתב:

אם דגל היו חותמים עם יהב ואחרי זה היתה אגודה מגיעה ומבטלת את ההסכם, לא היית נזעק?
אל דאגה דגל לעולם לא הייתה חותמת עם יהב מרצונו
השאלה הייתה האם אגודה הייתה מתעקשת עם יהב שיכניס את דגל. [כי הרי כל נציג בקואליציה זה קידוש ש"ש

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 28 נובמבר 2018, 13:54

א יודעלע כתב:
פך שמן כתב:
א יודעלע כתב:
פך שמן כתב:

חוץ ממה שאתה ממש מיתמם

אתה יכול להמשיך ולהיתמם.
במציאות אם אגודה ירוצו בנפרד- חב"ד יצטרפו אליהם!
אז לא יהיה לכם את הפלג ,האמת שלא תפסידו הרבה.
אני חוזר על דעתי שלחב"ד יש מזל ארוך שנים להצביע למפלגות ימין ואפי' שלא עוברות את אחוז החסימה,

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 28 נובמבר 2018, 13:54

אברהם משה כתב:הלו , תירגע , הפער בין דגל לאגודה הוא 830 קולות 55 אחוז מול 45 אחוז , וזה כולל קולות של קירוב (גם לטענתם ) , אגודה הביאה כמעט 4 אלף קולות .
מי אמר שלא?

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 28 נובמבר 2018, 13:55

אתה בכלל לא מבין מה הצביעות.
לא"א אין טענות על זה שדגל לא עשתה כלום כדי שאגודה תיכנס.

הטענות זה על זה שאגודה הצליחה להגיע לבדה להסכם עם קאליש
ודגל הלכה וגרמה להפרת ההסכם!

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 28 נובמבר 2018, 13:56

אני פה כתב:כך כתוב: תיק הנחות בארנונה ואחריות על המתנ"ס בנוה הדר שרוב התושבים שם חסידים, והליטאים היו אמורים לקבל את מתנ"ס נוה שאנן שרוב התושבים שם ליטאים. וע"ז הטילו דגל וטו כביכול על ענין המתנ"ס. תסתכל בקול העיר עמ' 34.
כנראה שיש בעיה דגל לא תתנגד סתם כך, אולי ההנחות בארנונה הפריע לה אין לי מושג, ואת כל מי שאני שואל מכחיש מכל וכל .

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 28 נובמבר 2018, 13:57

אני פה כתב:פך שמן ודאי ששום חסיד לא יפגע, אבל אתם רוצים לגרום שחסידים פעם הבאה כולם יצביעו לדגל וכן בירושלים, איך אמרת יש לנו את האדמורים בכיסים...
ואיך זה יקרה , מה המתכון,
אדמורי"ם בכיסים היה לגבי הצבעה על ליאון מה שהוכח כנכון

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 28 נובמבר 2018, 14:01

פך שמן כתב:
אברהם משה כתב:הלו , תירגע , הפער בין דגל לאגודה הוא 830 קולות 55 אחוז מול 45 אחוז , וזה כולל קולות של קירוב (גם לטענתם ) , אגודה הביאה כמעט 4 אלף קולות .
מי אמר שלא?
שהציבור הזה לא ישב בשקט , אם יהיה צורך , כל אפלייה או קיפוח הכי קטן , "יזכה" אני מעריך , את אלפר ורבני דגל להפגנות מחאה מול ביתם.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 28 נובמבר 2018, 14:02

אני פה כתב:אתם רוצים שהשירותים ינתנו רק ע"י הליטאים בשביל לקנות קולות של חסידים שפעם הבאה יצביעו לנציגי דגל.
אתה מדבר ברצינות?
יש לך צד שחסיד שהאדמו"ר אומר לו להצביע אגודה יצביע דגל כי עזרו לו,
אם זה נכון זה בעיה קשה אצלכם.

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 28 נובמבר 2018, 14:02

חסידי בעלזא חיפה, אתם מתחילים להבין את יונה יהב או לא? הוא לא רצה לשבת עם האיש הזה. לא רצה, למה להכריח אותו?

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 28 נובמבר 2018, 14:05

אברהם משה כתב:
פך שמן כתב:
מי אמר שלא?
שהציבור הזה לא ישב בשקט , אם יהיה צורך , כל אפלייה או קיפוח הכי קטן , "יזכה" אני מעריך , את אלפר ורבני דגל להפגנות מחאה מול ביתם.
אל דאגה אלפר ובעלז הם ימשולבי אינטרסים, גור ובעלז זה אש ותמרות עשן, לסערט ויזניץ' לא חסר כלום במיוחד שלאלפר יש קשרים טובים שם.
כנראה שנדבורנה על מאות חסידיה יבואו להפגין ......
חוץ מזה לא הבנתי למה לא הולכים להפגין תחת ביתו של ליצמן שגרר את כל החסידים לסאגה הזאת והכל בשביל לנקום בדגל!

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 28 נובמבר 2018, 14:06

אני פה כתב:
פך שמן כתב:
אני פה כתב:אתם רוצים שהשירותים ינתנו רק ע"י הליטאים בשביל לקנות קולות של חסידים שפעם הבאה יצביעו לנציגי דגל.
אתה מדבר ברצינות?
יש לך צד שחסיד שהאדמו"ר אומר לו להצביע אגודה יצביע דגל כי עזרו לו,
אם זה נכון זה בעיה קשה אצלכם.
אל תיתמם, בבחירות בעיריה יש חסידיות שמצביעות לפי הכרת הטוב וכו'.
בעיה קשה, מה עם ועשית ככל אשר יורוך?

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 28 נובמבר 2018, 14:08

שיש צד מנצח שרומס את הצד המפסיד , זהו מתכון בטוח למלחמת אחים , תחילה בחיפה , אבל זה עלול להיגרר לכל הארץ , מניסיון שלי עם יצורים מהסוג של אלפר , זה רק עניין של זמן עד שהוא יקפח את גור או חסידות אחרת , ואז המלחמה תצא החוצה , ובצורה הכי מכוערת שיש , ותיגרר לכל הארץ .

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 28 נובמבר 2018, 14:08

עקיב'לה כתב:חסידי בעלזא חיפה, אתם מתחילים להבין את יונה יהב או לא? הוא לא רצה לשבת עם האיש הזה. לא רצה, למה להכריח אותו?
יונה יהב לא רצה אותו מסיבה אחת כי האיש הזה ייצג מבלי לפחד את צרכי היהדות החרדית בעיר,
פינוי בית ספר של בעלז ,פינוי נתיבות משה ,הריסת ישיבה באמצע הלילה, הזנחת רחובות חרדים, וכו'

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 28 נובמבר 2018, 14:08

טוב. כל הדו שיח ביניכם אינו מציאותי. חסידים לא שמים דגל בקלפי ואין שום בעיה לתשומת לב הדואג לבעיות של החסידים.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 28 נובמבר 2018, 14:09

אברהם משה כתב:שיש צד מנצח שרומס את הצד המפסיד , זהו מתכון בטוח למלחמת אחים , תחילה בחיפה , אבל זה עלול להיגרר לכל הארץ , מניסיון שלי עם יצורים מהסוג של אלפר , זה רק עניין של זמן עד שהוא יקפח את גור או חסידות אחרת , ואז המלחמה תצא החוצה , ובצורה הכי מכוערת שיש , ותיגרר לכל הארץ .
הלוואי שלגור היו עסקנים מוצלחים ועדינים כמו אלפר, הכל היה נראה אחרת לגמרי

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 28 נובמבר 2018, 14:09

עקיב'לה כתב:טוב. כל הדו שיח ביניכם אינו מציאותי. חסידים לא שמים דגל בקלפי ואין שום בעיה לתשומת לב הדואג לבעיות של החסידים.
אני פה חושב שכן, לך תסביר לו.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 28 נובמבר 2018, 14:10

אני פה כתב:בעלז לא הצביעו לדגל בחיפה?
לא. רק לקליש

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 28 נובמבר 2018, 14:11

פח השמן או פח זבל , תמשיכו ככה , עם הניסיונות של הפרד ומשול , זה יום אחד יתפוצץ , מניסיוני , התנהלות כזאת תגרור בסוף מלחמות אחים , מקווה שכמו שאמר רבכם ז"ל אן אלימות , אתם יצורים מסוכנים .

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 28 נובמבר 2018, 14:11

אם כל נציגנו היו ''עדינים'' כנציגי דגל היינו צריכים לעקור לכפרי הנגב והגליל.

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 28 נובמבר 2018, 14:18

אני שמח על התנהלות דגל בחיפה , כי מרגע זה ואילך , כל אפליה או קיפוח הכי קטן יביא למלחמת עולם , אם יהיה צורך , גור ילכו להפגין גם מול רשב"ם בבני ברק , או בירושלים אם אגודה ישארו באופוזיציה , ודגל תקפח חסידות אחת , גם ככה המצב מתוח מאוד , תמשיכו כך .

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 28 נובמבר 2018, 14:56

פך שמן כתב:
א יודעלע כתב:הצביעות היא שהוא מסכים ואף מצביע בעד מינוי של ראביי רפורמי
אבל ח"ו שאגודה לא תיכנס כי היא יכולה לקבל משהו ע"ח דגל...
מה הקשר בין הראשון לשלישי?
מיכי אלפה לא הולך לחנך את קליש הוא דואג לציבור שלו ובגדול!
גם כשאגודה רצתה למצוא חן בעיני יהב באון לתמוך בו יום אחרי שהרס ישיבה ומבחינתי זה יותר גרוע,
אם זה ע"ח דגל זכותה של דגל להתנגד כי היא לא יכולה לסמוך על אגודה שהתגלתה בחיפה כמפלגה אינטרסנטית ולא דווקא שצרכי הציבור החרדי בראשה.
במילים אחרות: מיכי אלפר דואג רק לו ולציבור שלו.
אז מה הטענות שלכם על אגו"י שדאגו רק להם ולציבור שלהם ???
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 28 נובמבר 2018, 14:58

פך שמן כתב:
אני פה כתב:בעלז לא הצביעו לדגל בחיפה?
לא. רק לקליש
מנין לך ??
היו רבים שאני יודע בוודאות שהצביעו לאלפר.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 28 נובמבר 2018, 15:01

גם לי ידוע על כך.
במיוחד בשעות שהיה חשש שדגל לא תעבור את אחוז החסימה...

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 28 נובמבר 2018, 15:01

פך שמן כתב:
אני פה כתב:רוב החסידים הצדיקים תמכו בליאון או נמנעו, ואל תגיד אתם!

אם זה היה מקרה הפוך שליאון היה מתמודד מול רכבורגר, והחסידים היו מצביעים לאחד כמו ליאון, אז בסיבוב שני הייתם כולכם מצביעים לברקוביץ.
ב1 אתה צודק ושים לב שאני מדגיש את זה לאורך כל הדרך
ב2 אתה מלבל תמח בדגל לא היה מצב שיצביעו לחילוני מול חרדי בלי הוראה מפורשת מגדולי ישראל
פה - http://www.forum.ladaat.info/viewtopic. ... 31#p472231
1) האשמת את א יודעלע בהצבעה לברקוביץ, כך שאני ממש לא רואה את ההדגשות שלך...
2) על דברים תיאורטיים אתה תמיד תוכל לטעון אילו וכאילו...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 28 נובמבר 2018, 15:18

מה הסיפור בחיפה עם אגודה
חזרתי אמש מחו''ל והחסרתי חומר
מי יכול להשלים לי ?
ממה שהבנתי עד כה אגודה חתמה על ההסכם עם קליש שחזרה בה כעבור 3 שעות
מה הסיפור בדיוק?

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 28 נובמבר 2018, 15:29

נקמה על בית שמש???????????

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 28 נובמבר 2018, 15:45

הדינמיקה בחיפה מצחיקה במקצת
דגל קוטפת קרדיט כאילו והיא- היא הביאה להפלת יהב. זה מזכיר את המשל של הפיל והתרנגול שרצו יחדיו והתרנגול אמר לפיל; אוהו תראה כמה אבק אנחנו עושים ......
הציבור החרדי בחיפה מיעוט שבמיעוט ותמיכתה של דגל בקליש ממש לא הביאה לה את הניצחון קליש ניצחה כי הציבור החיפאי -חילוני תמך בה. תמיכת דגל אמנם נתנה לה מומנטום חיובי אבל האחוזים שם גדולים מידי ולא מציאותיים לשייך אותם לדגל לכן אני באמת לא מבין את ההתנהלות של קליש שרוקדת לפי החליל של דגל כאילו ודגל היא זו שהעלתה אותה לשלטון ואין בלתה.

2018

נושא שלא נקרא על ידי 2018 » 28 נובמבר 2018, 17:38

ותודה למיכי אלפר וגפני !! קברו את עצמכם מבושה !!

רב קונסרבטיבי מונה לסגן ראש העיר חיפה
יו"ר מרצ בחיפה דב (דובי) חיון מונה לסגן ראש העיר. ''אני מחויב מהרגע שנבחרתי לשרת את כל תושבי העיר".

הרב הקונסרבטיבי דב (דובי) חיון מונה הערב (שלישי) לסגן ראש העיר חיפה, פחות מחצי שנה לאחר שנעצר ונחקר במשטרה על כך שחיתן זוג מחוץ למסגרת הרבנות הראשית.

חיון בן ה-56, יו"ר סיעת מרצ המקומית, נשוי ואב לשניים, משמש משנת 2008 כרב הקהילה הקונסרבטיבית ''מוריה'' בחיפה.

מעצרו בחודש יולי גרר סערה תקשורתית וציבורית שבעקבותיה הודיע היועץ המשפטי לממשלה שאין לזמן את חיון לחקירה נוספת עד לבדיקת פליליות המעשה, והכרעה בעניין טרם ניתנה.

על פי הדיווח בעיתון ''ידיעות אחרונות'', חיון צפוי לכהן כסגן ראש העיר חיפה במשך חצי קדנציה. הוא יחזיק בתיק התרבות בעיר לאורך כל הקדנציה וישמש כיו"ר דירקטוריון תיאטרון חיפה.

"הגיעה העת שגם אנו ביהדות הפלורליסטית נעלה על המגרש הפוליטי ונהיה בהרכב הפותח", אמר חיון לידיעות אחרונות. "אני חש היום כחלוץ לפני המחנה ומאמין שבשנים הקרובות יהיו עוד גם בזירה המקומית וגם בזירה הארצית. כראש סיעת מרצ בחיפה אני מחויב מהרגע שנבחרתי לשרת את כל תושבי העיר".

מנכ"ל התנועה המסורתית, ד"ר יזהר הס, אמר כי חיון הוא ''שליח ציבור מסור שפועל כבר שנים כדי לאפשר לקהלים רחבים להתחבר ליהדות בדרכם, ללא כפייה. אני מאחל הצלחה רבה וקדנציה פורייה לראשת העיר ולסגנה ובטוח ששיתוף הפעולה ביניהם יביא תועלת רבה לחיפאים".

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 29 נובמבר 2018, 08:13

ההסכם:
1 (1).jpg
2 (1).jpg
3 (1).jpg
4.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 29 נובמבר 2018, 11:37

פך שמן כתב:
א יודעלע כתב:הצביעות היא שהוא מסכים ואף מצביע בעד מינוי של ראביי רפורמי
אבל ח"ו שאגודה לא תיכנס כי היא יכולה לקבל משהו ע"ח דגל...
מה הקשר בין הראשון לשלישי?
מיכי אלפה לא הולך לחנך את קליש הוא דואג לציבור שלו ובגדול! מה שכל הזמן אומרים הכל אינטרסים ולא שום אידישקיטט, השם ירחם
גם כשאגודה רצתה למצוא חן בעיני יהב באון לתמוך בו יום אחרי שהרס ישיבה ומבחינתי זה יותר גרוע,
אם זה ע"ח דגל זכותה של דגל להתנגד כי היא לא יכולה לסמוך על אגודה שהתגלתה בחיפה כמפלגה אינטרסנטית ולא דווקא שצרכי הציבור החרדי בראשה.

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 29 נובמבר 2018, 13:20

אני רוצה לפגוש את הליטאים מהשכונות המעורבות בירושלים או את תושבי חיפה הליטאים בעוד חמש שנים ולשמוע מהם איך עלתה איכות חייהם ברוחניות ובגשמיות. מה לעשות אני מאמין בלב ונפש בדברי חז"ל ''אין דבר טוב יוצא מתוך מריבה'' (שמו"ר פ"ל). אדרבה , יה"ר שיזכו לכל מה שרוצים ''בזכות ולא בחסד'' ויהי נועם ה' על כל עם ישראל בכל העניינים, אבל מנגינות המלחמה הצורמות, תאוות הניצוח והשמחה לאיד, טוב להם שלא נבראו. ואסביר: בירושלים הם היו זוכים במנדט פחות אם היו הולכים ביחד אבל אין ספק שיוסי דייטש היה משרת אותם הרבה יותר טוב כי הוא מבין את הצרכים, חוץ ממה שאווירת השלום הייתה מביאה הרבה סייעתא דשמיא ואם הליטאים אינם מאמינים בזה מה אעשה להם. הנה כעת הם מתקוטטים עם ש"ס על אגף החינוך, ובסוף זה יישאר אצל דרעי ועל זה אוי לי אם אומר אוי לי אם לא אומר, לא היה עדיף להם שאחד משלנו היה ראש העיר, אחד שינק מגיל אפס את מה שכולנו מבינים וד"ל? חיפה סתם התפלגה בלי שום סיבה, איש לא שלט שם על אף אחד, יחסי הכוחות שם הם בערך חצי חצי, אין כאן סוד שרבים העבירו כתובות ועם זאת ההפרש הוא כמה מאות קול, בשביל זה ככה להתפלג בעיר חילונית שהייתה מצויינת באווירה טובה ובשלווה? רבש"ע, אני לא יכול להבין את זה. הלאה, איפה עוד רבו, בצפת, שם החסידים עולים על הליטאים פי כמה, כלומר יחד עם אלי ישי הם הביאו שני מנדטים ואילו החסידים בעצמם הביאו ארבע (חב"ד גלבך ולזר) אז למה שלא יהיה לחסידים זכות להתמודד על ראשות העיר? שנאה, קנאה תחרות, והקב"ה הטוב יכפר. ותמיד יהיו תירוצים וסיפורים ומסמכים... תכל'ס היה להם הזדמנות לעשות הסכם עם גלבך והיו מקבלים ממנו מה שהיה חותם אתם החילוני. וכן הלאה על זה הדרך.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 29 נובמבר 2018, 13:33

אני פה כתב:גפני כבר אמר שאגודה רצו "להשתלט" על הארץ. אם לפיד היה אומר את זה היינו רואים תגובות נסערות מאייכלר ומקלב.
אם לפיד היה אומר את זה היינו רואים תגובות נסערות מגפני...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 29 נובמבר 2018, 13:43

עקיב'לה כתב:אני רוצה לפגוש את הליטאים מהשכונות המעורבות בירושלים או את תושבי חיפה הליטאים בעוד חמש שנים ולשמוע מהם איך עלתה איכות חייהם ברוחניות ובגשמיות. מה לעשות אני מאמין בלב ונפש בדברי חז"ל ''אין דבר טוב יוצא מתוך מריבה'' (שמו"ר פ"ל). אדרבה , יה"ר שיזכו לכל מה שרוצים ''בזכות ולא בחסד'' ויהי נועם ה' על כל עם ישראל בכל העניינים, אבל מנגינות המלחמה הצורמות, תאוות הניצוח והשמחה לאיד, טוב להם שלא נבראו. ואסביר: בירושלים הם היו זוכים במנדט פחות אם היו הולכים ביחד אבל אין ספק שיוסי דייטש היה משרת אותם הרבה יותר טוב כי הוא מבין את הצרכים, חוץ ממה שאווירת השלום הייתה מביאה הרבה סייעתא דשמיא ואם הליטאים אינם מאמינים בזה מה אעשה להם. הנה כעת הם מתקוטטים עם ש"ס על אגף החינוך, ובסוף זה יישאר אצל דרעי ועל זה אוי לי אם אומר אוי לי אם לא אומר, לא היה עדיף להם שאחד משלנו היה ראש העיר, אחד שינק מגיל אפס את מה שכולנו מבינים וד"ל? חיפה סתם התפלגה בלי שום סיבה, איש לא שלט שם על אף אחד, יחסי הכוחות שם הם בערך חצי חצי, אין כאן סוד שרבים העבירו כתובות ועם זאת ההפרש הוא כמה מאות קול, בשביל זה ככה להתפלג בעיר חילונית שהייתה מצויינת באווירה טובה ובשלווה? רבש"ע, אני לא יכול להבין את זה. הלאה, איפה עוד רבו, בצפת, שם החסידים עולים על הליטאים פי כמה, כלומר יחד עם אלי ישי הם הביאו שני מנדטים ואילו החסידים בעצמם הביאו ארבע (חב"ד גלבך ולזר) אז למה שלא יהיה לחסידים זכות להתמודד על ראשות העיר? שנאה, קנאה תחרות, והקב"ה הטוב יכפר. ותמיד יהיו תירוצים וסיפורים ומסמכים... תכל'ס היה להם הזדמנות לעשות הסכם עם גלבך והיו מקבלים ממנו מה שהיה חותם אתם החילוני. וכן הלאה על זה הדרך.
כמה שקרים בכמה שורות, שברת פה שיא בפורום
א. אם אין דבר טוב יוצא מתוך מריבה למה ליצמן לאורך שנים לא חושב שצריך לוותר לדגל על דרישותיה שהתבררו כצודקות, תמיד נחמד לדרוש מהצד השני
ב. בירושלים אם היו הולכים יחד היו מקבלים פחות מנדט ברשימה,אוקי. אך מה זה קשור לראשות העיר? איפה הם היו מקבלים שירות מיוסי דיייטש שכל הרשימה הייתה באופזיציה.
ג. אוירת שלום הייתה רק בחודש הבחירות ואחר כך 5 שנים ויכוחים ומריבות, אגודה לעולם לא הוכיחו את כוחם בויתור על תפקידים ומקומות וכו'
ד. היה עדיף אם הוא היה קצת יותר מוצלח ויודע לסחוף חילונים מה שהתברר כפייק אחד גדול
ה. אין לכם בושה על חיפה, דגל התחננה לרוץ יחד הסכימו לוותר על הכל אפי' על כך שבליטנטל יקבל את הסגנות לאורך כל הקדנציה [רק בתנאי שלא יפורסם האות ג' עם יונה יהב ויהיה בו תמיכה שקטה, מה שלבסוף היה באגודה שום רב או אדמו"ר לא חתם ליהב ]ואגודה היא זו שלא הסכימה לרוץ יחד
ו. שים לב! שאיפה שדגל ניצחו הטענה שלכם היא העבירו כתובות,תדעו להפסיד! הריני להודיעך שאף אחד לא העביר כתובות אף שהיה קבוצה של 15 בחורים שניסו להעביר משרד הפנים לא אישר את ההעברה, [ רצו חשבוניות מים וחשמל וכו']
ז. בצפת לזר לא קבל קול ואפ' של חסיד אחד[ חוץ מקבוצה שולית של פורשי ברסלב שהצביעו לזר לדפוק את גלבך]
ח. גם אם בצפת אגודה זכותה להתמודד על ראשות העיר אבל היא צריכה להוכיח שיש סיכוי לנצח, דין צפת כדין ירושלים, מה שהתברר כפייק אחד גדול!
ט. אוחנה הרבה יותר טוב מגלבך שרדף את הליטאים בצפת ואת רבה באופן אישי ,

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 29 נובמבר 2018, 13:44

אני פה כתב:גפני כבר אמר שאגודה רצו "להשתלט" על הארץ. אם לפיד היה אומר את זה היינו רואים תגובות נסערות מאייכלר ומקלב.
תסביר לי מה הבעיה במשפט כזה?
לדייק הוא לא אמר "אגודה" הוא אמר משפחת פרוש והוא צודק במיליון אחוז, פרוש הוכיחו שהם בקושי שווים את המנדט שהם מקבלים בכנסת

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 29 נובמבר 2018, 13:53

לא שכנעת אותי בכלום. לא שמעתי אף פעם שנציגי העירייה התקוטטו חמש שנים, ועל חיפה וצפת זה מעייש'לאך ליטאיים. היה כאן יצר המחלוקת, ושוב, ניפגש בעוד חמש שנים לראות מה הרוויחו מבעירי הבעירה

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 29 נובמבר 2018, 13:56

אפשר אם רוצים לסיים את המחלוקות בכל הארץ , קצת רצון טוב משני הצדדים , וויתורים משני הצדדים , החשש שלי , שלעסקנים מלמעלה יש מה להפסיד , אם חס וחלילה יהיה שלום , יש גם מריבות אישיות בין הנציגים , הבעיה היא שליצמן עקשן ולא מוותר , וזה בעוכריו , פעם זה עבד , היום מסתבר שלא , מהצד השני אני לא רואה שום ניסיון של דגל ללכת לקראת אגודה .

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 29 נובמבר 2018, 13:59

כל העיתונאים הבטיחו לנו שיום אחרי הבחירות נראה את הנציגים יושבים ביחד וצוחקים
וזה לא קורה.
לצערי הרב מה שקורה עכשיו בהרכבות הקואליציה יוצר רושם שהמחלוקת/הפרדות בשביל השלום כאן בשביל להישאר
יש חשש רציני באוויר שאגודה ודגל יפרדו לעולמים.

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 29 נובמבר 2018, 14:02

לא למהר יותר מדי כי יש כן מקומות שפורוש הפגין כוחנות יתר
לעומת ליצמן שהסכים להתפשר...

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 29 נובמבר 2018, 14:03

מה שבטוח בכל מחלוקת יש שני צדדים
א"א לריב רק צד אחד.

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 29 נובמבר 2018, 14:08

קחו את זה שלפי הפירסומים ליצמן רוצה שאגודה תשאר באופוזיציה בירושלים כדי שיספקו וחלילה יוחנן וויצמן לא יקבל שום תפקיד , זה מה שמעסיק את ליצמן ? אם וויצמן יקבל את תיק תרבות תורנית ? אם זה נכון , הוא צריך פסיכיאטר , אותו דבר בחיפה , לא לפרגן לאגודה איזה תיק מסכן או שניים ? איזה אנשים רעים משמשים כנציגים שלנו , זו לא אידאולוגיה , ולא לשם שמים , קוראים לזה שנאת חינם.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 29 נובמבר 2018, 14:13

א יודעלע כתב:לא למהר יותר מדי כי יש כן מקומות שפורוש הפגין כוחנות יתר
לעומת ליצמן שהסכים להתפשר...
איפה ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 29 נובמבר 2018, 14:13

אברהם משה כתב:קחו את זה שלפי הפירסומים ליצמן רוצה שאגודה תשאר באופוזיציה בירושלים כדי שיספקו וחלילה יוחנן וויצמן לא יקבל שום תפקיד , זה מה שמעסיק את ליצמן ? אם וויצמן יקבל את תיק תרבות תורנית ? אם זה נכון , הוא צריך פסיכיאטר , אותו דבר בחיפה , לא לפרגן לאגודה איזה תיק מסכן או שניים ? איזה אנשים רעים משמשים כנציגים שלנו , זו לא אידאולוגיה , ולא לשם שמים , קוראים לזה שנאת חינם.
את הבעיות הפנימיות ביניכם תסדרו לבד.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 29 נובמבר 2018, 14:21

חוסר הפירגון , קיים בכל מקום , לפעמים כל המריבה בנוייה על זה , לא אידאולוגיה , לא לשם שמים , חוסר פירגון , ושנאת חינם , מה קורה בחיפה אם לא חוסר פירגון שלשני יהיה משהו .

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 29 נובמבר 2018, 14:32

ללא תמונת הרב קנייבסקי , תעדכן אותי שזה יקרה.

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 29 נובמבר 2018, 15:45

אברהם משה כתב:ללא תמונת הרב קנייבסקי , תעדכן אותי שזה יקרה.
זה גם לא יקרה ולא צריך לקרות
המודיע והמבשר מייצגים את הציבור החסידי ומנהיגיהם ולא נוסדו כדי לפאר ולרומם את הגדולים הליטאיים, המודיע והמבשר עשו טעות פאטלית כשרוממו והגדילו את הגדולים הליטאיים על פני האדמורים ואני שמח שקרה מה שקרה שהביא לסיום המצב המוזר הזה
ירצו הליטאיים כבוד לגדולים שלהם שיכניסו כל יום מודעות ליתד עם מיטב הספורלטיבים והתוארים להמודיע והמבשר יש מנהיגות משלהם עם רשכבה''גים ושרי התורה משלהם

טבי

נושא שלא נקרא על ידי טבי » 29 נובמבר 2018, 16:00

תפתח אשכול חדש לזכרו הטהור של מרן זיע''א
מה הקשר לפה?

משה 10

נושא שלא נקרא על ידי משה 10 » 29 נובמבר 2018, 16:45

אני פה כתב:צריכים לשבת רבנים משני הצדדים ולגמור את הסיפור בבית שמש אלעד ירושלים וחיפה.
זה לא יעזור כי באלעד שהפוליטיקאים רוצים להיכנס לקואליציה מינו להם ועדת רבנים שתשגיח שלא יעיזו לעשות חס ושלום את החילול ה' הזה
לשבת עם העוכר ישראל (לשיטתם),שרוליק פרוש

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 02 דצמבר 2018, 13:17

אני פה כתב:
טבי כתב:תפתח אשכול חדש לזכרו הטהור של מרן זיע''א
מה הקשר לפה?
ההקשר ברור.

ההנהגה של הרב שטינמן זצוק"ל היתה משהו יוצא דופן ב80 שנים אחרונות עוד מזמן החפץ חיים והחזון איש, כל אחד מאנשי הדור הרגיש בחוש שהוא נשא בגופו את הנהגת הדור בלי שום שמץ של חילוק בין ליטאי חסידי או ספרדי, כל אחד הרגיש אצלו בן בית, עשרות תלמודי תורה חסידיים באו להיבחן אצלו. והוא עצמו בא לתת חיזוק בבעלז ויזניץ קרעטשניף ועוד, אצלו לא היה חילוק בין ראש ישיבה עם פראק או אדמור, הוא העריך צדקות ומידת חסידות של כל אחד ואם מישהו לא התנהג בענווה או היה מודרני הוא מחה נגדו בלי לשאת פנים. תראה באיזה הערצה הוא כבש את העולם יחד עם האדמור מגור רק במטרה להרבות כבוד התורה בעולם.
ותראה מה זה
משנפטר הלך כל מורשותו לטמיון .....
חבל על דאבדין

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 02 דצמבר 2018, 13:19

אני פה כתב:אין בכוונתי חלילה וחלילה להמעיט בערכם של שאר גדולי הדור מכל צד, אך אני כותב זאת כהרגשה אישית של חסיד שגם החסידים הרגישו שהרב שטינמן היה מנהיג הדור כפשוטו.
אני כחסיד לא ראיתי בו במנהיג הדור אלא ראיתי בו מנהיג של חלק ענק מהציבור וחבל שלא זכינו לעוד כמה שנים טובת ורגועות איתו

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 02 דצמבר 2018, 13:32

טבי כתב:
אברהם משה כתב:ללא תמונת הרב קנייבסקי , תעדכן אותי שזה יקרה.
זה גם לא יקרה ולא צריך לקרות
המודיע והמבשר מייצגים את הציבור החסידי ומנהיגיהם ולא נוסדו כדי לפאר ולרומם את הגדולים הליטאיים, המודיע והמבשר עשו טעות פאטלית כשרוממו והגדילו את הגדולים הליטאיים על פני האדמורים ואני שמח שקרה מה שקרה שהביא לסיום המצב המוזר הזה
ירצו הליטאיים כבוד לגדולים שלהם שיכניסו כל יום מודעות ליתד עם מיטב הספורלטיבים והתוארים להמודיע והמבשר יש מנהיגות משלהם עם רשכבה''גים ושרי התורה משלהם
קראתי המודיע היום
ועדיין אני בספק מתי היורצייט של הרב שטיינמן

זלמן1

נושא שלא נקרא על ידי זלמן1 » 02 דצמבר 2018, 15:12

לאן נעלם החיפאי המאושר?

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 03 דצמבר 2018, 00:11

הוא רוצה לפתוח ניק "חיפאי מאוכזב"

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 03 דצמבר 2018, 00:39

אני פה כתב:חיפה ירושלים צפת אלעד בית שמש, בושה וחרפה להיות מצביע של יהדות התורה הלא מאוחדת, התנהגו כפראי אדם, בבחירות הבאות ירדו לחמש מנדטים לפחות, לא מגיע להם גם את זה. פוי!
תרגע בבקשה, אפרלייכען חנוכה.
עכשיו תסביר ביישוב הדעת למה פוי?

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 03 דצמבר 2018, 00:49

אני פה כתב:דבר מסריח לא צריכים להסביר מספיק להריח ולברוח.
שום דבר לא מסריח, אלו מלחמות היהודים מימים ימימה, אל תקח שום דבר ללב.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 03 דצמבר 2018, 01:12

אני פה כתב:ציפיתי מאנשים שמייצגים את הציבור החרדי לקצת יותר, התאכזבתי עמוקות.
אתה כנראה קצת רגיש, נכון יש כאלו שהפוליטיקה החרדית לא מתאימה להורומנים שלהם.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 03 דצמבר 2018, 01:16

אני פה כתב:איזה מסר חינוכי יצא לכלל הציבור ובפרט לבני הנעורים מכל הבחירות האלו. כל דאלים גבר! תשמע איך הבחורים מדברים, מי דפק את מי באיזה עיר, ומי שולט על מי ומי עבד על מי, הכל נהיה זול בלי שום רצינות של דאגה אמיתית לאזרחים הפשוטים ולאידישקייט. להקיא!
מעניין ששיחה נייסענית של כמה בחורים על מו"מ באיזה עיר שבר אותך וגורם לך להקיא,
בקשר לטענה על המסר החינוכי חולק עליך, מרן הגרי"ג התמקד בכל עצרת בחירות שדיבר בעניין של לדון לכף זכות [ או לכף שטות] את הצד השני.
ולדעתי העלה מאד את רמת השיח הציבורי.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 03 דצמבר 2018, 01:22

אני פה כתב:זה שיח של כמה בחורים הצחקת אותי...
שיח של בחורים רציינים זה בלימוד, ואלו שלא רציינים אני מעדיף שידברו על הבחירות ומי ניצח את מי, מאשר על סוגיות אחרות...

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 03 דצמבר 2018, 09:17

פך שמן כתב:
מסריח מאוד
השפל שדגל הגיע בחודשים האחרונים זה שפל שלא היה באלפי השנים האחרונות בציבור היהודי

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 03 דצמבר 2018, 09:51

הציבור הרחב , חד משמעי רוצה אחדות , ובכל מחיר , גם במחיר של וויתור כזה או אחר , משני הצדדים , העסקנים מלמעלה משני הצדדים גוררים את כולם למחלוקת , די נגמרו הבחירות , אפשר לשבת ביחד , ולהגיע להסכמות בכל עיר , אם רצון טוב , כבוד הדדי , וויתורים , חבל שזה לא המצב .

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 03 דצמבר 2018, 09:59

אני פה כתב:יפה שגם אתה הגעת למסקנא שהבחירות זה עסק רדוד שכולו רמאות, לפני כמה ימים זה היה נראה שבוער בך אש התלהבות לקדש שם שמים..
הכל היה לפני הבחירות, מהרגע שהבחירות הסתיימו הכל זה מריבות של גובים' ותפקידים,זה אמור לעניין ברמת נייעס כמו כל דבר אחר.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 03 דצמבר 2018, 09:59

ירושלים של מעלה כתב:
פך שמן כתב:
מסריח מאוד
השפל שדגל הגיע בחודשים האחרונים זה שפל שלא היה באלפי השנים האחרונות בציבור היהודי
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחההההההההההההההההההה
אלפי שנים, לא פחות!

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 03 דצמבר 2018, 10:03

עכשיו זה ההזדמנות שלא תחזור לעשות שלום , אם דגל בבית שמש או אגודה בירושלים ובחיפה לא יכנסו לקואליציה , הרי שהמחלוקת תימשך ותימשך , מי מרוויח מהמשך המחלוקת ? ויש למחלוקות תאריך תפוגה ? כי זה לא לעניין לריב עכשיו חמש שנים ללא הפסקה .

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 03 דצמבר 2018, 10:08

אברהם משה כתב:עכשיו זה ההזדמנות שלא תחזור לעשות שלום , אם דגל בבית שמש או אגודה בירושלים ובחיפה לא יכנסו לקואליציה , הרי שהמחלוקת תימשך ותימשך , מי מרוויח מהמשך המחלוקת ? ויש למחלוקות תאריך תפוגה ? כי זה לא לעניין לריב עכשיו חמש שנים ללא הפסקה .
העיקר שהיה שלום בבחירות, השלום האמיתי יבוא כשאגודה תבין שנגמר השלטון על מפלגה אחרת.
ואם תהיה דרישה לרוץ במקום שאפשר להתמודד לבד לא ייצאו בזעקות שבר של מחלוקת, זה אפשרי בדרכי נועם ואחווה. וכמו שהוכח בירושלים שלא הייתה שום מחלוקת ולא מכות ברחובות כמו שכולם ציפו שיהיה.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 03 דצמבר 2018, 10:09

אני פה כתב:בחיפה אין להם שום תפקיד להיכנס בקואליציה גם התיק הבכיר שדגל הציגה כדרישה מופרזת "תיק הנחות בארנונה" ניתן אחר כבור לחד"ש, כך שכל אברך שיצטרך לקבל הנחה בארנונה יוכל לקבל זאת מהבני דודים, העיקר לא מנציג אגודה.
הסברתי לך כבר כמה פעמים שיש מצב שעדיף נציג חד"ש מאשר נציג של ליצמן.[בחיפה]

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 03 דצמבר 2018, 10:27

פך שמן כתב:
אברהם משה כתב:עכשיו זה ההזדמנות שלא תחזור לעשות שלום , אם דגל בבית שמש או אגודה בירושלים ובחיפה לא יכנסו לקואליציה , הרי שהמחלוקת תימשך ותימשך , מי מרוויח מהמשך המחלוקת ? ויש למחלוקות תאריך תפוגה ? כי זה לא לעניין לריב עכשיו חמש שנים ללא הפסקה .
העיקר שהיה שלום בבחירות, השלום האמיתי יבוא כשאגודה תבין שנגמר השלטון על מפלגה אחרת.
ואם תהיה דרישה לרוץ במקום שאפשר להתמודד לבד לא ייצאו בזעקות שבר של מחלוקת, זה אפשרי בדרכי נועם ואחווה. וכמו שהוכח בירושלים שלא הייתה שום מחלוקת ולא מכות ברחובות כמו שכולם ציפו שיהיה.
אני בעד גם , חבל שבבית שמש רצו ביחד , מקווה לפעם הבאה שבכל הארץ ירוצו בנפרד או ילכו ביחד בכל המקומות , אסור לרוץ בנפרד רק איפה שבטוחים בניצחון , כנ"ל בארצי , אם דגל חושבים שהם עוברים את אחוז החסימה בכל מצב , שירוצו בנפרד , ושאגודה תחבור לפלג וליחד , הטענה שלי היא על אחרי הבחירות , מה יקרה אם הצד המנצח , קרי דגל תלך לקראת אגודה , ככה עושים שלום , הפוליטיקה היא גלגל , דגל יכולה להתפצל בעתיד לכמה חצרות , כמו שהתפצלה כבר פעם אחת, אין לשום מפלגה תעודת ביטוח , צריך לדעת איך לנצח .

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 03 דצמבר 2018, 10:49

נכון. פך שמן, עדיף נציג של חד"ש על פני הרב בליטנטל. ועם אנשים כאלו אנחנו אמורים לחיות בשכנות.

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 03 דצמבר 2018, 11:05

אני פה כתב:הוא צודק דגל צריכה לרוץ בבחירות הבאות עם חד"ש ומרץ וליברמן.
בקצב שלהם זה אוטוטו בא!!!1

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 03 דצמבר 2018, 11:07

אני מנסה לחשוב מה היה קורה אם נציג חסידי היה מתחייב להתפטר תיכף אחרי הבחירות לאחר ששובץ בהליך טכני לרשימת מפלגה אחרת (אחד מרשימות התשקורת דגל או שס) ולאחר הבחירות היה מודיע כי ''בשלב זה אינו מתפטר''... חידה לחנוכה באלו ביטויים היו אנשי התשקורת המגמתית בוחרים להשתמש. כל טוב

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 03 דצמבר 2018, 11:09

בפרט כשמדובר במספר נציגים שמגיע להם על פי כל דין, הרי למספר כזה בהם הגיעו בבחירות הקודמות

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 03 דצמבר 2018, 11:12

אלא מאי, להם יש את התשקורת (''התקשורת החרדית'') והחסידים השמרנים אין להם, לכן לליטאים ולספרדים מותר הכל.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 03 דצמבר 2018, 11:47

רמב"ם:

וְכֵן הָיָה דֶּרֶךְ חֲסִידִים הָרִאשׁוֹנִים שׁוֹמְעִים חֶרְפָּתָם וְאֵינָן מְשִׁיבִין

ובעוה"ר נתקיים בחלק מן החסידים האחרונים ההיפך דהיפך, שמשיבים חרפה למי שלא חירף אותם מעולם.
די תפסיקו! תעדנו את השפה שלכם! תפסיקו להתנפל עלינו באלימות מילולית כי זה לא מוסיף לכם כבוד ולא משכנע אף אחד. (כן כן, אני יודע על ה"משנאי ה'" שאתם מנופפים בו יומם ולילה).
תעשו אתם את מה שאתם מבינים שצריך לעשות, תנו לנו לעשות לפי הבנתנו ותתחילו להתקדם ולעשות דברים מועילים במקום לחרף ולגדף יומם ולילה את אלו שהולכים בעצת רבותיהם/רבותינו. תמשיכו הלאה. זהו, נגמר, שמענו את מה שיש לכם לומר עלינו, הפנמנו, זהו, כמה פעמים צריך להתנפל? אם תגידו אלף פעמים אז אנחנו נתקפל?

ספירה

נושא שלא נקרא על ידי ספירה » 03 דצמבר 2018, 11:53

משולש כתב:זהו, נגמר, שמענו את מה שיש לכם לומר עלינו, הפנמנו, זהו, כמה פעמים צריך להתנפל? אם תגידו אלף פעמים אז אנחנו נתקפל?
יזכר לך עתה אתמול אשר דברת...
כמה אלפי הודעות כתבת נגד ה"פלג"? האם הם יתקפל?

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 03 דצמבר 2018, 12:32

ספירה כתב:
משולש כתב:זהו, נגמר, שמענו את מה שיש לכם לומר עלינו, הפנמנו, זהו, כמה פעמים צריך להתנפל? אם תגידו אלף פעמים אז אנחנו נתקפל?
יזכר לך עתה אתמול אשר דברת...
כמה אלפי הודעות כתבת נגד ה"פלג"? האם הם יתקפל?
הם לא יתקפלו, אבל לפחות לא יצליחו לסחוף תמימים אחריהם כמו שהם ניסו לעשות.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 03 דצמבר 2018, 13:54

אני פה כתב:
משולש כתב:רמב"ם:

וְכֵן הָיָה דֶּרֶךְ חֲסִידִים הָרִאשׁוֹנִים שׁוֹמְעִים חֶרְפָּתָם וְאֵינָן מְשִׁיבִין

ובעוה"ר נתקיים בחלק מן החסידים האחרונים ההיפך דהיפך, שמשיבים חרפה למי שלא חירף אותם מעולם.
די תפסיקו! תעדנו את השפה שלכם! תפסיקו להתנפל עלינו באלימות מילולית כי זה לא מוסיף לכם כבוד ולא משכנע אף אחד. (כן כן, אני יודע על ה"משנאי ה'" שאתם מנופפים בו יומם ולילה).
תעשו אתם את מה שאתם מבינים שצריך לעשות, תנו לנו לעשות לפי הבנתנו ותתחילו להתקדם ולעשות דברים מועילים במקום לחרף ולגדף יומם ולילה את אלו שהולכים בעצת רבותיהם/רבותינו. תמשיכו הלאה. זהו, נגמר, שמענו את מה שיש לכם לומר עלינו, הפנמנו, זהו, כמה פעמים צריך להתנפל? אם תגידו אלף פעמים אז אנחנו נתקפל?
משולש מאחד כמוך הייתי מצפה לגנות או אפי' להרגיש בחוסר נוחות ממה שדגל עשו בחיפה זה שאתה ליטאי זה בסדר גמור גם אני לא מאושר מההתנהגות של חברי הכנסת מאגודה, אבל לעשות כזה דבר נבזי לתמוך ברב רפורמי ובנציג חד"ש העיקר שנציג החסידים לא יקבל אפילו מחזיק תיק "הנחות בארנונה", זה דבר חסר תקדים בהיסטוריה. וודאי בהיסטוריה של דגל התורה.
זה לא העיקר, להזכירך באותו מחיר של אגודה היא הכניסה 2 מנדטים
זה שדגל תמכה ברב רפורמי זה צביעות מצידך וכי יונה יהב נציגכם לא היה מכניסו לקואליציה ובילטנטל היה מצביע כשידו על העליונה...

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 03 דצמבר 2018, 13:56

עקיב'לה כתב:נכון. פך שמן, עדיף נציג של חד"ש על פני הרב בליטנטל. ועם אנשים כאלו אנחנו אמורים לחיות בשכנות.
מבחינתי עדיף לבקש הנחות מארנונה מערבי ולא מנציגו של אדם שתמך ביונה יהב יום לאחר שהרס ישיבה ליטאית בחיפה ולאורך כל הקדנציה, ועלה על כולנה כשכבר נגמרה הקדנציה תמך בו בריש גלי, פוי.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 03 דצמבר 2018, 14:05

אני פה כתב:ואני מעדיף בבחירות הבאות להצביע לליכוד ולא לרשימה עם גפני!
שמח שחשפת את הפרצוף האמיתי של החסידים.
אם אתה במתון שבכולם ככה מדבר אני מאמין שחבריך היותר נייצים עושים זאת בפועל, ועכשיו תבינו למה אסור לנו לרוץ אתכם יחד.
תראה מה כתבת , גפני יותר גרוע עבורך מנציגים חילונים שנלחמים בישיבות של הילדים שלך , בשבת ובכל דבר שבקדושה.

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 03 דצמבר 2018, 14:06

לא נכון, למה ליכוד? למה לא חד"ש בני בריתם של דגל בחיפה ובקרוב בכל הארץ

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 03 דצמבר 2018, 14:10

עקיב'לה כתב:לא נכון, למה ליכוד? למה לא חד"ש בני בריתם של דגל בחיפה ובקרוב בכל הארץ
לצחוק? לבכות? לחייך?
תגיד מה , נעשה.

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 03 דצמבר 2018, 14:11

תשובה ישירה מבית היוצר של חדר האוכל הישיבתי

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 03 דצמבר 2018, 14:20

פך שמן כתב:
אני פה כתב:ואני מעדיף בבחירות הבאות להצביע לליכוד ולא לרשימה עם גפני!
שמח שחשפת את הפרצוף האמיתי של החסידים.
אם אתה במתון שבכולם ככה מדבר אני מאמין שחבריך היותר נייצים עושים זאת בפועל, ועכשיו תבינו למה אסור לנו לרוץ אתכם יחד.
תראה מה כתבת , גפני יותר גרוע עבורך מנציגים חילונים שנלחמים בישיבות של הילדים שלך , בשבת ובכל דבר שבקדושה.
אתה כתבת שנציג חדש עדיף על בליטנטל

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 03 דצמבר 2018, 14:59

פך שמן כתב:
אני פה כתב:

משולש מאחד כמוך הייתי מצפה לגנות או אפי' להרגיש בחוסר נוחות ממה שדגל עשו בחיפה זה שאתה ליטאי זה בסדר גמור גם אני לא מאושר מההתנהגות של חברי הכנסת מאגודה, אבל לעשות כזה דבר נבזי לתמוך ברב רפורמי ובנציג חד"ש העיקר שנציג החסידים לא יקבל אפילו מחזיק תיק "הנחות בארנונה", זה דבר חסר תקדים בהיסטוריה. וודאי בהיסטוריה של דגל התורה.
זה שדגל תמכה ברב רפורמי זה צביעות מצידך וכי יונה יהב נציגכם לא היה מכניסו לקואליציה ובילטנטל היה מצביע כשידו על העליונה...
את הטענה השקרית שאילו יונה יהב וכו' וכו' הוא היה גם מכניסו.
התשובה הפשוטה והברורה ביותר הוא שיונה יהב כשהוא היה נבחר זה היה ללא שום קשר לחרדים ולתמיכה או אי התמיכה בו.
משא"כ קליש, שברור מי תמך בה לכל אורך הדרך, כולל בדרך לבית המשפט...

את ה'צווי דינים' אתם אמורים להכיר הרבה יותר טוב...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 04 דצמבר 2018, 02:12

גאליציינער כתב:
פך שמן כתב:
אני פה כתב:

התשובה הפשוטה והברורה ביותר הוא שיונה יהב כשהוא היה נבחר זה היה ללא שום קשר לחרדים ולתמיכה או אי התמיכה בו.

שקר, במירוץ צמוד כפי שהיה צפוי החרדים היו משקל מכריע.
דבר נוסף דגל לא מתכננת להלחם בחיפה עם ראש העיר על ענייני דת לאחר 15 שנות רדיפה הם דבר ראשון מנסים להתחיל לתקן את כל הנזקים שנעשו לציבור החרדי שיוכלו לגור שם בצורה הגיונית.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 04 דצמבר 2018, 14:33

פך שמן כתב:
גאליציינער כתב:
פך שמן כתב:
אני פה כתב:

שקר, במירוץ צמוד כפי שהיה צפוי החרדים היו משקל מכריע.
דבר נוסף דגל לא מתכננת להלחם בחיפה עם ראש העיר על ענייני דת לאחר 15 שנות רדיפה הם דבר ראשון מנסים להתחיל לתקן את כל הנזקים שנעשו לציבור החרדי שיוכלו לגור שם בצורה הגיונית.
אני מדבר על הבחירות ב-2015, אז החרדים לא היוו משקל מכריע ולכן כל המו"מ איתם אז היו להציל מן הארי ומן הדוב, ולכן היה מותר לקבל כל מה שיהב הואיל בטובו לתת...
משא"כ הפעם שאכן כפי שכתבת היוו החרדים משקל מכריע בבחירות, ולכן היה ביכולתם למנוע מקליש למנות רבאיי לסגן ראש העיר...

חשבתי שאתה יודע מה זה המושג "צווי דינים"...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 04 דצמבר 2018, 14:35

אתמול בערב בעת הדלקת הנרות בחצר הקודש בעלזא השתתף יו"ר מפלגת דגל לתושב בחיפה מיכי אלפר.

[בנר א' השתתפו יעקב ליצמן והרב אברהם רובינשטיין]
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 04 דצמבר 2018, 14:55

באופן כללי המהלך של דגל לפי מה שראינו בבחירות האחרונות, הוא בכלל לא להתעניין במהלכים הכלליים של העיר מבחינת דת, אלא לדאוג שהקיפוח לא ימשיך וינתנו זכויות לחרדים כפי מה שמגיע להם.
בירושלים אף אחד לא מתעניין במצב של השוק וכדומה, (צביקה כהן הסתיר עם הציניות שלו את האמת הפשוטה שוייצמן בא להסכם ברור יותר ומחייב יותר וטוב יותר עם עופר ברקוביץ. בושה וחרפה שכך זה היה נראה. ולמי שישאל האם באמת גור מתעניינים בנושאים האלה, אספר שוייצמן סיפר לכל הגערער'ס שלתמוך בברקת הייתה טעות, וברקוביץ הוא בן אדם אמין יותר, טענה מתקבלת על הדעת בהחלט).
בחיפה החליפו ראש עיר שלמיטב זכרוני היה זה שעצר דרדור מסויים בנושא שמירת השבת בפרהסיא, במישהי שברשימה שלה כבר ראו שהדבר נוטה לכיוון הרפורמי.
בצפת חשבו שיינזקו עם נחמן גלבך, אז תמכו בשוקי אוחנה - חילוני על גבול ה'להכעיס'.
דעת תורה אמורה להכריע מה עדיף על פני מה ויש בהחלט מצב שהמהלך הזה נכון במאת האחוזים.

סמל אישי של משתמש
יעבץ

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ » 04 דצמבר 2018, 14:56

גאליציינער כתב:אתמול בערב בעת הדלקת הנרות בחצר הקודש בעלזא השתתף יו"ר מפלגת דגל לתושב בחיפה מיכי אלפר.

מה המשמעות הפוליטית?? האם בעלזא בחיפה מתחברת לדגל???

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 » 04 דצמבר 2018, 14:57

יעבץ כתב:
גאליציינער כתב:אתמול בערב בעת הדלקת הנרות בחצר הקודש בעלזא השתתף יו"ר מפלגת דגל לתושב בחיפה מיכי אלפר.

מה המשמעות הפוליטית?? האם בעלזא בחיפה מתחברת לדגל???
הם שיכנעו את כל החסידים במקום לבחור קליש רותם.

סמל אישי של משתמש
יעבץ

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ » 04 דצמבר 2018, 15:03

לא שאלתי על העבר, אלא על העתיד! האם בעלזא בחיפה מתחברת לדגל???

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 04 דצמבר 2018, 15:05

יעבץ כתב:לא שאלתי על העבר, אלא על העתיד! האם בעלזא בחיפה מתחברת לדגל???
לא מאמין.

אם כבר, אז כעת הם תומכים בדגל.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 05 דצמבר 2018, 00:10

אז הנה, אגו"י נכנסה לקואליציה עם הסכם מצוין. אם דגל כ"כ התנגדה לפני כמה ימים מה כבר השתנה היום ??
התברר שהכל עורבא פרח, שקרים גסים והשמצות מכוערות של כאלה שחשבו שהשליטה בידם ונתבדו. כנראה הצדק היה עם פך שמן שהעיכוב לא קשור לדגל כלל.

אני פה, גאליציאנער, יודעלע, טבי, ירושלים של מעלה - נראה אותכם מתנצלים.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 05 דצמבר 2018, 00:28

אני פה כתב:סליחה זה לא היה פך שמן מישהו אחר כתב את זה. מתנצל!

פך שמן דיבר על ההקשר של אלעד ובית שמש.
תודה על ההתנצלויות אני כתבתי שבררתי והגירסה של דגל היא שזה לא קשור אליהם כלל, וצחקתם.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 05 דצמבר 2018, 00:28

פך שמן כתב:
אני פה כתב:סליחה זה לא היה פך שמן מישהו אחר כתב את זה. מתנצל!

פך שמן דיבר על ההקשר של אלעד ובית שמש.
תודה על ההתנצלויות אני כתבתי שבררתי והגירסה של דגל היא שזה לא קשור אליהם כלל, וצחקתם.
קשור לאשכול בקשו סליחה מפך השמן

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 05 דצמבר 2018, 00:42

אני פה כתב:מתי שאתה תמלא את כל הוראות ר' חיים לא לשים שעון יד לא להתגלח לשים את הפאות מקדימה וכו' וכו' אני יאמין לך שאתה אמון על ככל אשר יורוך.
מי אמר לך איך אני נראה?

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 05 דצמבר 2018, 00:47

הנה בבקשה מצאתי
http://www.forum.ladaat.info/viewtopic. ... 00#p472731
תרדו למטה 2 הודעות לתגובתו של א יודלע לגירסה של פך שמן
בחנוכה זה זמן שפך השמן ידו על העליונה.....

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 05 דצמבר 2018, 00:50

אני פה כתב:אדרבה שים תמונה ואני יאמין לך!
די דומה לחכם מכל אדם

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 05 דצמבר 2018, 01:05

אני פה כתב:היום דגל פרסמה הודעה רשמית שהיא עוצרת את המו"מ בי-ם וחיפה בגלל ביתר, אז אתה רואה שהם קושרים ענין לענין.
עובדה שנחתם הסכם החיפה, כל ההודעות הרשמיות של העיתונאים זה ספינים מרושעים
מי שכרך עיר בעיר זה פרוש שבגלל נקמת בית שמש נקם בביתר אף שתמכו בראש העיר ובעז"ה דגל תנקום בסגנות בב"ב, והחגיגה מושלמת.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 05 דצמבר 2018, 12:12

עלה זית כתב:אז הנה, אגו"י נכנסה לקואליציה עם הסכם מצוין. אם דגל כ"כ התנגדה לפני כמה ימים מה כבר השתנה היום ??
התברר שהכל עורבא פרח, שקרים גסים והשמצות מכוערות של כאלה שחשבו שהשליטה בידם ונתבדו. כנראה הצדק היה עם פך שמן שהעיכוב לא קשור לדגל כלל.

לא מאמין שזה לא היה קשור..

מכל "כנראה" אתם כבר בונים תילי תילים של בניינים ומגדלים הפורחים באויר.
הסקת מסקנות ועל פי זה חרצת גורלות...

עכ"פ, לפי נוסח ההסכם הנוכחי רואים בבירור שדגל היו אלו שדרשו שינויים אלו...

עלה זית, מחכה לבקשת סליחה.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 05 דצמבר 2018, 14:40

גאליציינער כתב:
עלה זית כתב:אז הנה, אגו"י נכנסה לקואליציה עם הסכם מצוין. אם דגל כ"כ התנגדה לפני כמה ימים מה כבר השתנה היום ??

יש מצב שדרשו שינויים בנוסח ההסכם אך מכאן עד להאשמות שלכם על דרישה שאגודה תשאר בחוץ יש מרחק רב.
בנוסף כל מה שיש בהסכם הקודם קבלו עכשיו מבחינת תפקידים וועדות וכו'
במיוחד שהשמצתם פה על וועדת ההנחות בארנונה שעבר לנציג ערבי, וסגנות לרפרורמי ע"ח אגודה ,הכל פייק ניוז גדול

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 05 דצמבר 2018, 14:55

פך שמן כתב:
גאליציינער כתב:

יש מצב שדרשו שינויים בנוסח ההסכם אך מכאן עד להאשמות שלכם על דרישה שאגודה תשאר בחוץ יש מרחק רב.
במיוחד שהשמצתם פה על וועדת ההנחות בארנונה שעבר לנציג ערבי, וסגנות לרפרורמי ע"ח אגודה ,הכל פייק ניוז גדול
לי אין בעיה בנציג ערבי וסגן רפורמי - אני לא יודע ולא יכול להכריע בזה.
יש לי בעיה על טענות שלכם שלנו זה היה לכתחילה ולכן אסור לנו לטעון נגד זה, על זה טענתי נגד, ואני עדיין לא מבין מה הוא הטענות שלכם בעניין.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 05 דצמבר 2018, 14:57

גאליציינער כתב:
פך שמן כתב:
גאליציינער כתב:

יש לי בעיה על טענות שלכם שלנו זה היה לכתחילה ולכן אסור לנו לטעון נגד זה, על זה טענתי נגד, ואני עדיין לא מבין מה הוא הטענות שלכם בעניין.
טענות שלכם -שלנו בלבלת אותי
ב"ה בחיפה לדגל אין טענות על אף אחד!
אתם טוענים שדגל טרפדה הסכם קואליציוני שלכם , ולא הפסקתם להשמיץ עד ---- שהתבדיתם.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 05 דצמבר 2018, 15:01

פך שמן כתב:
גאליציינער כתב:
פך שמן כתב:
גאליציינער כתב:

אתם טוענים שדגל טרפדה הסכם קואליציוני שלכם , ולא הפסקתם להשמיץ עד ---- שהתבדיתם.
סליחה, אלו לא היו טענות, הם היו השמצות, ככה כינית אותם...

אתם טענתם והשמצתם כל הזמן שאצל יהב גם אגו"י היתה מעלימה עין ממינוי רבאיי לסגן ראש העיר, טענת את זה פה כמה וכמה פעמים, על זה אני הגבתי כל פעם, אתה יכול לבדוק בכל ההודעות שלי.

לגופה של טענה, עדיין לא הוכחת שאתם לא הייתם אלו שטירפדו את זה, אם כבר - אז רואים שאתם כן הייתם אלו שתקעו מקלות בהסכם וכפי שכתבתי !!!
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 05 דצמבר 2018, 15:03

גאליציינער כתב:
פך שמן כתב:
גאליציינער כתב:
פך שמן כתב:
גאליציינער כתב:

סליחה, אלו לא היו טענות, הם היו השמצות, ככה כינית אותם...

אתם טענתם והשמצתם כל הזמן שאצל יהב גם אגו"י היתה מעלימה עין ממינוי רבאיי לסגן ראש העיר, טענת את זה פה כמה וכמה פעמים, על זה אני הגבתי כל פעם, אתה יכול לבדוק בכל ההודעות שלי.

לגופה של טענה, עדיין לא הוכחת שאתם לא הייתם אלו שטירפדו את זה, אם כבר - אז רואים שאתם כן הייתם אלו שתקעו מקלות בהסכם וכפי שכתבתי !!!
דגל לא ראתה בעיה במינוי הרפורמי, רק כתבתי כששאתם טוענים שזה כן בעייתי אז הנציג שלכם היה מכניס אותו ראשון לקואליציה.
ב. מה טורפד והרי הכל נשאר על כנו חוץ מניסוחים משפטיים שקליש התעקשה עליהם ואולי בהכוונת דגל אך אני לא רואה בזה בעיה.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 05 דצמבר 2018, 15:28

אז תסביר לי בדיוק מה גרם לביטול ההסכם ??
תמצא לי בבקשה הסבר הגיוני...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 05 דצמבר 2018, 15:29

בדרך אגב, אני כחסיד בעלזא שמח מאוד בסיטואציה הנוכחית בחיפה, רק ההתנהלות היא מוזרה בעיני.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
יעבץ

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ » 05 דצמבר 2018, 15:30

אכן דגל ניסתה לטרפד פה ושם. אבל הלחץ הציבורי עשה את שלו, והם חזרו בהם, ונשאר כמה תיקונים קוסמטים

לך תדע, אולי גם הביטויים החריפים כאן בפורום גם הועילו ללחץ הציבורי...

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 05 דצמבר 2018, 15:32

מקוה שפך שמן העביר אותם לחלונות הגבוהים בדגל התורה.

מיום ליום נהיה לי יותר מעניין לדעת מיהו פך השמן ומה תפקידו בהיררכיה בדגל, הוא נראה לי מקושר טוב שמה...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 05 דצמבר 2018, 15:36

אני פה כתב:ירח טוקר.
??

קליינקאף.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 05 דצמבר 2018, 15:38

המשפחה שלו זה בוימל. בוימל - שמן זית כידוע.
תזכירו לי מהיכן מונח לי בראש איזה עסקן ליטאי בוימל.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 05 דצמבר 2018, 15:47

גאליציינער כתב:מקוה שפך שמן העביר אותם לחלונות הגבוהים בדגל התורה.

מיום ליום נהיה לי יותר מעניין לדעת מיהו פך השמן ומה תפקידו בהיררכיה בדגל, הוא נראה לי מקושר טוב שמה...
חנוכה זה נס התגלות פך השמן...
יאללה תנסו לנחש...

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 05 דצמבר 2018, 15:49

נרלך שלדובר של גפני יש זמן לשבת עם החברים בלדעת...
בכל אופן טעות חמורה.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 05 דצמבר 2018, 15:50

אני פה כתב:יש גם מנכ"ל 'נתיבות משה' צבי בוימל שהשתתף בכנס לבחון פילוג ארצי של דגל מאגודה בכל הארץ. זהו זה עלינו עליו.
צבי בוימל מרחובות הוא מנכ"ל נתיבות משה

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 05 דצמבר 2018, 15:54

אני פה כתב:יש בוימל הידוע מעץ, ויש צבי בוימל מדגל - רחובות.
בוימל מעץ זה לא שמו האמיתי, קוראים לו מנחם פורגס.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 05 דצמבר 2018, 15:56

אני פה כתב:אתה רחובותי במקור כמו שרואים פה שאתה מכיר את קרעשטניף וכל סימטא ברחובות וכו', מקסימום אתה הבן שלו. מזל טוב על גילוי המטמון!
אשרי מי שחושדים בו ואין בו---בוימל
אני מכיר כמו שאתה יכול לשאול אותי כמעט על כל עיר צפת בית שמש אלעד וכו'
דרך אגב שמתם לב שהיו פה כמה שהתווכחו איתי על קולות אגודה ברחובות,שלחתי אותם לברר וכולם התנדפו.........

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 05 דצמבר 2018, 16:09

פך שמן כתב:
נרלך שלדובר של גפני יש זמן לשבת עם החברים בלדעת...
בכל אופן טעות חמורה.
רק מה בדיוק הוא עושה במשך היום ??

הוא משוחח עם אנשי תקשורת...
אני חושב שרוב ככל החברים דפה הם ברמה יותר גבוהה...

ללא שום קשר לניחוש שבוודאי אינו נכון.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 05 דצמבר 2018, 16:10

עקיב'לה כתב:המשפחה שלו זה בוימל. בוימל - שמן זית כידוע.
תזכירו לי מהיכן מונח לי בראש איזה עסקן ליטאי בוימל.
למה החלטת ככה ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 05 דצמבר 2018, 16:11

סתם צחקתי.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 05 דצמבר 2018, 16:13

בדרך אגב, פך שמן הוא ירושלמי.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 05 דצמבר 2018, 23:59

גאליציינער כתב:אז תסביר לי בדיוק מה גרם לביטול ההסכם ??
תמצא לי בבקשה הסבר הגיוני...
תקלה של אי תיאום בין קליש לעו"ד מטעמה

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 06 דצמבר 2018, 00:02

גאליציינער כתב:בדרך אגב, פך שמן הוא ירושלמי.
וזאת מנין לך?

יוסף בן יוסף

נושא שלא נקרא על ידי יוסף בן יוסף » 06 דצמבר 2018, 14:10

שרון גל בתוכניתו הבוקר תוקף בחריפות את מינויו סגן ראש העיר, ממקימי הבי. די. אס., תומך גלויות בחיזבולה, מצהיר כי דעא"ש למדו את מעשיהם מהציונים, קורא לחיילי צה"ל רוצחים, שרון תוקף את מפלגות הימין שאינן מטילות וטו על מינויו, וקורא לאזרחים לצאת להפגנות.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 06 דצמבר 2018, 14:16

פך שמן כתב:
וזאת מנין לך?
זכור לי.
אם אעבור על היסטוריית ההודעות שלך אגלה כנראה הרבה דברים עליך שאתה אפילו לא חשבת שגילת פה דברים אודותיך...

בעבר היה לי יותר זמן ולכן הייתי מסוגל לערוך תחקירים מקיפים על ניקים שעניינו אותי, היום אין לי זמן לזה ב"ה.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

זלמן1

נושא שלא נקרא על ידי זלמן1 » 06 דצמבר 2018, 14:35

גאליציינער כתב:
פך שמן כתב:
וזאת מנין לך?
זכור לי.
אם אעבור על היסטוריית ההודעות שלך אגלה כנראה הרבה דברים עליך שאתה אפילו לא חשבת שגילת פה דברים אודותיך...

בעבר היה לי יותר זמן ולכן הייתי מסוגל לערוך תחקירים מקיפים על ניקים שעניינו אותי, היום אין לי זמן לזה ב"ה.
כבר הספקתי לשמוע מעוד מישהו.
היו כנסי בחירות לקראת הבחירות, ובפירוש תמכו בקליש.
לדבריו יש להם שם 91 אברכים בקהילה.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 06 דצמבר 2018, 14:54

זלמן1 כתב:
גאליציינער כתב:
פך שמן כתב:
וזאת מנין לך?
זכור לי.

על מה הגבת ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

זלמן1

נושא שלא נקרא על ידי זלמן1 » 06 דצמבר 2018, 15:03

גאליציינער כתב:
זלמן1 כתב:
גאליציינער כתב:
פך שמן כתב:
וזאת מנין לך?
זכור לי.

על מה הגבת ??
על זה http://www.forum.ladaat.info/viewtopic. ... 27#p473927
גאליציינער כתב:
יעבץ כתב:
זלמן1 כתב:אתמול נסעתי טרעמפ עם חיפאי חסיד ויזניץ, והוא סיפר לי שהם תמכו במוצהר לקליש. (כ-200 קול)
ב'מוצהר' וודאי שלא!!!
יתכן שבשתיקה.
אבל 'לאחר המעשה' כולם חכמים ומנסים לקפוץ על העגלה...
אם אני זוכר טוב, אזי יהב היה אצל האדמו"ר לפני הבחירות.
:? :? :? :?

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 06 דצמבר 2018, 15:32

זלמן1 כתב:
גאליציינער כתב:
זלמן1 כתב:
גאליציינער כתב:
פך שמן כתב:
וזאת מנין לך?
זכור לי.

על מה הגבת ??
על זה http://www.forum.ladaat.info/viewtopic. ... 27#p473927
גאליציינער כתב:
יעבץ כתב:
זלמן1 כתב:אתמול נסעתי טרעמפ עם חיפאי חסיד ויזניץ, והוא סיפר לי שהם תמכו במוצהר לקליש. (כ-200 קול)
ב'מוצהר' וודאי שלא!!!
יתכן שבשתיקה.
אבל 'לאחר המעשה' כולם חכמים ומנסים לקפוץ על העגלה...
אם אני זוכר טוב, אזי יהב היה אצל האדמו"ר לפני הבחירות.
:? :? :? :?
זה לא באשכול הזה, להבא תענה מסודר.
עדיף שתתחיל בכלל לכתוב כל הודעה באשכול שלו...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 09 דצמבר 2018, 16:34

כאב ראש חדש לרה"ע...
גאליציינער כתב:"כשאהיה סגן, נתניהו יהיה בכלא"
סערת מינוי סגן ראש העיר חיפה: אחרי שדרעי ביקש מהיועמ"ש למנוע מראג'א זעתרה לכהן בתפקיד בטענה שהוא תומך בחמאס ובחיזבאללה, גם רה"מ הבהיר שיתערב. זעתרה תקף: "הסכנה האמיתית לעם בישראל - ברחוב בלפור"

מינוי ראג'א זעתרה לתפקיד סגן ראש העיר חיפה מסרב לרדת מהכותרות: ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הבוקר (ראשון) שחיפש את ראש עיריית חיפה החדשה עינת קליש על מנת לדרוש ממנה לבטל את מינויו של זעתרה לתפקיד סגן ראש העיר. "זה דבר שאינו מתקבל על הדעת ומכיוון שכך הוא גם לא יתקיים", הבהיר נתניהו. זעתרה בתורו תקף בתגובה את רה"מ ואמר: "הסכנה האמיתית לעם בישראל לא נמצאת בעיריית חיפה, אלא ברחוב בלפור 10 בירושלים".
לפני שנפתחה ישיבת הממשלה הבוקר, ביקש נתניהו לשוחח עם קליש בעקבות הפרסומים שבכוונתה למנות את זעתרה לתפקיד היוקרתי. נתניהו הסביר כי יש למנוע את המינוי של זעתרה שלטענתו תומך בארגוני הטרור חיזבאללה וחמאס, המצהירים כי בכוונתם להשמיד את מדינת ישראל.
"אני מקווה שתענה, ואני שמח שחברנו אריה דרעי התחיל כבר לטפל בנושא, ואני יודע שגם רבים אחרים התבטאו בנושא", אמר ראש הממשלה. "זה דבר שאינו מתקבל על הדעת ומכיוון שהוא אינו מתקבל על הדעת הוא גם לא יתקיים, אני משוכנע בזה".
בתגובה לפרסום אמר זעתרה כי הוא אינו חבר לא בארגון חמאס ולא בארגון חיזבאללה, אלא במפלגה הקומוניסטית הישראלית ובתנועת חד"ש שדוגלות "בשלום, בשיוויון ובאחוות העמים", כלשונו. עוד הוסיף: "נתניהו וממשלתו המושחתת מנסים להסיט את דעת הקהל. הסכנה האמיתית לעם בישראל לא נמצאת בעיריית חיפה, אלא ברחוב בלפור 10 בירושלים. כשאני אהיה סגן, סביר להניח שנתניהו ודרעי כבר ישבו בכלא".
גם יושב ראש הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה הגיב בחריפות. "מדובר בניסיון של כמה מפלגות לעלות על גל ההסתה נגד ערבים", טען. "25 שנים היה סגן ראש עיר ערבי בחיפה - וכך ימשיך להיות. אף אחד לא ייגע בזה. אנחנו מקווים שעינת קליש לא תיכנע ללחץ הציבורי וגם לא ללחץ של נתניהו ודרעי. זעתרה ימשיך לעשות את העבודה שלו - הוא נבחר על ידי הציבור שלו על מנת לייצג אותו".
לפני יומיים פורסם כי שר הפנים אריה דרעי פנה ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה שלא לאפשר את מינויו של זעתרה על רקע התבטאויותיו בעבר. בחשבון הטוויטר שלו כתב דרעי: "זעתרה, חבר מועצת עיריית חיפה, הביע תמיכה בחיזבאללה ובחמאס, תמך בחרם על ישראל והביע תמיכה בפעילות נגד ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. אדם כזה אינו יכול להתמנות לסגן ראש עיר בשכר כפי שמבקשת ראש עיריית חיפה".
mako
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

יוסף בן יוסף

נושא שלא נקרא על ידי יוסף בן יוסף » 09 דצמבר 2018, 17:50

גאליציינער כתב:כאב ראש חדש לרה"ע...
גאליציינער כתב:"כשאהיה סגן, נתניהו יהיה בכלא"
סערת מינוי סגן ראש העיר חיפה: אחרי שדרעי ביקש מהיועמ"ש למנוע מראג'א זעתרה לכהן בתפקיד בטענה שהוא תומך בחמאס ובחיזבאללה, גם רה"מ הבהיר שיתערב. זעתרה תקף: "הסכנה האמיתית לעם בישראל - ברחוב בלפור"

מינוי ראג'א זעתרה לתפקיד סגן ראש העיר חיפה מסרב לרדת מהכותרות: ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הבוקר (ראשון) שחיפש את ראש עיריית חיפה החדשה עינת קליש על מנת לדרוש ממנה לבטל את מינויו של זעתרה לתפקיד סגן ראש העיר. "זה דבר שאינו מתקבל על הדעת ומכיוון שכך הוא גם לא יתקיים", הבהיר נתניהו. זעתרה בתורו תקף בתגובה את רה"מ ואמר: "הסכנה האמיתית לעם בישראל לא נמצאת בעיריית חיפה, אלא ברחוב בלפור 10 בירושלים".
לפני שנפתחה ישיבת הממשלה הבוקר, ביקש נתניהו לשוחח עם קליש בעקבות הפרסומים שבכוונתה למנות את זעתרה לתפקיד היוקרתי. נתניהו הסביר כי יש למנוע את המינוי של זעתרה שלטענתו תומך בארגוני הטרור חיזבאללה וחמאס, המצהירים כי בכוונתם להשמיד את מדינת ישראל.
"אני מקווה שתענה, ואני שמח שחברנו אריה דרעי התחיל כבר לטפל בנושא, ואני יודע שגם רבים אחרים התבטאו בנושא", אמר ראש הממשלה. "זה דבר שאינו מתקבל על הדעת ומכיוון שהוא אינו מתקבל על הדעת הוא גם לא יתקיים, אני משוכנע בזה".
בתגובה לפרסום אמר זעתרה כי הוא אינו חבר לא בארגון חמאס ולא בארגון חיזבאללה, אלא במפלגה הקומוניסטית הישראלית ובתנועת חד"ש שדוגלות "בשלום, בשיוויון ובאחוות העמים", כלשונו. עוד הוסיף: "נתניהו וממשלתו המושחתת מנסים להסיט את דעת הקהל. הסכנה האמיתית לעם בישראל לא נמצאת בעיריית חיפה, אלא ברחוב בלפור 10 בירושלים. כשאני אהיה סגן, סביר להניח שנתניהו ודרעי כבר ישבו בכלא".
גם יושב ראש הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה הגיב בחריפות. "מדובר בניסיון של כמה מפלגות לעלות על גל ההסתה נגד ערבים", טען. "25 שנים היה סגן ראש עיר ערבי בחיפה - וכך ימשיך להיות. אף אחד לא ייגע בזה. אנחנו מקווים שעינת קליש לא תיכנע ללחץ הציבורי וגם לא ללחץ של נתניהו ודרעי. זעתרה ימשיך לעשות את העבודה שלו - הוא נבחר על ידי הציבור שלו על מנת לייצג אותו".
לפני יומיים פורסם כי שר הפנים אריה דרעי פנה ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה שלא לאפשר את מינויו של זעתרה על רקע התבטאויותיו בעבר. בחשבון הטוויטר שלו כתב דרעי: "זעתרה, חבר מועצת עיריית חיפה, הביע תמיכה בחיזבאללה ובחמאס, תמך בחרם על ישראל והביע תמיכה בפעילות נגד ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. אדם כזה אינו יכול להתמנות לסגן ראש עיר בשכר כפי שמבקשת ראש עיריית חיפה".
mako
ענת קאליש שוחחה עם נתניהו הודיעה לו כי תשאיר את ההסכם הקואליציוני עם הערבים, מתסכל!

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 11 דצמבר 2018, 12:18

חדשות 0404 בפרסום ראשון: עינת קליש קיבלה מידע על פעילות זעאתרה ותודיע על ביטול כוונתה למנותו כסגן ראש העיר בחיפה.

כל רגע
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

יוסף בן יוסף

נושא שלא נקרא על ידי יוסף בן יוסף » 22 דצמבר 2018, 20:00

גאליציאנער כתב:חדשות 0404 בפרסום ראשון: עינת קליש קיבלה מידע על פעילות זעאתרה ותודיע על ביטול כוונתה למנותו כסגן ראש העיר בחיפה.
מה נותר עם זאתרה?
כל רגע

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 23 דצמבר 2018, 13:18

נשאר בקואליציה והודיע שימנה את מי שתחתיו לסגן במחצית השניה.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

יוסף בן יוסף

נושא שלא נקרא על ידי יוסף בן יוסף » 23 דצמבר 2018, 15:37

גאליציאנער כתב:נשאר בקואליציה והודיע שימנה את מי שתחתיו לסגן במחצית השניה.
תודה.
מה זאת אומרת נשאר - נשאר כסגן רה"ע?

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 23 דצמבר 2018, 17:11

יוסף בן יוסף כתב:
גאליציאנער כתב:נשאר בקואליציה והודיע שימנה את מי שתחתיו לסגן במחצית השניה.
תודה.
מה זאת אומרת נשאר - נשאר כסגן רה"ע?
הוא כלל לא היה אמור להתמנות עכשיו...
הוא היה אמור להיות במחצית השניה של הקואליציה...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 03 ינואר 2019, 20:28

ראש עיריית חיפה לשעבר, יונה יהב, הודיע כי הוא מוותר על מקומו במועצת העיר, ופורש מפעילות במערכת הפוליטית העירונית.
את מקומו תתפוס חברת סיעתו סופי נקש.
"מעניק מאה ימי חסד לקליש רותם"
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 06 ינואר 2019, 10:13

מי זה כתב:ראש עיריית חיפה לשעבר, יונה יהב, הודיע כי הוא מוותר על מקומו במועצת העיר, ופורש מפעילות במערכת הפוליטית העירונית.
את מקומו תתפוס חברת סיעתו סופי נקש.
"מעניק מאה ימי חסד לקליש רותם"
מי מעניק פה למי ??

כפי שפורסם הרי שהוא הפך לשבר כלי ובעירייה הוא לא הופיע כלל מאז..
כך שאופוזיציה מאיימת הוא לא...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 23 ינואר 2019, 21:33

'דה מרקר': קליש רותם הגישה בקשה למשרד הפנים לאשר סגן חמישי בשכר בחיפה. בכובע אחד שר הפנים דרעי הוא שיחליט להיענות לבקשה ובכובעו השני הוא משפיע על המגעים של ש"ס לכניסה לקואליציה בעיר.

מלשכת דרעי נמסר בתגובה ל'דה מרקר': "דרעי מכהן כיו״ר תנועת ש״ס ושר הפנים - ומקפיד על הפרדה מוחלטת בין שני התפקידים. אין קשר בין שיקוליו כשר פנים לשיקולים פוליטיים".

אשרי המאמין...

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 31 ינואר 2019, 22:32

מזוזה חדשה נקבעה בלשכת ראש העיר חיפה עשויה משאריות טיל של כיפת ברזל המגנה על יישובי עוטף עזה.

התמונות והדברים הבאים פורסמו הערב בדף של עינת קליש רותם.
‏"יום מיוחד של קירוב לבבות.
אתמול בבוקר הוצבה מזוזה חדשה בלשכת ראש העיר, שעשויה משאריות טיל של כיפת ברזל המגנה על יישובי עוטף עזה. המזוזה היא עבודת אמנות של ירון בוב, אותה הביאה משפחת שנקר לאחר ביקור ביישוב יתד. את המזוזה התקין הרב לייזר מחב"ד יחד עם כל רבני העיר, נשותיהם, ונציגי המפלגות הדתיות. דני שנקר נאם והסביר שכפי שכיפת ברזל מגנה על הדרום, כך המזוזה תגן על הנהגת חיפה בהובלת חיפה קדימה.

ובצהריים, אירוע ראשון מסוגו לקידום פעילויות חינוך לא רישמיות בקהילות החרדיות בשיתוף מנהל החינוך. יוזמה ארצית שמתחילה כאן בחיפה ותייצר חיבורים של כל הקהילות.

מחיפה תצא הבשורה לחיים משותפים, קירוב לבבות, וחידוש העיר."
מזוזת לשכת רא''ע חיפה מטיל שיורט ע''י כיפת ברזל 1.jpg
מזוזת לשכת רא''ע חיפה מטיל שיורט ע''י כיפת ברזל 2.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

שלח תגובה