חיים ולדר

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 1264 פעמים
קיבל תודה: 1902 פעמים
יצירת קשר:

Re: חיים ולדר התאבד!!!

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

חזק ואמץ כתב:
03 ינואר 2022, 00:53
למה לרבי חיים ולדר זצןק"ל...
התייאשתי...
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

משה 72
נתן תודה: 271 פעמים
קיבל תודה: 223 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה 72 »

אברומי כתב:
03 ינואר 2022, 00:58
אכן קשה לי אפילו להגיב כאן כי כל מילה תגרור עוד צרור של טינפות.
חברים יקרים המצב קשה לי כמוכם מה קשה לך? ואף אולי יותר ממכם. אבל אנא. לטנף וללכלך לכל עבר זה לא הדרך.לטנף וללכלך לכל עבר זה לא הדרך, אני מסכים איתך במאה אחוז ולכן צריך להוקיע את כל מי שמלכלך ומטנף........
באו כל אחד ינסה לחזק את עצמו במה שיכול בקדושה ובכל השאר ויתפלל על החוטאים בעם ישראל בחשכת הגלות.
אין לי אפילו כוח להגיב..שיך יקרי אני לא מצדיק את ולדר..רק שרק ה' יודע ללבב, וגם ללב החוטא או הרשע ה' יודע מה עובר בליבו ולא אנחנו...
מקומי אכן כנראה לא כאן. לפחות לא בשלב זה אם אין לי מה להועיל.
לילה טוב לכולם..
מקומך איתנו, חבל שאתה פורש, כי אני רוצה להבין אברומי יקר, ממה אתה פוחד, מה מעורר בך הסיפור הזה?
לילה טוב לך

משה 72

יאיר, נעלת את האשכול של ההוא שביקש לעשות סדר, זה בסדר שנעלת אותו, הבעיה שנעלת אותו על חזק ואמץ יחד עם הצמרמורת והעצבים אני חושב שזה מאוד מסוכן להשאיר אותו ככה תקוע שם אפי' שהוא לא עצבני
העיקר שלא יפגע באחרים, שזה אני מאוד חושש, אז תשאיר אותו שם...

סמל אישי של משתמש
מויישה
נתן תודה: 1693 פעמים
קיבל תודה: 1653 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מויישה »

אוי ויי, אולי ר' יאיר זוכר תקופות כאלו בפורום אבל בכל זמן פעילותי אני לא זוכר כל כך הרבה השמצות בוטות הדדיות בין ניקים (אולי כי לא הייתי פעיל באשכולות המחלוקות למיניהם, אבל גם בנושא הקורונה והחיסונים שהיה שם ויכוחים חריפים מאוד לא זכורני שהגיעו לחצי מרמות ההשמצות והעלבונות שאני רואה כאן) וכי לאתרי הביבים הידועים לפתע דמינו?
קטונתי, אבל אם אין אפשרות לגרום לציבור לשיח מכבד בנושא אולי יש לסגור כל האשכולות בנידון. חבל שנעבור על הלכות מפורשות ונאבד צלם אנוש וצורת דיבורו בשל זעם "קדוש" או סתם רצון לפריקת עצבים או אפילו זעזוע לגיטימי, עדיין יש גבולות לשיח בין אנשים. אומנם זה "רק" ניקים אבל מאחורי כל ניק עומד אדם אמיתי לחלוטין עם לב ורגשות. כל העלבונות והרמיזות וסתם החוסר כבוד בצורת השיחה היא לא מתאימה לאף שיח בין אנשים, כל שכן ליהודים חרדים.
בתקווה שנדע לכבד זה את זה ושהפורום הזה (שאני מאוד מחבב גם אם פחות פעיל בו מבעבר) ידע ימים טובים יותר.

whynot
נתן תודה: 2090 פעמים
קיבל תודה: 458 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי whynot »

מש"כ יאיר לעיל שהרבנים ידעו כבר לפני עשר שנים, ולא יכלו לעשות כלום, מזעזע מאוד.

וכי לסדום היינו לעמורה דמינו?

למה לא יכלו להיכנס להגריג"א ולומר לו המציאות, ושהגריג"א יאמר ליתד ועיריית ב"ב לסלקו?

וגם מש"כ שהדיין רמז על כך שיש עוד אחרים, ג"כ מזעזע טובא, ובאם לא נשמע בשבועות הקרובים שכמה אנשים התפטרו מאליהים והלכו לעשות לביתם וכו', אז נדע שכנראה אין אימון במימסד בענין הזה לכה"פ, וצריך לילך לרבנים מחוגים אחרים.

בין הטיפות
נתן תודה: 14 פעמים
קיבל תודה: 13 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי בין הטיפות »

תגיד לי מרן "חזק ואמץ" תלמידו המובהק של קה"ק רשכבה"ג גדול מרבן שמו -ח"ו, האם אתה "וייסמ" מהאשכול של גור הישן? הסגנון הא זהה...
רק שם אתה מגן על כבודו של כ"ק מרן אדמור מגור שליט"א וכאן אתה מגן על...
יאיר, תבדוק את זה בבקשה.
אין לי דעה לגבי מעשיו של חיים ולדר, אבל הביטויים המחלחלים של חזק ואמץ מעוררים סלידה...

משה 72

בין הטיפות כתב:
03 ינואר 2022, 12:28
תגיד לי מרן "חזק ואמץ" תלמידו המובהק של קה"ק רשכבה"ג גדול מרבן שמו -ח"ו, האם אתה "וייסמ" מהאשכול של גור הישן? הסגנון הא זהה...
יאיר, תבדוק את זה בבקשה.
אין לי דעה לגבי מעשיו של חיים ולדר, אבל הביטויים המחלחלים של חזק ואמץ מעוררים סלידה...
הוא מגן על עצמו.....
צר לי לומר

חזק ואמץ
נתן תודה: 94 פעמים
קיבל תודה: 38 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חזק ואמץ »

בין הטיפות כתב:
03 ינואר 2022, 12:28
יאיר, תבדוק את זה בבקשה.
למה אתה דן אותי , מה אני לא בסדר ? אתה סתם מנסה להצית אש אחרי שהיא כבויה כבר
וכיף לך "לשנוא לרעך כמוך" במקום להבין אותי אתה מנסה ההפך, יפה מאד לך כל הכבוד אתה עושה מלא נחת רוח לקדוש ברוך הוא

אני כתבתי ברוגע את פתיחת האשכול שנסגר , ואנשים בפורום פה נפלו עליי כמו הדיוטים , לי אסור להגיד מה מפריע לי , אבל להם יש זכות דיבור
זה שאתה אומר ביטויים מחלחלים זה תגיד לחברי פורום אחרים , זה אפילו לא ראוי להתייחסות אבל הגבתי בגלל שאני צריך להצדיק את עצמי כי אני הצודק פה
אתה יודע מה ? יש דברים שהשתיקה יפה להם

חזק ואמץ
נתן תודה: 94 פעמים
קיבל תודה: 38 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חזק ואמץ »

אני שמעתי מקרובי משפחתי שניחמו את משפחת חיים ולדר
והם סיפרו ואמרו בעצמם שמסופר שלפני כמה ימים נמצאה גופת אישה בדירה וכי נסתה להשים קץ לחייה ואמרו שהיא בין הנפגעות של רבי חיים ולדר
הם אומרים שזה לא דובים ולא יער , המשטרה לקחה את הגופה ובדקה אותה ותוצאות הבדיקה של הגופה ראו שלפני שחיים ולדר ניסה להשים קץ לחייו היא התאבדה
וזה בכלל לא קשור אליו ואינה בין הנפגעות בכלל.........הכל שמועות

הר ההר
נתן תודה: 6 פעמים
קיבל תודה: 46 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי הר ההר »

כולם דנים בדברים וטפלים ולא בעיקר הבעיה, והוא איך הדבר היה מושתק כל-כך הרבה שנים? כבר הרבה שנים שהיו שידעו ולא פרסמו ועברו על תעמוד על דם רעך

לולב הגזול
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 55 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי לולב הגזול »

נו השאלה של הר ההר זה השאלה שאני כבר שאלתי כבר כמה פעמים וגם שאלתי את שיך בפירוש שיגיד והוא שותק כמו דג אז אחר כך הוא מטיף כאן אבל כשנוגעים בנקודה עצמה הוא שותק אז מה זה עוזר אם רוצים לטפל במשהו צריך לדעת מה הנקודה ואז אפשר לטפל

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

אני הבנתי שניסו במשך השנים לטפל ולא צלח

לולב הגזול

כי כאשר יקום איש על רעהו ורצחו נפש כן הדבר הזה! תגיד יאיר אם היו אומרים לך שיש מישהו יורה באנשים כפשוטו והורג אותם וכבר הרג ועוד אחד ועוד אחד וככה שנים הורג כל הזמן ואמרים שמנסים לטפל ולא צלח היית מקבל את התירוצים האלה או שהיית אומר שכל מי ששמע ולא הלך ועשה כל אבל כ-ל מה שצריך כדי לעצור (לעצור!!) את זה מיד הוא כמו שותף לפשע! עוד פעם כאשר יקום איש על רעהו ורצחו נפש כן הדבר הזה!

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

אם לפי ההלכה הפסוקה יש לו דין רוצח ממש אה"נ כי אז צריך להורגו או להצילו באחד מאיבריו.

לא נ"ל שכן הוא..

לולב הגזול

לא אמרתי להרוג אותו אבל יש עוד הרבה דרכים להציל את אלו שהוא הרג בהרבה מאד דרכים והמשפט הזה שכתבת שניסו ולא הצליחו ממש לא מספק אותי

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

גם אותי לא, אבל כל עוד אני לא יודע בדיוק פרטים מה ידעו ומה ניסו לעשות, אני לא יכול לדבר

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 434 פעמים
קיבל תודה: 2530 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

פורום רבנים ודיינים כונס הערב בבני ברק. על הפרק: הקמת גוף רבני לקבלת תלונות על פוגעים ומטרידים. הוחלט על איתור דיינים מועמדים שייצגו את רוב הקהילות. איתור נציג מתאם מול הרשויות, הקמת פורום רבניות ועו"ס חרדיות לגביית עדויות רגישות.

שיך
נתן תודה: 22 פעמים
קיבל תודה: 394 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שיך »

זה מאוד מורכב
עד שמגיע נפגע ומוכן לדבר, ולספר מי הפוגע שלו, שזה שלב בפני עצמו..אתה לא יכול לבוא לבן אדם עם עדות אחת, הוא יכחיש,(גם עם מאות נפגעים הם עדיין מכחישים..)ואז לעבוד שעות להצליב נתונים,סיפורים, עדויות וכו וכו.
אח"כ צריך להיפגש עם רבנים (אחרת,תשאלו מה פירסמתם בלי היתר מאה רבנים...) והם ישאלו,מה הוא?! לא יכול להיות!יש לו פראק , הוא נכד של ראש ישיבת מכסה לשפנים,, הוא מקורב לבבא הונגריה ולא רוצה להתעסק איתו,,
בקיצור קל לדבר קשה לעשות

נ.ב
נכתב בלשון זכר מטעמי נחות, ואין הבדל בין נפגע ונפגעת..

imeir22
קיבל תודה: 43 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי imeir22 »

מחסה לשפנים ולא מכסה לשפנים

יהיה טוב
נתן תודה: 96 פעמים
קיבל תודה: 107 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יהיה טוב »

שיך כתב:
03 ינואר 2022, 19:08
זה מאוד מורכב
עד שמגיע נפגע ומוכן לדבר, ולספר מי הפוגע שלו, שזה שלב בפני עצמו..אתה לא יכול לבוא לבן אדם עם עדות אחת, הוא יכחיש,(גם עם מאות נפגעים הם עדיין מכחישים..)ואז לעבוד שעות להצליב נתונים,סיפורים, עדויות וכו וכו.
אח"כ צריך להיפגש עם רבנים (אחרת,תשאלו מה פירסמתם בלי היתר מאה רבנים...) והם ישאלו,מה הוא?! לא יכול להיות!יש לו פראק , הוא נכד של ראש ישיבת מכסה לשפנים,, הוא מקורב לבבא הונגריה ולא רוצה להתעסק איתו,,
בקיצור קל לדבר קשה לעשות

נ.ב
לכן צריך כתובת מרכזי, כדי שיוכלו להצליב נתונים.
וגם שכל התלונות יתקבלו אוטומטית אצל כל הרבנים. כדי שלא המזכיר ולא כל רב לעצמו יוכלו להחביא תלונות.
וגם לפחות חמשה דיינים מכל קצבי הקשת החרדית + אחד חרדל"י.

טייטל
נתן תודה: 86 פעמים
קיבל תודה: 87 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי טייטל »

שיך כתב:
03 ינואר 2022, 19:08
זה מאוד מורכב
בקיצור קל לדבר קשה לעשות

נ.ב
כבוד הרב שיך לדעתך אפסו כל התקוות? מציע לנו להתייאש?

rich
נתן תודה: 748 פעמים
קיבל תודה: 720 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי rich »

כן, דווקא אתה שיך? ...
הרי זה בפתרון המקסימלי, ואם גם הוא לא טוב...

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת
נתן תודה: 637 פעמים
קיבל תודה: 395 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת »

גם אני התייאשתי אחרי התגובה של שיך.... זהו אין מה לעשות נגד העניין הזה?
אין עוד מלבדו!

שיך

אני ממש לא מציע להתייאש!! הפוך, סוף סוף יש תקוה
דבר ראשון חייבים להאמין לנפגעים (כלומר לצאת מנקודת הנחה שאם דוברי אמת,אבל לא לחרוץ גורלות, ילד/ה שחוזרים הביתה והורים לא נותנים גיבוי לא יספרו יותר לאף אחד,וממשיכים להיפגע)
ב.חובת דיווח עם עונש מינימום של שנה וחצי לפחות ,(בעל סמכות מג"ש/ ראש הישיבה יעמוד בפני דילמה, להגן על פוגע או ללכת לכלא לשנה וחצי לפחות, רוב האנשים יבחרו נכון..)
ג. כשנכנס פוגע לבית כנסת, לא נזהיר את הילדים,רק נגרש את הפוגע אוטומטי זה יפחית את כמות הפוגעים
ד. מותר ואף חובה ללכת למשטרה,הרתעה!!! זה הכי חשוב אין מה לעשות
ה. שימו לב למתרחש סביבכם, אתם יכולים להציל נשמות, רואים מבוגר הולך עם/ליד ילד אל תתביישו, תשאלו את הילד אתה מכיר אותו? הוא אבא שלך וכו, והוא כבר יברח לבד. ואם לא מקסימום הילד ענה שזה אבא שלו, ולך לא היה נעים

נ.ב
כנ"ל נכתב בלשון זכר....

zeevi
נתן תודה: 1003 פעמים
קיבל תודה: 521 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

שיך כתב:
03 ינואר 2022, 22:41
דבר ראשון חייבים להאמין לנפגעים (כלומר לצאת מנקודת הנחה שאם דוברי אמת,אבל לא לחרוץ גורלות, ילד/ה שחוזרים הביתה והורים לא נותנים גיבוי לא יספרו יותר לאף אחד,וממשיכים להיפגע)
ב.חובת דיווח עם עונש מינימום של שנה וחצי לפחות ,(בעל סמכות מג"ש/ ראש הישיבה יעמוד בפני דילמה, להגן על פוגע או ללכת לכלא לשנה וחצי לפחות, רוב האנשים יבחרו נכון..)
ג. כשנכנס פוגע לבית כנסת, לא נזהיר את הילדים,רק נגרש את הפוגע אוטומטי זה יפחית את כמות הפוגעים
ה. שימו לב למתרחש סביבכם, אתם יכולים להציל נשמות, רואים מבוגר הולך עם/ליד ילד אל תתביישו, תשאלו את הילד אתה מכיר אותו? הוא אבא שלך וכו, והוא כבר יברח לבד. ואם לא מקסימום הילד ענה שזה אבא שלו, ולך לא היה נעים

נ.ב
כנ"ל נכתב בלשון זכר....
רוב הסיפורים (כמדומני) הם על דמות סמכותית כלשהי, שהיה בקשר עם הילד / הנפגע, כדוג' מלמד, מג"ש, משגיח, מורה, מטפל וכדו'.
מה תעשה אז?

שיך

zeevi כתב:
03 ינואר 2022, 22:51
שיך כתב:
03 ינואר 2022, 22:41

נ.ב
כנ"ל נכתב בלשון זכר....
רוב הסיפורים (כמדומני) הם על דמות סמכותית כלשהי, שהיה בקשר עם הילד / הנפגע, כדוג' מלמד, מג"ש, משגיח, מורה, מטפל וכדו'.
מה תעשה אז?
חובת דיווח (סעיף ב)

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 434 פעמים
קיבל תודה: 2530 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

רוב הנפגעים נפגעים בביתם. ולזה אין שום פיתרון.

שיך

אני פה כתב:
03 ינואר 2022, 23:19
לצערי אתה צודק

משה 72

שיך כתב:
03 ינואר 2022, 23:27
אני פה כתב:
לצערי אתה צודק
ולכן בתת''ים ובבתי ספר יש צורך להדגיש שכל מה שנראה לא מתאים או לא נעים יש לדווח וד''ל

בערגער
נתן תודה: 1487 פעמים
קיבל תודה: 600 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי בערגער »

שיך כתב:
03 ינואר 2022, 23:27
אני פה כתב:
לצערי אתה צודק
זה הרבה יותר מורכב, אבל יש פתרון.
אם יתוו דרך מצד המוסדות איך להכין ילדים בצורה ברורה להתמודד עם פגיעות מבית ומבחוץ ולמי לפנות הורים או כתובת ברורה, אז יש סיכוי לחשוף ולמנוע פגיעות אף בתוך הבית.
"מלה בסלע משתוקא בתרין"

שלח תגובה