ועדת חקירה לאסון מירון

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 1568 פעמים
קיבל תודה: 443 פעמים

Re: ועדת חקירה לאסון מירון

נושא שלא נקרא על ידי 4000 »

יוסי שטארק: קצת על מרדכי קרליץ שהצטרף לוועדת החקירה על אסון מירון:

קרליץ נחשב כמקורב לביתו של הגר"ג אדלשטיין, וגם קיבל את הסכמתו למהלך. מי שלא אהב את זה היה יענקי קנייבסקי שהמינוי התרחש מעל לראשו וכל הבוקר תדרך שקרליץ לא קיבל את הסכמת גדולי ישראל.

קרליץ שייך לחבורה של הגראי"ל שטיינמן, בהם יעקב אשר ועוד.
אשר היה זה שהזכיר את שמו של קרליץ בשיחותיו עם הגורמים הרלוונטיים בטרם הקמת הוועדה.
מחפש חתימה. כל הצעה תתקבל בברכה!!

סמל אישי של משתמש
חזן
קיבל תודה: 138 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חזן »

4000 כתב:
28 יוני 2021, 09:56
מי שלא אהב את זה היה יענקי קנייבסקי שהמינוי התרחש מעל לראשו וכל הבוקר תדרך שקרליץ לא קיבל את הסכמת גדולי ישראל.
למה לא אהב זאת ומה איכפת לו?

שומר החומות
נתן תודה: 544 פעמים
קיבל תודה: 204 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שומר החומות »

whynot כתב:
28 יוני 2021, 01:17
אני לא חושב שיש ראיה גדולה ממה שנכנס ביחד עם הגראי"ל בשנותיו האחרונות, כשאין לי מושג מי החליט שיכנסו ביחד, אבל זה כן, שהוא ת"ח גדול ור"י מוערך, שהראש שלו ב"ה עובד היטב כמאמרם ז"ל על זקני ת"ח, וכנראה אינו מנוהל (כ"כ?) ע"י נכדיו כמו הגריש"א והגראי"ל זצ"ל בשנותיהם האחרונות ולהבחל"ח הגרח"ק שליט"א, וע"כ זו לבד סיבה מספקת שיש לסמוך עליו בענינים כאלו (יותר מאשר על "מרנים" אחרים), ובודאי חייבים לכבדו, גם אם אף אחד לא "הכשירו" להיות מ"מ למישהו אחר.
לפני שנה או שנתיים, עברתי תחת רחוב ראב"ד 17, וראיתי את הגרי"ג שליט"א יוצא מרכבו וקבוצת נכדים ומשמשים סביבו, והחלו עולים במדרגות הבית. עליתי גם אני כסקרן בני ברקי ממוצא אחריהם, קיבלתי גם ברכה כמדומני.

ואז נוכחתי במחזה מופלא. רגילים אנו לראות בד"כ אצל גדולי ישראל הבאים לביתם, כיצד עולה איזה נכד או משב"ק לפניהם, פותח את הדלת, והגדול נכנס כ'אורח' לביתו.

אולם מה נפעמתי לראות כיצד כל הכבודה מגיעה לפתח הבית, ואו אז נעצרו כולם, הגרי"ג שליט"א פשפש בכיסו, הוציא את מפתח הבית מכיסו, פתח את הבית בעצמו, נכנס הוא ראשון (!), פסע כמה פסיעות, ואז הסתובב לאחור - וסימן בידיו לכל המשבקי"ם והנכדים לאות שיכנסו לבית.

אני נפעמתי ממחזה זה.
ודי למבין, וא"צ לפנים.

rich
נתן תודה: 749 פעמים
קיבל תודה: 720 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי rich »

את מתכוון לומר שזה טוב או פחות?

שומר החומות
נתן תודה: 544 פעמים
קיבל תודה: 204 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שומר החומות »

rich כתב:
28 יוני 2021, 12:58
אתה מתכוון לומר שזה טוב או פחות?
לא הייתי מספיק מובן???

כתבתי שהייתי נפעם. התפעלתי. נדהמתי.
כיצד אדם גדול, בגיל 95 ומעלה, הוא אשר שולט על ביתו, הוא אשר פותח את דלתו, הוא אשר מכניס את נכדיו לביתו שלו.
בשבילי זה היה סימן להתנהלות הכללית, אות להנהגה ביום יום.
אשרי העם שאלו גדוליו.

סמל אישי של משתמש
מויישה
נתן תודה: 1693 פעמים
קיבל תודה: 1653 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מויישה »

במחילה, אבל שום השוואה להנהגות הגרח"ק אינה רלוונטית. כל בעל עיניים בראשו יודע את הידוע ומפורסם לכל שלהגר"ח יש רוח הקודש גלויה ומשום כך את התנהלותו ודרכיו לעולם לא נוכל להשיג. אצ"ל שפסיקותיו נעשות ע"פ הלכה צרופה, אבל כבר העיד עליו הגראי"ל שמילותיו נחשבות ביותר למעלה והרב שך התבטא עליו שהוא ממש כאביו. וידועים דברי החזו"א עליו שכתב עליו עוד בשנות בחרותו "מרא דכולא תלמודא". קצת צניעות לא תזיק לפני שמדברים על הנהגותיו של שריד אחרון לדור ענקים.
וכל הרמיזות הנבזיות [במחילה, אבל זו האמת] בתגובות הקודמות שאיני רוצה לחזור עליהם כלל אינם במקומם ומחייבות מחאה, אז אני את שלי עשיתי.

סמל אישי של משתמש
מויישה

ארחיב על כמה נקודות בלי להתייחס ישירות לטענות שנרמזו כאן:
א. ביתו של הגר"ח עוד מימי הרבנית תמיד היה כדבריה וכעדותה "בית של כלל ישראל" הפרוץ גם לכל אדם שאינו נכד ומקורב [אז אל תתפלאו שהנכדים עושים בבית כבתוך שלהם], ואין דומה בגדולי זמננו להגר"ח בשעות קבלת הקהל, מרן הרב אלישיב זצוק"ל קיבל קהל 45 דקות ביום כולל דיינים וראשי ישיבות. כל מי שמכיר מישהו מעולם הישיבות יכול להיכנס להגר"ח מחר בבוקר וזה שקר לומר שקשה ואי אפשר לכל אחד להיכנס אליו.
ב. בחיי הגראי"ל הגר"ח מעולם לא הסכים להכריע בשאלות ציבוריות ושלח כל הפונים אליו להגראי"ל. כשנפטר הגראי"ל בלית ברירה ממש הסכים לקבל עליו עול הנהגת הציבור ולהכריע בשאלות ציבוריות. תמיד היה בחרדיות הליטאית מנהיג אחד דומיננטי בקבלת החלטות ששאר גדולי ישראל על פי רוב הצטרפו לדבריו. אם זה הרב אלישיב ואם זה הגראי"ל ואם זה הרב שך, שלמרות שהסטייפלר חתם לצידו על כל מכתב חשוב, בפועל היה משאיר לרב שך את נטל ההנהגה היום יומית.
ג. וכי הנהגת אביו הסטיפלר הייתה תמיד מובנת? אצל אביו גם כן ההתנהלות הייתה על פי רוח הקודש בצורה גלויה ממש, לעתים רבות עוד יותר מכפי שהגר"ח מגלה אותה.
ד. אל תתקיפו אותי בסיפורי יענקי כי אני מכירם לא פחות טוב ממכם, ועדיין עומד על כל מה שכתבתי לעיל. אם יש מקרה חריג שהנכדים מסננים בכוח מישהו מסוים וכו' זה לא מעיד על הכלל, שהוא כפי שכתבתי לעיל. ומכל מקום הציבור [הליטאי, אם זה לא מובן] שמקבל הוראות כלליות מהגר"ח בוודאי פשוט שמחויב על פי הלכה לציית. עד כאן הנאום.

סמל אישי של משתמש
מויישה

נ.ב. זה שלנכדי הרב המנהיג את הציבור יש כוח פוליטי וציבורי ענק זה עניין שתמיד היה ותמיד יהיה, ועוצמתו או חשיפתו עשוי להשתנות מטעמים שונים שחלקם פירטתי לעיל, אבל או שנתעצבן או שנגיד שיהיה להם לבריאות, אבל מקום מקום זה לא משפיע על שיקול הדעת ההלכתי התורני המעשי של הרב בשאלות הלכתיות.
ואל תחזירו אותי לדיון של אולי הרב לא יודע הכל וכו' כי זה כבר נדוש כאן בעבר עד דק ובקצרה - לנו יש מ"מ לסמוך על דברי הרב כל עוד לא הוכח שיש שאלה חדשה ואם יש לך מידע שאתה חושב שהרב לא יודע ויש לך משום כך שאלה חדשה לכל היותר תשאל באופן אישי. ואצטט שוב את דברי המהרי"ל דיסקין שיש סייעתא דשמיא מיוחדת לגדולי ישראל שגם אם טעו מסיבה כל שהיא - יש להם סייעתא דשמיא שלא תצא תקלה תחת ידם.

סמל אישי של משתמש
עמי עשו
נתן תודה: 418 פעמים
קיבל תודה: 1794 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עמי עשו »

נשיאת העליון אסתר חיות: "הרב קרליץ כיהן בעבר כראש עיריית בני ברק ולוֹ ידע רב וניסיון מעשי בתחומי התכנון והבניה. הוא שימש בעבר כחבר ועדת טל לגיבוש ההסדר הראוי בנושא גיוס בני ישיבות לצה"ל, ולוֹ בקיאות רבה בהוויה הדתית הנוגעת להילולת רשב"י".

סמל אישי של משתמש
עמי עשו

ישי כהן: ‏חדי עין שעקבו אחרי פעילותו של ח"כ יעקב אשר בנושא ועדת החקירה לאסון מירון יכלו לראות שהשם של הרב מרדכי קרליץ עלה שם יותר מפעם אחת. בראיון ל'משפחה' לפני שבועיים הוא טען שבכדי להניע תיקון שורשי במירון צריך ר"ע לשעבר כדוגמת הרב קרליץ.

סמל אישי של משתמש
עמי עשו

שרקי בחדשות 12: הרב מרדכי קרליץ נפגש ביום שישי עם נשיא מועצת גדולי התורה מרן הגר"ג אדלשטיין במשך כשעה והציג לו את מטרות הועדה והרכבה.

סמל אישי של משתמש
עמי עשו

ו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ יצחק פינדרוס לערוץ הכנסת "הבחירה ברב מרדכי קרליץ לחבר ועדה היא בחירה מוצלחת. היא החלטה מליון דולר. מי שיעץ לקחת אותו נתן עצה טובה מאוד".

סמל אישי של משתמש
עמי עשו

מרים נאור שתעמוד בראש ועדת החקירה הייתה חלק מההרכב שהקים את ועדת החמישה במירון ((דיווח נטעאל בנדל).

סמל אישי של משתמש
עמי עשו

חשבתי שצריך בהחלט לחקור את האסון במירון.
אבל כשאני רואה את הקרקס בבית המשפט העליון.
כאשר חיות ממנה את נאור שהייתה בזמנו בהרכב שמנע את הפקעת מתחם רשב״י.
לראש הרכב ועדת החקירה לאסון מירון.
אני מבין את אלו שהתנגדו לחקירת הדמה הזו
שמעון ריקלין

סמל אישי של משתמש
עמי עשו

שמעון ישראל אלחדד, ששני אחיו נספו באסון מירון בראיון לגלצ על מינוי הרב מרדכי קרליץ לוועדת החקירה: "מאחר ומדובר במקום קדוש, המינוי של הרב קרליץ הוא הדבר הנכון ביותר. כדי להבין את הרגישויות ומה יכול להיות במקום ומה לא, צריך מישהו שמבין את רוח הציבור החרדי".

משה 10
נתן תודה: 219 פעמים
קיבל תודה: 305 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה 10 »

יאיר שרקי: ‏חבר ועדת החקירה לאסון מרון מרדכי קרליץ עכשיו אצל מרן הרב קנייבסקי.

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 435 פעמים
קיבל תודה: 2542 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

פרסום ראשון: גשר מהדרין במירון ייהרס שבוע הבא
גשר המהדרין שנבנה לפני שנים בסמוך לציון הרשב"י במירון, ייהרס בשבוע הבא. כל זה במקביל להריסת עמודי הברזל במתחם באיאן ובמתחם תולדות אברהם יצחק שהחלו הבוקר.

לדעת

סמל אישי של משתמש
עמי עשו

‏בקשה ראשונה לתביעה ייצוגית בסך 50 מיליון ש"ח הוגשה לביהמ"ש נגד המרכז הארצי למקומות הקדושים בשם 4 אנשים שהיו במקום שחלקם נפצעו וסובלים מפוסט טראומה ובשמם של כאלף איש שהיו במקום האסון. (שלי טפירו).

סמל אישי של משתמש
עמי עשו

הרב מרדכי קרליץ ראש העיר ב״ב בדימוס וחבר בוועדת החקירה הממלכתית בעניין מירון מגיב לבקשה לפסילתו: ״אמת אני חבר בהנהלת דגל התורה והייתי מועמד מס׳ 117 ברשימה לכנסת אך זהות פוליטית אין בה כדי לפסול חבר מכהונה בוועדת חקירה״ (ביני אשכנזי).

סמל אישי של משתמש
עמי עשו

היועמש משהה את החקירות הפליליות בנוגע לאסון מירון בשל וועדת החקירה הממלכתית (גליקמן)

סמל אישי של משתמש
עמי עשו

‏ועדת החקירה הממלכתית לאסון מירון קוראת לכל מי שהתריע בעבר על כשלי בטיחות באתר מירון ובפרט בהילולת הרשב"י לפנות לוועדה בתוך שבועיים.

סמל אישי של משתמש
עמי עשו

׳ידיעות׳: משפחות הרוגי אסון מירון יוצאות במתקפה חריפה נגד המפכ״ל שבתאי, בעקבות דבריו אתמול בראיון ל׳ידיעות׳ כי ״עשינו הכל כדי שהאסון לא יתרחש״. נציגי המשפחות: ״בושה וחרפה, המפכ״ל הזה בורח מאחריות. זו אמירה מבישה ומזלזלת בלי טיפת רגש. אם המפכ״ל יישן טוב בלילה אחרי אירוע הזה, שיידע שאנחנו המשפחות עוד לא ישנו לילה אחד טוב מאז״.

עוד מ׳ידיעות׳: נציגי משפחות אסון במירון ממשיכים במתקפה חריפה נגד המפכ״ל שבתאי - ״או שהוא משקר או שהוא מתבלבל, לא ננקפה אצבע אחת כדי למנוע את אסון מירון. הוא לא עצר את ההדלקות המגבילות. למשטרה חד משמעית היה יד באסון. האמירות שלו פוגעות אישית במשפחות״.

סמל אישי של משתמש
עמי עשו

בוועדת נאור מעדכנים כי ביום שני צפוי להעיד בפני הוועדה הרב שמואל רבינוביץ, יו"ר ועדת החמישה, וניצב בדימוס אלון אסור שהיה מפקד המחוז הצפוני במשטרה (דנה בצלאל).

‏העדות של ניצב שמעון לביא בפני ועדת החקירה הממלכתי לאסון במירון ישודר בשידור חי באתר הוועדה ביום ראשון בשעה 10.

יאיר שרקי: משפחות הרוגי האסון במירון שיגרו מכתב חריף נגד לשופטת בדימוס מרים נאום, יו"ר ועדת החקירה הממלכתית לאסון מירון. במכתבן כתבו המשפחות: "מאז קרות האסון לא טרח אף גורם לבוא בדברים באופן רציני עם המשפחות כדי להעניק סיוע נפשי או פיזי למי שחרב עולמם בן לילה"

סמל אישי של משתמש
חזן
קיבל תודה: 138 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חזן »

*בשעתיים האחרונות העיד נציג חצה"ק תולדות אהרן, הרה"ח הערש מיכל הלר הי"ו, האחראי מטעם החסידות על כל הלוגיסטיקה וההתנהלות של החסידות בל"ג בעומר במקום, בוועדת החקירה הממלכתית לאסון מירון:*

*כאמור, העיד היום (שלישי) בצהריים הרה"ח הערש מיכל הלר הי"ו, בוועדת החקירה לאסון מירון, ובדבריו פירט את ההתנהלות של החסידות במקום בל"ג בעומר, ועוד קודם לכן מול המשטרה והרשויות.*

*בדבריו אמר כי יש התעוררות גדולה בכל שנה, וזה קורה אצל כל הציבור העולה למירון להשתתף בהדלקה. במהלך דבריו העירה נשיאת העליון בדימוס השופטת נאור, כי היא ראתה את ההדלקה של האדמו"ר בטלויזיה וזה אכן אירוע מרשים מאוד.*

*נציג החסידות ה"מ הלר אמר כי באירוע משתתפים כעשרים אלף איש, ורובם הם כלל לא שייכים לחסידות, שכן החסידות מונה בסך הכל 1,700 משפחות. "מגיעים המוני עמך בית ישראל כי הם מרגישים התעוררות, זה עניין רוחני שמגיעים, זה לא קונצרט, ולכן גם האדמו"ר אומר את דבריו בעברית, על מנת שכולם יבינו". "99% של הטריבונות פתוח לכולם. רק יש טריבונה אחת אצל הגברים והנשים שזה נקרא VIP. חוץ מזה כולם יכולים לעלות ועולים. אנחנו בטלים ב-60 מאה פעם, רואים עלינו לפי הבגד שלנו מי אנחנו ומי לא.*

*כשנשאל אודות הקשר מול המשטרה הוא אמר כי כבר לפני ארבע שנים המשטרה הנחתה אותנו להגביה את הבמה של האדמו"ר, במקביל להוצאת הילדים מכל השטח וכן את ילדי החאלקה. "הוצאנו אותם על פי הנחיית המשטרה, וגם את הנשים העלנו למפלס העליון, במקביל להעלאת הבמה של האדמו"ר. הכל היה לפי הנחיית המשטרה".*

*הנשיאה נאור שאלה מתי קיבל לידיו את התפקיד, והוא השיב לפני 15 שנים. את תפקידו הוא הגדיר כמי שאחראי מטעם החסידות ולמעשה הוא איש הקשר מול המשטרה, המקומות הקדושים ויתר הרשויות.* *"המשטרה נותנת הנחיות, אנחנו צריכים לעמוד בהם ורק אז יוצאים לדרך. השנה היו לנו איתם שש ישיבות. הכלל הוא: הם נותנים הנחיות ואנחנו מבצעים".*

*"אני כנציג ציבור חצה"ק תולדות אהרון, אני הוא זה שצריך לשמוע מהמשטרה מה לעשות ולהפעיל זאת. אנחנו לא בעלי הבתים לא על השטח ולא להחליט מה לעשות. אנחנו שומעים מהם מה צריכים לעשות, כמה קומות בטריבונות, כמה גדרות, איפה לתקן וכו'. אנחנו הולכים לפי הההנחיות של המשטרה בלבד".*

*בשלב זה החמיא הלר למשטרה, לכיבוי ולמקומות הקדושים. "הם עושים עבודתם במסירות נפש. הם לא ויתרו על קוצו של יו"ד. הם עובדים במסירות נפש שהכל יהיה בבטיחות מלאה. הרב ישראל דרעי יכול ללכת לישון ב-4 לפנות בוקר ושעתיים לאחר מכן בשעה 6 כבר רואים אותו שוב בשטח".*

*כשנשאל אודות התפקיד של בנו יעקב קאפיל, הוא השיב שהוא האחראי הלוגיסטי והוא זה שמינה אותו. השופטת שאלה מדוע הוא חתום על המסמך, והלר השיב כי השנה לא היה בשטח ולכן ביקש מבנו לחתום והוא לאחר מכן ישוב ויחתום כפי שקורה כל שנה".* *"הבן שלי לקח את ההוראות מהמשטרה ומהמהנדסים, מה צריך לבצע, מה להוסיף וכו' ".*

*בהמשך עדותו שאלה אותו השופטת נאור אודות מספר האנשים שהותר להם להכנס לרחבה. "העידו אצלנו המהנדס ועוזרו, והם סיפרו כמה מותר להכניס ברחבה. אתה יודע על זה משהו?", שאלה ועל כך השיב: "אני לא ידעתי מזה עד אחרי האסון. לא היה שלט בכלל על השטח כמה מותר להכניס בו".*

*בשלב זה חשף הלר בפני חברי הוועדה כי את אישור המהנדס וחוברת הבטיחות החתומה הוא קיבל שעתיים בלבד לפני האירוע שהאדמו"ר נכנס להדלקה. "הגיע המהנדס, זרק לי בחדר את החוברת ואמר לי יש לך אישור חתום". "אף פעם לא שמענו בכלל שיש הגבלה על כמות קהל, או על השטח.* *בכלל מי אנחנו שנגיד לבן אדם כן תכנס או אל תכנס? למה, זה שלנו? מה אנחנו משטרה? מותר לנו בכלל לשים מחסום באיזה מקום? יתירה מכך, היו מקומות שרצינו לחסום למשל במדרגות של רבי אלעזר שכל הנשים נמצאות שם, רצינו זאת בשביל ההפרדה בין גברים ונשים, אך המשטרה לא נתנה לנו. אמרו לנו בשום פנים ואופן אתם לא יכולים כי זה דרך מילוט. אנחנו קיבלנו את ההנחיה הזו ועבדנו לפיה למרות שלפי אורח חיינו הייתה צריכה להיות מחיצה". "לא שמנו מסמר אחד בלי המשטרה והמהנדסים. אין אחד שיגיד שתולדות אהרון עשה דבר קל וקטן בלי אישור". אני קיבלתי שעתיים לפני האירוע תיק שלם. מה אני יכול לראות? מה אני מבין ? אני מהנדס? אני אדריכל? אני יודע דבר אחד. עמדו ורקדו ולא היה שום בעיה בתוך השטח.*

*כשהעירה לו השופטת על כך שהיה צפוף באזור הוא אמר כי הוא לא ראה צפיפות חריגה מכל שנה והמשטרה לא העירה לנו. "היו צריכים להגיד לנו תעצרו את המעמד. למה אף אחד לא עשה זאת? אנחנו בסך הכל מצייתים למה שהמשטרה אומרת. ובסוף מי שעצר את המוזיקה זו הייתה המשטרה. לו המשטרה הייתה אומרת אין הדלקה בגלל שיש יותר אנשים, אני מבטיח לכם שלא הייתה הדלקה". "אני לא למדתי הנדסה ואני לא יודע כמה מותר על כל מטר. אני ילד טוב, ומה שאמרו לי זה מה שעשיתי. אם היו אומרים לי תעצור את האירוע, אז לא היו צריכים להגיד את זה פעמיים. זה היה קורה מיד".*

צמ''ה-1.jpg
צמ''ה-2.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
זעיר שם
נתן תודה: 71 פעמים
קיבל תודה: 404 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם »

מהיכן המקור שטבעת הלולב סגולה לשמירה?
כשאתה צועק :x שומעים אותך,
כשאתה מדבר מקשיבים לך,
וכשאתה :) אוהבים אותך.

טייטל
נתן תודה: 91 פעמים
קיבל תודה: 93 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי טייטל »

כל חפץ של מצוה הוא שמירה ולא צריך מקור

פנחס מנחם
נתן תודה: 202 פעמים
קיבל תודה: 241 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פנחס מנחם »

מקור לעלה

bms
נתן תודה: 3544 פעמים
קיבל תודה: 488 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי bms »

ובנתיים זה מה שקורה שם
א בליק לייוו - די אינסטאנצען אין ארץ ישראל ביים צעווארפן די .mp4

אסתירה פני
נתן תודה: 7 פעמים
קיבל תודה: 7 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אסתירה פני »

האם יש להשיג תיעודים מלאים של העדויות בוועדה?

מנחם
נתן תודה: 176 פעמים
קיבל תודה: 256 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מנחם »

עכשיו פורסם בהמחדש סרטון שרואים בפירוש שמאבטחים מניחים מחסומים בתחילת שביל ר' דב, וכך נוצר המחנק והאסון ה"י.
קשה לצפות את התגובות שיהיו כעת, שהאסון קרה בידי אדם ממש. ה' ירחם ויציל.

שלח תגובה