ועדת חקירה לאסון מירון

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 1268 פעמים
קיבל תודה: 1915 פעמים
יצירת קשר:

Re: ועדת חקירה לאסון מירון

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

אני שם מחסום לפי בנושא הזה. (מסכה אך ללא חיסון...)
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

משה 72
נתן תודה: 271 פעמים
קיבל תודה: 223 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה 72 »

יאיר כתב:
18 אוקטובר 2021, 23:05
יאיר, שוב חיסון?!😩אני כבר מתחיל לדאוג...

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 1268 פעמים
קיבל תודה: 1915 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

חיסול*
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
בר יוכני
נתן תודה: 243 פעמים
קיבל תודה: 253 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי בר יוכני »

אגב, בסרטון עם הכיתוביות, כתוב שכוחות ההצלה מתחילים לפנות גופות, ונראה כי דקות אלו נחתכו מ'התיעוד המלא' כביכול.
הסיגריה אינה מקצרת חיים, היא מתמצתת אותם :!:

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 435 פעמים
קיבל תודה: 2542 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

הרסו היום חלק מדרך מהדרין.

המשטרה מבקשת מוועדת החקירה להגביל מספרית את ההילולא הבאה
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
עמי עשו
נתן תודה: 418 פעמים
קיבל תודה: 1794 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עמי עשו »

אולי מתן כהנא יחליט מי עולה למירון?

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון
נתן תודה: 727 פעמים
קיבל תודה: 843 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון »

אם נגיע למצב הזה - מסתמא קריב יעלה...
לשון הרע, לא לדבר עלי
כ"ד הכו"ח עבדכם הנאמן בלונ"ח
פע'מון ז'הב ור'ימון (המכונה לפנים פע"ח),
הגאב"ד דק"ק פצלוחנה פופיטות יצ"ו

סמל אישי של משתמש
עמי עשו
נתן תודה: 418 פעמים
קיבל תודה: 1794 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עמי עשו »

יאיר כתב:
18 אוקטובר 2021, 23:05
תחזיק לעצמך אצבעות.

כאן זה בכתיבה, לא בדיבור

rich
נתן תודה: 749 פעמים
קיבל תודה: 720 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי rich »

כיכר השבת

וועדה לאסון מירון לא תעסוק לבינתיים בפיצויי האסון
יו"ר וועדת החקירה לאסון מירון, השופטת מרים נאור הודיעה ליו"ר וועדת הפנים של הכנסת כי הוועדה עדיין לא עסקה כלל בנושא הפיצויים וכי היא תעסוק רק בהכנות להילולה (בארץ)

ועדת החקירה הממלכתית לחקר אסון הר מירון תמסור היום (שני), לראש הממשלה את המלצותיה לצורך היערכות להילולת ל"ג בעומר תשפ"ב.

מהוועדה נמסר כי נוכח הצורך הדחוף בשינויים שיקטינו את הסיכון לשלום המשתתפים בהילולה הקרובה, ומתוך הבנה כי על הגורמים המעורבים להתחיל בהכנות לאירוע ללא דיחוי, יתמקדו ההמלצות באופן ההיערכות לל"ג בעומר הקרוב בלבד. זאת בהתאם להחלטת הממשלה על הקמת הוועדה בה נקבע, בין היתר, כי "במידת הצורך תשקול הוועדה לפרסם דו"ח ביניים כדי לאפשר היערכות מתאימה לאירוע ההילולה הבא".

סמוך לאחר הגשת ההמלצות לראש הממשלה הן יימסרו למשפחות ההרוגים, לשרי הממשלה ולגורמים רלוונטיים נוספים

‏יו"ר וועדת החקירה, השופטת בדימוס מרים נאור אף שלחה מכתב ליו"ר וועדת הפנים של הכנסת והבהירה לו כי לאור מה שנאמר על ידי נציגי האוצר בדיון שנערך בשבוע שעבר בוועדה שלו בנוגע לפיצויי המשפחות שעדיין לא קיבלו מאומה, כי יש להמתין לדיונים בוועדת החקירה, מדובר בסחבת שתותיר את המשפחות האבלות שוב ללא פיצוי.

"‏בדיון ועדת הפנים והגנת הסביבה בראשותך שנערך בנושא "נפגעי האסון במירון טרם קיבלו פיצויים חרף התחייבות ממשלתית" לבקשת ח"כ מיכאל מלכיאלי מש"ס, נאמר על ידי נציגי משרדי האוצר והדתות כי המשרדים ‏ממתינים למסקנות ועדת החקירה בטרם יידרשו לסוגיית הפיצויים. ‏בהחלטת הממשלה על הקמת הוועדה מיום 20.06.21 נקבע כי "במידת הצורך תשקול הוועדה לפרסם דוח ביניים ‏כדי לאפשר היערכות מתאימה לאירוע ההילולה הבאה". לפיכך מבקשת הוועדה להבהיר כי המלצות הביניים אשר יתפרסמו בקרוב יעסקו, כמצוות החלטת הממשלה, ‏בהיערכות להילולה הבאה ובה בלבד", כתבה השופטת נאור.

סמל אישי של משתמש
אני פה

יושבת ראש ועדת החקירה הממלכתית לחקר אסון הר מירון, נשיאת בית המשפט העליון בדימוס מרים נאור, מסרה היום (שני) את המלצות הביניים שגיבשו חברי הוועדה בעניין היערכות בטוחה להילולת ל"ג בעומר תשפ"ב. בהתאם, יוביל המטה לביטחון לאומי (מל"ל) את עבודת המטה ללמידת מסקנות הוועדה, ויביא המלצות בפני ראש הממשלה בהקדם.

להלן חלק מתוך 67 סעיפי ההמלצות:

- ממליצים כי בשנת תשפ"ב תיערך במהלך ההילולה הדלקה מרכזית אחת בלבד, על גג הציון, על ידי האדמו"ר מבויאן. עוד אנו ממליצים כי טקס ההדלקה שייערך יהיה קצר, כפי שהיה נהוג בעבר.

- בשים לב לריבוי הגורמים המעורבים בו ולמאפייני האירוע ומורכבותו, אנו ממליצים כי ממשלת ישראל תמנה את אחד משרי הממשלה שיהיה אחראי לאירוע ההילולה הקרוב.

- ממליצים כי הממשלה תתקצב את אירוע ההילולה תשפ"ב בהקדם האפשרי, זאת כדי לאפשר תחילת ביצוע שיפורי תשתיות והסרת מפגעים מוקדם ככל הניתן.

- ממליצים כי מתווה האירוע ודרישות הבטיחות יסוכמו לכל המאוחר תוך חודש מפרסום המלצותינו, כדי לאפשר פרק זמן מרבי להכנות ולביצוע בפועל.

- ממליצים לסיים את יישום דרישות הבטיחות, ובכלל זה פינוי הנדרש ותיקון הליקויים הבטיחותיים, עד כחודש עובר לאירוע.

סמל אישי של משתמש
אני פה

עיקרי המלצות הביניים:
שר שיהיה אחראי על האירוע; השר ימנה גורם ביצועי
להגדיל את השטח הפנוי בהר לטובת הקהל
לא לאפשר הקמת אוהלים ולפנות את כל הפולשים להר שלא כדין
לקבוע 'מספר יעד' של המשתתפים; במצב הנוכחי ללא שיפוצים ההר יכול להכיל עד 20 אלף משתתפים
לקצר את משך השהייה בהר
הדלקה מרכזית אחת וקצרה של 'באיאן'
‏להכשיר שטח לטקסי חלאקה
‏לאסור חלוקת מזון
ויסות הקהל בציון בכל זמן נתון
נתיב הליכה בעזרת גברים, כפי שנהוג בעזרת נשים
איסור הגעה להר ברכב פרטי
פעולות הסברה לציבור

סמל אישי של משתמש
אני פה

"השינויים והצעדים המומלצים על ידינו נועדו לשמור על ביטחון הציבור ושלומו, בבחינת "ונשמרתם מאוד לנפשותיכם", כמו גם לאפשר לכל המעוניין בכך להגיע להר מירון בל"ג בעומר. כשם שאדם אחד מבקש לעלות להר ולהתפלל בציון – כך מבקשים לעשות מאות אלפים אחרים. פיזור הקהל בכל שעות ההילולה וצמצום משך השהות בהר, תוך התחשבות באחרים, יאפשרו לכל מי שחפצה נפשו להגיע להילולה ולשהות בה זמן סביר. יש בכך בבחינת מצוות "ואהבת לרעך כמוך".

סמל אישי של משתמש
אני פה

20 אלף איש זה כלום, זה יגרום שרוב הציבור לא ינסה להגיע, כי זה אומר לחכות בחניונים שעות על גבי שעות עד ה20 אלף יועילו בטובם להתחלף, ויש יותר מ20 אלף שהתרגלו לשהות אצל ר' שמעון כל ההילולא.

סמל אישי של משתמש
אני פה

ישכר זלמנוביץ בטוויטר:
הם אמרו שלא יכינו תכנית לשנה הקרובה, אז אמרו.

הם אמרו שלא יאפשרו לחרדים לעלות למירון, אז אמרו.

הם אמרו שועדת חקירה ממלכתית תפגע בקדושת האתר הקדוש, אז אמרו.

והנה מגיעות היום מסקנות הביניים ומוכיחות: הפוליטיקאים החרדים לא צדקו. בלשון המעטה

סמל אישי של משתמש
אני פה

אריה ארליך בטוויטר:

מתיישב לקרוא את מסקנות הביניים של ועדת החקירה לאסון מירון, שממליצה על מתווה ההילולה השנה. בשרשור שלפניכם אתמצת כמה מסקנות.
כבר בתחילה אומר - ניכרת עבודה יסודית, ממש לא חפיפניקית, כיבוד מוחלט של המסורת, ורצון טוב לאזן בין כמיהת ההמונית לציון הרשב"י, לבין צרכי הבטיחות.
נתחיל:
קודם כל, הוועדה נוקטת גישה מכבדת ומזדהה, ואף 'מסבירה' לציבור הרחב את חשיבותו של ציון הרשב"י:

"רשב"י הוא מהיחידים שנכתב עליהם בתלמוד שהיה מלומד בניסים. העלייה לקברו מעוררת תחושת קדושה והתעלות. וכבר נכתב: 'תורתו מגן לנו, היא מאירת עינינו, הוא ימליץ טוב בעדנו, אדוננו בר יוחאי' ".
בהמשך מסבירה הוועדה את מקורות מנהגי ההדלקה והחלאק'ה:
"מנהג ההדלקה בל"ג בעומר מסמל את אור התורה המיוחד שנתגלה על ידי הרשב"י, ומאות אלפים
מגיעים בל“ג בעומר להתפלל ולהשתתף בשמחת ההילולה. מנהג קדום לקיים 'חלאקה' לילד בגיל שלוש, ומוזכר במקורות שהאר“י ז“ל
לקח את בנו ל'חלאקה' במירון".
מכאן עוברת הוועדה לספר על חזקת ההדלקה - השייכת לאדמו"רי בויאן:
"בשלושים השנים האחרונות מדליק את ההדלקה המסורתית האדמו“ר מבויאן, רבי נחום דוב ברייאר, נין נכדו של האדמו"ר מרוז‘ין. בעשרים השנים האחרונות נוספו עוד הדלקות ועם השנים הלך מספרן וגדל".
כעת - להמלצות:
הוועדה ממליצה למנות את אחד משרי הממשלה שיהיה אחראי על ההילולה הקרוב. נדרש שהשר יהיה "גורם ביצועי בעל ידע וניסיון מתאימים, שיארגן וינהל את ההילולה תחת הנחייתו ובכפוף להוראותיו. השר יגדיר תחומי אחריות".

האם יהיה זה שר הדתות מתן כהנא? יש לי תחושה שירצה בתפקיד.
הוועדה ממליצה להמשיך בפירוק המתקנים המסוכנים בשטח ההר. אם קיימת מניעה משפטית - יש
לגדר היטב את מקום הסכנה ולמנוע גישה.
כמו כן, יש להכין תוכנית לשיפור התשתיות בהיבטי בטיחות - שתושלם מספיק לפני ל"ג בעומר תשפ"ב. סמוך להילולה - לערוך בדיקת בטיחות שתוודא שכל המתקנים בטיחותיים.
כדי למנוע צפיפות בהילולה, ממליצה הוועדה על שלושה צעדים:
1. הגדלה מירבית של השטח הפנוי לקהל.
2. ויסות הקהל כדי שבזמן נתון לא תיווצר צפיפות ודוחק.
3. עידוד תחלופה של הקהל בשטח ההר.
"צעדים אלה נועדו שכל מי שיבקש להגיע להר בל"ג בעומר ולשהות בו זמן סביר, יוכל לעשות זאת".
כאן מגיעה החלטה דרמטית, שלא תעבור בקלות:
"אנו ממליצים לְפַנּוֹת את כל מי שמחזיק בשטחים מההר בלא זכות. לא נציין מקרים פרטניים, אבל יש לנקוט את
כל האמצעים החוקיים כדי לפנות מי שמחזיק בשטחים בהר שלא כדין, ולעשות כן בהקדם, למען יוכלו השטחים שיתפנו לשמש את הקהל כבר בל"ג בעומר תשפ"ב.
והנה עוד החלטה אמיצה, שתעורר אמוציות:
"ממליצים שלא לאפשר הקמת אוהלים, מבנים ולינה בהר במהלך ההילולה הקרובה, ושלא להקצות שטחים ל'מתחם משפחות'. שטח ההר הוא מוגבל ומסירת חלקים ממנו למגורים זמניים מקטינה את השטח העומד לרשות הציבור כולו, וכפועל יוצא מכך תורמת לצפיפות".

סמל אישי של משתמש
בר יוכני

הדו''ח הרשמי.
ועדת החקירה הממלכתית לחקר אסון הר מירון - המלצות ביניים.pdf

סמל אישי של משתמש
אני פה

ח״כ יצחק פינדרוס למימרן ב׳קול חי׳ -״אם הממשלה לא תשים כסף ותתאים את אתר הרשב״י, כל הדברים שיעשו - לא יעזרו. לצערי, הוועדה עשתה עבודה קלה ופחדה לשים כסף. במקום שיודיעו על צמצום המשתתפים - שירחיבו את האתר, יש להם מספיק זמן״.

סמל אישי של משתמש
אני פה

עדת הפנים אישרה לפני שעה קלה (שני), את הצעת שרת הפנים לגרוע 145 דונם משמורת הטבע הר מירון, לטובת תכנית מתחם קבר הרשב"י במירון

על פי ההצעה שהובאה לוועדה, 145 דונם יגרעו משמורת הטבע הר מירון, לטובת הקמת מתחם חדש וסלילת כבישים חדשים ודרכי גישה לאתר קבר הרשב"י.

האדריכל ערן מבל הציג את התוכנית בפני חברי הוועדה ואמר, הרקע לעבודה הוא החלטת הממשלה להסדיר את מתחם הרשב"י עקב ליקויים שנמצאו באתר.

באתר, כל על פי האדריכל, מבקרים כ-2.25 מיליון איש בשנה, מתוכם כ-450,000 בל"ג בעומר. בנוסף לימי שיא בהם מגיעים עשרות אלפי מבקרים ביום, כגון בראש חודש או בתקופת בין הזמנים של הישיבות. הכוונה להתאים את המקום לאתר תפילה מותאם לכמות האנשים שמבקרים בו, ובניית מקום הולם לתפילה ולימוד, סלילת כבישים חדשים ונגישים, שיפחיתו את הצורך בשימוש בכבישי מושב מירון. הכוונה לסלול כביש טבעת שישמש מעגל תחבורתי.

לדבריו, המבנה הבנוי הנוכחי הינו בגודל 1,800 מ"ר. סביבו נבנו תוספות בניה, חלקם הגדול ללא היתר בניה. רוב השטח הקיים, הינו שטח בבעלות המדינה, למעט 27 דונם במתחם הקבר - חלקות פרטיות שרשומות ע"ש הקדשות. השטח מאוד מצומצם וע"כ ועדת ההיגוי החליטה לארגן את המקום במודל מעגלי כשהמעגל המרכזי-ליבת המתחם, ייועד רק לתפילה. המעגל השני יותאם ללמידה ולביצוע מסיבות חלאקה. המעגל השלישי יותאם לעריכת סעודות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

האדריכל הוסיף ואמר, כי צמוד למתחם הקבר, יש תב"ע מאושרת לבית מלון שמוחכרת ליזם פרטי. ועפ"י התוכנית המוצעת, המתחם המיועד למלון, יוסט לכיוון מושב מירון, לטובת פיתוח שטחים פתוחים. התוכנית תסדיר גם שטח עבור בית עלמין למושב מירון.

כאמור, ההצעה שאושרה היום בוועדה, תגרע 145 דונם משטח שמורת הר מירון. מתוכם, 89 דונם ייועדו לטובת הסדרת מתחם הרשב"י.

היועמ"ש של הוועדה עו"ד תומר רוזנר טען כי הקצאת שטח של 3.5 דונם מתוך שמורת טבע, לטובת בניית בית מלון בניהול פרטי, לא תקנית. נוכח דבריו, יו"ר הוועדה ח"כ טאהא נמנע בהצבעה על אישור התוכנית.

ח"כ מיכאל מלכיאלי הסביר, כי באזור ישנם קברים נוספים. לדבריו, אין בתוכנית התייחסות לקברים שיימצאו במתחם. מלכיאלי תבע שהרבנות הראשית תלווה את התוכנית.

zeevi
נתן תודה: 1007 פעמים
קיבל תודה: 523 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

יש גם מתווה לרפורמים?

סמל אישי של משתמש
ספירה
קיבל תודה: 197 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ספירה »

ועדת החמישה.jpg

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

זה בכלל איכפת לו שיסגר האתר הקד'??
לשון הרע, לא לדבר עלי

zeevi
נתן תודה: 1007 פעמים
קיבל תודה: 523 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

ספירה כתב:
13 דצמבר 2021, 12:05
ועדת החמישה.jpg
המדינה לוועדת החמישה: נקבל את ניהול קבר הרשב"י כדי למנוע את סגירתו

אחרי האיום לסגור את ציונו הקדוש של רשב"י במירון בגלל בעיות בביטוח, מגיב המנכ"ל לוועדת החמישה: "המדינה מוכנה להיכנס לניהול אתר הרשב"י במלואו באופן מיידי ככל שידרש וזאת על מנת שהאתר לא יסגר והכל בכפוף לכל דין"

בעקבות סוגיית הביטוח במתחם קבר הרשב"י במירון, שיגר היום (רביעי) מנכ"ל המשרד לשירותי דת, שמעון (מוני) מעתוק, מכתב תשובה לאיום של ועדת החמישה על כך שבכוונתם לסגור את מתחם הציון באם לא ימצא פתרון לסוגיית הביטוח באתר.

מעתוק כתב: "ככל שאתם עומדים על הודעתכם כי בכוונתכם לסגור את האתר, נבקש כי חברי ועדת החמישה יודיעו לנו על כך באופן מיידי, על מנת שתיבחנה מלוא המשמעויות האופרטיביות הנובעות מהודעתכם זו. יודגש כי לאחר היוועצות שנערכה בעניין זה, המדינה מוכנה להיכנס לניהול אתר הרשב"י במלואו באופן מיידי ככל שידרש וזאת על מנת שהאתר לא יסגר והכל בכפוף לכל דין".

עוד הוסיף מנכ"ל המשרד כי ייתכן שאין בסמכות ועדת החמישה לסגור לחלוטין את אתר הקבר, וכי לפי הוראות התכנית החלה על האתר, השימושים המותרים הם ציבוריים, וככאלה הם צריכים להיות פתוחים לכלל הציבור.

מכתבו של מעתוק מגיע בתגובה לפנייתו של מר אלי פריינד, מנהל ועדת החמישה לניהול קבר הרשב"י, בו מלין פריינד על כך שלא נמצאה חברת ביטוח המוכנה לבטח את האתר בעקבות אסון מירון. בסיום דבריו כתב פריינד: "בעקבות המצב שנוצר הנני להודיעך כי במידה ולא ימצא פתרון ביטוח לוועדת החמישה תיאלץ הוועדה להודיע על סגירת ציון קבר הרשב"י החל מהלילה בחצות".

סמל אישי של משתמש
ספירה

גורמים בחסידות סאטמר (מהרי"י) בארה"ב קיימו ביוזמתו של האדמו''ר אסיפת גבירים שדנו בנושא,
שם הוחלט להציע לשכור חברת ביטוח אמריקאית שתבטח את הציון במירון, ואותם גבירים בעלי ממון יתנו לאותה חברת ביטוח ערבות למקרה של אסון וכדומה.

סמל אישי של משתמש
בר יוכני

לו הייתי אני הנמלה על הקיר באותה אסיפה, אבל מה אעשה ואני גדול מדי...

מיהו יהודי
נתן תודה: 31 פעמים
קיבל תודה: 70 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מיהו יהודי »

בעקבות מינוי שר הדתות מתן כהנא לתפקיד השר לענייני מירון, החליט השר כי הוא מחיל את ההמלצה של וועדת החקירה לחקירת אסון מירון לפיה תהיה רק הדלקה אחת מרכזית.

אלא שבניגוד להמלצה המפורשת של הוועדה לתת את ההדלקה לאדמו"ר מבאיאן, לאור המסורת ארוכת השנים, כהנא מקדם את היוזמה שמי שידליק בליל ההילולה בל"ג בעומר יהיה "רב ממלכתי".

ההחלטה של השר כהנא באה ברקע החלת ההמלצות של ועדת החקירה בשבוע הבא בידי הממשלה. מקורבים לשר כהנא אמרו כי "מי שחשב שמה שהיה הוא מה שיהיה, כנראה לא למד להכיר את כהנא בחצי שנה האחרונה. שריף חדש הגיע לעיר, אירוע מירון יהיה שונה לחלוטין מכל מה שהכרנו".

כזכור, מוקדם יותר היום (חמישי) פורסם כי ביום ראשון, יאשרו השרים את מינוי השר לשירותי דת, מתן כהנא, לשר הממונה על הילולת הרשב"י במירון.

סמל אישי של משתמש
אני פה

הרב של הקואליציה הרב קריב מכובד להדליק..

סמל אישי של משתמש
ספירה

מירון-02.jpg

rich
נתן תודה: 749 פעמים
קיבל תודה: 720 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי rich »

בזמן האסון היה ביטוח?

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

זה היה יום שבאחריות המדינה, המדינה מבוטחת, וחייבת בתשלומי הביטוח.
אם מישהו יתבע כמובן.
לשון הרע, לא לדבר עלי

סמל אישי של משתמש
אני פה

שר הדתות מתן כהנא שמונה לשר האחראי על הילולת ל"ג בעומר במירון, יגיע ביום רביעי לסיור ראשון בהר יחד עם הצוות המקצועי של המשרד.

עד סוף החודש יצטרך יצטרך לבחור פרויקטור לאירוע מירון, ובמקביל נבחנים כמה תרחישים לקיום הילולת ל"ג בעומר, שנה אחרי האסון שגבה את חייהם של 45 בני אדם.

כהנא והצוות המקצועי בודקים אפשרות לפרוס את ההילולה על פני מספר ימים, סביב ל"ג בעומר, או לקיים את ההילולה בליל ל"ג בעומר אך לפרוס אותה בכמה מוקדים.

בשני תרחישים אלו יתקיימו אירועים אטרקטיביים שיגרמו לציבור להתפזר על פני מוקדים או זמנים רחבים.

בתרחיש נוסף שנבחן, יוגדר נתיב חד סיטרי שיאפשר תנועה רק לצד אחד. מי שיוצא מקבר הרשב"י לא יוכל להיכנס יותר.

אפשרות נוספת היא יצירת הגרלה ל- 20,000 משתתפים בלבד. כאשר מי שיזכה השנה וישתתף בהילולה, לא יוכל להיכנס להגרלה של שנה הבאה.

השר כהנא אמר כי "אירוע מירון הקרוב יהיה שונה לחלוטין מהאירועים שהיו במקום עד כה - ביטחון החוגגים בהילולה יהיה הפעם מעל הכל".

שלח תגובה