הכנסת ה24 והממשלה ה36

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

rich
נתן תודה: 749 פעמים
קיבל תודה: 720 פעמים

Re: הכנסת ה24 והממשלה ה36

נושא שלא נקרא על ידי rich »

:( :roll:

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 435 פעמים
קיבל תודה: 2542 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

סקר ערוץ 14: הליכוד 35, לפיד 19, ש''ס 9, גנץ 8, עבודה 7, ציונות דתית 7, ליברמן 7, בנט 4 וסער לא עובר.

zeevi
נתן תודה: 1007 פעמים
קיבל תודה: 523 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

בנט: "סטרוק השפריצה עלי אומיקרון".

בנט בהסבר משכנע למה צעק על אורית סטרוק שתעוף לו מהעיניים: "האישה ניגשת אליי בלי מסכה, ומתיזה עליי אומיקרון ממרחק של עשרה סנטימטר".
יש לציין שסטרוק היתה עם מסיכה, ורק בנט הוא זה שהיה ללא מסיכה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

ינון מגל - נתפס התוקף של ח"כ עידית סילמן
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
אני פה

צמצום סמכויות הרבנות: טיוטת חוק הגיור נחשפת
מס' ימים לפני הפרסום הרשמי, טיוטת חוק הגיור של כהנא הגיע לידי סרוגים. מהטיוטה עולה כי רבני הערים יקבלו סמכויות רחבות בגיורים לעומת צמצום של סמכויות הרבנות הראשית

אמיר אטינגר, חדשות סרוגים
09.01.2
כהנא צפוי לפרסם את טיוטת תזכיר חוק הגיור השבוע. לידי סרוגים הגיע טיוטת תזכיר החוק המעודכנת מהימים האחרונים. מדובר ככל הנראה במסמך הסופי שכבר נמצא מאז בתיקונים האחרונים כך שלא נראה שיהיו שינויים מהותיים.

נוסח טיוטת החוק כפי שמתפרסם כעת לראשונה בסרוגים מלמדת כי בניגוד להצהרותיו של השר כהנא, סמכויות הרבנות הראשית מופקעות ממנה באופן מוחלט.

החוק מאפשר אוטונומיה מוחלטת לדייני הגיור מבחינה הלכתית וממילא לא תהיה קיימת יותר פסיקה אחידה בענייני גיור.

מנגנון פסילת הדיינים בידי הרב בראשי עליו הצהיר כהנא מתברר כחסר שיניים וככמעט בלתי אפשרי מבחינה מעשית. פגיעה משמעותית נוספת ברבנות הראשית אשר עולה מנוסח טיוטת החוק היא: גיורים פרטיים שלא הוכרו עד היום על ידי הרבנות הראשית יוכרו בדיעבד על ידי מערך הגיור הממלכתי.

על רק טיוטה זו נחשוף בפניכם מס' סעיפים נסתרים אך משמעותיים ושנויים במחלוקת בחוק של כהנא.

בסעיף 1 הקובע את הגדרות החוק נכתב כי "השר הממונה על החוק" יהיה ראש הממשלה או השר לשירותי דת. יש מחלוקת בממשלה: כהנא רוצה שהשר הממונה יהיה שר הדתות ואילו ליברמן רוצה שזה יהיה ראש הממשלה. כלומר: אם ראש הממשלה יהיה אחראי על החוק, עוד שנה וחצי לפיד יוכל למנות אנשים מטעמו לוועדת ההיגוי שתפקידה בין היתר לפסול בתי דין לגיור. פתח להכנסת נציגים ליברלים לוועדת ההיגוי

סעיף 3 קובע כי גיור יעשה על ידי רבני ערים בהתאם לחוק הגיור המוצע – כלומר הפקעת הסמכות מידי הרבנות הראשית

סעיף 5 קובע כי וועדת ההיגוי שתקבע את כללי הגיור תמנה 5 אנשים מתוכם: השר הממונה על החוק ימנה את יו"ר הועדה בהסכמת הרב הראשי, שני נציגים נוספים לשר, שני נציגים נוספים לרבנות הראשית. כלומר: רוב של שלושה אנשים לשר הממונה בועדת ההיגוי

סעיף 13 לחוק קובע, כי במצב של ניגוד עניינים, חבר ועדת ההיגוי שהוא למעשה נציג גוף ציבורי מסוים לא יחשב במצב של ניגוד עניינים. כלומר: לצורך העניין, נציג ועדת היגוי שקשור בגוף של גיור כהלכה של הרב סתיו יוכל לקדם בועדת היגוי החלטות בנושא גיורים אלה ולא יהיה מצוי בניגוד עניינים

סעיף 15 לחוק קובע את ההגדרה של מי יכול לכהן כראש בית דיון מקומי לגיור. על פי הסעיף, גם רב שרק יש לו כושר לכהן כרב עיר בתנאי שהוא בן 30 ומעלה ועסק x שנים בתפקיד רבני או חינוכי

סעיף 16 קובע מי יכול לשמש כדיין בהרכב בית דין מקומי לגיור: רב ישוב או רב אזורי, וגם ראש ישיבה גבוהה או הסדר בעל ותק של 10 שנים. סעיף שלמעשה דומה לחוק הגיור של מלינובסקי הקובע כי ראשי ישבות הסדר יוכלו לגייר

סעיף 21 קובע כי העצמאות ההלכתית בגיורים תהיה אך ורק של רב העיר שמגייר וההרכב שהוא עומד בראשו. כלומר: אין לרבנות הראשית או לועדת ההיגוי שום סמכות הלכתית על הגיורים, אלא סמכות מנהלתית בלבד

סעיף 25 קובע כי בתי הדין המקומיים לגיור של רבני הערים יכולים גם להכיר בגיורים פרטיים שנעשו בעבר. סעיף זה פותח פתח להכרה בגיורים שנויים במחלוקת שבעבר לא הוכרו על ידי הרבנות

סעיף 29 קובע כי פסילת בית דין לגיור (שמגייר לא על פי הכללים) דורשת החלטה פה אחד של ועדת ההיגוי. אך כזכור, לשר הממונה יש רוב מובנה בוועדה של שלושה אנשים כך שהוא תמיד יוכל לתקוע פסילות לגיורים מצד הרבנות הראשית. בסביבת כהנא אומרים כי הסעיף הזה צפוי להשתנות לרוב רגיל, אך גם במקרה כזה לשר עדיין יש רוב.

רק אם התקבלה החלטה פה אחד או ברוב רגיל בוועדת ההיגוי, ההחלטה לפסילת בית דין לגיור עוברת למועצת הרבנות הראשית. אך כאמור, לשר יש אפשרות לתקוע את זה כבר בוועדת ההיגוי.

סעיף 30 קובע כי גם אם יפסלו דיין גיור, הפסילה לא תחלו רטרואקטיבית על כלל הגיורים שהוא כבר עשה.

zeevi
נתן תודה: 1007 פעמים
קיבל תודה: 523 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

IMG-20220109-WA0001.jpg

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 1268 פעמים
קיבל תודה: 1915 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

חח כאילו מישהו שומר שני מטר...
וכאילו זה יפתור את ההמתנה הארוכה...
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

משה 10
נתן תודה: 219 פעמים
קיבל תודה: 305 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה 10 »

אם אני מבין נכון
זה בדיחה כמובן......

סמל אישי של משתמש
אני פה

הקלטות ימינה| תסכול גובר במפלגה. אורבך: ''עוד 3-4 שנים אולי יראו את הגדולה שלנו אבל עד אז אני לא יודע אם נחיה״

סמל אישי של משתמש
אני פה

יו"ר מפלגת רע"מ, חבר הכנסת מנסור עבאס, הודיע הערב (שלישי) כי יפסיק להצביע עם הקואליציה עד להודעה חדשה.

ברע"מ דורשים להקפיא את מבצע הנטיעות של הקרן הקיימת לישראל באזור מולדה בדרום הארץ. במהלך הנטיעות היום נעצרו 18 בדואים שהתפרעו ויידו אבנים לעבר שוטרים.

סגן שרת הכלכלה יאיר גולן (מרצ) ביקר הערב במאהל המחאה ביישוב מולדה. "שוחחתי לאחר מכן עם חבריי השר ניצן הורוביץ, השר מאיר כהן, סגן השר יואב סגלוביץ, ויו"ר רע"מ מנסור עבאס. אני קורא לשחרר את העצורות, לעצור את הנטיעות, ועל כל הצדדים לשבת לשולחן המשא ומתן ולהרגיע את הרוחות למען עתיד הנגב", אמר גולן.

שבחו אהובים
נתן תודה: 56 פעמים
קיבל תודה: 130 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שבחו אהובים »

בקיצור אוהב כסף לא ישבע ..
כל יום ודרישה חדשה, לא יודע עד כמה זמן הממשלה יכול לשרוד ככה.
הוא בדיוק כמו אבו מאזן ופיתרון שתי המדינות.

סמל אישי של משתמש
אני פה

אלקין לבנט: אם אתה מקיים את הישיבה רק בשביל לעשות ''וי'' אז לא צריך שאלות

ויכוח בטונים גבוהים בין השר אלקין לראש הממשלה בנט במהלך הקבינט. אלקין ניסה לשאול שאלות ובנט היסה אותו. אלקין: "3 שבועות לא היה קבינט קורונה, אם אתה מקיים את הישיבה רק בשביל לעשות וי או כדי לשלוח אותנו להתראיין אז לא צריך שאלות אבל אם רוצים שנבין אז צריך לשאול. אין פלא שציבור לא מבין אם אני כחבר קבינט קורונה לא מקבל תשובות"
לדעתי הרקע לזה גם המהומות בנגב. אלקין השר האחראי ומתעקש לא לעצור את הנטיעות (עמית סגל)

סמל אישי של משתמש
אני פה

שר התקשורת יועז הנדל הגיב להתפרעויות הבדואים בנגב במחאה על הנטיעות שמבצעת קק''ל.

"אסור שתהיה סלחנות להתפרעויות בנגב. השקר הגדול שהתחולל פה בעשור האחרון, אובדן המשילות בנגב ובגליל והרפיסות תחת שלטון הליכוד, אינם תירוץ. אנחנו בשלטון ואין לנו אפשרות אחרת מלבד החזרת הריבונות לנגב", אמר הנדל.

סמל אישי של משתמש
אני פה

ו"ר רע"ם חבר הכנסת מנסור עבאס תוקף בחריפות את ראש האופוזיציה בנימין נתניהו.

"אבו יאיר, לא רק שהסכמת להפסקת הנטיעות בנגב, אלא גם הסכמת להכיר בשלושת היישובים בנגב וגם נענית לבקשתי באחת הישיבות בבלפור לדחות את פינוי המשפחות הפלסטיניות מבתיהן בשיח' ג'ראח. ח"כ נתניהו - תנשום, תפנים ואולי תתקדם", אמר עבאס.

סמל אישי של משתמש
אני פה

בג”ץ בהחלטה דרמטית דוחה את יישום אפלייתן של אימהות חרדיות, כך שההחלטה לא תחול בשנת הלימודים הנוכחית.

‏מדברי השופטים: “החובה השלטונית היא לקבוע הוראת מעבר במקרים בהם זו נחוצה למען הגנה על אינטרס ההסתמכות הלגיטימי של האזרח, והיא חלה במלוא עוצמתה במקרים בהם הסבסוד קשור קשר ישיר לליבת החיים של האזרח אשר מתכנן את חייו ואת חיי משפחתו בהסתמך על כך שהסבסוד לא יבוטל ולא ישונה לרעה.”

שר האוצר ויו”ר מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, צייץ בחשבון הטוויטר שלו: “אנחנו מצרים על החלטת בג”ץ בעניין שינוי הקריטריונים לקבלת סבסוד על מעונות יום שפוגעת באזרחי המדינה שמשרתים בצה”ל, עובדים ומשלמים מסים. נמשיך לפעול בכל הכוח לשילוב כל אזרחי המדינה”.

מעורכי הדין אוריאל שטרן, יונתן פלדמן ושמואל מקלב המייצגים את העותרים בבגץ המעונות נמסר: “אנו קוראים לשר האוצר לקבל החלטות בענייניות במקצועיות ועל פי כל כללי המשפט המנהלי ולא בשרירות או מתוך שיקולים זרים. ככל והדבר לא ייעשה לא נהסס גם בעתיד לפנות לערכאות המתאימות לקבלת סעדים נוספים”.

סמל אישי של משתמש
אני פה

עכשיו זה רשמי: כהנא מפרסם את חוק הגיור
כפי שנחשף בסרוגים, חוק הגיור ישים את ראש הממשלה כ"ממונה" בעצם על חוק הגיור. כמו כן, רבני הערים יוכלו לגייר והעצמאות ההלכתית תהיה אצלם

אמיר אטינגר, מתי ברנהרט, חדשות סרוגים
12.01.22 13:05 י' בשבט תשפב
עכשיו זה רשמי: כהנא מפרסם את חוק הגיור
(צילום: גרשון אלינסון/פלאש90)
השר מתן כהנא הציג היום את חוק הגיור.

יאיר לפיד ישלוט על הגיור?
כפי שנחשף בסרוגים, רה"מ יהיה "ממונה" על חוק הגיור. המשמעות: עוד שנה וחצי יאיר לפיד יכול להיות ממונה על חוק הגיור.

33
השר הממונה יהיה ראש הממשלה. ועדת ההיגוי תהיה מורכבת משני נציגי ראש הממשלה, שני נציגי הרבנות ונציג מוסכם שיומנה על ידי השר הממונה, כלומר יהיה רוב לשר.

עצמאות לרבני הערים
על פי המבנה החדש, רבני הערים יוכלו לגייר והעצמאות ההלכתית תהיה אצלם. כדי לפסול דיין יהיה צורך ברוב רגיל בוועדת ההיגוי. לא תהיה פסילת גיורים רטרואקטיבית ואין הכרה בגיורים בדיעבד.

"רבני ערים הם סופר יראי שמיים"
לא תהיה הכרה בדיעבד בגיורים פרטיים שנעשו עד היום", אמר השר כהנא בתדרוך. "לצערי יש את ארגון "גיור כהלכה" – הם עושים גיורים מעולים ולא הצלחנו להכניס את אישור הגיורים שלהם לחוק". עוד הוסיף: "ועדת ההיגוי שתפקח על החוק תקבע כללים מנהליים בלבד ולא הלכתיים. אני בונה על זה שרבני ערים הם סופר יראי שמיים".

בנוסף לכך מדגיש כהנא כי "גם אם יפסלו דיין גיור – הגיורים שלו לא יפסלו רטרואקטיבית". ‏הוא לא חוסך ביקורת ותוקף את החרדים והחרדלי"ם: "פספסנו הזדמנויות הסיטוריות בעבר לטפל בגיור בגלל אנשים שנלחמו על סטאטוס קוו מזופט שהוא כבר לא רלוונטי".

סמל אישי של משתמש
אני פה

התקפלות

מאיר כהן, השר הממונה על הסדרת הבדואים, השיג פשרה: הטרקטורים יעזבו את השטח בהמשך היום, הנטיעות יושעו, הצדדים יתכנסו למו"מ מואץ להסדרה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

יו"ר מפלגת הציונות הדתית, ח"כ בצלאל סמוטריץ׳ הגיב על הפסקת הנטיעות בנגב.

"יום עצוב למדינה היהודית. ממשלת ישראל נכנעה לטרור ולאלימות של שלוחת חמאס בישראל. מדינת ישראל נמכרה לתנועה האיסלאמית, ואין קו אדום שהממשלה הזאת לא תחצה כדי לשרוד פוליטית".

סמל אישי של משתמש
אני פה

למרות הפסקת הנטיעות בנגב, רע"מ לא הודיעה עוד לקואליציה על ביטול חרם ההצבעות בכנסת. ח"כ מאזן גנאים מרע"מ לוואלה: "אנחנו לא מגיעים לכנסת, לא מקוזזים. הכדור בידיים של הממשלה, היא צריכה להסדיר את היישובים בנגב"

rich
נתן תודה: 749 פעמים
קיבל תודה: 720 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי rich »

אני פה כתב:
11 ינואר 2022, 22:57
ו"ר רע"ם חבר הכנסת מנסור עבאס תוקף בחריפות את ראש האופוזיציה בנימין נתניהו.

"אבו יאיר, לא רק שהסכמת להפסקת הנטיעות בנגב, אלא גם הסכמת להכיר בשלושת היישובים בנגב וגם נענית לבקשתי באחת הישיבות בבלפור לדחות את פינוי המשפחות הפלסטיניות מבתיהן בשיח' ג'ראח. ח"כ נתניהו - תנשום, תפנים ואולי תתקדם", אמר עבאס.
אפשר הסבר בבקשה למה זה תקיפה (מלבד המשפט האחרון)?

בעיקר 'נענית לבקשתי'

סמל אישי של משתמש
אני פה

בעקבות היעדרות רע''מ מהכנסת, הקואליציה הפסידה הערב (רביעי) בהצבעה בקריאה טרומית על חוק של ח"כ אחמד טיבי שמבקש התקנת מצלמות גוף על שוטרים בהפגנות. הקואליציה נטשה את המליאה לאחר ההפסד.

בהמשך הצליחה האופוזיציה להעביר הצעות חוק נוספות בקריאה טרומית. בין היתר אושרה הצעת חוק של יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, להעלאת קצבת הזקנה.

יו"ר סיעת הליכוד ח''כ יריב לוין אמר לאחר הניצחונות של האופוזיציה: "היום הוכח שוב - הממשלה הנוכחית היא ממשלת כאוס. בקורונה, בנגב, וגם בכנסת. אפס ניהול, אפס מנהיגות. ישראל זקוקה לממשלה עם כיוון ברור. לממשלה חזקה".

מוקדם יותר הערב, יו"ר ועדת הכנסת ח"כ ניר אורבך (ימינה) עזב את משכן הכנסת עד שרע"מ תחזור להצביע. מפלגתו של מנסור עבאס מחרימה את ההצבעות במחאה על הנטיעות של קק''ל בנגב.

אורבך אמר בישיבת הנהלת הקואליציה לפני שיצא מהכנסת: "תנו לי סיבה אחת להשאר כאן ולהצביע. למה הם (רע"מ) יכולים לעשות מה שהם רוצים תמיד, ואני צריך להמשיך לשבת פה בכל מצב".

מנכ"ל מפלגת הציונות הדתית יהודה ולד עקץ את הצעד שבו נקט אורבך: "לא חוק החשמל, לא ההתיישבות הצעירה ,לא מיליארדים לתנועה האיסלאמית, לא נשות האברכים, לא פגיעה ברבנות הראשית. הפעם הראשונה שאורבך דורש משהו זה שרע"מ יחזרו לשבת לידו".

שיך
נתן תודה: 22 פעמים
קיבל תודה: 402 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שיך »

עמית סגל מפרסם דברים שאמר יאיר גולן ממרצ בסיור אתמול בפזורה הבדואית בנגב

סמל אישי של משתמש
אני פה

בכירי הרבנים בציונות הדתית המאוגדים באיחוד "רבני תורת הארץ הטובה" חתמו היום (רביעי) על מכתב נגד חוק הגיור של שר הדתות מתן כהנא.

גם זקן רבני הציונות הדתית הרב חיים דרוקמן חתם על המכתב, יחד עם הרבנים הרב דב ליאור, הרב יעקב אריאל, הרב חיים שטיינר, הרב איתן איזמן,הרב שמואל אליהו, הרב צפניה דרורי, הרב דוד חי הכהן, הרב אורי כהן, הרב אליקים לבנון, הרב איסר קלונסקי, הרב מרדכי שטרנברג, הרב יעקב שפירא והרב יוסף ארציאל.

"הרבנות הראשית לישראל, היא הנותנת למדינת ישראל את משקלה הייחודי ואת צביונה היהודי. היא הגוף היחידי המוסמך לנהל את ענייני הדת במדינה. לאור זאת - כל שינוי בענייני הדת יעשה רק בהחלטת הרבנות הראשית לישראל", כתב הרבנים.

"להליך הגיור השלכות רבות על קיומו ואחדותו של עם ישראל, עליו להמשיך ולהיות תחת סמכות הרבנות הראשית בלבד. מערך הכשרות, גם הוא חייב להמשיך להתנהל תחת סמכות ואחריות הרבנות הראשית. כל קביעותיה בעניין - מחייבות", נכתב.

"כל מה שיעשה בנושאים הללו ובנושאים הדתיים האחרים בלא תיאום מלא עם הרבנות הראשית - לא יוכר על ידינו. אנו מצטרפים לקביעת הרבנות הראשית, שכל רב רשאי לתת כשרות רק במקום בו הוא מכהן כרב.

״החוק של מתן כהנא טוב במציאות הנוכחית. אני מכיר את נוסח החוק ותומך עקרונית בגיור על-ידי רבני ערים, אבל לא אוכל לתמוך בחוק שהרבנות הראשית מתנגדת אליו״.

סמל אישי של משתמש
אני פה

יעקב ריבלין: היום נפער הסדק הראשון בקואליציה מאז הקמתה. זה לא אומר שהיא תיפול מחר - מחרתיים. אבל זה כן אומר שהספירה לאחור החלה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

שיך כתב:
12 ינואר 2022, 19:19
עמית סגל מפרסם דברים שאמר יאיר גולן ממרצ בסיור אתמול בפזורה הבדואית בנגב

חבר הכנסת אלקין מסר בתגובה לדברים של גולן: "יאיר גולן מזמן הפך לאלוף הקשקשת בקדנציה הזאת. עצוב לראות מפקד צה"ל מוערך מדרדר למעמד של ליצן הכנסת שאף אחד לא לוקח אותו ברצינות במערכת הפוליטית".

נ.ב גם אלקין התגלה כשקרן כשאמר שהעבודות היו ממיל צריכות להסתיים היום. יו"ר קק"ל אמר שיש להם עבודה שם ליותר משנה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

מהמהדורה
ההתחייבות של אלקין: הנטיעות ימשכו גם באזור העימותים, לא אתערב בהחלטת רמ״י ״אם רה״מ רוצה לעצור את הנטיעות הוא מוזמן״

לפיד שפעל היום לסיום המשבר בנגב תקף את התנהלות אלקין בשיחות סגורות: ״מחרחר ריב ופוגע ביציבות הממשלה״

סמל אישי של משתמש
אני פה

ערוץ 13 :הלחץ של עבאס גרם לראשונה להפסקה מוחלטת של נטיעות עצים בנגב
בממשלת גנץ נתניהו הייתה הפסקה זמנית והנטיעות
עברו למקומות אחרים אך לא הייתה הפסקה מוחלטת, וכאן לראשונה בגלל לחץ של עבאס הנטיעות הופסקו כליל בכל הנגב.

סמל אישי של משתמש
ספירה
קיבל תודה: 197 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ספירה »

אני פה כתב:
12 ינואר 2022, 20:05
יו"ר קק"ל אמר שיש להם עבודה שם ליותר משנה.
קק"ל = ק'רן ק'יימת ל'ישמעאלים.

סמל אישי של משתמש
אני פה

בשבועות האחרונים התנהלות מגעים בין ראש האופוזיציה בנימין נתניהו לבין היועמ"ש אביחי מנדלבליט על עסקת טיעון במסגרת המשפט המתנהל נגד ראש הממשלה לשעבר.

המגעים נמשכו זמן רב והתקיימו תחת סודיות מוחלטת, כשמעטים היו שותפים לסוד. נתניהו הוא זה שיזם את המשא ומתן.

בחדשות 13 דווח כי במסגרת המגעים, נתניהו הסכים לפרוש מהחיים הפוליטיים לכמה שנים, כלומר לפרוש לפני שיורשע בבית המשפט וכך לא תידרש שאלת הקלון. כמו כן הסכים נתניהו להודות בעבירות של הפרת אמונים. מנדלבליט מתעקש לפחות על עונש של עבודות שירות ובפרקליטות רוצים להטיל קלון.

מי שמנהל את המגעים מבחינת נתניהו הוא בועז בנצור ופרקליט נוסף מטעם נתניהו. למרות שכרגע אין הסכמות, המגעים לא פוצצו ועדיין יש דלת פתוחה בין הצדדים. מנדלבליט מסיים את תפקידו בסוף החודש, מה שמותיר זמן קצר להגיע להסדר.

מהפרקליטות נמסר בתגובה: "לא מגיבים כמדיניות לשאלות על שיחות עם סנגורים, בין שהיו כאלה ובין שלא. אין בכך לאשר או להכחיש דבר ממה שנטען".

מטעמו של יו"ר האופוזיציה, ח"כ בנימין נתניהו, לא נמסרה תגובה עד כה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

סמוטריץ': הנה העובדות אחרי יום של ספינים ושקרים
אפשר לבקר את ההחלטה של נתניהו להפקיר את תיק הנגב בידיו של עמיר פרץ ואת ההחלטה להיכנע לקומבינות והאינטרסים הפוליטיים שלו בנגב, אבל עובדתית הנטיעות במרחב נמשכו כל העת.

בתקופת הממשלה הקודמת, בחודש תמוז תש"פ (יולי 2020), הופסקו עבודות הנטיעה של קק"ל לשבוע ואז עברו מיד לנטיעות בשטח מזרחי כמה מאות דונם מהשטח שבו הורה עמיר פרץ להפסיק.

בהמשך עברו לטעת באזור מולדה, משם עברו מיד למזרח תל שבע בנחל יתיר ובהמשך לואדי נעם.

במקביל, בחודש יוני עברו לצפון רהט בשטח של שבטי זיאדנה ואל הוזייל. בסך הכל בוצעה עבודת נטיעות רציפה בכל השנה וחצי האחרונות בקצב נטיעות של 4,000 דונם בשנה.

אפשר לבקר את ההחלטה של נתניהו להפקיר את תיק הנגב בידיו של עמיר פרץ ואת ההחלטה להיכנע לקומבינות והאינטרסים הפוליטיים שלו בנגב ולעצור לכמה שבועות את הנטיעות באזור אום בטין, אבל עובדתית הנטיעות במרחב נמשכו כל העת.

בהחלטה המבישה שהתקבלה היום במסגרת הכניעה לשלוחת חמאס בישראל הוקפאו לחלוטין כל העבודות הנטיעה לשמירה על הקרקע בכל הנגב עד שיתנהל מו"מ עם מנסור עבאס ויגיעו להסכמות איפה נוטעים ובאלו תנאים.

במקביל עבאס דורש לקדם את מה שהוא מגדיר "הסדר כולל לבעיית הבדואים בדרום" כשהדרישה שלו כוללת הסדרה במקום של כלל הבדואים על כל תביעות הבעלות שלהם.

וזה יהיה אסון לנגב היהודי והציוני ויקבע את השתלטות הבדואים בכל המרחב כשלכולם ברור שזו רק תהיה יריית הפתיחה להמשך ההשתלטות שלהם על עוד ועוד שטחים במרחב.

הממשלה הזו מסוכנת לחזון הציוני וצריך להחליף אותה כמה שיותר מהר.

שלח תגובה