הכנסת ה24 והממשלה ה36

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 420 פעמים
קיבל תודה: 2439 פעמים

הכנסת ה24 והממשלה ה36

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

מנסור עבאס לא אתמוך בהחלפת יו''ר הכנסת יריב לוין.חדשות 12.

סמל אישי של משתמש
אני פה

Re: הכנסת ה24 הקמת ממשלה

מספר 2 בתקווה חדשה ח"כ יפעת שאשא ביטון בריאיון למהדורה המרכזית: "לא נישען על הרשימה המשותפת כדי להקים ממשלה"

למען דעת
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 7 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי למען דעת »

מסתמן: הציונות הדתית לא תסכים לשבת תחת ממשלה שנשענת תחת מנסור עבאס ''מחבק השהידים ורוצחי התינוקות'' בלשון בן גביר
תקווה חדשה לא תשב בממשלה שתישען תחת המלצת הרשימה המשותפת ''לא נישען על הרשימה המשותפת כדי להקים ממשלה" בלשון שאשא ביטון וכן היא לא תשב תחת נתניהו,
גפני בראיון לכיכר השבת כמה ימים לפני הבחירות הכריז ''שאם נלך לקראת בחירות חמישיות נשקול לא לשבת תחת ביבי''
לעומת זאת ליברמן פוסל בכל תוקף ישיבה עם המפלגות החרדיות...

בקיצור נמרץ דוהרים לבחירות חמישיות אם לא יהיה התפתחויות מיוחדות או שהמשיח יבוא קודם מועד המלצת ראשי המפלגה לנשיא למועמד לראשות הממשלה
והאופציה השניה הגיונית יותר...

סמל אישי של משתמש
זעיר שם
נתן תודה: 67 פעמים
קיבל תודה: 390 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם »

אף אחד לא רוצה לשבת
ולכן הכל עומד
כשאתה צועק :x שומעים אותך,
כשאתה מדבר מקשיבים לך,
וכשאתה :) אוהבים אותך.

סמל אישי של משתמש
מויישה
נתן תודה: 1679 פעמים
קיבל תודה: 1638 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מויישה »

תהיו ריאליים. אולי לא יצליחו להרכיב ממשלה אחרת ואולי כן, אבל ברור בלי שום ספק שיהיו ניסיונות להרכיב ממשלה אחרת [בלי ביבי, וגם ביבי כמובן שינסה לגייס עריקים] וגישושים מעשיים יותר או פחות עם כל המפלגות כולל כולם.

סמל אישי של משתמש
אני פה

תא "נאמני ארץ ישראל" בליכוד הודיעו כי "עם פרסום תוצאות הבחירות, מתברר כי אין דרך להקמת ממשלת ימין 'מלא-מלא'", והציגו את האפשרויות שלדעתם עומדות בפני מחנה הימין: "ממשלת ימין בתמיכת רע"ם מבחוץ. ממשלת סמול. (כך במקור), או בחירות מספר 5".

"ממשלת ימין בתמיכת רע"ם מבחוץ תוכל לקום על קווי יסוד לאומיים", הבהירו בנאמני ארץ ישראל, "עם התחייבות לפיתוח היישובים הערביים, הסדרת בעיית הבדואים וטיפול בגל האלימות השוטף את החברה הערבית. תנועת רע"ם לא תהיה יהודית ולא ציונית. היא תנועה מוסלמית לגיטימית שדואגת לבוחריה. לימין יש אינטרס מובהק לסייע בפיתוח והסדרת הישובים הערביים, הן בנגב והן בגליל".

"יתרה מכך - עדיף למחנה הלאומי לסייע לפיתוח המגזר הערבי בתוך ישראל, מאשר לסייע לפלשתיניזציה של הציבור הערבי", אמר יו"ר התא אביעד ויסולי והבהיר: "הפוליטיקה כידוע היא אומנות האפשר. במסגרת זו, קואליציה של הימין בתמיכת רע"ם היא הרע במיעוטו, ואולי אפילו יצא ממנה לא מעט ברכה והצלחה למחנה הלאומי".

למען דעת

אני פה כתב:
25 מרץ 2021, 20:53
תא "נאמני ארץ ישראל" בליכוד הודיעו כי "עם פרסום תוצאות הבחירות, מתברר כי אין דרך להקמת ממשלת ימין 'מלא-מלא'", והציגו את האפשרויות שלדעתם עומדות בפני מחנה הימין: "ממשלת ימין בתמיכת רע"ם מבחוץ. ממשלת סמול. (כך במקור), או בחירות מספר 5".

"ממשלת ימין בתמיכת רע"ם מבחוץ תוכל לקום על קווי יסוד לאומיים", הבהירו בנאמני ארץ ישראל, "עם התחייבות לפיתוח היישובים הערביים, הסדרת בעיית הבדואים וטיפול בגל האלימות השוטף את החברה הערבית. תנועת רע"ם לא תהיה יהודית ולא ציונית. היא תנועה מוסלמית לגיטימית שדואגת לבוחריה. לימין יש אינטרס מובהק לסייע בפיתוח והסדרת הישובים הערביים, הן בנגב והן בגליל".

"יתרה מכך - עדיף למחנה הלאומי לסייע לפיתוח המגזר הערבי בתוך ישראל, מאשר לסייע לפלשתיניזציה של הציבור הערבי", אמר יו"ר התא אביעד ויסולי והבהיר: "הפוליטיקה כידוע היא אומנות האפשר. במסגרת זו, קואליציה של הימין בתמיכת רע"ם היא הרע במיעוטו, ואולי אפילו יצא ממנה לא מעט ברכה והצלחה למחנה הלאומי".
המצחיק זה שאותם אנשים שאומרים את זה זה אותם אנשים שהזדעקו על זה שכחול לבן תקים ממשלה בתמיכת המשותפת...

סמל אישי של משתמש
מויישה

עלמא דשיקרא.

סמל אישי של משתמש
מויישה

חיים לוינסון [הארץ] צייץ לפני כמה שעות: פרסום ראשון: בשעה הזו מתקיימת בבית פרטי בסביון פגישה מרובעת בין נפתלי בנט, גדעון סער, אביגדור ליברמן ויאיר לפיד. במהלך הפגישה יצא סער לעדכן בטלפון את משה גפני, ולפיד את מנסור עבאס.

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 1483 פעמים
קיבל תודה: 430 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 4000 »

מיכאל שמש: בכירים חרדים לנתניהו הערב - ״אנחנו מעוניינים בממשלה שתיתמך על ידי מנסור עבאס״.
מחפש חתימה. כל הצעה תתקבל בברכה!!

סמל אישי של משתמש
4000

ח״כ יפעת שאשא ביטון קראה ב׳ערוץ 12׳ לראש הממשלה נתניהו לעזוב את הזירה הפוליטית: ״לא הצלחת ארבע פעמים. לא נורא, זוז הצידה, אנחנו נצליח להרכיב ממשלה בלעדיך״.

25.3.2021 20:31

עוד מעמית סגל ב׳ערוץ 12׳: היום כבר נפגש לפיד עם מיכאלי, עלתה שם הסוגיה. כזכור ליברמן, מרצ והמשותפת כבר הודיעו שימליצו עליו, מה שאומר שאם גם סער תומך - יש לו יותר ממליצים, ויקבל את ההרכבה.

25.3.2021 20:30

עמית סגל ב׳ערוץ 12׳: ‏בתוצאות האלה כדאי להתחיל להתרגל לאפשרות שבשבוע הבא יטיל הנשיא את הרכבת הממשלה על מי שלא קיבל אותה עד היום: יאיר לפיד.

למען דעת

'המטרה מקדשת את כל האמצעים' על זה נאמר אם הייתה אומר לי לפני חמש שנים שליברמן ישב עם יאיר לפיד באותו שולחן וגדעון סער ילך לעדכן במיוחד את גפנני ואת מנסור עבאס על זה הייתי מסובב את האצבע מסביב הרקה אבל מה לעשות 'שהמושחת מבלפור' חייב לפנות את המקום 'למצילי הדמוקרטיה' ולכן הכל כשיר

סמל אישי של משתמש
אני פה

המפתחות כעת אצל בנט.

ברגע שהוא יודיע בקולו סופית שהוא לא ישב עם עבאס, נגמר הסיפור של נתניהו. הוא עקשן יותר מכולם, וזה להערכתי יקרה בקרוב.

בנט ולפיד וסער ינסו לרקוח ממשלה חלופית בשיתוף החרדים וגנץ והעבודה = 61, הבעיה שליצמן גם עקשן ולא ישב עם לפיד, (מרץ לא נראה שתשב עם החרדים). מצד שני צריך לחכות אם אין ברית אחים בין ליברמן ללפיד נגד החרדים.

סמל אישי של משתמש
4000

ליצמן לא מענין אף אחד.

יהיה החלטות של המועצת להיכנס. ואם לא יכריח אותו להתפטר.. מי הוא חושב הוא בכלל??

סמל אישי של משתמש
אני פה

4000 כתב:
25 מרץ 2021, 21:45
ליצמן לא מענין אף אחד.

יהיה החלטות של המועצת להיכנס. ואם לא יכריח אותו להתפטר.. מי הוא חושב הוא בכלל??
אם האדמור מגור יעשה וטו ליצמן ישאר בחוץ. ולא יעזור כלום.

למען דעת

אני פה כתב:
25 מרץ 2021, 21:37
המפתחות כעת אצל בנט.

ברגע שהוא יודיע בקולו סופית שהוא לא ישב עם עבאס, נגמר הסיפור של נתניהו. הוא עקשן יותר מכולם, וזה להערכתי יקרה בקרוב.

בנט ולפיד וסער ינסו לרקוח ממשלה חלופית בשיתוף החרדים וגנץ והעבודה = 61, הבעיה שליצמן גם עקשן ולא ישב עם לפיד, (מרץ לא נראה שתשב עם החרדים). מצד שני צריך לחכות אם אין ברית אחים בין ליברמן ללפיד נגד החרדים.
נשמע מקרה קצת הזוי בו אתה רואה את לפיד גפני בנט ומיכאלי ישבו יחד על שולחן הדיונים וידנו אודות דת ומדינה..

סמל אישי של משתמש
4000

אדמור מגור לא יכול לעשות וטו. !!
המועצת עובד לפי רוב ואם יש החלטה של רוב ליצמן חייב לעשות מה שאמרו לו. כל ה4 חברי כנסת כפופים במלואה על החלטות של המועצת!

חוץ מזה ליצמן לא יצליח שבשבילו יהיה עוד פעם בחירות.
אתה נורמלי אתה לא תופס איך זה יראה..

סמל אישי של משתמש
אני פה

למען דעת כתב:
25 מרץ 2021, 21:51
אני פה כתב:
25 מרץ 2021, 21:37
המפתחות כעת אצל בנט.

נשמע מקרה קצת הזוי בו אתה רואה את לפיד גפני בנט ומיכאלי ישבו יחד על שולחן הדיונים וידנו אודות דת ומדינה..
יגיעו לנוסחא של ממשלת חירום כלכלית לשנתים והקפאת חקיקה דתית.

סמל אישי של משתמש
מויישה

אם זה יהיה תלוי במרצ היא תשב 10 פעמים עם החרדים ולא תקבל את הזעם מהבוחרים שלה ומהתקשורת שבלל שהם לא רצו לשבת עם החרדים נתניהו לא הוחלף.
הם לא הבעיה, הבעיה היא האם שס וג' יהיו מוכנים ללכת לממשלה כזאת באמתלה של מניעת בחירות חמישיות.

סמל אישי של משתמש
מויישה

ינון מגל טוויטר - תגידו רגע (אם כבר ממציאים פה קואלציות) למה בממשלה שבנט כאילו מקים עם החרדים הוא ראש הממשלה? הרי הוא עם 7 מנדטים וש"ס עם 9 אז למה לא דרעי ראש הממשלה?

מתי
נתן תודה: 5 פעמים
קיבל תודה: 44 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מתי »

4000 כתב:
25 מרץ 2021, 21:52
המועצת עובד לפי רוב ואם יש החלטה של רוב ליצמן חייב לעשות מה שאמרו לו. כל ה4 חברי כנסת כפופים במלואה על החלטות של המועצת!

1-אין שום מציאות שלפיד והחרדים יצליחו להגיע לקווי יסוד משותפים [גיוס? גיור? שבת? תקציבים?]
2-ג' לא תלך בלי ש"ס ודעי לא יצטרף לממשלה שבראשותה לא יעמוד נתניהו [לא חוזרים על טעות פעמיים- עיין ערך הממשלה שהקים רבין ב- 1992]
3-ליצמן יודע לרדת מעצים מהר מאד [הבטיח שלא יהיה שר השיכון וחזר להיות שר, הבטיח לא להיות חבר בממשלה כל עוד יש עבודות בשבת והיה חבר בה, ועוד ועוד] כך שליצמן הוא לא הבעיה פה.

למען דעת

השאלה המהותית היא כמה עריקים ביבי ימצא כי כל מי שנמצא בצד השני זה צד שבמשך יותר משנה אמר לא לנתניהו

סמל אישי של משתמש
מויישה

מתי כתב:
25 מרץ 2021, 22:14
4000 כתב:

1-אין שום מציאות שלפיד והחרדים יצליחו להגיע לקווי יסוד משותפים [גיוס? גיור? שבת? תקציבים?]
2-ג' לא תלך בלי ש"ס ודעי לא יצטרף לממשלה שבראשותה לא יעמוד נתניהו [לא חוזרים על טעות פעמיים- עיין ערך הממשלה שהקים רבין ב- 1992]
3-ליצמן יודע לרדת מעצים מהר מאד [הבטיח שלא יהיה שר השיכון וחזר להיות שר, הבטיח לא להיות חבר בממשלה כל עוד יש עבודות בשבת והיה חבר בה, ועוד ועוד] כך שליצמן הוא לא הבעיה פה.
לא קווי יסוד משותפים, אלא מפגש אינטרסים. לחרדים אין עניין גדול להיזרק לאופוזיציה וסליחה שאני אומר אבל שס זאת מפלגה שהאופוזיציה קשה לה נפשית הרבה יותר מג' [הם התרגלו לחגיגת השרים והקבינט וכו'], ואלי ישי שהיה ימני מדרעי [דרעי למעשה בכלל שמאלני כמו גפני] נכנס לממשלת אהוד ברק השמאלני ביחד עם מרצ וגם ג' נכנסה אז ויצאה במהירות כבירה [פרשת העברת המשחן בשבת] ולאחר מכן שס הייתה עוד שנה שלמה פלוס חודש בממשלה ולא הפריע לה מאוד שג' בחוץ.
והאינטרס של לפיד ברור - מעבר לסילוק המתחרה העיקרי - ביבי - יש לו אינטרס עצום להיות גיבור המחנה והתקשורת ולהיות הקוסם שהצליח להוציא את נתניהו מבלפור אחרי כמדומני 12 שנה ברציפות. מפגש אינטרסים פוליטי ברור. ועל חוקי דת ומדינה אפשר להסכים כמו שנכתב כאן לעיל שמקפיאים את הנושא לחלוטין.

סמל אישי של משתמש
אני פה

יפעת שאשא-ביטון: "הציעו לי להיות שרת החינוך. לא יהיו עריקים - אז חבל על הטלפונים"

מספר 2 ב"תקווה חדשה" יפעת שאשא ביטון: "אנחנו מכוונים לממשלת ימין-מרכז שתהיה מורכבת ממפלגות ציוניות"

סמל אישי של משתמש
אני פה

מויישה כתב:
25 מרץ 2021, 22:24
מתי כתב:
25 מרץ 2021, 22:14
4000 כתב:

לא קווי יסוד משותפים, אלא מפגש אינטרסים. לחרדים אין עניין גדול להיזרק לאופוזיציה וסליחה שאני אומר אבל שס זאת מפלגה שהאופוזיציה קשה לה נפשית הרבה יותר מג' [הם התרגלו לחגיגת השרים והקבינט וכו'], ואלי ישי שהיה ימני מדרעי [דרעי למעשה בכלל שמאלני כמו גפני] נכנס לממשלת אהוד ברק השמאלני ביחד עם מרצ וגם ג' נכנסה אז ויצאה במהירות כבירה [פרשת העברת המשחן בשבת] ולאחר מכן שס הייתה עוד שנה שלמה פלוס חודש בממשלה ולא הפריע לה מאוד שג' בחוץ.
והאינטרס של לפיד ברור - מעבר לסילוק המתחרה העיקרי - ביבי - יש לו אינטרס עצום להיות גיבור המחנה והתקשורת ולהיות הקוסם שהצליח להוציא את נתניהו מבלפור אחרי כמדומני 12 שנה ברציפות. מפגש אינטרסים פוליטי ברור. ועל חוקי דת ומדינה אפשר להסכים כמו שנכתב כאן לעיל שמקפיאים את הנושא לחלוטין.
החרדים משלמים מחר יקר של הסתה וכו' על הנאמנות לנתניהו.

יתכן שלטובתם עדיף לוותר את נתניהו שממילא כנראה כבר אין לו 61, ולשמור לפחות על יבנה וחכמיה. חוקים דתיים כבר לא שייך להעביר. איש הישר בעיניו מילא עושה.

למען דעת

אני פה כתב:
25 מרץ 2021, 22:28
יפעת שאשא-ביטון: "הציעו לי להיות שרת החינוך. לא יהיו עריקים - אז חבל על הטלפונים"

מספר 2 ב"תקווה חדשה" יפעת שאשא ביטון: "אנחנו מכוונים לממשלת ימין-מרכז שתהיה מורכבת ממפלגות ציוניות"
אפשר להגיד שבפועל היא פסלה את המפלגות החרדיות והערביות באומרה ”ציוניות”
אלא אם כן יש לה בעיה להיות עם החרדים ולקבל תמיכה מהערבים כמו ביבי..

סמל אישי של משתמש
מויישה

אם היא לא רוצה חרדים וערבים הם יכולים להקים קואליציה של 58 מנדטים כולל בנט. ברור שהם חייבים ורוצים את החרדים שבסופו של דבר גם לגיטמיים בהרבה מבחינה ציבורית מאשר אחמד טיבי ואפילו עבאס.

סמל אישי של משתמש
4000

עזוב היא ישבה כמה פעמים עם החרדים.
גדעון סער יהיה יותר טוב לחרדים מביבי...

סמל אישי של משתמש
אני פה

כאילו שהיא מקימה ממשלות עם ה6 מנדטים שלה? אולי ליצמן יהיה ראש ממשלה?

סמל אישי של משתמש
מויישה

יש סיבה אחת ברורה שבגינה ביבי עדיף לחרדים על סער בנושאי דת ומדינה. המצביעים של ביבי הם מסורתיים לא ליברליים בניגוד למצביעי סער וממילא המחויבות שלהם לנהוג על פי רוח הליברליזם המנוגדת להלכה בחוקי דת ומדינה היא שונה לחלוטין. קחו בחשבון.

שלח תגובה